PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنــکور 89 ؛ مشاوره - برنامه ریزی - شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41

masud-000000
10-06-2010, 14:15
من نمیدونم ما سهمیه شاهدی ها چه گناهی به درگاه ایزدی مرتکب شدیم که با ما اینجوری رفتار می کنید...:31:
جدا از شوخی باید بگم...
عکس کاملا معلومه که درستکاری شدست...
اگه خواستید من هم واستون سند میارم که باور کنین این عکس دستکاری شدست ...:11:

pcsoft_02
10-06-2010, 14:17
بچه ها شما می خواین روز قبل از کنکورو چکار کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

steps
10-06-2010, 15:01

هنوز بهش فکر نکردم اما شبش زود میخوابم که صبح خواب نمونم
:5:

rambo_1386
10-06-2010, 15:12
سلام به همه کنکوریهای عزیز(نمیدونم این جمله رو کی گفته یهو یادم افتاد!!!:31:) دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه تو این چند هفته پیشرفت فوق العاده ای بکنید:11:
واقعیتش اومدم هم یه خبر بدم یه سوال بپرسم!:31:
خبر:!فردا ساعت 17 شبکه آموزش یادتون نره!!! مهندس محمد مهربان مهمان برنامه فرصت برابر!!! امروز واسم اس اومد!
سوال!!! این که میگن میشه کارشانسی مدرک آزاد گرفت بعد واسه ارشد دولتی شرکت کنی درسته ؟؟؟ یعنی میشه مکانیک کارشانسی آزاد بگیری بعد مدرک ارشد از دانشگاه دولتی بگیری؟؟؟؟!!!

AmiIin
10-06-2010, 15:46
بیا امین جان این نرم افزار تخمین رتبه که دوست عزیزمون sky man آپلود کردند
با تشکر از sky man

یک دنیا ممنون سعید جان ..... . (و البته با تشکر از اقای sky man)

پ.ن : مثل اینکه این نرم افزار با win7 64 بیتی سازگاری نداره . راهی واسه اجرای درست و کاملش در این ویندوز هست ؟

BioHazard
10-06-2010, 17:15
سلام.

خارج 88 :

ادبیات: 29 !! :13: (8 تا غلط داشتم با یه عالمه نزده!!)
عربی: 66
دینی: 58
زبان: 70
ریاضی: 57
فیزیک : 70
شیمی: 54

ای بابا!!! اصلا پیشرفت که نمی کنم هیچی پسرفت هم می کنم!!!
چیکاررررررر کنم با این هندسه تحلیلــــــــــــــــــــ ــــــــــــی ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! همش از این کم میارم!! هر دفعه یه عالمه از هندسه تحلیلی نمی تونم جواب بدم! چیکار کنم؟؟؟

خوب پسرفت دلیلش چشمت بود ، که انشاالله خوب شده. فکر کنم بهترین کار الان اینه که تمام آزمون های قبلی رو ارزیابیشونو نگاه بندازی. جزوه خلاصه نویسی هم مفیده الان.

خوب تحلیلی به نظر گلواژه خوبه ، اگه داری ، مخصوصا جلد جدیدش که تست هم داره ، دوباره بخونش.

تا ظهرش یک درس اختصاصی رو مرور میکنم (فیزیک رو شاید) و بعد میرم استخر بعدش میشینم Eurvovision 2010 رو نگا میکنم :31:

fm992
10-06-2010, 17:37
مهم فقط ورود به دانشگاه نیست. اونی که با رتبه ی بالا یه جای خوب قبول بشه توی دانشگاه کم میاره و ادامه ی کار براش سخت می شه..

ما اون رو دیگه کار نداریم! فعلا به این کار داریم که جای اونا چه افراد دیگه ای که کم نمیاوردن میتونستن بشین توی دانشگاه!!!
و اینکه جای نگرانی واسه اونا وجود نداره. اونا هر چقدر بخوان می تونن تحصیلاتشون و طولانی کنن و هِی بیفتن!! ولی مثل سهمیه های عادی اخراج نشن!!! خب معلومه که بالاخره تموم می کنن و مدرک رو می گیرن!

خوشحال نباش امیر!

fm992
10-06-2010, 17:51
من نمیدونم ما سهمیه شاهدی ها چه گناهی به درگاه ایزدی مرتکب شدیم که با ما اینجوری رفتار می کنید...:31:
جدا از شوخی باید بگم...
عکس کاملا معلومه که درستکاری شدست...
اگه خواستید من هم واستون سند میارم که باور کنین این عکس دستکاری شدست ...:11:

دمت گرم خیلی باجنبه ای.
کار شهدا و خانواده هاشون واقعا بزرگ و ارجمند. من دست همگی شون رو می بوسم و خیلی براشون احترام قائلم. خیلی دوستشون دارم.
ولی مسعود هرچی جای خودش باشه ارزشش رو بهتر حفظ می کنه. جهاد و ایثار یه طرف و بنیان علمی یه طرف دیگه. فرزندان اون آدمای بزرگ برتری مغزی نسبت به دانش آموزای دیگه که پدر دارن ندارن..... شما در نظر بگیر که دولت بخواد یه امتیاز خاص برای خانواده های شاهد و ایثارگر و اینا قائل بشه به خاطر زحمتی که کشیدن و یا نمی دونم اینکه پدر اون خانواده مسئله ی جسمی داره و .... بخواد در واقع تسهیلات فراهم کنه. من از خدامه. خوشحال می شم دولتمون اینقدر مهربون باشه و به مردمش برسه. ولی مسائل رو با هم قاطی نکنه!! علم یه چیزه و آسایش یه چیز دیگه!! دولت می خواد کمک کنه لطفا منطقی کمک کنه! این همه زمینه که میتونه کمک کنه.... ولی قاطی کردن یه مقدار کار آدمای ... چی بگم خب نمی تونم چیزی بگم به اونایی که قانون می نویسن!!!

اینطوری بنیان علمی جامعه سست می شه... کیا قراره پایه ها رو بسازن؟ ...... اونی که می تونه با رتبه 1300 بشینه معماری تهران و 4 ساله همه مهندسیش رو تموم کنه از نظر کاری و اعتبار و پیشرفت خیلی می تونه با اونی که با 32000 نشسته معماری تهران و ترم در میون مشروط میشه (اونی که می بینم اینطور هست!!) خیلی فرق می کنه! ولی به هر حال ظرفیت دانشگاه ها تقسیم شده!!! یعنی اگه هیچ کدوم از بچه ها شاهد و جانباز از سهمیه شون استفاده نکنن جاهاشون خالی می مونه و با افراد عادی پر نمیشه. پس عملاً ورود این داوطلبای خیلی مهربون، توی قبولی بقیه تاثیری نداره!!

من با دانش آموزا و دانشجوهای شاهد و جانباز هیچ مشکلی ندارم بلکه خیلی هم باهاشون خوبم. دارم توی دوستام آخه. آخه اونا کاره ای نیستن بیچاره ها.

من با قانـــونـــــــــــــــش مشکل دارم اساســـــــــــــــــــی!! !!

masud-000000
10-06-2010, 18:00
با اجازه امین عزیز(dehtoday)
اینا رو میزارم واسه رفع شبه....
مربوط به سال 87 هست.؛سهمیه شاهد.
خودتون قضاوت کنید
:11:
کارنامه سراسری 87

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انتخاب رشته

نتیجه انتخاب رشته

نشد که بقیه آمار و ... رو قرار بدم.چون توی تصویر جا نمیشد ؛

Amir_oscar
10-06-2010, 18:17
ما اون رو دیگه کار نداریم! فعلا به این کار داریم که جای اونا چه افراد دیگه ای که کم نمیاوردن میتونستن بشین توی دانشگاه!!!
و اینکه جای نگرانی واسه اونا وجود نداره. اونا هر چقدر بخوان می تونن تحصیلاتشون و طولانی کنن و هِی بیفتن!! ولی مثل سهمیه های عادی اخراج نشن!!! خب معلومه که بالاخره تموم می کنن و مدرک رو می گیرن!

خوشحال نباش امیر!
کی گفته من خوشحالم؟!:31:
من هم کاملا موافقم که نباید اینجوری باشه و حرف هات رو قبول دارم! من فقط آینده ی کسایی که با سهمیه قبول می شن رو گفتم!!! حتی اگر هم مدرک بگیرن( که اگه مشروطی هاش زیاد بشه اخراج می شه!) توی شغلش نمی تونه خیلی بدرخشه!

mohsen_blid
10-06-2010, 18:31
بچه ها ایا میشه سوالات جامع سنجش و قلم چی رو گیر اورد

مثلا اگر سر امتحان نرفتیم از جایی میتونیم بگیریم
خودشون میزارن تو سایت
کسی نیست جواب ما رو بده راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MAHDI 07
10-06-2010, 18:32
شبیه ساز 88 رو زدم( آقا عجب کتاب بیخودیه این شبیه ساز!:2: از خود کنکور واقعاً سخت تره سوالاش) این درصدهام بود...به نظرتون چند میشه رتبم؟ روان شناسی بالینی بهشتی یا علامه قبول میشم؟ :9:
عومی ها:
ادبیات: 78
عربی: 81
دین و زندگی: 55
زبان: 38

اختصاصی:
ریاضی: 30
اقتصاد: 50( اما خداییش سوالاش استاندارد نبود...خود کنکور 88 دو تا مسئله داشته این 4 یا 5 تا مسئله بود فقط مسخره!)
ادبیات: 71
عربی: 64
تاریخ و جغرافی: 48
علوم اجتماعی: 86
منطق و فلسفه: 84
روان شناسی: 82

sky man
10-06-2010, 18:33
دمت گرم خیلی باجنبه ای.
کار شهدا و خانواده هاشون واقعا بزرگ و ارجمند. من دست همگی شون رو می بوسم و خیلی براشون احترام قائلم. خیلی دوستشون دارم.
ولی مسعود هرچی جای خودش باشه ارزشش رو بهتر حفظ می کنه. جهاد و ایثار یه طرف و بنیان علمی یه طرف دیگه. فرزندان اون آدمای بزرگ برتری مغزی نسبت به دانش آموزای دیگه که پدر دارن ندارن..... شما در نظر بگیر که دولت بخواد یه امتیاز خاص برای خانواده های شاهد و ایثارگر و اینا قائل بشه به خاطر زحمتی که کشیدن و یا نمی دونم اینکه پدر اون خانواده مسئله ی جسمی داره و .... بخواد در واقع تسهیلات فراهم کنه. من از خدامه. خوشحال می شم دولتمون اینقدر مهربون باشه و به مردمش برسه. ولی مسائل رو با هم قاطی نکنه!! علم یه چیزه و آسایش یه چیز دیگه!! دولت می خواد کمک کنه لطفا منطقی کمک کنه! این همه زمینه که میتونه کمک کنه.... ولی قاطی کردن یه مقدار کار آدمای ... چی بگم خب نمی تونم چیزی بگم به اونایی که قانون می نویسن!!!

اینطوری بنیان علمی جامعه سست می شه... کیا قراره پایه ها رو بسازن؟ ...... اونی که می تونه با رتبه 1300 بشینه معماری تهران و 4 ساله همه مهندسیش رو تموم کنه از نظر کاری و اعتبار و پیشرفت خیلی می تونه با اونی که با 32000 نشسته معماری تهران و ترم در میون مشروط میشه (اونی که می بینم اینطور هست!!) خیلی فرق می کنه! ولی به هر حال ظرفیت دانشگاه ها تقسیم شده!!! یعنی اگه هیچ کدوم از بچه ها شاهد و جانباز از سهمیه شون استفاده نکنن جاهاشون خالی می مونه و با افراد عادی پر نمیشه. پس عملاً ورود این داوطلبای خیلی مهربون، توی قبولی بقیه تاثیری نداره!!

من با دانش آموزا و دانشجوهای شاهد و جانباز هیچ مشکلی ندارم بلکه خیلی هم باهاشون خوبم. دارم توی دوستام آخه. آخه اونا کاره ای نیستن بیچاره ها.

يكي از ديالوگ‌هاي فيلم «كمال‌الملك» است كه مظفرالدين شاه مي‌گويد: «همه چيزمان بايد به همه چيزمان بيايد».

بدون شرح

masud-000000
10-06-2010, 18:35
دمت گرم خیلی باجنبه ای.

اصلا حرف شما متین ...

کلا من با درست یا نادرست بودن سهمیه کاری ندارم...
شایعات هم پشت سر سهمیه شاهدی ها زیاده و فعلا متهم اصلی ماهاییم که داریم از این سهمیه استفاده می کنیم .من می خوام از خودم دفاع کنم...

لطفا اگه وقت کردید یه نگاه به این مقاله بندازید(حدود 300-400 صحفه پیش هم قرار دادم این مقاله رو)

سهمیه ایثارگران؛ بی مهری، حق یا لطف
تا اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 88 کمتر از یک هفته باقی مانده و دوباره بازار شایعه در خصوص سهمیه های مختلف و مخصوصا سهمیه ایثارگران و فرزندان شاهد داغ است.داستان سهمیه شاهد و ایثارگر ، اعتراض و محکوم کردن این گروه به خاطر امتیاز ویژه و شِکوه به مسوولان به خاطر قوانین حاکم، روایت همیشگی مرداد و شهریور کنکور هر سال است.
داستانی که در اکثر موارد به حاشیه و شایعه و آمار و ارقام غلط و اغلب اغراق آمیز ختم می شود.
سهمیه ایثارگران تا پیش از برگزاری کنکور، حق مسلم جامعه ایثارگری است و به عنوان احترام و تقدیر و وظیفه مسوولان به این گروه در قبال دین، نظام و انقلاب به شهدا و ایثارگران معظم ارائه می شود و پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه و نهایی، می شود بهانه و دست آویز کسانی که در این ماراتن شلوغ و تنگاتنگ بی نصیب مانده اند،می شود اجحاف در حق داوطلبان عادی و بهره مندان این سهمیه با بی انصافی سدی برای پیشرفت داوطلبان معرفی می شوند.
گزارش امروز نگاهی نه از سر شایعه و بی انصافی بلکه مروری قانونی و بر پایه اصول و آیین نامه پذیرش سهمیه شاهد و ایثارگر است. نگاهی ریز و موشکافانه به چند برگ نخست دفترچه آزمون سراسری که همیشه با بی توجهی مواجه می شود. یک بی توجهی که آغاز تمام شایعات و بی انصافی هاست. نگاهی که پاسخی است به بی انصافی داوطلبان، اعتراض مسوولان و شاید بهانه ای برای رمز گشایی از این معمای شایعه ساز چندین ساله...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مطابق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری که با عنوان دفترچه شماره (1) سازمان سنجش و آموزش کشورموجود است ، چهار سهمیه در آزمون های سراسری روی رتبه نهایی داوطلب تاثیر می گذارد و داوطلب با استفاده از این سهمیه ها با دارا بودن شرایطی خاص از دیگر داوطلبان برتری می یابد، که یکی از این سهمیه ها سهمیه شاهد و ایثارگر است.
مطابق قوانین، سهمیه شاهد و ایثارگر به جانبازان انقلاب اسلامی ، آزادگان ، خانواده شهدا و رزمندگان ( با تعریف جانبازان 25 تا 69 درصد،همسران شهدا، مفقودین ، آزادگان و جانبازان با جانبازی 50 در صد به بالا ) تعلق می گیرد و این در حالی است که داوطلبان مشمول سهمیه شاهد و رزمنده فقط یکبار می توانند با استفاده از سهمیه مذکور در رشته تحصیلی دوره روزانه آزمون سراسری پذیرفته شوند.
دفترچه شماره (2) سازمان سنجش ، قوانین اعمال سهمیه و شرایط موجود در صورت خالی ماندن ظرفیت ها را به تفضیل شرح داده است.
مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گزینش بومی در رشته های روزانه به عنوان پر داوطلب ترین دوره ، پس از کسرسهمیه 40 درصدی رزمنگان با تعریف مذکور به صورت 60 در صد گزینش بومی و 40 درصد گزینش آزاد صورت می گیرد و در صورت عدم تکمیل ظرفیت اختصاصی به رزمندگان ،باقیمانده ظرفیت به صورت 50 در صد گزینش بومی و 50 درصد گزینش آزاد به داوطلبان اختصاص می یابد.
در دفترچه آزمون سراسری 88، به منظور سهولت در تفهیم چگونگی تقسیم بندی سهمیه ها سه نمودار نحوه پذیرش در دوره روزانه با نوع گزینش ناحیه ای ،استانی و کشوری ترسیم شده است.
در نمودار گزینش ناحیه ای که مختص 13 رشته های پر متقاضی شامل مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر،مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع در گروه ریاضی و فنی وپزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی در گروه علوم تجربی و حقوق، روانشناسی و حسابداری در گروه علوم انسانی است ،توزیع ظرفیت به شرط پذیرش تنها 100 نفر در یک رشته خاص به صورت 40 نفر از افراد واجد شرایط و برتر سهمیه ایثارگران و 60 نفر از داوطلبان غیر رزمنده صورت می گیرد و پس از تکمیل شدن ظرفیت رشته در دانشگاه خاص، 5 نفر شاهد در این رشته پذیرفته می شوند که این تعداد مازاد سهمیه دانشگاه و رشته بوده و خللی در حقوق داوطلبان وارد نمی کند.
در صورت تکمیل نشدن سهمیه رزمندگان ،ظرفیت خالی با 50 درصد افراد بومی ناحیه 3 و50 در صد از داوطلبان آزاد تکمیل می شود.
مطابق ضوابط ، مازاد 5 درصد سهمیه شاهد به فرزند و همسر جانباز 25 تا 49 درصد و مازاد 60 نفر غیر رزمنده به صورت 40 درصد داوطلب آزاد و 60 درصد بومی ناحیه 3 از منطقه 1 و 2 و 3 و خانواده شهدا توزیع می شود.
منظور از داوطلب آزاد فردی است که بدون در نظر گرفتن سهمیه و یا نوع استان بومی و صرفا بر اساس تقدم نمره کل در زیر گروه پذیرش می شود.
جدول پذیرش استانی که مختص به کلیه رشته های شبانه و نیمه حضوری استانی است فقط در اختصاص مازاد سهمیه رزمندگان به بومی استان با جدول فوق الذکر متفاوت است.
در تمام شرایط ذکر شده برای پذیرش دانشجو، داوطلبان شاهد و ایثارگر تنها به شرط دارا بودن حد نصاب نمره، یعنی کسب 75 در صد از حد نصاب گزینش آزاد می توانند از امتیاز سهمیه ایثارگری بهرمند شوند واین امر فرضیه ورود بدون قید و شرط خانواده ایثارگران و شایعات تبدیل رتبه های نجومی به اعداد یک یا دو رقمی را باطل می کند.
جالب توجه است که با وجود اعتراضات داوطلبان و در بعضی موارد مسوولان که اعمال این سهمیه در شرایط کنونی را جفا در حق داوطلبان عادی می دانند! سهمیه فرزندان شاهد مازاد سهمیه تعریف شده برای رشته و دانشگاه ها است و به عنوان امتیازی ویژه و کوچک به یمن قدر دانی از تمام آنان که عضوی از خانواده خود را برای پاسداری از این مرز و بوم از دست دادند مطرح است.
اعتراضات دانشگاه ها، مجلس و مسوولین به اختصاص این سهمیه به ایثارگران و گله مندی این افراد ازتمایز قایل شدن میان این گروه به عنوان انسان هایی که از خانه ،خانواده و آرامش خود برای بهره مندی امروز ایران از قدرت و آرامش و استقلال گذشتند با مردم عادی، هر ساله پس از اعلام نتایج کنکور آغاز می شود و فراموشکاری نسل سوم و برخی اوقات مسوولان به این موضوع تکراری دامن می زند.
شاید میزان 40 درصد سهمیه عددی بزرگی برای تقدیر،قدردانی وجبران سالها کمبود حضور پدری در خانواده به نظر می رسد...شاید !
مطابق اخباری که پس از اعلام نهایی کنکور سراسری هر سال از نهاد های متولی این امر گزارش می شود ، رزمندگان و جامعه ایثارگری با توجه به سهمیه 40 درصدی، تنها از 2 تا 10 در صد سهمیه خود استفاده می کنند.
برای آگاهی از ارقام و تعداد افراد شاهد و ایثارگر شرکت کننده در آزمون به سراغ متولیان این بحث در سازمان سنجش و آموزش کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران رفتیم تا ارقامی دقیق از نسبت جامعه ایثارگری به گروه تقریبا یک میلیون نفری این ماراتن بزرگ به دست آوریم.
در خصوص میزان ، تغییرات و ضوابط سهمیه ایثارگران با دکتر ابراهیم خدایی،معاون فنی و آماری سازمان سنجش و آموزش کشور به گفت و گو نشستیم تا حرف از سهمیه شاهد و ایثارگر به میان آمد بدون طرح سوال به تغییر رویه سازمان در سهمیه مازاد ایثارگران اشاره کرد و گفت: طبق روال هر سال باید سهمیه مازاد استفاده نشده ایثارگران به سمت سهمیه بومی هدایت می شد و این در حالی است که مازاد این سهمیه در سال جاری در 13 رشته مهم و پر متقاضی به صورت 50 در صد در سهمیه بومی و 50 در صد در سهمیه آزاد اعمال شد و این امر مشکل ساز شد.
وی در خصوص قوانین سهمیه شاهد متذکر شد:از کل سهمیه موجود در کنکور سراسری 40 در صد به رزمندگان (با تعریف مشخص در دفترچه شماره (1) ) و 60 در صد به داوطلبان عادی تعلق دارد و مطابق قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی مازاد سهمیه رزمندگان به طور مساوی بین سهمیه آزاد و بومی تقسیم می شود.
خدایی متذکر شد:علاوه بر سهمیه مذکور،فرزندان شاهد از سهمیه 5 در صدی مازاد بر کل سهمیه بهره می برند که اخلالی در حقوق دیگر داوطلبان وارد نمی کند و جدا از کل سهمیه کنکور است.
وی در خصوص علت استفاده 2 تا 10 در صدی ایثارگران از سهمیه خود خاطر نشان کرد: همانطور که در تمام دفرچه های آزمون های سراسری ذکر شده ایثارگران با هر شرایط و نمره خام نمی توانند از سهمیه مشخص شده استفاده کنند و امتیاز سهمیه فقط در صورت کسب 75 در صد نمره آخرین فرد قبول شده اعمال می شود.
خدایی برای اثبات ادعا به پرونده های آزمون سراسری سال 87 مراجعه کرد و گفت:مطابق آمارهای سال 87 از 26 هزار و 215 شرکت کننده شاهد و ایثارگر در کنکور سراسری 87 ، 12هزار و 530 نفر ، معادل 47 /8 درصد در این آزمون قبول و تنها 5 هزار و 500نفر یعنی معادل حدود یک در صد از دارندگان سهمیه ایثارگران،رزمندگان ،جانبازان و شاهد در کنکور پذیرفته شدند .
وی ادامه داد:میزان استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر در رشته های مختلف متغیر است و این رقم در دوره های روزانه به 5/8 در صد،در رشته دندانپزشکی 18درصد،در رشته برق دانشگاه شریف 10 در صد ، در رشته پزشکی 14 در صد و در رشته حقوق به 25 در صد می رسد و مجموع این آمار از 2 تا 10 درصد تجاوز نمی کند.
مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر صحرایی درخصوص پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال گذشته اعلام کرد: در سال 87 از 12 هزار و 530 نفر داوطلب شاهد و ایثارگر پذیرفته شده 4 هزار و 72 نفر از داوطلبان از طریق سهمیه طرح شاهد، 1 هزار و 530 نفر از طریق سهمیه خانواده شهدا ( خواهر ،برادر ،والدین) ،6 هزار و 285 نفر از سهمیه فرزندان و همسران جانبازان استفاده کردند.
هر ساله قریب به 550 هزار نفر در دانشگاه های سراسر کشور پذیرفته می شوند و این در حالی است که در نهایت خوش بینی، تنها 5 هزارنفر از این گروه به جامعه ایثارگری تعلق دارند،چیزی معادل یک صد و دهم پذیرفته شدگان کنکور و آیا این رقم بزرگ است برای قدر دانی و ادای دین و تشکر؟
چشم گیراست که هر سال به شدت با مخالفت و اعتراض رو به رو می شود؟ و آیا به راستی اجحاف می شود به کسانی که هیچ وقت بلندای پریشانی در زندگی یشان به تصور نبودن و نداشتن پدر نمی رسد، اجحاف می شود به فرزندانی که حتی خواب سالها پدر داشتن روی صندلی چرخدار را نمی بینند؟
کمی منصف باشید...لطفا...

منبع: حیات

BioHazard
10-06-2010, 19:07
دمت گرم خیلی باجنبه ای.

120% موافقم :دی

یاد یک حرفی توی یک برنامه تلوزیونی درباره ی کسی که چند رشته هم زمان خونده بود ، زده میشد افتادم. منتقدش به همینا داشت انتقاد میکرد.

با اجازه امین عزیز(dehtoday)
اینا رو میزارم واسه رفع شبه....
مربوط به سال 87 هست.؛سهمیه شاهد.
خودتون قضاوت کنید
:11:
کارنامه سراسری 87

انتخاب رشته

نتیجه انتخاب رشته

نشد که بقیه آمار و ... رو قرار بدم.چون توی تصویر جا نمیشد ؛

به نظر من زمان حلال مشکلاته ، حالا الان سهمیه 100% هم اعمال بشه ، کسی که درس نخونده ، میره پزشک میشه و آخرسر جراحی که دستگاه رو توی کلیه طرف جا میزاره و یک دفعه غیب میشه.

shifter
10-06-2010, 19:16

صبحش یه مجموعه تست عربی میزنم! [عمو دیبازر سفارش کرده اخه:31:] بعدش یه کم دینی و شیمی میخونم! بعدشم میشینم استرس میگیرم!!:13:

پ.ن: این بحث سهمیه شهدا و ... رو ول کنین! اخر و عاقبت نداره!

dehtoday
10-06-2010, 19:40
سلام دوستان ! واسه شفاف سازي بگم كه اين رتبه 476 كه نوشته بود منظورش رتبه در سهميه شاهد است ! ببينيد سهميه شاهد خودش يه سهميه جدا محسوب ميشه و ربطي به سهميه هاي مناطق نداره ! و اين رتبه مربوط به مناطق نيست ! بعدشم اينكه سهميه شاهد همونطوري كه دوست عزيزم مسعود نوشتن 5 % مازاده ! يعني اينكه كاري به قبولي هاي ديگران نداره مثلا اگه يه رشته اي 100 نفر ظرفيت داشته باشه اون 100 نفر ربطي به سهميه شاهد نداره و در واقع همراه سهميه شاهد ظرفيت اون رشته 105 نفر ميشه كه اون 5 نفر فقط به سهميه شاهد اختصاص داره و كاري به كار اون 100 نفر نداره !!! اضافه اينكه بعضي از دوستان گفتن باقي مانده سهميه شاهد و اوني كه پر نميشه رو چرا با آدماي عادي پر نميكنن و ميتونم بگم كه احتمالا منظور شما سهميه رزمندگان بوده نه شاهد ! چون سهميه شاهد اصلا خودش مازاده و همونطوري كه بالا توضيح دادم كاري به ظرفيت عادي نداره ! :13:

- اينم واسه راهنمايي دوستان در مورد نحوه تقسيم ظرفيت در يك رشته روزانه ( گزينش ناحيه اي و استاني و كشوري )

online_amin
10-06-2010, 22:27
حالا گذشته از این قضیه ها,

روز آخر کنکور خیلی مهمه.

که ما چی بخوریم چی نخوریم, ظهرش بخوابیم یا نخوابیم, مسموم, گرما زده, سرما زده, یا مریض نشیم. برای اینکه دستشویی مون :دی نگیره چی کار کنیم؟ مخصوصا وقتی که استرس به آدم وارد میشه, شدت دستشویی 10 برابر میشه. در این موقع اگر غذای ناجوری خورده باشید که خوب هضم نشده باشه خیلی گیر میده (فکر کنم کره این طوری باشه).

خلاصه تجربه های مشابه رو در میون بذارید.

nafas
10-06-2010, 23:25
جان خودتون استرس به آدم منتقل نکنین !

که ما چی بخوریم چی نخوریم, ظهرش بخوابیم یا نخوابیم, مسموم, گرما زده, سرما زده, یا مریض نشیم. برای اینکه دستشویی مون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگیره چی کار کنیم؟ مخصوصا وقتی که استرس به آدم وارد میشه, شدت دستشویی 10 برابر میشه. در این موقع اگر غذای ناجوری خورده باشید که خوب هضم نشده باشه خیلی گیر میده (فکر کنم کره این طوری باشه).

عزیزم بحثش نکن

راحتری از من گفتن

منم احتمالا هفته آخر نیام اینجا
استرسی میشم بیام :دی

steps
10-06-2010, 23:57
دوستان سعی کنید به خودتون استرس ندید و درباره عکس های مضخرفی که من می زارم بحث نکنید:31:

اما واقعا برای من سوال هست چرا اینجا همه درس خون هستند و من :5:.

به نظر من تو این چند روز مصرف عدس رو ببرید بالا من امروز رفتم یک گونی عدس خریدم که یک ماه اخر رو عدسی بخورم :31:
راستی چه شانس بدی داریم ما سال قبل موقع امتحان نهایی ها انتصابات بود و امسال جام جهانی من که فقط بازی های یک تیم رو نگاه می کنم.
22؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masud-000000
11-06-2010, 00:04
من هم تصمیم گرفتم که فقط بازی های اسپانیا رو ببینم...

پارسال همچین موقعی خیلی تو جو بودیم...امسال هم همینطور شده تا الان :31:

ولی جداً بیایید دیگه فقط موج مثبت(با اجازه آقا امیر) بدید و دادن موج منفی رو اکیدا ممنوع اعلام کنید.

یه سوال حالا چرا مصرف عدس رو بالا ببریم؟؟؟ نمیشه به جا عدس یه چیز خوشمزه تر بگید که به ذائقه ی ما هم بخوره؟؟؟؟:19:

Majid_17_206
11-06-2010, 06:02
سوال!!! این که میگن میشه کارشانسی مدرک آزاد گرفت بعد واسه ارشد دولتی شرکت کنی درسته ؟؟؟ یعنی میشه مکانیک کارشانسی آزاد بگیری بعد مدرک ارشد از دانشگاه دولتی بگیری؟؟؟؟!!!
معلومه که میشه...یکی از رفیقای داییم مهندسی معدن رو توی دانشگاه آزاد خوند بعد بره کارشناسی ارشد اومد امیرکبیر(اگه اشتباه نکم)...الان داره کار میکنه و ماهی یک تومن هم حقوق میگیره

Doublex
11-06-2010, 11:15
امروز آزمون سخت تر از قبلی بود ....

بد شانسی مخ منم وسطش هنگ کرد .... لعنت به این بدبیاری

راستی چرا اینطوری بود آزمون ... دیفرانسیلش خیلی زیاد شده بود !!!

اول دیفرانسیل بود بعدش هندسه بود باز دوباره دیفرانسیل بود ..... چه مسخره بازی ....

تو کنکور چند تا دیفرانسیل میاد ؟ ..چون دیفرانسیل خوب نمیزنم .... کلا بیخیال دیف میشم ....

shabeashegha
11-06-2010, 12:00
بچه ها چقدرررررر سخت بود آزمون قلم چی!شانس بیارم ترازم زیاد نیاد پایین . قرار بود یکی از درسای عمومی یکی از اختصاصیا سخت بیاد ولی خداییش همشون سخت بود:41:

dehtoday
11-06-2010, 12:01
آره آزمون امروز نسبت به آزمون قبلي سخت تر بود ! و اكثرا سوالاي آزمون سراسري سال هاي گذشته بودن ( مخصوصا معارف!)

shifter
11-06-2010, 12:05
وای چرا امروز قلمچی اینطوری بود سوالاش؟؟
گفتن 1 درس عمومی و 1 درس اختصاصی رو سخت میدن نه همشو که!:31:

اول دیفرانسیل بود بعدش هندسه بود باز دوباره دیفرانسیل بود ..... چه مسخره بازی ....
اره...خیلی قاتی پاتی بود...من کلا 15 تا بیشتر ریاضی نزدم!:13:
شیمیش هم خیلی مفهومی بود و تمرکز بالایی میخواست...عمومی هام با وجود استفاده از تکنولوزی! زمان های نقصانی بازم زمان کم اوردم!!:41:

ramin 69
11-06-2010, 12:11
سلام

امروز آزمون سنجش سوال هاش به نظرم خیلی خوب بود. بحث هایی که کم خونده بودم واقعا نمیشد بزنم ...
درضمن توی پاسخ نامش هم اون اشتباهات دیگه نیست.(یه دونه شیمی شاید ...)

اما در کل بهترین آزمون امسالش بود ، از نظر کیفیت سوال و برگه و ...

امرو توی حوزه امتحان این یارو که پشت بلندگو حرف میزنه از اولین دقیقه خیلی زیاد ضر زد ... بعد
حدودا ساعت 11 بود گفت ، داوطلبین محترم وقت آزمون به پایان رسید ...!!!!
کل سالن ترکید .... از کجاش دراورده بود نمیدونم.

حالا آزمون چطور بود بچه ها ؟؟؟؟؟

BioHazard
11-06-2010, 12:14
سنجش ریاضیش آسون بود (خاک بر سرم 3 4 تا غلط سره بی دقتی زدم :19::19:)

فیزیکش عجیب بود ، نه ؟؟؟!!!!!

Amir_oscar
11-06-2010, 12:33
درصدهای سنجشم:
ادبیات: 40
عربی: 57
معارف: 50
زبان: 38 (انتظار حداقل 60 داشتم!)
ریاضیات: 48
فیزیک: 35
شیمی: 41

new life
11-06-2010, 12:35

منم به نظرم فیزیکش خیلی عجیب بود !
تازه بعد از ازمون فهمیدم تعداد از سوالات دیفرانسیل دقیقا با همون اعداد کنکور 88 و87 بوده و عده ی زیادی هم از حفظ زدن !!!! چه ازمونی !من قبول ندارم:weird:

masud-000000
11-06-2010, 12:37

منم سنجش دادم
تایید میشه هم ریاضی آسون بود و هم فیزیکش عجیب و غریب.....:18:

میگم چرا سوالا ترتیب نداشتن یهو از سوال سال دوم میپرید سوال سال سوم و ودوباره سال دوم...
حال گیری بود....

کنکور هم اینجوریه؟؟؟:19:

shabeashegha
11-06-2010, 12:58

یعنی فیزیکش سخت بود یا ویژگی دیگه ای داشت که میگین عجیب بوده؟

BioHazard
11-06-2010, 12:58
منم سنجش دادم
تایید میشه هم ریاضی آسون بود و هم فیزیکش عجیب و غریب.....:18:

میگم چرا سوالا ترتیب نداشتن یهو از سوال سال دوم میپرید سوال سال سوم و ودوباره سال دوم...
حال گیری بود....

کنکور هم اینجوریه؟؟؟:19:

خوب خوبی قاطی دادن اینه که کارایی ذهنت واسه کنکور میره بالا ، حالا پشت سر هم بدن یا قاطی چه فرقی داره؟:دی

بچه هایی که مثل من باید برای استرسشون پروپرانولول بخورن ، از همین الان دیگه قطع کنند.
دلیلش:

من فهمیدم چرا درصدایی که قبل از آزمون میزنم با توی خود آزمون اختلاف زیاد داره. دلیلش هم این قرص هست که درسته با تنظیم ضربان قلب استرس رو کم میکنه ولی باعث کم شدن پروتوئینی که برای یادآوری هست میشه و بخشی از حافظه کم رنگ میشه . الان توی شبکه 4 نشون میداد از این قرص برای درمان ضایعات حافظه ای استفاده میشه.
مثلا موقع ارزیابی آزمون های علوی ، دفترچه اختصاصی رو از خودم آزمون میگیرم ، همیشه فیزیک رو بالای 60 میزنم ولی توی آزمون میشه 30.

یک منبع خوب درباره ی داروها :

و درباره ی پروپرانولول :

و همچنین :

Seek medical attention right away if any of these SEVERE side effects occur when using Propranolol:

Severe allergic reactions (rash; hives; itching; difficulty breathing; tightness in the chest; swelling of the mouth, face, lips, or tongue); chest pain; disorientation; fever with aching and sore throat; hallucinations; memory loss; mental or mood changes; numbness or tingling of the hands; persistent or severe vision changes; red, swollen, blistered, or peeling skin; severe dizziness; shortness of breath or wheezing; sudden, unusual weight gain; swelling of the hands, ankles, or feet; unusual bruising; unusually slow heartbeat; very cold or blue fingers or toes.

Read more:

BioHazard
11-06-2010, 13:07
یعنی فیزیکش سخت بود یا ویژگی دیگه ای داشت که میگین عجیب بوده؟

سوالای مبتکران (کتاب آزمونش جلد 1) ، از این آسون تر بود :31:

Mr.Unco
11-06-2010, 13:15
سنجش عمومی هاش به نظرم خیلی آسون بود
چه موضع جالبی داشت ریدینگ دوم.طراح خیلی متن قشنگی نوشته بود

ramin 69
11-06-2010, 13:16
سوالای مبتکران (کتاب آزمونش جلد 1) ، از این آسون تر بود :31:

سوالهاش فیزیک سنجش امروز خوب بود . اما پراکندگیش اصلا خوب نبود.
مثلا از فصل آخر فیزیک3 فقط یه سوال حفظی بود . از لوله های صوتی و اثر دوپلر سوال طرح نشده بود.
البته سوالی های خوبش این موضوع رو کمرنگ کرده.
. اون سوال که راجع به مدار استوا بود مدار 60 درجه شمالی ، اولین بار بود همچین چیزی میدیدم ...
درصدا هم:
ادبیات52
عربی60
دینی64
زبان73
ریاضی62
فیزیک68
شیمی45

masud-000000
11-06-2010, 13:18
خوب خوبی قاطی دادن اینه که کارایی ذهنت واسه کنکور میره بالا ، حالا پشت سر هم بدن یا قاطی چه فرقی داره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ما که بدطور هنگ کردیم:31:
اخه یه خورده همچین خیلی زیادی زیکزاکی سوال داده بودن:31: ...
عادت کرده بودیم سوالات مباحث و سال ها رو پشت سر هم ببینیم..حتی سوالات مجموعه ای قلم چی هم همینطوره...

nafas
11-06-2010, 13:23
و درباره ی پروپرانولول :

خوبه این قرصو بابام تو قرصاش برا قلبش میخوره

آزمون بعدی بزنم ببینم تاثیری داره یا نه :دی

shabeashegha
11-06-2010, 13:25
بچه ها شما میتونید کارنامه اولیه قلم چی رو ببینید؟مال من اخطار میده میگه شماره شناسنامت غلطه

mjorh
11-06-2010, 13:27
سايتي ، چيزي نيست كه يه برنامه ي كلي براي تابستون به آدم بده ؟ براي كنكور 90

BioHazard
11-06-2010, 13:30
ما که بدطور هنگ کردیم:31:
اخه یه خورده همچین خیلی زیادی زیکزاکی سوال داده بودن:31: ...
عادت کرده بودیم سوالات مباحث و سال ها رو پشت سر هم ببینیم..حتی سوالات مجموعه ای قلم چی هم همینطوره...

خوب آره ، ولی به نظر من اینجوری بهتره.

سوالهاش فیزیک سنجش امروز خوب بود . اما پراکندگیش اصلا خوب نبود.
مثلا از فصل آخر فیزیک3 فقط یه سوال حفظی بود . از لوله های صوتی و اثر دوپلر سوال طرح نشده بود.
البته سوالی های خوبش این موضوع رو کمرنگ کرده.
. اون سوال که راجع به مدار استوا بود مدار 60 درجه شمالی ، اولین بار بود همچین چیزی میدیدم ...
درصدا هم:
ادبیات52
عربی60
دینی64
زبان73
ریاضی62
فیزیک68
شیمی45
آره پراکنده بود. از لوله ها و اثر دوپلر سوال نداده بودن خیلی حالم گرفته شد :13: ، آزمایش یانگ هم همین طور.

خوب درباره سوال مدار ، توی قلم چی آبی یکی از سوالاش همین بود. سرعت توی مدار در کسینوسش ضرب میشه.
V=VCosa

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:29 PM ----------

خوبه این قرصو بابام تو قرصاش برا قلبش میخوره

آزمون بعدی بزنم ببینم تاثیری داره یا نه :دی

اگر دوز بالا باشه (40 میلی مثلا) اصلا سرش نرو چون ممکنه فشارت بیفته و احتمالا قلب درد هم میگیری.
ولی امتحانش مجانیه ، بعضی از سوالا مخصوصا توی فیزیک اذیتت میکنه

mjorh
11-06-2010, 13:31
بچه ها چقدرررررر سخت بود آزمون قلم چی!شانس بیارم ترازم زیاد نیاد پایین . قرار بود یکی از درسای عمومی یکی از اختصاصیا سخت بیاد ولی خداییش همشون سخت بود:41:

شما كه قلم چي رفتي ، تا الان راضي بودي يا نه ؟

sky man
11-06-2010, 13:32
درصدهای سنجشم:
ادبیات: 37
عربی: 19
معارف: 67
زبان: 45(انتظار حداقل 60 داشتم!)
ریاضیات: 43
فیزیک: 45
شیمی: 33

سوال 231 شیمی اشتباهه . همه گزینه هاش غلطه !

behnam_roli
11-06-2010, 13:33
حالم به هم خورد این حوزه مزخرف!!

گندشو در آوردن سر و صدا میکردن خیلی خیلی زیاد!من نمیدونم بچه های اون مدرسه روز جمعه تو این موقع از سال اونجا چیکار میکنن

یه عده هم داشتن فیتیله نگاه میکردن !حالا نفهمیدم تلویزیون کجا بود! یارو تو تلویزیون داد میزد فیتییییییییله اینا هم جواب میدادن جمعه تعطیله:18: مثلا اونجا دبیرستان هم بود!! مراقب ها هم عین خیالشون نبود

خوب نزدم به خصوص عمومی ها رو... با این سر و صدا بهتر از این نمیشد

ریاضی خیلی کشک بود

ریاضی یه دونه شیمی هم یدونه غلط داشت

راستی آواتار من کوش؟؟ مشکلی داشت مگه؟؟!

shabeashegha
11-06-2010, 13:36
شما كه قلم چي رفتي ، تا الان راضي بودي يا نه ؟
بستگی داره از چه نظر بگی . من اولش قرار بود برم سنجش ولی بعد تصمیمم عوض شد. به خاطر اینکه سوالای آزمونای جامع اول و دوم رو گرفتم دیدم پاسخنامش در برابر پاسخنامه آزمونای قلم چی خیلی ناقصه غلط هم داره ترجیح دادم برم قلم چی. بنظرم اینکه امروز سوالای قلم چی خیلی سخته شاید یه طورایی واسه امثال من خوب باشه تا سر کنکور بتونن همچین شرایطی رو مدیریت کنن هرچند بچه ها میگن سنجشم امروز سخت بوده (فیزیکش سخت بوده)

yusef
11-06-2010, 14:14
کدوم سوالات فیزیک عجیب و غریب بود؟
به غیر از 2-3 تا بقیش نرمال بود.

D & G
11-06-2010, 14:14
در مورد سختی این آزمون فقط می تونم بگم با توجه به اینکه آزمون قبلی با درصدای خیلی بهتر از اینا ترازم 5000 شده بود این آزمون مطمئن بودم میافتم به 4000 ولی شدم 5500 ...از نظر سختی واقعا وحشتناک بود ولی نکات آموزشی خوبی داشت من که تا شب یه دور کامل حتما بررسیش می کنم

AEZ_Best
11-06-2010, 14:15
سنجش امروز:
ادب71
عرب67
دین52
زبان61
ریاضیات 85 باید 90 به بالا میزدم!! اگه ببینید چیا رو اشتباه زدم! مثلا سوال اول (101)!!!!!!!!
فیزیک89
شیمی 71 (سوالاش رو تو پاسخنومه غلط جواب نداده بعضیا رو؟++فکر کنم غلط هم داشت 2 تا حد اقل.شایدم من ...)
در کل بد نبود از گند دیروزم خیلی بهتر بود!!!!!!

Ali-ch
11-06-2010, 14:19
سلام اینم سنجش من:
ادبیات:77
عربی:65
معارف:50
زبان: 42 :2::2::2:(هیچوقت نمیتونم همهه چی رو با هم خوب بزنم حالا تو آزمونای دیگه همه رو 40-50 میزنم زبانو85)
ریاضی:60
فیزیک:71
شیمی:60
نظرتونم بگید لطفا
مرسی خیلی

fardinstar
11-06-2010, 14:25
سلام. بالاخره بعد از 3 4 جلسه غيبت امروز رفتم آزمون دادم.
ديگه وقتي به اواخر فيزيك رسيدم خيلي انرژي كم آوردم. شما براي جلسه كنكور خوردني چي مببرين ؟ شكلات خوبه ؟

BioHazard
11-06-2010, 14:52
سنجش امروز:
ادب71
عرب67
دین52
زبان61
ریاضیات 85 باید 90 به بالا میزدم!! اگه ببینید چیا رو اشتباه زدم! مثلا سوال اول (101)!!!!!!!!
فیزیک89
شیمی 71 (سوالاش رو تو پاسخنومه غلط جواب نداده بعضیا رو؟++فکر کنم غلط هم داشت 2 تا حد اقل.شایدم من ...)
در کل بد نبود از گند دیروزم خیلی بهتر بود!!!!!!

مثل من که Tan^2x + 1 رو زدم sin^2x/1 ، اشکال نداره.

حوصله ندارم بشینم تصحیح کنم ولی داشتم نگاه میکردم توی پاسخ نامه ، سوال نمودار ادبیات رو گفته گذرا به مسند ولی گزینه رو اشتباه انتخاب کرده (گزینه 3 :18:)
ادبیات میتونستم 71% بزنم 6 تا غلط زدم :19::19:

Ghorbat22
11-06-2010, 14:54
:19:

قلمچی (تجربی) واسه شما هم سخت بود ؟

ترازم اومد پایین ...:41:قرار بود دو درس سخت باشه که !

شایدم من خوب نخوندم ....

BioHazard
11-06-2010, 14:55
ديگه وقتي به اواخر فيزيك رسيدم خيلي انرژي كم آوردم. شما براي جلسه كنكور خوردني چي مببرين ؟ شكلات خوبه ؟
خوب راستش رو بخوای من یک بار Hype مشکی قبل از جلسه خوردم تاثیر خوبی داشت

حالا فردا امتحان علوی شبیه ساز کنکوره باز ، Hype رو تست میکنم میگم

ولی شکلات و آب معمولی بهترین چیزه

shabeashegha
11-06-2010, 14:56
حالا میفهمم چقدر آزمون امروز قلم چی سخت بوده. با این درصدا ترازم عین تراز آزمون قبلی شد!

Mr.Unco
11-06-2010, 15:05

حالا فردا امتحان علوی شبیه ساز کنکوره باز ، Hype رو تست میکنم میگم

ولی شکلات و آب معمولی بهترین چیزه

من نمیگم Hype تاثیری نداره ولی آحه ساعت 8 ساعت چه طور آدم میتونه Hype بخوره؟:18:

Sabayon
11-06-2010, 15:15
سلام دوستان

من هم تاييد ميكنم كه امروز عمومي ها سخت بودن. ترازي كه اين درصد ها داده نشون ميده كه همه پايين زدن.

سامان جون كجايي كه اين عمومي ها تو رو مي طلبن ...

D & G
11-06-2010, 15:32
سلام دوستان

من هم تاييد ميكنم كه امروز عمومي ها سخت بودن. ترازي كه اين درصد ها داده نشون ميده كه همه پايين زدن.

سامان جون كجايي كه اين عمومي ها تو رو مي طلبن ...

یعنی اختصاصیاش خیلی آسون بود به نظرت؟؟؟ البته خب شما یه ذره فرق می کنه وضعیتت با من ولی همکلاسیای رتبه 2 رقمی من همشون می گفتن همش سخت بود...به نظر منم واقعا سخت بود مثلا من خودم حقم نبود فیزیک 12 بزنم یا ریاضی رو 20

fm992
11-06-2010, 15:38
درصدهای سنجشم:

سلام. درصدای من:
ادبیات: 58 !
عربی: 66 !
دین و زندگی: 50 !! :41:
زبان: 58 !!!!!!!!! :2: من خیلی وقتا جوابای ریدینگ های آزمونا رو قبول ندارم!!
ریاضی: 66 ( خیلی غلطای مسخره داشتم. امان از این حرص و طمع!! هِی هر دفعه می گم که تحلیلی نزنم من از این درس خیری نمی بینم... بازم زدم بازم زیاد زدم و بازم همش غلط!!!! اگه نمی زدم به 75 می رسوندم درصد رو.)
فیزیک: 85
شیمی: 49 !! بازم از سر واکنی جواب دادم!!

سوال 231 شیمی هم غلطه.
سوال 13 ادبیات گزینه1 درسته و جواب تشریحی هم همینه منتها نوشته 1 ! من درصدم رو با درست گرفتن این سوال حساب کردم.

امروز بعد از ظهر رفتم کانون رو بدم.... هنگ کردم!!! اومدم بیرون!
امروز خیلی غلط بزرگی کردم رفتم سنجش، و کانون رو از دست دادم......

Amir_oscar
11-06-2010, 15:43
درصدهای سنجشم:
ادبیات: 40
معارف: 50
زبان: 38 (انتظار حداقل 60 داشتم!)
ریاضیات: 48
فیزیک: 35
شیمی: 41

درصدهای سنجشم:

شما هم انتظار حداقل 60 زبان رو داشتی یا یادت رفت اون قسمت رو پاک کنی؟!:31:

fm992
11-06-2010, 15:48
سلام

امروز آزمون سنجش سوال هاش به نظرم خیلی خوب بود. بحث هایی که کم خونده بودم واقعا نمیشد بزنم ...
درضمن توی پاسخ نامش هم اون اشتباهات دیگه نیست.(یه دونه شیمی شاید ...)

اما در کل بهترین آزمون امسالش بود ، از نظر کیفیت سوال و برگه و ...

امرو توی حوزه امتحان این یارو که پشت بلندگو حرف میزنه از اولین دقیقه خیلی زیاد ضر زد ... بعد
حدودا ساعت 11 بود گفت ، داوطلبین محترم وقت آزمون به پایان رسید ...!!!!
کل سالن ترکید .... از کجاش دراورده بود نمیدونم.

حالا آزمون چطور بود بچه ها ؟؟؟؟؟

به نظر من سوالاش اصلا خوب نبود! اصلا اطلاعات علمی جالبی لازم نداشت! همش این رو به اون تبدیل کن! وخصوصا فیزیکش واقعا اصلا به فیزیک شبیه نبود. بابا دم قلمچی گرم....

ریاضی ش هم جالب نبود!! خیلی قاطی بود!!

ولی از نظر سایز و فونت خیلی خوب بود! اصلا به چشمام فشار نیومد... سر آزمونای قلمچی چشمام می ترکه از درد! ولی این خیلی خوب بود از نظر کاغذ و اندازه ی کلمه ها..

امروز واسه ما سوالای عمومی سوم ها رو داده بودن! تا اومدن عوض کنن 10 دقیقه طول کشید... اختصاصی ها رو هم جالبه.. 10 دقیقه دیر دادن!! هنوز هیچکی دفترچه نداشت توی بلندگو گفتن که اختصاصی رو شروع کنید!
بعدشم که مراقبه شروع کرد به جمع کردن دفترچه های عمومی!!!!!!!!! حالا هرچی بهش می گفتیم که بابا اینا مال خودمونه! نمی فهمید!! فکر می کرد کنکوره!!!!! آخر گفتم من پولش رو دادم بهت نمی دم!!! ... 10 دقیقه بعد اومدن و گفتن که مال خودشونه.. کِنف شد من حال کردم!

ولی از اینکه جلوی کولر بودم بسی حال کردم!

shifter
11-06-2010, 16:03
باورم نمیشد با این درصدای مزخرف ترازم حتی بالای 5000 بشه!!
خداییش علاوه بر سخت بودن خود منم زیاد حوصله نداشتم با سوالا درگیر بشم...شیمی رو میشد راحت بالاتر زد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کلا گند زدیم رفت....:19:

fm992
11-06-2010, 16:35
بچه ها خیلی سوالای سنجش یه جوری بوده!! من از آزمونای سنجش فقط همین یکی رو شرکت کردم. اصلا با همه ازمونا فرق می کردم مخصوصا فیزیکش!!! :13: فکر می کردم دارم سوالای راهنمایی ها رو حل می کنم!! توی ریاضی هم همین حس بد رو داشتم و بیست بار صفحه اول رو نگاه کردم که مطمئن بشم دفترچه رو درست گرفتم!!

به نظر شما یه جوری نبود؟؟؟!!! فیزیکش مسخره بود شدید!!

آزمونای قبلی سنجش هم همینطوری بوده؟؟؟!!

moraddad
11-06-2010, 16:41
این خوبش بود...
حیف وقت...حیف پا...حیف کمر...حیف نوک مداد.
مخلص آقا محسن و امیر اسکار خان هم هستیم...

BioHazard
11-06-2010, 17:08
من نمیگم Hype تاثیری نداره ولی آحه ساعت 8 ساعت چه طور آدم میتونه Hype بخوره؟:18:
کی گفت ساعت 8 :18::18: ، ساعت 10 به بعد.

بچه ها خیلی سوالای سنجش یه جوری بوده!! من از آزمونای سنجش فقط همین یکی رو شرکت کردم. اصلا با همه ازمونا فرق می کردم مخصوصا فیزیکش!!! :13: فکر می کردم دارم سوالای راهنمایی ها رو حل می کنم!! توی ریاضی هم همین حس بد رو داشتم و بیست بار صفحه اول رو نگاه کردم که مطمئن بشم دفترچه رو درست گرفتم!!

به نظر شما یه جوری نبود؟؟؟!!! فیزیکش مسخره بود شدید!!

آره سوالاش یجوری بود. راستی من ماتریس هارو چیکار کنم یادم میره :13::13:

fm992
11-06-2010, 17:21

نمی دونم. منم ماتریس ها رو بلد نیستم..
اصلا تصمیم گرفتم هندسه تحلیلی نزنم! سنگین تره!/ اگه به جای همه ی اینا هندسه پایه و دیفرانسیل می دادن 90% می زدم براشون!! (خسته نباشم!) :31:

hasti rs
11-06-2010, 17:40
من که آزمون امروز و واقعا" افتضاح دادم ، عمومی رو میتونستم بهتر بدم ولی تمرکزم داغووووووووون شده بود :41:.
آخه این مراقبا چرا نمیفهمن چپ دستا نمیتونن 4 ساعت رو صندلیه راست دستا بشینن . اعصابم واقعا" داغون شد. 10 بار جامو عوض کردن . :41::41::41:

زمین شناسی : - 1 :31:
ریاضی : 13
زیست : 35
فیزیک : 9
شیمی : 30

عرب : 9
ادب : 32
دین : 27
زبان : 0

فکر میکردم با این درصدا ترازم 3000 بشه ولی با تعجب دیدم :

تراز کل : 5367

رتبه کشوری : 7113

رتبه در منطقه : 3482

Ali-ch
11-06-2010, 18:15
من که آزمون امروز و واقعا" افتضاح دادم ، عمومی رو میتونستم بهتر بدم ولی تمرکزم داغووووووووون شده بود :41:.
آخه این مراقبا چرا نمیفهمن چپ دستا نمیتونن 4 ساعت رو صندلیه راست دستا بشینن . اعصابم واقعا" داغون شد. 10 بار جامو عوض کردن . :41::41::41:

زمین شناسی : - 1 :31:
ریاضی : 13
زیست : 35
فیزیک : 9
شیمی : 30

عرب : 9
ادب : 32
دین : 27
زبان : 0

فکر میکردم با این درصدا ترازم 3000 بشه ولی با تعجب دیدم :

تراز کل : 5367

رتبه کشوری : 7113

رتبه در منطقه : 3482
من یه پیشنهاد دارم برات(خودمم چپ دستم)صندلی رو نود درجه بچرخون بعد هم جهت با بقیه بشین (باید پاتو از زیر دسته ی صندلی رد کنی)باور کن تکیه ندادن بهتر از خرد شدن گردن و ناقص شدنه بعدم سعی کن دنبال صندلی چپ نگردی یک درصد ممکنه بهت تو کنکور صندلی ندن اونوقت همین بلایی سرت میاد که امروز اومد
موفق باشی

wild_dragon
11-06-2010, 18:29
سلام
امروز آزمون سنجش خیلی مسخره بود
من درصدای عمومیم خیلی خراب شدن(ادب 42 و عربی 35و دینی 68 و زبان 20)
اختصاصی هم متوسط بود (ریاضی 60 و فیزیک 74 و شیمی 60)
سوال 119و 133 ریاضی غلط نیستن؟
حالا نمیدونم تو این فرصت باقی مونده تست عمومی بزنم یا بشینم کتاب رو بخونم؟
زبان هم اصلا نمی تونم لغت حفظ کنم نمیدونم چیکار کنم:41:

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:29 PM ----------

سلام

Amir_oscar
11-06-2010, 18:55
سوال 228 سنجش، مقدار مول هیدروژن رو از کجا به دست اورده؟

pcsoft_02
11-06-2010, 19:27
بچه ها کسی نمی تونه درس 10 دین و زندگی پیش رو از رو همگامان اسکن کنه برام بذاره ازتون ممنونم فووووووووووووری!

panizir
11-06-2010, 19:44
بچه ها كسي مي دوني رتبه بندي كنكور بر چه اساسيه؟؟ بر اساس ميانگين درصداست ( با احتساب ضرايب) يا اگه كسي درس سخترو بالا تر بزنه رتبش بهتر مي شه؟؟يعني فرق مي كنه 1 سوال عربي وقتي عربي سخته بزني يا يك سوال زبان؟؟

shifter
11-06-2010, 19:50
بچه ها كسي مي دوني رتبه بندي كنكور بر چه اساسيه؟؟ بر اساس ميانگين درصداست ( با احتساب ضرايب) يا اگه كسي درس سخترو بالا تر بزنه رتبش بهتر مي شه؟؟يعني فرق مي كنه 1 سوال عربي وقتي عربي سخته بزني يا يك سوال زبان؟؟
نه ...ارزش همه سوالا یکسانه...!
رتبه بندی هم فکر کنم براساس همون میانگین درصدا باشه که البته این به سختی و اسونی کنکور هر سال بستگی داره...مثلا سال پیش با میانگین درصد 42 رتبه ات حدود 6000 میشد اما سال 87 با میانگین 45 رتبه ات 6000 میشد!:46:

panizir
11-06-2010, 19:59
نه ...ارزش همه سوالا یکسانه...!
رتبه بندی هم فکر کنم براساس همون میانگین درصدا باشه که البته این به سختی و اسونی کنکور هر سال بستگی داره...مثلا سال پیش با میانگین درصد 42 رتبه ات حدود 6000 میشد اما سال 87 با میانگین 45 رتبه ات 6000 میشد!:46:

من از روي CD انتخاب رشته ميانگين درصد 2 نفرو حساب كردم معدلشون هم تاثير دادم اما با اين كه يكيشون حدود 1% از اون يكي ميانگينش بهتر بود رتبش حدود 2.5 برابر بود!!

swamp
11-06-2010, 20:10
من از روي CD انتخاب رشته ميانگين درصد 2 نفرو حساب كردم معدلشون هم تاثير دادم اما با اين كه يكيشون حدود 1% از اون يكي ميانگينش بهتر بود رتبش حدود 2.5 برابر بود!!
رتبه بندی کاملا براساس تراز هست
تراز هم که هم به درصد خودت بستگی داره هم به درصد بقیه
شما به این عکس نگاه بندازی متوجه میشی دوست من

ardalan.ha
11-06-2010, 20:20
سنجش جامع 3
ادبیات 69.3
عربی 69.3
دینی 54.6
زبان 42.6
ریاضیات 75.15
فیزیک 88.8
شیمی 68.57

behnam_roli
11-06-2010, 20:29
رتبه بر اساس ترازه

تراز هم به اختلاف درصد شما از درصد میانگین توی اون درس بستگی داره

مثلا درس دینی چون میانگینش بالاست اگه یه درصد نسبتا بالایی بزنین اونقدری تاثیر نداره چون اختلافش از میانگین کمه

ولی اگه عربی رو بالا بزنین چون اختلافش از میانگین زیاده تراز خیلی بالاتری میده(با اینکه ضریبش کمتره)

آخرم میانگین ترازهای هر درس با احتساب ضریباشون تراز کل میشه

M . Sayid
11-06-2010, 20:51
سلام به همه من 5 شنبه عصر آزمون قلمچی رو دادم
و میدونستم که سوالا واقعا سخت بود مخصوصا عمومی ها ولی نیومدم بگم که استرس نگیرین
اختصاصی ها رو هم خراب کردم رفت
دیروز بعد از سی و چند بار آزمون دادن(سال قبل و آزاد و علمی و قلمچی پارسال و امسال و...) اتفاقاتی افتاد که سابقه نداشته سر اولین سوال ادبیات حساسیتم اود یا عود کرد نمی دونستم سوالا رو حل کنم یا حواسم به آبریزش بینی باشه در کل وضعیت عجیبی بود تا وسطای عربی که دیگه رفع شد تازه گلاب به روتون دست به آب هم رفتم:31:
نکته جالب اینه که در طی 12 سال درس خوندن تو مدرسه کلا 10 بار دستشویی نرفتم ولی ایندفعه نشد دیگه:31:

Mr.Unco
11-06-2010, 21:16
کی گفت ساعت 8 :18::18: ، ساعت 10 به بعد.

خوب شما گفتی قبل از جلسه خوردی.معمولا هم امتحانات استاندارد ومهم ساعت 8 شروع میشند نه ساعت 10:31::31:

Barcelona09
11-06-2010, 21:34
سلام دوستان کنکوری ، من هر چی میگردم سوالای کنکور سراسری 85 تا 88 با کیفیت رو نمیتونم پیدا کنم (برای چاپ) ،سوالای خارج کشور رو از سایت کانون دانلود کردم ، ولی داخل کشور رو ندارم، برای چاپ میخوام ، میخوام آزمون جامع تو خونه از خودم بگیرم ، شما میدونید از چه سایتی میتونم گیر بیارم ؟ پیشاپیش از لطفتون متشکرم

rambo_1386
11-06-2010, 22:31
امروز شبه آموزش ترکونده بودا!!!مهندس مهربان و دکتر اناری واقعن دمشون گرم! کارگاهشون هم باحال بود کلی خندیدم:31: این مهندس مهربان چه آمار خفنی داد ؟! چندتا تست کنکور گفت که از تمرین + قضیه کتاب دیفرانسیل اومده کسی اینارو یادداشت کرد یه قضیه گفت که امسال به کتاب اضافه شده کسی میدونه کدومو گفت ؟! چه اشتباهی کردم یادداشت نکردم!!!اونور افتتحایه جام جهانی بود حواسم فقط یه لحظه پرت شدا!!!:41::41:
این بهبودی هم تو نوع خودش جالب بود رتبه های سنجش : سنجش 1 ، 1000 خرده ای سنجش 2 ، 4000 خرده ای و سنجش 3 ، 6000 خرده ای !!! اخر سر هم با رتبه 601 مکانیک امیر کبیر قبول شده به این میگن یه پشتکار عالی!!!هنوزم وقت هست:46:
راستی دکتر اناری گفت گرامر کنکور اینا مهمه درس 4 + 8 پیش + درس 5 + 6 سوم و مبحث " ربط "مهمه الان هم پیشنهاد کرد حداقل روزی یه ساعت زبان بخونیم به این صورت که یه ربع واژگان یه ربع گرامر نیم ساعت هم آزمون اینم واسه کسایی که برنامرو ندیدن:46:
آزمون امروز به کلی منو از هرچی کنکوره نا امید کرد !!! نمیدونم تازگیا چرا تمرکزم به صفر میل میکنه...:41:

elendil
12-06-2010, 00:29
بچه ها سنجش امروز سوالای کنکورش بیشتر شده بود یه کوچولو یه کوچولو هم از قبلیا استانداردتر بودش :دی :دی

چطور دادین امروز رو :دی ؟

Mr Unknown
12-06-2010, 10:00
سلام دوستان
من ماتریس و احتمال و لگاریتم و تصاعد و آمار و گراف رو تقربیا خوندم.
قسمتهای دیگه ای از ریاضی نیست که بتونم تو این مدت بخونم؟

azimzade
12-06-2010, 10:15
امروز امتحان نهایی سوم ها هم تموم شد.اومدم یه هشدار بهتون بدم که امسال امتحان نهایی تو یه سرس درسا سوالاش یه هوا با چندین سال اخیر فرق کرد.برا کنکور هم شاید ازین اتفاقا بیفته ها.مثلا:

الان سوال 14 ب شیمی امسالو نگاه کنین.خداییش کجا در سطح کتابه.توکتاب فقط داریم سرعت تبخیر کدوم بیشتره همین.کلا تو کلاس ما کسی اینو درست جواب نداده:31:.تومدرسه هم فقط چندتا از المپیادیها تونستن جواب بدن.این تازه یکیشه

Mr.Unco
12-06-2010, 10:28
امروز امتحان نهایی سوم ها هم تموم شد.اومدم یه هشدار بهتون بدم که امسال امتحان نهایی تو یه سرس درسا سوالاش یه هوا با چندین سال اخیر فرق کرد.برا کنکور هم شاید ازین اتفاقا بیفته ها.مثلا:

الان سوال 14 ب شیمی امسالو نگاه کنین.خداییش کجا در سطح کتابه.توکتاب فقط داریم سرعت تبخیر کدوم بیشتره همین.کلا تو کلاس ما کسی اینو درست جواب نداده:31:.تومدرسه هم فقط چندتا از المپیادیها تونستن جواب بدن.این تازه یکیشه
بچه جون ای قدر موج منفی نده

shabeashegha
12-06-2010, 10:52

مشابه این سوالو من توی کتابای بازرگان دیدم ولی نمیدونم توی کتاب درسی هست یا نه

behnamrizi
12-06-2010, 11:03
اصلا تو کتاب درسی نیست.

ehsan_manu
12-06-2010, 11:48
سوال 13 سنجش غلط نیست؟

Amir_oscar
12-06-2010, 11:59
سلام دوستان کنکوری ، من هر چی میگردم سوالای کنکور سراسری 85 تا 88 با کیفیت رو نمیتونم پیدا کنم (برای چاپ) ،سوالای خارج کشور رو از سایت کانون دانلود کردم ، ولی داخل کشور رو ندارم، برای چاپ میخوام ، میخوام آزمون جامع تو خونه از خودم بگیرم ، شما میدونید از چه سایتی میتونم گیر بیارم ؟ پیشاپیش از لطفتون متشکرم
سلام
کیفیت در حد تیم ملی:
ریاضی:

تجربی:

sky man
12-06-2010, 12:14
سوال 13 سنجش غلط نیست؟

توضیحاتش درسته ولی گزینه ای که گفته اشتباهه
گزینه 1 درسته تو پاسخنامه هم نوشته سه جزیی گذرا به مسند

Amir_oscar
12-06-2010, 12:23
سوال 13 سنجش غلط نیست؟
آره، گزینه ی 1 درسته. منم زدم 1. کاش توی تصحیح این اشتباهاتشون رو درست بکنن.
هر چند توی دو تا آزمون قبلی اشتباهاتشون رو درست نکردن...

sky man
12-06-2010, 12:56

این سوال سنجش 86 رشته تجربی بوده !

نمیدونم سنجش چرا امسال اینقدر افتضاح بود سال 86 یه همچین سوالی داشته اونوقت امسال... :13:

raminrad
12-06-2010, 13:59
با سلام خدمت دوستان

این هم کارنامه گاج من البته لطف کردن و پنجشنبه از من امتحان گرفتن و تونستم سنجش هم شرکت کنم

از دوستان خواهش می کنم که من رو از نظرات خودشون بی بهره نزارن
با تشکر

Majid_17_206
12-06-2010, 14:51
ازمون قلم چی ایندفعه واقعا سخت بود...من ترازم شد 5800 با این درصدها
ریاضی 25
فیزیک 14
شیمی 50
عربی 12
ادبیات 52
دینی 27
زبان 68
ریدینگ اول زبان خیلی وحشتناک بود ....مخصوصا اونجایی که معنی mumbo jumbo رو خواسته بود!!! و با این درصد تراز زبان من شد7400!!!! ....در ضمن باید بگم هر کی از تکنیک زمان های نقصانی استفاده نمیکنه ضرر میکنه چون من با اینکه 10 دقیقه دیر رسیدم سر جلسه ولی ساعت 9:10 کلا عمومی ها رو تموم کردم و داشتم نظر سنجی میزدم

salar_aziz
12-06-2010, 15:06
سلام دوستان
یه سوال
من تا الان خوب کتاب آمار رو نخوندم و حیفم میاد که ولش کنم بذارمش کنار.
به نظرتون کتابو بخونم یا نه جای کتابی چیزی هست که مختصر و مفید بتونم بخونمش.
ممنون

GHOST RECON
12-06-2010, 15:19
تو اين آزمون قلم چي تعداد شركت كننده تقريبا 20000 تا كمتر بود به خاطر همينه با درصد هاي كم تراز ها و رتبه ها خوب شده

M . Sayid
12-06-2010, 15:58
دوستان سال سومی مبحث حل شونده غیرفرار مهمه
تازه توی شیمی 3 یه جایی با یه فرمول باید تغییرات دمای تبخیر یا انجماد رو محاسبه میکردی(البته در مورد محلول)

ehsan_manu
12-06-2010, 16:15
سوالای 203 و 208 سنجش
اینا هم غلطن؟!!!!!!!!!!!

BioHazard
12-06-2010, 16:49
سوالای 203 و 208 سنجش
اینا هم غلطن؟!!!!!!!!!!!

سوال 203 نکته داره شاید که نمیدونین اونم اینه که اتم کروم چون 24 تا الکترون داره ، پس تراز 3d آن نیمه خالی میمونه پس یک الکترون از تراز 4s میره توی 3d (چون دوست داره پایدار بمونه)
یعنی :
4s2 3p4 --> 4s1 3d5
و اتم منگنز (اسمش درسته !!!!:31:؟) برابراست با
4s2 3d5
پس الکترون های تراز d ، اوربیتال های اشغال شده و الکترون های عدد اسپینی +1/2 هم برابرند ، پس فقط گزینه 2 جواب هست. تفاوت در الکترون های جفت نشده

208 هم باید ساختار لوییس رو بلد باشید که اگه دقت کنید یک الکترون گرفته پس بار نیتروژن شماره 5 برابر -1 هست (که این درسته ، پس گزینه 3 جواب نیست) ، پیوند های داتیو هم بطور صحیح در گزینه 4 معرفی شده (پس گزینه 4 هم جواب نیست ) و اگه دقت کنی اتم نیتروژن شماره 3 ، اصلا الکترون نگرفته چون پیوند 3گانه داره و یک پیوند داتیو. پس بار نیتروژن شماره 3 برابر 0 است نه +1 پس گزینه 2 جواب است

-------------------------------------------

---------- Post added at 04:49 PM ---------- Previous post was at 04:48 PM ----------

خوب شما گفتی قبل از جلسه خوردی.معمولا هم امتحانات استاندارد ومهم ساعت 8 شروع میشند نه ساعت 10:31::31:

خوب تا 1 توی جلسه ای :31::31:

shabeashegha
12-06-2010, 17:14
تو اين آزمون قلم چي تعداد شركت كننده تقريبا 20000 تا كمتر بود به خاطر همينه با درصد هاي كم تراز ها و رتبه ها خوب شده
براي تجربي 42622
براي رياضي تقريبا 31 هزار نفر.
سوالاش واقعا سخت بود. وقتی محسن میاد میگه سخته حالا ببین ما چی کشیدیم:13:

Mr Unknown
12-06-2010, 17:21
سلام دوستان
من ماتریس و احتمال و لگاریتم و تصاعد و آمار و گراف رو تقربیا خوندم.
قسمتهای دیگه ای از ریاضی نیست که بتونم تو این مدت بخونم؟
دوستان کسی نیست راهنمائی کنه؟
کارم گیره ها:31:

BioHazard
12-06-2010, 17:47

خوب راستش رو بخوای سوال آسونیه !!!!!!!

BioHazard
12-06-2010, 17:58
سلام

سوال 119 درسته ، شاید مشتق تابع معکوس رو یادتون رفته. جاییش اگه شبه هست بگید توضیح بدم
سوال 133 هم درسته ، باید اول داخل قدر رو تعیین علامت کنید ، چون از چب به صفر نزدیک میشیم، پس ناحیه 2 هست و سینوس مثبت => عبارت همون جوری از قدر میاد بیرون یعنی منفی سینوس. بعد هم ارزی میزنید

نمی دونم. منم ماتریس ها رو بلد نیستم..
اصلا تصمیم گرفتم هندسه تحلیلی نزنم! سنگین تره!/ اگه به جای همه ی اینا هندسه پایه و دیفرانسیل می دادن 90% می زدم براشون!! (خسته نباشم!) :31:

نه من هندسه پایه رو گزاشتم کنار برام فهمش سنگینه. برنامم هم این شد از فردا (دیروز و امروز بخاطر آزمون جامع ها مغزم بدجور درد گرفته) ، بعد از این 2روز ، بشینم اونجاهایی که مسلط رو نیستم کامل بخونم
1 تا 5 تیر هم آزمون های کنکور رو دوباره برگزار کنم و تا 9 ام مبتکران.

yusef
12-06-2010, 18:32
سوال 203 نکته داره شاید که نمیدونین اونم اینه که اتم کروم چون 24 تا الکترون داره ، پس تراز 3d آن نیمه خالی میمونه پس یک الکترون از تراز 4s میره توی 3d (چون دوست داره پایدار بمونه)
یعنی :
4s2 3p4 --> 4s1 3d5
و اتم منگنز (اسمش درسته !!!!:31:؟) برابراست با
4s2 3d5
پس الکترون های تراز d ، اوربیتال های اشغال شده و الکترون های عدد اسپینی +1/2 هم برابرند ، پس فقط گزینه 2 جواب هست. تفاوت در الکترون های جفت نشده

208 هم باید ساختار لوییس رو بلد باشید که اگه دقت کنید یک الکترون گرفته پس بار نیتروژن شماره 5 برابر -1 هست (که این درسته ، پس گزینه 3 جواب نیست) ، پیوند های داتیو هم بطور صحیح در گزینه 4 معرفی شده (پس گزینه 4 هم جواب نیست ) و اگه دقت کنی اتم نیتروژن شماره 3 ، اصلا الکترون نگرفته چون پیوند 3گانه داره و یک پیوند داتیو. پس بار نیتروژن شماره 3 برابر 0 است نه +1 پس گزینه 2 جواب است

-------------------------------------------

---------- Post added at 04:49 PM ---------- Previous post was at 04:48 PM ----------

خوب تا 1 توی جلسه ای :31::31:

این سوال نیتروژن و این نوع رو اگه بتونی خوب توضیح بدی ممنون میشم.
مثلا چرا اون یکی شد -1 و 3 شد 0؟
با توضیح دادن این مساله عده ای را از نگرانی برهانید:31:

new life
12-06-2010, 19:04
سلام ممکنه لطف کنید بگید سوال 216 شیمی سنجش درست هست یا نه ؟

BioHazard
12-06-2010, 20:08
این سوال نیتروژن و این نوع رو اگه بتونی خوب توضیح بدی ممنون میشم.
مثلا چرا اون یکی شد -1 و 3 شد 0؟
با توضیح دادن این مساله عده ای را از نگرانی برهانید:31:

خوب نیتروژن همونطوری که عکسشو گزاشتم یک جفت الکترون داره و 3 تا تک
ببین نیتروژن شماره 5 اگه بشمری 6 تا الکترون اطرافش هست ، ولی باید 5 تا در اصل باشه ، پس یکی گرفته و میشه -1.

نیتروژن شماره 4 یک پیوند 3گانه با شماره 3 داره ، پس دیگه الکترون تک دیگه ای نداره ، ولی باید تکلیفش رو با اون جفت الکترون پیوندیش مشخص کنه ، بخاطر همین با یک رفتار زورمندانه تمامی الکترون های تک شماره 5 رو جفت میکنه تا یک اوربیتال خالی داشته باشه تا بتونه با نیتروژن شماره 5 پیوند داتیو برقرار کنه.

میمونه گزینه ی 4 ، اگه ببینی نیتروژن شماره 1 با 2 پیوند 3 گانه داره و شمارهی 3 با 4 ، پس یکیشون یک جفت الکترون داره و دیگری یک اوربیتال خالی ، پس یک پیوند داتیو بین شمارهی 2 و 3 تشکیل میشه. خوب اینجا هیچ الکترونی رد و بدل نشد پس بارش 0 است.

خوب با همه ی این توضیحات پس بار q=-1 و باز نیتروژ 3 میشه 0. خوب اینجوری 2 تا گزینه جواب هست :دی هم گزینه ی 1 و هم 2!!!!! منم توی جلسه با خودم گفتم چون توی تایپ علامت های "+"و "-" کنار همن ، پس گزینه ی یک غلط تایپی است. پس گزینه 2 درست است :5:
ببین باز اگه خواستی توضیح میدما !!!! میدونم معلم خوبی نمیشم
----------------

سوال 216:
خوب تا اونجایی که ذهن ناقص من میگه ، باید در اینگونه واکنش ها با محدود کننده تناسب رو ببندیم
که محدود کننده میشه آهن و اگه تناسب رو با آهن ببندیم 2.8 لیتر گاز آزاد میشه. میشه گزینه 4 چون اضافی هیدرو کلریک اسیده.
ولی توی پاسخ نامه با اضافی تناسب رو بسته. و محدود کننده رو توی پاسخ مد نظر گرفته !!!! کی به کیه توی این سوال !!!؟!؟؟؟!؟!؟!؟!

کدومش ؟ ذهن ناقص من یا پاسخ نامه ی اینا!!!!!؟؟؟

Mr.Unco
12-06-2010, 20:44
بچه ها سلام
من در کمال نامردی دبیر شیمیم رو افتادم.شیمی پیش 2 منظورمه
حاال می خواستم بپرسم برای من که شیمی پیش 2 هیچی بلد نیستم و سه شنبه همین هفته هم امتحان دارم چه کار کنم که یه 10 بگیرم وخلاص!
خواهش ازتون می کنم راهنماییم کنید.
اگه از رو درسنامه های کتاب تست بهمن بازرگانی بخونم قبول میشم؟درسنامه هاش کافیه؟به درد امتحانات تشریحی میخوره؟
کسی کتاب شیمی پیش 2 رمزینه داره؟خوبه؟قلم نویسندش روانه؟هر فصل چند جلسه داره؟

nits
12-06-2010, 22:13
کتاب درسی + جزوه معلم + نمونه سوال فقط . همین رو بخون. مطمئن باش قبولی .یه لحظه هم شک نکن.

Amir_oscar
12-06-2010, 23:00
کتاب درسی + جزوه معلم + نمونه سوال فقط . همین رو بخون. مطمئن باش قبولی .یه لحظه هم شک نکن.
به به، پس از سال ها اینورا آفتابی شدی!:31:

shabeashegha
12-06-2010, 23:01
بچه ها یه سوال ریاضی دارم:

Majid_17_206
13-06-2010, 06:36
دوستان کسی نیست راهنمائی کنه؟
کارم گیره ها
هندسه تحلیلی فصل خط و صفحه و فصل بردار ....تو این قسمت ها فقط تمرین های کتاب رو بخون
هندسه 2 فصل تبدیل ها....یه سوال ازش میاد و آسون هم هست
انتگرال 3 تا سوال میاد که اگه تمرین های کتاب رو مسلط باشی 1 دونه رو حتما میزنی و اگه تست هم بزنی 2 تا رو صد در صد میتونی بزنی
هندسه 2 فصل دایره ها 1 سوال ازش میاد و همه میگن آسونه اما چون من خودم نخوندم نمیتونم کامل نظر بدم
این چیز هایی بود که به ذهنم رسید امیدوارم کمکت کنه:11:

shabeashegha
13-06-2010, 10:49
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت داوطلبان کنکور سراسری امسال 5تیرماه منتشر و آزمون نیز در روزهای 10، 11 و صبح روز 12 تیرماه در 390 شهرستان و بخش کشور برگزار می شود. حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: داوطلبان باید برای دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه آزمون خود به سایت سازمان سنجش به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمراجعه کنند.
وی گفت: پس از برگزاری آزمون و تصحیح پاسخنامه داوطلبان، نتیجه اولیه به صورت کارنامه در اوایل نیمه مردادماه منتشر می شود.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور افزود: در گروه آزمایشی ریاضی کنکور سراسری امسال 320 هزار و 362 نفر، در گروه آزمایشی علوم تجربی 463 هزار و 92 نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی 460 هزار و 830 نفر، در گروه آزمایشی هنر 25 هزار و 19 نفر و در گروه آزمایشی زبانهای خارجی 18 هزار و 229 نفر ثبت نام کرده اند.
وی اظهار داشت: برخلاف سالهای گذشته که همیشه تعداد داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی بیشتر بود در کنکور امسال تعداد داوطلبان کنکور تجربی بیشتر است.
منبع:

_sepideh_
13-06-2010, 11:00
----------------

سوال 216:
خوب تا اونجایی که ذهن ناقص من میگه ، باید در اینگونه واکنش ها با محدود کننده تناسب رو ببندیم
که محدود کننده میشه آهن و اگه تناسب رو با آهن ببندیم 2.8 لیتر گاز آزاد میشه. میشه گزینه 4 چون اضافی هیدرو کلریک اسیده.
ولی توی پاسخ نامه با اضافی تناسب رو بسته. و محدود کننده رو توی پاسخ مد نظر گرفته !!!! کی به کیه توی این سوال !!!؟!؟؟؟!؟!؟!؟!

کدومش ؟ ذهن ناقص من یا پاسخ نامه ی اینا!!!!!؟؟؟

منم همینطوری حل کردم.احتمالا طبق معمول پاسخنامه غلطه...:13:

hasti rs
13-06-2010, 11:28
من یه پیشنهاد دارم برات(خودمم چپ دستم)صندلی رو نود درجه بچرخون بعد هم جهت با بقیه بشین (باید پاتو از زیر دسته ی صندلی رد کنی)باور کن تکیه ندادن بهتر از خرد شدن گردن و ناقص شدنه بعدم سعی کن دنبال صندلی چپ نگردی یک درصد ممکنه بهت تو کنکور صندلی ندن اونوقت همین بلایی سرت میاد که امروز اومد
موفق باشی

:18: حتی تصور اینکه چطور میشینید واسم غیر ممکنه. 4 ساعت تکیه ندم ؟ مگه میشه !!!!!
توی کنکور حتما" میدن ، اگه ندادن فوقش یه صندلیه راست دستیه دیگه میزارم کنارم .

masud-000000
13-06-2010, 11:34
سلام دوستان این هم لینک دریافت نتایج سومین آزمون جامع سنجش(البته هنوز کارنامه ها رو نذاشتن!)...احتمالا تا شب(یا نهایتا صبح) فعال بشه...

(اون بالاش نوشته که مرحله ششم ولی توجه نکنید مال مرحله آخرشه.)

پ.ن:فقط جهت اطلاع رسانی گفتم.:31:

Majid_17_206
13-06-2010, 11:41
اگه موقع ثبت نام اون تیک(چپ دست هستم) رو زده باشین حتما یه صندلی چپ دست میزارن

امروز از خودم آزمون جامع سراسری ریاضی 86 رو گرفتم ولی چون عمومی های 86 رو قبلا زده بودم با سراسری انسانی 88 جایگزین کردم درصد ها اینطوری شد
ادبیات 51 1 سوال تاریخ ادبیات و لغت اصلا توی کتاب ادبیات رشته ریاضی نبود
عربی 26
دینی 62 برای جواب دادن به 3/4 سوال ها باید آیه ها رو حفظ باشی
زبان 84 دو تا ریدینگ اعصابم رو خورد کرد هر چی میخوندم تموم نمیشد
ریاضی 40 تا 50 راحت میتونسم برسونم ولی چند جا بی دقتی کردم
فیزیک 40 از همون اول دبیرستان با فیزیک کلا مشکل داشتم درست بشو هم نیست
شیمی 60 لامصب نرسیدم مساله ها رو حل کنم وگرنه تا 80 میرسید
نظرتون چیه؟ روی کدوم درس بیشتر وقت بذارم؟

BossX
13-06-2010, 12:36
سلام دوستان
دوستانی که از تکنیک X و - استفاده نمیکنن من شدیدا بهشون توصیه می کنم این کار رو انجام بدن
من ازاین روش استفاده می کردم ولی این قدر رو سوالا وقت میذاشتم که دیگه وقت نمیشد دوباره برگردم سوالا علامت دار رو جواب بدم:31:
برای همین همیشه سر شیمی دیگه نا نداشتم ولی امروز که وسواس رو گذاشتم کنار و از سوالای وقت گیر رد شدم(بخصوص فیزیک) هم سوالای شیمی رو کامل تونستم همش رو بخونم هم اون سوال قبلی ها رو بیشترش رو حل کردم درصد شیمی من در آزمون قبلی 43 رسید به 70 در این آزمون!!!!
این تجربه من بود که دلسوزانه گفتم:31:

---------------------

دوستان یه سر به پاسخ های تشریحی شیمی سنجش بخصوص سوال 1 تا 10 بزنید روحیتون عوض شه
:13:

shabeashegha
13-06-2010, 12:45
:18: حتی تصور اینکه چطور میشینید واسم غیر ممکنه. 4 ساعت تکیه ندم ؟ مگه میشه !!!!!
توی کنکور حتما" میدن ، اگه ندادن فوقش یه صندلیه راست دستیه دیگه میزارم کنارم .
منم چپ دستم . پارسال سر کنکور دانشگاه آزاد صندلیم چپ دست بود ولی خیلی اذیت شدم . آخه عادت کرده بودم پشت صندلی معمولی بشینم . خلاصه امسال خدا خدا میکنم چپ دستی بهم نیوفته آخه متاسفانه حواسم نبود زدم چپ دستم:41:

BossX
13-06-2010, 12:46
سلام دوستان این هم لینک دریافت نتایج سومین آزمون جامع سنجش(البته هنوز کارنامه ها رو نذاشتن!)...احتمالا تا شب(یا نهایتا صبح) فعال بشه...

پ.ن:فقط جهت اطلاع رسانی گفتم.:31:

نه بابا ... اینا اینقدر سریع نمیدن که ...
این درست نیست اون نیست
یعنی درصد زبان من 20 درصد رشد کرده نسبت به اونی که حساب کرده بودم؟

steps
13-06-2010, 13:28
منم چپ دست هستم و اون تیک رو هم زدم (من فکر کردم چپ دستا سهمیه دارن)
اما صندلی برای من فرقی نداره چون موقع امتحان نهایی سال قبل همیشه جام رو عوض می کردن روی انواع صندلی نشستم و با امادگی کامل میرم سر جلسه.
راستی من که هدف اصلی هنر ت سراسری و ازاد هست تو سراسری اگه ببیم ضعیف هستم می خوام 10 20 30 40 بزنم.

wild_dragon
13-06-2010, 13:36
[QUOTE=BioHazard;5052707]سوال 119 درسته ، شاید مشتق تابع معکوس رو یادتون رفته. جاییش اگه شبه هست بگید توضیح بدم
سوال 133 هم درسته ، باید اول داخل قدر رو تعیین علامت کنید ، چون از چب به صفر نزدیک میشیم، پس ناحیه 4 هست و سینوس مثبت => عبارت همون جوری از قدر میاد بیرون یعنی منفی سینوس. بعد هم ارزی میزنید

ناحیه چهارم سینوس منفی نیست؟ قدر مطلق مثبت نمیشه؟

setayesh_sh
13-06-2010, 13:49
سلام کسی میدونه برای اینکه تراز توی ازاد 5800 بشه چه درصدی باید اورد؟

البته تو رشته ریاضی

panizir
13-06-2010, 13:50
سوال 119 درسته ، شاید مشتق تابع معکوس رو یادتون رفته. جاییش اگه شبه هست بگید توضیح بدم
.

اين سوال كه نگفته مشتق تابع معكوس چنده. خودشو خواسته ( يعني f چه عددي ميشه صفر) اما تو جواب مشتق گرفته.

steps
13-06-2010, 14:07
سلام کسی میدونه برای اینکه تراز توی ازاد 5800 بشه چه درصدی باید اورد؟

البته تو رشته ریاضی

دانشگاه ازاد
ادبیات 29
عربی30
دینی80
زبان10
ریاضی 7
فیزیک 40
شیمی40
تراز 5700

salar_aziz
13-06-2010, 14:40
سلام دوستان
یه سوال
ممنون

کسی نبود راهنمایی کنه؟

Majid_17_206
13-06-2010, 14:51
توی درس آمار کتاب درسی به هیچ دردی نمیخوره...من خودم کتاب گاج سفید رو توی یه روز تموم کردم و چند روز بعد یه دور دیگه هم زدم و الان آمار رو راحت میزنم....در ضمن قبل از اون هم هیچی از آمار بلد نبودم...

salar_aziz
13-06-2010, 14:59
توی درس آمار کتاب درسی به هیچ دردی نمیخوره...من خودم کتاب گاج سفید رو توی یه روز تموم کردم و چند روز بعد یه دور دیگه هم زدم و الان آمار رو راحت میزنم....در ضمن قبل از اون هم هیچی از آمار بلد نبودم...

حجم کتابش زیاد نیست واسه الان؟

Majid_17_206
13-06-2010, 15:16
نه زیاد نیست..فقط ستاره دار ها رو بزنی تو یه روز تموم میشه...سوال های به درد بخورش همون ستاره دار ها هستن

Amir_oscar
13-06-2010, 15:30
سلام دوستان
یه سوال
ممنون
کتاب گاج سفید لازم نسیت به نظرم! یه جزوه ای چیزی که توی چند صفحه کل کتاب رو خلاصه کرده گیر بیار و با چند تا تمرین کامل می تونی مسلط بشی. من از روی کتاب ریاضیات خوشخوان خوندمش. چند صفحه بود و خوب توضیح داده بود. اگه خواستی اون چند صفحه رو برات آپلود می کنم.

Mr.Unco
13-06-2010, 16:05
کتاب گاج سفید لازم نسیت به نظرم! یه جزوه ای چیزی که توی چند صفحه کل کتاب رو خلاصه کرده گیر بیار و با چند تا تمرین کامل می تونی مسلط بشی. من از روی کتاب ریاضیات خوشخوان خوندمش. چند صفحه بود و خوب توضیح داده بود. اگه خواستی اون چند صفحه رو برات آپلود می کنم.
زحمت می کشی آپلود کنی؟

Amir_oscar
13-06-2010, 16:09
آپلودش کردم. اگه دانلودش کردی و خواستی بخونی، بعضی عددها رو تار نشون می ده. اگه یک کم زوم بکنی واضح تر می شه.
لینک دانلود:

modirmasool
13-06-2010, 16:50
آمار گاج که خیلی خوبه من خودم از سال دوم نخونده بودم و دقیقا در عرض 3 ساعت کل کتابشو خوندم. تستاش رو لازم نیست بزنین مگر بعضی هاش آخه خیلی ساده هستن. یعنی بهتون اطمینان میدم که چهار فصل اول رو کتر از یک ساعت لازم باشه وقت بذارین. اصلا فرمول نداره. کل فرمولاشو بخواین حساب کنین همون واریانس و ضریب تغییر و انحراف از معیاره.

Amir_oscar
13-06-2010, 17:13
آمار گاج که خیلی خوبه من خودم از سال دوم نخونده بودم و دقیقا در عرض 3 ساعت کل کتابشو خوندم. تستاش رو لازم نیست بزنین مگر بعضی هاش آخه خیلی ساده هستن. یعنی بهتون اطمینان میدم که چهار فصل اول رو کتر از یک ساعت لازم باشه وقت بذارین. اصلا فرمول نداره. کل فرمولاشو بخواین حساب کنین همون واریانس و ضریب تغییر و انحراف از معیاره.
من منظورم کتاب سفیدش، یعنی کتاب تستش بود. نه کتاب آموزشش...

BioHazard
13-06-2010, 17:27
[QUOTE=BioHazard;5052707]سوال 119 درسته ، شاید مشتق تابع معکوس رو یادتون رفته. جاییش اگه شبه هست بگید توضیح بدم
سوال 133 هم درسته ، باید اول داخل قدر رو تعیین علامت کنید ، چون از چب به صفر نزدیک میشیم، پس ناحیه 4 هست و سینوس مثبت => عبارت همون جوری از قدر میاد بیرون یعنی منفی سینوس. بعد هم ارزی میزنید

ناحیه چهارم سینوس منفی نیست؟ قدر مطلق مثبت نمیشه؟
ببخشید ناحیه رو اشتباه کردم، میشه ناحیه 2.

------------------------------

راستی سوال 119 رو راست میگی ، ولی من چرا مشتق معکوس گرفتم؟

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:25 PM ----------

منم همینطوری حل کردم.احتمالا طبق معمول پاسخنامه غلطه...:13:

امیدوارم تصحیح کنن اینارو. به هرحال من نرسیدم استوکیومتری رو بزنم.

BossX
13-06-2010, 18:11
دوستان چند سوال:

1-آیا کنکور 88 هنر ، زبان ، انسانی + تجربی زبان عمومی 2 تا متن داشته؟
2-کنکور 88 خارج مثل داخل شیمیش پر محاسبه بودش؟
3-منحنی نرمال که تو سنجش اومده بود تو کتاب درسی هستش؟
سوال 119 اصلا به نظر من غلطه چون تابع در R معکوس پذیر نیست باید بازه مشخص میکرد

Majid_17_206
13-06-2010, 18:44
1-آره همشون دو تا متن داشته
2-آره کلا سال 88 سوال هاش وقت گیر بوده

new life
13-06-2010, 19:05
توی سنجش :
سوال 151 هم گزینه رو غلط گفته !
سوال 117 هم فکر نکنم درست باشه ! درست میگم ؟ چون توی هموگرافیک x نباید توان 2 داشته باشه پس باید a رو 0 می گرفت

mohsen_blid
13-06-2010, 19:05
دوستان کسی سوالات این اخرین امتحان تستی قلم چی رو نداره برایم اپلود کنه؟

BioHazard
13-06-2010, 19:14
توی سنجش :
سوال 117 هم فکر نکنم درست باشه ! درست میگم ؟ چون توی هموگرافیک x نباید توان 2 داشته باشه پس باید a رو 0 می گرفت

توی هموگرافیک ما توان 2 نداریم ، تا اونجایی که یادمه صورت کسر 2تا درجه 2 داشت ، که از روی اون a بدست میومد. 0 نمیشد.

new life
13-06-2010, 19:40
توی هموگرافیک ما توان 2 نداریم ، تا اونجایی که یادمه صورت کس 2تا درجه 2 داشت ، که از روی اون a بدست میومد. 0 نمیشد.
ممنون . من اشتباه کردم فقط یکی از درجه 2 ها رو دیدم (:

azimzade
13-06-2010, 20:33
قبول دارم آسونه فقط منم میگم نسبت به سالای بیش عوض شده .ولی کسی که فقط کتابو خونده و فکر میکنه امتحان در سطح سوالای کتابه چنین جوابی سر امتحان به ذهنش نمیرسه.کلا چند تا درس نوع سوالاش تغییر کرده بود

vahid-p
13-06-2010, 20:41
نقل قول:
نوشته شده توسط BioHazard [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبول دارم آسونه فقط منم میگم نسبت به سالای بیش عوض شده .ولی کسی که فقط کتابو خونده و فکر میکنه امتحان در سطح سوالای کتابه چنین جوابی سر امتحان به ذهنش نمیرسه.کلا چند تا درس نوع سوالاش تغییر کرده بود

باور کنید من می خواستم سر جلسه بنویسم، اشباع می شه و از این حرفا ولی به خودم گفتم، منطقی باش، این حرفا تو کتاب نیست، و برای همین ننوشتم که شاید نمره ازم کم بشه. ضمنا برای شما که برای کنکور می خونید، آسونه. حسابان هم به نظرم خوب بود، ولی سبک سوالاتش تغییر کرده بود. کلا امیدوارم کنکور سال دیگه اینطور نباشه.

panizir
13-06-2010, 20:55

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپ.ن:فقط جهت اطلاع رسانی گفتم.:31:

من رفتم. كارنامه قبليم بود.

فك كنم درسته. چون به ازاء 2مول HCl ، يك مول آهن استفاده ميشه. پس بايد مول آهنو در 2 ضرب كنيم.كه اضافي ميشه

panizir
13-06-2010, 21:09
توی سنجش :

نه همون 3 تا ميشه اما تو راه حل باقيمانده تقسيم 10 به 4 نوشته 3 اشتباهي.

wild_dragon
13-06-2010, 21:12
امروز من سوالای خارج کشور ریاضی 86 رو از دفترچه ای که کانون داده بود زدم بد با گاج مقایسش کردم
چندتا از سوالا جواب های صحیح فرق میکرد مثل 131 و206و210 حالا نمیدونم کدوم درسته؟

dehtoday
13-06-2010, 22:30
سلام ! اون لينكي كه دوست عزيزم مسعود گذاشتن ( كارنامه جامع 3 سنجش ) مربوط به كارنامه نهايي است همون كه 1 هفته بعد مياد !كارنامه اوليه ( همون كه فقط درصدا رو بهت ميده ) لينكش اينه :

Barcelona09
13-06-2010, 22:54
سلام ! من چند تا پست قبل درخواست سوالات کنکور سراسری 85 تا 89 داخل کشور رو داده بودم که این لینک رو جواب دادین:

و از این بابت ممنونم ، ولی سوالاتش بهم ریختس ، مثلا اول سوال ریاضی رو داده بعد فیزیک و شیمی ، بعد زبان انگلیسی و ...... ( سوالات ریاضی رو از سوال 1 شروع کرده ) میخواستم ببینم مال شما هم اینطوریه ؟ لینک دیگه ای سراغ ندارین ؟ ممنون میشم جواب بدین چون خیلی لاز دارم

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

البته منظورم از 89 همون 88 بودا !:31:

---------- Post added at 12:50 AM ---------- Previous post was at 12:46 AM ----------

اینم پاسخ برگ خام برای آزمونای جامع تو خونه ای ، گفتم شاید بعضیا نداشته باشن گذاشتم :

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:50 AM ----------

mohsen_blid
14-06-2010, 06:25
دوستان کسی سوالات این اخرین امتحان تستی قلم چی رو نداره برایم اپلود کنه؟
کسی نبود؟ این چندمین باره که درخواستام بی جواب می مونه

Barcelona09
14-06-2010, 09:26
بچه ها من گول تبلیغات رو خوردم و سی دی مهندسی معکوس رو خریدم ، ولی همش شر و پره ، شما به هیچ وجه گول این چیزا رو نخوریدها ، من خودم جزوه های مسخرشون رو اگه خواستین براتون آپلود میکنم ، واقعا حیف که 12000 دادم برای این ، حییف !!!!!!

BossX
14-06-2010, 09:50
بچه ها من گول تبلیغات رو خوردم و سی دی مهندسی معکوس رو خریدم ، ولی همش شر و پره ، شما به هیچ وجه گول این چیزا رو نخوریدها ، من خودم جزوه های مسخرشون رو اگه خواستین براتون آپلود میکنم ، واقعا حیف که 12000 دادم برای این ، حییف !!!!!!
چه جوریه؟ یه کم توضیح میدی؟

----------------------------

دوستان سوالات خارج از کشور تجربی رو غیر از کانون کجا میشه گیر اورد؟
کانون ایتقدر بد نوشته که آدم نمیتونه بخونه!
گزینه دو نذاشتتش؟ مرور آخریا دارن؟

بله عزیزم ... حق با شمماست
باید قبول کنیم در آزمون هایی که ایران برگزار میکنه از خارج از کتاب هم سوال هست
همین کنکور رو ببین
خداییش یکی از کتاب فقط خونده باشه ریاضی رو چند میتونه بزنه؟
اون روز (جمعه) مهندس مهربان رو اورده بودن تلویزیون . 4-5 تا سوال گفت عینا از کتاب بود که هر کدومش رو از یه سال گفت
اون مشاوره هم تعجب کرده بود و کلی ذوق کرد
در صورتی که اگر واقعا سوالا در سطح کتاب باشه دیگر ، این نکته گفتن نداره که کدوم سوال از کجای کتاب اومده
اگر واقعا در سطح کتاب باشه صحبت های مهربان جای تعجب نداره در صورتی که دیدیم چقدر کارشناس برنامه شاد شده بود!!

البته ببین من نمیگم خارج از کتاب میاد ولی خیلی بالاتر از کتاب میاد مثلا هیچ وقت در فیزیک جدید در پیش نمیاد از پراش بپرسه چون نیومده ولی میاد از فوتوالکتریک یه سوال سخت میپرسه !
اگه بخوام یه مثال بزنم کتاب درسی به شما میگه 2x3 چند میشه ولی شما تو کنکور باید 223x312 رو حساب کنی!!
اینها نظرات من بود

azimzade
14-06-2010, 10:36
بله عزیزم ... حق با شمماست
باید قبول کنیم در آزمون هایی که ایران برگزار میکنه از خارج از کتاب هم سوال هست
برای کنکور آره ولی یه عمره نهایی همش عینا از کتاب بوده چی میشد امسالم همون روال پارسال میبود.مثلا یه سوال دیگه بود که از بخشی در اورده بودن که تو کتاب شیمی های قدیم بوده ولی امسال حذف شده از کتاب.انگار کتاب طراح قدیمی بوده.خدارو شکر معلممون اونو تو جزوه مون گفته بود:5:
بیخیال دیگه کشش ندیم تموم شد رفت و دیگه کاریش نمیشه کرد:46:.

vahid-p
14-06-2010, 10:40
سلام ! من چند تا پست قبل درخواست سوالات کنکور سراسری 85 تا 89 داخل کشور رو داده بودم که این لینک رو جواب دادین:

و از این بابت ممنونم ، ولی سوالاتش بهم ریختس ، مثلا اول سوال ریاضی رو داده بعد فیزیک و شیمی ، بعد زبان انگلیسی و ...... ( سوالات ریاضی رو از سوال 1 شروع کرده ) میخواستم ببینم مال شما هم اینطوریه ؟ لینک دیگه ای سراغ ندارین ؟ ممنون میشم جواب بدین چون خیلی لاز دارم

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

البته منظورم از 89 همون 88 بودا !:31:

---------- Post added at 12:50 AM ---------- Previous post was at 12:46 AM ----------

اینم پاسخ برگ خام برای آزمونای جامع تو خونه ای ، گفتم شاید بعضیا نداشته باشن گذاشتم :

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:50 AM ----------

بابا دستت درد نکنه. من اینقدر دنبال این پاسخبرگ خام بودم که سرم گیج رفت. عالیه، فقط ای کاش زودتر می زاشتین تا ما ازش استفاده کنیم. بازم خوبه. خلاصه ممنون.

Barcelona09
14-06-2010, 11:46
چه جوریه؟ یه کم توضیح میدی؟

اینا میگن تو بدون اینکه سوال رو بخونی ، فقط با توجه به گزینه ها میتونی جواب درست رو پیدا کنی ، ولی هیچ ضمانتی توش نیست , مثلا از رابطه ی تشابه یا تضاد بین گزینه ها یا کلمه ی مشترک بین گزینه ها استفاده کنی که در اکثر موارد ( مخصوصا کنکورا ی از سال 85 به بعد ) نمیشه استفاده کرد ، تازه طراح های کنکور خیلی زرنگ تر از این حرفا هستن ، خودشون هم 100 % بلدن و تازه با این روش تله گذاری هم میکنن !!

pedramch
14-06-2010, 11:53
سلام..
امروز صبح سوالات کنکور 88 رو زدم...
ادبیات : 70
عربی : 60
دینی : 70
زبان : 84
ریاضی : 47
فیزیک : 61
شیمی : 53

نظرتون چیه؟!

البته درصد دروس اختصاصیم قطعا تو این دو هفته بهتر میشه:دی

ممنون/:5:

vahid-p
14-06-2010, 12:23
کسی هست این درصدا رو تخمین بزنه؟ کنکور سراسری 88 - منطقه 3

ادبیات : 10
عربی : 49
معارف : 53
زبان : 56
ریاضی : 25
فیزیک : 57
شیمی : 46

fardinstar
14-06-2010, 12:24
چند تا سوال در مورد كنكور سراسري :
1- كنكور رياضي زودتر برگزار ميشه يا كنكور تجربي ؟
2- براي كل سوالات يه پاسخنامه داده ميشه يا مثل كانون براي عمومي ها و اختصاصي ها جداگانه پاسخنامه ميدن؟ (‌خودم پارسال آزمون دادم ولي يادم نيست 1 پاسخنامه داشتيم يا سه تا ! )
3- سر جلسه اجازه رفتن به دستشويي و ... ميدن ؟ ( با توجه به اينكه دستشويي حوزه امتحاني ما بيرون از محوطه حوزه است ).
در مورد سوال دوم اگه يه پاسخنامه بدن واسه تجربي ها عالي ميشه چون ميتونيم پاسخ سوالات عمومي رو با نوك مداد در عرض چند صدم ثانيه علامت بزنيم و 20 دقيقه زمين شناسي رو بذاريم واسه پر كردن گزينه ها !!

dehtoday
14-06-2010, 12:32
2- براي كل سوالات يه پاسخنامه داده ميشه يا مثل كانون براي عمومي ها و اختصاصي ها جداگانه پاسخنامه ميدن؟ (‌خودم پارسال آزمون دادم ولي يادم نيست 1 پاسخنامه داشتيم يا سه تا ! )
3- سر جلسه اجازه رفتن به دستشويي و ... ميدن ؟ ( با توجه به اينكه دستشويي حوزه امتحاني ما بيرون از محوطه حوزه است ).
در مورد سوال دوم اگه يه پاسخنامه بدن واسه تجربي ها عالي ميشه چون ميتونيم پاسخ سوالات عمومي رو با نوك مداد در عرض چند صدم ثانيه علامت بزنيم و 20 دقيقه زمين شناسي رو بذاريم واسه پر كردن گزينه ها !!

1 - كنكور رياضي زودتر برگزار ميشه ( رياضي 10/4 تجربي 11/4 انساني 12/4 )
2 - دو تا پاسخنامه ميدن : يكي واسه عمومي يكي هم واسه اختصاصي ( تجربي ها زمين و اختصاصياشون پاسخنامشون يكيه هر چند دفترچه سوالاشون جداست ! )
3 - اينو نميدونم ! :31:

vahid-p
14-06-2010, 12:35
فکر کنم جداگونه پاسخنامه بدن.

Mr.Unco
14-06-2010, 12:58
سلام
1- سر جلسه کنکور میذارن جامدادی ببریم؟همین جامدادی زیپی ها که چند مداد و پاک کن و شکلات داخلش جا بشه.
2-آبمیوه ببریم یا سر جلسه همه حوزه ها میدن؟
3- بطری آب یخ ببرم یا معمولی؟

اگه سوالات مسخرست ببخشید.:31:

M . Sayid
14-06-2010, 13:14

3 - اسمتو می نویسن و میفرستن برای سازمان سنجش ( پارسال مراقبه اینو گفت و راست و دروغش با خداست)

Amir_oscar
14-06-2010, 13:34
ادمك اخر دنياست بخند/ ادمك مرگ همين جاست بخند
آن خدايي كه بزرگش خواندي/به خدا مثل تو تنهاست بخند
دست خطي كه تو را عاشق كرد/شوخي كاغذي ماست بخند
راستي آن چه به يادت داديم/پرزدن نيست كه در جاست بخند
ادمك نغمه اغاز نخوان/به خدا اخر دنياست .... بخند
چند روزه خنده ام نمی گیره...

pcsoft_02
14-06-2010, 13:40
بچه ها کسی نیست این که این در س 10 دین وزتدگی پیش دانشگاهی رو برام آپلود کنه ممنون میشم

masud-000000
14-06-2010, 13:49
منم دو سه روزه یه همچین وضعیتی دارم...:41:
هر کاری هم می کنم اصلا حالم سر جاش نمیاد...
کسی راهکاری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19:
راستی امیر جان واسه درس آمار هم ممنون خیلی موثر بود.:11:
خصوصا واسه من که تو طول سال نخونده بودمش.

Amir_oscar
14-06-2010, 15:27
سلام
1- سر جلسه کنکور میذارن جامدادی ببریم؟همین جامدادی زیپی ها که چند مداد و پاک کن و شکلات داخلش جا بشه.
2-آبمیوه ببریم یا سر جلسه همه حوزه ها میدن؟
3- بطری آب یخ ببرم یا معمولی؟

اگه سوالات مسخرست ببخشید.:31:
سلام
1- آره می ذارن.
2- همه جا می دن.
3-همون آب خنک بهتره. من پارسال شب قبل گذاشتم توی فریزر و سر جلسه بیشترش آب نشده موند!

ehsan_manu
14-06-2010, 16:25
کسی می تونه اعلام و تاریخ ادبیات سال دوم رو واسم آپلود کنه؟
نور فیزیک1 رو جزوه دارم ولی نمیدونم چرا از 4 تا سوال حداکثر 2 تا میزنم
لطفا راهنماییم کنید
مرسی

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:20 PM ----------

راستی عربی بالای 15 نمی زنم
چیکار کنم؟

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:25 PM ----------

چیکار کنم؟

dehtoday
14-06-2010, 16:40
اعلام جزئیات شخصی ‌سازی دفترچه‌ های كنكور

در روش شخصی‌سازی، سوالات با نام و پلمب‌ شده در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد و ترتیب سوالات و گزینه‌ها متفاوت است، اما برای رعایت عدالت، سوالات یكی است.

با اشاره به این‌كه كمتر از یك ماه تا برگزاری كنكور سراسری سال ۸۹ باقی است، درباره شیوه شخصی‌سازی دفترچه كنكور كه امسال برای نخستین بار در این مقطع برگزار می‌شود، گفت: در این روش ماشین‌های شخصی‌ساز سوالات را برای هر داوطلب در بسته‌های جدا پلمب می‌كنند.
سرورالدین تاكید كرد: در این روش به این علت كه همه چیز پلمب شده و با نام داوطلب ارائه می‌شود امكان تقلب در كمترین حد است، هیچ‌گونه امكان رد و بدل سوال وجود ندارد و اگر كسی هم بخواهد جور دیگری شیطنت كند، نمی‌تواند.
وی افزود: در گذشته به این دلیل كه سوالات اسم نداشت، اگر كسی غایب بود از برگه سوالاتش سوءاستفاده می‌شد، اما اكنون اگر غایبی باشد كل سوالاتش با نام در همان بسته پلمب شده بازگردانده می‌شود.
سرورالدین همچنین از متفاوت‌ بودن سوالات خبر داد و گفت: برای برقراری عدالت، سوالات یكی است اما چیدمان گزینه‌ها و سوالات برای داوطلبان متفاوت است.
پس كسانی كه می‌خواهند از روی دست دیگران بنویسند، اصلا نمی‌توانند، زیرا نمی‌دانند آیا همان سوالی را كه می‌خواهند سوال كناری‌شان است یا خیر؟
وی اضافه كرد: تمام سیستم‌ها به سمت این‌كه كاملا مكانیزه شود، پیش می‌رود و این روند باید در تمام سیستم‌های كشور پیاده شود.
رئیس سازمان سنجش با اشاره به این‌كه طرح شخصی‌سازی دفترچه كنكور پیش از این در آزمون كارشناسی ارشد سال ۸۸ و آزمون پیام‌نور امسال برای مطالعه اجرا شده بود، گفت: برای این‌كه بگوییم این روش چقدر و چه درصدی از تقلب جلوگیری كرده احتیاج به بررسی و وقت بیشتری داریم، اما طبق مطالعاتی كه تاكنون انجام شده، كیفیت كار از حد انتظار ما بسیار بهتر بوده است، یعنی ما فكر می‌كنیم اصلا در این روش امكان تقلب نیست.

hasti rs
14-06-2010, 16:48
منم چپ دستم . پارسال سر کنکور دانشگاه آزاد صندلیم چپ دست بود ولی خیلی اذیت شدم . آخه عادت کرده بودم پشت صندلی معمولی بشینم . خلاصه امسال خدا خدا میکنم چپ دستی بهم نیوفته آخه متاسفانه حواسم نبود زدم چپ دستم:41:

اگه نیمکت باشه خیلی خوبه . :41:

من توی آزمونایی که از خودم میگیرم برا حل مساله های شیمی از برگه آچار ( همون A4 ) استفاده میکنم و خیلی درشت مینویسم که توی محاسبات اشتباه نکنم و هر مساله رو تقریبا" توی یه برگه حل میکنم . واسه ی کنکور اجازه میدن برگه آچار با خودم ببرم ؟؟

کسی اطلاع داره واسه ی انتخاب دانشجو طرح بومی گزینی رو چطور اعمال میکنن ؟؟

Ali-ch
14-06-2010, 16:51
3 - اسمتو می نویسن و میفرستن برای سازمان سنجش ( پارسال مراقبه اینو گفت و راست و دروغش با خداست)
بعد با این اسمه چی کار میکنن؟
نکنه اینم سهمیه داره:31:

shabeashegha
14-06-2010, 16:54
آره راست میگی منم همچین حسی دارم . خیلی از برنامه هام مونده ولی واسه ما پشت کنکوریا نزدیک شدن به کنکور مصداق همین بیت شعره :
نغمه اغاز نخوان/به خدا اخر دنياست .... بخند

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:51 PM ----------

اگه نیمکت باشه خیلی خوبه . :41:

من توی آزمونایی که از خودم میگیرم برا حل مساله های شیمی از برگه آچار ( همون A4 ) استفاده میکنم و خیلی درشت مینویسم که توی محاسبات اشتباه نکنم و هر مساله رو تقریبا" توی یه برگه حل میکنم . واسه ی کنکور اجازه میدن برگه آچار با خودم ببرم ؟؟

کسی اطلاع داره واسه ی انتخاب دانشجو طرح بومی گزینی رو چطور اعمال میکنن ؟؟
اجازه وارد کردن هیچ برگه کاغذ چه سفید و استفاده نشده باشه چه چیزی توش باشه داده نمیشه (لا اقل اطلاعات من اینطوری میگه) در مورد بومی گزینی هم اعلام کردن عین پارساله حالا یکی بگه پارسال مگه چطور بوده:46:

mahdis_apex
14-06-2010, 17:11
در مورد بومی گزینی هم اعلام کردن عین پارساله حالا یکی بگه پارسال مگه چطور بوده

پارسال واسه ی رشته های پرطرفدار 60به40 بود
بقیه80درصد بومی 20درصد غیر بومی
رشته های پرطرفدار ریاضی:برق.عمران.مکانیک.صنای ع.معماری.یکی دیگه هم بود که یادم نیس:31:

---------- Post added at 06:11 PM ---------- Previous post was at 06:06 PM ----------

بعد با این اسمه چی کار میکنن؟
نکنه اینم سهمیه داره:31:

نگه ش میدارن که اگه یه وقت مثه اون یارو 2 تا یک آورد ببرنش آزمایشگاه واسه تحقیقات بیشتر:31:

BioHazard
14-06-2010, 17:16

در روش شخصی‌سازی، سوالات با نام و پلمب‌ شده در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد و ترتیب سوالات و گزینه‌ها متفاوت است، اما برای رعایت عدالت، سوالات یكی است.

با اشاره به این‌كه كمتر از یك ماه تا برگزاری كنكور سراسری سال ۸۹ باقی است، درباره شیوه شخصی‌سازی دفترچه كنكور كه امسال برای نخستین بار در این مقطع برگزار می‌شود، گفت: در این روش ماشین‌های شخصی‌ساز سوالات را برای هر داوطلب در بسته‌های جدا پلمب می‌كنند.
سرورالدین تاكید كرد: در این روش به این علت كه همه چیز پلمب شده و با نام داوطلب ارائه می‌شود امكان تقلب در كمترین حد است، هیچ‌گونه امكان رد و بدل سوال وجود ندارد و اگر كسی هم بخواهد جور دیگری شیطنت كند، نمی‌تواند.
وی افزود: در گذشته به این دلیل كه سوالات اسم نداشت، اگر كسی غایب بود از برگه سوالاتش سوءاستفاده می‌شد، اما اكنون اگر غایبی باشد كل سوالاتش با نام در همان بسته پلمب شده بازگردانده می‌شود.
سرورالدین همچنین از متفاوت‌ بودن سوالات خبر داد و گفت: برای برقراری عدالت، سوالات یكی است اما چیدمان گزینه‌ها و سوالات برای داوطلبان متفاوت است.
پس كسانی كه می‌خواهند از روی دست دیگران بنویسند، اصلا نمی‌توانند، زیرا نمی‌دانند آیا همان سوالی را كه می‌خواهند سوال كناری‌شان است یا خیر؟
وی اضافه كرد: تمام سیستم‌ها به سمت این‌كه كاملا مكانیزه شود، پیش می‌رود و این روند باید در تمام سیستم‌های كشور پیاده شود.
رئیس سازمان سنجش با اشاره به این‌كه طرح شخصی‌سازی دفترچه كنكور پیش از این در آزمون كارشناسی ارشد سال ۸۸ و آزمون پیام‌نور امسال برای مطالعه اجرا شده بود، گفت: برای این‌كه بگوییم این روش چقدر و چه درصدی از تقلب جلوگیری كرده احتیاج به بررسی و وقت بیشتری داریم، اما طبق مطالعاتی كه تاكنون انجام شده، كیفیت كار از حد انتظار ما بسیار بهتر بوده است، یعنی ما فكر می‌كنیم اصلا در این روش امكان تقلب نیست.

خوب امیدوارم موقع تصحیح کردن دستگاهشون 6 و 8 نزنه

rpf
14-06-2010, 17:20
سلام...

دوستان شما چه طور محاسبات شیمی و فیزیک رو بدون ماشین حساب سر جلسه کنکور حساب میکنین ؟؟؟

آیا روش خاصی داره ؟؟؟

mahdis_apex
14-06-2010, 17:25
نوشته شده توسط dehtoday [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پارسال هم که روی سوالا اسمامونو چاپ کرده بودن!!!
اگه درست یادم باشه به 3 تا گروه A,B.Cهم تقسیم شده بود دفترچه های سوال.
الان که نزدیکه کنکوره بی خودی از این خبر های عجیب غریب میدن دله بچه ها رو
بلرزونن!!
شما اغفال(درسته؟)نشین:31:

mahdis_apex
14-06-2010, 17:30
سلام...

دوستان شما چه طور محاسبات شیمی و فیزیک رو بدون ماشین حساب سر جلسه کنکور حساب میکنین ؟؟؟

آیا روش خاصی داره ؟؟؟

نه !!!!!!!!! محاسبه میکنیم دیگه!
فیزیک که مشکلی نداره
مسایل استوکیومتری رو هم اگه وقتگیر باشه بنده ردشون میکنم!
که البته98درصد مواقع واسه من وقت گیرن!!!!!

fm992
14-06-2010, 18:29
سلام...

آیا روش خاصی داره ؟؟؟

خب از اول باید تمرین می کردی! برای فیزیک که محاسبات زیادی معمولا نداره و اگر هم داشته باشه رند در میاد! مشکلی نیست و خیلی سریع اصلا ذهنی حل می شه. اگرم احیانا نیاز داشته باشه که خیلی بنویسیم و ساده کنیم و اینا.. من معمولا معادله یا همون محاسبات اولیه رو درشت تر می نویسم و کارا رو روی اون انجام می دم! هی عددا رو خط می زنم هی می نویسم! واسه ریاضی هم روی صورت سوال معمولا محاسبات رو انجام می دم.

ولی اونایی که عدد بزرگ و اینا در میاد... به گزینه ها نگاه می کنم ببینم اختلافشون در چیه. بعد دنبال همون رقم یا اعشار یا بالاخره تفاوت می گردم...

اینطوریا!

اصلا لازم نیست همه محاسبات تا ته انجام بشه مخصوصا واسه بعضی سوالات فیزیک و شیمی.

بعد اینکه سعی کن اعداد رو تا حد امکان ساده و مرتب بنویسی. / حداقل من اینطورم. واسه اینکه زیاد خط می زنم!

dokhtarak_e_darya
14-06-2010, 18:29
سلام بچه ها ...یه سوال ؟

من متولد نیمه اول سال 70 هستم وامسال برای بار دوم کنکور دارم و مدرک پیش دانشگاهیم رو سال 88-89 گرفتم ...
میخواستم ببینم میتونم سال 90 هم کنکور بدم یا نه باید برم سربازی ؟؟؟؟؟
اگه اره چگونه
ممنون میشم توضیح بدین

azimzade
14-06-2010, 18:36
سلام...

آیا روش خاصی داره ؟؟؟
من پاسخ رتبه یک سال 87(86)یعنی سجاد فولادی رو واست میذارم:

سوال ۹) سرعت عملم کم است، چه کنم؟
اولین کاری که می‌کنید ماشین حساب را از طبقه‌ی سوم با سرعت اولیه V = 25m/s به پایین پرتاب کنید. ماشین حساب در سال پیش‌دانشگاهی دشمن شماست.
اما بعد؛ خوب سرعت عمل یهویی بدست نمی‌آید. قرص و شربت و کپسول هم نداره. ولی به نظر من تسلط خودش سرعت عمل میاره. واقعاً من تجربش رو ندارم زیاد ولی به نظرم اگه تست‌های آسون رو سعی کنیم توی زمانی کمتر از زمان استاندارد بزنیم و با خودمون یه همچین رقابتی راه بندازیم و کلاً زیاد تمرین کنیم، سرعت عمل خود به خود بدست می‌آد. یه بحثی هم سره تست آسون هست، که تست آسون درسته آسونه ولی به ما کمک می‌کنه تا روابط و معادلات معمول رو خیلی عالی به خاطر بسپاریم و سرعت انتقالما سر جلسه افزایش پیدا می‌کنه.
یه نکته‌ای که هست، بحث محاسبه است، این خیلی مهمه. تست‌ها الآن وقت‌گیر و محاسباتی شدند. پس عادت کنید به ضرب ۶ رقم در ۶ رقم با اعشار اضافه! کسانی که صبورتر و با حوصله‌ترند، خیلی خیلی بهتر نتیجه می‌گیرند. همیشه سعی کنید بدون ماشین‌حساب کار خود را انجام دهید. [یک دانش‌آموز: آقا ما که همون بالاتر ماشین حسابمون رو پرت کردیم پایین!]

rpf
14-06-2010, 18:54
راستی دوستان من یک تبلیغات تو اینترنت دیدم که نوشته بود :::

2 دی وی دی با قیمت 15000 تومان..

به نظرتون راسته ؟؟؟

جمع و تفریق و ضرب و تقسیم فوق العاده سریع ومحاسبه درصد و رادیکال فرجه یک و دو و حتی فرجه های بالاتر در کمتر از ده ثانیه و یافتن سریع مقدار عددی توابع مثلثاتی بدون هیچ ماشین حساب با دقتی اعجاب آور فقط بخشی از توانمندی هایی است که از آلبوم محاسبات ذهنی سریع کوثرپرداز یاد خواهید گرفت

بی جهت فریب حرکات نمایشی مغزهای ریاضی را نخورید. پشت سر همه تکنیک های محاسبه ذهنی سریع چند قاعده ساده و بسیار ابتدایی قرار دارد که با تسلط به این قواعد می توانید شما هم یک مغز ریاضی شوید.
محاسبه سریع توان های دو و سه ، تبدیل فوری کسرها به اعشاری در کمتر از پنج ثانیه ، یافتن فرمول بخش پذیری بر هر عدد دلخواه در کمتر از ده ثانیه، تبدیل فرمول های ریاضی پیچیده به جملات ادبی قابل یادسپاری ماندگار فقط بخشی از دانشی است که در آلبوم محاسبات سریع کوثرپرداز می بینید

Mr Unknown
14-06-2010, 19:05
سلام دوستان
من یه مشکلی با ریاضی دارم
وقتی درسو می خونم احساس می کنم کامل بلدم و چیز جدیدی نداره ولی تو بعضی از تستها گیر می کنم
نمی دونم چطور حل کنم این مشکلو!

shah abas
14-06-2010, 19:27
من تازه می خوام برم پیش ولی تجربه ناچیزم بهم گفته همیشه وقتی یک مساله از راهی حل نشد از همه زوایای ممکن حتی اون راه حل هایی که فکر می کنم "نه بابا! این طوری نمی دن" نگاه کنم. البته این مستلزم یک وقت طولانی هست به درد کنکور نمی خوره.
----------------------------------------------------
یک سوال: تا چه مقدار لازمه محاسبه ذهنی رو بلد باشیم؟ من فعلا توان ذهنی حل کردنم در ضرب ۳ رقمی در ۳ رقمی(با اعداد مختلف)‌هست. کافیه یا باید برای کنکور بیشتر بشه؟

mohsen_blid
14-06-2010, 20:26
دوستان خواهشا تو این یکی مورد حداقل کمک کنید قبلیا رو که نکردید

من تو دینی کتاب برای تست ندارم
یک کتاب معرفی کنید یا اگر برای دانلود چیزی دارید بزارید تا من برم بگیرم و تست بزنم
من به یک کتاب دینی اونم فقط تست با جواب نیاز دارم

دینی رو میخوام صد بزنم اگر دارید ممنون میشم

BossX
14-06-2010, 20:30
یک سوال: تا چه مقدار لازمه محاسبه ذهنی رو بلد باشیم؟ من فعلا توان ذهنی حل کردنم در ضرب ۳ رقمی در ۳ رقمی(با اعداد مختلف)‌هست. کافیه یا باید برای کنکور بیشتر بشه؟

وای وای من باور کردم ...
اگه راست میگی بگو ببینم 937x823 چند میشه؟؟

دوستان خارج کشور تجربی رو مرور آخر نذاشته"

AmiIin
14-06-2010, 20:40
دوستان سلام !

سوالات کنکور دانشگاه ازاد سال های قبل رو از کجا میشه دانلود یا تهیه کرد ؟

salar_aziz
14-06-2010, 20:47
راستی امیر جان واسه درس آمار هم ممنون خیلی موثر بود.:11:
خصوصا واسه من که تو طول سال نخونده بودمش.

از چی نتیجه گرفتی تاثیر داشت؟گاج سفید/خوشخوان/کتاب درسی؟:13:

D & G
14-06-2010, 21:05
بچه ها اگه یکی امسال قبول شه بره دانشگاه بازم سال بعد می تونه کنکور بده؟؟؟؟

moraddad
14-06-2010, 21:09
م؟ من فعلا توان ذهنی حل کردنم در ضرب ۳ رقمی در ۳ رقمی(با اعداد مختلف)‌هست. کافیه یا باید برای کنکور بیشتر بشه؟
به هیچ جا نمیرسی...
عمه ی منم 3رقم در 3 رقمو ذهنی حساب میکنه!:31:

آقا برا شما درصدای سنجشتون اومده؟
برا من میگه وصول نشده.

yusef
14-06-2010, 21:55
بچه ها اگه یکی امسال قبول شه بره دانشگاه بازم سال بعد می تونه کنکور بده؟؟؟؟

غیر از روزانه
بله

shah abas
14-06-2010, 22:26
وای وای من باور کردم ...

به هیچ جا نمیرسی...
عمه ی منم 3رقم در 3 رقمو ذهنی حساب میکنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کدموش شوخی بود؟
سوالم جدی بود.چه مقدار محسابه ذهنی و در چه مدتی لازمه؟

Barcelona09
14-06-2010, 22:34

یک کتاب معرفی کنید یا اگر برای دانلود چیزی دارید بزارید تا من برم بگیرم و تست بزنم

کتاب درسی + تستای گاج سفید و پیام آیاتش

hasti rs
14-06-2010, 22:52
پارسال واسه ی رشته های پرطرفدار 60به40 بود
بقیه80درصد بومی 20درصد غیر بومی
رشته های پرطرفدار ریاضی:برق.عمران.مکانیک.صنای ع.معماری.یکی دیگه هم بود که یادم نیس:31:

ممنون . میخواستم بدونم طرح بومی گزینی در سطح شهر هست یا استان ؟؟ بعد با توجه به محل اخذ دیپلم بومی میگیرن یا با توجه به محل تولد ؟؟

من دیپلممو از اهواز گرفتم ، پیش دانشگاهیمو دزفول گرفتم ، حالا باتوجه به بومی گزینی اولویت من با دانشگاه جندی شاپور دزفول هست یا دانشگاه های دولتیه اهواز ! ؟؟؟

غیر از روزانه
بله

اگه مرخصی بگیریم چی ؟؟ یا مرخصی بگیریم یه سال درس بخونیم اگه کنکورو خوب دادیم انصراف بدیم اگه خوب ندادیم هم بریم همون رشته !

shabeashegha
14-06-2010, 23:10

دنبال همچین کتاب تستی نگرد چون من خیلی گشتم نبود! همه کتابای تست بازار فقط پاسخنامه کلیدی داره یا لا اقل من پیدا نکردم . کتاب تست هم من بعید میدونم الان غیر از تست مجموعه ای چیزی به دردت بخوره . اگه میخوای کتاب تست بگیری 50 آزمون دین و زندگی رو بگیر فکر کنم مال انتشارات 10 استاده

ممنون . میخواستم بدونم طرح بومی گزینی در سطح شهر هست یا استان ؟؟ بعد با توجه به محل اخذ دیپلم بومی میگیرن یا با توجه به محل تولد ؟؟

من دیپلممو از اهواز گرفتم ، پیش دانشگاهیمو دزفول گرفتم ، حالا باتوجه به بومی گزینی اولویت من با دانشگاه جندی شاپور دزفول هست یا دانشگاه های دولتیه اهواز ! ؟؟؟

اگه مرخصی بگیریم چی ؟؟ یا مرخصی بگیریم یه سال درس بخونیم اگه کنکورو خوب دادیم انصراف بدیم اگه خوب ندادیم هم بریم همون رشته !

تا اونجا که من اطلاع دارم بومی گزینی یه فرمیه که چندتا استان اطراف هم میشن یه جزء یه منطقه بومی. مثلا تهران و قم و قزوین و چندتای دیگه میشن بومی 1 .اگه اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنن. حالا باید ببینی اهواز و دزفول جزء یه منطقه بومی هستن؟و کدوم منطقه
راجبه اینکه بعد از قبولی دو مرتبه کنکور شرکت کنی اینکه اگه روزانه انتخاب کنی و قبول شی چه برای ثبت نام بری چه نری این رشته برای تو حساب میشه. اگه در عین حال که روزانه قبول شدی دو مرتبه کنکور بدی رشته جدید که قبول میشی کان لم یکن (به قول سازمان سنجش) میشه و 1سال هم محروم میشی از همه کنکورها.
ولی اگه شبانه . غیر انتفاعی . پیام نور یا .... قبول شی میتونی دوباره کنکور بدی . ضمنا ترم اول مرخصی نمیدن باید یه ترم بخونی و ترم دوم بهت مرخصی میدن

AmiIin
14-06-2010, 23:31
دوستان سلام !

سوالات کنکور دانشگاه ازاد سال های قبل رو از کجا میشه دانلود یا تهیه کرد ؟

کسی نمیدونه ؟؟!

sinasalar2007
14-06-2010, 23:32

بومی سازی رو با توجه به سه سال اخر محل تحصیل حساب میکنن حالا مال شما چون متفاوته منطقه ی مرفه تر حساب میشه ... ( فکر کنم دزفول منطقه 2 هست ولی اهواز رو نمیدونم ... اگه اهواز منطقه 1 باشه سهمیه شما هم منطقه 1 میشه )

nafas
14-06-2010, 23:37

به نظرت یکم دیر نشده واسه اینکارا !؟

بعدش برادر من 100 زدن تو 2 هفته ؟! :13:

خوبه واللله

کتاب کم حجم کتاب سبز هست ولی جواب نداره !

آخه دینی جواب تشریحی برا چیشه !؟

Majid_17_206
15-06-2010, 07:01
الان بهترین منبع برای خوندن دینی همون کتاب درسیه باید از همه ی آیه ها یه تصویر توی ذهنت داشته که مثلا کجا اومده یا درباره چیه تبرای اینکه از آیه ها هر طور سوال اومد جواب بدی ....بعدش هم تست های کتاب زرد

ehsan_manu
15-06-2010, 07:20
لطفا راهنماییم کنید
مرسی

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:20 PM ----------

چیکار کنم؟

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:25 PM ----------

چیکار کنم؟

کسی جواب نمیده؟:41::19:

azimzade
15-06-2010, 07:42
من فقط میگم سریع برو یه کتاب بگیر.اولا کسی اینجا از خرخونی دست بر نمیداره بیاد چیزی آپلود کنه.بعدم تا بخوای دانلود کنیو پرینت بگیریو ...کنکور شروع شده:31:.کلک بنظرم داره مجموعه اعلام و تاریخ ادبیات که خوبه

بدیهیه برای فیزیک فقط تمرین و دقت میخواد.تست زیاد بزن دیگه.البته اگه وقتشو داری

sky man
15-06-2010, 08:07

اینم برای شما
دنبال هیچ کتابی نگرد
هرچی تست سراسری وجود داشت برات گرفتم.با پاسخ تشریحی! 486 تا تسته
فقط پنجشنبه که شب آرزوهاست به یاد من هم باش!اگه دعا نکنی مدیونی !

Extreme-Forces
15-06-2010, 09:27
سلاممممممممممممممممممم.
:41:
دارم ديوونه ميشم.
يكي كمك كنه.
مشكلم اينه كه اشتباه هاي كوچيك زياد دارم. اشتباهام از بلد نبودن درس نيست. از بي دقتي و حواس پرتيمه. هر وقت كه ميبينم سوالي رو كه بلد بودم اشتباه زدم نا اميد ميشم.:41:
از امتحان سنجش اومدم بيرون كه ديدم چقدر اشتباه كردم.
يه مشكل ديگه هم دارم. هميشه بعد ازمون هاي تستي كه دادم اومدم ديدم كه چقدر سوال بوده كه ميتونستم جواب بدم ولي سر امتحان جوابشون ندادم. مثلا الان كه شيمي پارسال رو ميبينم ناراحت ميشم كه چرا شيمي پايه رو بد زدم و الان دوباره بايد كنكور بدم.همينطور فيزك و عربي و خيلي سوالايي كه پارسال جواب ندادم. نميدونم ايراد از كجاست. يعني سر كنكور خسته ميشم و نميتونم جواب بدم يا نه مشكل چيز ديگست؟ تقريبا سر همه ازمون ها سوالاي زيادي برام پيش مياد كه ميتونستم جواب بدم ولي ندادم.

ehsan_manu
15-06-2010, 09:32
ب برو گاج سفیدو بگیر و بزن!!!

sky man
15-06-2010, 09:36
ب برو گاج سفیدو بگیر و بزن!!!

ای بابا من که همه تست های سراسری رو گذاشتم دیگه.برای چی بره گاج بخره :13:

AmiIin
15-06-2010, 09:52
یعنی هیچکس اینجا سوالات دانشگاه ازاد رو نداره ؟؟؟!

Majid_17_206
15-06-2010, 10:22
سلاممممممممممممممممممم.

دارم ديوونه ميشم.
يكي كمك كنه.
مشكلم اينه كه اشتباه هاي كوچيك زياد دارم. اشتباهام از بلد نبودن درس نيست. از بي دقتي و حواس پرتيمه. هر وقت كه ميبينم سوالي رو كه بلد بودم اشتباه زدم نا اميد ميشم.
يه مشكل ديگه هم دارم. هميشه بعد ازمون هاي تستي كه دادم اومدم ديدم كه چقدر سوال بوده كه ميتونستم جواب بدم ولي سر امتحان جوابشون ندادم. مثلا الان كه شيمي پارسال رو ميبينم ناراحت ميشم كه چرا شيمي پايه رو بد زدم و الان دوباره بايد كنكور بدم.همينطور فيزك و عربي و خيلي سوالايي كه پارسال جواب ندادم. نميدونم ايراد از كجاست. يعني سر كنكور خسته ميشم و نميتونم جواب بدم يا نه مشكل چيز ديگست؟ تقريبا سر همه ازمون ها سوالاي زيادي برام پيش مياد كه ميتونستم جواب بدم ولي ندادم.

نگران نباش بیشتر کنکوری ها همینطوری هستن....من هم دقیقا همین مشکل رو دارم....فقط سعی کن با کتاب زرد دقیقا شرایط کنکور رو شبیه سازی کنی...یعنی 4 ساعت فقط تست ها رو جواب بدی توی همین آزمون ها این ضعف رو جبران کن ...فقط با تمرین میتونی درستش کنی و راه دیگه ای نداره

shabeashegha
15-06-2010, 11:12
سلاممممممممممممممممممم.
دارم ديوونه ميشم.
يكي كمك كنه.
مشكلم اينه كه اشتباه هاي كوچيك زياد دارم. اشتباهام از بلد نبودن درس نيست. از بي دقتي و حواس پرتيمه. هر وقت كه ميبينم سوالي رو كه بلد بودم اشتباه زدم نا اميد ميشم.:41:
بنظر من مشکل شما عدم استفاده از تکنیک ضربدر و منهاست. شما اگه از تستای سخت و تستهایی که بلد نیستین رد بشین فرصت کافی واسه زدن تستهای راحت دارین و اینطوری بعد از کنکور حسرت تستهای راحت نزده رو نمیخورین

vahid-p
15-06-2010, 11:18
کسی هست این درصدا رو تخمین بزنه؟ کنکور سراسری 88 داخل کشور- منطقه 3

Amir_oscar
15-06-2010, 11:21
تا اونجا که من اطلاع دارم بومی گزینی یه فرمیه که چندتا استان اطراف هم میشن یه جزء یه منطقه بومی. مثلا تهران و قم و قزوین و چندتای دیگه میشن بومی 1 .اگه اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنن. حالا باید ببینی اهواز و دزفول جزء یه منطقه بومی هستن؟و کدوم منطقه

بومی گزینی بستگی به نوع رشته داره. بعضی رشته ها استانی هستن، که برای اونا کسایی که توی اون استان هستن بومی محسوب می شن.
بعضی ها ناحیه ای هستن، که چند تا استان مجاور که یه ناحیه محسوب می شن برای اون رشته بومی هستن.(لیست استان هایی که یک ناحیه محسوب می شن توی دفترچه ی انتخاب رشته اعلام می شه.
بعضی رشته ها هم منطقه ای هستن، چند ناحیه ی جفت هم با هم تشکیل یک منطقه می دن و اون استان ها که توی این منطقه هستن برای اون رشته بومی محسوب می شن.(لیست مناطق هم اعلام می شه.)
بعضی از رشته ها هم کشوری هستن که بومی گزینی براشون انجام نمی شه.
این که هر رشته چه نوعی هست هم توی دفترچه ی انتخاب رشته اعلام می شه.

پارسال برای ما که رشته ی ریاضی بودیم اسممون رو روی دفترچه زده بودن و ترتیب سول ها یکی بود و فقط ترتیب گزینه ها فرق می کرد. اینجوری بی عدالتیه که ترتیب سوال ها هم فرق بکنه...

وای وای من باور کردم ...

به هیچ جا نمیرسی...
عمه ی منم 3رقم در 3 رقمو ذهنی حساب میکنه!:31:
چرا مسخره اش می کنین:31:؟! خب راست میگه! می شه ذهنی انجام داد.
مثلا 327×120:
اول توی ذهن می کیم 100 تا 327 تا می شه 32700. اینو نگه می داریم، بعد می گیم 20 تا 327 تا هم می شه 6540، بعد اینا رو با هم جمع می کنیم و می شه 39240.

hossein1320
15-06-2010, 11:25
لطفا تخمین رتبه قلمچی رو بدین سال 85 خارج از کشور

ادبیات 72
عربی 72
دینی 60
ریاضی 58
فیزیک 71
شیمی 70

خداییش شیمیشو دیدم حال کردم اینم از شانس ماست شیمی که زنگ تفریح بچه های ریاضی بود شده دردسر بزرگ بیاین دعا کنیم امسال طراح عوض بشه یا مهربون بشه یا .... هیچی همون مهربون شه :46:

Rainy eye
15-06-2010, 11:44
ثبت نام کنکور فنی کی شروع میشه یاشده وتا کی وقت داره؟!؟

BossX
15-06-2010, 11:57
بومی سازی رو با توجه به سه سال اخر محل تحصیل حساب میکنن حالا مال شما چون متفاوته منطقه ی مرفه تر حساب میشه ... ( فکر کنم دزفول منطقه 2 هست ولی اهواز رو نمیدونم ... اگه اهواز منطقه 1 باشه سهمیه شما هم منطقه 1 میشه )

بومی گزینی ربطی به سهمیه نداره و به محل تولد بستگی داره

چرا مسخره اش می کنین؟! خب راست میگه! می شه ذهنی انجام داد.
مثلا 327×120:
اول توی ذهن می کیم 100 تا 327 تا می شه 32700. اینو نگه می داریم، بعد می گیم 20 تا 327 تا هم می شه 6540، بعد اینا رو با هم جمع می کنیم و می شه 39240.
:31:
اینو تو ذهنت انجام بدی 70 برابر احتمال اشتباهش بیشتر

به اون دوستمون هم باید بگم 3 در 3 خیلی کمه باید به 15 در 15 برسونی
من خودم برای محکم کاری تا 20 در 20 ذهنی حل میکنم

fm992
15-06-2010, 12:00
چیکار کنم؟

کسی جواب نمیده؟:41::19:

سلام. برای عربی سعی این این مدت باقیمونده روی ترجمه کار کنی . خیلی زود به نتیجه می رسی.
توی ترجمه سعی کن با نگاه جواب بدی. واژه ها رو با هم تطبیق بدی نه معنی کل رو! از قراین استفاده کن و از طریق حذف گزینه. ببین گزینه ها توی چه چیزهایی تفاوت دارن. اگر توی زمان فعل ها باشه که از این طریق می تونی یک یا دو یا شایدم 3 تا گزینه رو حذف کنی. اگر اعداد داره دقت کن اعداد ترتیبی هستن یا نه. و کلاً چیزایی که بلدی و خیلی ساده هستن. مثلا ترکیبات وصفی و اضافی. وصفی ها حتما باید وصفی ترجمه شده باشه. اضافی ها هم همینطور. اسم ها جمع هستن یا مفرد. فعل کم و زیاد نکرده باشه. و همین جوری چیزای ساده.

اگر واقعا بخوای عربیت رو بالاتر بکشی لازمه یه مقدار وقت بذاری. برای ترجمه حدود 50 - 60 تا تست بزن و همینایی که گفتم رو بررسی کن. تا حدود زیادی دستت می یاد چیکار کنی. برای اون سوالای ترجمه ای هم که توی همه گزینه ها هم عربی هست هم فارسی که باید چک کنی کدوم تطابق نداره، واسه اینکه خیلی از وقتت نره به نظر من اول ترجمه فارسیش رو بخون و بعد عربی رو. من این کار رو می کنم. واسه اینکه وقتی ترجمه فارسیش رو می خونم بعد به عربی نگاه می ندازم سریع تر می گیرم سوال چی گفته! و اینطوری هم واژه به واژه و هم از نظر معنی سریع تر میشه تطابق رو بررسی کرد.

قسمت متن: اگر متن رو می فهمی و می تونی که سوالای مفهومش جواب بدی خیلی خوبه. اما اگه اینجا سرعت عمل نداری سوالات متن رو کلاً نذار کنار. سوالات اعراب و تحلیل صرفی رو سعی کن بزنی و اینطوری که از آخر گزینه ها شروع کن چک کن. یعنی نقش کلمه در جمله. این خیلی راحت تر تشخیص داده می شه و از این طریق راحت تر گزینه ها حذف میشه.

سوالای دستور (حال و تمییز و اینا) رو دیگه نمی دونم چیکار کنی.

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:58 PM ----------

سراسری 88 ریاضی منطقه 1 :

ادبیات : 62
عربی : 46
دین و زندگی: 76
زبان: 68

ریاضی: 54
فیزیک: 61
شیمی: 53

رتبه م به 2000 منطقه1 می رسه؟! :13:

steps
15-06-2010, 12:00
چند سوال مهم
1. سر جلسه کنکور میشه ماشین حساب برد؟
2. ثبت نام دانشگاه ها کی شروع میشه( در اصل تا کی وقت داری پیش رو بگیری)؟
3.سر جلسه تنقلات می دن یا خودمون بر داریم(من خودم موقع درس خوندم زود گشنم میشه)؟
4.با ارزوی موفقیت برای همه / بچه ها قبول بشن شیرینی میدن؟

pedramch
15-06-2010, 12:05
سلام..

نظرتون چیه؟!

کسی نظری ندادا:دی

Amir_oscar
15-06-2010, 12:06
چند سوال مهم
1. سر جلسه کنکور میشه ماشین حساب برد؟
2. ثبت نام دانشگاه ها کی شروع میشه( در اصل تا کی وقت داری پیش رو بگیری)؟
3.سر جلسه تنقلات می دن یا خودمون بر داریم(من خودم موقع درس خوندم زود گشنم میشه)؟
4.با ارزوی موفقیت برای همه / بچه ها قبول بشن شیرینی میدن؟
1- شوخی می کنی؟! نه!!!
2- باید تا 31 شهریور مدرک پیش رو بگیری.
3- یه ساندیس با کیک می دن!
4- من که می دم!:31: فراتر از شیرینی...

pedramch
15-06-2010, 12:08
کسی هست این درصدا رو تخمین بزنه؟ کنکور سراسری 88 - منطقه 3

بین 2200 تا 2400 منطقه 3

BossX
15-06-2010, 12:14
دوستان یه سوال خواهشا جواب بدین:
دوستانی که تخمین رتبه دارن ، سوالای خارج کشور رو گذاشته؟
شکل و شمایلش درسته؟ میشه خوندش؟ یا مثل اونیه که تو سایت کانون هست؟

3- یه ساندیس با کیک می دن!

شما که سیاسی نبودی ! چرا حرف سیاسی میزنی؟
برا همین منو تعلیق کردن دیگه

vahid-p جنابعالی مگه سوم نیستی؟
از الان برای جمع بندی خیلی زوده ها:31:

vahid-p
15-06-2010, 12:20
vahid-p جنابعالی مگه سوم نیستی؟
خوشم می آد، خوب حواست هستا.:46:
نه این درصدای کسی دیگست. تحویلم داده بود تخمینش رو از دوستان بپرسم.

بین 2200 تا 2400 منطقه 3
فکر می کردم بهتر از این بشه. ولی به هر حال ممنون :20:

sinasalar2007
15-06-2010, 12:41

چند صفحه قبل این شعر رو دیدم یاد این شعر جالب افتادم ...

یک روز رسد خوشی به اندازه کوه
یک روز رسد غمت به اندازه دشت
افسانه زندگی چنین است مهربانم
در سایه کوه باید از دشت گذشت.

fm992
15-06-2010, 12:46
سلام..

نظرتون چیه؟!

کسی نظری ندادا:دی

چقدر شبیه من زدی! من امروز 88 رو زدم.

برای عمومی ها وقت کم نیاوردی؟؟ من واسه یه ریدینگ زبان و نص توی عربی وقت کم آوردم!! نزدم.

اختصاصی ها ... مثل هم زدیم دیگه! :31:

فیزیک و شیمی چون خودم بهتر می شم شما هم بهتر می شی!! :31: (آخرِ منطق!)
اگر اینکه سعی کنی غلط نزنی هم خیلی خوب میشی. نمی دونم چقدر غلط زدی.
من ریاضی 8 تا و فیزیک 4 تا و شیمی 5 تا غلط زدم!!!

Amir_oscar
15-06-2010, 13:08
پس فردا، شب، شب آرزوهاست...
منبع اینی که می ذارم، مفاتیح هستش که از توی سایت تبیان برداشتم:

" "رجب"، ماه خداست؛ ماه پر بركتی است كه اعمال بسیاری برای آن ذكر شده است. باید خود را در دریای زلالش بشوییم تا پاک شویم. پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: هر كس یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودی خدا می شود و غضب الهی از او دور می گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.
اعمال ماه های رجب و شعبان، جهت آماده ساختن روح برای شركت در میهمانی ماه مبارك رمضان می باشد. برای درك عظمت ماه رمضان باید از قبل خود را آماده نمائیم.
پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است.
اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. در این شب ملائك بر زمین نزول می كنند. برای این شب عملی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) ذكر شده است كه فضیلت بسیاری دارد و بدین قرار است:
روز پنج شنبه اول آن ماه - در صورت امكان و بلا مانع بودن - روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح"گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.
پیامبر اكرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت این نماز می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی.
میّت می‌پرسد تو كیستی؟ به خدا سوگند كه من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و كلامی شیرین تر از كلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افكند. "
آرزو کنیم که آرزوهامون برآورده بشه(الآن چه آرزویی بهتر از قبولی توی رشته و شهر مورد علاقه؟!:31:)...

BossX
15-06-2010, 13:25

برای عمومی ها وقت کم نیاوردی؟؟ من واسه یه ریدینگ زبان و نص توی عربی وقت کم آوردم!! نزدم.

امیرجان و پدرام جان که 88 رو زدین یه سوال اگه میشه دوتاتون جواب بدید:
درصد های زبان و شیمیتون تو این آزمون چقدر نسبت به آزمون های قبلی فرق کرده؟

panizir
15-06-2010, 13:36

كنكور بيشتر تو كار تقسيمه. اونم با 2-3 رقم اعشار. اينم اگه ذهني بلدي كافيه.

pedramch
15-06-2010, 16:57

چه جالب:دی
البته من توی فیزیک اشتباهات الکی زیاد داشتم...تو ریاضی هم همینطور...تو این یک هفته حتما جبرانش میکنم!

زمان هم کم نیوردم...من کلا خیلی سریع تست میزنم!
اینم زمان بندیم:

ادبیات :20
عربی :17
دینی :11
زبان :15
ریاضی :75
فیزیک :55
شیمی :35

زبانم نسبت به قبلیا بهتر بود...
فقط سه تا غلط داشتم که یکیش هم به خاطر بی دقتی بود!
شیمی معمولا بین 50 تا 60 میزنم اما میتونستم اینو بیشتر بزنم که بنا به دلایلی نشد..
ولی در کل شیمی زیاد تغییری نداشتم!

ardalan.ha
15-06-2010, 17:08

hasti rs
15-06-2010, 17:35
بومی گزینی بستگی به نوع رشته داره. بعضی رشته ها استانی هستن، که برای اونا کسایی که توی اون استان هستن بومی محسوب می شن.
بعضی ها ناحیه ای هستن، که چند تا استان مجاور که یه ناحیه محسوب می شن برای اون رشته بومی هستن.(لیست استان هایی که یک ناحیه محسوب می شن توی دفترچه ی انتخاب رشته اعلام می شه.
بعضی رشته ها هم منطقه ای هستن، چند ناحیه ی جفت هم با هم تشکیل یک منطقه می دن و اون استان ها که توی این منطقه هستن برای اون رشته بومی محسوب می شن.(لیست مناطق هم اعلام می شه.)
بعضی از رشته ها هم کشوری هستن که بومی گزینی براشون انجام نمی شه.
این که هر رشته چه نوعی هست هم توی دفترچه ی انتخاب رشته اعلام می شه.

بومی گزینی ربطی به سهمیه نداره و به محل تولد بستگی داره

ممنون از پاسخ تمام دوستان .. :11:

آخرش جواب ما چی میشه ؟ :20: با توجه به رشته ی انتخابی و محل سکونت ؟ با توجه سه سال آخر تحصیل ؟ ( که اگه اینجوری باشه من از سه سال آخر دوسالش اهواز بودم و یه سالش دزفول ،، اصلا" منظورتون از سه سال آخر سه سال دیپلم هست یا دوم و سوم + پیش ؟ ؟ )
یا اینکه با توجه به محل تولد ؟؟؟

یا اینکه اصلا" الان واسه ی این سوالات زوده ؟؟؟

online_amin
15-06-2010, 18:18
آقا وقتی میگن |Cosx| و x ---> +π/2 , این یعنی چی؟

آیا به این معنی هست که x داره از طرف ناحیه 2 به طرف ناحیه اول نزدیک میشه یا x داره از طرف ناحیه اول به ناحیه دوم نزدیک میشه؟ (مثلا وقتی میخوایم از تابع بالا Hopital بگیریم چرا Cosx منفی میاد بیرون؟)

BossX
15-06-2010, 18:18
ممنون از پاسخ تمام دوستان .. :11:

آخرش جواب ما چی میشه ؟ :20: با توجه به رشته ی انتخابی و محل سکونت ؟ با توجه سه سال آخر تحصیل ؟ ( که اگه اینجوری باشه من از سه سال آخر دوسالش اهواز بودم و یه سالش دزفول ،، اصلا" منظورتون از سه سال آخر سه سال دیپلم هست یا دوم و سوم + پیش ؟ ؟ )
یا اینکه با توجه به محل تولد ؟؟؟

یا اینکه اصلا" الان واسه ی این سوالات زوده ؟؟؟

من مطمئن هستم بر اساس محل تولد بومی گزینی صورت میگیره
یعنی ممکنه شما هم بومی تهران باشی هم منطقه 3 حساب شی.

fm992
15-06-2010, 18:27

زبانم نسبت به آزمونای قبل 10 - 20 درصد کم تر زدم! وقت کم آوردم!
شیمیم نسبت به آزمون های قبل هیچ تغییری از نظر درصد نکرده. از اول جمع بندی تا الان هیچی شیمی نخوندم! انتظار داشتم وضعم بدتر هم بشه. که نشده!

- اگر روی سخنت با من بود که.. من امیر نیستم. :27: فیروزه مومن زاده ام!

fm992
15-06-2010, 18:38
آقا وقتی میگن |Cosx| و x ---> +π/2 , این یعنی چی؟

آیا به این معنی هست که x داره از طرف ناحیه 2 به طرف ناحیه اول نزدیک میشه یا x داره از طرف ناحیه اول به ناحیه دوم نزدیک میشه؟ (مثلا وقتی میخوایم از تابع بالا Hopital بگیریم چرا Cosx منفی میاد بیرون؟)

کلاً مفهوم حد راست و حد چپ اینطوریه که وقتی می گیم x به +a میل می کنه یعنی داره با مقادیر بیشتر از a به a نزدیک می شه. و حد چپ یعنی وقتی x به -a میل می کنه یعنی x داره با مقادیر کم تر از a به a نزدیک میشه.

توی سوال شما: x----> پی دوم مثبت. یعنی با مقادیر بیشتر از پی دوم به پی دوم نزدیک میشه. یعنی توی ناحیه2. و اونجا هم cosx منفی هست.

mahdis_apex
15-06-2010, 20:59
بچه ها یه سوال گسسته دارم.یه نگاهی بهش بندازین لطفا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

moraddad
15-06-2010, 21:20

hossein1320
16-06-2010, 02:14
بچه ها یادتون باشه دارین جواب کنکور رو میگیرین جواب سنجش رو هم بگیرین احتمالا تا اون موقع میاد:46:

sky man
16-06-2010, 08:50
بچه ها تو این چند روز مونده تا کنکور فضولی نکنین !
امروز من هم خودمو به برق وصل کردم ! و هم انگشت اشاره دست راستمو نزدیک بود ناقص کنم که خدا رو شکر فقط برید!
:31:

Amir_oscar
16-06-2010, 09:58

shabeashegha
16-06-2010, 10:37
ظرفیت پذیرش علوم پزشکی 1389
قائم مقام معاون آموزشي و مديركل اعتبار بخشي، ارزيابي و دبير خانه‌هاي آموزش پزشكي و تخصصي وزارت بهداشت با اعلام نهايي شدن ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي علوم پزشكي كنكور سراسري 89 از پذيرش حدود20 هزار داوطلب در رشته‌هاي علوم پزشكي خبر داد.
دكتر سيد امير محسن ضيائي، با اشاره به افزايش 15 درصدي ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي علوم پزشكي در كنكور89، گفت: بيشترين ظرفيت پذيرش رشته‌هاي علوم پزشكي در رشته پزشكي است.
وي با بيان اينكه در رشته‌هاي دكتراي حرفه‌اي چهار هزار و500 داوطلب پذيرفته مي‌شوند، اظهاركرد: سال گذشته در رشته پزشكي 2 هزار و 400 نفر و رشته‌هاي داروسازي و دندانپزشكي هزار و500 نفر پذيرفته شدند كه در كنكور امسال هم تعداد پذيرفته شدگان رشد 15 درصدي خواهد داشت.
ضيائي با تاكيد بر اجراي طرح بومي گزيني در كنكور امسال همانند سال گذشته، خاطرنشان كرد: بومي گزيني در كنكور امسال همانند آزمون 88 در 9 رشته علوم پزشكي همانند رشته‌هاي پرستاري، مامايي و گرايش‌هاي مختلف رشته‌هاي بهداشت انجام مي‌شود.
مدير كل اعتبار بخشي، ارزيابي و دبير خانه‌هاي آموزش پزشكي و تخصصي وزارت بهداشت در خاتمه در توصيه به داوطلبان كنكور 89 كه متقاضي ورود به رشته‌هاي علوم پزشكي هستند، اظهاركرد: متقاضيان اين دسته از رشته‌ها بايد بدون استرس و نگراني در مهلت‌هاي باقي مانده به تست زني بپردازند و مطمئن باشند كه خارج از منابع آزمون هيچ سوالي طراحي نمي‌شود.

shabeashegha
16-06-2010, 10:45
10 توصیه طلایی به داوطلبان کنکور 89
1. در فرصت باقی مانده تا آزمون سعی شود از خلاصه نویسی ها، تأکید بر روی نکات کلیدی و هم چنین رفع نقاط ضعف غفلت نشود و مرورها حتماً با حل تست و تمرین صورت پذیرد.
2. با توجه به نوع سؤالات آزمون سراسری که دارای نمره منفی و زمان محدود است، ضرورت مدیریت زمان و استفاده حداکثر از فضای رقابتی موجود امری اجتناب ناپذیر است. لذا به داوطلبان توصیه می شود که تست زدن سؤالات کنکور سال های گذشته را با ثبت زمان تعیین شده تمرین کنند.
3. یکی از عواملی که باعث می شود داوطلب با کاهش کارآیی در جلسه آزمون مواجه شود استرس و فشارهایی است که او بدون هیچ دلیلی با آن روبروست، گاه از طرف خانواده و گاه از طرف خود. لذا توصیه می شود که با امید و توکل بر خدا و حفظ روحیه پشتکار و تلاش، در تمام شرایط داوطلب مانند یک فرمانده فقط به پیروزی فکر کند.
4. در این روزهای پایانی کیفیت مطالعه نباید فدای کمیت شود و داوطلبان عزیز باید مفهومی و دقیق و با تمرکز هر نکته ای را که احتمال می دهند مرور آن بتواند موجب تقویت بنیه علمی و افزایش سرعت عمل آن ها در پاسخگویی به سؤالات باشد در اولویت نخست قرار دهند.
5. با توجه به این نکته که خواب کافی، آرامش روحی و تحرک مناسب به همراه مطالعه دقیق رمز موفقیت در آزمون سراسری است از این رو به داوطلبان به طور موکد توصیه می شود که از تحرک و ورزش غفلت نورزند و روزانه به طور منظم نیم ساعت ورزش یا پیاده روی را در برنامه خود داشته باشند چرا که این ورزش موجب تقویت مغز می شود، ضمن این که ورزش هایی مثل شنا و دو که اکسيژن زیادی را به مغز می رساند می تواند ضمن افزایش فعالیت های مغزی و کاهش خستگی فکر و ذهن، میزان یادگیری را به طرز قابل توجهی افزایش دهد.
6. یکی از مشکلات رایج میان داوطلبان، وقت گذاری فراوان برای مطالعه است در شرایطی که این امر، نتیجه مورد انتظار را در جلسه آزمون برای آن ها به همراه ندارد و مشکل فوق معلول این است که این گروه، در تست زدن و حل تمرین به صورت زنجیره ای عمل نمی کنند، یعنی تست فراوان می زنند اما نمی دانند که باید گزینشی و انتخابی و با هدف و ایده به سراغ تست بروند و از تست زدن زمان دار، تستی که در حل آن حتماً زمان محاسبه شود، غفلت نکنند چرا که در این صورت مغز طوری تربیت می شود که جهت پیدا کرده و آمادگی پاسخگویی به سؤالات را پیدا می کند یعنی حداکثر یادگیری در حداقل زمان.
7. یکی از دلایل دادن پاسخ های اشتباه در آزمون سراسری، اصرار بر پاسخگویی صحیح به تمام سؤالات است که این موضوع بعضاً موجب حل 2 یا چند باره یک مسدله می شود و در نهایت ضمن اتلاف شدید وقت، موجب ایجاد استرس برای فرد خواهد شد. لذا توصیه می شود با پاسخگویی به سؤالاتی که توان علمی لازم و تسلط بیشتری بر حل آن ها داریم فرصت را برای امتیازگیری از دست ندهیم و با خود عهد کنیم که هیچ سؤالی را به طور شانسی و تصادفی پاسخ ندهیم.
8. در رشته انسانی دروس ریاضی، اقتصاد، ادبیات و عربی از دروس مؤثرتر و تعیین کننده برای کسب رتبه های بالا هستند و خصوصاً تراز آن ها در انتخاب رشته بازتاب بیشتری دارد اما این بدان معنا نیست که سایر دروس اهمیت کمتری دارند. همواره به یاد داشته باشید که باید از نقاط ضعف دیگران در این زمینه برای خود عامل موفقیت ساخت.
9. در رشته های ریاضی و تجربی دروس مثل عربی و دین و زندگی نباید مورد غفلت قرار گیرند زیرا ترازآوری خوبی خواهند داشت و مطالعه آن ها باید مانند دروس اختصاصی در برنامه مرور هر روز قرار گیرد.
10. و نکته پایانی این که با اتکا بر توانایی و داشته های خود و توکل و امید به دریای رحمت الهی بر نگرانی و اضطراب غلبه کنید و با بدرقه دعای خیر والدین در جلسه آزمون حضور به هم رسانید.

منبع:

online_amin
16-06-2010, 11:14

ببخشید اگر تو کنکور همین درصدها رو بزنیم, رتبه در منطقه 1 تو چه مایه هایی میشه؟

pedramch
16-06-2010, 12:06
ببخشید اگر تو کنکور همین درصدها رو بزنیم, رتبه در منطقه 1 تو چه مایه هایی میشه؟

بین 5500 تا 6000

panizir
16-06-2010, 12:07
زبانم واقعا شاهكاره!!

hheadshoter
16-06-2010, 12:32
سلام بچه ها !! يه سری همايش هست که نزديکه کنکور ميزرن که از صبح ميری تا عصر 1 درسو از اول تا آخر برات دوره ميکنن !!! کسی از تاريخش و مکانش خبر داره؟؟؟؟

Parnyan
16-06-2010, 12:40
salam

omidvaram halle hame khoO be khOOb bashe:31:

mish eltfaaaaaaaan yeki javabe soale 137 va 140 daftarche sarasary 88 riazi ro behem bege

ba tozih

bye

fm992
16-06-2010, 12:44
86 خارج :
ادبیات: 62
دینی: 42 (دیگه دین و زندگی نزنم سنگین تره! :31:)
زبان: 89

ریاضی: 47 :19::19: (سابقه نداشتم!!)
فیزیک: 77
شیمی: 73

ehsan_manu
16-06-2010, 12:56
ای بابا من که همه تست های سراسری رو گذاشتم دیگه.برای چی بره گاج بخره :13:

اخه از رو کاغذ بهتره.نه؟:8:

BossX
16-06-2010, 13:01
- اگر روی سخنت با من بود که.. من امیر نیستم. :

ببخشید فکر کردم Amir_Oscar هستش.

86 خارج :
ادبیات: 62
دینی: 42 (دیگه دین و زندگی نزنم سنگین تره! )
زبان: 89

ریاضی: 47 (سابقه نداشتم!!)
فیزیک: 77
شیمی: 73
ماشالله پیشرفت
(قبلش به تخته زدم)

دوستان 6-7 تیر فرصت برابر چی کار میخواد بکنه به نظر شما؟

ehsan_manu
16-06-2010, 13:03
نگران نباش بیشتر کنکوری ها همینطوری هستن....من هم دقیقا همین مشکل رو دارم....فقط سعی کن با کتاب زرد دقیقا شرایط کنکور رو شبیه سازی کنی...یعنی 4 ساعت فقط تست ها رو جواب بدی توی همین آزمون ها این ضعف رو جبران کن ...فقط با تمرین میتونی درستش کنی و راه دیگه ای نداره

غیر از این قبل از آزمون پیش خودت بگو این دفعه اصلا نباید بی دقتی کنم
یقین داشته باش 50 در صد بی دقتی ها درست میشه

shabeashegha
16-06-2010, 13:24
آخرین وضعیت ظرفیت رشته های پرطرفدار در کنکور 89
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور آخرین وضعیت ظرفیت 13 رشته پرطرفدار کنکور شامل رشته های برق، مکانیک، کامپیوتر، عمران، معماری، صنایع، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، حقوق، روانشناسی و حسابداری را اعلام کرد.
محمد حسین سرورالدین افزود: در جلسات رسمی وزیر علوم تأکید کرده است که نباید در کل ظرفیت رشته های کارشناسی در کنکور 89 کاهش داشته باشد حتی می تواند افزایش نیز داشته باشد اما دانشگاههای مختلف روند مختلفی را باید در پذیرش دانشجوی کارشناسی داشته باشند.
وی اظهار داشت: بر این اساس دانشگاههای مادر باید تا حدودی ظرفیت کارشناسی را پائین بیاورند و در مقابل در دوره های تحصیلات تکمیلی افزایش ظرفیت داشته باشند.
رئیس سازمان سنجش تأکید کرد: به طور قطع به همین میزان که در دانشگاههای مادر ظرفیت دوره های کارشناسی کاهش می یابد در سایر دانشگاهها افزایش می یابد.
وی درباره میزان کاهش و افزایش ظرفیت دوره های کارشناسی در دانشگاههای کشور گفت: این میزان از یک رشته به رشته دیگر و از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است و به طور قطع در 13 رشته پرطرفدار مانند سال گذشته کاهشی داده نمی شود یعنی ظرفیت این رشته های پرطرفدار در دانشگاهها تغییری نمی کند.
به گزارش مهر، در کنکور سال گذشته 13 رشته پرطرفدار رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع گروه آزمایشی ریاضی و فنی، در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در گروه آزمایشی علوم تجربی و در رشته های حقوق، روانشناسی، حسابداری در گروه آزمایشی علوم انسانی اعلام شده بود.

masud-000000
16-06-2010, 13:25
این سایت سنجش همیشه اینقدر دیر درصد ها رو میزاره؟
مال همه اومده الا مال من...:19:

behnam_roli
16-06-2010, 13:27
salam

omidvaram halle hame khoO be khOOb bashe:31:

mish eltfaaaaaaaan yeki javabe soale 137 va 140 daftarche sarasary 88 riazi ro behem bege

ba tozih

bye

بفرما:

hossein1320
16-06-2010, 15:49
لطفا تخمین رتبه قلمچی رو بدین سال 85 خارج از کشور

ادبیات 72
عربی 72
دینی 60
ریاضی 58
فیزیک 71
شیمی 70

خداییش شیمیشو دیدم حال کردم اینم از شانس ماست شیمی که زنگ تفریح بچه های ریاضی بود شده دردسر بزرگ بیاین دعا کنیم امسال طراح عوض بشه یا مهربون بشه یا .... هیچی همون مهربون شه :46:

کسی جواب نمی ده ؟

Mr.Unco
16-06-2010, 17:09
کسی جواب نمی ده ؟

چون درصد زبان رو نذاشتی زبان رو صفر گذاشتم

شد این:
منطقه1 1500 تا 1600
منطقه2 1000 تا 1100
منطقه3 150 تا 200

behnamrizi
16-06-2010, 17:43
دوستان عزيز من سال90 كنكور دارم شما توصيه ميكنيد تابستون آزمون ثبت نام كنم؟
لطفا دليلتون را هم بگيد.وضعيت درسيم هم مناسبه

BioHazard
16-06-2010, 18:20
دوستان عزيز من سال90 كنكور دارم شما توصيه ميكنيد تابستون آزمون ثبت نام كنم؟
لطفا دليلتون را هم بگيد.وضعيت درسيم هم مناسبه

صددرصد شک نکن ، از تاستون شروع کن. اشتباه منو نکن. من الان خیلی پشیمونم که از مهر شروع کردم. 3 ماه عقب میفتی