PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : نور منفجر شده با متن ( سطح : مبتدي )

rb97
17-02-2006, 15:12
سلام

امروز يه اموزش به نام نور منفجر شده با متن براتون گزاشتم اينم نمونه کار :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1: ابتدا يه صفه جديد با اندازه 500*500 با پسزمينه سياه درست کنيد

2:ابزار text tool را انتخاب کرده و متن خدتون رو با رنگ سفيد تايپ کنيد که من در اينجا متن phalls با سايز 25 تايپ کردم البته سايز و فونت رو ميتونيد به سورت دلخواه انتخاب کنيد ولي سعي کنيد به صورت توپر و bold باشه

3:حال روي لايه متنتون راست کليک کرده و Rasterize layer رو انتخاب کنيد يا اينکه مسير زيرو دنبال کنيد (Layer -> Rasterize -> Layer) بعد از اين کار اسم لايتون رو "Light" قرار بديد

4:کليد CTRL رو پاين نگه داشته و روي لايه "Light" که توي Layers pallete قرار داره کليک کنيد با اين کار لايه "Light" که براي من کلمه phalls هستش به صورت انتخاب در مياد

5:حالا از منو edit لايه "Light" رو که الان به صورت انتخاب شده در اومده را کپي و دوباره Paste کنيد و اسم لايه جديدي که کپي همان لايه "Light" هستش رو به "light2 " تغير بديد

6: حالا ديگه لايه "Light" رو پاک کنيد يعني Delete کنيد که براي اين کار کافيه لايه رو به روي سطل اشغال کشيده و رهاش کنيد

تا اينجا بايد يه صفحه مثل مال من داشته باشيد

7:حالا يه مرحله جالب بايد روي لايه "light2 " انجام بديم که براي اين کار مسير زيرو دنبال کنيد :
Filter -> Distort -> Polar Coordinates و سپس Polar to Rectangular رو انتخاب کنيد تا متنتون مثل شکل زير بشه

8: بعد از مرحله 7 دوباره اين مسير دنبال کنيد : Filter -> Stylize -> Wind و Wind رو براي method و From the right را براي Direction انتخاب کنيد البته اين افکت رو بايد دوبار انجام داد که البته براي بار دوم فقط کافيه يه بار CTRL-F رو بزنيد تا اخرين افکتي که انجام دادين يه بار ديگه به صورت خودکار انجام بشه

9: حالا تمامي کارهاي را که توي مرحله 8 انجام داديم رو يه بار ديگه انجام ميديم با اين تفاوت که اين دفعه براي direction گزينه From the Left رو انتخاب ميکنيم

10: حالا اين مسيرو رو دنبال کنيد تا کارتون 90 درجه بچرخه Image -> Rotate Canvas -> 90 CW

11:سپس دوباره به ----- بر گرديد و مسيرو رو دنبال کنيد Filter -> Stylize -> Wind و Wind رو براي method و From the right را براي Direction انتخاب کنيد البته اين افکت رو هم بايد دوبار انجام داد که البته همان جوري که گفتم فقط کافيه يه بار CTRL-F رو بزنيد

12:دوباره به منو Image بريد و گزينه Rotate Canvas -> 90 CCW را انتخاب کنيد تا کارتون به حالت اول برگرده

13: ديگه تغريبن کاري نمونده فقط يه بار ديگه به Filter -> Distort -> Polar Coordinates بريد و گزينه Rectangular to Polar را انتخاب کنيد تا نتيجه کارتون مثل شکل زير بشه:

14:بايد دوباره متنتون رو با همان خصوصياتي که متنتون رو اول بار تايپ کردين تايپ کنيد با اين تفاوت اين دفعه از يه رنگ ديگه بجز سفيد استفاده کنيد که من رنگهاي تيره رو بيشتر پيشنهاد ميکنم چون بيشتر نورتون جلوه ميکنه مثل شکل زير:

15:کافيه روي لايه "light2 " قرار بگيريد و با زدن کليد هاي ctrl+u وارد قسمت hue/saturation بشيد البته حتمن گزينه colorize رو تيک بزنيد و هر رنگي که دلتون خواست به نورتون بديد

من از رنگ ابي براي نورم استفاده کردم نظرتون چيه؟

به زودی هم خودم 1 آموزش میزارم که ایتقدر بهم گیر ندید. (لطفا درباره ی مبحث کپی پیست اینجا چیزی ننویسید(

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

silver
17-02-2006, 15:45
به درخواست rb ویرایش شد.

Elfin-D
17-02-2006, 16:42
سلام
درباره كپي پست زياد صحبت كردم!براي اطلاع از اونها به پستهاي زير مراجعه فرماييد!
1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين هم وعده سر خرمن شما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و حالا را حل:
لازم نيست كه كل آموزش رو كپي پست كنيد،فقط لينك منبع رو بزاريد.اينجوري خيلي بهتره!حداقل يكي تازه بياد اينجا نميگه كه اينجا خانه كپي پسته!
شايد بتونيم يك تاپيك كلي با عنوان لينكهاي آموزشهاي جالب از سايتهاي ديگه داشته باشيم!رو اين بايد شاهين نظر بده!

Hidden-H
17-02-2006, 17:12
خيلي قشنگ و خوب بود دوست من
ممنون

rb97
17-02-2006, 17:44
ممنون

خواهش

rb97
17-02-2006, 17:45
ممنون

مرسی

ممنون

خواهش

Soso
17-02-2006, 18:17
ممنون از آموزش !
اینم یه نمونه کار من : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Elfin-D
17-02-2006, 22:48
اي ول سروش جان
من فكر ميكنم براي رنگ كردنش از ctrl+uاستفاده نكردي!از اين استفاده كن و گزينه colorize رو هم تيك بزن!خيلي زيبا تر ميشه!

meyti.koochooloo
06-10-2006, 20:22
سلام

خيلي خوب بود من خيلي دنبال اين بودم دسدت طلا

mamo
23-10-2006, 18:06
PDF همین آموزش :

mohammad javad eskandary
01-12-2006, 23:30
سلام
دمت گرم خيلي باهال بود. :biggrin:

mohammad javad eskandary
01-12-2006, 23:54
سلام
اگر ممكنه ميشه چيز ديگه اي كه بلدي و جالبه آموزششو بزاري استفاده كنيم.
شكست نور خيلي توپ بود دمت گرم. :rolleye:

mahsoft
02-12-2006, 00:17
عزیزم میدونید این اموزش چقدر قدیمیه بیش از 5 ماه از تاریخش گذشته :ohno:

پست دادن در تاپیکهایی که تاریخ اون از 2 ماه گذشته ممنوعه این قانون هم برای این گذاشته شده

که وقتی شما تو تاپیک قدیمی پستی میدید

قدیمیا میان رو و تاپیکهای جدید میرن زیر نظم انجمن به هم میریزه

اگه درخواستی دارید یه تاپیک جدید برای اون ایجاد کنید تا عزیزان کمکتون کنن :happy:

مرسی از توجهتون موفق باشی :happy: