PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنــکور 89 ؛ مشاوره - برنامه ریزی - شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Senator_Offline
08-07-2009, 19:29
ریاضی +90

فیزیک 100

شیمی 100

عربی+ 80

زبان 100

ادبیات+90

دینی 100

dirty_coat
08-07-2009, 19:34
ببخشید شما بعضی جاها(مثل اینجا) طوری صحبت می کنین که انگار خیلی وقت پیش کنکور دادین و بعضی جاها یه جوری که انگار امسال تازه می خوایین کنکور بدین! می شه یه توضیحی بدین.قصد ف...لی ندارم ولی به نظرم یه کم عجیب اومد حرفاتون تو چند تا تاپیک مختلف.

در مورد پایه هم با شما موافقم اصلا لزومی نداره خودمونو نگران کنیم من خودم به جز منابع کنکور هیچ کدوم از کتابای پایه رو نمی خونم اگرم واقعا توی مبحثی مشکل داشته باشیم که بدون یاد گرفتنش نتونیم درسای بعدو بخونیم همون موقع می تونیم اون قسمتای ضروری از پایه رو یاد بگیریم
نمی دونم چه جوری صحبت کردم ولی من سال 83 کنکور دادم ولی اینجا دانشگاه نرفتم ولی امسال می خوام کنکور بدم

dirty_coat
08-07-2009, 19:37
البته جسارت نباشه ها...
ولی فکر نمیکنم اینقدرها هم که شما میگین ساده باشه:41:
یعنی اگه پایه قوی نداشنه باشی و بخوای از دی شروع کنی مسلما نتیجه قابل قبولی نمیگیری:11:
ساده تر از اونی هست که فکرش رو بکنی

NiLGo0n
08-07-2009, 20:23
ادبیات 80
معارف 100
زبان 80
عربی 100
ریاضی 50
فیزیک 70
شیمی 80

dirty_coat
08-07-2009, 20:35
واقعا؟آخه من چند روز پیش تو اخبار شنیدم توی یه کشور واسه اینکه دانش آموزا بازدهشون بیشتر شه به اونا موسیقی آموزش می دن.می گن بازده رو می بره بالا.

من یه روش مطالعه واسه کنکور از جمع بندی همه ی روشایی که تا حالا یاد گرفته بودم به دست آوردم که البته ظاهرش کمی سخت و پیچیده ست ولی یه مدت که بهش عمل کردم آسونتر شد و حالا فعلا روزی 5 ساعت با همین روش مطالعه می کنم و سعی می کنم رفته رفته بیشتر کنم تا به ایده آل همین برنامه ای که دارم (10 ساعت) برسم...من عین روشمو اینجا می ذارم و از دوستان می خوام نظراتشونو در موردش بهم بگن تا اگه نقصی داره تا فرصت هست برطرفش کنم...خوشحال می شم اگه کمکم کنین

این بخشای مختلف برنامه ی منه:

بخش اول:زمان مطالعه

طبق برنامه ریزی آقای پوردستمالچی من ساعت های مطالعه رو به صورت واحدهای 1/5 ساعته درنظر گرفتم که 1/25 برای مطالعه و 15 دقیقه برای استراحته...طبق مراحل مطالعه و مرور قلم چی هم از اون 15 دقیقه 10 دقیقه رو برای استراحت و 5 دقیقه رو به مرور کلی مطالبی که تا 10 دقیقه پیش خوندم می ذارم...از طرفی یه جا خونده بودم اینکه ما درسای مثل همو توی یه ساعت خاصی از روز بخونیم باعث می شه بعد یه مدت بدنمون نسبت به اون مسئله شرطی بشه و همیشه تو اون زمان خاص تمرکز بالایی برای یاد گرفتن اون درس خاص داشته باشیم با همین اصول من برنامه ی پایینو واسه زمان مطالعه گذاشتم که البته روزای غیرتعطیل فقط قسمت ساعت 17 به بعد این برنامه رو اجرا باید بکنم:

واحد1--->8 تا 9/5 :علوم ریاضی
واحد2--->9/5 تا11:علوم ریاضی

_____1 ساعت استراحت_________

واحد3--->12تا13.5:فیزیک
واحد4--->13.5ت15:زبان-عربی

____2 ساعت استراحت________

واحد5--->17تا18.5:علوم ریاضی
واحد6--->.518تا20:شیمی

____1 ساعت استراحت________

واحد7--->21تا22.5:فیزیک
واحد8--->22.5تا24:ادبیات-معارف

بخش دوم:مراحل مطالعه

با جمع بندی مراحل توصیه شده در قلم چی و گزینه ی 2 و مقدمه ی فیزیک3 اندیشه سازان و یه سری از کتابای دیگه مراحل مطالعه و مرور رو این طوری دسته بندی کردم:

1.پیش خوانی قبل از تدریس دبیر
2.سوال گذاری مطلب قبل از مطالعه
3.خواندن جزوه ها و بعد کتاب درسی و حل مجدد مثال ها و تمرینات جزوه و کتاب درسی
4.تست تحلیلی(تست زنی همراه با مطالعه ی همزمان پاسخ های تشریحی فقط برای درک مطلب)
5.خلاصه برداری و رسم الگوی یادآوری برای مطالب در حین مطالعه
6.مرور کلی مطالب و امتحان الگوی یادآوری و خلاصه ها --->10 دقیقه بعد از مطالعه (5 دقیقه ی پایانی هر واحد مطالعه)
7.مرور کوتاه+ثلث تست های مبحث بدون در نظر گرفتن زمان و محاسبه ی درصد+علامت گذاری تست ها--->1 روز بعد از مطالعه
8.مرور کوتاه+ثلث دیگر تست های مبحث بدون در نظر گرفتن زمان ولی با محاسبه ی درصد+علامت گذاری تست ها--->1 هفته بعد از مطالعه
9.مرور کوتاه+ثلث پایانی تست ها ی مبحث با در نظر گرفتن زمان و محاسبه ی درصد+علامت گذاری تست ها--->1 ماه بعد از مطالعه
10.مرور کوتاه+حل تست های علامت گذاری شده در مراحل قبل+تهیه ی یک خلاصه و جمع بندی نهایی از مطلب و نکات مربوط به آن در یک صفحه--->1فصل (3 ماه) بعد از مطالعه

دوست عزیز این جور ساعات مطالعه هیچ فایده ای نداره و قطعا در اینده ای نه چندان دور کم میاری

reza-atom
08-07-2009, 21:26
آره دوستان عزيز هيچ موقع از دروس پايه هراس نداشته باشيد و خودتون رو دست كم نگيرين.:21:
شما حتما ميتونين.:27: و لازم نيست همه ي موارد رو بلد باشين .تنها نكاتي كه توي كنكور كاربرد دارن.
به نظر من خوندن همه ي جز به جز كتاب درسي براي دروسي مانند رياضي پيشنهاد نميشه بلكه برخي از تمرين ها مهمن...

و مطلب آخر :
هيچگاه از آزمون دادن نترسيد و از هر اونچه كه توانايي دارين استفاده كنين.:18:

شايد من هم اگه از حسابان و تست هاش توي آزمون ها نميترسيدم و اون رو يه غول بي شاخ و دم تصور نميكردم ، هيچ موقع حسابان (يا امثال اون) رو سفيد نميذاشتم:41: و الان مي فهمم چه اشتباه بزرگي كردم.به شما هم توصيه ميكنم تا وقتيكه مثلا به رياضي 2 مسلط نيستين حسابان رو شروع نكنين هم چنين ديفرانسيل و ...

farzaneh*f
08-07-2009, 23:04
دوست عزیز این جور ساعات مطالعه هیچ فایده ای نداره و قطعا در اینده ای نه چندان دور کم میاری

ممنون از راهنمایی تون:20:
می شه لطف کنین بیشتر توضیح بدین؟ همه ی برنامه غیرعملیه یا اینکه قسمتای خاصی از اون؟ و یه سوال اینکه خود شما به چه جور برنامه هایی اعتقاد دارین و پیشنهاداتون چی هست؟
لطفا بگین این مواردو به من خیلی خوشحال می شم قبل از اینکه فرصت از دست بره اشکالات کارمو پیدا کنم...

dirty_coat
08-07-2009, 23:25
ممنون از راهنمایی تون:20:
می شه لطف کنین بیشتر توضیح بدین؟ همه ی برنامه غیرعملیه یا اینکه قسمتای خاصی از اون؟ و یه سوال اینکه خود شما به چه جور برنامه هایی اعتقاد دارین و پیشنهاداتون چی هست؟
لطفا بگین این مواردو به من خیلی خوشحال می شم قبل از اینکه فرصت از دست بره اشکالات کارمو پیدا کنم...
من در مورد نوع ساعات مطالعه و نحوه ی درس خوندن تو تاپیک کنکور 89 نوشتم اونجا رو مطالعه کن اگه سوالی داشتی در خدمتم

m-narvan
09-07-2009, 00:12
منم خیلی راجع به علامت گذاری تستا شنیدم ولی واقعا فکر نمی کنم کسی برسه تست تکراری بزنه.
به نظرم اگه به جای این که تست رو بعدا دوباره بزنید نکتش رو یا اون چیزی که باعث شده به نظرتون اون تست مهم باشه یا مثلا اشتباهی که تو حلش داشتین بنویسین و بعد اون نوشته ها رو مرور کنین سرعت کارتون بالا میره.
لازم نیست حتما نکته درسی باشه میتونین اشتباهات متداولتون!! رو بنویسین خیلی کمکتون میکنه
مثلا برای شیمی بنویسین یادم باشه قبل بدست آوردن k حالت مواد رو چک کنم که گازی شکل باشه.
البته این یه نظر شخصی و تجربیه!!و میتونه اشتباه باشه!

dirty_coat
09-07-2009, 00:30
منم خیلی راجع به علامت گذاری تستا شنیدم ولی واقعا فکر نمی کنم کسی برسه تست تکراری بزنه.
به نظرم اگه به جای این که تست رو بعدا دوباره بزنید نکتش رو یا اون چیزی که باعث شده به نظرتون اون تست مهم باشه یا مثلا اشتباهی که تو حلش داشتین بنویسین و بعد اون نوشته ها رو مرور کنین سرعت کارتون بالا میره.
لازم نیست حتما نکته درسی باشه میتونین اشتباهات متداولتون!! رو بنویسین خیلی کمکتون میکنه
مثلا برای شیمی بنویسین یادم باشه قبل بدست آوردن k حالت مواد رو چک کنم که گازی شکل باشه.
البته این یه نظر شخصی و تجربیه!!و میتونه اشتباه باشه!
به نظر من تست های علامت زده شده رو حتما باید توی طول سال دوباره بزنید و دوباره از این تستهای تکراری اونهایی رو که دوباره اشتباه کردید رو علامت بزنید بعد این گلچینی که به دست اومده رو توی 3 ماه بعد از عید تکرار کنید حتما به دردتون میخوره شک نکنید

m-narvan
09-07-2009, 10:50
به نظر من تست های علامت زده شده رو حتما باید توی طول سال دوباره بزنید و دوباره از این تستهای تکراری اونهایی رو که دوباره اشتباه کردید رو علامت بزنید بعد این گلچینی که به دست اومده رو توی 3 ماه بعد از عید تکرار کنید حتما به دردتون میخوره شک نکنید
این روشی که شما میگین برای کسی که وقت داره در اولویت اول هست من برای کسایی گفتم که وقت تست تکراری زدن ندارن وگرنه اگه کسی تو همه مباحث تست زده و وقت داره هی دوره کنه خیلی هم خوبه.

dirty_coat
09-07-2009, 11:06
این روشی که شما میگین برای کسی که وقت داره در اولویت اول هست من برای کسایی گفتم که وقت تست تکراری زدن ندارن وگرنه اگه کسی تو همه مباحث تست زده و وقت داره هی دوره کنه خیلی هم خوبه.
برای کسی که وقت تست تکراری نداره باید 1 ماه اخر تستهای کنکورهای سال قبل رو به صورت یکجا تمرین کنه

juventuss
09-07-2009, 11:34
من واقع بینانه میگم . من ایده الم تو کنکور این درصد هاست و دارم می خونم که این درصد ها رو بیارم :

ادبیات : 60 تا 70

دین وزندگی : 60 تا 70

عربی : 40 تا 50

E : 70 تا 80

ریاضی : بین 40 تا 60

فیزیک : 60 تا 70

شیمی : 50 تا 70

Kasra 91
09-07-2009, 11:58
برای گرفتن کارت ازاد پزشکی کجا باید بریم؟

skhammari
09-07-2009, 14:01
سلام منم استارتو زدم بالاخره !
برای هممون ( :31: ) آرزوی موفقیت دارم .
حالا چه استارتی زدم : دیروز فقط 4 تا درس دین و زندگی 2 رو خوندم :31: ، زحمت کشیدم ، نه ؟ کلا شد 1 ساعت .
عربی اینا رو که اصلا کتاب درسی ندارم بعدا میرم کتاب کمکی می خرم برای همین دیروز نخوندمش ( چه بهانه ای:27: ) !
برنامم اینه که تو این چند روز ریاضی 2 و دین و زندگی 2 و فیزیک 1 و زبان 3 و عربی 1 رو بخونم
خوبه به نظر شما یا بیشترش کنم ؟
آرزوی توفیق برای همتون دارم .
سعید:40:

dirty_coat
09-07-2009, 14:04
برای هممون ( :31: ) آرزوی موفقیت دارم .
حالا چه استارتی زدم : دیروز فقط 4 تا درس دین و زندگی 2 رو خوندم :31: ، زحمت کشیدم ، نه ؟ کلا شد 1 ساعت .
عربی اینا رو که اصلا کتاب درسی ندارم بعدا میرم کتاب کمکی می خرم برای همین دیروز نخوندمش ( چه بهانه ای:27: ) !
برنامم اینه که تو این چند روز ریاضی 2 و دین و زندگی 2 و فیزیک 1 و زبان 3 و عربی 1 رو بخونم
سعید:40:
مگه مسابقه ی ؟
منظورت از چند روز واقعا چند روز هست؟

skhammari
09-07-2009, 14:11
مگه مسابقه ی ؟
منظورت از چند روز واقعا چند روز هست؟
مسابقه نیست ، وقت نیست :31:
تا هر وقت تموم شد دیگه ، اینا که تمام شد یه پایه میرم بالاتر . اینجوری خوبه ؟

saeed_h1369
09-07-2009, 14:12
برای هممون ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) آرزوی موفقیت دارم .
حالا چه استارتی زدم : دیروز فقط 4 تا درس دین و زندگی 2 رو خوندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، زحمت کشیدم ، نه ؟ کلا شد 1 ساعت .
عربی اینا رو که اصلا کتاب درسی ندارم بعدا میرم کتاب کمکی می خرم برای همین دیروز نخوندمش ( چه بهانه ای[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) !
سعید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بابا حالا دینی نخونید بزارید با کانون از مهر حالا پایه ای کار کنید

skhammari
09-07-2009, 14:15

کانون از مهر دینی رو شروع میکنه یا من دینی رو از مهر بخونم ؟
فیزیک 1 و ریاضی 2 اینا برای پایه بسه ؟ تا بعد برم سراغ حسابان فیزیک 2 و3 و شیمی 2 و 3 و هندسه و ....

swamp
09-07-2009, 14:28
خواستن به تنهائی کافی نیست ، خواسته را باید عملی کرد . گوته

reza-atom
09-07-2009, 14:37
کانون از مهر دینی رو شروع میکنه یا من دینی رو از مهر بخونم ؟
فیزیک 1 و ریاضی 2 اینا برای پایه بسه ؟ تا بعد برم سراغ حسابان فیزیک 2 و3 و شیمی 2 و 3 و هندسه و ....

حالا چرا از الان ميخواي ديني بخوني؟:27:از الان بخوني كه يادت ميره:31:
براي پايه :
رياضي 1 - اتحادها(فقط مرور)*مهم*
رياضي 1- مثلثات (فقط مرور)
رياضي 1- محور مختصات (فقط مرور) ---> براي هندسه 2 (بخش تبديلها و همچنين كاربرد مشتق و...)‌لازمه!
رياضي2 - فعلا توابع و انتقال نمودارها ... كافيه بازم بستگي به خودت داره

John Doe
09-07-2009, 15:19
حالا چرا از الان ميخواي ديني بخوني؟:27:از الان بخوني كه يادت ميره:31:
براي پايه :
رياضي 1 - اتحادها(فقط مرور)*مهم*
رياضي 1- مثلثات (فقط مرور)
رياضي 1- محور مختصات (فقط مرور) ---> براي هندسه 2 (بخش تبديلها و همچنين كاربرد مشتق و...)‌لازمه!
رياضي2 - فعلا توابع و انتقال نمودارها ... كافيه بازم بستگي به خودت داره

فقط مرور یعنی چی؟ خو کسی که مثلثات هیچی بلد نباشه یو مرور کنه؟

farhad_realmadrid
09-07-2009, 15:37
مثلثات فقط باید تمرین شه،دوره اصلا معنی ندارد!!!
----------------------------

سوال و جواب دانشگاه آزاد 88 نوبت صبح کی داره؟؟؟

fnmtebyan
09-07-2009, 16:50
اگه یکی باید هلت بده اینو بخون!!
سلام دوستان.
اگه هنوز شروع نکردید به درس خوندن یا هنوز حال درس خوندن ندارید باید بهتون بگم که به اون روزی فکر کنید که باخودتون میگید ای کاش یکم بیشتر وقت داشتم.یا ای کاش زمان بر میگشت و میشد تابستون پارسال و ... .
------------------------
1-به نظر من اگه خودتون برنامه ریزی کردید و اطمینان دارید که کامل و جامع و با کمترین نقصه و به شما کمک میکنه هر چه زودتر شروع به اجرا کردنش بکنید.(البته اگه هنوز شروع نکردید.)
2-اگه هم برنامه ندارید و همینطور هر کتابی رو پیدا کردید شروع به خوندش میکند اگه دوست دارید یه کم با نظم درس بخونید به این پیشنهاد من توجه کنید:
-چه پیشنهادی؟
-- الان میگم عجله نکن.
-خوب بگو دیگه.
-کشتیم بابا بیا:
------------------------
اگه توانایی مالی دارید برید کانون اسمتون رو بنویسید.(حدود 275000 در تاریخ 01.03.1388.الانشو نمیدونم)
خدا وکیلی کار خاصی نمیکنه اما مهمترین کارش اینه که درس خوندن رو اسون و با برنامه میکنه تا ادم به درس و تست زدن علاقه مند بشه.در واقع راهو هموار میکنه وپستی و بلندی های کارو نشون میده و بهت میگه چطوری برو جلو.اما کار اصلی با خودته و باید خیلی مصمم و با انرژی شروع به کارو تلاش کنی.
------------------------
اگرم توانایی مالی نداری بیا یه کاری کن.برو کانون برنامه ازموناش رو بگیر و مطابق اون درس بخون.ولی دیگه امتحانی در کار نیست.مثلا تو برنامه کانون برای شیمی2 تا "ساختار اتم"رو باید بخونی و بیای امتحان بدی.حالا شما بخون ولی دیگه نمیتونی امتحان بدی:19:.
------------------------
البته خیلی ها هم هستن که برای خودشون برنامه ریزی میکنن و خیلی جدی و مصمم به کارشون ادامه میدن و خیلی هم موفق میشن.
------------------------
البته اینم تو پرانتز بگم که از خیلی ها که پرسیدم نظرشون این بوده که سوالای اختصاصی کانون خیلی بهتر از عمومی هاش هستن و در کل به عمومی هاش دل نبندید(یکم سطحشون پایینه).در کل چون کانون در مقایسه با بقیه ی کنکور های ازمایشی تعداد بیشتری دوره دروس را در بر میگیره یه فاکتور خوب و موثر برای انتخاب اون از میون سایر ازمون ها.فاکتور بعد هم جامعه بالای اماریشه.فاکتور بعد هم ایجاد جو رقابته.مثلا بچه ها تو تاپیک کنکور 88 بعد از هر ازمون کارنامه هاشون رو میزاشتن و با وجود این که من سوم بودم جو درس خوند میگرفتم و خلاصه میرفتم تو نخ درسا.
اینم بگم که 3 تا ازمون های جامع تعاونی سنجش(با سازمان سنجش اشتباه نشه ها!)هم چون همه میرن اگه برید که خیلی خوب میشه.
--------------------------------------------
این همه حرف که زدم فقط میخواستم اینو بگم که:
هر جوری درس میخونی,هر طور که برنامه درسی داری,فقط زودتر شروع کن.
به خاطر این میگم که اگه رتبت تو کنکور شد 500 نگی ای کاش اگه یکم دیگه میخوندم بهتر میشدم.
اصلا من از واژه "ای کاش" حالم به هم میخوره,ای کاش شما هم مثل من بودید!
.
.
.
فعلا... . :11::11:

dirty_coat
09-07-2009, 16:51
مسابقه نیست ، وقت نیست :31:
تا هر وقت تموم شد دیگه ، اینا که تمام شد یه پایه میرم بالاتر . اینجوری خوبه ؟
مگه می خوای کی تموم کنی؟
درضمن روزی چند ساعت می خونی؟

skhammari
09-07-2009, 17:48
مگه می خوای کی تموم کنی؟
درضمن روزی چند ساعت می خونی؟

فعلا که با روزی 2 ساعت شروع کردم ، فکر کنم تا 2 هفته دیگه تموم شه .

farzaneh*f
09-07-2009, 18:17
سلام دوستان.
اگه هنوز شروع نکردید به درس خوندن یا هنوز حال درس خوندن ندارید باید بهتون بگم که به اون روزی فکر کنید که باخودتون میگید ای کاش یکم بیشتر وقت داشتم.یا ای کاش زمان بر میگشت و میشد تابستون پارسال و ... .
------------------------
1-به نظر من اگه خودتون برنامه ریزی کردید و اطمینان دارید که کامل و جامع و با کمترین نقصه و به شما کمک میکنه هر چه زودتر شروع به اجرا کردنش بکنید.(البته اگه هنوز شروع نکردید.)
2-اگه هم برنامه ندارید و همینطور هر کتابی رو پیدا کردید شروع به خوندش میکند اگه دوست دارید یه کم با نظم درس بخونید به این پیشنهاد من توجه کنید:
-چه پیشنهادی؟
-- الان میگم عجله نکن.
-خوب بگو دیگه.
-کشتیم بابا بیا:
------------------------
اگه توانایی مالی دارید برید کانون اسمتون رو بنویسید.(حدود 275000 در تاریخ 01.03.1388.الانشو نمیدونم)
خدا وکیلی کار خاصی نمیکنه اما مهمترین کارش اینه که درس خوندن رو اسون و با برنامه میکنه تا ادم به درس و تست زدن علاقه مند بشه.در واقع راهو هموار میکنه وپستی و بلندی های کارو نشون میده و بهت میگه چطوری برو جلو.اما کار اصلی با خودته و باید خیلی مصمم و با انرژی شروع به کارو تلاش کنی.
------------------------
اگرم توانایی مالی نداری بیا یه کاری کن.برو کانون برنامه ازموناش رو بگیر و مطابق اون درس بخون.ولی دیگه امتحانی در کار نیست.مثلا تو برنامه کانون برای شیمی2 تا "ساختار اتم"رو باید بخونی و بیای امتحان بدی.حالا شما بخون ولی دیگه نمیتونی امتحان بدی:19:.
------------------------
البته خیلی ها هم هستن که برای خودشون برنامه ریزی میکنن و خیلی جدی و مصمم به کارشون ادامه میدن و خیلی هم موفق میشن.
------------------------
البته اینم تو پرانتز بگم که از خیلی ها که پرسیدم نظرشون این بوده که سوالای اختصاصی کانون خیلی بهتر از عمومی هاش هستن و در کل به عمومی هاش دل نبندید(یکم سطحشون پایینه).در کل چون کانون در مقایسه با بقیه ی کنکور های ازمایشی تعداد بیشتری دوره دروس را در بر میگیره یه فاکتور خوب و موثر برای انتخاب اون از میون سایر ازمون ها.فاکتور بعد هم جامعه بالای اماریشه.فاکتور بعد هم ایجاد جو رقابته.مثلا بچه ها تو تاپیک کنکور 88 بعد از هر ازمون کارنامه هاشون رو میزاشتن و با وجود این که من سوم بودم جو درس خوند میگرفتم و خلاصه میرفتم تو نخ درسا.
اینم بگم که 3 تا ازمون های جامع تعاونی سنجش(با سازمان سنجش اشتباه نشه ها!)هم چون همه میرن اگه برید که خیلی خوب میشه.
--------------------------------------------
این همه حرف که زدم فقط میخواستم اینو بگم که:
هر جوری درس میخونی,هر طور که برنامه درسی داری,فقط زودتر شروع کن.
به خاطر این میگم که اگه رتبت تو کنکور شد 500 نگی ای کاش اگه یکم دیگه میخوندم بهتر میشدم.
اصلا من از واژه "ای کاش" حالم به هم میخوره,ای کاش شما هم مثل من بودید!
.
.
.
فعلا... . :11::11:

ممنون از متن خوب و تکان دهندتون:20::46:
در مورد برنامه ی کانون با شما کاملا موافقم .اینا پارسال آخر برنامه های سال سوم برنامه های این تانستونم زده بودن متاسفانه برنامه طوری بود که ترجیح دادم خودم بشینم واسه تابستون برنامه ریزی کنم ...ولی همین دو ساعت پیش که برنامه ی کامل امسال به دستم رسید حسابی پشیمون شدم واسه این یکی دو هفته ای که بدون برنامه ی کانون گذروندم :13:(دیگه ای کاششو نمی گم که حال شما به هم نخوره:46:)
از همین امروز شروع می کنم به کار با برنامه ی راهبردی کانون :12:
به بقیه هم که دنبال یه برنامه ی خوب هستن توصیه می کنم این برنامه رو:20: (البته نه اونایی که خودشون برنامه دارن:5:)

navid_ir
09-07-2009, 18:29
سلام
لطفا یکی از دوستان برنامه ی 2 مرداد کانون رو بذاره
موفق باشین

farzaneh*f
09-07-2009, 18:42
من در مورد نوع ساعات مطالعه و نحوه ی درس خوندن تو تاپیک کنکور 89 نوشتم اونجا رو مطالعه کن اگه سوالی داشتی در خدمتم

ممنون:20:
من یه سری از مطالب شما تو اون تاپیکو خوندم (وقت نشد همه شو بخونم)...اون طور که متوجه شدم منظور شما قسمت اول برنامه ی من بوده که ساعات خاصی واسه دروس مختلف تعیین کرده بودم :41:
قسمت دومش که فکر کنم کاملا عملی باشه و تقریبا شبیه همون مراحل 5 گانه ای هست که شما گفته بودین؟می شه بازم لطف کنین نظرتونو بفرمایین در مورد این قسمتش تا هر جاش که مشکل داره روش فکر کنم :worried:
بازم ممنون صحبتتون در مورد بخش قبلی باعث شد که من برم بیشتر پرس و جو کنم و متوجه شدم اشکال کار از کجاست:20:

hermione
09-07-2009, 19:54
سلام
موفق باشین

دیفرانسیل : دستگاه اعداد
ریاضی 2 : معادله و نا معادله / رابطه و تابع
حسابان ( اجباری ) : تابع
هندسه تحلیلی : بردار ها
هندسه 1 : استدلال
هندسه 2 ( اجباری ) : استدلال
گسسته : آنالیز ترکیبی از ریاضی 2
آ»ار : اندازه گیری و مدل سازی / جامعه و نمونه
فیزیک پیش : حرکت شناسی ( حرکت در یک بعد )
فیزیک 2 : اندازه گیری و حرکت شناسی
فیزیک 3 ( اجباری ) : ترمودینامیک
شیمی پیش : سینتیک شیمیایی
شیمی 2 : ساختار اتم
شیمی 3 ( اجباری ) : واکنشهای شیمیایی و استوکیومتری ( تا درصد خلوص )
عمومی :
عربی 3 : معتلات ( تا صفحه 31 )
زبان انگلیسی 2 : review 1
زبان 3 : صفحه 5 تا 22

از بین درس های دوم و پیش می تونی یکیو انتخاب کنی و آزمون بدی .

timsar jackson
09-07-2009, 20:08
بچه ها یه سوال:

شما خلاصه نویسی رو تو چی انجام میدین؟ تو یه دفتر توی کاغذ یا....؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mazg
09-07-2009, 20:17
سلام
موفق باشین
اول این توضیح و بدم که منم مثل خیلیهای دیگه قلم چی رو پیشنهاد میکنم فقط و فقط بخاطر آزموناش.یه توضیح دیگه درباره برنامه اینه که دروس پیش 1 و سال دوم دبیرستان بصورت جایگزین هستند یعنی باید یکو انتخاب کنی و امتحان بدی.و دروس سال 3 اجباریند.
اختصاصی:
دیفرانسیل:دستگاه اعداد . ریاضی 2:معادله نامعادله/رابطه تابع. (یکیشو باید انتخاب کنی)
حسابان:تابع (اجباری)
هندسه تحلیلی:بردارها(معرفی فضای (R3)) .هندسه 1:استدلال(یکیشو باید انتخاب کنی)
هندسه2:استدلال(استقرا.استنت اج.برهان خلف) (اجباری)
جبر واحتمال:استدلال(اجباری)
گسسته:(آنالیز ترکیبی) .آمار :(انداره گیری و مدل سازی/جامعه و نمونه)(یکیشو باید انتخاب کنی)
فیزیک پیش:( حرکت در یک بعد) فیزیک 2:(اندازه گیری/حرکت شناسی)(یکیشو باید انتخاب کنی)
فیزیک 3:ترمودینامیک (اجباری)
شیمی پیش:سینیتیک شیمیایی(سرعت واکنش) . شیمی 2:ساختار اتم(یکیشو باید انتخاب کنی)
شیمی3:واکنش های شیمیایی و استوکیومتری(واکنش های شیمیایی/موازنه/انواع واکنش/استوکیومتری/درصد خلوص)(اجباری)

عمومی:
عربی 3:کل معتلات صفحه 1تا31
زبان2:REVIEW1
زبان3:صفحه 5 تا 25

بطور کل در برنامه تابستان درسهای سال سوم و دوم (اگه بخوای امتحان بدیش)تموم میشه و دروس پیش نصف نیمسال اول تموم میشه(اگه بخوای امتحان بدیش)

saeed_h1369
09-07-2009, 20:41
من خلاصه نویسی کردم بدون هر گونه تشریفات خیلی خوبه اما دیفرانسیل رو خلاصه نویسی نکردم عمومی هم نکردم اما خیلی مفید بود هیچ وقت فرمولا از یادم نرفت
من تو دفتر خلاصه نویسی انجام دادم تو اصفهان کانون دفتر خلاصه نویسی هم داره خیلی خوبه

timsar jackson
09-07-2009, 20:51
من خلاصه نویسی کردم بدون هر گونه تشریفات خیلی خوبه اما دیفرانسیل رو خلاصه نویسی نکردم عمومی هم نکردم اما خیلی مفید بود هیچ وقت فرمولا از یادم نرفت

واسه هر درس تو یه دفتر خلاصه نویسی کردی؟ یا تو یه دفتر چند تا درسو.......

NiLGo0n
09-07-2009, 20:56
بچه ها یه سوال:

شما خلاصه نویسی رو تو چی انجام میدین؟ تو یه دفتر توی کاغذ یا....؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من تو برگه A4 خلاصه هامو می نویسم:20:

یک سوال داشتم ؟ اونایی که قلم چی ثبت نام کردن االان چقدر پول دادن؟

reza-atom
09-07-2009, 20:57
فقط مرور یعنی چی؟ خو کسی که مثلثات هیچی بلد نباشه یو مرور کنه؟

من منظورم به رياضي (1) و يه سري نكات اوليه بود ... البته كتابهايي هست كه آموزش كامل مثلثات رو داشته باشه (احتمالا):27:

مثلثات فقط باید تمرین شه،دوره اصلا معنی ندارد!!!

كاملا موافقم راز موفقيت در مثلثات = تنها و تنها تمرين و تكرار زياد (چون فراره)

شما خلاصه نویسی رو تو چی انجام میدین؟ تو یه دفتر توی کاغذ یا....؟

منظورت از خلاصه نويسي چيه؟
اجباري نيست كه حتما خلاصه نويسي كني .:13:
يه پيشنهاد::5:
اگه از كتاباي كمك آموزشي استفاده ميكني كه خودشون نكات مهم رو نوشتن و ياد ميگيري يا اونا رو با يه رنگي برجسته ميكني تا در دفعات بعد كه مرور ميكني يادت بياد.همچنين ميتوني نكاتي رو كه خودت استنباط كردي رو توي كاغذ (مثلا كلاسور ارزيابي)_فقط اونايي كه مشكل داري يا نتونستي به تستاش جواب بدي _ يادداشت كني. در غير اينصورت لازم نيست همه ي نكات رو يادداشت كني و در پايان اينكه:
:40::40:{ بجاي يادداشت كردن نكات ،‌فكرت رو معطوف كن به اونچه كه داري مطالعه ميكني... } :40::40:

dirty_coat
09-07-2009, 20:58
بچه ها یه سوال:

بهترین جا برای خلاصه نویسی داخل ورق هست و شما باید اون ورقهارو داخل کتاب و توی همون فصلی که خلاصه کردی بذاری

timsar jackson
09-07-2009, 21:06
بهترین جا برای خلاصه نویسی داخل ورق هست و شما باید اون ورقهارو داخل کتاب و توی همون فصلی که خلاصه کردی بذاری

آره به نظرم این راه بهتره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

skhammari
09-07-2009, 21:10
اول این توضیح و بدم که منم مثل خیلیهای دیگه قلم چی رو پیشنهاد میکنم فقط و فقط بخاطر آزموناش.یه توضیح دیگه درباره برنامه اینه که دروس پیش 1 و سال دوم دبیرستان بصورت جایگزین هستند یعنی باید یکو انتخاب کنی و امتحان بدی.و دروس سال 3 اجباریند.
اختصاصی:
دیفرانسیل:دستگاه اعداد . ریاضی 2:معادله نامعادله/رابطه تابع. (یکیشو باید انتخاب کنی)
حسابان:تابع (اجباری)
هندسه تحلیلی:بردارها(معرفی فضای (R3)) .هندسه 1:استدلال(یکیشو باید انتخاب کنی)
هندسه2:استدلال(استقرا.استنت اج.برهان خلف) (اجباری)
جبر واحتمال:استدلال(اجباری)
گسسته:(آنالیز ترکیبی) .آمار :(انداره گیری و مدل سازی/جامعه و نمونه)(یکیشو باید انتخاب کنی)
فیزیک پیش:( حرکت در یک بعد) فیزیک 2:(اندازه گیری/حرکت شناسی)(یکیشو باید انتخاب کنی)
فیزیک 3:ترمودینامیک (اجباری)
شیمی پیش:سینیتیک شیمیایی(سرعت واکنش) . شیمی 2:ساختار اتم(یکیشو باید انتخاب کنی)
شیمی3:واکنش های شیمیایی و استوکیومتری(واکنش های شیمیایی/موازنه/انواع واکنش/استوکیومتری/درصد خلوص)(اجباری)

عمومی:
عربی 3:کل معتلات صفحه 1تا31
زبان2:REVIEW1
زبان3:صفحه 5 تا 25

بطور کل در برنامه تابستان درسهای سال سوم و دوم (اگه بخوای امتحان بدیش)تموم میشه و دروس پیش نصف نیمسال اول تموم میشه(اگه بخوای امتحان بدیش)

ببخشید اگه کسی دروس پیش 1 رو انتخاب کنه بعد کی دروس سال دوم وسوم رو آزمونش رو باید بده ؟ اصلا میگیرن ؟

fnmtebyan
09-07-2009, 21:15
راستش پشتیبانم گفت توی یه دفتر از اولش فیزیک و از اخرش یه درسه دیگرو خلاصه بردار.
دقیقشو قرار شد بعد ازمون 2 مرداد بگه,بگه که دقیقا چطوری این کارو بکنیم.

dirty_coat
09-07-2009, 21:25
درمورد قسمتهای 7 و 8 و 9 و 10:
اولا مرور باید کوتاه باشه این درسته ولی باید توی یک سر رسید تاریخ بزنی
در مورد تست زنی تا قبل عید تستها رو زمان نگیر و درضمن روشی که تستها رو به 3 قسمت بزنی به نظرم خوب نیست شما بهتره برای هر فصل کتاب در حد 100 تست اونم در سطح سوالات سراسری بزنی و کنار اونایی که بلد نیستی علامت بذاری و بعد از عید تستهای کلی بزنی اینطوری ارزشش بیشتره

fnmtebyan
09-07-2009, 21:29
ببخشید اگه کسی دروس پیش 1 رو انتخاب کنه بعد کی دروس سال دوم وسوم رو آزمونش رو باید بده ؟ اصلا میگیرن ؟
اولا که ازمون های سال سوم اجباریه.
ثانیا اگه دروس پیش یا دوم رو انتخاب کنی و بزنی هیچ ربطی به طول سال نداره.چون دوباره از ازمون 24 مهر همه دروس شروع میشن به دوره شدن.مثلا اگه تو ازمون 2 مرداد بین شیمی پیش و شیمی 2 ,شیمی پیش رو انتخاب کنی ,ازمون 24 مرداد همون بودجه بندی شیمی 2 رو ازمون میگیره.
به طور کلی بعد از این 5 ازمون تابستون یه ازمون 10 مهر میگیره و کل تابستون رو جمع میکنه.
کار اصلی از 24 مهر شروع میشه یعنی از ازمون 24 مهر دوباره روز از نو روزی از نو...

skhammari
09-07-2009, 22:01
ثانیا اگه دروس پیش یا دوم رو انتخاب کنی و بزنی هیچ ربطی به طول سال نداره.چون دوباره از ازمون 24 مهر همه دروس شروع میشن به دوره شدن.مثلا اگه تو ازمون 2 مرداد بین شیمی پیش و شیمی 2 ,شیمی پیش رو انتخاب کنی ,ازمون 24 مرداد همون بودجه بندی شیمی 2 رو ازمون میگیره.
به طور کلی بعد از این 5 ازمون تابستون یه ازمون 10 مهر میگیره و کل تابستون رو جمع میکنه.
کار اصلی از 24 مهر شروع میشه یعنی از ازمون 24 مهر دوباره روز از نو روزی از نو...

یعنی هر آزمونی تابستون بدیم مهر دوباره همون دروس رو دوباره آزمون میگیرن ؟:18:

reza-atom
09-07-2009, 22:11

من ميخواستم بدونم كه برنامه قلمچي آيا براي مهر به بعد هم دروس پايه رو آزمون ميگيره يا فقط پيش هست؟

saeed_h1369
09-07-2009, 22:12
نه من یه دفتر داشتم به نام خلاصه نویسی همشو تو اونجا مینوشتم و اخر کار یه دفتر رو خوندم اما خیلی چیزارو مرور کردم یعنی همش تو یه دفتر

farzaneh*f
09-07-2009, 22:28
من ميخواستم بدونم كه برنامه قلمچي آيا براي مهر به بعد هم دروس پايه رو آزمون ميگيره يا فقط پيش هست؟

هم پیش هم پایه هست...

farzaneh*f
09-07-2009, 22:38
5.خلاصه برداری و رسم الگوی یادآوری برای مطالب در حین مطالعه
6.مرور کلی مطالب و امتحان الگوی یادآوری و خلاصه ها --->10 دقیقه بعد از مطالعه (5 دقیقه ی پایانی هر واحد مطالعه)
این دو قسمت رو برات توی روش خوندن توضیح دادم

بازم ممنون :20: سایر توضیحاتتونو گرفتم فقط این قسمت من دقیقا منظورتونو متوجه نشدم اگه منظورتون همون بحثی بود که می گفتین کسیکه خلاصه نویسی بلد نیست این کارو نکنه بهتره باشه که خوشبختانه این کارو سالای قبل یاد گرفتم اما اگه منظورتون بحث دیگه ای بوده من یا نخوندمش یا اینکه حضور ذهن ندارم و شایدم پاک شده :41: به هر حال اگه دقیقا شاره کنین که منظورتون چی بوده خوشحال می شم:20:

dirty_coat
09-07-2009, 22:45
بازم ممنون :20: سایر توضیحاتتونو گرفتم فقط این قسمت من دقیقا منظورتونو متوجه نشدم اگه منظورتون همون بحثی بود که می گفتین کسیکه خلاصه نویسی بلد نیست این کارو نکنه بهتره باشه که خوشبختانه این کارو سالای قبل یاد گرفتم اما اگه منظورتون بحث دیگه ای بوده من یا نخوندمش یا اینکه حضور ذهن ندارم و شایدم پاک شده :41: به هر حال اگه دقیقا شاره کنین که منظورتون چی بوده خوشحال می شم:20:

1 ابتدا اون فصلی از کتاب رو که می خواهید بخونید رو با سرعت تمام و بدون وقفه از رو بخونید
2 در این مرحله فرض کنید دارید روزنامه می خونید
3 در این مرحله نیاز به علامت گذاری نکاتی می رسه که مهم هستند
4 در این مرحله باید دیدتون رو از ظاهر به باطن کتاب ببرید یعنی مو رو از ماست بکشید بیرون و کنار کتاب نکات رو یادداشت کنید
5 این مرحله که اخرین مرحله هست مرور کردن جاهای علامت زده و چیزهایی که یادداشت کردید هست
خوب وقتی که به سلامتی این مراحل گذشت مرحله ی تست زدن هست که اشکالاتتون مشخص و اینکه با نحوه ی تست اشنا بشید و من توصیه میکنک که تست رو دقیقا بعد از مرحله ی 5 انجام دهید
شاید بگید این جور تست زدن یک جور کلاه سر خودمون گذاشتنه ولی این حرف اشتباهه بزرگیه چون با این تست زدن شما اطلاعات رو تثبیت میکنید
خوب ما باید بعد از این مرحله تست زدن یک مرحله تست زنی دیگه نیز داشته باشیم که باید یک دو سه روزی به مغز فرصت برای سازماندهی اطلاعات به مغز بدیم و با این تستی که میزنیم مغز رو وادار میکنیم اطلاعات رو به ما بده ولی تو این امتحان به این نکته پی می بریم که یک سری اطلاعات رو به یاد نمیاریم که این مشکلی نیست این اطلاعات رو با یک رنگ دیگه تو کتاب علامت میزنیم
حالا دیگه شما از این فصل خیالتون راحت باشه ولی گاهی اوقات یک مروریش بکنین

NiLGo0n
09-07-2009, 22:55
کسی نگفت برای آزمونهای قلمچی چقدر پرداخت کرده ؟!

nafas
09-07-2009, 23:09
دوستام میگفتم تا چند وقت پیش 20 تومن بوده ولی انگار الان شده 30 یا 40 فردا خودم میخوام برم ثبت نام دقیق میگم

dirty_coat
09-07-2009, 23:17
دوستام میگفتم تا چند وقت پیش 20 تومن بوده ولی انگار الان شده 30 یا 40 فردا خودم میخوام برم ثبت نام دقیق میگم
قیمت دقیقش 260 هزار تومان هست

timsar jackson
09-07-2009, 23:47

260 تومن آزمونای الانشه تا خود کنکور؟

frnsh
10-07-2009, 00:02
بله به نظر منم کانون خوبه
من خودم فقط سال سوم رفتم
پیش رو رفتم سنجش ( اشتباه بزرگ من ) ( کلا من تو این یه سال همه کارام اشتباه بود :دی)
ولی برنامه ی کانون خوبه
حداقل می دونی چی باید بخونی
من دو ماه اخر واقعا نمی دونستم چی بخونم
فیزیک می خوندم یهو فکرم می رفت تو شیمی که نکنه اونا رو یادم رفته باشه و ...( البته فکر کنم این اخری مشکل من بوده)

یعنی منظورتون اینه که فقط آزمونهاش خوبه؟ :11:

ریاضی:+60

فیزیک:+60

شیمی:70

ادبیات:70

دین و زندگی:80

عربی:+60

زبان:+60

در مورد آزمون هم رو عمو قلم شکی نداشته باش خانم frnsh

ممنون.
راستی فرنوش صدام کنید :11:

میگم چرا اکثرا میرین کلاس میگیرین
من الان هر کی میبینم رفتن کلاس میگیرن
بعد کنکوری های سال قبل میگن کلاس بدرد نمیخوره

گیج شدم اساسی

کاملا تایید میشه!
من میام اینجا: یه سری میگن کلاس خوبه و یه سری میگن بده.
میرم توی جو دوستام، همشون میگن کلاس خوبه!
تو خونه: یه سری میگن کلاس برو و یه سری میگن نرو!
چه کنم به نظر شما؟ من فکر میکنم خودم میتونم بخونم اما تا کلاس رو امتحان نکنم نمیفهمم چطوره. اگه بخوام کلاس برم، دیفرانسیل و فیزیک رو میرم. تا الانم 1 جلسه از هرکدوم رفته که رایگانم بوده و من نتونستم برمشون! البته میتونم 2 جلسه بعدی رو برم چون واسه من که اولین بارمه رایگانه.

میشه یه دوستی به من بگه دقیقا کلاس چیکار میکنه که کسی که بخواد خودش با کتاب کمک آموزشی بخونه، نمیتونه؟ :11:

ساده تر از اونی هست که فکرش رو بکنی

:18: اراده ی خیلی قوی میخواد. چطوری بدستش اوردین؟

کاملا مخالفم!
البته با روشی که من دارم میرم مخالفه این کار. روش من تکرار و تکراره تا جا بیفته.

------------------------
------------------------
------------------------

خیلی متنتون خوب بود.
اما من کاملا گیج شدم. من میتونم کلاس بگیرم اما نمیدونم واقعا خوبه یا نه! گیج اساسی شدم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فعلا که با روزی 2 ساعت شروع کردم ، فکر کنم تا 2 هفته دیگه تموم شه .

مطمئنی؟ کدوم درسها رو میگی تمومه؟ پایه ای ها رو؟

من که دست و پا شکسته از 27 خرداد شروع کردم. تا الان تونستم اینا رو تموم کنم فقط:
عربی 3 - فیزیک 1 (دو فصل آخر) - فیزیک 3 - جبر و احتمال- دینو زندگی 2- دین و زندگی 3
البته ترتیبشو واسه دوره ام درست کردم که به ترتیب پیش نیازی میرم جلو. مثلا فیزیک 1 و 2 و 3 رو پشت هم میخونم. بعد تست میزنم ازش تا ببینم درصدم چقدر رفت بالا. بعد درس دیگه و ...
به نظر شما خوب رفتم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بچه ها یه سوال:

روش من یکی که با خلاصه نویسی جور در نمیاد. اگه قراره یه جایی رو سریع بخونم، موقعی این کار عملیه که خیلی تکرار کرده باشم.
البته من هی میگم روش من روش من، این روش مال داداشمه که دیدم به منم سازگاره. توی این فیلمها هستا که یکی مشاوره میده، من توی فیلم گزینه 2 و علوی دیدم تکرار رو گفته بود. توی یه فیلم دیگه هم که مال امتحان تخصص پزشکی مال داداشم بود هم خیلی خیلی به تکرار گیر داده بود. میگفت بهترین کاره. برای همین منم این روش رو پیش گرفتم و نمیدونم واقعا بهترینه یا نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

skhammari
10-07-2009, 00:18
مطمئنی؟ کدوم درسها رو میگی تمومه؟ پایه ای ها رو؟

نه همه ی درس ها رو .اونایی که تو پست 508 نوشته بودم رو پیش بینی کردم تا دو هفته دیگه تموم می کنم .

nafas
10-07-2009, 00:27

من تابستونو گفتم عزیزم

فکر کنم ایشون هم تابستون رو میخواستا

dirty_coat
10-07-2009, 00:27
خوب فرنوش جان فقط یک چیزو بهت بگم اگه ادم بخواد یک کاری رو انجام بده 100 درصد میتونه انجام بده یعنی اگه بخوای 1 بیاری قطعا میتونی بیاری ولی باید به اندازه ی رتبه ی 1 تلاش کنی و به اندازه ی رتبه ی 1 اعتماد به نفس داشته باشی

dirty_coat
10-07-2009, 00:29
من تابستونو گفتم عزیزم

فکر کنم ایشون هم تابستون رو میخواستا
والا من روی دیوار تو خیابون دیدم نوشته 260 هزار تومان و توضیح دیگه ای ندیدم

pedramch
10-07-2009, 00:30
سلام..بعد از چند ورز دوباره اومدم:دی
دوستان و همراهان گرامی...
اینجانب از روز شنبه با قوای هر چه تمام تر و اهتمامی سخت،میخواهم شروع کنم!
شروعی نو....:27:
به نظرتون دیر نشده؟
من از شنبه برنامه هام شروع میشه.

ممنون/:5:

dirty_coat
10-07-2009, 00:34
سلام..بعد از چند ورز دوباره اومدم:دی
دوستان و همراهان گرامی...
اینجانب از روز شنبه با قوای هر چه تمام تر و اهتمامی سخت،میخواهم شروع کنم!
شروعی نو....:27:
به نظرتون دیر نشده؟
من از شنبه برنامه هام شروع میشه.

از این شنبه ها زیاده اگه می خوای موفق بشی از همین الان شروع کن

timsar jackson
10-07-2009, 00:39
به نظرتون دیر نشده؟

/

به هیچ وجه دیر نشده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی فرنوش صدام کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ok فرنوش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MORINIO
10-07-2009, 01:37

پارسال 220 تومن و این حدودا بود!

راستی اگه میخواین مهر به بعد هم کانون برید همین الان تابستون و مهر به بعد رو با هم بنویسید! چون آخرای تابستون اگه بخواین آزمونای مهر به بعد رو ثبت نام کنید باید همین حدود 260 تومن رو بدید! ( بالاخره اینجا ایرانه... فرق فوکوله : دی )

alisahaf70
10-07-2009, 07:39
من 88 بودم خوشحال می شم اگر در مورد این که کدوم کتاب یا اموزشگاه خوبه یا بده یا چیز های دیگه اگر سوالی بود کمی راهنمایی کنم به نظر من اموزشگاه لازمه حتی یک درس مگر اینکه مدرسه ی خوبی داشته باشی پارسال اموزشگاه فقط به من از لحاظ درسی کمک نکرد ازلحاظ روحی هم کمک کرد من
تو این یک سال خیلی عوض شدم یادتون باشه مهم ترین چیز توکل به خداست هیچ کی باور نمی کنه من از 4 تیر87 تا 2 تیر88 یک ضرب خوندم بدون یک بار خسته شدن از روزی 5 ساعت تا روزی 12 ساعت من قبلش همچین اعتقادات درست و حسابی نداشتم ولی تو این یک سال انقدر کمک بهم رسید بر خسب اتفاق که باورش برای خودم هم مشکله من کسی بودم که ریاضی اول دبیرستان افتاد سال دوم هم تجدید داشتم سال سوم هم معدلم 15 شد روزی 10 دقیقه هم درس نمی خوندم یک دفعه چی شد که کمتر از 10 ساعت می خوندم یا توی یک ازمون بالای 1000 می شدم گریم می گرفت اینا همش عنایات خدای متعاله که تازه اونجوری که باید تا حدودی شناختمش به نظر من کنکور دیوار نیست سکوی پرتابه که می تونید باهاش به اوج برسید به نظر من مهمترین چیز تو این یک سال خودسازیه نه قبولی کنکور چون بهتون قول می دم که با خودسازی قبولیه کنکور هم می اید
موفق باشید
یا حق

farzaneh*f
10-07-2009, 09:56
پارسال 220 تومن و این حدودا بود!

راستی اگه میخواین مهر به بعد هم کانون برید همین الان تابستون و مهر به بعد رو با هم بنویسید! چون آخرای تابستون اگه بخواین آزمونای مهر به بعد رو ثبت نام کنید باید همین حدود 260 تومن رو بدید! ( بالاخره اینجا ایرانه... فرق فوکوله : دی )

سیستم قلم چی این طوری هست که تا قیمتای جدید نیموده با هر قیمتی که ثبت نام کرده باشی همون قدر باید بدی و بعدا دیگه زیادش نمی کنن...من خودم پارسال با 220 واسه امسال ثبت نام کردم:5: منم مثل این دوستمون توصیه می کنم اگه از مهرم می خوایین برین همین الان ثبت نام کنین:20:

timsar jackson
10-07-2009, 10:25
من 88 بودم خوشحال می شم اگر در مورد این که کدوم کتاب یا اموزشگاه خوبه یا بده یا چیز های دیگه اگر سوالی بود کمی راهنمایی کنم به نظر من اموزشگاه لازمه حتی یک درس مگر اینکه مدرسه ی خوبی داشته باشی پارسال اموزشگاه فقط به من از لحاظ درسی کمک نکرد ازلحاظ روحی هم کمک کرد من
تو این یک سال خیلی عوض شدم یادتون باشه مهم ترین چیز توکل به خداست هیچ کی باور نمی کنه من از 4 تیر87 تا 2 تیر88 یک ضرب خوندم بدون یک بار خسته شدن از روزی 5 ساعت تا روزی 12 ساعت من قبلش همچین اعتقادات درست و حسابی نداشتم ولی تو این یک سال انقدر کمک بهم رسید بر خسب اتفاق که باورش برای خودم هم مشکله من کسی بودم که ریاضی اول دبیرستان افتاد سال دوم هم تجدید داشتم سال سوم هم معدلم 15 شد روزی 10 دقیقه هم درس نمی خوندم یک دفعه چی شد که کمتر از 10 ساعت می خوندم یا توی یک ازمون بالای 1000 می شدم گریم می گرفت اینا همش عنایات خدای متعاله که تازه اونجوری که باید شناختمش به نظر من کنکور دیوار نیست سکوی پرتابه که می تونید باهاش به اوج برسید به نظر من مهمترین چیز تو این یک سال خودسازیه نه قبولی کنکور چون بهتون قول می دم که با خودسازی قبولیه کنکور هم می اید
موفق باشید
یا حق

آره این خیلی مهمه

به نظر من عوامل موفقیت اینان:

مشخص کردن هدف - تلاش به اندازه ی بزرگیه هدف -توکل به خدا- باور موفق شدن..

saeed_h1369
10-07-2009, 10:26
کاملا مخالفم!
البته با روشی که من دارم میرم مخالفه این کار. روش من تکرار و تکراره تا جا بیفته.
فرنوش خانوم من نگفتم دینی نخونید برای اینکه خیلی مونده تا کنکور من خودمم با حرفت موافقم که باید تکرار کرد تا بمونه تو ذهن من میگم که این وقتت ماله پایه ی اختصاصیه یعنی شما دیگه نباید مهر اینجوری پایه بخونی منظورم اینه که ارزش پایه ی اختصاصی خیلی بیشتر دینی شما میتونید به راحتی دینی رو از مهر بخونی و موفقم بشی اما حالا وقتش نیست چون باید اینقدر مسلط باشی که از هیچ سوال ریاضی که فکر کردن میخواد نترسی (بچه ها نترسید که گفتم مهر وقت خوندن پایه نیستا منظور من از پایه اون پایه ای که شما فکر میکنید نیست منظورم مسائل پایه ای ریاضیاته مثلا من خودم هندسه ها رو تابستون نخوندم خیلی از مسائل اینجوری که ماله 2 و 3 بوده رو از مهر خوندم پس نترسید من منظورم پی ستون ریاضیاته )

saeed_h1369
10-07-2009, 10:26
مشخص کردن هدف - تلاش به اندازه ی بزرگیه هدف -توکل به خدا- باور موفق شدن..
این فوق العادس همینه درستش

nafas
10-07-2009, 10:36
بچه ها بچه ها : دی

براتون یه تاپیک پیدا کردم مخصوص انرژِی بگیرین بشینین بخونین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برین تاپیک زیر از این جمله های امید وار کننده هست داخلش آدم دلش میخواد همین الان بچسبه به کتاب ولش نده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

timsar jackson
10-07-2009, 10:39
این فوق العادس همینه درستش

مرسی

به نظر من اینایی که گفتم یعنی مشخص کردن هدف - تلاش به اندازه ی بزرگیه هدف -توکل به خدا- باور موفق شدن.. همگی مکمل

همن یعنی اگه یکیش نباشه یه جای کار میلنگه...

John Doe
10-07-2009, 11:57
[QUOTE=frnsh;3952234]
کاملا تایید میشه!
من میام اینجا: یه سری میگن کلاس خوبه و یه سری میگن بده.
میرم توی جو دوستام، همشون میگن کلاس خوبه!
تو خونه: یه سری میگن کلاس برو و یه سری میگن نرو!
چه کنم به نظر شما؟ من فکر میکنم خودم میتونم بخونم اما تا کلاس رو امتحان نکنم نمیفهمم چطوره. اگه بخوام کلاس برم، دیفرانسیل و فیزیک رو میرم. تا الانم 1 جلسه از هرکدوم رفته که رایگانم بوده و من نتونستم برمشون! البته میتونم 2 جلسه بعدی رو برم چون واسه من که اولین بارمه رایگانه.
اما من کاملا گیج شدم. من میتونم کلاس بگیرم اما نمیدونم واقعا خوبه یا نه! گیج اساسی شدم!
I][/QUOTE

کلا همه چی بستگی به خودت داره .من خودم اصلا با کلاس حال نمیکنم اما دوستام بودن که کلاس رفتن و تاثیر مثبت هم داشت روشون.اما اگه کلاسم میخوای بری هر کلاسی خوب نیس.قلمچی اصلا کلاساش به درد نمی خوره.من نمیدونم کوم شهری ولی تو هر شهر کلاسایی هس با هزینه ی بالا که مسلما نتیجه میده
در مورد شیوه ی خوندن هم به هیچگس کاری نداشته باش.اگه با تکرا نتیجه میگیری تکرار کن .شیوه ی هرکس مخصوص خودشه

mf.designing
10-07-2009, 12:02
دوستان کسی میخواد تو آزمونهای گاج ثبت نام کنه ؟ اینا چطوریه ؟

saeed_h1369
10-07-2009, 12:07
کلا همه چی بستگی به خودت داره .من خودم اصلا با کلاس حال نمیکنم اما دوستام بودن که کلاس رفتن و تاثیر مثبت هم داشت روشون.اما اگه کلاسم میخوای بری هر کلاسی خوب نیس.قلمچی اصلا کلاساش به درد نمی خوره.من نمیدونم کوم شهری ولی تو هر شهر کلاسایی هس با هزینه ی بالا که مسلما نتیجه میده
در مورد شیوه ی خوندن هم به هیچگس کاری نداشته باش.اگه با تکرا نتیجه میگیری تکرار کن .شیوه ی هرکس مخصوص خودشه
مرسی آخرش منظورش من بودم

bnmnb
10-07-2009, 12:23
گاج تازه شروع کرده
امسال شاید کم برن .ولی اگه امتحاناتش مثل کتاباش با کیفیت باشه قلمچی به خاک سیاه می نشینه.

John Doe
10-07-2009, 13:27
گاج تازه شروع کرده
امسال شاید کم برن .ولی اگه امتحاناتش مثل کتاباش با کیفیت باشه قلمچی به خاک سیاه می نشینه.

کتاباش اونقدر هم خارق العاده نیست ها.من فقط از سنجش اخرش خوشم اومد

John Doe
10-07-2009, 13:28
مرسی آخرش منظورش من بودم

مرجع ضمیر ش کیه؟

پ.ن: شرمنده 2 تا پست پشت سر هم دادم.حواسم نبود

saeed_h1369
10-07-2009, 14:03
مرجع ضمیر ش کیه؟
شما دیگه
من رو حرفم هستم به هرکی از جمله فرنوشم توصیه میکنم فلن حواسشون روی پایه ها باشه

dirty_coat
10-07-2009, 14:04
دوستان کسی میخواد تو آزمونهای گاج ثبت نام کنه ؟ اینا چطوریه ؟
یک توضیح درباره ی ازمونهاش بدین؟

farzaneh*f
10-07-2009, 14:07
یک توضیح درباره ی ازمونهاش بدین؟

امسال اولین سالیه که آزمون آزمایشی گذاشتن...
تا پارسال شعار می دادن که ما فقط همین یک تخصص را داریم نه آموزشگاه داریم و نه کنکور آزمایشی ولی نمی دونم چی شد که...:31:
در ضمن قلم چی رو بهتر از ایناش نتونستن به خاک سیاه بنشونن:5: گاج فقط بعضی از کتاباش خوبه نه همشون:20:

bnmnb
10-07-2009, 14:08
کتاباش اونقدر هم خارق العاده نیست ها.من فقط از سنجش اخرش خوشم اومد
به نظر من به طور کلی کتاباش یک سر و گردن از بقیه ی کتابهای موجود در بازار بهتره

NiLGo0n
10-07-2009, 14:10
به نظر من گاج فقط دروس عمومیش خوبه
اختصاصیاش اصلا خب نیس
همینطور پاسخ نامه هاش ...

saeed_h1369
10-07-2009, 14:11
تا پارسال شعار می دادن که ما فقط همین یک تخصص را داریم نه آموزشگاه داریم و نه کنکور آزمایشی ولی نمی دونم چی شد که...:31:
در ضمن قلم چی رو بهتر از ایناش نتونستن به خاک سیاه بنشونن:5: گاج فقط بعضی از کتاباش خوبه نه همشون:20:
دقیقا تا دیدن پول تو این کاره مشغول شدن به هر حال من توصیه نمیکنم چون هنوز خوب تست نشده شما چیزی رو که سالها نتیجه داده انتخاب کنید :46:

farzaneh*f
10-07-2009, 14:12

من این حرفو بیشتر در مورد کتابای اندیشه سازان شنیدم و به نظرم حرف درستی هم هست حتی کتابای خوب گاج هم بیشتر به حالت تقلیدی! از این کتابا نوشته شدن

bnmnb
10-07-2009, 14:13
من نه از گاج پول می گیرم نه از قلمچی ولی دوست من شما با یک مقایسه به راحتی می تونید بفهمید چه خبره.
تا سالهایی که گاج نبود تو هر جا که می رفتی (از شهر گرفته تا پشت کوه )یک کتاب قلمچی بود.ولی با اومدن گاج فروش کتابهای قلمچی به شدت پایین اومد و به این می گن خاک سیاه:27:

John Doe
10-07-2009, 14:17
شما دیگه

من خودمم همینو میگم و همین کارو کردم اما هر کی ر جور راحته باید بخونه

John Doe
10-07-2009, 14:20

تست کنکور چه فرقی میکنه تو کدوم کتاب باشه؟ پاسخ تشدییه اندیشه سازانو با گاج مقایسه کن

bnmnb
10-07-2009, 14:26
چشم
من کوتاه اومدم هر کتابی رو که عشقتون می کشه برید بخرید
من گاج رو می پسندم و بهش اعتقاد دارم.که بهترین کتاب هست
با سرگرمی پاسخ داده
کتاب آن بزرگ و کلماتش خوانا هست
نوع کاغذها بسیار باکیفیت
مفهومی کار می کنه
سوالاش هم سخت داره هم آسون
خواندن چند بارش و فهمیدنش = موفقیت

بعد از اون کتابهای انرژی اتمی بسیار خوب هستن

ولی آزمون قلمچی حرف اول رو می زنه

farzaneh*f
10-07-2009, 14:39
چشم
من کوتاه اومدم هر کتابی رو که عشقتون می کشه برید بخرید
من گاج رو می پسندم و بهش اعتقاد دارم.که بهترین کتاب هست
با سرگرمی پاسخ داده
کتاب آن بزرگ و کلماتش خوانا هست
نوع کاغذها بسیار باکیفیت
مفهومی کار می کنه
سوالاش هم سخت داره هم آسون
خواندن چند بارش و فهمیدنش = موفقیت

بعد از اون کتابهای انرژی اتمی بسیار خوب هستن

ولی آزمون قلمچی حرف اول رو می زنه

دوست عزیز!:20:
اینجا هدف ما این نیست که کسی کوتاه بیاد می خواییم به همدیگه کمک کنیم که بهترین راهو پیدا کنیم...
منم نگفتم همه ی کتابای گاج بدن ولی خب همینکه شما می گین با سرگرمی جواب داده یه نوع کار از روی دست اندیشه سازان بوده و مفهومی بودن مطالب رو هم تو بعضی کتاباش اصلا این طور نیست مثل فیزیک پایه ولی خب آره برای هندسه تحلیلیش خیلی خوبه هم مفهوم رو گفته هم نکات تستی رو ...
در کل منظورم اینه که اگه داریم از کتاب خاصی استفاده می کنیم به نفعمونه که جلوی بقیه ناشرا جبهه نگیریم من خودم کتابای اندیشه سازانو دوست دارم ولی هر جا می بینم کتابای ناشر دیگه ای بهتره می رم سراغ همون

bnmnb
10-07-2009, 14:46
قربان شما
ان شا الله که همتون موفق بیاید بیرون و همون رتبه ای رو که می خوایید کسب کنید

farzaneh*f
10-07-2009, 14:59
قربان شما
ان شا الله که همتون موفق بیاید بیرون و همون رتبه ای رو که می خوایید کسب کنید

"همتون" یا "هممون"؟:46::5:

.:HAMED:.
10-07-2009, 15:31
همتون و هممون رتبه که میخواییم کسب خواهیم نمود
فرزانه سن ده همین طور
ما که از سراسری امسال چشم پوشیدیم همون باشما آماده کنکور 89 میشیم

farzaneh*f
10-07-2009, 15:45
همتون و هممون رتبه که میخواییم کسب خواهیم نمود
فرزانه سن ده همین طور
ما که از سراسری امسال چشم پوشیدیم همون باشما آماده کنکور 89 میشیم

من موندم چرا امسال همه می خوان بمونن واسه 89؟آقا ما خودمون رقیب به اندازه ی کافی داریم :46: امیدوارم همتون همین امسال تو رشته ی مورد علاقتون قبول بشین (البته من از شما نمی ترسما :31:) ...
ساغ اول:5:

ADEL_r
10-07-2009, 15:56
به نظر من گاج فقط دروس عمومیش خوبه
اختصاصیاش اصلا خب نیس
همینطور پاسخ نامه هاش ...

من براي فيزيك پيش دانشگاهي فقط تست هاي گاج رو زدم و خيلي راضي بودم و مطمعنتم كه هيچ كتابي نميتونه تست هاي به درد بخورتر از گاج داشته باشه .

mf.designing
10-07-2009, 15:56
دوستان از فکر پشت کنکوری بودن بیاین بیرون ! یعنی باید بییاین بیرون ! چون واسه سال بعد دانشگاه نمیرین میرین پادگان !!!

Macushla
10-07-2009, 16:17
اصلا دليلي وجود نداره كه تمام كتاب ها رو از يه موسسه تهيه كنيد ، من كه تا به حال هيچ موسسه اي رو نديدم كه تمام كتاب هاش خوب باشه . به نظر من براي رسيدن به موفقيت بايد از بهترين هاي هر موسسه استفاده بكنيم .
بعضي كتاب ها كه خودم تجربه كردم رو اينجا ميزارم شايد براي ديگر دوستان هم مفيد باشه .
رياضي و فيزيك ==> مبتكران ( انديشه سازان سابق ) + كتاب هاي ابي كانون
زيست ==> انتشارات كتاب خيلي سبز
شيمي ==> مبتكران ( مهندس بازرگاني )
عربي ==> عربي به زبان ساده فيلي + ابي كانون ( خاكباز )
دين و زندگي ==> گاج سفيد ( داراي درسنامه و ترجمه ايات مهم + ايات مربوط به انديشه و تحقيق ها ) + دين و زندگي كتاب خيلي سبز
ادبيات ==> گاج سفيد + كتاب هاي انتشارات كلك معلم
زبان ==> به نظرم كتاب هاي خوب زياده
زبان فارسي == > رمزينه عاليه

در پايان بگم كه اين ها فقط نظر شخصيه من بود وگرنه انتخاب كتاب يه كار كاملا سليقه اييه

راه موفقيت هميشه در دست ساختن است ، موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن.

بچه ها من يه مدت نيستم:31:
اميدوارم موفق باشيد :11::11::11:

sinacarlitos
10-07-2009, 16:38
بچه ها نضرتون دربارهی گزینه 2 چیه؟

moraddad
10-07-2009, 16:40
داشتم تاپیکو از اول میخوندم رسیدم به اینجا

حتما بابا ببین می خوای چه کار کنی ؟ وقتی یه آزمون قلم چی میدی باید ترازو رتبتو که دیدی انگیزت فوق العاده میره بالا همیشه شنبه های بعد از آزمون من یه چیز جدید یاد گرفته بودم و بهتر درس میخوندم و بعد پیشرفتی که به واسطه ی همین گیرت میاد مثلا من مهر 7000 بود ترازم 4 ماه بعد 7500 موند تا آخر و 7800 یا 7900 هم داشتم این خیلی مفید و خوبه و برنامه ریزی که فوق العاده اس

اولین چیزی که به زبون اوردم این بود:
یا اباالفضل!:31:

اینجا مث که همه واسه خودشون یلیَن!!!
.
.
.
مزاج(!) کردم،جو عوض شه...:40:

mf.designing
10-07-2009, 16:44
دوستان بابا اگه سومی هستید بجای چتیدن و پست های اضطراب زا دادن برین بشینین سوم رو خوب مرور کنین که مثه من کم میارین !!

bnmnb
10-07-2009, 17:39
"همتون" یا "هممون"؟:46::5:
من غلط بکنم پشت کنکور بمونم :18:
.پس همون همتون.:27:

bnmnb
10-07-2009, 17:40
دوستان از فکر پشت کنکوری بودن بیاین بیرون ! یعنی باید بییاین بیرون ! چون واسه سال بعد دانشگاه نمیرین میرین پادگان !!!

قانون جدیده؟

saeed_h1369
10-07-2009, 18:03
داشتم تاپیکو از اول میخوندم رسیدم به اینجا

اولین چیزی که به زبون اوردم این بود:
یا اباالفضل!:31:

اینجا مث که همه واسه خودشون یلیَن!!!
.
.
.
مزاج(!) کردم،جو عوض شه...:40:
مخلصیم بابا :40::40::11::11::11:
بچه ها هر کی از جدیدا لیست کتابارو میخواد یه پیام بده هااااااااااااااااا:11:

dirty_coat
10-07-2009, 18:06
دوست عزیزمون راست میگن ولی نه به خاطر اینکه میرین پادگان به خاطر اینکه بهترین سال برای قبولی سال پیش دانشگاهیه و هر چی بگذره شانس کمتره

dirty_coat
10-07-2009, 18:07
مخلصیم بابا :40::40::11::11::11:
بچه ها هر کی از جدیدا لیست کتابارو میخواد یه پیام بده هااااااااااااااااا:11:
لیست چه کتابهایی؟

saeed_h1369
10-07-2009, 18:14
لیست چه کتابهایی؟ من کتابایی که داشتم و ازش راضی بودم ماله رشته ریاضی رو نوشتم و بخاطر حجم زیادش نمیشه اینجه بزارم هر کی میخواد بگه البته به درد شما نمیخوره دکی جون:31::31::31::11::11::11:

pedramch
10-07-2009, 18:44
دوستان بابا اگه سومی هستید بجای چتیدن و پست های اضطراب زا دادن برین بشینین سوم رو خوب مرور کنین که مثه من کم میارین !!
احسنتکم....
و ما همچنان به دنبال راهی برای خواندن ریاضیات پایه هستیم....

farzaneh*f
10-07-2009, 18:47
من غلط بکنم پشت کنکور بمونم :18:
.پس همون همتون.:27:

مثل اینکه شما از 88 ای ها هستین...ببخشید که بی مورد حرف زدم :41:
امیدوارم موفق باشین(البته امسال:46:)

Xx Hossein xX
10-07-2009, 18:58
منم باید 89 بدم ! ولی خیلی ترسانم !
ببینم دوستان سومی توی تابستون چقدر مطالعه دارین ؟!

farzaneh*f
10-07-2009, 19:22

تا اینجا که فقط 2-3 ساعت در روز:41:بهترین رکوردم 5 ساعت بوده:13:

10-07-2009, 20:02
من موندم چرا امسال همه می خوان بمونن واسه 89؟آقا ما خودمون رقیب به اندازه ی کافی داریم :46: امیدوارم همتون همین امسال تو رشته ی مورد علاقتون قبول بشین (البته من از شما نمی ترسما :31:) ...
ساغ اول:5:

چه تشکری لازم بود کردن ازت
شما بخوای نخوای رقبا ازت جلو میزنن وگرنه که همین امسالو نفر اول میشدی
هرچه تعداد نفرات بیشتر باشه شانست زیاد تره
چون بیشترن کسایی که منفی میزنن و حد نساب کنکورو پایین میارن

dirty_coat
10-07-2009, 20:29
می خوام بهت روحیه بدم چون من مجموع ساعات این هفتم 7 ساعت شد
ترس چیه بیا جلو اعتماد به نفس داشته باش این حرفت منو یاد یک جریانی انداخت که باید برات بگم:
یادمه 3 سال قبل رفتم شنا یاد بگیرم دیدم یک سری بچه های کلاس اول دبستان رو تو اونجایی که رفته بودم یاد بگیرم با هم از طرف مدرسشون اورده بودند یکی از اونا شخصیت نترسی داشت و هنوز که معلمشون سوت نزده بود زودتر خودش رو تو اب پرت میکرد و همین کارش باعث میشد که هی برن از ته اب جمش کنن ولی چند روز بعد دیدم این بچه که دختر هم بود زودتر از همکلاسی های دیگه اش شنا یاد گرفت میدونی چرا به خاطر نترس بودنش
پس اگه تو هر کاری ته دل ادم ترس باشه درصد موفقیت کمه

siafu
10-07-2009, 20:43
یه سوال؟!
دوستان IT امیرکبیر چه رتبه ای میخواد؟
تو دانشگاه های تهران فقط امیرکبیر IT داره؟

timsar jackson
10-07-2009, 21:03

نه من شریفو خود دانشگاه تهران رو میدونم که دارن

farzaneh*f
10-07-2009, 21:14
چه تشکری لازم بود کردن ازت
شما بخوای نخوای رقبا ازت جلو میزنن وگرنه که همین امسالو نفر اول میشدی
هرچه تعداد نفرات بیشتر باشه شانست زیاد تره
چون بیشترن کسایی که منفی میزنن و حد نساب کنکورو پایین میارن

من که امسال کنکور ندادم:5:...

یه سوال؟!
دوستان IT امیرکبیر چه رتبه ای میخواد؟

صنعتی شریف:153 (منطقه 2)
دانشگاه تهران: 720(منطقه 2)
متاسفانه مال امیر کبیرو ندارم ولی فکر کنم حدفاصل شریف و تهران باشه

Xx Hossein xX
10-07-2009, 22:02
تا اینجا که فقط 2-3 ساعت در روز:41:بهترین رکوردم 5 ساعت بوده:13:

مدرسه هم میرید ؟! :20: کلاس های تابستونیو از این حرفا !

frnsh
10-07-2009, 22:38
خوب فرنوش جان فقط یک چیزو بهت بگم اگه ادم بخواد یک کاری رو انجام بده 100 درصد میتونه انجام بده یعنی اگه بخوای 1 بیاری قطعا میتونی بیاری ولی باید به اندازه ی رتبه ی 1 تلاش کنی و به اندازه ی رتبه ی 1 اعتماد به نفس داشته باشی

کاملا تایید میکنم و ممنونم.:11:

فرنوش خانوم من نگفتم دینی نخونید برای اینکه خیلی مونده تا کنکور من خودمم با حرفت موافقم که باید تکرار کرد تا بمونه تو ذهن من میگم که این وقتت ماله پایه ی اختصاصیه یعنی شما دیگه نباید مهر اینجوری پایه بخونی منظورم اینه که ارزش پایه ی اختصاصی خیلی بیشتر دینی شما میتونید به راحتی دینی رو از مهر بخونی و موفقم بشی اما حالا وقتش نیست چون باید اینقدر مسلط باشی که از هیچ سوال ریاضی که فکر کردن میخواد نترسی (بچه ها نترسید که گفتم مهر وقت خوندن پایه نیستا منظور من از پایه اون پایه ای که شما فکر میکنید نیست منظورم مسائل پایه ای ریاضیاته مثلا من خودم هندسه ها رو تابستون نخوندم خیلی از مسائل اینجوری که ماله 2 و 3 بوده رو از مهر خوندم پس نترسید من منظورم پی ستون ریاضیاته )

من منظورم این نبود که حتما دین و زندگی و اینا رو حتما بخونین. من منظورم فقط خوندنشه. مسلما تخصصی ها بیشتر وقت میخواد. من میگم که هرچی بیشتر بخونین (تکرار بیشتر)، موفق تر میشین توی اون درس. هرچی ازش بگذره (هر درسی که باشه) خوندنش سخت تر و کندتر میشه. چه بهتر که تکرارشو (هرچند توی وقت کمتر) ادامه بدین که بعدا مشکلی نباشه سر خوندنش. الان اگه هفته ای 2 ساعت هم بهش اختصاص بدین (که در برابر ساعات روزها خیلی کمه) بعدا خیلی سریعتر مرورش میکنید، هم بیشتر برای درسهای دیگه وقت دارین و هم اینو خیلی خوب خوندین.

من اصفهان هستم. یه کلاس قلمچی هم نزدیک خونمون هست که 5 دقیقه بیشتر تا اون راه نیست!
من دیگه تقریبا تصمیم رو گرفتم. کلاس نمیرم و خودم میخونم. برای درسهای تخصصی (مخصوصا دیفرانسیل و فیزیک) هم تست میزنم و هم دورشون میکنم. هر وقت که توی چرخه ی دوره ام، فیزیکها رو پشت سر هم تموم کردم، مرحله ی بعدش تست زدنشه. نه برای سنجش بلکه برای یاد گرفتن تستها. روش خیلی خوبیه و فکر میکنم روی من جواب میده چون خداییش از کلاس خیلی بدم میاد!!!! :2:

شما دیگه

مرسی. من حواسم روی همه هست :31: (مسلما تخصصی بیشتر)

دوست عزیزمون راست میگن ولی نه به خاطر اینکه میرین پادگان به خاطر اینکه بهترین سال برای قبولی سال پیش دانشگاهیه و هر چی بگذره شانس کمتره

کاملا تایید میشه!
مثلا من همین الان که دارم درسها رو میخونم، دقیقا یادمه که اون روزی که فلان درس بود، دبیر چطور درس داد و مشکلای بچه ها چی بود و چطور حل شد. اما هرچی میگذره، یادم میره جریان چی بود و درس رو سختتر میخونم. مثلا مال سال دومم رو خیلی دارم کندتر از سومم میخونم خداییش!:19:

من تقریبا روزی بین 2 تا 8 ساعت میخونم. یه روز ممکنه 2 و یه روز ممکنه 8. اما هیچ وقت نذاشتم صفر بشه. همین کار باعث میشه بیشتر برم طرف درس. از اول تیر فقط 2 روزش هیچی نخوندم. :20:

MORINIO
10-07-2009, 23:06

این مورد حداقل درمورد من یکی صدق نمیکنه چون از پیش چیزی یاد نگرفتم که یادم بره : دی

تا اینجا که فقط 2-3 ساعت در روزبهترین رکوردم 5 ساعت بوده

نگران نباشید همه با همین دو سه ساعت شروع میکنن و ساعت مطالعه رو زیاد میکنن هیچکس با روزی 8-9 ساعت شروع نکرده!

pedramch
10-07-2009, 23:18
دوستان عزیز میشه راجع به IT اطلاعات بدید؟
دانشگاههای خوب تا چه رتبه ای پذیرش دارن؟
اصلا کدوم دانشگاه ها دارن؟

راستی جواب سوال قبلیمو ندادیدا...
من میخوام برای ریاضیات پایه دبیر بگیرم و وصلش کنم به پیش...
اما بعد از دبیر خودم تو خونه چطور باید بخونم؟

dirty_coat
10-07-2009, 23:28
[quote=MORINIO;3955931]این مورد حداقل درمورد من یکی صدق نمیکنه چون از پیش چیزی یاد نگرفتم که یادم بره : دی
موضوع یاد گرفتن از سال پیش دانشگاهی نیست موضوع جو پیش دانشگاهیه

pedramch
10-07-2009, 23:30
راستی چند تا سوال دیگه هم ضمیمه شد:27:

1-منطقه بندی ها چطوریه؟
مثلا اهواز کدوم منطقه است؟
اصلا چه تاثیری داره؟

2-کلا نظرتون درباره رشته فناوری اطلاعات از لحاظ بازار کار و... چیه؟

3-به سوالات قبلی هم پاسخ بدید:دی

Animators
10-07-2009, 23:33
، وای راستی ، سال دیگه من باید کنکور بدم.... خدا بدادم برسه.... ه ....ه.... می خواستم بپرسم رشته گرافیک و کارگردانی (جدا جدا) هرکدوم برای دانشگاه دولتی رتبه چقدری می خوان....

timsar jackson
11-07-2009, 07:28
نگران نباشید همه با همین دو سه ساعت شروع میکنن و ساعت مطالعه رو زیاد میکنن هیچکس با روزی 8-9 ساعت شروع نکرده!

اگرم با 9 ساعت شروع کرده باشه وسط راه بریده...

moraddad
11-07-2009, 10:30
بچه ها زمانی که تو مدرسه هستیم جزء ساعات مطالعه حساب نمیشه،میشه؟!
اگه نشه پس اینایی که میگن ما بعد عید روزی 10-12 ساعت میخوندیم خیلی کارشون درسته!:31:
اگه 8-7 ساعت هم تو مدرسه باشن،میمونه روزی 4-5 ساعت برای خواب و غذا و ...

swamp
11-07-2009, 11:06
اگه نشه پس اینایی که میگن ما بعد عید روزی 10-12 ساعت میخوندیم خیلی کارشون درسته!:31:
اگه واقعا حواست به کلاس باشه و مطالبو بفمی جزو ساعت درسی ات حساب میشه
بعد از عیدهم تقریبا اکثر مدارس کلاسهاشون تموم میشه و بعضی از مدارس هم فقط اون دروسی که مونده کلاس میذارن پس میشه به اون حد رسید ولی الان اصلا به فکر بعد عید نباش از الانت بهترین استفاده رو بکن دوست من

dirty_coat
11-07-2009, 11:37
بابا اینقدر دنبال ساعت زیاد نباشین همین باعث میشه نتیجه ی عکس بگیرین
بشینین بدون اینکه ساعت بگیرین با خیال راحت بخونین

juventuss
11-07-2009, 11:53
بچه ها اول سال سوم رو بخونیم بهتره یا سال اول رو ؟

dirty_coat
11-07-2009, 12:57
بچه ها اول سال سوم رو بخونیم بهتره یا سال اول رو ؟
منظورت از سال اول چیه؟

juventuss
11-07-2009, 13:03
منظورت از سال اول چیه؟

سال اول دبیرستان دیگه ! سال اول فقط دو درس عربی و فیزیک رو داریم !

dirty_coat
11-07-2009, 13:09
سال اول دبیرستان دیگه ! سال اول فقط دو درس عربی و فیزیک رو داریم !
اگه می خوای عربی بخونی از سال اول شروع کن ولی اگه می خوای فیزیک بخونی سال اول و سوم با هم ارتباطی ندارند

moraddad
11-07-2009, 13:21
بابا اینقدر دنبال ساعت زیاد نباشین همین باعث میشه نتیجه ی عکس بگیرین
بشینین بدون اینکه ساعت بگیرین با خیال راحت بخونین

نه...دنبال کمیت نیستم.
همینجوری سوال پیش اومد برام.
که جوابشم نگرفتم...:13:

dirty_coat
11-07-2009, 14:01
نه...دنبال کمیت نیستم.
همینجوری سوال پیش اومد برام.
که جوابشم نگرفتم...:13:
سوالت رو دقیق بپرس تا بهت جواب بدم

moraddad
11-07-2009, 14:15
سوالت رو دقیق بپرس تا بهت جواب بدم
سوالم که مشخصه!
از صبح تا ظهر که مدرسه ایم هم ساعات مطالعه حساب میشه؟

اینیم که بگیم به مقدارش اهمیت ندیم درست نیست،به هر حال شما باید برای خودت یه معیاری داشته باشی که مثلا اگه هفته قبل 30 ساعت خوندی این هفته بکنیش 35 ساعت...:10:

dirty_coat
11-07-2009, 14:19
سوالم که مشخصه!
از صبح تا ظهر که مدرسه ایم هم ساعات مطالعه حساب میشه؟

اینیم که بگیم به مقدارش اهمیت ندیم درست نیست،به هر حال شما باید برای خودت یه معیاری داشته باشی که مثلا اگه هفته قبل 30 ساعت خوندی این هفته بکنیش 35 ساعت...:10:
ساعات کلاس رو نباید روی ساعات درس خوندن اضافه کنی
حرفت در مورد ساعات مطالعه درسته ولی در مورد 50 درصد افراد نتیجه ی عکس میده

pedramch
11-07-2009, 14:25
چرا هیشکی اینجا جواب منو نمیده؟؟؟

dirty_coat
11-07-2009, 14:26
چرا هیشکی اینجا جواب منو نمیده؟؟؟
سوالت چیه؟

pedramch
11-07-2009, 15:16
احسنتکم....
و ما همچنان به دنبال راهی برای خواندن ریاضیات پایه هستیم....

راستی چند تا سوال دیگه هم ضمیمه شد:27:

1-منطقه بندی ها چطوریه؟
مثلا اهواز کدوم منطقه است؟
اصلا چه تاثیری داره؟

2-کلا نظرتون درباره رشته فناوری اطلاعات از لحاظ بازار کار و... چیه؟

3-به سوالات قبلی هم پاسخ بدید:دی

[QUOTE=swamp;3957120]

اینم از سوالات من.:11:

NiLGo0n
11-07-2009, 15:48
ممنون/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif

خسته نشدی پدرام اینقدر اینو سوال کردی؟
قبلا هم یه تاپیک زده بودی که!!!
اینجا تاپیکی که مباحث کنکوری هس نه جای بحث در مورد رشته ها و ...
میتونی سوالتو تو این تاپیک مطرح کنی ! چون در مورد همه چی بحث میشه اونجا ظاهرا!

خیلی ساده !
خب
کافیه که وقتی یه مبحثو بهت یاد میده
خونه همون مبحثو بخونی
تمرین زیاد حل کنی
و وقتی رو حل تشریحی مسلط شدی کاملا بری
سراغ تست و این حرفا که واسه کنکوره...

swamp
11-07-2009, 18:33
1-من برای ریاضیات پایه از سی سال کنکور قلم چی استفاده کردم البته اندیشه فایق هم کتاب خوبیه تو ریاضیات پایه مثلثات رو خیلی خوب کار کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]{78BB9197-25FC-470B-90D6-02CF3C3D42A6}-2
از این سایتم هر اطلاعاتی که میخوای میتونی به دست بیاری

3-برای رتبه هم به این سایت برو

4- براساس نوع امکانات کشور 3 منطقه شده منطقه 1 مثلا مشکلی ندارن منطقه 2 یه ذره مشکل دارن منطقه 3 خیلی مشکل دارن

frnsh
11-07-2009, 19:03
اگرم با 9 ساعت شروع کرده باشه وسط راه بریده...

تایید شدید!
من روزای اول خیلی خوب داشتم پیش میرفتم. اما نمیدونم چرا اینقدر کم کار شدم! دارم سعی میکنم به خودم بیام.

دوستان راستی من امروز رفتم کتاب کمک درسی بگیرم، اما نمیتونم درست تشخیص بدم که کدوم کتابها بهترینه بین اینا که از p30 و از دوستام و اینا یافتم.
اگه میشه یه نگاهی به اینا بندازین و بگین برای هر درس کدوم (حداکثر 2 تا) بهترینه. خیلی ممنون میشم :11:
برای ریاضی پایه: خوشخوان- 10 استاد- مبتکران جلد اول- رمزینه ریاضیات پایه (جلد 3 مولف مهربان)
برای دیفرانسیل: خوشخوان (جلد 1 و 2) 10 استاد- کتاب کلاس رمزینه(جلد 1 و 2)- ژرف اندیشان- تست رمزینه- اندیشه ی فائق
برای هندسه و هندسه پایه: سه کتاب گاج (مولف منصف شکری)- اندیشه سازان (ابولقاسمی)
برای هندسه تحلیلی: کانون (مولف پیافر) -کتاب کلاس رمزینه- گاج - کانون- مبتکران
برای آمار: خوشخوان ریاضی پایه- گاج- کانون
برای گسسته و جبر: خوشخوان- 10 استاد- رمزینه
برای شیمی: مبتکران (مهندس بهمن بازرگان)- کتاب سبز
برای عربی: گاج سفید- عربی به زبان ساده فیلی- آبی کانون (خاکبازان)
برای فیزیک پایه: گاج سفید پایه 2- فیزیک 3 مبتکران مشکی- خوشخوان- آبی کانون
برای فیزیک پیش: 3 جلد انرژی اتمی (رضا خالو)- مبتکران (محمود غلام زاده)- اندیشه سازان- خوشخوان- آبی کانون
برای ادبیات: گاج سبز- گاج سفید-کلک معلم
برای زبان: کتاب کنکور (رضا کیاسالار)- کتاب موضوعی گاج
برای دین و زندگی: گاج سفید- دین و زندگی کتاب خیلی سبز
برای زبان فارسی: رمزینه

NiLGo0n
11-07-2009, 19:27
تایید شدید!
من روزای اول خیلی خوب داشتم پیش میرفتم. اما نمیدونم چرا اینقدر کم کار شدم! دارم سعی میکنم به خودم بیام.

دوستان راستی من امروز رفتم کتاب کمک درسی بگیرم، اما نمیتونم درست تشخیص بدم که کدوم کتابها بهترینه بین اینا که از p30 و از دوستام و اینا یافتم.
اگه میشه یه نگاهی به اینا بندازین و بگین برای هر درس کدوم (حداکثر 2 تا) بهترینه. خیلی ممنون میشم :11:
برای ریاضی پایه: خوشخوان- 10 استاد- مبتکران جلد اول- رمزینه ریاضیات پایه (جلد 3 مولف مهربان)
برای دیفرانسیل: خوشخوان (جلد 1 و 2) 10 استاد- کتاب کلاس رمزینه(جلد 1 و 2)- ژرف اندیشان- تست رمزینه- اندیشه ی فائق
برای فیزیک پیش: 3 جلد انرژی اتمی (رضا خالو)- مبتکران (محمود غلام زاده)- اندیشه سازان- خوشخوان- آبی کانون

برای ریاضی پایه: مبتکران جلد اول- رمزینه ریاضیات پایه (جلد 3 مولف مهربان) مبتکران هم من دارم خوبه واسه پایه رمزینه هم ندیدم کتابشو! ولی خب باید خوب باشه وقتی دیفرانسیلش خوبه!!

برای دیفرانسیل: کتاب کلاس رمزینه(جلد 1 و 2)- تست رمزینه- اندیشه ی فائق خوب من نمی دونم جلد 2 رمزینه اومده یا نه؟! اندیشه فائق هم تسته دیگه خیلی با 10 سال قلمچی فرقی نمی کنه !

برای هندسه و هندسه پایه: سه کتاب گاج (مولف منصف شکری)- اندیشه سازان (ابولقاسمی) من خودم گاج رو داشتم خوبه ولی باید اساسی بخونی ! البته اندیشه فائق هم میتونه گزینه خوبی باشه

برای هندسه تحلیلی: -کتاب کلاس رمزینه- مبتکران

برای آمار: گاج

برای گسسته و جبر: خوشخوان- رمزینه

برای شیمی: مبتکران (مهندس بهمن بازرگان)

برای فیزیک پایه: گاج سفید پایه 2- فیزیک 3 مبتکران مشکی - فیزیک پایه شامل فیزیک 2 و 1 هم میشه دیگه؟! نه؟ اونا هم اندیشه خییلی خوبه ولی خب قدیمیش هست باید بگردی پیداش کنی دست دوم البته! چاپ 83 هم باید باشه چون من خودم 83 دارم واسه تست هم گاج سفید کفایت میکنه چون همه تستهای گزینه 2 و سنجش و سراسری و ازاد توشه!

برای فیزیک پیش: اندیشه سازان- رمزینه هم میگن خوبه !

برای ادبیات: گاج سبز- گاج سفید-کلک معلم هرسه گزینه خوبی هستن گاج سفید تسته ! و همون تستها هم تو گاج سبز اورده شده فرقی نمی کنن

برای زبان: کتاب کنکور (رضا کیاسالار) من تعریفشو شنیدم ولی استفاده نکردم در ضمن مبتکران هم خوبه مولفشو یادم نیس!

saeed_h1369
11-07-2009, 20:10
نمیدونم چی بگم اما خودتونو دارین اذیت میکنین شما بهتره سوال در مورد کتابارو از کسایی که کتابارو خوندن بپرسین نه از دوستاتون اونا که نخوندن ببینند چه جوری مثلا خود من کتابایی رو که گفتم یکی 3 4 دور خوندم خوب مسلما میتونم کمکتون کنم اینو میگم که من یادم نمیاد اینهمه سر خرید و شناسایی کتاب خودمو معطل کرده باشم

timsar jackson
11-07-2009, 20:10
برای زبان فارسی: رمزینه برای ریاضی پایه: رمزینه

برای دیفرانسیل: کتاب کلاس رمزینه(جلد 1 و 2) جلد 2 چاپ نشده اما احتمالا به زودی چاپ میشه.10 استاد وقتی سطحت بالا

رفت 10 استاد رو بخون

برای هندسه و هندسه پایه: برای تست سه کتاب گاج (مولف منصف شکری)- اندیشه سازان (ابولقاسمی)

برای هندسه تحلیلی:کتاب کلاس رمزینه- گاج

برای آمار: کانون-گاج

برای گسسته و جبر: برای آموزش گسسته رمزینه خوبه.برای تست گسسته خوشخوان. یه کتاب هم گاج داره که تستای

گسسته و جبر با هم توشه که خوبه

برای شیمی: آموزش و تست هر دو کتابای بهمن بازرگانی خوبه من تعریف تست شیمی کتاب سبز رو هم شنیدم..

برای عربی: برای آموزش عربی عربی به زبان ساده و برای تست هم گاج سفید خوبه هم آبی کانون(سهیلا خاکباز)

برای فیزیک پایه: کتابای اندیشه سازان (اگه گیر بیاد) گاج سفید که فیزیک 1و2و3 تو یه کتابه

برای فیزیک پیش:آموزش فیزیک پیش کتاب کلاس رمزینه(ونکاله) 2 جلده... برای تست آبی کانون

برای ادبیات: کلک معلم

برای زبان: مبتکران(شهاب اناری)تقریبا برای زبان هر کتابی بگیری خوبه..

برای دین و زندگی: کتاب سبز - گاج سفید

برای زبان فارسی: مبتکران(طالب تبار)-رمزینه

پ.ن: در ضمن زیاد به اینکه چه کتابی بگیری فکر نکن..مثلا اگه الان یه کتابی گرفتی بعد از یکی شنیدی که فلان کتاب بهتره ناراحت نشو که

چرا اون کتابو نگرفتی اصلا مهم نیست هر کتابی که داشته باشی خوبه مهم اینه که اون کتابو کامل بخونی و بهش مسلط بشی اصولا کتاب

خوب عامل موفقیت نیست..خوب خوندن یه کتابه که مهمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

frnsh
11-07-2009, 21:31
نمیدونم چی بگم اما خودتونو دارین اذیت میکنین شما بهتره سوال در مورد کتابارو از کسایی که کتابارو خوندن بپرسین نه از دوستاتون اونا که نخوندن ببینند چه جوری مثلا خود من کتابایی رو که گفتم یکی 3 4 دور خوندم خوب مسلما میتونم کمکتون کنم اینو میگم که من یادم نمیاد اینهمه سر خرید و شناسایی کتاب خودمو معطل کرده باشم

خب اینجا دوستان تجربشون خیلی خوب بوده تا الان. مثلا من همینا رو هم که پیدا کردم از با تجربه ها بوده. فقط موندم کدوم بهترینه.

پ.ن: در ضمن زیاد به اینکه چه کتابی بگیری فکر نکن..مثلا اگه الان یه کتابی گرفتی بعد از یکی شنیدی که فلان کتاب بهتره ناراحت نشو که

چرا اون کتابو نگرفتی اصلا مهم نیست هر کتابی که داشته باشی خوبه مهم اینه که اون کتابو کامل بخونی و بهش مسلط بشی اصولا کتاب

خوب عامل موفقیت نیست..خوب خوندن یه کتابه که مهمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی. :11:
نه ناراحت نمیشم:31: خب خودم پرسیدم و به نظرات هم احترام میذارم.
من نظرم اینه که اگه قراره بخونم یه چیز خیلی خوب بخونم.

فقط فکر کنم زیاد دارم سر تصمیم گیری دودلی میکنم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

siafu
11-07-2009, 21:49
اصلا خودتون رو درگیر کتاب های متفرقه نکنید. تمام مشاور ها میگن اوا کتاب درسی اصلی!
درضمن دوستان من درس های تخصصی رو کلاس برداشتم رو روزی 3 ساعت از درس های مختلف کلاس دارم. به نظرتون مفیده؟
خودم احساس کردم این 3 ساعت میتونه به همراه خوندن خودم بهم کمک کنه. بالاخره یه سری چیز ها رو باید از زبون معلما شنید.

dirty_coat
11-07-2009, 22:14
اصلا خودتون رو درگیر کتاب های متفرقه نکنید. تمام مشاور ها میگن اوا کتاب درسی اصلی!
درضمن دوستان من درس های تخصصی رو کلاس برداشتم رو روزی 3 ساعت از درس های مختلف کلاس دارم. به نظرتون مفیده؟
خودم احساس کردم این 3 ساعت میتونه به همراه خوندن خودم بهم کمک کنه. بالاخره یه سری چیز ها رو باید از زبون معلما شنید.
بعضی ها باید حتما معلم داشته باشن تا بتونن حرکت موثری نشون بدن ولی بعضی ها نه اگه شما میبینی معلم برات نتیجه بخشه که خوبه اگر نه که نه

reza-atom
11-07-2009, 22:25
ميخواستم ببينم كه عربي ١ هم تو كنكور ذكر شده.من كه منابع امسالو خوندم نبود.البته ميدونم كاربرد داره!

navid_ir
11-07-2009, 22:31
ميخواستم ببينم كه عربي ١ هم تو كنكور ذكر شده.من كه منابع امسالو خوندم نبود.البته ميدونم كاربرد داره!
سلام
ذکر نشده ولی به خاطر کاربردش بهتر دوره کرد
موفق باشین

John Doe
11-07-2009, 22:54
من ریاضیارو جز گسسته نمیگم چون رمزینه ها رو نخوندم در حالی که همه میگن خوبه:
گسسته : خوشخوان
شیمی: مبتکران
عربی: فیلی
فیزیک پایه و پیش مبتکران
ادبیات فرقی نمیکنه.همش یکیه.فقط من یه مبتکران واسه پیش 1 گرفتم که خیلی خوب بود.اما پایشو ندیدم جایی(هامون سبطیو نمیگم ها)
دین و زندگی ابی کانون جدیده( اصلا کتاب خوی نیس ولی از بقیه بهتره)
زبان فارسی: اگه خودم میدونستم تو کنکور 4 تاشو غلط نمیزدم!!!

سعید خوب تو هم کتاباییو که خوندی بیا اینجا بگو شاید یه جمع بندی بشه کرد

11-07-2009, 23:18
دوستان کنکوری ها باید توجه کنن که از همین حالا بچسبین به درس و مشق پایه و پیش دانشگاهی هم تو روال سال میخونید سرسری نگیرین و همیشه مرور کنین و تست بزنین و 5 روز عید رو استراحت کنین و بعد باز شروع کنین خونده هاتونو جمع بندی و مرور کنین
تو خرداد ماه هم اون دسته که جمع بندی کردینو مرور کنین و اگه چیز تازه ای هم داشتین دیگه نخونین و فقط خونده هاتونو مرور کنین
این یه پیشنهاد بود از یه بعد از کنکوری:خخخ

dirty_coat
11-07-2009, 23:20
خخخ یعنی چی؟

11-07-2009, 23:32
خخخ یعنی چی؟
خودت میدونی
یعنی خنده با صدای خخخ
اینو یکی از کاربرا با یوزر hoosein اختراع کرده

saeed_h1369
11-07-2009, 23:34
سعید خوب تو هم کتاباییو که خوندی بیا اینجا بگو شاید یه جمع بندی بشه کرد
همین من میخواستم اینجا این بحث منحرف نشه که شده پس میزارم حالا که منحرف شد چه یک وجب چه صد وجب

در مورد کتاب مطمئن باش این کتابا که بهت میگم فوق العادس من واقعا از کتابایی که داشتم راضی بودم و این کتا بارو بچه های تاپ مدرسمون استفاده میکردیم من تابستون مشکلم این بود سراغ کتابای آشغال رفتم وقتمو هدریدم این کتابارو بگیر و از حالا روشون کار کن تا تابستون دیگه ببینی چه سودی کردی
ریاضی پایه :اول خوشخوان (میشه جلد 2 ) رمزینه ریاضیات پایه (میشه جلد 3 مولف مهربان ) اگه بازم میخوای 10 استاد
دیفرانسیل :خوشخوان (میشه جلد 1 و یه کمی از 2) رمزینه (میشه جلد 1 و 2 )
هندسه :تماما گاج هر سه تا کتاب (مولف منصف شکری)
شیمی :من همشو با مبتکران خوندم (بازرگان )اما بعضی ها میگن کتاب سبز هم خوبه اما من مبتکرانو پسندیدم و اینکه هر جایی که خیلی خیلی مشکل داشتم رفتم اموزششو خریدم بقیه تست (فقط پیش 2 مشکل داشتم)
فیزیک :در مورد پیش 3 جلده انرزی اتمی (مولف :رضا خالو ) خیلی خوبه من وقتی تستام ته کشید رفتم سراغ مبتکران که محمود غلامزاده نیس اون یکی که چند ساله چاپ نشده رو زدم
در مورد پایه فقط گاج سفید پایه 2 جلد یکی سوال یکی جواب چیز دیگه هم نیاز نیست البته من فیزیک 3 مبتکران مشکیرو زدم بعد رفتم سر این
گسسته و جبر :اول که خوشخوان رو میخونی بعد برو 10 استادم بگیر اونم خیلی خوب بود اما اول خوشخوان چون خیلی فوق العاده بود
امارم تو خوشخوان ریاضی پایه هست من یه جزوه از گزینه دو هم گیر اوردم خوب بود
ادبیات:به هیچ عنوان من تست نزدم بعضی ها میگن قرابت معنایی بزن اما من دوست نداشتم چون وقت الکی هدر میره حالا نمیدونم وضعیتتو اما من هیچ تستی نزدم اگه معلمات خوب نبودن از روی گاج سبز بخون وگرنه که معلمای خودتون
دینی :هیچ کتابی به هیچ عنوان سراغ تست دینی نرو فقط و فقط کتاباتو بخون اگه تونستی از یکی پیام ایه بگیر اما تست اصلا نمیخواد همینی که تو کانون میزنی بسه
عربی : من جزوه معلمو خوندم و بعدشم از روی گاج سفید که 3900 تا تسته اونو زدم و فکر کنم نتیجه داد چون 1 تست عربی نزدم البته بعضی ها میگفتن فوت وفن عربیو اینا اما من که همین راضی بودم
زبان: کتاب کنکور از رضا کیاسالار خیلی توپه من خیلی راضی بودم ازش
و معنی هم کتاب موضوعی گاجو خوندم که جیبیه اخه من وضع زبانم بد بود اما انگار خوب زدم
خب تمام شد مردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگه سوالی از بین همینا که گفتم داری حتما بپرس و اینکه امسال هم کتابای جدیدی میاد که میتونه خیلی کمکت کنه من هم کتابایی که اون بالا هست بعضیاش ماله ساله خودمه یعنی اینکه خودت هم دنبال کتاب باش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pedramch
12-07-2009, 00:09
خسته نشدی پدرام اینقدر اینو سوال کردی؟
قبلا هم یه تاپیک زده بودی که!!!
اینجا تاپیکی که مباحث کنکوری هس نه جای بحث در مورد رشته ها و ...
میتونی سوالتو تو این تاپیک مطرح کنی ! چون در مورد همه چی بحث میشه اونجا ظاهرا!

شرمنده..
آخه هیشکی جواب نمیداد!

از همه ممنون/:5:

راستی من از امروز شروع کردم..
فعلا با دو ساعت و نیم!

reza-atom
12-07-2009, 10:56
دوستاني كه كنكور دارن لطفا جواب بدن:
١.از چه روش برنامه ريزي استفاده ميكنين؟
٢.در چه زمانهايي بيشتر مطالعه دارين؟
٣.آيا دروس عمومي را در نظر مي گيرين؟
٤.آيا ميتونيد در طول روز چند درس متفاوت از يكديگر را مطالعه كنيد؟

timsar jackson
12-07-2009, 10:59

1- روشی که با یه مشاور صحبت کردم...روش برنامه ریزی بستگی به خودت داره..

2-صبح تا ساعت 12 و 7شب تا 12 شب تو این ساعتا راحتترم

3-100% خیلی مهمه

4- آره من در طول روز 2 تا 3 درس متفاوت میخونم....

12-07-2009, 11:17
4- آره من در طول روز 2 تا 3 درس متفاوت میخونم....
این تفکیک بین دروس موجب میشه کسالت و بی حوصلگی که از خوندن فقط یه درس به بار میاد جلوگیری بشه

maziar92142
12-07-2009, 11:27
تایید میشه
مدیر ما اخر سال گفت شما سر کنکور باید بعد از 25 تا ادبیات یک دفعه ذهنت کامل عوض کنی بری رو عربی خب این امادگی رو کجا باید به دست بیاری؟
کسانی که یک روز کامل ریاضیات می خونن روز بعد یه چیز دیگه اونجا می بازن

davy jones
12-07-2009, 11:41
تایید میشه
مدیر ما اخر سال گفت شما سر کنکور باید بعد از 25 تا ادبیات یک دفعه ذهنت کامل عوض کنی بری رو عربی خب این امادگی رو کجا باید به دست بیاری؟

بنده به عنوان یه تازه رها شده از بند کنکور به همه تون نصیحت میکنم درسایی رو که بیشتر توی اونها قوی هستین رو نه کمتر کار کنین نه اینکه خیلی بهش بپردازید. به اون درسا هم مث بقیه ذرساتون بهش نیگا کنین. چون دسته اول ممکنه از بیخیالیشون لطمه بخورن و گروه دوم برای این که حداقل یه درس رو بالای 80 یا 90 بزنن، بقیه درسا رو نفله میکنن. همه ی درسا رو براش مناسب خودش وقت بذارین ولی تو درسایی که یکمی توش ضعیف هستین یکم بیشتر وقت بذارین.

dirty_coat
12-07-2009, 11:59
تایید میشه
شما درساتونو بخونین هر جور که راحتین و اصلا مهم نیست که یک درس تو روز بخونی یا چند درس چیزی که مهمه اینه که بخونی و در مورد اینکه بهد از 25 تست یک درس باید ذهن رو عوض کنی اینا اصلا ربطی به نوع درس خوندن نداره فقط شما باید یک دو ماه اخر کنکورهای سال قبل رو بزنی

reza-atom
12-07-2009, 12:08
و سوال ٥ كه اينجا مطرح كردم:
٥.براي مطالعه ي تشريحي اختصاصي ها از كدام موارد بيشتر استفاده ميكنين؟
آ-كتاب درسي
ب-جزوه
پ-كمك درسي
ت-آ و ب
ث-آ و پ
ج-ب و پ
د-آ و ب و پ
(بقيه پرسش ها در ص ٦٤)

farzaneh*f
12-07-2009, 12:29
مدرسه هم میرید ؟! :20: کلاس های تابستونیو از این حرفا !

کلاسای پیش (درسای اختصاصی) رو که از الان شروع کردیم می رم هفته ای 4 روز ...کلاس فقط شیمی رو می رم چون 2 فصل آخر شیمی 2 هیچی ازش نفهمیدم و اونقدرم سخته که خودم نتونستم بخونم (اینم فقط هفته ای یه جلسه تا آخر تابستونه) به شما هم توصیه می کنم اول خودتون بخونین فقط درسایی رو که نتونستین تنهایی از پسش بریایین برین کلاس ...کلاس واقعا وقت تلف می کنه واسه درسایی که بشه تنهایی یاد گرفتشون

NiLGo0n
12-07-2009, 12:30
آ-كتاب درسي
ب-جزوه
پ-كمك درسي
ت-آ و ب
ث-آ و پ
ج-ب و پ
د-آ و ب و پ
(بقيه پرسش ها در ص ٦٤)

اول از همه جزوه یا کمک درسی ! بعدشم خوندن کتاب و حل مسائل و ... و در آخر تست !

1- من روش خیلی خاصی ندارم + مشاور هم اصلا قبول ندارم
2-صبح ساعت 7 8 تا ساعتای 12 اینا و بعد هم 4 اینا تا 8 9 شب به نظرم خوبه
3-خب زبان و عربی فعلا تو تابستون ...
4-بله کار درست هم همینه:46: نهایتش 3 تا درس تو یه روز

موفق باشی!

dirty_coat
12-07-2009, 13:37
آ-كتاب درسي
ب-جزوه
پ-كمك درسي
ت-آ و ب
ث-آ و پ
ج-ب و پ
د-آ و ب و پ
(بقيه پرسش ها در ص ٦٤)
فقط کتاب درسی بعد اگه لازم بشه کتاب کمک درسی

frnsh
12-07-2009, 14:08
خودت میدونی
یعنی خنده با صدای خخخ
اینو یکی از کاربرا با یوزر hoosein اختراع کرده

من تاریخچه ش رو نمیدونستم! :18: ایول! : دی

کلاسای پیش (درسای اختصاصی) رو که از الان شروع کردیم می رم هفته ای 4 روز ...کلاس فقط شیمی رو می رم چون 2 فصل آخر شیمی 2 هیچی ازش نفهمیدم و اونقدرم سخته که خودم نتونستم بخونم (اینم فقط هفته ای یه جلسه تا آخر تابستونه) به شما هم توصیه می کنم اول خودتون بخونین فقط درسایی رو که نتونستین تنهایی از پسش بریایین برین کلاس ...کلاس واقعا وقت تلف می کنه واسه درسایی که بشه تنهایی یاد گرفتشون

کاملا تایید میکنم.
منم واسه اینکه از این دوراهی در بیام شنبه رو رفتم کلاس فیزیک رایگان کانون رو رفتم. میدونین فقط 1 مرحله از مراحل خوندن رو برطرف میکنه و اونم مرحله تست و تحلیل تسته. که اینو میشه با 10 سال کنکور جبران کرد. خیلی توی کلاس زمان میبره تا اینو به اونایی که نفهمیدن، بفهمونن. بعدشم کلاس 4 ساعت بود از 8 تا 12.5. نیم ساعت هم استراحت. خب توی 2 ساعت اول که سومی ها (اونایی که میخوان برن سوم) هم توی کلاس بودن و چیزایی استاده میگفت که خیلی تکراری بود.
با اینکه استادش آقای دادگر (تو اصفهان معروفه) بود و خیلی هم خوب درس میداد، اما آخرش وقت میگرفت. تنها چیزایی هم که توی کلاسش برام تازگی داشت یا مطالبی بود که نخونده بودم یا مطالب پیش بود. یا اینکه روش تستی بود که فکر کنم توی کتاب کمک درسی حتما هست.
اگه فرض کنیم توی 2 ساعت، 6 تا تست کار کنه، من توی این 2 ساعت خیلی بیشتر میتونستم تست کار کنم.
اما خب. همش هم نمیتون بد بگم! خوبی که کلاس داره اینه که آدم رو فعال میکنه، مخ رو فعال میکنه! باعث میشه خودت کشیده بشی طرف درس اما اگه بعد از کلاس نخونی، چه فاییده؟ همه ی کلاس میپره. پس اگه یه روز بری کلاس فیزیک و با مرور بعد از کلاسی که میکنی، خیلی وقت گرفته میشه.
توصیه میکنم اگه کسی (مثل من) میبینه که میتونه این کارو خودش بکنه، چه بهتر که کلاس نره. اما اگه میبینه که یکی باید هلش بده و مشتاقش کنه به درس خوندن و مخصوصا تست زدن، کلاس بره بهتره.

حالا من کلاس دیفرانسیل (چهارشنبه) رو هم میرم ببینم اون چطوره.

آخرش باید آزمایشی میرفتم تا بفهمم چه کنم! :31:

تایید میشه!
اگه کسی کتاب درسی رو نفهمه، به هیچ وجه کمک درسی رو هم نمیفهمه. :27:

timsar jackson
12-07-2009, 14:41

تایید!!

من اول کتاب درسی رو میخونم مثالا و تمریناشو حل میکنم.. اگه نفهمیدم کمک درسی....

Animators
12-07-2009, 15:01
سلام... می گم واقعا دیگه باید شروع کنیم به مطالعه..... من با تخصصی ها مشکل ندارم ولی با دروسی مثل ریاضی کلا مشکل دارم... چون نمی دونم چطوری باید این درسها را خوند.... می شه یه کمکی بکنید... خواهشمندم....

siafu
12-07-2009, 15:02
این تفکیک بین دروس موجب میشه کسالت و بی حوصلگی که از خوندن فقط یه درس به بار میاد جلوگیری بشه

مشاور ما میگه سر جلسه کنکور باید بین چند درس شیفت کنی پس موقع خوندن هم باید چند درس رو در روز بخونی

timsar jackson
12-07-2009, 15:05
کسی روز و ساعت دقیق پخش برنامه ی فرصت برابر رو میدونه؟

siafu
12-07-2009, 15:06
من کلاس هایی که میرم پیشو شروع کردن به درس دادن که از مهر پایه رو بگن و برسن دوره کنن ولی آزمون ها در تابستون دروس پایه رو اولویت قرار دادن. یعنی من تو خونه 80 درصد درس های پایه رو میخونم و 20 درصد درس های کلاسمو این خوبه ؟!

farzaneh*f
12-07-2009, 15:29
من کلاس هایی که میرم پیشو شروع کردن به درس دادن که از مهر پایه رو بگن و برسن دوره کنن ولی آزمون ها در تابستون دروس پایه رو اولویت قرار دادن. یعنی من تو خونه 80 درصد درس های پایه رو میخونم و 20 درصد درس های کلاسمو این خوبه ؟!

من درس هر روزو همون روز می خونم-حالا هر چی که درس بدن- و بعد هر چقدر وقت داشتم طبق برنامه ی آزمونا می خونم:20:

reza-atom
12-07-2009, 16:11

اگه نظر منو بخواي اصلا خوندن پيش رو تو تابستون پيشنهاد نميكنم.ابتدا بايد پايه رو مسلط شد و بعد رفت سراغ پيش كه اين ٢ ماه و نيم فرصت تقريبا خوبيه
---------------------
دوستان كنكوري لطفا به سوالات آخرين پست ص ٦٤ پاسخ بدين!
ممنون

siafu
12-07-2009, 16:12
آره خودم روی درس های پایه زوم کردم ولی طبق کلاسی هم که میرم نیم نگاهی به پیشم دارم

siafu
12-07-2009, 16:13
من درس هر روزو همون روز می خونم-حالا هر چی که درس بدن- و بعد هر چقدر وقت داشتم طبق برنامه ی آزمونا می خونم:20:

آره راس میگی باید همون روز بخونم اونارو و بقیه وقتمو طبق آزمون ها پیش برم. ولی برنامه آزمون ها سنگینه میترسم نرسم نمیخوامم از همین شروع زیاد فشار بیارم که زده بشم. امیدوارم که همچی خوب پیش بره.

farzaneh*f
12-07-2009, 16:20
آره راس میگی باید همون روز بخونم اونارو و بقیه وقتمو طبق آزمون ها پیش برم. ولی برنامه آزمون ها سنگینه میترسم نرسم

اگه دقت کنی منم نوشتم تا هر جا که وقت بشه به برنامه ی آزمونا می رسم (منظورم این بود که اولویت اولو می دم به درسای مدرسه و بعد آزمون) چون هر موسسه ای که باشه همه ی مباحث تابستونو دست کم یه بار دیگه بعد مهر مرور می کنه من خودم هر جا رو که نرسونم تو امتحانای مروری که حجم بیشتری از مطالبو تابستون خوندم جبران می کنم

dirty_coat
12-07-2009, 16:22
اگه دقت کنی منم نوشتم تا هر جا که وقت بشه به برنامه ی آزمونا می رسم (منظورم این بود که اولویت اولو می دم به درسای مدرسه و بعد آزمون) چون هر موسسه ای که باشه همه ی مباحث تابستونو دست کم یه بار دیگه بعد مهر مرور می کنه من خودم هر جا رو که نرسونم تو امتحانای مروری که حجم بیشتری از مطالبو تابستون خوندم جبران می کنم
خوب برای چی اینقدر سرتونو با کلاس و ازمون و اینجوز چیزها شلوغ کردید که اینجوری درس بخونین؟

farzaneh*f
12-07-2009, 16:43

1.از چه نظر؟من برای اینکه ببینم چی بخونم دو تا برنامه بیشتر ندارم:اول تدریس دبیر توی کلاس که درس هر روز همون روز می خونم هم خیلی آسون می شه کار آدم و هم خیالش راحت تره که حتما تموم می کنه پیشو(در هر حال) و بعد برنامه ی آزمونای قلم چی که بالا هم گفتم هر کدومو تابستون نرسونم بخونم می ذارم واسه مهر به بعد(البته سعی می کنم که حتما برسونم!)

2.من بیشتر اول صبح و عصر درس می خونم (وقتی که هوا خنکه) و بعضی وقتا که خوابم نمیاد تا1یا2 شبم پیش میاد که بخونم(فقط وقتایی که خوابم نمی بره و گرنه اصلا نباید از وقت خواب واسه درس خوندن کم کرد!)

البته اینو خودت باید تعیین کنی و اصلا نمی شه از بقیه پرسید مثلا ممکنه کسی سرشب خوب بفهمه درسارو ولی یکی دیگه اون وقتا خسته باشه و نتونه بخونه ...من خودم وقتی آفتاب هست و هوا نسبتا گرمه اصلا نمی تونم تمرکز کنم ولی شما ممکنه نور و هوای محیط روت تاثیر نداشته باشه ولی یه عامل دیگه ای در طول روز نذاره درس بخونی و بخوایی زمان دیگه ای بخونی یا اصلا تو ساعات خاصی از روز حس کنی آمادگی ذهنی بیشتری واسه درس خوندن داری کلا گفته می شه که بهترین زمان مطالعه اول صبح به خاطر آمادگی ذهن و آخر شب به دلیل مرتب شدن اطلاعات توسط مغز موقع خواب هست که البته باز به خودتون بستگی داره:31:(اصلا کل درس خوندن به خودت بستگی داره!)

3.تابستون فقط عربی و زبان می خونم البته شاید یکی از دو مورد پایینم با توجه به شرایط انتخاب کردم:
الف)قرابت معنایی -ادبیات-
ب)پیام آیات-دین و زندگی-

4.حدود دو یا سه درس روزای عادی و سه یا چهار درس روزای تعطیل می خونم من

farzaneh*f
12-07-2009, 16:53
خوب برای چی اینقدر سرتونو با کلاس و ازمون و اینجوز چیزها شلوغ کردید که اینجوری درس بخونین؟

ببخشید من دانش آموزم و باید برم مدرسه
فقط یه کلاس واسه شیمی اضافه برداشتم که اونم 2 هفته بعد تازه شروع می شه کلاساش (هفته ای 1 روز تا آخر تابستون)...
آزمونم که فقط قلم چی رو ثبت نام کردم بالاخره یه جوری باید بینم چقدر پیشرفت می کنم دیگه! شما دوستای منو که هم قلم چی هم گزینه 2 هم گاج اسم نوشتن می دیدین چی می گفتین؟:46:(البته می دونم کار اونا که از بیخ اشتباهه)

AEZ_Best
12-07-2009, 17:18

1.روش خاصی نیست
من گفتم که جبرو احتمال و عربی 2 و ریاضی پایه و تحلیلی و هندسه 1 رو میخونم هر کدوم تموم شد میرم بعدی

روزی هم سه درسه هر روزم عربی داره 2 تای دیگه متغیر

2. نتو نستم منظمش کنم ولی صبح زود بیشتره

3.دروس عمومی فعلا فقط عربی دین هم در راهه

4. بعلــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــه

5. مرحله اول متن کتاب درسی مثالا و ...
مرحله 2 هم کمک درسی

در ضمن من جبر و احتمال اندیشه سازان ورژن جدیدش رو گرفتم خیلی کتاب توپیه رسیدم به قسمت دوم مجموعه ها
به شما هم توصیه میکنم

در ضمن دیفرانسیلم به شدت عباس مرادی پیشنهاد میکنم قبلا خوشخوان بود حالا شده کوله پشتی
هیچی از رمزینه کم نداره به نظر من خیلی توپه فقط پایتون باید قوی باشه چند دور خوندنشم خیلی کمک میکنه

dirty_coat
12-07-2009, 17:25
دیدم خیلی ها جواب دادند گفتم منم بگم چیکار می کنم:
در مورد سوال اولت اینکه من درس به درس و با ضریب بالا می خونم یعنی اول زیست شناسی که از همه توی رشته ام ضریب بیشتری داره رو از پایه شروع می کنم و وقتی زیست ها تموم بشه می رم سراغ درس بعدی
در مورد سوال دومت من هر وقت حال خوندن داشته باشم می خونم
دروس عمومی رو وقتی اختصاصی ها تموم شد شروع می کنم
این سوال اخرت رو بگم بله می تونم تو طول روز چند درس متفاوت بخونم ولی اینکار رو نمی کنم

reza-atom
12-07-2009, 17:26
Farzaneh*f:
بايد بگم اين تنها يه نظرسنجيه كه با روش كار هم آشنا شيم،همين...
و در پايان بايد بگم كه تو كنكور فقط مطالعه ي زياد و آشنايي با انواع تست ها مهمه.البته بايد قبول داشت كه تنها با اكتفا به كتاب درسي نميشه از پس سوالاي كنكور تو درسهايي مانند فيزيك براومد!درست ميگم؟
---------------------
ممنون

dirty_coat
12-07-2009, 17:39
Farzaneh*f:
و در پايان بايد بگم كه تو كنكور فقط مطالعه ي زياد و آشنايي با انواع تست ها مهمه.البته بايد قبول داشت كه تنها با اكتفا به كتاب درسي نميشه از پس سوالاي كنكور تو درسهايي مانند فيزيك براومد!درست ميگم؟
---------------------
ممنون
حرف اولت کاملا اشتباهه به خاطر اینکه ساعت زیاد کسی رو قبول نمی کنه و حرف دومت اینکه اشنایی با انواع تست خیلی خوبه کاملا موافقم و حرف سومت اشتباهه چون سوالای فیزیک از خود کتابه نه از جای دیگه

timsar jackson
12-07-2009, 17:46
البته بايد قبول داشت كه تنها با اكتفا به كتاب درسي نميشه از پس سوالاي كنكور تو درسهايي مانند فيزيك براومد!درست ميگم؟

نه درست نمیگین:11: چون منبع سوالات کتاب درسیه ..... قبلا هم گفتم رتبه ی 9 کنکور(سال و رشتشو یادم

نیست) گفت من فقط کتاب درسی خوندم و کمک درسی اصلا نخونده بود یعنی وضع مالیش اجازه نمیداده که بخره..

farzaneh*f
12-07-2009, 18:00
Farzaneh*f:
---------------------
ممنون

متوجه منظورتون نشدم؟از اینکه من بعد جواب دادن سوال دوم نظر کارشناسارم نوشتم بدتون اومده یا در مورد پست دیگه ای صحبت می کنین؟:5:

farzaneh*f
12-07-2009, 18:09
نه درست نمیگین:11: چون منبع سوالات کتاب درسیه ..... قبلا هم گفتم رتبه ی 9 کنکور(سال و رشتشو یادم

نیست) گفت من فقط کتاب درسی خوندم و کمک درسی اصلا نخونده بود یعنی وضع مالیش اجازه نمیداده که بخره..

ولی باید توجه داشت که هیچ انسانی همه ی نعمات رو با هم نداره اونی که توان مالی کافی برای خرید کتاب نداره در عوض مطمئنا استعداد کافی برای فهم عمیق مطالب رو داره و اصلا نمی شه گفت من از هیچ کتاب کمکی استفاده نمی کنم چون فلانی این کارو نکرده بود-ممکنه من به اندازه ی اون با هوش نباشم- یا اینکه من بدون داشتن کتابای خوب نمی تونم درس بخونم چون فلانی کتابای خوبی داشت-ممکنه من از اون باهوش تر باشم و بدون کتاب خاص هم بتونم یاد بگیرم-...
ما آدما شرایط مختلفی داریم ولی چیزی که برای همه مساویه استفاده ی درست از امکانات مادی و معنوی و تلاش برای انجام هر چه بهتر وظایفمون هست...منظورم از این حرفای مادربزرگانه! اینه که نمی شه با استناد به اینکه کسی بدون کتاب کمک درسی نتیجه ی خوبی گرفته فقط به کتابای درسی اکتفا کنیم و سراغ کتابای دیگه نریم...

البته می دونم که شخص شما این حرفارو قبول دارین -از امضاتون معلومه!- فقط محض یادآوری گفتم:46:

reza-atom
12-07-2009, 18:15
Dirty coat:
درسته كه اصل كتاب درسي ولي
كتاب درسي نياز به مكمل داره تا مطالبش و كاربرد اونها بهتر مشخص شه.من وقتي جزوه هامو ميخوندم مي ديدم كه كتاب تنها اشاره اي به موضوع كرده و بقيه مسايل به عهده خودمونه!
البته اينو قبول دارم كه سطح مسايل كتاب بالاست.
خلاصه اينكه بايد روش بكار بردن مفاهيم رو در مسايل مختلف رو بايد بدوني.
فعلا

dirty_coat
12-07-2009, 18:16
ولی باید توجه داشت که هیچ انسانی همه ی نعمات رو با هم نداره اونی که توان مالی کافی برای خرید کتاب نداره در عوض مطمئنا استعداد کافی برای فهم عمیق مطالب رو داره و اصلا نمی شه گفت من از هیچ کتاب کمکی استفاده نمی کنم چون فلانی این کارو نکرده بود-ممکنه من به اندازه ی اون با هوش نباشم- یا اینکه من بدون داشتن کتابای خوب نمی تونم درس بخونم چون فلانی کتابای خوبی داشت-ممکنه من از اون باهوش تر باشم و بدون کتاب خاص هم بتونم یاد بگیرم-...
ما آدما شرایط مختلفی داریم ولی چیزی که برای همه مساویه استفاده ی درست از امکانات مادی و معنوی و تلاش برای انجام هر چه بهتر وظایفمون هست...منظورم از این حرفای مادربزرگانه! اینه که نمی شه با استناد به اینکه کسی بدون کتاب کمک درسی نتیجه ی خوبی گرفته فقط به کتابای درسی اکتفا کنیم و سراغ کتابای دیگه نریم...

البته می دونم که شخص شما این حرفارو قبول دارین -از امضاتون معلومه!- فقط محض یادآوری گفتم:46:
حرفتو تایید میکنم فقط اینو بدونین که هر کس بت توجه به استعدادش باید تلاش کنه

dirty_coat
12-07-2009, 18:19
Dirty coat:
درسته كه اصل كتاب درسي ولي
كتاب درسي نياز به مكمل داره تا مطالبش و كاربرد اونها بهتر مشخص شه.من وقتي جزوه هامو ميخوندم مي ديدم كه كتاب تنها اشاره اي به موضوع كرده و بقيه مسايل به عهده خودمونه!
البته اينو قبول دارم كه سطح مسايل كتاب بالاست.
خلاصه اينكه بايد روش بكار بردن مفاهيم رو در مسايل مختلف رو بايد بدوني.
فعلا
مکمل کتاب درسی مغز خواننده ی کتاب درسی هست نه کتاب کمک درسی و اون چیزی که بعد از کتاب کمک درسی لازمه کتاب تست هست

timsar jackson
12-07-2009, 19:23
لی باید توجه داشت که هیچ انسانی همه ی نعمات رو با هم نداره اونی که توان مالی کافی برای خرید کتاب نداره در عوض مطمئنا استعداد کافی برای فهم عمیق مطالب رو داره و اصلا نمی شه گفت من از هیچ کتاب کمکی استفاده نمی کنم چون فلانی این کارو نکرده بود-ممکنه من به اندازه ی اون با هوش نباشم- یا اینکه من بدون داشتن کتابای خوب نمی تونم درس بخونم چون فلانی کتابای خوبی داشت-ممکنه من از اون باهوش تر باشم و بدون کتاب خاص هم بتونم یاد بگیرم-...

البته می دونم که شخص شما این حرفارو قبول دارین -از امضاتون معلومه!- فقط محض یادآوری گفتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره دیگه خودتون گفتین که میدونین حرفاتونو قبول دارم من خودمم قبلا گفتم خودمم اول کتاب درسی میخونم بعد کمک درسی..

moraddad
12-07-2009, 19:57
حرف اولت کاملا اشتباهه به خاطر اینکه ساعت زیاد کسی رو قبول نمی کنه و حرف دومت اینکه اشنایی با انواع تست خیلی خوبه کاملا موافقم و حرف سومت اشتباهه چون سوالای فیزیک از خود کتابه نه از جای دیگه

آقا منو شما سر موضوع ساعات مطالعه تفاهم نداریم!:31:
واقعا چرا فکر میکنین مطالعهی زیاد موثر نیست؟!
کسی که بیشتر از من یه درسی رو میخونه(واقعا میخونه!) چرا نباید نتیجه بهتری نسبت به من بگیره؟!
واقع گرا باشید لطفا:11:

dirty_coat
12-07-2009, 20:15
کسی که بیشتر از من یه درسی رو میخونه(واقعا میخونه!) چرا نباید نتیجه بهتری نسبت به من بگیره؟!
اگه واقعا می خونی و کاملا 100 درصد بازدهی داری چرا مخالفت
منظورم اینه که اگه میتونی 5 ساعت با بازدهی 90 درصد به بالا بخونی بهتر از 10 ساعت با بازدهی 40 درصد هست

roham_06
12-07-2009, 21:50
درسته من هر چي رتبه خوب ديدم خرخون بوده ولي خرخوني هم ديدم كه كنكور گند زده!!!!!!!!
مگه ميشه با روزي 2-3 ساعت رتبه خفني آورد آخه!

farzaneh*f
12-07-2009, 22:38
ولی من احساس می کنم منظور ایشون این باشه که اگر قراره مثلا کسی 10 ساعت با بازده 40 درصد درس بخونه بهتره که به جای اون 5 ساعت با بازده 90 درصد بخونه و گرنه معلومه که اگه یکی با همون بازده زمان بیشتری مطالعه کنه خیلی بهتره
فکر می کنم فرق خرخونای موفق با ناموفق هم همین باشه که موفقا 10 ساعت با بازده بالا می خونن ولی ناموفق ها با بازده پایین که من از بچه های کلاس خودمون دیدم که دانش آموزای حالت دوم تو آزمونا حتی از اونایی که ساعت مطالعه ی کمتری دارن بدتر شدن (البته مطمئنا کنکور با آزمون یکی نیست ولی به هر حال می شه یه ذره مقایسشون کرد )

frnsh
12-07-2009, 22:47
بالاخره کتاب کمک درسی گرفتم! 5 تا دیگش مونده که 4 تاش رمزینه هست. نمیدونم چرا رمزینه اینقدر بد گیر میاد! فیزیک 2 مبتکران هم گیرم نیومد و گفتن هفته ی دیگه میاد.
ولی آخیییییییییش! : دی

سلام... می گم واقعا دیگه باید شروع کنیم به مطالعه..... من با تخصصی ها مشکل ندارم ولی با دروسی مثل ریاضی کلا مشکل دارم... چون نمی دونم چطوری باید این درسها را خوند.... می شه یه کمکی بکنید... خواهشمندم....

من که برای خوندن حسابان و ریاضی اینطور میخوام بکنم:
اول مطالبش و بفهمم و همراهش مثالهای مهم رو هم حل کنم (از جزوه). هرچی رو هم نفهمیدم برم سر کتاب کمک درسی. بعدم تستهای 6 سال اخیر (رو که امروز با کتابهام خریدم) رو تمام ریاضی و ایناش رو میزنم. کاملا همه ی ریاضیها رو که خوندم مطلبشو. نه برای سنجش بلکه یکی که جواب دادم، جوابو چک میکنم که چطور جوابیده. اینقدر این کارو تکرار میکنم (با تستهای تکراری) که حفظشون بشم. میدونید که همیشه تستهای کنکور تکرار میشن (تقریبا)

کاملا تایید میشه. من پارسال هروقت یه درسی رو همون روز خوندم (یا درکی ها رو تمریناشو همون روز حل کردم) خیلی خوب یادش گرفتم.

اگه نظر منو بخواي اصلا خوندن پيش رو تو تابستون پيشنهاد نميكنم.ابتدا بايد پايه رو مسلط شد و بعد رفت سراغ پيش كه اين ٢ ماه و نيم فرصت تقريبا خوبيه

تایید میشه. به نظر من تابستون فقط مال چیزاییه که خوندیم تا حالا.

1.
2.من بیشتر اول صبح و عصر درس می خونم (وقتی که هوا خنکه) و بعضی وقتا که خوابم نمیاد تا1یا2 شبم پیش میاد که بخونم(فقط وقتایی که خوابم نمی بره و گرنه اصلا نباید از وقت خواب واسه درس خوندن کم کرد!)

البته اینو خودت باید تعیین کنی و اصلا نمی شه از بقیه پرسید مثلا ممکنه کسی سرشب خوب بفهمه درسارو ولی یکی دیگه اون وقتا خسته باشه و نتونه بخونه ...من خودم وقتی آفتاب هست و هوا نسبتا گرمه اصلا نمی تونم تمرکز کنم ولی شما ممکنه نور و هوای محیط روت تاثیر نداشته باشه ولی یه عامل دیگه ای در طول روز نذاره درس بخونی و بخوایی زمان دیگه ای بخونی یا اصلا تو ساعات خاصی از روز حس کنی آمادگی ذهنی بیشتری واسه درس خوندن داری کلا گفته می شه که بهترین زمان مطالعه اول صبح به خاطر آمادگی ذهن و آخر شب به دلیل مرتب شدن اطلاعات توسط مغز موقع خواب هست که البته باز به خودتون بستگی داره:31:(اصلا کل درس خوندن به خودت بستگی داره!)

من برعکسم! صبح نمیتونم زود پاشم. چند روز خواستم صبح بخونم اما بیشتر خوابم میگیره تا اینکه چیزی بخونم! برای من بهترین موقع ظهر و عصره. نصفه شب هم خیلی خوب میخونم.

mazg
13-07-2009, 09:17
1.روش برنامه ریزی خاصی ندارم ولی چون قلم چی میرم برنامش جلو چشمه و همینجوری هر درسی رو حال کنم میخونم ولی مثلا درسایی که سختتر یا بیشتر هستن رو توهفته اول میخونم.
2.زمان خاصی ندارم هر وقت حس درس بیاد.
3.در تابستان فقط عربی و زبان.
4.بله اصلا من عادتمه روزی 3 درس میخونم.

hermione
13-07-2009, 09:52
آره دیگه خودتون گفتین که میدونین حرفاتونو قبول دارم من خودمم قبلا گفتم خودمم اول کتاب درسی میخونم بعد کمک درسی..

من برعکس کار می کنم اول کمک درسی اگه وقت شد کتاب درسی

bnmnb
13-07-2009, 10:03
شما عزیزان اگه تصمیم گرفتید که کتاب درسی رو نخونید یا بگذارید بعد از خوندن کمک درسی ها حتما حتما کتاب فیزیک پیش دانشگاهی 2 رو بخونید که سوالات کاملا از خود کتاب میاد(از فصل دوم به بعد کتاب فیزیک پیش 2)

maziar92142
13-07-2009, 10:51
من برعکس کار می کنم اول کمک درسی اگه وقت شد کتاب درسی
تو بعضی درسا کتاب درسی به کل چرته
مثلا هندسه تحلیلی یا گسسته از رو کتاب چی می خوای بخونی؟

ولی دینی جز مفهوم ایات بقیه یعنی حدیث ها و متن کتاب فقط کتاب
همه میرن گاج میخرن ولی عزیزان گاج واسه این که بگه منم عددیم میاد بعضی قسمت ها رو خلاصه می کنه یا به یه نحو دیگه بیان می کنه

مثلا سوال امتحان 88
داده بودن علت اصلی تقسیم فلان چیه
تو گاج اونو نوشته از فواید تبدیل نظام اینه

که هیچ کس اون سوالو جواب نداد جز یکی که از رو کتاب می خوند

pedramch
13-07-2009, 13:56
سلام دوستان..
من بیشتر وقتمو با کلاس میگذرونم و بعد از کلاس هم تو خونه درسا رو میخونم و تست میزنم..
من تا آخر تابستون این دروسو تموم میکنم:
عربی (کامل)
هندسه 1
هندسه 2
حسابان
جبر و احتمال
فیزیک 1
فیزیک 2
فیزیک 3
ریاضی 2
گسسته
---------
حالا سوالم اینجاست که آیا دروسی مثل دین و زندگی و ادبیات و ... رو میرسم تو ایام پیش دانشگاهی بخونم؟

moraddad
13-07-2009, 14:54
فکر می کنم فرق خرخونای موفق با ناموفق

ایول!
عجب اصطلاحی!
خرخون ناموفق :31::31::31:

siafu
13-07-2009, 16:56
سلام دوستان..
من بیشتر وقتمو با کلاس میگذرونم و بعد از کلاس هم تو خونه درسا رو میخونم و تست میزنم..
عربی (کامل)
هندسه 1
هندسه 2
حسابان
جبر و احتمال
فیزیک 1
فیزیک 2
فیزیک 3
ریاضی 2
گسسته
---------
حالا سوالم اینجاست که آیا دروسی مثل دین و زندگی و ادبیات و ... رو میرسم تو ایام پیش دانشگاهی بخونم؟

شما درس های عمومی رو هم اصلا در تابستون ول نکن

farzaneh*f
13-07-2009, 16:57
سلام دوستان..
عربی (کامل)
هندسه 1
هندسه 2
حسابان
جبر و احتمال
فیزیک 1
فیزیک 2
فیزیک 3
ریاضی 2
گسسته
---------

اگه سرتو با کلاس و این جور چیزا شلوغ نکنی حتما وقت می شه
اگه همون سه روز تعطیلتو خالی بذاری حتما می رسونی:20:

siafu
13-07-2009, 16:58
اول کتاب بعد جزوه یا اول جزوه بعد کتاب؟

NiLGo0n
13-07-2009, 17:04
بستگی داره چه درسی باشه !

من برای درسایی مثل ریاضی دیفرانسیل اول جزوه رو پیشنهاد میکنم بعد کتاب

بقیه درسا اول کتاب...

farzaneh*f
13-07-2009, 17:10
ایول!
عجب اصطلاحی!
خرخون ناموفق :31::31::31:

حالا چرا شما اصل متنو ول کردی اثتلاه منو گذاشتی زیر ذره بین؟:41:
"کسی که زیاد درس می خونه ولی موفق نمی شه":5:

farzaneh*f
13-07-2009, 17:38
اول کتاب بعد جزوه یا اول جزوه بعد کتاب؟

تقریبا با نیلگون موافقم برای درسای ریاضی و بخشای غیرحفظی فیزیک اول جزوه رو می خونم و یاد می گیرم بعد متن آموزشی کتابو یه دور می خونم (البته برای فیزیکو یه کم با دقت تر از ریاضی :31: و همون طور که گفتم بخشای آموزشی و حفظیشم که کلا باید کامل از رو کتاب خوند) ولی مثالای کتاب درسی و تمرینا رو حتما کامل کامل حل می کنم و حتی بهتره این کارو چند بار انجام بدیم (خودم که سعی می کنم این کارو بکنم) ولی برای شیمی و درسای عمومی حتما حرف اولو کتاب درسی می زنه(البته قواعد عربیو گرامر زبان فرق می کنه و من مثل ریاضی و فیزیک اول جزو رو می خونم بعد می رم سراغ کتاب)

siafu
13-07-2009, 18:22
دوستان میگم برای مسائلی که چندین فرمول براشون هست مثل فصل آیینه های فیزیک 1 که براش روش کلاسیک، نیوتونو... هست. به نظرتون یک روش رو کار کنیم یا همه ی روش ها رو سعی کنیم بفهمیم؟

///

یه سوال دیگه. من نگران 15 درصد معدل پایینم هستم که نکنه کارم رو خراب کنه؟! مشاورها میگن خیلی کم اثر هست ولی من آخر روش دقیق محاسبه اون رو نفهمیدم در ضمن میگن امسال کلا سطح معدل ها پایینتر بوده؟!؟!

siafu
13-07-2009, 18:27
زبان فارسی 2 تو کنکور میاد؟

farhad_realmadrid
13-07-2009, 18:32
یه سوال دیگه. من نگران 15 درصد معدل پایینم هستم که نکنه کارم رو خراب کنه؟! مشاورها میگن خیلی کم اثر هست ولی من آخر روش دقیق محاسبه اون رو نفهمیدم در ضمن میگن امسال کلا سطح معدل ها پایینتر بوده؟!؟!
سال 87 یکی از رتبه بین 1-10 معدل 17 بوده

منبع سجاد فولادی

siafu
13-07-2009, 18:47
من ادبیات رو کامل معنی ها رو ندارم. چه کتابی پیشنهاد میکنید استفاده کنم؟ گاج؟!
/
ادبیات معانی تمامی لغات مد نظره یا فقط آخر کتابی ها؟

bnmnb
13-07-2009, 19:03
دوستان میگم برای مسائلی که چندین فرمول براشون هست مثل فصل آیینه های فیزیک 1 که براش روش کلاسیک، نیوتونو... هست. به نظرتون یک روش رو کار کنیم یا همه ی روش ها رو سعی کنیم بفهمیم؟

///

برای حل کلیه ی سوالهای آینه و عدسی کلا لازم است 4 فرمول با فوانیم مثبت و منفی گذاری آنها بلد باشید.همین و بس.
1) بزرگنمایی
2)رابطه ی f وpو q (توجه شود که علامتها باید رعایت شوند)
3)فاصله ی جسم تا کانون ضربدر فاصله ی تصویر تا کانون = فاصله کانونی به توان دو (برای تسرسع کار لازم هست که حفظش کنید)
4)توان عدسی (به علامت و واحدها توجه شود)
ذکر این نکته مهم است که فاصله ی بین جسم و تصویر حقیقی آن در عدسی همگرا همواره برابر 4f می باشد.

فرمولهای عدسی همگرا = فرمولهای آینه مقعر
فرمولهای عدسی واگرا = غرمولهای آینه محدب

و دگر هیچ

همینجا می گم که اگر عزیزان در درس فیزیک مشکلی داشتن در خدمتم

bnmnb
13-07-2009, 19:04
/

گاج سبز عالیه.
کلیه ی معانی لازم است که بلد باشید:21:

mehdi_7070
13-07-2009, 19:15
/

این نظر شخصی من بوده:

معنی لغت درس‌های حذف شده، حذف نیست (امسال رشته‌ی تجربی داده بود) و از متن کتاب هم تست معنی طرح می‌شه (مثل واژه‌های منقذ که یک سال اومده بود که اسم کتاب بود!). البته نگران نباشید، واژه‌های داخل متن کتاب درسی هم در کتاب دکتر سبطی (انتشارات دریافت) براتون جمع‌آوری شده!

hermione
13-07-2009, 19:30
زبان فارسی 2 تو کنکور میاد؟

به طور مستقیم نمیاد ولی به نظر خودم چون پایه زبان فارسی هست باید یادش گرفت .

John Doe
13-07-2009, 20:23
[QUOTE=siafu;3966166

یه سوال دیگه. من نگران 15 درصد معدل پایینم هستم که نکنه کارم رو خراب کنه؟! مشاورها میگن خیلی کم اثر هست ولی من آخر روش دقیق محاسبه اون رو نفهمیدم در ضمن میگن امسال کلا سطح معدل ها پایینتر بوده؟!؟![/QUOTE]

هر چی بوده گذشته.بخوای نگران این باشی سال دیگه باید نگران نتیجه ی کنکور باشی

siafu
13-07-2009, 20:31
میگم آدم دیگه قبله کنکور (بر مبنای میانگین آزمون ها) میدونه چه سطحی داره و دیگه نگرانی نداره.

NiLGo0n
13-07-2009, 20:44
متوجه نشدم
قبل کنکور یعنی کِی؟

pedramch
13-07-2009, 22:16
واسه ادبیات گاج خوبه؟

juventuss
13-07-2009, 22:19
من چند روز نیومدم نت الان که اومدم مجبور شدم 10 صفحه رو بخونم ! ( این تاپیک چرا اینقدر سرعتش بالا است ؟ )

به نظرتون تا این تاپیک بسته بشه به چند صفحه کشیده میشه ؟!

خب بالاخره من هم شروع کردم ( یعنی 1 هفته است که شروع کردم ) اما راستش از کار خودم راضی نیستم و سرعتم به نظرم

پایینه اصلا انگیزه ای برای درس خوندن ندارم ! یکی بیاد به من انگیزه بده و موتورم را روشن کنه ! لطفا !!!!

timsar jackson
13-07-2009, 23:02
واسه ادبیات گاج خوبه؟

کلک معلم بهتره گاج هم خوبه اگه هنوز کتاب نگرفتی کلک رو بگیر اگه گاج داری که همون گاج رو بخون...

reza-atom
14-07-2009, 09:26
مهم ---- >دوستان لطفا به اين سوالا پاسخ بديد:

الف) چگونه تست مي زنيد؟
1. با تعيين زمان تست ميزنم.
2. با تعيين درصد تست ميزنم.
3. درصد و زمان براي من مهم نيست و مهم يادگيريه. :27:
4. (1) و (2)

ب) با توجه به اينكه در دروس اختصاصي تست هاي دانشگاه آزاد دشوارتر از سراسري است ...
1. فقط تستاي سراسري رو ميزنم.
2. اول سراسري رو ميزنم و اگه وقت بود آزاد:13:
3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

پ) تست ها رو در كجا ميزنيد؟ :31:
1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

:11:

roham_06
14-07-2009, 09:42
میگم آدم دیگه قبله کنکور (بر مبنای میانگین آزمون ها) میدونه چه سطحی داره و دیگه نگرانی نداره.
rabT nadare man 3 sanjesh jame rotbee keshvariam shod
150
400
400

vali konkor omran ziree 1000 beesham

hermione
14-07-2009, 09:53
rabT nadare man 3 sanjesh jame rotbee keshvariam shod
150
400
400

vali konkor omran ziree 1000 beesham

البته توی هر مجموعه ای استثنا هم هست ...
یعنی به نظر شما ممکنه کسی که میانگینه رتبش 15 هزار توی آزمایشی ها بوده توی کنکور زیر 1000 بشه یا بالعکس ؟؟؟؟

hermione
14-07-2009, 09:55

الف) چگونه تست مي زنيد؟
4. (1) و (2)

ب) با توجه به اينكه در دروس اختصاصي تست هاي دانشگاه آزاد دشوارتر از سراسري است ...
3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

الف )2
ب)3
پ)1

moraddad
14-07-2009, 10:06
پست بالا تایید میشه جز سوال پ که پاسخ اون هست:گزینه 3:31:

timsar jackson
14-07-2009, 10:08
الف) چگونه تست مي زنيد؟
3. درصد و زمان براي من مهم نيست و مهم يادگيريه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4. (1) و (2)

2. اول سراسري رو ميزنم و اگه وقت بود آزاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

پ) تست ها رو در كجا ميزنيد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

الف)فعلا 3

ب)3

پ)3

NiLGo0n
14-07-2009, 10:54
یعنی به نظر شما ممکنه کسی که میانگینه رتبش 15 هزار توی آزمایشی ها بوده توی کنکور زیر 1000 بشه یا بالعکس ؟؟؟؟

بله که میشه!
کلا به این چیزا اکتفا نکنین

یکی از دوستای خودم که توی سنجش میانگین رتبه ش حدودا 15 هزار بود
ولی تو کنکور رتبه ش 3 هزار شد...

الف) چگونه تست مي زنيد؟
3. درصد و زمان براي من مهم نيست و مهم يادگيريه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4. (1) و (2)

2. اول سراسري رو ميزنم و اگه وقت بود آزاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

پ) تست ها رو در كجا ميزنيد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

الف : در حال حاضر فقط گزینه 3 درست به نظر میاد!

ب:2 -ولی یه نکته در آزاد فقط ریاضیه که سخته ! اینو دیگه همه میدونن!

پ:3!

sinasalar2007
14-07-2009, 11:09
کسی روز و ساعت دقیق پخش برنامه ی فرصت برابر رو میدونه؟

این سوال رو از پست های قبلی پیدا کردم که بدون جواب مونده بود :20:
جواب : ساعت 18:30 هر روز حتی روزای تعطیل از شبکه ی اموزش که البته برنامه ی روزهای شنبه و چهارشنبه خیلی مفیده :46:

الف) چگونه تست مي زنيد؟
4. (1) و (2)

3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

الف : 3
ب : 2
پ : یا دو یا 3 ! اما عموما 2 :31:

reza-atom
14-07-2009, 11:58
يادمه استاد شيميمون هميشه ميگفت:

بايد روي مطالب مهم _ همانند فرمول آب (كه همه ما بلديم H2O !چرا؟) _ اونقدر مسلط شين كه اونها مانند همين فرمول به سرعت در ذهنتون تجسم پيدا كنن!:18:

و اين امر امكان پذير نيست جز با ...
اگه گفتين؟ :5:

moraddad
14-07-2009, 12:04
يادمه استاد شيميمون هميشه ميگفت:

بايد روي مطالب مهم _ همانند فرمول آب (كه همه ما بلديم H2O !چرا؟) _ اونقدر مسلط شين كه اونها مانند همين فرمول به سرعت در ذهنتون تجسم پيدا كنن!:18:

و اين امر امكان پذير نيست جز با ...
اگه گفتين؟ :5:

توکل به خدا:31:
مزاج کردم،میسر نیست جز با تمرین و تکرار و به عبارتی خر زدن!
البته باید خرخون موفقی باشی:31:
درست گفتم؟

siafu
14-07-2009, 12:22

الف) چگونه تست مي زنيد؟
4. (1) و (2)

3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

الف: 3 (فعلا)
ب: 2
پ: 2 یا 3

farzaneh*f
14-07-2009, 12:44

الف) چگونه تست مي زنيد؟
4. (1) و (2)

3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

الف)مرحله ای تست می زنم؛
مرحله ی اول:3
مرحله ی دوم:2
مرحله ی سوم:1
مرحله ی چهارم:4

ب)1(البته به همراه تست تالیفی)

ج) آزمون کلی از همه ی درسا:1
تستای معمولی که برای تک تک درسا می زنم:3

reza-atom
14-07-2009, 13:04
الف)مرحله ای تست می زنم؛
مرحله ی اول:3
مرحله ی دوم:2
مرحله ی سوم:1
مرحله ی چهارم:4

ب)1(البته به همراه تست تالیفی)

ج) آزمون کلی از همه ی درسا:1
تستای معمولی که برای تک تک درسا می زنم:3

جوابهاي جالبي بودن من هم با همين شيوه براي سوال (الف) موافقم...:46:

timsar jackson
14-07-2009, 17:17
این سوال رو از پست های قبلی پیدا کردم که بدون جواب مونده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جواب : ساعت 18:30 هر روز حتی روزای تعطیل از شبکه ی اموزش که البته برنامه ی روزهای شنبه و چهارشنبه خیلی مفیده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مرسی از جواب من خودمم یادم رفته بود که این سوالو پرسیدم.. : دی

masih eia
14-07-2009, 18:33
سلاممن امسال كنكور دادم ولي فكر نكنم رتبه ي خوبي بگيرم0(اختصاصي خيلي خوب زدم ولي به همون اندازه ديني فارسي و زبان خراب كردم0)به نظر شما تا بستونا چيكار كنم؟يكي از دوستام ميگفت بايد روزي يك ساعت تو تابستون درس بخونيم كه اول مهر واسمون سخت نباشه0اين نظر درستيه؟ممنون اگه جواب بديد0

juventuss
14-07-2009, 19:24
من چند روز نیومدم نت الان که اومدم مجبور شدم 10 صفحه رو بخونم ! ( این تاپیک چرا اینقدر سرعتش بالا است ؟ )

به نظرتون تا این تاپیک بسته بشه به چند صفحه کشیده میشه ؟!

خب بالاخره من هم شروع کردم ( یعنی 1 هفته است که شروع کردم ) اما راستش از کار خودم راضی نیستم و سرعتم به نظرم

پایینه اصلا انگیزه ای برای درس خوندن ندارم ! یکی بیاد به من انگیزه بده و موتورم را روشن کنه ! لطفا !!!!

از راهنماییتون واقعا ممنونم ! :41:

hamashion
14-07-2009, 19:59
من تازه با اينجا آشنا شدم.و خيلي احتياج داشتم به همچين جايي كه همه بچه كنكوريا جمع شن و به فكر حل مشكلاي همديگه باشن. من امسال اولين كنكورم رو دادم.متاسفانه رتبه ام طرفاي 15هزار ميشه كه اصلا راضي نيستم. با اينكه حتي از تابستون پارسال شروع كردم به خوندن.و گاه گاهي از خوندن خسته ميشدم و ميزاشتم كنار چون انگيزه نداشتم ديگه. چون كسي همراهم نبود و تو يه شرايط روحي خيلي بد قرار گرفتم. تنها خرداد ماه با جديت تمام خوندم.

اين نتيجه رو گرفتم كه نبايد تو تابستون سال سومي ها به خودشون عذاب بدن.با روزي دو ساعت تو تابستون ميشه اخر سال ساعات مطالعه رو به حتي 14 ساعت رسوند.

اول از همه چي هدفامونو رو يه كاغذ بنويسيم .يه نگاهي به آينده داشته باشيم و ببينيم ايا واقعا كنكور تنها راه موفقيت ما تو زندگيه يا نه.الان برا من تنها راه موفقيت كنكوره به خاطر همين مي مونم برا 89 ولي نه با تكرار تجربه هاي قبلي كه باعث شكستم شدن. هدف تنها چيزيه كه ميتونه واسه يه كنكوري ايجاد انگيزه كنه.وقتي حس درس خوندن نيس حتما قبلش ياد آور بشين برا چي ميخواين بخونين و هدفتون چيه.

من تصميم دارم از شهريور شروع كنم بخونم و قبل عيد تموم كنم. و يه برنامه نه چندان فشرده و كم حجم هم واسه خودم ريختم.يه چيزي كه پارسال باعث شكستم شد بلندپروازيام بود.فكر ميكردم ميتونم اولين هفته 30 ساعت بخونم. ولي هرگز همچين توقعي رو از خودم امسال نخواهم داشت.

به كنكوريا بايد بگم حتما حتما حتما هر هفته يه وقتي رو اختصاص بدن به جبران عقب مونده هاشون.مطمئنا اكثرا از برنامه شون عقب ميمونن .من پارسال به خاطر اين عقب موندن خيلي وقتامو از دست دادم.فكر كردم كنكور از دستم رفت.ولي با اين روش حتما ميتونيم با برنامه پيش بريم.

اگه مشاوري ندارين توصيه ميكنم برنامه ي "فرصت برابر " شبكه اموزش كه هر روز ساعت 18:30 نشون ميده رو دنبال كنين و بخشايي كه اقاي نيك خو مشاور هستن رو از دست نديد.اميد ميده بهتون حتما.همچنين برنامه گزينه دو كه اينروزا ساعت يه ربع مونده به دو پخش ميشه .

راستي يه چيز ديگه اي كه روحيه منو ضعيف كرد آزموناي قلم چي بود.از نظر من بهتره داوطلبايي كه خيلي زرنگ و بااراده ان تو اين آزمونا شركت كنن. من خودم برنامه ي راهبردي قلم چي رو به همه حتي ضعيفا توصيه ميكنم.

اومدم از شكستام بگم و برا خودمم مرور شه تا تكرارشون نكنم.

تا بعد

dirty_coat
14-07-2009, 20:54
بچه ها شنیدم این شبکه اموزش دروس کنکور رو توضیح میده این برنامه هاش کی هست؟

farzaneh*f
14-07-2009, 21:13
از راهنماییتون واقعا ممنونم ! :41:

آخه یکی می خواد موتور خود ماها رو روشن کنه چه طوری کمکت کنیم :46:
ولی خارج از شوخی برو به تاپیک "بیا تو انرژی مثبت بگیر" توی همین انجمن خیلی خوبه...
سعی کن ساعات مطالعتو به تدریج بیشتر کنی...من هر سه روز یه بار نیم ساعت اضافه می کنم بهش...در ضمن یه کاری هم من می کنم که ممکنه به درد تو هم بخوره(اگه تو این طوری نیستی خواهشا به من نخند:31:) : من وقتی کتاب نو می خرم اصلا احساس می کنم اساسا شارژ شدم و حس درس خوندنم اومده برای همینم کتابامو دونه دونه می خرم تا هر بار این کار منو شارژ کنه اگه قراره این هفته دو تا کتاب بگیرم کیشو که ضروری تره الان می گیرم و دیگری رو هفته ی بعد می خرم تا بازم اون حس حرکت برام تکرار بشه:20:

dirty_coat
14-07-2009, 21:15
ولی خارج از شوخی برو به تاپیک "بیا تو انرژی مثبت بگیر" توی همین انجمن خیلی خوبه...
سعی کن ساعات مطالعتو به تدریج بیشتر کنی...من هر سه روز یه بار نیم ساعت اضافه می کنم بهش...در ضمن یه کاری هم من می کنم که ممکنه به درد تو هم بخوره(اگه تو این طوری نیستی خواهشا به من نخند:31:) : من وقتی کتاب نو می خرم اصلا احساس می کنم اساسا شارژ شدم و حس درس خوندنم اومده برای همینم کتابامو دونه دونه می خرم تا هر بار این کار منو شارژ کنه اگه قراره این هفته دو تا کتاب بگیرم کیشو که ضروری تره الان می گیرم و دیگری رو هفته ی بعد می خرم تا بازم اون حس حرکت برام تکرار بشه:20:
منم همین حسی که میگی داشتم و هنوزم دارم

timsar jackson
14-07-2009, 21:17
آخه یکی می خواد موتور خود ماها رو روشن کنه چه طوری کمکت کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سعی کن ساعات مطالعتو به تدریج بیشتر کنی...من هر سه روز یه بار نیم ساعت اضافه می کنم بهش...در ضمن یه کاری هم من می کنم که ممکنه به درد تو هم بخوره(اگه تو این طوری نیستی خواهشا به من نخند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) : من وقتی کتاب نو می خرم اصلا احساس می کنم اساسا شارژ شدم و حس درس خوندنم اومده برای همینم کتابامو دونه دونه می خرم تا هر بار این کار منو شارژ کنه اگه قراره این هفته دو تا کتاب بگیرم کیشو که ضروری تره الان می گیرم و دیگری رو هفته ی بعد می خرم تا بازم اون حس حرکت برام تکرار بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منم همین طوریم کتاب نو که میخرم همش دوس دارم تا آخر بخونمش

Parnyan
14-07-2009, 21:37
منم همین طوریم کتاب نو که میخرم همش دوس دارم تا آخر بخونمش

یه عزیزی (کنکوری بود :31:)همش بهم میگه کتاب جدید .... نشین همش نخون .... بعدا که خسته ای .... اون چیزایه باحالش برات تکراری و بی نمک :31: میشه !!!! 70٪ تاااییید میشه :دی
:46::46::46:

sinasalar2007
14-07-2009, 21:39

این میدونی نتیجه ی چیه ؟ از بس که کتاب های قبلی رو خوردی نه ببخشید خوندی :27:دیگه چهره اش حالت رو بهم میزنه !
من وقتی نگاه کتاب های سال سوم میکنم یاد امتحان نهایی و اون استرس ها و سختیهاش می افتم :31: برای همین سعی میکنم از روی کتاب های کمک اموزشی بخونم که این یه خورده روحیه ای که برای درس خوندن دارم رو هم از دست ندم :46:

reyhaneh_1370
14-07-2009, 21:59
خریدن کتابهای زیاد به خودی خود بار منفی زیادی داره
به نظر من بهتره منابع تون رو همون اول مشخص کنید(از طریق یک مشاور یا کسی که قبلا این تجربه رو داشته و موفق بوده)
به حرفای هیچ معلم یا دوست و آشنایی هم نباید توجه بشه در این رابطه
در واقع منظورم اینه که در رابطه با خریدن کتاب نباید احساساتی برخورد کنید(یعنی هر کی گفت یه چی خوبه اونو بخرین )

farzaneh*f
14-07-2009, 22:06
خریدن کتابهای زیاد به خودی خود بار منفی زیادی داره
به نظر من بهتره منابع تون رو همون اول مشخص کنید(از طریق یک مشاور یا کسی که قبلا این تجربه رو داشته و موفق بوده)
به حرفای هیچ معلم یا دوست و آشنایی هم نباید توجه بشه در این رابطه
در واقع منظورم اینه که در رابطه با خریدن کتاب نباید احساساتی برخورد کنید(یعنی هر کی گفت یه چی خوبه اونو بخرین )

من منابعم از اول مشخصه و می دونم چی باید بخونم ...هر درسم که دودل باشم از دبیرش کمک می گیرم به موقع...ولی گفتم که اینا کتابارو نمی رم همشو تو یه روز بخرم بیارم ...هر چند روز یه بار یکیشو می خرم(هر وقت اون حس تازگی از بین رفت وقت خرید کتاب جدید هست)...در ضمن پارسال همه ی کتابارو یه بار خریدم که باعث شد بیشتر استرس چه طور خوندن این کتابارو داشته باشم نه حس تازگی و تحرک درسی رو:41:
من برای هر درس یک کتاب تست و برای فیزیک و دیفرانسیل دو تا کتاب تست تعیین کردم و چیز بیشتری نمی خرم تا اون بار منفی که شما می گین ایجاد بشه:20:
در هر حال ممنون:46:

frnsh
15-07-2009, 00:09

الف) چگونه تست مي زنيد؟
4. (1) و (2)

3. كي گفته آزاد سخته ؟
4. هيچكدام!

1. در پاسخنامه
2. در خود كتاب تست
3. چركنويس
4. مهم نيست...

منم مثل اون دوستی که به ترتیب گفتن عمل میکنم:

الف) اول 3. بعد 2. بعد 1. بعد 4
ب)اولا 3 رو بگم. همه میدونن که آزاد آسونتر از سراسریه چون سراسری معمولا بیشتر درکیه. اما نمیدونم چرا من تست ادبیات سراسری رو این سری بیشتر از آزاد زدم!!!! آزاد رو 14% زدم و سراسری رو 33% !!!!! نمیدونم اشکال از تست بود یا از حس جوابیدن من توی اون موقع!!! :18:
بعدشم بگم که گزینه ی 1 رو میزنم اگه 3 نبود!
پ) 3

بستگی داره چه درسی باشه !

من برای درسایی مثل ریاضی دیفرانسیل اول جزوه رو پیشنهاد میکنم بعد کتاب

بقیه درسا اول کتاب...

یه سوالی برام پیش اومد: برای خوندن مثلا حسابان که همه ی درس رو توی جزوه دبیر برام گفته و هیچی نمونده و همیشه از اول سال من فقط همین جزوه رو خوندم و نگاهی به کتاب هم نکردم (تمرینهام توی دفتره)، خب میشه اصلا کتابو در این موارد نگاه نکرد؟

این نظر شخصی من بوده:

میگم به جز این کتاب ادبیات که گفتین، کلک معلم چطوره؟ من توی کتابهایی که گرفتم، واسه ادبیات کلک معلم رو گرفتم.

خیلی باحالی! :31:
حیف که من همین 1شنبه اکثر کتابهامو گرفتم که فقط 7 تاش مونده بخرم. خداییش وقتی خریدم، چیدمشون و از اون موقع هیچ نگاهشون نکردم! اما بیشتر رفتم طرف درسهای خودم!

juventuss
15-07-2009, 00:15
:
من برای هر درس یک کتاب تست و برای فیزیک و دیفرانسیل دو تا کتاب تست تعیین کردم و چیز بیشتری نمی خرم تا اون بار منفی که شما می گین ایجاد بشه:20:
در هر حال ممنون:46:

من هم همین کا ر رو کردم ! جز برای ریاضی !

یه نفر بهم گفت برای ریاضی هر چی کتاب بخری کمه ! اما من برای ریاضی حداکثر 3 تا بیشتر نمی گیرم ( 1 آموزش + 2 تا تست )

timsar jackson
15-07-2009, 00:24
میگم به جز این کتاب ادبیات که گفتین، کلک معلم چطوره؟ من توی کتابهایی که گرفتم، واسه ادبیات کلک معلم رو گرفتم.

کلک معلم خوبه عالییه..

frnsh
15-07-2009, 00:43
من هم همین کا ر رو کردم ! جز برای ریاضی !

یه نفر بهم گفت برای ریاضی هر چی کتاب بخری کمه ! اما من برای ریاضی حداکثر 3 تا بیشتر نمی گیرم ( 1 آموزش + 2 تا تست )

من که برای هر درسی فقط یک کتاب گرفتم. فقط هم وقتی ازشون استفاده میکنم که توی آنالیز تستها به چیزی بربخورم که توی کتاب درسی درست و حسابی نفهمیده باشمش و یا طور دیگه بخوام بفهمم.

کلک معلم خوبه عالییه..

مرسی!
راستی سال دیگه هندسه نداریم؟ ادبیات چطور؟ اگه ادبیات داریم 1 و 2 داره؟
ممنون

juventuss
15-07-2009, 01:09
هندسه تحلیلی داریم !

اره ادبیات هم مثل اکثر درس های دیگه 1و 2 داره !

skhammari
15-07-2009, 01:48
سلام علیکم :20:
من دارم کم کم با شماها پیش میرم ولی نمیدونم چرا اینجا چند روزه پست ندادم فکر می کنم دارم از کنکور عقب میوفتم !:31:
امان از دست این p30world :27:
حالا چند تا سوال برام پیش اومد :
1 - من راحت میتونم تو تابستون روزی 5 6 ساعت بخونم ، حالا به نظر شما این کارو بکنم ؟ ( با بازدهی بالا )
2 - به نظر شما مبحثی بخونم یا سالی ؟ مثلا وقتی تابع ریاضی 2 رو مسلط شدم برم تابع حسابان یا کلا که ریاضی 2 تموم شد برم حسابان ؟
موفق باشید .:5:

mehdi_7070
15-07-2009, 08:06

قبلا نظر شخصی‌ام را گفته بودم. (این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مربوط به ادبیات هست)
البته مبادا با خوندن این پست من فکر کنید اشتباه کردید. نه خیر، کتابی که تهیه کردید کتاب بسیار خوبی هست. سعی کنید کتابی را که تهیه کردید تا آخر ادامه بدهید و عوض نکنید. اما برای تسلط بر ادبیات خوندن اون کتاب کافی نیست. اون پست را بخونید متوجه می‌شوید. این هم یه قسمتی از اون:

در مورد ادبیات یک سری کتاب هست که خط به خط مفاهیم، آرایه‌ها، معانی کتاب را بررسی کردند. مثل کلک معلم، گاج و ... . من خودم کلک معلم را توصیه می‌کنم، ولی اگر معلمتون خوب هست می‌تونید بی‌خیال این دسته کتاب‌ها بشوید

...از طرفی بخش عمده‌ای از تست‌ها از مطالب خارج از کتاب هستند. به عنوان مثال تست‌های املا ، آرایه‌های ادبی و قرابت معنایی (تقریبا) هیچ کدوم از متن کتاب درسی طرح نمی‌شوند. پس حفظ کردن خط به خط کتاب درسی و یا حتی بررسی خط به خط آرایه‌های اون چندان فایده‌ای برای شما نخواهد داشت (دقت کنید!‌ منظورم این هست که نشینید حفظ کنید!). به خاطر همین توصیه‌ی من این هست که شما کتاب‌های موضوعی در زمینه‌ی ادبیات تهیه کنید و به تسلط بر همین کتاب‌ها بپردازید. مطمئنا نتیجه‌ی بسیار خوبی خواهید گرفت...

timsar jackson
15-07-2009, 09:48
قبلا نظر شخصی‌ام را گفته بودم. (این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مربوط به ادبیات هست)
البته مبادا با خوندن این پست من فکر کنید اشتباه کردید. نه خیر، کتابی که تهیه کردید کتاب بسیار خوبی هست. سعی کنید کتابی را که تهیه کردید تا آخر ادامه بدهید و عوض نکنید. اما برای تسلط بر ادبیات خوندن اون کتاب کافی نیست. اون پست را بخونید متوجه می‌شوید. این هم یه قسمتی از اون:این 2 کتابی که مهدی توی پستی که لینکشو داده معرفی کرده واقعا خوبن توصیه میکنم تهیه کنید..

کتاب املا و لغت انتشارات دریافت(دکتر هامون سبطی)

کتاب تناسب مفهومی و قرابت معنایی انتشارات دریافت(دکتر هامون سبطی)

اینجا من گیرشون نیاوردم اما زنگ زدم به خود دکتر هامون سبطی برام با پست ارسال کردن.... اگه گیر نیاوردین و شمارشو

خواستین PM بدین...

hamashion
15-07-2009, 09:56
سلام علیکم :20:
من دارم کم کم با شماها پیش میرم ولی نمیدونم چرا اینجا چند روزه پست ندادم فکر می کنم دارم از کنکور عقب میوفتم !:31:
امان از دست این p30world :27:
حالا چند تا سوال برام پیش اومد :
1 - من راحت میتونم تو تابستون روزی 5 6 ساعت بخونم ، حالا به نظر شما این کارو بکنم ؟ ( با بازدهی بالا )
2 - به نظر شما مبحثی بخونم یا سالی ؟ مثلا وقتی تابع ریاضی 2 رو مسلط شدم برم تابع حسابان یا کلا که ریاضی 2 تموم شد برم حسابان ؟
موفق باشید .:5:

به نظر من 5 ساعت خيلي خوبه برا تابستون ولي اگه مطمئني با شروع مهر ماه كم نمياري و با بازدهي بالاتر ادامه ميدي.بهتره هفته هاي اولو با روزي 2،3 ساعت شروع كني و هفته هاي بعدي به ساعاتت اضافه كني اينجوري هم با انرژي بيشتر پيش ميري هم خسته نميشي بعدها.

من خودم نظرم اينه رياضي 2 رو با تسلط كامل به اتمام برسونم بعد برم حسابان و بعد ديفرانسيل.تستاشو فراموش نكن.

از تابستون برا رفع تموم اشكالات پايه ات استفاده كن، بعد مهر اصلن وقت نميكني.مطمئن باش.