PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنــکور 89 ؛ مشاوره - برنامه ریزی - شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

mehdi_7070
08-08-2009, 16:13
راستي سوالات كنكور هندسه پايه و هندسه تحليلي به چه كسري از سوالات رياضيات رو تقريبا تشكيل ميده ؟

"در كنكورهاي سال‌هاي قبل، به‌طور معمول، تعداد سؤال‌هاي مطرح‌شده از درس هندسه‌ي پايه و تحليلي 14 سؤال بوده است كه امسال اين تعداد افزوده‌شده و به 16 سؤال رسيده است؛ البته به سؤال‌هاي هندسه‌ي تحليلي 2 سؤال اضافه‌شده و تعداد آن از حدوداً 6 سؤال به 8 سؤال رسيده‌است كه اين مطلب بر اهميت اين درس بيش از پيش مي‌افزايد..."
ادامه در لینک زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

timsar jackson
08-08-2009, 18:03
ولي خدايي هندسه خيلي سخته (حداقل واسه من) !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من اوايل از هندسه متنفر بودم ولي الان كه دارم از پايه ي پايه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ميخونم يذره به خودم اميدوار شدم. الان با كتاب رمزينه هندسه 1 رو ميرم جلو و مطالبش با كتاب درسي زمين تا آسمون فرق داره!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] موندم اين همه رابطه و قضيه ي سخت از كجا اومده كه تو كتاب نيست.... خلاصه با هر بدبختي داريم ميخونيم!!!!

راستي سوالات كنكور هندسه پايه و هندسه تحليلي به چه كسري از سوالات رياضيات رو تقريبا تشكيل ميده ؟

کتاب کلاس هندسه 1 رمزینه مثل بقیه کتاباش خوبه؟ خوب توضیح داده؟

کسی آزمونای گاج ثیت نام کرده؟

reza-atom
08-08-2009, 18:33
"در كنكورهاي سال‌هاي قبل، به‌طور معمول، تعداد سؤال‌هاي مطرح‌شده از درس هندسه‌ي پايه و تحليلي 14 سؤال بوده است كه امسال اين تعداد افزوده‌شده و به 16 سؤال رسيده است؛ البته به سؤال‌هاي هندسه‌ي تحليلي 2 سؤال اضافه‌شده و تعداد آن از حدوداً 6 سؤال به 8 سؤال رسيده‌است كه اين مطلب بر اهميت اين درس بيش از پيش مي‌افزايد..."
ادامه در لینک زیر:

بنابراين ارزششو داره واسه هندسه وقت گذاشت ؟:27:
راستي چه بخشي از هندسه تحليلي رو "هندسه در فضا " تشكيل ميده چون من توي هندسه (2) نرسيدم اون قسمت ها رو خوب بخونم ! :41:

reza-atom
08-08-2009, 18:45
کتاب کلاس هندسه 1 رمزینه مثل بقیه کتاباش خوبه؟ خوب توضیح داده؟

خوب كه هست :12:
ولي مطالبش بقدري سنگينه كه مخ آدم سوت ميكشه !!!! ( اينجوري :24: ) حجمش هم خيلي زياده ! :3:ولي با هندسه (پايه) رمزينه مطمئن باش كه ميتوني از پس تست هاي كنكور بر بياي!:26:

mehdi_7070
08-08-2009, 18:55
راستي چه بخشي از هندسه تحليلي رو "هندسه در فضا " تشكيل ميده چون من توي هندسه (2) نرسيدم اون قسمت ها رو خوب بخونم ! :41:

بله، البته :46:

دیگه مثل هندسه 2 نیست که فقط یه سری قضیه برای شما ردیف کنند. بیشتر محاسباتی و تحلیلی می‌شه! تا جایی که یادم میاد به اون فصل‌های هندسه 2 نیاز چندانی نخواهید داشت!

soheiltaker
08-08-2009, 20:43
سلام دوستان
منم اومدم !! البته من دوسال پشت اين غول بودم ... خيلي حال داد!!!!
يه سري تجربه دارم .... اگه دوست داشتم در اختيارتون ميزارم...
============
بله خيلي ارزش داره .... خيلي ها هندسه نميزنن .....
حتما رمزينه بگيرين .... فوق العادس .... بعد كه عالي كار كردين ، تستهاي آبي رو حتما 2 يا 3 بار بزنين
حتما هندسه فضايي رو بخونين .... خيلي مهمه ، خيلي تو تحليلي نياز ميشه ....
موفق باشين:10::46:

a67
08-08-2009, 23:27
سلام
والله ما که مثل ادم درس نخوندیم سال اول با حد اکتر 1 ساعت در روز اون هم هفته ای یکی دو روز 3 یا 4 ساعت میخوندم 5 روز هم الافی البته تو مدرسه تیز هوشان بودم رتبه اون سال ما شد 5000 بعدش موندیم سال دوم که سال دوم با یه بد شانسی کل زندگیمون ریخت به هم که از زمستون شروع کردم با روزی 2 ساعت امسال هم مثل پارسال هفته ای دو سه روز . عیدم به بطالت گذروندم بعد عید دوباره همون مشکل تو زندگیمون پیدا شد و تا خرداد الاف شدیم و یه ماه اخر هم مثل سابق خوندم درس ادبیات و زبان رو توی هفته اخر خوندم ولی خدا رو شکر رتبم شد 1700 این بود ماجرای من

sadegh_pc
09-08-2009, 00:06
من سال قبل از مرداد ماه شروع كردم ولي پشيمون شدم چرا دير شروع كردم
سعي كن اين جور نباشه كه صبح بلند شي و هر درسي كه عشقت كشيد بخوني كه ضرر مي كني سعي كن با برنامه باشي
من اين كار مي كردم‎ ‎كه طول روز رو به بازه هاي 2 ساعته تقسيم مي كردم وتو هر بازه يه درس خاص رو مي خوندم اين جوري هم خسته نمي شي چون اگه از صبح تا شب يه درس رو بخوني حتما خسته مي شي هم از درس خوندن لذت مي بري وحس مي كني كارت مفيده
من هر 2 هفته با توجه به وضعيتم تو كانون نحوه درس خوندنم رو اصلاح مي كردم
و در مورد ساعت مطالعه، روزهايي كه به مدرسه مي رفتم 8 ساعت و روزهايي كه به مدرسه نمي رفتم 12 ساعت
و بدون در هر وضعيتي باشي اگه تلاش كني حتما موفقي و توكل برخدا رو فراموش نكن
واگه كمكي خواستي من در خدمتم

HOJ-JAT
09-08-2009, 09:06
من فقط سه ماه بعد از عید رو درس خوندم

fakhtee
09-08-2009, 09:39
من سال قبل از مرداد ماه شروع كردم ولي پشيمون شدم چرا دير شروع كردم
سعي كن اين جور نباشه كه صبح بلند شي و هر درسي كه عشقت كشيد بخوني كه ضرر مي كني سعي كن با برنامه باشي
من اين كار مي كردم‎ ‎كه طول روز رو به بازه هاي 2 ساعته تقسيم مي كردم وتو هر بازه يه درس خاص رو مي خوندم اين جوري هم خسته نمي شي چون اگه از صبح تا شب يه درس رو بخوني حتما خسته مي شي هم از درس خوندن لذت مي بري وحس مي كني كارت مفيده
من هر 2 هفته با توجه به وضعيتم تو كانون نحوه درس خوندنم رو اصلاح مي كردم
و در مورد ساعت مطالعه، روزهايي كه به مدرسه مي رفتم 8 ساعت و روزهايي كه به مدرسه نمي رفتم 12 ساعت
و بدون در هر وضعيتي باشي اگه تلاش كني حتما موفقي و توكل برخدا رو فراموش نكن
واگه كمكي خواستي من در خدمتم
من امسال ميرم سوم منظورتون مرداد ساليه كه مي خواستين برين سوم؟ شما چه كتاب كارايي حل ميكردين؟

space20
09-08-2009, 10:30
معلومه که ارزش داره توی رشته ریاضی,ریاضی ضریب 12 میخوره خیلی خیلی جابجا کننده ی رتبه است حتی یه سوالش :18:. از الان قرار نیست بگی نرسیدم ,خیلی وقت داری توی این همه مدت حتما حتما هندسه فضایی رو بخون چون علاوه بر اینکه بچه ها کمتر هندسه میخونن زیاد از این قسمت خوششون نمیاد درحالیکه این قسمتو اگه یه خرده تمرین تجسم داشته باشی کاملا روش مسلط میشی :20:فقط توی این جور درسا که خوشت نمیاد یه مقدار باید وقت بزاری یعنی اگه رفتی یه کتاب سخت برداشتی و توی زمان زیاد تست کم زدی ناراحت نشی :19:
گفتن اینکه از یه درسی بدت میاد هیچ کمکی بهت نمیکنه پس سعی کن به چشم این نگاش کنی که همین درس میتونه توی کنکور نجاتت بده و رتبت خوب بشه اینو راجع به همه ی درسا میگم از الانم بگم اگه بخوای درسی رو خوشت نیاد و بزاری کنار مجبوری یه درس دیگه رو خیلی روش حساب کنی حالا اگه اون درسی که روش حساب کردی خیلی سخت بیاد هم روحیه تو میبازی هم کنکورو از دست میدی :41:
خفه شدم , ببخشید طولانی شد :46:

dirty_coat
09-08-2009, 11:03
به نظر من همه چیز رو بخونین حالا سر کنکور تونستین جواب بدین که دمتون گرم و اگه نتونستین جواب بدین که غصه نداره بلاخره زحمتتونو کشیدین و تا همینقدر از خودتون راضی خواهین بود

fakhtee
09-08-2009, 17:15
يكي به من بگه من كه دارم ميرم سوم {تجربي يا رياضي:41:} تو اين تابستون چيكار كنم؟

timsar jackson
09-08-2009, 17:19
يكي به من بگه من كه دارم ميرم سوم {تجربي يا رياضي[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]} تو اين تابستون چيكار كنم؟

ببین چی کار کردن که بچه ها از چه موقعی میخوان واسه کنکور شروع کنن به درس خوندن و ذهنشونو مشغول کرده....

عنوان تاپیک رو عوض کردین خیلی بهتر شد...

fakhtee
09-08-2009, 17:36
از همدرديتون ممنون يعني هيچي تو اين تابستون نخونم؟

timsar jackson
09-08-2009, 17:42
از همدرديتون ممنون يعني هيچي تو اين تابستون نخونم؟

خب من همینو میگم این نباید برای شما الان درد باشه به نظر من اگه خیلی میخواین سخت بگیرین درسای دومتونو بخونین و تست

بزنین روش مسلط بشین...

dirty_coat
09-08-2009, 17:57
يكي به من بگه من كه دارم ميرم سوم {تجربي يا رياضي:41:} تو اين تابستون چيكار كنم؟
به نظر من اگه خیلی دوست داری درس خوندن رو از هین حالا شروع کن و از سال اول دبیرستان شروع کن و همینطور پیش برو و پیش دانشگاهی رو هم زودتر از اینکه بری یک نگاه بنداز حتما برای ایندت خوبه

roz_kareN
09-08-2009, 18:22

خیلی خودتو نگران نکن.اولش همیشه آدما نگران آخرشن ولی به تدریج که پیش بری متوجه میشی که نگرانیت بی مورد بوده
بهتره توی این تابستان درسی مثل ریاضی 2 رو روش کار کنی و تست بزنی
و بعضی از درسهای دوم رو که ترجیحا علاقه بیشتری داری مسلط بشی
دروس 2 که پایه هست و مهمترن اگه تسلط داشته باشی دیگه در آینده مشکلی نخواهی داشت

dirty_coat
09-08-2009, 20:41
بچه ها من این کتابهای اندیشه سازان 1 و 2 رو که نویسندش دکتر محمد محتشم هست رو پیدا کردم خیلی خیلی توپه

Amirdb
09-08-2009, 20:56
با سلام.
من سوالی دارم خواهشا اگه کسی کاملا اطلاع داره راهنمایی کنه

من اول مهرمیرم پیش دانشگاهی ریاضی تصمیم دام در کنکور پزشکی دانشگاه آزاد هم شرکت کنم واگه وقت کنم بشینم زیست دوم سوم وپیش روبخونم.

می خواهم پزشکی کازرون رو انتخاب کنم.
این رشته سال گذشته تراز 7000 رو می خواسته.حالا به نظرشما واسه آوردن تراز 7000 چه درصدهایی باید بزنم.ایا با درصد های زیر میشه یا قیدش رو بزنم؟
ادبیات و دینی وعربی وزبان بالای 80 در صد
شیمی بالای 70 درصد
ریاضی و فیزیک بین 60 در صد تا 70 درصد
زیست بالای 60 درصد
زمین هم که ضریب نداره نزنم.

میشه امیدوار بودیا خیر؟
کمک فوری

vahid0801
09-08-2009, 21:39
با سلام.

من اول مهرمیرم پیش دانشگاهی ریاضی تصمیم دام در کنکور پزشکی دانشگاه آزاد هم شرکت کنم واگه وقت کنم بشینم زیست دوم سوم وپیش روبخونم.

این رشته سال گذشته تراز 7000 رو می خواسته.حالا به نظرشما واسه آوردن تراز 7000 چه درصدهایی باید بزنم.ایا با درصد های زیر میشه یا قیدش رو بزنم؟
شیمی بالای 70 درصد
زیست بالای 60 درصد

میشه امیدوار بودیا خیر؟
کمک فوری

با درصدایی که من دیدمو تجربه ای که من دارم با این درصدا دو رقمی شدن تو منطقت اصلا دور از انتظار نیست.
اگه فقط یه درست بالا 85 باشه راحت 2 رقمیه منطقی.حداکثر.وگرنه خیلی بالاتر هم جاداری

dirty_coat
09-08-2009, 21:55
با سلام.

شیمی بالای 70 درصد
زیست بالای 60 درصد

میشه امیدوار بودیا خیر؟
کمک فوری
این سوال شما خیلی بی ربطه ترازتو اصلا با این درصدهایی که الان مینویسی نمیشه گفت یک دفعه میبینی سوالا سخته و ترازت با این درصدها +7000 میشه ولی یک دفعه میبینی اسونه و قضیه به کل فرق میکنه
به نظر من از این فکر و خیالها بیا بیرون و بشین درستو بخون به امید خدا هر جا بخوای قبول میشی

roham_06
10-08-2009, 09:22
براي درك فصل 1 و 2هندسه تحليلي خوبه كه هندسه فضايي رو خونده باشي!

space20
10-08-2009, 09:40
با سلام.

شیمی بالای 70 درصد
زیست بالای 60 درصد

میشه امیدوار بودیا خیر؟
کمک فوری
سلام
اینی که اینجا مینوسیم مربوط به چیزیه که قلچی داده بود
توی برگه ی قلمچی نوشته ترازی که پزشکی کازرون میخواد تقریبا 6400 هست
و توی میانگین درصد های لازم واسه ی 6400 هم این درصد ها رو گذاشته:
ادب:85 عرب:75 دین:81 زبان:71 زیست:93 ریاضی:53 فیزیک:78 شیمی:85
البته همونطور که فرمودن اینا با توجه به سختی و آسونیه درسا تغییر میکنه. راستی آزاد اصلا زمین نداره حتی اگه داروسازی باشی .اصلا کلا سوال زمین نداره
شما باید یه میانگین وزن دار از درصدهایی که گفتم بگیری از درصدهای خودتم بگیری ببینی میشه یا نمیشه
ضرایب درسا هم اینجوریه:(3-2-3-2)(4-2-2-2-2) ضرایب به ترتیبیه که درصدها رو نوشتم
توی دانشگاه آزاد درسای تخصصی ضریب 2 میخوره
همونطور که میبینی توی پزشکی حتی آزاد هم درصدهای خوبی میخواد
یه پیشنهاد هم دارم من پارسال دقیقا فکر شما رو داشتم که آزاد بدم
ولی توی 2هفته هیچی زیست نخوندم(بدلایلی که ممکنه برای شما هم پیش بیاد)در حالیکه به داروسازی علاقه خاصی داشتم ولی پرید!!!شما هم اگه میبینی که واقعا پزشکی رو دوست داری تغییر رشته بده از همین الان زیستو بخون اگه با دبیر بخونی خیلی خیلی بهتره چون زیست اونطوری که خیلی از ریاضیا فکر میکنن ساده و حفظیات کامل نیست
به هر حال نظرم اینه آینده تو فدای این نکن که دلتو به آزاد خوش کنی چون من تجربه شو دارم .
ببخشید طولانی شد
موفق باشی

reza-atom
10-08-2009, 10:04

شما الان سعي كن هدفت رو امتحان نهايي قرار بدي و بيشتر به اون فكر كني چون سوالاش سال به سال سختتر و مفهومي تر ميشه . اگه پايه ي درسي خوبي داري كه برو درساي سومو تا حدودي بخون و با سوالاي امتحان نهايي آشنا شو !
اگه هم نداري كه درسايي مثل (( رياضي 1 - رياضي 2 - هندسه 1 - عربي 2 )) رو خوب بخون كه بكارتون مياد!

Amirdb
10-08-2009, 11:36
سلام
اینی که اینجا مینوسیم مربوط به چیزیه که قلچی داده بود
توی برگه ی قلمچی نوشته ترازی که پزشکی کازرون میخواد تقریبا 6400 هست
و توی میانگین درصد های لازم واسه ی 6400 هم این درصد ها رو گذاشته:
ادب:85 عرب:75 دین:81 زبان:71 زیست:93 ریاضی:53 فیزیک:78 شیمی:85
البته همونطور که فرمودن اینا با توجه به سختی و آسونیه درسا تغییر میکنه. راستی آزاد اصلا زمین نداره حتی اگه داروسازی باشی .اصلا کلا سوال زمین نداره
شما باید یه میانگین وزن دار از درصدهایی که گفتم بگیری از درصدهای خودتم بگیری ببینی میشه یا نمیشه
ضرایب درسا هم اینجوریه:(3-2-3-2)(4-2-2-2-2) ضرایب به ترتیبیه که درصدها رو نوشتم
توی دانشگاه آزاد درسای تخصصی ضریب 2 میخوره
همونطور که میبینی توی پزشکی حتی آزاد هم درصدهای خوبی میخواد
یه پیشنهاد هم دارم من پارسال دقیقا فکر شما رو داشتم که آزاد بدم
ولی توی 2هفته هیچی زیست نخوندم(بدلایلی که ممکنه برای شما هم پیش بیاد)در حالیکه به داروسازی علاقه خاصی داشتم ولی پرید!!!شما هم اگه میبینی که واقعا پزشکی رو دوست داری تغییر رشته بده از همین الان زیستو بخون اگه با دبیر بخونی خیلی خیلی بهتره چون زیست اونطوری که خیلی از ریاضیا فکر میکنن ساده و حفظیات کامل نیست
به هر حال نظرم اینه آینده تو فدای این نکن که دلتو به آزاد خوش کنی چون من تجربه شو دارم .
ببخشید طولانی شد
موفق باشی
با تشکر از راهنمای شما
ولی فکر نمی کنم کار خیلی سختی باشه فقط مشکل فیزیکه که به اون درصد برسم که میشه توی ریاضی جبران کرد.
ببینید من نمی خوام توی دو هفته بخونم می خواهم هرشب یک ساعت زیست بخونم.
اگه واقعا تراز 6400 بخواد هم که عالیه.
حالا با این وضع میشه امیدوار بود یعنی با هر شب یک ساعت زیست.
آیا کسی می دونه با این تراز 6400 رتبه حدودا چه قدر می خواد؟
یعنی مثلا اگه کل پزشکی های آزاد ایران ظرفیت 500 نفر باشه من با رتبه مثلا 500 می تونم امیدوار باشم یا نه؟
خواهشا تو این زمینه هم اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.
میگم این درصد های قلم چی رو از کجا می تونم گیر بیارم .یعنی قلم چی به ما هم که در آزمون هایش شرکت می کنیم می دهد؟

dampayi
10-08-2009, 11:38
آقا من پاسخنامه کنکورو از کجا می تونم گیر بیارم؟!!
هم سوال هم پاسخنامه!
برای همه ی فرم ها
ممنون

nafas
10-08-2009, 11:46
آقا من پاسخنامه کنکورو از کجا می تونم گیر بیارم؟!!
هم سوال هم پاسخنامه!
برای همه ی فرم ها
ممنون
سوالاش پست اول هست

جواباش هم توی تاپیک خبر هست

dampayi
10-08-2009, 11:49
کجای تاپیک خبر؟

dampayi
10-08-2009, 11:52
بعد این سوالاتی که تو پست اول گذاشتی برای کدوم فرمه؟
اصلا فرق داشت ؟
یعنی جای گزینه ها فرق داشت یا سوالا؟

بازم ممنون

nafas
10-08-2009, 12:04
بعد این سوالاتی که تو پست اول گذاشتی برای کدوم فرمه؟
اصلا فرق داشت ؟
یعنی جای گزینه ها فرق داشت یا سوالا؟

بازم ممنون
اینو دیگه نمیدونم کدوم فرمه فقط میدونم
فرق داشته باهم مثلا سوال 4 من میشده سوال 10 یه نفر دیگه اینطوری بود وگرنه همه یه سوال بوده

کجای تاپیک خبر؟

vahid0801
10-08-2009, 22:05
حتما سوالای امسالو دیدید.
به نظر شما این طراحا با کدوم یکی از داوطلبا دشمنی داشتن؟اگه به خودشون چنین سوالایی میدادن چه عکس العملی نشون میدادن؟
واقعا این عادلانه بود؟
رفیق من پارسال با 45 در صد ریاضی رتبش شد 4500 منطقه.امسال با 40 درصد شد 700 منطقه.یه کوچولو عمومیاش بالاتر بود.فرقو میبینید؟چطور باید با این حقه ی اونا مقابله کرد؟

با خودم عهئ میبندم پوزشونو به خاک میمالم.

کسی درصدای نفرات برتر امسالو داره؟با جوابای ازمون امسال.جوایزی که بهشون دادن چی؟

frnsh
10-08-2009, 22:05
در مورد نظر اول بايد بگم آينه ها خيلي مباحث پيچيده تري دارن كه بشه با حفظ كردن ٤ تا فرمول تستاشو زد!

و اما در مورد دوم البته ببخشيد ولي كار مزخرفيه!!
شما يعني تنها كتاب درسيو بخونين تستا رو ميتونين براحتي بزنين ؟؟
پس واقعا نابغه اين!

ولی من فقط فرمول خوندم و یه ذره متن و توی تستهایی که از خودم میگیرم، تقریبا تونستم از پسشون بربیام.

در مورد دوم، فکر کنم منظورتمو درست نفهمیدین. من فقط با خوندن درس نمیتونم جواب درست به تست بدم. قبلا هم گفتم، تستها رو آنالیز میکنم.

فقط توی این موندم که بعد از یک دور کامل خوندن کتابهای درسی،میشه ولشون کرد و کمکی خوند؟

dirty_coat
10-08-2009, 22:16
ولی من فقط فرمول خوندم و یه ذره متن و توی تستهایی که از خودم میگیرم، تقریبا تونستم از پسشون بربیام.

در مورد دوم، فکر کنم منظورتمو درست نفهمیدین. من فقط با خوندن درس نمیتونم جواب درست به تست بدم. قبلا هم گفتم، تستها رو آنالیز میکنم.

فقط توی این موندم که بعد از یک دور کامل خوندن کتابهای درسی،میشه ولشون کرد و کمکی خوند؟
بعد از یک دور خوندن کتابها به نظر من فقط و فقط تست بزن بعد هر جا دیدی قشنگ بلد نیستی از روی کمک درسی بخون

frnsh
10-08-2009, 22:25
بعد از یک دور خوندن کتابها به نظر من فقط و فقط تست بزن بعد هر جا دیدی قشنگ بلد نیستی از روی کمک درسی بخون

اما من میخوام یه منبعی هم داشته باشم که هی درسها رو دوره کنم. منظورم اینه که بعد از یک دور خوندن کتاب درسی، کتاب کمکی دیگه کافیه یا هنوز هم کتاب درسی مهمه؟

mohsensoft
10-08-2009, 22:42
اما من میخوام یه منبعی هم داشته باشم که هی درسها رو دوره کنم. منظورم اینه که بعد از یک دور خوندن کتاب درسی، کتاب کمکی دیگه کافیه یا هنوز هم کتاب درسی مهمه؟
ببین
کتاب های کمک درسی هر چقدر هم که خوب باشن باید به این قضیه ایمان آورد که کنکور بر مبنای کتاب درسی هست
یعنی داره به این سمت پیش میره
تمرین های کتاب فوق العاده مهمه
چیزهایی که ما هیچی حسابشون نمیکنیم میشه ازشون تست درست کرد
مثل امسال که استدلال استقرایی رو آوردن
خیلی از بچه ها به خاطر اینکه فکر میکردن یه تله ای توی این تست هست نزدن در صورتی که متن کتاب درسی بود(صفحه 6 جبر)
به هر حال اگه کمک درسی میخونین روی کتاب های درسی هم یه حساب ویژه باز کنین
اینجوری نباشه که یه دور بخونین بندازین کنار
با هر مرور کتاب درسی هم مرور بشه خیلی عالیه
نتیجه ش رو بعد از کنکور میبینین

frnsh
10-08-2009, 22:49
ببین
کتاب های کمک درسی هر چقدر هم که خوب باشن باید به این قضیه ایمان آورد که کنکور بر مبنای کتاب درسی هست
یعنی داره به این سمت پیش میره
تمرین های کتاب فوق العاده مهمه
چیزهایی که ما هیچی حسابشون نمیکنیم میشه ازشون تست درست کرد
مثل امسال که استدلال استقرایی رو آوردن
خیلی از بچه ها به خاطر اینکه فکر میکردن یه تله ای توی این تست هست نزدن در صورتی که متن کتاب درسی بود(صفحه 6 جبر)
به هر حال اگه کمک درسی میخونین روی کتاب های درسی هم یه حساب ویژه باز کنین
اینجوری نباشه که یه دور بخونین بندازین کنار
با هر مرور کتاب درسی هم مرور بشه خیلی عالیه
نتیجه ش رو بعد از کنکور میبینین

یعنی استدلال استقرایی توی کمکیها نبود؟
من فکر کنم کتاب کمکیها همون مطالب کتاب رو داره. با این تفاوت که اولا خیلی بهتر توضیح داده و دوما مطالبی رو که واقعا زاید هست رو حذف کرده. درست فکر میکنم یا نه؟

mehdi_7070
10-08-2009, 23:42
یعنی استدلال استقرایی توی کمکیها نبود؟
من فکر کنم کتاب کمکیها همون مطالب کتاب رو داره. با این تفاوت که اولا خیلی بهتر توضیح داده و دوما مطالبی رو که واقعا زاید هست رو حذف کرده. درست فکر میکنم یا نه؟

شاید در کتاب‌های کمک درسی مطالب با زبانی ساده‌تر و شیرین‌تر توضیح داده شده باشه، ولی گاهی اوقات از نظر طراح محترم عین جمله مهم هست. کلمه به کلمه...:13:

توی کتاب‌های کمک درسی هم مولف نمیاد کتاب را عینا کپی کنه براتون، بلکه فرض را بر این میذاره که شما قبلا کتاب را خوندید!

alisahaf70
11-08-2009, 06:54
از الان به فکر خلاصه درس باشید خیلی کاربردیه من با همین خلاصه درس هایی که تو طول سال نوشتم تونستم روزهای اخر کل کتاب ها رو تو یک روز بخونم(اختصاصی) برای شیمی همچین کتاب کمک درسی کافی نیست من فقط کتاب سنجش رو زدم شیمی تست زدن نمی خواد به غیر از مسایلش من که سر جلسه اصلا نرسیدم حل کنم همه رو از حفظ زدم بدون اینکه سوال رو بخونم همش از سنجش اخر گاج بود خرداد نشستم سوالاش رو با گزینه هاش حفظ کردم سر جلسه همش با همون عددا اومد که تو 10 دقیقه 20 تا شیمی زدم اخرش هم شد58 درصد وقت داشتم بیشتر می زدم طراحای اختصاصی امسال نامرد بودند بعدش کسی ازمون های گاج شرکت نکنه من سوالاش رو دیدم به حدی
اختصاصی هاش راحته که به درد کنکور های دهه ی 70 می خوره نه الان
یاحق

dirty_coat
11-08-2009, 08:05
از الان به فکر خلاصه درس باشید خیلی کاربردیه من با همین خلاصه درس هایی که تو طول سال نوشتم تونستم روزهای اخر کل کتاب ها رو تو یک روز بخونم(اختصاصی) برای شیمی همچین کتاب کمک درسی کافی نیست من فقط کتاب سنجش رو زدم شیمی تست زدن نمی خواد به غیر از مسایلش من که سر جلسه اصلا نرسیدم حل کنم همه رو از حفظ زدم بدون اینکه سوال رو بخونم همش از سنجش اخر گاج بود خرداد نشستم سوالاش رو با گزینه هاش حفظ کردم سر جلسه همش با همون عددا اومد که تو 10 دقیقه 20 تا شیمی زدم اخرش هم شد58 درصد وقت داشتم بیشتر می زدم طراحای اختصاصی امسال نامرد بودند بعدش کسی ازمون های گاج شرکت نکنه من سوالاش رو دیدم به حدی
اختصاصی هاش راحته که به درد کنکور های دهه ی 70 می خوره نه الان
یاحق
جدی میگی یعنی تمام سوالهای شیمی از کتاب گاج بوده:18:

mehdi_7070
11-08-2009, 09:31
جدی میگی یعنی تمام سوالهای شیمی از کتاب گاج بوده:18:

تا جایی که من یادم میاد ریاضی حدود 6 تا از سؤال‌ها این جوری بود. سؤالات خارج از کشور که گاج توی کتاب سنجش آخر چاپ می‌کنه! البته الان فایده‌ای نداره، چون تست‌ها مجموعه‌ای هست. بعد از عید کتاب‌شون آماده می‌شه :)

ظاهرا از سال 85 این‌جوری بوده، ولی سهم رشته‌ی تجربی از سؤالات تکراری بیشتر بوده :)

dirty_coat
11-08-2009, 10:48
تا جایی که من یادم میاد ریاضی حدود 6 تا از سؤال‌ها این جوری بود. سؤالات خارج از کشور که گاج توی کتاب سنجش آخر چاپ می‌کنه! البته الان فایده‌ای نداره، چون تست‌ها مجموعه‌ای هست. بعد از عید کتاب‌شون آماده می‌شه :)

ظاهرا از سال 85 این‌جوری بوده، ولی سهم رشته‌ی تجربی از سؤالات تکراری بیشتر بوده :)
اگه اینجوریه حتما وقتی کتاباش اومد بگیریم............:27:

ati_1991
11-08-2009, 11:04
شاید در کتاب‌های کمک درسی مطالب با زبانی ساده‌تر و شیرین‌تر توضیح داده شده باشه، ولی گاهی اوقات از نظر طراح محترم عین جمله مهم هست. کلمه به کلمه...:13:

توی کتاب‌های کمک درسی هم مولف نمیاد کتاب را عینا کپی کنه براتون، بلکه فرض را بر این میذاره که شما قبلا کتاب را خوندید!
من هم دقيا با حرف ايشون موافقم.
توي كتاب هاي كمك درسي اينقدر مسائل ديگه رو هم توضيح مي ده كه آدم اصلا نگاهي ب اين تعاريف ساده نمي اندازه. مثل خودم كه يه تعريف به اين سادگي رو بلد نبودم.:41:

جاهايي از كتاب درسي رو كه تا حالا ازش سوال نيومده رو با دقت بيشتري بخونيد.
:40:

pouria007
11-08-2009, 11:08
جدی میگی یعنی تمام سوالهای شیمی از کتاب گاج بوده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
نه بابا کی میگه:5:

توي كتاب هاي كمك درسي اينقدر مسائل ديگه رو هم توضيح مي ده كه آدم اصلا نگاهي ب اين تعاريف ساده نمي اندازه. مثل خودم كه يه تعريف به اين سادگي رو بلد نبودم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

من دقیقاً میدونستم اینجوری سوال میدن واسه همین 50 درصدی که زدم همش تعریف بود یه دونه محاسباتی هم حل کردم:دی

space20
11-08-2009, 11:10
علاوه بر اینکه یه قسمتایی عین کتاب مهمه توی بعضی کتابای کمک درسی به قول شما مطالب به درد نخورو حذف کرده ولی اون آدم طراح سوال نیست ممکنه طراح از همون قسمتا سوال بده حواستونو جمع کنید یه کم سعی کنید از روال هر ساله ی کنکور پاتونو فراتر بزارید ممکنه سر جلسه به مشکل بر بخورید

moraddad
11-08-2009, 12:48
آقا این طراحای سوالای شیمی چرااینجورین؟!
خیلی بدجوره محاسباتش!
چیکار کنیم؟!:31:

sinasalar2007
11-08-2009, 12:51
آقا این طراحای سوالای شیمی چرااینجورین؟!
خیلی بدجوره محاسباتش!
چیکار کنیم؟!:31:

شیمی که محاسبات سختی نداره ! بعضی راه حل ها هست که کارت رو اسون میکنه ! شما اگر از راه حل های کتاب بری باز هم به همون جواب میرسی :20: این هایی که گفتم تجربه کردما ! تست های مبتکران هم تقریبا همچین حالتی دارن

setayesh_sh
11-08-2009, 16:28
سلام
میخواستم ببینم واسه حسابانو دیفرانسیل انتگرال چه کتابی خوبه که ادم از روش تست بزنه؟

ati_1991
11-08-2009, 16:42
سلام
میخواستم ببینم واسه حسابانو دیفرانسیل انتگرال چه کتابی خوبه که ادم از روش تست بزنه؟
من باز هم ميگم: من واسه كلا رياضي كنكور 30 سال آبي قلم چي خوبه.
خودماز همين استفاده كردم.
نتيجه ي خوبي هم گرفتم.
در كنار فصل دنباله و سري مي توني از يه كتاب ديگه هم استفاده كني. اين كاري بود كه من كردم.

setayesh_sh
11-08-2009, 16:56
من باز هم ميگم: من واسه كلا رياضي كنكور 30 سال آبي قلم چي خوبه.
خودماز همين استفاده كردم.
نتيجه ي خوبي هم گرفتم.
در كنار فصل دنباله و سري مي توني از يه كتاب ديگه هم استفاده كني. اين كاري بود كه من كردم.

فیزیک چطور؟
این کتابای رمزینه که میگن چطوریاست؟

timsar jackson
11-08-2009, 17:24
فیزیک چطور؟

کتابای کلاس رمزینه که فیزیک پیش و فیزیک 3 اومده خیلی خوبن درسو خوب توضیح دادن.....

واسه تست هم پیش دانشگاهی آبی قلم چی خوبه.......

dirty_coat
11-08-2009, 18:05
کتابای کلاس رمزینه که فیزیک پیش و فیزیک 3 اومده خیلی خوبن درسو خوب توضیح دادن.....

واسه تست هم پیش دانشگاهی آبی قلم چی خوبه.......
نظرت از اندیشه سازان برگشته؟:31:

timsar jackson
11-08-2009, 18:07
نظرت از اندیشه سازان برگشته؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه بر نگشته ایشون از رمزینه پرسیدن منم گفتم رمزینه خوبه...

dirty_coat
11-08-2009, 18:12
بچه ها نظرتون درباره ی ریاضی 2 اندیشه سازان چیه؟
ایا کسی تستهاشو زده؟ چند درصد از تستها رو درست زدین؟

space20
11-08-2009, 18:18
منم دیفراسنیلو با چند تا کتاب خوندم به نظرم خوشخوان بد نباشه البته گاج هم خوبه چون جواباش حالت تشریحیتری داره
روی دیفرانسیل زیاد کار کنید ثواب داره

Amirdb
11-08-2009, 18:23
سلام.
نیاز به مشورت دارم
من دیگه تصمیم خودم رو گرفتم که کنکور پزشکی دانشگاه آزاد رو قبول بشم.
حالا یه کتاب خوب مثل کتاب های کلاس رمزینه برای زیست میخوام که مطلب رو توضیح داده باشه کتاب های سبز رو که تعریفش رو شنیده بودم رو دیدم فقط تست داره ولی من یه کتابی می خوام که خوب توضیح داده باشه مثل کتاب های شیمی مبتکران یا مثل کتاب کلاس رمزینه.
واسه زیست دوم وسوم وپیش
یعنی کتابی یخوام که نیازی به کلاس کنکور نباشه

اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه.می خوام دیگه شروع کنم زیست رو بخونم
ممنون از همه دوستان

mohsensoft
11-08-2009, 18:25
سلام
اگه سطحت بالاست خوشخوان خوبه
اگه وقت داری رمزینه خوبه
اگه هم در حد معمولی مبتکران خوبه

sinasalar2007
11-08-2009, 18:25

من تو ریاضی هنوز زیاد کار نکردم ولی اندیشه سازان تست هاش ابکیه( البته به جز تست های اخر هر مبحث )! یه چیزی تو مایه های تمرینات کتابه
فکر نمی کنم سخت باشن تست هاش :46: اما به نظر من برای شروع خیلی خوبه

roz_kareN
11-08-2009, 18:27
علاوه بر اینکه یه قسمتایی عین کتاب مهمه توی بعضی کتابای کمک درسی به قول شما مطالب به درد نخورو حذف کرده ولی اون آدم طراح سوال نیست ممکنه طراح از همون قسمتا سوال بده حواستونو جمع کنید یه کم سعی کنید از روال هر ساله ی کنکور پاتونو فراتر بزارید ممکنه سر جلسه به مشکل بر بخورید

250 درصد تایید میشه.
کنکور امسال حدودا 25 درصد فراتر از کنکور پارسال بود. درباره کنکور همیشه میگن کتاب درسی که من هم با این موافقم. ولی کتاب درسی واقعا چیزی نداره باید چیزایی ازش درآورد که هرکسی مثلا نمیتونه. برای همین کتاب کمک درسی کمک میکنه که جاهای مهم کتاب درسی و نکات نهفته رو متوجه شد.

مثلا کتاب درباره یه موضوعی 1 خط میگه و رد میشه و از همون یک خط هزار نوع تست در میارن.کتاب کمک درسی کمک میکنه که آدم بفهمه کجا چه شکلی مهمه

dirty_coat
11-08-2009, 18:36
من تو ریاضی هنوز زیاد کار نکردم ولی اندیشه سازان تست هاش ابکیه( البته به جز تست های اخر هر مبحث )! یه چیزی تو مایه های تمرینات کتابه
فکر نمی کنم سخت باشن تست هاش :46: اما به نظر من برای شروع خیلی خوبه
مطمینی من که اینطور فکر نمیکنم

moraddad
11-08-2009, 18:51
شیمی که محاسبات سختی نداره ! بعضی راه حل ها هست که کارت رو اسون میکنه ! شما اگر از راه حل های کتاب بری باز هم به همون جواب میرسی :20: این هایی که گفتم تجربه کردما ! تست های مبتکران هم تقریبا همچین حالتی دارن

چرا دیگه بابا!
سخته دیگه!
آخه نامردا اعداد گزینه ها رو هم نزدیک بهم میگن،تا اعشار باید حساب کنی!
شایدم من محاسباتم ضعیفه:13:
چند روزه دارم استوکیومتری حل میکنم، شبا خواب ضرب 3رقم در 3رقم میبینم!:31:

ati_1991
11-08-2009, 21:09
فیزیک چطور؟
من رمزينه استفاده نكردم. فيزيك گاج خوبه

setayesh_sh
11-08-2009, 22:23
نه بر نگشته ایشون از رمزینه پرسیدن منم گفتم رمزینه خوبه...

حالا اندیشه سازان بهتره یا رمزینه؟

setayesh_sh
11-08-2009, 22:25
سلام.
نیاز به مشورت دارم
من دیگه تصمیم خودم رو گرفتم که کنکور پزشکی دانشگاه آزاد رو قبول بشم.
حالا یه کتاب خوب مثل کتاب های کلاس رمزینه برای زیست میخوام که مطلب رو توضیح داده باشه کتاب های سبز رو که تعریفش رو شنیده بودم رو دیدم فقط تست داره ولی من یه کتابی می خوام که خوب توضیح داده باشه مثل کتاب های شیمی مبتکران یا مثل کتاب کلاس رمزینه.
واسه زیست دوم وسوم وپیش
یعنی کتابی یخوام که نیازی به کلاس کنکور نباشه

اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه.می خوام دیگه شروع کنم زیست رو بخونم
ممنون از همه دوستان

رشتت ریاضیه میخوای پزشکی ازاد امتحان بدی؟

only4you_mehr
11-08-2009, 22:50

اندیشه سازان بهتره
من رمزینه ی پیش رو کار کردم خیلی فرمولی کار کرده بود
من که فقط سوالاش رو حل کردم ( سوالاش خوبه ولی آموزشش حفظیه ! )

sinasalar2007
12-08-2009, 00:03
مطمینی من که اینطور فکر نمیکنم

من تست هاش رو با مبتکران مقایسه کردم و گفتم تست های اندیشه سازان ابکیه :20: شما هم برو یه مبتکران بگیر یه نگاهی به تست هاش بکن اونوقت بر پدر و مادر طراح اندیشه سازان درود میفرستی :31:

timsar jackson
12-08-2009, 01:02

واسه فیزیک 1و2 کتاب فیزیک 1و2 اندیشه سازان...

واسه آموزش فیزیک 3 رمزینه واسه تست فیزیک 3 اندیشه...

واسه آموزش فیزیک پیش رمزینه واسه تست آبی قلم چی یا اندیشه سازان...

این نظر من بود حالا شاید نظر بقیه فرق کنه......

alisahaf70
12-08-2009, 07:09
قبلا هم گفتم يك نگاه به فيزيك ابي فكوربندازيد ضرر نمي كنيد معركست يك ساله نوشته شده براي همين زياد معروف نيست ولي همه ي سوال هاي امسال توي تاليفي هاش بود

vahid0801
12-08-2009, 11:00
کسی امارو درصدای نفرات برتر امسالو نداره؟با جواب ازمون امسال

maziar92142
12-08-2009, 15:13
دوستان افتی که به ما سال بیش زد همین بود که واسه کتاب خیلی این دست اون دست کردیم زمستون که کتاب های خوب رو بیدا کردیم وقت نشد تستای تو÷شو بزنیم

از من میشنوین سریع بگیرید
یه قانون کلی رو هم بدونید هر چی تست های یک فصل کمتر باشه بهتره

space20
12-08-2009, 16:03
چرا دیگه بابا!
سخته دیگه!
آخه نامردا اعداد گزینه ها رو هم نزدیک بهم میگن،تا اعشار باید حساب کنی!
شایدم من محاسباتم ضعیفه:13:
چند روزه دارم استوکیومتری حل میکنم، شبا خواب ضرب 3رقم در 3رقم میبینم!:31:
آره بابا سخته من که دیدم مسائلش 6متر ضربو جمع احتیاج داره میخواستم سکته کنم
اگه ریاضی هستید و احساس میکنید هم سوال وقتگیر توی ریاضی هست هم توی شیمی شک نکن ریاضی ضریبش 12 است اونو بزن
اندیشه سازان دیفرانسیل سوالاش آسونه
من تابستون که خودم میخواستم بدون دبیر جلوتر بخونم گرفتمش با اینکه هیچی نخونده بودم میتونستم سوالاشو حل کنم برای کنکور اگه بخواید میتونید تستهای اولیتونو از اون بزنید اما لازمه که از کتابهای قویتری هم استفاده کنید
تست مهمه برای فهمیدن اینکه انواع سوالا چطوریه,یعنی خیلی مهمه اما به نظرم از کتاب درسی از جمله کتاب فیزیک غافل نشید.فیزیک 84 که به نظر خیلی سخت بود یه قسمتاییش داخل کتاب بود یه قسمتهاییش نبود اونایی که نبود که واسه ی همه نبوده اما اونایی که بوده ...
موفق باشید

dirty_coat
12-08-2009, 16:34
آره بابا سخته من که دیدم مسائلش 6متر ضربو جمع احتیاج داره میخواستم سکته کنم
اگه ریاضی هستید و احساس میکنید هم سوال وقتگیر توی ریاضی هست هم توی شیمی شک نکن ریاضی ضریبش 12 است اونو بزن
اندیشه سازان دیفرانسیل سوالاش آسونه
من تابستون که خودم میخواستم بدون دبیر جلوتر بخونم گرفتمش با اینکه هیچی نخونده بودم میتونستم سوالاشو حل کنم برای کنکور اگه بخواید میتونید تستهای اولیتونو از اون بزنید اما لازمه که از کتابهای قویتری هم استفاده کنید
تست مهمه برای فهمیدن اینکه انواع سوالا چطوریه,یعنی خیلی مهمه اما به نظرم از کتاب درسی از جمله کتاب فیزیک غافل نشید.فیزیک 84 که به نظر خیلی سخت بود یه قسمتاییش داخل کتاب بود یه قسمتهاییش نبود اونایی که نبود که واسه ی همه نبوده اما اونایی که بوده ...
موفق باشید
خوب هر کاری با تمرین اسان میشود:8:

timsar jackson
12-08-2009, 16:46
خوب هر کاری با تمرین اسان میشود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته

منم پارسال وقتی تازه شروع کردم به شیمی خوندن خیلی محاسباتش اذیتم میکرد...

ولی از همون اول ماشین حسابو کلا گذاشتم کنار همه محاسباتو خودم انجام دادم دیگه کم کم روون شدم تو محاسبات

شما هم به هیچ وجه از ماشین حساب واسه هیچ درسی استفاده نکنین........

pedramch
12-08-2009, 16:52
سلام بچه ها..
یه مدتی از نت دور بودم!
میگم این شیمی لعنتی هر کاری میکنم نمیهمم!
(شیمی2)
کتاب مهندس بازرگانی رو هم گرفتم بازم نفهمیدم...چیکار کنم؟

ممنون/:5:

nafas
12-08-2009, 16:55
سلام بچه ها..
یه مدتی از نت دور بودم!
(شیمی2)

حاجی فقط بهت میگم چند دفعه بخونش

اخه حتی معلمتم بهترین این بازرگان توضیح نمیده برات
بهتر این بازرگان گیر نمیاری

کتاب اموزشش رو گرفتی دیگه ؟!

azimzade
12-08-2009, 17:08
سلام بچه ها..
یه مدتی از نت دور بودم!
(شیمی2)

من میدونم مبتکران یه شیمی 2 داره که جلدشم آبیه.اون خیلی خوبه

azimzade
12-08-2009, 17:11
اوه اوه من دارمش 2 جلد هم هست که تازگیها با مارک مبتکران بیرون میاد.خییییییییییییییلی خفنه.هر دفعه میرم سراغش نا امید میشم میندازمش کنار تا یه ماه بعد
راستی من تازه این تاپیکو دیدم خیلی خوشم اومد چون جایه دیگه ای مشابه شو ندیدم.دست استارترش درد نکنه:31:

reza-atom
12-08-2009, 17:30
سلام بچه ها..
یه مدتی از نت دور بودم!
(شیمی2)

اي بابا من دربدر دنبال همين كتاب ميگردم اونوقت شما ميگين هيچي نمي فهمم ؟ (ببينم ، آموزشه ديگه ، نه؟:21:)
ولي در كل شيمي 2 خيلي سخت بود :2: فقط بايد حفظ كني و خرخوني (من كه فعلا شروع نكردم!) در عوض شيمي 3 حال ميده : " 3 " تا فصل بيشتر نداره !‌(البته من همش تو محاسباتش لنگم)

space20:
اما به نظرم از کتاب درسی از جمله کتاب فیزیک غافل نشید.فیزیک 84 که به نظر خیلی سخت بود یه قسمتاییش داخل کتاب بود یه قسمتهاییش نبود اونایی که نبود که واسه ی همه نبوده اما اونایی که بوده ...

قبول دارم چون طي سال هاي اخير خيلي به كتاب درسي توجه ميشه (نقطه ضعف ما رو فهميدن !) همين شيمي 3 بعضي از مطال كتاب يا تمرينا رو عين كتاب به صورت تست ميدن يا وارونه ميكنن ميدن تحويل ما ! در درسهاي ديگه هم همينطوره!

roz_kareN
12-08-2009, 17:36
سلام بچه ها..
یه مدتی از نت دور بودم!
(شیمی2)

شیمی 2 رو هرچی بیشتر بخونی بیشتر میفهمی
گاها تست هم کمک میکنه یه جاهایی رو بفهمی

skhammari
12-08-2009, 17:36
سلام
خوبید ؟
مدتی نبودم .
مسافرت بودم برای همین خیلی از درسا عقب افتادم ، شماها الان دارین سال سومو میخونید نه ؟ دومو تموم کردید ؟
من تازه به وسطای دوم رسیدم :19:
راستی یه کتاب خوب واسه آموزش حسابان و دیفرانسیل بهم معرفی کنید . مرسی

timsar jackson
12-08-2009, 17:55
راستی یه کتاب خوب واسه آموزش حسابان و دیفرانسیل بهم معرفی کنید . مرسی

آموزش حسابان مبتکران(اندیشه سازان) نوشته ی عباس امیدوار واسه من که خیلی ضعیفم خوبه خیلی توضیح داده اگه خیلی

ضعیف نیستی نگیرش

دیفرانسیل هم که واسه پیش 1 کتاب کلاس رمزینه واسه پیش 2 هم تا قبل از مهر احتمالا رمزینه میاد اگه نیومد و خواستی

رمزینه نگیری کتاب عباس مرادی انتشارات کوله پشتی هم بد نیس

Mohandes_mansour
12-08-2009, 17:57
واااااایییییییییییییی اینجا چه قد شلوغ شده؟!

آقا من چه کنم هنوز تو دوران تعطیلات هستم؟! ؟!!؟!؟؟!!؟:دی
فقط دروس سال دوم اونم ریاضی 2 و فیزیک 2 رو خوندم!
بدبخت شدم رسما؟ تا 6 شهریور هم تو مسافرتم که!

چه کار کنم؟؟؟ آخه من زیاد تست کار نکردم....یعنی کتاب رو نکته ای نخوندم....

roz_kareN
12-08-2009, 17:57
یه کتاب خوب واسه آموزش حسابان

حسابان سبز حامی (کانون)

Mohandes_mansour
12-08-2009, 18:09
آموزش حسابان مبتکران(اندیشه سازان) نوشته ی عباس امیدوار واسه من که خیلی ضعیفم خوبه خیلی توضیح داده اگه خیلی

ضعیف نیستی نگیرش

دیفرانسیل هم که واسه پیش 1 کتاب کلاس رمزینه واسه پیش 2 هم تا قبل از مهر احتمالا رمزینه میاد اگه نیومد و خواستی

رمزینه نگیری کتاب عباس مرادی انتشارات کوله پشتی هم بد نیس

کتاب حسابان مبتکران نوشته ی عباس امیدوار رو دارم،به نظرم مناسب میاد به خصوص برای من که درسم زیاد تعریفی نداره!:31:
کتاب بانک تست ریاضیات پایه چی کتابی رو معرفی میکنید ؟:20:

reza-atom
12-08-2009, 18:39
حسابان سبز حامی (کانون)

كاملا تاييد ميشه من خودم اين كتاب رو ميخونم و تمام نكته ها توش هست .
:20:

reza-atom
12-08-2009, 18:40
کتاب حسابان مبتکران نوشته ی عباس امیدوار رو دارم،به نظرم مناسب میاد به خصوص برای من که درسم زیاد تعریفی نداره!:31:
کتاب بانک تست ریاضیات پایه چی کتابی رو معرفی میکنید ؟:20:

فكر كنم ده استاد خوب باشه اونطور كه شنيدم!

frnsh
12-08-2009, 19:29

ممنون
حالا یه سوال دیگه. اگه نکات کتاب رو هم خیلی خوب بلد باشیم، اگه بریم سر کمکی و کتاب رو کم بخونیم، مشکلی پیش میاد؟

خب یعنی کتاب کمک درسی زیاد به درد نمیخوره؟

اما من امروز تست شیمی سراسری (بعد از خوندن شیمی 2 و 3) از خودم گرفتم، اما دیدم کمبود دارم. مشکل چندانی توی فهم درس یا حل مسایلش (توی هر مبحث تمرینم حل میکنم) ندارم. فکر کنم باید حتما کتاب کمکی بخونم. اما نمیدونم با خوندن کتاب هم زمان، وقت میکنم بخونمشون یا اینکه باید قید کتاب اصلی رو بزنم؟

250 درصد تایید میشه.
کنکور امسال حدودا 25 درصد فراتر از کنکور پارسال بود. درباره کنکور همیشه میگن کتاب درسی که من هم با این موافقم. ولی کتاب درسی واقعا چیزی نداره باید چیزایی ازش درآورد که هرکسی مثلا نمیتونه. برای همین کتاب کمک درسی کمک میکنه که جاهای مهم کتاب درسی و نکات نهفته رو متوجه شد.

مثلا کتاب درباره یه موضوعی 1 خط میگه و رد میشه و از همون یک خط هزار نوع تست در میارن.کتاب کمک درسی کمک میکنه که آدم بفهمه کجا چه شکلی مهمه

به نکته ی ظریفی اشاره کردین! :11:
من از اوناییم که زیاد نمیتونم دقیق بشم تو کتاب تا ببینم تست تا چه حد عمقی میاد.

مسافرت بودم برای همین خیلی از درسا عقب افتادم ، شماها الان دارین سال سومو میخونید نه ؟ دومو تموم کردید ؟
من تازه به وسطای دوم رسیدم :19:

من کل درسهای عربی، دینی، زبان، فیزیک، شیمی رو با تست و آنالیز بعدشون انجام دادم. فردا میرم سر ریاضی ها و بعد هم ادبیاتها. با برنامه، تا آخر تابستون تمومه 1 دور. خوب پیش میرم؟

timsar jackson
12-08-2009, 20:22
من کل درسهای عربی، دینی، زبان، فیزیک، شیمی رو با تست و آنالیز بعدشون انجام دادم. فردا میرم سر ریاضی ها و بعد هم ادبیاتها. با برنامه، تا آخر تابستون تمومه 1 دور. خوب پیش میرم؟

عالی پیش میری...

siafu
12-08-2009, 20:45
آقا منو کمک کنید من نمیتونم تمرکز 100 درصد کنم

vahid0801
12-08-2009, 21:47
حسابان سبز حامی (کانون)
كاملا تاييد ميشه من خودم اين كتاب رو ميخونم و تمام نكته ها توش هست .

به هیچ وجه توصیه نمیشه.
بیشترین کتابی که تا حالا روش وقت گزاشتم همینه.اینقدر نکته اضافیو به درد نخور زیاد داره.بعضی سوالا رو قبلا تو میدیدم و حلشونو نمیتونستم هضم کنم.

تازگیا فهمیدم جواب اقا فرها حامی نصفه و نادرست بوده.خیلی خیلی وقتت رو میگیره و خیلی چیزا رم نمیگیری.چون اصلا توضیح نداره.
مثالاشم فوقالعاده کمن.نکته زود یادت میرن.
اما واسه کنکور کمکت میکنه.نمیگم نخون.کتابش خیلی مفیدهفقط حتما کتاب گام به گام منتشران و پیک گل واژه رو هم کنارش بزار.
بعد از تموم کردن هر فصل با کتاب ابی همین اقا فرهاد نکات رو تکمیل کن.

skhammari
12-08-2009, 22:06
به هیچ وجه توصیه نمیشه.
بیشترین کتابی که تا حالا روش وقت گزاشتم همینه.اینقدر نکته اضافیو به درد نخور زیاد داره.بعضی سوالا رو قبلا تو میدیدم و حلشونو نمیتونستم هضم کنم.

تازگیا فهمیدم جواب اقا فرها حامی نصفه و نادرست بوده.خیلی خیلی وقتت رو میگیره و خیلی چیزا رم نمیگیری.چون اصلا توضیح نداره.
اما واسه کنکور کمکت میکنه.نمیگم نخون.کتابش خیلی مفیدهفقط حتما کتاب گام به گام منتشران و پیک گل واژه رو هم کنارش بزار.
بعد از تموم کردن هر فصل با کتاب ابی همین اقا فرهاد نکات رو تکمیل کن.

پیک گلواژه فکر نکنم واسه کنکور باشه چون فقط توش سواله تشریحیه ، بیشتر بدرد امتحانات ترم میخوره .
بهترین کتابا همینان ؟
اندیشه فائق رو هم یه جایی شنیدم اسمشو ، اون چطوره ؟
کانون سبز رو دارم اما اونطور که باید توضیح نداده ، زیاد ازش خوشم نیومد .
یه کتابی میخوام که تستی و قوی توضیح داده باشه ، در سطح تستای کنکور سراسری .
ولی زیادی پیچیده نباشه چون من سطحم متوسط به پایینه .
مرسی :11:
راستی میشه مباحث حد و پیوستگی و مشتق و کاربرد مشتق و ... اینارو که توی دیف هم هست مستقیما از توی دیف بخونیم و حسابانو بیخیال شیم ؟
فعلا برای حسابان ، عباس امیدوار مبتکران و برای دیفرانسیل ، کتاب کلاس رمزینه در اولویتم هست اما هنوز دودلم .

timsar jackson
12-08-2009, 22:13
فعلا برای حسابان ، عباس امیدوار مبتکران و برای دیفرانسیل ، کتاب کلاس رمزینه در اولویتم هست اما هنوز دودلم .

همینا فکر کنم خوب باشن زیاد واسه کتاب گرفتن معطل نکن...

mehdi_7070
12-08-2009, 22:38
حالا یه سوال دیگه. اگه نکات کتاب رو هم خیلی خوب بلد باشیم، اگه بریم سر کمکی و کتاب رو کم بخونیم، مشکلی پیش میاد؟

شما برای دین و زندگی چه منبعی استفاده می‌کنید؟! مسلم هست که خود کتاب درسی! ممکن هست بسیاری از موارد را حفظ نکنید، ولی با یک دور خوندن (یا بیشتر!) برای تست زدن آماده هستید. با کتاب‌های دروس اختصاصی هم برخوردی در این حد داشته باشید! متن کتاب درسی را حتما خوب بخونید. خوندن کتاب درسی را فقط برای رفع تکلیف انجام ندید و بعد پیش خودتون فکر کنید من که کتاب را خوندم و نکات هم مسلط هستم! آخرین توصیه ما بچه‌های کنکوری داغ‌دیده (!) این هست که راحت از کنار کتاب درسی نگذرید:46:

Grindel Vald
12-08-2009, 23:15
یادم رفت خودمو معرفی کنم منم امسال کنکور ریاضی داشتم ولی به دلایلی نتونستم نتیجه خوبی از کنکور بگیرم به همین دلیل امسال با داوطلبان کنکور 89 رقابت میکنم من قبل عید یه برنامه ریزی کردم هرکی ببینه خندش میگیره ولی یه خوبی که داره اینه که تمام منابع کنکور با تعداد صفحات نوشتم.
میخواستم تو 8 هفته کل دروس بخونم:27: ولی فقط هفته اولش جواب داد
تمام دروس و تعداد صفحات:(برای برنامه ریزی دقیق)

البته اون 8 هفته ای که خودم نوشتم فکر نکنم به دردتون بخوره:11:

لينك خراب است

Grindel Vald
12-08-2009, 23:33
سلام
من ریاضی ام و داوطلب کنکور 89
تا الان به نظر خودم افتضاح کار کردم....(معدل ضایع - پایه ضعیف - درس ها فراموش شده)
اما وقی اراده کنم طوفانی ام (تو هر کاری)
امسال می خوام برا کنکور اراده کنم
تابستون: ریاضی2- حسابان - ادبیات ها - دینی ها -عربی -زبان
فیزیک و شیمی کلاس میرم و با کلاس پیش میرم
به نظر شما که با تجربه این میتونم تابستون (یک ماه و 10 روز) اون درسا رو بخونم. با روزی 7 ساعت؟؟؟؟؟

Shayan Cena
13-08-2009, 00:34
با اجازه میخوام از امروز تو این تاپیک به بچه ها کمک کنم .پارسال کنکور دادم .رتبه 120 منطقه 2 ریاضی.

dirty_coat
13-08-2009, 07:23
سلام
تا الان به نظر خودم افتضاح کار کردم....(معدل ضایع - پایه ضعیف - درس ها فراموش شده)
به نظر شما که با تجربه این میتونم تابستون (یک ماه و 10 روز) اون درسا رو بخونم. با روزی 7 ساعت؟؟؟؟؟
بستگی به خودت و نحوه ی درس خوندنت داره

vahid0801
13-08-2009, 09:18
یک گلواژه فکر نکنم واسه کنکور باشه چون فقط توش سواله تشریحیه ، بیشتر بدرد امتحانات ترم میخوره .
بهترین کتابا همینان ؟
اندیشه فائق رو هم یه جایی شنیدم اسمشو ، اون چطوره ؟
کانون سبز رو دارم اما اونطور که باید توضیح نداده ، زیاد ازش خوشم نیومد .
یه کتابی میخوام که تستی و قوی توضیح داده باشه ، در سطح تستای کنکور سراسری .
ولی زیادی پیچیده نباشه چون من سطحم متوسط به پایینه .
مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی میشه مباحث حد و پیوستگی و مشتق و کاربرد مشتق و ... اینارو که توی دیف هم هست مستقیما از توی دیف بخونیم و حسابانو بیخیال شیم ؟

درسته.پیک و گام به گام واسه کنکور نیستن.اونا مطالب کتاب رو که باید یاد بگیری رو بهت یاد میدن.منتشران تمامیه مطالب کتاب رو توش داره.یه دونه هم جا ننداخته.پیک هم مثالای فوقالعده ای داره.تو تثبیت موضوعات و مطالب خیلی بهت کمک میکنه.اصلا وقت الکی ازت نمیگیره.

این نکترو از من داشته باش.پایتو ال جا داری قوی کن.از همون روشی که بالا گفتم.حساب فقط و فقط پایه میخواد.اینقدر رو مطالب پایه ای کار کن.مثال حل کن.جده خاکی بزن.تا مسائل جدیدی مثل حد و مشتق فقط واست تازگی داشته باشن.
منظورم از پایه اینه که تو تجزیه و بالا پایین کردن و این ور اونور کردن عبارات هیچ ترسی بهت وارد نشه.این یعنی مهمترین گام در حساب.

کتاب هم این ترتیباتیه که مطرحه:

سطح متوسط مبتکران کمکت میکنه.
سطح بالاتر اندیشه فائق و 20 ازمون کنکور سید موسوی.
دیگه سطح اخرتش نوبل و خوشخوان و رمزینه هستن.که رمزیه هم کتاب تست داره هم کتاب کلاس.

بهترین کار اینه که هر مطلبو تو فصل و بخش خودش مسلط بشی.نگو به امید اینو اون.بحثارو اونقدر رو وقت و دقت بزار تا حس قدرت پیدا کنی.اگه بزار واسه دیف خیلی اتفاقا میشفته تو کتاب که درست نمیگیری و از درس زده میشه.
اینا حاصل کلی تجربنا.تک تک نکات خیلی بهت کمک میکنه

تا همینجا داشته باش.

maziar92142
13-08-2009, 10:01
سلام

خب منم به شایان جان ÷یوستم
از سر بیکاری!!!!!

اره عزیزم اگه روزی 7 ساعت بخونیکه رو 2 رقمی منطقه یک حساب کن حالشو ببر فقط بخون دست دست نکن

AEZ_Best
13-08-2009, 11:01
سلام من توی هندسه پایه گیر افتادم

گاج هست اندیشه سازانم هست

چجوری بخونم کدومو بخونم
این گاج کلا سوالاش خوبه؟

من الان فصل 2 هندسه 1 هستم هیچی نمیتونم بخونم

گاجم زیاد غلط میزنم که اصلا خوشم نمیاد اینجوری بشه!

چکار کنم؟

Amirdb
13-08-2009, 11:07
آخه چرا کسی من رو راهنمایی نمی کنه از بچه ها فروم یه توقع دیگه داشتم
به نظر شما من که حالا ریاضی هستم می صرفه هرشب یک زیست ساعت بخونم تا آزاد پزشکی کازرون روقبول شم
می خوام هم کنکور ریاضی بدم هم کنکور پزشکی
اگه می صرفه چه کتابی خوبه که معرفی کنید
باید درصد ها رو چه قدر بزنم

یه سوال مهم از اون هایی که تجربه دارند:
سوالات تخصصی کنکور آزاد ریاضی سخت تره یا سوال های تخصصی کنکور پزشکی آزاد البته سوالات آزاد ریاضی که زیست نداره منظورم ریاضی فیزیک وشیمی هست؟
توی کنکور پزشکی زیست رو چه طور میدند؟
من که امسال کنکور آزاد ریاضی برای خود آزمایی دادم دیدم خیلی سوالاش آبکی بود.آیا سوالای کنکور پزشکی هم همین طوره؟

skhammari
13-08-2009, 11:22

چجوری بخونم کدومو بخونم
این گاج کلا سوالاش خوبه؟

چکار کنم؟

من گاج سفید رو میخونم ، به نظرم خیلی خوبه ، بااینکه من نه کتاب درسی یا کتاب کمک آموزشی داشتم اما گاج همون درسنامه هاش رو که خوندم برام کافی بود . تستاشم فقط ستاره دارارو حل میکنم .

dirty_coat
13-08-2009, 13:48
به نظر شما من که حالا ریاضی هستم می صرفه هرشب یک زیست ساعت بخونم تا آزاد پزشکی کازرون روقبول شم

سوالات تخصصی کنکور آزاد ریاضی سخت تره یا سوال های تخصصی کنکور پزشکی آزاد البته سوالات آزاد ریاضی که زیست نداره منظورم ریاضی فیزیک وشیمی هست؟
من که امسال کنکور آزاد ریاضی برای خود آزمایی دادم دیدم خیلی سوالاش آبکی بود.آیا سوالای کنکور پزشکی هم همین طوره؟

توی کنکور ازاد سوالات زیست شناسی اسونه و در مورد سوال اولت بله میصرفه که زیست بخونی و به نظر من بهترین کتاب برای زیست شناسی کتاب سبز هست و کتاب سفید گاج نیز سوالات خوبی داره

Amirdb
13-08-2009, 15:09
توی کنکور ازاد سوالات زیست شناسی اسونه و در مورد سوال اولت بله میصرفه که زیست بخونی و به نظر من بهترین کتاب برای زیست شناسی کتاب سبز هست و کتاب سفید گاج نیز سوالات خوبی داره

ببینید من کتاب زیستی میخوام که توضیح داده باشه درست مثل کتاب کلاس های رمزینه
آیا این دو کتابی رو که گفتید آموزش دارند؟

pedramch
13-08-2009, 15:51
حاجی فقط بهت میگم چند دفعه بخونش

اخه حتی معلمتم بهترین این بازرگان توضیح نمیده برات
بهتر این بازرگان گیر نمیاری

کتاب اموزشش رو گرفتی دیگه ؟!

آره..کتاب آموزششه!

من میدونم مبتکران یه شیمی 2 داره که جلدشم آبیه.اون خیلی خوبه

آره..خودشه!

اي بابا من دربدر دنبال همين كتاب ميگردم اونوقت شما ميگين هيچي نمي فهمم ؟ (ببينم ، آموزشه ديگه ، نه؟:21:)
ولي در كل شيمي 2 خيلي سخت بود :2: فقط بايد حفظ كني و خرخوني (من كه فعلا شروع نكردم!) در عوض شيمي 3 حال ميده : " 3 " تا فصل بيشتر نداره !‌(البته من همش تو محاسباتش لنگم)

کتابش خوبه....خیلی قشنگ توضیح داده..
ولی مسئله اینه که معلم شیمی 2 دبیرستانمون با بزغاله هیچ فرقی نمیکرد!
:41:

شیمی 2 رو هرچی بیشتر بخونی بیشتر میفهمی
گاها تست هم کمک میکنه یه جاهایی رو بفهمی

تایید میشه!
الان یه جزوه از دکتر لطفی نیا گیر اوردم دارم میخوانم!
ای...بدک نیست!!!(عالیه):27:
یه چیزایی داره دستگیرم میشه:دی

خب منم به شایان جان ÷یوستم
از سر بیکاری!!!!!

اره عزیزم اگه روزی 7 ساعت بخونیکه رو 2 رقمی منطقه یک حساب کن حالشو ببر فقط بخون دست دست نکن
فکر نکنم به این سادگی باشه ها!
خوب منم الان دارم به طور متوسط روزانه 6-7 ساعت درس میخونم!

pedramch
13-08-2009, 15:54
راستی یه سوال!
برای هندسه پایه کتاب اندیشه فائق رو گرفتم (جلدش قرمزه)
البته فقط برای تست!
حالا یه مشکلی هست!
تست هاش یه جوریه...
اکثرشو نمیفهمم اصلا چی میخواد!
شایان ذکر است که:دی
1-هندسه 2 رو 20 شدم و هندسه 3 رو هم 17.5
2-توی فهم درس هندسه هیچ مشکلی ندارم

roz_kareN
13-08-2009, 16:20
حسابان سبز حامی

بعد از تموم کردن هر فصل با کتاب ابی همین اقا فرهاد نکات رو تکمیل کن

درسته نکته زود یادم آدم میره ولی نکات بدرد نخور که نبود. من تجربی بودم و اون حسابان رو خوندم . توی کتاب آموزش خوب خیلی نباید شلوغ باشه و تست باشه. من همراه اون مبتکران ریاضی 2 و اندیشه سازان 3 تست میزدم و برام خیلی خوب بودن.نکاتش کاربردیه باید با تست اونا رو فهمید

John Doe
13-08-2009, 16:27
راستی یه سوال!
البته فقط برای تست!
حالا یه مشکلی هست!
تست هاش یه جوریه...

هندسه 3 چیه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟:18:

pedramch
13-08-2009, 16:28
هندسه 3 چیه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟
:دی
شرمنده!
منظورم هندسه سال دوم و هندسه سال سوم بود:دی

maziar92142
13-08-2009, 16:38

چجوری بخونم کدومو بخونم
این گاج کلا سوالاش خوبه؟

چکار کنم؟
اندیشه سازان رو ندیدم ولی گاج خیلی چرند نوشته که شما در اغاز کار نمی تونی چرند ها رو جدا کنی و کلی وقتت میره

من از روی جزوه های گزینه2 خوندم خیلی مختصر بود و تو کنکور هم هر چی می خواستم بهم داد

maziar92142
13-08-2009, 16:40

نظر من اینه وقت رو زیست نزار
کنکور ریاضی هم فقط خود ریاضیش کلفته (ازاد) بقیش ارزش کار کردن و تست زدن هم نداره

÷زشکی رو هم نمی دونم
از ما دلگیر نشو

maziar92142
13-08-2009, 16:44
راستی یه سوال!
البته فقط برای تست!
حالا یه مشکلی هست!
تست هاش یه جوریه...

بزارش کنار اگه واقعا نمی فهمی منم این مشکل رو با کتابای گل وازه داشتم که ادم رو نا امید می کنه و این بدترین مصیبته که رتبه 17 رقمی شما رو تضمین می کنه:37:

maziar92142
13-08-2009, 16:47
فکر نکنم به این سادگی باشه ها!
خوب منم الان دارم به طور متوسط روزانه 6-7 ساعت درس میخونم!

ممنون/:5:[/quote]
چرا عزیزم بعد کنکور می بینی چقدر سادست یا شایدم بعد عید
اینم که می گن استرس کنکور و فلان چرته من درصد هام با ازمایشی تو کنکور یکی بود ( ازمایشی خود کنور های سال قبل رو می دادم) تازه ریاضی رو 10 درصد بالاتر زدم همین طور فیزیک رو و شیمی 20 تا بایین و عربی 10 تا بایین

Amirdb
13-08-2009, 17:08
سلامی دوباره
یه سوال از جناب dirty_coat داشتم
خواستم بپرسم شما که رشته تجربی هستید ودرستون هم با این اوصاف که می بینم خوب هست سوالم رو این طور مطرح می کنم
شما زیست شناسی رو چه طور می خونید آیا روی همون کتاب هایی که به من معرفی کردید می خونید یا منبع شما فقط کتاب درسی هست؟
نحوه ی خواندن زیست شناسی رو اگه تا حدودی توضیح بدید ممنون میشم.یعنی برای من که رشته ریاضی هستم و تا حالا کتاب زیست شناسی رو نخوندم روزی چند ساعت لازمه.ضمنا من حفظیاتم هم خوبه منظورم از حفظیات درسی ساده مثل تاریخ نیستا.منظورم توی درسی مثل شیمی هست.آیا زیست هم محاسبات دارد حدودا چند سوال از محاسبات در کنکور می اید.

در ضمن اون کتاب هایی که فرمودید فقط تست هستند من دنبال یه کتاب می گردم جهت آموزش الآن تست نمی خوام.تا حالا چند بار گفتم که کتابی میخوام مثل کتاب کلاس رمزینه باشه.اگه لطف کنید معرفی کنید اگه اطلاعی هم ندارید از دوستانتون که رشته تجربی می خونند بپرسید ممنون میشم.البته اگه امکانش هست.یکی از دوستان در فروم فرمودند کتاب های انتشارات مهر وماه رو بخونید شما هم این کتاب رو تایید می کنید؟
عذر خواهی می کنم طولانی شد.

Majid393
13-08-2009, 17:23
دوستان :
علوم انسانی هم اینجا داریم یا نه ؟؟

timsar jackson
13-08-2009, 18:19
دوستان :
علوم انسانی هم اینجا داریم یا نه ؟؟

فکر کنم تا حالا اینجا رویت نشده

dirty_coat
13-08-2009, 22:34
سلامی دوباره
یه سوال از جناب dirty_coat داشتم
خواستم بپرسم شما که رشته تجربی هستید ودرستون هم با این اوصاف که می بینم خوب هست سوالم رو این طور مطرح می کنم
شما زیست شناسی رو چه طور می خونید آیا روی همون کتاب هایی که به من معرفی کردید می خونید یا منبع شما فقط کتاب درسی هست؟
نحوه ی خواندن زیست شناسی رو اگه تا حدودی توضیح بدید ممنون میشم.یعنی برای من که رشته ریاضی هستم و تا حالا کتاب زیست شناسی رو نخوندم روزی چند ساعت لازمه.ضمنا من حفظیاتم هم خوبه منظورم از حفظیات درسی ساده مثل تاریخ نیستا.منظورم توی درسی مثل شیمی هست.آیا زیست هم محاسبات دارد حدودا چند سوال از محاسبات در کنکور می اید.

در ضمن اون کتاب هایی که فرمودید فقط تست هستند من دنبال یه کتاب می گردم جهت آموزش الآن تست نمی خوام.تا حالا چند بار گفتم که کتابی میخوام مثل کتاب کلاس رمزینه باشه.اگه لطف کنید معرفی کنید اگه اطلاعی هم ندارید از دوستانتون که رشته تجربی می خونند بپرسید ممنون میشم.البته اگه امکانش هست.یکی از دوستان در فروم فرمودند کتاب های انتشارات مهر وماه رو بخونید شما هم این کتاب رو تایید می کنید؟
عذر خواهی می کنم طولانی شد.
زیست شناسی و اصولا درسهای رشته ی پزشکی توی دانشگاه هویتی تشریحی دارند ولی اصولا دروس فهمیدنی هستند و باید چیزی که از این کتابها میخونی رو درک کنی یعنی ابتدا شما یک دور فصل کتاب رو از رو بخون و دور دوم برو تو عمق کتاب و مطالب رو درک کن حتما 100 میزنی
و قسمت زنتیکهاش حل مسئله داره که با تمرین یاد میگیری
سوما اصلا نیازی نداری کتابی بگیری که مطلب کتاب درسی رو شرح داده باشه پس اون کتاب تستهایی گفتم بگیر و بزن و سوالهایی که بلد نبودی نکاتش رو توی کتاب درسی یادداشت کن

nafas
13-08-2009, 22:51
دوستان به نظر میاد باید همدیکه رو بهتر بشناسیم برای همین لازم دیدم هر کی بیاد تو پروفایل من بگه چه رشته ای میخواد امتحان بده تا من یه لیست درس کنم

تا مثلا این دوستمون آقا مجید زودتر بفهمه انسانی داریم امسال یا نه ؟

هر خواست به من تو پروفایلم بگه

خوش باشین

ایشالله همتون تک رقمی شین : دی

---------------------------------------------------------------------

راستی یه خبر نمیدونم چرا همه از رشته ریاضی میرن تجربی من خودم 2 تا از دوستم امسال تغییر رشته دادن رفتن تجروبی

pedramch
13-08-2009, 22:57
دوستان به نظر میاد باید همدیکه رو بهتر بشناسیم برای همین لازم دیدم هر کی بیاد تو پروفایل من بگه چه رشته ای میخواد امتحان بده تا من یه لیست درس کنم

تا مثلا این دوستمون آقا مجید زودتر بفهمه انسانی داریم امسال یا نه ؟

هر خواست به من تو پروفایلم بگه

خوش باشین

ایشالله همتون تک رقمی شین : دی

ارسال شد

راستی یه خبر نمیدونم چرا همه از رشته ریاضی میرن تجربی من خودم 2 تا از دوستم امسال تغییر رشته دادن رفتن تجروبی
آخه ریاضی کار هر کسی نیست!

elendil
14-08-2009, 02:30
silam silam

سلام سلام برو بچز فروم دارم یواش یواش 4 ساله میشم امسالم که کنکوره

ریاضی هستم :D:D

راستش تا الان درست حسابی درس نخوندم البته امسال که از 27تیر رفتیم پیش چرا ولی برای خود پیش و اون درسایی که از پایه میدن رو درست خوندم با مشاورمون حرف زدم گقتش اگه تا آخر تابستون درست حسابی دوم رو تموم کنی خیلی خوبه و هنر بزرگی کردی که فک کنم تقریبا معقول هستش نظرش :D:D:D:D

البته خود دبیرامون : ریاضی پایمون تصاعدا رو تموم کرده و الان لگاریتمه ادبیات پایه ادبیات2 رو شروع کرده شیمی 2 از یه هفته دیگه شیمی 2 فصل 1 رو شروع میکنه فیزیک پایه تا 2 هفته دیگه فیزیک 1 تموم میشه 2 رو شروع میکنه عربی هم که همینطور معارف هم دینی 2 الان اول درس 5 هست هندسه تحلیلی هم که گفته از دی به بعد هندسه پایه کار میکنیم :D:D:D:D

نظر خیلی ها + خودم هم اینه کاری به معلما توی دروس پایه نداشته باشم هست :D:D

که تقریبا هم سال دوم رو قسمتیشو خود دبیرا بردن جلو قسمت بعدیشو به غیر مشاورمون نظر خیلیای دیگه هم همین هست که خودم کار کنم بعدش هم سوم با مرور دوم و ....

نظر شما چیه بچه ها ؟

dirty_coat
14-08-2009, 08:39
بچه ها شما برای حل معادله و نامعادله ی قدرمطلقی از چه روشی استفاده میکنید؟

reza-atom
14-08-2009, 08:43
silam silam

:18::18::18::18::18:

reza-atom
14-08-2009, 08:46

1.تعريف قدر مطلق (از همه مهمتره)
2.ويژگي هاي قدر مطلق (مخصوصا تو حل نامعادله ها)
3.تجربه كسب كردن و تمرين زياد

اگه ويژگي هاي قدر مطلق رو كامل نميدوني بگو راهنمايي كنم!:40:

reza-atom
14-08-2009, 08:51
راستی یه سوال!
البته فقط برای تست!
حالا یه مشکلی هست!
تست هاش یه جوریه...

:exclamati شما ابتدا بايد درس ونكات اونو خوب مسلط باشي و بعد تست بزني ! با اندوخته هاي قبلي (مخصوصا تو هندسه ) كه نميشه تست زد!!!! :28:من پيشنهاد ميكنم كتاب هندسه 1 رمزينه رو بگيري و كاملا تو هندسه پايه مسلط شي چون كنكور و امتحان داخلي هندسه دو مقوله جدا هستن !:whistle:

elendil
14-08-2009, 09:39

با تعریف قدر مطلق و ویژگی هاش میتونی اکثر مسائلش رو حل کنی هیچ جایی برای آپلود عکس که فیلتر نباشه پیدا نکردم مجبور شدم توی باکس آپ کنمش

اینم تعریف + ویژگی های قدر مطلق :

azimzade
14-08-2009, 14:37
سلام.من آزمونهای گاج رو ثبت نام کردم.خوبه یا نه؟

ea_elec
14-08-2009, 15:03
سلام...
وقتی سال پیش خودم یادم میاد که مثه شما برای پیدا کردن کتاب های خوب و روش های درس خوندن به هر دری میزدم فقط خندم میگیره... یادش بخیر عجب دوران خوبی بود دلم براش تنگ شده...
برای همین دلم به حالتون میسوزه....
من امسال کنکور و از رتبم تقریبا راضیم...
تا یک هفته هم بیکارم سوالی داشتین مینونید بپرسید...

AEZ_Best
14-08-2009, 17:52
اندیشه سازان رو ندیدم ولی گاج خیلی چرند نوشته که شما در اغاز کار نمی تونی چرند ها رو جدا کنی و کلی وقتت میره

من از روی جزوه های گزینه2 خوندم خیلی مختصر بود و تو کنکور هم هر چی می خواستم بهم داد

شما تست چی میزدین؟
آیا همه سوالای هندسه رو جواب دادین
منظورتون از چرند چیه میشه مثال بزنین
در ضمن گزینه 2 هم که خیلی فرمول داده!!
زیاد نیست به نظرتون!

من گاج سفید رو میخونم ، به نظرم خیلی خوبه ، بااینکه من نه کتاب درسی یا کتاب کمک آموزشی داشتم اما گاج همون درسنامه هاش رو که خوندم برام کافی بود . تستاشم فقط ستاره دارارو حل میکنم .

ستاره دار که نداره؟

شما کنکور دادین؟
من نمی دونم چجوری ازین گاج استفاده کنم!!

ممنون از توجهتون

MaaRyaaMi
14-08-2009, 18:50
ببینم جناب مازیار این جزوه های گزینه 2 رو از کجا تهیه کردین؟

siafu
14-08-2009, 20:32
سلام...
وقتی سال پیش خودم یادم میاد که مثه شما برای پیدا کردن کتاب های خوب و روش های درس خوندن به هر دری میزدم فقط خندم میگیره... یادش بخیر عجب دوران خوبی بود دلم براش تنگ شده...
برای همین دلم به حالتون میسوزه....
من امسال کنکور و از رتبم تقریبا راضیم...
تا یک هفته هم بیکارم سوالی داشتین مینونید بپرسید...

چرا خندت میگیره؟

siafu
14-08-2009, 20:36

به اونایی که تو آزمون ها شرکت کردن میدن. البته برید نمایندگی ها دارن که توشون میشه کلی از این جزوهاشون رو پیدا کرد از اونجا اقدام کنید

maziar92142
14-08-2009, 20:44

از دوستان گرفتم اونا هم فقط تابستون ازموناش رو رفتن و با جزوه هاش تا روز قبل کنکور حال می کردن (یعنی می کردیم)

maziar92142
14-08-2009, 20:50
شما تست چی میزدین؟
آیا همه سوالای هندسه رو جواب دادین
منظورتون از چرند چیه میشه مثال بزنین
در ضمن گزینه 2 هم که خیلی فرمول داده!!
زیاد نیست به نظرتون!

ممنون از توجهتون

تست خود کنکورو
بعلاوه تستای جزوه های گزینه 2 که خیلی سنگینه و حال می کنی
یکم هم مرات

تقریبا جواب دادم

چرند اینه که مثلا زاویه ساعت رو می گه ( خب اینو خودت می فهمی چرته) ولی مثلا در مورد ارتفاع 50 تا فرمول داده ولی من بت می گم واسه ارتفاع در کل مثلث ها 3 یا 4 تا فرمول بیشتر نیست که تازه حفظ کردن همونا هم دهنو سرویس می کنه

گزینه حداقل از گاج کمتر گفته ضمن اینکه فرمول ها اکثرا تغییر یافته همون 3 تای اوله که اگه اینو بگیری کارت راحت میشه

maziar92142
14-08-2009, 20:51
silam silam

ریاضی هستم :D:D

راستش تا الان درست حسابی درس نخوندم البته امسال که از 27تیر رفتیم پیش چرا ولی برای خود پیش و اون درسایی که از پایه میدن رو درست خوندم با مشاورمون حرف زدم گقتش اگه تا آخر تابستون درست حسابی دوم رو تموم کنی خیلی خوبه و هنر بزرگی کردی که فک کنم تقریبا معقول هستش نظرش :D:D:D:D

البته خود دبیرامون : ریاضی پایمون تصاعدا رو تموم کرده و الان لگاریتمه ادبیات پایه ادبیات2 رو شروع کرده شیمی 2 از یه هفته دیگه شیمی 2 فصل 1 رو شروع میکنه فیزیک پایه تا 2 هفته دیگه فیزیک 1 تموم میشه 2 رو شروع میکنه عربی هم که همینطور معارف هم دینی 2 الان اول درس 5 هست هندسه تحلیلی هم که گفته از دی به بعد هندسه پایه کار میکنیم :D:D:D:D

نظر خیلی ها + خودم هم اینه کاری به معلما توی دروس پایه نداشته باشم هست :D:D

که تقریبا هم سال دوم رو قسمتیشو خود دبیرا بردن جلو قسمت بعدیشو به غیر مشاورمون نظر خیلیای دیگه هم همین هست که خودم کار کنم بعدش هم سوم با مرور دوم و ....

نظر شما چیه بچه ها ؟

خوب میری جلو

Amirdb
14-08-2009, 21:05
به اونایی که تو آزمون ها شرکت کردن میدن. البته برید نمایندگی ها دارن که توشون میشه کلی از این جزوهاشون رو پیدا کرد از اونجا اقدام کنید

اگه بریم نمایندگی گزینه 2 همین طوری مجانی بهمون میدن؟:31:
شوخی نکردما منظورم اینه که باید چقدر هزینه کرد؟

dirty_coat
14-08-2009, 22:18
بچه ها میگم برای پرسیدن سوالهای درسی تو همین تاپیک اقدام کنیم یا تاپیکی براش هست ؟

Rainy eye
14-08-2009, 23:17
بچه ها میگم برای پرسیدن سوالهای درسی تو همین تاپیک اقدام کنیم یا تاپیکی براش هست ؟

همینجا باید بپرسی...

Shayan Cena
14-08-2009, 23:56
در این تاپیک قصد دارم یه سری مطلب جامع برای بچه های ریاضی بزارم که بهشون ایمان قلبی دارم و مطمئنم کارسازه.

این هم قسمت اول که یه سری مطلب کلی هست.

اول سلام.

دوم امیدوارم از الان تصمیم جدیتون رو گرفته باشید.این خیلی مهمه.من پارسال تصمیم جدیمو این موقع گرفتم برای زیر 100 شدم 129 حالا اگه شما از الان تصمیم نگرفته باشید دیگه ببینید چی میشه

سوم.قطعا این روزا بیش از هزار بار در مورد شیرمردی که رتبه 1 تجربی و زبان رو آورده شنیدید.دو درس از ایشون یاد بگیرید:

1-با کمترین امکانات و در هر شاخه ای و در هر مکانی اگه اراده،تلاش زیاد و درست (با کیفیت ) باشه میشه موفق شد و واقعا جای هیچ بهانه ای نیست.هیچ.

2-نا امیدی رو همیشه کنار بزارید.حتی اگه یه هفته هم مونده باشه و هیچی هم نخونده باشید نا امیدی حاصلی جز از دست دادن همون یه هفته نداره

چهارم.همیشه دو رو بر کنکوریها حرف زیاده.فلان کلاس،فلان موسسه،فلان معلم،فلان آزمون و ... .من به شخصه به شما قول میدم 99 درصد این صحبتا فقط ذهنتون رو بیخودی شلوغ میکنه.دلیلشم اینه که 99 درصد نتیجه کنکورتون دست خودتون هست به هر کلاسی رفته باشین یا نرفته باشین.

ایشالا قسمت دوم رو به زودی براتون میزارم.فعلا یا علی

amirmon
15-08-2009, 00:33
کسی می دونه این استاد دین و زندگی گزینه 2 اسمش چیه ؟ همین که امروز در مورد فلسفه منطق هم تو شبکه 3 صحبت می کرد؟
این استاده تو آموزشگاه هم درس می ده؟ کسی خبر داره؟

من دنبال یه کتابی می گردم که آیات دین و زندگی و ارتباطات اون ها با هم رو خوب موشکافی کرده باشه و یا اینکه یه کلاس خیلی خوب واسه دین و زندگی می خوام ولی هنوز پیدا نکردم!!! کسی می تونه کمک کنه؟؟؟

ممنون

pedramch
15-08-2009, 01:29
من دنبال یه کتابی می گردم که آیات دین و زندگی و ارتباطات اون ها با هم رو خوب موشکافی کرده باشه و یا اینکه یه کلاس خیلی خوب واسه دین و زندگی می خوام ولی هنوز پیدا نکردم!!! کسی می تونه کمک کنه؟؟؟
کتاب آیات و نکات گاج..
دقیقا همونیه که میخوای....
مولف :دکتر رضائیان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dirty_coat
15-08-2009, 08:12
کسی نیست جواب بده؟

beh,p
15-08-2009, 08:24
بچه ها پارسال توی همین تاپیک میپرسیدن

soheiltaker
15-08-2009, 10:03
سلام دوستان عزيز
خسته درس نباشين !!
راستش من داشتم فكر ميكردم گفتم بيام يه چيزي رو بگم
من 2سال كنكور دادم توزمينه كنكور و مخصوصا كتاب يه كم تجربه دارم
من خيلي كتاب خريدم خيلي....
مثلا من فقط 6 تا كتاب گسسته خريدم ولي....
حالا كتابهايي كه به نظرم خيلي خوبه رو ميگم اميدوارم به دردتون بخوره
شيمي : فقط كتابهاي بهمن بازرگان ، توپ توپ ... من شيمي 2 در حد گلابي بودم ولي با اين 8 تا تست شيمي 2 رو راحت جواب دادم
فيزيك: پك كامل مبتكران + 30 سال آبي
ادبيات: كتابهاي كوچيك گاج + كتابهاي كوچك كلك معلم+انديشه فائق اين اخريه خيلي مهمه ،‌يه كتاب بنفشه از همه جاي كتاب تست درآورده خداييش كتاب عالي هستش!
عربي: رمزينه + گاج سفيد
ديني: همه خوبن ...
زبان : كانون ابي(( جديده)) + راه علم و شبقره
هندسه تحليلي : رمزينه و خوشخوان
گسسته : رمزينه و خوشخوان
هندسه پايه : رمزينه + كانون آبي
ديفرانسيل : رمزينه تست و آموزش + 30 سال (( مهندس مهربان ))
البته بازم هست ، يعني يه سري مخلفات داره اونا رو هم حتما بهتون ميگم
موفق باشين

Amirdb
15-08-2009, 11:18
میگم من امروز زنگ زدم انتشارات رمزینه پرسیدم که کتاب کلاس فیزیک 2 وهندسه 2 رو چاپ کرده گفت فیزیک 2 رو قبلا چاپ کردیم هندسه 2 تا شهریور 88 میاد.
ولی توی لیست کتاب های رمزینه که توی سایتشن گذاشتن نه اسمی از فیزیک 2 هست نه اسمی از هندسه2.
کسی خبر داره کدومش صحت داره؟

ea_elec
15-08-2009, 11:50
سلام دوستان عزيز
خسته درس نباشين !!
راستش من داشتم فكر ميكردم گفتم بيام يه چيزي رو بگم
من 2سال كنكور دادم توزمينه كنكور و مخصوصا كتاب يه كم تجربه دارم
من خيلي كتاب خريدم خيلي....
مثلا من فقط 6 تا كتاب گسسته خريدم ولي....
حالا كتابهايي كه به نظرم خيلي خوبه رو ميگم اميدوارم به دردتون بخوره
شيمي : فقط كتابهاي بهمن بازرگان ، توپ توپ ... من شيمي 2 در حد گلابي بودم ولي با اين 8 تا تست شيمي 2 رو راحت جواب دادم
فيزيك: پك كامل مبتكران + 30 سال آبي
ادبيات: كتابهاي كوچيك گاج + كتابهاي كوچك كلك معلم+انديشه فائق اين اخريه خيلي مهمه ،‌يه كتاب بنفشه از همه جاي كتاب تست درآورده خداييش كتاب عالي هستش!
عربي: رمزينه + گاج سفيد
ديني: همه خوبن ...
زبان : كانون ابي(( جديده)) + راه علم و شبقره
هندسه تحليلي : رمزينه و خوشخوان
گسسته : رمزينه و خوشخوان
هندسه پايه : رمزينه + كانون آبي
ديفرانسيل : رمزينه تست و آموزش + 30 سال (( مهندس مهربان ))
البته بازم هست ، يعني يه سري مخلفات داره اونا رو هم حتما بهتون ميگم
موفق باشين

قرار نیست هرچی برای تو خوب بوده برای بقیه هم خوب باشه...
هر کس شرایط و ویژگی هایی داره...

timsar jackson
15-08-2009, 11:57

داش سهیل هم اومدن از تجربه های 2 سال کنکور دادنشون گفتن و قصدشون بوده تجربه هاشون رو در اختیار دیگران بزارن

شاید تجربه هاشون به درد یکی بخوره به درد یکی نخوره به درد هر کی بخوره استفاده میکنه.....

درست نیست با این لحن جوابشونو بدین..

ea_elec
15-08-2009, 12:04
داش سهیل هم اومدن از تجربه های 2 سال کنکور دادنشون گفتن و قصدشون بوده تجربه هاشون رو در اختیار دیگران بزارن

شاید تجربه هاشون به درد یکی بخوره به درد یکی نخوره به درد هر کی بخوره استفاده میکنه.....

درست نیست با این لحن جوابشونو بدین..

واقعا ببخشید اگه لحنم نا مناسب به نظر اومد....:sad:
منظورم این نبود....:28:
باز هم دمش گرم با این که خیلی وقته کنکور دتده باز هم در بخش کنکوری ها به بچه ها کمک میکنه...:12:

amirmon
15-08-2009, 13:58
کتاب آیات و نکات گاج..
دقیقا همونیه که میخوای....
مولف :دکتر رضائیان

سلام
این کتاب مطالبش همون مطالب کتاب سفید گاج هستش یا مطالب جدید و درست و حسابی هم داره.؟
آخه اگه دقت کنی می بینید که کتاب سفید گاج ورداشته فقط نکاتی از آیات رو نوشته که تو کنکور های سال های گذشته تو گروه های آزمایشی مختلف اومده و چیز بیشتر و بدرد بخوری واسه گفتن نداره!!!

only4you_mehr
15-08-2009, 14:50
سلام
این کتاب مطالبش همون مطالب کتاب سفید گاج هستش یا مطالب جدید و درست و حسابی هم داره.؟
آخه اگه دقت کنی می بینید که کتاب سفید گاج ورداشته فقط نکاتی از آیات رو نوشته که تو کنکور های سال های گذشته تو گروه های آزمایشی مختلف اومده و چیز بیشتر و بدرد بخوری واسه گفتن نداره!!!

بدرد نمیخوره این کتاب
برین کتاب سبز رو بخرین خیلی بهتره

Rainy eye
15-08-2009, 15:30
بدرد نمیخوره این کتاب
برین کتاب سبز رو بخرین خیلی بهتره

چرا ؟!؟!؟ خوبه که این کتاب...
منظورت کدوم کتاب سبزه؟!؟!:دی

کسی نیست جواب بده؟

من که جواب دادم:دی

maziar92142
15-08-2009, 15:53
اول سلام.

دوم امیدوارم از الان تصمیم جدیتون رو گرفته باشید.این خیلی مهمه.من پارسال تصمیم جدیمو این موقع گرفتم برای زیر 100 شدم 129 حالا اگه شما از الان تصمیم نگرفته باشید دیگه ببینید چی میشه

2-نا امیدی رو همیشه کنار بزارید.حتی اگه یه هفته هم مونده باشه و هیچی هم نخونده باشید نا امیدی حاصلی جز از دست دادن همون یه هفته نداره

چهارم.همیشه دو رو بر کنکوریها حرف زیاده.فلان کلاس،فلان موسسه،فلان معلم،فلان آزمون و ... .من به شخصه به شما قول میدم 99 درصد این صحبتا فقط ذهنتون رو بیخودی شلوغ میکنه.دلیلشم اینه که 99 ((( زیاد گفتی ها)))))درصد نتیجه کنکورتون دست خودتون هست به هر کلاسی رفته باشین یا نرفته باشین.

ایشالا قسمت دوم رو به زودی براتون میزارم.فعلا یا علی

اینا تایید میشه

maziar92142
15-08-2009, 15:54
سلام

چرته
ولی از هیچ بهتره اگه گاج رو خریدی بسه

mehdi_7070
15-08-2009, 16:39

مطالب گاج سفید را داره، اما مطالبی اضافه‌تر هم مطرح شده.

اصلا این طور نیست. شاید کمتر از 10 مورد به این شکل در کتاب باشه!

only4you_mehr
15-08-2009, 17:14
[QUOTE=Rainy eye;4088812]چرا ؟!؟!؟ خوبه که این کتاب...
منظورت کدوم کتاب سبزه؟!؟!:دی

کتاب کم حجم و مقوی سبز kheiliii.com
این گاج رو هم داشتم زیاد به دلم ننشست :دی
یعنی کلا از گاج خوشم نمیاد

Rainy eye
15-08-2009, 18:39
کتاب کم حجم و مقوی سبز kheiliii.com

بعله...من الان کاملاً فهمیدم!!!!!!!!!:دی
منظورت انتشارات کتاب سبزه یا کتاب سبز قلم چیه؟!؟!؟! منم قلم چی اصلاً به دلم نمیشینه!!!!!!:دی

skhammari
15-08-2009, 19:11
ستاره دار که نداره؟

شما کنکور دادین؟
من نمی دونم چجوری ازین گاج استفاده کنم!!

ممنون از توجهتون

سلام ، من کنکور ندادم .
منظورم از ستاره دار همون باتریهاشه ، اونایی که پره و اوناییکه که نیمه پره رو حل میکنم .
مثلا فصل 1 هندسه 1 رو از روی گاج تمام کردم اومدم تستای مبتکران هندسه 1 همون فصل رو بدون هیچ اشتباهی همشونو جواب دادم .

dirty_coat
15-08-2009, 20:35
بچه ها کتاب زبان فارسی 3 عوض شده یا نه؟

siafu
15-08-2009, 21:07
اگه بریم نمایندگی گزینه 2 همین طوری مجانی بهمون میدن؟:31:
شوخی نکردما منظورم اینه که باید چقدر هزینه کرد؟

زنگ بزن بپرس

MaaRyaaMi
15-08-2009, 21:08
انديشه فائق اين اخريه خيلي مهمه ،‌يه كتاب بنفشه از همه جاي كتاب تست درآورده خداييش كتاب عالي هستش!

این کتابه جامع ادبیات هست ؟؟؟ یا واسه هر سالی جدا داره؟

مرسی سهیل

Shayan Cena
16-08-2009, 00:26
سلام.با قسمت دوم مطالبم در خدمت شما دوستای خوبم هستم.

از همه کسانی هم که قسمت اول رو خوندن تشکر میکنم.

در این قسمت هم میخام در مورد یکی از موضوعات کلی و غیر درسی که البته اهمیتش با موضوعات درسی یکیه صحبت کنم.

اولین تصمیم و اولین چالشی که مقابل بچه هایی که تصمیمشونو گرفتن قرار میگیره،بحث ساعت مطالعه است.با یه سوال میخام بهتون بگم که ساعت مطالعه چقدر ارزش داره. رتبه های داوطلب ها همین طور که میدونید از یک تا حدود سیصد هزار و خوردهای هستش.حالا در نظر بگیریم همین داوطلبا رو بر اساس میزان مطالعه بچینیم.به نظر شما آیا ترتیب چینش رتبه ها در دو حالت یکی خواهد بود؟مسلما اینطور نیست بچه هایی که کنکور دادن و بچه هایی که ندادن و بعدا خواهند داد حتما میگن که بین این دو چینش تفاوت فاحشی وجود داره.حالا شاید فکر کنید که منظور من اینه که مهم نیست چند ساعت میخونید اما اصلا منظور من این نیست.

منظور اصلی من اینه: کیفیت بسیار مهم تر از کمیت است

مهم ترین چیز در سال کنکور با کیفیت خوندنه.اما سوال اصلی اینه : با کیفیت یعنی چی؟

کیفیت یعنی:

1-وقت درس خوندن باید فقط و فقط به اون درسی که میخونید فکر کنید.افکار دیگه اکیدا ممنوع!مثلا دارید تست فیزیک میزنید یدفه یاد سریال امشب،مهمونی فردا و حتی موضوعاتی کنکوری مثل آخرین آزمون آزمایشی که دادید میافتید.به شما قول میدم از این لحظه دیگه بیش از 20 درصد چیزی رو که میخونید یاد نمیگیرید.

اما یه راه حل برای رفع این مشکل :این راه حل رو یه خانم مهندسی تو مجله آزمون نوشته بود که برای شما میارم.

اگه میخواهید فقط به چیزی که میخونید فکر کنین و به قول معروف تمرکز داشته باشین،یک وسیله ای که بتونه برای شما در زمانهایی که براش تعیین میکنید زنگ بزنه،مثلا ساعت زنگ دار یا گوشی موبایل،بردارید.

از اول که شروع به خوندن درس میکنید ساعت رو 5 دقیقه تنظیم میکنید.اگر قبل از زنگ ساعت فکرتون رفت یه جا دیگه دوباره رو 5 دقیقه تنظیم میکنید.انقدر این کار رو تکرار میکنید تا بالاخره قبل از زنگ زدن ساعت فکرتون به هیچ جا جز درس نبودهباشه.پس از اتمام موفق 5 دقیقه.اینبار رو 10 دقیقه تنظیم میکنید وهمه این مراحل رو تکرار میکنید.وقتی 10 دقیقه تموم شد دفعات بعد به ترتیب رو 15،20،25و... تا 60 دقیقه تنظیم کنید.اگه مرحله 60 دقیقه رو با موفقیت پشت سر بزارید باری همیشه روی درستان تمرکز خواهید داشت.

در انتها یه توضیح در مورد این روش بدم.این کار اصلا ساده نیست و شاید یه هفته طول بکشه!نکته اینه که نیاز نیست همه این مراحل در یک روز انجام بشه.مثلا ممکنه روز اول تا 20 دقیقه جلو برید.فرداش از 20 دقیقه شروع میکنید.درسی هم که میخونید اصلا فرقی با حالت معمولی نداره همون جوری که همیشه میخونید بخونید اما این بار با تمرکز!

اگه هم سوالی در مورد این روش دارید بپرسید
خوب برای امروز کافیه
موفق باشید.یا علی

dirty_coat
16-08-2009, 09:44
سلام.با قسمت دوم مطالبم در خدمت شما دوستای خوبم هستم.

از همه کسانی هم که قسمت اول رو خوندن تشکر میکنم.

در این قسمت هم میخام در مورد یکی از موضوعات کلی و غیر درسی که البته اهمیتش با موضوعات درسی یکیه صحبت کنم.

اولین تصمیم و اولین چالشی که مقابل بچه هایی که تصمیمشونو گرفتن قرار میگیره،بحث ساعت مطالعه است.با یه سوال میخام بهتون بگم که ساعت مطالعه چقدر ارزش داره. رتبه های داوطلب ها همین طور که میدونید از یک تا حدود سیصد هزار و خوردهای هستش.حالا در نظر بگیریم همین داوطلبا رو بر اساس میزان مطالعه بچینیم.به نظر شما آیا ترتیب چینش رتبه ها در دو حالت یکی خواهد بود؟مسلما اینطور نیست بچه هایی که کنکور دادن و بچه هایی که ندادن و بعدا خواهند داد حتما میگن که بین این دو چینش تفاوت فاحشی وجود داره.حالا شاید فکر کنید که منظور من اینه که مهم نیست چند ساعت میخونید اما اصلا منظور من این نیست.

منظور اصلی من اینه: کیفیت بسیار مهم تر از کمیت است

مهم ترین چیز در سال کنکور با کیفیت خوندنه.اما سوال اصلی اینه : با کیفیت یعنی چی؟

کیفیت یعنی:

1-وقت درس خوندن باید فقط و فقط به اون درسی که میخونید فکر کنید.افکار دیگه اکیدا ممنوع!مثلا دارید تست فیزیک میزنید یدفه یاد سریال امشب،مهمونی فردا و حتی موضوعاتی کنکوری مثل آخرین آزمون آزمایشی که دادید میافتید.به شما قول میدم از این لحظه دیگه بیش از 20 درصد چیزی رو که میخونید یاد نمیگیرید.

اما یه راه حل برای رفع این مشکل :این راه حل رو یه خانم مهندسی تو مجله آزمون نوشته بود که برای شما میارم.

اگه میخواهید فقط به چیزی که میخونید فکر کنین و به قول معروف تمرکز داشته باشین،یک وسیله ای که بتونه برای شما در زمانهایی که براش تعیین میکنید زنگ بزنه،مثلا ساعت زنگ دار یا گوشی موبایل،بردارید.

از اول که شروع به خوندن درس میکنید ساعت رو 5 دقیقه تنظیم میکنید.اگر قبل از زنگ ساعت فکرتون رفت یه جا دیگه دوباره رو 5 دقیقه تنظیم میکنید.انقدر این کار رو تکرار میکنید تا بالاخره قبل از زنگ زدن ساعت فکرتون به هیچ جا جز درس نبودهباشه.پس از اتمام موفق 5 دقیقه.اینبار رو 10 دقیقه تنظیم میکنید وهمه این مراحل رو تکرار میکنید.وقتی 10 دقیقه تموم شد دفعات بعد به ترتیب رو 15،20،25و... تا 60 دقیقه تنظیم کنید.اگه مرحله 60 دقیقه رو با موفقیت پشت سر بزارید باری همیشه روی درستان تمرکز خواهید داشت.

در انتها یه توضیح در مورد این روش بدم.این کار اصلا ساده نیست و شاید یه هفته طول بکشه!نکته اینه که نیاز نیست همه این مراحل در یک روز انجام بشه.مثلا ممکنه روز اول تا 20 دقیقه جلو برید.فرداش از 20 دقیقه شروع میکنید.درسی هم که میخونید اصلا فرقی با حالت معمولی نداره همون جوری که همیشه میخونید بخونید اما این بار با تمرکز!

اگه هم سوالی در مورد این روش دارید بپرسید
خوب برای امروز کافیه
موفق باشید.یا علی
دوست عزیز از مطالب مفیدتون متشکرم ولی به نظر من به جای این روش وقتگیر برای افزایش تمرکز ما میتونیم از روشهایی اسانتر مانند استفاده از مداد یا ماجیک های هایلایتر استفاده کنیم

Amirdb
16-08-2009, 10:08
سلام.میگم یه کتاب آموزشی واسه جبر واحتمال به من معرفی می کنید؟
می خوام آموزش باشه ها کتاب آبی قلم چی رو گرفتم ولی اون کادر های آموزشیش به نظرم کافی نیست اگه یکی کمک کنه ممنون میشم.

یه سوال دیگه هم داشتم به نظر شما قبولی در دانشگاه های غیر انتفاعی سخت تره یا دانشگاه آزاد.
آینده شغلی کدام بهتره غیر انتفاعی یا آزاد؟

یه سوال هم از جناب Shayan Cena داشتم.خواستم بپرسم که شما الآن چه رشته ای و چه دانشگاهی می خونید؟تا بچه ها بیشتر با شما آشنا بشوند.

MaaRyaaMi
16-08-2009, 10:40
ازاد و غیر انتفاعی هر دوشون قبول شدنش راحت هس ولی با توجه به اینکه کجا باشه ! به هر حال یه سری هستن که از بقیه خب مسلما بهتر و شناخته شده تر هستن

آینده شغلی بستگی به رشته تون داره
ولی خب دانشگاه های روزانه و شبانه مزایای بیشتری دارن .....!!

soheiltaker
16-08-2009, 12:05
سلام به همه عزيزان
من نظر خودمو گفتم
چون پارسال من تقريبا 1 ماه كل اين فرومو زيرو رو كردم و دنبال كتابهاي خوب ميگشتم گفتم شايد يكي مثل من الان داره همين كارو ميكنه من هم چيزهايي كه به نظر خودم خوب بود و باهاشون نتيجه گرفتمو گفتم
اميدوارم به دردتون بخوره

این کتابه جامع ادبیات هست ؟؟؟ یا واسه هر سالی جدا داره؟

مرسی سهیل
خواهش ميكنم....
كتاب جامع هست
قيمتشم 9000 تومنه فكر كنم
خيلي كتاب خوبيه ، تستاش جون داره ،داخل هر درس هم تست هاش طبقه بندي شدس ، يعني قاطي نيست ، تستهاي معني كلمه ، املا ، قرابت ، مفهومي ، و ....
اول هر درس با تست هاي كنكور شروع ميكنه تا تاليفي ...

soheiltaker
16-08-2009, 12:07
می خوام آموزش باشه ها کتاب آبی قلم چی رو گرفتم ولی اون کادر های آموزشیش به نظرم کافی نیست اگه یکی کمک کنه ممنون میشم.

عزيز ، مبتكران بگير ، مولف مهندس عطااله صادقي
مهندس فرهاد ابوالقاسمي
خيلي كتاب خوبيه مخصوصا قسمت احتمالشو عالي توضيح داده....:46:

AEZ_Best
16-08-2009, 12:08

یه سوال دیگه هم داشتم به نظر شما قبولی در دانشگاه های غیر انتفاعی سخت تره یا دانشگاه آزاد.

یه سوال هم از جناب Shayan Cena داشتم.خواستم بپرسم که شما الآن چه رشته ای و چه دانشگاهی می خونید؟تا بچه ها بیشتر با شما آشنا بشوند.

جبر و احتمال مبتکران نوشته فرهاد ابوالقاسمی و عطاءالله صادقی ویرایش جدید که روش عکس هندونه هست با چاقو (هندونه بهشرط چاقو!)

من اینو خوندم خیلی خوب بود.

t.sunami
16-08-2009, 12:38
سلام دوستان.من سونامی از اراک هستم امیدوارم سالی خوش را با هم سپری کنیم...

به عنوان اولین سوال میخواستم بدونم که یه کتاب برای هندسه پایه که هم نکات به درد بخور واسه تست و تستای عالی داشته باشه میخواستم..(میدونم جاش نیست ولی خواهشن کمک کنید)

درضمن رمزینه کتاب کلاس برای ریاضیات پایه داره؟؟این کتاب تستش چجوریه؟؟؟میگن توش یکمی آموزش داره .درضمن اگه تستشو بگیرم میتونم ریاضیات پایه رو تو آزمون بالا بزنم(مثلا 100%)؟؟(ریاضیاتم خوب نیست.

درضمن با اینکه کتاب جبرو از روی کتاب درسی به طور دقیق میخونم ولی بازم نمیتونم بالا بزن.چکار کنم؟؟
کتاب آیات و نکات گاج بهتره یا انرژی اتمی؟؟؟

ببخشید زیاد حرافی کردم خواهشن زود جواب بدین

frnsh
16-08-2009, 13:03
شما برای دین و زندگی چه منبعی استفاده می‌کنید؟! مسلم هست که خود کتاب درسی! ممکن هست بسیاری از موارد را حفظ نکنید، ولی با یک دور خوندن (یا بیشتر!) برای تست زدن آماده هستید. با کتاب‌های دروس اختصاصی هم برخوردی در این حد داشته باشید! متن کتاب درسی را حتما خوب بخونید. خوندن کتاب درسی را فقط برای رفع تکلیف انجام ندید و بعد پیش خودتون فکر کنید من که کتاب را خوندم و نکات هم مسلط هستم! آخرین توصیه ما بچه‌های کنکوری داغ‌دیده (!) این هست که راحت از کنار کتاب درسی نگذرید:46:

اولا ممنون :11:
دوما کاملا تایید میکنم. به نکته ی ظریفی اشاره کردین. 2 روز پیش که ریاضی 2 رو داشتم میخوندم، دیدم متن کتاب چقدر خوب توضیح داده. آخه من هیچ وقت متن کتاب رو نمیخوندم و فقط جزوه رو میخوندم. اما دیدم متن کتاب هم واسه فهم عمیقتر مهمه.

3 تا از دوستهای منم امسال رفتن تجربی (واسه پیش). میگفتن اومدیم ریاضی که پایه ی ریاضیمون قوی بشه! حالا نمیدونم چه بلایی سر زیست خوندنشون میاد!
به نظر شما کار درستیه؟

MORINIO
16-08-2009, 13:45
سلام.من آزمونهای گاج رو ثبت نام کردم.خوبه یا نه؟

تا ندیدیم سوالاش چه جوریه نمیشه گفت خوبه یا بد !

راستی کلا چند تا آزمون داره؟

dirty_coat
16-08-2009, 13:49
بابا یکی بگه این زبان فارسی 3 عوض شده یا نه؟

mehdi_7070
16-08-2009, 13:55
بابا یکی بگه این زبان فارسی 3 عوض شده یا نه؟

چاپ چه سالی را دارید؟!
حداقل می‌تونید فهرست را با سایت chap.sch.ir مقایسه کنید:31:

Shayan Cena
16-08-2009, 18:00
یه دو تا سوال بود که جواب بدم

یکی از دوستامون گفتن بهتر نیست از روش هایلایت و ماژیک استفاده کنیم؟

در جواب ایشون باید گفت که این دو روش با هم ارنباطی ندارن .اون روشی که بنده گفتم برای تمرکز هست اما هایلایت کردن نوعی خلاصه سازی هست و ربطی به تمرکز نداره

یک نفر دیگه هم پرسیده بودن شما چه رشته و دانشگاهی هستی که باید بگم که من 88 کنکور دادم و هنوز نتایج نهایی نیومده.

Amirdb
16-08-2009, 18:13
یه دو تا سوال بود که جواب بدم

یک نفر دیگه هم پرسیده بودن شما چه رشته و دانشگاهی هستی که باید بگم که من 88 کنکور دادم و هنوز نتایج نهایی نیومده.

من فکر کردم شما کنکور سال 87 رو شرکت کردید.

maziar92142
16-08-2009, 20:43

ازاد سطح بالاتری داره و کار فرقی با هم ندارند
ازاد خوب قبول شدنش خیلی اسون نیست ولی غیر انتفایی با اندکی تلاش قبولی

جبر هم کتاب سبز خیلی خوبه ولی حجم بالاست

saeed_h1369
16-08-2009, 20:54
جبر و احتمال وگسسته خوشخوان محشره از دستش ندید

asroma08
16-08-2009, 21:01

ازاد و غیرانتفاعی هم خوب و بد داره
قبول شدن توی دانشگاههای خوب هر دوتا کمی مشکله ولی دانشگاههای سطح پایینش رو راحت میشه اورد

reza-atom
17-08-2009, 00:09
ميبينم كه صفحات تاپيك دارن با سرعت ٧٢ كيلومتر بر ثانيه(!!!!) و شتابي معادل n متر بر مجذورثانيه به روز ميشن !!

skhammari
17-08-2009, 01:03
جبر و احتمال وگسسته خوشخوان محشره از دستش ندید

منم دارمش تایید میشه .

راستی یاسو دانلود کردم محشره :46:

Amirdb
17-08-2009, 09:43
منظورم قبول شدن در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد شیراز سخت تره یا قبولی در دانشگاه غیر انتفاعی فولاد اصفهان در رشته مهندسی مکانیک.با توجه به اینکه شهر بومی من شیرازه.
ضمنا سال گذشته مکانیک آزاد شیراز تراز 6300 میخواسته.
رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه غیر انتفاعی فقط توی دو شهر هست یکی اصفهانه یکی مشهد.

حالا با این اوصاف کدومش قبولیش سخت تره؟کدومش آینده شغلی بهتری داره؟

Amirdb
17-08-2009, 09:47
جبر هم کتاب سبز خیلی خوبه ولی حجم بالاست

مگه انتشارات سبز جبر واحتمال هم چاپ کرده؟
توی سایتشون که رفتم چنین کتابی نبود.

شاید منظورتون کتاب سبز قلم چی باشه؟درست گفتم؟

t.sunami
17-08-2009, 11:34

به عنوان اولین سوال میخواستم بدونم که یه کتاب برای هندسه پایه که هم نکات به درد بخور واسه تست و تستای عالی داشته باشه میخواستم..(میدونم جاش نیست ولی خواهشن کمک کنید)

درضمن رمزینه کتاب کلاس برای ریاضیات پایه داره؟؟این کتاب تستش چجوریه؟؟؟میگن توش یکمی آموزش داره .درضمن اگه تستشو بگیرم میتونم ریاضیات پایه رو تو آزمون بالا بزنم(مثلا 100%)؟؟(ریاضیاتم خوب نیست.

درضمن با اینکه کتاب جبرو از روی کتاب درسی به طور دقیق میخونم ولی بازم نمیتونم بالا بزن.چکار کنم؟؟

کسی جواب مارو نمیده؟؟بابا این دوست نیست!مارو هم تحویل بگیرید خواهشن

t.sunami
17-08-2009, 11:43

جوابمو بدین؟؟؟؟؟؟/

timsar jackson
17-08-2009, 13:11
3 تا از دوستهای منم امسال رفتن تجربی (واسه پیش). میگفتن اومدیم ریاضی که پایه ی ریاضیمون قوی بشه! حالا نمیدونم چه بلایی سر زیست خوندنشون میاد!
به نظر شما کار درستیه؟

بستگی به خود شخص داره.. منم دوستم پیش رو رفت تجربی ولی تابستونا زیستا رو میخوند یعنی تابستون بعد از سال دوم زیست 2

رو میخوند تابستون سال سوم زیست 3 خیلی هم میخوند رتبشم تو کنکور شد 50

asroma08
17-08-2009, 14:09
منظورم قبول شدن در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد شیراز سخت تره یا قبولی در دانشگاه غیر انتفاعی فولاد اصفهان در رشته مهندسی مکانیک.با توجه به اینکه شهر بومی من شیرازه.
ضمنا سال گذشته مکانیک آزاد شیراز تراز 6300 میخواسته.
رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه غیر انتفاعی فقط توی دو شهر هست یکی اصفهانه یکی مشهد.

حالا با این اوصاف کدومش قبولیش سخت تره؟کدومش آینده شغلی بهتری داره؟
شما اگه کنکور 89 هستی بهتر فکر خودتو مشغول این چیزها نکنی . این طور حرفها ماله 10 ماهه دیگه و زمان انتخاب رشته هست
با این حال تراز 6300 توی ازاد ترازی هست که نیاز به زحمت داره . اوردنش خیلی سخت نیست اما راحت هم نیست . اگه برای سراسری و رتبه ی زیر 5000 بخونی طبیعتا باید بتونی توی ازاد هم 6300 بیاری
غیرانتفاعی فولاد هم میکانیکش تا 14 - 15 هزار میگیره .
در مورد اینکه ازاد و غیرانتفاعی هم کدوم بهتر هرکسی یه چیزی میگه و بستگی به خودت داره:31:

saeed_h1369
17-08-2009, 14:33

ببخشید زیاد حرافی کردم خواهشن زود جواب بدین جوابمو بدین؟؟؟؟؟؟/
خوش اومدی عزیز
من کنکور دادم امسال
هندسه پایه گاج سفید منصف شکری دو تا کتابه هر سالی جدا خیلی محشره
تست رمزینه عالیه آموزشم میده توش خیلی خیلی خوبه میتونی هر کاری بکنی هر چی خواستی تو دستت هست شک نکن 100 میتونی بزنی نترس
گسسته ی خوشخوانو بخری همه ی جبر و گسسته رو با آنالیز ترکیبی رو به خوبی یاد میگیری
دینی؟ من هیچ کتابی پیشنهاد نمیکنم هیچ کتابی هم نداشتم 82 زدم با اینکه امسال خیلی سخت بود

Amirdb
17-08-2009, 15:22
من پنج شنبه دارم میرم تهران کتاب بخرم اگه از بچه هایی که توی فروم هستند وتهران زندگی می کنند.لطف کنند بگویند که بهترین کتابفروشی تهران توی محدوده ی خیابان انقلاب کجاست؟
لطفا یه کتاب فروشی بگید که کتاب هاش آپدیت باشه یعنی نو باشه چاپ 88 باشه.وهمه ی کتاب های کنکور انتشارات مختلف رو داشته باشه.
ممنون میشم آدرس کامل رو بگید(توی محددوده ی انقلاب باشه ها)

اگه برم دفتر خود انتشاراتی ها بهم کتاب میدند یا نه؟مثلا اگه برم دفتر انتشارت رمزینه توی خود دفتر مرکزیش کتاب هم می فروشند؟
ممنون

nafas
17-08-2009, 17:12
بچه ها برای اینکه تاپیک یکم از بحث مشاوره خالی خارج بشه گکفتم این عکسو بزارم برای کسایی مثله من که مشتق درس نمیفهمن

انيميشني كه تعبيري هندسي از مفهوم مشتق ارائه مي دهد...

چطوره خوبه از اینا بزارم هنوز ؟

nafas
17-08-2009, 17:14
بد نیست موقعی که تو اینترنت هم می چزخیم یکم درسارو مرور کنیم:46:

قضيه ي فشردگي حدود:

اگر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آن گاه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .(اين قضيه براي حدهاي يك طرفه و بي نهايت هم برقرار است.)

مثال: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را بيابيد.
با توجه به شكل زير و استفاده از قضيه ي فشردگي ، نتيجه مي شود كه حد راست برابر 0 است.براي بررسي حد چپ،كافي است نيمه ي ديگر نمودار تابع را در نظر بگيريم كه مشابها" نتيجه مي شود كه حد چپ نيز برابر 0 است و لذا حد مذكور برابر 0 است .

تمرين :حدود زير را بيابيد .(x عددي حقيقي و [y]معرف جز صحيح y است .)

soheiltaker
17-08-2009, 17:39
بد نیست موقعی که تو اینترنت هم می چزخیم یکم درسارو مرور کنیم:46:

قضيه ي فشردگي حدود:

اگر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آن گاه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .(اين قضيه براي حدهاي يك طرفه و بي نهايت هم برقرار است.)

مثال: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را بيابيد.
با توجه به شكل زير و استفاده از قضيه ي فشردگي ، نتيجه مي شود كه حد راست برابر 0 است.براي بررسي حد چپ،كافي است نيمه ي ديگر نمودار تابع را در نظر بگيريم كه مشابها" نتيجه مي شود كه حد چپ نيز برابر 0 است و لذا حد مذكور برابر 0 است .

تمرين :حدود زير را بيابيد .(x عددي حقيقي و [y]معرف جز صحيح y است .)
بابا بيخيال....:31:
آدم پا ميشه مياد اينجا يه كم روحيش عوض شه .... شما از درس صحبت ميكني؟!!!!:46::31:

dirty_coat
17-08-2009, 19:07
حالا تاپیک تاپیک درسی شد بچه ها چرا کسی اشکالهای درسیشو مطرح نمیکنه؟

amirmon
17-08-2009, 19:31
سعید جان این کتاب گسسته خوشخوان که می گی کتاب تست منظورته؟ همون که قطع کاغذش A4 هستش ؟
می شه اسم مولفش رو بگی؟

این هندسه گاج سفید چه جوری؟ می شه بیشتر توضیح بدی؟ تست تالیفی داره؟

ممنون

nafas
17-08-2009, 20:23
حالا تاپیک تاپیک درسی شد بچه ها چرا کسی اشکالهای درسیشو مطرح نمیکنه؟
دقیقا منم مشکلم اینه

تاپیک های سال های گذاشته داخلش سوال مطرح میشد اینجا فقط شده تاپیک معرفی کتاب
4 تا صفحه بالا پایین کنین که کتابو میفهمین دیگه:19:

t.sunami
17-08-2009, 21:43
ممنون سعید جون..بالاخره یکی مارو تحویل گرفت.
.میخواستم اگه میشه یه توضیحی درمورد این خوشخوان بدی..درضمن این که واسه آیات ونکات دینی یا close test v reading
چکارکنم؟؟؟

چجوری بخونم...درضمن یه چیزی بگم ..دوستانی که دنبال کتاب های فیزیک پیش فرین کمانگر هستن من یه جارو میشناسم که میتونید کتاب رو نو تهیه کنید(کپی هستش)

درمورد دوستانی که از عربی بدشون میاد باید بگم من جزوه آقای محرابی(فکر کنم بشناسینش) رو میخونم تو کانون 100 میزنم..
اگه دسترسی دارید میتونید جزوشو تهیه کنید...(برید دفتر کانون بگیرید--تو اراک که میفروشن)سرجمع 70 صفحه است .

یه چیز دیگه هم بگم اینکه دوستانی که حسابان و ریاضیات پایه و مثلثات مشکل دارن میتونن کتاب ماشاا...رضوی رو تهیه کنند من که خیلی راضی هستم.البته به عنوان مکمل میتونین کتاب درسی و آبی کانون رو استفاده کنید...

سعید جون و بقیه دوستان اگه مارو دریابند ممنون میشم

t.sunami
17-08-2009, 21:57
[quote=saeed_h1369;4096223]من کنکور دادم امسال
هندسه پایه گاج سفید منصف شکری دو تا کتابه هر سالی جدا خیلی محشره
تست رمزینه عالیه آموزشم میده توش خیلی خیلی خوبه میتونی هر کاری بکنی هر چی خواستی تو دستت هست شک نکن 100 میتونی بزنی نترس

ممنون میگم من هندسم صفره ها!!!این منصف شکری میسازم ؟؟؟میتونم 100% بزننم؟؟
این رمزینه (تست)کدوم جلدش برای حسابان و ریاضیات پایه ای هست؟؟؟

درضمن رمزینه گفته کتابای جدیدش شهریور میاد.یعنی راسته؟؟؟

Parnyan
17-08-2009, 22:09
حالا تاپیک تاپیک درسی شد بچه ها چرا کسی اشکالهای درسیشو مطرح نمیکنه

خیلی خوشم اومد !

لطف میکنین ؛هر کی میتونه ؛ این سوالو برام حل کنه ؟!

]

در یک ذوزنقه قائم الزاویه اگر اقطار آن بر هم عمود باشند، کدام گزینه همواره درست است (میدونم جواب گزینه 1 هست.)
1- ارتفاع آن واسطه هندسی بین دو قاعده است.
2- ارتفاع آن واسطه هندسی بین دو قطر است.
3-ارتفاع آن واسطه هندسی بین دو ساق است.
4-ارتفاع آن واسطه هندسی بین یک ساق و یک قاعده است.

؛ با تشابه حل میشه ولی نمیدونم چرا دو تا مثلی که روی ساقه ذوذنقه درست میشه باهم متشابه اند !

.
.
.
.
باید بگیم این حتما مریع هس و قطرهایه مربع همون نیمساز هایه اون زواویه ه هستن بعدش ؟!؟!:41::41::41::41: چند نفر به من گفتن شکل مربع میشه ولی من حلشو دیدم همچین حرفی نزده بود :41:!!!

Parnyan
17-08-2009, 22:20
چطوره خوبه از اینا بزارم هنوز ؟

آره محمود !

خوفه بازم بزار ......

مرسی

eli_bermuda
17-08-2009, 23:28
بابا بيخيال....:31:
آدم پا ميشه مياد اينجا يه كم روحيش عوض شه .... شما از درس صحبت ميكني؟!!!!:46::31:
vala manam ba u movafegham, bikhial

amirmon
17-08-2009, 23:29
خیلی خوشم اومد !

لطف میکنین ؛هر کی میتونه ؛ این سوالو برام حل کنه ؟!

]

.
.
.
.
باید بگیم این حتما مریع هس و قطرهایه مربع همون نیمساز هایه اون زواویه ه هستن بعدش ؟!؟!:41::41::41::41: چند نفر به من گفتن شکل مربع میشه ولی من حلشو دیدم همچین حرفی نزده بود :41:!!!

خوب یعنی چی این پست؟ یعنی باید این سوال رو جواب بدیم؟ معلومه دیگه چرا دو تا مثلث متشابه هستند .....

وقتی دو ضلع یه زاویه بر دو ضلع زاویه ی دیگری عمود باشند اون دو زاویه یا با هم برابرند یا مکمل.... بقیش رو خودت بگو...

elendil
17-08-2009, 23:32
بچه ها حالا که بحث ها خیلی بیشتر از قبل رفته سمت درس منم یه اشاره ای بکنم که بیخودی وقتتون رو تلف نکنید در موردش البته اگه هم میدونید که هیچی

اگه دارین تستای فیزیک 1 میزنید مبحث نور و شکست نور ( آینه ها عدسی ها اینا ) از تست 75 تا 100 گاج رو نزنید چون مبحث جابجایی تصویری که بیان شده و سرعت جابجایی در آینه تحت دیگه نمیاد یعنی برا این 25 تست بیخودی وقت خودتونو تلف نکنید

eli_bermuda
17-08-2009, 23:32
منم خیلی راجع به علامت گذاری تستا شنیدم ولی واقعا فکر نمی کنم کسی برسه تست تکراری بزنه.
به نظرم اگه به جای این که تست رو بعدا دوباره بزنید نکتش رو یا اون چیزی که باعث شده به نظرتون اون تست مهم باشه یا مثلا اشتباهی که تو حلش داشتین بنویسین و بعد اون نوشته ها رو مرور کنین سرعت کارتون بالا میره.
لازم نیست حتما نکته درسی باشه میتونین اشتباهات متداولتون!! رو بنویسین خیلی کمکتون میکنه
مثلا برای شیمی بنویسین یادم باشه قبل بدست آوردن k حالت مواد رو چک کنم که گازی شکل باشه.
البته این یه نظر شخصی و تجربیه!!و میتونه اشتباه باشه!
na man mokhalefam az ru tajrobeye khodam migam, alamat gozari khosusan va3 mah haye akhar kheili b dard bokhore, hatman anjamesh bedin.

t.sunami
17-08-2009, 23:50
کسی مارو تحویل نمیگیره...باشه یادتون بمونه هاا..فقط جواب این سوالای منو بدین قو میدم دیگه تو این فرم نیام:41:

Mr_Hamid_Media
18-08-2009, 05:16
منم خیلی راجع به علامت گذاری تستا شنیدم ولی واقعا فکر نمی کنم کسی برسه تست تکراری بزنه.
به نظرم اگه به جای این که تست رو بعدا دوباره بزنید نکتش رو یا اون چیزی که باعث شده به نظرتون اون تست مهم باشه یا مثلا اشتباهی که تو حلش داشتین بنویسین و بعد اون نوشته ها رو مرور کنین سرعت کارتون بالا میره.
لازم نیست حتما نکته درسی باشه میتونین اشتباهات متداولتون!! رو بنویسین خیلی کمکتون میکنه
مثلا برای شیمی بنویسین یادم باشه قبل بدست آوردن k حالت مواد رو چک کنم که گازی شکل باشه.
البته این یه نظر شخصی و تجربیه!!و میتونه اشتباه باشه!
باید بعضی از تستهای مهم رو دوباره زد. نه برای یادگرفتن نکته هاشون. بلکه برای آشنایی با روش حل مسئله شون. اگه کسی همه نکته ها رو بلد باشه ولی ندونه چجوری ازش استفاده کنه چه فایده ای داره. بعضی از تستها باروشهای ابتکاری و جدید حل میشه که اگه اونارو یاد نداریم یا احساس میکنیم که از یادمون میره باید حتما علامت بزنیم.

mehdi_7070
18-08-2009, 08:31
.میخواستم اگه میشه یه توضیحی درمورد این خوشخوان بدی..درضمن این که واسه آیات ونکات دینی یا close test v reading
چکارکنم؟؟؟

فعلا تا بقیه‌ی دوستان جواب بدهند، این‌ها را داشته باش:
ادبیات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عربی، دین و زندگی، زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریاضی، فیزیک، شیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جلد سوم.
از این قول‌ها زیاد دادند، دیگه این بستگی به شانس شما داره:31:

Amirdb
18-08-2009, 09:14
[quote=saeed_h1369;4096223]

ممنون میگم من هندسم صفره ها!!!این منصف شکری میسازم ؟؟؟میتونم 100% بزننم؟؟

من هم هندسم خراب بود حالا که دارم هندسه 1 رمزینه رو میخونم شدم عشق هندسه
کتاب تست جلد1رمزینه: مربوط به دنباله ها سری حد پیوستگی مجانب
جلد2:مشتق وکاربرد مشتق وانتگرال که هنوز چاپ نشده
جلد3:تابع-مثلثات-تصاعد-لگارتیم که این جلد مربوط به ریاضیات پایه هست وخیلی توپه عالی هست

azimzade
18-08-2009, 10:46
اینم یک سوال از هندسه 1 که در آزمون گاج سال سوم اومده بود.فقط ببخشید کیفیتش پایینه با گوشی عکسیدم.هرکی بلده جوابو بگه.:5:.گذاشتم که یه تمرینی کرده باشید:31:(یه ذره سخته)

t.sunami
18-08-2009, 11:20
پس بیاید یه جمع بندی بکنیم:برای هندسه پایه (1 و 2) برای اینکه بتونم عاشق این درس بشم و 100% بتونم بفهمم و 100% تستاشو بزن کدومو بگیرم؟؟(گاج - رمزینه - مبتکران)؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درضمن جلد 3 رمزینه مباجث حسابانو نداره؟؟

amirmon
18-08-2009, 11:28
جوابش می شه گزینه 2

Amirdb
18-08-2009, 11:54
پس بیاید یه جمع بندی بکنیم:برای هندسه پایه (1 و 2) برای اینکه بتونم عاشق این درس بشم و 100% بتونم بفهمم و 100% تستاشو بزن کدومو بگیرم؟؟(گاج - رمزینه - مبتکران)؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درضمن جلد 3 رمزینه مباجث حسابانو نداره؟؟

برای هندسه 1 رو فقط رمزینه رو بگیر.هندسه 2 رو نمی دونم.

جلد3 رمزینه:تابع داره که توی حسابان هست.
مثلثات داره که توی حسابان هست
معادله درجه دوم وبخش پذیری داره که توی حسابان هست
وتصاعد ولگاریتم داره که توی ریاضی2 هست

در کل من میگم فقط رمزینه

ati_1991
18-08-2009, 11:55

من براي هندسه گاج رو پيشنهاد ميدم... اگه يه دفه ديدين تست كم اوردين برين سراغ مبتكران، اون هم يه سري تست هاش خوبن. ولي به نظرم به عنوان تنها كتاب، تست هاش كمن.

panizir
18-08-2009, 12:24
جوابش می شه گزینه 2

من هم موافقم!

mohandesirani
18-08-2009, 13:27
به نام حق

دوستان عزیزی که بقیه را نصیحت می کنید کمی تامل و صبر چیز خوبی است...

پارسال همین موقع ها بود فروم پر بود از انواع نصایح جورواجور

یکی می گفت تست های اندیشه فلانه (مبتکران) فلانی می گفت فلان بهمانه و .....

حالا من می گم : مغز خودتونو از انواع نصیحت ها از انواع حرفها خالی کنید کمی فکر کنید اگه به این قرار باشه که فلانی می گه من فلان کتابو خوندم رفتم شریف دلیل بر این نمیشه که تو اونرو بخونی بری شریف ...
اگه خیلی خیال بافی و خودتو تو فلان جا تصور می کنی و خودتو فرض می کنی که تو دانشگاه ... شدی و ..... به جایی نمی رسی
اگه مغروری
اگه قدقد زیاد می کنی
به هیچ جا نمی رسی
دوست عزیز
میادا کتاب های تست فلان و بهمان ازمونای فلان بهمان باعث بشه که از اصل موضوع منحرف بشی؟!

اصل موضوع درس خوندن برای درسه نه درس برای دانشگاه و شهر مورد علاقت.

اگه برای درس خوندن درس خوندی درس رو خوندی که بفهمی اونوقت موفقی و بقیه مفیدی اما نه به عنوان اصل

کتاب درسی رو اصلا فراموش نکن ببین کی بهت گفتم ... درس رو بخور قورتش بده جوری که تسلط پیدا کنی اون موقع است که تو اونقدر توانایی داری تا برای هر سوال فکر کنی و مرحله به مرحله مسئله رو حل کنی...

تو وقتی فلان کتاب و فلان کتابو میگیری نباید روش حل ها رو حفظ کنی نباید... چون ممکنه تو آإزمون اصلی مشابه اونها رو پیدا نکنی یاد بگیر که چجوری مسئله حل کنی نه اینکه چجوری از مسائل قبلی که بوده تصویر سازی کنی و بخوای سر ازمون مثل اون حل کنی یاد بگیر چجوری باید فکر کرد....
ادامه دارد......

mohandesirani
18-08-2009, 14:09
حرکت از نو

Amirdb
18-08-2009, 15:17
به نام حق

دوستان عزیزی که بقیه را نصیحت می کنید کمی تامل و صبر چیز خوبی است...

پارسال همین موقع ها بود فروم پر بود از انواع نصایح جورواجور

یکی می گفت تست های اندیشه فلانه (مبتکران) فلانی می گفت فلان بهمانه و .....

حالا من می گم : مغز خودتونو از انواع نصیحت ها از انواع حرفها خالی کنید کمی فکر کنید اگه به این قرار باشه که فلانی می گه من فلان کتابو خوندم رفتم شریف دلیل بر این نمیشه که تو اونرو بخونی بری شریف ...
اگه خیلی خیال بافی و خودتو تو فلان جا تصور می کنی و خودتو فرض می کنی که تو دانشگاه ... شدی و ..... به جایی نمی رسی
اگه مغروری
اگه قدقد زیاد می کنی
به هیچ جا نمی رسی
دوست عزیز
میادا کتاب های تست فلان و بهمان ازمونای فلان بهمان باعث بشه که از اصل موضوع منحرف بشی؟!

اصل موضوع درس خوندن برای درسه نه درس برای دانشگاه و شهر مورد علاقت.

اگه برای درس خوندن درس خوندی درس رو خوندی که بفهمی اونوقت موفقی و بقیه مفیدی اما نه به عنوان اصل

کتاب درسی رو اصلا فراموش نکن ببین کی بهت گفتم ... درس رو بخور قورتش بده جوری که تسلط پیدا کنی اون موقع است که تو اونقدر توانایی داری تا برای هر سوال فکر کنی و مرحله به مرحله مسئله رو حل کنی...

تو وقتی فلان کتاب و فلان کتابو میگیری نباید روش حل ها رو حفظ کنی نباید... چون ممکنه تو آإزمون اصلی مشابه اونها رو پیدا نکنی یاد بگیر که چجوری مسئله حل کنی نه اینکه چجوری از مسائل قبلی که بوده تصویر سازی کنی و بخوای سر ازمون مثل اون حل کنی یاد بگیر چجوری باید فکر کرد....
ادامه دارد......

من با ایشان موافقم
به نظر من ابتدا باید بیایم یه د وروی کتاب درسی خوب بخونیم بعد هم تمارین کتاب رو حل کنیم .
اگه دیدیم هنوز مشکلی هست اون وقت بریم سراغ کتاب.
اما واقعا بعضی از مطالب کتاب درسی مبهم هست مثلا توی قسمت مجانب کتاب حسابان هیچ جوری از کتاب نمیشه فهمید که این مجانب اصلا چی میخواد چه برسه که بخوایم ازش تست حل کنیم.این موقع است که نقش کتاب های کمک درسی معلوم میشه.به نظر من 60 درصد تاثیر کتاب درسی هست و40 درصد کتاب های آموزشی.

reza-atom
18-08-2009, 17:15

من خودم فعلا براي هندسه 1 از رمزينه و براي هندسه 2 (بعد از خوندن كتاب درسي و تمريناش) از گاج استفاده ميكنم كه كتاب جالبيه { هم سوالات سخت و مفهومي داره هم متوسط } --> پيشنهاد ميكنم كتاب گاج رو چند بار خوب بخوني :15:! ولي قبل از اون هندسه 1 رو بايد خوب مسلط باشي ...

تذكر :
كتاب رمزينه همه ي نكات و قضاياي مرتبط با هندسه پايه رو در خودش گنجونده بنابراين اگه واقعا ميخواي هندسه پايه رو مسلط بشي اين كتاب رو پيشنهاد ميكنم البته با اين كتاب فكر نميكنم زياد عاشق هندسه بشي بلكه از اون هم متنفر بشي و كلا هندسه رو بذاري كنار !!! :wac:خلاصه اگه ميتوني با قضايا و نكته هاش كنار بياي حتما اين كتاب رو بخر ! {ضمنا تست هاي تاليفي دشواري هم داره}

reza-atom
18-08-2009, 17:21
برای هندسه 1 رو فقط رمزینه رو بگیر.هندسه 2 رو نمی دونم.

جلد3 رمزینه:تابع داره که توی حسابان هست.
مثلثات داره که توی حسابان هست
معادله درجه دوم وبخش پذیری داره که توی حسابان هست
وتصاعد ولگاریتم داره که توی ریاضی2 هست

در کل من میگم فقط رمزینه

اين كتاب جلد 3 رو شما دارين ؟
اگه دارين ميخواستم بدونم فقط تسته يا آموزش هم هست ؟
اگه تسته در چه سطحيه و چه تعداد تسته ؟

Amirdb
18-08-2009, 17:29
اين كتاب جلد 3 رو شما دارين ؟
اگه دارين ميخواستم بدونم فقط تسته يا آموزش هم هست ؟
اگه تسته در چه سطحيه و چه تعداد تسته ؟

آموزشش در حد درسنامه هست به درد موقعی میخوره که مطلب رو خوب بلد باشی وبخوای یه جمع بندی کنی بعد هم شروع کنی به حل تست
طبق گفته مولف در مقدمه نباید به عنوان کتاب آموزشی بهش نگاه کرد.
ولی جواب تست هاش محشره خوب تفهیم کرده
فقط رمزینه رو عشقه

reza-atom
18-08-2009, 18:04
آموزشش در حد درسنامه هست به درد موقعی میخوره که مطلب رو خوب بلد باشی وبخوای یه جمع بندی کنی بعد هم شروع کنی به حل تست
طبق گفته مولف در مقدمه نباید به عنوان کتاب آموزشی بهش نگاه کرد.
ولی جواب تست هاش محشره خوب تفهیم کرده
فقط رمزینه رو عشقه

اون كه بله. من از كتاب ديگه اي استفاده ميكنم . راستي مباحث حد و مشتق "حسابان" توش نيست ؟

و در آخر اينكه تست هاش تاليفي ان يا تستهاي كنكور رو هم داره؟

reza-atom
18-08-2009, 18:10
راستي اينم از ليست كتابهاي رمزينه (چاپ شده و در حال چاپ)

كسي تا حالا تونسته از فروشگاهش كتاب بخره ؟؟؟ چرا اين شكليه ؟ همه چيش در هم برهمه!

timsar jackson
18-08-2009, 18:16
كسي تا حالا تونسته از فروشگاهش كتاب بخره ؟؟؟ چرا اين شكليه ؟ همه چيش در هم برهمه!

فروشگاهش اینجوریه که تو کتاباتو انتخاب مبکنی مشخصات میدی بعد زنگ میزنن بهت میگن پول واریز کن به حساب بعد با پست

میفرستن

اگه از فروشگاه سفارش بدی فکر کنم 10% تخفیف داره

farshidshd
18-08-2009, 18:25
سلام
از تمامی دوستان عزیز که تا حالا در مورده کتاب و خرید کتاب و محتویات انواع کتاب در این تاپیک صحبت کردند خواهش میکنم دیگه تو این تاپیک در این مورد صحبت نکنن
این تاپیک مخصوص کنکور و بحث های کنکوری هست

لطفا در تاپیک◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در مورد کتاب و مخلفاتش صحبت کنین

تا اینجا هیچ پستی رو پاک نمیکنم ولی از الان به بعد هر پستی که در مورد کتاب باشه بدون اطلاع قبلی حذف میشه
خواهشا به قوانین احترام بزارین تا خودتون راحتتر باشین

با تشکر از زحمات دوست عزیزم nafas ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

soheiltaker
18-08-2009, 18:42
راستي اينم از ليست كتابهاي رمزينه (چاپ شده و در حال چاپ)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدكسي تا حالا تونسته از فروشگاهش كتاب بخره ؟؟؟ چرا اين شكليه ؟ همه چيش در هم برهمه!

راستي دوستان
به اين ليست رمزينه اصلا اعتماد نكنين
حرف مفت زياد ميزنه
پارسال قرار بود آذر ديف 2 رو بده ولي تا آخر خرداد هي امروز فردا ميكرد ... آخرش هم امثال ما كه ضعيف بودنو رو اين حساب كرده بودن بدبخت شدن...
خلاصه فقط رو اونا كه چاپ شده حساب كنين:46:

golden_boy
18-08-2009, 20:20
امکانش هست یکی به سوال 10 جواب بده ؟ ( این سوال مربوط به ازمون گزینه ی 2 هست که البته جواب داره ولی چیزی از جوابش نفهمیدم ! )

azimzade
18-08-2009, 21:52
اینم یک سوال از هندسه 1 که در آزمون گاج سال سوم اومده بود.فقط ببخشید کیفیتش پایینه با گوشی عکسیدم.هرکی بلده جوابو بگه.:5:.گذاشتم که یه تمرینی کرده باشید:31:(یه ذره سخته)
درسته دوستان گزینه 2 درسته:12::31:

pedram_sad
18-08-2009, 22:42
سلام دوستان
نمیدونم جای درستی دارم پست میدم یا نه
ولی چون تاپیک راجعه به کنکور 1389 هست گفتم اینجا مطرح کنم
دوستان کسی اطلاع داره که از مون های ازمایشی خود سنجش از کی شروع میشه ثب نامش ؟
پارسال ظاهرا همین روز ها بوده

timsar jackson
18-08-2009, 23:06
سلام دوستان
نمیدونم جای درستی دارم پست میدم یا نه
ولی چون تاپیک راجعه به کنکور 1389 هست گفتم اینجا مطرح کنم
دوستان کسی اطلاع داره که از مون های ازمایشی خود سنجش از کی شروع میشه ثب نامش ؟
پارسال ظاهرا همین روز ها بوده تو تاپیک زیر مطرح شده اگه بخونین به جوابتون میرسین

amirmon
19-08-2009, 00:23
بررسي يك آزمون در كنكور سراسري‌

معلم دين و زندگي يا داناي دهر؟

جام جم آنلاين: اگر نگاهي به كتاب‌هاي ديني دوره دبيرستان بيندازيم، مي‌بينيم براي تأييد و استدلال نسبت به موضوعات مطرح شده در كتاب، از آيات قرآن و كلام معصومين‌ع استفاده شده و در پاره‌اي موارد، به پيام و توضيح آيات نيز پرداخته است.
سخن اصلي اين نوشتار اين است كه آيا كميت و كيفيت پرسش‌هاي تشريحي يا تستي كه توسط مراكز رسمي آزمون‌سازي مانند سازمان سنجش آموزش كشور برگزار مي‌شود با آنچه در متن كتاب‌ها آمده، همخواني و هماهنگي دارد يا نه؟
بررسي سير تاريخي تست‌هاي فرهنگ و معارف اسلامي بويژه از سال 83 تاكنون (تست‌هاي سال 87 كنكور سراسري) اين موضوع را خاطر نشان مي‌كند كه دانش‌آموز بايد بدون هيچ زمينه قبلي، قواعد و اصول علم تفسير را بخوبي بشناسد؛ چراكه فرا روي او آياتي را قرار مي‌دهند كه نه تنها توضيحي در مورد آن داده نشده، بلكه حتي برخي از آيات ترجمه به فارسي نشده است. يعني با يك زاويه تند و ناگهاني از او مي‌خواهند كه پيام، برداشت، مفهوم يا تفسير آيات را بخوبي بشناسد.

آموزه‌هاي كتاب درسي با آزمون سازمان سنجش كاملا تباين دارد، مگر آن‌كه طراحان محترم بخواهند با اين شيوه آزمون يك توصيه ضمني به دانش‌آموز بكنند و او را نسبت به دين‌شناسي و دينداري و قرآن پژوهي راغب‌تر كنند.

آيا طراحان فرهيخته فكر نكرده‌اند دانش‌آموزان با اين خيز شديد و سريع خداي ناكرده نسبت به قرآن‌شناسي، دين‌گريز شوند، چيزي كه اصلا و ابدا هيچ يك از عزيزان آن را نمي‌پسندند. هست‌ها و نيست‌هاي ما در كتاب‌هاي دين و زندگي بايد با بايدها و نبايدهاي ما در آزمون‌ها هماهنگ باشد، اين موضوع درست به مثابه اين است كه به دانش‌آموزان درس ادبيات فارسي بدهيم و از آنها آزمون معارف اسلامي به عمل آوريم.

راستي محدوده دانش تفسيري معلم دين و زندگي تا چه اندازه بايد باشد؟ كدام تفسير را بايد مدنظر قرار دهد، تفسير نقلي يا عقلي، قديم يا جديد؟!

از يك سو سازمان سنجش موارد حذفي كتاب درسي را يك به يك بر شمرده و حتي زيرنويس‌ها، بخش براي مطالعه و... را حذف كرده است و از سوي ديگر، طراحان محترم در آزمون‌هاي سراسري به مفاهيم تفسيري بي‌حد و حصر خارج كتاب پرداخته‌اند.

درست است كه طراحان عزيز در اين مورد كه قول داده بودند وفاي به عهد كردند و از زيرنويس و براي مطالعه و... تستي طرح نكردند، ولي آنان مي‌توانند بگويند ما عهد نكرده بوديم كه قلمروي خارج از كتاب را مورد تاخت و تاز تستي قرار ندهيم.

از اين‌كه طراحان گرامي تنها نسخه شفابخش و رفع عطش تشنگان را قرآن مي‌دانند بسيار با ارزش است، ولي هر كاري راهي دارد و برنامه‌ريزي مي‌خواهد، چراكه اگر تشنه كامي هم ناگهاني و بي‌مقدمه آب در گلوي او بريزيم شايد باعث خفگي او شود و نه تنها به آب نرسد، بلكه آبِ منشأ حيات سبب ممات او شود. (قد يضُرُّ الشيءُ ترجو نفعه / رُبّ ظمآنَ بصفو الماء غص: گاهي چيزي كه به سودش اميدواري زيان مي‌رساند چه بسا تشنه كامي كه با نوشيدن آب گوارا گلوگير شود.)

معلمي را تصور كنيد كه:

1) خوب درس مي‌دهد و سخت امتحان مي‌گيرد. 2) خوب درس مي‌دهد و آسان امتحان مي‌گيرد. 3) بد درس مي‌دهد و آسان امتحان مي‌گيرد. 4) بد درس مي‌دهد و سخت امتحان مي‌گيرد. 5) اصلا درس نمي‌دهد و سخت امتحان مي‌گيرد.

بديهي است گزاره مطرح شده، در شماره آخر از همه غير علمي‌تر و غيرمنصفانه‌تر است. طراحان محترم تست‌هاي دين و زندگي كنكور سراسري فكر مي‌كنند مصداق كدام گزاره هستند؟ آيا درس نداده امتحان دشوار بگيريم مصداق قبح عقاب بلا بيان و تكليف مالايطاق كردن نيست؟!

معلمي را در نظر بگيريد كه از آغاز سال تحصيلي تا آخر سال، تمام مفاهيم و اصطلاحات و نكات مطرح شده در كتاب و آيات كريمه به صورت منطقي و زيربنايي براي دانش‌آموزان تدريس كرده و دلسوزانه به پرسش‌هاي آنان پاسخ گفته است، ولي در آخر با كنكوري مواجه مي‌شود كه با مطالب مندرج در كتاب و آنچه او تدريس كرده هيچ سنخيتي ندارد و دانش‌آموز به ديواري كوتاه‌تر از معلم خود دسترسي ندارد و او را مورد طعن و لعن قرار مي‌دهد.

آيا درست است بدون توجه به كشت خود در مزرعه علم و معرفت بخواهيم هر محصولي را درو كنيم؟ داده‌هاي ما به دانش‌آموز چه بوده كه اينك انتظار داريم دانش‌آموز از پس آزمون سربلند بيرون آيد؟ آيا بهتر نيست براي معلمان اين درس، يك دوره كامل تفسير قرآن و يا دست‌كم آيات مطرح شده در كتاب‌هاي درسي (حدود 250 آيه) جلساتي برگزار شود يا آن‌كه در كنار كتاب درسي كتاب تفسيري معرفي شود (مثلا تفسير الميزان، نمونه، مجمع البيان، ابوالفتوح رازي و...) تا هم معلم و هم دانش‌آموزان تكليف خود را نسبت به اين درس از پيش بداند؟ موضوع ديگر اين‌كه اگر تست‌هاي دين و زندگي مطرح شده در كنكور سراسري به طلاب و قرآن پژوهان درس تفسير قرآن حضرت آيت الله جوادي آملي ارائه شود آنها چگونه پاسخ مي‌دهند؟

حجم كتاب‌هاي 3 سال (دوم، سوم و پيش‌دانشگاهي) با احتساب حذفيات آن از سوي سازمان سنجش حدود 400 صفحه است و حجم آيات 250 گانه سه كتاب حدود 50 صفحه است و جالب توجه اين است كه در پرسش‌هاي دين و زندگي سال 87 از اين حجم كم كتاب يعني آيات بيش از 66درصد تست طرح شده و از بقيه كتاب يعني از 350 صفحه ديگر كه شامل مفاهيم و اصطلاحات زيربنايي مي‌شود (مانند خداشناسي، نبوت، معاد، امامت، احكام، اخلاق، انسان‌شناسي و بازتاب دين در جامعه و تاريخ) تنها 34 درصد تست طرح شده است!

در رشته رياضي از 25 تست 16 تست آيه و روايت‌

در رشته تجربي از 25 تست 18 تست آيه و روايت‌

در رشته انساني از 25 تست 16 تست آيه و روايت‌

در رشته هنر از 25 تست 16 تست آيه و روايت‌

در رشته زبان از 25 تست 17 تست آيه و روايت‌

با اين بيان به طوركلي از مجموع 125 تست 5 رشته 83 تست از آيه و روايت طرح شده كه پر واضح است تناسب در تعداد تست و موضوعات رعايت نشده است؛ البته اگر به كيفيت و مفهومي بودن پرسش‌ها و پاسخ‌ها توجه كنيم از حق نگذريم كه بيشتر تست‌ها مفهومي، پر محتوا و آموزنده بوده است مگر در برخي تست‌ها كه به نظر نگارنده چند جوابي و بحث‌انگيز است كه اينك به بررسي آن مي‌پردازيم.

- در تست 3 رشته زبان آمده است: از دقت در آيه شريفه: (اِذ قال ربّك للملائكه انّي خالقٌ بشراً من طينٍ فاذا سوّيتُه و نفختُ فيه من روحي فقعوا له ساجِدين) موضوعِ... مفهوم مي‌شود.

1) تقدّم آفرينش بعد غيرمادّي بر خلقت بُعد مادّي در انسان 2) تقدّم آفرينش خاكي بر آفرينش بُعد غيرمادّي در انسان 3) مسجود فرشتگان شدن آدم به تَبع بهره‌مندي از بُعد غيرمادّي 4) مسجود فرشتگان شدن آدم به تَبع بهره‌مندي از دو بُعد خاكي و روح الهي.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 4 بوده است و حال آن‌كه گزينه 3 درست است زيرا علت سجده كردن فرشتگان دميده شدن بعد غيرمادي (روح الهي) بشر است.

فاذا سوّيته و نفحتُ فيه من روحي فَقَعُواله ساجدين

- در تست 4 رشته زبان آمده است: با توجه به آيه شريفه: (اِنّ الّذين لايرجون لقاءنا و رضوا بالحياه الدنيا و اطمأنّوابها و الّذين هم عن آياتنا غافلون* اولئك مأواهم النّارَ بما كانوا يكسبون) مفهوم مي‌گردد كه... است.

1) سرانجام عدم اعتقاد به رستاخيز و دل‌بستگي به دنيا، دوزخ 2) دوزخ، جايگاه تلاش‌گران مستمر براي تحقّق اهداف دنيايي 3) فرجام غفلت به آيات خدا و تكيه بر زندگي دنيا داشتن، دوزخ 4) دوزخ، جايگاه غيرمعتقدان به رستاخيز و دل‌سپارندگان به زندگي دنيايي .

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است و حال آن‌كه هر چهار گزينه درست است و عامل دوزخي شدن بر اساس مفاد آيه چهار چيز است:

1) لايرجون لقاءنا 2) رضوا بالحياه الدنيا 3) اطمأنوابها 4) عن آياتنا غافلون.

- در تست 5 رشته زبان آمده است: پيام آيه شريفه: (الله لا اله الّا هو ليجمعنّكم الي يومِ القيامه لاريبَ فيه به ترتيب كدام است؟

1) تنفّر محبّت معاد جسماني و روحاني 2) محبّت تنفّر معاد جسماني و روحاني 3) تنفّر محبّت ضرورت معاد و حكمت خداوند 4) محبّت تنفّر ضرورت معاد و حكمت خداوندي.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است در صورتي كه مقصود از محبت و تنفر كه به ترتيب آمده نامعلوم است. الله، الا، هو كدام يك؟

- در تست 9 رشته زبان آمده است: خانه كردن محبت خداوند در دل، كه گرايش دل را به محبّت همه كساني كه رنگ و نشاني از محبوب دارند، به دنبال دارد، از دقت در كدام مورد، مفهوم مي‌گردد؟

1) قل ما سألتكم من اجر فهو لكم 2) قل ان كنتم تحبّون الله فاتبعوني يحببكم الله 3) ان اجري الّا علي الله و هو علي كلّ شيء شهيدٌ 4) قل لا اسألكم عليه اجراً الّا الموده في القربي.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 4 بوده است در صورتي كه آيا واقعا دليل منطقي بر رد گزينه 2 وجود دارد؟

- در تست 8 رشته هنر آمده است: از دقت در آيه شريفه: «فبما رحمه من الله لِنت لَهم و لو كنت فَظّاً غليظ القلب لانفضوا مِن حولك» به... پي مي‌بريم.

1) نياز امت به لطف و عطوفت پيامبر كه منادي رحمت غيرمحدود خداوند است.

2) عدم اجتماع درشت‌خويي در وجود گرامي پيامبر كه پيام‌آور رحمت خداوند بود.

3) تاثير مثبت فضايل و بازتاب منفي رذايل كه موضوع نيازهاي اخلاقي انسان است.

4) رحمه للعالمين بودن پيامبر كه با ارسال وجودش، عذاب‌هاي آسماني برداشته شد.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است در صورتي كه گزينه 1 و 3 نيز مي‌تواند درست باشد. چراكه در آيه شريفه به مهرباني و نرمي پيامبر (لنتَ لهم) و تأثير آن و بازتاب منفي رذايل مانند فَظَّا: تندخو و غليظ القلب: سنگدل اشاره شده كه باعث پراكندگي و دفع مردم مي‌شود.

- در تست 12 رشته هنر آمده است: پيام آيه شريفه: «اَلَم تَرَ الي الَّذين يزعُمون انَّهم آمَنوا بما اُنزل اِليك و ما اُنزل من قَبلِك يريدون اَن يتحاكموا الي الطّاغوت و قد اُمروا ان يكفُروا به» اين است كه...

1) ايمان پنداري منتهي به كفر به طاغوت نمي‌شود. 2) ايمان پنداري، گره‌گشاي مسائل اجتماعي انسان نيست. 3) لازمه ايمان راستين به خداوند كفر به حكميت طاغوت است. 4) لازمه ايمان راستين به وحي الهي عدم پذيرش حكميت طاغوت است.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است. در صورتي كه گزينه 4 درست است و گزينه 2 تقريبا نادرست. به اين دليل كه آيه شريفه «يزعمون انهم آمنوا....» متعلق ايمان و موضوع آن معين است (ايمان پنداري به كتب آسماني و وحي الهي است) در صورتي كه آنچه در گزينه 2 آمده است كلي و مبهم است و تداعي‌كننده ايمان پنداري به خداست.

- در تست 21 رشته هنر آمده است:

مفهوم بيت «بندگي كن تا كه سلطانت كنند / تن رها كن تا همه جانت كنند» با كدام مورد مناسبت دارد؟

1) يا بني آدم اطعني في ما امرتك اجعلك غنيا لاتفتقر 2) يا بني آدم اطعني في ما امرتُك اجعلك حياً لاتموت
3) يا بَني دم اَطعني في ما امرتُك اجعلك تقُول للشّي كن فيكون 4) و لقد كتَبنا في الزّبور مِن بعد الذّكر انّ الارض يرثُها عبادي الصالحون.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 1 بوده است در صورتي كه گزينه 1، 2 و 3 اجزاي يك حديث است (حديث قدسي) و هر سه مي‌تواند درست باشد بويژه گزينه 2 و 4 و حديث مذكور آثار وصف نشدني بندگي و اطاعت از خداوند را بيان مي‌كند.

1) غني و بي‌نيازي2) زندگي جاويدان 3) ولايت تكويني (كن فيكون) و بيت مطرح شده رابطه بندگي و عبوديت را با سلطنت و يكپارچه جان شدن را بيان مي‌كند.

- در تست 23 رشته هنر آمده است: پيام آيه شريفه: «الله الّذي سَخَّرَ لكم البحر لتَجري الفُلك فيه بأمره و لِتَبتَغوا من فَضلِه...» موضوع... مي‌باشد.

1) سپاسگزاري انسان از نعمت‌هاي ناپيدا كرانه خداوندي كه مخلوقات را مسخر او كرد. 2) ماموريت انسان از سوي خدا كه فضل او را با درخواست و مطالبه جدّي دنبال كند. 3) شناخت قانون‌‌مندي‌هاي جهان و قرار گرفتن اختيار انسان در راستاي نظام مقّدر آن. 4) حاكميت نظام «تقدير» و قانون‌مندي بر كلّ جهان و از جمله، حركت كشتي‌ها به فرمان خدا در درياها

گزينه انتخابي سازمان سنجش 3 است در صورتي كه گزينه‌هاي 1 و 4 نيز مي‌تواند درست باشد.

- در تست 25 رشته هنر آمده است: «مبارزه با ستمگران و تقويت فرهنگ جهاد و شهادت و صبر، يكي از مسووليت‌هاي ما، در نشان دادن زيبايي‌هاي تمدّن اسلامي است.» توجه به اين تكليف، از دقت در كدام مورد، مفهوم مي‌گردد؟

1) و لن ترضي عنك اليهودُ و لا النّصاري حتّي تتّبع ملّتهم 2) و كذلك جعلنا كم اُمّه وسطاً لتكونوا شهداءَ علي النّاس3) و من يتولَّ الله و رسوله فَانّ حزب الله هم الغالبون 4) لا ينها كم الله عن الّذين لم يقاتلوكم في الدّين و لم يخرجوكم من ديارِكم‌

گزينه انتخابي سازمان سنجش 4 بوده است در صورتي كه مفهوم و مفاد آيه مطرح شده در گزينه 4 روا داشتن نيكي و عدالت (اَن تبرّوهم و تُقسطوا اليهم) نسبت به كساني است كه با شما نجنگيده‌اند و شما را از سرزمينتان آواره نكرده‌اند و اين آيه «مبارزه با ستمگران و تقويت فرهنگ جهاد و شهادت و صبر» را توصيه نمي‌كند مگر آن‌كه مقصود طراح يا طراحان، آيه بعد از آن يعني آيه 9 سوره ممتحنه باشد (انّما ينهاكم...) كه البته در تست نيامده است ولي مفاد آيه مطرح شده در گزينه 1 (ولن ترضي...) هشدار خداوند به مسلمانان است در برابر خواسته دائمي يهوديان و مسيحيان (پيروي از دين و آئين آنان) كه تكليف مسلمانان موضعگيري در برابر اين خواست نامعقول است.

- در تست 21 رشته رياضي آمده است: از دقت در آيه شريفه: (الم اعهد اليكم يا بني آدم ان لاتعبدوا الشيطان انه لكم عدوّ مبين و ان اعبدوني هذا صراطٌ مستقيمٌ) مفهوم... مستفاد مي‌گردد.

1) توجه به صراط مستقيم كه همان بندگي خداوند است و مقبول فطرت او است. 2) گرايش فطري انسان به بندگي خداوند و جايگاه اراده او در تحقق آن گرايش 3) اخذ پيمان خداوند از انسان كه توحيد عملي را ثمره توحيد نظري قرار دهد. 4) آگاهي دادن به انسان كه همواره متوجه عمل به پيمان خود باشد تا از فريب شيطان در امان باشد.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 3 بوده است در صورتي كه هر چهار گزينه مفاهيمي درست از آيه مطرح شده هستند.

در پايان از زحماتي كه طراحان عزيز متحمل مي‌شوند و از طريق طرح تست روشنگري مي‌كنند، قدرداني مي‌كنم و حتما اين بزرگواران مي‌دانند كه تست‌هاي آنان الگويي براي اين حقير و همكارانم خواهد بود.

به اين اميد كه رابطه ما و قرآن اين‌گونه باشد كه امام علي‌ع فرموده‌اند: «جعله اللهُ رياً لعطش العلماء و ربيعاً لقلوب الفقهاء و محاجَّ لطُرق الصّلحاء و دواءً ليس بعده داءٌ و نوراً ليس معه ظلمه: خداوند قرآن را سيرابي براي تشنگي دانشمندان و بهاري براي دل‌هاي فقيهان و زيارتگاهي براي راه‌هاي نيكوكاران و دارويي كه در پي آن دردي نيست و روشنايي‌اي كه با آن تاريكي نيست قرار داد.» خطبه 198 نهج البلاغه‌

علي جعفري ندوشن‌
كارشناس ارشد الهيات و معارف اسلامي‌

amirmon
19-08-2009, 00:27
راستی جواب سوال می شه گزینه 3 یعنی 192

golden_boy
19-08-2009, 07:03
راستی جواب سوال می شه گزینه 3 یعنی 192

بابت جواب ممنون :11:
ولی من سوال شماره ی 10 رو میخواستم برام حل کنید و من جوابش رو هم میدونم ولی روش حلش رو میخوام :20:

امکانش هست یکی به سوال 10 جواب بده ؟ ( این سوال مربوط به ازمون گزینه ی 2 هست که البته جواب داره ولی چیزی از جوابش نفهمیدم ! )

panizir
19-08-2009, 11:10

جوابش می شه گزینه 3 ؟ دو برابر؟

bn_ha
19-08-2009, 11:14

سلام
به نظر من گزینه ی 3 می شه یعنی 2 برابر.من از مهندسی معکوس استفاده کردم.یعنی جای ایکس 2R گذاشتم.بعدتوان هر کدامش رو بدست آوردم دیدم شد نصف اون یکی.پس گزینه ی درستی رو انتخاب کرده بودم.

توجه کن که شدت جریان با انتخاب گزینه ی 3 برای ایکس نصف می شود بعد به توان 2 می رسه و یک چهارم می شود و در 2R ضرب می شود که جواب می شه نصف

golden_boy
19-08-2009, 11:38
جوابش می شه گزینه 3 ؟ دو برابر؟

درست میگید ! ولی چطور رسیدید به این جواب ؟

سلام
به نظر من گزینه ی 3 می شه یعنی 2 برابر.من از مهندسی معکوس استفاده کردم.یعنی جای ایکس 2R گذاشتم.بعدتوان هر کدامش رو بدست آوردم دیدم شد نصف اون یکی.پس گزینه ی درستی رو انتخاب کرده بودم.

توجه کن که شدت جریان با انتخاب گزینه ی 3 برای ایکس نصف می شود بعد به توان 2 می رسه و یک چهارم می شود و در 2R ضرب می شود که جواب می شه نصف

مهندسی معکوس چیه ؟ یعنی شما جواب ها رو تک تک جاگذاری کردید تا جواب درست رو بدست اوردید ؟
کسی بلد نیست با استدلال اینو حل کنه ؟

ati_1991
19-08-2009, 11:49
بابت جواب ممنون :11:
ولی من سوال شماره ی 10 رو میخواستم برام حل کنید و من جوابش رو هم میدونم ولی روش حلش رو میخوام :20:

منم ميگم 2 برابر ميشه.

با توجه به اينكه در مقاومت هاي موازي نسبت شدت جريان ها عكس نسبت مقاومت هاست و اختلاف پتانسيل دو سر مقاومت هاي موازي با هم يكي است و جمع شدت جريان دو مقاومت موازي برابر شدت جريان مقاومت R است و با توجه به داده هاي صورت مسئله ، به صورت تشريحي قابل حل است.

sinacarlitos
19-08-2009, 13:31
سلام اول اینکه جریان کل با جریان R برابره بنابراین برای توان از فرمول P=RI 2 بریم.حالا باید نسبت جریان کل به جریانی که از x میگذره رو بدست بیاریم. که اونم با جایگزین کردن جریان 2R وX با جریان کل بدست میاریم.اخرش جریان x و ۲R برابر میشود ‍بنابراین جریان کل ۲ برابر جریان x میشه : ۴R=۲X
2R=X‍

Amirdb
19-08-2009, 14:13
سلام

سلام دوست عزیز شما که روش های مهندسی معکوس رو بلدید لطف می کنید که به دوستان هم آموزش بدید؟
جزوه ها وcd های این روش که توی اینترنت هست. لطف می کنید بگید که از کدوم سایت می تونم بخرم؟
در کل خواستم بپرسم جزوات کامل و سی دی های آموزشی رو از کجا میشه خرید؟

saeed_h1369
19-08-2009, 14:23

خب تو همون سینا نیستی؟ این سوالو پریروز ازم پرسید
اگر جریان ایکس i1 و جریان2r هم i2 باشه حالا چون ولت ها برابره پس
2r i2=xi1
یه رابطه هم از صورت مساله هست که ما جمع i1 و i2 رو که از R میگذره I میگذاریم طبق صورت میشه
p = ri^2
2 X i1^2=rI^2
(این ایکسه نه ضربدر )
حالا جای I میزاریم i1+i2
و با استفاده از رابطه اولی بزن بزن میکنیم تا جواب میرسه به i1=i2
پس x=2r

mehdi_7070
19-08-2009, 15:32
فیزیک پیش: ميلاد خوشخو از رمزینه
دیفرانسیل و حسابان: کتاب کلاس دیفرانسيل و حسابان و رياضي پايه دکتر مهربان از رمزینه و دیفرانسیل خوشخوانمولف فیزیک پیش رمزینه "محمدرضا ونکاله" بود!
آقای مهربان هم قبلا مهندس بود، الان دکتر شدند به سلامتی؟! :دی

Marichka
19-08-2009, 20:13
سلام

پست اخیر Hossein Adeli ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز در مورد نکات مهم این تاپیک به دومین پست منتقل شد.

موفق باشید

Hossein Adeli
19-08-2009, 21:07
سلام

پست اخیر Hossein Adeli ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز در مورد نکات مهم این تاپیک به دومین پست منتقل شد.

موفق باشید

ممنون

پس بچه های کنکوری حتما یک نگاهی به این پست دو:

عنوان:
خلاصه 1700 پست اول این تاپیک در 40 نکته مهم و کاربردی + پستهای مهم + کتب توصیه شده + نکات اساسی

بندازند و نظرشون رو هم بگن؟
خوبه یا بده؟ اصلا به درد میخوره؟ سال قبل بچه های 88 خلاصه تاپیکشون رو داشتند که الان استفاده کنیم؟
اگه قبل از تابستون میدونستم همچین تاپیکی هم تو پی سی ورلد است حتما دل و روده اون رو هم در می آوردم بیرون!

mazg
19-08-2009, 22:32
سلام.
من بعد 2 هفته برگشتم.دلم برای اینجا واقعا تنگ شده بود.
به اعضای جدید هم خوش اومد میگم.
راستی من که واسه آزمون جمعه هییییییچی نخوندم.شما چطور؟

bn_ha
19-08-2009, 22:50
والا مهندسی معکوس یعنی چپکی کار کردن.یعنی از جواب شروع کنیم و به فرضیات مسئله برسیم.همین.در بسیاری از سوالات این روش سریعتر کار می کنه.مثل همین سوال.گزینه هایی هم که انتخاب می کنید باید راهتترین رو اول انتخاب کنید تا به سختترین برسید.الان به نظر خودم تو این مسئله مهندسی معکوس بهتر جواب می ده.
سی دی و جزوش رو هم می تونید تو گوگل سرچ کنید و پیدا می شه.

Hossein Adeli
19-08-2009, 23:49
نکات اساسی که همون خلاصه, خلاصه شده ها است رو هم اضافه کردم به پست 2 .

والا مهندسی معکوس یعنی چپکی کار کردن.یعنی از جواب شروع کنیم و به فرضیات مسئله برسیم.همین.در بسیاری از سوالات این روش سریعتر کار می کنه.مثل همین سوال.گزینه هایی هم که انتخاب می کنید باید راهتترین رو اول انتخاب کنید تا به سختترین برسید.الان به نظر خودم تو این مسئله مهندسی معکوس بهتر جواب می ده.
سی دی و جزوش رو هم می تونید تو گوگل سرچ کنید و پیدا می شه.
کسی که به این چیزها فکر می کنه دقیقا داره نکته شماره 10 از 40 رو زیر پا میگذاری پس بدونین به جایی نخواهید رسید.
بابا مگه کنکور کشکه که بخوای معکوسی کار کنی!
زمون ما (83) هم از این کارا زیاد بود و بچه های تنبل کلاس هم رفتن دنبالش اما آخر سال همه چپ کردن و رفتن ته دره!

amirmon
20-08-2009, 00:23
بچه هایی که جمعه امتحان قلمچی دارن حتما بعش کارنامه بذارن .....

ati_1991
20-08-2009, 10:36
نکات اساسی که همون خلاصه, خلاصه شده ها است رو هم اضافه کردم به پست 2 .

کسی که به این چیزها فکر می کنه دقیقا داره نکته شماره 10 از 40 رو زیر پا میگذاری پس بدونین به جایی نخواهید رسید.
بابا مگه کنکور کشکه که بخوای معکوسی کار کنی!
زمون ما (83) هم از این کارا زیاد بود و بچه های تنبل کلاس هم رفتن دنبالش اما آخر سال همه چپ کردن و رفتن ته دره!

ولي واقعا مهندسي معكوس در يه جاهايي به درد مي خوره. البته من با سي دي و سرچ تو گوگل يادش نگرفتم. من تقريبا از سوم راهنمايي توسط يه معلم باهاش آشنا بودم. توي كنكور هم واسه كم كردن زمان، هم توي رياضي وو هم فيزيك و هم شيمي خيلي كمك كرد.
واقعا با دونستنش ديگه احتياجي به حفظ كردن خيلي از مطالب نيست.

reza-atom
20-08-2009, 11:10
سلام دوستان

يه سوال از * اصل شمارش * رياضي ٢:

> اگر شخصي از شهر a به شهر b به ٣ طريق و از شهر b به شهر c به ٢ طريق برود و برگردد به شرط اينكه در برگشت از راههايي كه رفته استفاده نكند ،شخص اين كار (رفت و برگشت از a به c و بلعكس) را به چند طريق ميتواند انجام دهد؟
١)٦
٢)١٢
٣)١٥
٤)٣٦

~~~~~~~
در ضمن ممنون ميشم دليلش رو هم خوب توضيح بدين تا همه بفهمن.

mazg
20-08-2009, 11:44
سلام دوستان

يه سوال از * اصل شمارش * رياضي ٢:

> اگر شخصي از شهر a به شهر b به ٣ طريق و از شهر b به شهر c به ٢ طريق برود و برگردد به شرط اينكه در برگشت از راههايي كه رفته استفاده نكند ،شخص اين كار (رفت و برگشت از a به c و بلعكس) را به چند طريق ميتواند انجام دهد؟
١)٦
٢)١٢
٣)١٥
٤)٣٦

~~~~~~~
در ضمن ممنون ميشم دليلش رو هم خوب توضيح بدين تا همه بفهمن.

من میگم گزینه 2.
چون منظور مساله از اینکه از راههای رفته برنگردد اینه که در برگشت تکرار مجاز نیست.
برای همین تعداد راههای از aبهc برابر 3 ضربدر 2 برابر 6
و تعداد راههای برگشت 1ضربدر 2 =2
و جواب کل 6 ضربدر 2 =12

mazg
20-08-2009, 11:53
ولي واقعا مهندسي معكوس در يه جاهايي به درد مي خوره. البته من با سي دي و سرچ تو گوگل يادش نگرفتم. من تقريبا از سوم راهنمايي توسط يه معلم باهاش آشنا بودم. توي كنكور هم واسه كم كردن زمان، هم توي رياضي وو هم فيزيك و هم شيمي خيلي كمك كرد.
واقعا با دونستنش ديگه احتياجي به حفظ كردن خيلي از مطالب نيست.
حرف شما رو کاملا قبول دارم.
مهندسی معکوس فقط یه جاهایی و فقط برای کسانی که درسشون متوسط به بالا هست خوبه.

reza-atom
20-08-2009, 11:57
جواب درسته ولي من همينجا رو گير كردم كه چرا راههاي برگشت ١ ضربدر ٢ ميشه؟ يكم واضحتر بفرماييد!

mazg
20-08-2009, 12:24
جواب درسته ولي من همينجا رو گير كردم كه چرا راههاي برگشت ١ ضربدر ٢ ميشه؟ يكم واضحتر بفرماييد!

من هیچوقت توضیح دادنم خوب نبوده در هر صورت میبخشید.

ببین در واقع این شخص باید 4 کار انجام دهد.رفتن از aبه b به 3 طریق و رفتن از b بهc به 2 طریق و برگشت از c به b به 1 طریق(چون تکرار راه مجاز نیست) و برگشت از bبه a به 2 طریق(چون تکرار راه مجاز نیست).که بنا به اصل ضرب همه در هم ضرب میشوند.:3*2*1*2=6*2=12

پن1:تمام و های بولد شده در مطلب بیانگر ضرب است.
پن2:آقا شکل بکشی اینقدر راحتتر میفهمی.

reza-atom
20-08-2009, 12:47
ببينم شما اين توضيحات رو از كتاب گاج نگرفتين؟
آخه من اگه اونو ميفهميدم كه نميودم مطرح كنم ! با اين حال ممنون ! ولي با شكل هم نتونستم بفهمم!

mazg
20-08-2009, 13:13
ببينم شما اين توضيحات رو از كتاب گاج نگرفتين؟
آخه من اگه اونو ميفهميدم كه نميودم مطرح كنم ! با اين حال ممنون ! ولي با شكل هم نتونستم بفهمم!

چرا اتفاقا از گاج گرفتم.وقتی شما توضیح بیشتر خواستی به اون مراجعه کردم دیگه.
اگه با شکل هم نفهمیدی سعی کن تو خونه این کارو بکنی.یعنی همین مساله رو مثلا تو پذیرایی خونتون پیاده کن. دیگه حتما متوجه میشی.