PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیات سینا ( Fiat Siena )

Ssarshar
26-06-2009, 19:50
سلام به دوستان گل

راستش دیدم از تابستون سال گذشته سه تا تاپیک نصفه و نیمه برای این خودروی تازه وارد زده شده بود که هرکدوم از این تاپیکها مطالب شفاف و مفیدی نداشتند اما با توجه به اینکه حدود 1 ماه از تولید اولین فیات میگذره مطمئنا مطالب متنوع تری میشه از این اتومبیل استخراج کرد .

تا اواخر تیر 87 بود اگر اشتباه نکنم ثبت نام فیات سینا در نمایندگی تاپکو ( صنعت خودروسازی پارس ) صورت گرفت . جالب این بود که مسئولان فروش بدلیل عدم توجیه کافی راجبه اطلاعات فنی خودرو وعده ی موتور 1600 سی سی رو میدادند حتی جالبتر این که هر سایتی یه عکسی از این ماشین میداد که آدم رو خفن گیج میکرد !

نکته جالب و ناامید کننده این بود که خودروهای فیات 1400 سی سی حجم موتور داشتند !!!

در ضمن مسئول فروش گفت تحویلی ثبت نامیها بصورت وارداتی و CBU از ترکیه هستش و بعد از اون بصورت CKD مونتاژ خواهد شد .

شرایط ثبت نام این بود : 7500000 تومان ودیعه ی اول + 7500000 ودیعه ی دوم ( شش ماه بعد از ودیعه اول )
بنده این اتومبیل رو از نزدیک اون زمان بازدید کردم هم اتاق بسیار شیکی داشت و هم صندلیهای نرمی داشت که به نظر میرسید جنس مخمل داشته باشه . ظاهر معقولی هم داشت که به دل می شست !

تا یکماه پیش که فروش فوری اون آغاز شد . تحویل 45 روزه

مشخصات فنی :

حجم موتور : 1461 CC
قدرت موتور : 77 اسب بخار
حداکثر گشتاور : 115 نیوتون متر / 3500 دور در دقیقه
ماکزیمم سرعت : 170 کیلومتر
گیربکس : 5 دنده دستی
وزن 1100 کیلوگرم
استاندارد : یورو 4
ایمنی : 3 ستاره از 5 ستاره
مصرف سوخت : 2/6 در 100 کیلومتر

امکانات رفاهی و ایمنی :

ترمز ABS ، دو کیسه هوا جلو ، فرمان هیدرولیک ، سیستم ضد سرقت ( immobilizer ) ،میله محافظ جانبی در ها برای حفاظت سرنشینان ، سیستم خودکار قطع سوخت هنگام تصادف ،سیستم cruise control ( ثبت اطلاعات سفر ) ، باز شدن قفل صندوق عقب و باک از داخل خودرو ، سیستم تنظیم صندلی راننده در ۶ جهت ، CD PLAYER - کامپیوتر سفری ( Trip computer ) - سیستم تنظیم ارتفاع فرمان و ...

- پلت فرم ۱۷۸ فیات که سینا روی آن می باشد قابلیت نصب ۱۰ تیپ موتور را داراست وبا بنزین و گاز کار می کند .

عکس هایی از Fiat Siena : ( قابل توجه که خیلی از سایتها مدل های دیگری از این خودرو رو به اشتباه مدل وارد شده به ایران معرفی کردن . این عکسهایی که از فیات سینا میبینید دقیقا همان مدلی هست که در ایران تولید میشود )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ssarshar
26-06-2009, 19:51
از این به بعد سعی میکنیم در این تاپیک که مخصوص فیات سینا هست به نقد و بررسی این مدل بپردازیم .

یا حق

vroom
26-06-2009, 21:44
سلام
این مدلی که وارد ایران میشه عقبش این شکلی نیست؟

Ssarshar
26-06-2009, 21:57
سلام

نه دوست عزیز من این خودرو رو بارها در نمایندگی و توی خیابون دیدم . متاسفانه اطلاع رسانی خوبی از این خودرو نشده و پر از اشتباه و غلطه .

شما اون عکسایی که بنده گذاشتمو مطمئن باش درسته

موفق باشی ... یا حق

s-b
26-06-2009, 22:16
شهرت و آوازه فیات پشت این ماشینه به همین دلیل سینا یک ماشین شکست خوردست و الان تو ترکیه و برزیل فقط برایه تاکسی استفاده میشه
ضمنا سرشار جان این عکس هایی که گذاشتی با مدلی که در ایران تولید میشه فرق داره خصوصا عقبش
من پشت این ماشین نشستم ماشینی کم قدرت و اکثر قطعاتش بی کیفیت و ساخت ترکیست و هیچ قطعه ایتالیایی در این ماشین بکار نرفته قیمتش دو هفته پیش 18 ملیون بود

s-b
26-06-2009, 22:23
مشخصات

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
عکس ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی صندوق عقب خوبی داره

milky way
27-06-2009, 00:15
اصلا نمی‌ارزه این نسل قبل این ماشینه و قیمتشم 17 میلیونه موتورشم همونطور که دوستان گفتن 1400 و 77 اسب قدرتشه، کلاً نمی‌ارزه. این ماشین وارداتش با ایرانخودرو هست نمیدونم رو چه حسابی این ماشین رو میفروشن قیافه هم که اصلاً نداره جالبه ایران خودرو بعد فروش چندین میلیون ماشین و این تجربه هنوز نمیتونه تشخیص بده چه ماشینی در بازار میتونه موفق باشه چه ماشینی نه؟ بدون شک از اون ماشین‌های از دور خارج میشه اگر قیمتش رو کم نکنن.

rami_hemi
27-06-2009, 10:52
دوستان به نظرم به خاطر وارداتی بودن ماشین و قطعاتش گرونه اگه به صورت CKD بیاد کمی ارزونتر بشه و حدود 12-13 میلیون ماشین مناسبی هستش البته این نسل قبلی هستش که توسط توفاش (نماینده فیات ترکیه)تولید شده ودر واقع این مدل از روی یه نوع هاچبک فیات طراحی شده و نمونه جدیدترش تازه در راهه .امیدوارم به ایران هم بیاد مثل مزدا 3 که با تغییرات توی خود شرکت مزدا توی ایران هم تغییر پیدا میکنه.
در کل برای یه ماشین رده متوسط پایین یعنی 10 تا 15 میلیون مناسبه و یه ماشین خانوادگی هستش به نظرم هنوز خاصیت یه فیات توش هستش البته نمیتونه فیات پونتو باشه .
راستی توفاش ترکیه تقربا مثل اریانخودرو توی ایران هستش حتی مدل شاهین این کارخونه تقربا نقش پیکان رو توی ترکیه داره.
tofas اینطوری سرچ کنید .

s-b
27-06-2009, 22:01
اصلا نمی‌ارزه این نسل قبل این ماشینه و قیمتشم 17 میلیونه موتورشم همونطور که دوستان گفتن 1400 و 77 اسب قدرتشه، کلاً نمی‌ارزه. این ماشین وارداتش با ایرانخودرو هست نمیدونم رو چه حسابی این ماشین رو میفروشن قیافه هم که اصلاً نداره جالبه ایران خودرو بعد فروش چندین میلیون ماشین و این تجربه هنوز نمیتونه تشخیص بده چه ماشینی در بازار میتونه موفق باشه چه ماشینی نه؟ بدون شک از اون ماشین‌های از دور خارج میشه اگر قیمتش رو کم نکنن.
دوست من ربطی به ایران خودرو نداره مدیر عامل سابق ایرانخودرو شرکت ساپکو را تاسیس کرده و این شرکت خصوصیه
وقتی پارس با اون امکانات اینقدر باشه پس گرانی این هم بی دلیل نیست چون اینجا ایرانه

ضمنا اول قرار بود قیمت 12 ملیون باشه ولی وقتی آب گل آلود را دیدند کردندش 18

tehran11
02-07-2009, 02:20
gheymatesh to kole europa 5000euro keshvarhaye ke vared mekonand na mesle ma ke tolid mikonim mishe 17melyon.dar zemn baraye foroshe in mahsole be keyfeyate ba in sharayet to namayandegihaye fiat mefroshan,50% mogheye khared50% 2 sal baad

zoex
11-08-2009, 20:19
تو خود سایت تاپکو نوشته که مدل 1.6 16v هم تولید میشه.که قدرتش 103 اسب بخار هستش.برام یه سوال پیش اومده این که این خودرو با موتور 1.6 به قیمت 18 می فروشن یا با موتور 1.4 ؟ اگر نه کسی هست که خبر داشته باشه مدل 1.6 چند قیمته !؟

zoex
11-08-2009, 20:32
در ضمن من با فتوشاپ سینا رو اسپورت کردم.با ایجاد یک سری تغییرات جرعی.مثل جلوی رادیات ٬ آینه ها و رینگ ها و یه کم پایین آوردن ارتفاع ماشین...به نظرم خیلی قیافه بهتری پیدا می کنه نظر شما چیه !؟

ghahremanimehdi
20-08-2009, 14:20

منم موافقم. این ماشین با توجه به مشخصات فنیش و با توجه به موتوری که داره حداکثر 13 میلیون میارزه.
جالبه که سرعت سنجش رو تا 220 مدرج کردن. آخه ماشینی که موتورش 1400 سی سی هست چه به این حرفا:27:.

ghahremanimehdi
20-08-2009, 14:22
تو خود سایت تاپکو نوشته که مدل 1.6 16v هم تولید میشه.که قدرتش 103 اسب بخار هستش.برام یه سوال پیش اومده این که این خودرو با موتور 1.6 به قیمت 18 می فروشن یا با موتور 1.4 ؟ اگر نه کسی هست که خبر داشته باشه مدل 1.6 چند قیمته !؟

نه خیر عزیز. با موتور 1400 دارن این قیمت میدن.
ملت رو خیلی .... فرض کردن:13:

hsn
04-09-2009, 12:41
نه دوست عزیز من این خودرو رو بارها در نمایندگی و توی خیابون دیدم . متاسفانه اطلاع رسانی خوبی از این خودرو نشده و پر از اشتباه و غلطه .

شما اون عکسایی که بنده گذاشتمو مطمئن باش درسته

موفق باشی ... یا حق

آقا من اصلا از مدلي كه شما معرفي كردين نديدم و تو سايت شركت هم همون مدل دومي كه دوستمون زحمتشو كشيدن رو گذاشتن....شما اگه مطمئني كه از مدلهاي فيس ليفت قراره عرضه بشه منبع بده من برم دنبالش....آخه ميخوام يكي ازين سينا ها رو بگيرم....مرسي...

MoHaMaD ZaNd
04-09-2009, 14:18
دوستان من ديشب توي حسينيه شهداي بسيج يكي ديدم . واقعا بي ريخت بود . مخصوصا اون انحنايي كه از سقف مياد روي صندوق عقب .
به نظرتون چنين ماشيني با 1400 سي سي و 75 اسب بخار ميتونه توي كشور ما با قيمت 17 تومن فروش بره ؟؟؟
خوب توي اين رنج تندر ، ريو ، سمند ، پژو 405 و پارس و خيلي چيزهاي ديگه از اين بهترن . من فكر نميكنم فروش خوبي داشته باشه !!!

ghahremanimehdi
04-09-2009, 17:21
دوستان من ديشب توي حسينيه شهداي بسيج يكي ديدم . واقعا بي ريخت بود . مخصوصا اون انحنايي كه از سقف مياد روي صندوق عقب .
به نظرتون چنين ماشيني با 1400 سي سي و 75 اسب بخار ميتونه توي كشور ما با قيمت 17 تومن فروش بره ؟؟؟
خوب توي اين رنج تندر ، ريو ، سمند ، پژو 405 و پارس و خيلي چيزهاي ديگه از اين بهترن . من فكر نميكنم فروش خوبي داشته باشه !!!

بالاخره . یک عده به خاطر وارداتی بودن میخرنش.

saeidsmxo
23-11-2009, 18:30
سلام.
دوستان اگه 1600 این ماشین 17 میلیون باشه به نظرتون می ارزه؟؟؟

farshad bugatti
23-11-2009, 18:52
سلام.
دوستان اگه 1600 این ماشین 17 میلیون باشه به نظرتون می ارزه؟؟؟
تنها دلیلی که فیات سینا نسبت به پولش ارزش خرید نداره همین موتوره ضعیفشه اگه موتوره 1600 رو وارد میکردن با همین قیمت مسلما ارزش خرید داشت موتور 1600 سینا هم در دو مدل بنزینی و CNG عرضه میشد.

mehdi-2009
23-11-2009, 20:42
سلام

تصویری که شما گذاشتین کاملا درسته من هم یکی ازاین فیات هارادیدم قیافش که خیلی ضایع است-ضمنا بااین قدرت وحجم موتور به نظر من بیشتر از ده-دوازده میلیون اصلا خریدش ارزش نداره تا405-تندر-پارس وحتی 206 هست چرا فیات.به نظر من خریدش _ببخشیدا ولی_ حماقت محضه

MoHaMaD ZaNd
23-11-2009, 21:01
ولي من يكي توي اينحا ديدم پشتش اصلا اينطوري نبود !! چراغ هاش نازك بودن !!! قضيه چيه /؟؟

saeidsmxo
24-11-2009, 11:52
ولي من يكي توي اينحا ديدم پشتش اصلا اينطوري نبود !! چراغ هاش نازك بودن !!! قضيه چيه /؟؟
اینی که شما دیدی درسته.
شرکت تاپکو داره مونتاژ میکنه.
من امروز رفتم از نزدیک یکی دیدم. 17 نمیارزه.
نشیمنش سفته.
از لحاظ طراحی اتاق به نظرم خوب بود.
اگه 1600 بود و گیربکس اتومات داشت میخریدم

pooria.rio
26-11-2009, 10:45
حالا شما رچی میخواین بگین !!!!:31:

ولی طراحیه داخلیش واقعا زیباست

sdsab22
07-12-2009, 22:37
دوستان دو تا سوال:
1- اوضاع تولیدش رو کسی خبر داره؟ ماهی چند تا تولید میشه و تا حالا چند تا تولید شده. آخه دوباره دارن ثبت نام میکنند.
2- کیفیت قطعاتش در مقایسه با 206 ریو و تندر چگونه است؟ 206 جدیدا خیلی زود به صدا میافته. این سینا از از نظر کیفیت قطعات و بدنه چطوری از آب در اومده.
ممنون

farshad bugatti
08-12-2009, 15:00
کیفیت قطعاتش در مقایسه با 206 ریو و تندر چگونه است؟ 206 جدیدا خیلی زود به صدا میافته. این سینا از از نظر کیفیت قطعات و بدنه چطوری از آب در اومده.
ممنون

کیفیت قطعات تندر و 206 قبلا در مقایسه با خودرو های دیگر عالی بودن و حالا کم کم اونا هم کیفیتشون افت میکنه!
در مورد کیفیت ساخت سینا هم باید بگم که در حد عالی نیست اما قابل قبوله و کسانی که داشتن از کیفیت ساختش راضی هستند شاید کیفیت ساخت این سه در یک سطح باشه...

bibak_fa
11-10-2010, 22:52
دوستان فیات سینا موجود در ایران مربوط به کدام نسل میباشد؟
همچنین اخرین نسل سینا مربوط به چه سالیه؟

irinn65
12-10-2010, 03:56
اگه سینا رو تو یه جمله شرح بدیم کم مصرف ساده تا حدی با کیفیت میتونیم خلاصه کنیم...

Steps-Rap
12-10-2010, 22:41
دوستان این فیاتی که دارین در موردش بحث میکنین ماشینه خوبیه یا نه؟؟؟
قیمتش چنده ؟؟؟
درمقایسه با 206 SD چطوره؟؟؟
یا در مقایسه با سورن ؟؟؟؟

farshad bugatti
13-10-2010, 15:48
دوستان این فیاتی که دارین در موردش بحث میکنین ماشینه خوبیه یا نه؟؟؟
قیمتش چنده ؟؟؟
درمقایسه با 206 SD چطوره؟؟؟
یا در مقایسه با سورن ؟؟؟؟

فیات تو ایران به ناب دلایل زیادی موفق نبوده! و اصالا با استقبال خوبی مواجه نشد!
یکی از این دلایل عدم اطمینان مردم به برند فیات!
موتور بسیار ضعیف و امکانات کم نسبت به رقبا و قیمتش!
طراحی نه چندان مناسب!
در مقایسه با SD و سورن چیزی برای گفتن نداره!

farshad bugatti
14-10-2010, 19:20
دوستان فیات سینا موجود در ایران مربوط به کدام نسل میباشد؟
همچنین اخرین نسل سینا مربوط به چه سالیه؟

نسل سوم همونی که تو ایران موجوده
نسل چهارم که به ایران نیامده!

bibak_fa
04-05-2011, 11:39
سلام.
دوستان قیمت نو این ماشین چنده؟
همچنین دست دو با نهیاتا 7میلیون تومان گیر میاد؟

taghi_ramzi
17-05-2011, 10:27
نمی دونم تا چه حد به واقعیت نزدیکه
ولی طبق جدولی که دست منه و تو یکی از روزنامه های اقتصادی چاپ شده
این ماشین با مصرف ترکیبی 8.20 ، بعد از mvm کم مصرف ترین خودرو داخلیه.

dashakol_basafa
09-09-2011, 16:38
خب تجربه خودم رو میگم که مستند باشه

از لحاظ نرم و روان بودن اصلاً قابل مقایسه با سمند نیست اگه یه بار امتحان کنید حس میکنید که سمند مثل تراکتور میمونه ( شایدم واقعاً تراکتور باشه)
در مسیر جاده وقتی دور موتور حدود 3 باشه مصرفش 5 لیتر در صد کیلومتر هست. بارها اینو تست کردم

M-I-L-A-D
08-10-2011, 10:48

fire159
28-11-2011, 12:08
دوستاني كه اين ماشين رو دارن پيشنهاد ميدن كه ديگران بخرن .ممنون
يك بررسي ازش بزارينممنونميشم

zr1
19-12-2011, 18:01
خدمت دوستمون fire159 عرض کنم که خودمون این ماشینو 2سال
هست که داریم.تا الان که دستمونه راضی هستیم.موتورش 1.4 لیتری
8 سوپاپه.1.6 لیتری 16 سوپاپش فعلا ها لایته که فعلا مونتاژ نمیشه
.در مورد صدای اتاق بگم که اصلا صدا نداره و صدای جزیی اونم به خاطر
خیابونا و کوچه هاست.فقط چون داشبورد و کنسول 2تکه ای هست صدا میداد که اونم با دسمال کاغذی که چنتا تا زدم گذاشتم لاش درست شد.فرمان کاملا روان و سریع وبا 1.5 دور کامل میچرخه.شتاب اولیه خوب.صدای موتور کم.تا 7000 میرسه ولی تا 4000 خوبه.صندلی عقب
یکدست میخابه.صندوق عقب کاملا جادار!ردیف عقب از 206 راحت تر وبازتر
معایبی که این ماشین داره مال بخاریشه که گاها بخار شیشه عقبو نمیتونه خوب بگیره.دید بد شیشه وسط.اگه کسی بخاد sd بگیره این بهترین گزینه هستش.البته قیمتش قدری بالاست.اگه کسی سوالی راجب این ماشین داره درخدمتیم.

amir_ata_21
19-12-2011, 19:11
اگر قیمت این ماشین 13-12 میلیون بود می شد بهش فکر کرد اما حالا:13:

zr1
22-12-2011, 00:20
امیر عطایی جان.با این بودجه یا 206 تیپ 3 کارکرده یا ریو مدل 83 یا 85 یا هیوندای ورنا مدل 83 میگرفتم

reza_jolie
27-08-2012, 08:46
سلام، کسی میدونه این خودرو هنوز تولید میشه یا نه و این که قیمتش چجوریاست؟

sajjad1973
27-08-2012, 08:57
سلام، کسی میدونه این خودرو هنوز تولید میشه یا نه و این که قیمتش چجوریاست؟

فکر نمیکنم ثبت نام داشته باشه - همنهایی هم که قبلا ثبت نام کرده بود معلوم نشد اخر و عاقبتشون چی شد - سایت رسمی فروشش هم اصلا تاریخش منقضی شده از کار افتاده