PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنــکور 89 ؛ مشاوره - برنامه ریزی - شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

reza-atom
20-08-2009, 13:45
نميدونم شايد اصل مساله رو متوجه نشدم!

elendil
20-08-2009, 13:57
رضا جان ببین ما اصلا این مسئله رو با این فرضیات در نظر نگیر فرض کن که از شهر الف به شهر ب 5 راه داریم واز شهر ب به شهر ج 4 تا راه هست :

خب در کل به 20 روش میتونیم از شهر الف به شهر ج بریم این قسمت رو که بر اساس اصل ضرب حل کردیم که مشکلی نداری . . .

حالا مسئله میاد یه حکم جدیدتر اضافه میکنه که میگه اگه از یه راهی حالا فرقی نداره کدوم راه باشه از الف به ج رسیدی دیگه از اون دوتا مسیر واصل که از اولیش از الف به ب رفتی و ازدومیش از ب به ج رفتی از اون دوتا دیگه بر نگردی پس برای حالتای برگشت از 5تای بین الف و ب یه دونه کم میشه و میشه 4تا و از 4تای ب به ج یه دونه کم میشه و 3 حالت میمونه که بر اساس اصل ضرب میشه 12 حالت برای برگشت برای رفت هم که 20 تا حالت داشتیم حالا در مجموع 140 حالت داریم که رفت و برگشت بدون مسیر تکراری رو داریم

امیدوارم خوب توضیح داده باشم اینو :D:D:D:D

mehdi_7070
20-08-2009, 14:28
سلام دوستان

يه سوال از * اصل شمارش * رياضي ٢:

> اگر شخصي از شهر a به شهر b به ٣ طريق و از شهر b به شهر c به ٢ طريق برود و برگردد به شرط اينكه در برگشت از راههايي كه رفته استفاده نكند ،شخص اين كار (رفت و برگشت از a به c و بلعكس) را به چند طريق ميتواند انجام دهد؟
١)٦
٢)١٢
٣)١٥
٤)٣٦

~~~~~~~
در ضمن ممنون ميشم دليلش رو هم خوب توضيح بدين تا همه بفهمن.

می‌دونید طبق اصل ضرب برای این‌که از a به c برسه، 2*3 راه وجود داره. یعنی 6 حالت. حالا فرض کنیم این راه را طی کرده و رسیده به c. پس یکی از راه‌های b به c و یکی هم از راه‌های a به b انتخاب شده‌اند و شما دیگه حق ندارید اون‌ها را انتخاب کنید و خیلی راحت کنار میذارید! یک راه از c به b و دو راه هم از b به a دارید که طبق اصل ضرب می‌شه 2 راه. و در نهایت 6*2 که می‌شه 12.

ویرایش: شکل اضافه شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fviewer.php%3Ffile%3Drqwguu5v688fbxkzizyx.png)
شکل 1 مسیر رفت هست.
در شکل 2 یک مسیر رفت انتخاب شده (قرمز رنگ)
در شکل 3 مسیر انتخاب شده حذف شده و مسیرهای برگشت مجاز نشون داده شده

reza-atom
20-08-2009, 14:35
elendil جان ممنون از توضيحاتتون!
اما من با اين قضيه كنار نميام كه چرا يه مسير هنگام برگشت كم ميشه؟ هر چي رو شكل هم نشون ميدم هيچي... اگه ميتونستين رو شكل نشون بدين خيلي خوب بود!

mehdi_7070
20-08-2009, 14:39
elendil جان ممنون از توضيحاتتون!
اما من با اين قضيه كنار نميام كه چرا يه مسير هنگام برگشت كم ميشه؟ هر چي رو شكل هم نشون ميدم هيچي... اگه ميتونستين رو شكل نشون بدين خيلي خوب بود!

فکر کنم این شکلی که توی پست قبلی گذاشتم واضح باشه، یه نگاه بکن :)

elendil
20-08-2009, 14:41
طبق فرضیات مسئله از a به b سه روش داریم و از b به c دو روش درسته حالا فرض کن که یه نفر از مسیر 1 از a به b رفت و از مسیر 4 از b به c
حالا وقتی میخواد برگرده حق نداره از مسیر 4 برگشت داشته باشه چونکه از c به b همون مسیرهایی هست که وقتی میخوایم از b به c بیایم یعنی حالا که مسیر های 4 و 5 برای سی و بی هستش ما از 4 اومدیم ( دقت کن که اینجای مسئله به مسیری که از اون از آ به بی اومدیم کاری نداریم فقط دوتا مسیر بین بی و سی رو در نظر میگیریم ) حالا که مسیر 4 رو اومدیم یه خط روش بزن چونکه صورت سوال به ما گفته که حق نداریم از مسیر تکراری برگردیم حالا ما از مسیر 5 که تنها مسیر بازگشتیمون به بی هست برگشتیم به بی ( در اومدن فرض کرده بودیم که از مسیر 1 اومدیم به بی ) حالا مسیر 1 رو هم یه بار ازش گذشتیم توی اومدنمون و فقط مسیر های 2 و3 میمونن که میشه ازشون برگشت یعنی برای برگشت شده یک حالت از سی به بی و دوحالت از بی به آ
:D:D::D:D:D

امیدوارم دیگه ابهامت برطرف شده باشه :D:D:D

m-narvan
20-08-2009, 15:04
سلام
خوب با قسمت اول که 2*3 طريق براي رفتن هست که مشکلي ندارين.خوب حالا فرض کنين تو نقطه c هستين و مي خواين يرگردين به b.دو تا راه هست ولي شما فقط از يکيش ميتوني استفاده کني چون از اون ديگري براي اومدن استفاده کردين.پس مثل اينه که فقط يه راه دارين.وقتي رسيدين
به نقطه b حالا بايد برين به a. سه تا راه هست ولي اينجا هم باز از يکي نمي تونين استفاده کنين پس مي مونه 2 تا.و در کل 2*1 راه براي برگشتن سر جاي اول هست.
و نهايتا 2*6 راه براي رفت وبرگشت.
قاعدتا وقتي با 3*2 مشکلي ندارين با 2*1 هم نبايد مشکلي داشته باشين چون دقيقا شبيه هم هستن.
فکر ميکنم شايد مشکل شما اينه که فکر ميکنين 6 راه براي اومدن هست و حالا يراي برگشت يکي حذفه و 5 تا مي مونه.اگه اين طوريه به اين نکته توجه نکردين که فقط همون يک حالت رفت نيست که غير مجازه بلکه چون راه 2 قسمته شما از هيچ کدوم از قسمت ها ديگه نبايد استفاده کني.مثلا اگه از راه 1-2 رفتين حالا نه تنها 1-2 بلکه 2-2وکلا هر ترکيبي که اولين راه 1 يا دومي 2 باشه صرف نظر از اون راه ديگه غير مجازه.

elendil
20-08-2009, 16:00
بچه ها این سوالو که خوندمو حل کردم خوشم اومد ازش گفتم اینجا هم بزارم شاید خیلی ها یه سری ابهامات داشته باشن که با این سوال هم برطرف بشه

در یک مسیری اتومبیلی با سرعت ثابت 20 متر بر ثانیه در حال حرکت است از 36متر جلوتر ، اتومبیل دیگری با شتاب 2 متر بر مجذور ثانیه ، از حالت سکون شروع به حرکت میکند . در این حرکت اتومبیل ها دوبار از هم سبقت میگیرند . فاصله زمانی بین این دو سبقت کدام است ؟

1 ) 22 2 ) 24 3 ) 16 4 ) 18

moraddad
20-08-2009, 16:42
بچه ها این سوالو که خوندمو حل کردم خوشم اومد ازش گفتم اینجا هم بزارم شاید خیلی ها یه سری ابهامات داشته باشن که با این سوال هم برطرف بشه

در یک مسیری اتومبیلی با سرعت ثابت 20 متر بر ثانیه در حال حرکت است از 36متر جلوتر ، اتومبیل دیگری با شتاب 2 متر بر مجذور ثانیه ، از حالت سکون شروع به حرکت میکند . در این حرکت اتومبیل ها دوبار از هم سبقت میگیرند . فاصله زمانی بین این دو سبقت کدام است ؟

1 ) 22 2 ) 24 3 ) 16 4 ) 18

سلام.
معادله مکانش میشه x=20t
معادله مکان دومی هم میشه x=t^2+36
2تا معادله رو مساوی قرار میدیم t درمیاد 2 و 18.
که اختلافشون 16 ه.
فردا رو بگو ...
قلم چی:19:
خوندین همتون دیگه :31:
نمیشد فیزیک 3 هم جایگزین داشت فردا؟!
حالم از مدار به هم میخوره...

bn_ha
20-08-2009, 17:32
نکات اساسی که همون خلاصه, خلاصه شده ها است رو هم اضافه کردم به پست 2 .

کسی که به این چیزها فکر می کنه دقیقا داره نکته شماره 10 از 40 رو زیر پا میگذاری پس بدونین به جایی نخواهید رسید.
بابا مگه کنکور کشکه که بخوای معکوسی کار کنی!
زمون ما (83) هم از این کارا زیاد بود و بچه های تنبل کلاس هم رفتن دنبالش اما آخر سال همه چپ کردن و رفتن ته دره!
ممنوناز نظرتون
اگه توجه کرده باشید من گفتم برای بعضی از مسائل کار می کنه و هنوز هم می گم حتی بهتر از روش مستقیم هست.الان همین مسئله رو در راه مستقیم 5 دقیقه ای حلش کردم ولی با مهندسی معکوس 1دقیقه ای.
راستی من کنکور دادم:27: تموم شده رفته.

bn_ha
20-08-2009, 17:57
سلام دوستان

يه سوال از * اصل شمارش * رياضي ٢:

> اگر شخصي از شهر a به شهر b به ٣ طريق و از شهر b به شهر c به ٢ طريق برود و برگردد به شرط اينكه در برگشت از راههايي كه رفته استفاده نكند ،شخص اين كار (رفت و برگشت از a به c و بلعكس) را به چند طريق ميتواند انجام دهد؟
١)٦
٢)١٢
٣)١٥
٤)٣٦

~~~~~~~
در ضمن ممنون ميشم دليلش رو هم خوب توضيح بدين تا همه بفهمن.

من هم می گم گزینه 2 می شه.

ببینیدحتما می دونید که 2*3 طریق راه رفتن داره و موقعی که می خواد برگرده از اون راهی که اومده نمیاد پس یکی از راههای بین دو شهر اول و یکی از راههای بین دو شهر دوم حذف می شه.حالا اگه بخواییم برگردیم می شه 1*2 راه.اولی 6 راه می شد.دومی هم 2 راه .ما می گیم می رود و بر می گردد.پس کلا 6*2 راه یعنی 12 حالت وجود دارد.
و=ضرب
یا=جمع

bn_ha
20-08-2009, 18:01
سلام.
معادله مکانش میشه x=20t
معادله مکان دومی هم میشه x=t^2+36
2تا معادله رو مساوی قرار میدیم t درمیاد 2 و 18.
که اختلافشون 16 ه.
فردا رو بگو ...
قلم چی:19:
خوندین همتون دیگه :31:
نمیشد فیزیک 3 هم جایگزین داشت فردا؟!
حالم از مدار به هم میخوره...
راه شما کاملا درسته فقط برای یافتناختلافشون می شه سری به حسابان هم زد و بدون یافتن ریشه ها اختلاف رو یافت.که از فرمول رادیکال دلتا تقسیم بر a می شه حل کرد.در زمانتون صرف جویی می شه.:10:

reza-atom
20-08-2009, 20:57
ممنون از پاسخ دوستان براي سوال قبلي اما يه سوال ديگه:

خانواده اي داراي چهار فرزند است چند درصد احتمال دارد كه سه فرزندشان دختر باشد؟
1.20
2.25
3.40
4.75

bn_ha
20-08-2009, 21:02
ممنون از پاسخ دوستان براي سوال قبلي اما يه سوال ديگه:

خانواده اي داراي چهار فرزند است چند درصد احتمال دارد كه سه فرزندشان دختر باشد؟
1.20
2.25
3.40
4.75
سلام فکر کنم بشه 25.باز هم می گم فکر کنم.

تعداد کل حالات میشه دو به توان چهار.حالا حالتهایی هم که 3 تا دختر بشه می شه انتخاب 3 تا از 4 تا.یا می شه نوشتشون:
(دددپ)
(ددپ د)
(دپ دد)
(پ ددد)
د=دختر
پ=پسر
خوب حالا می شه 4 تقسیم بر دو به توان چهار که می شه یک چهارم.یعنی 25%

reza-atom
20-08-2009, 21:29
سلام فکر کنم بشه 25.باز هم می گم فکر کنم.

تعداد کل حالات میشه دو به توان چهار.حالا حالتهایی هم که 3 تا دختر بشه می شه انتخاب 3 تا از 4 تا.یا می شه نوشتشون:
(دددپ)
(ددپ د)
(دپ دد)
(پ ددد)
د=دختر
پ=پسر
خوب حالا می شه 4 تقسیم بر دو به توان چهار که می شه یک چهارم.یعنی 25%

آها !! نكته همين قسمتيه كه قرمز كردم . ميشه توضيح بدين چرا؟بقيشو بلدم فقط همينو نفهميدم.آخه مگه جايگشته چيه ؟

pedramch
20-08-2009, 21:44
سلام .
یه مشکلی برام پیش اومده!
احساس میکنم درس خوندنم مثل قبل نیست!
یعنی کنکوری نمیخونم!
چیکار کنم؟؟؟؟!
(دو هفته کلاس هام تعطیل بودن...میتونه دلیلش این باشه؟
ولی توی همه دروس افت کردم...)

ممنون/:5:

mazg
20-08-2009, 21:57
آها !! نكته همين قسمتيه كه قرمز كردم . ميشه توضيح بدين چرا؟بقيشو بلدم فقط همينو نفهميدم.آخه مگه جايگشته چيه ؟

سلام.پیشاپیش میبخشید که جواب سوالتون رو میدم چون نکتش تو گاج هم نوشته.

اگر یک آزمایش تصادفی m عضو داشته باشد ،درصورتیکه این آزمایش را n بار تکرار کنیم،تعداد اعضای فضای نمونه:
m به توان n

mazg
20-08-2009, 22:04
سلام .
یه مشکلی برام پیش اومده!
یعنی کنکوری نمیخونم!
چیکار کنم؟؟؟؟!

سلام.
چندتا سوال ازت دارم تا بتونیم بهتر کمکت کنیم:
1.از کجا فهمیدی که افت کردی؟(منظورم اینه که از نتیجه ازمون فهمیدی یا احساس کردی؟)
2.مگه درس خوندنت به کلاس رفتنت بستگی داره؟(اگه اینجوریه که به نظر من باید روشتو عوض کنی)
3.در ضمن خیلی امیدوار باش چون تو فقط احساس میکنی که کنکوری نمیخونی ولی درس میخونی ولی خیلی هستن که اصلا درس نمیخونن.
4.تازه ما شمال با این آب و هوا حال درس خوندن بعضی مواقع میپره ،شما تو اون گرما واقعا خیلی خوب تلاش میکنید.

pedramch
20-08-2009, 22:10
1.از کجا فهمیدی که افت کردی؟(منظورم اینه که از نتیجه ازمون فهمیدی یا احساس کردی؟)
نه...اتفاقا نتیجه آزمونم خوبه..
ولی خودم خوشم نمیاد...یعنی احساس میکنم دارم واسه امتحان میخونم..اوایل خیلی حس و حال بهتری داشتم و از خودم خیلی راضی بودم!

2.مگه درس خوندنت به کلاس رفتنت بستگی داره؟(اگه اینجوریه که به نظر من باید روشتو عوض کنی)
نه...ولی هر بار که میری کلاس 4 نفرو میبینی جو گیر میشی:دی
البته من ریاضی (مهندس پوراشرافی) و فیزیک (مهندس الفتی) رو که کلاس میرم واقعا تو فهم این دو درس تاثیر داره!
یعنی خودم این دو تا درسو خوب نمیتونم بخونم!

3.در ضمن خیلی امیدوار باش چون تو فقط احساس میکنی که کنکوری نمیخونی ولی درس میخونی ولی خیلی هستن که اصلا درس نمیخونن.
:دی

4.تازه ما شمال با این آب و هوا حال درس خوندن بعضی مواقع میپره ،شما تو اون گرما واقعا خیلی خوب تلاش میکنید.
آی گل گفتی...امروز 50 درجه رو پر کرده بود لامصب!

reza-atom
20-08-2009, 22:21
سلام .
یه مشکلی برام پیش اومده!
یعنی کنکوری نمیخونم!
چیکار کنم؟؟؟؟!

منم نميدونم چرا همينجوري شدم و انگيزم مثل قبلا نيست !

siafu
20-08-2009, 22:38
آقا من قضیه نفس اماره و لوامه ، خود دانی خود اصیل ، خود غیر اصیل رو قاطی میکنم دقیقا هر کدوم چه فرقی با اون یکی داره؟ رابطشون باهم چیه؟

bn_ha
20-08-2009, 22:53
بله.
خوب فرمولش همینه که دوستمون گفتن.علتش هم اینه ک تعداد حالتها(دختر و پسر که می شه 2 حالت)رو داریم باید به توان تعداد آزمایشها مون بکنیم.اون هم به این دلیله که بینشون و هست.ببین:
فلانی یک پسر و 3 دختر دارد.
حالا که ما گفتیم 4 فرزند می شه چند نمونه گفت.که بینشون ضربه که خود به خود می شه توان.:10:

pedramch
20-08-2009, 22:58
آقا من قضیه نفس اماره و لوامه ، خود دانی خود اصیل ، خود غیر اصیل رو قاطی میکنم دقیقا هر کدوم چه فرقی با اون یکی داره؟ رابطشون باهم چیه؟
کاری نداره که...
نفس اماره یعنی نفس بسیار امر کننده که امر کننده انسان به بدی ها و دشمن ترین دشمن اوست!
نفس لوامه همون روح عدالت خواهی و وجدان انسانه....

alisahaf70
21-08-2009, 06:42
به خدا توکل کنید توکل به خدا باعث شد پارسال یک روزم درس رو قطع نکنم انگیزه رو تقویت کنید مطمئن باشد به هدفتون می رسید این قانون جاذبه است.....!
اگر انگیزه و توکل داشته باشید هر معجزه ا ی رخ می دهد من خودم اولش امید نداشتم مجاز شم ولی توکل و انگیزه باعث شد بشم 2000 که البته اگر معدلم به جای 16 نوزده بود رتبم 1300 بود چون درصدام خیلی از زیر 1400 بالاتر بود
به هر کدوم از معلمام می گفتم رتبمو باور نمی کردند من انقدر وضعم خراب بود شما ها که وضعتون بهتره که دیگه باید بترکونید به خدا توکل کنید و تلاشتون رو بکنید مطمئن باشید به هدفتون می رسید این قانون جاذبه است
یا حق

siafu
21-08-2009, 10:52
نحوه تاثیر معدل چجوری بود؟
//
سوال: من نمیتونم معدلم هیج جوری تغییر بدم؟؟؟

kojaiali1
21-08-2009, 11:19
سلام امسال می خواهم کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنم برای همین پارسه ثبت نام کرده ام و جزوات آن را گرفته ام حال سئوال اینجاست تو این 6 ماه مانده به امتحان فقط جزوات پارسه را بخوانم یا مطالب دیگری را باید بخوانم میشه در این مورد من را راهنمایی کنید

با خواندن کامل جزوات نتیجه میگیرم یا نه لطفا راهنمایی کنید

از کسانی که امسال قبول شده اند منو راهنمایی کنند

MaaRyaaMi
21-08-2009, 11:36
تاثیر معدل همون 15 درصد هس آره؟

تاثیرش به معدل کل نیس یعنی نمره ی هر درس تو آزمون اون درس تاثیر میزاره

معدلتو نمیتونی تغییر بدی دیگه هر چی گرفتی همونه
اگه میشه تغییر داد به منم خبر بده :دی

MaaRyaaMi
21-08-2009, 11:39
سلام امسال می خواهم کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنم برای همین پارسه ثبت نام کرده ام و جزوات آن را گرفته ام حال سئوال اینجاست تو این 6 ماه مانده به امتحان فقط جزوات پارسه را بخوانم یا مطالب دیگری را باید بخوانم میشه در این مورد من را راهنمایی کنید

با خواندن کامل جزوات نتیجه میگیرم یا نه لطفا راهنمایی کنید

از کسانی که امسال قبول شده اند منو راهنمایی کنند
این تاپیک مربوط به کنکور کارشناسی نه ارشد

سوالتون رو اینجا مطرح کنین!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

siafu
21-08-2009, 11:44
تاثیر معدل همون 15 درصد هس آره؟

تاثیرش به معدل کل نیس یعنی نمره ی هر درس تو آزمون اون درس تاثیر میزاره

معدلتو نمیتونی تغییر بدی دیگه هر چی گرفتی همونه
اگه میشه تغییر داد به منم خبر بده :دی

آره،

یکی از مشاورا گفت شما در هر صورت یه بخشی از این نمره رو گرفتید... مثلا شما شده 16 شدی 12 درصد از 15 درصد رو گرفتی و اونی که 20 گرفته 15 درصد کامل رو گرفته... یه همچین چیزایی... با بقیه مقایسه میشه.
//

جبران این معدلی خیلی سخته ؟ جدا از این هست که ما با 1-2 تست بیشتر میتونیم اونو جبران کنیم؟ و اون کم کاری که کردیم رو با تلاش بیشتر از بین ببریم؟

B L A S T E R
21-08-2009, 11:44
بچه ها دروس عمومی هم بخونم تابستون؟:دی

elendil
21-08-2009, 11:51
بچه ها دروس عمومی هم بخونم تابستون؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخون آره اگه موتونی دومو عمومیاشو تموم کن تا آخر تابستون :دی :دی

MaaRyaaMi
21-08-2009, 11:53
آره با تست میشه جبرانش کرد
خیلی نگران این معدل نباش

sinasalar2007
21-08-2009, 12:41
آره با تست میشه جبرانش کرد
خیلی نگران این معدل نباش

این گفته ی شما در صورتی صدق میکنه که تاثیر معدل در کنکور همین 15 درصد بمونه ، وگرنه اگر بشه 25 درصد اینا دیگه ...

timsar jackson
21-08-2009, 13:12
این گفته ی شما در صورتی صدق میکنه که تاثیر معدل در کنکور همین 15 درصد بمونه ، وگرنه اگر بشه 25 درصد اینا دیگه ...

وای خدا نکنه 25% بشه

Hossein Adeli
21-08-2009, 13:50
یکی از دوستان یه داستانی رو در مورد توکل به خدا گفته بودن:

كوهنوردي پس از سالها آماده سازی ماجراجویی خود را آغاز کرد.ولی از آنجا که افتخار کار را فقط برای خود می خواست تصمیم گرفت تنها از کوه بالا برود.شب بلندیهای کوه را تمامأ در بر گرفت و مرد هیچ چیز را نمی دید.همه چیز سیاه بود و دیده نمی شد.ابر روی ماه و ستارهها راپوشانده بود.همانطور که از کوه بالا می رفت چند قدم مانده به قله پایش لیز خوردودر حالیکه به سرعت سقوط می کرداز کوه پرت شد.در حال سقوط فقط لکه های سیاهی را در مقابل چشمانش می دید.همچنان سقوط می کرد و در آن لحظه ها ترس عظیمی سراپای وجودش را در بر گرفته بود.همه رویدادهای خوب و بد زندگیش به یادش می آمد.اکنون فکر می کرد مرگ چقدر به او نزدیک است.ناگهان احساس کرد طناب به دور کمرش محکم شد.بدنش میان آسمان و زمین معلق ماند و فقط طناب اورا نگاه داشته بود.در این لحظه های سکون چاره ای برایش نماند جز آنکه فریاد بکشد:
(...خدایا کمکم کن...)
ناگهان صدای پر طنینی که از آسمان شنیده می شد جواب داد:
(از من چه می خواهی؟)
ــای خدا نجاتم بده
ــ واقعأ باور داری که من می توانم تورا نجات بدهم؟
ــ البته که باور دارم.
ــ اگر باور داری طنابی را که به دور کمرت هست پاره کن.
یک لحظه سکوت... و مردتصمیم گرفت با تمام نیرو به طناب بچسبد...

روز بعد
گروه نجات می گویند که یک کوهنورد یخ زده را مرده پیدا کرده اند.بدنش از یک طناب آویزان بود و با دستهایش محکم طناب را گرفته بود. او فقط یک متر با زمین فاصله داشت... /

وشما؟چقدر به طنابتان وابسته اید؟آیا حاضرید آن را رها کنید؟
در مورد خداوند هرگز یک چیز را فراموش نکنید:
(هرگز نباید بگویید که او شمارا فراموش کرده است یا تنها گذاشته است.هرگز فکر نکنید که او مراقب شما نیست.به یاد داشته باشید که او همواره شمارا با دست خود نگاه داشته است.)

=============================================

من هم قبلا دو تا داستان در مورد تلقین شنیده بودن گفتم اون رو هم بگذارم:

می گويند شخصی سر کلاس رياضی خوابش برد. وقتی که زنگ را زدند بيدار شد وباعجله دو مسأله راکه روی تخته سياه نوشته بود ياداشت کرد و بخيال اينکه استاد آنها را بعنوان تکليف منزل داده است به منزل برد و تمام آن روز وآن شب برای حل آنها فکر کرد. هيچيک را نتوانست حل کند، اما تمام آن هفته دست از کوشش بر نداشت . سرانجام يکی را حل کرد وبه کلاس آورد. استاد بکلی مبهوت شد ، زيرا آنها را بعنوان دونمونه از مسائل غير قابل حل رياضی داده بود. اگر اين دانشجو اين موضوع را می دانست احتمالاً آنرا حل نمی کرد، ولی چون به خود تلقين نکرده بود که مسأله غير قابل حل است ، بلکه برعکس فکر می کرد بايد حتماً آن مسأله را حل کند سرانجام راهی برای حل مسأله يافت.

برای آنکس که ایمان دارد ناممکن وجود ندارد

=============================================

چند نمونه فراموش نشدني باعث تغيير نگرش پزشكان و روانشناسان شد...

يك زنداني كه قصد فرار داشت بطور مخفيانه خود را در يكي از اتاقكهاي قطار جا داده بود و بعد از حركت فهميده بود كه در يخچال قطار قرار دارد. زنداني مطمئن بود كه در طي چندين ساعتي كه در يخچال قرار دارد منجمد خواهد شد و دقيقاً اينطور هم شد. اما بعد از رسيدن به مقصد مشاهده كردند كه زنداني يخ زده در حالي كه يخچال قطار خاموش بوده است و اين نشان ميدهد كه شخص زنداني به خود تلقين كرده كه منجمد خواهد شد و اين تلقين براي او حكم يك تصوير ذهني مطابق با افكار او داشته و همين باعث شده كه سلولهاي بدن وي واقعاً سرما را حس كرده و كم كم منجمد شود.

نمونه ديگر آزمايشي بود كه به پيشنهاد يكي از روانشناسان بر روي دو تن از مجرمين محكوم به اعدام انجام شد. آزمايش به اين صورت بود كه مجرم اول را با چشماني بسته در حضور مجرم دوم با بريدن شاهرگ دستش او را به مجازات رساندند. در اين هنگام نفر دوم با چشمان خود شاهد مرگ او بر اثر خونريزي شديد بود. سپس چشمان نفر دوم را نيز بستند و اين بار شاهرگ دست وي را فقط با تيغه اي خط كشيدند و در اين حين كيسه آب گرم نيز بالاي دست وي شروع به ريختن مي كرد اين در حالي بود كه دست او به هيچ وجه زخمي نشده بود. اما شاهدان يعني پزشكان و روانشناسان با كمال ناباوري ديدند كه مجرم دوم نيز پس از چند دقيقه جان خود را از دست داد چراكه او مطمئن بود كه شاهرگ دستش به مانند نفر اول بريده شده و خونريزي مي كند. ريخته شدن خون را نيز بر روي دست خود حس مي كرده است. در واقع تصوير ذهني او چنين بوده كه تا چند لحظه ديگر به مانند نفر اول هلاك مي شود و همين طور هم شد.

اين نشان مي دهد كه دستگاه عصبي شما با توجه به آنچه فكر مي كنيد يا خيال مي كنيد كه حقيقت دارد واكنش نشان مي دهد. دستگاه عصبي شما تجربه خيالي را از تجربه واقعي تميز نمي دهد. در هر دو مورد با توجه به اطلاعاتي كه از ناحيه مغز در اختيار او قرار مي گيرد واكنش نشان مي دهد. اين يكي از قوانين اوليه و اصولي ذهن است. در واقع اينطوري ساخته شده ايم. وقتي اين قانون را در افراد هيپنوتيزم شده مشاهده مي كنيم شك مي كنيم كه حتما نيرويي مرموز يا فوق طبيعي در كار است. در واقع آنچه را كه مي بينيم فرايند طبيعي عمل مغز و دستگاه عصبي انسان است و نه چيز ديگر.در پديده هيپنوتيزم اگر بيمار بدرستي گفته هاي شخص هيپنوتيزم كننده معتقد باشد كارهاي حيرت آور انجام مي دهد و بيمار رفتاري متفاوت از خود نشان ميدهد زيرا طرز فكر و باورش تغيير كرده است.

هيپنوتيزم يا خواب مصنويي هميشه به نظر اسرار آميز بوده است زيرا هميشه فهم اينكه چگونه باور كردن مي تواند منجر به رفتار غير عادي انسان شود دشوار بوده است. با خواب مصنويي چنان برخورد شده كه انگار نيرو يا قدرت ناشناخته اي در كار است. اما حقيقت اين است كه وقتي شخصي را متقاعد مي كنيد كه قدرت شنوايي اش را از دست داده رفتار ناشنوايان را پيدا ميكند. وقتي او را متقاعد مي كنيد كه نسبت به درد حساسيت ندارد، مي تواند بدون بيهوشي تحت عمل جراحي قرار گيرد و در اين ميان نيروي مرموزي هم در كار نيست.

بنابراین توجه داشته باشید که لحظه به لحظه مواظب گفته ها و فکرا و حرفای دلتون باشین مواظب باشین که بخودتون و دیگران چی میگین هیچ وقت نگین که چرا زندگی من اینجوری چون همش دست خودتونو این شمائین که زندگی خودتون رو به ویرونه و کلبه ای خرابه تبدیل میکنین یا به قصری باشکوه و شاهکاری بی نظیر .

این ماجراها رو حتما بخونید!
و به خود تلقین کنید که میتوانید با تلاش و کمک خداوند به هدف خود برسید

پست دوم رو هم از یاد نبرید!

MaaRyaaMi
21-08-2009, 15:46
فک نکنم 25 درصد باشه !!

ولی اگه شد هم به نظرم بازم آزمون مهمتره

AEZ_Best
21-08-2009, 17:50

گفتم منم اینجوری بگم شاید بیفته

فر زندان 2 حالت دارند یا دخترند یا پسر

پس فرزند اول 2 حالت دومی 2حالت سومی 2 حالت و ....
که در هم ضرب میشه میشه 2 به توان n

siafu
21-08-2009, 20:30

نه بابا اگه بخواد بشه از قبل امتحان نهایی ها اعلام میکردن. خیلی وقت پیش شنیدم اعلام کردن که 89 روی 15% خواهد بود

Hossein Adeli
21-08-2009, 23:48
اگه طرف بعد از 84 دیپلم گرفته 15 درصد معدل تاثیر داره یعنی ترازش 100 درصد حساب نمیشه و 85 درصدش رو در نظر میگیرن بعد اگه معدلش 13.5 باشه از اون 15 درصد میتونه 10 درصد رو بگیره و کلا بشه 95 درصد از کل تراز. درسته یا من اشتباه میکنم؟
با این حساب فردی که معدلش 17 باشه درصد کلش میشه 97.5 درسته؟
اگه این طور باشه که زیاد فرقی نمیکنه پس چرا همه نگران معدل و تاثیرش هستین؟ (البته در رتبه های زیر 5000 تاثیرش معلوم میشه و کسی که رتبش 30000 باشه خیلی فرق نمیکنه درسته؟)
راستی معدل رو درصد هر درس تاثیر داره یا در تراز و رتبه؟
اینا رو از 100 میگیرن بعد اون 15 درصد رو اضافه میکنن یا اون رو اول از 85 میگیرن و بعد 15 درصد رو اضافه میکنن؟

space20
22-08-2009, 00:19
راجع به تاثیر 15 درصدی من فکر میکنم اگه بخوان پیش رو هم نهایی بکنن امکانش هست که بیشتر باشه اما اونجا میتونید کاملا جبران کنید هرچند که به نظر خود من خیلی خیلی بعیده یه دفعه پیش هم نهایی بشه
به هرحال معدل هرچی بوده تموم شده و تاثیرش خیلی کمتر از اون وقتیه که بهش فکر میکنید و علاوه بر وقت اعصابتون رو هم از دست میدید
موفق باشید

alisahaf70
22-08-2009, 08:28
نه حرفتون اشتباه معدل رو پایش رو از 10 می گیرند نه از0 که اون وقت کسی که 16 شده می شه 6 از ده یعنی 60 درصد ولی اگر از 20 باشد می شه 16 از 20 یعنی 80 درصد وسنجش براش معدل زیر 10 معنی نداره چون اجاززه ی ثبت نام نداره و اونوقت معدل 16 با 20 تاثیر چندانی نداره پس پایه رو از 10 می گیره

dirty_coat
22-08-2009, 10:34
بچه ها ما یک چند روزی نبودیم با چه سرعتی حرکت کردین

pakbakhteh
22-08-2009, 11:15
با سلام ..
( یه پیرمرد در جمع جونا .. خوشحالم )
دیپلم ریاضی سال 1376
به هزار و یه دلیل بلافاصله ادامه تحصیل ندادم
سال 82 در جهاد دانشگاهی (دانشگاه جامع علمی کاربردی ) در رشته نرم افزار در مقطه کاردانی پذیرفته شدم و بعد دو سال موفق به اخذ مدرک فوق البته از نوع دیپلم شدم ..
علاقه خیلی زیادی به رشته مهندسی عمران دارم
بچه ها به نظرتون امکانش هست که با داشتن کاردانی کامپیوتر .. رفت سراغ کارشناسی عمران؟
لطفا راهنمایی کنید چی کار باید بکنم آزمون کاردانی به کارشناسی زمانش کیه ؟ منابع روچطوری میتونم تهیه کنم ؟
با تشکر

Hossein Adeli
22-08-2009, 11:54
نه حرفتون اشتباه معدل رو پایش رو از 10 می گیرند نه از0 که اون وقت کسی که 16 شده می شه 6 از ده یعنی 60 درصد ولی اگر از 20 باشد می شه 16 از 20 یعنی 80 درصد وسنجش براش معدل زیر 10 معنی نداره چون اجاززه ی ثبت نام نداره و اونوقت معدل 16 با 20 تاثیر چندانی نداره پس پایه رو از 10 می گیره
ممنون این تاثیرش در درصدها است یا در تراز و رتبه؟
تراز رو از 85 میگیرن بعد 15 درصد رو اضافه میکنن؟

siafu
22-08-2009, 12:25
اگه طرف بعد از 84 دیپلم گرفته 15 درصد معدل تاثیر داره یعنی ترازش 100 درصد حساب نمیشه و 85 درصدش رو در نظر میگیرن بعد اگه معدلش 13.5 باشه از اون 15 درصد میتونه 10 درصد رو بگیره و کلا بشه 95 درصد از کل تراز. درسته یا من اشتباه میکنم؟
با این حساب فردی که معدلش 17 باشه درصد کلش میشه 97.5 درسته؟
اگه این طور باشه که زیاد فرقی نمیکنه پس چرا همه نگران معدل و تاثیرش هستین؟ (البته در رتبه های زیر 5000 تاثیرش معلوم میشه و کسی که رتبش 30000 باشه خیلی فرق نمیکنه درسته؟)
راستی معدل رو درصد هر درس تاثیر داره یا در تراز و رتبه؟
اینا رو از 100 میگیرن بعد اون 15 درصد رو اضافه میکنن یا اون رو اول از 85 میگیرن و بعد 15 درصد رو اضافه میکنن؟

نه اینحوری نیست... طبق تحقیق من تاثیرش از اینها هم کمتره. البته مطمئن نیستم. ولی اینوم میدونم نسبت به بقیه حساب میشه یعنی مقایسه ای هست نه یه چیز ثابت که مثلا بگی چون من معدلم 0 شده از 85 درصد کنکور میدم.

azimzade
22-08-2009, 12:27
بچه ها ما یک چند روزی نبودیم با چه سرعتی حرکت کردین
آقا شما کجا بودی؟یکم بیا به بچه ها روحیه بده درس بخونن
حرفهای شما روی من که خیلی تاثیر داشته:46:

skhammari
22-08-2009, 14:01
سلام
بچه ها فصل ماتریس های ریاضی 2 رو باید بخونم ؟ چون توی هندسه تحلیلی همونا باز تکرار شده
فصل بردار یا آنالیز ترکیبی یا رسم توابع یا تصاعد رو چی ؟ چون همه اینا توی حسابان و پیش تکرار شده .:5:
مرسی

soheiltaker
22-08-2009, 14:56
سلام
بچه ها فصل ماتریس های ریاضی 2 رو باید بخونم ؟ چون توی هندسه تحلیلی همونا باز تکرار شده
فصل بردار یا آنالیز ترکیبی یا رسم توابع یا تصاعد رو چی ؟ چون همه اینا توی حسابان و پیش تکرار شده .:5:
مرسی

يه نگاه كوچيك بكن ،‌ولي همش تو هندسه تحليل هست ، كاملتر
نه ، به قول خودت همش حسابان كاملتر هست ، ولي تصاعد تو حسابان و پيش نيست!!:46:

soheiltaker
22-08-2009, 15:00
بچه ها دروس عمومی هم بخونم تابستون؟:دی
از من ميشنوي همشو نخون
تا آخر تابستون روي عربي خيلي كار كن ،‌ خيلي كمكت ميكنه
ولي مثلا ديني تو تابستون ارزش نداره بخوني ،‌
كلمه زبان بخون ،‌كتاب آبيه گاجو بگير ...
ادبيات هم كتابهاي كلك و بگير بشين آرايه و كلمه هاشو بخون (( البته لازم نيست حتما بشيني ، ميتوني وايسي:31:))
اما روي زبان و عربي سرمايه بزار!!

darklord_8
22-08-2009, 15:42
دوستان کنکوری این عکسی که گذاشتم توضیحاتیه که معلم زبانمون (آقای رحمانی مولف کتاب زبان کنکور خوشخوان) روی تخته نوشت . میشه گفت برای گرامر زبان کافیه . گفتم شاید به دردتون بخوره (کتابشم به نظر من خیلی خوب بود . اگه از زبان خوشتون میاد و حوصله دارید بهترین کتابه)

reza-atom
22-08-2009, 17:53
سلام
مرسی

اگه الان بخوني اونجا روونتر ياد ميگيري و وجدانت راحتتره !!!:31:

Neda007
22-08-2009, 22:19
بچه ها تو ماه رمضون چه ساعتایی درس میخونید؟
من که امروز اصلا حال نداشتم!فقط تونستم 4 ساعت غیر مفید درس بخونم!
شما ها چند ساعت خوندید؟

rosenegarin13
22-08-2009, 22:27
سلام به بچه های کنکوری،
ماه رمضان رسید و بچه هایی که روزه می گیرن یه کم درس خوندن براشون سخته،
به نظر من تا 40 دقیقه بعد از افطار به هیچ وجه سراغ درس نرید چون مفید نیست.
یکی 40 دقیقه بعد از افطار واسه خوندن درسای تخصصی مناسبه، یکی هم بعد از اذان صبح(بازم 40 دقیقه)
تو طول روز(یعنی وقتی حس کردید دیگه گرسنه اید و نمیشه) هم یا درسای عمومی بخونید یا تست بزنید.
اینا تجربیات من بود،امیدوارم به دردتون بخوره.
التماس دعا.

timsar jackson
22-08-2009, 22:38
من تو ماه رمضون زیاد واسم فرقی نمیکنه درس خوندن چون نه که تپلیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گرسنه نمیشم !!!

ولی ماه رمضون بدیش این سریالاشه که منم امسال اصلا نگاه نمیکنم شما هم یکی دو قسمت اولشو که نگاه نکنین دیگه خودتون

بقیشو دنبال نمیکنین..

soheiltaker
22-08-2009, 22:48
من تو ماه رمضون زیاد واسم فرقی نمیکنه درس خوندن چون نه که تپلیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گرسنه نمیشم !!!

ولی ماه رمضون بدیش این سریالاشه که منم امسال اصلا نگاه نمیکنم شما هم یکی دو قسمت اولشو که نگاه نکنین دیگه خودتون

بقیشو دنبال نمیکنین..

عزيز چون تپلي اسمتو نزار تيمسار جكسون .... بزار گروهبان گارسيا!!!:31::31::31:
شوخي كردم ،‌يه وقت ناراحت نشي!
اولا امسال شما بشيني پاي سريالها ، خودبه خود پا ميشي ميري درستو ميخوني!! اينقدر سريالاش مزخرفه!! شانس آوردين!
دوما ، تو ماه رمضان بايد به سيستم بدنتون دقت كنين ،‌ببينين كي ميتونين درس بخونين ،‌ هر كس براي خودش يه عادتهايي داره!!
به نظر من از ساعت 9 تا 1 بهترين موقع درس خوندنه:46:

pedramch
22-08-2009, 23:11
سلام..
بچه ها من با تست هندسه عجیب مشکل دارم..
تست های هندسه 1 رو اکثرا نمیتونم جواب بدم...
ضمنا خیلی هم وقتگیرند....
حالا دوتا مورد:
1-چیکار کنم که بتونم خوب تست بزنم؟
توی فهم درس هیچ مشکلی ندارم+از کتاب اندیشه فائق استفاده میکنم+با استاد پور اشرفی کلاس گرفتم...(اون چیزایی که تو کلاس میخونیم رو از رو آیندگان تست میزنم که مشکلی ندارم!)
2-آیا لازمه همه ی تست هاشو بزنم؟
اخه خیلی وقتگیره...

mazg
22-08-2009, 23:14
سلام.
واقعا 1 اتفاق جالب برام افتاده .من از اول که شروع کردم(حدود 1ماه و نیمه) کمتر یش اومد بالاتر از 8 ساعت بخونم.
ولی امروز با اینکه روزه بودم 10 ساعت درس خوندم.
برنامم هم اینجوریه که از ساعت 12 شب تا سحری میخونم.بعد میخوابم.بعدش توی روز اگه تونستم(که 2 تا 3 ساعتش حتما میشه) درس میخونم.دوباره بعد افطار شروع میکنم تا 11.30 شب.
واقعا به همه توصیه میکنم روزه بگیرن چون صرف نظر از مسایل اسلامی ،شاخصه های مثبت خیلی زیادی داره.

reza-atom
22-08-2009, 23:24
سلام..
حالا دوتا مورد:
توی فهم درس هیچ مشکلی ندارم+از کتاب اندیشه فائق استفاده میکنم+با استاد پور اشرفی کلاس گرفتم...(اون چیزایی که تو کلاس میخونیم رو از رو آیندگان تست میزنم که مشکلی ندارم!)
اخه خیلی وقتگیره...

خب اين يه چيز طبيعيه تو درس هندسه و تست زدن اين درس و لازم نيست نگران باشي.پيشنهاد ميكنم ابتدا به صورت طبقه بندي شده تستا رو بررسي كني و نكاتشو ياد بگيري و در مرحله ي آخر جمع بندي كني! ضمنا رمزينه ي هندسه ١ رو فراموش نكن!

reza-atom
22-08-2009, 23:27
سلام.
واقعا 1 اتفاق جالب برام افتاده .من از اول که شروع کردم(حدود 1ماه و نیمه) کمتر یش اومد بالاتر از 8 ساعت بخونم.
ولی امروز با اینکه روزه بودم 10 ساعت درس خوندم.
برنامم هم اینجوریه که از ساعت 12 شب تا سحری میخونم.بعد میخوابم.بعدش توی روز اگه تونستم(که 2 تا 3 ساعتش حتما میشه) درس میخونم.دوباره بعد افطار شروع میکنم تا 11.30 شب.
واقعا به همه توصیه میکنم روزه بگیرن چون صرف نظر از مسایل اسلامی ،شاخصه های مثبت خیلی زیادی داره.

يه مقدار برنامت عجيب غريب نيست؟
بعد موقع شروع شدن مدارس به مشكل برميخوري!

elendil
22-08-2009, 23:31
يه مقدار برنامت عجيب غريب نيست؟ بعد موقع شروع شدن مدارس به مشكل برميخوري!

برا من که مدرسه دارم میرم اینطوری بخوام بخونم همه میرن تو هم دیگه قاطی پاتی میشه وضعیتم :D:D:D:D

ولی کلا بچه ها شماهایی که میرین مدرسه برنامه هاتون چطوریه ؟

*Necromancer
23-08-2009, 01:04
بودجه بندی تستای کنکورر و از کجا میشه گیر آورد؟ من هر چی سرچ زدم چیزی نبود!

panizir
23-08-2009, 03:56
برا من که مدرسه دارم میرم اینطوری بخوام بخونم همه میرن تو هم دیگه قاطی پاتی میشه وضعیتم :D:D:D:D

ولی کلا بچه ها شماهایی که میرین مدرسه برنامه هاتون چطوریه ؟

ماه رمضون هم مدرسه میرین؟:18:

ما مدرسه داشتیم اول این هفته تموم شد.
همون برنامه هم برای اجرا کردن خیلی خوبه ( از افطار تا سحر)

alisahaf70
23-08-2009, 04:37
سلام..
حالا دوتا مورد:
اخه خیلی وقتگیره...

هندسه پایه همینه فقط باید تست بزنی اونم همه ی تست ها رو به همه ی یک توصیه ی معرکه کنم که اگر وقت ندارین فقط تمرین های کتاب درسی رو یاد بگیرید به هیچ کتاب دیگه ای هم احتیاج ندارید اونوقت حداقل 70 درصد سوالای کنکورو زدید اگر هم خواستید بیشتر کار کنید انرژی اتمی به نطر من بهتره کتاب درسی رو ول نکنید برای این که اهمیت کتاب درسی رو بفهمید تمرین های احتمال پیوسته جبر و نگاه کنید هر سال یک دونه از همون تمرینا می دن !خیلی وقت ها عددش هم فرق نمی کنه ولی انصافا بخونید کتابو ولی خیلی مفهومی با حفط کردن سر کنکور هیچی نمی زنید

رویه سازمان سنجش امسال جوری بود که بودجه بندی اصلا براش مهم نبود فکر نکنم 89 هم به بودجه بندی کنکور های سال های قبل توجه کنه در ضمن هیچ وقت سنجش بودجه بندی اعلام نکرده پس بی خیالش شو
نماز روزه های همگی وهمچنین همگی تو کنکور انشالا قبول

mehdi_7070
23-08-2009, 08:42

من پارسال توی مجله آزمون و اول کتاب‌های هفت‌کنکور کانون دیدم. مثلا این رشته‌ی انسانی (85 تا 87) هست:

برای رشته‌ی ریاضی هم این را چند وقت پیش نوشته بودم:
ریاضی:
دیفرانسیل، حسابان و ریاضیات پایه: 23 تست
هندسه‌ پایه: 8 تست
هندسه تحلیلی: 8 تست
آمار: 2 تست
جبرواحتمال و ریاضیات گسسته: 14 تست

فیزیک:
اول: 4 تست
دوم: 5 تست
سوم: 13 تست
پیش‌دانشگاهی: 23 تست

شیمی:
دوم: 11 تست
سوم: 12 تست
پیش: 12 تست

dracula_killer
23-08-2009, 12:51
دوستان یه سوال:
این کتاب تخته سیاه فیزیک رو میشه یه توضیحی بدید درموردش...و اینکه اصلا به درد میخوره؟

saeed_h1369
23-08-2009, 14:04
بچه ها یه توصیه میکنم که نذارید شبا درس بخونید و روزا خواب خیلی بده من تو ماه رمضان پارسال خیلی راحت هم روزه میگرفتم هم درس میخوندم اصلا هم اذیت نمیشدم بعدشم 1 ساعت مونده به افطار میرفتم یه درس گلابی مثه کلمه های زبان یا ادبیاتو میخوندم خیلی خوب بود تازه 2 تا سریال هم میدیدم :دی دو تاشم نمیدیدم
آرزوی موفقیت واسه تکتکتون دارم (اگه میدونستید چقدر از ته دلمه ) واسه همتون دعا میکنم:40::40:

Amirdb
23-08-2009, 14:32
بچه ها یه توصیه میکنم که نذارید شبا درس بخونید و روزا خواب خیلی بده من تو ماه رمضان پارسال خیلی راحت هم روزه میگرفتم هم درس میخوندم اصلا هم اذیت نمیشدم بعدشم 1 ساعت مونده به افطار میرفتم یه درس گلابی مثه کلمه های زبان یا ادبیاتو میخوندم خیلی خوب بود تازه 2 تا سریال هم میدیدم :دی دو تاشم نمیدیدم
آرزوی موفقیت واسه تکتکتون دارم (اگه میدونستید چقدر از ته دلمه ) واسه همتون دعا میکنم:40::40:
واسه چی خواب توی روز بده؟
مثلا من از ساعت 9:30 شب بعد از اولین فیلم شروع می کنم برای درس خوندن تا سحر.هر یک ساعت ونیم هم 20 دقیقه استراحت می کنم.وتوی این 20 دقیقه به بهترین آرزو هام فکر میکنم تا برای درس بعدی که میخوام شروع کنم با بالاترین انگیزه شروع به درس خواندن کنم.

توی روز هم 3 ساعت درس میخونم:صبح:یک ساعت ونیم تخصصی.عصر:یک ساعت ونیم عمومی.

به نظر من این بهترین روشه درس خوندن برای ماه رمضونه.چون توی طول روز اگه روزه باشیم اصلا نمیشه مثلا 8 ساعت درس خوند.
از دوستمون هم که برامون دعا می کنه تشکر میکنم.
ان شا الله توی شب های قدر این ماه بهترین تقدیر برامون رقم بخوره.یعنی قبول شدن توی بهترین رشته(مثل مکانیک) دانشگاه شریف.

AEZ_Best
23-08-2009, 17:09
سلام مثلثاتو کلا چگونه باید خوند و مسلط شد
آیا باید فرمول زیاد حفظ کرد
من اصلا مثلثات حالیم نیست کمک کنید

AEZ_Best
23-08-2009, 17:14

اگه کتاب آموزشی خیلی خوبی هم هست معرفی کنین ممنون میشم فقط سبز کانون نباشه که ...

mehdi_7070
23-08-2009, 17:43

اگه کتاب آموزشی خیلی خوبی هم هست معرفی کنین ممنون میشم فقط سبز کانون نباشه که ...

به نظر من اگه با مثلثات مشکل دارید، فصل آخر کتاب دیفرانسیل سیدحسین سیدموسوی (3000 مسئله و ...) انتشارات مبتکران جلد اول را بخونید. مطالب را به زبان ساده گفته و اثبات هم ذکر کرده. برای مثلثات باید تمرین کنید که اولا فرمول‌ها توی ذهن تثبیت بشه و هم این‌که سریع‌تر تشخیص بدید کدوم فرمول را باید استفاده کرد.
البته اگه اثبات‌ها و تبدیل‌ نسبت‌ها را تمرین کنید، می‌تونید تعداد فرمول کمتری را حفظ کنید.

mazg
23-08-2009, 17:46

سلام.به نظر من مثلثات تنها چیزی که خیلی خیلی مهمه تمرین زیاد ومروره.
اول فرمولها رو قشنگ یاد بگیر یعنی فرمولهای اصلی رو که باید حفظ کنی،حفظ کن. ولی فرمولهای فرعی رو اول خودت بدست بیار بعد حفظ کن.بعدشم شروع کن به تمرین حل کردن هرچی بیشتر تمرین حل کنی و بیشتر مرور کنی بهتر یاد میگیری.

reza-atom
23-08-2009, 18:36

آره به نظر من هم سبز كانون كتاب مزرخفيه با احترام به مولفش(من خودم اين كتاب رو خوندم تا يه جاهاييش خوبه ولي بيشتر جاها افراط كرده!)
براي مثلثات ابتدا دايره ي مثلثات رو خوب مسلط شي!
بعد از اون فرمول هاي مثلثاتي پايه رو (بعد از تسلط بر اتحاد هاي جبري) خوب با اثبات ياد بگير و سپس برو سراغ فرمولهاي فرعي-معادله هاي مثلثاتي و ...!
تو اين كار بايد فقط و فقط تجربه پيدا كني...

roz_kareN
23-08-2009, 18:47

مثلثات 15 - 20 تا فرمول پایه داره که بقیه فرمولا از همینا مشتق میشن. اونا اگه یاد بگیری و فول بشی اونوقت از همونا برای تستا انقدر استفاده کنی تا برات رله بشه اونوقت خودت میتونی راه راحت از همینا پیدا کنی که زودتر به جواب برسه. هرچقدر تمرین بیشتر حل کنی هم باهاش بیشتر آشنا میشی و باهاش حال میکنی هم سرعت یاد آوری راه حل و فرمول بالا میره.
برای فرمول حفظ کردن به نظر من لایتنر خیلی خوبه. اگه موظف بدونی خودت رو که هر شب بخونیش خیلی خوب و راحت یادت میمونه که همه کف میکنن.حتی خودت!
اینطوری اگه حفظشون کنی و با حل تمرین سرعت یادآوری اونها رو و استفاده ازشون رو بالا ببری هیچ مشکلی نخواهی داشت.

تازه میتونی برای اینکه فرمولها رو راحت تر یاد بگیری بعضی از اونا رو برای خودت اثبات کنی. اتبات فقط برای یادگیری روون تر.

omid888
24-08-2009, 10:39
1 توکل و برنامه ریزی و همت

timsar jackson
24-08-2009, 11:48
واسه خوندن لغات زبان چی رو پیشنهاد میکنین؟

کتاب سطر به سطر گاج؟ tick 8؟

فلش کارتای کانون واسه لغات چه جوریه؟

ati_1991
24-08-2009, 11:58
لغت زبان كتاب فرزاد احمدي از كلك معلم به سبك 504. به نظر من خيلي عاليه، شايد شناخته شده نباشه ولي خيلي به دردم خورد... حتما يه نگاهي بهش بندازيد و خدتون هم كقايسه كنيد با كتاب هاي ديگه.

pooyahacker
24-08-2009, 12:53
واسه لغات انگلیسی معلممون به همراه یه چند نفر دیگه یه دیکشنری جیبی نوشته بودن واسه انتشارات گاما ، به نظرم بهتر از بقیه بود ...
تیک 8 به نظرم خوب نیست ، برداشته هر لغت گلابی ای رو هم توش نوشته ، قلمچی هم همینطور ؛ مال شبقره هم که مزخرفه .

خودت برو نگاه کن ببین کدوم رو بیشتر می پسندی ...

MaaRyaaMi
24-08-2009, 13:08
من که با دیکشنری میخوندم
یعنی کتابو میخوندم لغاتشو در می اوردم می نوشتم

Shahin_Turk
24-08-2009, 13:13

بهترين کتاب :
کتاب کوچک رياضي قسمت مثلثات از انتشارات مدرسه !(قيمت : 1200 تومان)
به توصيه من گوش کن!!!!!!!!!!!!!

reza-atom
24-08-2009, 13:22
واسه خوندن لغات زبان چی رو پیشنهاد میکنین؟

کتاب سطر به سطر گاج؟ tick 8؟

فلش کارتای کانون واسه لغات چه جوریه؟

به شدت توصيه ميكنم كه از فلش كارت كانون استفاده كني (من خودم هم دارم و الان لغات اول و دوم رو تموم كردم ) اما دلايل استفاده :

1. حجم كم و كوچك بودن
2.طراحي زيبا
3.برجسته كردن لغات
3.براي هر لغت يه مثال از خود كتاب درسي آورده كه ديگه لازم نيست اون قسمت ها رو از كتاب درسي بخوني و از اونها مصون ميشي بنابراين كاربرد لغات رو هم ياد ميگيري و با يه تير 2 نشون ميزني !
4.در پشت هر كارت تعدادي تست تاليفي و كنكور براي يادگيري بهتر و جا افتادن در ذهن آورده...
5.مرور سريع و توي هر زمان!:27:

كلا با فلش كارت خيلي راحت با لغات زبان انگليسي رابطه بر قرار ميكني !:18:
فلش كارت ها شامل "واژگان زبان پايه" و "واژگان زبان پيش 1و2" هست ...

alisahaf70
24-08-2009, 16:25
براي يادگيري مثلثات فقط تنها راهش به دست اوردن فرمولاست شده براي هر فرمول نيم ساعت وقت بذار ولي خودت به دست بيار كسي هم مثلثات رو پشت گوش نندازه كه اونوقت رياضي زير 40 مي زنه كتاب مثلثات انتشارات مدرسه هم خيلي مفهومي و معركست براي كسايي كه نمي تونن فرمول حفظ كنن براي من كه جواب داد

.German.
24-08-2009, 17:33
جزییات ثبت نام و برگزاری کنکورهای 88 و 89

معاون سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمونهای امسال و سال آینده سازمان سنجش آموزش کشور را اعلام کرد و گفت: هفت آزمون سراسری مهم در سال 88 و 89 برگزار می شود که زمانبندی ثبت نام و برگزاری این آزمونها مشخص شده است.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون سراسری سال 89
حسین توکلی در گفتگو با مهر با اشاره به آزمون سراسری سال 89 گفت: بر اساس برنامه زمانی سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام آزمون سراسری سال 1389 از تاریخ 16 آذرماه امسال آغاز می شود و تا 24 ام این ماه ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: سازمان سنجش برنامه ریزی کرده است که این آزمون در تاریخ 10، 11 و 12 تیرماه برگزار شود.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 89
معاون سازمان سنجش با اشاره به تاریخ ثبت نام و برگزاری یکی دیگر از آزمونهای این سازمان به مهر گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1389 می توانند برای ثبت نام در این آزمون از تاریخ 5 آبان ماه تا 12 آبان ماه اقدام کنند.
وی اضافه کرد: سازمان سنجش این آزمون را در 28، 29 و 30 بهمن ماه سال جاری برگزار می کند.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته 89
توکلی اظهار داشت: ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته 1389 نیز از 3 اسفندماه 88 آغاز می شود و تا 9 این ماه ادامه خواهد داشت این آزمون در 7 مردادماه 89 برگزار خواهد شد.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون فنی و حرفه ای سال 89
وی گفت: آزمون فنی و حرفه ای سال 1389 نیز در 8 مرداد 89 برگزار می شود و داوطلبان می توانند برای شرکت در این آزمون در تاریخ 12 اسفندماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند مهلت ثبت نام در این آزمون نیز تا 19 اسفندماه در نظر گرفته شده است.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهای فراگیر 89
معاون سازمان سنجش آزمون کشور درباره زمان ثبت نام و برگزاری آزمونهای فراگیر دانشگاه پیام نور سال 89 نیز به مهر گفت: داوطلبان شرکت در آزمونهای فراگیر در مقاطع کاردانی به کارشناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور سال 89 باید برای ثبت نام در تاریخ 13 دی ماه سال جاری اقدام کنند مهلت ثبت نام در این آزمون برای کلیه مقاطع تا 17 دی ماه تعیین شده است.
وی گفت: آزمونهای فراگیر سال 89 دانشگاه پیام نور نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 1389 برگزار می شود.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهای دانشگاه علمی کاربردی
توکلی تاریخ ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته 88 را 3 تا 10 آذر ماه اعلام کرد و گفت: آزمونهای دانشگاه جامع علمی کاربردی در 25 دی ماه سال جاری برگزار می شود.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون معادل کارشناسی ارشد 88
وی تاریخ ثبت نام در آزمون معادل کارشناسی ارشد سال 1388 را 19 شهریورماه اعلام کرد و به مهر گفت: داوطلبان برای شرکت در این آزمون از 19 تا 24 شهریورماه فرصت ثبت نام دارند این آزمون 29 آبان ماه برگزار خواهد شد.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان هر یک از آزمونهای سراسری سالهای 88 و 89 سازمان سنجش باید برای ثبت نام الکترونیکی در این آزمونها در فرصتهای تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنند.

moraddad
24-08-2009, 19:14
براي يادگيري مثلثات فقط تنها راهش به دست اوردن فرمولاست شده براي هر فرمول نيم ساعت وقت بذار ولي خودت به دست بيار كسي هم مثلثات رو پشت گوش نندازه كه اونوقت رياضي زير 40 مي زنه كتاب مثلثات انتشارات مدرسه هم خيلي مفهومي و معركست براي كسايي كه نمي تونن فرمول حفظ كنن براي من كه جواب داد
آقا نترسونمون دیگه!:31:
مگه چند تا مثلثات میاد؟
چه مستقیم چه غیر مستقیم؟

reza-atom
24-08-2009, 20:45
مگه چند تا مثلثات میاد؟
چه مستقیم چه غیر مستقیم؟

مثلثات بطور غير مستقيم خيلي جاها كاربرد داره برا همين طراحان كنكور توجه زيادي دارن!

Alamate Soal
24-08-2009, 21:39
مگه چند تا مثلثات میاد؟
چه مستقیم چه غیر مستقیم؟

من امثال حدود 100 ساعت رو به مسلسات اختصاص دادم و باعث شد رياضي رو حدود 10 درصد بيشتر بزنم .

Alamate Soal
24-08-2009, 21:42
به شدت توصيه ميكنم كه از فلش كارت كانون استفاده كني (من خودم هم دارم و الان لغات اول و دوم رو تموم كردم ) اما دلايل استفاده :

1. حجم كم و كوچك بودن
2.طراحي زيبا
3.برجسته كردن لغات
3.براي هر لغت يه مثال از خود كتاب درسي آورده كه ديگه لازم نيست اون قسمت ها رو از كتاب درسي بخوني و از اونها مصون ميشي بنابراين كاربرد لغات رو هم ياد ميگيري و با يه تير 2 نشون ميزني !
4.در پشت هر كارت تعدادي تست تاليفي و كنكور براي يادگيري بهتر و جا افتادن در ذهن آورده...
5.مرور سريع و توي هر زمان!:27:

كلا با فلش كارت خيلي راحت با لغات زبان انگليسي رابطه بر قرار ميكني !:18:
فلش كارت ها شامل "واژگان زبان پايه" و "واژگان زبان پيش 1و2" هست ...

من براي لغت از كتاب " 504 " انتشارات كلك معلم استفاده كردم از فلش كارت كانون بهتر بود هرچند لغت هاي كمتري داشت ولي جملات و مثال ها و تست هاي خوبي داشت

ehsan_manu
25-08-2009, 00:13
سلام
من می خوام برم پیش ریاضی
من موتولد نیمه دوم 70 ام
من اگه غیر حضوری کنم سال 89 قبول نشم می تونم 90 کنکور بدم
نیمه حضوری چطور

sinasalar2007
25-08-2009, 00:16
یه سوال :
این فلش کارت ها تنها فایده اشون اینه که لغت روشون نوشته با مثال برای یادگیری بهتر ؟ نکته ی خاص دیگه ای نداره نه ؟
یه زمانی هم من کلاس زبان میرفتم چه قدر فلش کارت نوشتم ( اگر فلش کارت ها رو میدادم به یه چاپخونه الان از شهاب اناری هم معروفتر شده بودم:31: )

ehsan_manu
25-08-2009, 00:21
[سلام
من می خوام برم پیش ریاضی
من موتولد نیمه دوم 70 ام
من اگه غیر حضوری کنم سال 89 قبول نشم می تونم 90 کنکور بدم
نیمه حضوری چطور

shia1411
25-08-2009, 05:53
توروخدا یکی به من کمک کنه
دوستان من میخوام کنکور زبان های خارجی رو بدم، اولا نمیدونم عمومی های ریاضی و تجربی رو بخونم؟یا عمومی های انسانی رو؟بعدشم برای زبان تخصصی انگلیسی چی بخونم؟مخصوصا برای گرامر؟

MaaRyaaMi
25-08-2009, 07:13
برای کنکور زبان
دروس عمومی همه رشته ها یکیه ! فرقی نمیکنه که ...

زبان تخصصی رو نمی دونم کتاب زیاده تو این زمینه!

alisahaf70
25-08-2009, 08:27
مگه چند تا مثلثات میاد؟
چه مستقیم چه غیر مستقیم؟

اتفاقا تو این زمینه ها باید بترسی طراح های کنکور امسال نشان دادن رو نقطه ضعف بچه ها می خوان دست بگذارن پس چرا امسال هر کی رو دیدی اکثرا ریاضیش حول35 بود برو تو کارنامه ی 88 ببین همهی سوالای امثال به نوعی به مثلثات ربط داشت انتگرال مشتق .....

saeed_h1369
25-08-2009, 08:35
واسه چی خواب توی روز بده؟
مثلا من از ساعت 9:30 شب بعد از اولین فیلم شروع می کنم برای درس خوندن تا سحر.هر یک ساعت ونیم هم 20 دقیقه استراحت می کنم.وتوی این 20 دقیقه به بهترین آرزو هام فکر میکنم تا برای درس بعدی که میخوام شروع کنم با بالاترین انگیزه شروع به درس خواندن کنم.

توی روز هم 3 ساعت درس میخونم:صبح:یک ساعت ونیم تخصصی.عصر:یک ساعت ونیم عمومی.

به نظر من این بهترین روشه درس خوندن برای ماه رمضونه.چون توی طول روز اگه روزه باشیم اصلا نمیشه مثلا 8 ساعت درس خوند.
از دوستمون هم که برامون دعا می کنه تشکر میکنم.
ان شا الله توی شب های قدر این ماه بهترین تقدیر برامون رقم بخوره.یعنی قبول شدن توی بهترین رشته(مثل مکانیک) دانشگاه شریف.
ان شا الله که به آرزوت میرسی
من خودم میخوندم 8 ساعت یا بیشترو و مشکلی برام پیش نمیومد اینو میگم چون که بدنت شب نیاز به خواب داره نه روز من حتی بعضی وقتا که تا 12 و نیم بیدار میموندم برادرم میومد میگفت پاشو برو بخواب داری از وقت صبحت میزنی میگفت ساعت 10 یا 11 بخواب صبح 6و نیم بلند شو یا 7 ببینید بهترین وقت درس خوندن صبح زود (البته من خیری ازش ندیدم چون همیشه خوابم میومد:دی ) اونم وقتیه که سر حال سرحالی و خواب باید ماله شب باشه من خیلی از اشتباهاتمو تو آزمونای کانون می فهمیدم مثلا دو هفته درس میخوندم به نظر خودم خیلی هم توپ خوندم بعد میرفتم ترازم میشد 7000 به خودم میومدم میدیدم تو خوابم کارم ایراد داره منظورم اینه که شما نبین که بیدار میمونی درس میخونی باید ببینی اینا چجوری تو ذهنت میمونه و موندگار میشه به هر حال خودت میدونی هر جور که فکر میکنی بهتره درس بخون من پیشنهاد دادم فقط

saeed_h1369
25-08-2009, 08:40
برای مثلثات گوش بدین ببینید چه وگو ام :دی
شما کاری که باید بکنید اینه که اول فرمولای اصلیه اصلی رو حفظ کنی
خیلی خوب بلد باشی بعد میشینی تست میزنی و مسئله حل میکنی بعد میبینی بعضی از مسئله ها به یه فرمول نیاز دارن که تو بلد نبودی و تازه میبینیی که بدون اون فرمول هم حل بشو نیست پس اون فرمول رو حتما یادداشت میکنی دوباره تست میزنی و فرمول های کلیدی رو جمع میکنی و سعی میکنی نه با حفظ کردن به صورت خوندن دینی و ادبیات بلکه با حل مسئله تو ذهنت جا بگیره حتی اولاش دیدی نیازت شد دوباره همون فرمول بیا وسط مسئله از روی فرمول بنویس و باهاش ادامه بده

با این روش من که از مثلثات متنفر بودم جوری عاشقش شدم که حاضر بودم تمام تستا توش مثلثات می بود مثلثات تو هر تستی که فکرشو بکنید کاربرد داره و دونستن کاملش اساس کارتونه
موفق باشید

saeed_h1369
25-08-2009, 08:43
[سلام
من می خوام برم پیش ریاضی
من موتولد نیمه دوم 70 ام
من اگه غیر حضوری کنم سال 89 قبول نشم می تونم 90 کنکور بدم؟
نیمه حضوری چطور؟
جواب این دوستمونم اگه میدونید بدید گناه داره تازه عضو شده :دی
به نظر من که اصلا پاشو برو مدرست دور این غیر حضوری و اینا رو خط بکش من هر کسو دیدم به نتیجه ای نرسیده

dirty_coat
25-08-2009, 09:11
توروخدا یکی به من کمک کنه
دوستان من میخوام کنکور زبان های خارجی رو بدم، اولا نمیدونم عمومی های ریاضی و تجربی رو بخونم؟یا عمومی های انسانی رو؟بعدشم برای زبان تخصصی انگلیسی چی بخونم؟مخصوصا برای گرامر؟
کتابهای عمومی که مشترک تمام رشته ها است رو باید بخونی
کتاب bridge in the gap رو هم باید بخونی در ضمن انتشارات اندیشه سازان یک کتاب چند جلدی مخصوص کنکور زبان داره خیلی خوبه

reza-atom
25-08-2009, 10:17
آقا سعيد راست ميگن ، بهتره كه همه ي فرمولهاي مثلثات رو يجا داشته باشين تا از پراكندگي و آشفتگي جلوگيري شه!

timsar jackson
25-08-2009, 11:19
بچه ها نظرتون در مورد دفتر برنامه ریزی قلم چی چیه؟ میگن این روش برنامه ریزی صحیح نیست...

کسی تا حالا استفاده کرده که نتیجه بگیره؟

AEZ_Best
25-08-2009, 11:25
آقایون ممنون از کمکتون در مورد مثلثات
در مورد تحلیلی خوندنم یه کمکی بکنین + معرفی کتاب های خوب ممنون میشم

یه کتابی باشه که واقعا تحلیلی باشه که من از فورمول خالی حفظ کردن متنفرم

گاج سفید
گاج سبز
مبتکران
اندیشه سازان
کانون سبز پایافر

نظرتونم در مورد اینا بگین
هیچکدوم به درد بخور هست (به خصوص در مورد آموزش)

dirty_coat
25-08-2009, 11:27
بچه ها نظرتون در مورد دفتر برنامه ریزی قلم چی چیه؟ میگن این روش برنامه ریزی صحیح نیست...

نمیدونم برای چی به من دفتر ندادند:19:
ایا باید برم بخرم؟

saeed_h1369
25-08-2009, 11:42

بله خیلیخوبه من استفاده میکردم مرتب بدون زور هیچ کسی فقط یه توصیه میکنم اگه استفاده کردین آدمه ساعتی نشین یعنی یه عادت بد میاره اینم اینه که همش فکر این هستید که ساعت درس خوندنو زیاد کنید و این خیلی بده باید به فکر فهمیدن مطلب باشید نه مقدار خوندن ساعتیش

MaaRyaaMi
25-08-2009, 11:52
گاج سفید
گاج سبز
مبتکران
اندیشه سازان
کانون سبز پایافر

رمزینه هم میگفتن خوبه البته من نخوندمش

نمیدونم برای چی به من دفتر ندادند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایا باید برم بخرم؟
فرقی نمی کنه چه بری از بیرون بخری یا پشتیبانت برات تهیه کنه اخرش باید پول بدی!!

shia1411
25-08-2009, 12:12
بچه ها تا چه رتبه ای از زبان خارجی میتونه تو تهران درس بخونه؟
یه جا یه مشاوره دیدم، امسال نفر 73 زبان خارجی شده بود، بهش گفته بودند امکان اینکه در تهران قبول شی 100% نیست.
جایی هست که کنکور آزمایشی بگیره واسه کسایی که فقط منحصرا میخوان تو زبان خارجی شرکت کنند؟

mazg
25-08-2009, 12:17
یه جا یه مشاوره دیدم، امسال نفر 73 زبان خارجی شده بود، بهش گفته بودند امکان اینکه در تهران قبول شی 100% نیست.
جایی هست که کنکور آزمایشی بگیره واسه کسایی که فقط منحصرا میخوان تو زبان خارجی شرکت کنند؟

سلام.
سوال اولتونو نمیدونم ولی در مورد آزمون قلمچی میگیرهو

saeed_h1369
25-08-2009, 12:22
جایی هست که کنکور آزمایشی بگیره واسه کسایی که فقط منحصرا میخوان تو زبان خارجی شرکت کن
قلم میگیره اما نمیدونم کیفیتش به پایه ریاضی و تجربیو اینا میرسه یا نه

MaaRyaaMi
25-08-2009, 12:37
منظورت دانشگاه تهرانه یا شهر تهران؟

alisahaf70
25-08-2009, 12:44
آقایون ممنون از کمکتون در مورد مثلثات
در مورد تحلیلی خوندنم یه کمکی بکنین + معرفی کتاب های خوب ممنون میشم

گاج سفید
گاج سبز
مبتکران
اندیشه سازان
کانون سبز پایافر

من تو حفظ کردن تعطیل بودم یا باید می فهمیدم یا هیچی دیگه گاج سبز به حدی تو تحلیلی معرکه بود که سوالی نبود که حل نکنم فقط فصل اخرش رو چرند توضیح داده بقیه فصل هاش معرکست

Marichka
25-08-2009, 13:43
سلام

دوستان بر اساس قانون شماره ی 3 این تاپیک:

3- پستهای پشت سر هم رو حتما در یک پست ارسال بفرمایید. در صورت مشاهده به دلیل بالا بودن تعداد پستها پستهای بعدی حذف خواهند شد.پس از این پست بنده، پستهای اول به بعد کاربرانی که چندین پست پشت سر هم ارسال می کنند (به جای ویرایش پست اول و اضافه کردن مطلب به اون)، بدون توجه به نوع پست و محتوا یا درخواست حذف خواهد شد!

لطفا در هنگام فرستادن پست این نکته رو مد نظر داشته باشید.

ممنونم :)

shia1411
25-08-2009, 14:09
منظورت دانشگاه تهرانه یا شهر تهران؟

منظورم شهر تهرانه، دانشگاههای خوبش دیگه، علامه، تهران، بهشتی...

ati_1991
25-08-2009, 15:15
من امثال حدود 100 ساعت رو به مسلسات اختصاص دادم و باعث شد رياضي رو حدود 10 درصد بيشتر بزنم .
ضمن تاييد حرف شما... دوستاني كه در تابستون روي مثلثات وقت مي ذارن، بعدا هم در فاصله هاي زماني معين براي دوره اش حتما وقت بذارن.... من روي مثلثات و فرمول هاش فول فول بودم. از تابستون سوم راهنمايي مثلثات مي خوندم، اما چون نزديك كنكور زياد بهش اهميت ندادم از يادم رفتن.

Amirdb
25-08-2009, 15:51
برای قسمت تحلیل صرفی در عربی چند سوال تو کنکور میاد؟
برای قوی شدن توی این مبحث باید چی کار کنم؟من توی ازمون های آزمایشی اصلا تست های تحلیل صرفی رو نمی زنم.
اگه کتابی می شناسد معرفی کنید.

shia1411
25-08-2009, 16:07
برای قسمت تحلیل صرفی در عربی چند سوال تو کنکور میاد؟
برای قوی شدن توی این مبحث باید چی کار کنم؟من توی ازمون های آزمایشی اصلا تست های تحلیل صرفی رو نمی زنم.
اگه کتابی می شناسد معرفی کنید.

گاج سبز حرف نداره، همرو تحلیل صرفی کرده و تست های زیادی هم در این موضوع داره که همشون خوب و قویه، آخرشم پاسخ تشریحی داره که کامل توضیح داده

Amirdb
25-08-2009, 16:35
گاج سبز حرف نداره، همرو تحلیل صرفی کرده و تست های زیادی هم در این موضوع داره که همشون خوب و قویه، آخرشم پاسخ تشریحی داره که کامل توضیح داده

میگم توی کنکور قسمت تحلیل صرفی فقط جملات کتاب میاد؟

AEZ_Best
25-08-2009, 16:43
من تو حفظ کردن تعطیل بودم یا باید می فهمیدم یا هیچی دیگه گاج سبز به حدی تو تحلیلی معرکه بود که سوالی نبود که حل نکنم فقط فصل اخرش رو چرند توضیح داده بقیه فصل هاش معرکست

منظورتون کشاورزی هست مولفش؟

من اینو خوندم ولی اثر نکرد!
فرمولم که ماشالله زیاد داده نمیدونم چکار کنم؟

..........
در مورد تحلیلی یه کمکی بکنین + معرفی کتاب های خوب ممنون میشم

گاج سفید
گاج سبز
مبتکران
اندیشه سازان
کانون سبز پایافر

shia1411
25-08-2009, 16:49
میگم توی کنکور قسمت تحلیل صرفی فقط جملات کتاب میاد؟

آره فقط از جملات کتاب میاد، جملات درس ها و البته تمارین

mehdi_7070
25-08-2009, 18:51

..........

گاج سفید
گاج سبز
مبتکران
اندیشه سازان
کانون سبز پایافر

فکر می‌کنم فعلا بهترین راه این هست که خودت وقت بذاری و روابط موجود را برای خودت تحلیل و توجیه کنی. یعنی باید خودت دست به کار بشی:20:

ati_1991
25-08-2009, 19:22
آره فقط از جملات کتاب میاد، جملات درس ها و البته تمارین

نه ديگه! يه متن از خودشون مي دن،‌چند خطي،‌بعد از توي كلمات اون هم كلماتي رو مشخص مي كنن كه بايد تحليل صرفي و اعراب بشه.

shia1411
25-08-2009, 20:53
میشه یکی به من بگه برای اینکه کنکور سراسری زبان در تهران قبول شم باید چه رتبه ای بیارم؟معدلم 16 هست با این معدل میتونم؟
در ضمن کدوم دانشگاه برای ادبیات انگلیسی بهتره؟اگر درصد های یکی از رتبه های برتر هم داشتید یا خودتون تهران قبول شدید بهم بگید که با چه درصد هایی چه رتبه ای آورده.ممنون

siafu
25-08-2009, 22:05
من نفهمید آخر. آقا درسنامه خوب برای ادبیات چیه؟؟ کلک معلم یا گاج سبز؟ (واسه کنکور)
تست میکروطبقه بندی گاج رو گرفتم الان درسنامه رو میخوام.

farshad_miki
25-08-2009, 22:15
من نفهمید آخر. آقا درسنامه خوب برای ادبیات چیه؟؟ کلک معلم یا گاج سبز؟ (واسه کنکور)
تست میکروطبقه بندی گاج رو گرفتم الان درسنامه رو میخوام.
من هردو رو دارم

گاج سبز رو کامل بخونی حتما بالای 70 80 میزنی:8:

Parnyan
25-08-2009, 22:18
سلااااام

امیدوارم حاله همگی خوب باشه !!!!

بچه ها کسی فلش کارت هندسه رو دیده ؟ به درد میخوره برا مرور کردن یا خلاصه بنویسم !؟!؟!؟!

nafas
25-08-2009, 22:39
سلااااام

امیدوارم حاله همگی خوب باشه !!!!

بچه ها کسی فلش کارت هندسه رو دیده ؟ به درد میخوره برا مرور کردن یا خلاصه بنویسم !؟!؟!؟!

من خودم برا خودم درست کردم
اگه خودت درست کنی خیلی بهتره

Parnyan
25-08-2009, 22:44
من خودم برا خودم درست کردم
اگه خودت درست کنی خیلی بهتره

:31:خب همون خلاصه اس دیگه !!!!

:40:مرسی!

Antonio Andolini
26-08-2009, 00:07
سلام!
می خواستم بدونم که وقتی که کتاب تست رو تموم کردید دوباره همون کتاب رو می خونید یا میرید سراغ کتابای دیگه؟
من شیمی مبتکران رو در آستانه ی تموم کردن هستم ولی نمیدونم بعدش چی بگیرم:10:

AEZ_Best
26-08-2009, 00:29
فکر می‌کنم فعلا بهترین راه این هست که خودت وقت بذاری و روابط موجود را برای خودت تحلیل و توجیه کنی. یعنی باید خودت دست به کار بشی:20:

توی اینا من از سبز کانون پایافر خیلی خوشم اومده! آیا این کلا کتاب خوبیه؟

amirmon
26-08-2009, 00:42

..........

گاج سفید
گاج سبز
مبتکران
اندیشه سازان
کانون سبز پایافر

آره سبز کانون پایافر معرکه است.

ati_1991
26-08-2009, 02:01
سلام!
می خواستم بدونم که وقتی که کتاب تست رو تموم کردید دوباره همون کتاب رو می خونید یا میرید سراغ کتابای دیگه؟
من شیمی مبتکران رو در آستانه ی تموم کردن هستم ولی نمیدونم بعدش چی بگیرم:10:
اگه روي تست هاي همون كتاب مسلط نيستي لازمه همون رو دوباره بخوني. وگرنه بري سراغ يه كتاب ديگه. البته فكر كنم با تسلط روي شيمي مبتكران، ديگه همه چي حله:46:

mehdi_7070
26-08-2009, 11:12
توی اینا من از سبز کانون پایافر خیلی خوشم اومده! آیا این کلا کتاب خوبیه؟

آره. کتاب خوبیه. راه‌‌های تست جالبی هم مطرح کرده. ولی من خودم فقط با فصل دوم مشکل داشتم:19:
اگه دیدی با خوندن این کتاب باز هم مشکل داری، پی‌ام بده شاید خلاصه‌‌هایی که نوشتم به دردت بخوره:20:

MaaRyaaMi
26-08-2009, 12:10
منظورم شهر تهرانه، دانشگاههای خوبش دیگه، علامه، تهران، بهشتی...

خب باید بگم بیشتر از رتبه 70 میشه قبول شد تهران! احتمالا اون کسی که گفته هیچی حالیش نبوده!

من فکر کنم تهران خوب باشه واسه زبان البته دانشگاه های دیگه هم هس مثل علامه و ...

خب بیشتر بچه ها زبان هم شرکت کردن رتبه شون هم خوب بوده!
خواهشا یکی که رتبه ش خوب شده درصداشو بزاره (زبان) واسه این دوستمون ...

John Doe
26-08-2009, 12:50
درصدای زبان من:
ادبیات 66
عربی 80
دینی 85
زبان 81
زبان تخصصی 69
رتبه در سهمیه 80(منطقه 1)
رتبه کشوری 129

alisahaf70
26-08-2009, 13:09
فلش هندسه پایه به نظر من جالب نبود خلاصه های انرژی اتمی بهتره
بپه ها من جزوه ی کلاس هندسه 2 پایافر رو دارم کسی خواست بگه ولی نظر خودم رو بخواین مزخرفه عجب کلاسی باهاش داشتیم یک تمرین می نوشت می گفت حل کنید می رفت بیرون سیگار می کشید دوبره می اومد تو و یک دونه دیگه نی داد و .... ساعتی فکر کنم یک بسته می کشید همون جور که گفتم جزوش مزخرفه حالا اگر می خواین بگین

azimzade
26-08-2009, 13:43
فلش هندسه پایه به نظر من جالب نبود خلاصه های انرژی اتمی بهتره
بپه ها من جزوه ی کلاس هندسه 2 پایافر رو دارم کسی خواست بگه ولی نظر خودم رو بخواین مزخرفه عجب کلاسی باهاش داشتیم یک تمرین می نوشت می گفت حل کنید می رفت بیرون سیگار می کشید دوبره می اومد تو و یک دونه دیگه نی داد و .... ساعتی فکر کنم یک بسته می کشید همون جور که گفتم جزوش مزخرفه حالا اگر می خواین بگین

من دارم میرم سال سوم میخواستم قبل اینکه مدرسه ها شروع بشه یکم درسای سال بعدو بخونم.برای همین خیلی دنبال جزوه هستم.اگه میشه همونو بذارین:11:
راستی هرکسی اگه از جزوه های سال سوم ریاضی دم دستش داره اگه تونست بذاره.با تشکر پیشاپیش:40:

frnsh
26-08-2009, 14:02
من تازه درسهای ریاضیات رو تموم کردم. فقط ادبیاتها مونده.
سر خوندنشون توی این موندم که باید تمرینها رو هم حتما بخونم یا نه؟ مثلا واسه حسابان، من هیچ وقت تمرینهاشو نخوندم توی مدرسه. نمیدونم واجبه که بخونم؟ چون مثالهایی که دارم، از تمرینها خیلی بهتره. در ضمن من بین خوندن، چندتا از مثالهای خیلی مهم یا سختترین ها رو هم حل میکنم.

و اینکه الان تازه اومدم سر تستهای ریاضیات. توی حل خیلی از تستهایی که غلط حل کردم، فرمولهایی هست که اصلا من به عمرم ندیدم! حالا جدا از اونا که مال پیش هست. به نظرتون چه کنم؟ بهتره که صبر کنم و بعد توی کتاب کمکی ها باهاش مواجه میشم یا اینکه به زور حفظش کنم؟ آخه فکر نمیکنم اگه همینطوری حفظش کنم، یادم بمونه.

ممنون

nafas
26-08-2009, 14:09
و اینکه الان تازه اومدم سر تستهای ریاضیات. توی حل خیلی از تستهایی که غلط حل کردم، فرمولهایی هست که اصلا من به عمرم ندیدم! حالا جدا از اونا که مال پیش هست. به نظرتون چه کنم؟ بهتره که صبر کنم و بعد توی کتاب کمکی ها باهاش مواجه میشم یا اینکه به زور حفظش کنم؟ آخه فکر نمیکنم اگه همینطوری حفظش کنم، یادم بمونه.

خوب نکات که توی تست ها میگن اصولا معلم ها توی جزوشون نمیگن
یعنی مخصوصا درسای فیزیک و ریاضی

ببین به نظرم باید اول کتاب های کمک آموزشی یا جزوه ای که اولش یه سری نکات رو گفته بعد بر اساس اون نکات تست میده بعد شروع کنی به تست زدن
یعنی اول نکات رو میخونی بعد اگه نکته برداری میکنی مثله من توی کارت بنویس بعدش بیا تستشو بزن بعد برو سراع کتاب های تست سخت

درواقع بهنظرم تست کتاب های تست بخاطر این بوجور اومدن که این نکا رو بگن به ما اگه ما اینا رو نخونیم که فایده نداره

سعی کن هم از کتاب های میکروطبقه بندی استفاده کنی یعنی از سوال آسون بره به سخت

mehdi_7070
26-08-2009, 14:11

اگه یکی دو مورد مثال بذاری بهتره:46:

AEZ_Best
26-08-2009, 14:48
آره. کتاب خوبیه. راه‌‌های تست جالبی هم مطرح کرده. ولی من خودم فقط با فصل دوم مشکل داشتم:19:
اگه دیدی با خوندن این کتاب باز هم مشکل داری، پی‌ام بده شاید خلاصه‌‌هایی که نوشتم به دردت بخوره:20:

سلام
ممنون مشکلم رفع شد الان آخرای ضرب خارجی هستم
من کانونو میخونم بعد گاج سبز رو میخونم و تستای گاج سبز رو میزنم دیگه فعلا مشکلی فکر نکنم باشه.
به نظرتون این 2 تا کافیه؟ تستای کانون بدرد بخور هستن؟ سوالای کنکور کلا چجورین هم سطح این گاج سبزن یا سخت ترن؟ سوالای امسالو که من اصلا بهشون توی جلسه هم نگاه نکردم!!!

در مورد خلاصه هم من فکر کنم کلا بلد نیستم خلاصه بنویسمشما تو خلاصه هاتون چی مینویسین به خصوص فیزیک شیمی و تخصصی ها
مثلا من اومدم فیزیک رو بنویسیم یهو دیدم کل کتاب رو نوشتم!!! => ولش کردم خلاصه نویسی رو
ولی توی حسابان عربی و .. هرچی رو بلد نبودم (نکات مهم روش جدید یا کل مطلب!) رو نوشتم خوب بوده
قبل هر فصلی اینا رو هم میخونم بعد سئال حل میکنم بهتر شده.

سر خوندنشون توی این موندم که باید تمرینها رو هم حتما بخونم یا نه؟ مثلا واسه حسابان، من هیچ وقت تمرینهاشو نخوندم توی مدرسه. نمیدونم واجبه که بخونم؟ چون مثالهایی که دارم، از تمرینها خیلی بهتره. در ضمن من بین خوندن، چندتا از مثالهای خیلی مهم یا سختترین ها رو هم حل میکنم.

ممنون

به نظر من تمرینا و مثالای حسابان وری وری مهمه منم اهمیت نمیدادم تابستونی معلم دیف پارسالمون گفت اینارم نگاه کن منم نگاه کردم اوضاعم خیلی بهتره
ولی شما اگه فصل حد هستین حتما هم ارزی و اینا رو دیدین که ... هم ارزیا رو باید به کار ببرین تا مسلط بشین تعدادشونم زیاد نیست (البته اگه فصل حد هستین! چون منم پارسال همین مشکلو داشتم! الانم نسبتا رفع شده)

panizir
26-08-2009, 15:23
يه سوال.
اگه كسي آخر شهريور بره مسافرت خيلي يادش مي ره يا عقب ميفته؟؟
به نظرتون چه جزوه اي ببرم مسافرت كه هم كم حجم باشه هم مفيد باشه؟

shia1411
26-08-2009, 16:43
درصدای زبان من:
ادبیات 66
عربی 80
دینی 85
زبان 81
زبان تخصصی 69
رتبه در سهمیه 80(منطقه 1)
رتبه کشوری 129

دوست عزیزم، با این رتبه کجا میشه قبول شد؟چه رشته ای؟میشه ادبیات تهران قبول شد؟میتونم بدونم تاثیر معدل چقدر بوده؟زبان تخصصی امسال سخت بود؟شما چیا رو خوندید برای این درصدها؟به من چی توصیه میکنید؟
من تصمیم دارم فقط برای کنکور زبان بخونم.چکار کنم از الان به نظرتون؟

MaaRyaaMi
26-08-2009, 17:58
يه سوال.

من نمیدونم چه درسایی خوندی ولی خوب عمومیا خوبه
یا مثلا یه درسی مثل شیمی :دی

دوست عزیزم، با این رتبه کجا میشه قبول شد؟چه رشته ای؟میشه ادبیات تهران قبول شد؟میتونم بدونم تاثیر معدل چقدر بوده؟زبان تخصصی امسال سخت بود؟شما چیا رو خوندید برای این درصدها؟به من چی توصیه میکنید؟

تهران که آره بابا!!!!

یکی از دوستای من رتبه ش 125 شده بود فک کنم مشاور گفته بود علامه قبول میشه تهران فک نکنم

من کنکور زبان ندادم اگه از الان شروع کنی که عالیه چون فقط یه زبان تخصصیه که باید روش کار کنی
عمومی ها هم عربی ادبیات زیاد کار کن از الان
کلا خیلی سخت نیس درساتم کمه
واسه زبان تخصصی و کنکور کتاب زیاده
کتاب عباس فرزام مثلا به نظر من خوبه
اولا تاثیر نمره ی هر درسه نه معدل
واسه کنکور زبان فک کنم دروس عمومیت تاثیر داشته باشه دیگه (شایدم من اشتباه میکنم!)

John Doe
26-08-2009, 19:01

من کلا راجع به رشته زبان چیز زیادی نمیونم همین کنکورم نمیخواستم برم بدم. عمومیا رو که واسه کنکور ریاضی خونده بودم واسه زبان تخصصی هم چیزی نخوندم.تنها چیزی ه میدونم اینه که تاثیر عمومیا خیلی زیاده.چون یکی از دوستان خودم که منحصرا واسه زبان میخوند و زبانش هم خیلی از من بهتر بود رتبش بد تر از من شد سر عمومیا.کلا بهتره با کسی که منحصرا واسه زبان خونده یه مشورتی بکنی.موفق باشی

AEZ_Best
26-08-2009, 20:07
يه سوال.

سلام یه کاری کن که مسافرتت خوش یگذره استرس وقت هم نداشته باش وقتی برگشتی با یه روحیه و انرژی بهتر همه رو جبران میکنی به نظر من که کتاب بردن اصلا خوب نیست! من که هیشکی رو ندیدم تو مسافرت درس بخونه!!!!

shia1411
26-08-2009, 20:49
کسی هست که واسه کنکور زبان خونده باشه و بتونه منو دقیق راهنمایی کنه؟
چه کتابایی بخونم و چطور درس بخونم؟با کدوم موسسه در ارتباط باشم و تسلطم رو چطور ارزیابی کنم؟

amirmon
26-08-2009, 23:00
من کلا راجع به رشته زبان چیز زیادی نمیونم همین کنکورم نمیخواستم برم بدم. عمومیا رو که واسه کنکور ریاضی خونده بودم واسه زبان تخصصی هم چیزی نخوندم.تنها چیزی ه میدونم اینه که تاثیر عمومیا خیلی زیاده.چون یکی از دوستان خودم که منحصرا واسه زبان میخوند و زبانش هم خیلی از من بهتر بود رتبش بد تر از من شد سر عمومیا.کلا بهتره با کسی که منحصرا واسه زبان خونده یه مشورتی بکنی.موفق باشی

کلاس زبان می رفتی؟
چه کلاسی رو توصیه می کنی؟

Antonio Andolini
27-08-2009, 00:00
يه سوال.
بستگی داره در چه حدی خونده باشی ... منم حدودای چند هفته پیش رفتم مسافرت و توی مسافرتم کتابای تست درس هایی که روشون مسلط تر بودم رو با خودم بردم و یه کوچولو اون اتمسفر کنکوری رو از دست ندادم .. ولی اصلا هم خودم رو اذیت نکردم که وسط کوه و جنگل درس بخونم .. الان که برگشتم چیز خاصی یادم نرفته!

mehdi_7070
27-08-2009, 09:48
سلام
ممنون مشکلم رفع شد الان آخرای ضرب خارجی هستم
من کانونو میخونم بعد گاج سبز رو میخونم و تستای گاج سبز رو میزنم دیگه فعلا مشکلی فکر نکنم باشه.
به نظرتون این 2 تا کافیه؟ تستای کانون بدرد بخور هستن؟ سوالای کنکور کلا چجورین هم سطح این گاج سبزن یا سخت ترن؟ سوالای امسالو که من اصلا بهشون توی جلسه هم نگاه نکردم!!!

در مورد خلاصه هم من فکر کنم کلا بلد نیستم خلاصه بنویسمشما تو خلاصه هاتون چی مینویسین به خصوص فیزیک شیمی و تخصصی ها
مثلا من اومدم فیزیک رو بنویسیم یهو دیدم کل کتاب رو نوشتم!!! => ولش کردم خلاصه نویسی رو
ولی توی حسابان عربی و .. هرچی رو بلد نبودم (نکات مهم روش جدید یا کل مطلب!) رو نوشتم خوب بوده
قبل هر فصلی اینا رو هم میخونم بعد سئال حل میکنم بهتر شده.

سؤال‌های تحلیلی امسال از پارسال هم [یه خورده!] سخت‌تر و هم وقت‌گیرتر شده بود. باید واقعا تحلیلی را باید فهمیده باشی تا سؤال‌ها را بتونی حل کنی. بهتر هست تمرین بیشتری انجام بدی تا خوندن مطالب آموزشی و حفظ کردن نکات.

من هم وقتی شروع کردم به خلاصه‌نویسی، حجمش زیاد می‌شد. در واقع وسواس زیادی به خرج می‌دادم. وقتی دیدم این‌جوری وقت زیادی می‌گیره، محدودتر کردم. یعنی خلاصه‌نویسی را برای فصل‌های خاصی از بعضی کتاب‌ها انجام دادم. فصل‌هایی که مطالب فرار بیشتری داشتند و یا موارد مشابه زیاد بود که قاطی می‌شد! (مثل دو فصل آخر شیمی پیش)

برای فیزیک و شیمی (به طور کلی) توی کتاب‌ آموزشی و تست، نکات مهم را با مارکر مشخص می‌کردم.

البته خلاصه‌نویسی یه حسن دیگه‌اش اینه که وقتی شما یه مطلب را می‌نویسید در حقیقت دارید یه بار دیگه اون را یاد می‌گیرید و به زبان خودتون نوشتید. این‌ها را خلاصه‌هایی که مؤلفان کتاب‌های کمک درسی نوشته‌اند، نداره!

reza-atom
27-08-2009, 10:15
سلام دوستان.من ميخوام زبان انگليسي بخونم ميخواستم ببينم سوم رو بخونم بعد پيش كافيه يا بايد گرامر اول و دوم هم بكار پيش دانشگاهي مياد؟اصلا لازمه گرامر اول و دوم رو بلد باشم واسه پيش ؟:46:
تو رو خدا بگين ... دمتون گرم !:10:

mehran_s87
27-08-2009, 10:21
سلام .
خلاصه نویسی توی درس فیزیک فوق العاده میتونه بهت کمک کنه . من سال پیش که کنکور دادم ، خلاصه نویسی فیزیک رو تقریبا از اوایل خرداد انجام دادم و تقریبا توی کنکور به اندازه ی همون کسایی درصد اوردم که از چند ما ه قبل فیزیک رو کامل تموم کرده و اصطلاحا بسته بودند . واسه آزاد هم خیلی کمکم کرد . من از روی پاسخنامه واسه خودم درصد گرفتم تقریبا 75 درصد شد .
وسواس به خرج نده . فقط فرمول هارو و نکات تعریفی مهم و کم حجم رو توی یه ورق A4 تمیز و با چند رنگ خودکار بنویس و هر سری که می خوای تست کار کنی مرورش کن . البته این به شرطیه که قبلش اون فصل را کامل بخونی . خلاصه نویسی فقط کمکت میکنه مطالب از یادت نرن .

space20
27-08-2009, 15:12

ممنون
از جمله ای که میگی "مثالهایی که دارم، از تمرینها خیلی بهتره" میشه فهمید که نظر خوبی نسبت به تمرینها نداری در واقع منم خودم همین جوری بودم و کافی بود بقیه بگن لازم نیست تا بیخیال بشم اما سال پیش شوخی نیست به نظرم به شخصه طراح نیستم که نظرم درست باشه اما فکر میکنم نباید بزاری چیزی بدون توجه از دستت بره حتما با دقت یه دور تمرینا رو با رغبت بخون چیزایی که توش هستو پیدا کن(مطمئن باش یه چیزایی هست)بعد دیگه خیالت راحت میشه
موفق باشید(توی ماه رمضان برای ماها هم دعا کنید)

.German.
27-08-2009, 17:00
میزان تقاضا و ظرفیت پذیرش دانشجو تا سال 90 متوازن می شود

رشت - خبر گزاری مهر: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم گفت: با اجرای طرح تدریجی حذف کنکور تا سال 90 میزان تقاضا و ظرفیت پذیرش دانشجو در کشور متوازن می شود. اسدالله عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با اجرای صحیح این طرح دیگر نیازی به برنامه های کنکور که هم اکنون به عنوان یک دیوارعظیمی برای بسیاری از خانواده هاست برچیده خواهد شد.
وی عنوان کرد: پذیرش دانشجو در ایران باید همانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته بر اساس توان علمی دانش آموزان که در دبیرستان شایستگی خود را نشان می دهند انجام و دیوار بین آموزش و پرورش و آموزش عالی برداشته شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم بر لزوم هرچه سریعتر اجرای طرح حذف کنکور که از مصوبات مجلس شورای اسلامی است در جامعه تاکید کرد و افزود: زمانیکه این طرح در صحن علنی مجلس به تصویب رسید در پی آن کارگروه طرح حذف کنکور به ریاست وزیر علوم نیز تشکیل شده است.
وی عنوان کرد: در این کارگروه مقرر شد از سال 88 آزمون های درسی از پایه دوم دبیرستان در نظر گرفته شود و نهایتا تا سال 90 کنکور به تدریح حذف شود.
عباسی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از رشته های کاردانی و کارشناسی به دلیل توسعه فضاهای آموزشی در دانشگاههای پیام نور، دانشگاه آزاد، سراسری و...تعداد ظرفیتها پذیرش بیشتر از تعداد تقاضا و متقاضیان است.
وی ز کارگروه طرح حذف کنکور خواست راهکارهای مناسبی در نظر بگیرند و هرچه سریعتر این طرح را به اجرا در آورند.
نماینده رودسر و املش ادامه داد: امسال ظرفیت دانشگاههای دولتی بیش از 500 هزار نفر افزایش یافت در حالیکه پیش از این ظرفیت پذیرش دانشجو اعم شبانه و روزانه دانشگاههای دولتی در کشور حدود 100 هزار نفر بوده است.

siafu
27-08-2009, 20:08
دوستان من یه مشکلی تو درس زبان دارم. خوشبختانه من چند ساله کلاس زبان میرم و زبان مدرسه برام خیلی راحته یعنی تو آزمون ها همه رو بلدم و به نظرم سر آزمون همه رو درست زدم ولی میام خونه میبینم 2-3 تا رو از 25 تا اشتباه زدم این موضوع همیشه وجود داره یعنی نمیزاره که 100 درصد بشم. به نظرتون چه شکلی میتونم مشکلم رو تو این موضوع حا کنم؟ چه شکلی 100 بشم؟
(کاش تو بقیه درسام اینجوری بود)

shifter
27-08-2009, 20:55
دوستان من یه مشکلی تو درس زبان دارم. خوشبختانه من چند ساله کلاس زبان میرم و زبان مدرسه برام خیلی راحته یعنی تو آزمون ها همه رو بلدم و به نظرم سر آزمون همه رو درست زدم ولی میام خونه میبینم 2-3 تا رو از 25 تا اشتباه زدم این موضوع همیشه وجود داره یعنی نمیزاره که 100 درصد بشم. به نظرتون چه شکلی میتونم مشکلم رو تو این موضوع حا کنم؟ چه شکلی 100 بشم؟

چه جالب!:31:
منم عين وضعيت شما رو سال قبل داشتم...
يعني كانون زبانو تموم كرده بودم و زبانم فول بود و زبان مدرسه هم برام هلو بود...:31: اما تو ازموناي قلمچي و مدرسه مثلا 3 تا ازمون زبانو 100 ميزدم بعد يهو يك ازمونو 85 ميزدم..:20:
والله من كه نتونستم اين معضلو حل كنم [شايد خيلي از از نظر زبان مغرور شده بودم:31::31:] و تو كنكور امسال هم زبانو 88 درصد زدم...!:13:

در مورد جمله اخرت هم منم عين اين ارزو رو سال قبل داشتم!:13:
يعني اي كاش من كلاس رياضي رو هم با كلاس زبان از چند سال قبل شروع كرده بودم تا اينقدر تو كنكور بدبختم نكنه...:19::13:

Amirdb
27-08-2009, 22:04
من تا الآن با برنامه قلم چی پیش می روم.یعنی هنوز ادبیات و دینی رو نخوندم به نظرتون توی دوره پیش دانشگاهی می تونم هم به درس های مدرسه برسم هم برای کنکور بخونم هم این دو درسی رو که نخوندم بخونم؟
به نظر شما اگه من توی این 4 هفته مونده به مهر بیام هر شب تاریخ ادبیات ها و لغات و املا رو بخونم تا زمان کنکور فراموش نمی کنم یا فرقی نمی کنه که بعد از عید بخونم.مثلا هر شب 20 تا لغت حفظ کنم.20 املا هم کار کنم.
به نظرتون خوبه اگه هر شب بیام این کار بکنم؟

mazg
27-08-2009, 22:37

سلام
اين موضوع يه مشكل فراگيره كه براي خيلي از اونايي زبان رو تو موسسات به خوبي آموزش ديدن پيش مياد.
منم اين مشكلو داشتم ولي تونستم اين مشكل و حل كنم.
به نظر من اين مشكل براي اين پيش مياد كه شما موقع خوندن براي آزمون زبان اولويت آخرتون هست و شايد اصلا نخويد.
1 دفعه امتحان كنيد براي آزمون زبان رو حتما حتي در حد خيلي كمم كه شده بخونيد.بعد ميبينيد كه هميشه 100 ميزنيد.

michael jackson
28-08-2009, 00:44
بحث خوبی دارید من هم داوطلب کنکور 89 هستم . اگر هم بخوام اطلاعاتی از وضعیتم بدم به این موارد اشاره میکنم :

1.معدل کتبی 17.50
2.بیش از 65 تا کتاب کمک درسی دارم.
3.در حال حاضر کلاس کنکور میرم .
4.آزمون قبلی قلم چی رتبه ام 6000 و ترازم 5300 شد .
5.روی درس زبان از همه ی درس ها مسلط ترم و همیشه 100 میزنم .
6.تو درسهای هندسه و جبر و احتمال ضعیف هستم .

mazg
28-08-2009, 01:36
سلام.
من 1 مشكلي كه دارم اينه كه 4،5 روز عالي درس ميخونم(بدون اينكه بهم فشار بياد و احساس خستگي كنم) بعدش 1 احساس رضايت از خود پيش مياد كه ساعات مطالعه ام رو بشدت پايين مياره.
خواهشا 1 راهنمايي بكنيد.
پيشاپيش ممنونم.

shia1411
28-08-2009, 11:00
سلام.
من 1 مشكلي كه دارم اينه كه 4،5 روز عالي درس ميخونم(بدون اينكه بهم فشار بياد و احساس خستگي كنم) بعدش 1 احساس رضايت از خود پيش مياد كه ساعات مطالعه ام رو بشدت پايين مياره.
خواهشا 1 راهنمايي بكنيد.
پيشاپيش ممنونم.

اگه این احساس یه روز طول بکشه و دوباره ساعات درسیت برگرده، خیلی اشکالی نداره
ولی به نظر من هدفتو همه جا بنویس، رو در و دیوار بزن، رو دفتر کتابات، حتی رو آینه دستشویی که صبح ها بلند میشی و خودت رو توش میبینی...اینطوری هر وقت هدفتو ببینی کم کاری و میذاری کنار و برای رسیدن بهش استرس میگیری...بعدش میدویی دنبالش

majid.khaledi
28-08-2009, 11:09
سلام.
خواهشا 1 راهنمايي بكنيد.
پيشاپيش ممنونم.
سلام
سعی کن درس هایی که داری رو ناتمام بذاری که احساس رضایت کاذب بهت دست نده و همیشه اکتیو درس بخونی
این روش رو امتحان کن جواب بده

saeed_h1369
28-08-2009, 11:37
من تا الآن با برنامه قلم چی پیش می روم.یعنی هنوز ادبیات و دینی رو نخوندم به نظرتون توی دوره پیش دانشگاهی می تونم هم به درس های مدرسه برسم هم برای کنکور بخونم هم این دو درسی رو که نخوندم بخونم؟
به نظر شما اگه من توی این 4 هفته مونده به مهر بیام هر شب تاریخ ادبیات ها و لغات و املا رو بخونم تا زمان کنکور فراموش نمی کنم یا فرقی نمی کنه که بعد از عید بخونم.مثلا هر شب 20 تا لغت حفظ کنم.20 املا هم کار کنم.
شما فعلا نیازی نداری شما با برنامه ی کانون از مهر شروع کن به ادبیات و دینی خوندن موفق میشی منم با همین روش خوندم و با همین برنامه خیلی هم راض بودم از نتیجه ی این دو درس

acetaminophen
28-08-2009, 16:19
سلام دوستان
من يه سري اطلاعات در مورد آزموناي آزمايشي قلمچي مي خوام. سايتش چرا اينقد داغونه؟ ثبت نام اينترنتي نداره؟ اگه قبلا در موردش در اين تاپيك صحبت شده ارجاع بديد. مرسي

mehdi_7070
28-08-2009, 16:29
سلام دوستان
من يه سري اطلاعات در مورد آزموناي آزمايشي قلمچي مي خوام. سايتش چرا اينقد داغونه؟ ثبت نام اينترنتي نداره؟ اگه قبلا در موردش در اين تاپيك صحبت شده ارجاع بديد. مرسي

پاسخ تمامي سوالات شما درباره كانون فرهنگي آموزش ( قلم چي ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مقایسه ی قلم چی و گزینه دو و سنجش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
...

سایت azmoonsabt.ir برای ثبت‌نام اینترنتی هست، ولی فکر کنم فقط مخصوص تهران جنوب (kanoon-ts.ir) باشه.

dirty_coat
28-08-2009, 17:38
بچه ها یکی رو دیدم که برای کنکور سال 88 به طور کامل 135 بار جمع بندی کرده بود کسی میتونه رتبش رو حدس بزنه؟

farzaneh*f
28-08-2009, 18:18
بچه ها یکی رو دیدم که برای کنکور سال 88 به طور کامل 135 بار جمع بندی کرده بود کسی میتونه رتبش رو حدس بزنه؟

135 هزار:31:

mehran_s87
28-08-2009, 18:48

سلام . امیدوارم سرحال سرحال باشی و خسته نباشی . آخه خودم پارسال کنکور داشتم میدونم چه مصیبتیه .
چند تا توصیه بهت داشتم :
1 - از عمومی ها سعی کن عربی و دینی 2 و 3 رو تا قبل از عید کامل بخونی و بعد از عید با زدن تست های موضوعی و جامع اطلاعاتی که داری رو ، تو ذهنت تثبیت کنی تا یادت نره .
2 - مطمئن باش که اگه الان بشینی لغات ادبیات رو بخونی تا کنکور که چه عرض کنم ، 2 ماه دیگه همش یادت میره .
3 - از عید به بعد شروع کن کلمات زبان انگلیسی رو با کتاب تیک 8 گاج بخون و بعد از اینکه تموم شد هم برگرد از اول مرورش کن تا شب کنکور .
4 - کلمات انتهای کتاب ادبیات 2 و 3 و پیش رو هم میتونی به صورت همون طرح کتاب تیک 8 گاج درست کنی و با همون روش بخونی . ( حتما این روش رو امتحان کن ) واقعا مفیده .
5 - تا میتونی روی فن ترجمه توی درس عربی کار کن . که این هم فقط با داشتن یه معلم خیلی خوب امکان پذیره . اصلا کتاب های کمک آموزشی نمیتونه کمکت کنه . اگه معلم خوبی ندارین ، یه معلم خصوصی بگیر . واقعا ارزششو داره . من فقط با کمک فن ترجمه توی کنکور 40 % زدم .
6 - واسه درس ادبیات فقط و فقط کلمات انتهای کتاب درسی رو بخون . من بهت پیشنهاد میکنم اصلا به کلمات اضافی گاج و کلک معلم نگاه هم نکنی . وقتت بیهوده تلف میشه .

moraddad
28-08-2009, 19:10
اگه با 135 بار جمع بندی تو تاپ تن نبوده باید رو مغزش یه بررسی هایی انجام شه:31:
با 135 بار جمع بندی به طور کامل کنکور که هیچی باید یه ضرب بهت مدرک مهندسیو بدن!

dirty_coat
28-08-2009, 19:35
[quote=moraddad;4143140]اگه با 135 بار جمع بندی تو تاپ تن نبوده باید رو مغزش یه بررسی هایی انجام شه:31:
با 135 بار جمع بندی به طور کامل کنکور که هیچی باید یه ضرب بهت مدرک مهندسیو بدن![/quote
خوب نتیجه ی این دوستمون با 135 بار جمع بندی خیلی خیلی توپ نشد و علت اصلیش کم کاریش نبوده بلکه عدم اعتماد به نفس هست پس بیان در همین اغاز روی روحیه و اعتماد به نفستون کار کنید

farzaneh*f
28-08-2009, 21:22
[quote=moraddad;4143140]اگه با 135 بار جمع بندی تو تاپ تن نبوده باید رو مغزش یه بررسی هایی انجام شه:31:
با 135 بار جمع بندی به طور کامل کنکور که هیچی باید یه ضرب بهت مدرک مهندسیو بدن![/quote
خوب نتیجه ی این دوستمون با 135 بار جمع بندی خیلی خیلی توپ نشد و علت اصلیش کم کاریش نبوده بلکه عدم اعتماد به نفس هست پس بیان در همین اغاز روی روحیه و اعتماد به نفستون کار کنید

نگفتي چند آورده!:20:

dirty_coat
28-08-2009, 21:58
[quote=dirty_coat;4143201]

نگفتي چند آورده!:20:
رتبش 631 شده

AEZ_Best
29-08-2009, 02:16
آقایون من تو هندسه 1 فصل 3 (تشابه) گیر کردم چکار کنم؟

moraddad
29-08-2009, 09:08
آقایون من تو هندسه 1 فصل 3 (تشابه) گیر کردم چکار کنم؟

خوش به حالت،فقط تو تشابه گیر کردی؟!:31::tongue:
بازم بچه ها بهتر میدونن ولی فکر کنم سفید گاج(منصف شکری) خوب باشه...
تحلیلیش که عالیه...
پایه رو نمیدونم.

alisahaf70
29-08-2009, 10:19
سفید گاج رو منم تعریفش رو شنیدم ولی خودم انرژی اتمی داشتم معرکه بود

nafas
29-08-2009, 12:39
سراسري 89

تاریخ ثبت نام و برگزاری کنکور معلوم شد

ثبت نام : 16/9 لغايت 24/9/88

تاريخ برگزاري آزمون سراسري سال 1389 اعلام شد

بدين وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون سراسري سال 1389 ميرساند آزمون مذكور در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج شنبه 10/4/89 – جمعه 11/4/89 و صبح شنبه 12/4/89 در حوزه هاي امتحاني سراسر كشور برگزار خواهد شد .

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور

reza-atom
29-08-2009, 12:49
سراسري 89

تاریخ ثبت نام و برگزاری کنکور معلوم شد

ثبت نام : 16/9 لغايت 24/9/88

تاريخ برگزاري آزمون سراسري سال 1389 اعلام شد

بدين وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون سراسري سال 1389 ميرساند آزمون مذكور در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج شنبه 10/4/89 – جمعه 11/4/89 و صبح شنبه 12/4/89 در حوزه هاي امتحاني سراسر كشور برگزار خواهد شد .

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور

دمت گرم داداش خوشحالمون كردي 5 روز ديرتر هم 5 روزه !:31:

timsar jackson
29-08-2009, 12:57
دمت گرم داداش خوشحالمون كردي 5 روز ديرتر هم 5 روزه !

من که میگم کاش مثل امسال زودتر برگزار میشد..

AEZ_Best
29-08-2009, 13:25
خوش به حالت،فقط تو تشابه گیر کردی؟!:31::tongue:
بازم بچه ها بهتر میدونن ولی فکر کنم سفید گاج(منصف شکری) خوب باشه...
تحلیلیش که عالیه...
پایه رو نمیدونم.

نه من همه جا گیر میکردم ولی حل میشد ولی اینجا رو دیگه عجیب ایست کردم ممکنه دنده عقبم برم

گاج رو خیلی خوبه ولی من خوشم نمیاد یه جورایی همش نکته گفته منم اگه نفهمم چیشد که بازم گیر میکنم!

انرژی اتمی رو من ندیدم میشه توضیح بدین دربارش

alisahaf70
30-08-2009, 08:29
یک خلاصه درس کامل ولی خلاصه داره بعد کلی تست که با اون تست ها راحت مطلب برات جا می افته کتاب درسی هم برای کنکور کاملا کاملا کافیه همه ی سوال های 89 توشه اگر خیلی گیر کردی تمرین های کتاب رو حفظ کن تست را زدی البته تو کنکور نه تو ازمایشی ها

saeed_h1369
30-08-2009, 11:32
پارسال اولاش میگفتیم چه خوب که دیرتره بابا 2 روزم دو روزه و اینا آخرش می خواستیم یه هفته بیاد جلو :دی

Amirdb
30-08-2009, 12:37
به دادم برسید دارم دیوونه میشم دیگه حوصله هیچ درسی رو ندارم نمی دونم چرا دیگه مثل اوایل تیر نمی تونم درس بخونم الآن خیلی بخونم روزی 5 ساعته اعصابم هم ریخته به هم که چرا مثل آدم نمی شینم درس بخونم.هرچی انگیزه داشتم از بین رفته.
اگه راهکاری انگیزه ای چیزی هست به دادم برسید.

یه سول دیگه:من از کجا می تونم کارنامه نفرات برتر آزمون سراسری 88 رو پیدا کنم.
توی کدوم تاپیک؟
می خوام بدونم که چه درصدهایی زدند و چه رتبه ای آوردند؟

frnsh
30-08-2009, 13:20
خوب نکات که توی تست ها میگن اصولا معلم ها توی جزوشون نمیگن
یعنی مخصوصا درسای فیزیک و ریاضی

ببین به نظرم باید اول کتاب های کمک آموزشی یا جزوه ای که اولش یه سری نکات رو گفته بعد بر اساس اون نکات تست میده بعد شروع کنی به تست زدن
یعنی اول نکات رو میخونی بعد اگه نکته برداری میکنی مثله من توی کارت بنویس بعدش بیا تستشو بزن بعد برو سراع کتاب های تست سخت

درواقع بهنظرم تست کتاب های تست بخاطر این بوجور اومدن که این نکا رو بگن به ما اگه ما اینا رو نخونیم که فایده نداره

سعی کن هم از کتاب های میکروطبقه بندی استفاده کنی یعنی از سوال آسون بره به سخت

خیلی ممنون از راهنماییتون.
در مورد کتاب درسی چی؟
اونا رو (به جز 2 تا کتاب دیگه) همه رو خوندم. تو برنامه م هست که دور بعدی، کمکی بیشتر بخونم. یعنی مثلا دینی ها رو که یه دور خیلی سریع تموم کردم، برم سر کمکی و برای اون خیلی وقت بذارم.

به نظر من تمرینا و مثالای حسابان وری وری مهمه منم اهمیت نمیدادم تابستونی معلم دیف پارسالمون گفت اینارم نگاه کن منم نگاه کردم اوضاعم خیلی بهتره
ولی شما اگه فصل حد هستین حتما هم ارزی و اینا رو دیدین که ... هم ارزیا رو باید به کار ببرین تا مسلط بشین تعدادشونم زیاد نیست (البته اگه فصل حد هستین! چون منم پارسال همین مشکلو داشتم! الانم نسبتا رفع شده)

ممنون. حتما تو چرخه ی بعدی میخونمشون.

کسی هست که واسه کنکور زبان خونده باشه و بتونه منو دقیق راهنمایی کنه؟
چه کتابایی بخونم و چطور درس بخونم؟با کدوم موسسه در ارتباط باشم و تسلطم رو چطور ارزیابی کنم؟

من در موردش هیچی نمیدونم. اما به نظرم اگه وقت داری حتما کلاس زبان برو. حتی تا دانشگاه هم ادامه بده. من زبانم رو از الان 82 میزنم و فقط به خاطر کلاس زبانیه که رفتم. 4 ترم دیگه دارم و اونم بعد از دانشگاه میرم.
تو کلاس زبان یه سری از بچه ها، خودشون رشته ی دانشگاهیشون زبان بود! میگفتن میخوایم کم نیاریم (مخصوصا توی مکالمه)!

از جمله ای که میگی "مثالهایی که دارم، از تمرینها خیلی بهتره" میشه فهمید که نظر خوبی نسبت به تمرینها نداری در واقع منم خودم همین جوری بودم و کافی بود بقیه بگن لازم نیست تا بیخیال بشم اما سال پیش شوخی نیست به نظرم به شخصه طراح نیستم که نظرم درست باشه اما فکر میکنم نباید بزاری چیزی بدون توجه از دستت بره حتما با دقت یه دور تمرینا رو با رغبت بخون چیزایی که توش هستو پیدا کن(مطمئن باش یه چیزایی هست)بعد دیگه خیالت راحت میشه
موفق باشید(توی ماه رمضان برای ماها هم دعا کنید)

دقیقا همینطورم! از اول سال ازشون بدم میومد.
حتما میخونمشون.

به دادم برسید دارم دیوونه میشم دیگه حوصله هیچ درسی رو ندارم نمی دونم چرا دیگه مثل اوایل تیر نمی تونم درس بخونم الآن خیلی بخونم روزی 5 ساعته اعصابم هم ریخته به هم که چرا مثل آدم نمی شینم درس بخونم.هرچی انگیزه داشتم از بین رفته.

منم همینطور شدم! شاید به خاطر حال و هوای مدرسه باشه! من توی مرداد به بالاترین حد خودم تو تابستون رسیدم، اما الان نمیدونم چرا اینطوره. تو مرداد میانگین روزانه نمودارم (که بر اساس صفحه س) 60 بود. اما الان شده 40!
یه روشی که قبلا هم گفتم خیلی موثره برام. همون که گفتم صبح قبل از صبحونه شروع کنین. خیلی کارسازه. حتی الان که پسرفت کردم، همون منو روی 40 نگه داشته.

راستی بازم چندتا سوال دارم :31::
1. تاریخ ادبیات رو چطور بخونم؟ هرچی میخونمشون یادم میره باز!
2.شعر حفظی ها واسه کنکور میاد؟ اگه میاد چطوریه و چطور بهتره بخونمشون؟
3. امروز رفتم سر کمکی حسابانم (مبتکران) دیدم انگار بد توضیح داده. خیلی پیچونده. چه کتابی واسه حسابان خوبه؟
ممنون :11:

elendil
30-08-2009, 13:42
این کاربر بالایی ما گفت زبان یاد زبان افتادم :دی :دی :D:D:D:D:D

من برای زبان از قلم چی اون 4کتاب عمومی ها زبانشو گرفتم به نظر شما بشینم از الان تستاشو بزنم چجوری تستاشو بزنم نمیگم زبانم عالیه ولی تقریبا تموم کردم فقط نگین که برو تیک ایت و از این چیزا بگیر :D:D:D:D:دی

mehran_s87
30-08-2009, 14:14
سلام . چرا اینقدر نگرانی . اولا اینکه در برابر این غول بی شاخ و دم ( یعنی کنکور ) باید خیلی خونسرد باشی .
یک راه بهت معرفی میکنم واسه بالا رفتن انگیزه :
اینکه میگی دیگه حوصله ی هیچ درسی رو ندارم یه کم عجیبه . چون تمامی دانش آموزان پیش دانشگاهی به یه درس اینقدر علاقه مندند که در مواقعی که حالتی مثل حالت تو بهشون دست میده ، میرن سراغ اون درس .
مثلا من ، اگه همچین حالتی بهم دست میداد میرفتم سراغ هندسه تحلیلی . خیلی بهم حال میداد . در ضمن تو اگه تو تابستون بتونی همین روزی 5 ساعت رو مفید بخونی ( یعنی هفته ای 35 ساعت ) خیلی خوبه .
در ضمن اینکه آدم نتیجه ی کارش رو خیلی زود ببینه فوق العاده انگیزه می گیره : مثلا : یه درسی رو که میخونی برو از خودت از اون درس آزمون بگیر ( تعدادی تست با وقت استاندارد ) . وقتی که در آخر از خودت درصد بگیری و ببینی مثلا 85 % زدی دیگه تا آخر سال اون درس رو ول نمیکنی .
یکی از راه های دیگه که مشاور ها پیشنهاد میکنن اینه که در آزمون های اولیه ی قلم چی ( یا هر آزمونی ) آدم به خودش یه کم فشار بیاره تا تراز خوبی ( بین 5800 تا 6500 ) بیاره . بعد با روحیه ای مضاعف در هفته های بعد سعی کنه اون تراز رو حفظ کنه . در ضمن یادت نره ، خودتون ( یعنی تو و همکلاسی هات ) باید در عین اینکه فضای شادابی در کلاس داشته باشید ، یک محیط رقابتی هم ایجاد کنید . خیلی خیلی موثره .

soheiltaker
31-08-2009, 00:23
.
راستی بازم چندتا سوال دارم :31::
3. امروز رفتم سر کمکی حسابانم (مبتکران) دیدم انگار بد توضیح داده. خیلی پیچونده. چه کتابی واسه حسابان خوبه؟
1. عزيز تاريخ ادبيات همينه ، بايد اينقدر تكرار كني تا ملكه ذهنت بشه ... كتاب كلك معلم هم بگير حتما!!
2. خيلي كم ، 86 دادن ، ولي اگه ميخواي بخوني الان نخون بزار براي ناههاي آخر ،‌اونقدر ارزش نداره
3. براي حسابان كتابهاي جالبي نسيت ،‌يعني اون موقع كه نبود ، من كتاب انتشارات راه علم ، حسابان و رياضيات پايه ،‌ماشا.. رضوي رو گرفتم ، خوب بود ، سبز كانون هم خوبه:10::46:

این کاربر بالایی ما گفت زبان یاد زبان افتادم :دی :دی :D:D:D:D:D

من برای زبان از قلم چی اون 4کتاب عمومی ها زبانشو گرفتم به نظر شما بشینم از الان تستاشو بزنم چجوری تستاشو بزنم نمیگم زبانم عالیه ولی تقریبا تموم کردم فقط نگین که برو تیک ایت و از این چیزا بگیر :D:D:D:D:دی

اگه وقت داري تستهاي كنكوريشو بزن ،‌ضرر نميكني ...
ولي تاليفياشو بزار براي آزمونات....:46::10:

reza-atom
31-08-2009, 10:36

من خودم كتاب سبز كانون رو استفاده ميكنم (فرهاد حامي).نكته هاي كليدي خوبي واسه تست داره !
تو هر فصل هم كه تموم ميشه يه آزمون جامع مي گيره (سوالاشم سخته) در كل كتاب بدي نيست !
شما الان ميخواين از روي كمكي ها دوباره مباحث قبل رو جز به جز بخونين يا فقط مرور كنين ؟

reza-atom
31-08-2009, 10:48
راستي واسه زبان انگليسي نيازه كه گرامر سال اول و دوم دبيرستان رو بخونم؟

Mehran Malfoy
31-08-2009, 10:58
اساتید گرامی سلام .
می خواستم چند تا کتاب معرفی کن ، بعدش برم پی کارم:31: :
1 - کتاب مهر و ماه ( نوشته ی فیاض ) واسه تعلیمات دینی فوق العاده است . روی آیه ها خیلی قوی و حرفه ای کار کرده . یعنی دقیقا همون موضوعی که کتاب های دیگه توش ضعف دارن . درسته که کتاب معروفی نیست ، ولی ارزش خریدنشو داره .
2 - دانش آموزان پیش دانشگاهی عزیز ، چه ریاضی چه تجربی ، اگه واسه شیمی هر کتابی جز اندیشه سازان سابق ( مبتکران کنونی ) رو بگیرید ، واقعا سرتون کلاه رفته . اصلا و ابدا شک نکنید کتابی با کیفیت و سطح علمیه این کتاب در مورد درس شیمی تا حالا چاپ نشده .
3 - دیفرانسیل رو ترجیحا با معلم هاتون پیش برید ولی خب تو این زمینه آبی قلم چی واسه جمع بندی موضوعی کتاب خوبی داره . البته به شرط اینکه تست هاش هر چند وقت یه بار مرور بشه .
4 - واسه گسسته ، انتشارات خوش خوان فوق العاده است . ولی یه کم بالاتر از سطح کنکوره . من اینو به کسانی توصیه میکنم که می خوان از همین الان روزی 8 - 9 ساعت مطالعه کنن .
5 - واسه ادبیات هم کتاب خود آموز گاج خیلی خوبه . ( البته کلک هک دقیقا مثل اونه . چون جفتشو ساجدی نوشته )
با اجازه . من دیگه برم پی کارم .:19:

ehsan_manu
31-08-2009, 11:08
: من همه درسارو کلاس میرم
مدرسه برم یا نرم؟
به برنامم کم عمل میکنم
با خوانواده ام زیاد در گیرم

hosseingrami
31-08-2009, 11:08
سلام من یه 1 سال 0 نیم هست که به دلیل چند تا درس نتونستن برم پیش دانشگاهی الانم تا دی و به احتمال زیاد تا همو خرداد شاید نتونم پاسشون کنم رشتمم تجربیه و درسامم 3 درس زیست 2 و ریاضی 3 و فیزیک 3 هست!
حالا یه سوال داشتم اینکه میتونم کنکور بدم بعد اگه قبول شدم پیش رو برم و بعد همون رشته رو برم!
کلا میشه برام توضیح بدین شرایطش چه جوریاست؟

Mehran Malfoy
31-08-2009, 11:10
سلام خدمت اساتید گرامی .
یه توصیه کلی داشتم : :5:
بهترین برنامه ی ممکن برای یه دانش آموز پیش دانشگاهی، برنامه ی کانونه قلم چیه ( میدونم شاید خیلی ها از حرف من خوششون نیاد ) . البته من منظورم اصلا آزمون های کانون نیست . وقتی که شما توی آزمون های قلم چی ثبت نام میکنید بهتون یه دفترچه میدن که توش مواد درسی هر آزمون رو که هر دو هفته انجام میشه رو نوشته .
بعد از اون دیگه خودتون باید در طی این دو هفته ، جوری برنامه ریزی کنید که وقتی دو هفته به انتها رسید شما تقریبا روی تمامی مواد آزمون تسلط داشته باشید . دیگه بقیش با خودتونه . میتونید اصلا آزمون ندید ( چون خیلی ها با آزمون های قلم چی موافق نیست ) ولی روز جمعه ، یعنی در انتهای دو هفته از خودتون یه آزمون از هر درس بگیرید .
اگه این رویه رو تا انتهای سال حفظ کنید . مطمئن باشید خیلی زودتر از اینکه فکرشو بکنید همه ی درساتونو می بندید . خوبیش اینه که هر چند هفته یه بار مواد آزمون دوباره تکرار میشه و به نوعی مرور هم میشن .
فکر کنم این برنامه با هفته ای 40 ساعت به راحتی امکان پذیره .
خوش باشید ...:40:
راستی نماز روزه هاتون هم قبول ( قابل توجه کنکوری ها ، حتی واسه نتیجه هم که شده امسال رابطتون رو با خدا قوی تر کنید :20: )

ehsan_manu
31-08-2009, 11:15
سلام
یه راهنمایی میخوام!
من پیش ریاضی هستم.
همه درس هارو کلاس نوشتم.
میخوام مدرسه نرم.
ولی موندم سر 2راهی چون یه سری میگن نرو یه سری هم میگن برو!!!
از دوستان کسی که تا الان کنکور داده میتونه بگه که مدرسه و کلاس(بیرون) بری وقت واسه درس خوندن کم نمیاری؟
ممنون میشم سریع تر جواب بدید

alisahaf70
31-08-2009, 13:03
من هم کلاس می رفتم هم مدرسه خیلی پشیمونم که مدرسه رفتم بعضی از معلماش واقعا اذیتم کردن و جلو پام سنگ های الکی انداختن اگر 2 جلسه نمی رفتم بیچارم می کردن خیلی وقت واعصابمو به هم ریختن ازمن می شنوی اگر کلاست خوبه همونو برو برای مشکل سربازی هم یک درست مثل دینی قبول نشو نگه دار وقتی مطمِئن شدی قبول شدی برو پاس کن

soheiltaker
31-08-2009, 13:21
هيچ نيازي نيست
اصلا گرامر زبان خيلي آسونه ،‌فقط سوم و پيش
يه كم كه بخوني ميبيني كه تستا از يه الگوي خاص پيروي ميكنه!
موفق باشي:46:

timsar jackson
31-08-2009, 13:40
هيچ نيازي نيست
اصلا گرامر زبان خيلي آسونه ،‌فقط سوم و پيش
يه كم كه بخوني ميبيني كه تستا از يه الگوي خاص پيروي ميكنه!
موفق باشي

یعنی گرامرش هیچ ربطی به اول و دوم نداره؟

Mehran Malfoy
31-08-2009, 13:54
سلام
یه راهنمایی میخوام!
من پیش ریاضی هستم.
همه درس هارو کلاس نوشتم.
میخوام مدرسه نرم.
از دوستان کسی که تا الان کنکور داده میتونه بگه که مدرسه و کلاس(بیرون) بری وقت واسه درس خوندن کم نمیاری؟
سلام.
مطمئنا هر دوشون با هم امکان پذیر نیست . ولی هر کدوم جداگانه هم عیب هایی دارن هم نقایصی .
عیب های مدرسه :
1 - معلم چپ و راست بهت گیر میده ، ازت پشت سر هم تکلیف می خواد .
2 - اگه توی آزمون هایی که مدرسه شرکت میکنه ، درصد پایین بزنی ، معلم بخاطر موقعیت خودش تو مدرسه هم که شده می خواد یه کاری کنه که درصدت بیاد بالا ، اونجاس که بهت کلی تمرین اضافه میده ، تا جایی که ممکنه از درس های دیگه خیلی عقب بمونی .
3 - مدیر و ناظم هم که زرت و زرت بخاطر تاخیر ورود و مسائل انظباطی بهت گیر میدن . تا جایی که تمرکزی واست نمیمونه .
4 - اگه یه معلم بیخود داشته باشی مجبوری باهاش بسازی ودر پایان نیز باهاش بسوزی .:31:
مزایای مدرسه :
1- فضای کلاس مدرسه مطمئنن ، از کلاس های توی آموزشگاه ها بهتره . توی آموزشگاه یهو دیدی 50 نفر ریختن رو سر و کول هم . نه تخته معلومه نه معلم .
2 - توی مدرسه احساس مسئولیت بیشتری نسبت به درس خوندن داری . خیلی ها از وقتیکه میرن آموزشگاه ( انگار که رفتن کلاس زبان ) از اون حالت درس و مدرسه خارج میشن .
3 - اگه چند تا نخاله توی کلاستون باشه چون باهاشون برخورد جدی نمیشه ، ممکنه مزاحمت های زیادی برای دیگران ایجاد کنن. ولی توی مدرسه چون نظم بیشتری داره فضای کلاس خیلی خیلی آروم تره .
ولی در کل مطمئنا مدرسه بهتره . چون اکثرا ( نمیگم همه ) کسانی تو آموزشگاه ها ثبت نام میکنن که به دلایلی خاص توی مدرسه ثبت نامشون نکردن . من که مدرسه رو ترجیح میدم . حالا تصمیم با خودت ....

Neda007
31-08-2009, 15:31
یه راهنمایی ازتون می خواستم.
من بیست هزلرتومن بن تخفیف کتاب قلم چی دارم به نظرتون چی بخرم؟
هرچی پیشنهاد دارین بدین(البته یه توضیح مختصرهم بدین خوب میشه).:20:

farzaneh*f
31-08-2009, 16:00
نه من همه جا گیر میکردم ولی حل میشد ولی اینجا رو دیگه عجیب ایست کردم ممکنه دنده عقبم برم

گاج رو خیلی خوبه ولی من خوشم نمیاد یه جورایی همش نکته گفته منم اگه نفهمم چیشد که بازم گیر میکنم!

انرژی اتمی رو من ندیدم میشه توضیح بدین دربارش

من از رو انديشه سازان خوندم خوب بود...كتاباي ديگه رو نديدم:20:

...
... :11:

1. من سالاي قبل اين مشكلو با جعبه ي لايتنر حل كردم و امسالم همين كارو مي كنم ولي اگه شما حوصله ي فيش نويسي و اين جور كارارو نداري بايد بگم يه روش تو انديشه سازان ادبيات(پيش2) نوشتن كه به نظر روش خوبي مياد و ممكنه به دردتون بخوره اما من تاكيد نمي كنم روش چون خودم عملا امتحان نكردم تا ببينم واقعا نتيجه مي ده يا نه در هر حال من كل مطلبو مي ذارم واستون (قسمتاي اصلي شو هم مشخص كردم) ؛اگه خواستين امتحانش كنين

2.پارسال دبير ما خيلي روي معاني و آرايه هاي اشعار حفظي تاكيد مي كرد و مي گفت نكات خوبي دارن كه بايد ياد بگيريم ...اما خود شعر حفظي رو من نديدم مستقيما بدن تو سوالاي كنكور(مثلا يه بند از شعر رو نمي دن كه بگن كدوم گزينه اينو كامل مي كنه!)...من شخصا با اين اشعار مثل بقيه ي شعراي كتاب برخورد مي كنم...نه مي ذارمشون كنار و نه مي شينم حفظشون بكنم

3.توضيحي شو نمي دونم اما تستشو من ده استاد زدم و انديشه سازان (فقط براي تابع)...مبتكران محمود نصيري خيلي مباحث اضافه داره...دبير ما مي گفت اون كه جلدش سبزه(نويسندشو نمي دونم!) بهتره...كتاباي ديگه رو نديدم

روش يادگيري تاريخ ادبيات:

تاريخ ادبيات يكي از قسمت هاي درس زبان و ادبيات فارسي است كه جنبه ي كاملا حفظي دارد . چنين بخش هايي كم و بيش در اغلب درس ها وجود دارد كه شيوه ي مطالعه ي آن ها با شيوه ي مباحث مفهومي و استدلالي كاملا متفاوت است؛ براي مثال شما براي يادگيري هر يك از مباحث درس رياضي،چاره اي جز اين نداريد كه از مقدمات آن شروع كرذه با صرف وقت و حوصله ي كافي پله پله بر مطالب آن مسلط شويد و روشن است كه اگر در اين ميان يكي از مطالب برايتان نامفهوم بماند به احتمال زياد از درك و در نتيجه يادگيري مطالب بعدي هم وا مي مانيد؛ اما ماجرا در مباحث حفظي كاملا متفاوت است....
فكر نمي كنم كاري عذاب آورتر و اعصاب فرساتر از آن باشد كه خود را مجبور كنيم مثلا يك صبح تا ظهر بنشينيم و تاريخ ادبيات بخوانيم.موضوع كم اراده بودن و كم حافظه بودن و كم سواد بودن و كم شانس بودن و اين جور كم و كسري ها نيست - كه بدبختانه در اين موارد خداوند عالم براي هيچ آدمي كم نگذاشته است!- نيست. اين بار ماجرا اين است كه ما راه را اشتباه رفته ايم؛ پس اگر بااراده ترين و باحافظه ترين و باسوادترين و با... آدم دنيا هم باشيم نمي توانيم به هدف برسيم.تاريخ ادبيات را نمي توان با همت عالي و سعي جزيل و صبر جميل به خاطر سپرد.زوري نيست،مروري است؛ يعني بايد از كنار مطالب آن عبور كرد ، به مرور -و بدون آنكه خودتان متوجه باشيد- مي بينيد كه بعد از چند بار گشت و گذار بر همه ي گوشه و كنار آن مسلط شده ايد؛ به همين راحتي!
پس اگر براي خواندن تاريخ ادبيات از حالا تا كنكور سراسري به فرض زماني حدود 1/5 روز در نظر گرفته ايد«البته به شرطي كه "حالا" اواخر ارديبهشت باشد اما اگر حالا مثلا اول مهر است طبيعتا بايد زماني معادل 5-6 روز را به فراگيري تاريخ ادبيات بپردازيد» -سه روز از صبح تا ظهر يا از ظهر تا شب يا ...- و با فرض اينكه در هر روز شما مي توانيد حدود 10 ساعت به طور مفيد درس بخوانيد ، اين 15 ساعت را (1/5 روز * 10 ساعت) به 60 قسمت 15 دقيقه اي تقسيم كنيد؛ يعني حدودا از حالا تا كنكور روزي يك ربع يا يك نيم ساعت -يا اگر زمان كم تري براي خواندن تاريخ ادبيات در نظر گرفته ايد از حالا تا كنكور يك روز در ميان ربع ساعت يا نيم ساعت- در نظر بگيريد«و اگر در ابتداي راه كنكوريد هفته اي دو روز، روزي نيم ساعت» و در اين زمان ها به شيوه ي زير عمل نماييد:

1.روز اول يكي از سه كتاب ادبيات خود را انتخاب كنيد - بهتر است از كتابي كه احساس مي كنيد يادگيري تاريخ ادبيات آن براي شما دشوارتر است شروع كنيد- و بخش هاي مربوط به تاريخ ادبيات را در مقدمه ي فصل ها و درس ها روزنامه وار روخواني كنيد تا 15-30 دقيقه تمام شود.براي امروز كافي است.
شما امروز يك آشنايي كلي با آنچه در روزهاي بعد به خاطر خواهيد سپرد،پيدا كرده ايد؛ همچنين برخي از موارد كه از قبل به ياد داشته ايد برايتان تكرار و تثبيت شده است.

2.حالا روز دوم است.دوباره شروع كنيد به خواندن مطالبي كه ديروز (يا چند روز قبل) روخواني كرده ايد.بعضي از نكات به نظرتان آشنا مي آيد ؛ حفظ كردن اين ها كار سختي نيست؛پس شروع كنيد اما مطالبي را كه برايتان سخت يا عجيب و نا آشناست فقط روخواني كنيد تا وقت تان تمام شود.

3.قبول داريد كه بعضي از آدم ها و كتاب هاشان كه روز اول خيلي غريبي مي كردند امروز(روز سوم) رفتارشان عوض شده است! بعضي هاشان بي ميل نيستند كه با ما سلام و عليكي داشته باشند، يواشكي چشمكي مي زنند! برويم كه حالا نوبت اين هاست. البته نبايد يادمان برود كه با دوستان قديمي ترمان نيز بايد هر روز احوال پرسي گرمي داشته باشيم-از پيدا كردن دوست مهمتر نگه داشتن اوست!- به آن ها هم كه هنوز با اخم و تخم و فيس و افاده به ما نگاه مي كنند سلامي مي كنيم، اما هيچ اصراري نداريم كه به ما جواب بدهند.

4. خلاصه هر كسي باشد، در برابر اين مداومت خستگي ناپذير ما تسليم مي شود. مگر چند بار مي شود كه به يكي سلام كرد و روي خوش نشان داد و او مدام جواب ندهد و قيافه بگيرد؟ بالاخره خلاصه خودش شرمش مي آيد! بله، حالا موقع حفظ كردن نكته هايي است كه روز اول به نظر بسيار غريب و نا آشنا مي آمدند. ديگر اين نكته ها براي ما نا آشنا نيستند. چهار پنج روز است كه آن ها را مي بينيم و با اخلاق و رفتارشان آشنا شده ايم.حالا مي شود با آن ها هم دوست شد!

5. نتيجه اين كه ظرف 5 تا 6 روز شما موفق مي شويد بر تمام نكته هاي ريز و درشت و سخت و آسان آن بخش از تاريخ ادبيات كتاب مسلط شويد و آنچه را كه مي دانستيد نيز چندين بار دوره كرده ايد،بدون آنكه خود را دچار رنج و عذاب كرده باشيد- با دعوا كه نمي شود با كسي دوست شد، صبر و مداومت مي خواهد- ...خب، براي اين كار چقدر وقت صرف شد؟ مثلا 90 = 15*6 ؛ بله فقط يك و نيم ساعت...شكي نيست كه اگر قرار بود ظرف همين 1/5 ساعت به طور پيوسته تاريخ ادبيات اين بخش از كتاب را حفظ بكنيد بازده كار شما بسيار كمتر بود و فشار و خستگي آن چندين برابر.

6. خب حالا مطالعه ي قسمتي ديگر از تاريخ ادبيات كتاب درسي را با همين شيوه شروع كنيد.مطمئن باشيد كه تا كنكور بر تاريخ ادبيات كتاب هاي درسي مسلط خواهيد شد.

7. اين شيوه مي تواند بسياري از فرصت هاي مرده ي شما را زنده كند. مثلا فاصله ي بين خانه تا مدرسه،داخل اتوبوس و...، زمان خوبي است براي مطالعه ي روزانه ي تاريخ ادبيات ؛ يك ربع تا 20 - 30 دقيقه نه بيشتر.

8. احتمال طرح يك تا دو پرسش از مطالب عنوان شده در فرهنگ اعلام پايان كتاب هاي 2 و 3 بسيار زياد است. از آْن ها غافل نباشيد. البته فقط مطالب مربوط به شاعران و نويسندگان و آثار و كتاب هاي آن ها را به خاطر بسپاريد.

9. تاريخ ادبيات را فقط از روي يك منبع مطالعه كنيد-بدون شك هيچ منبعي مطمئن تر از كتاب درسي نيست- به هر حال در خواندن تاريخ ادبيات از منابع مختلف استفاده نكنيد زيرا در اين صورت شما حافظه ي ديداري خود را - كه مهم ترين بخش حافظه ي شماست- بدون استفاده گذاشته ايد. با چند بار خواندن از روي يك صفحه ، تصوير بسياري از مطالب و كلمات در حافظه ي شما حك مي شود؛لطفا با تغيير منبع مطالعه ، اين اطلاعات حك شده را پاك نكنيد!

10. و يادتان باشد كه هيچ چيز بيشتر از پيشرفت در يك درس، خستگي درس خواندن را از تن آدم در نمي آورد ، قبول داريد؟ پس درس بخوانيد تا خسته نباشيد!:46:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
منبع: پرسش هاي چهار گزينه اي زبان و ادبيات فارسي عمومي(2)-پيش دانشگاهي- ...انتشارات مبتكران(انديشه سازان)...دكتر هامون سبطي...چاپ 36-1384 (چاپ چهارم مبتكران)

MaaRyaaMi
31-08-2009, 16:04
سلام من یه 1 سال 0 نیم هست که به دلیل چند تا درس نتونستن برم پیش دانشگاهی الانم تا دی و به احتمال زیاد تا همو خرداد شاید نتونم پاسشون کنم رشتمم تجربیه و درسامم 3 درس زیست 2 و ریاضی 3 و فیزیک 3 هست!
حالا یه سوال داشتم اینکه میتونم کنکور بدم بعد اگه قبول شدم پیش رو برم و بعد همون رشته رو برم!
کلا میشه برام توضیح بدین شرایطش چه جوریاست؟

خب برو امتحان بده خودتو خلاص کن!
پیش دانشگاهیی که حتما نباید بری شما برای دانشگاه باید ترم 1 و ترم 2 پیش درساشو پاس کنی حالا چه بری سر کلاس چه خودت بخونی

شرایطشم این بسته به دانشگاه داره ممکنه یه دانشگاه قبول نکنه ثبت نامت کنه (چون برای ثبت نام نیاز به مدرک پیش هست)
شما دی امتحانتو بده بعدشم برای کنکور که میخونی درسای پیشم میخونی دیگه
بعدش برو یکی از این مدرسه هایی که غیرحضوری هستن ثبت نام کن امتحان پیش 1 و پیش 2 رو تا شهریور دیگه بده که بعدش بتونی بری دانشگاه

سلام
یه راهنمایی میخوام!
من پیش ریاضی هستم.
همه درس هارو کلاس نوشتم.
میخوام مدرسه نرم.

مدرسه+کلاس رفتن خیلی سخته
چون مدرسه هم یه سری تکالیف میخواد ازت
اگه سطح درسیت خوب بوده تا حالا
مشکلی پیش نمیاد
نمیشه گفت همه کسایی که غیرحضوری هستن نتیجه نمیگیرن
درس بخونی حتما میشه

farzaneh*f
31-08-2009, 16:45

فكر نمي كنم داشته باشه...چون هيچ جا توصيه نشده كه گرامر كتاباي 1و2 رو بخونين ...واژگانشو بعضيا مي گن يه دور مرور كنين ولي گرامرو من جايي نشنيدم...به نظر خودمم نيازي نيست چون حتي مباحثي كه تكميل مطالب سالاي قبل بودن از نو كامل توضيح داده شدن:20:

-زبان فارسي (3) مشترك با همگامانش به نظر من خوبه ؛ خلاصه ي مختصر و مفيد اولش داره تستاي تاليفيش خوبه و پاسخ تشريحياشم خيلي خوبه حجمشم كاملا مناسبه...
-كتاب آبي مثلثاتشم من دارم و خوبه به نظرم.كامل و جمع و جوره
-دبير هندسه تحليلي ما كتاب آبي كانونو واسه اين درس توصيه كرده بود كه من چون گاج و انديشه سازان داشتم، نگرفتمش براي همينم خودم در موردش نظري ندارم ولي به هر حال اونايي كه دارن باهاش كار مي كنن(دوستام) راضين ازش
-از كتاباي ديگه ي كانون من 3 تا دين و زندگي شو( 2 - 3 - 1،2) دارم كه كتاباي بدي نيستن ولي شنيدم گاج بهتره

...

اينا اطلاعات من از كتاباي كانون بود...اميدوارم به دردت خورده باشه:20:

Mehran Malfoy
31-08-2009, 16:46
سلام.
به نظر من بن هاتو به نصف قیمت به یکی از دوستات بفروش . بعد با اون ده تومن برو یکی از کتاب های اندیشه سازان قدیم رو بخر .:31:
البته من هم پارسال بن داشتم ، البته زمانش واسه نمایشگاه کتاب بود . رفتم باهاش کتاب زرد قلم چی و یه کتاب بنام ( شبیه ساز کنکور قلم چی ) رو خریدم .
ولی در کل سه جلد ریاضیات آبی قلم چی کتاب ارزشمندیه . مخصوصا واسه تثبیت درسی ، مثل دیفرانسیل . تست هارو بصورت موضوعی خیلی خوب طبقه بندی کرده .

mazg
31-08-2009, 16:57

سلام.كتابهايي از قلمچي كه من فكر ميكنم خوبه به شرح زير ميباشد:

1.كتاب فيزيك پايه و جوابش(كه براي جمع و جور خوندن خوبه و تستاش تيپبندي داره)
2.كتاب حسابان سبز نوشته حامي(نكته هاي تستي خوبي داره)
3.كتاب زبان فارسي انتشارات همگامان(كه كتابشون و با قلمچي شريكن فك كنم بتوني با بن بخري)(از معدود كتاباي خوبه براي زبان فارسي)
4.كتاب عربي جامع(2و3) (بد نيست)
5.كتاباي زردش هم براي جمعبندي بد نيست كه حالا موقعش نيست.
6.البته بايد توجه داشت كه معرفي كتاب خوب از قلمچي كار بسيار سختيه چون تعداد كتاباي خوبش خيلي كمه.

elendil
31-08-2009, 17:17
اگه وقت داري تستهاي كنكوريشو بزن ،‌ضرر نميكني ... ولي تاليفياشو بزار براي آزمونات....

ممنون سهیل جان

توی دینی من از گاج سه سال سفیدش هر درس دینی رو حداکثر تو 40 دقیقه میخونم نکات آیاتشو استخراج میکنم تستاش رو هم که بعد از پایان درسنامش نوشته میخونم میزنم نکته اونا رو هم استخراج میکنم کنار همون مطلب مورد نظر توی کتاب درسی مینویسم حالا با توجه به این ارزش داره که 32 روز وقت بزارم همه درس هارو اینطوری تموم کنم بعدش با مرور این درس که 70 درصدش هم آیات و احادیت هست بپردازم البته به خاطر مدرسه الان درس سر درس هفتم دینی2 هستیم یعنی از دوم فقط 9 تا درس مونده که این کارا رو براشون نکردم :دی

raha_91
31-08-2009, 17:34
behtare ke hame ghavedo be soorate mp3 az ye ketab khund
vaght gozashtane ziad ru ghvaed hich arzeshi nadare ba tavajoh be in ke tu salaye akhir konkur tu zaban be shedat loghat mehvar shode

MaaRyaaMi
31-08-2009, 18:59
قلمچی فک کنم کتابای 7 کنکورش هم خوب باشه

soheiltaker
31-08-2009, 22:20
ببين ربط داره ولي نه اونجوري كه مجبور باشي همشو بخوني ، هر جا لازم باشه معلمت يا كتابهاي كمك آموزشي يه يادآوري كرده
ولي زياد بش فكر نكن
من هر 2 سال 5 تا تست قواعد زبانو جواب دادم ،‌خيلي آسونه ، وقتي بخوني ، قالب تستا مياد دستت ،‌مخصوصا پيش:46:

soheiltaker
31-08-2009, 22:21
به نظر من
30سال ديف و رياضيات پايه
30 سال فيزيك
عربي (( چاپ جديدش ))
زبان جديدش هم خيلي خوبه!
بقيش زياد جالب نيست!:46:

soheiltaker
31-08-2009, 22:26
ممنون سهیل جان

توی دینی من از گاج سه سال سفیدش هر درس دینی رو حداکثر تو 40 دقیقه میخونم نکات آیاتشو استخراج میکنم تستاش رو هم که بعد از پایان درسنامش نوشته میخونم میزنم نکته اونا رو هم استخراج میکنم کنار همون مطلب مورد نظر توی کتاب درسی مینویسم حالا با توجه به این ارزش داره که 32 روز وقت بزارم همه درس هارو اینطوری تموم کنم بعدش با مرور این درس که 70 درصدش هم آیات و احادیت هست بپردازم البته به خاطر مدرسه الان درس سر درس هفتم دینی2 هستیم یعنی از دوم فقط 9 تا درس مونده که این کارا رو براشون نکردم :دی
ببين روشت خوبه ، اگه انجام بدي:31:
ولي قبول كن ، الان ديني رو تموم كني بعد عيد يادت ميره ، مطمئن باش ، حتي اگه يادت هم نره ، ديگه اون تسلطو نداري
با توجه به اينكه ديني خيلي مهمه و آسونه ،‌سعي كن كم كم پيش بري ، مثلا با برنامه آزمون هاي آزمايشي كه بفهمي خوب خوندي يا نه ...
:46:

batlagh
31-08-2009, 22:31
سلام دوستان
اول از همه بگم از ما که گذشت اما شما درس بخونید!!!
راستش آدم می شناسم فوق العاده خوند(روز های مدرسش توی پاییز و زمستون 10 ساعت بود روز های تعطیل هم بالای 15 رو می خوند اما رتبش شد 20 هزار منطقه 1 !!!!!!!!!! فقط ریاضی همه رو خراب کرد یکی از آشنا ها رو می شناسم یه 15 میلیونی خرج کرد شد 11 هزار منطقه 1 فقط صدقه سر ریاضی فیزیکش رو بالای 85 - 90 درصد زده بود اما سوال های ریاضی رو که دیده بود الفاتحه بریده بود خودم هم کم از این ها ندارم اما لااقل زیاد درس نخوندم که دلم بسوزه)

مهم تر از همه چیز هم خوندن خودتون هست و البته اعتماد به نفس (خودم کوهش هستم!!!)

اما از من می شنوید قلم چی خوبه اما سنجش شرکت کنید بهتره چون برنامش زود تر تموم می شه (من سه سال قلم چی=کلم چی= مداد چی بودم)

و اگه می خواین برید علوی فقط به درد فارق التحصیل ها می خوره و اصلا اگه پیش هستید نرید که نمومش زیاد بوده و خراب کرده

مشاور خوب خیلی تاثیر داره بچه های تهران توصیه می کنم آقای نیک خو واقعا از صفر هم به 100 می رسونتون اگه بخواین(راستش شماره دفترش رو داشتم اما از گوشیم پاک شده هر چند شیراز هستم اما یه همایش توی تهران اومد بعد از عید اگه همون موقع هم می خوندم بهتر می شد اما دیگه گذشته ها گذشته و اگه سال دومی شدم حتما می رم مشاوره ایشون ارزشش رو داره آدم می شناسم 3 ماه شده 700 تجربی از کسی که برای سال بعد می خواسته بخونه)

آرزوی موفقیت رو دارم
یا آرزوتون به اندازه توانتون باشه یا توانتون رو به آرزوتون برسونید
بای

elendil
31-08-2009, 23:22
ببين روشت خوبه ، اگه انجام بدي ولي قبول كن ، الان ديني رو تموم كني بعد عيد يادت ميره ، مطمئن باش ، حتي اگه يادت هم نره ، ديگه اون تسلطو نداري با توجه به اينكه ديني خيلي مهمه و آسونه ،‌سعي كن كم كم پيش بري ، مثلا با برنامه آزمون هاي آزمايشي كه بفهمي خوب خوندي يا نه ...

نه منظور من فقط این بود که توی اون 32 درسی که پارسال و پیارسال خوندیم رو توی 32 روز نکاتش رو با روزی یه درس به طور کامل از تستها و اینا استخراج کنیم بعدش دیگه مرور میشه این کار رو برا ادبیات هم قصد داشتم چنین کاری رو که تا الان با سر درس 7 دینی 2 انجام دادم باهاش انجام بدم و بعدش دوباره مرور چندین و چند باره تا 11 تیر یکم بیشتر روش باید فک کنم توی عمومی ها فقط عربی میمونه با انگلیسی که انگلیسی هم مشکلی ندارم و این غول بی شاخ و دم عربی . . . :D:D

amirmon
01-09-2009, 11:37
این شماره نیکخو رو اگه کسی داره بزاره لطفا...

timsar jackson
01-09-2009, 12:01
این شماره نیکخو رو اگه کسی داره بزاره لطفا...

واست پی ام زدم....

hosseingrami
01-09-2009, 12:38
خب برو امتحان بده خودتو خلاص کن!
پیش دانشگاهیی که حتما نباید بری شما برای دانشگاه باید ترم 1 و ترم 2 پیش درساشو پاس کنی حالا چه بری سر کلاس چه خودت بخونی

شرایطشم این بسته به دانشگاه داره ممکنه یه دانشگاه قبول نکنه ثبت نامت کنه (چون برای ثبت نام نیاز به مدرک پیش هست)
شما دی امتحانتو بده بعدشم برای کنکور که میخونی درسای پیشم میخونی دیگه
بعدش برو یکی از این مدرسه هایی که غیرحضوری هستن ثبت نام کن امتحان پیش 1 و پیش 2 رو تا شهریور دیگه بده که بعدش بتونی بری دانشگاه

سلام منظورت اینه که من دی پاس شون کنم تا دیپلم کامل بشم بعد هم ..... (آخه مگه پیش لازمه کنکور و دانشگاه نیست؟ و تا اونو نگذرونی نمیتوتی کنکور بدی؟)
میشه آروم و کامل و طوری که من بفهمم دوباره توضیح بدی؟
:40::10:

nafas
01-09-2009, 12:58
یکی توضیح بده نیکخو کیه ؟
مشاوره ؟

بردیا
01-09-2009, 13:01
دوستان :
علوم انسانی هم اینجا داریم یا نه ؟؟

من بودم:دی
کنکورم سال 87 بودش

frnsh
01-09-2009, 13:06
من خودم كتاب سبز كانون رو استفاده ميكنم (فرهاد حامي).نكته هاي كليدي خوبي واسه تست داره !
تو هر فصل هم كه تموم ميشه يه آزمون جامع مي گيره (سوالاشم سخته) در كل كتاب بدي نيست !
شما الان ميخواين از روي كمكي ها دوباره مباحث قبل رو جز به جز بخونين يا فقط مرور كنين ؟

من الان میخوام مبحث های کتاب رو مرور سریع بکنم و بعدش بلافاصله برم سر کمکیش. اما کمکی رو دقیق بخونم. نظرتون چیه؟

timsar jackson
01-09-2009, 13:12
یکی توضیح بده نیکخو کیه ؟
مشاوره ؟

آره مشاوره مشاور خوبیم هست تو شبکه آموزشم میاد همیشه...

reza-atom
01-09-2009, 14:12
دوستان يه چيزي فكرمو مشغول كرده و اينكه من هنوز پيش رو نگذروندم و از مهر بايد برم مدرسه كسايي كه كنكور دادن به من بگن كه آيا وقتي واسه تسلط رو مطالب پيش دانشگاهي و مرور اونها علاوه بر خوندن و مرور درسهاي پايه ميمونه؟
لطفا روشنمون كنيد چه جوريه ؟
اصلا كي بايددرسهاي پيش تموم شه؟ خيلي نگرانم ميترسم درسهاي پيش رو نتونم مسلط شم؟

moraddad
01-09-2009, 17:00
آقا سلام...!
دانشگاه آزادو چیکار کردین؟!
بابا خیلی کشکه این دانشگاه آزاد!!!:31:
من با ریاضی 10 درصد صنایع تهران جنوب اوردم!:18:
شما چی؟
کسی برق قبول شده؟:31:

farzaneh*f
01-09-2009, 17:26
آقا سلام...!
شما چی؟

آره من برق قبول شدم...:5: البته تو اردبيل:31:
چرا نمي رين تو تاپيك مخصوص همين موضوع (نتايج دانشگاه آزمون سراسري دانشگاه آزاد آمد)...

moraddad
01-09-2009, 17:31
آره من برق قبول شدم...:5: البته تو اردبيل:31:
چرا نمي رين تو تاپيك مخصوص همين موضوع (نتايج دانشگاه آزمون سراسري دانشگاه آزاد آمد)...

ایول!:46:
تازه تاپیکشو دیدم...

reza-atom
01-09-2009, 18:59
كسي ميتونه راهنمايي كنه:
من تو رسم مثلث هندسه ٢ گير كردم آيا ارزش داره وقتمو بذارم روش سوالاش خيلي مزخرفن ! كسي اين مبحثو خونده بدونه چم و خمش چجوريه؟ممنون

ati_1991
01-09-2009, 19:17
دوستان يه چيزي فكرمو مشغول كرده و اينكه من هنوز پيش رو نگذروندم و از مهر بايد برم مدرسه كسايي كه كنكور دادن به من بگن كه آيا وقتي واسه تسلط رو مطالب پيش دانشگاهي و مرور اونها علاوه بر خوندن و مرور درسهاي پايه ميمونه؟

بله .. وقت داري. زياد خودتو نگران نكن. بيشتر حواست باشه درس هايي رو كه مي خوني با تمركز باشه و روشون تسلط كافي رو پيدا كني. در ضمن مگه يه برنامه ي منظم تا آخر سال براي خودت نداري؟ از طرف مدرسه يا آزمون هايي كه شركت مي كني يا مشاور؟؟؟

خيلي خويه كه تا يكي دو ماه آخر مونده تا كنكور اكثر كليات رو ياد بگيري. ولي حتي ممكنه تمام مطالب رو نتوني تموم كني.

فقط بايد برنامه داشته باشي... اصلا بدون برنامه نميشه... حتما بايد مشخص كني كه چي قراره بخوني، چيزايي رو كه مي خواستي خوندي يانه.

majid.khaledi
01-09-2009, 19:41
سلام
کسی در مورد رشته مهندسی پرتو پزشکی چیزی میدونه؟؟؟

Mr Unknown
01-09-2009, 19:57
سلام
من رشته ام رياضيه ولي مي خوام كنكور تجربي شركت كنم.پيشم تموم كردم.
كار خاصي كه نبايد بكنم؟فقط موقع ثبت نام بايد تجربي رو انتخاب كنم؟
مشكلي نداره؟

sinasalar2007
01-09-2009, 20:21
آقا سلام...!
شما چی؟

من ! البته انتظار نداشته باش تهران در اومده باشما :31:

Benygh
01-09-2009, 20:35
سلام
مشكلي نداره؟

MaaRyaaMi
01-09-2009, 20:50
نه فکر نمی کنم ربطی به دیپلم داشته باشه ها

اینجوری اونایی که هنر هم شرکت می کنن باید همه هنرستانی باشن!!

sahar_6911
01-09-2009, 20:51
سلام بچه ها . من امسال کنکور دادم . رشتم هم انسانی بود . خدا رو شکر هم بد نشدم :8:. راستش می خواستم بدونم کسی میدونه که برای قبولی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران چه رتبه ای لازمه؟؟ اصلا آخرین نفر قبول شده پارسال تو این رشته رتبش چند بوده؟؟؟ اهان یادم رفت رتبم رو بگم شدم 295

اگه یکی جوابمو بده خیلیییییییییییییی خوشال میشم هاااا:10:

sinasalar2007
01-09-2009, 21:38
سلام
مشكلي نداره؟

مشکلی نیست ! اتفاقا شما کار درستی انجام دادید
زیست دوم و سوم رو حتما باید تا الان خوبه خوب خونده باشید ... چون درس اصلی شما همین زیسته که البته خود تجربی ها باهاش مشکل دارن چه برسه به شما که ریاضی هستید و سر کلاس زیست نرفتید:31:

frnsh
01-09-2009, 22:13
كسي ميتونه راهنمايي كنه:
من تو رسم مثلث هندسه ٢ گير كردم آيا ارزش داره وقتمو بذارم روش سوالاش خيلي مزخرفن ! كسي اين مبحثو خونده بدونه چم و خمش چجوريه؟ممنون

به نظر من که رسم ممکنه جوری بدن که بگن بعد از اینکه فلان خطو کشیدی چه میکنی؟
میشه دقیقتر منظورتو بگی؟ آخه اینجوری سوال دیدم که بگن با این اعداد میشه مثلث ساخت یا نه؟

soheiltaker
02-09-2009, 10:34
نه منظور من فقط این بود که توی اون 32 درسی که پارسال و پیارسال خوندیم رو توی 32 روز نکاتش رو با روزی یه درس به طور کامل از تستها و اینا استخراج کنیم بعدش دیگه مرور میشه این کار رو برا ادبیات هم قصد داشتم چنین کاری رو که تا الان با سر درس 7 دینی 2 انجام دادم باهاش انجام بدم و بعدش دوباره مرور چندین و چند باره تا 11 تیر یکم بیشتر روش باید فک کنم توی عمومی ها فقط عربی میمونه با انگلیسی که انگلیسی هم مشکلی ندارم و این غول بی شاخ و دم عربی . . . :D:D

كاملا كار خوبيه
من خودم ديني پايه رو همين كارو كردم ، يه خلاصه نويسي داشتم ، براي آزمونام يه مرور 15 دقيقه اي ميكردم و وقتمو ميذاشتم روي تست ...
روش خوبيه...:46:

ati_1991
02-09-2009, 10:46
سلام
در مورد بخش رسم مثلث در هندسه كه reza_atom پرسيده بودن.
من خودم هم روي اين مبحث خيلي وقت گذاشتم ولي هيچ وقت يادش نگرفتم... فكر نمي كنم ارزش چنداني تو كنكور داشته باشه. ولي بازهم نمي دونم به شما چي بگم!!!!!! شايد امسال دوست داشتن و طرح كردن..... دوستاني كه خوندن بايد روش مطالعه اش رو بهت بگن.

reza-atom
02-09-2009, 11:01
>>>>لطفا راهنمايي كنين:
من حل همه ي تمرينهاي حسابان رو ندارم ميخواستم ببينم كه آيا خوندن تمريناي حسابان اهميت چنداني داره؟
اگه داره لطفا كتابي معرفي كنيد كه شامل حل همه تمرينات حسابان باشه! ميدونم اينجا جاش نيست ولي ديگه مجبور شدم!

soheiltaker
02-09-2009, 11:08
عزيز اولا اصلا سخت نگير ، نه اينكه بيخيال باشيا ،‌يعني الكي اضطراب براي خودت درست نكن ، نگران نباش
دوما ،‌مهمترين چيز براي شما كه دانش آموزي ابنه كه بهترين استفاده رو از كلاس بكني و درس هر روز رو همون روز بخوني
ما اون موقع كه كانون بوديم هي به ما ميگفتن ، ما فقط مسخرشون ميكرديم و ميگفتيم فقط همينو بلدن بگن ولي نميدوني واقعا چه قدر تاثير داره
اصولا ،‌مدرسه هاي خوب قبل عيد تموم ميكنن ولي چون شما عين ما از مهر شرع ميكنين احتمالا تا اواخر فروردين ميرين مدرسه!
بعدشم سعي كن اول روي پيش مسلط شي و وقتي خيالت از پيش راحت شد برو سراغ پايه
خلاصه برات بگم اگه ميخواي كم نياري بايد برنامه ريزي داشته باشي...:46:

soheiltaker
02-09-2009, 11:16
>>>>لطفا راهنمايي كنين:
من حل همه ي تمرينهاي حسابان رو ندارم ميخواستم ببينم كه آيا خوندن تمريناي حسابان اهميت چنداني داره؟
اگه داره لطفا كتابي معرفي كنيد كه شامل حل همه تمرينات حسابان باشه! ميدونم اينجا جاش نيست ولي ديگه مجبور شدم!
اگه حسابانت ضعيفه كه حتما بايد كار كني
ولي كلا حل تمرينهاي حسابان حياتيه!
به گام به گام بگير من داشتم اون موقع ، خوب بود...

F A R I D
02-09-2009, 11:30
از آقای dirty_coat یه سوال داشتم:
من کتاب زیست1 انتشارات سبز رو خوندم که خیلی عالی بود ولی مال سال سومش جون درسنامه نداره خیلی خوشم نیومد.
آیا کتاب دیگه ای برای آموزش مفهومی نه در سطح کتاب درسی معرفی میکنید؟

sahar_6911
02-09-2009, 12:50
به خدا قسم
من ماه اول و دوم خوب درس خوندم
و چون پشت کنکور بودم و مدرسه نداشتم
بازدهی عالی بود
زدیم رفتیم قلم چی

اقا 2 تا ازمون دادیم
به خدا قسم
از اون روز ما درس نخوندیم :41:

سلام . ببین من اصلا این حرفت رو قبول ندارم :41:. من خودم امسال کنکور دادم و با اطمینان خاط میگم که اگه برنامه ریزی قلم چی نبود امکان نداشت که من بتونم این رتبه رو کسب کنم . رتبه من شده 290 . درسته که آزموناش سختن اما برنامه ریزی واقعا دقیق داره ...اگه کسی واقعا با این برنامه جلو بره مطمئن باش که قبول میشه:46::46:

agne
02-09-2009, 13:07
سلام.
دوستان میخاستم بدونم بین رشته های

"زیست شناسی سلولی مولکولی/ بیوتکنولوژی"

و

"بیوتکنولوژی"

چه تفاوت هایی هست؟
درس هایی که هر دو رشته تو دانشگاه میخونن چی هست؟

farzaneh*f
02-09-2009, 14:03
به نظر من که رسم ممکنه جوری بدن که بگن بعد از اینکه فلان خطو کشیدی چه میکنی؟
....

نه من كه فكر نمي كنم يه سوال مستقيم مثل ايني كه شما گفتين بدن...بيشتر به صورت حالات فرعي همنهشتي مثلث ها مي دن مثلا مي گن با داشتن اندازه ي كدوم يك از اجزاي مثلث مي شه اونو رسم كرد كه توي گزينه ها مثلا مي گن "دو ميانه و يك ضلع" يا "يك عمود منصف و دو زاويه"(اينا رو مثال گفتم چون حضور ذهن ندارم الان تا مثالاي درستي بگم) كه از بين گزينه ها يكيش جزو حالات فرعي همنهشتي مثلث هاست و شما اينو بايد از قبل بدوني...

البته اين شرايطي هم كه گفتم توي آزموني مثل قلم چي و... مياد اما واسه خود كنكور به نظر من سوالاي زياد مناسبي نيستن...تو كنكور بيشتر سوالاي هندسه رو به صورت محاسبه از روي مفاهيم مطرح مي كنن نه اينكه خود اون مفهوم ها رو مورد سوال قرار بدن

pedramch
02-09-2009, 15:13
سلام
میگم یکی از دوستام میخواد کنکور تجربی شرکت کنه
دقیقا چه ذرسایی رو باید بخونه؟

mazg
02-09-2009, 16:49
من الان میخوام مبحث های کتاب رو مرور سریع بکنم و بعدش بلافاصله برم سر کمکیش. اما کمکی رو دقیق بخونم. نظرتون چیه؟

سلام.به نظر من شما داری خیلی خوب پیش میری،ولی قسمت مشکل کارت جاییه که میری سر کتب کمک درسی
.یهو بعضی فرامیل:46: و میبینی که تا حالا تو عمرت ندیدی.به نظر من زودتر بشین سر کتب کمک درسی بخصوص برای اختصاصیا.راستی بالاخره کتاب و خوندی یا نه؟

كسي ميتونه راهنمايي كنه:

من خوندمش 1 سری فرمول داره که من از رو گاج سفید خوندم ولی به نظرم اول باید حداقل 1 نمونه از هر فرمول رو با خط کش و نقاله و پرگار رسم کنی تا بفهمی فرمول چی میگه.
درضمن خود این قسمت اصلا برای کنکور مهم نیست(قسمت های مرتبطش رو نمیدونم).فک کنم تو کنکور (رشته ریاضی) 3.4 تا بیشتر تست ندادن.

Pouria001
02-09-2009, 17:11
سلام.
دوستان میخاستم بدونم بین رشته های

"زیست شناسی سلولی مولکولی/ بیوتکنولوژی"

و

"بیوتکنولوژی"

چه تفاوت هایی هست؟
درس هایی که هر دو رشته تو دانشگاه میخونن چی هست؟
تا اون جاییکه من میدونم یکیش لیسانسه یکیش دکتراست.اونیکه لیسانسه تا رتبه های بالای 1000 هم میگیره و اونیکه دکتراست کلا 7-8 نفر ظرفیت داره که 3 ، 4 تاشونم المپیادی پر میکنه.یعنی از سراسری 4 نفر برمیداره(یا یک خورده بیشتر.)دکتراشو دانشگاه تهران ارایه میده و شنیدم تا حالا فارغ التحصیل نداشته ، چون همه قبل فارغ التحصیلی از ایران رفتند.:31:

Pouria001
02-09-2009, 17:14
سلام
میگم یکی از دوستام میخواد کنکور تجربی شرکت کنه
دقیقا چه ذرسایی رو باید بخونه؟

خب مسلما مهمترین درس زیست شناسیه که زیست دوم و شوم و پیشو باید بخونه.اگر هم علاقه ای به رشته های غیر پزشکی و دندون داره(مثلا داروسازی) باید زمین شناسی سوم و پیشو هم بخونه.دروس عمومی و شیمی مثل ریاضیاست و ریاضی و فیزیک هم از ر شته ریاضی اسونتره.

Amirdb
02-09-2009, 18:19
توی چند تا پست قبل دیدم راجع به مشاور تحصیلی آقای نیکخو نوشته بودند.
من چند سوال داشتم.
اگه کسی شمارشو داره لطف می کنه که به من هم بده؟
من که شیراز هستم آیا باید زنگ بزنم وقت بگیرم؟
هزینه اش چه قدره؟
توی مشاوره هاش معمولا چی میخواد؟معدل میخواد؟
حالا چی بهمون میده؟برنامه میده؟جزوه میده؟چی میده؟
با یه جلسه پیشش رفتن کار حله؟
در کل اگه کسی راجع به کارهایی که توی جلسه مشاوره میده اطلاعی داره راهنمایی کنه.

shia1411
02-09-2009, 22:22
دوستان عزیز، من دو ساله از تحصیل دور بودم و حالا میخوام کنکور ریاضی شرکت کنم و باید رتبم طوری بشه که IT تهران قبول شم. تورو خدا کمکم کنید، راهنماییم کنید به مسیری که بتونم به نتیجه برسم.به نظرتون اصلا امیدی هست؟چطور شروع کنم خوندن؟کجا برم؟با کی مشورت کنم؟کدوم راه مطمئن تره؟

elendil
02-09-2009, 22:44
كاملا كار خوبيه من خودم ديني پايه رو همين كارو كردم ، يه خلاصه نويسي داشتم ، براي آزمونام يه مرور 15 دقيقه اي ميكردم و وقتمو ميذاشتم روي تست ... روش خوبيه...

خوبیه این گاج رو که دیدی آخر هر درسنامه و تستش یه درخت درسو به طور نصفه نیمه کشیده اگه درست خونده باشی کل درس رو مطالبش رو با دیدن هر شاخه اون درخت یادت میاد :D:D:D

دوستان برا عربی نظر خاصی ندارین که چطوری باهاش باید برخورد کرد؟

shahrzad20
02-09-2009, 23:20
توی چند تا پست قبل دیدم راجع به مشاور تحصیلی آقای نیکخو نوشته بودند.
من چند سوال داشتم.
اگه کسی شمارشو داره لطف می کنه که به من هم بده؟
من که شیراز هستم آیا باید زنگ بزنم وقت بگیرم؟
هزینه اش چه قدره؟
توی مشاوره هاش معمولا چی میخواد؟معدل میخواد؟
حالا چی بهمون میده؟برنامه میده؟جزوه میده؟چی میده؟
با یه جلسه پیشش رفتن کار حله؟
در کل اگه کسی راجع به کارهایی که توی جلسه مشاوره میده اطلاعی داره راهنمایی کنه.

یکبار در شبکه آموزش دیدمشون به نظرم مشاور خوبیه تو تلویزیون که خیلی جدی و رک بود

shahrzad20
02-09-2009, 23:23
دوستان عزیز، من دو ساله از تحصیل دور بودم و حالا میخوام کنکور ریاضی شرکت کنم و باید رتبم طوری بشه که IT تهران قبول شم. تورو خدا کمکم کنید، راهنماییم کنید به مسیری که بتونم به نتیجه برسم.به نظرتون اصلا امیدی هست؟چطور شروع کنم خوندن؟کجا برم؟با کی مشورت کنم؟کدوم راه مطمئن تره؟

بله دوست عزیز همیشه امید هست نفر اول تجربی و زبان کنکور سراسری امسال چند سالی از درس دور بوده خواستن توانستنه در باره راه رسیدن به رشته مورد علاقت باید کسایی که طی کردن کمکت کنم من رشتم در این زمینه نیست ولی شرط اول خواستن و داشتن هدفه تلاشتو بکن حتما موفق می شی

ShayaN3K
02-09-2009, 23:28
وای...

این تاپیک واسه ما کنکوری های سال دیگه بدرد بخوره.

میگم به نظر شماها کلاس خصوصی ثبت نام کنم یا نه ؟!؟!؟

ehsan_manu
03-09-2009, 00:38
سلام به همهی بروبچه های کنکور89
چند روزه بد جوری به شک افتادم که مدرسه برم یا نرم(حضوری -غیر حضوری -از راه دور-نیمه حضوری)
تعجب نکنیداینا انواع مدارس پیش دانشگاهی بود
از بروبچ 88ی خواهش دارم اگه اطلاعاتی دارن به ما 89 ها بگن
یه سوال؟
دوستان 88ی حضوری بهتر نتیجه گرفتن یا غیر حضوریا؟
اگه ممکنه همه جواب بدن چون خیلی حیاتیه
مر30

hosseingrami
03-09-2009, 11:45
سلام منظورت اینه که من دی پاس شون کنم تا دیپلم کامل بشم بعد هم ..... (آخه مگه پیش لازمه کنکور و دانشگاه نیست؟ و تا اونو نگذرونی نمیتوتی کنکور بدی؟)
میشه آروم و کامل و طوری که من بفهمم دوباره توضیح بدی؟
:40::10:

سلام توضیح نمیدی رفیق!
:10:

soheil_vossough
03-09-2009, 12:52
با عرض سلام و ادب خدمت همه شما دوستان عزیز

برای امسال میخواستم که یک بهترین شخص برای مشاوره و برنامه ریزی کنکور پیدا کنم

خیلی دنبال این قضیه در قسمت های مختلف بودم مشاوره های گزینه 2 رو دنبال کردم و ضبط کردم ، مشاوره های کانال آموزشی 7 برنامه فرصت برابر را دنبال کردم و در اینترنت و روزنامه دنبال بهترین مشاور گشتم

مثلاً جناب آقای پور دستمال چی ، علیرضا خراطها ، حسن همت یار ، علی میرصادقی ، دیبازر ، شکوری ، دکتر جعفرقلی ، رامین نیکخو و .... در تلویزیون برنامه اجرا کردند

در اینترنت هم به دنبال مشاوران زیادی گشتم که به مشاورانی از جمله آقای دکتر غانمی فرد ، اسماعیلی ، مهندس ایمان سرور پور ، دکتر نکوئی ، دکتر فرهاد شمس ، مهندس امیرشهبازی ، دکتر میرزا بیگی ، حسین احمدی ، دکتر محمد پور ، دکتر باقری ، موسسه فرهیختگان شریف و .... برخورد کردم و پیدا کردم

دوستان من برای پیدا کردن مشاوره خیلی تلاش کردم و از همه دوستان در این زمینه راهنمایی میخوام

چون یک مشاور خوب میتونه سرنوشت انسان را عوض کنه و بلعکس و باید یک سال تحصیلی تا کنکور در کنارمون باشه و برنامه ریزی کنه و در خواندون دروس کمک کنه و ... بنابراین باید بیشترین دقت را در انتخاب مشاور داشت

ممنون میشم که هر کدام از شما دوستان اگه شخصی رو میشناسه که مشاور و برنامه ریز خوبی هست در اینجا معرفی کنه که هم من و هم دوستان از ایشون بهره مند بشویم و شماره تماس یا ... مشاور را در این تاپیک عنوان کنید

دوستان هدف قبولی من دانشگاه شهید بهشتی رشته دندانپزشکی می باشد که به امید خدا باید تمام تلاش را برای کنکور 89 انجام داد به همین دلیل در انتخاب بهترین مشاور از شما عزیزان شدیداً راهنمایی میخواهم

با تشکر از همه شما عزیزان ، ببخشید که زیاد توضیح دادم

soheiltaker
03-09-2009, 13:36
خوبیه این گاج رو که دیدی آخر هر درسنامه و تستش یه درخت درسو به طور نصفه نیمه کشیده اگه درست خونده باشی کل درس رو مطالبش رو با دیدن هر شاخه اون درخت یادت میاد :D:D:D

دوستان برا عربی نظر خاصی ندارین که چطوری باهاش باید برخورد کرد؟

خيلي صميمي بايد برخورد كني!:31:
من خودم اين كارو كردم و نتيجه گرفتم
اولين چيزي كه خيلي مهمه ، كتابه
من اول يه دفتر خلاصه نويسي برداشتم و هر درسو به چند قسمت تقسيم كردم كه عبارت بودن از!!: معني لغات و عبارات مهم ، قواعد ، نكات كارگاه ترجمه ، تمرينات و مثال هاي كليدي كتاب
بعد هر درسو دقيق دقيق ميخوندم و هر چي نكته و مطالب مهم داشت تو اين دفتر مينوشتم
دفعه دوم ميومدم اين دفتر حدو 15 دقيقه ميخوندم ميرفتم سراغ تست ، خيلي روش خوبي براي من بود
تست هم حتما حتما گاج سفيد بگيرين
اموزش هم اگه مشكل دارين رمزينه ...