PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنــکور 89 ؛ مشاوره - برنامه ریزی - شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

asroma08
03-09-2009, 14:09
سلام به همهی بروبچه های کنکور89
چند روزه بد جوری به شک افتادم که مدرسه برم یا نرم(حضوری -غیر حضوری -از راه دور-نیمه حضوری)
تعجب نکنیداینا انواع مدارس پیش دانشگاهی بود
از بروبچ 88ی خواهش دارم اگه اطلاعاتی دارن به ما 89 ها بگن
یه سوال؟
دوستان 88ی حضوری بهتر نتیجه گرفتن یا غیر حضوریا؟
اگه ممکنه همه جواب بدن چون خیلی حیاتیه
مر30
ما که هرکی رو دیدیم رتبه ی خوب اورده پیش دانشگاهی رو تمام و کمال رفته !
ندیدم کسی غیرحضوری گرفته باشه و به خواسته اش رسیده باشه

farzaneh*f
03-09-2009, 14:21
چند روزه بد جوری به شک افتادم که مدرسه برم یا نرم(حضوری -غیر حضوری -از راه دور-نیمه حضوری)
یه سوال؟
مر30

به ندرت پيش مياد يه دانش آموز غير حضوري بتونه نتيجه ي خوبي توي كنكور بگيره...اگرم نتيجه ي خوبي گرفته باشه كسي با اين روش من مي گم اگه حضوري مي گفت نتيجه ش بهتر از اونم مي شد و كمتر از حد خودشه اين نتيجه:20:

mazg
03-09-2009, 15:37
یه سوال؟
مر30

سلام.منم حرف بقیه بچه ها رو تایید میکنم.اصولا از 100% کسایی که غیر حضوری میگیرن 99%موفق نمیشن ولی اون 1%که موفق میشن نتیجه عالی میارن.ولی اگه میخوای غیر حضوری بگیری به نکات زیر توجه کن:
1.کسی میتونه غیر حضوری بگیره که اول تشریحی رو کاملا خوب کار کرده باشه برای همین خیلی ها که غیر حضوری میگیرن 2 تا معلم دارن 1کی تشریحی 1کی تستی.
2. 1دیگه از شروظ اینکه بتونی غیر حضوری بگیری معدله ،درضمن اگه کسی درسش خیلی خوب نباشه غیر حضوری بگیره ضرر میکنه.
3.پارامتر دیگه ای که وجود داره مدرسه است.اگه رو مدرسه ات شناخت داری و میدونی که عالیه هیچوقت غیرحضوری نگیر.
4.اگه غیر حضوری بگیری باید یک جو رقابتی برای خودت درست کنی(مثلا آزمون بدی) درضمن اگه بچه های کلاس مدرستون اکثرا قوی هستنند توصیه اکید میشه که بری مدرسه.
5.اگه مدرستون همینجوری شلم شوربا باشه و بچه هاش اکثرا دنبال درس نباشن،پیشنهاد میشه که یا به مدرسه بهتر بری یا غیر حضوری بگیری.
6.یکی دیگه از شرایط موفقیت در غیر حضوری اینه که شما سابقا دانش آموز فعالی باشید مثلا این تجربه رو داشته باشی که با از رو کتاب کمک آموزشی خوندن درسو بطور کامل بفهمی.
7.یک شرط خیلی خیلی مهم دیگه وضعیت خونه شماست اگه تو خونتتون شرایط حتی به مقدار کمی برای درس خوندن مناسب نیست غیر حضوری گرفتن خودکشیه.
8.اگه سابقه افسردگی دارید غیر حضوری اصلا توصیه نمیشه.
9.شما باید دقت کنید که در مدرسه همه شما رو از غیر حضوری منع میکنن ولی در آموزشگاه اکثرا شما رو به اون ترغیب میکنن،البته تصمیم با شماست که گول تبلیغات هیچکدوم رو نخورید.
10.یک راه حل خوبم هست(به نظر من) ترم اول مدرسه بورو و هر چند وقت یکبار (سر زنگ های کم اهمیت )غیبت کن و ببین میتونی تو خونه بخونی و جبران کنی یا نه؟ بعدش اگه جواب داد ترم دوم و غیر حضوری بگیر.
11.یکی دیگه از شرایطش علاوه بر معلم خوب کتاب های کمک آموزشی خوب هست.
12.در صورت گرفتن غیر حضوری فکر نکن که از خیلی ها جلویی،چون خیلی ها هم 1 سال موندن.
13.سیزده اصلا نحس نیست.
14.ببخشید که طولانی شد.اگه بازم چیزی یادم اومد اضافه میکنم.درضمن درمورد نیمه حضوری و از راه دوراطلاعی ندارم.

soheil_vossough
03-09-2009, 16:14
دوستان عزیز اگه شماره تماس یا دفتر یا .. از مشاورینی که نام بردم دارید ممنون میشم اگه لطف کنید در اینجا قرار بدید

frnsh
03-09-2009, 22:44
سلام.به نظر من شما داری خیلی خوب پیش میری،ولی قسمت مشکل کارت جاییه که میری سر کتب کمک درسی
.یهو بعضی فرامیل:46: و میبینی که تا حالا تو عمرت ندیدی.به نظر من زودتر بشین سر کتب کمک درسی بخصوص برای اختصاصیا.راستی بالاخره کتاب و خوندی یا نه؟.

یعنی شما میگی دیگه اصلی رو نخونم و برم کمکی؟ کم نمیارم؟
2 تا از کتابهام مونده. زبان فارسی 3 و ادبیات 3

یه سوال؟
مر30

همونطور که دوستان گفتن، به نظر منم مدرسه خیلی مهمتره.
من نهایی امسال رو که میخواستم بدم، خب قلمچی کلاس رایگان میذاشت و میرفتم. از چندجا هم شنیدم که غیر حضوری هم میشه. واسه همین خودم هم توش شک کردم و خواستم ببینم آیا واقعا بهتره یا نه. چند بار با یکی از دوستام رفتم کتابخوانه واسه تحقیق در مورد همین موضوع. آخه یه سری از غیر حضوریها میان کتابخونه.
خلاصه با کلی تحقیق و اینا متوجه شدم که غیر حضوری خیلی بده. البته این در مورد من بود.
مثلا توی کلاس کنکورها، مخصوصا از اول مهر، درسها رو جوری میدن که مثلا فلانی که یه سال مونده پشت کنکود هم یه سودی ببره. واسه همین خیلی زیاد روی یه مبحث نمیمونن. واسه همین کم میاری. (البته اگه بخوای کلاس اینطوری بری)
یا مثلا باید معدل نهاییت بالای 19.5 باشه که اصلا بذارن غبر حضوری بگیری. (اینو از یه مشاور از قلمچی پرسیدم. منبعش خودشه و خودش)
دیگه بقیه مشکلات رو هم که دوستمون خیلی دقیق گفتن. به نظر من اگه بازم شک داری، یه تحقیق درست و حسابی با توجه به شرایط خودت بکن.

دوستان برا عربی نظر خاصی ندارین که چطوری باهاش باید برخورد کرد؟

من عین زبان میخونمش. نمیدونم درسته یا نه، اما واسه من که کارسازه.
1.من اول از همه میام تمام لغتها رو از آخر میخونم. که توی اینا مشکلی نداشته باشم. دیگه متن درسها واسم آب خوردن میشه.
2. میرم سر قواعد که توی دفترمه. تمامش رو پشت هم میخونم.
3. بعد میرم سر کتاب. از اول شروع میکنم به خوندن. اگه متن درسه، که میخونم و معنی میکنم. اگه تمرینه، سعی میکنم حلش کنم. اگه کارگاه ترجمه س، نکته هاشو میخونم. دیگه هرچی مونده رو میخونم.

elendil
03-09-2009, 22:54
من عین زبان میخونمش. نمیدونم درسته یا نه، اما واسه من که کارسازه. 1.من اول از همه میام تمام لغتها رو از آخر میخونم. که توی اینا مشکلی نداشته باشم. دیگه متن درسها واسم آب خوردن میشه. 2. میرم سر قواعد که توی دفترمه. تمامش رو پشت هم میخونم. 3. بعد میرم سر کتاب. از اول شروع میکنم به خوندن. اگه متن درسه، که میخونم و معنی میکنم. اگه تمرینه، سعی میکنم حلش کنم. اگه کارگاه ترجمه س، نکته هاشو میخونم. دیگه هرچی مونده رو میخونم.

سعی میکنم عربیو با همین روشی که خودت داریو با اون مقداری که مدرسه درس میده از اون درسی که قواعدشو گفته همینطوری برم جلو امیدوارم نتیجشو بگیرم حداقل تا الان سر خوندن دینی ادبیات زبان مشکلی دیگه ندارم میمونه اختصاصی ها که اونم تا آخر شهریور مشکلاتم به طور کامل مشخص میشه و انشالله بیشترش هم حل میشه :دی

frnsh
03-09-2009, 23:14
سعی میکنم عربیو با همین روشی که خودت داریو با اون مقداری که مدرسه درس میده از اون درسی که قواعدشو گفته همینطوری برم جلو امیدوارم نتیجشو بگیرم حداقل تا الان سر خوندن دینی ادبیات زبان مشکلی دیگه ندارم میمونه اختصاصی ها که اونم تا آخر شهریور مشکلاتم به طور کامل مشخص میشه و انشالله بیشترش هم حل میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

پس امیدوارم نتیجه بگیری دوست من. من این روش رو توی مدرسه هم به کار میبردم همیشه.
فکر کنم واسه همینم توی آزاد امسال 77 درصد عربی زدم!

بازم اگه روش بهتری پیدا کردم بهت میگم.

dirty_coat
03-09-2009, 23:19
از آقای dirty_coat یه سوال داشتم:
من کتاب زیست1 انتشارات سبز رو خوندم که خیلی عالی بود ولی مال سال سومش جون درسنامه نداره خیلی خوشم نیومد.
آیا کتاب دیگه ای برای آموزش مفهومی نه در سطح کتاب درسی معرفی میکنید؟
زیست سوم رو از رو کتاب بخون بعد از روی کتاب سبز تست بزن جواب میگیری

پرمیس
03-09-2009, 23:52
از آقای dirty_coat یه سوال داشتم:
من کتاب زیست1 انتشارات سبز رو خوندم که خیلی عالی بود ولی مال سال سومش جون درسنامه نداره خیلی خوشم نیومد.
آیا کتاب دیگه ای برای آموزش مفهومی نه در سطح کتاب درسی معرفی میکنید؟

سلام...
ببخشید.چون تجربش رو دارم، خواستم کمکی کرده باشم. من کتاب های جامع کنکور گاما رو بهتون پیشنهاد می کنم.مخصوصاً کتاب های زیستش که درسها رو به صورت مفهومی توضیح داده و دیگه احتیاجی به خوندن کتاب نیست.

ehsan_manu
04-09-2009, 00:18
سلامی دوباره به گرمیه خورشید تابستون
با تشکر فراوان از برو بچی که به سوالم پاسخ دادن
به خصوص mazg عزیز
منم به این نتیجه رسیدم که ترم اولو برم مدرسه رفتم ثبت نامم کردم
ولی مشکل اینجاست که مدیرمون میگه من پروندتو واسه ترم دوم نمیدم(امضاهم گرفته)
اصلا میتونه پرونده رو نده؟
مدرسمونم امسال متمرکز شده(تمام پیش های ناحیه 2 اونجان)

ehsan_manu
04-09-2009, 00:23
سلام.منم حرف بقیه بچه ها رو تایید میکنم.اصولا از 100% کسایی که غیر حضوری میگیرن 99%موفق نمیشن ولی اون 1%که موفق میشن نتیجه عالی میارن.ولی اگه میخوای غیر حضوری بگیری به نکات زیر توجه کن:
1.کسی میتونه غیر حضوری بگیره که اول تشریحی رو کاملا خوب کار کرده باشه برای همین خیلی ها که غیر حضوری میگیرن 2 تا معلم دارن 1کی تشریحی 1کی تستی.
2. 1دیگه از شروظ اینکه بتونی غیر حضوری بگیری معدله ،درضمن اگه کسی درسش خیلی خوب نباشه غیر حضوری بگیره ضرر میکنه.
3.پارامتر دیگه ای که وجود داره مدرسه است.اگه رو مدرسه ات شناخت داری و میدونی که عالیه هیچوقت غیرحضوری نگیر.
4.اگه غیر حضوری بگیری باید یک جو رقابتی برای خودت درست کنی(مثلا آزمون بدی) درضمن اگه بچه های کلاس مدرستون اکثرا قوی هستنند توصیه اکید میشه که بری مدرسه.
5.اگه مدرستون همینجوری شلم شوربا باشه و بچه هاش اکثرا دنبال درس نباشن،پیشنهاد میشه که یا به مدرسه بهتر بری یا غیر حضوری بگیری.
6.یکی دیگه از شرایط موفقیت در غیر حضوری اینه که شما سابقا دانش آموز فعالی باشید مثلا این تجربه رو داشته باشی که با از رو کتاب کمک آموزشی خوندن درسو بطور کامل بفهمی.
7.یک شرط خیلی خیلی مهم دیگه وضعیت خونه شماست اگه تو خونتتون شرایط حتی به مقدار کمی برای درس خوندن مناسب نیست غیر حضوری گرفتن خودکشیه.
8.اگه سابقه افسردگی دارید غیر حضوری اصلا توصیه نمیشه.
9.شما باید دقت کنید که در مدرسه همه شما رو از غیر حضوری منع میکنن ولی در آموزشگاه اکثرا شما رو به اون ترغیب میکنن،البته تصمیم با شماست که گول تبلیغات هیچکدوم رو نخورید.
10.یک راه حل خوبم هست(به نظر من) ترم اول مدرسه بورو و هر چند وقت یکبار (سر زنگ های کم اهمیت )غیبت کن و ببین میتونی تو خونه بخونی و جبران کنی یا نه؟ بعدش اگه جواب داد ترم دوم و غیر حضوری بگیر.
11.یکی دیگه از شرایطش علاوه بر معلم خوب کتاب های کمک آموزشی خوب هست.
12.در صورت گرفتن غیر حضوری فکر نکن که از خیلی ها جلویی،چون خیلی ها هم 1 سال موندن.
13.سیزده اصلا نحس نیست.
14.ببخشید که طولانی شد.اگه بازم چیزی یادم اومد اضافه میکنم.درضمن درمورد نیمه حضوری و از راه دوراطلاعی ندارم.
:10:خیلی ممنون عالی بود:46:

mazg
04-09-2009, 01:33
یعنی شما میگی دیگه اصلی رو نخونم و برم کمکی؟ کم نمیارم؟
2 تا از کتابهام مونده. زبان فارسی 3 و ادبیات 3

سلام.من هیچوقت همچین حرفی رو نزدم.من منظورم این بود که وقتی میری سر کمک درسی احتمالا به مشکل میخوری (که انشاالله نمیخوری) اونموقع باید روحیتو حفظ کنی و به خوندن ادامه بدی.اون 2 تا کتابم و هم حتما بخون چون خود کتاب بسیار بسیار مهمتر از کمکیه.(هرچند کتابای زبان فارسی خیلی چرته)

پس امیدوارم نتیجه بگیری دوست من. من این روش رو توی مدرسه هم به کار میبردم همیشه.
فکر کنم واسه همینم توی آزاد امسال 77 درصد عربی زدم!

بازم اگه روش بهتری پیدا کردم بهت میگم.

روشتون خوبه.برای درصدتون هم تبریک میگم.ولی اینو مد نظر داشته باش که عربی آزاد خیلی آسونه.

سلامی دوباره به گرمیه خورشید تابستون
با تشکر فراوان از برو بچی که به سوالم پاسخ دادن
به خصوص mazg عزیز
منم به این نتیجه رسیدم که ترم اولو برم مدرسه رفتم ثبت نامم کردم
ولی مشکل اینجاست که مدیرمون میگه من پروندتو واسه ترم دوم نمیدم(امضاهم گرفته)
اصلا میتونه پرونده رو نده؟
مدرسمونم امسال متمرکز شده(تمام پیش های ناحیه 2 اونجان)

سلام.
من فکر نمیکنم بتونه پروندت رو نده(یعنی چی امضا گرفته مگه مساله حقوقیه؟؟)کلا وقتی دانش آموز بخواد حقشو بگیره مدیر و معلم مساله رو شوخی میگیرن و سعی میکنن با خر نمودن دانش آموز (با عرض معذرت:11:) قضیه رو فیصله بدن(که توصیه میشه ضمن حفظ احترامشون اصلا بهشون نخندید) .ولی خدا نکنه یجا دانش آموز اشتباه کنه....

یک پیشنهاد به اونایی که قلمچی میدن: به نظر من اگه ما آزمون 20 شهریور و بیایم تمرکزمون و بزاریم رو دروس پیش 1 و همشو با تست و....یاد بگیریم و آزمون 10 مهر دروس 2و 3 رو با توجه به فرصت 3 هفته ای کامل بخونیم،هم تونستیم نصف پیش1 و بخونیم هم دروس 2و3 رو بطور کامل.روش خوبی نیست؟اگرچه ممکنه ترازمون بیاد پایین(که چقدرم بالا بود:46:)ولی به نظرم میارزه.
پن1.:آزمون امروز و چیکار کنیم.؟؟؟من که هم کم خوندم و هم اصلا نخوابیدم و هم دهن روزه باید امتحان بدم(همه ی این حرفا بهونست ....)
پن.2:چرا اینقدر پست های من طولانی میشه؟خیلی بیکارم؟

ehsan_manu
04-09-2009, 09:29
سلام.من هیچوقت همچین حرفی رو نزدم.من منظورم این بود که وقتی میری سر کمک درسی احتمالا به مشکل میخوری (که انشاالله نمیخوری) اونموقع باید روحیتو حفظ کنی و به خوندن ادامه بدی.اون 2 تا کتابم و هم حتما بخون چون خود کتاب بسیار بسیار مهمتر از کمکیه.(هرچند کتابای زبان فارسی خیلی چرته)

روشتون خوبه.برای درصدتون هم تبریک میگم.ولی اینو مد نظر داشته باش که عربی آزاد خیلی آسونه.

سلام.
من فکر نمیکنم بتونه پروندت رو نده(یعنی چی امضا گرفته مگه مساله حقوقیه؟؟)کلا وقتی دانش آموز بخواد حقشو بگیره مدیر و معلم مساله رو شوخی میگیرن و سعی میکنن با خر نمودن دانش آموز (با عرض معذرت:11:) قضیه رو فیصله بدن(که توصیه میشه ضمن حفظ احترامشون اصلا بهشون نخندید) .ولی خدا نکنه یجا دانش آموز اشتباه کنه....

یک پیشنهاد به اونایی که قلمچی میدن: به نظر من اگه ما آزمون 20 شهریور و بیایم تمرکزمون و بزاریم رو دروس پیش 1 و همشو با تست و....یاد بگیریم و آزمون 10 مهر دروس 2و 3 رو با توجه به فرصت 3 هفته ای کامل بخونیم،هم تونستیم نصف پیش1 و بخونیم هم دروس 2و3 رو بطور کامل.روش خوبی نیست؟اگرچه ممکنه ترازمون بیاد پایین(که چقدرم بالا بود:46:)ولی به نظرم میارزه.
پن1.:آزمون امروز و چیکار کنیم.؟؟؟من که هم کم خوندم و هم اصلا نخوابیدم و هم دهن روزه باید امتحان بدم(همه ی این حرفا بهونست ....)
راستی من همه ی درسارو کلاس میرم
واسه همین می خواستم غیر حضوری برم
ولی الان میبینم مدرسه برم بهتره نه؟
چون الان خیلی نمیتونم با برنامه ریزیم پیش برم(صبحا دیر پا میشم.بیرون میرمو.....)
به نظر شما وسط سال وقت کم میارم؟
ترم دوم ان شا الله پرونده رو می گیرم میرم غیر حضوری
اینجوری بهتر نیست؟
اگه پیشنهادی داری ممنون میشم کمکم کنی
مرسی:40:

مهلقا
04-09-2009, 10:36
سلام من یه سوال داشتم این کتابایی که اینجا گفته واقعن خوبن؟

dirty_coat
04-09-2009, 11:23

سلام.

به نظر من این ازمونهای تابستونش ارزش نداره

melody70
04-09-2009, 12:26
خوبیه این گاج رو که دیدی آخر هر درسنامه و تستش یه درخت درسو به طور نصفه نیمه کشیده اگه درست خونده باشی کل درس رو مطالبش رو با دیدن هر شاخه اون درخت یادت میاد :D:D:D

دوستان برا عربی نظر خاصی ندارین که چطوری باهاش باید برخورد کرد؟

من فقط نظر خودمو میدم دیگه انتخاب با خودتونه
1. علاقه به عربی مهمه کلا اگه درسشو دوست نداشته باشی یه کم اذیت میشی این دوست نداشتن معمولا ناشی از عدم تسلطه
2.به نظرم روی ترکیب و تجزیه تمام درسا کار کن و جاهایی که مشکل داری رو بپرس این خیلی مهمه که وقتی یه جمله رو میخونی در عین فهمیدن معنی بتونی نقش کلمه ها رو دقیقا متوجه بشی
3.یه جزوه خوب و کامل در عین حال مختصر خیلی کمک میکنه یه جزوه ای که علاوه بر نکته حتما مثال داشته باشه
4.تیپ سوالای عربی یه جوریه که میتونی با یه کمی تست راه بیفتی از تست نترس حتی اگه تمام تستایی که میزنی غلط باشه
5.یه نیم نگاهی هم به مدل سوالای 3یا 4 یا حتی 5 سال اخیر داشته باشه یه کوچولو نکاتش ریز شده
سوالای عربی آزاد کاملا با سراسری متفاوته
6.حتما حتما توی تابستون ترجمه بخون چون لازمه مثل ما نزاری برای آخر سال
با توکل به خدا و تلاش امیدوارم موفق باشی

attractive_girl
04-09-2009, 12:48
یه سوال؟
مر30

به نظر من بستگی به مدرست هم داره که مدرسه ی تاپی باشه یا اینکه بچه ها فقط دنبال تیکه انداختن و شر بازی باشن!
ولی به هر حال جو مدرسه برای درس خوندن یه چیز دیگس! به خاطر همینه که خیلیا که پشت کنکور میمونن دیگه دل و دماغ درس رو ندارن، چون وقتی آدم تو جمع دوستاش نباشه روحیه نمیگیره واسه درس خوندن:46:

shia1411
04-09-2009, 13:54
یه سوال دارم که نیاز به جواب فوری دارم:
گسسته کتاب آموزشی و تست خوب بهم معرفی کنید.
ممنون

attractive_girl
04-09-2009, 13:59
ممنون

کتاب خوشخوان تست های سطح بالایی داره . اگه سطحت بالا باشه تست های خوبیه:46:

new life
04-09-2009, 14:06
دوستان ميشه بگيد سنجش بهتره يا قلم چي:20:

John Doe
04-09-2009, 14:12
دوستان ميشه بگيد سنجش بهتره يا قلم چي:20:

الان باز دعوا میشه!!یه تاپیک واسه همنین هست:20:

alisahaf70
04-09-2009, 15:04
گسسته یک کتاب خوب نیست باید زیاد بزنی من خودم کل تست ها ی خوشخوان مشفق ابی فکور و جزوه ی معلممو زدم!

farzaneh*f
04-09-2009, 15:23
....

پيشنهادت خوبه...منم مونده بودم چي كار مي خوام بكنم واسه آزمون بيستم...مي خواستم غايب بشم يه دفعه اي واسه 10 مهر بخونم ولي روش شما بهتره:20:...حضور خيلي مهمه:46:

منم آزمون امروزو اصلا خوب ندادم...همش نمره منفي آوردم تازه واسه شيمي پيش وقت نرسوندم فقط يه سوال زدم كه صفر نشه:41:
پستاي منم خيلي طولاني مي شه...اگه راهي واسه كوتاه كردن شون پيدا كردي به منم بگو:31:

ممنون

من گاج زدم ...خوشخوانم مي خوام از ترم 2 كه دبيرم درس مي ده بزنم چون سخت تره نمي شه تنهايي زد...البته دارم دنبال انديشه سازان قديمي(يام جديد چاپ مبتكران) مي گردم اگه پيداش كنم به جاي خوشخوان اونو مي زنم يا اگه وقت شد هر دو رو با هم....
يه سوال:كسي مي دونه انديشه سازان، گسسته داره يا نه؟

Amirdb
04-09-2009, 15:31
با شما کاملا موافقم واز صحبت شما حمایت می کنم.

panizir
04-09-2009, 15:52
یک پیشنهاد به اونایی که قلمچی میدن: به نظر من اگه ما آزمون 20 شهریور و بیایم تمرکزمون و بزاریم رو دروس پیش 1 و همشو با تست و....یاد بگیریم و آزمون 10 مهر دروس 2و 3 رو با توجه به فرصت 3 هفته ای کامل بخونیم،هم تونستیم نصف پیش1 و بخونیم هم دروس 2و3 رو بطور کامل.روش خوبی نیست؟اگرچه ممکنه ترازمون بیاد پایین(که چقدرم بالا بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ولی به نظرم میارزه.

اگه تو 1 هفته به كل درساي پيش 1 و تو 3 هفته به كل درساي دوم و سوم قرار باشه مسلط بشي كه براي كنكور 1 سال وقت نميذاشتن!
من فك مي كنم سوم و بين پيش 1 و دوم يكيش (هر چي تو آزمونا مي زديم) تو اين 2 تا آزمون مرور كنيم وقت كافي براي خوندن اون چيزايي كه نخونديم هست.

pedram_sad
04-09-2009, 16:07
دوستان یکی یک سوالی داشت گفت براش بپرسم اینجا
رشتش ریاضیه و سال دیگه کنکور داره

میخواست بدونه چطور میشه با نخوندن کنکور هنر اما دادن کنکور هنر , طراحی صنعتی رو قبول بشه
یعنی درس های هنر رو نخونه
یعنی درصد کدوم یکی از درس های مشترک رو بالا بزنه

میخواد بدونه که اگه نمیشه , زبان رو شرکت کنه و رو زبان کار کنه

ممنون

new life
04-09-2009, 17:54
ویرایش..........

transfer
04-09-2009, 18:09
به نظر من بستگی به مدرست هم داره که مدرسه ی تاپی باشه یا اینکه بچه ها فقط دنبال تیکه انداختن و شر بازی باشن!
ولی به هر حال جو مدرسه برای درس خوندن یه چیز دیگس! به خاطر همینه که خیلیا که پشت کنکور میمونن دیگه دل و دماغ درس رو ندارن، چون وقتی آدم تو جمع دوستاش نباشه روحیه نمیگیره واسه درس خوندن:46:
شديدا تاييد ميشه چون من غير حضوري بودم .......:41:

AEZ_Best
04-09-2009, 20:05
پيشنهادت خوبه...منم مونده بودم چي كار مي خوام بكنم واسه آزمون بيستم...مي خواستم غايب بشم يه دفعه اي واسه 10 مهر بخونم ولي روش شما بهتره:20:...حضور خيلي مهمه:46:

منم آزمون امروزو اصلا خوب ندادم...همش نمره منفي آوردم تازه واسه شيمي پيش وقت نرسوندم فقط يه سوال زدم كه صفر نشه:41:
پستاي منم خيلي طولاني مي شه...اگه راهي واسه كوتاه كردن شون پيدا كردي به منم بگو:31:

من گاج زدم ...خوشخوانم مي خوام از ترم 2 كه دبيرم درس مي ده بزنم چون سخت تره نمي شه تنهايي زد...البته دارم دنبال انديشه سازان قديمي(يام جديد چاپ مبتكران) مي گردم اگه پيداش كنم به جاي خوشخوان اونو مي زنم يا اگه وقت شد هر دو رو با هم....

مبتکران ویرایش جدید گسسته اندیشه سازان رو چاپ کرده
همون قدیمیه هست با تستای جدید کنکورها
به نظر من که خوشخوان رو اگه کامل بشین ازا این بهتره
من پارسال اندیشه سازان رو خوندم بد نبود
گاج هم کتاب کاملیه

mazg
04-09-2009, 20:56
اگه تو 1 هفته به كل درساي پيش 1 و تو 3 هفته به كل درساي دوم و سوم قرار باشه مسلط بشي كه براي كنكور 1 سال وقت نميذاشتن!
من فك مي كنم سوم و بين پيش 1 و دوم يكيش (هر چي تو آزمونا مي زديم) تو اين 2 تا آزمون مرور كنيم وقت كافي براي خوندن اون چيزايي كه نخونديم هست.

سلام.ممنون از نظرتون.ولی اولا کل پیش1 نه و نصفش ثانیا مگه چندتا درسه (عمومیا که نیست .حالا زبان..)
ثالثا من نگفتم حتما میشه گفتم اگه بشه خیلی خوبه.در ضمن روش شما هم خوبه.

راستی من همه ی درسارو کلاس میرم
واسه همین می خواستم غیر حضوری برم
ولی الان میبینم مدرسه برم بهتره نه؟
چون الان خیلی نمیتونم با برنامه ریزیم پیش برم(صبحا دیر پا میشم.بیرون میرمو.....)
به نظر شما وسط سال وقت کم میارم؟
ترم دوم ان شا الله پرونده رو می گیرم میرم غیر حضوری
اینجوری بهتر نیست؟
اگه پیشنهادی داری ممنون میشم کمکم کنی
مرسی:40:
سلام.
واقعا منو نگران کردی گفتی همه درسارو کلاس میری.باید خیلی مواظب باشی چون اگه بخوای اینجوری کلاس بری هم باید مطمین باشی که بهترین کلاسا رو میری و هم باید ساعت کلاسات و خیلی منظم بچینی(حتی المقدور).اصلا به فکر این نباش که وقت کمه،جالبه بدونی که خیلی ها بودن که فقط 3 ماه درس خوندن و موفق شدن(نری 6ماه دیگه درسو شروع کنی:46:) در ضمن اگه نتونستی ساعات خواب و تفریحتو تنظیم کنی اصلا توصیه نمیشه غیر جضوری بگیری؛درضمن نگو که اگه غیر حضوری بگیرم فلان میکنم و بهمان میکنم اگه قبلش تونستی اون فلان و بهمان و اجرا کنی ،غیر حضوری بدردت میخوره.

من نه دلیل حرفتو میفهمم،نه حتی دلیل بیان این حرف غیر مستدل.(اگه میشه دلیلاشو بگو)

اگه درست یادم باشه شما آزمونای قبلم وقت کم میاوردی ،اگه من درست میگم حتما دنبالشو بگیر و پیش 1 مشاور که متخصص باشه برای این کار برو ،که تکنیکای مدیریت زمان و باهات کار کنه.اصلا یکی از خوبی های آزمونای آزمایشی اینه که ما بتونیم نقطه ضعف هامو نو ،به نقطه قدرتمون تبدیل کنیم.
جواب یه سوال:آره داره که مال اندیشه سازان بوده و نویسندش فرزاد جوادي وحالا مبتکران فک کنم چاپش کنه(البته من از منبع موثق شنیدم که کتایش چیزه جالبی نیست)

بازم که پست من خیلی زیاد شد...معذرت......:31:

nemo2
04-09-2009, 22:52
سلام دوستان
من هر کاری می کنم بیشتر از 2 درس اختصاصی و عمومی رشته ریاضی نمی تونم بخونم کسی می تونه به من کمک کنه ؟ چی کار کنم؟
راستی سایت جالبی هست

pedram_sad
04-09-2009, 23:19

میخواست بدونه چطور میشه با نخوندن کنکور هنر اما دادن کنکور هنر , طراحی صنعتی رو قبول بشه

ممنون
کسی چیزی نمیدونه ؟
فوری میخوام

reza-atom
04-09-2009, 23:26
اصلا به فکر این نباش که وقت کمه،جالبه بدونی که خیلی ها بودن که فقط 3 ماه درس خوندن و موفق شدن

ايول بازم از اين حرفاي اميدواركننده بزن! (بي شوخي)
:-)

farzaneh*f
04-09-2009, 23:56
...

من نه دلیل حرفتو میفهمم،نه حتی دلیل بیان این حرف غیر مستدل.(اگه میشه دلیلاشو بگو)

...

اگه درست یادم باشه شما آزمونای قبلم وقت کم میاوردی ،اگه من درست میگم حتما دنبالشو بگیر و پیش 1 مشاور که متخصص باشه برای این کار برو ،که تکنیکای مدیریت زمان و باهات کار کنه.اصلا یکی از خوبی های آزمونای آزمایشی اینه که ما بتونیم نقطه ضعف هامو نو ،به نقطه قدرتمون تبدیل کنیم.
جواب یه سوال:آره داره که مال اندیشه سازان بوده و نویسندش فرزاد جوادي وحالا مبتکران فک کنم چاپش کنه(البته من از منبع موثق شنیدم که کتایش چیزه جالبی نیست)

منم موافقم...آزموناي تابستون خوب و مفيده (من خودم از غيبتم تو آزمون قبلي خيلي پشيمون شدم)...خودم به نتيجش زياد اهميت نمي دم ولي به اجراي برنامه قبل از آزمون خيلي حساسم مخصوصا از هفته ي قبل به اين ور

من هر وقت درسارو در حد يادآوري مي خونم و مي رم سرجلسه با راه حلاي تشريحي حل مي كنم مسائلو اين طوري وقت كم ميارم...قبلا خيلي حساس بودم رو اين مسئله اما كم كم ديدم وقتي درسارو خوب مي خونم مشكلم حل مي شه

ما مگه گفتيم مي خواييم مسلط شيم رو همه ي اينا :18: اصلا آزموناي تابستون قلم چي كه در حد تسلط نيستن فقط در حد يادآوري و يادگيري كليات مطالب كه بتونيم بعد مهر بشينيم رو تستاي هم سطح كنكور كار كنيم و الكي دوباره وقت واسه كاراي اوليه نذاريم :20:

کسی چیزی نمیدونه ؟
فوری میخوام

از منبع موثقي نشنيدم ولي شخصا اين كنكورو شركت مي كنم بدون خوندن كتاباش...هنرا درساي عمومي رو خوب كار نمي كنن معمولا و بقيه رشته ها خيلي راحت مي تونن جبران كنن نخوندن درساي اختصاصي اونارو...اينو يه دانش آموز هنرستاني مي گفت كه از قانون شركت بقيه رشته ها تو كنكور هنرشاكي بود

elendil
05-09-2009, 00:44
من فقط نظر خودمو میدم دیگه انتخاب با خودتونه 1. علاقه به عربی مهمه کلا اگه درسشو دوست نداشته باشی یه کم اذیت میشی این دوست نداشتن معمولا ناشی از عدم تسلطه 2.به نظرم روی ترکیب و تجزیه تمام درسا کار کن و جاهایی که مشکل داری رو بپرس این خیلی مهمه که وقتی یه جمله رو میخونی در عین فهمیدن معنی بتونی نقش کلمه ها رو دقیقا متوجه بشی 3.یه جزوه خوب و کامل در عین حال مختصر خیلی کمک میکنه یه جزوه ای که علاوه بر نکته حتما مثال داشته باشه 4.تیپ سوالای عربی یه جوریه که میتونی با یه کمی تست راه بیفتی از تست نترس حتی اگه تمام تستایی که میزنی غلط باشه 5.یه نیم نگاهی هم به مدل سوالای 3یا 4 یا حتی 5 سال اخیر داشته باشه یه کوچولو نکاتش ریز شده سوالای عربی آزاد کاملا با سراسری متفاوته 6.حتما حتما توی تابستون ترجمه بخون چون لازمه مثل ما نزاری برای آخر سال با توکل به خدا و تلاش امیدوارم موفق باشی

توی این سه سال و این دو ماه پیش که عربی داشتیم انقدر جمله های مختلفی رو ترکیب کردیم میتونم بگم ترکیب کردن برام دیگه راحت شده یعنی میتونم بفهمم نقش این کلمه تو این جمله چیه یا تو اون جمله ولی ترجمه بعضی وقتا میشه کلمه رو اشتباه میخونم بعد پیش خودم میگم این کلمه رو که تا حالا نداشتیم ترجمه یکم اذیتم میکنه اونم با همون یادداشت لعات هر درس و کار کردن روی اونا حل میشه :d:d :دی

shia1411
05-09-2009, 03:01
سلام دوستان
یکی به من بگه دقیقا چکار کنم دینی رو صد بزنم؟
در مورد ادبیات هم همینطور

alisahaf70
05-09-2009, 08:25
دینی کتاب ایات و نکات و سفید گاج رو با هم یک 30 باری باید بخونی ادبیات هم هیچ راهی نداره مگر ذوق ادبی داشته باشی که در کل 100 زدن ادبیات خیلی سخته

attractive_girl
05-09-2009, 08:27
توی این سه سال و این دو ماه پیش که عربی داشتیم انقدر جمله های مختلفی رو ترکیب کردیم میتونم بگم ترکیب کردن برام دیگه راحت شده یعنی میتونم بفهمم نقش این کلمه تو این جمله چیه یا تو اون جمله ولی ترجمه بعضی وقتا میشه کلمه رو اشتباه میخونم بعد پیش خودم میگم این کلمه رو که تا حالا نداشتیم ترجمه یکم اذیتم میکنه اونم با همون یادداشت لعات هر درس و کار کردن روی اونا حل میشه :d:d :دی

من خودم تا بعد عید کلا سر تست های تحلیل صرفی و ترکیب و تشکل که میرسید اصلا نگاش نمیکردم و رد میشدم.بعدشم عید روی هم رفته یه 20 ساعتی کار کردم و یه شاید 100 تایی تست زدم.بعد دیگه کامل تونستم بزنم تست هاشو! اگه چند ساعت بشینی پاش خیلی راحت میشه زد اون تست ها رو.

برای ترجمه هم باید اول حتما کتاب رو خوند! اول کلمات، بعد ترجمه ی درس و بعد هم ترجمه ی تمرین ها و کلا همه ی متون کتاب. یه متن هایی هم اون آخر هر درسی بعد تمرین ها بودا،یادم رفته اسمشو(به دلیل فشار کنکور آلزایمر گرفتم:31:) اونا هم خیلی کار کنین برای ترجمه

melody70
05-09-2009, 09:27

با وجود اینکه مشکلتوحل کردی من معذرت میخوام که باز جواب میدم
ترجمه های الان نیاز کمتری به لغت داره درواقع سوالایی که احتیاج به لغت و ترجمه داره یکی قسمتیه که ممکنه مفهوم مشترک 2تا جمله رو بخواد یکی هم چند تا سوال اول درک مطلب البته مفهوم کلی جمله برای بعضی از قسمت های قواعد هم نیازه من منظورم اینه خیلی لغت محور نباشی بیشتر همون طور که گفتی جمله محور عادت هم نکن که حتما کلمه ی جدیدو یادداشت کنی سعی کن معنیشو حدس بزنی چون احتمال اینکه لغتی بدن که تا حالا ندیدی زیاده
برای اون سوالای ترجمه اول باید روی قواعد کار کنی اما یه مدل دیگه طوری که سریع بتونی توی جمله قسمت هایی که ممکنه ایراد داشته باشه چک کنی و در عین حال 4تا جمله رو با هم مقایسه کنی(مدل فعل ها هم بعضی وقتا کمک میکنه بعضی از قسمت های کتاب فوت و فن عربی کتاب سبز کمک کننده است)
راستی درک مطلب فراموش نشه اکثرا میزارن برای آخر کار(کلا عربی زیاد میمونه برای آخر که کار اشتباهیه حتی اگه تمام اون چیزی که تابستون خوندی به نظرت کاملا یادت رفته)باید از همین الان سعی کنی مدل درک مطلب خوندن رو یاد بگیری هر بار یه مدلی روی یه درک مطلب پیاده کن اونوقت متوجه میشی
موفق باشی

melody70
05-09-2009, 09:33
ممنون
اگه دبیر درس داده میخوای بخونی من تعریف خوشخوان رو زیاد شنیده اما کتاب سبز رو خوندم یه کم سطحش بالاست و سوالاش زیاده واسه ی الان که وقتتون بیشتره خیلی خوبه(من خودم چند روز مونده به کنکور میخوندم بعد نمیتونستم با سرعت تستاشو بزنم حالم میگرفت ولی شما الان وقت خوبی داری)
اما اگه میخوای خودت شروع کنی بخونی اندیشه سازان ساده است
گاج هم من تعریفشو شنیدم (از آدمای توپ کنکور) گاج سبز برای آموزشش من خودم گاج سفید داشتم به نظرم واسه ی بعد درس دادن خوب بود چون سطحش متوسط بود
موفق باشی

soheiltaker
05-09-2009, 09:43
ممنون
اگه سطحت بالاست ،‌خوشخوان فوق العادس ، يعني اگه خوشخوانو بخوني مطمئن باش همه تستاشو جواب ميدي
اگه ضعيفي ، رمزينه خيلي عاليه ،‌همه چيو قشنگ برات توضيح ميده ،‌ من خودم در حد گلابي بودم ولي هرچي رو از روي رمزينه ميخوندم ، همه تستاشو جواب ميدادم ،‌اثباتاش خيلي قشنگه!

سلام دوستان
براي ديني 100 زدن ، اول بايد فقط بخوني ، هر چي كتاب داره بايد بخوني ، يعني هيچ راه ديگه اي نداره ،‌بعد كه روي مطالب كتاب مسلط شدي ، بايد تست زياد كار كني ، گاج و كتاب سبز خيلي كتابهاي خوبين
چون ديني داره ميره به سمت مفهومي شدن و بيشتر روي آيات دارن مانور ميدن ، بايد سعي كني اينقدر آياتو بخوني كه يه جورايي حفظ شي
من خودم اينقدر آياتو خونده بودم كه خيلياشو حفظ بودم!
اما ادبياتو 100 زدن يه كم سخته ،‌چي سختش ميكنه؟؟ تستهاي املا و زبان فارسي! ولي بقيش كاري نداره
اگه روي اين دوتا خوب كار كني ميتوني اميدوار باشي!
ضمنا دوستان كتاب ادبيات كنكور - كتابهاي بانك تست انتشارات انديشه فائق يادتون نره!
خيلي كتاب خوبيه! از دستش ندين!

Mehran Malfoy
05-09-2009, 10:30

ممنون
به این بنده ی خدا بگو سریعا بی خیال بشه ... چون طراحی صنعتی واسه رشته ی هنر ، عین رشته ی برق شریف واسه ریاضیاست . رتبش باید زیر 150 بشه . که اگه همه ی عمومی هارو هم 70 - 80 بزنه فکر نکنم بازم بتونه همچین رتبه ای یاره .

Mehran Malfoy
05-09-2009, 10:33
یه متن هایی هم اون آخر هر درسی بعد تمرین ها بودا،یادم رفته اسمشو(به دلیل فشار کنکور آلزایمر گرفتم:31:) اونا هم خیلی کار کنین برای ترجمه
فکر کنم منظورتون کارگاه ترجمه باشه:31: . من هم شدیدا توصیه می کنم ، حتی اگه سایر بخش های مربوط به ترجمه رو نخوندید ولی این کارگاه ترجمه رو بخونید ... تقریبا میشه گفت بین 60 تا 80 درصد سوال های ترجمه از این مبحثه.

Amirdb
05-09-2009, 14:10
میگم من زبانم توی مدرسه خوب بوده و کلاس زبان هم رفتم.
ولی یه مشکلی دارم این که توی آزمون های قلم چی همیشه همه رو می زم ولی قسمت reading رو خراب می کنم.
به نظرتون چی کار کنم که توی این بخش قوی بشم.اگه کتاب خوبی هم می شناسید معرفی کنید.
یه خورده در مورد روش کار کردن روی ریدینگ رو توضیح بدید.

soheiltaker
05-09-2009, 15:43
ولی یه مشکلی دارم این که توی آزمون های قلم چی همیشه همه رو می زم ولی قسمت reading رو خراب می کنم.
به نظرتون چی کار کنم که توی این بخش قوی بشم.اگه کتاب خوبی هم می شناسید معرفی کنید.
عزيز يه چيزي بگم شايد بخندي ولي من بش رسيدم:31:
ريدينگ يه چيزيه كه بايد تو خونت باشه! يعني چي؟ توضيح ميدم براتون!
ببين من زبانم بد نبود ولي در حد كتاب بودم ،‌ يعني كتابو خيلي خوب بلد بودم خدارو شكر هيچ وقت توي ريدينگ كم نمياوردم
ولي يه دوست داشتم صبح تا شب كلاس زبان بود و همه چي هم بلد بود تو زبان ولي باورت نميشه اين هيچ وقت cloze , reading جواب نميداد ، بلد نبود
من 80 زدم ، هم سراسري هم آزاد ولي اون 40 زد دوتاشو!
ميخوام بگم يعني علاقه خيلي مهمه ،‌اينكه تا به ريدينگ ميرسي با علاقه بخوني يا حالت به هم بخوره!
اول : تمام متن هاي كتابو خوب كار كن و خوب بخون ، تمام كلماتشو بلد باش ،‌ميتوني كتاب كلمه گاجو بگيري!
دوم : اينكه بايد درك و فهمت هم خيلي خوب باشه ، اين خيلي مهمه ،‌مطمئن باش هر چي هم كلمه بخوني آخرش توي ريدينگ يه سري كلمه هست كه نميدوني ، بايد با توجه به متن و عبارت هاي قبلي و بعدي اونو حدس بزني
سوم : يه جوري سعي كن توي بقيه تستهاي زبان تسلط بيشتري پيدا كني و بتوني بقيه رو سريع جواب بدي تا براي ريدينگ وقت بيشتري داشته باشي اونوقت با حوصله بيشتري ميخوني و خيلي تاثير داره
چهارم ك يه چيزي كه خيلي مهمه اينه كه توي ريدينگ خودتو نبازي ، يعني اينكه تا ميبيني 3 تا خط اولو خوندي ولي هيچي نفهميدي نا اميد نشو ،‌ من خودم يادمه يه بار توي آزمونهاي سنجش بود يه ريدينگ بود دربازه فضا ، من اينو 5 بار خوندم تازه 4تاشو جواب دادم ،
اگه ديدي چيزي نميفهمي دوباره بخون ، مطمئن باش دفعه دوم چيز بيشتري ميفهمي ، نشد يه بار ديگه و ...
ولي به شرط اينكه وقتشو داشته باشي ، اگه بتوني سريعتر بقيه تستارو جواب بدي مشكلي نداري!
پنجم : گاج يه كتاب داره درباره ريدينگ ،‌ من اونم داشتم كتاب خوبي بود ،‌كانون هم يه كتاب زرد رنگ داره درباره ريدينگ ،‌اونم خوبه من كانون رو پيشنهاد ميكنم!
ضمنا ،‌انتظار نداشته باش اين كتابهارو بخوني حتما يه چيزي از تو همينا تو كنكور بت بدن ، خوندن اين كتابا تسلطتو بالا ميبره و خيلي تاثير داره!
يه نكته ديگه ،‌سعي كن گنجينه لغاتتو گسترش بدي ، نه اينكه بري آكسفورد بخونيا ،‌از همين ريدينگهاي كنكورهاي سال قبل استفاده كن
ديگه خيلي حرف زدم ،‌اميدوارم مفيد باشه ، اينا تجربه هاي خودم بود!
بازم اگه چيزي يادم اومد حتما ميگم
موفق باشي :46::11::10:

Pouria001
05-09-2009, 16:12
سلام دوست عزیز.راستش در مورد reading باید یه مقدار حرفه ای عمل کنی.اصولا توی reading و close
خیلی ها ضعف دارن.تنها راهشم تمرینه چون باید سرعتتو تو اینا زیاد کنی. کتاب مبتکران(اناری) کتاب خوبیه. حتی اگه احساس میکنی زبانت خوبه بازم reading و close از اون کتاب بزنی بد نیست.سوالهای کنکورم که جای خود داره.راستی در مورد reading یه چیز دیگه هم هست.اونم اینکه اول شروع نکن متنو خوندن بعد برو سراغ سوالها،چون دفعه اول که متنو میخونی فقط کلیت اون دستت میاد اونوقت تازه بعد از دیدن سوالا شروع میکنی به دقیق خوندن متن.به نظر من اول سریع به خود سوالها یه نگاهی بنداز بعد خوندن متن شروع کن.این جوری میفهمی باید تو متن دنبال چی بگردی.سرعتتم بیشتر میشه.این راه در مورد من که خوب جواب میداد.امیدوارم موفق باشی.:20:

ehsann69
05-09-2009, 17:17
امیر خان البته اونایی که زبان رو آخر سر میزنن یه کم چون استرسشون بیشتره و ریدینگ هم آخرین بخشی هست که بهش میرسن یه کم گلاب به روتون :11: خراب کاری میکنن
بهتر اینه که درس آخر رو درسی بزاری که به زبون مادریته ! و تا نگاش میکنی سریع جواب میدی بهش !!!
آفرین دینی رو میگم دیگه......
یه بار ترتیب ادبیات عربی زبان دینی رو بزن خودت میفهمی چی میگم
آخه میدونی اوناییکه زبان رو آخر کار میزنن خیلی خیلی بجنبن ساعت 8:55 تازه بهش برسن که برخورد با تست های ریدینگ حدودا میشه ساعت 9:05
الان شرایط کنکور رو تو همچین ساعتی برات میگم
یه مشت بچه هی دفترچه سوالشون رو تند تند ورق میزنن که صداش اعصابتو خورد میکنه
مراقب مباد سوال های زمین شناسی رو بین بچه ها پخش میکنه...
و در آخر یه کم گوشت تیز باشه یه بنده خدایی میگه داوطلبین عزیز وقت پاسخگویی به سوالات عمومی تمام شد!!!
البته هر درسی رو آخر کار بزنی همینه ولی به نظرم دینی رو راحت تر میشه تو این شرایط جواب داد

panizir
05-09-2009, 17:40
يه چيزايي هم معلم ما گفت ، گفتم شايد بد نباشه بگم ( براي زبان)
گفت اول به سوالا نگاه كنين (قبل اينكه بخونين) سوالاي كوتاه مثل معني كلمه در متن و مرجع ضمير و ... كه با خوندن يك جمله مي شه جواب داد جواب بدين. سواله "چه اسمي براي اين متن خوبه" رو هم اغلب مي شه با خوندن جمله هاي اول و دوم متن جواب داد.
بعد برين سراغ سوالاي بلند تر. سوالايي مثل كدوم گزينه غلطه رو هم هر گزينشو با چشم تو متن پيدا كنين ببينين درسته يا نه. اكيدا توصيه مي كنه كل متنو نخونين كه وقت گيره و ممكنه وقت نكنين برين سراغ سوالا(به متناي كوتاه كانون نگاه نكنين كنكور اينجوري نيست) در ضمن گفت از همين الان تمرين كنين تا رو اين روش مسلط بشين.

يه سوالم خودم داشتم. چه بخشايي از آمار حذفه؟؟
فيزيك 2 اولاي كتابش مهمه؟

elendil
05-09-2009, 17:43
وجود اینکه مشکلتوحل کردی من معذرت میخوام که باز جواب میدم ترجمه های الان نیاز کمتری به لغت داره درواقع سوالایی که احتیاج به لغت و ترجمه داره یکی قسمتیه که ممکنه مفهوم مشترک 2تا جمله رو بخواد یکی هم چند تا سوال اول درک مطلب البته مفهوم کلی جمله برای بعضی از قسمت های قواعد هم نیازه من منظورم اینه خیلی لغت محور نباشی بیشتر همون طور که گفتی جمله محور عادت هم نکن که حتما کلمه ی جدیدو یادداشت کنی سعی کن معنیشو حدس بزنی چون احتمال اینکه لغتی بدن که تا حالا ندیدی زیاده برای اون سوالای ترجمه اول باید روی قواعد کار کنی اما یه مدل دیگه طوری که سریع بتونی توی جمله قسمت هایی که ممکنه ایراد داشته باشه چک کنی و در عین حال 4تا جمله رو با هم مقایسه کنی(مدل فعل ها هم بعضی وقتا کمک میکنه بعضی از قسمت های کتاب فوت و فن عربی کتاب سبز کمک کننده است) راستی درک مطلب فراموش نشه اکثرا میزارن برای آخر کار(کلا عربی زیاد میمونه برای آخر که کار اشتباهیه حتی اگه تمام اون چیزی که تابستون خوندی به نظرت کاملا یادت رفته)باید از همین الان سعی کنی مدل درک مطلب خوندن رو یاد بگیری هر بار یه مدلی روی یه درک مطلب پیاده کن اونوقت متوجه میشی موفق باشی

توی یکی از ملحقات ایاد فیلی نوشته نکات برای ترجمه رو من سال پیش که چاپ 121 کتابشو گرفتم اونو خوندم توی 4 5 تا مرآتی هم که مدرسه گرفت از عربی 80 درصد تونستم اون سه -5 سوال اولشو که ترجمه صحیح کدام است رو درست بزنم ولی خب بالاخره باید معنی لغات یا هم خانواده هاشو بدونم که توی درک مطلب اون قسمت هایی از متن رو که سوال شده ازشون معنیشون رو بفهمم :دی

Pouria001
05-09-2009, 18:27
يه سوالم خودم داشتم. چه بخشايي از آمار حذفه؟؟
فيزيك 2 اولاي كتابش مهمه؟

حذفیات کنکور 89 بعدا توسط سازمان سنجش اعلام میشه و تو نشریه پیک سنجش هم میزنن.اما تو کنکور ما (88) حذفیات امار اینا بود :
آمار و مدلسازي، چاپ 86، پايه سوم ، فصل هشتم برای رشته تجربی
آمار و مدلسازي، چاپ 85، پايه دوم، فصل هشتم برای رشته ریاضی

در ضمن اگه منظور شما ازاون مباحث ابتدای فیزیک 2 بخش اندازه گیریه تا حالا ازش سوال نیومده اما من فکر کنم یه دور خوندنش ضرر نداشته باشه.در ضمن بهتره مباحث ارقام با معنی و بی معنی و بحث دقت در اندازه گیری رو هم بلد باشی چون تنها بخش هایی هستن که میشه ازش سوال جوندار داد وگرنه بقیه اش حفظیه.

moraddad
05-09-2009, 18:27
سلام دوستان

تو کنکور صد بزنی؟!
نمیتونی!!!
مگه اینکه خوش شانس باشی!
آقایون خانما خواهشا نگین اعتماد به نفس داشته باش و از این حرفا...
حقیقته دیگه...
ببین مثلا ریاضی رو میشه صد زد.چرا؟! چون هر سوال دقیقا یه جواب درست داره...
ولی ادبیات و دینی چون قرابت معنایی و مفهوم آیه دارن و حتی خود دبیراش سر بعضی سوالا به جواب مشترک نمیرسن،100 زدن دست خودت نیست.
خلاصه شانسه دیگه...
راستی قبلا یه سنت پسندیده ای بود به اسم گذاشتن کارنامه آزمون:31:
از بین رفت؟!:tongue:

timsar jackson
05-09-2009, 18:33
راستی قبلا یه سنت پسندیده ای بود به اسم گذاشتن کارنامه آزمون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از بین رفت؟!:tongue:الان کمتر بچه ها آزمون میدن از مهر که همه آزمون میدن گذاشتن کارنامه اجباریه با مدیران هماهنگ شده هر کی کارنامه نزاره اول

اخطار میگیره اگرم باز هم نزاشت بن میشه :دی

Pouria001
05-09-2009, 18:36
تو کنکور صد بزنی؟!
نمیتونی!!!
مگه اینکه خوش شانس باشی!
حقیقته دیگه...
ولی ادبیات و دینی چون قرابت معنایی و مفهوم آیه دارن و حتی خود دبیراش سر بعضی سوالا به جواب مشترک نمیرسن،100 زدن دست خودت نیست.
خلاصه شانسه دیگه...
بابا چرا بچه رو نا امید میکنی؟:13:سخته ولی ممکنه.مگه اونایی که صد زدن 4 تا چشم و گوش دارن؟من همیشه میگم برای 100 بخون که بتونی 80 بزنی.برای 2 رقمی بخون که بتونی 3 رقمی بیاری.اگه از الان خودتو ببازی و یگی من مثلا دینی رو ماکسیمم برای 60 70 میخونم تو کنکور بالای 50 نمیزنی.اگه کسی همه سعیشو برای 100 بکنه بعد نتونه 100 بزنه خیلی بهتر از اونه که از همون اول بگه من بیخیال 100 میشم.

moraddad
05-09-2009, 18:48
تو این 2-3 سال اخیر کسایی که 100زدن ،4تا چشم و گوش نداشتن، خر شانس بودن:31:
ایشالله که ایشون میزنن!

soheiltaker
05-09-2009, 20:02
امیر خان البته اونایی که زبان رو آخر سر میزنن یه کم چون استرسشون بیشتره و ریدینگ هم آخرین بخشی هست که بهش میرسن یه کم گلاب به روتون :11: خراب کاری میکنن
بهتر اینه که درس آخر رو درسی بزاری که به زبون مادریته ! و تا نگاش میکنی سریع جواب میدی بهش !!!
آفرین دینی رو میگم دیگه......

راستي دوستان ، اينم يادم رفت بگم! اين روش هم خيلي خوبه
من خودم توي تمام آزمونام اين كارو ميكردم!
چون تسلطم روي زبان بيشتر بود ، اول ادبيات جواب ميدادم ، بعد ديني ، بعد زبان ،‌اخر هم عربي...
خيلي هم خوب نتيجه ميگرفتم ، بالاخره زبان براي خيليها از عربي آسونتره!!:46:

panizir
05-09-2009, 20:29

يكي بذاره بقيه هم مي ذارن! شما بذار بقيه هم مي ذارن ايشالا!

MORINIO
05-09-2009, 20:40
سلام

ببخشید اولین آزمون کانون تو مهر کسی میدونه چندم مهره؟

با تشکر ...

farzaneh*f
05-09-2009, 20:44
سلام

ببخشید اولین آزمون کانون تو مهر کسی میدونه چندم مهره؟

با تشکر ...

اولين آزمون 10 مهرماهه كه " مرور همه ي آزموناي تابستان + قسمتي از دروس پايه كه تو تابستون نخونده بوديم و قراره توي اين سه هفته بخونيم" عنوان پروژه شم هست شروع از پايه ...اولين آزمون نيم سال اول هم 24 مهره

ehsann69
05-09-2009, 21:18
يه سوال فني من بپرسم :blush: كارنمو رو چه طوري مي ذارين اينجا؟؟؟ من از اين جور چيزا اصلا سر در نميارم هر كي بلده خواهشا به من پي ام بده در اين مورد...

من اين پستمو بعدا ويرايش مي كنم و اين قسمت دوم شو حذف مي كنم تا موضوع تاپيك منحرف نشه:46:[/quote]

مربوط به بحث میشه !! چرا منحرف بشیم ؟؟؟
شاید بعضی بچه های دیگه هم دوست داشته باشن کارنامه شون رو بزارن بقیه بچه ها استفاده کنن
ببین وقتی تو سایت azmoon.com اطلاعات رو وارد کردی و کارنامه ات نمایش داده شد باید ازش یه عکس بگیری
مثلا با برنامه easy screen capture . تو گوگل سرچ کنی میتونی سایت دانلودش رو پیدا کنی
بعد که ازش عکس گرفتی باید اونو آپلود کنی مثلا تو سایت tinypic بعدشم وقتی خواستی اینجا کامنت بدی رو گزینه وارد نمودن عکس( همون مستطیل زرد) کلیک میکنی و آدرس عکسی رو که آپلود کردی مینویسی تا اینجا نمایش داده بشه
البته یه روش آسون تر هم وجود داره:31:اونم اینکه درصد هات رو بنویسی !!!!!!:46:

moraddad
05-09-2009, 21:36
يكي بذاره بقيه هم مي ذارن! شما بذار بقيه هم مي ذارن ايشالا!

والا ما دفعه های قبل که گذاشتیم کسی نذاشت به جز آقای mazg...
البته مثل اینکه قرار بر این شد که از مهر بذاریم دیگه...
بازم ما تابع جمعیم:31::5:
حالا من چی بگم که این پست اسپم نباشه؟؟؟!!!:13:
آها!
شما چجوری میخواین با برنامه آزمونا جلو برین؟
از مهر سوم میزنین یا دوم؟

BioHazard
05-09-2009, 21:58
سلام
بچه ها میخوام یک مشورت کنم باهاتون ، اول اینکه من حضوری برداشتم و از یک سال مرخصی برخوردارم
شرایطم رو میگم ، میخوام ببینم کسی میتونه کمکم کنه.
اول اینکه من به توی مرکز تحقیقات آپا دانشگاه صنعتی شریف ، توی گروه تحلیل آسیب پذیری ها هستم و نمیخوام اینو به هر نحوی شده از دست بدم
از طرف دیگه مثل شما کنکور دارم تابستون سال بعد.
یک مشکل دیگه هم دارم من هرکاری رو که بیشتر از 3 یا 4 ساعت طول بدم یکسری سردردهای عجیبی میگیرم(این یک مشکل مدیکال هست که قبلا بحث شده و مضمنه).

میخوام تخصصی هارو بالای 70 % بزنم و زبان رو که مطمئنا 90 تا 100 میزنم(قلم چی که اینجوری بودم ، تست های 88 هم همینجوریم)

به نظرتون چطوری درست بخونم ؟ الان شیمی 2 و 3 رو مرور کردم ، رفتم سراغ فیزیک 3.
کسی که اینجا کار مشاوره میکنه راهنماییم کنه ممنونم

الان وقتامو اینجوری کردم ، صبح تا ظهر یک درس میخونم ولی عمقی ، شبا هم کارامو انجام میدم ، ولی الان احساس پوچی میکنم.
:11:

sinasalar2007
05-09-2009, 22:12
سلام
یک مشکل دیگه هم دارم من هرکاری رو که بیشتر از 3 یا 4 ساعت طول بدم یکسری سردردهای عجیبی میگیرم(این یک مشکل مدیکال هست که قبلا بحث شده و مضمنه).

میخوام تخصصی هارو بالای 70 % بزنم و زبان رو که مطمئنا 90 تا 100 میزنم(قلم چی که اینجوری بودم ، تست های 88 هم همینجوریم)

به نظرتون چطوری درست بخونم ؟ الان شیمی 2 و 3 رو مرور کردم ، رفتم سراغ فیزیک 3.
کسی که اینجا کار مشاوره میکنه راهنماییم کنه ممنونم

الان وقتامو اینجوری کردم ، صبح تا ظهر یک درس میخونم ولی عمقی ، شبا هم کارامو انجام میدم ، ولی الان احساس پوچی میکنم.

این جا هیچ کارشناسی وجود نداره ها ! همه میان این جا تجربیاتشونو میگن
منم تجربه ام رو میگم شاید به دردتون خورد :
اول این که اگر از صبح تا شب فقط و فقط بخوای یه درس بخونی این طوری هم عقب میوفتی و هم از درس زده میشی ! در نتیجه سر درد و ... یه حالت طبیعیه در این گونه موارد
من منظور شما رو از عمقی خوندن نمی فهمم !!! اخه من صبح ها دو سه کتاب می خونم و عصر ها هم 4-3 تا کتاب و صبح ها اختصاصی و عصر ها هم عمومی ( تقریبا این طوریه ) ، اگر این طوری بخونی هم می تونی درس هات رو دوره کنی و هم این که تنوع حفظ میشه و درس برات خسته کننده نمیشه و نکته ی مهم دیگه اینه که تکرار معجزه می کنه نه به قول شما عمقی خوندن
این جا فکر نمی کنم کسی پیدا بشه که مدام 4 ساعت بشینه پای کتاب ! اخه واقعا کار طاقت فرسا ییه ! شما هر یک ساعت، یک ساعت و نیم یه استراحتی 10 دقیقه ربع ساعتی کن ببین مشکلت حل میشه یا نه

BioHazard
05-09-2009, 22:22
این جا هیچ کارشناسی وجود نداره ها ! همه میان این جا تجربیاتشونو میگن
منم تجربه ام رو میگم شاید به دردتون خورد :
اول این که اگر از صبح تا شب فقط و فقط بخوای یه درس بخونی این طوری هم عقب میوفتی و هم از درس زده میشی ! در نتیجه سر درد و ... یه حالت طبیعیه در این گونه موارد
من منظور شما رو از عمقی خوندن نمی فهمم !!! اخه من صبح ها دو سه کتاب می خونم و عصر ها هم 4-3 تا کتاب و صبح ها اختصاصی و عصر ها هم عمومی ( تقریبا این طوریه ) ، اگر این طوری بخونی هم می تونی درس هات رو دوره کنی و هم این که تنوع حفظ میشه و درس برات خسته کننده نمیشه و نکته ی مهم دیگه اینه که تکرار معجزه می کنه نه به قول شما عمقی خوندن
این جا فکر نمی کنم کسی پیدا بشه که مدام 4 ساعت بشینه پای کتاب ! اخه واقعا کار طاقت فرسا ییه ! شما هر یک ساعت، یک ساعت و نیم یه استراحتی 10 دقیقه ربع ساعتی کن ببین مشکلت حل میشه یا نه

عزیز همانطور که گفتم نمیتونم بعد از ظهر ها درس بخونم (بخاطر کارم)
من خودم وقتی غرق درس میشم مثلا ساعت 9 شروع کنم، یک دفعه میبینم ساعت 2 هست ، اصلا هم زده نمیشم ، ولی میخوام بدونم آیا کسی راهکاری خاصی داره ، یا نه همین مموال رو با این شرایط پیش بگیرم؟

soheiltaker
05-09-2009, 22:49
من خودم وقتی غرق درس میشم مثلا ساعت 9 شروع کنم، یک دفعه میبینم ساعت 2 هست ، اصلا هم زده نمیشم ، ولی میخوام بدونم آیا کسی راهکاری خاصی داره ، یا نه همین مموال رو با این شرایط پیش بگیرم؟
ببين عزيز دلم!
اين روشي كه شما ميخوني از بيخو بن اشتباس!
ولي بغضي وقتا استثنا هم وجود داره
شايد يه روشي خيلي اشتباه باشه ولي براي يكي بهترين روش باشه!
اولا افراد با هم فرق ميكنن ،‌ شايد روشي كه من ميخونم براي براي من 100 درصد جواب ميده ولي براي شما تاثير منفي داره
خلاصه اگه ميدوني اين روشت واقعا واقعا مفيده ، همينو ادامه بده ... ولي يه استراحت كوچيك هم بزار بقلش!:46:

frnsh
05-09-2009, 22:50

ممنونم ازتون.
کمک درسی ها رو یه نگاه گذرا کردم. انگار یعضی هاش واقعا عجیب غریبه! سعی میکنم بخونمشون.

قطعا همینطوره.

راستی این درسته که زبان و ریاضی آزاد سختتر از سراسریه؟

سلام من یه سوال داشتم این کتابایی که اینجا گفته واقعن خوبن؟

حتما خوبن که توصیه شدن. منم طبق همینجا و راهنماییهای دوستان اینجا، تمام کتابهای کمکی رو گرفتم.

بعد از مهری ها چی؟ اونا هم همینطور؟

سلام دوستان

من هر کاری می کنم بیشتر از 2 درس اختصاصی و عمومی رشته ریاضی نمی تونم بخونم کسی می تونه به من کمک کنه ؟ چی کار کنم؟
راستی سایت جالبی هست

یعنی چی نمیتونین؟ یعنی وقت نمیکنین یا اینکه درست نمیفهمینشون؟

من فکر میکنم شما خوب پیش میری مگر اینکه به برنامه ت ایمان داشته باشی. اگه واقعا میتونی روزی همین 5 ساعت رو بخونی خوبه. فقط سوال اینجاس که بازدهیتون چقدره؟ تست هم کار میکنین؟ کلاس و آزمون چی، میرین؟

mehdiaga
05-09-2009, 23:03
من میتونم تو این یک سال ورزش نکم . راستش وقتی که هر بار از باشگاه بر میگردم 2 ساعت طول میکشه که به حالت عادی برگردم . از طرفی ورزش هم نکنم عوارضی مانند چاقی و ...... به سراغ آدم میاد. حالا چه کار کنم؟

saeed_h1369
05-09-2009, 23:16
بله خیلی سخت تره ریاضیش مخصوصا

frnsh
05-09-2009, 23:17
من میتونم تو این یک سال ورزش نکم . راستش وقتی که هر بار از باشگاه بر میگردم 2 ساعت طول میکشه که به حالت عادی برگردم . از طرفی ورزش هم نکنم عوارضی مانند چاقی و ...... به سراغ آدم میاد. حالا چه کار کنم؟

چه ورزشی میکنین؟
منم یه شرایطی مثل شما داشتم. با این تفاوت که نذاشتم چاق شم. من امسال تابستون میخواستم به پیشنهاد یکی از مربیام برم واسه تیم دومیدانی تست بدم. اما به خاطر کنکور نرفتم. اما توی دانشگاه حتما میخوام برم تو تیم.
من نمیدونم دلایل شما واسه ورزش چیه اما من به یه دلیل اومدم بیرون، و اونم اینه که همین 1 ساله. اگه قراره وقتم رو برای چیزی بذارم که این یکسالم رو خراب کنه، نمیذارم.
شما هم اگه میبینین که بازم میتونین ورزشتون رو داشته باشین، منصرف شین. این فقط یکساله سرنوشت سازه.

transfer
06-09-2009, 01:47

زبان آره ولي رياضي كه واسه من فرقي نداشت چون جفت سراسري و آزاد رو 70 زدم!

transfer
06-09-2009, 01:51
اكه به فكر ساعت نميوفتي كه مشكلي نيست!
فقط يه نقل قول از مشاور پارسالم بگم بد نيست!
نگاه كردم به ساعت در هر كاري نشونه اينه كه شما به اون كار علاقه نداري! مخصوثا توي درس خوندن

alisahaf70
06-09-2009, 04:29

بله ولی سخت تر به معنای مفهومی تر نیست به معنای مجاسبات وحشتناکی که تو سوالاش می گذاره اونم به خاطر اینکه از کتاب های مرجع برمی داره و کتاب های مرجع سوالاشون برای حل به ماشین حساب نیاز دارد

mazg
06-09-2009, 04:35
تو کنکور صد بزنی؟!
نمیتونی!!!
مگه اینکه خوش شانس باشی!
حقیقته دیگه...
خلاصه شانسه دیگه...

سلام.واقعا حرفتو قبول دارم.بابا الکی نگین خواستن توانستن است و .... بابا ما هم قبول داریم،ولی اینجا یک نکته وجود داره :شما میخوای بعدش هم میتونی ولی ممکنه سر اون چیزی که بهش رسیدی بین علما شک باشه(چی گفتم :31:) بابا به خدا تو خیلی از مسایل زبان فارسی و دینی بین علما شکه،که متاسفانه تو کنکور هم میاد.

والا ما دفعه های قبل که گذاشتیم کسی نذاشت به جز آقای mazg...
البته مثل اینکه قرار بر این شد که از مهر بذاریم دیگه...
بازم ما تابع جمعیم:31::5:
حالا من چی بگم که این پست اسپم نباشه؟؟؟!!!:13:
آها!
شما چجوری میخواین با برنامه آزمونا جلو برین؟
از مهر سوم میزنین یا دوم؟

من با کارنامه گذاشتن خیلی موافقم(هرچند ترازم پایینه)ولی بازم هرچی جمع بگه.در جواب برای اینکه اسپم نباشه:46: باید بگم که به نظر من درس به درس داره،اگه خواستی بگو توضیح بدم.

بعد از مهری ها چی؟ اونا هم همینطور؟

آره.همه همینو میگن.(ولی زبانش خیلی سخت نیست.ریاضیش هم به نظر من بیشتر غیر استاندارده تا سخت)
باید خدمتتون عرض کنم که آزمون های قلمچی تو تابستون خیلی خوبه و از مهر به بعد هم عالیه(چون جامعه آمارش خیلی بالا میره)

چه ورزشی میکنین؟
منم یه شرایطی مثل شما داشتم. با این تفاوت که نذاشتم چاق شم. من امسال تابستون میخواستم به پیشنهاد یکی از مربیام برم واسه تیم دومیدانی تست بدم. اما به خاطر کنکور نرفتم. اما توی دانشگاه حتما میخوام برم تو تیم.
من نمیدونم دلایل شما واسه ورزش چیه اما من به یه دلیل اومدم بیرون، و اونم اینه که همین 1 ساله. اگه قراره وقتم رو برای چیزی بذارم که این یکسالم رو خراب کنه، نمیذارم.
شما هم اگه میبینین که بازم میتونین ورزشتون رو داشته باشین، منصرف شین. این فقط یکساله سرنوشت سازه.
چه جالب:20: چقدر ورزشکار داریم ما.....منم تا امسال ورزش سنگین :31:(فوتبال...البته تو لیگ جوانان بودیما) میکردم و دقیقا با استدلال های شما کنارش گذاشتم.

mazg
06-09-2009, 04:57
سلام.
بچه ها،کاربرا،مدیرا ،اعضای سایت،و.........معذرت میخوام که 2تا پست پشت سر هم میدم.ولی آقا واجبه چون اون پست بیشتر بیان نظرات و مشاورهای بود ولی این آموزشی.
تو اوغات فراغت داشتم همینجوری دفتر فیزیک خواهرم و ورق میزدم که چشم به 1 نکته خوب افتاد که تو بعضی مسایل باعث بالا رغتن سرعت میشه که من تو هیچ کتابی ندیدم(شاید مهم نبوده)در ضمن اینم بگم که شاید خیلی از شما اینو دیده باشین یا معلمتون گفته باشه یا.....در هر صورت فحشم ندین گفتم شاید یکی بلد نباشه.
نکته مربوط میشه به فصل حرکت شناسی فیزیک 2 و پیش 1 ،ما نکته داشتیم که اگه سرعت رو بر حسب (متر بر ثانیه)و (کیلومتر بر ساعت) دادن با ضرب و تقسم در 3.6 جواب بدست میاد ولی این نکته میگه چون تو 80% تست ها اعداد داده شده ثابتند اگه این اعداد رو حفظ کنی (که حفظم نمیخواد 1بار نگاه کنی یاد میگیری فقط کافی عدد اولشو یاد بگیری) سرعتت بالا میره(انشاالله).نکته اینه:

18km/h=5m/s
36km/h=10m/s
54km/h=15m/s
72km/s=20m/s
90km/h=25m/s
108km/h=30m/s
فهمیدین دیگه هر 18 تا که به کیومتر بر ساعت اضافه میشه 5 تا به متر بر ثانیه.
امیدوارم بدردتون بخوره.

BioHazard
06-09-2009, 10:50
سلام
گفتم شاید یکی بتونه مشاوره درست حسابی بده (اسم تاپیک :41:) ، ولی خوب باز ممنون

یک چیزی توی فیزیک با فرمول ها من دوست دارم بازی کنم ، نشستم با فرمول چگالی سطحی بار الکتریکی بازی کردم ، این بدست اومد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ، زمانی که میدان ، نیرو و سطح بدن ، چگالی روبخوان یا .... ، این باید جواب بده

mehdiaga
06-09-2009, 11:49
من هم مجبورم ورزش رو کنار بگذارم .:41:
هرچه حساب کردم دیدم به نفع من هست که این 10 ماه رو ورزش نکم .:5:

farzaneh*f
06-09-2009, 12:03

شما عين مشكل منو دارين...آدم اولش فكر مي كنه اين خيلي خوبه كه من اين توانايي رو دارم و فكر مي كنه شايد من استثنام ولي واقعيت اينه كه اين روش اشتباهه...آدم كلي زحمت مي كشه و فرو مي ره توي عمق درس (به قول شما عميق مي خونه) تو اون لحظه هر چي سوال سخت مي بينه خيلي راحت حل مي كنه ولي يه هفته بعد كه يه سوال ساده از همون مبحث بهش مي دن مي مونه كه چه طوري بايد حلش كنه...تازه به قول شما بعد خوندن سردرد مي گيره منم همين طور بودم احساس مي كردم مغزم از وسط داره هزار تكه مي شه بعد از خوندن درس:41:...از دي ماه 87 كم كم شروع كردم كه تو وعده هاي كوتاه تر درس بخونم اولش خيلي سخته چون اين طوري آدم وقتي كتابو مي بنده احساس مي كنه هنوز چيزي نخونده و هيچي ياد نگرفته اما مشاورمون به من توصيه كرد قبل بستن كتاب چند تا سوال ساده در مورد اون مبحث حل كنم تا اعتماد به نفس داشته باشم و با قاطعيت اون كتابو بذارم كنار و درس ديگه اي متفاوت با درس قبلي رو شروع كنم...طول مي كشه به اين روش عادت كني ولي بعد از يه كم كار كردن نتيجه ي كار از مال بقيه بهتره مي شه اين مربوط به زماني مي شه كه بتوني تو همون زمان كوتاه به اون حد از عميق خواندن درس برسي كه قبلا مي خوندي ولي در زمان طولاني(نمي دونم منظورمو رسوندم يا نه:31:)...ولي كلا بهت توصيه مي كنم اگه علايم مشكلت عين همينايي كه من گفتم و مشكل منو داري حتما روش تو عوض كني:20:...باز اگه سوالي در مورد اين كار داشتي بپرس...فكر مي كنم بايد كارايي رو بكني كه من كردم:46:

fardinstar
06-09-2009, 12:33
دوستان من امسال كنكور دادم نتيجه دلخواهم رو نگرفتم ميخوام سال 89 كنكور بدم. منابع 89 هم مثل 88 هست يا تغييراتي در كتابا به وجو اومده ؟؟ كمك كنيد.

BioHazard
06-09-2009, 12:42
شما عين مشكل منو دارين...آدم اولش فكر مي كنه اين خيلي خوبه كه من اين توانايي رو دارم و فكر مي كنه شايد من استثنام ولي واقعيت اينه كه اين روش اشتباهه...آدم كلي زحمت مي كشه و فرو مي ره توي عمق درس (به قول شما عميق مي خونه) تو اون لحظه هر چي سوال سخت مي بينه خيلي راحت حل مي كنه ولي يه هفته بعد كه يه سوال ساده از همون مبحث بهش مي دن مي مونه كه چه طوري بايد حلش كنه...تازه به قول شما بعد خوندن سردرد مي گيره منم همين طور بودم احساس مي كردم مغزم از وسط داره هزار تكه مي شه بعد از خوندن درس:41:...از دي ماه 87 كم كم شروع كردم كه تو وعده هاي كوتاه تر درس بخونم اولش خيلي سخته چون اين طوري آدم وقتي كتابو مي بنده احساس مي كنه هنوز چيزي نخونده و هيچي ياد نگرفته اما مشاورمون به من توصيه كرد قبل بستن كتاب چند تا سوال ساده در مورد اون مبحث حل كنم تا اعتماد به نفس داشته باشم و با قاطعيت اون كتابو بذارم كنار و درس ديگه اي متفاوت با درس قبلي رو شروع كنم...طول مي كشه به اين روش عادت كني ولي بعد از يه كم كار كردن نتيجه ي كار از مال بقيه بهتره مي شه اين مربوط به زماني مي شه كه بتوني تو همون زمان كوتاه به اون حد از عميق خواندن درس برسي كه قبلا مي خوندي ولي در زمان طولاني(نمي دونم منظورمو رسوندم يا نه:31:)...ولي كلا بهت توصيه مي كنم اگه علايم مشكلت عين همينايي كه من گفتم و مشكل منو داري حتما روش تو عوض كني:20:...باز اگه سوالي در مورد اين كار داشتي بپرس...فكر مي كنم بايد كارايي رو بكني كه من كردم:46:

بله دقیقا همینطوریم ، روشم رو عوض کردم ، ولی وقتی کتاب رو میزارم کنار ، احساس میکنم کلا یادم رفته، ولی فرداش قبله اینکه مبحث جدید رو شروع کنم ، سوالارو راحت حل میکنم

ممنون که راهنمایی کردید.

Pouria001
06-09-2009, 13:16
دوستان من امسال كنكور دادم نتيجه دلخواهم رو نگرفتم ميخوام سال 89 كنكور بدم. منابع 89 هم مثل 88 هست يا تغييراتي در كتابا به وجو اومده ؟؟ كمك كنيد.
شما باید کتاب های سال بعد خودتونو بخونید چون قطعا تو مواردی هر چند جزیی با امسال متفاوت خواهد بود.مثلا تو کنکور امسال از ادبیات سال دوم چاپ 85 سوال پرسیدن و سال دیگه از ادبیات دوم چاپ 86 می پرسن.یعنی دقیقا از کتابهایی که سال بعدی های شما خوندن.درضمن ممکنه حذفیات کنکور امسال با پارسال متفاوت باشه که باید گوش به زنگ اعلامیه حذفیات امسال باشی که سازمان سنجش معمولا تو مهر منتشر میکنه.

dirty_coat
06-09-2009, 18:23
سلام.
بچه ها،کاربرا،مدیرا ،اعضای سایت،و.........معذرت میخوام که 2تا پست پشت سر هم میدم.ولی آقا واجبه چون اون پست بیشتر بیان نظرات و مشاورهای بود ولی این آموزشی.
تو اوغات فراغت داشتم همینجوری دفتر فیزیک خواهرم و ورق میزدم که چشم به 1 نکته خوب افتاد که تو بعضی مسایل باعث بالا رغتن سرعت میشه که من تو هیچ کتابی ندیدم(شاید مهم نبوده)در ضمن اینم بگم که شاید خیلی از شما اینو دیده باشین یا معلمتون گفته باشه یا.....در هر صورت فحشم ندین گفتم شاید یکی بلد نباشه.
نکته مربوط میشه به فصل حرکت شناسی فیزیک 2 و پیش 1 ،ما نکته داشتیم که اگه سرعت رو بر حسب (متر بر ثانیه)و (کیلومتر بر ساعت) دادن با ضرب و تقسم در 3.6 جواب بدست میاد ولی این نکته میگه چون تو 80% تست ها اعداد داده شده ثابتند اگه این اعداد رو حفظ کنی (که حفظم نمیخواد 1بار نگاه کنی یاد میگیری فقط کافی عدد اولشو یاد بگیری) سرعتت بالا میره(انشاالله).نکته اینه:

18km/h=5m/s
36km/h=10m/s
54km/h=15m/s
72km/s=20m/s
90km/h=25m/s
108km/h=30m/s
فهمیدین دیگه هر 18 تا که به کیومتر بر ساعت اضافه میشه 5 تا به متر بر ثانیه.
امیدوارم بدردتون بخوره.
واقعا ازت تشکر میکنم به خاطر اینکه با این کارت شاید بقیه هم نکات خوب رو که میبینن برای همه بنویسند و این نکته رو یادم میاد توی کتاب فیزیک 2 اندیشه سازان چاپ قدیم دیدم

farzaneh*f
06-09-2009, 20:57
شما باید کتاب های سال بعد خودتونو بخونید چون قطعا تو مواردی هر چند جزیی با امسال متفاوت خواهد بود.مثلا تو کنکور امسال از ادبیات سال دوم چاپ 85 سوال پرسیدن و سال دیگه از ادبیات دوم چاپ 86 می پرسن.یعنی دقیقا از کتابهایی که سال بعدی های شما خوندن.درضمن ممکنه حذفیات کنکور امسال با پارسال متفاوت باشه که باید گوش به زنگ اعلامیه حذفیات امسال باشی که سازمان سنجش معمولا تو مهر منتشر میکنه.

حرف شما درسته ولي 1 سال فكر نمي كنم فرقي بكنه مگر اينكه كتب عوض شده باشن...من هميشه مردادماه كتابامو مي گيرم كه از سال قبل موندن تو كتاب فروشيا ولي با كتاباي سال جديد كه تو شهريور مياد و بچه ها مي گيرنش فرقي نمي كنه:5:

Pouria001
06-09-2009, 21:41
حرف شما درسته ولي 1 سال فكر نمي كنم فرقي بكنه مگر اينكه كتب عوض شده باشن...من هميشه مردادماه كتابامو مي گيرم كه از سال قبل موندن تو كتاب فروشيا ولي با كتاباي سال جديد كه تو شهريور مياد و بچه ها مي گيرنش فرقي نمي كنه:5:
درسته.معمولا فرق چندانی نداره.ولی مثلا تو کتاب زیست شناسی سال دوم ماها 9 فصل داشتیم ولی بچه های سال شما 8 فصل دارن یعنی فصل اول به کلی حذف شد .تازه گاهی اوقات تغییرات در حد عوض کردن یک کلمه است.مثلا برای تجربی ها میگم توی سال سوم فصل حواس گیرنده های شیمیایی رو یه جور سلول تعریف کرده ولی سال قبلش اونو یه جور نورون تعریف کرده بود که یعنی مفهوم قبلا جزیی تر بوده.در هر حال چنین تغییراتی محتمله و چون کنکور از ریز موارد توی کتاب سوال میده فکر نکنم ارزش ریسک کردن داشته باشه.موفق باشین.

mazg
06-09-2009, 22:01
سلام.
moraddadجان من گفتم جوابتو اینجا بزارم شاید بدرد یکی خورد. ایشون پرسیده بودن که بعد از مهر زوج درسها رو تو قلمچی چجوری انتخاب کنیم؟
نگاه کن من رو این قضیه فکر کردم به این نتیجه رسیدم که با توجه به درس انتخاب کنم که از 2وم بزنم یا 3وم.
مثلا ما ترم اول فیزیک پیش و باید امتحان بدیم که توش حرکت شناسی با دینامیک هم داره؛ من میگم که از بین زوج درس فیزیک 3
و فیزیک 2،ما تو نیمسال اول فیزیک 3 رو بزنیم و تو نیمسال دوم فیزیک 2.برای این کارم 2 دلیل دارم 1 اینکه اگه فیزیک 2 رو نیمسال دوم بزنی دوباره برات مرور میشه و دلیل 2 اینکه ما باید تو نیمسال دوم باس سرعت بیشتری درس بخونیم خب طبیعتا فیزیک 2 با توجه به اینکه 1بار تو پیش خوندیمش برامون راحتتره و با سرعت بیشتری میخونیم.
یا مثلا برای شیمی 2 و شیمی3 من میگم شیمی 2 رو تو نیمسال اول بزنیم چون بعضی از مباحثش تو شیمی پیش 2 تکرار میشه
همینطوری برای درسای دیگه.....
میگم تو هم اگه پیشنهادی داشتی بگو ....بالاخره 2تافکر بهتر از یکیه .
درضمن اگه دوست داری اسم تو بگو (نگی xavi ام)؛آخه اونجوری راحتتریم. راستی اسم من محمده.

farzaneh*f
06-09-2009, 22:21
سلام.
moraddadجان من گفتم جوابتو اینجا بزارم شاید بدرد یکی خورد. ایشون پرسیده بودن که بعد از مهر زوج درسها رو تو قلمچی چجوری انتخاب کنیم؟
نگاه کن من رو این قضیه فکر کردم به این نتیجه رسیدم که با توجه به درس انتخاب کنم که از 2وم بزنم یا 3وم.
مثلا ما ترم اول فیزیک پیش و باید امتحان بدیم که توش حرکت شناسی با دینامیک هم داره؛ من میگم که از بین زوج درس فیزیک 3
و فیزیک 2،ما تو نیمسال اول فیزیک 3 رو بزنیم و تو نیمسال دوم فیزیک 2.برای این کارم 2 دلیل دارم 1 اینکه اگه فیزیک 2 رو نیمسال دوم بزنی دوباره برات مرور میشه و دلیل 2 اینکه ما باید تو نیمسال دوم باس سرعت بیشتری درس بخونیم خب طبیعتا فیزیک 2 با توجه به اینکه 1بار تو پیش خوندیمش برامون راحتتره و با سرعت بیشتری میخونیم.
یا مثلا برای شیمی 2 و شیمی3 من میگم شیمی 2 رو تو نیمسال اول بزنیم چون بعضی از مباحثش تو شیمی پیش 2 تکرار میشه
درضمن اگه دوست داری اسم تو بگو (نگی xavi ام)؛آخه اونجوری راحتتریم. راستی اسم من محمده.

خوبه نظر شما ولي توجه كنين كه (توي مثال اول شما) مباحث حركت شناسي و ديناميك كه تو فيزيك پيش دانشگاهي هست ديگه تو برنامه ي فيزيك 2 نيست...اگه تو برنامه نگاه كني مي بيني كه واسه فيزيك 2 مباحث نور(بازتاب و شكست) مياد + كار و انرژي و خواص مواد و گرما...اون وسط دو فصلي كه گفتم حذف شدن حتي 3 فصل اول فيزيك1 هم كه سال دوم و سوم دوباره تكرار مي شه حذف شدن....
در كل من با نظر شما موافقم و بهتره تو هر ترم مباحث مرتبط رو بخونيم....خودم نميام يه ترم يه كتابو تموم كنم و ترم بعد كتاب ديگه رو شروع كنم...تو هر آزمون مباحث مرتبط با پيش رو از كتب پايه مي خونم تو يه آزمون ممكنه از سال دوم بزنم تست انتخابي رو و تو يه آزمون از سال سوم...بستگي به مباحث پيش داره...

در ضمن من از يه فهرست كامل از همه ي مباحث كنكوررو به صورت يه جدول تهيه كردم كه بعد خوندن هر مبحث و اجراي هر يك از مراحل مطالعه و مرور يه تيك بزنم كنارش اين يه روش موثره كه از كتاب "قورباغه را قورت بده" ياد گرفتمش و خيلي ايجاد آرامش مي كنه و آدم احساس مي كنه تسلط داره رو همه ي كارايي كه بايد انجام بده....اگه كسي علاقه مند به اجراي اين روش بود بگه تا در مورد جزئياتش با هم صحبت كنيم...من تجربه ي خوبي از اين كار دارم و واسه امتحانات نهايي خيلي كمكم كرد براي همينم مي خوام بازم اجرا بكنمش ولي خب چون خيليا اعتقاد به اين جور وقت تلف كني! ها ندارن توي تاپيك مطرح نمي كنمش:20:

mazg
07-09-2009, 01:42
خوبه نظر شما ولي توجه كنين كه (توي مثال اول شما) مباحث حركت شناسي و ديناميك كه تو فيزيك پيش دانشگاهي هست ديگه تو برنامه ي فيزيك 2 نيست...اگه تو برنامه نگاه كني مي بيني كه واسه فيزيك 2 مباحث نور(بازتاب و شكست) مياد + كار و انرژي و خواص مواد و گرما...اون وسط دو فصلي كه گفتم حذف شدن حتي 3 فصل اول فيزيك1 هم كه سال دوم و سوم دوباره تكرار مي شه حذف شدن....
در كل من با نظر شما موافقم و بهتره تو هر ترم مباحث مرتبط رو بخونيم....خودم نميام يه ترم يه كتابو تموم كنم و ترم بعد كتاب ديگه رو شروع كنم...تو هر آزمون مباحث مرتبط با پيش رو از كتب پايه مي خونم تو يه آزمون ممكنه از سال دوم بزنم تست انتخابي رو و تو يه آزمون از سال سوم...بستگي به مباحث پيش داره...

در ضمن من از يه فهرست كامل از همه ي مباحث كنكوررو به صورت يه جدول تهيه كردم كه بعد خوندن هر مبحث و اجراي هر يك از مراحل مطالعه و مرور يه تيك بزنم كنارش اين يه روش موثره كه از كتاب "قورباغه را قورت بده" ياد گرفتمش و خيلي ايجاد آرامش مي كنه و آدم احساس مي كنه تسلط داره رو همه ي كارايي كه بايد انجام بده....اگه كسي علاقه مند به اجراي اين روش بود بگه تا در مورد جزئياتش با هم صحبت كنيم...من تجربه ي خوبي از اين كار دارم و واسه امتحانات نهايي خيلي كمكم كرد براي همينم مي خوام بازم اجرا بكنمش ولي خب چون خيليا اعتقاد به اين جور وقت تلف كني! ها ندارن توي تاپيك مطرح نمي كنمش:20:

سلام.منو ببرای اشتباهم میبخشید:19:.ولی در کلیت موضوع هیچ تفائتی نداره :5:،شما خیلی خوب منظور منو بیان کردید،در واقع همون مرتبط خوندن اصله.
در مورد اون لیستتون هم باید بگم که فوق العادست منم برای خودم درست کردم..خیلی خیلی عالیه من به همه توصیه اکید میکنم درست کنن.موقعی که به اون لیست نگاه میکنی 2تاحس متضاد بهت دست میده :
1.یک حس احساس رضایت از مقدار مطالعه و روندش که خود به خود شما رو بیشتر به درس خوندن ترغیب میکنه.
2.یک حس اضطراب در مورد درسهای نخونده که بازم شما رو به درس خوندن ترغیب میکنه.
در وتقع یک جور آینه اعماله.

babelirani
07-09-2009, 07:30
با سلام خدمت همه ی دوستان
شرمنده شاید این سوال هایی که من میپرسم قبلا" پرسیده شده باشه ولی بهم حق بدید حوصله نداشتم 207 صفحه بخونم

1.من بخاطر بیخیال تا حالا خیلی خوب درس نخونم ( البته یکم خوندم ولی نه در اون حد )
2. چون خوب درس نخوندم توی آزومون های قلمچی همون حدود 5000 هزار تراز میزنم ( خودتون میدونید که خیلی پایینه )
3.خیلی از درس خوندن دلسردم احساس میکنم هرچیم بخونم بازم ترازم در حد همین 500 هزار بیشتر نمیشه .
4.خدا معلم ریاضی سال اول دبیرستانمونو خیر نده گند زد توی همه ی درس ریاضی و از همون حالا تا الان من توی ریاضی میلنگم
5.نمیدونم چرا ولی اصلا" نمیتونم توی یه روز اون برنامه ای که برای خودم چیدم درس بخونم
6.راستی من امسال میرم پیش تجربی

----------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب حالا با این حرفایی که زدم از کسایی که میتونن کمکم کنم میخوام یه لطفی در حق من بکنن و یکمی کمکم کنن چیکار کنم تا این مشکلاتمو رفع کنم . راستی والا خنگم نیستم پشت کار ندرام
با تشکر از همه
بابل ایرانی

majid_potter7
07-09-2009, 09:11
با سلام خدمت دوستان خوب..:10:
من خودم امسال کنکور دادم..رتبمم خوب شد(3 رقمی خوبه دیگه..) اگه از من میپرسین امسال دیگه باید این تئوری ها رو بذارین کنار..همین هایی که تو پست های اول هست..خلاصه برداری و مرور و تند خوانی و کند خوانی واینا رو میگم..البته اینا همش لازمه...ولی شما نباید ذهنتونو درگیر این کنید که الان باید مرور باشه کند باشه تند باشه..تنها چیزی هم که نیاز دارید یه برنامه خوبه که بهش اعتماد کنین..نمیخوام تبلیغ کنم..ولی بهترین و مطمئن ترین و با شرف ترین برنامه و موسسه همین قلمچیه خودمونه...هیچ وقتم دنبال سر کیسه کردن نبوده..اصل ا گه بوده باشه هم بازم می ارزه...ببینین شما اگه مثل خود من با برنامه قلمچی جلو برین هیچ وقت از درس خوندن کم نمیارین..فقط فکر و ذکرتون این باشه که تراز قلمچیتون بره بالاتر..یعنی تمام فکرتونو متمرکز کنین رو آزمون 2 هفته بعد قلمچی همین..تا نزدیک اواسط اسفند که اونجا برنامه لمچی(به نظر من )بی ریخت میشه و باید ازش جلو بزنین وگرنه مجبورین تازه انتگرال رو اول خرداد بخونین...
گول این گزینه 2 که همش میاد تلویزیون و تبلیغ میکنه رو نخورید ..چون مال خود صدا و سیماست...
با آرزوی موفقیت همه شما..:11:

moraddad
07-09-2009, 09:30
سلام.

مرسی.واقعا توضیح کاملی بود.
منم موافقم با این روش...
ولی سعی میکنم اون مباحثی رو که کمتر روشون تسلط دارم ترم اول بزنم، چون ترم دوم فکر کنم دیگه خیلی سرمون شلوغه و وقت برای یاد گرفتن مباحث پایه نیست...
اسممم(!) سامانه :10:

در ضمن من از يه فهرست كامل از همه ي مباحث كنكوررو به صورت يه جدول تهيه كردم كه بعد خوندن هر مبحث و اجراي هر يك از مراحل مطالعه و مرور يه تيك بزنم كنارش اين يه روش موثره كه از كتاب "قورباغه را قورت بده" ياد گرفتمش و خيلي ايجاد آرامش مي كنه و آدم احساس مي كنه تسلط داره رو همه ي كارايي كه بايد انجام بده....اگه كسي علاقه مند به اجراي اين روش بود بگه تا در مورد جزئياتش با هم صحبت كنيم...من تجربه ي خوبي از اين كار دارم و واسه امتحانات نهايي خيلي كمكم كرد براي همينم مي خوام بازم اجرا بكنمش ولي خب چون خيليا اعتقاد به اين جور وقت تلف كني! ها ندارن توي تاپيك مطرح نمي كنمش

من از اول تابستون میخواستم این کارو بکنم، هنوزم نکردم:31:
نمیدونم چرا!

soheiltaker
07-09-2009, 10:05
سلام.

دوستان من يه چيزي بگم تا يادم نرفته ، چون من خودم 2 سال قلم چي شركت كردم به اين رسيدم!!!!
سعي كنيد توي ترم اول هر چي براتون سخت تره بخونيد ، توي قلم چي اون قسمت هاي مشابه توي آزموناش حذف ميشه ، مثل فيزيك پيش 1 و فيزيك 2
من خودم سال اول هيچي شيمي 2 و فيزيك 2 بلد نبودم! گذاشتم براي ترم دوم ، ولي اينقدر سرم شلوغ شد و نگران بودم هيچ كدومو نتونستم بخونم
ولي سال دم اول روي اينا تمركز كردم نتيجه هم گرفتم!
به نظر من توي فيزيك پايه ،‌فيزيك 3 رو اول بخونين ، هم سختتره هم نكاتش خيلي بيشتره و تسلط بيشتري ميخواد
توي شيمي هم شيمي 2 رو اول بخونين ، اون هم نكاتش خيلي از شيمي 3 بيشتره و چون خيلي از فصلهاش جنبه حفظي داره شما ميتونيد ترم دوم در كنار شيمي 3 ، خلاصه هاتونو دوره كنيد و به تسلط بيشتري برسين
توي هندسه هم هندسه 2 رو بخونيد ، چون نسبت يه هندسه 1 ، حجمش بيشتره و توي كنكور سوالاي هندسه 2 تقريبا آسونتره پس حالا كه وقت دارين روش تمركز كنين و با حوصله تسلطتونو بالا ببرين ....
توي ادبيات ،‌ادبيات 3 ،‌خيلي مهمتره ،‌ادبيات 2 زياد مهم نيست ، يعني در مقابل 3 چيزي نست!!
ضمنا اينا تجربه هاي خودمه ، من نظرمو ميگم و اميدوارم بتونم كمي بهتون كمك كنم ، ديگه هر جور راحتين!:10::46:

2. چون خوب درس نخوندم توی آزومون های قلمچی همون حدود 5000 هزار تراز میزنم ( خودتون میدونید که خیلی پایینه )
3.خیلی از درس خوندن دلسردم احساس میکنم هرچیم بخونم بازم ترازم در حد همین 500 هزار بیشتر نمیشه .
4.خدا معلم ریاضی سال اول دبیرستانمونو خیر نده گند زد توی همه ی درس ریاضی و از همون حالا تا الان من توی ریاضی میلنگم
5.نمیدونم چرا ولی اصلا" نمیتونم توی یه روز اون برنامه ای که برای خودم چیدم درس بخونم

عزيز ، توي موردهاي 2 و 3 و 4 با هم شبيه بوديم!! منم سال اول همين فكرهاي منفي رو ميكردم كه نتونستم درس بخونم و با اينكه واقعا تواناييشو داشتم موندم براي سال ديگه!
چرا؟؟ چون نخواستم درس بخونم با اين فكرها و تلقينا خودمو گول ميزدم!
منم سال اول ترازم 5200 تا 5500 بود ولي سال دوم اراده كردم تا نزديكهاي 7000 هم اومدم! اين كارو همون سال اول ميتونستم بكنم ولي نكردم!
خلاصه به خودت تلقين نكن ، به تواناييهات اعتماد داشته باش ، دوباره شروع كن تازه اول كاري
سعي كن يه دوست درسخون پيدا كني من اينو هميشه ميگم چون واقعا تاثير داره ئقتي با يكي توي درس رقابت كني
مورد 5 واضح نيست ، مگه چجوري برنامه ميريزي؟؟
=======================================
راستي ، ميدونم كه همتون يه پا مشاورين! ولي يه كتاب هست به نام كنكورتو قورت بده ، انتشارات كتاي سبز ، آقاي تفرشي ، اينم كتاب خوبيه ، جالبه دوست داشتين بگيرين! مطالب مفيدي داخلش هست
موفق باشين همگي!:46::10:

melody70
07-09-2009, 10:59
شرمنده شاید این سوال هایی که من میپرسم قبلا" پرسیده شده باشه ولی بهم حق بدید حوصله نداشتم 207 صفحه بخونم

1.من بخاطر بیخیال تا حالا خیلی خوب درس نخونم ( البته یکم خوندم ولی نه در اون حد )

----------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب حالا با این حرفایی که زدم از کسایی که میتونن کمکم کنم میخوام یه لطفی در حق من بکنن و یکمی کمکم کنن چیکار کنم تا این مشکلاتمو رفع کنم . راستی والا خنگم نیستم پشت کار ندرام
با تشکر از همه
بابل ایرانی

با بحث تلقین کاملا موافقم
به نظرم شما اگه یه آزمونو فقط در نظر بگیری یا اگه از آزمون خوشت نمیاد 2یا3تا درسو که دوستشون داری ولی بالا نمیزنی در نظر بگیری اونوقت سعی کنی که همونا رو عالی بخونی بهتره
من خودم تابستون فکر میکردم خیلی مونده تا کنکور درست حسابی نمیخوندم وقتی هم یه دفعه به همه درسا نگاه میکردم میدیدم زیاده دلسرد میشدم واسه ی همین اگه کم کم برداری راحت تره
یه چیز دیگه اینکه اگه رغبتی به درس نداری یه مدت کوتاهی بیخیال برنامه شو درسایی که توی همون لحظه دوست داری بخونی قشنگ بخون
سعی نکن مشکلو گردن محیط و معلم و حال نداشتنو اینا بندازی خیلیا این مشکلو دارن درواقع یه عده کمی هستن(البتهp30زیادن)که کشته مرده ی درس خوندن هستن اما با یه هدفی این یه سالو عالی میخونن و نتایج توپی هم میگیرن
به بچه های اینجا نگاه کنید چه قدر فعال درس میخونن و به هم کمک میکنن یه کم انرژِی بگیری(نا امید نشی بری خودکشی)
موفق باشی

timsar jackson
07-09-2009, 11:07
در ضمن من از يه فهرست كامل از همه ي مباحث كنكوررو به صورت يه جدول تهيه كردم كه بعد خوندن هر مبحث و اجراي هر يك از مراحل مطالعه و مرور يه تيك بزنم كنارش اين يه روش موثره كه از كتاب "قورباغه را قورت بده" ياد گرفتمش و خيلي ايجاد آرامش مي كنه و آدم احساس مي كنه تسلط داره رو همه ي كارايي كه بايد انجام بده....اگه كسي علاقه مند به اجراي اين روش بود بگه تا در مورد جزئياتش با هم صحبت كنيم...من تجربه ي خوبي از اين كار دارم و واسه امتحانات نهايي خيلي كمكم كرد براي همينم مي خوام بازم اجرا بكنمش ولي خب چون خيليا اعتقاد به اين جور وقت تلف كني! ها ندارن توي تاپيك مطرح نمي كنمش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این جدول رو یکی از شما میتونه اسکن کنه؟

مرسی

farzaneh*f
07-09-2009, 11:09

با تشکر از همه
بابل ایرانی

1.مهم نيست...اول ساعت مطالعه اي رو كه در حال حاضر داري پيدا كن فرض مي كنيم 1 ساعت در روز باشه ساعت مطالعه ي فعلي شما...تا امروز 1 ساعت مي خوندي هفته ي جديد بايد 1 ساعت به ساعت مطالعه ت اضافه كني و هر روز بين 1 تا 2 ساعت درس بخوني...هفته ي بعدش ساعت پايه ي مطالعه ت مي شه 2...با يه ساعت اضافه مي شه 3 ساعت كه بايد سعي كني ساعت مطالعه ت به 3 برسه و از 2 ساعت هم ديگه كمتر نشه...همين طوري هفته به هفته اگه به ساعت مطالعه ت اضافه كني اواخر آبان ساعت مطالعه ت مي رسه به 10 ساعت در روز كه يه زمان ايده آل(مي شه 50 ساعت در هفته كه 10 ساعت نسبت به زمان ايده آل بيشتره)...حتما فكر مي كني اين طوري خيلي ديره نه؟! اما فرض كنيم از همين امروز 10 ساعت بخوني فوقش 3 روز مي خوني روز چهارم بر مي گردي يه هفته بعد نگران مي شي باز 10 ساعت مي خوني فقط براي 3 يا 4 روز و دوباره مي شي بدتر از الان...حالا اواخر آبان چي داري:يه دنيا استرس و ياس و نا اميدي...:41:...

*:البته صد در صد شما بيشتر از يه ساعت در روز درس مي خوني و شايد بتوني در هفته 1/5 ساعت به ساعت مطالعه ي روزانت اضافه كني و تا اواخر مهر خيلي راحت برسي به اون هدفت...شايد هم براي شما تا آخر آذر طول بكشه اين كار واست در كل خودت بايد خودت با توجه به توانايي هات راهي رو انتخاب كني كه دوباره تو رو برنگردونه سر خونه ي اول!

*:ساعت مطالعه تو به صورت هفتگي افزايش بده نه روزانه...يه عده ميان مي گن هر روز مثلا 10 دقيقه به ساعت مطالعه م اضافه مي كنم ولي اين روش معمولا احتمال عملي نشدنش زياده و خوب جواب نمي ده

2.اشكالي نداره...سعي كن آزمون بعدي يك يا دو تا از درسارو بهتر از قبل بخوني و بهتر جواب بدي (بدون اينكه بقيه رو ضعيف تر از قبل بزني) حتما ترازت بالاتر مي ره...آزمون بعدي 2-3 ساعت در روز به ساعت مطالعه ت اضافه مي شه مي توني با حفظ وضعيت ساير دروس باز 2 درس ديگه به اون 2 درسي كه قرار بود بهتر جواب بدي اضافه كني و اين بار 3 تا درسو خوب جواب بدي...بعد از چند آزمون مي بيني كه بايد همه ي درسارو بهتر از الان جواب بدي در كنار اون ساعت مطالعه ت رو هم به تدريج زياد كردي و توانايي اين كارو داري...مطمئن باش اگه قدم به قدم بري مي توني ترازت رو به 8000 هم نزديك كني :20:

3.دلسرد نباش...ذره ذره خودتو تغيير بده تا جايي كه بالاخره از نتيجه ي كارت راضي بشي

4.من رياضي سال اول شدم 13.5...راهنمايي رياضيم خوب بود اما سال اول رفتار دبيرمون خيلي روحيمو آورد پايين حاضر نبودم سر كلاساش بشينم چه برسه به اينكه درس بخونم ولي سالاي بعدش هيچ مشكلي نداشتم و امتحاناي پاياني دوم و سومو 19 و 18.5 شدم تازه معلم سال دوم مون امتحاناش سخت تر بود....من فكر مي كنم به قول دوستمون دارين تلقين مي كنين به خودتون كه رياضي تون ضعيفه ...مشكلات ديروز نمي تونه باعث شه امروز تلاشي نكينم...اگرم واقعا مشكل داري مي توني يه معلم بگيري فقط در حد چند جلسه تا مفاهيم رو بهت توضيح بده بقيه شو(نكات و جزئيات) خودتم مي توني بخوني هر چند من فكر مي كنم اگه گام به گام از اول شروع كني به خوندن (از ساده ترين مباحث) خيلي راحت هم اعتماد به نفست بالا مي ره و هم اگه واقعا مشكل خاصي داشته باشي حل مي شه...

5.براي يه روزت برنامه نچين...يه برنامه ي كلي داشته باش (مثلا برنامه ي همون آزموني كه داري توش شركت مي كني) و هر روز سعي كن بخشي از اون برنامه رو انجام بدي هر چقدر كه مي توني...وقت تو تلف نكن ولي خودتم تحت فشار نذار...تلاش كن ولي نه با ترس و فشار و استرس بلكه با آرامش و اطمينان...من مطمئنم شما در حد 6000 درس مي خوني كه مياري 5000...از بد مي ترسي ولي اين طوري بدتر به سرت مياد متاسفانه:46:

6.تو مدرسه ي ما تعداد دانش آموزان تجربي كه جهش قابل ملاحظه در سال آخر داشتن بيشتره...دليل شو نمي دونم چون آشنايي زيادي با كنكور تجربي نداره ولي احساسم اينه كه دانش آموزان تجربي راحت تر مي تونن تو سال آخر ضعفاي سال قبل شونو جبران كنن...اميدوارم كه شما هم يكي از اينا باشين البته اگه خودتونم اميدوار باشين همين طور مي شه :20:

صد در صد حرف شما درسته...عامل اصلي پشتكاره و گرنه از نظر استعداد هيچ كس بهتر يا بدتر از بقيه نيست

این جدول رو یکی از شما میتونه اسکن کنه؟

مرسی

تا شب يه نمونه شو مي كشم و مي ذارم اينجا (تو ويرايش همين پست) ولي مطمئنا جدول شخص شما با مال من يا دوستان ديگرمون متفاوت خواهد بود چون روش و مراحل مطالعه ي هر كس با مال اون يكي فرق مي كنه

------------------------------------------
متاسفانه ديروز وقت نشد بكشم اين جدولو...واسه همين تصوير جدول خودمو مي ذارم (ببخشيد كه دير شد)...توضيحاتشم پايين گذاشتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضيحات:

م1:يادگيري اوليه
م2:حل تمرينات و مثال هاي كتاب و دفتر
م3:حل تست هاي فرد كتاب اول
م4:حل تست هاي زوج كتاب اول
م5:حل تست هاي فرد كتاب دوم
م6:حل تست هاي زوج كتاب دوم
م7:حل تست هاي علامت دار مراحل قبل

frnsh
07-09-2009, 14:41

من کتابش رو خریدم اما هنوز وقت نکردم بخونمش. این چرخه رو که تموم کردم میرم سرش. بعد در موردش بیشتر میبحثیم. :11:

با تشکر از همه
بابل ایرانی

1. خب از الانم که به فکر افتادی خیلی خوبه. مهم اینه که اونقدرها وقت از دست ندادی. گذشته رو که نمیتونی برگردونی، پس از حالا وقتشه. از همین فردا شروع کن که 1 روزم دیرتر نشه.
2. من قلمچی ننوشتم اما حالا هرچی بود گذشت. به خودت قول بده که بعدی رو جبران میکنی.
3.تلقین خیلی بزرگیه این یکی! منم وسط همین سال سوم، همین حس رو پیدا کردم! میدونم چقدر بده! احساس خنگی میکردم! اما بعدش گفتم هرچی شد، شد. من تلاشمو میکنم. بعدم نمره هام دوباره اومد بالا.
4.این جزو بهونه هاییه که وقتی اعتماد به نفس رو از دست میدی، میاری. اونی که اعتماد به نفس داره میگه: "با اینکه معلمه خوب نبود، اما من تونستم از بچه های دیگه ای که همون معلم رو داشتن، بزنم جلو!"

5.میشه برنامه ت رو بگی چیه؟

timsar jackson
07-09-2009, 14:51
ضمن من از يه فهرست كامل از همه ي مباحث كنكوررو به صورت يه جدول تهيه كردم كه بعد خوندن هر مبحث و اجراي هر يك از مراحل مطالعه و مرور يه تيك بزنم كنارش اين يه روش موثره كه از كتاب "قورباغه را قورت بده" ياد گرفتمش

راستی این کتاب خیلی کتاب خوبیه نویسندش برایان تریسی مشهوره و در مورد چه جوری انجام دادن کارا و زمان بندی و ایناس

پیشنهاد میکنم حتما بخرین و بخونینش

کساییم که گیر نیاوردن بخونن این لینکشه میتونین دانلود کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mazg
09-09-2009, 04:17
سلام.
اول بگم که ایشالله هرکی این شبا دعا میکنه خدا براش براورده کنه،هرکی هم دعا نمیکنه خب خدا خودش بفهمه براورده کنه.:31:
یه مطلب شنیدم از پشتیبان قلمچی گفتم اینجا بزارم ،شاید بدرد 1کی خورد.پشتیبانم(بچه خوبیه:46:)میگفت که به تراز بالای خودتون(هرچند مال من بالا نیس) تو تابستون امیدوار بشین ولی دل نبندین.منظورش این بود که بیشتر برای آزمودن خودتون امتحان بدین.1مثال هم زد گفت همین الان 1 کارنامه جلومه که ترازش 4800 ولی رتبش 9000(بین 20000) میگفت با همین تراز از مهر به بعد یقینا رتبش خیلی بالاتر میره.
کلا منظورش این بود که بچه ها تو تابستون زیاد جدی نیستن.ترازتو خیلی جدی نگیر.

پرمیس
09-09-2009, 09:34
به نظر من که الان برای کلاس رفتن و آزمون دادن زوده.الان فقط باید آدم خودش بشینه کتاب ها رو بخونه.کسی راجع به کتاب های کمک آموزشی گاما چیزی شنیده؟ می گن خیلی کامل و مفهومین...

melody70
09-09-2009, 09:48
میدونید آدم باید هم ترازو جدی بگیره هم نگیره
اگه جدی نگیره 2حالت داره اگه ترازش بالا باشه ممکنه بخاطر جدی نگرفتن اعتماد به نفسو از دست نده اگرم پایین باشه که ممکنه به زور دلداری به خودش همون روند قبل رو پیش بگیره و تا آخر سال اوضاع بدتر بشه
اما اگه خیلی هم جدی بگیره یا مغرور میشه یا میره واسه ی خودکشی
به نظرم الانا که خیلی بچه ها توی جو درس نیستن بهتره خودتونو با بچه های هم کلاسیتون که خبر دارید دارن خیلی درس میخونن یا حداقل از مدل درس خوندشون خبر داید مقایسه کنید ببینید در حد خودتون نتیجه میگیرید یا نه؟ ببینید سوالایی که غلط دارید چیا بودن آیا چیزایی بون که خارج از کتاب و یه جورایی خارج از مدل کنکوره (هرچند که توی کنکور هیچ چیز غیر ممکن نیست بد نیست به همه چیز یه سرکی بکشید)یا اشتباه محاسباتی(من خودم این مورد وحشتناک زیاد داشتم حتی سر جلسه کنکور)یا هزار و یه مورد دیگه
جملاتو خطاب به جمع نوشتم چون جناب mazgمنظورشون به جمع بود منم خواستم جوابم فردی نباشه
موفق باشید

بردیا
09-09-2009, 11:51
سلام بچه ها . من امسال کنکور دادم . رشتم هم انسانی بود . خدا رو شکر هم بد نشدم :8:. راستش می خواستم بدونم کسی میدونه که برای قبولی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران چه رتبه ای لازمه؟؟ اصلا آخرین نفر قبول شده پارسال تو این رشته رتبش چند بوده؟؟؟ اهان یادم رفت رتبم رو بگم شدم 295

اگه یکی جوابمو بده خیلیییییییییییییی خوشال میشم هاااا:10:

با 295 قبولی
من پارسال با 511 قبول نشدم حتی علامه و شهید بهشتی

siafu
09-09-2009, 18:42
آقا کتاب سبز ادبیات گاج به طور کامل تست هم داره؟ یا باید کتاب میکرو طبقه بندی رو هم بگیریم؟
الان من میکرو طبقه بندی رو گرفتم و سبزشم میخوام بگیرم. این میکرو طبقه بندی رو اضافی گرفتم؟

AEZ_Best
09-09-2009, 19:10
گاج سبزا تستای گاج سفید رو کامل دارن البته بدون پاسخ تشریحی که پاسخا رو از جلد 2 گاج سفید میتونین بخونین

alisahaf70
09-09-2009, 22:12
نه الزاما همه ی کتاباش سفید رو ندارن فقط تعداد مجدودی که مولفاشون یکیه

siafu
09-09-2009, 23:00
در مورد ادبیات و زبان فارسی چطوریه؟

waterpolo
10-09-2009, 00:05
حذف شود لطفا

ehsan_manu
10-09-2009, 00:40
سلام
خیلی خوبه که امید داری :46:
من خیلیا رو میشناسم که الان جا زدن
منابع ام فکر نکنم تغییر کنه
موفق باشی

bunny
10-09-2009, 11:43
در مورد ادبیات و زبان فارسی چطوریه؟

سلام

ادبیات کلک معلم از گاج و قلم چی ها و مرآت بهتره

برای آرایه های ادبیات وزارتی سال سوم رشته انسانی و ادبیات 3 اندیشه سازان (مبتکران)

برای لغات هم تب کنکور یا گاج

اما مهمترین پیشنهادم زبان فارسی 3 انتشارات همگامان است (محشره)

من که ادبیات 88 رو 75 زدم (بهترین درصدم بود)

بازم سوال بود بپرس

behnam_roli
10-09-2009, 13:12
سلام

همش از اول تابستون شک داشتم بیام اینجا یا نه

ولی الان مطمئنم که دیگه پشت کنکوریمو باید بمونم بره سال بعد

یحتمل میرم قلم چی هم ثبت نام میکنم

حالا اینجا چند نفر پشت کنکورین؟

timsar jackson
10-09-2009, 13:14
حالا اینجا چند نفر پشت کنکورین؟

یکیش که منم

منم قلمچی میخوام ثبت نام کنم

a.b.p.
10-09-2009, 13:41
یکیش که منم
دومیش منم..

fardinstar
10-09-2009, 14:48
دومیش منم..
من هم سوميش.

vahid69
10-09-2009, 15:07
مام چهارمی !!!

timsar jackson
10-09-2009, 15:14
من هم سوميش.

مام چهارمی !!!

ایول خوبه تنها نیستیم...

skhammari
10-09-2009, 15:24
مام چهارمی !!!

منم پنجمیشم .:46:

mostafadll
10-09-2009, 15:24
سلام.منم هستم

AEZ_Best
10-09-2009, 15:36
منم پنجمیشم .:46:

منم که از 15 تیر اینجام: پشت کنکور!

ششمیشم!

نه الزاما همه ی کتاباش سفید رو ندارن فقط تعداد مجدودی که مولفاشون یکیه

من منظورم ادبیاتا بود!!!

AEZ_Best
10-09-2009, 15:41
بهتره مدیر پاکش کنه اینو

shifter
10-09-2009, 17:08
خب بچه ها منم انشالله دارم به جمعتون میپیوندم!:31:
امسال کنتور دادم البته و برق الکترونیک سجاد مشهد و مهندسی شیمی دانشگا ازاد شیراز قبولیدم اما چه کنم که پسند نیستن...!:13:
رتبه ام هم شد 15 هزار که البته میخام سال بعد به 7 هزار برسونمش!

به امید پیروزی کنکور و کنکوریاا :31::31:

mostafadll
10-09-2009, 17:17
با عرض سلام
من رشته ام رياضي هست.۱۹ سالمه ميخوام در کنکور سال ۸۹ رشته ي تجربي شرکت کنم ودندان پزشکي در تهران قبول
بشم.ايا دير نيست براي شروع کردن؟چه رتبه اي بايد بيارم؟براي کنکور چه جوري بايد درس بخونم؟در ضمن منطقه ۳ هستم
ممنون ميشم منو راهنمايي کنيد

shia1411
10-09-2009, 19:31
با عرض سلام
من رشته ام رياضي هست.۱۹ سالمه ميخوام در کنکور سال ۸۹ رشته ي تجربي شرکت کنم ودندان پزشکي در تهران قبول
بشم.ايا دير نيست براي شروع کردن؟چه رتبه اي بايد بيارم؟براي کنکور چه جوري بايد درس بخونم؟در ضمن منطقه ۳ هستم
ممنون ميشم منو راهنمايي کنيد

در مورد دیر نبودنش که اصلااااا دیر نیست، از همین الان اگه خوب شروع کنی قطعا و بدون شک به نتیجه میرسی، فقط حواست باشه که باید تا دو ماه دیگه مطالعتو به 8 ساعت در روز برسونی، و تا آخر سال به بالای 12 ساعت برسونی
اینم بدون بچه های ریاضی تو کنکور تجربی خیلی موفق ترند.
مطلب بعدی اینکه نحوۀ درس خوندن برای کنکور رو تو پست ها میتونی ببینی، ولی کلیتش اینه که فقط باید یه برنامه بریزی، بشینی بخونی، هیچ چیز دیگری وجود نداره...اگه تونستی چند تا آزمون آزمایشی هم بده.

mostafadll
10-09-2009, 19:38
در مورد دیر نبودنش که اصلااااا دیر نیست، از همین الان اگه خوب شروع کنی قطعا و بدون شک به نتیجه میرسی، فقط حواست باشه که باید تا دو ماه دیگه مطالعتو به 8 ساعت در روز برسونی، و تا آخر سال به بالای 12 ساعت برسونی
اینم بدون بچه های ریاضی تو کنکور تجربی خیلی موفق ترند.
مطلب بعدی اینکه نحوۀ درس خوندن برای کنکور رو تو پست ها میتونی ببینی، ولی کلیتش اینه که فقط باید یه برنامه بریزی، بشینی بخونی، هیچ چیز دیگری وجود نداره...اگه تونستی چند تا آزمون آزمایشی هم بده.
اگر هماهنگ با ازمون هاي قلم چي پيش برم خوبه؟

pedramch
10-09-2009, 19:48
خب بچه ها منم انشالله دارم به جمعتون میپیوندم!
امسال کنتور دادم البته و برق الکترونیک سجاد مشهد و مهندسی شیمی دانشگا ازاد شیراز قبولیدم اما چه کنم که پسند نیستن...!

به امید پیروزی کنکور و کنکوریاا
بابا ایول به این روحیه:دی
---------------------------
راستی بچه ها
شیمی دو فکر میکرد که هیچی بلد نیستم
بعد یه سری جزوه خوب پیدا کردم از روشون خوندم یه چیزایی دستگیرم شد اما هنوز فکر میکنم مناسب برای کنکور نیست
اما نکته عجیب اینه که تستاشو عالی میزنم!
جریان چیه؟:دی
ضمنا،با تست هندسه پایه و تحلیلی خیلی مشکل دارم!
چیکار باید بکنم؟؟

ممنون/:5:

timsar jackson
10-09-2009, 20:15
خب بچه ها منم انشالله دارم به جمعتون میپیوندم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امسال کنتور دادم البته و برق الکترونیک سجاد مشهد و مهندسی شیمی دانشگا ازاد شیراز قبولیدم اما چه کنم که پسند نیستن...![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به امید پیروزی کنکور و کنکوریاا

سلام

امسال که وقت زیاد داری چرا 7 هزار؟؟؟؟

تو به زیر 1000 فکر کن....

MORINIO
10-09-2009, 20:23
منم دیگه رسما به جمع کنکوریهای 89 پیوستم!

دولتی مردود شدم. آزاد هم مهندسی مواد قبول شدم ولی علاقه ندارم بهش...

هدفم هم زیر 1000 و انشالله قبولی تو رشته مهندسی هوافضا شریف ( حالا پلی تکنیک هم شد طوری نیست:31:)

یه سوال تکراری: این جلد دوم دیفرانسیل رمزینه نیومده؟یه سال این کتاب مارو سرکار گذاشت و نیومد:31:(البته ببخشید فکر کنم باید تو تاپیک کتابها مطرح میکردم!)

timsar jackson
10-09-2009, 20:38
منم دیگه رسما به جمع کنکوریهای 89 پیوستم!

دولتی مردود شدم. آزاد هم مهندسی مواد قبول شدم ولی علاقه ندارم بهش...

هدفم هم زیر 1000 و انشالله قبولی تو رشته مهندسی هوافضا شریف ( حالا پلی تکنیک هم شد طوری نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه سوال تکراری: این جلد دوم دیفرانسیل رمزینه نیومده؟یه سال این کتاب مارو سرکار گذاشت و نیومد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](البته ببخشید فکر کنم باید تو تاپیک کتابها مطرح میکردم!) ایشالا حتما میرسی به هدفت

نه نیومده گفتن اول مهر...

پ.ن:کسی نمیدونه چرا هیچکدوم از پستا واسه من دکمه ی تشکر نداره؟

reza-atom
10-09-2009, 23:48
ميبينم كه با اين وضع و اوضاع قبولي تعداد داوطلبان ٨٩ روز بروز بيشتر ميشه!
============
راستي يه سوال:
من تا حالا در كتاب شيمي ٢ رو باز نكردم چون از رو كتاب نميتونستم بخونم و كلا شيمي ٢ رو نخوندم حالا آيا اميدي هست كه بتونم تو هفته هاي بعد و موقع مدارس شروع كنم؟
فعلا كتاب آموزش مبتكران رو سفارش دادم واسه هفته بعد .
ممنون ميشم بگين چه خاكي تو سرم بريزم ؟ اصلا ميرسم تمومش كنم؟ ؟ !

a.b.p.
10-09-2009, 23:51

دقیقا درسته !!!
البته من هم به زیر هزار فکر میکنم فقط(شاید هم زیر 500)

timsar jackson
10-09-2009, 23:52
من تا حالا در كتاب شيمي ٢ رو باز نكردم چون از رو كتاب نميتونستم بخونم و كلا شيمي ٢ رو نخوندم حالا آيا اميدي هست كه بتونم تو هفته هاي بعد و موقع مدارس شروع كنم؟
ممنون ميشم بگين چه خاكي تو سرم بريزم ؟ اصلا ميرسم تمومش كنم؟ ؟ آره حتما میشه

مگه تو فکر کردی همه تو تابستون پایه رو خوندن؟ خیلیا تو تابستون هیچی نخوندن کل پایه رو تو پیش دانشگاهی میخونن

با برنامه ی آزمونا هم اگه پیش بری که حتما باید شیمی 2 رو بخونی

mazg
11-09-2009, 01:18
سلام.
منم 9همی.البته من از 4 ماه قبل از کنکور 88 یک شرایطی داشتم که گفتم میشینم برای سال بعد.با اینکه 4 ماه اصلا درس نخوندم و سر جلسه کنکور هم 1.30 زودتر بلند شدم.رتبم 15532 شد که همه تعجب کردن و گفتن برو ولی اصلا انتخاب رشته نکردم.انشالله امسال موندم برای زیر 100.در ضمن اینم به پشت کنکوری های عزیز بگم خیلی ها جرات نداشتن که مثل ما 1 سال دیگه بشینن.البته دلیل اصلی این که من 1 سال موندم این بود که خودمو به خودم ثابت کنم.

آره حتما میشه

مگه تو فکر کردی همه تو تابستون پایه رو خوندن؟ خیلیا تو تابستون هیچی نخوندن کل پایه رو تو پیش دانشگاهی میخونن

با برنامه ی آزمونا هم اگه پیش بری که حتما باید شیمی 2 رو بخونی

کاملا درسته.فکر کنم فقط 40% از کنکوریها از تابستون بطور جدی شروع میکنن که اکثرا هم موفقن.

خب بچه ها منم انشالله دارم به جمعتون میپیوندم!:31:
امسال کنتور دادم البته و برق الکترونیک سجاد مشهد و مهندسی شیمی دانشگا ازاد شیراز قبولیدم اما چه کنم که پسند نیستن...!:13:

به امید پیروزی کنکور و کنکوریاا :31::31:

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا به خودت اینطوری نگاه میکنی:18:؟؟چرا 7000؟؟؟به امید خدا اگه پشتکار داشتی باشی تک رقمی و 2 رقمی آوردن محال نیست.

اگه بتونی هماهنگ با قلمچی(یا هر آزمون دیگه ای که برنامه خوبی داره) پیش بری .عالیه.

بابا ایول به این روحیه:دی
---------------------------
راستی بچه ها
شیمی دو فکر میکرد که هیچی بلد نیستم
بعد یه سری جزوه خوب پیدا کردم از روشون خوندم یه چیزایی دستگیرم شد اما هنوز فکر میکنم مناسب برای کنکور نیست
اما نکته عجیب اینه که تستاشو عالی میزنم!
جریان چیه؟:دی
ضمنا،با تست هندسه پایه و تحلیلی خیلی مشکل دارم!
چیکار باید بکنم؟؟

1نکته که تو تست زدن شیمی 2 باید رعایت بشه(به نظر من) اینه که حداقل 7 ساعت بعد از خوندنش باید تست بزنی
.اگه شما بعد از این بازه تست میزنی و خوب میزنی حتما خوب یاد گرفتی دیگه.شک نکن.
در مورد هندسه باید بگم که اگه تو دور اول خوندنت مشکل داری کاملا عادیه.ولی دور دوم اگه مشکل داری باید دوباره از رو 1 منبع دیگه بخونی.

ehsan_manu
11-09-2009, 04:45
ميبينم كه با اين وضع و اوضاع قبولي تعداد داوطلبان ٨٩ روز بروز بيشتر ميشه!
============
راستي يه سوال:
ممنون ميشم بگين چه خاكي تو سرم بريزم ؟ اصلا ميرسم تمومش كنم؟ ؟ !
100 در 100 میتونی
در ضمن کتابتم خوبه.
ماله مهندس بازرگانه نه؟

ehsan_manu
11-09-2009, 04:50
[

پ.ن:کسی نمیدونه چرا هیچکدوم از پستا واسه من دکمه ی تشکر نداره؟[/quote]
برو تو کف تشکرا:18::8::40:

elhameli
11-09-2009, 05:00
سلام بچه ها
منم رسیدم:31:...چرا زودتر خبر ندادین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انشالله سال دیگه همگی بهترین دانشگاه و رشته قبولیم.

ehsan_manu
11-09-2009, 05:46
سلام
مکانیک منطقه یک چند هزار می خواد؟(ترجیحا تهران)
اکه کسی قبول شده لطفا در صداشو بزاره

AEZ_Best
11-09-2009, 07:30
من اینو از سایت گزینه 2 برداشتم
گفتم شما ها هم بخونین. جالبه!

پژوهشگران ادبیات کودک در تازه ترین کشف علمی- ادبی خود، به این نتیجه رسیدند که شعر معروف حسنی، اثر منوچهر احترامی، نه تنها یک شعر کودکانه نیست، بلکه حسنی در واقع، یک جوان پشت کنکوری است که قصد دارد در کنکور ده شلمرود شرکت کند و تمام داستان، درباره مسائلی است که پیرامون همین موضوع شکل میگیرد. اجازه بدهید در ادامه، با توجه به این کشف جدید، همراه شما ابیاتی از این شعر معروف را مورد بازبینی مجدد قرار دهیم:

• حسنی نگو بلا بگو

• تنبل تنبلا بگو

• موی بلند روی سیاه

• ناخن دراز، واه واه واه ....

بررسی: شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که حسنی یک پشت کنکوری تنبل است که حتی حال حمام رفتن و کوتاه کردن ناخن و موهایش را هم ندارد، چه برسد به اینکه بخواهد روزی چندین ساعت درس بخواند و تست بزند. ولی در واقع، حسنی به گفته شاعر جوان «بلا» است که تمام مدت شبانه روز را مطالعه میکند و تست میزند و کنکور آزمایشی میدهد، طوریکه حتی وقت رعایت نظافت شخصی اش را هم ندارد و کلاً حمام رفتن و ناخنگرفتن را گذاشته برای فردای کنکور!

• حسنی با چشم گریون
• پاشد اومد تو ميدون

• آی فلفلی، آی قلقلی

• میاین با من بازی کنین؟

بررسی: حسنی که دیدن حجم کتابهای درسی و تستهایی که باید برای کنکور آماده کند، اشکش را درآورده، به در منزل خانه دو نفر از دوستان و همکلاسی های دوران دبیرستانش مراجعه میکند و ضمن به صدا درآوردن زنگ آیفون تصویری شان، از آنها میخواهد بیایند جلوی در، تا سه نفری بازی سنتی؛ یه پشت کنکوریام، روزی 20 تا تست میزنم!

- چرا 20 تا؟

- پس چند تا؟ ...

را اجرا کنند؛ که در واقع، هدف حسنی از انجام این بازی، پی بردن به میزان پیشرفت درسی و سرعت تست زنی دوستان دیروز و رقیبان امروزش است!

• الاغ و خروس، جوجه و غاز و ببعی

• با فلفلی و قلقلی و مرغ زرد کاکلی

• حلقه زدن دور حسن ...

بررسی: شاعر پس از بیان سختیها و تلاشهایی که حسنی برای درس خواندن متحمل میشود، زمان را سریع جلو میبرد و میرسد به روزی که نتایج کنکور اعلام شده و حسنی درحالی که توسط دوستان و حیوانات موردعلاقه اش در روستا احاطه شده، در روزنامه دنبال اسمش میگردد و البته دوستانش هم در پیداکردن نامش به او کمک میکنند!

• الاغه میگفت:

• کاری اگر نداری، بریم الاغ سواری

• خروسه میگفت:

• قوقولی قوقو، قوقولی قوقو

• هرچی میخواهی، فوری بگو

• ... غازه میگفت:

• حسنی بیا با هم دیگه بریم شنا!

• توی ده شلمرود

• حسنی دیگه تنها نبود.

بررسی: خوشبختانه تلاشها و بی خوابیها و حمام و سلمانی نرفتنهای حسنی، سرانجام به نتیجه میرسد و او اولین دانش آموز ده شلمرود میشود که در رشته پزشکی قبول شده!

بلافاصله پس از پیچیدن خبر قبولی حسنی در ده، تمام حیواناتی که تا دیروز او را تحویل نمیگرفتند با گل و شیرینی و پارچه نوشته های غرورآفرین، دکتر حسنی(!) افتخار بازی با آنها را نصیبشان میکند. هرچند که کلاس دکتر حسنی بالاتر از این حرفها رفته و الاغ و خروس و غاز با این پاچه خواریها دارند وقتشان را تلف میکنند، چون دکتر حسنی دیگر به بازی با کمتر از کدخدای ده رضایت نمیده!

منبع: gozine2.ir

Mr Unknown
11-09-2009, 07:41
سلام
منم هستم:31:
رياضي ام اما مي خوام امسال كنكور تجربي بدم...

shifter
11-09-2009, 08:52
سلام

راست ميگين؟؟:20:
اخه من اينقدر از اين دوست و اشنا و اينور و اونور شنيدم كه سال دوم برات سخت تر ميشه كه گفتم همين 15 رو نصف كنم شاهكار كردم!!:41:
با اين روحيه و اميدي كه شما دوستان گل ميدين ادم واقعا انگيزه ميگيره...:10::46:

elhameli
11-09-2009, 11:32
سلام
بچه ها خواهش میکنم یکی به من کمک کنه ... دیگه نمی دونم چی کار کنم !!!!!!!!!!!!!! قاطی کردم ...:41:
من میخوام با برنامه قلم چی پیش برم ولی نمی دونم با این همه تست از هر مبحث و کتاب چی کار کنم ؟
چه جوری شما تست هاتون رو در طی 2 هفته تقسیم می کنید ؟
از هر مبحث چقدر تست میزنین ؟ کل تست ها رو می زنید ؟ ؟؟؟؟ مثلا اگه یه فصل 200 یا 300 داشته باشه همه رو می زنین ؟
نحوه دوره تست هاتون چه جوری هست ؟ با دوره برنامه قلم چی هست ؟ اگه بله نحوه دوره فقط اونایی که مشکل داشتین رو تست میزنین یا تست جدید هم میزنید ؟
توی برنامه روزانه چند تا درس میذارین که هم به تست ها میرسین هم جزوه هاتون رو میخونین؟
در یک هفته برای دروس گسسته و فیزیک و شیمی و هندسه و دیفرانسیل چند روز اختصاص میدین ؟

new life
11-09-2009, 11:44
دوستان من هم امدم ولی تا الان هیچی نخوندم !

new life
11-09-2009, 11:47
دقیقا درسته !!!
البته من هم به زیر هزار فکر میکنم فقط(شاید هم زیر 500)
دوست من امیدوارم موفق باشی
من به 4000 راضیم برام دعا کن

shia1411
11-09-2009, 12:31

آره عالیه به نظر منم همینکارو بکن

reza-atom
11-09-2009, 12:41
سلام
بچه ها خواهش میکنم یکی به من کمک کنه ... دیگه نمی دونم چی کار کنم !!!!!!!!!!!!!! قاطی کردم ...:41:
من میخوام با برنامه قلم چی پیش برم ولی نمی دونم با این همه تست از هر مبحث و کتاب چی کار کنم ؟
از هر مبحث چقدر تست میزنین ؟ کل تست ها رو می زنید ؟ ؟؟؟؟ مثلا اگه یه فصل 200 یا 300 داشته باشه همه رو می زنین ؟
نحوه دوره تست هاتون چه جوری هست ؟ با دوره برنامه قلم چی هست ؟ اگه بله نحوه دوره فقط اونایی که مشکل داشتین رو تست میزنین یا تست جدید هم میزنید ؟
توی برنامه روزانه چند تا درس میذارین که هم به تست ها میرسین هم جزوه هاتون رو میخونین؟
در یک هفته برای دروس گسسته و فیزیک و شیمی و هندسه و دیفرانسیل چند روز اختصاص میدین ؟

كتاب "خودم ميتوانم" كتاب سبز رو تهيه كن در اين باره نوشته!

farzaneh*f
11-09-2009, 13:10
سلام

پيش دانشگاهي كه مشكلي نداره و با برنامه ي خيييييلي مهم وساده ي "درس هر روز،همان روز" بايد بخونيمش...زيادم به قلم چي مربوط نمي شه چون مشاوران خود قلم چي هم مي گن كه برنامه ي مدرسه در اولويت هست و ما موظفيم برنامه ي مدرسه رو اجرا كنيم

براي پايه هم من اين تصميمو گرفتم : قبل از هر آزمون 5 روز تعطيل داريم و توي هر آزمون هم بايد 14 درس رو كلا امتحان بديم(البته چون من مي خوام همه ي زوج درسارو همين ترم اول بخونم اين طوريه...شما اگه بخوايي يكي از زوج درسارو بخوني كمتر مي شه تعداد درسايي كه بايد بخوني)...توي برنامه ريزي استانداردم كه مي گن خوبه كه روزي 3 نوع درس رو بخونيم كه من اگه بخوام تو 5 روز تعطيلم 3 درس بخونم مي شه 15 درس...تقريبا برابر با تعداد درساي هر آزمون...يعني خيلي راحت شما مي توني تو هر روز تعطيل سه درس از برنامه ي آزمون ها رو بخوني و جمعه(منظورم اون جمعه اي هست كه آزمون نداريم) 1 درس كمتر بخوني و استراحت كني كه خيلي از مشاورا هم توصيه مي كنن بهتره يه نصفه روز در هفته رو استراحت كنيم چون براي تجديد قوا واسه هفته ي بعدش لازمه....اين طوري تازه ترم دوم وقت داري يه بار ديگه همه ي درسا رو از اول بخوني يا اينكه مرور كني...

من تست ها رو توي سه-چهار نوبت مي زنم توضيحشم چندين بار جاهاي مختلف نوشتم (شايد بقيه خسته شده باشن از بس تكرار كردم من اين مراحل مرورو :31:)...ولي به هر حال علاقه و البته اعتقاد خاصي به اين موضوع دارم كه باعث مي شه به همه توصيه بكنمش...مراحل هم اينا هستن:

م1:مطالعه و يادگيري اوليه از روي كتاب درسي+منابع كمك آموزشي يا جزوه ها
م2:حل تمرينات و مثال هاي كتاب درسي در همان روز
م3:حل يك چهارم تست ها ...1 روز بعد از مطالعه
م4:حل يك چهارم ديگر تست ها...1 هفته بعد از مطالعه
م5:حل يك چهارم ديگر تست ها...2 هفته بعد از مطالعه
م6:حل يك چهارم آخر تست ها...1 ماه بعد از مطالعه
م7:حل تست هايي كه در مرحله ي قبل علامت گذاري شده اند...3 ماه بعد

مراحل مرور به منحني هاي فراموشي مربوط مي شه و توي همه جزوه هاي مشاوره اي رعايت اين زمان بندي ها توصيه شده...چند مرحله اي زدن تست ها هم كه يه اصله خيلي مهمه و نبايد همه ي تستاي مربوط به يه درسو توي يه مرتبه زد...علامت گذاري تست ها و مرور تست هاي مهم و نكته دار هم ضروريه ...اين سه تا مسئله رو كه با هم تركيب كنيم نتيجه مي شه همين برنامه ي من

همون طور كه گفتم روزي 3 درس مي ذارم...از صبح ساعت 8 تا عصر ساعت 6....ساعت 8 شب به بعد تست هاي مربوط به مراحل مطالعه رو كه بالا هم گفتم ...مي زنم

روزايي كه مدرسه دارم ديگه واضحه كه بايد 4 درس براي هر روز بذارم از 4 تا 6 عصر درساي امروز رو مرور مي كنم و ساعت 8 شب به بعد تستاي مربوط به مراحل مطالعه رو مي زنم

بستگي به تدريس دبيران توي مدرسه و برنامه ي قلم چي داره

اينا برنامه اي هست كه من اجرا مي كنم (البته بعضي جاهاشم قراره اجرا كنم) و واضحه كه به شما هم كاريو توصيه مي كنم كه خودم انجام مي دم ولي مسئوليت درست يا اشتباه بودنشو قبول نمي كنم:20:

AEZ_Best
11-09-2009, 13:19
راست ميگين؟؟:20:
اخه من اينقدر از اين دوست و اشنا و اينور و اونور شنيدم كه سال دوم برات سخت تر ميشه كه گفتم همين 15 رو نصف كنم شاهكار كردم!!:41:
با اين روحيه و اميدي كه شما دوستان گل ميدين ادم واقعا انگيزه ميگيره...:10::46:

اره منم شدم 13000 کشوری ولی امسال #میشود و میتوانیم# که زیر هزار رو دیگه حتمن بشویم!! تازه کلی هم تخفیف دادم.

در ضمن سال دوم یه معایبی داره یه محاسنی کی میگه سخت تره فقط باید تلاش کنین. به فکر یه دوست خر بزن! باشین که سال دومین نیازه براتون.

elhameli
11-09-2009, 13:37
اينا برنامه اي هست كه من اجرا مي كنم (البته بعضي جاهاشم قراره اجرا كنم) و واضحه كه به شما هم كاريو توصيه مي كنم كه خودم انجام مي دم ولي مسئوليت درست يا اشتباه بودنشو قبول نمي كنم:20:

سلام
ممنون از راهنمایی شما:20: ولی یه جای کار ایراد بزرگی داره. اون قسمتی که نوشتین 24 ساعت بعد یک هفته بعدو یک ماه بعد و... در وسط سال دچار مشکل میشین. به احتمال قوی در یک روز شما مواجه میشید با 10 تا از اون یک چهارم تست هایی که قرار بود بزنید یا شایدم بیشتر اونوقت اگر اون تاریخ شما مدرسه داشته باشین یا نتونین همه مباحث رو حل کنید ضربه بدی به روحیه شما وارد میشه. دوست عزیز توصیه من اینه در برنامه ریزی تون تجدید نظر کنید :10:

timsar jackson
11-09-2009, 13:40
دوستان من هم امدم ولی تا الان هیچی نخوندم !

خب این نگرانی نداره اگه بهمن میومدی میگفتی تا حالا چیزی نخوندم شاید میشد نگران شد.اکثر کنکوریا تابستون هیچی نمیخونن

یا اگر هم بخونن جدی نمیخونن.فارغ التحصیلی؟ اگه فارغ التحصیل هم باشی وقتت بیشتره و جای نگرانی نیست ولی به شرط اینکه

نگی پس من وقتم زیاده و دیر شروع کنی و کم بخونی..

دوست من امیدوارم موفق باشی
من به 4000 راضیم برام دعا کن

اولا چرا 4000؟ خیلی بهتر اینا میتونی بشی

دوما اگه واسه 4000 بخونی میشی 6000 ....

سلام
بچه ها خواهش میکنم یکی به من کمک کنه ... دیگه نمی دونم چی کار کنم !!!!!!!!!!!!!! قاطی کردم ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید برنامه ریزی کنین واسه برنامه ریزی درست یا با یه مشاور صحبت کنین تا کتاب کنکورت رو قورت بده نوشته ی بهروز فمی

تفرشی(انتشارات کتاب سبز) رو بگیر بخون

reza-atom
11-09-2009, 13:52
اکثر کنکوریا تابستون هیچی نمیخونن

یا اگر هم بخونن جدی نمیخونن.

و اضافه كنم كه تا ميان جدي شروع كنن ميبينن با انبوهي از درس مواجه شدن و ميگن :حالا امسال كه ديگه دير شد ميذاريم سال بعد شروع ميكنيم!!!!

elhameli
11-09-2009, 14:03
خب این نگرانی نداره اگه بهمن میومدی میگفتی تا حالا چیزی نخوندم شاید میشد نگران شد.اکثر کنکوریا تابستون هیچی نمیخونن

یا اگر هم بخونن جدی نمیخونن.فارغ التحصیلی؟ اگه فارغ التحصیل هم باشی وقتت بیشتره و جای نگرانی نیست ولی به شرط اینکه

نگی پس من وقتم زیاده و دیر شروع کنی و کم بخونی..

اولا چرا 4000؟ خیلی بهتر اینا میتونی بشی

دوما اگه واسه 4000 بخونی میشی 6000 ....

باید برنامه ریزی کنین واسه برنامه ریزی درست یا با یه مشاور صحبت کنین تا کتاب کنکورت رو قورت بده نوشته ی بهروز فمی

تفرشی(انتشارات کتاب سبز) رو بگیر بخون

این کتاب کنکورت رو قورت بده همون کتاب خودم می توانم هست ؟ یا این دو تا کتاب جدااز هم هستن ؟
ممنون

timsar jackson
11-09-2009, 14:07
این کتاب کنکورت رو قورت بده همون کتاب خودم می توانم هست ؟ یا این دو تا کتاب جدااز هم هستن ؟
ممنون

این 2 تا کتاب 2 تا کتاب جداس نویسنده هاشون یکیه ولی کتابا با هم فرق میکنه

کتاب کنکور قورت بده در مورد برنامه ریزی و چگونگی تست زدن و درس خوندنو....

کتاب خودم میتوانم یه دفتر برنامه ریزیه مثلا مثل دفتر برنامه ریزی قلم چی البته روشش کاملا با دفتر برنامه ریزی قلم چی فرق

میکنه.

new life
11-09-2009, 14:16
من هم سال اول با کمبود وقت مواجه بودم به ازمون ها نمی رسیدم
ولی باید هر جور شده خودتونو به ازمون ها برسونید وگر نه عاقبتتون خدایی نکرده مثل من میشه!!!!!

new life
11-09-2009, 14:17
دوستان شما همه قلم چی ثبت نام کردید ؟
کلاس هم میرید؟

timsar jackson
11-09-2009, 14:21
دوستان شما همه قلم چی ثبت نام کردید ؟
کلاس هم میرید؟

اکثرا قلم چی ثبت نام کردن منم میخوام فردا برم واسه آزموناش ثبت نام کنم...

اکثرا هم با کلاس مخالفن...اگه صفحه های قبل تاپیکو نگا کنین در موردش بحث شده

reza-atom
11-09-2009, 14:33
اکثرا قلم چی ثبت نام کردن منم میخوام فردا برم واسه آزموناش ثبت نام کنم...

اکثرا هم با کلاس مخالفن...اگه صفحه های قبل تاپیکو نگا کنین در موردش بحث شده

مگه مهلتش تموم ميشه كه ميخواين انقدر زود ثبت نام كنين؟

Neda007
11-09-2009, 14:42
نه هنوز وقت هست.
10مهر یه آزمون از کل پایه برای تعیین سطح داره اصلش از 24 مهر شروع میشه.(منظور پیش و پایه)

shifter
11-09-2009, 15:11
اره منم شدم 13000 کشوری ولی امسال #میشود و میتوانیم# که زیر هزار رو دیگه حتمن بشویم!! تازه کلی هم تخفیف دادم.

در ضمن سال دوم یه معایبی داره یه محاسنی کی میگه سخت تره فقط باید تلاش کنین. به فکر یه دوست خر بزن! باشین که سال دومین نیازه براتون.
اره يه دوست خوب و وفادار خيلي تاثير داره!
اما من بيشتر دوستام قبول شدن و دارن ميرن....:41:
تنها دوستان و رسانه:31: شمايين و اين تاپيك.... :46:

shifter
11-09-2009, 15:12
نه هنوز وقت هست.
10مهر یه آزمون از کل پایه برای تعیین سطح داره اصلش از 24 مهر شروع میشه.(منظور پیش و پایه)

از الان تا 10 مهر هيچي ازمون نداره پس؟:41:
منم فردا قراره ثبتنام كنم...:20:
پس از فردا بچسبيم به پايه خوندن...:46:

Neda007
11-09-2009, 15:45
نه دیگه آزمونای تابستون تموم شدن امروز آخریش بود.:41:

timsar jackson
11-09-2009, 16:18
مگه مهلتش تموم ميشه كه ميخواين انقدر زود ثبت نام كنين؟

نه من میخوام واسه آزمون 24 مهر به بعد ثبت نام کنم اما میخوام برم زود ثبت نام کنم که برنامشو بگیرم با برنامش کار دارم...

اره يه دوست خوب و وفادار خيلي تاثير داره!
اما من بيشتر دوستام قبول شدن و دارن ميرن....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تنها دوستان و رسانه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شمايين و اين تاپيك.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستای منم همه قبول شدن حتی 1 نفر هم نمونده منم فقط بچه های اینجا رو دارم...

reza-atom
11-09-2009, 16:28
نه من میخوام واسه آزمون 24 مهر به بعد ثبت نام کنم اما میخوام برم زود ثبت نام کنم که برنامشو بگیرم با برنامش کار دارم...
آره راست ميگي! منم ميرم ثبت نام كنم از الان خودم رو با برنامش وقف بدم!
خوب شد گفتيا!

farzaneh*f
11-09-2009, 16:34
سلام
ممنون از راهنمایی شما:20: ولی یه جای کار ایراد بزرگی داره. اون قسمتی که نوشتین 24 ساعت بعد یک هفته بعدو یک ماه بعد و... در وسط سال دچار مشکل میشین. به احتمال قوی در یک روز شما مواجه میشید با 10 تا از اون یک چهارم تست هایی که قرار بود بزنید یا شایدم بیشتر اونوقت اگر اون تاریخ شما مدرسه داشته باشین یا نتونین همه مباحث رو حل کنید ضربه بدی به روحیه شما وارد میشه. دوست عزیز توصیه من اینه در برنامه ریزی تون تجدید نظر کنید :10:

كاملا درسته ولي بعضي روزها هم سرتون خلوت مي شه و بايد بگم كه اين فواصل تقريبي هستن و قرار نيست دقيقا همون طوري كه هستن رعايت بشن توي مرورهاي هفته اي مي توني زمان مرور رو 1-2 روز يا توي مرور 1 ماهه 3-4 روز و توي مرور 3 ماهه حتي تا يه هفته تغييرش داد....حتي جالبه بدونين كه توي كتاباي مختلف زمان آخرين مرور رو گاهي 2 ماه (به جاي 3 ماه) بعد از مطالعه عنوان كردن پس مي شه نتيجه گرفت كه زيادم دقيق نيستن اين زمان بندي ها و فقط حكم الگو رو دارن...
خود من حتي مرور 1 ماهه و 3 ماهه رو به مرورهاي 4 هفته اي و 6يا7 هفته اي تبديل كردم چون به نظرم اين طوري منظم تره و مشكلي هم كه شما گفتين كمرنگ تر مي شه تو اين حالت...

يه نكته ي ديگه هم كه گفتم شايد خوبه يادآوري كنم اينه كه ضرورتا زمان هر مرور كمتر از قبلي باشه چون مرور توي اين روش در واقع حل حجم خاصي از تست هست كه رفته رفته بايد زمانش كمتر بشه تا بتونيم ادعا كنيم سرعت تست زني مون بيشتر شده:46:

آره راست ميگي! منم ميرم ثبت نام كنم از الان خودم رو با برنامش وقف بدم!
خوب شد گفتيا!

ثبت نام رو كه بايد زود بكنين چون من ديدم وقتي يه هفته قبل از يه آزمون ثبت نام مي كنه فرد...مي گن ديگه نمي شه تو اين آزمون شركت كني و از آزمون بعدي بايد بيايي...دليل شو نمي دونم ولي بارها ديدم كه اين بلا سر دوستام اومده و شما از هر آزموني كه مي خوايي شركت كني بهتره دست كم 2 هفته قبلش اقدام كني:20:
اما در مورد برنامه ي آزمونا لازم نيست ثبت نام كنين...همين طوريم برين دفتر نمايندگي هاش مي دن بهتون برنامه رو :20:

xxstar
11-09-2009, 16:42
آقا من اين تاپيك رو اشتباهي يه جاي ديگه زدم!!:41:
واسه شما هم ميزنم شايد كمك كنه:46:
فقط مي خوام بگم امسال يه دوستي داشتم زياد زرنگ نبود ولي خيلي خيلي خوند (سال اولي بود)
ما هي ميگفتيم هيچ نميشه!
ولي هوا و فضا تهران درآمد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2 تاي ديگه از از بچه ها هم رتبه 2 و3 منطقه 3 رو گرفتن!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولي من در نيامدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثل .... پشيمانم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا بايد يه سااااااااال ديگه بخونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولي تصميم گرفتم درست بخونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر 3 تا شون هم قلم چي بودن
به اميد اينكه سال ديگه عكسم رو tv بذاره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نقل قول:

اميد و تلاش رو فراموش نكنيد
كه 3 رمز موفقيت هستند
در كل درد ودلي بود با شما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن زياد درس نخونيد كه من قبول بشم

farzaneh*f
11-09-2009, 16:54
...
فقط مي خوام بگم امسال يه دوستي داشتم زياد زرنگ نبود ولي خيلي خيلي خوند (سال اولي بود)
ما هي ميگفتيم هيچ نميشه!
ولي هوا و فضا تهران درآمد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2 تاي ديگه از از بچه ها هم رتبه 2 و3 منطقه 3 رو گرفتن!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
...

مي شه درصداشونو بذاري با رتبه ي كشوري شون:20:
نمي دونم چرا امسال هيچ اطلاعاتي از درصداي رتبه هاي مختلف پخش نشده :19:

Amirdb
11-09-2009, 17:17
سلام.میگم من تا حالا دفتر برنامه ریزی نداشتم.و خودم رو کاغذ ساعات مطالعه رو می نوشتم.
از این به بعد میخوام یکی بخرم:
دفتر برتامه ریزی خودم می توانم بهتره یا قلم چی؟
میخوام یک برتامه ریزی باشه که ساعات مطالعه رو ببره بالا.
خودم نظرم روی دفتر برنامه ریزی خودم می توانم هست.نظر شما چیه؟

new life
11-09-2009, 17:22
[quote=arash banikarim;4199822]از الان تا 10 مهر هيچي ازمون نداره پس؟:41:
پایه رو که نمی شه به این اسونی ها جمع کرد شما ریاضیات پایه شیمی پایه رو که نمی تونید یکدفعه جمع کنید
ازمون های پیش وپایه (زوج درس) که قلم چی می گیره بهترین راهه برای تموم کردنش:46:
وایییییییی مثلثاتو چجوری بخونم ؟؟:19:

shifter
11-09-2009, 17:26
[quote=arash banikarim;4199822]از الان تا 10 مهر هيچي ازمون نداره پس؟:41:
پایه رو که نمی شه به این اسونی ها جمع کرد شما ریاضیات پایه شیمی پایه رو که نمی تونید یکدفعه جمع کنید
ازمون های پیش وپایه (زوج درس) که قلم چی می گیره بهترین راهه برای تموم کردنش:46:
وایییییییی مثلثاتو چجوری بخونم ؟؟:19:
اره بابا !
پایه که کلی کار داره!:41:
من منظورم این بود که از فردا شروع کنم تا هرچه قدر که میتونیم برای اون ازمون بخونیم!
من خودم تمرکزو میزارم رو عربی و دینی و شیمی و فیزیک...

behnam_roli
11-09-2009, 17:32
ثبت نام رو كه بايد زود بكنين چون من ديدم وقتي يه هفته قبل از يه آزمون ثبت نام مي كنه فرد...مي گن ديگه نمي شه تو اين آزمون شركت كني و از آزمون بعدي بايد بيايي...دليل شو نمي دونم ولي بارها ديدم كه اين بلا سر دوستام اومده و شما از هر آزموني كه مي خوايي شركت كني بهتره دست كم 2 هفته قبلش اقدام كني

من خودم پارسال 10 مهر ثبت نام کردم آزمون 12 مهر شرکت کردم!

mohsen_blid
11-09-2009, 18:33
بچه ها منابع امتحانات 89 اعلام شده اگه اره ممنون میشم برام بزاریدش

new life
11-09-2009, 19:13
شما از اول مهر شروع می کنید به درس خوندن؟؟؟

xxstar
11-09-2009, 19:50
مي شه درصداشونو بذاري با رتبه ي كشوري شون:20:
نمي دونم چرا امسال هيچ اطلاعاتي از درصداي رتبه هاي مختلف پخش نشده :19:

من چون در نيومدم دچار افسردگي شدم به خاطر همين باهاشون حرف نزدم:18::41::20:
ولي فكر كنم تو مايه هاي 200 كشوري شدن:5:
البته از يكي از بچه ها پرسيدم //درصد هاي رتبه 30 منطقه 3 تو اين مايه ها بود//
ادبيات:65
ديني:80
زبان:70
عربي:60
رياضي:70
فيزيكك80
شيمي:85
درصد ها قطعي نيستند(خورده هاش رو نميدونم)
ولي دقيق ميپرسم بهتون ميگم

mehdiaga
11-09-2009, 19:51
آره اون ها فقط دنبال مشتری میگردن . هیچ وقت خاصی نداره هروقت بری حتی یه روز قبل هر امتحان کارت رو ردیف میکنن . از این لحاظ کانون بی نظیره .

mehdiaga
11-09-2009, 19:54
یه توصیه براتون دارم اون هم اینه که در دروس اختصاصی اصلان به تستهای طولانی که بیش از دو دقیقه وقت میبرن نپردازید .

behnam_roli
11-09-2009, 20:38
شما از اول مهر شروع می کنید به درس خوندن؟؟؟

من از فردا شروع میکنم به گرم کردن

از اول مهر دیگه تخته گاز میرم!

t.sunami
11-09-2009, 20:43
تراز این آزمونم 6188 آمده.چطوره؟؟؟

reza-atom
11-09-2009, 21:33
كسي هست كه از جعبه لايتنر استفاده كنه؟البته طرز كارشو بلد فقط ميخوام ببينم كه كسي تونسته ازش بخوبي استفاده كنه؟
و يه سوال ديگه اينكه فيش هاشو جدا ميفروشن مراكز كانون؟ (چون حال و حوصله كاغذ بريدن ندارم.)

pedramch
11-09-2009, 21:35
میگم چرا شما همه گیر دادین به قلم چی؟
کسی سنجش هم شرکت میکنه؟؟؟

moraddad
11-09-2009, 21:41
سلااااااااااام بر و بکس کنکور!:31:
یه آزمون دیگه هم رفت و کماکان خبری از کارنامه نیست:25:
من امروز ندادم وگرنه میذاشتم...
خیلی دلم میخواست بدم ولی از طرف مدرسه آزمون میدیم،اونا هم گفتن این آزمون رو شرکت نمیکنیم، برین خونه هاتون واسه 10 مهر بخونین:31:
خلاصه اینکه به قول آقا پیمان(timsar jakson) از مهر کارنامه نذارین ban میشین :31:

MORINIO
11-09-2009, 22:09

چون رو دستش نیومده تا حالا!

سنجش هم من سه تا آخریش رو ثبت نام میکنم البته اگه تاریخش با قلمچی تداخل نداشته باشه !

elhameli
11-09-2009, 22:17
بچه ها آزمون های قلم چی مهر چنده ؟
اگه کسی رفت قیمت مهرش رو اعلام کنه ممنون میشم:20:
راستی امسال یه جوری نشده؟:13: انگار دیگه جو کنکور از بین رفته حتی تو کتاب فروشی کتاب های کنکور بازار آنچنانی نداره !!!!!!!!
بچه های p30 امسال خیلی جو ساکنی دارن!!!
پارسال p30 فعال تر از اینها بود !؟!؟

ExoMars
11-09-2009, 22:29
سلام
من رشته ام رياضيه ولي اصلا علاقه اي به رياضي ندارم:13:
از طرفي چون به ژنتيك علاقه دارم مي خوام امسال تو كنكور تجربي شركت كنم.ولي اطرافيان و دوستان مي گن كه آينده ي خوبي نداره و اينا.بعدم مي گن همين رياضي تو تجربي هم هست ديگه اگه علاقه نداري تجربي هم بخوني باز مشكل داري!!!:19:
حالا من موندم چيكار كنم!
ممنون مي شم يه راهنمائي بكنيد
ممنون:11:

skhammari
11-09-2009, 22:29
بچه ها آزمون های قلم چی مهر چنده ؟
اگه کسی رفت قیمت مهرش رو اعلام کنه ممنون میشم:20:
راستی امسال یه جوری نشده؟:13: انگار دیگه جو کنکور از بین رفته حتی تو کتاب فروشی کتاب های کنکور بازار آنچنانی نداره !!!!!!!!
بچه های p30 امسال خیلی جو ساکنی دارن!!!
پارسال p30 فعال تر از اینها بود !؟!؟

خوب هنوز تابستونه ، بعضیا مسافرتن و بعضیا هم هنوز جدی شروع نکردن .
بزار مهر بشه تاپیک 500 600 صفحه رو پر میکنه .

Parnyan
11-09-2009, 22:34
خوب هنوز تابستونه ، بعضیا مسافرتن و بعضیا هم هنوز جدی شروع نکردن .
بزار مهر بشه تاپیک 500 600 صفحه رو پر میکنه .

:46:shayad hame daram mikhoonan !!!! HAN ?!l

Parnyan
11-09-2009, 22:37
سلااااااااااااااااااام !!!

امیدوارم همگی خوبه خوب باااشید !!!
یک فروند سواله .....؛چیز
سوااال !!! جواب بدین لطفا :31: مثه اون.... هندسه که .....:41:

- تابع معکوس پذیر f روی R تعریف شده تابع با ضابطه f(x) +f(-x) l چگونه است ؟!

متناوب
2.یکنوا
3.معکوس ناپذیر
4یک به یک

reza-atom
11-09-2009, 23:19
:46:shayad hame daram mikhoonan !!!! HAN ?!l

درسته ! همينطوره! زياد دلتون رو به اين خوش نكنين كه همه از مهر شروع ميكنن چون رقباي سرسخت تا تونستن تابستونو استفاده كردن!
البته نااميد هم نشين همه كه نبايد يك رقمي شن!!

new life
11-09-2009, 23:21
كسي هست كه از جعبه لايتنر استفاده كنه؟البته طرز كارشو بلد فقط ميخوام ببينم كه كسي تونسته ازش بخوبي استفاده كنه؟
و يه سوال ديگه اينكه فيش هاشو جدا ميفروشن مراكز كانون؟ (چون حال و حوصله كاغذ بريدن ندارم.)
سلام جعبه لایتر نمی گم بد ولی بیشتر به درد لغت زبان فرمول مثلثاتو......... اینا میخوره
اگر فکر می کنی حوصله داری که هر بار لغات جدید توش کارت بنویسی و جای قبلی هارو با جدیدا عوض کنی خوب این کارو انجام بده ولی من خودم خوشم نمی امد بستگی به خودت داره دیگه!

Parnyan
11-09-2009, 23:25
درسته ! همينطوره! زياد دلتون رو به اين خوش نكنين كه همه از مهر شروع ميكنن چون رقباي سرسخت تا تونستن تابستونو استفاده كردن!
البته نااميد هم نشين همه كه نبايد يك رقمي شن!!

150% tayeed mishe

tnx!

new life
11-09-2009, 23:27
یک نصیحت هم بکنم من توی مدرسه ی قلم چی بودم از این چیزها هم تا دلتون بخواد دیدم وشنیدم خودتونو درگیر جزئیات نکنید
ببخشید الان تابستانه نه نمره منفی هاتون حساب شده تازه کلی از رقیباتون هنوز نیومدن:27: تراز اصلی شما رو از وسط سال به بعد خواهیم دید (بگذارید من هم ثبت نام کنم:27:!)
دوستان فقط به من بگید الان همه پایه ها رو خوب خوندن مثلثاتو چکار کردید؟

panizir
11-09-2009, 23:47
خیلی دلم میخواست بدم ولی از طرف مدرسه آزمون میدیم،اونا هم گفتن این آزمون رو شرکت نمیکنیم، برین خونه هاتون واسه 10 مهر بخونین:31:
خلاصه اینکه به قول آقا پیمان(timsar jakson) از مهر کارنامه نذارین ban میشین :31:
اين كارنامه اين دفعه من!
چون خوب بود گذاشتم! بعد از مهر معلوم نيست بذارم يا نه!!!

Pouria001
11-09-2009, 23:48
سلااااااااااااااااااام !!!

امیدوارم همگی خوبه خوب باااشید !!!
یک فروند سواله .....؛چیز
سوااال !!! جواب بدین لطفا :31: مثه اون.... هندسه که .....:41:

- تابع معکوس پذیر f روی R تعریف شده تابع با ضابطه f(x) +f(-x) l چگونه است ؟!

متناوب
2.یکنوا
3.معکوس ناپذیر
4یک به یک
گزینه 3 درسته:
اگه ضابطه مورد نظرت اینه: f(x) +f(-x)
پس داریم : چون مثلا داریم حاصل تابع به ازای 2 و -2 فرقی نداره.این یعنی تابع یک به یک نیست و به همین دلیل معکوس ناپذیره.نتیجتا صورت سوالو اشتباه نوشتی.این تابع معکوس نداره.

reza-atom
11-09-2009, 23:55
یک نصیحت هم بکنم من توی مدرسه ی قلم چی بودم از این چیزها هم تا دلتون بخواد دیدم وشنیدم خودتونو درگیر جزئیات نکنید
ببخشید الان تابستانه نه نمره منفی هاتون حساب شده تازه کلی از رقیباتون هنوز نیومدن:27: تراز اصلی شما رو از وسط سال به بعد خواهیم دید (بگذارید من هم ثبت نام کنم:27:!)

من كه نتونستم برسم همه رو!
ولي از هر كدوم مقداري خوندم تا موقع مدارس دچار مشكل نشم و بتونم نقاط ضعف و قوت رو شناسايي كنم!

Pouria001
11-09-2009, 23:56
سلام
از طرفي چون به ژنتيك علاقه دارم مي خوام امسال تو كنكور تجربي شركت كنم.ولي اطرافيان و دوستان مي گن كه آينده ي خوبي نداره و اينا.بعدم مي گن همين رياضي تو تجربي هم هست ديگه اگه علاقه نداري تجربي هم بخوني باز مشكل داري!!!:19:
حالا من موندم چيكار كنم!
ببین دوست عزیز من هم کار شما رو کردم.پیش دانشگاهی تغییر رشته دادم به تجربی و کنکور تجربی هم دادم.البته من از قبل میدونستم که میخوام پیش تغییر رشته بدم به همین دلیل زیستو سال سوم کامل خوندم.حالا شما اگه الان بخوای تغییر رشته بدی با دو تا کتاب زیست طرفی که باید بخوری(بخونی!)و چون این کتابا برای بچه های تجربی هم تا حدودی سخت میشن کار شما خیلی مشکله.البته ریاضی رشته تجربی به مراتب از ریاضی رشته ریاضی اسونتره ولی این اصلا دلیل خوبی نیست که بخوای برای فرار کردن از یه درس رشته عوض کنی.در حقیقت داری کل مسیر زندگیتو عوض میکنی.در ضمن اصلا میدونی قبولی تو رشته تجربی چقدر سخته و رقابت چقدر فشرده است؟میدونی خیلی از بچه ها همین امسال با رتبه های 3 رقمی جای خوب قبول نشدن؟تو ریاضی کی از این خبرا هست؟من که میگم تو تصمیمت تجدید نظر کن و مشکل ریاضیتو با تست و معلم و خلاصه از هر راهی که میتونی رفع کن.اگه خیلی به ژنتیک علاقه داری بعد از کنکور ژنتیک به صورت ازاد مطالعه کن.

reza-atom
12-09-2009, 00:07
آقاي pouria001درست ميگن!رشت تجربي بدليل حجم مطالب زيادش در درس زيست و مفهومي بودن سوالاش و با توجه به اينكه تو بيشتر دروس با رشته رياضي مشتركه به مراتب سختره!

sadegh_pc
12-09-2009, 00:15

نه اتفاقا تابستونم نمره منفی حساب می کنن.
در ضمن برای من فرقی نمی کرد از اول تا آخرش تقریبا یه تراز ثابتی داشتم

mazg
12-09-2009, 01:01
سلام.
ميخوام 1 مساله اي رو بگم شايد خيلي ها مخالفت كنن ولي متاسفانه تجربه ثابت كرده.ميخوام بگم كه سعي كنين خيلي كمتر به اينجا بياين.اگه به افراد كنكور 88 دقت كنين ميبينين كه كسايي كه موفق شدن خيلي كم ميان اينجا(مثل اقا سعيد،اقا ارش،اقا مهرداد و m-naravan و..........) .
به همين دليل من با اينكهدلم براي اينجا و شما تنگ ميشه ولي كمتر ميام.ما رو فراموش نكنيدا!!!!!!!!!!
در ضمن مگه قرار نشد از مهر كارنامه بزاريم؟نامردي نكنيد ديگه!!!!!

skhammari
12-09-2009, 01:16

من که از ریاضی 2 دنباله ها و لگاریتم و مثلثات و توابع رو فقط خوندم .
هندسه 1 رو هم تمام کردم و شیمی 2 رو هم فقط 3 فصلشو خوندم .
فیزیک که هیچی نخوندم ، عربی رو هم همینطور .:41:

timsar jackson
12-09-2009, 02:08

من از 24 مهر که آزمون میدم حتما کارنامه ی همه آزمونا رو چه بد داده باشم چه خوب میزارم...

بچه ها اگه کارنامه بزارین یه رقابت خوب هم پیش میاد ها.....

shifter
12-09-2009, 08:31
سلام.
ميخوام 1 مساله اي رو بگم شايد خيلي ها مخالفت كنن ولي متاسفانه تجربه ثابت كرده.ميخوام بگم كه سعي كنين خيلي كمتر به اينجا بياين.اگه به افراد كنكور 88 دقت كنين ميبينين كه كسايي كه موفق شدن خيلي كم ميان اينجا(مثل اقا سعيد،اقا ارش،اقا مهرداد و m-naravan و..........) .
به همين دليل من با اينكهدلم براي اينجا و شما تنگ ميشه ولي كمتر ميام.ما رو فراموش نكنيدا!!!!!!!!!!
حق با شماست!!
منم به احتمال زیاد از این هفته دیگه هفته ای 2بار میام...:41:
پس همه بچه ها از مهر کارنامه بذارن ها !!!:31:

ehsan_manu
12-09-2009, 09:33
[quote=arash banikarim;4202810]:11:
حق با شماست!!
منم به احتمال زیاد از این هفته دیگه هفته ای 2بار میام...:41:
پس همه بچه ها از مهر کارنامه بذارن ها !!!:31:[/quote
کاملا درسته:10:

w0rm
12-09-2009, 10:27
درود ؛

سوال ، سوال ؟؟

من درصد هاي امسال رياضي + رتبه هايي كه بچه هاي كنكوري آوردن رو كجا ميتونم پيدا كنم؟(مثلا رياضي ايكس در صد ، عربي .... || رتبه ... ) آخه يه تاپيكي بود مربوط به سال پيش بود گفتم مال امسالش هم هست ؟

كتابهاي درسي رو من اگه كامل بخرم همش جز منابع كنكور 89 هست ؟ يعني كتابي هست كه عوض شده و من بايد كتاب مربوط به سال گذشتشو بخونم ؟

ممنونم:20:

AEZ_Best
12-09-2009, 11:39
سلام من از همین سایت جمع کردم اینارو قبلا:

11244
49/4 زبان و ادبيات فارسي
22/7 زبان عربي
58/7 فرهنگ و معارف اسلامي
42/7 زبان خارجي
32/2 رياضيات
44/7 فيزيك مكانيك
35/3 شيمي

منطقه 1

ادبیات:58
عربی:61
دینی:64
ریاضی:8 >>>>>>>>>>>>>این منو بد جور خراب کرد!!!!!!!
فیزیم:50
شیمی:51

کشوری: 18682
منطقه: 7675

منم شدم 55 کشوری - 25 منطقه ی 2
اینم درصد هام :

نمره درس عنوان درس رديف
61/4 زبان و ادبيات فارسي 1
89/4 زبان عربي 2
81/4 فرهنگ و معارف اسلامي 3
76/0 زبان خارجي 4
21/4 زمين شناسي 5
83/4 رياضيات 6
85/4 زيست شناسي 7
92/3 فيزيك 8
90/5 شيمي 9

2622 منطقه 1
50/7 زبان و ادبيات فارسي
42/7 زبان عربي
54/7 فرهنگ و معارف اسلامي
76/0 زبان خارجي
49/1 رياضيات
69/0 فيزيك مكانيك
53/4 شيمي
زبان 45

49/4 زبان و ادبيات فارسي
1 34/7 زبان عربي
2 62/7 فرهنگ و معارف اسلامي
3 50/7 زبان خارجي
4 19/4 رياضيات
5 52/3 فيزيك مكانيك 6
52/4 شيمي

رتبه ی کل در سهمیه 6290

منطقه 2

ادبیات=22.1%
عربی=62%
دینی=48%
زبان=84%
ریاضی=8.5.......افسوس....
فیزیک=25%
شیمی=34%
رتبه در منطقه 2=16179

ادبیات 40
عربی 42
دینی 64
زبان 59
ریاضی 7
فیزیک 40
شیمی 53
----------
10هزار منطقه 1 / 25هزار کل

56/0 زبان و ادبيات فارسي
44/0 زبان عربي
81/4 فرهنگ و معارف اسلامي
68/0 زبان خارجي
44/9 رياضيات
66/7 فيزيك مكانيك
43/9 شيمي
رتبه منطقه 1 : 2777
رتبه در زیر گروه 1 : 2678
رتبه کشوری : 5198

معدل کتبی: 16/31

زبان و ادبيات فارسي 42/7
زبان عربي 34/7
فرهنگ و معارف اسلامي 28/0
زبان خارجي 56/0
رياضيات 55/8
فيزيك مكانيك 65/2
شيمي 42/9
----------------------------------------
رتبه منطقه2: 3895
رتبه کشوری: 9776

نمره درس عنوان درس رديف 45/4زبان و ادبيات فارسي 148/0زبان عربي 257/4فرهنگ و معارف اسلامي 338/7زبان خارجي 420/7رياضيات542/5فيزيك مكانيك626/7شيمي7

منم 2468 منطقه 1 شدم
ادبیات 64
عربی 73
دینی 73
زبان 44
ریاضی 40
فیزیک 76
شیمی 32

ادبیات 80
عربی 84
دینی 72
زبان 80
زمین 14
ریاضی 56
زیست 84
فیزیک 60
شیمی 86

رتبه در سهمیه:175 در کل کشور:372

ادبيات و زبان فارسي :12/5
زبان عربي : 10/0
معارف : 81/4
زبان خارجي : 68/0
رياضي : 44/8
فيزيك : 66/7
شيمي : 43/9
منطقه 1 : 3780
زیر گروه 1 : 3328
کشوری : 8633

ادبيات:52
عربي:88
معارف:65
زبان:49
رياضي:72
فيزيك:80
شيمي:100
رتبه كل در سهميه(منطقه 1):147
رتبه كشوري:224

سلام این هم درصدای من:**ادبیات:50**عربی وزبان:40**دینی:70***ریاضی:35**فیز یک:75**شیمی:60**معدل:15**منطقه 3
---------رتبه :721 منطقه3 -------------------------------------- رتبه:8000 کشوری----

36/0 زبان و ادبيات فارسي 1 46/7 زبان عربي 2 21/4 فرهنگ و معارف اسلامي 3 73/4 زبان خارجي 4 43/7 رياضيات 5 60/0 فيزيك مكانيك 6 8/6 شيمي 7

رتبمم 8811 منطقه یک!!

56/0 زبان و ادبيات فارسي 1
61/4 زبان عربي 2
65/4 فرهنگ و معارف اسلامي 3
78/7 زبان خارجي 4
18/2 رياضيات 5
40/2 فيزيك مكانيك 6
35/3 شيمي 7

رتبه در منطقه 1 : 7489
من همون گندی که فکر میکردم زدم
24!
41
45
41!
41
50
40
رتبه در منطقه 2 :7120
زیرگروه1 6800

40/0 زبان و ادبيات فارسي 1
34/7 زبان عربي 2
45/4 فرهنگ و معارف اسلامي 3
50/7 زبان خارجي 4
29/3 رياضيات 5
43/2 فيزيك مكانيك 6
52/4 شيمي 7
اینم رتبه یکی از دوستام 6800

اینم یکی دیگه از دوستام
51
74
63
69
51
63
64
رتبه 1200 منطقه 2

درصدای من اینا هستن:
65/4
96
73/4
86/7
90/4
94/1
84/8
رتبه منطقه2: 22
رتبه زیرگروه1: 20

ادبيات:40
عربي:0
معارف:39
زبان:75
رياضي:28
فيزيك:30
شيمي:12
رتبه در منطقه سه زير گروه يك:2137

76/4 زبان و ادبيات فارسي 1
79/0 زبان عربي 2
84/0 فرهنگ و معارف اسلامي 3
70/7 زبان خارجي 4
74/6 رياضيات 5
77/5 فيزيك مكانيك 6
67/5 شيمي 7
رتبه منطقه 1 :241
کشور:383
برق و مکانیک شریف قبول میشم؟

اینم درصدای من:
ادبیات:49
عربی:62
دینی:56
زبان:40
ریاضیات:46
فیزیک:58
شیمی:58
رتبه در سهمیه: منطقه (2)2558
رتبه در کشور:6590

ادب33
عربي62
ديني40
زبان32
رياضي28
فيزيك58
شيمي 39
رتبه6900

زبان و ادبیات فارسی: 46.7
عربی:24
معارف:24
زبان:77.4
ریاضیات:20.7
فیزیک:22
شیمی:22
رتبه کل در منطقه ی یک:14807

ادبيات و زبان فارسي :12/5
زبان عربي : 10/0
معارف : 81/4
زبان خارجي : 68/0
رياضي : 44/8
فيزيك : 66/7
شيمي : 43/9
منطقه 1 : 3780
زیر گروه 1 : 3328
کشوری : 8633

سلام به همه این اولین پستم هستش
از دوستان می خوام هر کی می تونه منو در انخاب رشته کمک کنه
ادبیات 50.7
عربی 80
معارف 73.4
زبان 61.4
ریاضی 32.2
فیزیک 62.9
شیمی 40
در منطقه 1 هستم و رتبه کل در سهمیه 5031
رتبه کشوری 10098

این درصدای رئیسی زاده اس کارنامشو داد بهم
ادبیات :65
عربی :94
دینی :80
زبان :76
ریاضی :89
فیزیک :97
شیمی :94
11کنکور

ادبیات :87
عربی :92
دینی:82
زبان:76
ریاضی :61 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فیزیک:79
شیمی:73!!!!!!!!!!!!!!!!
287 منطقه 1
451 کشور

این تقریبا کارنامه ی نفر 8 منطقه 1:
ادبیات 78
عربی 85
دینی 73
زبان 75
ریاضی 97
فیزیک 94
شیمی 85

من 507 منطقه 2 شدم اینم درصدام
ادبیات:69
عربی:84
دین وزندگی:84
زبان:67
ریاضی:58
فیزیک:69
شیمی:69
کنکور بدترین آزمون زندگیم بود!!!!!!!!!!
ولی اینم درصد های یاسر جهان پیما که هم شهری منه ،11منطقه 2و 29کشور
ادبیات90
عربی100
دین وزندگی 87
زبان 78
ریاضی 94
فیزیک 90
شیمی 78

اینم درصدام
ادبیات 33
عربی 73
معارف 37
زبان 35
ریاضی 24
فیزیک 51
شیمی 57

رتبه منطقه 3 شدم 1453 و کشوری شدم 13000 (

گروه ریاضی:

ادبیات: 50.7
عربی:86.7
دینی: 62.7
زبان: 84
ریاضیات: 33.4
فیزیک: 54.1
شیمی: 44.8

رتبه کشوری: 7052 رتبه ی کل منطقه 3 : 643 زیرگروه: یک. 610

attractive_girl
12-09-2009, 11:43
بچه کنکوریا یه توصیه برای اونایی که میخوان کلاس برن و فیزیکشونو توی کنکور بالا بزنن (که البته بدون کلاس هم میشه بالا زد ولی برای اونایی گفتم که کلاس میخوان برن ):

یه مهندسی هست توی گزینه 2 درس میده فامیلش بهزادی نیاست. من خودم نرفتم ولی دوستام توی همایش کلاس های جمع بندیش که 2 روز کامل بود شرکت کردن خودمم تست هاشو نکته هاشو دیدم
اگه کلاس میخواین برین گزینه ی خوبیه

موفق باشین :46:

elhameli
12-09-2009, 12:26
سلام.

تایید میشه:31:
هر2هفته اینترنت + کارنامه:10:

سونات
12-09-2009, 12:37
يه سوال داشتم؛
من ترم 7 ام ، بعد از اتمام درسم 2 سالم طرح دارم، مي خواستم ببينم مي تونم كنكور آزاد سال89 رو شركت كنم؟

farzaneh*f
12-09-2009, 14:50
آره اون ها فقط دنبال مشتری میگردن . هیچ وقت خاصی نداره هروقت بری حتی یه روز قبل هر امتحان کارت رو ردیف میکنن . از این لحاظ کانون بی نظیره .

براتون متاسفم:41: سازماني كه هر سال اون همه دانش آموزو بورسيه مي كنه دنبال مشتري مي گرده؟؟؟...قلم چي به حدي شر كت كننده داره كه...:5:

من طرفدار سرسخت لايتنرم...قلم چي فيش به ياد داره كه من واسه لايتنر هم از همونا مي خرم...قيمتشم كاملا مناسبه حدودا 400 تا فيش تو هر بسته داره كه قيمتش 1000 تومنه...:20:

سه آزمون جامع سنجش كه از نان شب واجب تره...من حتما شركت مي كنم اون سه تا رو...بقيه رو اگه مدرسه اجبار نكنه (كه هر سال هم مي كنه :13:) شركت نمي كنم

آره منم نتونستم اين آزمونو شركت كنم...كسي تو خونه نبود كه منو ببره آزمون:19:...گفتن بعد مهر حوزه ي آزمونو عوضش مي كنن اگه نكنن كه من بدبخت مي شم...يه جورايي مي شه گفت حوزه ي فعلي مون خارج از شهره:13:...دعا كنين درست شه جاش:20:

چون رو دستش نیومده تا حالا!

سنجش هم من سه تا آخریش رو ثبت نام میکنم البته اگه تاریخش با قلمچی تداخل نداشته باشه !

موافقم...هيچ سازماني مثل قلم چي نمي شه:20:
منم همين كارو مي كنم...البته اميدوارم تداخل نداشته باشن..:46:

سلام
حالا من موندم چيكار كنم!

ببين بي علاقگي تو به خاطر چيه؟ اگه قبلا علاقه داشتي ولي حالا چون نمي توني ياد بگيري دلسرد شدي (مشكلي كه سال اول دبيرستان واسه من پيش اومد) ...حتما سعي كن تو همين رشته بموني...اما اگه واقعا علاقه به تجربي و رشته هاي مربوط به اون داري رشته تو عوض كن...به اين نكته هم دقت كن كه اگه تو يه رشته استعداد داشته باشي اما علاقه نداشته باشي (البته متنفرهم نباشي ازش) بعدا كه موفق شدي كم كم علاقه مند مي شي بهش...اما اگه به يه رشته علاقه داري ولي توش استعداد نداري به احتمال خيلي زياد كم كم علاقت هم از بين مي ره (مگر اينكه واقعا با اون رشته زندگي كني و علاقت فراتر از حد معمول باشه) منظورم اينه كه استعدادت رو هم در نظر بگير:20:

سلام.

كاملا موافقم...اوايل كه اين تاپيك راه اندازي شد آقاي بهمن (dirty-coat اگه اشتباه نكنم) مي گفتن يه زمان ثابتي انتخاب كنيم كه همه همون وقت آن باشن... نمي دونم چرا كسي قبول نكرد ولي به نظر من پيشنهاد خوبي بود و اگه اين كارو بكنيم خيلي بهتر از الان مي شه...الان من بارها شده يه سوالي پرسيدم و بعدش دو-سه بار آن شدم ببينم جواب گرفتم يا نه در حالي كه اگه همه تو يه ساعت خاص آن باشن همه جواب سوالاشونو مي گيرن و با خيال راحت مي رن سراغ درساشون :20:
منم هميشه سعي مي كنم كمتر بيام ولي تازگيا متاسفانه خيلي زياد ميام:20:
مگه حالا مهر شده كه كارنامه نذاشتن نامردي حساب شه:31:

تایید میشه:31:
هر2هفته اینترنت + کارنامه:10:
به نظر منم خوبه اين پيشنهاد...

xxstar
12-09-2009, 15:01
هر 2 هفته كارنامه
فكر خوبيه:27:
هر كي كمتر بود بايد...........؟؟؟
.
.
.
نميدونم..
يه جريمه بذاريم...
نظر شما چيه؟؟:21:
:thumbsup::thumbsup:

xxstar
12-09-2009, 15:25
من به عنوان يه كنكوري سال دومي:41:
تجربياتم رو در اختيار شما ميگذارم:31:

1-تلويزيون و بخصوص اخبار رو بي خيال شيد
2-تفريح رو فراموش نكنيد!( البته به ميزان لازم)
3-به نظر من تو خونه درس نخونيد (چون هي ميگيد برم يه آب بخورم/ برم .......
4-اينترنت رو بي خيال شويد:41:(فقط 2 هفته 1 بار كه كارنامه بذاريد)
5-جو گير نشيد بگيد من رتبه 1 ميشم(شايدم شديد!!)
6- مغرور و يا نا اميد نشيد
7-با خانواده دعوا نكنيد( مثل من)
8-حتما يه آزمون بريد(مثل سال اول من نشيد)
9- زياد نخونيد /درست بخونيد 11
10-كتاب تست نشه فراموش
11-چند تا عكس مثل اين بگيريد برا يادگاري(اين عكس ماله پارساله)

بقيه رو نميگم چون منم دوباره بايد كنكور بدم :46:
اينم يه عكس از كتاب هاي من تقديم به شما :31:

mohsen_blid
12-09-2009, 16:53
سلام خدمت تمام دوستان
من سوالی کردم که در بین نوشته های شما از بین رفت
منابع امتحانات کی اعلام میشه ؟
در ضمن کتاب ریاضی برای تست و ... بهترینش کدومه تا اینجا که تحقیق کردم میگن گاج خوبه ایا درسته؟

من از امروز شروع کردم به خوندن البته خر خونی قرار نیست بشه فقط خوب خوندن و مفهومی خوندن رو میخوام انجام بدم
نمیخوام بگم اینقدر ساعت بخونمو از الکی خودم رو به اون ساعت برسونم بلکه میخوام بهترین نوع خوندن یعنی مفهومی رو بخونم خودش کم کم ساعتش بیشتر میشه چون لذت درس خوندن بیشتر میشه

فقط دوستان به من جواب اون دو سوالات رو بدن

xxstar
12-09-2009, 17:27
سلام خدمت تمام دوستان
من سوالی کردم که در بین نوشته های شما از بین رفت
منابع امتحانات کی اعلام میشه ؟
در ضمن کتاب ریاضی برای تست و ... بهترینش کدومه تا اینجا که تحقیق کردم میگن گاج خوبه ایا درسته؟

من از امروز شروع کردم به خوندن البته خر خونی قرار نیست بشه فقط خوب خوندن و مفهومی خوندن رو میخوام انجام بدم
نمیخوام بگم اینقدر ساعت بخونمو از الکی خودم رو به اون ساعت برسونم بلکه میخوام بهترین نوع خوندن یعنی مفهومی رو بخونم خودش کم کم ساعتش بیشتر میشه چون لذت درس خوندن بیشتر میشه

فقط دوستان به من جواب اون دو سوالات رو بدن

دوست عزيز اين عكس را كه گذاشتم ببين
همشون بهترين كتاب ها هستن:31:
ديفرانسيل فقط كتاب آبيه كه 4تا مونده به آخر كه تو عكس است(انتشارات كوله پشتي)
من خوندمش عاليه
گاج آموزشي در سطح مبتدي است

moraddad
12-09-2009, 17:30
آقا من یه چی میگم نخندین...
من هر درسی رو میخونم، شب خوابشو میبینم!!!:31:
نه اینکه قشنگ خواب ببینما، ولی همش تو خواب و بیداری صحنه های(!) اون درس جلو چشممه!
خیلی اذیت کننده ست...:31:
شما اینجوری نیستین؟!
پ.ن: شیوه برتر مطالعه ست ها!:31:

reza-atom
12-09-2009, 17:32
براتون متاسفم:41: سازماني كه هر سال اون همه دانش آموزو بورسيه مي كنه دنبال مشتري مي گرده؟؟؟...قلم چي به حدي شر كت كننده داره كه...:5:

من طرفدار سرسخت لايتنرم...قلم چي فيش به ياد داره كه من واسه لايتنر هم از همونا مي خرم...قيمتشم كاملا مناسبه حدودا 400 تا فيش تو هر بسته داره كه قيمتش 1000 تومنه...:20:
.

ميشه دقيقا بگين براي چه درسايي استفاده ميكنين و فيشها رو به چه نحوي پر ميكنين؟
مثلا لغات زبان و عربي با هم مي تونن تو جعبه قرار بگيرن؟

reza-atom
12-09-2009, 17:36
نه اینکه قشنگ خواب ببینما، ولی همش تو خواب و بیداری صحنه های(!) اون درس جلو چشممه!
شما اینجوری نیستین؟!

من اگه آخر شب درس بخونم نكاتي رو تو خواب رويت ميكنم ولي بعدا ديگه يادم نمياد!
به شما توصيه ميكنم كه قبل خواب درس نخونين!

نسکافه
12-09-2009, 17:39
سلام
حالا من موندم چيكار كنم!
سلام نیا حتما پشیمان میشوی رشته ریاضی کنکور بهتره اینده داره ولی در رشته تجربی باید زیر 2000 بیا ری

mohsen_blid
12-09-2009, 17:58
دوست عزيز اين عكس را كه گذاشتم ببين
همشون بهترين كتاب ها هستن:31:
ديفرانسيل فقط كتاب آبيه كه 4تا مونده به آخر كه تو عكس است(انتشارات كوله پشتي)
من خوندمش عاليه
گاج آموزشي در سطح مبتدي است

ممنون بابت راهنمایی
من تجربی هستم البته انتگرال و ...داریم
میخوام بدونم که برای اینکه ریاضی رو 90 بزنم باید کدوم کتابا رو بخونم چون در ریاضی خیلی مهمه
در ضمن این گاج سفید رنگ که میگید برای سطح مبتدی هست
خوب این کوله پشتی برای تمام 2 و 3 و پیش هست یا نه برای هر کدوم یک کتاب داره
اگر با همون کوله پشتی میشه جمعش کرد دیگه سراغ گاج نرم؟

xxstar
12-09-2009, 18:38
ممنون بابت راهنمایی
میخوام بدونم که برای اینکه ریاضی رو 90 بزنم باید کدوم کتابا رو بخونم چون در ریاضی خیلی مهمه
اتفاقا من يك دوست تجربي داشتم كه همين كوله پشتي رو ميخوند
البته نخبه بود:27:
اگه ميخواي 80-90 رشته تجربي رو بزني به نظر من اينم بگير
چون فكر كنم 40-50 درصد بين دو رشته مشترك هستند
البته من گاج سبز رو گفتم مبتدي است:31:
گاج سفيد تست خاليه و آموزش نداره
اين كتاب كوله پشتي هم آموزش و هم تست داره:18:
اميدوارم كمكت كنه

Amirdb
12-09-2009, 18:53
شما اینجوری نیستین؟!
جالبه من هم خیلی موقع ها خواب می بینم که تو خواب مسئله ای رو که توی بیداری حل نمی کردم حل کردم.ولی صبح که بیدار میشم هرچی فکر می کنم که چه طور حل کردم یادم نمی یاد.معلوم نیست این خواب ها کی دست از سر ما بر می دارند.

shia1411
12-09-2009, 20:25
جالبه من هم خیلی موقع ها خواب می بینم که تو خواب مسئله ای رو که توی بیداری حل نمی کردم حل کردم.ولی صبح که بیدار میشم هرچی فکر می کنم که چه طور حل کردم یادم نمی یاد.معلوم نیست این خواب ها کی دست از سر ما بر می دارند.

بچه ها این خواب دیدنا خیلی بهتون ضرر میزنه، یه دوستی داشتم کارش به روانپزشک کشید. روانپزشک گفته بود خیلی خطرناکه، ولی یه راه حل خیلی آسون داره که بهش توجه نمیکنن، اگه رعایت بشه هیچ مشکلی نیست.اونم اینکه قبل از خواب از درسایی که از مغزتون زیاد کار میکشن استفاده نکنید.ریاضی و فیزیک رو تا بعد از ظهر ببندید.قبل از خواب دینی رو ببرید تو رختخواب و مشغول مطالعه بشید.صبح که پا میشید میبینید دینی جلوتون بازه و خوابتون برده، اونم در کمال آرامش.
موفق باشید

timsar jackson
12-09-2009, 20:36
من طرفدار سرسخت لايتنرم...قلم چي فيش به ياد داره كه من واسه لايتنر هم از همونا مي خرم...قيمتشم كاملا مناسبه حدودا 400 تا فيش تو هر بسته داره كه قيمتش 1000 تومنه...

این فیش ها چه جوریاس؟

خالیه باید خودمون نکات رو توش بنویسیم؟ یا مثلا نکات درسا رو داره؟

nafas
12-09-2009, 21:03
نه خالیه
موقعی که داری درس میخونی
و موقعی که مثلا درسنامه یه کتاب تست نکاتی رو که بنظرت مهمن توش مینویسی

reza-atom
12-09-2009, 21:33
نه خالیه
موقعی که داری درس میخونی

فكر كنم مفيد باشه اگه بتوني سريع بنويسي كه كار من نيست!
مشاوراي كانون هم توصيه ميكنن!

Parisa-007
12-09-2009, 21:33
ممنون بابت راهنمایی

برای زیست فقط کتاب های سبز عالیه

البته اگه بتونی کتاب های دکتر آرام فر رو پیدا کنی (انتشارات تخته سیاه) که چه بهتر ... واقعا سوالاش مفهومیه

واسه ریاضی هم 8 کتاب ریاضی (گاج) خوبه ... البته دیگه فکر نکنم الان پیدا بشه ... :31:

elhameli
12-09-2009, 22:47
شما اینجوری نیستین؟!
سلام
منم این جوری هستم ولی یه حالت توی خواب و بیداری مغزم شروع میکنه به یادآوری مطالب بعدش شروع میکنه به حل تست هایی که توی اونها اشکال داشتم بخصوص درس های ریاضی و فیزیک بعدشم تست هایی که مشکل داشتم حل میشه:21:
ولی واقعا دیوانه کننده هست !!!!!!!!!!
اما من راه حل رو پیدا کردم :31:
به خودم میگم به هیچی فکر کن اون وقت مغزم میره دنبال هیچی :31:

nafas
13-09-2009, 00:11
فكر كنم مفيد باشه اگه بتوني سريع بنويسي كه كار من نيست!
مشاوراي كانون هم توصيه ميكنن!

اره خیلی خوبه مخصوصا برای مرور

من حسابان و جبر رو کامل نوشتم:46:

فیزیک1و2 و هندسه 1و2 و شیمی 1و2 رو هم اکثر فصلاشون رو پر کردم:13:

ولی برای عربی و زبان که میگن مفید پر نکردم
کسایی که مشکل دارن این عربیو پر کنن میگن خیلی مفیده :5:

alitorres77
13-09-2009, 00:34
سلام.میخواستم از بچه های با تجربه بپرسم از هر درس چند کتاب کمک اموزشی بگیریم؟

skhammari
13-09-2009, 01:21
سلام
یه مطلبو از توی فروم persiantools از کاربری به نام hossein2kk دیدم براتون میذارم ( بخونید ضرری نداره ) :
"" سلام
من رشته ام ریاضی بود امسال دارم میرم دانشگاه آزاد.
اما یادمه یک از دوستام اول تابستون بهش گفتم تو برو از اول تابستون یه کتاب آبی دیف بگیر روزی یک تست بزن ! (نصیحت پدرانه) اما اون گفت نه بابا من فلان می کنم برنامه ریختم روزی 6 ساعت می خونم اختصاصی فلان میکنم و عمومی بهمان ... الان 2 ماه از تابستون گذشت و اون هیچ کاری نکرده ! دیروز دیدمش بهش گفتمیادته فلان گفتم بکن گفتی نه ! خودش حرف من رو قبول کرد.
به بچه های گل 89 می خوام فقط بگم که پیوسته خوندن تو کنکور از هر چیز مهمتره ! مثال می زنم : من ریاضی رو 42 زدم فیزیک 12 و شیمی 9 ! و دوستم ریاضی 21 شیمی 40 و فیزیک 25 عمومیام تو یه سطح . من رتبه ام شد 23000 اون 7000 !!!!!!! شخصا از فیزیک و شیمی متنفر بودم ولی خوب می بینید چطور کوبیدنم ! تفاوت کلا شاید به 15 تست هم تو 200 و خرده ای تست نرسه اما ... به خودم می گفتم اگه من از اول عید فقط روزی یه تست از فیزیک زده بودم الان شاید ... ولش کن ماله من گذشت و خوب نمی خوام یک سال بمونم و میرم آزاد ولی کلا بچه ها الان شروع کنید و بگید من از امروز 30 دقیقه می خونم و بیشتر هم نخونید حتی اگه حال داشتید . هفته بعد یک ساعت و هفته های بعد .... می بینید رسیدید به امتحان های عید راحت روزی 8 ساعت می خونید ولی دوستاتون که کرکری می خوندن همه معدل ها افتضاح ...
و یه پیشنهاد الان اگه کسی شروع نکرده بشینه تا آخر شهریور فقط حسابانبخونه که تو دیفرانسیل پیش کمک می کنه اساسی و توی ترم پیش فقط پیش (تاکید می کنم فقط پیش) خیلی ها می گن پایه پس چی ولی من به عنوان یه ریش سفید یا کسی که این راه رو همین سال پیش رفته می گم قبول میخوای پایه بخونی ؟ 80 درصد پیش و 20 درصد پایه .چرا؟چون عید می تونی اون چیزا رو تموم کنی.
عمومی هم اگه زبان و عربی مشکل داری برو کلاس (عربی رو اگرم خوب بلدی هم برو کلاس آزمون سراسری عربیش همش بلا استثنا با نکته حل میشه این شرو ور های کتاب به درد عمش می خوره)
البته عربی جزئ درس های پایه نیست که هیچ باید هر روز به نظر من بخونی چون کلا فراره و به هم پیوسته.
خیلی ها میگن خوب ما پایه کم بخونیم که بیچارهمیشیم همه میخونن . نه جونم اینطورام نیست برید آمار رتبه های زیر 2000 سال پیش رو دربیاری ببینید چن درصد زدن اختصاصی ها رو ماکسشون 60 و 70 هست یعنی اگه شما پیش رو خوب خونده باشی صد درصد ریاضیت بالای 60 هست فیزیک هم اگه چند تا مبحث پایه رو خوب بدونی با کل پیش همون حدودا ولی شیمی نه ! این جدائه و سوالاش کاملا مساویه ! پیشنهاد بازم روی کتاب پیشه ولی در کنارش 3 رو خوب بخون چون از 2 راحت تره و سوالاتش هم آب !
میرسه به خرداد و میگی چرا حرف فلانی رو گوش نکردم اما بدون تو کنکور تسلط روی 1 مطلب از خوندن 1000 تا مطلب مهم تره . ""
من که استفاده کردم .:5:

shifter
13-09-2009, 09:41
من به عنوان يه كنكوري سال دومي:41:
تجربياتم رو در اختيار شما ميگذارم:31:

1-تلويزيون و بخصوص اخبار رو بي خيال شيد
2-تفريح رو فراموش نكنيد!( البته به ميزان لازم)
3-به نظر من تو خونه درس نخونيد (چون هي ميگيد برم يه آب بخورم/ برم .......
4-اينترنت رو بي خيال شويد:41:(فقط 2 هفته 1 بار كه كارنامه بذاريد)
5-جو گير نشيد بگيد من رتبه 1 ميشم(شايدم شديد!!)
6- مغرور و يا نا اميد نشيد
7-با خانواده دعوا نكنيد( مثل من)
8-حتما يه آزمون بريد(مثل سال اول من نشيد)
9- زياد نخونيد /درست بخونيد 11
10-كتاب تست نشه فراموش
11-چند تا عكس مثل اين بگيريد برا يادگاري(اين عكس ماله پارساله)

بقيه رو نميگم چون منم دوباره بايد كنكور بدم :46:
اينم يه عكس از كتاب هاي من تقديم به شما :31:
بچه ها به نکته های 1 و 4 و 7 خیلی خیلی دقت کنین!!
همینا منو بدبخت کرد وگرنه امسال اونیو که میخواستم قبول شده بودم و تمام!!:13::41:
اینترنت رو توروخدا بزارین کنار...هفته ای یک بار کافیه کافی هست...
تلویزیون و مخصوصا اخبارهای سیاسی و ورزشی و .. رو بزارین کنار...[حالا من خودم بهتون پیشنهاد میدم اما نمیدونم با این اوضاع کشور خودم چطور میتونم از سیاست:31: دل بکنم!]
البته من به اونایی که مثل خودم سال دومی هستن میگم که ما وقت زیاد داریم و مدرسه و ... هم نداریم...پس اگه همش تو خونه باشیم و درس بخونیم بیچاره میشیم!:31: مغزمون میپوکه!!:31:
تفریحاتی مثل شنا و دوچرخه سواری عالیه...

mohsen_blid
13-09-2009, 10:31
من امسال میخوام برای پزشکی بخونم و رد خور هم نداره
از الان هم کم کم استارت زدم خودم رو برسونم بالا چون قبلا خوندم کمی دل زده هستم
البته خوبیش اینه که اطلاعات قبل بهم کمک خواهد کرد البته خیلی نسبی

اما چون خوب پایه نبودم از الان میخوام شروع کنم و تا پایان راه برم

سوالی که دارم عربی کدوم کتاب خوبه برای خوندن چون عربی من خیلی ضعیفه
یک کتاب خوب معرفی کنید تا بتونم از روی اون بخونم

ehsan_manu
13-09-2009, 10:42
بچه ها یه سر به تاپیکهای جدید بزنید
مر30

moraddad
13-09-2009, 10:51
بچه ها این خواب دیدنا خیلی بهتون ضرر میزنه، یه دوستی داشتم کارش به روانپزشک کشید. روانپزشک گفته بود خیلی خطرناکه، ولی یه راه حل خیلی آسون داره که بهش توجه نمیکنن، اگه رعایت بشه هیچ مشکلی نیست.اونم اینکه قبل از خواب از درسایی که از مغزتون زیاد کار میکشن استفاده نکنید.ریاضی و فیزیک رو تا بعد از ظهر ببندید.قبل از خواب دینی رو ببرید تو رختخواب و مشغول مطالعه بشید.صبح که پا میشید میبینید دینی جلوتون بازه و خوابتون برده، اونم در کمال آرامش.
موفق باشید
یا ابالفضل!
آخه من فرقی برام نداره...
چه شب بخونم چه روز...

سلام
منم این جوری هستم ولی یه حالت توی خواب و بیداری مغزم شروع میکنه به یادآوری مطالب بعدش شروع میکنه به حل تست هایی که توی اونها اشکال داشتم بخصوص درس های ریاضی و فیزیک بعدشم تست هایی که مشکل داشتم حل میشه:21:
ولی واقعا دیوانه کننده هست !!!!!!!!!!
اما من راه حل رو پیدا کردم :31:
به خودم میگم به هیچی فکر کن اون وقت مغزم میره دنبال هیچی :31:

شماها خیلی مشکلتون حادتر از منه!:31:
تو خوابم طبقه بندی شده درس میخونین!

نه خالیه
موقعی که داری درس میخونی
فلش کارت چی؟
اون بهتر نیست؟

timsar jackson
13-09-2009, 11:05
فلش کارت چی؟
اون بهتر نیست؟

فلش کارت رو فکر نکنم بشه با لایتنر خوند آخه مثلا رو یه فلش کارت(مثلا فلش کارت لغات زبان) روی هر طرفش چند تا لغت نوشته

که میگن برای خوندن با لایتنر بهتره روی هر فیش فقط یه لغت نوشته بشه در ضمن توی فلش کارت معنی لغت رو جلوی لغت نوشته

که میگن باید لغت رو یه طرف فیش و معنیشو طرف دیگه ی فیش نوشت...

eblisandenzo
13-09-2009, 11:13
سلام دوستان عزیز . دفعخ اول که به این تاپیک سر میزنم . و فقط تونستن چند تا page اول بحث رو بخونم . به همین دلیل زیاد در جریان نیستم .
من امسال کنکور اولی بودم . که به خاطر قبول نشدن در تهران انتخاب رشته نکردم (البته رتبم خوب بود). اما آزاد پلیمر علوم تحقیقات با 7435 قبول شدم که نمیرم.
در صفحات اول دیدم یک سری دوستان متمایل به آموزشگاه علوی شدن . شخصا به این عزیزان پیشنهاد میکنم که کلا" علوی رو بیخیال . چون من خودم سال گذشته تو همین آموزشگاه علوی بودم . این آموزشگاه از یه مدرسه ابتدایی هم کمتره . در مورد دبیران هم باید بگم جز 3-4 تا اسم مطرح هیچ چیزی نداره . نه آزمونهای استانداردی داره . نه کتابهای استاندارد . من خودم پارسال آزمونها رو توی گزینه 2 میدادم . واقعا سوالات بهتر و مفهومی تر و صد البته استانداد تر بود . کلاسهای دروس عمومی که بیشتر شبیه کلاسهای آشپزی بود .
خلاصه مورد برای کوبیدن این آموزشگاه زیاد هستش .
به هر حال اگه کسی قصد رفتن به این آموزشگاه رو داره :
1. حتی الامکان دروس عمومی رو خوش بخونه و پول اضافه و از اون مهمتر وقت اضافه نده .
2. آزمونهای این آموزشگاه رو ثبت نام نکنه
3. از این آموزشگاه کتابی نخره ( کتاب همراه علوی)

من خودم هم شروع کردم و دارم میخونم برای سال بعد . که فکر میکنم فقط ریاضی رو کلاس برم . به این دلیل از دوستان تقاضا دارم اگر کسی آمزشگاه خوبی که مطرح نباشه (چون آموزشگاه مطرح فقط پول دور ریختن هستش ) سراغ داره که دبیر ریاضی خوبی داره معرفی کنه من یه دنیا سپاسگذارش میشم .
برای همه بچه های فروم هم آرزوی موفقیت دارم که تو بهترین دانشگاه ها درس بخونن .
ممنون

t.sunami
13-09-2009, 11:20
بچه ها یه چیز بگم و برم

اگه هنوز کتاب تست برای شیمی پایه (2 و3) نگرفتین .حتما حتما شیمی آبی کانون رو بگیرین..
با تقسیم بندی ریزش هیچ سواالی ازدید شما پنهان نمی مونه...دنبال کتاب سبز و بازرگان هم نرید

میدونم جای گفتن این چیزا نیت ولی دیگه دیگه

shifter
13-09-2009, 11:58
3. از این آموزشگاه کتابی نخره ( کتاب همراه علوی)

اقا من یه کتاب دیفرانسیل از این علوی دارم ...اما سال پیش نخوندمش!
به نظر شما چیکار کنم>؟؟ شما میگی نخونمش؟

pooyahacker
13-09-2009, 12:02
خب منم دیگه کنکوری 89 شدم ...
امیدوارم لحظات خوبی رو با هم بگذرونیم ...
با آرزوی موفقیت برای همه ...

eblisandenzo
13-09-2009, 13:03
اقا من یه کتاب دیفرانسیل از این علوی دارم ...اما سال پیش نخوندمش!
به نظر شما چیکار کنم>؟؟ شما میگی نخونمش؟

سلام رفیق. کتابهای علوی علاوه بر قیمت بالایی که دارن محتوای چندانی هم ندارن . مثلا کتاب دیفرانسیلی که شما خریدی 13500 تومن قیمتشه . غلط چاپی زیاد داره و از اون مهم تر راه حلهای عجیب غریب برای حل کردن ارائه داده . اون گروه مولفین هم که کتاب رو جمع آوری کردن افراد چندان سر شاسی نیستالبته به غیر از مهنس نادری .
در حالی که شما با همین 13500 میتونستی کتاب بانک سوالات رضوی رو بخری که هم جامع ترهستش و هم راه حل های بهتری ارائه داده.

eblisandenzo
13-09-2009, 13:11
سلام من یه پیشنهاد دارم.

برای دینی کتابی نگیر . چونتستهای این درس در هیچ کتابی به درد کنکور نمیخوره . و فقط با خوندن و مرور باید از بر کنی

برای ادبیات من نوبل رو پیشنهاد میکنم تالیف محمد زاده

برای عربی کتاب تست گاج بهترین گزینه هستش

برای زبان کتاب آبی کانون هم خوبه . گاج هم بد نیست

برای شیمی 2 و 3 و پیش هم کتاب بهمن بازرگان رو بگیر (مبتکران)

برای دیفرانسیل و گسسته هم کتاب بانک سوالات ماشالله رضوی

برای هندسه پایه هم انتشارات راه اندیشه مهندس حاتمی

برای فیزیک هم من نظری ندارم

behnam_roli
13-09-2009, 13:15
من الان زنگیدم به قلم چی طرف گفت کل آزموناش 180 تومنه

ولی من پارسال 195 تومن دادم از اول مهر

یعنی کمتر شده؟ خودش که میگفت تعرفه های جدید هنوز نیومده اگه بیاد قیمتها میره بالا

الان کسایی که قلم چی ثبت نام کردن چقد پول دادن؟

shifter
13-09-2009, 14:38
برای فیزیک به نظر من فیزیک پایه سفید گاج رو بگیر...برای پیش هم پیش دانشگاهیش خیلی خوبه!:46:

MehranVB
13-09-2009, 14:41
اینم پیشنهادای من:
برای همه درسها باید تست بزنی تا دستت به تست زدن عادت کنه.
اینکه چند تا کتاب برای هر درس بزنی به میزان مهارتت توی اون درس ربط داره و با توجه به اون باید در همه سطح شروع کنی به تست زدن و اگه خواستی بیشتر بزنی از تستای سطح بالاتر استفاده کنی. (مثلاً اگه ریاضیت خوبه نیازی نیست آبی قلم چی بزنی و بجاش میتونی رضوی و یا در سطح بالاتر بنفش و ... بزنی)
توی درسایی که از پایه مشکل داری حتماً یه کتاب آموزشی خوب هم بخر واسش.
حالا اگه توی انتخاب کتاب مشکل داری بگو تا منم پیشنهاداتم رو واسه بهترین کتابا بگم...

sadegh_pc
13-09-2009, 14:47
سعی کن برای هر درس برای ابتدای سال برای هر درس روی یک کتاب آموزشی تمرکز کنی از بعد از عید وقتی اون کتاب رو تموم کردی می تونی برای مرور کتاب های آموزشی دیگه ای هم بخری
پیشنهاد من:
دینی کتاب درسی رو خوب بخون برای تست کتاب دین و زندگی راه اندیشه خوبه
ادبیات گاج سبز خوبه
زبان مبتکران خوبه
عربی کانون آبی مولف سهیلا خاکباز و سنجش
ریاضی دوم:گاج سفید سوم:اندیشه سازان پیش 1:ریاضی عمومی 1 پیش 2:گاج سفید پیش 2
زیست:کتاب های سبز برای ژنتیک کتاب گربه
فیزیک:گاج سفید پایه و گاج سفید پیش اما گاج پیش 2 اش خوب نیست به جاش پیش 2 رمزینه کار کن که عالیه
شیمی: مبتکران مولف بازرگان

shifter
13-09-2009, 14:47

یعنی کمتر شده؟ خودش که میگفت تعرفه های جدید هنوز نیومده اگه بیاد قیمتها میره بالا

من دیروز رفتم برای ثبت نام گفتن 188400 تومن برای این 20 تا ازمون از 10 مهر تا 28 خرداد...
که البته مدارک کامل نبود و افتاد برای امروز...امروز صبح موقع ثبت نام گفتن که امروز تعرفه های جدید اومده و ثبت نام شدهه 186400 تومن!!!:46:

MaaRyaaMi
13-09-2009, 14:54
ما یه تاپیک داریم با عنوان معرفی کتاب! به اندازه کافی فکر کنم کتاب معرفی شده ....!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

new life
13-09-2009, 14:54
:9:اون هایی که قلم چی رو پیشنهاد دادن یک ذره بیشتر فکر کنن

new life
13-09-2009, 15:03
به من چون از بچه های مدرسه ی خودش بودم تخفیف دادن !!(که ای کاش نبودم ) 165

new life
13-09-2009, 15:06
189 تومان !اصلش
این ازمون 10 مهر چقدر زیاده ! تازه این برنامشو یک تغییراتی هم دادن !

eblisandenzo
13-09-2009, 17:43

من یه دوست تو اسلامشهر دارم . دیروز که باهاش حرف میزدم میگفت 200 داده . که البته شاید بازم ازش بگیرن :18:

eblisandenzo
13-09-2009, 17:52
راستی بچه ها کسی کلاس ریاضی خوب سراغ نداره ؟ ( خصوصی نباشه ها )

mahdis_apex
13-09-2009, 18:06
سلام به همگی
منم اومدم
ترجیح دادم یه بار دیگه کنکور بدم:31:
ایشالا همگی موفق بشیم
راستی واسه گسسته کدوم کتاب بهتره؟
البته به جز گاج.پارسال خوندمش چرت بود:31:

elhameli
13-09-2009, 18:12
اگه تهرانی
قلم چی الغدیر

GodFatherAmin
13-09-2009, 18:29
سلام به همگی
منم اومدم
ایشالا همگی موفق بشیم
کتاب کلاس رمزینه

new life
13-09-2009, 18:33
می شه یک کتاب معارف خوب که توش سوال از تفسیر ایات داشته باشه هم معرفی کنید؟

eblisandenzo
13-09-2009, 18:38
سلام به همگی
منم اومدم
ایشالا همگی موفق بشیم

کتاب گسسته مشفق خوبه . کتابها خوشخوان هم خوب هستن

MaaRyaaMi
13-09-2009, 18:39
من نمیدونم اگه قرار سوالای کتاب اینجا باشه پس اون تاپیک چی میشه؟!

لطفا سوالتون رو اونجا مطرح کنین که بقیه هم استفاده کنن... اینجا تا میای چند صفحه رفته جلو!

ممنون

eblisandenzo
13-09-2009, 18:39

کتاب دینی کنکور انتشارات نانو فکر کنم به کارت بخوره

mehdiaga
13-09-2009, 18:47
کتاب آیات و نکات گاج رو بخر . خیلی خوبه :27: