PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اثرات بازي هاي رايانه اي بر روي گيمر ها

A M I R G A M E R
28-06-2009, 15:44
سلام دوستان يه مقاله در مورد اثرات بازي هاي رايانه اي بر روي گيمر ها گذاشتم اميدوارم لت ببريد.اميدوارم تاپيك تكراري نباشه اگه هست به بزرگي خودتون من را ببخشيد و تاپيك را قفل كنيد.
بسياري از پدر و مادرها در اين باره که فرزندشان چه فيلمي مي بيند بسيار سختگيرند، اما نتايج يک تحقيق نشان مي دهد که 90 درصد والدين اصلا خبر ندارند فرزندشان چه بازي رايانه اي را خريداري مي کند. تنها 10 درصد والدين جهان ، بازيهاي رايانه اي را پس از بررسي براي فرزندشان تهيه مي کنند. تحقيقات نشان داده است يک بازي رايانه اي با صحنه هاي خشن ، ترسناک يا شهوت انگيز، بسيار بيش از يک فيلم سينمايي بر کودکان و نوجوانان تاثير منفي مي گذارد. فيلم سينمايي نهايتا در 120 دقيقه پايان مي يابد و مخاطب تنها يک تماشاگر به حساب مي آيد، اما در بازي هاي رايانه اي ، کودکان عضو فعال و اصلي ترين عامل خشونت به شمار مي روند.ممکن است کودکان و نوجوانان ، هفته ها درگير يک بازي خشن براي تمام کردن آن باشند.

آنها براي طي کردن مراحل بازي ، مجبورند دست به هر کار خلاف اخلاقي بزنند. اين مساله ، بعلاوه پيشرفت گرافيکي اين بازي ها، بايد هر پدر و مادري را نگران کند. در حال حاضر، بازي هاي دو بعدي از مد افتاده اند و بازي هاي سه بعدي نيز باعث مي شوند بازي کننده در بازي بيشتر غرق شود و در دنيايي مجازي فرو رود. اين مسائل باعث مي شود مرز دنياي واقعي و مجازي براي کودک چندان مشخص نباشد

افزايش خشونت در ميان نوجوانان ، يکي از صدها مشکل ايجاد شده براي آنها پس از سرگرم شدن به بازي هاي رايانه اي نامناسب است.يکي ديگر از اين مشکلات ، اعتياد اين رده سني به بازي است اعتياد به بازي رايانه اي در ميان بسياري از کساني که وقت زيادي براي اين بازي ها مي گذارند ديده مي شود، طوري که نوجوان نمي تواند براي مدت طولاني بازي نکند و از لحاظ ذهني خود را نيازمند بازي کردن مي بيند . علاوه بر مشکلات ذهني ، بيماري هاي جسمي هم گريبانگير نوجوانان معتاد به بازي هاي رايانه اي مي شود. درد مچ و گردن ، از شايع ترين مسائل اين نوجوانان است.علاوه بر آن ، کم شدن ديد به دليل خيره شدن ممتد به نمايشگر، يکي ديگر از شايع ترين آسيبهاي فيزيکي است. بازي زياد و بدون استراحت گاه فرد را دچار حمله هاي شديد عصبي و بيماري صرع مي کند. بسياري از اين کودکان به علت کم تحرکي و فعاليت کم فيزيکي دچار چاقي مفرط مي شوند. علاوه بر آن ، تحقيقات نشان مي دهد اکثر نوجوانان معتاد به بازي هاي رايانه اي ، داراي ضربان قلب و فشار خون بالا به دليل استرس و هيجان بيش از اندازه اند.بسياري از افرادي که درگير اين بازي ها مي شوند، متوجه گذشت سريع زمان نمي شوند و حتي فراموش مي کنند غذا بخورند. اين مساله سال گذشته باعث شد يک نوجوان ژاپني بعد از حدود 17ساعت بازي بدون وقفه بر اثر حمله قلبي جان خود را از دست بدهد.

پيشگيري از آسيب ها
رايانه و بازي هاي رايانه‌اي بدليل اينكه غالباً با تفكر و يا سرعت عمل فرد كاربر در ارتباط است مي تواند به عنوان روش خوبي براي استفاده از اوقات فراغت تلقي شود، و لذا لازم نيست فرزندانتان را از بازيهاي رايانه اي محروم كنيد درعين حال اين وسيله نيز مثل بسياري از دستاوردهاي فن آوري جديد در كنار منافع، عارضه هايي را نيز داراست.و والدين بايد در اين زمينه نقش نظارتي بر عهده داشته باشند.

همان طور که درباره انتخاب لباس ، دوست و... براي فرزندانشان گزينشي عمل مي کنند، در تهيه بازي هايي که نسبت به ساير بازيهاي موجود ترجيح داده مي شوند نيز مي توانند گزينشي عمل کنند.

علاوه بر گزينش بازيها، والدين بر زمان بازي فرزندان نيز بايد نظارت کنند.اگر فرزند شما برخي از اين خصوصيت ها را دارد، در معرض خطر است: تقريبا هر روز مشغول بازيهاي رايانه اي است. هر بار بيش از 3 تا 4 ساعت را صرف بازي مي کند. به جاي انجام تکاليف مدرسه ، ترجيح مي دهد بازي کند.

سعي مي کند به بازي ادامه دهد، اما نمي تواند.براي جلوگيري از اين مساله و هدايت فرزندتان بايد با برنامه ريزي مشخص از آنها خواست تا مدت استفاده از آن را محدود كنند تا از عوارض ناشي از آن مصون بمانند

دكتر محمدحسين حريرچيان، متخصص بيماري هاي مغز واعصاب و عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در اين مورد مي گويند : مدت زمان استفاده از رايانه در افراد مختلف با استعداد به بيماري‌هاي زمينه‌اي گوناگون و در سنين مختلف و همچنين نوع كاربري، متفاوت است و نمي‌توان يك قانون كلي براي همه افراد در نظر گرفت اما بهتر است از خود دانش آموز خواست كه با اندكي احساس خستگي در مثلاً عضلات اطراف چشم از ادامه بازي و استفاده از رايانه خودداري كند. همچنين براي همه كاربران بهتر است در حين استفاده از رايانه مقاطعي از زمان را براي استراحت خود در نظر بگيرند.

در مجموع به نظر نمي‌رسد استفاده از بازيهاي رايانه اي در بيشتر از 2 يا 3 بخش 30 دقيقه اي كار صحيحي باشد و استفاده طولاني تر مي تواند منجر به عوارضي مختلف از جمله در سيستم عصبي گردد.

در همين راستا مسولين بايد نسبت به توزيع و فروش بازيها نظارت شديدي را اعمال نمايند كه در حال حاضر چنين چيزي مشاهده نميشود و با برنامه ريزي دقيقتر نسبت به توليد بازيهاي مفيد سرعت عمل بيشتري به خرج دهند البته نمايشگاه بازيها ي رايانه اي در زوز جهاني كودك در مهرماه سال جاري حركت خوبي بود ولي با همه اين تفاصيل با جايگاه واقعي در ميان بازيهاي رايانه اي فاصله اي بس زياد داريم .
البته من كه روزي 5 تا 6 ساعت بازي ميكنم هيچ مشكلي برام تا حالا پيش نيومده!!!:8:

A M I R G A M E R
28-06-2009, 22:50
دوستان ميخوا ببينم شما هم اين اثرات منفي يا مثبت بازي ها را داريد من كه هيچكدوم را ندارم.

alex_pk
28-06-2009, 23:12
نتیجه این تحقیق احتمالا تو کشور های اروپایی بوده یا تک و توک کشور های آسیایی

تنها 10 درصد والدين جهان ، بازيهاي رايانه اي را پس از بررسي براي فرزندشان تهيه مي کنند.
مطمئن نیستم
ولی فکر نمیکنم تو ایران همچین چیزی صادق باشه!

تحقيقات نشان داده است يک بازي رايانه اي با صحنه هاي خشن ، ترسناک يا شهوت انگيز، بسيار بيش از يک فيلم سينمايي بر کودکان و نوجوانان تاثير منفي مي گذارد. فيلم سينمايي نهايتا در 120 دقيقه پايان مي يابد و مخاطب تنها يک تماشاگر به حساب مي آيد، اما در بازي هاي رايانه اي ، کودکان عضو فعال و اصلي ترين عامل خشونت به شمار مي روند.ممکن است کودکان و نوجوانان ، هفته ها درگير يک بازي خشن براي تمام کردن آن باشند.

دقیقا
یک فیلم رو میبینی و تموم میشه میره
ولی تو بازی اگه بخوای میتونی یه کار رو هزار دفعه انجام بدی به روش های مختلف!

اعتياد اين رده سني به بازي است اعتياد به بازي رايانه اي در ميان بسياري از کساني که وقت زيادي براي اين بازي ها مي گذارند ديده مي شود، طوري که نوجوان نمي تواند براي مدت طولاني بازي نکند و از لحاظ ذهني خود را نيازمند بازي کردن مي بيند .
:31:
منم!
مثلا یدفعه یه اشتباهی تو دنیای واقعی انجام میدم میگم خوبه اشکال نداره الان F9 میزنم دوباره از اول میرم!
یا مثلا تو دوراهی گیر میکنم F5 میزنم!

من مشکل جسمی پیدا نکردم
مشکل خاصه دیگه هم نیست.
این 1 ماهه اخیر هم روزی 7_8 ساعت گیم بازی میکنم.

A M I R G A M E R
28-06-2009, 23:17
ممنون من هم مشكل جسمي پيدا نكردم اما ميگن ادم چاق ميشه در حالي كه من متوسطم چشمام هم اصلا ضعيف نيست مانيتورم هم محافظ چشم نداره.

pejmangame
28-06-2009, 23:22
سلام

بازی بر روی بچه تاثیر داره! زیر 7 سال.. مثلا بچه همسایه ما Xbox داره و کالکشن بازی هاش فقط ترسناکه! از لحاظ رفتاری هم پرخاش گره و ..

res evil 5 رو تا اخر رفت.

من خودم هم 4 سالم بودم بازی موتال کامبت سگا خیلی روی من تاثیر می زاشت. و شبا کابوس میدیدم :دی

ولی خب ادمای بزرگ هم شاید جو گیر بازی بشن و فکر کنن دنیا هم اینطوریه مثلا خودشون رو جایه یه شخصیت قرار بدن و رفتار اون رو تقلید کنن منظورم اینه که فکر کنن x men هستند و میتونن مردم رو پاره کنن.

خود من حدود 2 ماهه بدجور رفتم تو کانتر!

هر پلیسی میبینم تو خودم خودم میگم یه flash بندازم بعد برم knife کنمش:دی

................
خلاصه بازی روی اکثر گیمر ها تاثیر میزاره حالا میتونه مثبت باشه یا برعکس.

pcali
29-06-2009, 06:51
درسته برای همین در کشور های پیشرفته بازی ها درجه بندی سنی میشن ESRB ولی اگر شما بالای 20 سال سن داشته باشی دیگه باید ظرفیت داشته باشی و مشکلی از نظر روحی براتون پیش نیاد چون محدودیت سنی برای این گروه که adult
به حساب میان وجود نداره

Jocker
29-06-2009, 07:04
ما كه بازي مي‌کنیم جسم و روحمان از این دنیا کنده می‌شود و پــــر می‌زند به اون دنیا....

به خاطر همین از هرگونه آسیب‌های جسمی و روحی در امان هستیم...

فعلن هم زنده هستیم تا ببینم آخر بازی نه آخر عمرم چطوری می‌شه اگر خوب نشد برگردیم از cheekpoint آخر دوباره شروع کنیم...

alex_pk
29-06-2009, 07:12
درسته برای همین در کشور های پیشرفته بازی ها درجه بندی سنی میشن ESRB ولی اگر شما بالای 20 سال سن داشته باشی دیگه باید ظرفیت داشته باشی و مشکلی از نظر روحی براتون پیش نیاد چون محدودیت سنی برای این گروه که adult
به حساب میان وجود نداره

البته تو ایران هم داریم این درجه بندی سنی رو
Esra

خیلی وقت نیست راه افتاده.

Leon-117
29-06-2009, 07:13
اثرات كيلو چنده؟تو اروپا اثراتي در كار نيست.چون اونجا يه چيزي به اسم رده بندي سني وجود داره كه اينجا هم داره تشكيل ميشه.اما اونجا فرهنگ سازي شده و مثلا من 10 سالمه مي خوام gears of war2 بازي كنم به داداش بزرگم بگم بره برام بخره اون همچين كاري نمي كنه پس اثرات برا سن هاي كم تو آسيا وكشور هاي مثل كشور خودمون هست.(من13سالمه اون10سال مثال بود)

soltanarash
29-06-2009, 07:42
ممنون من هم مشكل جسمي پيدا نكردم اما ميگن ادم چاق ميشه در حالي كه من متوسطم چشمام هم اصلا ضعيف نيست مانيتورم هم محافظ چشم نداره.

آقا من بدجوری وزن اضافه کردم.ولی الآن می رم ورزش.خود بخود کامپیوتر روی احساسات تاثیر می ذاره.مثلا من خیلی بیشتر عصبانی می شم.:angry:

A M I R G A M E R
29-06-2009, 08:51
اره همين يارو ميبيني 22 سالشه بازي ميكنه پرخشاشگر ميشه زود از كوره در ميره عصباني ميشه اضافه وزن ميگيره چشماش ضعيف ميشه.

pcali
29-06-2009, 09:14
البته تو ایران هم داریم این درجه بندی سنی رو
Esra

خیلی وقت نیست راه افتاده.

سلام درسته اما تا فرهنگ سازی بشه راه زیادی داریم به نظر من ما اول باید در کشور قانون کپی رایت رو رعایت کنیم در غیر این صورت رعایت این قانون در کشور که درجه بندی سنی هستش یک مقدار سخت میشه دیگه خودتون واردید :10:

A M I R G A M E R
29-06-2009, 09:30
به نظر خود من تو ايران حتي 1 درصد هم به رده ي سني توجهي ندارند!!!!!!!من خودم برادرم تمام سري سايلنت هيل و رزيدنت اويل را تا اخر برده همونم بود كه ايكس باكسمو سه چراغه كرد.برادرم 8سالشه و شب هميشه خواب نمسيس را ميبينه ميگه تو حمومونه و جرات نميكنه بره حموم پس تاثير داره اما روي بچه ها بيشتر از بزرگترها تاثير داره.

bersam
29-06-2009, 09:43
من فقط یکم پرخاش گر هستم !‌ و اصلا هم وزن و این صوبتام زیاد نشده !‌ کم هم نیست‌ !‌ البته من ورزشم هم منظمه !‌ :دی ولی به طور متوسط شاید ۱۲ ساعت پای کامپیوتر هستم ! از بین این هم حدودا نصف کمترش بازیه !‌ بیشتر تو نت چرخ می زنم !‌

A M I R G A M E R
29-06-2009, 09:54
من فقط یکم پرخاش گر هستم !‌ و اصلا هم وزن و این صوبتام زیاد نشده !‌ کم هم نیست‌ !‌ البته من ورزشم هم منظمه !‌ :دی ولی به طور متوسط شاید ۱۲ ساعت پای کامپیوتر هستم ! از بین این هم حدودا نصف کمترش بازیه !‌ بیشتر تو نت چرخ می زنم !‌
خوبه شما چند سالتونه من كه پرخاشگريم بيداد ميكنه هر كي يكم حرف بزنه سريع جوابي تند بهشد ميدم يا با اون وارد دعوا ميشم .:21:

Jocker
29-06-2009, 10:12
من چند وقت پیش توی یک مجله پزشکی خواندم که پزشکان انگلیسی برای انجام عمل جراحی خیلی سخت قبلش چند ساعت بازی کامپیوتری انجام می‌دهند تا تمرکز بالایی بدست بیاورند...

این هم یکی از اثرات خوب بازی ....

A M I R G A M E R
29-06-2009, 10:53
حالا ما مونديم چه بازي انجام ميدن اكشن ادونچر يا ترسناك؟؟؟؟دي:

C. Breezy
29-06-2009, 10:59
حالا ما مونديم چه بازي انجام ميدن اكشن ادونچر يا ترسناك؟؟؟؟دي:

Pinball بازی می کنند :27:

mf.designing
29-06-2009, 11:10
به نظر من که تاثیرات مثبتش از منفیش خیلی بیشتره ! (با توجه به وضع خراب جامعه ما !)
تنها عیبی که من در بازی میبینم (اگه زیاده از حد باشه) یکی دردهایی مثه کمر درد هست و دیگری عقب ماندگی درسی !
که هر دوتاشون راهه حل داره : 1-یادگیری درست نشستن + استفاده از صندلی اورگونومیک ! 2-بازی برای اوقات فراغت نه شب امتحان و سال کنکور ، اون هم بی برنامه ریزی (مثه خودم!)

C. Breezy
29-06-2009, 11:12
به نظر من که تاثیرات مثبتش از منفیش خیلی بیشتره ! (با توجه به وضع خراب جامعه ما !)
تنها عیبی که من در بازی میبینم (اگه زیاده از حد باشه) یکی دردهایی مثه کمر درد هست و دیگری عقب ماندگی درسی !
که هر دوتاشون راهه حل داره : 1-یادگیری درست نشستن + استفاده از صندلی اورگونومیک ! 2-بازی برای اوقات فراغت نه شب امتحان و سال کنکور ، اون هم بی برنامه ریزی (مثه خودم!)
من یه کم سردرد هم میشم ، البته موقعی که سر درد میشم برای اینکه دردش رو فراموش کنم دوباره می شینم پای کامپیوتر : دی

Khashayar King
29-06-2009, 11:14
تنها 10 درصد والدين جهان ، بازيهاي رايانه اي را پس از بررسي براي فرزندشان تهيه مي کنند.
امار امریکا و اروپا 90 % بودا

حالا بیخیال !

منم چشمام ضعیف شده ! ولی خوبه همه بهم میگن اقا مهندس ! :دی

تاثیر روی اخلاق و شخصیتم نداشته ! نه ادم کشتم ! نه سیگار و مواد میکشم ! نه میرم خیابون ریسینگ ! نه میرم ماشین دزدی !

و لازم به ذکر هست که اگه تو سن بلوغ هستین ! اگه خودتون متوجه پرخاشگری و عصبانیت خودتون میشین اون برای بازی نیست

برای سنتون هست ! و چند سال بعدش خوب میشه !

با تشکر ، خشایار

A M I R G A M E R
29-06-2009, 11:22
خشايار جون من 19 سالمه متوجه پرخاشگريم هم ميشم اقاي مهندس جون!!!!

soltanarash
29-06-2009, 13:07

آقا شما خیلی دیگه عصبانی شما نباید بازی کنی چون جنبه بازی نداری.این نصیحتی از من بود در ضمن من 18 سالم است.

TR4NC3
29-06-2009, 13:47
آقا شما خیلی دیگه عصبانی شما نباید بازی کنی چون جنبه بازی نداری.این نصیحتی از من بود در ضمن من 18 سالم است.

مگه امیر عصبانی میشد و من نمیدونستم ؟ :27:

من فقط بیش از حد game over بشم دیگه اون وقت کسی نمیتونه باهام حرف بزنه :31:

bersam
29-06-2009, 15:11
امار امریکا و اروپا 90 % بودا

حالا بیخیال !

منم چشمام ضعیف شده ! ولی خوبه همه بهم میگن اقا مهندس ! :دی

تاثیر روی اخلاق و شخصیتم نداشته ! نه ادم کشتم ! نه سیگار و مواد میکشم ! نه میرم خیابون ریسینگ ! نه میرم ماشین دزدی !

و لازم به ذکر هست که اگه تو سن بلوغ هستین ! اگه خودتون متوجه پرخاشگری و عصبانیت خودتون میشین اون برای بازی نیست

برای سنتون هست ! و چند سال بعدش خوب میشه !

با تشکر ، خشایار
بله شايد ... ولي خب به هر حال بي تاثير هم نيست ... يكم هم باعث ميشه كه طرف Goshe GIR !!! بشه !!! :دي

S.Y.K
29-06-2009, 15:36
سلا م دوستان
باید بگم این بازی ها ممکنه روی یه نفر تاثیراتش بیشتر باشه و روی یه نفر کمتر
این بازی ها برای خیلی ها تنها راه سرگرمی هستن و از یه طرف بعضی از همین بازی ها توی بعضی از مراحل به شدت اعصاب خورد کن هستن.مثلا من که تنها راه سرگرمیم همین بازی هاست.اگه نباشه نابود میشم.واگه باشه در بعضی موارد باعث اعصاب خوردی.ولی میام اون حالت وابستگی رو که دارم ترجیهمی دم به اون اعصاب خوردی.این تو مرور زمان ممکنه این قدر تکرار بشه که باعث پرخاشگری ما بشه.
اما باید گفت
شما اگه توی یه بازی عصبانی بشید چی کار می کنید
لطفا هر کسی میاد جواب بده
خوب من که اکثر وقتاغ توی خودم می ریزم و نگه می دارم درون خودم
بعضی وقتا هم با مشت زدن به دیوار تخلیه می کنم این عصبانیت رو
در بعضی موارد هم دیده شده دیسک بازی رو خورد می کنم
وقتی با کامپیوتر بازی می کردم رو کیبورد مشت میزدم
موس رو پرت می کردم
البته از وقتی که در انجام بازی ها حرفه ای تر شدم دیگه از این کارها خبری نیست و به خاطر اینکه آدم عاقل تر شده ترجیه می ده این حرکات احمقانه رو انجام نده و توی خودش نگه داره
در نتیجه به جایی می رسه که تا یه بگو مگوی ساده پیش اومد در گیر بشه و با عصبانیت تمام کار خودشو پیش ببره
من وقتی داستان بازی های هیجان آور و استرس آور رو می خونم خیلی خوشم میاد تقریبا همه همین طور هستن پسبازی رو خریداری می کنن ولی بعضی وقتا شما دارید توی یه فضای تاریک با صداهای دلهره آور ضربان قلب 200 در بازی حرکت می کنید که ناگها یه چیزی ناگهانی از یه جایی بهتون حمله می کنه.علاوه بر اینکه یه اعصاب خوردی اولیه داره خیلی بهتون فشار وارد میشه.بعد جالب اینه که تعداد تیرهای اسلحه هاتونم کمه شکست می خورید و دیگه عصبانیتتون چند برابر شده در حالی که مملو از استرس هستید.در اینجا باید گفت شاید یعد از عصبانی شدن در یک بازی آدم باید خودشو تخلیه کنه چون با ریختن این خشم به درون خودش داره ضربه ی بزرگی رو به اعصاب و روان خودش می زنه.اون حرکاتی که ما بهش میگیم حرکات احمقانه شاید تنها راهی باشه که مانع آسیب به اعصاب ما میشه
ولی برای من سواله
!)چه جوری خودمونو تخلیه کنیم
2)اصلا این کار برای جلوگیری از پرخاشگری ها مفیده؟
3)آیا اصلا این راه موثره شاید ما به هر حال با این بازی ها به اعصابمون لطمه می زنیم و هیچ راهی برای جلوگیری از این لطمه وجود نداره حتی با تخلیه کردن عصبانیت
باید خدمت دوستان عرض کنم عوارض ممکنه بعد از مدت های طولانی خودشو نشون بده
حالا خواهشی که دارم اینه که در کنار بحث به سوال های بالا و سوالی که با قرمز رنگ نوشتم جواب بدید

Khashayar King
29-06-2009, 15:58
به نظر من شما بیش از حد بازی میکنی !! حتما پیگیرش باش

تایید میشه

من که اکثر وقتاغ توی خودم می ریزم و نگه می دارم درون خودم
بعضی وقتا هم با مشت زدن به دیوار تخلیه می کنم این عصبانیت رو
در بعضی موارد هم دیده شده دیسک بازی رو خورد می کنم
وقتی با کامپیوتر بازی می کردم رو کیبورد مشت میزدم
موس رو پرت می کردم
البته از وقتی که در انجام بازی ها حرفه ای تر شدم دیگه از این کارها خبری نیست و به خاطر اینکه آدم عاقل تر شده ترجیه می ده این حرکات احمقانه رو انجام نده و توی خودش نگه داره
در نتیجه به جایی می رسه که تا یه بگو مگوی ساده پیش اومد در گیر بشه و با عصبانیت تمام کار خودشو پیش ببره
من وقتی داستان بازی های هیجان آور و استرس آور رو می خونم خیلی خوشم میاد تقریبا همه همین طور هستن پسبازی رو خریداری می کنن ولی بعضی وقتا شما دارید توی یه فضای تاریک با صداهای دلهره آور ضربان قلب 200 در بازی حرکت می کنید که ناگها یه چیزی ناگهانی از یه جایی بهتون حمله می کنه.علاوه بر اینکه یه اعصاب خوردی اولیه داره خیلی بهتون فشار وارد میشه.بعد جالب اینه که تعداد تیرهای اسلحه هاتونم کمه شکست می خورید و دیگه عصبانیتتون چند برابر شده در حالی که مملو از استرس هستید.در اینجا باید گفت شاید یعد از عصبانی شدن در یک بازی آدم باید خودشو تخلیه کنه چون با ریختن این خشم به درون خودش داره ضربه ی بزرگی رو به اعصاب و روان خودش می زنه
ولی برای من سواله
2)اصلا این کار برای جلوگیری از پرخاشگری ها در آینده مفیده؟
3)آیا اصلا این راه موثره شاید ما به هر حال با این بازی ها به اعصابمون لطمه می زنیم و هیچ راهی برای جلوگیری از این لطمه وجود نداره؟
حالا خواهشی که دارم اینه که در کنار بحث به سوال های بالا و سوالی که با قرمز رنگ نوشتم جواب بدید

با این حرفات کاملا موافقم !

اول از همه بگم باید با توجه به شخصیت و خصوصیات خودتون یک بازی رو بخرید ! نرید هرچی جدیده بخرید ! این خیلی مهمه ! برای

منم پیش اومده اعصابم خورد شده باشه ! مثلا دارید Resident Evil بازی میکنید ! نخسش مهم نیست ! یهو یه زامبی از پشت

دیوار میپره رو بروتون ! مطمعنا ! خودتون رو پرت میکنید یا داد میزنید ! شما جنبه بازی ترسناک رو ندارید ! اگه میخواید داشته

باشید باید حسشو تقویت کنید ! مثلا انقد بازی رو برید که براتون عادی بشه !

شما اگه توی یه بازی عصبانی بشید چی کار می کنید
لطفا هر کسی میاد جواب بده

وقتی اعصابم خورد میشد ! یا دسته کنسول رو پرت میکردم یا این کیبورد بی نوا رو له ! ولی الان دیگه این طوری نیست ! سعی

کنید وقتی سر یه جای اعصاب خرد کن گیر کردید ! بازی رو سیو کنید از بازی بیاید بیرون ! بعدش یه چرخی توی نت بزنید ! یا برین

بیرون ! یه بطری اب هم همیشه پیشتون باشه ! این از دسته کنسولتون هم مهمتره ! و شرط میبندم وقتی ارام شدین دوباره سر

بازی برید اون قسمت رو به راحتی اب خردن رد میکنید !

2)اصلا این کار برای جلوگیری از پرخاشگری ها در آینده مفیده؟
3)آیا اصلا این راه موثره شاید ما به هر حال با این بازی ها به اعصابمون لطمه می زنیم و هیچ راهی برای جلوگیری از این لطمه وجود نداره؟

هیچ وقت بیش از ندازه بازی نکنید سعی کنید روزی حد اکثر 3 تا 4 ساعت بازی کنید ! هم برای خودتون خوبه هم برای کنسول یا

پی سی تون !

برید ورزش کنید ! سعی کنید بیشترین لذت رو ببرید ! بیرن برید ! اینا جواب میده !

در ضمن بازیها خیلی هم خوبن تجربه نشان داده کسانی که بازی های کامپیوتری رو نجام میدن کمت ره بیماری های فراموشی و

الزایمر (اگه درست نوشته باشم) دچار میشن !

من خودم متوجه شدم که خیلی نسبت به قبل زرنگ تر و هوشیار تر شدم !

با تشکر ، خشایار

A M I R G A M E R
29-06-2009, 17:30
من وقتي اعصباني ميشم دستم را گاز ميگيرم .با مشت تو شيشه ي مانيتور ميزنم .موهامو ميكنم .به برادرم ميزنم كنسول را خاموش ميكنم. كيس را از توي ميز ميارم بيرون سير كتكش ميزنم سي دي باز ي را خورد نميكنم چون بعدا پشيمون ميشم!!!!!!
يا اينكه ميپرم بيرون از اتاقم دادو هوار راه ميندازم .
در جواب سلطان ارش هم بگم كه شما بهتره بازي نكنيد من از 7 سالگي بازي ميكنم هيچيم نشده در جواب جناب اقاي مهندس هم بگم كه من بيش بيش از حد بازي ميكنم سوالي باشه؟؟؟؟
در جواب S.Y.Kهم بگم كه دستت درد نكنه ممنون خيلي گلي.
در جواب O M I Dهم بگم من اعصباني نميشم؟؟؟؟؟؟؟

alex_pk
29-06-2009, 17:57
سلام درسته اما تا فرهنگ سازی بشه راه زیادی داریم به نظر من ما اول باید در کشور قانون کپی رایت رو رعایت کنیم در غیر این صورت رعایت این قانون در کشور که درجه بندی سنی هستش یک مقدار سخت میشه دیگه خودتون واردید

این مورد هم در حال انجام
در آینده ای نه چندان دور شاهد این مورد خواهیم بود.

والا بنده که تو بازهای عصبانی نمیشم
اکثر بازی هارو انقدر منحتاط میرم که به مشکلی بر نمیخورم بجز این کرایسسی warhead که میرفتم تو دل دشمن./

saeed_cpu_full
29-06-2009, 17:59
من وقتی عصبانی بشم خون و خون ريزی به پا ميكنم ... سر همه داد ميزنم ... ميخوام بزنم تو سر ايكس باكس ولی دلم نمياد !!
بعدش يه لحظه چشمام رو ميبندم بعد باز ميكنم ميبينم كل دشمنام مردن !! اين يه تيكش چينی‌ بود !!!

S.Y.K
29-06-2009, 18:32
سعی

کنید وقتی سر یه جای اعصاب خرد کن گیر کردید ! بازی رو سیو کنید از بازی بیاید بیرون ! بعدش یه چرخی توی نت بزنید ! یا برین

بیرون ! یه بطری اب هم همیشه پیشتون باشه ! این از دسته کنسولتون هم مهمتره ! و شرط میبندم وقتی ارام شدین دوباره سر

بازی برید اون قسمت رو به راحتی اب خردن رد میکنید !

دقیقا خشایار جون من بارها شده وقتی یه جای بازی گیر می کنم (البته با ناراحتیو اعصاب خوردی)میام بیرون
چند ساعت بعد که میرم به راحتی اون تیکه رو رد می کنم
ولی باید توی این چند ساعت یه کارهایی کرد
مثلا باید یه کم خوابید
یه شربتی-آبی-میوه ای چیزی بخوری تا خنک بشی
یه کم آرامش فکری به دست بیاری
بعد دباره بیای بازی کنی

در جواب S.Y.Kهم بگم كه دستت درد نكنه ممنون خيلي گلي
دمت گرم امیر جون
کوچیکتیم

من وقتی عصبانی بشم خون و خون ريزی به پا ميكنم ... سر همه داد ميزنم ... ميخوام بزنم تو سر ايكس باكس ولی دلم نمياد !!
ای کلک
پس که دلت نمیاد تو سر ایکس باکست بزنی
من هنوز به پرت کنسول نرسیدم
ایشالله بازی اعصاب خورد کن به تورم خورد کنسولو پرتش کردم خبرتون می دم ببینید چه حالی داره:27:

اما یه چیز دیگه بدترین بازی که اعصاب شما رو خورد کرده چی بوده؟
من همین جا باید بگم در این مورد ninja gaiden 2 بی نظیره
یعنی فکر کنم حدودا 400000000000000 محقق روش کار کردن که چه جوری اعصاب مردمو خورد کنن
کسانی که بازی کردن می دونن

milky way
29-06-2009, 19:28
همش بستگی به خوده آدم و شخصیتش و تفکراتش داره، بازی یا هرچیزه دیگه روی هر فردی میتونه تأثیر بزاره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Khashayar King
29-06-2009, 20:24
جواب جناب اقاي مهندس هم بگم كه من بيش بيش از حد بازي ميكنم سوالي باشه؟؟؟؟
مشکلت همینه دیگه امیر جان ! حالا ما یه چیزی گفتیم تیکه ننداز !

دقیقا خشایار جون من بارها شده وقتی یه جای بازی گیر می کنم (البته با ناراحتیو اعصاب خوردی)میام بیرون
چند ساعت بعد که میرم به راحتی اون تیکه رو رد می کنم
ولی باید توی این چند ساعت یه کارهایی کرد
مثلا باید یه کم خوابید
یه شربتی-آبی-میوه ای چیزی بخوری تا خنک بشی
یه کم آرامش فکری به دست بیاری
بعد دباره بیای بازی کنی
دقیقا باهات موافقم !

با تشکر ، خشایار

pcali
01-07-2009, 07:02
این مورد هم در حال انجام
در آینده ای نه چندان دور شاهد این مورد خواهیم بود.

والا بنده که تو بازهای عصبانی نمیشم
اکثر بازی هارو انقدر منحتاط میرم که به مشکلی بر نمیخورم بجز این کرایسسی warhead که میرفتم تو دل دشمن./

سلام دقیقا کی قراره این کار انجام بشه من فکر کنم نوه های من هم PC game piracy بشن :31:
دیگه مملکت ما اینه:31: والا حقیقتا من خودم عذاب وجدان دارم چکار کنم دستم نمیرسه پول ندارم بدبختم میخوام بازی کنم چکار کنم که پول کشورم ارزش نداره

PC gaming isn't dead. PC gaming – the old model – probably is. Secure PC gaming is the future – it's going to thrive and we've all got to get on that

loomina
02-07-2009, 23:17
به نظر من بازي رو كسي ناثير جدي ميزاره كه روحيه يا اعتماد به نفس نداشته باشه.
بر روي كساني كه خودشونو باور دارن و با اعتماد به نفس هستن شايد تاثير بزاره ولي تاثيره كمتري خواهد بود و اونقدر نيست كه به چشم بياد.:10:

resident_evil
02-07-2009, 23:25
به نظر من بازي رو كسي ناثير جدي ميزاره كه روحيه يا اعتماد به نفس نداشته باشه.
بر روي كساني كه خودشونو باور دارن و با اعتماد به نفس هستن شايد تاثير بزاره ولي تاثيره كمتري خواهد بود و اونقدر نيست كه به چشم بياد.:10:

تکبیـــــــــــــــــر ! البته میتونه روی احساسات آدم تاثیر بزاره ! به هر حال یه سری بازی ها هستن که گیمر رو شدیدا درگیر میکنن !

loomina
02-07-2009, 23:45
تکبیـــــــــــــــــر ! البته میتونه روی احساسات آدم تاثیر بزاره ! به هر حال یه سری بازی ها هستن که گیمر رو شدیدا درگیر میکنن !

نميدونم اين تكبــــيـــــــــر شما براي چي بود؟! ولي به فال خير ميگيرمش!
خب در اين كه شكي نسيت كه بعضي از بازي ها گيمر رو به شدت درگير ميكنن ول حدي داره و حدش هم به خاطر همون پست قبليم مشخص ميشه. من شخصا به اين باورم.
مثلا فرض كنيد كسي كه تو جامعه جايگاه خوبي نداره مطمئنن بعضي بازي ها تاثير زيادي روي طرف ميزارن.

mehdy.z
03-07-2009, 01:14
نميدونم اين تكبـــــــــــــر شما براي چي بود؟! ولي به فال خير ميگيرمش!
خب در اين كه شكي نسيت كه بعضي از بازي ها گيمر رو به شدت درگير ميكنن ول حدي داره و حدش هم به خاطر همون پست قبليم مشخص ميشه. من شخصا به اين باورم.
مثلا فرض كنيد كسي كه تو جامعه جايگاه خوبي نداره مطمئنن بعضي بازي ها تاثير زيادي روي طرف ميزارن.
بابا منظور نوید جون تکبیر(الله اکبر:31:)بود نه تکبر!!
ولی من به شخصه یه بازی که داستان درست وحسابی داشته باشه رو به بهترین فیملهای روز( که معمولا تاثیرش چند برابر بازیه) ترجیح می دم:46:

sargeras
03-07-2009, 12:11
من از دوازده سالگی تا حالا که هجده سالمه مثل موتادها دارم بازی میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم ولی تازگی ها چشم هام درد میگیره .پرخاشگر هم شدم خصوصا وقتی خانواده میگن: <بلند شو دیگه بسه> عصبانی میشم
موقع عصبانیت در اثر game over شدن هم با مشت میزنم روی میز
ولی یه سوال به نظر شما می ارزه آدم وقتشو پای بازی هدر بده ؟

aghamajid1369
03-07-2009, 12:38
من از دوازده سالگی تا حالا که هجده سالمه مثل موتادها دارم بازی میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم ولی تازگی ها چشم هام درد میگیره .پرخاشگر هم شدم خصوصا وقتی خانواده میگن: <بلند شو دیگه بسه> عصبانی میشم
موقع عصبانیت در اثر game over شدن هم با مشت میزنم روی میز
ولی یه سوال به نظر شما می ارزه آدم وقتشو پای بازی هدر بده ؟
والا به نظر من بهتره.
تا اینکه بریم با رفیق نا باب معتاد بشیم یا ایدز بگیریم :دي
اون هم توی این جامعه سالم که کار فراوون ریخته :دي

SileNTz
25-07-2009, 11:15
من وقتی بازی میکنم خستگیم در میره راحت میشم!!!!

اما اگه وسط بازی کسی مزاحمم بشه!!! شهید میشه!!!! البته اگه god of war بازی کرده باشم!!

دوستان کسی میدونه که چرا وقتی من هر بازی میکنم تا دو سه روزی مثل اون میشم؟؟؟؟؟

واقعا میگم اصلا شوخی نمیکنم!!!! چون من الآن sims بازی کردم یکی آرام هستم!!!!

لطفا یکی منو راهنمایی کنه که چطوری بازی کنم؟؟؟
تا مثل شخصیت بازی نشم!!!!

pcali
25-07-2009, 12:12
من وقتی بازی میکنم خستگیم در میره راحت میشم!!!!

اما اگه وسط بازی کسی مزاحمم بشه!!! شهید میشه!!!! البته اگه god of war بازی کرده باشم!!

دوستان کسی میدونه که چرا وقتی من هر بازی میکنم تا دو سه روزی مثل اون میشم؟؟؟؟؟

واقعا میگم اصلا شوخی نمیکنم!!!! چون من الآن sims بازی کردم یکی آرام هستم!!!!

لطفا یکی منو راهنمایی کنه که چطوری بازی کنم؟؟؟
تا مثل شخصیت بازی نشم!!!!

دوست عزیز راحت باش زیاد خودتو ناراحت نکن هر چیزی رو همون جور بگیری میگذره تو اگه gta بزنی چکار میکنی فکر کنم تمام ملت رو میکشی:31:

SileNTz
25-07-2009, 12:27
دوست عزیز راحت باش زیاد خودتو ناراحت نکن هر چیزی رو همون جور بگیری میگذره تو اگه gta بزنی چکار میکنی فکر کنم تمام ملت رو میکشی:31:

آره دقیقا همین طوره مخصوصا تو شلوغی های تهران!! خواستم از کرمانشاه بکوبم برم تهران!!!:21:

چون اون موقع gta iv زیاد بازی کرده بودم!!!:5::5:
خاطره شماره 1:
یادمه یک بار کشتی کچ بازی کردم بعدشم یه مسابقه دیدم!!!:5:

خونمون شده بود رینگ کشتی کج!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی حال داد!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcali
25-07-2009, 12:56
آره دقیقا همین طوره مخصوصا تو شلوغی های تهران!! خواستم از کرمانشاه بکوبم برم تهران!!!:21:

چون اون موقع gta iv زیاد بازی کرده بودم!!!:5::5:

یادمه یک بار کشتی کچ بازی کردم بعدشم یه مسابقه دیدم!!!:5:

خونمون شده بود رینگ کشتی کج!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی حال داد!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس اگه وقت کردی یه کم فوتبال دستی بازی کن اعصابت بیاد سر جاش تا فکر شخصیتهای بازی از سرت بره بیرون:31:

SileNTz
25-07-2009, 19:32
پس اگه وقت کردی یه کم فوتبال دستی بازی کن اعصابت بیاد سر جاش تا فکر شخصیتهای بازی از سرت بره بیرون:31:

بابا فوتبال دستی از کجا بیارم!!!!

امشب قراره silent hill بازی کنم به نظر شما به چی تبدیل میشم؟؟؟

میترسم شب کابوس ببینم!!!!

خاطره شماره 2:

داشتم فوتبال بازی میکردم یهو برامو مهمون اومد که خیلی مزاحم شدن خواستم خون بچشونو بریزم اما روم نشد!!!:31::31:

شاسن آوردن که فوتبال بازی میکردم اگه god of wor بازی میکردم........!!!

B U L U T
25-07-2009, 20:48
به نظر من بعد از بازی خشن بهتره یه موزیک ارام بخش یا شاد گوش کنید تا یه کمی حالت تعادل رو بدست بیارید.

SileNTz
25-07-2009, 20:54
به نظر من بعد از بازی خشن بهتره یه موزیک ارام بخش یا شاد گوش کنید تا یه کمی حالت تعادل رو بدست بیارید.

آخه من وقتی بازی میکنم دیونه میشم باید هیچی دور و ورم نباشه چون از کار میفته!!!!

خاطره شماره 3: البته این یکی خابشو دیدم!!

یک بار با کراتوس جنگ کردم نامرد منو یه لقمه حروم کرد بعد رفتم جهنم بعد من یاد خودش اوفتادم که از جهنم فرار میکرد بعد منم فرار کردم!!!:31::31:

یهو دیدم هستم تو خونه!!!

شوخی نمیکنم من این خابو واقعا دیدم!!!:21:

sinak3
25-07-2009, 21:27
من که با بازی کردن آرامش میگیرم.روزی حد اقل 6 ساعت بازی میکنم.به نظرم بازی خیلی در آموزش زبان انگلیسی خوبه.میتونه واقعا مفید باشه.مثلا GTA IV به نظرم باید بدن مردم ایران بازی کنن تا نحوه ی برخورد با نیروهای ... رو یاد بگیرن.:31:

MAHDIAGENT47
25-07-2009, 21:58
من که با بازی کردن آرامش میگیرم.روزی حد اقل 6 ساعت بازی میکنم.به نظرم بازی خیلی در آموزش زبان انگلیسی خوبه.میتونه واقعا مفید باشه.مثلا GTA IV به نظرم باید بدن مردم ایران بازی کنن تا نحوه ی برخورد با نیروهای ... رو یاد بگیرن.:31:
بر خورد با نيروهاي .... رو باهات هستم منم كه روزي 12 ساعت بازي رو شاخشه اگرم شنگول باشم 24 ساعت تمام (شوخي) :27::27::27:

SileNTz
25-07-2009, 22:04

ای ول تو هم که مثله خودمی!!!

منم آرامش میگیرم ولی نمیدونم چرا شبیه شخصیت بازی میشم!!!

sinak3
25-07-2009, 22:34
ای ول تو هم که مثله خودمی!!!

منم آرامش میگیرم ولی نمیدونم چرا شبیه شخصیت بازی میشم!!!

ببین بازی میتونه خیلی خوب باشه.نباید بزاری این احساسات از درون خرابت کنه.بازی رو فقط برای سرگرمی انجام بده.اینو واسه خودت میگم.

SileNTz
26-07-2009, 00:04
ببین بازی میتونه خیلی خوب باشه.نباید بزاری این احساسات از درون خرابت کنه.بازی رو فقط برای سرگرمی انجام بده.اینو واسه خودت میگم.

ممنون از راهنمایی !!!:31:

باشه سعی میکنم که زیاد توهم نگیرم:20::20::20:

اما من اگه بدون بازی بمونم کنترل خودمو از دست میدم!!!

و شب خواب بازی میبینم!!!

mf.designing
26-07-2009, 00:11
ولي دوستان خوداييش توهم و يه جوري ترس رو در صورت اعتياد داره ! من خودم حدود 6 ماه پيش گواهينامه گرفتم و هر وقت پشت فرمان ، فك ميكنم تو گيمم !! ميخوام يه كارهاي خاص كنم و يا از بعضي چيزها كه تو بازيها سرم اومده! مثله سوق تحت دره ميترسم !! مثل 3 روز پيش تو گردنه هاي حيران وقتي به اين پيچهاي كنار جاده ميرسيدم ، ياده GTA san ميفتادم و مو به تنم سيخ ميشد !!!!

SileNTz
26-07-2009, 00:11

راستی دوست عزیز نمیخوا خودتو واسه من نا راحت کنی !!!!

من که زیاد شبیه اونا نمیشم!

اما خیلی از درون دوست دارم مثل اونا بشم به همین دلیل خودمو مثل اونا میکنم!!!!

sinak3
26-07-2009, 10:19
ولي دوستان خوداييش توهم و يه جوري ترس رو در صورت اعتياد داره ! من خودم حدود 6 ماه پيش گواهينامه گرفتم و هر وقت پشت فرمان ، فك ميكنم تو گيمم !! ميخوام يه كارهاي خاص كنم و يا از بعضي چيزها كه تو بازيها سرم اومده! مثله سوق تحت دره ميترسم !! مثل 3 روز پيش تو گردنه هاي حيران وقتي به اين پيچهاي كنار جاده ميرسيدم ، ياده GTA san ميفتادم و مو به تنم سيخ ميشد !!!!

گردنه حیران واقعا کیف میده من وقتی اونجام یاد FUEL با دره هاش می افتم.:31:

IceLord
26-07-2009, 10:49
بابا بیخیال...

بازی روی همه تاثیر می ذاره ولی با بالا رفتن سن به شدت اثرش کم میشه...

من خودم از 5 سالگی شروع به بازی کردن تا الان که 22 سالم داره تموم میشه. از اول هم به شکل افراطی بازی می کردم ولی هیچوقت یک بازی روم اثر نزاشته یا حتی به خاطر باخت توی بازی ها عصبانی نشدم.

دوستان هم بازی رو جدی نگیرن. اسمش روشه دیگه، بازیه نه واقعیت...

.:HAMED:.
26-07-2009, 10:56
من خودم تا دوسال پیش هرچی بازی تا اون موقع بازار بود اکثرشونو تموم کرده بودم روزی 9 ساعت بازی میکردم که اثرش تنگی نفس شدید(ضعف اعصاب) و میکس بود(خیلی زود عصبانی میشدم و با اشیاء دعوا میکردم:خخخ)
خدا رو شکر الان دیگه مشکل حل شده هیچ ، گیم هم بازی نمیکنم

26-07-2009, 10:58
بابا بیخیال...

بازی روی همه تاثیر می ذاره ولی با بالا رفتن سن به شدت اثرش کم میشه...

من خودم از 5 سالگی شروع به بازی کردن تا الان که 22 سالم داره تموم میشه. از اول هم به شکل افراطی بازی می کردم ولی هیچوقت یک بازی روم اثر نزاشته یا حتی به خاطر باخت توی بازی ها عصبانی نشدم.

دوستان هم بازی رو جدی نگیرن. اسمش روشه دیگه، بازیه نه واقعیت...

ایول معلومه که خیلی عاقلی
من یادمه از شدت سماجت بازی نبرد کامیون هارو از صبح نشستم(ساعت8) تا شب ساعت 12 تموم کردم (به آخر رسوندم)
زندگیم خیلی فلاکت بار بود

A M I R 1 1 0
23-03-2010, 22:23
اين كه تاپيك خودمه :دي

در مورد اثرات بازي ها نگيد كه دلم خونه يه بار جو Miror Edge زد به سرم از پشت بو خونه ي خودمون مثل جت لي پريدم روي پشت بوم خونه ي همسايه اونوقت اونم با گرز افتاد دنبالم:31:
يه بار هم جو دانته را گرفته بودم ===>>>((((:46:..:40:..:11:..:10:..:21:))))
يه بار هم تفنگ اسباب بازي خريده بودم برم مثل بد كمپاني 2 بكنم زدم چشم برادرمو در اوردم برام دردسر شد:31:

sinak3
23-03-2010, 22:29
اين كه تاپيك خودمه :دي

در مورد اثرات بازي ها نگيد كه دلم خونه يه بار جو Miror Edge زد به سرم از پشت بو خونه ي خودمون مثل جت لي پريدم روي پشت بوم خونه ي همسايه اونوقت اونم با گرز افتاد دنبالم:31:
يه بار هم جو دانته را گرفته بودم ===>>>((((:46:..:40:..:11:..:10:..:21:))))
يه بار هم تفنگ اسباب بازي خريده بودم برم مثل بد كمپاني 2 بكنم زدم چشم برادرمو در اوردم برام دردسر شد:31:

میگم داش امیر داری تو یه دنیای دیگه سیر میکنی ها :27:. یه کم از دنیای بازی فاصله بگیر آخرش میشی مثل نیکو تو gta iv شیش ستاره میشی با تانک میریزن رو سرت:31::31::10:
یا مثل پروتوتایپ جو گیر میشی از برج 10 طبقه میپری پایین چیز میشی .... آهان ... نیمرو:31:

Hadijooon
23-03-2010, 23:00
برا داشـــــــــتون که اثر جسمی نداشته ولی اثر روحی داشته. یه مدت من خیلی شطرنج بازی میکردم تو خواب همش مهره میدیدم جلوم صف میکشیدن اشکم در میومد اخه من یه نمه خواب خوشگل موشگل زیاد میبینم جای دوستان خالی برا حال و حول :35::15:
تا بازی میکردیم رسیدیم به این dota خدا خیرش بده اونی که به ما این گیمو داد، شب خوابشو میبینیم صب که پا میشیم تو مخم همش اینه که برا فلان هیرو چی ببندم خدا رو خوش بیاد. اخرین بازی هم که تموم کردم evil 5 بود که یه هفته بعد بازی، شب خواب ملت بی دست و پا دل روده بیرون زده دیدم که بدترین خواب زندگیم بود. حالا الان که به حالت نرمال برگشتیمو دوباره زدیم تو کاره خوشگل موشگلا :26:

A M I R 1 1 0
23-03-2010, 23:23
میگم داش امیر داری تو یه دنیای دیگه سیر میکنی ها :27:. یه کم از دنیای بازی فاصله بگیر آخرش میشی مثل نیکو تو gta iv شیش ستاره میشی با تانک میریزن رو سرت:31::31::10:
یا مثل پروتوتایپ جو گیر میشی از برج 10 طبقه میپری پایین چیز میشی .... آهان ... نیمرو:31:

با با سينا جون اگه فاصله بگيرم كه اينجوري ميشم====>>>> :34:

املت خوبه يا اين بالاييه؟؟؟؟

ILLIDAN-D
23-03-2010, 23:43
اثراتی که خودم تجربه کردم

من کسی بودم که در روز 15 ساعت WoW بازی می کردم

اثرات :

1 - ریزش مو > این حالت برای یکی دیگر از دوستانه من هم که شدیدا بازی می کرد پیش اومد

2 - شدیدا پرخاشگر شده بودم

3 - دور شدن از جامعه - خانواده - دوستان

4- کم شدن حوصله برای حضور در جمع یا مکان های شلوغ

5 - بی خوابی

6 - چشمام موقع خوب و بیداری یک دفعه روشن می شدن یه جور شبیه Flash شدن ! :2:

7 - پایین اومدن عکس العمل فیزیکی

8 - افت تحصیلی شدید که تموم کردم درسامو با همون افت

9 - چاغ شدن ( بعضی از دوستانم شدیدا لاغر شدن ولی رو من اینجوری اثر کرد )

جالب اینجاست که به هر حال با تمام وجودم از بازی کردنم با این حالت شدیدا لذت می بردم

اینا مشکلات شخصی خودم هست و شاید خیلیا اصلا به این حالت ها دچار نشن و نشدن

ولی تفریح دیگه ای نیست مثلا چیکار می کردم ؟

خواهشن کسی نگه درس می خوندی یا کتاب می خوندی که قاطی می کنم :31:

Layken
24-03-2010, 00:06
اثراتی که من داشتم...
گاهی یه هدبندمی بندم مثال اسنیک به سرم
1- توی خیابون ناخوداگاه صدای اسنیک رو در میاوردم. گوشه دیوار حرکت می کردم. مثلا مخفی می شدم.
2- بی خوابی که رو شاخشه.
3- یک مدت بعد بازی اره درهارو اروم باز می کردم.
4- میدید مثلا وسط حال انگار از پشت بهم گلوله خورده تلب میافتادم زمین.
5- بعد بازی بتمن یه پارچه بلند سیاه از لحاظ طولی بلند خریدم شبا میبستم به گردم اویزون میشدم میرفتم تو ایون به سبک بتمنی میشستم.می وفتم تو حس.
6- بعد بازی call of juarez همش زیر زبونم بود SOn of Betch
7- بعد بازی اساسینز کرید یه مدت طولانی یکی از انگشتامو مثال انگشت دست الطایر با کش بستم که مثل اون مثلا قطع شده.
بازم هست ....

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 12:59 AM ----------

بعد بازی Pradise وقتی سوار ماشین میشدم می رفتم تو حس بکوبم به درو دیوار پیاده شم بینم فیزیک چطوریه.
بعد بازی دانته ایفرنو انقدر ادم خوبی شده بودم.
بعد بازی دویل می کرای مثل دانته به همه چی بی توجه میشدم.

---------- Post added at 01:05 AM ---------- Previous post was at 01:03 AM ----------

چند سال پیش تو کلوب توی صحنه اخر بازی متال گیر 3 ...موقعی که باس احترام ارتشی کردم سریع بلند شدم منم احترام کردم
ملت چشاشون زده بود بیرون.

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:05 AM ----------

یدفعه بد جوری حسش اومد دسته xbox رو مثل باتارانگ بتمن پرتاب کنم.

C0OPeR
24-03-2010, 00:16
اثراتی که من داشتم...
1- توی خیابون ناخوداگاه صدای اسنیک رو در میاوردم. گوشه دیوار حرکت می کردم. مثلا مخفی می شدم.
2- بی خوابی که رو شاخشه.
5- بعد بازی بتمن یه پارچه بلند سیاه از لحاظ طولی بلند خریدم شبا میبستم به گردم اویزون میشدم میرفتم تو ایون به سبک بتمنی میشستم.می وفتم تو حس.
7- بعد بازی اساسینز کرید یه مدت طولانی یکی از انگشتامو مثال انگشت دست الطایر با کش بستم که مثل اون مثلا قطع شده.
بازم هست ....

---------- Post added at 01:03 AM ---------- Previous post was at 12:59 AM ----------

بعد بازی Pradise وقتی سوار ماشین میشدم می رفتم تو حس بکوبم به درو دیوار پیاده شم بینم فیزیک چطوریه.

---------- Post added at 01:05 AM ---------- Previous post was at 01:03 AM ----------

چند سال پیش تو کلوب توی صحنه اخر بازی متال گیر 3 ...موقعی که باس احترام ارتشی کردم سریع بلند شدم منم احترام کردم

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:05 AM ----------

خدا رو شکر نرفتی تو کار GTA :27:
شما یه مدت به جای اکشن استراتژی بازی کن تاثیر منفی که نداره کلی فکر آدمو باز میکنه :20:

Advanced Ali-001
24-03-2010, 06:29
دوستان ميخوا ببينم شما هم اين اثرات منفي يا مثبت بازي ها را داريد من كه هيچكدوم را ندارم.

دوستان من هم که گسمر هستم عارضه ای ازش ندیدم ولی دیگه نباید صبح تاشب پشتش نشست چرا حالا عید بید میتونید بیشتر بشینید ولی خود چشم طبق گفته پزشکان عزیز احتیاج به استراحت داره وگرنه خدایی نکرده ممکنه دچار عارضه های شم وبیماری های گوناگون اون بشیم مانند آب مرواریدوکمسویی چشم و......خلاصه ممکنه باعث عارضه بد چاقی هم بشه همون اضافه وزن یا هممون میدونیم که روی صندلی موقع نشستن یه کمی قوض میکنیم که ممکنه باعث پیدا کردن قوض در بزرگ سالی بشه و.........
امید وارم دوستان رعایت کنند:11:
سال خوبی داشته باشید:40:

A M I R 1 1 0
24-03-2010, 09:58
بابا پزشك:31:

من كه 14 ساله بودم شبا از خواب پا ميشدم نا خوداگاه جيغ ميكشيدم به اينطرف و اونطرف فرار ميكردم ميخوردم به در و پنجره يه دفعه دادشم مثل اين شكلك ميشد:18: ميگفت چته ميگفتم هيچي بابا دارم شوخي ميكنم بعد اون شبو تا صبح به در و ديوار نگاه ميكردم كه نكنه نمسيس تو اويل 3 بياد بخوردم:27:
تازه اين عوارض چشمي را كه گفتي اون دو تاي اولي را دارم و لي و.... را ندارم:31:

Advanced Ali-001
24-03-2010, 10:28
بابا پزشك:31:

من كه 14 ساله بودم شبا از خواب پا ميشدم نا خوداگاه جيغ ميكشيدم به اينطرف و اونطرف فرار ميكردم ميخوردم به در و پنجره يه دفعه دادشم مثل اين شكلك ميشد:18: ميگفت چته ميگفتم هيچي بابا دارم شوخي ميكنم بعد اون شبو تا صبح به در و ديوار نگاه ميكردم كه نكنه نمسيس تو اويل 3 بياد بخوردم:27:
تازه اين عوارض چشمي را كه گفتي اون دو تاي اولي را دارم و لي و.... را ندارم:31:

ای خدا حالا ما یه مطلب پزشکی گفتیم شدیم پزشک:2:
دوست عزیز اون عوارض کودکی که گفته واسه پسراس چون عقل پسرا دیرتر از دختزا تکامل اولیشو پیدا میکنه خیلی ها هستن تو خونوادشون که پسره میتر سه دختره خوابه چون خانومای عزیز:دی
بهشون برنخوره هاااااااااااااااااا
عقلشون9سالگی کامل میشه همونطور که میدونید وعقل آقایون تو سن40سالگی که این تا لوال طبیعیشو طی کنه طول میکشه:31:

layla-p
24-03-2010, 10:47
واي چي بگم ؟!?

دست رو دلم نزار كه خونه درس و دانشگاه نميزاره حتي بريم سراغ بازي !!!
يه زماني هر چي بازي بود تا اخر ميبردم حتي چرت ترينا رو ولي ديگه درس ومشق نميزاره!!!!
اثراتي هم روم نذاشت حتي چشم هام هم هيچي نشدن...
بزاز اين تعطيلات عيدو بازي كنيم بسي لذت ببريم:31:

Hadijooon
24-03-2010, 10:53
با این همه صحبت دوستان نمیشه از بازی دست کشید رفته تو خونمون. معتاد شدیم خودمون خبر نداریم من اگه بخوام ترک کنم باید با شیمی درمانی، درمان بشم :31:

sinak3
24-03-2010, 11:14
اثراتی که من داشتم...
2- بی خوابی که رو شاخشه.
بازم هست ....

میگم حامد جان کمی از بازیا فاصله بگیر.فردا داری میری سربازی تفنگ میدن دستت فکر میکنی تو COD هستی همرو میبندی به گلوله.

Bigwarrior
24-03-2010, 11:16
روی منم اثراتی داشته:
1-معدلم تا پارسال از 19.5 بالا تر بود اما امسال که خیلی بازی می کنم معدل ترم اولم شد 16:18:(تازه من خر خونم:31:)
2-وقتی کسی خونه نیست یا خوابن آروم تو اتاق ها نشسته به سبک sam fisher راه میرم!!
3-حوصله ی انجام هیچ کاری ندارم و فقط حوصله ی کامپیوترو دارم!!
4-اکثر رفتار هام عوض شده و خیلی بد شده!!
5-هر چی پول دارم میدم واسه خرید بازی و کنسول و ...
6-خیلی بازی های آنلاین بازی می کنم و واسه همین بد جوری Adsl منفجر میشه!!:27:
7-رفتارم با خودم و خانوادم خیلی بد شده!!مخصوصا با مادرم!!خیلی هم دوست دارم مثل قبلا با هم خوب باشیم ولی دیگه نمی تونم راحت خودمو کنترل کنم!!
8-بعضی وقتا ساعت ها با خودم فکر می کنم که بازیساز شدم و می خوام بازی بسازم و ساعت ها روی خودش و داستانش فکر می کنم!!بعضی مواقع هم خودم ساعت ها نقش شخصیت اصلی رو به صورت عملی انجام میدم!!:31:(مثل sam fisher
9-چشام ضعیف بود ضعیف تر هم شد!!
10-بعضی مواقع دستم خوابش میبره!!:18:

خیلی چیزای دیگه هم هست!!
ولی در کل فکر کنم بازی کردن چیز مثبتی جز پر شدن اوقات فراغت نداشته باشه!!که البته همون اوقت هم در واقع اگه فکر کنیم در آخر چیزی جز ضرر واسمون نداره!!

A M I R 1 1 0
24-03-2010, 11:49
روي درس من كه خيلي تاثير گذاشت چون ديگه دارم يواش يواش تركمو تحصيل ميكنم:31:

123list
24-03-2010, 12:44
دیگه من به خودم قول داده ام دنبال بازیهای اکشن بخصوص از نوع +18 نمیروم وقت استراتژیک و ار پی جی

اما قبل ان که خیلی بازی میکردم از همه نوعش هر از گاهی وقت به زور میتونستم کامپیوتر را خاموش کنم و برم بسوی رختخواب اعصاب هم که کلا تعطیل چشمها هم در استانیه کوری ولی الان مدتی شده که بازیها را کم کرده ام وضعم خیلی بهتر شده است الان بازیهای جدید خشونتشون بیش از اندازه شده و واقعا وحیه ادم را از بین میبره در کل همه چیز ادم را از بین میبره

hamijoon
24-03-2010, 12:50
بين اين همه بازي كه كردم فقط دانته روم تاثير گذاشت ... دقيقا مثل دانته شده بودم يعني خودش ...

يه آدمي كه به هيچي توجه نميكردم . البته حس خيلي خوبي بود . بيخيالي :40:

A M I R 1 1 0
24-03-2010, 14:23
ديگه داريد كم كم بازي را ميكنيد مرگه موش به خدا اينجوري ها هم كه شما مگيد نيست يكي بازي كنه همه چيش از بين ميره پس ديگه بازي نكنيم بريم كراك بكشيم خيلي بهتره

Layken
24-03-2010, 14:24
دوستان GTA گفتن یادم اومد رفته بودم سوپر مارکت سره خیابون یکی اومده بود کار سریع داشت
پیاده شد رفت تو مغازه منمکه رد میشدم دیدم در ماشین بازه روشن هم هست.
اون موقع ها هم خفن Vice Sity بازی میکردم.
خدا اون روز رو نیاره پام داشت می رفت بپرم تو ماشین برو که رفتیم.

24-03-2010, 17:32
پیاده شد رفت تو مغازه منمکه رد میشدم دیدم در ماشین بازه روشن هم هست.
اون موقع ها هم خفن Vice Sity بازی میکردم.
خدا اون روز رو نیاره پام داشت می رفت بپرم تو ماشین برو که رفتیم.
ههههههههههههههههههههههههه ههه...
خخخخخخخخخخخخخخ

خب منم يه بلا ملاهايي سرم اومده بدونين خوبه
همين شيش سال پيش از تنگي نفسم داشتم ميمردم رفتيم دكتر گفت اعصاب مصاب براش نمونده .گف زياد مشغول يه چيزي ميشي كه اعصابتو ضعيف كرده و 6 ماهم طول كشيد از اون حال لعنتي دربيام

از اونجايي كه خيلي زياد دوچرخه سواري ميكنم ، دوچرخه سواريم تا سه سال پيش مثله اين جي تي اي 5 بود (همون سي جي) همه ميبستنم به فحش از بس تو پياده رو به اين و اون ميخوردم
بعدش كه تفنگ بادي خريده بودم همه چيرو نشونه ميرفتم و ميزدم كه برام گرون تموم ميشد(اون موقع ها بازي مدال افتخار و كال آو ديوتي و آي جي اي و قلعه ولفنشتاين بازي ميكردم)
كنسول پي اس يك هم داشتم كه شورش در شهر و اينا رو خيلي زياد بازي ميكردم جكي جان و اينا رو هم زياد كه بچه مچه هاي در و همسايه و فاميلامون از دستم كتكهاي مفصل ميخوردن.خودمو ميذاشتم جاي جكي جان و هالك
پن شيشتا هم از اين بازي هاي هوايي جنگي داشتم با فلايت سميلاتور 2004 كه بعد از تموم شدنشون ناخوداگاه مثله هواپيما فك ميكردم سرم هواپيماست و اينور اونور ميبردمش:خخخ

خلاصه يه بدبخت حرفه اي بودم .ولي الان ديگه كنار گذاشتم هر از چند گاهي مافيا (همون قديميه) رو بازي ميكنم:خخخ
اونم فري رايدش كه با ماشين سرعت ميرم ميكوبم به در و ديوار

---------- Post added at 06:32 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

ریزش مو > این حالت برای یکی دیگر از دوستانه من هم که شدیدا بازی می کرد پیش اومد
ايول يادم رفت بگم موهاي منم ريخت كه الان تقويت كردم به حالت قبليش برگشته (دوسالي كشيدها)

24-03-2010, 17:40
ولی تفریح دیگه ای نیست مثلا چیکار می کردم ؟

خواهشن کسی نگه درس می خوندی یا کتاب می خوندی که قاطی می کنم
ها بيا من بگم چيكار بكن
الان من خودم دوسه دقيقه ديگه ميرم واسه دوچرخه سواري
آقا من پام كه رو ركاب مستقر ميشه ها، ديگه يه نفسه 50 90 كيلومتري ميرم:خخخ
جدي من ميرم تو محلمون ميگردم برو بچه هاي تبريزي ميشناسن فلكه بازار و وليعصر جنوبي و اينا
خيلي خيلي خيلي حال ميده .منظورم چشم چروني و اينا نيستهاااااااااا!
اصلا اينجا مدلش يه جوريه كه دوچرخه سوار حال ميكنه يه جورايي بزرگه اگه ترافيك هم ميشه از لاي ماشينا كه سرعت ميرم از چراغم رد ميشم و قيافه جماعته پشت چراغ قرمز قند رو تو دلم آب ميكنه:خخخخخخ
وجدانا بهت پيشنهاد ميكنم دوچرخه سواري كني و نه مثله من.بلكه قشنگ مثله بچه آدم
فدات

Amin.P30
24-03-2010, 18:24
ولی دوستان واقعا این بازی ها اعتیاد اوره...من به شخصه اصلا بازی نمیکردم وقتی که گیم نتی باز کردیم دیگه کارم شده دنبال بازی جدید گشتن.....
سعی کنید اعتدال را رعایت کنید بیشتر از 2 ساعت به مانیتور به طور مداوم نگاه نکنید....
اگه میخاین بیش از 2 ساعت بازی کنین سیستمو خاموش کنید یه چرخ 1 ساعتی بزنید و بعد ...
به چشم اثر خیلی مخربی میزنه به طوری که تا جایی که بخای چشاتون بترکه میخاین بازی کنین و خودتون متوجه نمیشین...
در دوران درس بازی نکنین که به بازی بیشتر هوسی میشین و یکسره میشینین پشتش...
فقط این چشم ها خیلی مهم اند اگر مانیتور CRC دارین یه روکش های مخصوصی هست که اشعه را خیلی کم میکنه از اونا استفاده کنین اگر LCD هستش یکم بهتر....
کلا میانه رو باشید...

xeNociDe
24-03-2010, 18:57
من داشتم COD:MW2 بازي ميكردم مامانم اومد برام چاي بياره يك دفعه مثل كاپتان پرايس دستشو گرفتم دستم مثل تفنگ گفتم:
- ميدونم تو ماكاروفي دستتو بزار پشت سرت و زانو بزن!:31:

جدا از اينا يكي درس يكيشم كه ديگه خودتون ميدونيد بد خوابي من هميشه ساعت 9 ميرفتم لالا!!!
ولي جديداً ساعت يك به زور قرض ميخوابم تازه كامپيوترمم از صبح تا شب روشنه ميخوام بخوابم ميزارم رو Sleep :دي!

24-03-2010, 19:04
پس باش تا دو سه چشمه اي از رفقا بياموزي

Advanced Ali-001
24-03-2010, 19:45
واي چي بگم ؟!?

دست رو دلم نزار كه خونه درس و دانشگاه نميزاره حتي بريم سراغ بازي !!!
يه زماني هر چي بازي بود تا اخر ميبردم حتي چرت ترينا رو ولي ديگه درس ومشق نميزاره!!!!
اثراتي هم روم نذاشت حتي چشم هام هم هيچي نشدن...
بزاز اين تعطيلات عيدو بازي كنيم بسي لذت ببريم:31:
خب حالا به نظر شما درس خوندن ومهندس شدنو پدر شدن: د ی بهتره یا بازی؟:46:

با این همه صحبت دوستان نمیشه از بازی دست کشید رفته تو خونمون. معتاد شدیم خودمون خبر نداریم من اگه بخوام ترک کنم باید با شیمی درمانی، درمان بشم :31:
شما بخواه اگه مردی بخواه معتادای 6تیرش ترک میکنن شما که واسه خودت مردی هستی ریزریز کم کن برو دنبال زندگیت نه بازی آخه:2:

روی منم اثراتی داشته:
1-معدلم تا پارسال از 19.5 بالا تر بود اما امسال که خیلی بازی می کنم معدل ترم اولم شد 16:18:(تازه من خر خونم:31:)
2-وقتی کسی خونه نیست یا خوابن آروم تو اتاق ها نشسته به سبک sam fisher راه میرم!!
3-حوصله ی انجام هیچ کاری ندارم و فقط حوصله ی کامپیوترو دارم!!
4-اکثر رفتار هام عوض شده و خیلی بد شده!!
5-هر چی پول دارم میدم واسه خرید بازی و کنسول و ...
6-خیلی بازی های آنلاین بازی می کنم و واسه همین بد جوری Adsl منفجر میشه!!:27:
7-رفتارم با خودم و خانوادم خیلی بد شده!!مخصوصا با مادرم!!خیلی هم دوست دارم مثل قبلا با هم خوب باشیم ولی دیگه نمی تونم راحت خودمو کنترل کنم!!
8-بعضی وقتا ساعت ها با خودم فکر می کنم که بازیساز شدم و می خوام بازی بسازم و ساعت ها روی خودش و داستانش فکر می کنم!!بعضی مواقع هم خودم ساعت ها نقش شخصیت اصلی رو به صورت عملی انجام میدم!!:31:(مثل sam fisher
9-چشام ضعیف بود ضعیف تر هم شد!!
10-بعضی مواقع دستم خوابش میبره!!:18:

خیلی چیزای دیگه هم هست!!
ولی در کل فکر کنم بازی کردن چیز مثبتی جز پر شدن اوقات فراغت نداشته باشه!!که البته همون اوقت هم در واقع اگه فکر کنیم در آخر چیزی جز ضرر واسمون نداره!!
دوست عزیز تمامی این عوارضها از بازی بید دست شما بیحرکت میمونی سر میشه حوصله انجام هیچ کاریو نداری نشونه معتادی بید الته شما نه هاااااا:19: متا سفانه میدونم فقط میخوای کسی بهت گیر نده بشینی پشتش درسته؟ بجای بازی خریدن از دوستان بگیر :13: adsl رو واسه بازی آنلاین نساختن ولی شما حالا بازی میکنی کمترش کن به قرآن ضررداره به سن بالا برسی.....

میگم حامد جان کمی از بازیا فاصله بگیر.فردا داری میری سربازی تفنگ میدن دستت فکر میکنی تو COD هستی همرو میبندی به گلوله.
آفرین به دوست عزیزمون که به فکر خودشو آیندش هست:11:

روي درس من كه خيلي تاثير گذاشت چون ديگه دارم يواش يواش تركمو تحصيل ميكنم:31:
اصلی ترینش روی درسو اعصابو اخلاق شما بچه های پی سی گله:11:

دیگه من به خودم قول داده ام دنبال بازیهای اکشن بخصوص از نوع +18 نمیروم وقت استراتژیک و ار پی جی

اما قبل ان که خیلی بازی میکردم از همه نوعش هر از گاهی وقت به زور میتونستم کامپیوتر را خاموش کنم و برم بسوی رختخواب اعصاب هم که کلا تعطیل چشمها هم در استانیه کوری ولی الان مدتی شده که بازیها را کم کرده ام وضعم خیلی بهتر شده است الان بازیهای جدید خشونتشون بیش از اندازه شده و واقعا وحیه ادم را از بین میبره در کل همه چیز ادم را از بین میبره
این کارا به پیرو پیغمبر ضرر داره به بدنو آینده خودت فکر کن آخه همش رو صندلی:2:خب ضرر داره دیگه مگه نههههههههه:19:

بين اين همه بازي كه كردم فقط دانته روم تاثير گذاشت ... دقيقا مثل دانته شده بودم يعني خودش ...

يه آدمي كه به هيچي توجه نميكردم . البته حس خيلي خوبي بود . بيخيالي :40:
عوارض بازیو بالا گفتم اون سه تا اصلیش بید:31:

ديگه داريد كم كم بازي را ميكنيد مرگه موش به خدا اينجوري ها هم كه شما مگيد نيست يكي بازي كنه همه چيش از بين ميره پس ديگه بازي نكنيم بريم كراك بكشيم خيلي بهتره
درسته دوست عزیز هر چیزی به جاشو به اندازه چمیدونم غذا به اندازه بازی به اندازه درس به اندازه دو به اندازه و.......ولی عوارض این نشستن زیاد خیلی بده:41:

ولی دوستان واقعا این بازی ها اعتیاد اوره...من به شخصه اصلا بازی نمیکردم وقتی که گیم نتی باز کردیم دیگه کارم شده دنبال بازی جدید گشتن.....
سعی کنید اعتدال را رعایت کنید بیشتر از 2 ساعت به مانیتور به طور مداوم نگاه نکنید....
اگه میخاین بیش از 2 ساعت بازی کنین سیستمو خاموش کنید یه چرخ 1 ساعتی بزنید و بعد ...
به چشم اثر خیلی مخربی میزنه به طوری که تا جایی که بخای چشاتون بترکه میخاین بازی کنین و خودتون متوجه نمیشین...
در دوران درس بازی نکنین که به بازی بیشتر هوسی میشین و یکسره میشینین پشتش...
فقط این چشم ها خیلی مهم اند اگر مانیتور CRC دارین یه روکش های مخصوصی هست که اشعه را خیلی کم میکنه از اونا استفاده کنین اگر LCD هستش یکم بهتر....
کلا میانه رو باشید...

من داشتم COD:MW2 بازي ميكردم مامانم اومد برام چاي بياره يك دفعه مثل كاپتان پرايس دستشو گرفتم دستم مثل تفنگ گفتم:
- ميدونم تو ماكاروفي دستتو بزار پشت سرت و زانو بزن!:31:

جدا از اينا يكي درس يكيشم كه ديگه خودتون ميدونيد بد خوابي من هميشه ساعت 9 ميرفتم لالا!!!
ولي جديداً ساعت يك به زور قرض ميخوابم تازه كامپيوترمم از صبح تا شب روشنه ميخوام بخوابم ميزارم رو Sleep :دي!

پس باش تا دو سه چشمه اي از رفقا بياموزي

دوستان در آخر امیدوارم به نکاتی که گفتم توجه کنید بازی ونشیتن زیاد باعث تحریک اعصاب بدن وستون فقرات میشه و1001 درد وکوفت دیگه .........

سال خوبی داشته باشید:11:

Bigwarrior
24-03-2010, 21:29
خب حالا به نظر شما درس خوندن ومهندس شدنو پدر شدن: د ی بهتره یا بازی؟:46:

شما بخواه اگه مردی بخواه معتادای 6تیرش ترک میکنن شما که واسه خودت مردی هستی ریزریز کم کن برو دنبال زندگیت نه بازی آخه:2:

دوست عزیز تمامی این عوارضها از بازی بید دست شما بیحرکت میمونی سر میشه حوصله انجام هیچ کاریو نداری نشونه معتادی بید الته شما نه هاااااا:19: متا سفانه میدونم فقط میخوای کسی بهت گیر نده بشینی پشتش درسته؟ بجای بازی خریدن از دوستان بگیر :13: adsl رو واسه بازی آنلاین نساختن ولی شما حالا بازی میکنی کمترش کن به قرآن ضررداره به سن بالا برسی.....

آفرین به دوست عزیزمون که به فکر خودشو آیندش هست:11:

اصلی ترینش روی درسو اعصابو اخلاق شما بچه های پی سی گله:11:

این کارا به پیرو پیغمبر ضرر داره به بدنو آینده خودت فکر کن آخه همش رو صندلی:2:خب ضرر داره دیگه مگه نههههههههه:19:

عوارض بازیو بالا گفتم اون سه تا اصلیش بید:31:

درسته دوست عزیز هر چیزی به جاشو به اندازه چمیدونم غذا به اندازه بازی به اندازه درس به اندازه دو به اندازه و.......ولی عوارض این نشستن زیاد خیلی بده:41:

دوستان در آخر امیدوارم به نکاتی که گفتم توجه کنید بازی ونشیتن زیاد باعث تحریک اعصاب بدن وستون فقرات میشه و1001 درد وکوفت دیگه .........

سال خوبی داشته باشید:11:

:18::18::18:
چه حوصله ای داری!!جواب همه رو دادی؟؟:31:
منظورت از این که می خوای بهت گیر ندنو این حرفا رو درست نفهمیدم ولی من فقط بازی رو برای دو چیز بازی می کنم:
1-سرگرمی
2-رو کم کنی(البته می دونم این خیلی بده ولی هر کاری می کنم باز دوست دارم تو بازی از بقیه جلو بزنم!!:31:)

A M I R 1 1 0
24-03-2010, 21:57
برادران انگار بايد از اثرات روحي هم بسي گفتن كنيم

1-تو مدرسه نوك خودكارمو ميكنم تو دست همكلاسيم بعد اونم جيغ ميكشه منم از خواب كريتوس ميام بيرون ميبينم بله نوك خودكارم تو دست همكلاسيم جامونده..
2-تو خيابون راه ميرم پيش خودم هي ميگ I Am God Of War مردم هم يه نيم نگاهي ميكنن فك ميكنن ديونه ام رد ميشن..
3- سوسك ها را اسير ميكنم بعد اتيششون ميزنم...
4-سر جلسه امتحان تا ميام امتحانو بنويسم كريتوس از اونطرف دانته از اونطرف با هم دعوا ميكنن بعد يهو صداي استاد مياد كه ميگه خودكارا بالا
5-ريشمونو گذاشتيم مثل اتان بياد بسي حال كنيم
6-تا حالا 2 تا گيتار را به خاطر بازي گيتار هيرو خراب كردم
و ديگر هيچ

24-03-2010, 22:03
همينه ديگه(نقل و قول نگرفتم تا كسي زود ندونه منظورم با كيه)

هر چي فرهنگي داره و آدابي
بيا آب خوردنم آداب و فرهنگي داره.يكي پارچو ميكشه بالا اونيكي قشنگ ليوانو با لباي خوشگلش جرعه جرعه ميكنه
چه بسا كسايي كه يه بشكه آب ميخورن خودشونم بدبخت ميكنن

حالا بازي آداب داره آن مرد اسب داره
يكي مياد سيستم دوميليوني با مانيتوره 50 اينچ مياره بازي ميكنه صبح تا شب .خوابيدني يا تو حال انجام هر كار ديگه اي اون حركاتو بروز ميده
يكي هم مياد تو سيستم معمولي يه ذره شطرنج بازي ميكنه يا سودوكو يا كال آو رو دو سه ساعتي
چه بسا كسايي هستن كه بازي رو برا رو كم كني و اينا بازي ميكنن
و چه بسا كسايي هم كه بازي رو براي آشنايي با فرهنگ ها يا كال آو رو بازي ميكنه براي آشنايي با سياست يه مملكت
ممنان

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 10:59 PM ----------

1-تو مدرسه نوك خودكارمو ميكنم تو دست همكلاسيم بعد اونم جيغ ميكشه منم از خواب كريتوس ميام بيرون ميبينم بله نوك خودكارم تو دست همكلاسيم جامونده..
2-تو خيابون راه ميرم پيش خودم هي ميگ I Am God Of War مردم هم يه نيم نگاهي ميكنن فك ميكنن ديونه ام رد ميشن..
3- سوسك ها را اسير ميكنم بعد اتيششون ميزنم...
4-سر جلسه امتحان تا ميام امتحانو بنويسم كريتوس از اونطرف دانته از اونطرف با هم دعوا ميكنن بعد يهو صداي استاد مياد كه ميگه خودكارا بالا
5-ريشمونو گذاشتيم مثل اتان بياد بسي حال كنيم
6-تا حالا 2 تا گيتار را به خاطر بازي گيتار هيرو خراب كردم
و ديگر هيچ
عمو قربونه دستت سرعتو آووردي پايين
رفقا فراتر از اينارو تجربه كردن
ما هم شيش سال پيش گذاشتيم كنار

---------- Post added at 11:03 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

البت نگفته نماند ما بازي رو برا رسيدن به آخرش بازي ميكنيم نه چيزه ديگه

masoud93
24-03-2010, 22:03
منم تو جاهای شلوغ مثل assassins creed راه میرم و مردوم رو با دستام رد میکنم کنار و یه سری وقتها هم مثل اون میدوم و با شونه هام مردم رو پرت میکنم کنار.

A M I R 1 1 0
24-03-2010, 22:07
اونوقت مردم چي ميگن ميگن افرين؟؟؟:31:

عمو قربونه دستت سرعتو آووردي پايين
رفقا فراتر از اينارو تجربه كردن
ما هم شيش سال پيش گذاشتيم كنار

دايي قربون دستت ما همينا رو تجربه نكرديم و ..... را يادت رفت :31:

24-03-2010, 22:13
منم تو جاهای شلوغ مثل assassins creed راه میرم و مردوم رو با دستام رد میکنم کنار و یه سری وقتها هم مثل اون میدوم و با شونه هام مردم رو پرت میکنم کنار.
ايول اما اين از بازي نيست اين از بازي نكردنه
يه ذره جي تي اي بزن بدن خوب ميشه
اگه قبلا هم بازي ميكردي بايد انقدر بازي كني كه اين عقده برطرف بشه:دي

ولي جدي كسايي كه همچين ميكنن ، نكنن!
پسر يه كم مسلط به خودت اينا باش .اين در ادبيات بازي بهش ميگن سر خود كلاه گذاري.كسي كه با خودش لج كنه و قبول وضعيت نكنه
فدات

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:08 PM ----------

دايي قربون دستت ما همينا رو تجربه نكرديم و ..... را يادت رفت
آي دايي قربونت بره
والا موندم از كي تا حالا برادر زاده ها دايي شدن.آخه شما عموي من بودي مگه نه؟
بيخيال جانم اون سه نقطه رو تو ذهنمان بسيار فرض نموديم اما اينم بگن نتيجش جنون ميشه اونايي كه ما فرضيديم

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

دايي قربون دستت ما همينا رو تجربه نكرديم و ..... را يادت رفت
آي دايي قربونت بره
والا موندم از كي تا حالا برادر زاده ها دايي شدن.آخه شما عموي من بودي مگه نه؟
بيخيال جانم اون سه نقطه رو تو ذهنمان بسيار فرض نموديم اما اينم بگن نتيجش جنون ميشه اونايي كه ما فرضيديم
البته اينم يه سوال ديگه ست كه از كي تا حالا ديگر هيچ هم به جاي سه نقطه بكار ميرود؟؟
ممنان

sinak3
24-03-2010, 22:13
اونوقت مردم چي ميگن ميگن افرين؟؟؟:31:

دايي قربون دستت ما همينا رو تجربه نكرديم و ..... را يادت رفت :31:

تو 7-8 سالی که دارم بازی میکنم حتی یک بار تو این جور حسا نرفتم.همیشه بازیو واسه سرگرمی و اونم روزی فوقش 3 ساعت ( نه به صورت مداوم ) بازی کردم.همیشه 1 بازی نصب میکنم تموم که شد اگه بازیه خوبی باشه میرم میگیرم.کمی هم ورزش کنید.بازی کردن بیشتر= دور شدن از خانواده و اجتماع که این واقعا بده.

24-03-2010, 22:18
تو 7-8 سالی که دارم بازی میکنم حتی یک بار تو این جور حسا نرفتم.همیشه بازیو واسه سرگرمی و اونم روزی فوقش 3 ساعت ( نه به صورت مداوم ) بازی کردم.همیشه 1 بازی نصب میکنم تموم که شد اگه بازیه خوبی باشه میرم میگیرم.کمی هم ورزش کنید.بازی کردن بیشتر= دور شدن از خانواده و اجتماع که این واقعا بده.
به اين ميگن يه آدم نرمال و درست و حسابي و با فرهنگ و ميانه روي و عاقل و اصيل و در زبان كلي Personable

Layken
24-03-2010, 23:46
خب من هم ورزش می کنم.با برنامه سر اصول هستش .:31: رشتم هم رزمی هستش.
از درس هم چیزی کم نذاشتم.
اجتماع هم خدا بده برکت یه روز ملت منو نبینن افسردگی می گیرن.
یه بار هم دوست دختر گیمر پیدا کرده بودیم اقا واقعا چه حالی داد. از همه جهات... ملت با دوست دخی هاشون میشستن.
حرف های عشقولانه می زدن ما کل کل فیفا پی اس می کردیم....یادم نمیاد کدومی دوست دخیم بود.:31:
من نهایت روزی 2 ساعت بازی می کنم. همه چیو تموم میکنم. چه برسه بشه زیادتر...خخخخخخخ:31:
موزیک هم می نوازیم الکتریک.....بسیار لذت بخشه..
ولی باز با این حال روی من تاثیر می زاره...
الان یکی یدونه بمب فرستادم خودنتون جیم بشید تا منفجر نشده ..ولی وایسین ببینید که فیزیک خونتون چجوریاست...؟؟:31:

Layken
25-03-2010, 00:01
دوست من حامد جان منم اسمم حامد هستش...پایه هستی خوشم اومده از حرفات یه بحث کلی بکنیم یه جوون تو ایران بازی نکنه چه کنه..؟؟؟

A.M.D.D.E.V.I.L
25-03-2010, 00:16
بازي هاي كامپيوتري اصلا ايرادي ندارن و اين مشكلات اكثرا توي ايران ديده ميشه كه مثلا يكي چشمش چپ ميشه يا etc
و دليل اينكه اصلا اينجور بازي هايي وجود دارن كه روي آأم تاثير بگذارند اينه كه
1 توي كشور هاي ديگه گيم ها حق كپي رايت قانوني دارن و 60 دلار هستن(خوباش)
2 توي اين ممالك بيكار كمه و هزار و نهصد و نود و نه تا سرگرمي ديگه واسه جوون ها هست ولي توي ايران چندان سرگرمي خوبي نيست ...(همين عامل كمبود سرگرمي خودش به خيلي چيز هاي بد ميتونه خاتمه پيدا كنه)

من خودم از ورزش متنفرم :31:
1/5 بيكاري درس ميخونم
2/5~~~~پيانو ميزنم
بقيشم كه گيم

HORROR
25-03-2010, 02:33
سلام!
میتونم بگم که هیچ کی مثل من خوره گیم نبوده اون موقع که من 10-11 سال بیشتر نداشتم بعلت کمبود مالی نه میکرو داشتم نه سگا ولی بیشتر دوستام داشتن بعض وقتا میرفتم پیششون نگاه میکردم این قدر خسیس بودن نمیزاشتن دسته رو دست بزنم! آقا ما عقدهای شدیم یه تیکه چوبو این قدر تراشیدم تا شکل دسته بشه! مدتها با همین یه تیکه چوب توهم میگرفتم و تو ذهنم بازی میکردم...14سالم شد دیگه میتونستم خودم پول در بیارم پولامو جمع کردم یه سونی گرفتم نمی دونید چه حالی میکردم... تا الآنم که 23 24 سالمه هنوز عشقم بازیه.نتیجه میگیریم که همتون ایشالا ازدواج میکنید و صاحب فرزند میشید.اگه بچه تون دستگاه بازی خواست براش بخرین (نه این که انبردست پرت کنید سمتش!)

Advanced Ali-001
25-03-2010, 06:51

بزرگترین گاف شرکت عظیم Ubisoft این تولید اساسینز کرید1و2 هست که با استقبال88درصدی خود دریکی از مجله های بازی سال2010من دیدم روبرو شده بود وبسیاری از والدین دنیا به شرکت یوبی اعتراض داشتند چون باعث تحریک اعصاب کودکان وبرگردوندن زهن وفکر ونها به جنگهای صلیبی ودوران وسطا دارد زمانی که کشور انگلستان بزرگترین مستعمر کننده شده بود:41:

Hadijooon
25-03-2010, 08:44
بازی که نتونه اثر بزاره بازی نیست. call of duty , god of war , gears of war , gta , DMC , dota اینا خار مادره بازیه اگه خیلی بازی کنی ممکنه وجودتو تغییر بده. الان این dota دهن منو .... صب پامیشم dota قبل ناهار dota بعد ناهار dota تا شب. قبل شام dota بعد شام dota . خواب هم dota میبینم...:5:

25-03-2010, 09:23
دوست من حامد جان منم اسمم حامد هستش...پایه هستی خوشم اومده از حرفات یه بحث کلی بکنیم یه جوون تو ایران بازی نکنه چه کنه..؟؟؟

ممنون.اگه منظورت منم بايد بگم كه كيه كه بحث نخواد؟ ولي مشكل اينجاست كه مدير مياد پاك ميكنه اگه از موضوع تاپيك خارج بشيم
پس اقلا هر چي مينويسين تو يه قسمتش هم به موضوع تاپيك اشاره بكنين كه بيربط نشه
فدات
شروع كنيد

masoud93
25-03-2010, 09:27

حرف قشنگی زدی منم زیاد پیش خانوادم نیستم و جایی و خونه کسی هم نمیرم کلا یا پا pc هستم یا xbox . چاره ای نیست نمیشه ازشون دور شد:41:

25-03-2010, 09:32
بازي هاي كامپيوتري اصلا ايرادي ندارن و اين مشكلات اكثرا توي ايران ديده ميشه كه مثلا يكي چشمش چپ ميشه يا etc
و دليل اينكه اصلا اينجور بازي هايي وجود دارن كه روي آأم تاثير بگذارند اينه كه
1 توي كشور هاي ديگه گيم ها حق كپي رايت قانوني دارن و 60 دلار هستن(خوباش)
2 توي اين ممالك بيكار كمه و هزار و نهصد و نود و نه تا سرگرمي ديگه واسه جوون ها هست ولي توي ايران چندان سرگرمي خوبي نيست ...(همين عامل كمبود سرگرمي خودش به خيلي چيز هاي بد ميتونه خاتمه پيدا كنه)

من خودم از ورزش متنفرم :31:
1/5 بيكاري درس ميخونم
2/5~~~~پيانو ميزنم
بقيشم كه گيم

قربونه شكلت بيا برات يه مثال بزنم خودتم ميدوني برات يادآوري ميكنم
آقا الان تو آمريكا بازي هايي كه ساخت خوده آمريكا هستش حق كپي رايت داره و همچنين فروشنده ي بازي ها برا مشتري در حكم پدر يا مادر هستش .يعني بچه اي بخواد بازي رتبه سني 18 بخري اون صااب مغازه هه به هيچ وجه اجازه همچين كاري نميده
قبول دارم تو ايران ممكنه براي كسب سود همچين عملي انجام بشه
حتي اينكه بچه هاشون از 13 سالگي بازي ميكنن خفن
اونجا بيشتر از اينجا شورشو در آووردن
واقعا شورشو در اووردن
ميگي بيكار اونجا بيكاراش زياده
حاشيه شهرهاش واقعا بيداد ميكنه از فقر
به خدا تو ميگي بازي 60 دلاره در عوضش كسب درآمد هم بسيار بالاتر از ايرانه
اونجا بليط اتوبوس درون استان مثل مسير 50 كيلومتري 100 دلاره اما اينجا فقط 650 تك تمن
پس براي جماعتش خريد بازي گرون نيست
اين زيبايي فقط به مركز تجاري و كوي هاش برميگرده كه از دور ميبيني قند تو دلت آب ميشه آرزوي مهاجرت به سرت ميزنه

خلاصه مشكلات رواني موثر از بازي كامپيوتري تو اونجا خيلي زياد تره
بري خودت از رفتار نوجوونا ميفهمي

masoud93
25-03-2010, 09:38
.:HAMED:. عزیز شما چرا اینقدر مخالف گیم هستید.

25-03-2010, 09:44
.:HAMED:. عزیز شما چرا اینقدر مخالف گیم هستید.
قربونت من كجا مخالف گيمم؟
اوني كه مخالفه اين دوستمون آقاي ALI HONDA هستش
شايد هم مخالف نگيم موافق هم نيست
از پستهاش مشهوده

---------- Post added at 10:44 AM ---------- Previous post was at 10:42 AM ----------

دوست عزيزم بازي خوبه و خيلي لذت بخشه
غذا خودن خوبه و خيلي لذت بخشه و همه چيز خوبه و لذت بخشه
اما حد و اندازه اي داره
ما اگه چيزي مگيم و مخالفت ميكنيم در مورد اين بيش از حد بازي كردنه

Advanced Ali-001
25-03-2010, 10:59
بازی که نتونه اثر بزاره بازی نیست. call of duty , god of war , gears of war , gta , DMC , dota اینا خار مادره بازیه اگه خیلی بازی کنی ممکنه وجودتو تغییر بده. الان این dota دهن منو .... صب پامیشم dota قبل ناهار dota بعد ناهار dota تا شب. قبل شام dota بعد شام dota . خواب هم dota میبینم...:5:

خودتون میدونید ولی اثرات خیلی بدی داره منم دوست دارم این بازیارو1000000000000000بارتموم کنم ولی برای خودم ظرر داره مگه نشنیدی که سلامتی از همه چیزبهتره ؟به فکر خودتون باشید راستی ما خودمون گیمریمااااااااااااااا

Big-travian
25-03-2010, 11:45
اعتیادی که بازی های اینترنتی مثل تریبال وارز میاره بازی های کامپیوتری نمیارن
همیشه ذهنت مشغوله

ولی یک نکته:31:بازی نکنیم چی کار کنیم بریم سریال زن دوم رو ببینیم :27:

Advanced Ali-001
25-03-2010, 13:20
اعتیادی که بازی های اینترنتی مثل تریبال وارز میاره بازی های کامپیوتری نمیارن
همیشه ذهنت مشغوله

ولی یک نکته:31:بازی نکنیم چی کار کنیم بریم سریال زن دوم رو ببینیم :27:

دوست عزیز این همه کار تو این دنیا هست نمیگم بازی نکنین میگم به اندازه:31:

Layken
25-03-2010, 13:35
الان دوستمون حامد می گن که برید دوچرخه سواری کنید ...ورزش کنید..یا کارهای دیگه..
اصل ماجرا این هست که کلا تو این کشور سرگرمی خاصی نیست واسه همین بیشتر ملت میرن سراغ گیم.
به جرات میشه بگم گیمرهای ایرانی بسیار سر تر و حرفه ای تر از کل دنیا هستن چون با دل و جان بازی می کنن.
روحیه و احساسات مون هم بنا به فرهنگی که داریم که بیشتر سنتی هستش به خوبی روشن و بیان نمیشه
بهگفته دوستمون یک والدین می تونه به یوبی سافت شکایت کنه ..که تاثیر بد داره ..ولی این جا
اکثر والدین ها اصلا چیزی به نام روحیه در فرزند نمی بینن.
شده یکی از بچه های 6 ساله فامیل ما انقدر فیلم خشن با پدرش دیده بود که
یک روز چاقو برداشته بود از پشت می خواست حلقوم بچه دیگرو ببرو که ملتی ریختیم جلوشو گرفتیم.
ولی هیچ وقت این والدین پی نمی برند که بابا علت این موضوع از دیدن بیش از حد فیلم برخلاف درجه سنی بود.

25-03-2010, 14:08
انصافا فقط يه بار اونطوري كه گفتم بياين دوچرخه سواري ببينين چهحالي ميده
بعده دوسه ماه كه عضلاتتون آماده شد خيلي لذت ميبرين از دوچرخه سواري
راستي موارد مشكوك رو به گشت ها نگين چون هيچ كاري نميكنن من تا حالا دوسه بار جلوشونو گرفتن و گزارش تخلف كردم گفتن برو شكايت كن

sinak3
25-03-2010, 14:14
الان دوستمون حامد می گن که برید دوچرخه سواری کنید ...ورزش کنید..یا کارهای دیگه..
اصل ماجرا این هست که کلا تو این کشور سرگرمی خاصی نیست واسه همین بیشتر ملت میرن سراغ گیم.
به جرات میشه بگم گیمرهای ایرانی بسیار سر تر و حرفه ای تر از کل دنیا هستن چون با دل و جان بازی می کنن.
روحیه و احساسات مون هم بنا به فرهنگی که داریم که بیشتر سنتی هستش به خوبی روشن و بیان نمیشه
بهگفته دوستمون یک والدین می تونه به یوبی سافت شکایت کنه ..که تاثیر بد داره ..ولی این جا
یک روز چاقو برداشته بود از پشت می خواست حلقوم بچه دیگرو ببرو که ملتی ریختیم جلوشو گرفتیم.
ولی هیچ وقت این والدین پی نمی برند که بابا علت این موضوع از دیدن بیش از حد فیلم برخلاف درجه سنی بود.

آره دیگه.مشکل اینجاست.تو خارج جماعت میرن با GF شون حال میکنن مارو به جرم ارتباط نامشروع اعدام می کنن.اونا میرن نمایشگاه ، سینما ( فیلمای درست و حسابی ) می بینن، ورزشگاه های درست و حسابی،مسابقات ورزشی مثل فوتبال میبینن.ما چی؟ خوب معلومه نخودچی:13::13:

Advanced Ali-001
25-03-2010, 14:19
راست میگه گیمر ها تو این کشور زیادن مخصوصا جدیدن که قدرت فیلترینگ ایران تو دنیا4شده قدرتش اونقدر زیاد شده که کلا گوگل رو تحت تاثیر قرارداده:41:حرف شما درسته تو ایران گیمر ها از همه دنیا بیشترن:46:همه هم فکر میکنن اوستان نه؟ دوست عزیز گفتم والدین دنیا نه کشور خودمون که تو ایران فرهنگش تکه! خیلی چیزا اشتباهن مثلا ما تو اتاقمون داریم تلوزیون میبینیم لامپ آشپز خونه علکی روشنه میبینی؟:41:

انصافا فقط يه بار اونطوري كه گفتم بياين دوچرخه سواري ببينين چهحالي ميده
بعده دوسه ماه كه عضلاتتون آماده شد خيلي لذت ميبرين از دوچرخه سواري
راستي موارد مشكوك رو به گشت ها نگين چون هيچ كاري نميكنن من تا حالا دوسه بار جلوشونو گرفتن و گزارش تخلف كردم گفتن برو شكايت كن

بابا جون دچرخه سواری خیلی عالیه عظله پشت پا میاره آه ولی ..
خلاصه حوصله میخواد نه؟

dsa dsa
25-03-2010, 14:23
من که دوم بازی می کردم حس کشتن ادمها رو داشتم یادت بخیر جوونیییییییییییییییییییی.

25-03-2010, 14:47
مثلا ما تو اتاقمون داریم تلوزیون میبینیم لامپ آشپز خونه علکی روشن
فدات شم شايد فقط شما اينطوري هستي
ما شبا دو سه تا آباژور داريم و بس .مهمون اومدني هم دوسه تا چراغ اضافه روشن ميشه

بابا جون دچرخه سواری خیلی عالیه عظله پشت پا میاره آه ولی ..
خلاصه حوصله میخواد نه؟
حوصله چيه
من خودمو بگم سرعت كه ميرم ميزنم تو پياده رو ها كه ميرم و نمايشم ميدم آخه ديگه همه چشمشون به منه بازم قند تو دلم آب ميشه
مثلا سرعت ميام كنار يه ماشينه طوري ترمز ميگيرم كه چرخ عقب ميره بالا و اونجا تعادلمو حفظ ميكنم تا چراغ سبز شه:خخخ
الانم خرابه ميخوام يكي ديگه شو بخرم
اينم بگم كه دوچرخه زياد سواري هم خطر داره و عوارض كه شايد از ماله گيم ها بد تره(اينم نوشتم پستم پاك نشه)

Advanced Ali-001
25-03-2010, 15:09
فدات شم شايد فقط شما اينطوري هستي
ما شبا دو سه تا آباژور داريم و بس .مهمون اومدني هم دوسه تا چراغ اضافه روشن ميشه
خب انشا ا.. هیشکی اون طوری نباشه:31:
حوصله چيه
من خودمو بگم سرعت كه ميرم ميزنم تو پياده رو ها كه ميرم و نمايشم ميدم آخه ديگه همه چشمشون به منه بازم قند تو دلم آب ميشه
مثلا سرعت ميام كنار يه ماشينه طوري ترمز ميگيرم كه چرخ عقب ميره بالا و اونجا تعادلمو حفظ ميكنم تا چراغ سبز شه:خخخ
الانم خرابه ميخوام يكي ديگه شو بخرم
اينم بگم كه دوچرخه زياد سواري هم خطر داره و عوارض كه شايد از ماله گيم ها بد تره(اينم نوشتم پستم پاك نشه)

دوست گرامی دوچرخه سواری خیلی حال میده ولی واسه کسی که وقتو حوصلشو داشته باشه مثلا من هر روز صبح تا ساعت1باید برم کلاسای دانشگاه بعد از ظهر ساعت2 که میرسم باید استراحت کنم برم باشگاه بعد 7شب مثلا از باشگاه برگشتم باید برم دنبال کارای پایان ناممو........خلاصه الافی نباید طی کرد...
دوچرخه سواری خیلی خوبه خودش یه ورزش هوازیه دیگه نه؟:40:

DaRiOuShJh
25-03-2010, 15:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چه چیزا!×!

والا بنده که تو این بیشتر از 15 سالی که بازی های کامپیوتری میکردم درسته این اواخر به خاطره مشاغل کاری و ... کمتر شده ولی خوب شده تا 12 ساعتم بازی کردم!×!

در کل به عوامل مختلفی بستگی داره که هیچ کدوم تو ایران تو جه نمیشه!×!
حالا نمیشه یه دفه به این قسمتش توجه بشه

یادش به خیر جوونتر هم بودیم شبانه روزی پای کنسول میشیتسم از شورش در شهر سگا گرفته تا tekken پی اس!×!

میکرو و آتاریک ه دیگه بازی هاشون به چند ساعت نمیرسید ته میکشید

25-03-2010, 18:20
دوست گرامی دوچرخه سواری خیلی حال میده ولی واسه کسی که وقتو حوصلشو داشته باشه مثلا من هر روز صبح تا ساعت1باید برم کلاسای دانشگاه بعد از ظهر ساعت2 که میرسم باید استراحت کنم برم باشگاه بعد 7شب مثلا از باشگاه برگشتم باید برم دنبال کارای پایان ناممو........خلاصه الافی نباید طی کرد...
دوچرخه سواری خیلی خوبه خودش یه ورزش هوازیه دیگه نه؟:40:

همينو كم داشتيم
عمو جونم ببين ما داريم سر چه چيزي بحث ميكنيمممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بحث سر بازي هاي كامپيوتريست!!!
يعني چي؟ يعني اينكه با افرادي كه اكثر اوقات بيكارن سرو كار داريم!!!
حالا حله فدات شم؟
تو رو خدا هر موقع دديدي حوصله نداري به محتواي بحث فكر كني ، بيخيال تاپيك شو
ممنون

Hadijooon
25-03-2010, 19:04
داش حامد منم یه مدت دوچرخه گرفتم .... خدا وکیلی صفا داره. ملت پشت چراغ و دست انداز گیر میکنن تو عین هلو رد میکنی چه حالی میده به مولا :31: الان هم که خلوته ویراژ میدی عین یه bmw :8:

25-03-2010, 19:11
دوچرخه سواری خیلی خوبه خودش یه ورزش هوازیه دیگه نه
آره قربونش

داش حامد منم یه مدت دوچرخه گرفتم .... خدا وکیلی صفا داره. ملت پشت چراغ و دست انداز گیر میکنن تو عین هلو رد میکنی چه حالی میده به مولا الان هم که خلوته ویراژ میدی عین یه
ايول

STON-COLD
25-03-2010, 21:08
داش حامد منم یه مدت دوچرخه گرفتم .... خدا وکیلی صفا داره. ملت پشت چراغ و دست انداز گیر میکنن تو عین هلو رد میکنی چه حالی میده به مولا :31: الان هم که خلوته ویراژ میدی عین یه bmw :8:
مزاحمت نمیشم خوش باشی:31:

Layken
26-03-2010, 00:03
دوچرخه رو بوسیدیم گذاشتیم کنار....یادش بخیر چه دورانی داشتیم.
به هر حال بازی کردن لذتی دارد بی نهایت.
من که در اولویت زبانم خوب میشه..
اکثرا با داستانها و رویدادهای تاریخی و اجتماعی واقعی روبرو میشیم که بسیار در برداشت فرهنگ تاثیر گذاره..
این وضوع باعث شد یه ماجرایی رو بگم بمونه واسه فردا..کلی هستش

DaRiOuShJh
26-03-2010, 00:31
اکثرا با داستانها و رویدادهای تاریخی و اجتماعی واقعی روبرو میشیم که بسیار در برداشت فرهنگ تاثیر گذاره..

مرسی برادر
به نکات خوبی اشاره کردی
اگر به ESRB rating فقط توجه بشه بیشتره مشکلات خود به خود حل میشه که متاسفانه تو ایران نمیشه

Advanced Ali-001
26-03-2010, 07:25

ایول هیچی جای بازیو نمیگیره مخصوصا PES2010نه دوستان ولی به اندازه نه صبح تا شب:41::40::40:

شـیـفــو
26-03-2010, 07:47
اين اثــرات و ايـن چيزا همه اش مزخرفـــه !!!
من ترجيح ميدم وقتي رو كه پشت سيستم ميخوام بگذرونم حواسم به معايب اش هم باشه ، مثلا :
ضضري كه چشم مي زنه ، ضرري رو كه كتف كمر گردن و بازوهـا ميزنه ، غافل شدن از اطراف و .....
پس بايد جبران اين همه خسارت يه سودي هم بكنم . كه اين سود با يادگيري پر ميشه .
همين دو هفته آخر كه ديگه روزي بيشتر از 5 ساعت يه سره پشت سيستم بودم كلي تميرينات برنامه نويسي و مقالاتي رو كه از قبل دانلود كرده بودم و نخونده بودم رو كارشون رو يه سره كردم ، هاردم رو مرتب كردم ، كارهاي عقب مونده ام رو انجام دادم و ...
كلا به نظر من بازي با كامپيوتر يه چيزي اونورتر ، حدود 5 6 فرسنخ از ضرر هست !!!
چرا كه ما اين همه هزينه كنيم ( نـــه فـقـط مــالــي ) كه بشيم بـازي كنيم ، خب ميريم سر همون دوچرخه كه مزاياش رو هم دوستان فرمودند .

26-03-2010, 10:02
آقا دركل نتيجه اينه كه بازي كامپيوتري خيلي خوبه واقعا لذت داره مخصوصا با گرافيك بالا باشه داستانشم اكشن باشه خصوصا سيستمت آخرين باشه تا بكشه بازي رو اما خيلي زياد بازي كنيم ضرر داره
آخه همه چي زيادش ضرر داره ديگه
فداتون

underworld
26-03-2010, 16:28
بنده به شخصه 7 ساله که دارم با کامپیوتر بازی میکنم
بعد اینهمه سال خیلی دلم میخواد زمانی برسه که دیگه هیچوقت نشینم پای بازی به دلایل زیر:

1-عقب ماندن از زندگی:
این همه کار هست که آدم میتونه توی زندگی انجام بده تا توی زندگیش پیشرفت داشته باشه و بتونه به کسی یا چیزی که آرزوشو داره برسه
در بسیاری از بچه ها هم متاسفانه باعث شده که کمتر سراغ درس خوندن برن و از درس هم عقب بیفتن

2-وقت تلفی:
ما که قرار نیست تا ابد زندگی کنیم! چرا همین وقتی رو که داریم رو توی یه دنیای کاملا مجازی و غیر واقعی سپری کنیم؟!
چرا نباید توی زندگی واقعی خودمون از خیلی از هیجانات خوب زندگی بهرمند بشیم؟

3-آسار بد جسمانی و حتی روحی:
از ضررهای جسمانی که روی چشمها و ستون فقرات و عضلات بدن (به دلیل عدم تحرک) میزاره که همه خبردار هستن
همچنین ضررهایی که روی هواس آدم و ذهن آدم میزاره که بحثش مفصله که چرا و چگونه این اثرات بد رو میزاره
البته یه سری چیزهای خوب هم از بازی کردن متوجه شدم
مزایای بازی کردن:

1-تسریع در امر یادگیری زبان انگلیسی:
باید اعتراف کنم که بازی کردن با کامپیوتر یکی از بزرگترین راههایی بود که منو مجبور و تشویق به یاد گیری زبان انگلیسی کرد
من حتی کلاس زبان هم نمیرفتم اما از اکثر کسانی که در دوره ی من به کلاس زبان میرفتن زبان انگلیسیو بهتر بلد بودم

2-تقویت سرعت و قدرت در تصمیم گیری
به دلیل اینکه توی بازیها, مخصوصا بازی های اکشن که نیاز به انجام تصمیم گیری سریع دارن و بازی های استراتژیک که نیاز به فکر کردن و مدیریت دارن
و در حالت کلی چون آدم از فکر و ذهن خودش توی بازیها زیاد استفاده میکنه, بازی کردن میتونه به آدم بعضی از تجربیات رو به صورت ذهنی و از پیش منتقل کنه که آدم میتونه از اون تجربیات توی زندگی واقعی استفاده کنه
که البته بهتر شدن این امر نیاز به کیفیت و نوع بازی که ساخته میشه داره...به اینصورت که هرچه هوش مصنوعی و فیزیک بازی بیشتر باشه میتونه تجربه دقیق تری رو از دنیای واقعی به آدم منتقل کنه

در حالت کلی
نتیجه گیری بنده این هست که آدم هرچه کمتر بتونه بازی کنه برای خودش بهتره و بسیاری از تجربیاتت زندگی و هیجانات مثبت رو آدم باید توی زندگی واقعی تجربه کنه و حتی الامکان از یک گوشه نشستن و انزوا فاصله بگیره
با تشکر :11:

kkain-blood
27-03-2010, 07:35
دوستان اگه تو هر کشور دیگه ای زندگی میکردیم شاید من اصلا gamer نمیشدم اما واقعا تا حالا فکر کردید -----------------------------------
همین چند روز قبل به مناسبت آخرین روز کار قرار شد با همکارا بریم بیرون هرچی فکر کردیم که ساعت 5 کجا بریم هیچ کس!!!! هیچ جایی به ذهنش نمیرسید چون به جز رستوران تقریبا جایی وجود نداره که بشه رفت مهمونیم اگه بخوای بری یا بگیری هر لحظه احتمال مامور بازی و ... وجود داره وضعیت بنزین رو هم که دارین میبینین حالا گشت و ایست بازرسی و...بماند مسافرت رو هم که هم هزینه میخواد هم چند روز تعطیلات دوچرخه سواریم که دوستام مثال زدند بعد از چند وقت تکراری میشه واقعا برای من که تا ساعت 6 سر کارم بعدشم تا 8 شب میرک کلاس در آمد آنچنانی هم ندارم چه تفریحی به جز بازی کامپیوتری و تماشای فیلم میمونه ... عمدا!!! انقدر خودم رو تو بازی غرق میکنم و با شخصیاتش هم زاد پنداری میکنم که زندگی واقعیم یادم بره!

xeNociDe
27-03-2010, 07:42
اين كه طبيعيه نكته اصلي اينه كه بازيو زندگي كني نه زندگي رو بازي :دي

Advanced Ali-001
27-03-2010, 07:48
دوستان اگه تو هر کشور دیگه ای زندگی میکردیم شاید من اصلا gamer نمیشدم اما واقعا تا حالا فکر کردید ---------------------------
همین چند روز قبل به مناسبت آخرین روز کار قرار شد با همکارا بریم بیرون هرچی فکر کردیم که ساعت 5 کجا بریم هیچ کس!!!! هیچ جایی به ذهنش نمیرسید چون به جز رستوران تقریبا جایی وجود نداره که بشه رفت مهمونیم اگه بخوای بری یا بگیری هر لحظه احتمال مامور بازی و ... وجود داره وضعیت بنزین رو هم که دارین میبینین حالا گشت و ایست بازرسی و...بماند مسافرت رو هم که هم هزینه میخواد هم چند روز تعطیلات دوچرخه سواریم که دوستام مثال زدند بعد از چند وقت تکراری میشه واقعا برای من که تا ساعت 6 سر کارم بعدشم تا 8 شب میرک کلاس در آمد آنچنانی هم ندارم چه تفریحی به جز بازی کامپیوتری و تماشای فیلم میمونه ... عمدا!!! انقدر خودم رو تو بازی غرق میکنم و با شخصیاتش هم زاد پنداری میکنم که زندگی واقعیم یادم بره!

آره دیگه خداییش حرف دل هممونو زده زندگیا شده یه نواخت تکراری ------- بدبختی اینترنت فیلم مجوز بازی مجوز اینترنت پرسرعت سرگردنه قیمت گوشی1000000000000000000000000برابر انگلیس خب ماهم باید یه نوع سرگرمی داشته باشیم یانه؟ همش بازی که نمیشه بلاخره خسته میشیم یه چیز دیگه میخوایم نه بجز بازی سرگرمی دیگه ای نداریم هرکی موافقه تشکر کنه
خب بلاخره هرچی درده از پای لنگه .........
درضمن اون دوستمون که در باره اثرات بد بازی میگفت فکر کنم اثراتشو روی بدن انسان چشم و.....نگفته بود منتظر باشید میزارم
اردتمندعلیییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییی:19:ییییییی:19:ییییییی :19:ییییییییی

Hadijooon
27-03-2010, 08:48
نمیدونم چرا تا حرف از تفریح و سرگرمی میشه هر کی نظر میده یه بار این فلیتر اینترنتو بازگو میکنه.الان تمام فلیتر ها رو از بین ببرن مشکل سرگرمی حل میشه؟؟؟ تو تهران (نه ایران) سرگرمی هست ولی هزینه هاش بالاست. من گلف خیلی دوس میدارم ولی 2 تا کلیه امم باید بدم تا 1 ساعت بازی کنم :31:

Advanced Ali-001
27-03-2010, 11:38
نمیدونم چرا تا حرف از تفریح و سرگرمی میشه هر کی نظر میده یه بار این فلیتر اینترنتو بازگو میکنه.الان تمام فلیتر ها رو از بین ببرن مشکل سرگرمی حل میشه؟؟؟ تو تهران (نه ایران) سرگرمی هست ولی هزینه هاش بالاست. من گلف خیلی دوس میدارم ولی 2 تا کلیه امم باید بدم تا 1 ساعت بازی کنم :31:

سلام
والا منم یه سرگرمی دیگه دارم که عشقمون ورزشه ولی بابت پولش باید سالی200000تومن پیاده شم واسه بدن خودم:41:
خب بگزریم والا ما که دمب ساعت یا دانشگاهیم یا پای Pc یا تو باشگاه خلاصه سرگرمی اصلیمون گیمه اونم که فکر کنم اگه خارج بود عمرا میزاشتن:19:

27-03-2010, 12:15
دوستان اگه تو هر کشور دیگه ای زندگی میکردیم شاید من اصلا gamer نمیشدم اما واقعا تا حالا فکر کردید -----------------------------------

دوست عزيز به ياد داشته باشيد كه هرچيزي برنامه ميخواد
براي بيرون رفتن و گشت و گذار نميشه كه همينطوري فوري پاشي بگي من ميخوام الان برم گردش كجا برم خوبه
بايد دوهفته مونده به موعد مقرر برنامه ريزي گردش انجام بشه
حتي اگه بشه جايي رو رزرو كني يا جايي رو براي گردش بشاسي
شما چون برنامه ريزي نميكنين اينطوري همه چي براتون ديمي هستش
تو كشوراي ديگه مثله آمريكا اين برنامه ريزي بسيار بسيار اهميت داره.چون جماعت مجبورن اين كارو بكنن .
ممنون

آره دیگه خداییش حرف دل هممونو زده زندگیا شده یه نواخت تکراری ------- بدبختی اینترنت فیلم مجوز بازی مجوز اینترنت پرسرعت سرگردنه قیمت گوشی1000000000000000000000000برابر انگلیس خب ماهم باید یه نوع سرگرمی داشته باشیم یانه؟ همش بازی که نمیشه بلاخره خسته میشیم یه چیز دیگه میخوایم نه بجز بازی سرگرمی دیگه ای نداریم هرکی موافقه تشکر کنه
خب بلاخره هرچی درده از پای لنگه .........
درضمن اون دوستمون که در باره اثرات بد بازی میگفت فکر کنم اثراتشو روی بدن انسان چشم و.....نگفته بود منتظر باشید میزارم
اردتمندعلیییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییی ییییییییی
آره بيا خودتو از شر همه چي سوال و .. هست خلاص بكن تقصيرو بنداز گردن يكي ديگه
من موافق نيستم
شما ميتوني به همه چي به چشم سرگرمي هم نگاه كني اما سرگرمي شما فقط بازي كردنه

نمیدونم چرا تا حرف از تفریح و سرگرمی میشه هر کی نظر میده یه بار این فلیتر اینترنتو بازگو میکنه.الان تمام فلیتر ها رو از بین ببرن مشکل سرگرمی حل میشه؟؟؟ تو تهران (نه ایران) سرگرمی هست ولی هزینه هاش بالاست. من گلف خیلی دوس میدارم ولی 2 تا کلیه امم باید بدم تا 1 ساعت بازی کنم
رفيق اينايي كه شما گفتي تو چشم اين اساتيد به عنوان يك كار دشوار هستش نه تفريح
برا اينا تفريح فقط بازيه بعد از اون ديگه حوصله ي هيچ كاري رو ندارن و تقصير هم تقصير ايرانه كه همچين جماعتي داره مثله خوده من

سلام
والا منم یه سرگرمی دیگه دارم که عشقمون ورزشه ولی بابت پولش باید سالی200000تومن پیاده شم واسه بدن خودم
خب بگزریم والا ما که دمب ساعت یا دانشگاهیم یا پای Pc یا تو باشگاه خلاصه سرگرمی اصلیمون گیمه اونم که فکر کنم اگه خارج بود عمرا میزاشتن
نگو خارج
الان نخجوان هم خارجه
افغانستان هم خارجه
عراق هم خارجه
منظور شما كجاست؟؟؟
اروپا؟؟؟
آمريكا؟؟
كجا؟؟؟
چرا همه اينو حفظ شدين؟؟
خارج اصلا يعني چي دوست گرامي؟؟؟

Layken
27-03-2010, 13:29
نگو خارج
الان نخجوان هم خارجه
افغانستان هم خارجه
عراق هم خارجه
منظور شما كجاست؟؟؟
اروپا؟؟؟
آمريكا؟؟
كجا؟؟؟
چرا همه اينو حفظ شدين؟؟
خارج یعنی ازادی ..یعنی ...بتونی هرلحظه هر چی به فکرت میرسه برای سرگرمی انجام بدی..
همین افغانستان کنسرت هایی داره که ملتی میریزن لذت و شور شادی می کنن.
یا همین پاکستان اولین روز نمایش اواتور رو با کیفیت 3 بعدی با عینک های سه بعدی در اختیار بینندگانش قرار داد.
خارج یعنی اینکه بدون نیاز به پاسپورت و ویزای مدت دار بری به سفرهای طولانی و لذت بخش
خارج یعنی اینکه صدای ماشین رو کمی بلند میکنی کل سیستم با ماشین نره اسقات
خارج یعنی 2 دقیقه بتونی با اونی که دوستداری بیرون قدم بزنی..
خارج یعنی این که 3 هزار دلار بدی یک مسدس بنز مدل 2005 بخری نه این که 30 هزار دلار بدی پژو پارس بخری.
خارج یعنی اینکه قراره هفته بعد هنرپیشه معروف هالیوودیتو ببینی....
خارج یعنی اینکه دوچرخه سواری میکنی برات ارزش قائل هستن
خارج یعنی دیسکو..پارتی...
خارج یعنی اینکه یهو نریزن کامپیوتر مغازه رو بردارن برن.
خارج یعنی بازی بدون مشکل کرک...
خارج اینترنت پرسعت رایگان...
خارج یعنی اینکه قانون...که شمال کلیه کشورهای دنیا به غیر از ایران کره شمالی و سودان میشه.
=================

hamijoon
27-03-2010, 13:41
نتونستم طاقت بيارم حتما بايد از پست بالايي تشكر پستي ميكردم :40:

Hadijooon
27-03-2010, 14:06
خارج یعنی ازادی ..یعنی ...بتونی هرلحظه هر چی به فکرت میرسه برای سرگرمی انجام بدی..
یا همین پاکستان اولین روز نمایش اواتور رو با کیفیت 3 بعدی با عینک های سه بعدی در اختیار بینندگانش قرار داد.
خارج یعنی اینکه بدون نیاز به پاسپورت و ویزای مدت دار بری به سفرهای طولانی و لذت بخش
خارج یعنی این که 3 هزار دلار بدی یک مسدس بنز مدل 2005 بخری نه این که 30 هزار دلار بدی پژو پارس بخری.
خارج یعنی اینکه قانون...که شمال کلیه کشورهای دنیا به غیر از ایران کره شمالی و سودان میشه.
=================

اااااااااااااااااااااااا پس خارج که میگن اینجاست خدا وکیلی ادم اینجور جاها حوصلش سر نمیره!!!!! پس tv نشون میده ملت میریزن به خاطره بیمه و پرداخت نشدن حقوق (=اعتصاب) و رعایت نشدن عدالت تو مملکتشون تظاهرات میکنن الکیه!!!!!!!
خدا وکیلی خارجیا یه تختشون کمه نه ده تا تختشون کمه که این همه امکاناتو ول کردن میان تظاهرات میکنن علیه دولت.... واقعا واسه خارجیا متاسفم که این همه امکاناتو مد نظر ندارن.. خبر ندارن که ما واسه امکانات اونا داریم له له میزنیم.:27:

underworld
27-03-2010, 15:08
...واقعا در کنار اینهمه تاپیک و بحث پیرامون بازی نیاز بود یه همچین تاپیکی مهمی هم راجع به خود بازی کردن ایجاد بشه

اولا میخواستم تشکر کنم از [A M I R G A M E R] عزیز که این تاپیک رو ایجاد کردن

دوما خواهشم از بعضی دوستان اینه که قوانین رو رعایت کنند حتی الامکان و وارد بحثهای سیاسی نشن چون باعث میشه تاپیک بسته بشه (جدای از اینکه حرفهاتون تا چه اندازه صحت داشته باشه یا نه!)

یکی از دوستان به نکته خوبی اشاره کرد اینکه خیلیا واقعا به خاطر وجود شرایط نامناسب و محدودیتهایی که براشون حاکم هست بازی رو تقریبا تنها سرگرمی میدونن
حالا اگه بخوام بیشتر راجع به این توضیح بدم مجبورم قوانین سایت رو نادیده بگیرم (میدونین که منظورم چیه)!

واقعا چرا خیلی ها نباید بتونن اونطور که دوست دارن زندگی کنن؟!
چرا باید خیلی از کارهایی رو که میشه توی زندگی واقعی انجام داد و از انجامشون لذت واقعی برد رو توی یه دنیای مجازی انجام داد؟
نمونه بارزش همین بازی The Sims که نمونه زندگی واقعی رو با جزییات زیادی شبیه سازی کرده
که بین گیمر های ایرانی محبوبیت بسیار زیادی داره

هستند افرادی که ساعتهای زیادی از عمرشون رو توی این بازی صرف میکنن و تلاش میکنن تا شخصیت مورد نظرشون رو به انواع تجارب موفقیتها و زندگی برسونن..
مثل درس خواندن یا یادگیری مهارتهای مختلف, رفتن به سرکار و پول در آوردن,پیدا کردن انواع دوست و همینطور همدم و در نهایت ازدواج کردن و بچه دار شدن و خیلی کارها و تجربیات دیگه
چرا؟!
چرا از داشتن یه زندگی واقعی نا امید شدن و میخوان که احساس خوشبختی رو توی یه عالم مجازی تجربه کنن؟
عالم بسیار کوچک و ساخته ذهن خود بشر که حتی توی صفحه مانیتور و کیس کامپیوتر یا دستگاه کنسول هم وجود نداره!
البته شاید هدف اون افرادی که همچین بازی مثل SIMS رو میسازن تنها آموزش روش زندگی از طریق دنیای مجازی باشه که قابل تکریم و احترامه
اما هدفی که من در کشوری که هستم بین گیمر ها میبینم کاملا چیز متفاوتیه!
که واقعا برایم جای تاسف داره

27-03-2010, 15:10
=================
پسر خوب فكر ميكنه من اينا رو دلم نميخواد؟
تو به وضعيت فعليت فكر كن
اينارو خودم ميدونم
تو واسه زندگي خودت تو مملكت خودت چي داري؟
بحث سر اونه
تو هيچي نداري
فقط ميتوني مهاجرت كني اگه تونستي
همين

xeNociDe
27-03-2010, 15:16
مهاجرت هنوز اولشه بعدش ديگه (...) ميشه!:دي

sinak3
27-03-2010, 17:28
اتفاقا باید اینجا کمی بحث سیاسی شه.چرا ما نباید دولتی داشته باشیم که برای مردم امکانات درست و حسابی تامین کنه که بچه های 6 ساله به جای ریختن تو گیم نت و کلوپ و این جور خراب شده ها که معلوم نیست تهش به کجا میره برن در کنار خانوادشون در اماکن خوب و خانوادگی بازی کنن؟
اصلا چرا تو این کشور میخوان دنیارو اداره کنن ولی نمی تونن یه فرهنگ سازی کوچیک تو بازی انجام بدن؟چرا به جای ممنوع کردن بازی ها مثل همون سیمز نمیان براش سن بذارن؟چرا همش میخوان به مردم گیر بدن؟ چرا کاری نمی کنن تا مردم وضعشون خوب شه به جای اینکه به بازی 500 بدن اورجینالشو بخرن تا هم قدر پولشونو بدونن هم واسه پولی که میدن خدمات بگیرن و چرا هایی که حال داشتم میزارم.
ببخشید خیلی وقت بود بحث سیاسی نکرده بودم دلم خنکید.:31:

halflife g
27-03-2010, 17:41
پسر خوب فكر ميكنه من اينا رو دلم نميخواد؟
تو به وضعيت فعليت فكر كن
اينارو خودم ميدونم
تو واسه زندگي خودت تو مملكت خودت چي داري؟
بحث سر اونه
تو هيچي نداري
فقط ميتوني مهاجرت كني اگه تونستي
همين

نيازي به ايجاد بحث سياسي نبود ولي خوب ديگه............ .ما در كشوري زندگي مي كنيم كه محدوديت زياد و در نتيجه بيش از چند نوع تفريح محدود واسه آدم تفريحي باقي نمي مونه...ولي همين تفريحهاي محدود هم خرج زيادي ميخوان در صورتي كه گيمينگ يك تفريح بسيار ارزون(نسبتا)هستش در نتيجه خيلي از ماها به طرف اين تفريح كشيده ميشيم.......... .

حالا يه عده قبول دارن محدوديت هست ولي خودشونو وفق ميدن و گول ميزنن و ميگن از بودن تو همين شرايط هم ميشه لذت برد و تفريح كرد و......... .كه نظر اونا محترمه.

يه عده هم مثه من نميتونن خودشونو وفق بدن و گول بزنن و محدوديتها اعصابشونو خرد مي كنه كه نظر ما هم محترمه:31:

اااااااااااااااااااااااا پس خارج که میگن اینجاست خدا وکیلی ادم اینجور جاها حوصلش سر نمیره!!!!! پس tv نشون میده ملت میریزن به خاطره بیمه و پرداخت نشدن حقوق (=اعتصاب) و رعایت نشدن عدالت تو مملکتشون تظاهرات میکنن الکیه!!!!!!!
خدا وکیلی خارجیا یه تختشون کمه نه ده تا تختشون کمه که این همه امکاناتو ول کردن میان تظاهرات میکنن علیه دولت.... واقعا واسه خارجیا متاسفم که این همه امکاناتو مد نظر ندارن.. خبر ندارن که ما واسه امکانات اونا داریم له له میزنیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مشكلاتي كه شما ازش حرف ميزني ربطي به بحث نداره دو سال پيش تو ايران سازمان اتوبوسراني خواس اعتصاب بكنه ديديم نتيجش چي شد(اونجا ميتونن اعتراض بكنن ولي اينجا چي؟؟)راستي اگه مثلا تركيه هم مثه ما فرت و فرت پول نفت داش اونم تو بيمه و اينجور چيزا مشكل نداش..... .

تازه شما خيلي به كانالهاي ايران نگاه نكن كه نشون ميدن ملت 24 ساعته اونجا اعتراض مي كنن لطف كن خودت يه سر برو اونجا تا ببيني كي به كيه.

Advanced Ali-001
27-03-2010, 19:19
[B]
نگو خارج
الان نخجوان هم خارجه
افغانستان هم خارجه
عراق هم خارجه
منظور شما كجاست؟؟؟
اروپا؟؟؟
آمريكا؟؟
كجا؟؟؟
چرا همه اينو حفظ شدين؟؟

اروپا بود منظورم چطور مگه ما که خدایی نکرده منافق نیستیم ما گفتم این مملکت= سانسور
وسلام
اینترنت فیلتر فیلم مجوز بازی مجوز اساسینز 2 واسه ایکس باکس غیر مجاز اوراچی واریورس واسهPCغیر مجاز نید فور اسپید آندرکاور بدون حتی 1دونه دمو ولی ورژن غیر سانسوریش159تادمو زیبا کربن بدون مجوز فیلمای خشن غیر مجاز و10000000000000000000000000000000000000000000دل یل دیگه تو این..........

[SIZE="6"]هرچی درده از پای لنگه............:19::19::19:

27-03-2010, 19:21
واقعا جاي تاسف داره
چه بلايي سر اين ملت اومده كه هر بحث عمومي رو به طرف سياست ميكشن.عقده اي از مملكت
با تشكر از آقا مراد
به خدا دنيا تا به حال مثل مارو نديده
هر جا اسممون هست نام نفرت ميدرخشد
مدير محترم خودت ميدوني چه كشيدي از اين ملت كه همه شون سياست مدار شدن بزن تاپيكو قفل كن اونچيزايي كه بايد ميگفتيم در باره بازيگفتيم بقيش چرنده
همين آقا مراد ميدونه من به شخصه چيا ديدم كه اينارو ميگم

halflife g
27-03-2010, 19:58
واقعا جاي تاسف داره
چه بلايي سر اين ملت اومده كه هر بحث عمومي رو به طرف سياست ميكشن.عقده اي از مملكت
با تشكر از آقا مراد
به خدا دنيا تا به حال مثل مارو نديده
هر جا اسممون هست نام نفرت ميدرخشد
مدير محترم خودت ميدوني چه كشيدي از اين ملت كه همه شون سياست مدار شدن بزن تاپيكو قفل كن اونچيزايي كه بايد ميگفتيم در باره بازيگفتيم بقيش چرنده
همين آقا مراد ميدونه من به شخصه چيا ديدم كه اينارو ميگم

درسته حامد جان ميدونم منظور شما چيه و تقريبا هم فكريم......... .ولي در مورد سياست ...خوب ديگه نميشه كاريش كرد ...زندگي روزگار ما گره خورده به سياست.

مملكتي كه نتونه حداقل ها رو براي مردمش تامين كنه اين اتفاقا توش زياد ميافته.

Layken
27-03-2010, 21:40
می دونید من موافق این طور بحثا نیستم چون باعث بسته شدن تاپیک میشه. و بهتره که از این جا دیگه ادامه داده نشه تا
تاپیک در حال خودش باقی بمونه. مدریت محترم هم می تونن تمام پست های منو پاک کنن اونارو که مشکوکه ها..:31:
بعد حامد جان واسه چی ناراحت میشی...رفیق منظور من شخص شما نبود کلی می گم عزیز...به دل نگیر...
حرف های شما هم صحیح. ولی خب من میگم مهاجرت نه می گم باید
دست در دست هم دهیم به مهر ملت خویش را کنیم سرفراز همین.
فداتون

A M I R G A M E R
27-03-2010, 23:14
خوب سلام.
اینو فک کنم دو یوزر قبل زدم یعنی این یوزرم اونو بن کردن حالا دوباره باز کردند بابا ایول بر خودم چند تا یوزر داشت تا حال حدود 17 تا یوزر زدم همه هم بن شدن:دی
حالا این پسر هم راست میگه بیچاره!!!
به بحث سیاسی نکشید برو بچ !!!
خیلی بده بحث سیاسی بکنید کاربران گمنام امام زمان بنتون میکنند:31:

CAnZO
28-03-2010, 04:32
يه فيلم كوتاه داستاني راجع به يه خوره بازي.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

How Julian a young student of 20 years become cyber-dependent abandoned any real social life: family, friends, work, school, sexuality to dive into the virtual paradise of games networks.

Hadijooon
28-03-2010, 08:46
حالا چکار کنیم بازی کنیم یا نکنیم؟؟ !!

28-03-2010, 09:18
می دونید من موافق این طور بحثا نیستم چون باعث بسته شدن تاپیک میشه. و بهتره که از این جا دیگه ادامه داده نشه تا
تاپیک در حال خودش باقی بمونه. مدریت محترم هم می تونن تمام پست های منو پاک کنن اونارو که مشکوکه ها..:31:
بعد حامد جان واسه چی ناراحت میشی...رفیق منظور من شخص شما نبود کلی می گم عزیز...به دل نگیر...
حرف های شما هم صحیح. ولی خب من میگم مهاجرت نه می گم باید
دست در دست هم دهیم به مهر ملت خویش را کنیم سرفراز همین.
فداتون
اي بابا من ناراحت نشدم كه .ابراز تاسف نموديم فقط

خوب سلام.
اینو فک کنم دو یوزر قبل زدم یعنی این یوزرم اونو بن کردن حالا دوباره باز کردند بابا ایول بر خودم چند تا یوزر داشت تا حال حدود 17 تا یوزر زدم همه هم بن شدن:دی
حالا این پسر هم راست میگه بیچاره!!!
به بحث سیاسی نکشید برو بچ !!!
خیلی بده بحث سیاسی بکنید کاربران گمنام امام زمان بنتون میکنند:31:
فدات

راستي ديشب تازه فهميدم كه مافيا دو قراره دوم شهريور بياد
واي چه شود .آقا اينطور كه معلومه خيلي بازيه توپيه
من كه از امروز انرژي مو دارم جمع ميكنم شهريور بشينم اين بازي رو بخورم فقط
كي ميخواد صبر كنه تا شهريور

گيمرا اعلام وجود كنن .يه راهي پيدا كنين كه با وضعيت اون موقع كنار بياييم
نميدونم برنامه ريزي يا اصلا آسيب شناسي .يعني صد در صد پيشبيني ميشه عوارض شديدي برامون در انتظاره.من كه ميخوام روزي 20 ساعت اينو بازي كنم:دي

CAnZO
08-04-2010, 20:54
درباره اعتياد به بعضي بازي ها ( من الان هر روزم رو با همون بازي اي شروع ميكنم كه چند سال قبل با نسخه هاي اوليه ش شروع كردم) ديگه خود بازي نيست كه جذابه ! ( چون تكراري شده ) بلكه يك قسمت ناخودآگاه از مغز مشغول فعاليت آرام بخش ديگريست كه مستقيما به بازي مربوط نيست. اين موضوع زياد براي خودم هم روشن نيست.
يه قسمت هم به لذت پديده هاي رندوم مربوطه مثل فال گرفتن.

سونامی
08-04-2010, 23:36
من یکی از دوستام بازی جنی میکرد . جو میگرفتش همدیگر رو می دیدیم می گفت الان گردنت رو می برم
خود من هم خیلی کم مخصوصا punisher بازی می کردم :دی