PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سال دیگر ، تلاشی دیگر برای کنکوری دیگر ، بمانیم یا نمانیم ... ؟؟!

Mahmood_N
30-06-2009, 01:21
با سلام ...
من امسال کنکور دادم ( رشته ی ریاضی ) و نتیجه ی تقریبا خوبی گرفتم ولی اصلا اون چیزی که فکر می کردم نبود ، درصدهام به صورت زیر هست :

ادبیات : 60
عربی : 10
دین و زندگی : 40
زبان : 55
ریاضی : 40
فیزیک : 50
شیمی : 50

من می خواستم حتما تهران (منظور شهر تهران هست ) قبول شم ولی فکر نمی کنم با این درصدها بشه اومد تهران !
توی درسهایی مثل ریاضی یا شیمی و یا مخصوصا در درس دین و زندگی فکر درصدهای خیلی بیشتر رو میکردم ، ولی غلط هایی داشتم که بیشتر به خاطر نداشتن تمرکز و مسائل حاشیه ای بود که درصدهام اومد پایین ، حالا موندم که آیا یک سال دیگه بمونم ، یا اینکه امسال اگه قبول شدم برم ...
من توی شهر رشت ( استان گیلان ) هستم ، اینجا یه دانشگاه خوب ( دانشگاه گیلان ) هست ، که خیلی ها آرزو دارن برن اونجا ، احتمال زیادی میدم که بتونم توی این دانشگاه قبول بشم ، با توجه به بومی گزینی ای هم که انجام میشه احتمال قبولی زیاده ...

حالا موندم که آیا برم دانشگاه یا یک سال دیگه بمونم و بخونم ، مطمئنم که سال دیگه نتیجه خیلی بهتری خواهم گرفت ...
کسی از دوستان تجربه یک سال موندن رو نداره ؟!
کسی هست که بتونه راهنماییم کنه که آیا بمونم یا نه ؟!
مهمترین مشکلی که همه میگن اینه که درسها تکراری هست و آدم از درس زده میشه ...

می خواستم نظر دوستان رو بدونم ...

با تشکر از همگی ...

موفق باشید ...

mohsensoft
30-06-2009, 01:35
سلام
درصدات بد نیست دوست عزیز
به نظر من اصلا به سال دوم دل نبند
چون اون موقع فقط خودتی و دیگه مدرسه نمیری که هر روز تحریک بشی که درس بخونی
غیر ممکن نیست ولی سخته
با توجه به درصد هایی هم که زدی به نظر من اگه بری بهتره
همون گیلان احتمالا قبولی
منم آرزوم این بود اونجا قبول بشم
ولی تو که اونجا قبول میشی ارزش نداره یه سال دیگه بمونی
چون معلوم نیست ساله دیگه بتونی تهران قبول شی؟اونوقت چیکار میکنی؟

ali...
30-06-2009, 01:41
سلام

به نظر من با توجه به این درصدا که در حد خوبیه همین امسال انتخاب رشته کنید بهتره
از کجا معلوم سال بعد بتونین تهران قبول شین......

salarnight
30-06-2009, 06:52
من تا حالا هر کیو دیدم که خواسته واسه ساله دوم بخونه خراب کرده
البته شاید خل و چلاش خرده به پست ما ! :دی
ولی بنظرم امسال بری دانشگاه بهتره

separate
30-06-2009, 07:36
دوست عزیز درصدهات واسه انتخاب رشته مناسبه.من خودم پشت کنکوری هستم.مطمئن باش اگه بمونی اولا حوصلت نمیکشه(تازه اگه بخوای بخونی باز هم تلاشت باید صدبرابر بشه که خیلی سخته)دوما اصلا معلوم نیست که بتونی این درصدهارو سال بعد هم بیاری
همون دانشگاه گیلان بری خیلی بهتره تا پشت کنکوری بمونی.
منم با"salarnight"موافقم اکثر کسایی مثل شما که میخوان ماهی کوچیکه ی تو دستشونو به ماهی بزرگه ی تو دریاچه ترجیح بدن خراب کردن!

attractive_girl
30-06-2009, 09:54
کسانی که رتبشون خیلی اوت نمیشه اگه بمونن و یه سال دیگه بخونن خوبه چون من اونایی رو که دیدم با یه ساله دیگه خوندن تفاوت رتبه ی چندانی نداشتن مثلا طرف 10000 بوده شده 7000 که اگه رتبش خیلی بالاتر از این حرفا باشه 2 -3 هزار رتبه تفاوت عنایتی نمیکنه!!!
البته سال دوم چند برابر سال اول وقت اضافی داری و حسابی میتونی بترکونی...ولی من از سال دومیا که پرسیدم بعضیاشون میگفتن اینقدر وقت اضافه داریم نمیدونیم چیکارش کنیم!!!چون به هر حال آدم وقتی از محیط دوستان و جو کلاس و درس دور شه یه نمه پشتش سرد میشه!!d;

به هر حال فقط بستگی به خود شخص داره......پشتکار میخواد هم همچین!!!!

سخت نگیر D;

shahab_f
30-06-2009, 10:02
چه رشته ای می خواستی بزنی حالا ؟

Mahmood_N
30-06-2009, 10:43
ممنون از دوستانی که نظر دادن ...

چه رشته ای می خواستی بزنی حالا ؟
من دوست داشتم حداقل بتونم خواجه نصیر برم ...
رشته هایی که علاقه مندم ( از فیزیک و شیمی خوشم میاد ) :
1. مکانیک
2. فیزیک هسته ای ( البته نمی دونم توی تهران هست یا نه ! )
3. مهندسی پزشکی
4. مهندسی رباتیک ( رشته ی جدیدی هست )
مهندسی پزشکی و فیزیک هسته ای فکر کنم رتبه های بالایی می خوان ( یا حداقل ضریب فیزیک و ریاضی توشون بالاست )
با درصدهایی که من زدم فکر کنم تهران که اصلا نمی تونم قبول شم ولی مکانیک دانشگاه گیلان احتمال قوی قبولم ...

ولی نکته ای که هست اینه که این امتحان اصلا باب میلم نبود ، اگه غلط زیاد نداشتم و مطالب رو نخونده بودم و نمی زدم الآن خیلی هم راضی بودم ولی سئوالهایی که اصلا انتظار نداشتم رو غلط زدم ( مخصوصا توی تخصصی ها و مخصوصا ریاضی ) ...
مطمئنم اگه یک سال بمونم نتیجه ی بهتری می گیرم ، حداقل از این نتیجه خیلی بهتر خواهد بود ...

ولی از هرکی می پرسم می گه برو ، دوستانی که اینجا نظراتشون رو گفتن هم همین عقیده رو دارن ، کسی از دوستان هست که رتبه زیر 10 یا 8 هزار آورده باشه ( سال قبل ) ولی یک سال مونده باشه ؟! ، من یکی رو می شناسم که 3 هزار آورده بود ولی یک سال موند ، می خواست حتما تهران بره ، نمی دونم امسال چطوری داده ، فکر کنم بتونه کمکم کنه ...

به هر حال از راهنمایی دوستان ممنونم ، امیدوارم تصمیم خوبی بگیرم ...

موفق و پیروز باشید ...

roz_kareN
30-06-2009, 10:47
ببین من با نظر دوستان که گفته شد تلاش بیشتر میخواد و پشت آدم باد میخوره موافقم
ولی یه نفر رو میشناسم که تقریبا به دلایلی که گفتی نتونسته بود کنکور پارسال رو خوب بده
امسال هم خوند و شرکت کرد و از نتیجه ش راضیه
البته اون سال دوم هم خیلی خوند و خیلی رو هدفش مصمم بود .بستگی داره که چقدر ارزش برات داشته باشه که حاضر باشی یک سال دیگه هم زحمت بکشی..به نظر من وقتی که دانشگاه گیلان با همون موقعیت قبول میشی به صرف کردن عمرش نمی ارزه

bnmnb
30-06-2009, 11:21
دوست من همه می گن زمان طلاست حالا شما می خوایی این طلا رو برای یک سال له کنی؟؟؟

MORINIO
30-06-2009, 11:38
دوست عزیز منم میگم نمیخواد یه سال دیگه پشت کنکور بمونی ...

درصدات خوبه احتمال زیاد همون گیلان قبول میشی...

asroma08
30-06-2009, 13:40
منم درصدهام تقریبا نزدیکهای شماست و اصلا به خواسته نرسیدم اما اصلا به سال دیگه فکر نمیکنم !

1 - همین الان که میرم و کتابهای کنکور 88 رو میبنیم حالت بدی بهم دست میده چه برسه که بخوام 1سال دیگه اونها رو تحمل کنم . به شدت از خوندن مطلب تکراری برای 4 یا 5 بار متنفرم
2 - میدونم که با وجود نرفتن به مدرسه و ازادی بیشتر اصلا توی خط درس نخواهم بود و نتیجه ای به مراتب بدتر میگیرم
و 3 - مهمتر اینکه از هرکسی می پرسم میگه که به جای اینکه یک سال دیگه از عمرتو پشت کنکور بگذرونی , هر جایی قبول شدی برو و در عوض 1سال زودتر لیسانس میگیری و توی این مدت تلاش کن که برای فوق لیسانس دانشگاه بهتری قبول بشی
که البته نمونه ی اینطور افراد کم نیست
به هرحال تصمیم با شماست ولی بنظرم 1سال دیگه خوندن حوصله و اراده ی فولادینی میخواد

shahab_f
01-07-2009, 13:08
ممنون از دوستانی که نظر دادن ...

من دوست داشتم حداقل بتونم خواجه نصیر برم ...
رشته هایی که علاقه مندم ( از فیزیک و شیمی خوشم میاد ) :
.
نظرت راجع به مهندسی شیمی چیه ؟ :46:

swamp
01-07-2009, 14:13
بابا اینجا ایرانه هیچ چیز رو حساب کتاب نیس آدم راجع به فرداش نمیتونه نظر بده پس کلا بیخیال سال دیگه شو چون یهو دیدی سوالای عجیب غریب گذاشتن جلوت اون وقت فقط باید حسرت عمر به باد رفته ات رو بخوری و شاید همین درصدارو هم نزنی ریسک بزرگیه

Reman
01-07-2009, 18:54
نظرت راجع به مهندسی شیمی چیه ؟ :46:

دوسته من مهندسی شیمی بیشتر به ریاضی و در درجه بعد فیزیک ربط داره.
شما در این رشته یاد می گیری چطور یک دستگاه شیر جوش برسی اونم تو مهندسی شیمی صنایع غذایی.

mf.designing
01-07-2009, 19:08
با این درصدها به هیچ وجه پشت کنکور نمون . (خوب زدی شاید سال بعد نشد!)
درضمن با همینها هم میشه از بعضی رشته های تهران + شبانه قبول شد.

shahab_f
01-07-2009, 23:41
دوسته من مهندسی شیمی بیشتر به ریاضی و در درجه بعد فیزیک ربط داره.
شما در این رشته یاد می گیری چطور یک دستگاه شیر جوش برسی اونم تو مهندسی شیمی صنایع غذایی.
می دونم ، نسبت به سایر مهندسی ها فقط 9 واحد اضافه شیمی داره که اونا هم مهم نیستن ، اما Base مباحثی که یاد می گیری به شیمی ارتباط داره ، مهندس شیمی کارش بررسی و طراحی یه فرآیند شیمیایی در مقیاس صنعتیه . مسلما وقتی کلمه ی مهندسی داره یعنی ریاضی و فیزیک . اگه بخوام از درس هایی که تو دبیرستان خوندین مثال بزنم ، مبحث ترمودینامیک توی فیزیک دبیرستان نزدیک ترین به چیزی که تو مهندسی شیمی خونده میشه.

Mahmood_N
01-07-2009, 23:52
با تشکر از همه دوستان ، فعلا دست به کتاب نمی زنم و فکر خوندن ندارم ، می مونم تا نتیجه بیاد ، اگه مکانیک گیلان قبول شدم حتما می رم ، وگرنه باید یک سال دیگه بمونم ...
اینو قبول دارم که ممکنه یک اتفاقی بیافته و یا عمرم تلف میشه و ...
ولی نکته اینه که داریم امتحان می دیم برای ادامه یک نیمه دیگه از عمرمون ، انصافا اگه رشته باب میلم نباشه و شهر خوبی هم نباشم نه می تونم توی دوران دانشجویی موفق باشم و نه بعد از دانشگاه میل به کاری می مونه ...
دوست دارم دقیقا اون چیزی که علاقه دارم برم ...
من سه سال دبیرستان رو درس نخوندم ، معدل کتبی ام هم حدود 15 هست ولی انصافا امسال ( پیش دانشگاهی ) رو خیلی خوندم ، هم معدل خوبی آوردم ( حدود 19 ) و هم کنکور رو نسبتا خوب دادم ، ولی اصلا اون چیزی که می خواستم نبود ، شاید نتیجه زحماتم رو کامل نگرفتم ( که البته خیلیها این مشکل رو دارن ) ، همین موضوع باعث میشه که کمی تاسف بخورم که چرا نتونستم نتیجه ی بهتری بگیرم ...
به خاطر همین میگم که توی یک سال خوندن نتیجه ی نسبتا خوبی گرفتم و می دونم که اگه یک سال دیگه همینطور بخونم ، نتیجه ی بهتری خواهم گرفت ، در مورد امکان سخت بودن سئوالات در سال بعد هم موافقم ولی کلا کنکور در یک چهارچوب خاصی سئوالاتش طرح میشه و زیاد نمی تونه از سئوالات امسال و یا سال قبل دور بشه ...

در مورد موضوع اولی که گفتم نظرتون چیه ، واقعا ارزش نداره ؟ یعنی ارزش نداره که یک سال عمرت رو بزاری که سالهای بعدی عمرت رو بهتر بگزرونی ؟

با تشکر از همگی ...
نظراتتون خیلی کمکم کرد ...

درضمن : در مورد مهندسی شیمی باید بگم که به صورت خاص روی یک رشته کار کردن فکر می کنم جالب نباشه ، توی رشته هایی مثل مکانیک یا برق و رباتیک یا ... تنوع دروس و امکان مانور بیشتری هست ... ( از پیشنهادتون ممنونم )

موفق و پیروز باشید ...

mohsensoft
02-07-2009, 09:40
ولی نکته اینه که داریم امتحان می دیم برای ادامه یک نیمه دیگه از عمرمون ، انصافا اگه رشته باب میلم نباشه و شهر خوبی هم نباشم نه می تونم توی دوران دانشجویی موفق باشم و نه بعد از دانشگاه میل به کاری می مونه ...
ایول
این قسمتش خیلی جالب بود
اگه آدم از رشته ای که توش قبول میشه راضی نباشه شاید 2/3 عمرش از دست یره
این یکی دو سال زیاد مهم نیست اگه بدونی میتونی نتیجه ی بهتری بگیری
منم واسه همینه که میخوام یه بار دیگه کنکور بدم
به امید موفقیت همه ی دوستان

poria_mc
02-07-2009, 09:52
خوب من نمیدونم چه مرضیه هر کی پشت کنکوره به دانشگاه سراسری اونم تهران فکر میکنه!
بابا خوب تو شهر خودتون برو دانشگاه پیش تمام آشناهاتونم هستی پس فردا هم تظاهراتی چیزی شد خوابگاه نمیری که بریزن توش با چوب و چماق بزننت!:31:حالا حتما باید هر کی میخواد بره سراسری بره شریف؟

Mahmood_N
02-07-2009, 20:28
خوب من نمیدونم چه مرضیه هر کی پشت کنکوره به دانشگاه سراسری اونم تهران فکر میکنه!
بابا خوب تو شهر خودتون برو دانشگاه پیش تمام آشناهاتونم هستی پس فردا هم تظاهراتی چیزی شد خوابگاه نمیری که بریزن توش با چوب و چماق بزننت!حالا حتما باید هر کی میخواد بره سراسری بره شریف؟
انصافا تهران با بقیه ی شهر ها فرق می کنه ، اگه شریف توی گیلان بود باز هم نظرم همین بود ، منظورم اینه که شهر تهران از دانشگاه هاش مهمتره ( به خاطر پایتخت بودنش ) ...
ولی با این حال همونطور که گفتم ، اگه گیلان مکانیک ( فقط مکانیک ، یا شاید هم برق ! که مطمئنم نمی شه ) قبول شم حتما میرم ، به جاش سعی می کنم برای کارشناسی ارشد ( به امید خدا اگه ادامه دادم ) تهران قبول شم ...

از نظرات دوستان ممنونم ...
به امید موفقیت همگی ...
موفق باشید ...

AEZ_Best
03-07-2009, 09:51
من یکیو میشناسم پارسال شد 1500 منطقه 3
دوباره خوند یه سال

امسال ترکونده

ولی نتیجه هرکی بستگی به خودش داره

m-narvan
03-07-2009, 15:01
سلام
ببین دلیلت چی هست که اون نتیجه ای که میخواستی نگرفتی
اگه فکر میکنی کم درس خوندی یا اون طور که میخواستی نخوندی به نظر من نمون چون این مشکلیه که همیشه هست ولی اگه یه اتفاق خاص افتاده و فکر میکنی حقت این نیست یا اینکه پار سالو کلا بی خیال بودی بمون هر چند سخته و ممکنه مسائلی پیش بیاد که امسال برات پیش نیومده ضمن اینکه مدرسه نرفتن هم رو درس خوندن تاثیر میذاره

tim20020
03-07-2009, 23:38
عزيزم!!!!!!!!!
يه كوچولو توقعتو بياري پايين ممكنه يه جايي قبول شي!
آخه تو كه انقدر انتخابت توپ بود خوب توپ درس مي خوندي!
البته بد نبودند...ممكنه قبول شي ولي بقيه رو هم امتحان كن... پشت كنكور موندن فاجعه است.

m-narvan
04-07-2009, 10:55
من یک نفرو میشناسن سال اول حدود 5000 شد سال دوم 10000 سال سوم فکر کنم کلا از شرکت کردن در کنکور منصرف شد
اونم کسی که سال اول اصلا انتخاب رشته نکرده بود چون میخواست حتما تهران باشه.
خیلی اتفاقا ممکنه بیفته که سال دیگه اصلا اون طوری نشه که آدم فکر میکنه.ریسکش خیلی زیاده خیلی حال و حوصله و اراده و پشتکار میخواد

as3f3h
04-07-2009, 18:17
سلام
به نظر من سال دوم معایب و مزایایی داره
مزایا:وقت بیشتر داری نسبت به اون موقع که مدرسه میرفتی
ببین شهر با شهر فرق می کنه مثلا ما مازنی ها پشت کنکور که بودیم همه درسا رو کلاس تست می رفتیم البته من فقط اختصاصیا رو میرفتم منظورم دوستامه همشونم رتبه هاشون از پارسالشون بهتر شده وقتی شما دین و زندگی رو میزنی 40 یعنی جای پیشرفت دارثی مطمئنا !
معایبشم اینه که خوب مدرسه نمیری شاید پشتت باد بخوره تجربه ثابت کرده بمونی بهتره ولی بازم بستگی به خودت داره
موفق باشی

only4you_mehr
04-07-2009, 18:42
من یک نفرو میشناسن سال اول حدود 5000 شد سال دوم 10000 سال سوم فکر کنم کلا از شرکت کردن در کنکور منصرف شد
اونم کسی که سال اول اصلا انتخاب رشته نکرده بود چون میخواست حتما تهران باشه.
خیلی اتفاقا ممکنه بیفته که سال دیگه اصلا اون طوری نشه که آدم فکر میکنه.ریسکش خیلی زیاده خیلی حال و حوصله و اراده و پشتکار میخواد

موافقم
منم از این جور اشخاص زیاد میشناسم
می گم که شما ترازاتون توی کانون چند بوده ؟

m-narvan
04-07-2009, 19:00
سلام
ببخشید.من چون عضو جدید هستم نمیتونستم که جوابتون رو بدم.
منطقه 2 هستم.تراز از 7600 تا 8200 داشتم ولی میانگینش فکر کنم بین 7800 تا 7900 باشه.
فکر نمیکنم فیزیک رو خوب نزدم.نگران عمومی نباشین اختصاصی خیلی خیلی مهم تر هست

Golrokh-bh
06-07-2009, 19:52
سلام دوست عزیز
من پست شما و پاسخ های دوستان رو تا اینجا خوندم.
وضعیت من هم خیلی شبیه به شماست . با کنکوری که امسال دادم و درصدهام طبق تخمین مشاورمون میتونم رشته هایی مثل اقتصاد و مدیریت دانشگاه تهران رو قبول بشم . خودم هم اقتصاد رو دوست دارم . همه هم اصرار می کنن که حتما برو و اصلا به سال بعد فکر نکن ولی خودم مرددم... (با توجه به اینکه کنکورم رو بد ندادم ولی اونی نشد که انتظار داشتم.)

اما خب من هم مثل شما فکر می کنم که سال بعد حتما رتبه م خیلی بهتر میشه ... آخه من با اینکه همیشه درس خون بودم و سال آخر هم خوب خوندم اما بخاطر وسواسم خیلی وقت کم میاوردم و در واقع برنامه م برای کنکور تا حدی نیمه تمام موند.

بذارید یه مثال بزنم . ما پارسال توی آموزشگاهمون دختری بود که ریاضیش رو 94 درصد زده بود و فیزیک و شیمی رو هم بالا ولی چون عمومیاش رو پایین زده بود رتبه ش اونی نشد که می خواست ولی بازم یه سال موند و تلاش کرد و حتی سال بعد کلاس هم می رفت تا انگیزه ش رو از دست نده و حالا دوباره کنکور داده و خودش میگه احتمالا دورقمی میشه....

می خوام بگم تلاش ما آدمها هم باید به اندازه ی هدفمون بزرگ باشه...
اگه واقعا هدف بزرگی دارید خیلی بهتره که یه سال بمونید و با انرژی ادامه بدید تا اینکه بعدا بخواید چهار سال حسرت بخورید که چنین فرصتی رو از خودتون دریغ کردید...

در کل می دونم که تصمیم گیری سخته چون خودم هم چنین وضعیتی دارم.
موفق باشید...

beh,p
07-07-2009, 09:41
من هم امسال کنکور رو به بدترین فرم ممکن دادم درصد ها رو چک نکردم(جرات نکردم چون اگه بهشون فکر کنم از شدت ناراحتی میرم دیار باقی) هر کسی که از من راجع به کنکور پرسیده گفتم خراب کردم . ولی تقریبا همه دارن بهم میگن پشت کنکور نمون. نمی دونم چیکار کنم

Arman_awn
07-07-2009, 14:31
سلام خدمت دوست عزیزی که این تاپیک رو زده بود و بقیه ی بر و بچه ها.

از اینجا رد می شدم که یاد خاطرات پارسال خودم افتادم که با بقیه ی کنکوری های 87 چه خاطره ها داشتیم....

دوست عزیز، فقط اومدم به شما و بقیه بگم که اصلاً و ابداً، برای سال بعد، نمونید. این یه نصیحت رو از برادر کوچکتر
خودتون بپذیرید. چندین و چند نفر رو می شناسم که به همین وضعیت دچار شدن و آخرش هم به چیزی که می خواستن
نرسیدن.

برای دوره کارشناسی، مهم اینکه که دانشگاه سراسری باشه و رشته تون هم رشته ی مورد علاقه. بقیه ش فرقی نمی کنه
کدوم شهر باشین. مطمئن باشید استادان همه ی دانشگاه های سراسری و آزاد هم می تونن به یه لیسانس به اندازه کافی
و وافی درس بدن و چیزی که تو شریف یاد دانشجو ها می دن همون چیزیه که تو تبریز هم یاد همون دانشجوها می دن و برای کارشناسی
چندان فرقی نمی کنه.
من پارسال رتبم حدود 6000 بود منطقه دو، با اینکه معدل پیشم 19.51 بود اما تو کنکور اونی نشدم که می خواستم، با این حال
انتخاب رشته کردم به توصیه ی یکی از فامیل هامون که خودش استاد دانشگاه هست (دکترای مکانیک از امیرکبیر) و ایشون این
توصیه ها رو کردن و گفتن اگه تو رشته ی مورد علاقت قبول شدی، سعی کن ارشدت رو تهران قبول بشی که اون مهمتره.

با این اوصاف رشته ی مورد علاقه م یعنی مهندسی مکانیک حرارت و سیالات دانشگاه صنعتی ارومیه قبول شدم (روزانه) و الان
هم خیلی راضیم و اگر انتخاب رشته نمی کردم، الان چیزی جز حسرت برام باقی نمی موند.

بچه ها، برای سال بعد، خودتون رو عقب نندازید...

Reman
07-07-2009, 15:57
البته خدمت دوست بالایی و خدمت همه دوستان عرض کنم که هر رشته ای رو در سراسری به آزاد ترجیح ندن...
به نظر من داوطلبا باید در مورد انتخاب رشته تفکر قدیمی سراسری ، آزاد رو کنار بزارن و به علاقشون فکر کنند در همین شهر ارومیه من دوستایی هم تو سراسری و هم آزاد دارم که واقعا سطح علمیشون خوبه ، مثلا چند مدت پیش از همین آزاد ارومیه دانشجویایی بودن که از برق دانشگاه های تهران (روزانه)ارشد قبول شدن...

skhammari
07-07-2009, 21:16
سلام
دو تا پست بالایی 100 % تایید میشه ، علاقه یعنی استعداد ، توانایی ، رغبت و انگیزه .
خیلی ها بودن دنبال علاقشون رفتن و ستاره شدن ؛ پس به شهر و دانشگاه زیاد توجه نکنید و به رشته ی مورد علاقتون توجه کنید .

swamp
15-07-2009, 00:00
صحبت بچه ها خیلی خوبه ولی دوستان من همیشه تصمیم آخرو خودتون بگیرین نذارین رو تصمیم نهایی حرف دیگری تاثیر بذاره بشین فکر کن به حال و اوضاعت به تواناییت به حوصله ات به پشتکارت...........اینارو مد نظر بگیر ببین واقعا میتونی با این شرایط یک سال دیگه هم پشت کنکور بمونی یا نه؟اگه جواب اری بود بسم الله وقتو از دست نده ولی اگه دیدی نمی تونی اصلا بهش فکر نکن و ایشالله هر چی صلاحته همون میشه
بهترین آرزوها و قشنگترین هدفها منتظرتون هستن

halflife g
15-07-2009, 00:14
سلام دوستان
من هم اين تاپيك رو ديدم گفتم يه راهنمايي و نصيحت برادرانه اي واستون كرده باشم من الان خودم سال دو دانشگاه سراسري هستم.

نصيحت من اينه كه اصلا واسه سال دوم نمونين و تازه اينقدر هم به دانشگاه ازاد با ديده ترديد نگاه نكنين درسته سطحش پايين تره و هزينش بيشتر ولي وقتي ادم از دانشگاه قبول ميشه و خودش يه مدتي دانشگاهي ميشه فرق زيادي احساس نمي كنه.اين يك سال شما ارزشش بيشتر از اينهاس

شايد الان كه من اين حرفا رو به بهتون ميگم بهم بگين اين كه نمي فهمه من اين همه خووندم اگه سراسري قبول نشم يا رشته اي كه ميخوام قبول نشم خيلي ناراحت ميشم و ...... ولي با گذشت زمان متوجه خواهيد شد كه نبايد تو اين برهه زماني يك سال ديگه هم از بازار كار دور بمونين اين يك سال ارزشش بيشتر از اينهاس

بهرحال از ما گفتن.موفق باشين

hamashion
15-07-2009, 15:25
منم از كنكور امسالم راضي نيستم با اين حال بسيار مصمم هستم بمونم سال ديگه و از ديدن كتاباي تكراري خيليم ذوق ميكنم برا خوندن دوباره.شكست پايه ي موفقيته.
برا من يه سال پشت كنكور موندن هيچ تاثيري تو روند زندگيم نداره.فوقش سال بعد يا رتبه ي بهتر ميارم يا همين رتبه .ولي هدفم خيلي خيلي برام مهم شده.طوري كه همه موفقيت و خوشبختيم به قبولي تو دانشگاه مورد علاقه ام وابسته است.ممكنه برم يه رشته اي و يه دانشگاهي كه اصلا راضي نيستم و چند سال از عمرم تباه شه.اما با يه سال موندن با پشتكار فراوون ميشه جبران كرد.البته تاكيد ميكنم با پشتكار فراوون.و اراده ي قوي و برنامه ريزي صحيح و ياداوري مكرر هدف و تلاش و تلاش و تلاش...

يكي تجربي 8000 اورده بود موند برا سال ديگه و شد 300 .البته سال اول فقط 3 ماه خونده بود.و خيليم با اراده و پشتكار قوي خونده بودن برا سال بعد. مهم اينه چقد هدفت واست مهمه.ممكنه انقد هدفتو بزرگ كرده باشي كه از همه چيز حتي يه سال عمرت بگذري برا رسيدن بهش.
بازم ميگم اگه "واقعا" "بدون خيال پردازي "فكر ميكنين ميتونين پس ميتونين.

masih eia
15-07-2009, 18:09
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pooyahacker
16-07-2009, 00:03
موندن يا نمودن مسئله اين است !
اينكه با تعصب بگيم بمون يا نمون به نظر من اشتباه است , هر فردي با توجه به شرايط خودش بايد تصميم بگيره , مهمترين قسمت اين تصميم گيري هم آگاهي از تواناييهاي خودته و اگه به اين آگاهي نرسي ميتونه مشكلاتي رو برات ايجاد كنه
مثلا ما دو تا فاميل داشتيم كه هر دو رتبه شون حدود 2500 شد و هر دو به اميد رتبه ي بهتر واسه سال دوم خوندن , ولي سال دوم يكيشون شد 230 و يكي شد 5000 !
‏ بايد بتوني خودت رو قانع كني كه چرا ميخواي واسه سال دوم بخوني , مثلا : من امسال بد درس نخوندم ولي به دليل انتخابات (!) نتونستم خوب جمع بندي كنم در نتيجه كنكور رو هم خوب ندادم ولي مطمئنم كه اگه يه سال ديگه بخونم رتبه ام عالي ميشه , از طرفي ميدونم در شهري غير از تهران نميتونم درس بخونم پس من بايد براي سال دوم بخونم .
بايد اينجوري واسه خودت دليل قانع كننده بياري .
راستي دوستان سال دومي بهتره كه در كتابخونه درس بخونن , كتابخونه لااقل 2 تا دوستشون يا 4 تا كنكوري ديگه رو ميبينن , و از جو كنكور هم دور نميمونن .

space20
16-07-2009, 10:46
ببینید یه وقتی یکی آرزو داره حتما یه دانشگاه خاص بره و اگه نره تا مدت ها بعد هم فکرشو میکنه اگه از وقتی دنیا اومدی به فکر دانشگاههای تهران بودی و میدونی میتونی یه سال عالی درس بخونی وایسا چون آدم اگه پشتکار داشته باشه به بهترین ها میرسه

beh,p
16-07-2009, 11:17
دوستان من هم دقیقا وضعیت مشابه دارم
نمی دونم بمونم یا نه ولی با چند تا از بچه های سال دومی که حرف زدم معتقد بودند که یک سال وایستادن چیزی جز هدر دادن وقت نیست
تازه هنوز که نتایج نیومده
پس زود تصمیم نگیرین

iran7210
16-07-2009, 11:43
باید با خودت رو راست باشی اگر می دونی با یه انرژی بیشتر و روش بهتر از سال گذشته می تونی حرکت کنی پس با توکل شروع کن ولی اگر می خواهی همانند سال گذشته درس بخوانی و برنامه جدید برای امسال نداری 100% از دوبار کنکور دادن پشیمون می شی
فکر نکن اگر امسال بیشتر بخونی نتیجه بهتر می گیری باید امسال روش بهتری پیش بگیری نه صرفا مطالعه.
موفق باشی:46:

Ninjai
21-07-2009, 21:42
موضوع اینه که ببینی تو دو طرف چی داری ؟ اگه امسال بری دانشگاه چی میشه و اگه نری چی ؟
مثلا وضیعت من اینه که کنکور برام فقط معنی درس و دانشگاه نمیده یه فرصتیه واسه این که ببینم چه قدر میتونم به تواناییهام اعتماد کنم چقدر میتونم با تلاش به هدفت برسم . امسال گذشت فقط یه اتفاق نیوفتاده که اونم نیاوردن رتبه خوب باشه یه سری تجربه هم باهاش بوده . من میخوام از اتفاقاتی که امسال افتاده استفاده کنم طوری که بعد پشیمون نشم . دور و بر من هم کسایی هستن که با موندنم مخالفن ولی وقتی میبینم هیج چیزی نیست که باعث رغبت به دانشگاه رفتن با این وضعیت برام باشه نیست، موندنو و تلاش کردنو خوب رفتنو انتخاب میکنم.
با آرزوی موفقیت

MOHSEN_A1371
11-09-2010, 12:47
این پست پاک بشه

.:RED:.
11-09-2010, 14:13
سلام دوستان
من امسال به سراسري زياد اميدي نداشتم و رتبه من شد 23000
ازاد ترازم شد 6200 ولي انتخاب اول قبول نشدم (IT تهران جنوب) انتخاب دومم شيمي معدني شهريار بود كه قبول شدم
ميخوام واسه ساله ديگه بخونم ولي سراسري رو ميترسم دوباره شركت كنم چون شنيدم امسال تاثير معدل 50% و من معدلم 12/5 حالا به نظرتون خوبه كه من شيمي شهريار رو يه ترم برم بعد واسه ساله ديگه كنكور ازاد بدم بيام صنايع يا نرم افزار تهران شمال تطبيق واحد بدم
صنايع تراز امسالش 6300 بوده و نرم افزار هم 6000 بوده به نظر شما كدوم بهتره
اين رو هم بگم كه سال پيش من درس خوندن جدي ام كلا 2 ماه بود اونم روزي 6ساعت حداكثرش بود
يه سوال ديگه اينكه امسال دانشگاه ازاد معدلا رو تاثير داد؟ تاثيرش براي ساله بعد چقدره و شانس منو چقذر پايين مياره؟
اگه منو راهنمايي كنيد يك دنيا ممنونتون ميشم:11: