PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنــکور 89 ؛ مشاوره - برنامه ریزی - شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

dirty_coat
22-07-2009, 14:09
bnmb ببخشيد خيلي عذر ميخوام فضولي نباشه ولي شما كار و زندگي ندارين؟!؟!؟البته قصد جسارت ندارما!!!
بابا چیکارش دارین بذارین کارشو بکنه

moraddad
22-07-2009, 14:22
بچه ها ما که رفتیم این قلمچی ثبت نام کردیم چه برنامه ی بی خودی داره

چرا....؟
چیش بیخوده؟!

dirty_coat
22-07-2009, 14:24
چرا....؟
چیش بیخوده؟!
برنامش بیخوده

moraddad
22-07-2009, 14:31
برنامش بیخوده

عزیز متوجه شدم گفتین برنامش بیخوده!
میگم چرا؟!
از چه نظر بیخوده؟
پ.ن:100تایی شدیم.:31:

dirty_coat
22-07-2009, 14:34
عزیز متوجه شدم گفتین برنامش بیخوده!
میگم چرا؟!
از چه نظر بیخوده؟
پ.ن:100تایی شدیم.:31:
یک سری جاها اینقدر کند پیش رفته و یک سری جاها انقدر فشرده پیش رفته

vahid0801
22-07-2009, 15:15
شتر در خواب بيند پنبه دانه!
----------------
راستي dirty-coat رياضي ٢ تغيير كرد اما برا داوطلباي ٨٩ همون چاپ ٢-٣ سال گذشته است بقيه درسا هم همينطوره(٨٤ ٨٥ ٨٦ اينا)

خواهیم دید شتر در خواب چی میبینه

mazg
22-07-2009, 15:46
یک سری جاها اینقدر کند پیش رفته و یک سری جاها انقدر فشرده پیش رفته
من فکر کنم اونجاهایی که کند پیش رفته برای یاد گیری بیشتره و اونجاهایی که فشردست برای جمع بندی اون مطالبی هست که کند پیش رفته.اگه منظور شما به غیر از از اینه لطفا بیشتر توضیح بدبد تا ما هم متوجع اشکالش بشیم.
با تشکر

mazg
22-07-2009, 15:50
خبر ندارم:20:
ولی فک نکنم.

کانون کیلو چنده پسر.رفیق این کلاساو معلما فقط 10 درصد راه هستن.
اصل کاری به خودت برمیگرده.اگه واقعا بخوای کار مهمی واسه خودت انجام بدی همه چی تو راهت میتونه بهت کمک کنه.
مثل من که میخوام تمام دروس 100 بزنم:5:.و میدوم که میتونم.خر خون نیستما.واحد موندهامو تازه پاس کردم:20:
سلام.منهم امیدوارم که بتونی. در ضمن هرکس که تلاش کنه میتونه تعیین کنه که شتر تو خواب چی ببینه.:46:

reza-atom
22-07-2009, 15:52
بيچاره bnmnb فكر كنم افسردگي گرفت ديگه تشكر نمي كنه ....:37:
بابا شوخي كردم چرا ناراحت شدي؟:35:

ميبينم كه سخت مشغول درس خوندنين !؟( :24::34::weird::42:) بچه ها ادامه بدين ... به آينده فكر كنين ! :rolleye:
ايول ... :33:

frnsh
22-07-2009, 18:06
خوب هر کس یه نظری داره و نظرش برای خودش محترمه !:27:

البته به نظر من این که کلی درس گند ( ! ) یهو یه جا جمع شه خوندنش سخت میشه اما خوب مثل این که بقیه از روش شما نتیجه گرفتن :27:
( البته باید بگم که خیلیا که یه راه اشتباهی رو که میرن دوست ندارن یا نمیتونن تغییرش بدن برای نمونه خانوم fnrsh در تاپیک امتحان نهایی به بچه ها پیشنهاد داد که اگر درسی تو ذهنشون نمیره با اهنگ مطالعه کنن و سریع هم یاد میگیرن و خودشون هم از این روش استفاده کردن ولی تو همین چند تا پست قبلی نتیجه گرفتند که بدون اهنگ راحت تر میتونن درس رو یاد بگیرن :18: البته این ذکر نمونه برای شفاف سازی بود و frnsh نیت خیر داشتن :31: )

:31:
خب این یه فرضیه بود که دادم و تازه فهمیدم اونقدرها هم خوب نبود و ردش کردم!
البته من نمیدونم اگه اون موقع آهنگ گوش نمیکردم چی میشد! آخه یه دلیل دیگه ای که آهنگ گوش میکردم این بود که اون موقع خونمون شلوغ بود و من بدون آهنگ نمیتونستم تمرکز کنم! فکر کردم شاید به این خاطره که آهنگ یه روند خاصی داره و میشه بهش توجه نکرد!

بچه ها ما که رفتیم این قلمچی ثبت نام کردیم چه برنامه ی بی خودی داره

تایید!
یکی از دوستام کلاس فیزیک و دیفرانسیل گرفته. نمیدونم چرا استراحت بعد از کلاسش به 3 یا 4 روز میکشه! از چهارشنبه که میره کلاس، هیچی نمیخونه تا شنبه که بازم کلاسه. از اون طرف هم همینطور!!!

سلام.منهم امیدوارم که بتونی. در ضمن هرکس که تلاش کنه میتونه تعیین کنه که شتر تو خواب چی ببینه.:46:

تایید!
یادتونه توی مدرسه برای 20 میخوندیم، مثلا 18 میگرفتیم؟ اگه واسه 18 میخوندیم، شاید حدود 16 میشدیم.
الان هم اگه واقعا هدفمون 100 باشه، یا 100 میشیم یا خیلی نزدیک بهش! پس به نظرم هدف رو باید بالا گرفت تا نتیجه بالاتر باشه!

Greedy
22-07-2009, 19:27
بروبچز یه خانم از طرف قلمچی زنگ زد به موبایلم اولش مثه اینکه دستپاچه شد گفت منزل اقای ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد اصلاح کرد یه لحظه خندم گرفته بود بعد گفت که پنج شنبه این هفته با حضور اقای قلمچی مشاوره رایگان در فلان مکان میخوایم بذاریم گفت اگه میاید که برید
کسی از شما رفته تا حالا ؟ برم ؟ علافی نیست ؟ اخه وقت من طلاست میترسم هدر بره :دی

bnmnb
22-07-2009, 19:43
bnmb ببخشيد خيلي عذر ميخوام فضولي نباشه ولي شما كار و زندگي ندارين؟!؟!؟البته قصد جسارت ندارما!!!
ممنون از لطفتون
من کنکور دادم.کار ندارم ولی زندگی دارم

Greedy
22-07-2009, 19:45
bnmnb جون اگر یکی بیاد بهت هر چی خواست هم بگه باز ازش تشکر میکنی ؟ :لول از این نظر گفتم که دیدم از همه پستا بدون استثنا تشکر میکنی

dirty_coat
22-07-2009, 20:02
الان چرا کسی به من زنگ نمیزنه بگه 2 مرداد ازمونه و کجا برگزار میشه؟

sinasalar2007
22-07-2009, 20:20

شما که میدونی 2 مرداد ازمونه پس برای چی میخوای باهات تماس بگیرن ؟ نکنه هدفت حرف زدن با پشتیبانه :21::27: شوخی کردم جدی نگیر :31:

این جانب میخوام یه مقایسه ای بین برنامه ریزی گزینه2 و قلم چی داشته باشم : من هم برنامه ی قلم چی رو دیدم هم گزینه دو ، به نظرم انگار برنامه ی قلم چی رو همین پشتیبان هاش چیدن ! اصلا روی هیچ اصولی استوار نیست ! اصلا منطقی نیست که ادم بخواد دروس پایه ( چه عمومی چه اختصاصی ) رو بذاره برای مهر به بعد ! اما در نقطه ی مقابل هر کی با برنامه ی گزینه 2 پیش بره تا الان باید فیزیک 1 و کلیه ی دروس سال دوم رو خونده باشه ، تازه هفته ی دیگه هم کلا گذاشتن برای دوره :46: بعدش یه ازمون از همون دروس میگیرن ! دروس سال سوم هم باید تا 20-24 بخونیم و شهریور کل درس ها رو دوره میکنیم :20:
فوق العاده برنامه ریزی قلم چی بی خود هست ! :18:

reza-atom
22-07-2009, 20:44
راستي دوستان
با مراجعه به سايت chap.sch.ir ميتونيد كتابهاي درسي همه مقاطع رو دانلود كنيد!
-------------
در ضمن نه برنامه قلمچي و نه گزينه ٢ جالب نيستن!البته بنظر من كه برنامه قلمچي قابل تحمل تره!

dirty_coat
22-07-2009, 21:14
[quote=sinasalar2007;3999269]شما که میدونی 2 مرداد ازمونه پس برای چی میخوای باهات تماس بگیرن ؟ نکنه هدفت حرف زدن با پشتیبانه :21::27: شوخی کردم جدی نگیر :31:

می خوام یکم سر به سر پشتیبانم بذارم البته نمی دونم کیه

moraddad
22-07-2009, 21:43
بروبچز یه خانم از طرف قلمچی زنگ زد به موبایلم اولش مثه اینکه دستپاچه شد گفت منزل اقای ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد اصلاح کرد یه لحظه خندم گرفته بود بعد گفت که پنج شنبه این هفته با حضور اقای قلمچی مشاوره رایگان در فلان مکان میخوایم بذاریم گفت اگه میاید که برید
کسی از شما رفته تا حالا ؟ برم ؟ علافی نیست ؟ اخه وقت من طلاست میترسم هدر بره :دی
حتما یکی از رفیقات شمارتو داده.
اگه خود کاظم میاد برو،آدم باحالیه:46:

آزمون 8:45 شروع میشه ،پشتیبانه زنگ زده میگه 7 تو حوزه باش!:18:
گفتم باشه باشه میام...:27:
ابلها 1ساعت زودتر آدمو میکشن اونجا،قبل از شروع آزمون کمردرد و گردن درد میگیری بس که صندلی هاشون استاندارده!
نمیدونم،شایدم امسال زودتر شروع میشه...:13:

skhammari
22-07-2009, 22:07
بيچاره bnmnb فكر كنم افسردگي گرفت ديگه تشكر نمي كنه ....:37:
بابا شوخي كردم چرا ناراحت شدي؟:35:

ميبينم كه سخت مشغول درس خوندنين !؟( :24::34::weird::42:) بچه ها ادامه بدين ... به آينده فكر كنين ! :rolleye:
ايول ... :33:
روحیم خراب شد اینو خوندم ( ججمله ای که پررنگ کردم ):31: ، شوخی کردم ، من مسافرتم فعلا نمیتونم بخونم .

تایید!
یکی از دوستام کلاس فیزیک و دیفرانسیل گرفته. نمیدونم چرا استراحت بعد از کلاسش به 3 یا 4 روز میکشه! از چهارشنبه که میره کلاس، هیچی نمیخونه تا شنبه که بازم کلاسه. از اون طرف هم همینطور!!!

پارسال من بخاطر همین خراب شد ، رفتم یه موسسه ثبت نام کردم ( اسم نبرم بهتره )
به ما گفتن فقط با برنامه ی کلاسای ما پیش برید تا قبل از عید همه دروس تمام میشه ، تابستون فقط شیمی 2 اونم نصفشو و عربی 2 رو تموم کردن ( فقط ) ، اصلا به ما نگفتن که شما باید تو تابستون پایه رو تموم کنید ، برای همین منم با خیال جمع فقط سر کلاس میرفتم و اگرم تو خونه میخوندم همونایی که تو کلاس درس دادن بود !

برو ، ضرر که نداره ، برو سوال پیچش کن :31:

saeed_h1369
22-07-2009, 22:13
مارو یه بار تو اسفند بود فکر کنم میگفتن ترازای بالای 7000 بیان فلان جا آقای قلم چی اومدن اصفهان بعد من چک کردم دیدم هیچکدوم از دوستامو اینا نرفتن منم نرفتم بازم میگم قلم چی فقط آزموناش

dirty_coat
22-07-2009, 22:21
روحیم خراب شد اینو خوندم ( ججمله ای که پررنگ کردم ):31: ، شوخی کردم ، من مسافرتم فعلا نمیتونم بخونم .

تایید!

پارسال من بخاطر همین خراب شد ، رفتم یه موسسه ثبت نام کردم ( اسم نبرم بهتره )
به ما گفتن فقط با برنامه ی کلاسای ما پیش برید تا قبل از عید همه دروس تمام میشه ، تابستون فقط شیمی 2 اونم نصفشو و عربی 2 رو تموم کردن ( فقط ) ، اصلا به ما نگفتن که شما باید تو تابستون پایه رو تموم کنید ، برای همین منم با خیال جمع فقط سر کلاس میرفتم و اگرم تو خونه میخوندم همونایی که تو کلاس درس دادن بود !

برو ، ضرر که نداره ، برو سوال پیچش کن :31:
خوب سوال پیچش کنه چی گیرش میاد به نظرم نره بهتره

bnmnb
22-07-2009, 22:27
bnmnb جون اگر یکی بیاد بهت هر چی خواست هم بگه باز ازش تشکر میکنی ؟ :لول از این نظر گفتم که دیدم از همه پستا بدون استثنا تشکر میکنی
دوستان شما درس خوندن رو ول کردین چسبیدین به تشکر کردن من؟؟؟

راستی در مورد اون کسایی هم که احیانا به من بخوان توهین کنن.بهترین جمله این هست که :
جواب ابلهان خاموشی است:27:

reza-atom
22-07-2009, 22:56
راستی در مورد اون کسایی هم که احیانا به من بخوان توهین کنن.بهترین جمله این هست که :

بابا چرا ميزني؟!كي حالا توهين كرد؟

dirty_coat
22-07-2009, 22:58
دوستان شما درس خوندن رو ول کردین چسبیدین به تشکر کردن من؟؟؟

دوست عزیز اینها قصد توهین ندارن فقط می خوان باهات شوخی کنن شما هم یکم ظرفیت شوخی داشته باش دیگه

bnmnb
22-07-2009, 23:23
چاکر همه هم هستیم .من کی گفتم کسی توهین کرده؟ من گفتم احیانا اگه کسی خواست توهین بکنه.نگفتم کسی توهین کرده

amir_dre
23-07-2009, 00:04
یک روشی هست که شما میری پیش همون کسی که می خوای کارنامشو ببینی شماره شناسنامشو میگیری (ولی یادت باشه یک جوری از دهنش بکش بیرون که متوجه نشه) بعدش میتونی حس فضولیتو ارضا کنی:27:
حالا ما رفتیم شماره شناسنامه رو طبق فیلم عملیات غیر ممکن3 بدست آوردیم شما اون روش میگی :10::31::31::31:

rambo_1386
23-07-2009, 02:09
میبنم که همگی مشغول کسب علم و دانش هستید ، و خبری هم از اسپم نیست:31: انشاءالله همگی به آرزوهاتون برسید و همگی با رتبه 1 برید دانشگاه شریف و سال بعد اسم دانشگاه شریف بشه دانشگاهp30world :31::46: من که به دلایلی مدتی نبودم و نخواهم بود:31: اومدم تا از یه دوست عزیز تشکر کنم که تو تاپیک کنکور 87 کتاب"تناسب مفهومی و قرابت معنایی دکتر هامون سبطی" معرفی کرد( شرمندم که اسمت یادم نمیاد انشاءالله همیشه موفق و سربلند باشی:11:) قابل توجه دوستان من تو ادبیات 0 بودم ولی با این کتاب مطمئنم پیشرفت قابل توجهی میکنم به همگی پیشنهاد میکنم تا فرصت هست این کتاب مطالعه کنید.
تازه فهمیدم بعضیها میگن کتاب خوب بهتر از کلاس رفتن یعنی چی؟! واقعا ارزش کتاب های خوب بهتر از کلاس های سرکاریه!

skhammari
23-07-2009, 07:37
\تازه فهمیدم بعضیها میگن کتاب خوب بهتر از کلاس رفتن یعنی چی؟! واقعا ارزش کتاب های خوب بهتر از کلاس های سرکاریه!

تایید .
در مورد سوالتون باید بگم که کتاب یا کلاس آدمو وارد یه جو علمی ای میکنه که به نظر من جوی که با کتاب واردش میشیم بهتر از جو کتابه ، چون راحتی آدم شرط اولو تو درس خوندن ایفا میکنه و همچنین تو کلاس مثلا اگه یه معلم یه تست حل میکنه و شما اونو کاملا متوجه بشی بعدش یه دانش آموز دیگه که متوجه نشده بخواد از معلم سوال بپرسه همین سوال و جواب کلی وقت رو هدر میده ( برای ما نه برای اون که سوال کرده ) تازه اگه وقت رفت و آمد و تشکیل شدن کلاس و ... رو در نظر نگیریم ؛ اما اگه تو خونه بخونیم و تست بزنیم، یه تستو که حل کردیم بلافاصله میریم سراغ تست بعدی ، بدون هدر رفتن وقت ( برای ما بازم ) .
ولی کلاس یه خوبی ای داره که اگه از یه درسی خوشمون نیاد ولی خودمونو مجبور کنیم بریم سره کلاسش ، بعد از نیم ساعت نمیتونیم کلاسو ول کنیم ، بنابراین باید 2 ساعت یا 1.5 ساعت کلاسو کامل به همون درس گوش بدیم .

dirty_coat
23-07-2009, 07:59
تایید .
در مورد سوالتون باید بگم که کتاب یا کلاس آدمو وارد یه جو علمی ای میکنه که به نظر من جوی که با کتاب واردش میشیم بهتر از جو کتابه ، چون راحتی آدم شرط اولو تو درس خوندن ایفا میکنه و همچنین تو کلاس مثلا اگه یه معلم یه تست حل میکنه و شما اونو کاملا متوجه بشی بعدش یه دانش آموز دیگه که متوجه نشده بخواد از معلم سوال بپرسه همین سوال و جواب کلی وقت رو هدر میده ( برای ما نه برای اون که سوال کرده ) تازه اگه وقت رفت و آمد و تشکیل شدن کلاس و ... رو در نظر نگیریم ؛ اما اگه تو خونه بخونیم و تست بزنیم، یه تستو که حل کردیم بلافاصله میریم سراغ تست بعدی ، بدون هدر رفتن وقت ( برای ما بازم ) .
ولی کلاس یه خوبی ای داره که اگه از یه درسی خوشمون نیاد ولی خودمونو مجبور کنیم بریم سره کلاسش ، بعد از نیم ساعت نمیتونیم کلاسو ول کنیم ، بنابراین باید 2 ساعت یا 1.5 ساعت کلاسو کامل به همون درس گوش بدیم .
اگه درسی رو دوست نداشته باشی سر کلاس هم گوش نمی دی و چرت میزنی

mazg
23-07-2009, 09:02
سلام .میگم فردا امتحان قلمچی دارم:19:من که کلا 15 ساعت درس خوندم واسه آزمونش:41:.شما چطور؟همه آماده اید نه؟

dirty_coat
23-07-2009, 09:57
سلام .میگم فردا امتحان قلمچی دارم:19:من که کلا 15 ساعت درس خوندم واسه آزمونش:41:.شما چطور؟همه آماده اید نه؟
تو 15 ساعت خوندی من 15 دقیقه :27:

mazg
23-07-2009, 12:15
تو 15 ساعت خوندی من 15 دقیقه :27:
بابا تو تازه دیروز ثبت نام کردی عذرت موجهه.

dirty_coat
23-07-2009, 13:57
بابا تو تازه دیروز ثبت نام کردی عذرت موجهه.
رشته ات چیه؟

saeed_h1369
23-07-2009, 19:53
باریکلا میبینم که کمتر میاین چه عجب دارین درس میخونین : دی
نه شوخی کردم همتون موفق میشین ان شاالله

vahid0801
23-07-2009, 20:03
اینقدر پست ها تو این تاپیک زیاد شدن که نمیشه درست حسابی جواب دوستان رو داد.

به هر حال امیدوارم همه موفق باشید

dirty_coat
23-07-2009, 20:13
عجبا هم هیچکی بهم از طرف کانون زنگ نمیزنه بگه چیکار کنم

sinasalar2007
23-07-2009, 20:38
این مطلب رو این جا گذاشتم که در اینده پشیمان نشوید

"درد دلی از نخبه نخاله شده"

امروز می خواهم از دردهایی بنویسم که مدتها گلویم را فشرده و تردیدهایی در ذهنم ایجاد می کند که چرا اینچنین است؟؟؟؟؟!!!

مدتها بود که به خودم به چشم نخبه می نگریستم اما وقتی به دنبال کار یا جستجوی اینترنتی استخدام در قسمتهای مختلف بخش خصوصی و دولتی می روم حس می کنم که "نخاله" ای هستم که مدتهاست من و امثال من را به فراموشی سپرده اند.

به راستی در کشوری که فقط برای حسابدار و منشی و آبدارچی و فوق دیپلم کامپیوتر کار ایجاد شود، عطای محقق و نخبه و پژوهشگر و کشور پیشرفته را باید به لقایش بخشید.

خونم آنجا به جوش می آید که دایم نام ما در دهان بزرگان فقط برای بازی سیاسی برده می شود. شاید منظور از نخبه آنهایی هستند که فقط مورد تاید خودشانند.

من ادعای برتری ندارم اما همان اعتمادی را که به خود داشته ام را نیز از دست داده ام. مدرک فوق لیسانس دارم و خدا می داند برای گرفتن آن نمره چشمم از 5/4 نیز بالاتر رفت. از زمانی که خود را شناخته ام در همه کارها کم نیاورده ام شعر، نقاشی، خط، ریاضی، تئاتر، هنر قالی بافی ... اما امروزدر این جامعه جایگاه من کجاست؟

اکنون هم که مدرک فوق لیسانسم را از یکی از بهترین دانشگاههای دولتی در تهران گرفته ام بیشتر احساس افسردگی می کنم. یاد شبهای امتحان خود و همکلاسی هایم می افتم که چگونه شب را تا صبح چشم رو هم نمی گذاشتیم و مساله های سخت کوانتوم الکترونیک و مغناطیس را حال می کردیم. در حالی که دانشجویان بقیه رشته ها در خواب ناز به سر می بردند.

موضوع پایان نامه خود را در مبحث نانو تکنولوژی انتخاب کردم به امید آنکه مورد حمایتهای تشویقی قرار بگیرم اما امروز بعد از چند ماه کاغذ بازی می گویند مرتبط نمی باشد. عیبی ندارد ما که این همه نامهری را از وزارت اموزش و پرورش، نهادهای استخدامی دولتی، تبعیض رشته ای و وزارت کارو بانکها و ... تحمل کرده ایم. این هم کنار آنها.

برای خودم متاسفم اشک از چشمانم جاری می شود هنگامی که به یاد می اورم که در آن اتاق تاریک انباری خانه مان در شهرستان پتو به دور خود می پیچیدم و اطرافیانم را می دیدم که با برداشتن تنها چراغ علاالدین بوگندو در خانه مان از جلوی من، طعنه می زدند که چرا درس می خوانی؟دیگر کلاس کنکور و اینها پیشکش.

خدایا مگر نگفته ای که علم اموزان را عزیز بدارند پس چرا اکنون که این متن را می نویسم قطرات اشکم امان نمی دهد و حس می کنم که تمام عمرم را به بطالت گذراندم برای یاد گرفتن سخت ترین علمها که هرگز عملی از آن را در این جامعه ندیدم.

اینکه رشته فیزیک مادر بیشتر علمهاست در آن شکی نیست و اینکه آن طرف دنیا برای ما سر و دست می شکنند و وقتی بدانند فیزیک یا ریاضی خوانده ای دهانشان باز می ماند هم غیر قابل انکار است.

اما اگر همه بروند چه بلایی به سر این کشور می آید. خدایا من 18 سال با پول بیت المال تحصیل کرده ام. پول کودکانی در مناطق دور افتاده که از تحصیل محروم ماندند آیا روا بود چندین میلیون تومان برای من نوعی خرج می شد و سپس با هزاران آرزو و امید و کوله باری از استرس و ناامیدی و اضطراب و بیکاری در جامعه رها شوم؟ آیا رواست؟

اکنون که این همه سیل بیکار در جامعه رها شده است از دولت می پرسم که چرا فقط برای بالا بردن آمار تحصیل کرده هایتان حاضرید این جوانان را به سرنوشت ما بکشانید؟ چرا با اینکه ظرفیت پذیرش بانوان را در دانشگاه ها می بینید باز در پذیرشهای بانک و هر نهاد دولتی دیگری فقط نام "مرد" را در بالای آگهی درج می کنید؟

امروز دیگر به خوبی دانسته ایم که علم برای این جامعه به کار نمی آید این جامعه فقط مشتی دلال و دروغگو و بادمجون دور قاب چین و چاپلوس می خواهد. برای اینها خوب است و همیشه هم راضی اند ..

برادر یا خواهر عزیزم مرا نیز مانند خواهر کوچک خود بدان و این مطلب را در سایت منتشر کن. که اگر چنین نشود باورم صد چندان خواهد شد که همه ما را به دست فراموشی سپرده اند.

لینک خبر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mazg
23-07-2009, 20:53
رشته ات چیه؟
ریاضی فیزیک.

dirty_coat
23-07-2009, 21:41

امروز می خواهم از دردهایی بنویسم که مدتها گلویم را فشرده و تردیدهایی در ذهنم ایجاد می کند که چرا اینچنین است؟؟؟؟؟!!!

مدتها بود که به خودم به چشم نخبه می نگریستم اما وقتی به دنبال کار یا جستجوی اینترنتی استخدام در قسمتهای مختلف بخش خصوصی و دولتی می روم حس می کنم که "نخاله" ای هستم که مدتهاست من و امثال من را به فراموشی سپرده اند.

به راستی در کشوری که فقط برای حسابدار و منشی و آبدارچی و فوق دیپلم کامپیوتر کار ایجاد شود، عطای محقق و نخبه و پژوهشگر و کشور پیشرفته را باید به لقایش بخشید.

خونم آنجا به جوش می آید که دایم نام ما در دهان بزرگان فقط برای بازی سیاسی برده می شود. شاید منظور از نخبه آنهایی هستند که فقط مورد تاید خودشانند.

من ادعای برتری ندارم اما همان اعتمادی را که به خود داشته ام را نیز از دست داده ام. مدرک فوق لیسانس دارم و خدا می داند برای گرفتن آن نمره چشمم از 5/4 نیز بالاتر رفت. از زمانی که خود را شناخته ام در همه کارها کم نیاورده ام شعر، نقاشی، خط، ریاضی، تئاتر، هنر قالی بافی ... اما امروزدر این جامعه جایگاه من کجاست؟

اکنون هم که مدرک فوق لیسانسم را از یکی از بهترین دانشگاههای دولتی در تهران گرفته ام بیشتر احساس افسردگی می کنم. یاد شبهای امتحان خود و همکلاسی هایم می افتم که چگونه شب را تا صبح چشم رو هم نمی گذاشتیم و مساله های سخت کوانتوم الکترونیک و مغناطیس را حال می کردیم. در حالی که دانشجویان بقیه رشته ها در خواب ناز به سر می بردند.

موضوع پایان نامه خود را در مبحث نانو تکنولوژی انتخاب کردم به امید آنکه مورد حمایتهای تشویقی قرار بگیرم اما امروز بعد از چند ماه کاغذ بازی می گویند مرتبط نمی باشد. عیبی ندارد ما که این همه نامهری را از وزارت اموزش و پرورش، نهادهای استخدامی دولتی، تبعیض رشته ای و وزارت کارو بانکها و ... تحمل کرده ایم. این هم کنار آنها.

برای خودم متاسفم اشک از چشمانم جاری می شود هنگامی که به یاد می اورم که در آن اتاق تاریک انباری خانه مان در شهرستان پتو به دور خود می پیچیدم و اطرافیانم را می دیدم که با برداشتن تنها چراغ علاالدین بوگندو در خانه مان از جلوی من، طعنه می زدند که چرا درس می خوانی؟دیگر کلاس کنکور و اینها پیشکش.

خدایا مگر نگفته ای که علم اموزان را عزیز بدارند پس چرا اکنون که این متن را می نویسم قطرات اشکم امان نمی دهد و حس می کنم که تمام عمرم را به بطالت گذراندم برای یاد گرفتن سخت ترین علمها که هرگز عملی از آن را در این جامعه ندیدم.

اینکه رشته فیزیک مادر بیشتر علمهاست در آن شکی نیست و اینکه آن طرف دنیا برای ما سر و دست می شکنند و وقتی بدانند فیزیک یا ریاضی خوانده ای دهانشان باز می ماند هم غیر قابل انکار است.

اما اگر همه بروند چه بلایی به سر این کشور می آید. خدایا من 18 سال با پول بیت المال تحصیل کرده ام. پول کودکانی در مناطق دور افتاده که از تحصیل محروم ماندند آیا روا بود چندین میلیون تومان برای من نوعی خرج می شد و سپس با هزاران آرزو و امید و کوله باری از استرس و ناامیدی و اضطراب و بیکاری در جامعه رها شوم؟ آیا رواست؟

اکنون که این همه سیل بیکار در جامعه رها شده است از دولت می پرسم که چرا فقط برای بالا بردن آمار تحصیل کرده هایتان حاضرید این جوانان را به سرنوشت ما بکشانید؟ چرا با اینکه ظرفیت پذیرش بانوان را در دانشگاه ها می بینید باز در پذیرشهای بانک و هر نهاد دولتی دیگری فقط نام "مرد" را در بالای آگهی درج می کنید؟

امروز دیگر به خوبی دانسته ایم که علم برای این جامعه به کار نمی آید این جامعه فقط مشتی دلال و دروغگو و بادمجون دور قاب چین و چاپلوس می خواهد. برای اینها خوب است و همیشه هم راضی اند ..

برادر یا خواهر عزیزم مرا نیز مانند خواهر کوچک خود بدان و این مطلب را در سایت منتشر کن. که اگر چنین نشود باورم صد چندان خواهد شد که همه ما را به دست فراموشی سپرده اند.

لینک خبر :

بابا این چیزا رو اینجا نذارین اینا از درس خوندن پشیمون میشن
خوب اگه اینجا از این خبراست که باشه اگه کسی درس رو برای کار کردن می خونه ( هر کی؟) توصیه ی من اینه که درس نخونه

dirty_coat
23-07-2009, 21:42
اینجا کسی رشته ی تجربی هست یا نه؟
چرا همه ریاضی فیزیکن؟

reza-atom
23-07-2009, 22:11
راست ميگه! مثلا كه چي اين مطلب رو اينجا گذاشتي؟بالاخره ما هم بين بد و بدتر در حال حاضر بد رو انتخاب كرديم اگه همه بخوان اينجوري فكر كنن كه پس درس و مدرسه و علم چه معني داره؟ ما فعلا تلاشمونو ميكنيم . واسه اينچيزا هم وقت زياده!

زينب مومني
23-07-2009, 22:17
سلام.ميخواستم بدونم شرايط بورسيه در كانون فرهنگي آموزش چيه؟

skhammari
23-07-2009, 22:18
راست ميگه! مثلا كه چي اين مطلب رو اينجا گذاشتي؟بالاخره ما هم بين بد و بدتر در حال حاضر بد رو انتخاب كرديم اگه همه بخوان اينجوري فكر كنن كه پس درس و مدرسه و علم چه معني داره؟ ما فعلا تلاشمونو ميكنيم . واسه اينچيزا هم وقت زياده!

کاملا تایید میشه

بچه ها سه چیز رو همیشه توجه داشته باشید :
1 - سعی کنید انگیزتون و هدفتون خود علم باشه نه برای مدرک و پول و این حرفا ....
2 - کسی که به خدا تکیه کنه ، خدا نمیره اونور تا اون فرد بیفته ، به خداتون اول تکیه بعد اعتماد کنید .
3 - به امضام دقت کنید . ( از هرچی بترسید سرتون میاد )

dirty_coat
23-07-2009, 22:37
کاملا تایید میشه

2 - کسی که به خدا تکیه کنه ، خدا نمیره اونور تا اون فرد بیفته ، به خداتون اول تکیه بعد اعتماد کنید .
احسنت بر شما
میبینم همتون خوب حواستون جم هست و گول نمی خورین

mazg
23-07-2009, 22:48

لینک خبر :

سلام.واقعا مطلب دردناک و یکی از حقایق جامعه ماست.ولی جاش اینجا نیست.به نظر من هرکس هر کاری میکنه باید برای خودش یا برای بقیه یک سودی داشته باشه،این مطلب واسه ما که سود نداشت،واسه شما رو نمیدونم.

dirty_coat
23-07-2009, 22:56
سلام.واقعا مطلب دردناک و یکی از حقایق جامعه ماست.ولی جاش اینجا نیست.به نظر من هرکس هر کاری میکنه باید برای خودش یا برای بقیه یک سودی داشته باشه،این مطلب واسه ما که سود نداشت،واسه شما رو نمیدونم.
ولی بچه ها واقعا اگه اینجا اینجوریه دانشگاه رفتن نداره

sinasalar2007
23-07-2009, 23:12
کاملا تایید میشه

متاسفانه شما فقط این جنبه ی کار رو دیدید ! ندیدید که نوشته بود برای این که به این جا برسه نمره ی چشمش از 4/5 گذشت ، میخوام بگم که برای این که به جایی برسی باید تلاش زیادی کنی
بعد در ضمن اگر هدف ما صرفا کسب علم باشه این علم نباید به کارمون بیاد ؟ حرف عجیبی میزنید !

احسنت بر شما
میبینم همتون خوب حواستون جم هست و گول نمی خورین

منظورتون چیه ؟ حالا من به این حرفتون توجه کنم یا این ؟ :

dirty_coat
23-07-2009, 23:13
شما اصلا به هیچکدوم از حرفهای من گوش نکن

dirty_coat
23-07-2009, 23:15
برای دخترا معدل بالای 18 و برای پسرا معدل بالای 17

vahid0801
23-07-2009, 23:35
در مورد اون متن بلند.
شاید چنین چیزی باشه.اما این فقط یه روی سکه اس.مطمئنن چیزای زیبا و درخشان از این جور چیزا بیشترن.بهتره دنبال اونا باشیم.

راستی هستید یه برنامه ریزی ماس داشته باشیم.و از هم دیگه چیز یاد بگیریم.؟

skhammari
23-07-2009, 23:36
متاسفانه شما فقط این جنبه ی کار رو دیدید ! ندیدید که نوشته بود برای این که به این جا برسه نمره ی چشمش از 4/5 گذشت ، میخوام بگم که برای این که به جایی برسی باید تلاش زیادی کنی
بعد در ضمن اگر هدف ما صرفا کسب علم باشه این علم نباید به کارمون بیاد ؟ حرف عجیبی میزنید !

ببینید دوست من ، اولا اینکه 99 % متن شما در مورد ناامیدی مطلق بود . ولی با قست " تلاش " 100 % موافقم .
دوما ، آیا توی محله های تهران یا مشهد یا اصفهان یا هر شهر دیگه ای که قدم بزنید حتما تموم صاحب خونه ها و ماشین ها و ... همشون شانس داشتند که کار پیدا کردند یا پارتی داشتند ؟! حتما اونا همشون شانس داشتن ولی ماها فقط شانس نداریم ؟!!!
سوما اگه منظورتون از کار پیدا نکردن صرفا فقط پول باشه باید بهتون بگم ( برای دومین بار ) که اگه با اعتماد به خدا و اعتماد به نفس بالا برید دنبال کارتون کارتون 100 % حل میشه .
چهارما خدا هیچوقت زحمت بندشو نابود نمیکنه ( هیچوقت ) ؛ لذا این دوستمون که برای درسش این همه زحمت کشیده با جرات بهش میگم که زحمتی که کشیده ، جوابشو یه جایی گرفته یا میگیره . اینم مطمئن باشید .
اما اگه منظورتون از کار کردن ، مسئولیت و وارد اجتماع شدن و ... باشه اینارو به طریق دیگه ای هم میشه بدست آورد .
پنجما ، اگه کسی کار پیدا نکرد مطمئن باشه ( در صورتی که همه ی تلاششو کرده باشه ) یه وقتی بهتر از اون کاری که دوست داشته نصیبش میشه ، برای همین از دیر شدن برای چیزی نگران نباشید ، به قول معروف ، " دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره " چون بازم میگم هرچه با قسمت هرکس باشه همون میشه . امیدوارم معنی قسمت براتون بد تداعی نکنه .
ششما ، بازم میگم اگه کسی از الان بخواد برای آیندش بترسه مطمئن باشه که کلاش پس معرکست .
طبق آیه قرآن : " هرکی با خدا باشه نه از گذشته مایوسه نه از آینده میترسه " ( خلاصه گفتم ) .
هفتما ، تمام زندگی ما توی این دنیا نیست .
از اینکه سرتون رو درد آوردم عذر خواهی میکنم .
به یاد داشته باشید : نابرده رنج ، گنج میسر نمیگردد ؛ " قطعا با هر سختی ای ، آسانی ای نیز هست "
:40:

elhameli
24-07-2009, 00:03
سلام sinasalar2007
خانم یا آقای نخبه البته فکرکنم شما خانم باشید . اگه کار نیست مساله ای نیست اگه زندگی سخت هست مشکلی نیست. چرا که به نظر من شیرینی زندگی به همین سختی هاش هست. به همین دردها و نا امید شدن هاش هست.
اگه قرار بود همه چی رو بدون تلاش بدست بیاریم چرا اصلا زندگی می کنیم ؟
من افراد بدتر از شما رو هم دیدم وهم صحبت اون ها هم بودم . وضعیت شما خیلی بهتر از اونها هست.
گرفتن مدرک دانشگاهی هیچ وقت دلیلی بروجود کار یا شغل نیست . مدرک نوعی وسیله هست.
شما همون طور که درزمان تحصیل تلاش کردین الان هم باید درزمینه شغلی تلاش کنید.
وکمی هم ابتکار به خرج بدید. به شما توصیه می کنم کمی زندگی نامه دکتر حسابی رو هم مطالعه کنید.
خواستن توانستن است پشتکارداشته باشید و ناامید نباشید وتوکل به خدا داشته باشید .
درنا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است

reza-atom
24-07-2009, 00:14
برای دخترا معدل بالای 18 و برای پسرا معدل بالای 17

چه جالب ! پس معدلاي بالاي ١٧ و ١٨ مجاني ميرن كانون؟ اين كه نشد جواب عزيز من!

mohsensoft
24-07-2009, 09:36
سلام
دیدم اینجا خیلی شلوغه گفتم یه نصیحتی کنم به دوستانی که امسال کنکور دارن
خواهشا خودتون رو زیاد معتاد اینجا نکنین
این که همش بیاین اینجا و ببینین بقیه چیکار میکنن جز ضربه زدن به خودتون هیچی نداره
اکثر کسایی هم که در سال های قبل توی تاپیک کنکوری های p30world رتبه های خوب آوردن خیلی کم میومدن
نمیگم بده ولی زیاد اومدنش خوب نیست
اینا جزو حاشیه های کنکوره
به قول کاظم قلم چی حاشیه های کنکور 5% قضیه ست
اون 95% درس خوندن خودتونه
تجربه نشون داده کسایی که توی کنکور خیلی دنبال حاشیه هستن هیچی نمیشن.اینکه هر روز کتاب عوض کنی و دنبال این باشی که مثلا رتبه ی 1 چه کتابی خونده که رتبه ش این شده یعنی حاشیه
اگه روزی رسید که درس رو واسه خودش خوندید باور کنید نتیجه میگیرید
اگه کسی هر درسی رو به خاطر اینکه چند تا تست میاد و کدوم قسمتش مهمه و کدوم نیست بخونی خیلی بده
شما فکر میکنید کسایی که رتبه شون زیر 2000 میشه کتاب ها رو تموم نکردن؟یعنی همه ی حجم کتاب ها رو نخوندن؟
اما این تمایز رتبه ها بیشتر به خاطر دقیق و عمیق خوندنه.ه قسمت کوچیکش هم به استعداد برمیگرده که اونم قابل چشم پوشیه
در واقع با تلاش میشه استعداد ها رو برابر کرد

به هر حال من بعد از 2 بار کنکور دادن الان دیگه خیلی چیزا رو میدونم
امیدوارم که همه ی دوستان موفق باشن

mehdi_7070
24-07-2009, 10:06

چه جالب ! پس معدلاي بالاي ١٧ و ١٨ مجاني ميرن كانون؟ اين كه نشد جواب عزيز من!
خب معدل شرط لازم هست، ولی کافی نیست! بورسیه برای دانش‌آموزانی هست که از لحاظ وضعیت مالی نیز مشکل داشته باشند. یعنی شرط وضعیت مالی هم داره. سه تا فرم دریافت می‌کنید که یکی‌اش مربوط به مدیر مدرسه هست که باید ایشون هم تأیید کنند. بعد از تأیید نمایندگی، سه تا آزمون ورودی شرکت می‌کنید که اگه میانگین تراز شما 5000 باشه، بورسیه‌ی نوع اول خواهید شد که کتاب رایگان هم براتون ارسال می‌شه. (اگه کم‌تر شد یا پیشرفتی نداشتید، حذف می‌شوید)
در صورتی که داوطلب از لحاظ مالی بسیار ضعیف باشه، بورسیه‌ی نوع دوم خواهد شد و ماهیانه حدود 20.000 تومن هم به حسابش واریز می‌شه.
برای اطلاعات بیشتر هم به نمایندگی شهر خودتون مراجعه کنید.

NiLGo0n
24-07-2009, 11:22
درسته
یکی از دوستان منم تو دبیرستان معدلش 19 بود وضع مالیشون اصلا خوب نبود ... حتی نمی تونست کتاب بخره ولی بورسیه قلم شد ترازش هم همیشه 5500 و اون حدودا بود...

mazg
24-07-2009, 11:43
سلام.بچه ها قلم چی چیکار کردین؟ها؟ها؟

dirty_coat
24-07-2009, 11:50
سلام.بچه ها قلم چی چیکار کردین؟ها؟ها؟
از این امتحان اسونتر ندیده بودم 2 ساعت وقت اضافی اوردم

saeed_h1369
24-07-2009, 11:55
از این امتحان اسونتر ندیده بودم 2 ساعت وقت اضافی اوردم حالا سختاشم میبینید:27::27::27:
یه سری به آزمونای آخر بندازین اشک بچه ها در میومد اما خوبه شما ها همه موفق میشید قول میدم :11:

dirty_coat
24-07-2009, 12:10
حالا سختاشم میبینید:27::27::27:
یه سری به آزمونای آخر بندازین اشک بچه ها در میومد اما خوبه شما ها همه موفق میشید قول میدم :11:
بابا ما خیلی خفنیم این ازمونا مثل اب خوردنه برامون:21:

mazg
24-07-2009, 12:13
بابا ما خیلی خفنیم این ازمونا مثل اب خوردنه برامون:21:
سلام.واقعا به شما تبریک میگم برای این اعتماد به نفس،ولی مواظب باش از اونور بوم نیفتی.

dirty_coat
24-07-2009, 12:15
سلام.واقعا به شما تبریک میگم برای این اعتماد به نفس،ولی مواظب باش از اونور بوم نیفتی.
خوب گفتی ولی بدونین 90 درصد سر جلسه اعتماد به نفسه

saeed_h1369
24-07-2009, 12:41
خب بچه ها کارناماتونو بزارید ببینیم

mazg
24-07-2009, 12:53
نیومده هنوزززززز.

moraddad
24-07-2009, 15:03

یکی چراغ اولو روشن کنه تا منم بذارم!:31:
میترسم وضعیتم خراب باشه نسبت به شماها،اونوقت سرخورده و دپرس میشم:31:
بذارین دیگه:19:

hermione
24-07-2009, 15:08

من که خیلی خراب کردم خوندنم درست و حسابی نبود البته ناگفته نماند که این هفته خیلی برام مشکل درست شد و خلاصه اینکه تنبلی خودم هم بود .:31:
این بار نمیزارم ان شاا... آزمون بعدی
تا اون موقع خدانگهدار

John Doe
24-07-2009, 15:09

بابا از اقشار مختلف جامعه باید کارنامه بذارید دیگه

mazg
24-07-2009, 15:10
واسه من میگه شمارنده نادرست میباشد:19::20::41::31:

mehdi_7070
24-07-2009, 15:18
شمارنده‌تون باید 9 رقمی باشه. مثلا 881000000

navid_ir
24-07-2009, 15:19
به نمایندگی کانون منطقه خودتون خبر بدید ..
موفق باشین

mazg
24-07-2009, 15:23
شمارنده‌تون باید 9 رقمی باشه. مثلا 881000000
کارامه اومد .ولی همین الان داریم مامانمو میبریم فرودگاه.وگرنه به خدا میخواستم بزارم.

moraddad
24-07-2009, 15:26
بابا این tinypic که ف..ی..ل..تره!
کجا آپلود کنم؟!
سایت سراغ ندارین؟
(این پست به هیچ وجه اسپم نبوده و کاملا در راستای موضوع تاپیک میباشد!)

mehdi_7070
24-07-2009, 15:42
بابا این tinypic که ف..ی..ل..تره!
کجا آپلود کنم؟!
سایت سراغ ندارین؟
(این پست به هیچ وجه اسپم نبوده و کاملا در راستای موضوع تاپیک میباشد!)
-------------
freeimagehosting.net

کارامه اومد .ولی همین الان داریم مامانمو میبریم فرودگاه.وگرنه به خدا میخواستم بزارم.
با من که نبودید؟:31:

moraddad
24-07-2009, 15:59
دیگه نذاشتین دیگه!
پیچوندین دیگه!:31:
باشه....
پس بذارین این افتخار بزرگ برای اولین بار نصیب من بشه:5::31:
حسابانو شیمی3 رو نیگا نکنین لطفا:41:

navid_ir
24-07-2009, 16:05
دیگه نذاشتین دیگه!
باشه....

سلام دوست عزیزم
اگه حسابان و شیمی رو هم خوب میزدید خیلی خوب میشد .. البته معلوم هست که این 2 درس رو نخونده بودید .. برای آزمون بعد همه ی درس ها رو خوب بخونید انشاالله که خیلی بهتر میشه .. براتون آرزوی موفقیت میکنم

navid_ir
24-07-2009, 17:08
سلام
یکی میتونه سوالهای آزمون امروزو بذاره ببینیم چطور بود ؟؟؟

mazg
24-07-2009, 17:24
دیگه نذاشتین دیگه!
باشه....

بابا تو که درصدات خیلی خوبه،شکسته نفسی میکنیا:46:

mazg
24-07-2009, 17:38
اینم کارنامه من،برای ازمون اول تقریبا راضی ام با توجه به اینه 15 ساعت بیشتر نخوندم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

moraddad
24-07-2009, 18:33
سلام
یکی میتونه سوالهای آزمون امروزو بذاره ببینیم چطور بود ؟؟؟
از کجا بیاریم؟!
یکی یکی بنویسیم اینجا سوالارو؟!
من اسکنر ندارم،وگرنه میذاشتم.:20:
ولی برای نمونه یه سوال سخت آمار رو مینویسم:
در مورد قد دانش آموزان دبستان فلان در منطقه 4 مطالعه میکنیم،جامعه آماری چیست؟
1)دیوار
2)کمد
3)دانش اموزان دبستان فلان منطقه 4
4)کتاب

navid_ir
24-07-2009, 18:47
از کجا بیاریم؟!
یکی یکی بنویسیم اینجا سوالارو؟!
من اسکنر ندارم،وگرنه میذاشتم.:20:
ولی برای نمونه یه سوال سخت آمار رو مینویسم:
در مورد قد دانش آموزان دبستان فلان در منطقه 4 مطالعه میکنیم،جامعه آماری چیست؟
1)دیوار
2)کمد
3)دانش اموزان دبستان فلان منطقه 4
4)کتاب

منظورم اسکن بود که شما نداری
ممنون از شما
موفق باشید

اینم کارنامه من،برای ازمون اول تقریبا راضی ام با توجه به اینه 15 ساعت بیشتر نخوندم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
اگه گسسته رو میزدی خیلی خوب میشد
ولی خیلی خوبه ..انشاالله آزمون بعد بهتر میشه
موفق باشی

panizir
24-07-2009, 19:25
از ما امروز بعد از ظهر گرفتن!D:
فردا مي ذارم!

navid_ir
24-07-2009, 19:29
از ما امروز بعد از ظهر گرفتن!D:
فردا مي ذارم!
سلام
مگه کانون بعد از ظهر هم امتحان میگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MORINIO
24-07-2009, 19:43
از این امتحان اسونتر ندیده بودم 2 ساعت وقت اضافی اوردم

منم از کنکور 88 آسونتر ندیده بودم 5/2 ساعت وقت اضافه آوردم:27: : دی

سلام

آره یه سری بچه های ما هم پارسال یکی دوبار بعد از ظهر امتحان دادن ولی نپرسیدم واسه چی!

sinasalar2007
24-07-2009, 20:06
سلام

یه چیزی میگم شاید باورت نشه اما میگم ! :31:
باورت میشه سال پیش کانون از ما 5 شنبه ها امتحان میگرفت ؟ 5 شنبه عصر ساعت 5/30 بعد از ظهر ! سوالات ما هم دقیقا عین سوالاتی بود که از بقیه ی شهر ها تو روز جمعه میگرفتن ،

dirty_coat
24-07-2009, 20:10
خوب بچه ها اینم از این ازمون حالا کی غیر من خیلی راضیه؟

attractive_girl
24-07-2009, 20:23
منم از کنکور 88 آسونتر ندیده بودم 5/2 ساعت وقت اضافه آوردم:27: : دی

!

احتمالا عینکتو نزده بودی چون من شنیدم حتی اونایی که سال های قبل هم کنکور داده بودن میگفتن امسال خیلی سختر از سال قبل بوده مگه اونایی که از بس مخن این شکلی شدن :34:

moraddad
24-07-2009, 20:31
خوب بچه ها اینم از این ازمون حالا کی غیر من خیلی راضیه؟

پس کارنامه چی شد؟!:13:

hackerboy
24-07-2009, 20:52
یه چیزی میگم شاید باورت نشه اما میگم ! :31:
باورت میشه سال پیش کانون از ما 5 شنبه ها امتحان میگرفت ؟ 5 شنبه عصر ساعت 5/30 بعد از ظهر ! سوالات ما هم دقیقا عین سوالاتی بود که از بقیه ی شهر ها تو روز جمعه میگرفتن ،
باور نشدن نداره که!
خودم يه بار سوالاشو قبل آزمون خريدم!!

mazg
24-07-2009, 21:06
راست میگه،بزارین دیگه.:21:

mazg
24-07-2009, 21:27
سلام
اگه گسسته رو میزدی خیلی خوب میشد
ولی خیلی خوبه ..انشاالله آزمون بعد بهتر میشه
موفق باشی
سلام.ممنون از نظرتون.درباره گسسته چون بخش آنالیز ترکیبی بود و من کلا هیچی بارم نیس از اون ،نتونستم خوب بزنم.راستی بچه ها کسی کتاب خوب مفهومی برای آنالیز ترکیبی و احتمال سراغ نداره؟

dirty_coat
24-07-2009, 22:06
چون دوست ندارم هویتم مشخص بشه فقط درصدهامو میذارم:
عربی 3 : 60
زبان انگلیسی 3 : 100
زبان انگلیسی 2 : 100
ریاضی 3 : 87
ریاضی 2 : 100
زیست 2 : 100
زیست 1 : 100
فیزیک 3: 78
فیزیک پیش : 100
شیمی 3 : 86
شیمی 2 : 100

only4you_mehr
24-07-2009, 22:08
باور نشدن نداره که!
خودم يه بار سوالاشو قبل آزمون خريدم!!

:دی
چند خریدی ؟
الان قیمت بازار دستت نیست ؟ :دی

------
از تو بعید بود :31:

dirty_coat
24-07-2009, 22:10
چند خریدی ؟

------
جالبه پس نمیشه به این کانون اطمینان کرد اگه اینجور که دوستمون میگه باشه خیلی مسخره است

reza-atom
24-07-2009, 23:01

خب رو اسمتو بپوشون كسي نبينه(با فتوشاپ)
خيلي درصدها عالي بودن اگه همينجوري پيش بري حتما نفر اول كنكوري!

dirty_coat
24-07-2009, 23:09
خب رو اسمتو بپوشون كسي نبينه(با فتوشاپ)
خيلي درصدها عالي بودن اگه همينجوري پيش بري حتما نفر اول كنكوري!
اینو بهتون قول میدم که نفر اول کنکور خواهم شد :21:

sinasalar2007
24-07-2009, 23:22
چند خریدی ؟

------

خوب دیگه این بحث رو ادامه ندید وگرنه مجبود میشم پشت صحنه های دیگری رو هم بهتون نشون بدم اون موقع است که کاظم جون ناراحت میشه :27:
خلاصه این که برید تو کانون فقط امتحان بدید و درصد بگیرید زیاد به رتبتون توجه نکنید چون ...

dirty_coat
24-07-2009, 23:30
خوب دیگه این بحث رو ادامه ندید وگرنه مجبود میشم پشت صحنه های دیگری رو هم بهتون نشون بدم اون موقع است که کاظم جون ناراحت میشه :27:
خلاصه این که برید تو کانون فقط امتحان بدید و درصد بگیرید زیاد به رتبتون توجه نکنید چون ...
خوب زودتر اینا رو میگفتین نمی رفتین توی این خراب شده ثبت نام کنیم

panizir
24-07-2009, 23:34

مي شه ترازتونم بگين؟؟

dirty_coat
24-07-2009, 23:38
مي شه ترازتونم بگين؟؟
ترازم 7440

pedramch
24-07-2009, 23:40
بابا تو دیگه کی هستی!

ممنون/:5:

dirty_coat
24-07-2009, 23:41
چرا هیچکی درصدهاشو نمیذاره عجب ادمایی هستین شماها

only4you_mehr
24-07-2009, 23:56

نه بابا عمو! کارش درسته
خوب جایی اومدی

dirty_coat
25-07-2009, 00:03
نه بابا عمو! کارش درسته
خوب جایی اومدی
اگه تقلب توشه چیش خوبه:41:

sinasalar2007
25-07-2009, 00:07

من چون سال قبل این امتحانات رو میدادم گفتم بزار تابستونم رو خراب نکنم به جاش رفتم گزینه 2 ثبت نام کردم که برنامه ی خیلی بهتری داشت :27: تو کل تابستون میتونی با برنامش تمام دروس پایه رو حداقل 3-4 دور بزنی اما تو قلم چی این طور نیست ( البته شاید جامعه ی اماری گزینه 2 کم باشه ولی خوب تقلب و ... توش تقریبا اتفاق نمی افته )

dirty_coat
25-07-2009, 00:11
من چون سال قبل این امتحانات رو میدادم گفتم بزار تابستونم رو خراب نکنم به جاش رفتم گزینه 2 ثبت نام کردم که برنامه ی خیلی بهتری داشت :27: تو کل تابستون میتونی با برنامش تمام دروس پایه رو حداقل 3-4 دور بزنی اما تو قلم چی این طور نیست ( البته شاید جامعه ی اماری گزینه 2 کم باشه ولی خوب تقلب و ... توش تقریبا اتفاق نمی افته )
از کجا اینقدر مطمینی به نظر من همشون یکجورند:2:

attractive_girl
25-07-2009, 00:16
به نظر من گزینه 2 آزموناش خوبن ولی تابستون نیمخواد آزمون بدین .به نظرم تست کار کنین بهتره

reza-atom
25-07-2009, 00:28
به نظر من گزینه 2 آزموناش خوبن ولی تابستون نیمخواد آزمون بدین .به نظرم تست کار کنین بهتره

درسته!
و بحث تقلب و اينا زياد مهم نيستن مهم اينه كه خودتو محك بزني!

reza-atom
25-07-2009, 00:31
آقا بهمن ميخواستم ببينم چرا همه ي درسا رو زدي؟مگه نبايد بين دوم و پيش يكيو انتخاب كني؟

dirty_coat
25-07-2009, 00:34
آقا بهمن ميخواستم ببينم چرا همه ي درسا رو زدي؟مگه نبايد بين دوم و پيش يكيو انتخاب كني؟
خوب منم بین اونایی که اختیاری بود یکیو انتخاب کردم و کی گفته که همه ی درسها رو زدم

reza-atom
25-07-2009, 00:50
اوه!من سومو در نظر نگرفتم!

sinasalar2007
25-07-2009, 00:51
درسته!
و بحث تقلب و اينا زياد مهم نيستن مهم اينه كه خودتو محك بزني!
اره خوب اصل همون محک زدن هست ولی خوب برنامه ریزی هم مهمه ! به نظر من برنامه ریزی گزینه ی 2 از قلم چی بهتره ، حتی تو برنامه اش تست هم گنجانده شده

attractive_girl
25-07-2009, 07:05
آره به نظر منم برنامه ریزی گزینه 2 بهتره و اینکه جزوه هایی که میده واقعا به درد بخوره.حتما از جزوا هاش استفاده کنین(:

mazg
25-07-2009, 08:23
چرا هیچکی درصدهاشو نمیذاره عجب ادمایی هستین شماها
سلام.بابا ما گذاشتیم دیگه، راستی واقعا برای کارنامت تبریک میگم،اگه میشه عکس کارنامتو بزار چون میخوام ببینیم اون درسایی که خوب زدی ترازت چند شده؟ممنون.

siafu
25-07-2009, 11:49
منم از گزینه 2 راضیم

space20
25-07-2009, 11:50
ترازم 7440

جدی با این درصدا 7440!!!حتما فروختن سوالا رو وگرنه پارسال اگه اینجوری میزدی تراز 8000 رو شاخت بود عجب!!!

siafu
25-07-2009, 11:50
میگم تو این امتحان تعیین سطح گزینه 2 از پیشم اومده بوده مگه؟

dirty_coat
25-07-2009, 11:57
جدی با این درصدا 7440!!!حتما فروختن سوالا رو وگرنه پارسال اگه اینجوری میزدی تراز 8000 رو شاخت بود عجب!!!
نظر مشاور کانون اینجا هم همینه می گفت از ترازت تعجب می کنم

saeed_h1369
25-07-2009, 11:59
آره به نظر منم برنامه ریزی گزینه 2 بهتره و اینکه جزوه هایی که میده واقعا به درد بخوره.حتما از جزوا هاش استفاده کنین(:

نه به کانون اطمینان داشته باشید آزمونای گزینه دو فوق العاده سخته و چرته من میدیدم آزموناشو خندم میگرفت سوالاش خیلی سخته

saeed_h1369
25-07-2009, 12:00
بابا آزمونتون آسون بوده که اینجوری شده بزار سخت بشه اونوقت خوب محک میخورید من خودم از مهر با کانون اومدم چون از مهر به بعد جدی میشه

John Doe
25-07-2009, 12:01

تو تابستون تراز اونقدر بالا نمیره.از مهر همه یه افزایش ترازی دارن

dirty_coat
25-07-2009, 12:02
بابا آزمونتون آسون بوده که اینجوری شده بزار سخت بشه اونوقت خوب محک میخورید من خودم از مهر با کانون اومدم چون از مهر به بعد جدی میشه
من که دربست منتظر جدی شدن کار هستم

mehdi_7070
25-07-2009, 12:10

موقع ثبت‌نام مفهوم "تراز" را توضیح می‌دهند دیگه! همون‌طوری که saeed_h1369 گفت به خاطر آسون بودن سوالات این اتفاق افتاده. نمی‌شه گفت با این درصد شما این تراز را کسب می‌کنید. چون تراز بستگی به درجه دشواری سوالات داره. توی کارنامه‌ی خودتون دو تا درس را در نظر بگیرید که درصد مشابهی دارید. آیا ترازتون یکی شده؟!
من از نظر مشاور کانون تعجب می‌کنم، ظاهرا خودشون با مفهوم "تراز" مشکل دارن:31:

saeed_h1369
25-07-2009, 12:34
بچه ها جزوه آمار گزینه دو رو گیر بیارید خوبه

dirty_coat
25-07-2009, 12:34
موقع ثبت‌نام مفهوم "تراز" را توضیح می‌دهند دیگه! همون‌طوری که saeed_h1369 گفت به خاطر آسون بودن سوالات این اتفاق افتاده. نمی‌شه گفت با این درصد شما این تراز را کسب می‌کنید. چون تراز بستگی به درجه دشواری سوالات داره. توی کارنامه‌ی خودتون دو تا درس را در نظر بگیرید که درصد مشابهی دارید. آیا ترازتون یکی شده؟!
من از نظر مشاور کانون تعجب می‌کنم، ظاهرا خودشون با مفهوم "تراز" مشکل دارن:31:
مشاور رو ول کن پشتیبانمون که پاک قاطی داره :2:

hermione
25-07-2009, 12:39
انقدر نگید آسون بوده شاید مال تجربیا آسون بوده چون دوستم با حسابان 62 درصد ترازش شد 7300 الان هم کارنامشو میذارم ...

mazg
25-07-2009, 12:45
انقدر نگید آسون بوده شاید مال تجربیا آسون بوده چون دوستم با حسابان 62 درصد ترازش شد 7300 الان هم کارنامشو میذارم ...
راست میگه بابا.چون من بعضی دوستام که درصدای خوبی زدن تراز خیلی خوبی آوردن.حداقل واسه ریاضی فیزیک امتحانش متوسط بود،البته اگر آقای dirty coat عکس کارنامشون رو بزارن معلوم میشه که درسایی رو که خوب زدن ترازش چند شده:46:

saeed_h1369
25-07-2009, 12:45

دوباره تو رفتی تو کار کارنامه های مردم بچه بشین درستو بخون چی کار به بقیه داری دهه!

hermione
25-07-2009, 12:50
بفرمایید اینم کارنامه دوستم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hermione
25-07-2009, 12:51
دوباره تو رفتی تو کار کارنامه های مردم بچه بشین درستو بخون چی کار به بقیه داری دهه!

تازه فهمیدم داری چی میگی !!! راستی گنجی کنکورو خوب داد ؟؟ داداشش چطور ( فکر کنم صادق می رفت ) ؟

dirty_coat
25-07-2009, 12:55
راست میگه بابا.چون من بعضی دوستام که درصدای خوبی زدن تراز خیلی خوبی آوردن.حداقل واسه ریاضی فیزیک امتحانش متوسط بود،البته اگر آقای dirty coat عکس کارنامشون رو بزارن معلوم میشه که درسایی رو که خوب زدن ترازش چند شده:46:
عجب علاقه ای به کارنامه ی من پیدا کردی:worried:
درضمن اسمم بهمن هست

hermione
25-07-2009, 13:00

راستی شما همونی نبودی که توی تاپیک کتاب دنبال کتاب کمک درسی برای درس ریاضی میگشتی:21: ؟؟؟؟ شما که بی کتاب هم 100 میزنی اون 87 هم ماله بی دقتی بوده پس مشکلت کجاست ؟؟؟:27::27:

mazg
25-07-2009, 13:03
عجب علاقه ای به کارنامه ی من پیدا کردی:worried:
درضمن اسمم بهمن هست
بهمن جان کسی که اینفدر خوب میاره همه میخوان کارنامشو ،ترازه هر درسشو،رتبه هر درسشو ،ببینن تا برای خودشون یک پیش فرض تو ذهنشون داشته باشن.

only4you_mehr
25-07-2009, 15:37
بهمن جان کارت درسته :دی
رتبت رو نگفتی که :دی
اصلش رتبس به تراز زیاد کاری نداشته باش :دی

dirty_coat
25-07-2009, 16:58
بچه ها اونایی که سال قبل کنکور دادید و امسال هم می خواهید کنکور بدین یک سوال دارم ازتون:
کتاب دین و زندگی هاتون که پارسال امتحان دادید برای کنکور امسال تغییر کرده یا نه؟
شما رو به خدا سریع تر جوابمو بدین

dirty_coat
25-07-2009, 17:03
راستی شما همونی نبودی که توی تاپیک کتاب دنبال کتاب کمک درسی برای درس ریاضی میگشتی:21: ؟؟؟؟ شما که بی کتاب هم 100 میزنی اون 87 هم ماله بی دقتی بوده پس مشکلت کجاست ؟؟؟:27::27:
خود خودمم کتاب رو هم می خوام والا این سوالاش بچه بازی بود:27:

space20
25-07-2009, 18:29

منم خودم از مهر رفتم کانون.به هر حال درصدا که خیلی خوبه امیدوارم موفق باشید

reza-atom
25-07-2009, 20:01
يه سوال مهم ازداوطلبا:
وقتي يه مبحث رو تموم ميكنين همه ي تست هاي موجود واسه اون مبحث رو (كه دم دست دارين)ميزنين يا بخشي از اون رو واسه بعد ميزارين؟
يعني تا همي تستاشو مسلط نشدين ميرين مبحث بعدي؟

dirty_coat
25-07-2009, 21:09
يه سوال مهم ازداوطلبا:
وقتي يه مبحث رو تموم ميكنين همه ي تست هاي موجود واسه اون مبحث رو (كه دم دست دارين)ميزنين يا بخشي از اون رو واسه بعد ميزارين؟
نیازی نیست همه رو همین الان بزنی

mazg
25-07-2009, 21:43
يه سوال مهم ازداوطلبا:
سلام.به نظر من الان که به اندازه کافی وقت داری هیچ محدودیتی برای تست زدن قایل نشو،ولی اگه به 1جایی رسیدی که فهمیدی کاملا مسلط شدی افراط نکن.در ضمن مارک دار کردن تست ها رو هم فراموش نکن.

dirty_coat
25-07-2009, 22:16
بچه ها اونایی که سال قبل کنکور دادید و امسال هم می خواهید کنکور بدین یک سوال دارم ازتون:
کتاب دین و زندگی هاتون که پارسال امتحان دادید برای کنکور امسال تغییر کرده یا نه؟
خوبه گفتم فوریه چرا کسی جواب نمیده؟

reza-atom
25-07-2009, 22:16
در ضمن مارک دار کردن تست ها رو هم فراموش نکن.

اون كه بله!ولي من تا ته تستها رو نرم دلم آروم نميشه ! همين باعث شده كلي از وقتم هدر بره! آيا شما پيشنهاد ديگه اي دارين؟

dirty_coat
25-07-2009, 22:17
اون كه بله!ولي من تا ته تستها رو نرم دلم آروم نميشه ! همين باعث شده كلي از وقتم هدر بره! آيا شما پيشنهاد ديگه اي دارين؟
مگه وسواس داری؟

reza-atom
25-07-2009, 23:00
آره!وسواس نافرم خيلي داغون!چي كار ميشه كرد؟

dirty_coat
25-07-2009, 23:02
آره!وسواس نافرم خيلي داغون!چي كار ميشه كرد؟
اگه اراده داری برطرفش کنی که خوب و گرنه باید دارو مصرف کنی

dirty_coat
25-07-2009, 23:03
تو خوندن کتاب هم وسواس داری یا نه؟
دقیقا برام شرح بده برای خوندن چیکار میکنی

reza-atom
25-07-2009, 23:15
دقيقا نه ولي عادت دارم خيلي دقيق و تميز مي نويسم حتي چكنويسارو!!!تو كتاب كه... و همين وقتمو تلف ميكنه!

dirty_coat
25-07-2009, 23:19
دقيقا نه ولي عادت دارم خيلي دقيق و تميز مي نويسم حتي چكنويسارو!!!تو كتاب كه... و همين وقتمو تلف ميكنه!
این کارا رو نکن می دونم اگه طرز خوندنتو عوض نکنی بهت نمی چسپه ولی اینو بدون با این کارات خیلی وقت کم میاری و در اخر از کسی که اینکارا رو نکرده عقب میمونی و در وسط کار دپرس میشی و درسها رو میذاری کنار

reza-atom
25-07-2009, 23:25
ممنون از راهنماييت خودمم ازين كارم خسته شدم!

dirty_coat
25-07-2009, 23:29
من خودم انقدر وسواس شدیدی داشتم که حد نداشت ولی به ضرب دارو خوب شدم اگه واقعا نتونستی برطرفش کنی برو پیش روانشناس حتما کمکت میکنه
موفق باشی

reza-atom
25-07-2009, 23:29
راستي يه چيز ديگه!تو كلاسم همش واسه همين عقب ميفتادم!جزوه هامو هر كي مي ديد ميگفت تايپ كردي؟!؟!؟

dirty_coat
25-07-2009, 23:31
راستي يه چيز ديگه!تو كلاسم همش واسه همين عقب ميفتادم!جزوه هامو هر كي مي ديد ميگفت تايپ كردي؟!؟!؟
مگه می خوای بدی به موزه ول کن اصلا نیازی به نوشتن هم نداری

reza-atom
25-07-2009, 23:36
هه...هه...!آره خدايي تميز نوشتن تا يه حدي خوبه اما نبايد افراط بوجود بياد(مثل من كه تموم دفترام پر از لاك غلط گير بود!!!!!)

dirty_coat
25-07-2009, 23:42
هه...هه...!آره خدايي تميز نوشتن تا يه حدي خوبه اما نبايد افراط بوجود بياد(مثل من كه تموم دفترام پر از لاك غلط گير بود!!!!!)
حالا روزی چند ساعتی درس می خونی؟

frnsh
26-07-2009, 00:12
سلام
میبینم که همه رفتن آزمون دادن و منم سرم بیکلاهه! : دی خداییش راضی نشدم چون راه خودمو دارم. نمیخوام مجبوری درس بخونم چون یه عمر به خاطر اجبار درس نخوندم درست! حالا که با پای خودم دارم میرم سر درس، چرا یه اجبار دورم کنه؟ این واسه من عمل میکنه و نمیدونم واسه شماها چطوره. من که اصلا فکر نمیکنم با آزمون جواب بگیرم.

راستی یکی از دوستهای منم خیلی تمیزه! یعنی خیلی خفن! : دی اون فکر کنم از اینا بوده که تا چند وقت پیش برای نوشتن الف از خطکش استفاده میکرده!!!!
اما خداییش خیلی تمیز و خوش خطه! تموم جزوه ها و سوالهایی رو که سر کلاس مینوشت، میرفت تو خونه پاکنویس میکرد! از نظر ما وسواسه و هست اما کار خوبی بود! چون خود به خود درس روز همان روز میشد!!! و این خیلی توی یادگیریش اثر داشت.
همیشه جزوه از اون میگرفتیم!
reza-atom جان به نظر من هم تمیزی خوبه اما یه کم سرعت بده وگرنه کم میاری.
من به این دوستم یه بار گفتم سعی کن یه کم خط خطی کنی تا این وسواس از بین بره! گوش نکرد! : دی همیشه آخرین نفر بود از امتحان میومد بیرون!

dirty_coat
26-07-2009, 00:15
سلام
میبینم که همه رفتن آزمون دادن و منم سرم بیکلاهه! : دی خداییش راضی نشدم چون راه خودمو دارم. نمیخوام مجبوری درس بخونم چون یه عمر به خاطر اجبار درس نخوندم درست! حالا که با پای خودم دارم میرم سر درس، چرا یه اجبار دورم کنه؟ این واسه من عمل میکنه و نمیدونم واسه شماها چطوره. من که اصلا فکر نمیکنم با آزمون جواب بگیرم.

راستی یکی از دوستهای منم خیلی تمیزه! یعنی خیلی خفن! : دی اون فکر کنم از اینا بوده که تا چند وقت پیش برای نوشتن الف از خطکش استفاده میکرده!!!!
اما خداییش خیلی تمیز و خوش خطه! تموم جزوه ها و سوالهایی رو که سر کلاس مینوشت، میرفت تو خونه پاکنویس میکرد! از نظر ما وسواسه و هست اما کار خوبی بود! چون خود به خود درس روز همان روز میشد!!! و این خیلی توی یادگیریش اثر داشت.
همیشه جزوه از اون میگرفتیم!
reza-atom جان به نظر من هم تمیزی خوبه اما یه کم سرعت بده وگرنه کم میاری.
من به این دوستم یه بار گفتم سعی کن یه کم خط خطی کنی تا این وسواس از بین بره! گوش نکرد! : دی همیشه آخرین نفر بود از امتحان میومد بیرون!
به نظر من اگه بیای ازمون بدی بد نیست

vahid0801
26-07-2009, 09:25
کسی میدونه ازمونای سنجش از کی شروع میشه ؟

dirty_coat
26-07-2009, 09:30
بابا یکی جواب بده فوریه

space20
26-07-2009, 09:48

سلامآدم اگه عادت به یه کاری بکنه سخت عوض میشه ولی مسلما اگه بخواد عوض میشهما هم داشتیم جزوه هاشو قشنگ مینوشت,همیشه هم جا میموند ولی به نظرم میاد این اشتباهه چون اینطوری به جای اینکه فکر درس باشی بیشتر فکر جزوه ای اما باید با خودت یه جوری کنار بیای که این جزوه رو یه جوری مینویسی که فقط و فقط حواست به درس باشه و ایتقدر درسو یاد بگیری که اصلا نیاز به خوندن جزوه واسه ی مرور پیدا نکنی اینطوری هم درسو یاد میگیری هم وقتت کمتر میره به هر حال یه جزوه ای هم داری که اگه جایی مشکل داشتی بهش مراجعه کنی

roham_06
26-07-2009, 14:50
واسه جمله اولته كه كسي جوابتو نميده... چون هنوز تكليف پارساليا ( مثه من) معلوم نيست:31:

roham_06
26-07-2009, 14:52
کسی میدونه ازمونای سنجش از کی شروع میشه ؟
از آبان ماه بود پارسال.. امسال هم فكر كنم همون حدودا :31:

mehdi_7070
26-07-2009, 15:09
دقیقا برای چه کاری می‌پرسید؟! کتاب کمک آموزشی؟
آخه منبع طرح سؤالات، کتاب شما هست نه ما!
توی سایت chap.sch.ir کتاب‌های ما را جدا گذاشته! یعنی نوشته چاپ 83 یا 84. احتمالا تغییراتی داره!

dirty_coat
26-07-2009, 16:12
دقیقا برای چه کاری می‌پرسید؟! کتاب کمک آموزشی؟
آخه منبع طرح سؤالات، کتاب شما هست نه ما!
توی سایت chap.sch.ir کتاب‌های ما را جدا گذاشته! یعنی نوشته چاپ 83 یا 84. احتمالا تغییراتی داره!
یک سوال این دین و زندگی که توی برنامه ی کانونه کدوم دین و زندگیه؟

mehdi_7070
26-07-2009, 16:16
یک سوال این دین و زندگی که توی برنامه ی کانونه کدوم دین و زندگیه؟
باید کتاب شما باشه!
ولی اگه مغایرتی می‌بینید (مثلا شماره صفحه و ...) منتظر ویرایش جدید برنامه باشید:46:

dirty_coat
26-07-2009, 16:29
باید کتاب شما باشه!
ولی اگه مغایرتی می‌بینید (مثلا شماره صفحه و ...) منتظر ویرایش جدید برنامه باشید:46:
کتاب ما چیه ما اصلا دین و زندگی نداشتیم ولی الان یک دین و زندگی از یکی از این پارسالیهایی که کنکور دادن دستم رسیده و شماره ی صفحاتش با این برنامه ی کانون سازگاری داره ولی یکی میگفت عوض شده بابا ما که موندیم که کدومه؟

reza-atom
26-07-2009, 16:42
شما احتمالا اونوقت كتابي با عنوان قرآن و معارف داشتين؟فكر كنم همه چيش تغيير كرد الان چند ساله شده دين و زندگي ولي يه سري به سايت chap.sch.ir بزن اگه لازمه اين كتابا رو دانلود يا از يه جا تهيه كن!

dirty_coat
26-07-2009, 16:45
شما احتمالا اونوقت كتابي با عنوان قرآن و معارف داشتين؟فكر كنم همه چيش تغيير كرد الان چند ساله شده دين و زندگي ولي يه سري به سايت chap.sch.ir بزن اگه لازمه اين كتابا رو دانلود يا از يه جا تهيه كن!
خوب شما مطمینی اینی که توی سایت هست همونیه که باید امسال کنکور بدیم؟

mehdi_7070
26-07-2009, 16:48
کتاب ما چیه ما اصلا دین و زندگی نداشتیم ولی الان یک دین و زندگی از یکی از این پارسالیهایی که کنکور دادن دستم رسیده و شماره ی صفحاتش با این برنامه ی کانون سازگاری داره ولی یکی میگفت عوض شده بابا ما که موندیم که کدومه؟

من فکر کردم شما دانش‌آموز هستید:20:
کتاب‌ها را با همون سایت chap.sch.ir مقایسه کنید:46:

dirty_coat
26-07-2009, 16:51
من فکر کردم شما دانش‌آموز هستید:20:
کتاب‌ها را با همون سایت chap.sch.ir مقایسه کنید:46:
اینجا که دو نوع کتاب داره

mehdi_7070
26-07-2009, 17:13
اینجا که دو نوع کتاب داره

فکر کنم شما باید اونایی که تاریخ چاپ ندارند را مقایسه کنی. مثلا اینا:
دین و زندگی2

دین و زندگی3

dirty_coat
26-07-2009, 17:31
فکر کنم شما باید اونایی که تاریخ چاپ ندارند را مقایسه کنی. مثلا اینا:
دین و زندگی2

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددین و زندگی3

پی دی اف ها رو باز نمیکنه

reza-atom
26-07-2009, 17:57
پی دی اف ها رو باز نمیکنه

براي باز شدن pdf ها حتما راهنماشو كه اول سايت هستش بخون!در ضمن مگه چندتا دين و زندگي داريم ؟ من فكر نميكنم تغيير كرده باشه!

dirty_coat
26-07-2009, 17:59
الان شما امسال سال اولته می خوای کنکور بدی یا نه؟

mehdi_7070
26-07-2009, 18:05
دوستانی که امسال سوم بودند، این pdf های سایت chap.sch.ir را چک کنند، ببینند کدومش مربوط به کتاب‌ خودشون هست؟! باشد که ما را از گمراهی نجات دهید

الان شما امسال سال اولته می خوای کنکور بدی یا نه؟
نه دوست عزیز... امسال کنکور دادیم ما!

dirty_coat
26-07-2009, 18:07
دوستانی که امسال سوم بودند، این pdf های سایت chap.sch.ir را چک کنند، ببینند کدومش مربوط به کتاب‌ خودشون هست؟! باشد که ما را از گمراهی نجات دهید

نه دوست عزیز... امسال کنکور دادیم ما!
کنکور رو چه جور دادی؟
رشته ات چیه؟

mehdi_7070
26-07-2009, 18:09
کنکور رو چه جور دادی؟
رشته ات چیه؟

اسپم بازاری شده اینجا:31:
تا چند روز دیگه کارنامه میاد، معلوم می‌شه چه افتضاحی بوده:19:
رشته ریاضی

dirty_coat
26-07-2009, 18:11
اسپم بازاری شده اینجا:31:
تا چند روز دیگه کارنامه میاد، معلوم می‌شه چه افتضاحی بوده:19:
رشته ریاضی
کی نتایج رو میدن؟

mehdi_7070
26-07-2009, 18:13
کی نتایج رو میدن؟
خودشون رسما تأکید می‌کنند که دهم اعلام می‌شه. ولی فکر نکنم کسی حرفاشون را باور کنه:31:

mazg
26-07-2009, 20:22
سلام.
بچه هایی که هفته بعد قلم چی دارن خیلی زیاد بخونن.چون طبق پیشبینی من:31:و تجربه،هروقت قلمچی خواسته مرور کنه(حتی یکم)خیلی سختتر میگیره.
در ضمن اگه پیشبینی من درست در نیومد،فحش ندین چون چیزی رو از دست ندادین.

dirty_coat
26-07-2009, 20:55
سلام.
بچه هایی که هفته بعد قلم چی دارن خیلی زیاد بخونن.چون طبق پیشبینی من:31:و تجربه،هروقت قلمچی خواسته مرور کنه(حتی یکم)خیلی سختتر میگیره.
در ضمن اگه پیشبینی من درست در نیومد،فحش ندین چون چیزی رو از دست ندادین.
چه پیشبینی های میکنی تو :27:
نکنه یک هفته زودتر سوالها دستت اومده :21:

mazg
26-07-2009, 21:18
چه پیشبینی های میکنی تو :27:
نکنه یک هفته زودتر سوالها دستت اومده :21:
نه نیومده.فقط حدس زدم.البته واسه بهمن خان ما فرقی نداره که دفعه قبل 2 ساعت وقت اضافه آوردی ایندفعه 1 ساعت وقت اضافی میاری:46:.(شوخی کردما)

vahid0801
26-07-2009, 21:26
دوستان.واسه رشته ریاضی چه کتابایی رو پیشنهاد میکنید؟مبتکران رو زیاد تعریف میکنن.نظر شما ها در مورد کتابا چیه؟
میخوام برم انقلاب یه سری کتاب بگیرم در مورد دروس مختلف.

ممنون میشم راهنمایی کنید

mehdi_7070
26-07-2009, 21:36
دوستان.واسه رشته ریاضی چه کتابایی رو پیشنهاد میکنید؟مبتکران رو زیاد تعریف میکنن.نظر شما ها در مورد کتابا چیه؟
میخوام برم انقلاب یه سری کتاب بگیرم در مورد دروس مختلف.

ممنون میشم راهنمایی کنید
حوصله داشتید این‌ها را بخونید:31:
ادبیات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عربی، دین و زندگی، زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریاضی، فیزیک، شیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه سوالی هم داشتید این‌جا پیگیری کنید:
◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dirty_coat
26-07-2009, 21:45
راستی بچه ها یک کتاب توپ برای ریاضی تجربی میشناسین؟( تو 10 جا تقاضا کردم ولی جواب نگرفتم)

navid_ir
26-07-2009, 22:46
راستی بچه ها یک کتاب توپ برای ریاضی تجربی میشناسین؟( تو 10 جا تقاضا کردم ولی جواب نگرفتم)
سلام
داداش من مبتکران (اندیشه سازان)تست رو خونده بود رشته ی تجربی بود ...شما هم قوی هستین فقط تستهای اونو بزنید کافیه ..نمیدونم پیدا میشه یا نه
موفق باشین

vahid0801
26-07-2009, 22:53
حوصله داشتید این‌ها را بخونید:31:
ادبیات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عربی، دین و زندگی، زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریاضی، فیزیک، شیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه سوالی هم داشتید این‌جا پیگیری کنید:
◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون.
اونوقت این کتابا ...... چیزه......مشتین دیگه؟؟؟!!!!:20::20:

منظورم اینه که بهترینان؟:10:

mehdi_7070
26-07-2009, 23:57
ممنون.
اونوقت این کتابا ...... چیزه......مشتین دیگه؟؟؟!!!!:20::20:

منظورم اینه که بهترینان؟:10:
توی همون پست‌ها هم گفتم. خیلی وقت‌ها کتاب به سلیقه‌ی ما بستگی دارد. این‌ها هم نظرات شخصی من هست. در عین حال سعی کردم با معرفی کتاب‌های مختلف و گفتن نقاط ضعف و قوت اون‌ها، تصمیم‌گیری را در نهایت برعهده‌ی خودتون بذارم. چون مطمئنا سلیقه‌ی شما با من و بقیه متفاوت هست. فکر کنم توضیحات کاملی باشه که اگه بخونید، می‌تونید تصمیم بگیرید کدوم کتاب‌ها براتون مناسبه.

dracula_killer
27-07-2009, 00:02
توی همون پست‌ها هم گفتم. خیلی وقت‌ها کتاب به سلیقه‌ی ما بستگی دارد. این‌ها هم نظرات شخصی من هست. در عین حال سعی کردم با معرفی کتاب‌های مختلف و گفتن نقاط ضعف و قوت اون‌ها، تصمیم‌گیری را در نهایت برعهده‌ی خودتون بذارم. چون مطمئنا سلیقه‌ی شما با من و بقیه متفاوت هست. فکر کنم توضیحات کاملی باشه که اگه بخونید، می‌تونید تصمیم بگیرید کدوم کتاب‌ها براتون مناسبه.

شما بهترین ها رو معرفی کردین!من کتاباتون رو تأیید می کنم و به همه اطمینان میدم که حرف ندارن

roham_06
27-07-2009, 09:30
کنکور رو چه جور دادی؟
رشته ات چیه؟
ميبينم كه تاپيك كنكور شده مكاني براي چاق سلامتي:31::31::31:

only4you_mehr
27-07-2009, 09:48

من واسه ریاضیه دوم مبتکران (2جلد) (تست) و سبز قلمچی (آموزش ) خوندم
ریاضی سوم هم اندیشه سازان و سبز حسابان قلمچی
ریاضی پیش هم مبتکران
نزدیک های کنکور هم 30 سال کنکور رو کامل خوندم

dirty_coat
27-07-2009, 10:02
من واسه ریاضیه دوم مبتکران (2جلد) (تست) و سبز قلمچی (آموزش ) خوندم
ریاضی سوم هم اندیشه سازان و سبز حسابان قلمچی
ریاضی پیش هم مبتکران
نزدیک های کنکور هم 30 سال کنکور رو کامل خوندم
حالا ریاضی رو چه جور زدی؟

only4you_mehr
27-07-2009, 12:06
حالا ریاضی رو چه جور زدی؟

بیشتر آزمون های کانون رو ریاضی 100 می زدم ولی کنکور وقت نیاوردم شد 83 که خیلی سخت بود ( هر چی زده بودم درست بود )

bnmnb
27-07-2009, 13:12
بیشتر آزمون های کانون رو ریاضی 100 می زدم ولی کنکور وقت نیاوردم شد 83 که خیلی سخت بود ( هر چی زده بودم درس بود )
30سال کنکور رو از کجا گیر آوردی؟
من که خودم رو کشتم.گیرم نیومد

bnmnb
27-07-2009, 13:13
البته من منظورم 30 سال کنکور مبتکران هست.

only4you_mehr
27-07-2009, 18:01
من منظورم قلمچی بود :دی

bnmnb
27-07-2009, 18:53
آها .اون که مثل نقل و نبات ریخته ت خیابوونا:27:

dirty_coat
27-07-2009, 20:26
بچه ها سایتی نمیشناسین که بتونم ازش کتاب ریاضی سال سوم مبتکران رو بخرم؟

mohsensoft
27-07-2009, 20:28
بچه ها سایتی نمیشناسین که بتونم ازش کتاب ریاضی سال سوم مبتکران رو بخرم؟
سلام
این سایت خیلی خوبه واسه خرید کتاب

این تبلیغات نیستا
چون این سایت اصلا نمیدونم مال کی هست

dirty_coat
27-07-2009, 20:35
کتابی که می خواستم رو نداشت سایت دیگه ای نمیشناسین؟

mohsensoft
27-07-2009, 20:38
با یه سرچ ساده تو گوگل کارت حله احتمالا
من که نمیشناسم
دوستان اگه میدونن بگن کار این دوستمون راه بیفته

roham_06
27-07-2009, 21:40
به نظر منم مهرداد جان راست ميگه 30 سال قلم چي خيلي وبه من خيلي ها بهم ميگفتن 10 استاد ... انديشه فايق و اين چرندا ولي 30 سال واسه اونا كه يه ذره بلدن خوبه خوبه:10:

reza-atom
28-07-2009, 00:03

يه سر به اينجا بزن هر كتابي بخواي داره!(سايت كهنه كاريه) كافيه تو قسمت جستجو بزني "مبتكران":
Adinebook.com
اگه باز نشد .ir بزن

frnsh
28-07-2009, 16:22
به نظر من اگه بیای ازمون بدی بد نیست

مرسی واسه نظرت. :11:
اما من برنامه ی خودمو دارم. اگه آزمون بدم، همه چیز به هم میریزه.

mohsensoft
28-07-2009, 19:34
مرسی واسه نظرت.
سلام
اشتباه منو تکرار نکن
ببین تو شاید برنامه ت خیلی خوب باشه
ولی برنامه ای که خودت میریزی توش انگیزه کمه
یعنی هر چقدر هم بخوای نمیتونی انگیزه به میزان کافی ایجاد کنی
ولی آزمون و حس رقابتی که توی اون هست خیلی بهت کمک میکنه
شاید احساس میکنی که عقب تر از بقیه هستی و اگه آزمون بدی اون نتیجه ی ایده آلت رو نمیگیری
اما تجربه ی من میگه خیلی از کسایی که اول خیلی آتیششون تنده تو اون آخر کم میارن
اما کسایی که ترازشون کمتر بوده و کم کم ترازشون رو زیاد کردن اون آخر موفق تر هستن
دلیلش هم اینه کسی که اول خیلی ترازش بالاست اگه 2 تا آزمون خوب نباشه یه فشار شدیدی روش وارد میشه و همه روش زوم میکنن
اما کسی که اول زیاد تراز بالایی نداشته هی میبینه داره پیشرفت میکنه
تشویق های بقیه و خیلی چیز های دیگه هم بهش کمک میکنه که تا آخر خوب پیش بره
اگه من جای تو بودم حتما آزمون میدادم

mazg
28-07-2009, 19:42
سلام
اشتباه منو تکرار نکن
شاید احساس میکنی که عقب تر از بقیه هستی و اگه آزمون بدی اون نتیجه ی ایده آلت رو نمیگیری
اما کسایی که ترازشون کمتر بوده و کم کم ترازشون رو زیاد کردن اون آخر موفق تر هستن
دلیلش هم اینه کسی که اول خیلی ترازش بالاست اگه 2 تا آزمون خوب نباشه یه فشار شدیدی روش وارد میشه و همه روش زوم میکنن
محسن جان حرفاتو کاملا قبول دارم.ولی باید بگم که قبل شما منو خیلیهای دیگه به ایشون تذکر دادیم.ولی مرغ فرنوش خانوم کاملا 1پا داره.یه جمله هست که میگه هیچکسی رو به زور نمیشه به بهشت برد.

dirty_coat
28-07-2009, 19:49
دوستان قدیمی از ازمون کانون به بعد خبریشون نیست بابا دلم براشون تنگ شده مگه ادم چقدر باید درس بخونه!

mazg
28-07-2009, 19:58
دوستان قدیمی از ازمون کانون به بعد خبریشون نیست بابا دلم براشون تنگ شده مگه ادم چقدر باید درس بخونه!
سلام بهمن خان.چه خبر؟
دیدی آخرم عکس کارنامتو نزاشتی:31::31::31::46::46:
در ضمن آدم باید زیاد درس بخونه.
(اسپم نیستا)

dirty_coat
28-07-2009, 19:59
سلام بهمن خان.چه خبر؟
دیدی آخرم عکس کارنامتو نزاشتی:31::31::31::46::46:
در ضمن آدم باید زیاد درس بخونه.
(اسپم نیستا)
رشته ات چیه شما؟

mazg
28-07-2009, 20:10
رشته ات چیه شما؟
رشتم ریاضیه.ولی به تجربی هم غلاقه مندم.:46:

lomon
28-07-2009, 20:52

سلام...
ببخشید که رک و راست و بی تعارف خدمت شما عرض می کنم... من هیچ وقت الکی پست نمی زنم مگر اینکه خیلی واجب باشه و این مطلب رو می تونی از بچه هایی که بنده رو می شناسن تحقیق کنی و از پست های قبلیم متوجه خواهی شد... ولی الان دلم می سوزه که این حرف ها رو نگم...

و اما اون مطلبی رو که می خواستم خدمتتون عرض کنم این بود اون افرادی که میگن من برنامه خودم رو دارم در 98 درصد موارد بعد از کنکور متوجه می شن که چه غلطی کردن.... نمونه اش برادر خود من که از من بزرگتر هستش و الان داره فوق لیسانسش رو تو رشته نانو تکنولوژی از دانشگاه تربیت مدرس می گیره موقع کنکور کارشناسی گفت من برنامه خودم رو دارم و اصلا به حرف دیگران توجهی ندارم واین قلمچی و غیره سوسول بازیه.... و از این قبیل حرف ها دست آخر بعد از کنکور رتبه اش شد 4000 و دوستش که گاگولی بیش نبود به زور هزار و یک مشاور و برنامه و کلاس و ... رتبه اش شد 2000 ....
تازه برادرم اون سال تو یکی از بهترین مدرسه های نمونه مردمی تهران درس می خوند و بچه خیلی باهوشی بود جالبه که قبل از کنکورش حتی یه دونه هم کنکور آزمایشی نداد و خوب در آخر هم به حقش نرسید....
از این دست آدم ها خیلی زیاد هستند.... به نظر من شما در صورتی می تونی بگی که برنامه خودم رو دارم که دست کم تو یه مدرسه سطح بالا درس خونده باشی... وگرنه من می بینم اون روزی رو که حسرت زده و پشیمون می شی...

اگر هم خیلی کله شقی که الا و بالا برنامه خودم رو باید اجرا کنم عیبی نداره... تا آبان ماه برنامه خودت رو داشته باش ولی از آبان یه کنکور آزمایشی بده اگه رتبه منطقه زیر 200 شدی برنامه خودت رو ادامه بده ولی اگه نشدی شاید هنوز خیلی دیر نشده باشه که تو ادامه آزمون ها خودت رو نشون بدی...

موفق باشی

roham_06
28-07-2009, 21:26
من تا بهمن ماه با برنامه قلم رفتم جلو بعدش قاطي كردم خودم خوندم ولي آزمونا رو ميدادم ترازمم هم زياد فرقي نكرد با اون موقع كه هماهنگ بودم
ولي به نظر من با برنامه آزمونا بخوني بهتره
اگر چه قلم چي در ابتداي سال تحصيلي خيلي خيلي كنده

reza-atom
29-07-2009, 00:55
frnsh عزيز به حالا كه تا اينجا با برنامه ي خودت رفتي اگه عوضش كني احتمالا ضرر ميبيني!چون ممكنه اضطراب داشته باشي كه به برنامه ي تخيلي كانون (يا گزينه ٢) نرسي!!!
پس بهتره كه از مهر ماه با كانون همراه شي! منم ميخوام همين جوري برم جلو!هر چند كه ميدونم با اين برنامه ي خودم تا آخر تابستون پايه رو تموم نميكنم...

saeed_h1369
29-07-2009, 11:20
سلام...
ببخشید که رک و راست و بی تعارف خدمت شما عرض می کنم... من هیچ وقت الکی پست نمی زنم مگر اینکه خیلی واجب باشه و این مطلب رو می تونی از بچه هایی که بنده رو می شناسن تحقیق کنی و از پست های قبلیم متوجه خواهی شد... ولی الان دلم می سوزه که این حرف ها رو نگم...

و اما اون مطلبی رو که می خواستم خدمتتون عرض کنم این بود اون افرادی که میگن من برنامه خودم رو دارم در 98 درصد موارد بعد از کنکور متوجه می شن که چه غلطی کردن.... نمونه اش برادر خود من که از من بزرگتر هستش و الان داره فوق لیسانسش رو تو رشته نانو تکنولوژی از دانشگاه تربیت مدرس می گیره موقع کنکور کارشناسی گفت من برنامه خودم رو دارم و اصلا به حرف دیگران توجهی ندارم واین قلمچی و غیره سوسول بازیه.... و از این قبیل حرف ها دست آخر بعد از کنکور رتبه اش شد 4000 و دوستش که گاگولی بیش نبود به زور هزار و یک مشاور و برنامه و کلاس و ... رتبه اش شد 2000 ....
تازه برادرم اون سال تو یکی از بهترین مدرسه های نمونه مردمی تهران درس می خوند و بچه خیلی باهوشی بود جالبه که قبل از کنکورش حتی یه دونه هم کنکور آزمایشی نداد و خوب در آخر هم به حقش نرسید....
از این دست آدم ها خیلی زیاد هستند.... به نظر من شما در صورتی می تونی بگی که برنامه خودم رو دارم که دست کم تو یه مدرسه سطح بالا درس خونده باشی... وگرنه من می بینم اون روزی رو که حسرت زده و پشیمون می شی...

اگر هم خیلی کله شقی که الا و بالا برنامه خودم رو باید اجرا کنم عیبی نداره... تا آبان ماه برنامه خودت رو داشته باش ولی از آبان یه کنکور آزمایشی بده اگه رتبه منطقه زیر 200 شدی برنامه خودت رو ادامه بده ولی اگه نشدی شاید هنوز خیلی دیر نشده باشه که تو ادامه آزمون ها خودت رو نشون بدی...

موفق باشی
مرسی ازت لومون جان
من چند باری به فرنوش نظرمو دادم همشو بر عکس اجرا کرد : دی
نمیخواستم دیگه چیزی بگم اما لومون درست میگه نمونش یکی از فامیلای ما همسن منه گیر داده بود من برنامه خودمو دارم هر چی گفتم بیا کانون گوش نکرد می گفت مگه خودم چمه؟ من رفتم کانونو اون نرفت تا که به عید رسید هول برش داشت اومد کانون اما دیگه نتونست خودشو جمع کنه رتبشم جمعه بهت میگم تا بفهمی موفق باشی فرنوش جان

beh,p
29-07-2009, 13:04

بچه ها این همه گفتند ولی تو گوش نکن.فقط اگه تابستون رو با برنامه خودت پیش بری ،خودت خود به خود میفهمی که باید از مهر به یعد توی کانون ثبت نام کنی چون میفهمی بی برنامگی یعنی چی:13:

dirty_coat
29-07-2009, 13:59
فرنوش یک چیزی بهت میگم گوش کن :
همونطور که قبلا گفتم من کسی بودم که از زمستون شروع کردم و هیچ پایه ای هم نداشتم و درسها رو خوندم و قبول شدم و هیچ جا هم ثبت نام نکرده بودم تا اینجا که یادته
ولی امسال که قصد دارم دوباره کنکور بدم بازم قصد داشتم ازمون و از اینجور چیزا شرکت نکنم ولی حالا نمیدونم چی شد اتفاقی و از روی تفنن رفتم ثبت نام کردم و اول از برنامش خوشم نیومد ولی وقتی که ازمون رو دادم خیلی بهم چسپید بعد دوباره به برنامش نگاه کردم و دیدم واقعا همه ی جوانب رو در نظر گرفته و هر کی توی هر سطحی میتونه به بهترین حد خودش برسه که این خیلی قابل تحسین هست زیرا اگه خود انسان بخواد برنامه ای بریزه که به بهترین حد خودش برسه هرگز نمیتونه
حالا اینجا رو گوش کن:
اگر من همون سال که کنکور داشتم میومدم و ثبت نام میکردم حتما حتما به جای 190 زیر 10 میاوردم خوب حالا نظر من اینه که شما برنامه ی کانون رو بگیر و از ازمون 24 مهر شرکت کن و اگه خیلی وسواس داری که وقت برای خوندن ازمونهاش کم نیاری میتونی یه کاری کنی که به دو کار بیارزه:
شما از همین شتبه شروع کن طبق برنامه ی 24 مهر جلو برو که تا ازمون 24 مهر کانون چندتا ازمون جلو بیفتی بعد بعد مهر وقتی میخواستی ازمون 24 مهر رو بدی فقط یک مروری میکنی و اگه از شنبه ای که بیاد شروع کنی 28 اسفند برنامه ی کانون رو تموم میکنی و همچنین تا اخر سال برنامه رو 2 بار مرور میکنی حتما حتما رتبه ی خوبی میاری
موفق باشی

reza-atom
29-07-2009, 14:24
نظر من اینه که شما برنامه ی کانون رو بگیر و از ازمون 24 مهر شرکت کن و اگه خیلی وسواس داری که وقت برای خوندن ازمونهاش کم نیاری میتونی یه کاری کنی که به دو کار بیارزه:
شما از همین شتبه شروع کن طبق برنامه ی 24 مهر جلو برو که تا ازمون 24 مهر کانون چندتا ازمون جلو بیفتی بعد بعد مهر وقتی میخواستی ازمون 24 مهر رو بدی فقط یک مروری میکنی و اگه از شنبه ای که بیاد شروع کنی 28 اسفند برنامه ی کانون رو تموم میکنی و همچنین تا اخر سال برنامه رو 2 بار مرور میکنی حتما حتما رتبه ی خوبی میاری
موفق باشی

چرا همتون گير دادين به frnsh :31:
راستي ميخوام بدونم شما برنامه ي 24 مهر به بعد يا خود 24 مهر رو دارين !؟؟؟ من فقط تا 22 شهريور رو دارم اگه ميشه اينجا بذارين:40:

dirty_coat
29-07-2009, 14:53
چرا همتون گير دادين به frnsh :31:
راستي ميخوام بدونم شما برنامه ي 24 مهر به بعد يا خود 24 مهر رو دارين !؟؟؟ من فقط تا 22 شهريور رو دارم اگه ميشه اينجا بذارين:40:
مگه بهت ندادن؟

reza-atom
29-07-2009, 20:46
مگه بهت ندادن؟

من فقط يه برنامه دارم اونم مال پارسال (سومه ) كه توش تنها برنامه ي تابستونه ! حالا اگه لطف كني اسكن بزني خوبه يا عكسي ازش بگيري تو سايت بذاري ممنون ميشم.

dirty_coat
29-07-2009, 20:53
من فقط يه برنامه دارم اونم مال پارسال (سومه ) كه توش تنها برنامه ي تابستونه ! حالا اگه لطف كني اسكن بزني خوبه يا عكسي ازش بگيري تو سايت بذاري ممنون ميشم.
من رشته ام تجربیه و برنامم بدردت نمیخوره

majid.khaledi
30-07-2009, 10:52
قبل از سلام بگم كه اين مقال توسط آقاي مفيدي يك معلم سخت كوش از كشورمان است تهيه شده
با سلام
خيلي ها برايشان سوال است و پيش خود مي گويند : چه جوري بخونم و روزي چه قدر، چه درسهايي رو مطالعه كنم كه آمادگي براي هر گونه تست و تشريحي رو داشته باشم و از چه کتابهایی استفاده كنم»
-----------------------------------------------------------------
سوال بالا را به دو مرحله تقسیم می کنیم:

(الف) چگونه می توان کتب درسی ریاضی را به طور عمقی مطالعه کرد؟
(ب) چگونه می توان در تست زدن موفق شد؟ آیا واقعاً راه میانبری - همانگونه که بسیاری از موسسات کنکور ادعا می کنند - وجود دارد؟

پاسخ سوال (الف):

1- برای خودتان برنامه هفتگی داشته باشید به گونه ای که اگر کسی از شما پرسید مثلاً روز دوشنبه ساعت 10 صبح یا پنجشنبه ساعت 5 بعد از ظهر قرار است چه کنید، برای آن پاسخ دقیقی داشته باشید. برنامه شما باید کاملا متعادل و به دور از هر گونه افراط و تفریط باشد. یک نوجوان دانش آموز و یا یک جوان دانشجو برای پیشرفت خود، غیر از فعالیتهای عمیق علمی متناسب با رشته خود، احتیاج به استراحت و خواب مناسب (حداقل 7 ساعت)، ورزش، دیدار دوستان و آشنایان، شرکت در فعالیتهای عبادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، دیدن برنامه های تلوزیونی، مطالعات غیر درسی مانند مطالعه روزنامه ها، مجلات، رمان و ... دارد. برنامه را به گونه ای طراحی کنید که اولا همه فعالیتهای لازم (حتی خواب و بیداری و غذا خوردن) شما را پوشش دهد و ثانیا شما را خسته نکند. توجه کنید که همه روشهای مطالعه که بعد از این توضیح خواهیم داد، باید تحت همین برنامه سازماندهی شود.

2- متن درس را مانند کسی بخوانید که می خواهد آنرا تدریس کند. حال ببینیم یک معلم خوب قبل از تدریس چه می کند: او با استفاده از تجربیات قبلی خود، ابتدا درس را کاملا و به طور عمیق مطالعه و سپس از مطالب آن خلاصه برداری می کند. به مطالب و تمرینات کتاب بسنده نمی کند و به وسیله کتب معتبر ، مطالب و مسائل جدید و جالبی به طرح درس خود می افزاید. گاهی هم برای اینکه بهتر و راحت تر تدریس کند، جداولی تهیه می کند و یا وسایلی با دست خود می سازد.

بنابر این «اگر می خواهید خوب بخوانید، همانند یک معلم بخوانید.» اگر برایتان امکان دارد درس را برای دیگری تدریس کنید و به او اجازه دهید از شما سوالاتی درباره همان درس بپرسد. اگر چنین امکانی برایتان نیست، بعد از مطالعه و خلاصه برداری، کتاب را کنار بگذارید و همانند یک معلم همان درس را برای خودتان تدریس کنید. دقت کنید که میزان مهارت شما در تدریس یک درس معمولا برابر است با میزان فهم مطالب آن درس توسط شما.

3- خودتان را به فکر کردن روی مساله های ریاضی عادت دهید. توجه کنید که بسیاری از مسائل خوب به راحتی حل نمی شوند بنابر این اگر در حل هر مساله ای موفق نشدید، ناامید نشوید. برای حل مسائل تلاش کنید هر چند اگر ساعتها و روزها وقت شما را بگیرد. از وقتهای اضافی (هنگام پیاده روی - ایستادن در صفهای مختلف اتوبوس، خرید نان و ...) برای حل مسائل و فکر کردن روی آنها استفاده کنید. روی مسائل کتابهای درسی خود خوب فکر کنید و برای حل آنها وقت بگذارید اما به آنها اکتفا نکنید. همیشه یک مساله جدید برای حل در ذهنتان داشته و به دنبال مسائل جدید باشید. از هیچ مساله ای نترسید. از مسائل مربوط به المپیادهای سالهای گذشته کشوری و بین المللی اطلاع داشته باشید و اگر فرصت کردید راه حل آنها را نیز پیدا کنید. در کل سعی کنید دایرة المعارف مسائل ریاضی ذهنتان را -یعنی مجموعه مسائلی که دیده اید نه مسائلی که حل کرده اید- دائماً توسعه دهید. اگر چند ماه خودتان را به این کارها عادت دهید، مسائل کتابهای درسی - و نتیجتاً تستهای کنکور- برایتان کاملا پیش پا افتاده خواهد شد. به امید خدا در همین تایپیک به بعضی از کتابهای معتبر مساله نیز اشاره خواهد شد.

4- مسائل جدید طراحی کنید. متن بعضی از مسائل کتاب را (بعد از حل آنها) به گونه ای مناسب تغییر دهید و سپس آنرا حل کنید. مثلا صورت و مخرج مساله را با هم عوض کنید، مثبها را منفی و منفی ها را مثبت کنید، اعداد را تغییر دهید، به مساله یک رادیکال اضافه یا کم کنید، اگر مساله ای با یک فرض به شما داده شده است فرض را بردارید و بررسی کنید که آیا مساله بدون آن فرض نیز درست یا نه، اگر درست است آنرا بدون آن فرض حل کنید و اگر درست نیست برای آن، مثال نقض ارائه کنید. بررسی کنید که آیا عکس مسائلی که به صورت شرطی داده شده اند درست است یا نه و ...

5- روی بعضی از مسائل گروهی کار کنید. می توانید چند مساله (از کتاب یا خارج آن) انتخاب و بین خود تقسیم و در فرصتی که معین می کنید روی آنها کار کنید و سپس راه حلها را با یکدیگر بررسی نمایید و اگر توانستید راه حل این مسائل را با معلمین خود نیز در میان بگذارید.

6- از مطالعه مجلات ریاضی (همانند «مجله برهان» و یا «رشد ریاضی») غافل نشوید. این مجلات تاثیر بسیار خوبی روی خواننده خود می گذارند.

7- اما آخرین پیشنهاد در این قسمت: در مسابقات علمی شرکتی فعال داشته باشید، چه در آنها برنده شوید، چه نشوید. اگر در شهر شما دانش آموزانی هستند که در مسابقات ریاضی موفق بوده اند، با آنها ارتباط علمی برقرار و از تجربیاتشان استفاده کنید. در حد توانتان در سمینارهای علمی مدرسه، شهر و ... شرکت کنید و اگر می توانید برای این سمینارها مقاله ای بنویسید و در آنها درباره کارتان سخنرانی کنید. گاهی هم به دانشگاههای شهرتان سری بزنید و اگر اجازه دادند از کتابخانه و فضای علمی آنجا استفاده کنید.

majid.khaledi
30-07-2009, 10:55
پاسخ سوال (ب):

به راستی آیا واقعاً راه میانبری در تست زنی- همانگونه که بسیاری از موسسات کنکور ادعا می کنند - وجود دارد؟ آیا واقعاً می توان دانش آموزی را که پایه علمی او بسیار ضعیف است با این به اصطلاح «روشهای من درآوردی» به رتبه های اول کنکور رساند و قبولی او را در دانشگاه تضمین کرد؟! مطمئن باشید که چنین راهی وجود ندارد! دلیل آن نیز -غیر از تجربه های این حقیر و سایر همکارانم- رتبه اولی های کنکور هستند. سالهاست که بسیاری از رتبه های اول کنکور در مصاحبه های خود بیان می کنند که حتی یک کلاس کنکور هم ندیده اند و عامل موفقیت خود را بعد از توکل بر خدا و زحمات پدر و مادر و معلمینشان، تلاش و کوشش خود می دانند و معمولا به این نکته هم اشاره می کنند که از اولین روزهای ورورد به دبیرستان درسها را خوب و عمیق خوانده اند و آنرا به روزهای نزدیک کنکور حواله نکرده اند. متاسفانه تبلیغات کاملاً حساب شده ای که سالهاست موسسات کذایی کنکور حتی در رادیو و تلوزیون به راه انداخته اند کار خود را کرده و باعث تغییر ذائقه علمی خانواده ها شده است به طوریکه با نهایت تاسف بسیاری از پدر و مادران عزیز ما قبولی فرزندانشان در کنکور را مساوی شرکت آنها در موسسات کنکور می دانند که البته این تغییر ذائقه به نفع جیب مبارک این موسسات هم تمام شده است و بد نیست بدانید که طبق آماری، مجموع پولی که موسسات کنکور کشور سالیانه به جیب می زنند تقریبا برابر است با پولی که از صنعت نفت عاید کشور می شود(!!!) بنابر این بهتر است نام بعضی از این موسسات را «کارخانجات صنایع کنکور» بگذاریم. این را به تجربه خدمتتان عرض می کنم - و با تحقیق کوچکی خودتان نیز به آن دست می یابید- که اکثریت کسانی که نامشان در بروشورهای تبلیغاتی یا در تبلیغات صدا و سیمای موسسات کنکور به عنوان قبولیهای رتبه های اول دانشگاه از آن موسسه آورده می شود از دانش آموزان باسواد و معدل بالای دبیرستان هستند که اگر در آن موسسه شرکت هم نمی کردند در دانشگاه قبول می شدند. فکر می کنید چند درصد از این دانش آموزان از آنهایی بوده اند که سطح معلومات علمیشان از متوسط به پایین است و با معجزه این آقایان به دانشگاه راه یافته اند؟! اگر هم چنین افرادی در میان قبولیها پیدا شود اولا درصدشان بسیار پایین است، ثانیاً خودشان هم بسیار تلاش کرده اند و اگر همین تلاش را بیرون از موسسه می کردند چه بسا رتبه بهتری می آوردند. حتی اگر چنین افرادی به طور کاملا تصادفی و به قول خودشان با کلکهای کنکوری- و یا علل دیگری که درست نیست در اینجا درباره آنها صحبت کنیم - در دانشگاه قبول شده اند تازه اول بدبختی آنهاست. اینها معمولا در دانشگاه دوام نمی آورند و یا با هزار بدبختی و فلاکت فارغ التحصیل می شوند. حال با این مقدمه طولانی سعی می کنیم به سوال قسمت (ب) پاسخ دهیم:

1- مطمئن شوید که دروس ریاضی را به طور عمقی مطالعه کرده اید، روی مسائل ریاضی داخل و خارج کتاب به اندازه لازم فکر کرده اید و موفق به حل بسیاری از آنها شده اید. از لحاظ روانی خود را متقاعد کنید که قوت و قدرت علمی لازم را برای رقابت با دیگران در مسابقه ای به نام کنکور به دست آورده اید. به طور خلاصه مطمئن شوید که در حد توانتان به مراحل قسمت (الف) -که در بالا به آنها اشاره شد - عمل کرده اید. توجه کنید که این مرحله بسیار مهم است و بدون عبور از این مرحله به هیچ عنوان نباید وارد مراحل بعدی شوید.

2- تستهای «خام» ریاضی ده سال اخیر کنکور سراسری را تهیه کنید. به عبارت «خام» توجه کنید. تستها دقیقا باید همانهایی باشند که در کنکور سراسری بدون هیچ گونه دخل و تصرفی به داوطلبان داده شده است. در بعضی از کتابها تستها به صورت طبقه بندی شده و موضوعی هستند. این گونه کتابها و جزوات برای این مرحله مناسب نیستند.

3- بعد از تهیه این تستها، سوالات کنکور دو سال اخیر را کنار بگذارید به گونه ای که جلوی چشمان شما نباشد. به اصطلاح آنها را در قرنطینه بگذارید. سپس چند روزی با فرصت مناسبی که برای خود کنار می گذارید، تستهای هشت سال باقیمانده را موضوع بندی کنید. به طور مثال سوالات سال 75 کنکور را بردارید و از تست اول شروع کنید. با دقت تمام تعیین کنید که این تست مربوط به کدام کتاب درسی و کدام موضوع و فصل آن کتاب است و این موارد را یادداشت کنید. (در این مرحله لازم نیست که خود تست را حل کنید.) همین کار را تا تست آخر انجام دهید. بعد از اتمام این کار، تستهای هم موضوع را کنار یکدیگر در دفتری یادداشت کنید و سپس برای خود آماری از این موضوعات تهیه کنید که مثلا چند درصد از تستها در موضوع توابع، حد و پیوستگی، مشتق ، انتگرال ، خط و صفحه، ماتریسها، مثلثات، محاسبات لگاریتمی و ... هستند. همین کارها را برای سالهای دیگر نیز تکرار کنید و در آخر، درصد موضوعی تستهای این هشت سال را محاسبه کنید. حال با نگاهی کلی می توانید حدس بزنید که از کدام موضوع بیشتر سوال طرح شده است و باید روی کدام موضوعات بیشتر کار کنید و اگر ضعفی دارید برطرف نمایید.

4- حالا شروع کنید و تستهای هم موضوعی که کمترین درصد آمار شما را دارند حل کنید. در حل تستها عجله نکنید. آنرا به عنوان یک مساله نگاه کنید نه به عنوان تست. مطمئن باشید که اگر درسها را به خوبی خوانده باشید و روی مسائل مختلف فکر کرده باشید، حل این تستها برایتان به هیچ عنوان سخت نخواهد بود. اگر موفق به حل تست شدید ، حل آنرا هم یاداشت کنید. اگر نتوانستید تست را حل کنید بلافاصله به جواب آن مراجعه نکنید و برای حل این تست تلاش کنید حتی اگر یکساعت هم وقت شما را بگیرد. اگر باز هم موفق نشدید به راه حل آن مراجعه کنید و اگر راه حلی در اختیارتان نبود وارد حل تست بعدی شوید و بعدا روش حل تستی که از عهده حل آن بر نیامده اید از معلمین یا دوستانتان بپرسید و روش آنرا هم در دفتر یاداشت کنید. به هیچ عنوان از اینکه نتوانسته اید تست را در چند ثانیه حل کنید مایوس نشوید. سرعت تست زنی شما با سماجت شما در حل تستهای اولیه افزایش خواهد یافت. همین کار را برای موضوعات دیگر نیز که درصد بالاتری دارند به ترتیب انجام دهید.
این روش شما را مجبور خواهد کرد که دائماً به کتاب و دفترتان مراجعه کنید و همین کار تجربه تست زنی شما را افزایش خواهد داد و در جلسه کنکور به دردتان خواهد خورد. شاید این مرحله روزها و هفته ها و شاید ماهها طول بکشد، اما بسیار کارساز است و ترس شما را از مواجهه با تستهای مشکل تقریبا از بین می برد.

5- بعد از اینکه مرحله چهارم به اتمام رسید، این مرحله را یکبار دیگر تکرار کنید. این بار سرعت حل تستها باید بیشتر شده باشد زیرا قبلا آنها را حل کرده اید. مطمئن شوید که جواب همه تستها را می دانید و راه حلها را هم کاملا مرور کرده اید.

6- حال شریط جلسه کنکور را برای خودتان در خانه یا کتابخانه های عمومی و یا جاهای دیگر مهیا کنید. مکان ساکتی که حواس شما را پرت نکند. یکی از تستهای کنار گذاشته شده را از قرنطینه خارج کنید و با توجه به زمانی که برای شما در کنکور تعیین می شود، تستها را حل کنید. در آخر ببینید چند درصد تستها را درست حل کرده اید و علت اینکه تستی را درست حل نکرده اید چیست. سپس با رعایت موضوع، روش حل تستها را در دفتر مربوطه بنویسید.

7- تمام مرحله 6 را یکبار دیگر با تست کنار گذاشته شده دوم انجام دهید و بار دیگر خودتان را بسنجید. در این مرحله باید سرعت تست زنی شما و تعداد تستهای درست، افزایش یافته باشد.

8- در این مرحله - البته در صورت داشتن وقت کافی- تستهای جدید طرح کنید و بعد از اینکه به تعداد مناسبی رسید، با این تستها از خودتان امتحان بگیرید و سرعت و مهارت خود را بسنجید.

9- بعد از طی مراحل بالا مجازید که کتابهای معتبر تست را تهیه کنید و با تستهای بیشتری آشنا شوید. آموزش و پرورش کتابهای تست خوبی در موضوعات مختلف منتشر کرده است که می توانید از آنها استفاده کنید. البته کتابهای خوب تست منحصر به این کتابها نیست.

10- در چند روز مانده به کنکور، مطالعه را متوقف و فقط خلاصه دروس و مطالبی که به طور موضوعی در دفتر حل تستها یادداشت کرده اید، مرور کنید و جداً از خسته کردن خود بپرهیزید که خستگی در جلسه امتحان بسیاری از تلاشها یتان را بر باد خواهد داد. برادرانه و خاضعانه به خواهران و برادران مومن خودم توصیه می کنم که با وضو و نیز با صلوات بر محمد و آل محمد و با توکل برخدا و توسل به اهلبیت عصمت و طهارت (صلوات الله علیهم اجمعین) در جلسه کنکور حاضر شوید و مطمئن باشید که نتیجه زحمات خود را خواهید دید و شهد شیرین موفقیت را خواهید چشید، انشاءالله.

موفق و موید و پیروز باشید.

majid.khaledi
30-07-2009, 10:56
تقسيم‌بندي كلي برنامه‌ريزي
تابستان قبل از پيش‌دانشگاهي
از مهرماه تا نوروز
ايام تعطيلات نوروز
در ماه آخر چگونه درس بخوانیم
هفته اول ماه آخر قبل از امتحان بطور سراسري
روز آخر و شب كنكور

تابستان قبل از پيش‌دانشگاهي
- اگر ضعف بخصوصي در درس خاصي داريد نيرو روي آن درس بگذاريد درسي را كه مي‌خوانيد حتماُ تمام كنيد.
- ترجيحاً در كلاس استفاده كنيد و از معلم خصوصي استفاده نكنيد.
- پايان تابستان حتماً نمره خوب بياوريد.
- حتماً امتحان گرفته شود.
- تابستان فرصت ارزشمندي است آن را از دست ندهيد با برنامه‌ريزي و شركت در كلاسهاي مورد نياز برنامه‌جدي خود را شروع كنيد.

از مهرماه تا نوروز
برنامه ريزي هفتگي
1- برنامه‌ريزي براي دروس پيش‌دانشگاهي مطابق برنامه دبيرستان
2- برنامه‌ريزي براي دروس سالهاي قبل نيز بايد انجام گيرد.
3- ثبت كارهاي انجام شده بصورت روزانه جهت بررسي هفتگي
4- بررسي هفتگي كارهاي انجام شده مطابق برنامه‌ريزي انجام شده
5- براي جمعه‌ها درس مشخص نكنيم (فقط دروس روز شنبه پيش دانشگاهي) و بقيه زمان را براي عقب ماندگي دروس برنامه‌ريزي شده هفتگي
6- معمولاً 3/2 براي دروس اختصاي و 3/1 براي دروس عمومي برنامه‌ريزي شود
برنامه‌ريزي روزانه
- مطابق برنامه پيش دانشگاهي باشد (اولويت اصلي)
- دروس سالهاي قبل از روي برنامه‌ريزي هفتگي باشد
- در روز 6 يا 7 جلسه يك ساعت و چهل دقيقه درس بخوانيم و به ازاي هر جلسه 20 دقيقه استراحت كنيم (يا 12 تا 14 جلسه 50 دقيقه‌اي با 10 دقيقه استراحت)
- پنج شنبه عصر تعطيل براي تفريح و استراحت
- جمعه 2 جلسه كمتر از هر روز عادي
- روزهاي تعطيل ديگر مطابق روزهاي عادي
- تعداد جلسات كلاس‌هاي دبيرستان جزو جلسات روزانه محاسبه شود و بقيه جلسات تا 6 يا 7 جلسه در منزل مطالعه شود.
- حداقل يك جلسه در هر روز دروس پايه سالهاي قبل جزء برنامه باشد
چگونگي مطالعات قبل از عيد
- تا نوروز حداقل يك دور همه دروس بايد بصورت عميق مطالعه و ياد گرفته شود
- قبل از عيد يادگيري و درك مطلب مهم است و تست اهميت كمتري دارد و بعد از عيد مرور و تست زدن‌هاي عمقي و تعداد زياد
- در اين مرحله تست زدن بعنوان يادگيري است نه بعنوان مهارت و آمادگي
- در اين مرحله دروس اختصاصي ساعات بيشتر و دروس عمومي ساعات كمتر و به نسبت 3/2 و 3/1 مي‌تواند مفيد باشد
- براي دروس عمومي بيشتر بخوان و كمتر تست بزن و براي دورس اختصاصي خواندن، تمرين، تست با هم مطرح و مهم است، بطور كلي در قبل از عيد عميق خواندن و فهميدن و تشريحي كاركردن مهم است و امتحانات تشريحي مهم تراز آزمون‌هاي تستي است چگونگي مطالعات بعد از عيد
- بعد از عيد عمدتاً به مرور درس و تست زدن‌هاي موضوعي و كلي دروس بصورت تك درس و در ماه و هفته آخر تست زدن‌هاي جامع و براي همه دروس مي‌باشد
- در اين مرحله تست زدن بعنوان مهارت و سرعت و آمادگي پايه مطرح باشد
- بعد از عيد ساعات مربوط به دروس عمومي بيشتر و در بعضي اوقات برابر دروس اختصاصي مي‌باشد

ايام نوروز
- در ايام نوروز 3 يا 4 روز تعطيل كنيد و ترجيحاً به مسافرت برويد (29 اسفند تا سوم فرودين)
- روز 13 فرودين همراه خانواده به دشت و صحرا برويد و استفاده مناسب ببريد
- بقيه ايام نوروز فرصت مفيد و ارزشمندي است و بايد حداكثر استفاده را براي درس خواندن بگذاريد عدم استفاده از اين فرصت باعث عقب ماندگي شما از رقبا مي‌شود

در ماه آخر چگونه درس بخوانيم
نكات كلي :
- مرور جامع همه دروس مهم است تأكيد مي‌گردد همه دروس
- سراغ يادگيري مطالب جديد نرويد، مطالب يادگرفته شده را طوري تمرين كنيد كه كاربردي شده و تبديل به مهارت شود
- كلاس‌هاي يادگيري تعطيل شوند
- ساعت خواب و بيدار شدن را مطابق كنكور (10 شب تا 6 صبح) عادت دهيد
- ساعات درس خواندن را افزايش ندهيد بلكه اگر ممكن بود حتي مقداري كم كنيد
- فقط منابع و جزواتي كه خوانده‌ايد دوره كنيد و از منبع جديد استفاده نكنيد
- حافظه بيناي (آنجه قبلا ديده‌ايد) و حافظه شنوايي (آنچه قبلاً شنيده‌ايد) بايد مرور شود نه چيز جديد
- مرور نه خيلي ريز و وسواسي و نه خيلي سرسري باشد
- مرور خلاصه‌ها و نكات استخراج شده توسط شما مهم است
- مرور بخشهايي كه زير آن خط كشده‌ايد مهم است

برنامه‌ريزي هفته اول ماه آخر قبل از كنكور سراسري
- براساس دروس روزها را تقسيم كنيد و در هر مبحث تست‌هاي آنها را بويژه آنهائيكه غلط زده‌ايد و يا نزده بوديد مجدد بزنيد
- روش اول براساس سالهاي دبيرستان
- روش دوم براساس دروس
برنامه ريزي هفته آخر قبل از كنكور سراسري
- به تمام سوالات يك سال آزمون سراسري در يك نوبت پاسخ دهيد
- از صبح ساعت 8 مطابق زمان‌بندي كنكور انجام دهيد و سپس غلط‌ها را مرور و بررسي كنيد و بعد از ظهر زياد به خود فشار نياوريد و براي روز بعد آماده باشيد
- سوال كنكور دانشگاه آزاد اسلامي را براي فاصله زمان بين آن در كنكور قرار دهيد و آن را با كنكور سراسري مخلوط نكنيد

برنامه‌ريزي روز آخر
- 5/1 روز آخر را فقط استراحت و تفريح
- مواظب خوراك و حوادث باشد حجم غذا كم و مقوي
- سعي كنيد با افرادي كه كنكور ندارند و با افراد خانواد باشيد تا اظطراب آنها به شما منتقل نشود
- حوزه امتحاني خود را شناسايي كنيد
- صبح با صداي زنگ بيدار نشويد به افراد خانواده بسپاريد كه شما را بيدار كنند مطمئن باشيد آنها به موقع شما را بيدار مي‌كنند با آرامش و بدن نگراني از بيدار شدن بخوابيد
- صبحانه حتماً مقداري مواد قندي مثل مربا، كره، عسل بخوريد
- اگر شير سيستم گوارش شما را بر هم مي‌زند نخوريد
- زمان حركت را طوري تنظيم كنيد كه ترافيك و تصادف احتمالي باعث تأخير نشود
- پيداه روي سريع قبل از آزمون (نه به اندازه‌اي كه خسته شويد) باعث مي‌شود جريان خود در بدن شما سريع‌تر جريان پيدا كند و هم با نشاط شويد و خون بيشتري به مغز شما برسد
- اگر ساعت خوردن شما با آزمون فاصله كمتر از يك ساعت باشد خون بدن شما بجاي اينكه متوجه مغز شود در معده صرف حضم غذا مي‌شود
- مداد و مداد پاك كن و مداد تراش خوب و تميز و مناسب تهيه كنيد
- ساعت مچي دقيق و مناسب براي جلسه امتحان تهيه كنيد
- چند عدد شكلات براي ترسيم قند خون در جلسه امتحان همراه داشته باشيد و استفاده كنيد.

dirty_coat
30-07-2009, 11:56
با عرض معذرت می خوام بگم این اقا خیال کرده ما خیلی خیلی وقت داریم و ....................

mazg
30-07-2009, 13:14
سلام.دوست عزیز [majid.khaledi] واقعا زحمت کشیدید.خیلی ممنون.ولی باید بگم به نظر من در بعضی جاها اشتباه داره.ولی به هر حال ممنونم.

reza-atom
30-07-2009, 15:36
مقاله ي رياضي صفحه ي قبل خيلي خوب بود و جا داره از اين دوستمون تشكر كنم! من هم روشم اينجوريه و تازه دريافتم كه بايد رو مساله هاي رياضي تا جاييكه ميتوني فكر كني(البته مسائلي كه نياز به تفكر بيشتري دارن بذاريم آخر) و در كل هر چند زمان زيادي رفته ولي اگه خودمون حل كنيم بهتره تا اينكه تند تند جوابها رو ببينيم و ازشون رد شيم!

mazg
30-07-2009, 20:07
سلام بچه ها.
یه پیشنهاد دارم .اگه یه سری توی تاپیک های کنکور 88 بزنید میبینید که بچه ها نفرات اول تا دهم کنکورا رو حدس میزدن و حالا که اعلام شده اسامی رو گذاشتن.
من میگم هرکی فکر میکنه کنکور 89 ،1تا 10 میاره از الان اعلام کنه.فرقی نداره شاید 100 نفر بگن ما رتبه 1 میاریم .ولی واقعا بار روانی بالایی داره:
اگه موافقین بدون خجالت و ترس رتبه ای که سال بعد میارین رو بنویسید:؟

dirty_coat
30-07-2009, 20:18
سلام بچه ها.
یه پیشنهاد دارم .اگه یه سری توی تاپیک های کنکور 88 بزنید میبینید که بچه ها نفرات اول تا دهم کنکورا رو حدس میزدن و حالا که اعلام شده اسامی رو گذاشتن.
من میگم هرکی فکر میکنه کنکور 89 ،1تا 10 میاره از الان اعلام کنه.فرقی نداره شاید 100 نفر بگن ما رتبه 1 میاریم .ولی واقعا بار روانی بالایی داره:
اگه موافقین بدون خجالت و ترس رتبه ای که سال بعد میارین رو بنویسید:؟
1 تجربی و 1 زبان از منه:27:

mazg
30-07-2009, 20:28
راستی یادم رفت بگم خودم 1 ریاضی ام.:20:

dirty_coat
30-07-2009, 20:32
راستی یادم رفت بگم خودم 1 ریاضی ام.:20:
این سوال رو باید در مقطع های مختلف سال پرسید مثلا 1 ماه به کنکور..:21:

Mr Unknown
30-07-2009, 21:01
سلام...!
من رشته ام ریاضیه ولی می خوام امسال کنکور تجربی بدم
می خواستم بدونم زیست و زمین شناسی رو از رو چی بخونم؟حتما باید کتاب درسی باشه؟
ممنون

dirty_coat
30-07-2009, 21:03
سلام...!
من رشته ام ریاضیه ولی می خوام امسال کنکور تجربی بدم
می خواستم بدونم زیست و زمین شناسی رو از رو چی بخونم؟حتما باید کتاب درسی باشه؟
ممنون
اره حتما باید کتاب درسی رو بخونی

Mr Unknown
30-07-2009, 21:46
اره حتما باید کتاب درسی رو بخونی
کتابهای کمک درسی چی؟

dirty_coat
30-07-2009, 21:49
کتابهای کمک درسی چی؟
زیست و زمین نیازی به کمک درسی ندارند و فقط باید تست بزنی

.:HAMED:.
31-07-2009, 20:13
یه سری به آدرس زیر (کارنامه کونکوری های 88 بزنید عبرت کنین
منم از فردا دیگه میام میشم کنکوری 89

dirty_coat
31-07-2009, 22:00
بچه ها کجایین؟
مگه همه ی شما پشت کنکوری بودین که پیداتون نیست؟

Parnyan
31-07-2009, 22:02
بچه ها کجایین؟

همه رفتن لا لا ؟!!!:46:

dirty_coat
31-07-2009, 22:04
همه رفتن لا لا ؟!!!:46:
شما؟:18: میشه خودتونو معرفی کنین؟

mazg
31-07-2009, 22:04
بچه ها کجایین؟
مگه همه ی شما پشت کنکوری بودین که پیداتون نیست؟
راست میگه بابا ،1 تکونی 1 پستی 1مطلب آموزنده ای یه چیزی ،بزارین آخه:41:
تازه من همین جا از کسایی که رتبه خوب آوردم دعوت میکنم بیان تو تاپیک و رمز موفقیت و نصیحتاشونو بگن.

dirty_coat
31-07-2009, 22:06
راست میگه بابا ،1 تکونی 1 پستی 1مطلب آموزنده ای یه چیزی ،بزارین آخه:41:
تازه من همین جا از کسایی که رتبه خوب آوردم دعوت میکنم بیان تو تاپیک و رمز موفقیت و نصیحتاشونو بگن.
من تعجب میکنم این تاپیک از رونق افتاده:19:

Parnyan
31-07-2009, 22:07
شما؟:18: میشه خودتونو معرفی کنین؟

وااا این چه طرز .....:جدی

معرفی که نمیکنم ولی خب از بچه هایه همین تاپیکم :27: بعدهیمن دیگه ...چیزه بدی نگفتم که گفتین بچه ها کجان منم گفتن رفتن خوااابیدن !:13:

what's the problem ?!

dirty_coat
31-07-2009, 22:08
وااا این چه طرز .....:جدی

معرفی که نمیکنم ولی خب از بچه هایه همین تاپیکم :27: بعدهیمن دیگه ...چیزه بدی نگفتم که گفتین بچه ها کجان منم گفتن رفتن خوااابیدن !:13:

what's the problem ?!
اخه بچه های این تاپیک زود نمی خوابن

frnsh
31-07-2009, 22:10
اولا از همه ی دوستان ممنون :11:
من مشکلم سر آزمون دادن فقط اینه که برنامه ی درسی رو که ریختم رو مجبورم به خاطرش به هم بریزم و با برنامه ی آزمونها جلو برم. از برنامه ی خودم مطمئنم که جواب میده اما به قول: :31:

ولی مرغ فرنوش خانوم کاملا 1پا داره.یه جمله هست که میگه هیچکسی رو به زور نمیشه به بهشت برد.

واقعا فکر میکنم که باید روش آزمون رو هم امتحان کنم. چون نظر دو نفر (من و داداشم : دی) در برابر نظر خیلیهای دیگه خیلی کمه.

سلام...

موفق باشی

:11:
پس باید از مهر عضوش بشم. تا اون موقع میتونم طبق برنامه ی خودم پیش برم. کار درستیه؟
فقط سوال برام پیش اومده: اگه من از مهر توی آزمونها بیام، از چه درسهایی عقب میفتم؟ اصلا عقب میفتم؟ منظورم اینه که مثلا چیزی هست که توی آزمونهای تابستون باشه اما توی آزمونهای دیگه نباشه و باید حتما بخونمش تا خودمو به آزمونهای مهر برسونم؟

فرنوش یک چیزی بهت میگم گوش کن :
همونطور که قبلا گفتم من کسی بودم که از زمستون شروع کردم و هیچ پایه ای هم نداشتم و درسها رو خوندم و قبول شدم و هیچ جا هم ثبت نام نکرده بودم تا اینجا که یادته
ولی امسال که قصد دارم دوباره کنکور بدم بازم قصد داشتم ازمون و از اینجور چیزا شرکت نکنم ولی حالا نمیدونم چی شد اتفاقی و از روی تفنن رفتم ثبت نام کردم و اول از برنامش خوشم نیومد ولی وقتی که ازمون رو دادم خیلی بهم چسپید بعد دوباره به برنامش نگاه کردم و دیدم واقعا همه ی جوانب رو در نظر گرفته و هر کی توی هر سطحی میتونه به بهترین حد خودش برسه که این خیلی قابل تحسین هست زیرا اگه خود انسان بخواد برنامه ای بریزه که به بهترین حد خودش برسه هرگز نمیتونه
حالا اینجا رو گوش کن:
اگر من همون سال که کنکور داشتم میومدم و ثبت نام میکردم حتما حتما به جای 190 زیر 10 میاوردم خوب حالا نظر من اینه که شما برنامه ی کانون رو بگیر و از ازمون 24 مهر شرکت کن و اگه خیلی وسواس داری که وقت برای خوندن ازمونهاش کم نیاری میتونی یه کاری کنی که به دو کار بیارزه:
موفق باشی

:11:برنامه ی 24 مهر چی هست؟ فقط آزمونه دیگه؟
و اینکه قسمت پررنگ رو درست نفهمیدم. ممنون میشم یه کم بازش کنید.

من تا بهمن ماه با برنامه قلم رفتم جلو بعدش قاطي كردم خودم خوندم ولي آزمونا رو ميدادم ترازمم هم زياد فرقي نكرد با اون موقع كه هماهنگ بودم
ولي به نظر من با برنامه آزمونا بخوني بهتره
اگر چه قلم چي در ابتداي سال تحصيلي خيلي خيلي كنده

یعنی چی کنده؟ میشه یه کم توضیح بدین؟ :11:

بچه ها این همه گفتند ولی تو گوش نکن.فقط اگه تابستون رو با برنامه خودت پیش بری ،خودت خود به خود میفهمی که باید از مهر به یعد توی کانون ثبت نام کنی چون میفهمی بی برنامگی یعنی چی

:11:
من بی برنامه نیستم. فقط انگار برنامه م بهترین راه نیست.

سلام
اشتباه منو تکرار نکن

در مورد انگیزه، برنامه م بهم انگیزه ی زیادی داده. از خوندن عقب نمیمونم.
در مورد رقابت،تا حدی حق با شماست. کسی دور و ورم نیست که بخوام باهاش رقابت کنم چون کس دیگه ای نیست که برنامه ش مثل مال من باشه. اما توی برنامه م با خودم رقابت میکنم. مثلا اگه قراره توی چرخه ی دوره م، یه درس رو اولین بار توی 5 روز تموم کنم، دفعه ی دیگه باید کمتر باشه. یا مثلا توی اون نمودار روزانه که میکشم، باید همیشه خوب باشه.
در مورد اینکه میگین باید اول کم باشه و بعد زیاد بشه، نه اینکه آتیش تند باشه و بعد کم بیاره، به نظرم حرفتون کاملا درسته. اما من با آتیش تند شروع نکردم. اتفاقا خیلی هم آروم شروع کردم و کم کم دارم زیادش میکنم.
در مورد پیشنهادتون هم ممنون :11:

frnsh
31-07-2009, 22:14
من تعجب میکنم این تاپیک از رونق افتاده:19:

من تعجب نمیکنم :31:
اولا چون بچه ها مشکلاتشون سر کلاس رفتن یا نرفتن و آزمون و اینا حل شده. دیگه چیزی برای پرسیدن به اون حد نمونده.
دوما چون همه رفتن به برنامه شون عمل کنن و وقت نمیکنن زیاد بیان اینجا.

اخه بچه های این تاپیک زود نمی خوابن

تایید میشه.

dirty_coat
31-07-2009, 22:14
منظور من این بود که اگه حالا زودتر برنامه رو بخونی اونجا فقط مرور میکنی و اگه احیانا از برنامه ها عقب بیفتی جبران میشه

dirty_coat
31-07-2009, 22:15
اولا چون بچه ها مشکلاتشون سر کلاس رفتن یا نرفتن و آزمون و اینا حل شده. دیگه چیزی برای پرسیدن به اون حد نمونده.

تایید میشه.
بابا درس خوندن هم یک حدی داره :27:

frnsh
31-07-2009, 22:19
منظور من این بود که اگه حالا زودتر برنامه رو بخونی اونجا فقط مرور میکنی و اگه احیانا از برنامه ها عقب بیفتی جبران میشه

برنامه ش کتابه که باید خوند یا اینکه باید مشاور بگیرم؟ انگار اگه کلاس نگیرم نمیشه، ها؟

بابا درس خوندن هم یک حدی داره :27:

: دی
خرخونی حد نداره که! : دی

dirty_coat
31-07-2009, 22:21
بابا برنامش مشاور نمی خواد یک تیکه کاغذه
ادم باید به جای خر خونی عین ادم بخونه

mazg
31-07-2009, 22:22

.

سلام.به نظر من اگه شما 1 نگاه به تعداد صفحات تاپیک سال قبل(کنکور 88)بندازی میبینی 600 و خورده ای شده ولی ما با اینکه تازه نصف تابستون رفته نزدیک 130 تا رفتیم.به نظر من تعداد پست ها اینجا خیلی هم زیاد بوده ،ولی مثل درس خوندن خیلیها یک روند ثابت نداشته بعضی مواقع خیلی شلوغ بعضی مواقع هم مثل الان راکد.

در ضمن فرنوش خانوم توصیه میکنم که برنامه آزمون های قلم چی رو از نمایندگی شهرتون بگیرید شاید بدردتون بخوره اصلا شاید مکمل برنامه خودتون باشه.
(برنامش رو همینجوری الکی میدن منظورم اینه که حتما نمیخواد ثبت نام کنی)

mazg
31-07-2009, 22:26
حرفای بهمن خانو کاملا تایید میکنم،درضمن به همه پیشنهاد میکنم که فقط به خود کلمه خرخونی دقت کنن تا به اینکه روش اشتباهیه پی ببرن.

frnsh
31-07-2009, 22:42

کاملا تایید میشه. خرخونی اصلا از لغتش معلومه که درست نیست! : دی

سلام.به نظر من اگه شما 1 نگاه به تعداد صفحات تاپیک سال قبل(کنکور 88)بندازی میبینی 600 و خورده ای شده ولی ما با اینکه تازه نصف تابستون رفته نزدیک 130 تا رفتیم.به نظر من تعداد پست ها اینجا خیلی هم زیاد بوده ،ولی مثل درس خوندن خیلیها یک روند ثابت نداشته بعضی مواقع خیلی شلوغ بعضی مواقع هم مثل الان راکد.

در ضمن فرنوش خانوم توصیه میکنم که برنامه آزمون های قلم چی رو از نمایندگی شهرتون بگیرید شاید بدردتون بخوره اصلا شاید مکمل برنامه خودتون باشه.
(برنامش رو همینجوری الکی میدن منظورم اینه که حتما نمیخواد ثبت نام کنی)

به نظر من که روند کل تاپیک در حال رکوده.

در مورد برنامه هم ممنون. حتما یکی از این برنامه هاشو میگیرم. :11:

mohsensoft
31-07-2009, 23:10
در مورد انگیزه، برنامه م بهم انگیزه ی زیادی داده. از خوندن عقب نمیمونم.
در مورد رقابت،تا حدی حق با شماست. کسی دور و ورم نیست که بخوام باهاش رقابت کنم چون کس دیگه ای نیست که برنامه ش مثل مال من باشه. اما توی برنامه م با خودم رقابت میکنم. مثلا اگه قراره توی چرخه ی دوره م، یه درس رو اولین بار توی 5 روز تموم کنم، دفعه ی دیگه باید کمتر باشه. یا مثلا توی اون نمودار روزانه که میکشم، باید همیشه خوب باشه.
در مورد اینکه میگین باید اول کم باشه و بعد زیاد بشه، نه اینکه آتیش تند باشه و بعد کم بیاره، به نظرم حرفتون کاملا درسته. اما من با آتیش تند شروع نکردم. اتفاقا خیلی هم آروم شروع کردم و کم کم دارم زیادش میکنم.
در مورد پیشنهادتون هم ممنون
خواهش میکنم
قابلی نداشت
ولی در مورد این رقابت با خودت زیاد موافق نیستم
ببین
یه سری کارا هست که در حد حرف قشنگه
ولی عمل کردن بهش خیلی سخته
خب بالاخره مثل اینکه قانع شدی بری آزمون
امیدوارم موفق باشی
فقط سعی کن تا جایی که میتونی واسه خودت انگیزه درست کنی
مهم ترینش هم با آزمون درست میشه