PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [مقایسه] PSP 3000 یا PSP Go ... ؟؟

choory
26-06-2009, 18:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوستان.
همانطور که میدونید در نمایشگاه E3-2009 سونی مدل جدید (psp (psp goرا معرفی کرد.
در اینجا قصد داریم این دو مدل را با هم مقایسه کنیم.

دقیقا مثل 2 تاپیکی که برای مدل های قبلی وجود دارد.

[مقایسه] PSP Fat یا PSP Slim ... ؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[مقایسه] psp3000 یا (psp2000(slim

جای دارد بگم که این مدل قرار هست 1 اکتبر به قیمت 249.99 دلار منتشر میشود.

قابلیت های جدید اضافه شده در این مدل نسبت به مدل 3000 چیست؟

-اضافه شدن حافظه داخلی 16 گیگابایتی
-اضافه شدن بلوتوث با قابلیت پشتیبانی از هدست

آیا این مدل دارای سخت افزار گرافیکی متفاوت و قدرت پردازشی بیشتری هست؟

خیر-این مدل دارای گرافیک و قدرت پردازش همانند psp های قبلی هست.

آیا ممکن هست بازی های جدید فقط بر روی این مدل اجرا شودند؟

خیر-به دلیل قدرت گرافیکی و پردازشی یکسان بازی های آینده بر روی هر 4 مدل (1000-2000-3000-pspgo) اجرا میشوند.و این دستگاه هیچ برتری گرافیکی نصبت به مدل های دیگر ندارد.

آیا میزان حافظه نسبت به مدل 3000 تغییر کرده است؟

خیر میزان حافظه داخلی مانند همان مدل 3000 64 مگابایت است.

آیا خروجی tv در این مدل بهبود یافته است؟

هنوز خبری منتشر نشده است.

آیا این مدل از لحاظ ابعاد وزن حجم تغییر کرده است؟

بله-این مدل 43 درصد سبکتر و حدود 50 درصد کوچکتر از مدل 3000 شده است.

آیا lcd دستگاه از نظر ابعاد و کیفیت تغییر کرده است؟

lcd این مدل نیم اینچ کوچکتر شده است.3.8 اینچ با ریزولیشن 272*480 و 16770000 رنگ است.

دوام باطری در این مدل چگونه است؟

اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

آیا این مدل هنوز از درایو UMD استفاده میکند؟

خیر-در این مدل درایو UMD خذف شده است.و بازی های از شبکه اینترنتی PSN خریداری میشوند و بر روی حافظه 16 گیگابایتی ذخیره میشوند.

آیا امکان افزایش حافظه از طریق کارت های حافظه وجود دارد؟

بله این قابلیت افزایش حافظه از طریق مموری های M2 را دارا هست.

آیا این مدل نسبت به اسلیم تغییرات ظاهری داشته است؟

بله
کلا طراحی کنسول عوض شده و به صورت کشویی در آمده.در عکس ها میتوانید مشاهده کنید.

آیا از لوازم جانبی (کابل usb-کابل کامپوزیت-کابل کامپوننت-شارژر) مدل های قبل میتوان استفاده کرد؟

خیر-در این مدل درگاه usb-شارژر و خروجی تصویر کلا عوض شده اند و به صورت یک پورت در آمده اند.(در عکس زیر لوازم جانبی و شکل پورت ها مشخص هست.

در حال حاضر خرید 3000 پیشنهاد میشود و در بعد از منتشر شدن psp go و کپی خور شدن آن
این مدل پیشنهاد میشود.

در ضمن سونی اعلام کرده با آمدن مدل GO تولید 3000 متوقف نخواهد شد و بازار فروش جداگانه ای دارند.

در صورتی آمدن اطلاعات جدید این پست ویرایش میشود.
لطفا دوستان اگه اطلاعات و یا عکس های بیشتری دارند لطف کنند بگویند تا پست را ویرایش کنم.

موفق باشید.

عکس ها:

choory
26-06-2009, 18:15

رزرو برای اطلاعات بیشتر در آینده

TR4NC3
26-06-2009, 21:46
با تشکر از علی که خیلی زحمت میکشند .... مقایسه جالبی بود ... عکس های بیشتر از psp Go

ali_ranger22
27-06-2009, 09:29
ولی به نظر میاد واقعا بیشتر حال میده بازی کردن باهاش
خیلی سبک تره

choory
27-06-2009, 11:46
ولی به نظر میاد واقعا بیشتر حال میده بازی کردن باهاش
خیلی سبک تره

واقعا

ویدئو هایی که من ازش دیدم واقعا عالی بود.
خیلی خیلی خوش دست هست.
سبک
حجم خیلی کم.(تقریبا هماندازه iPhone هست یکم بزرگتر)

دیگه راحت توی هر جیبی جا میشه.

به نظر من اگه کپی خور بشود تا 350 هم ارزش خرید دارد.چون الان مدل 3000 حدود 250 هست . رم 16 گیگ حدود 100 تومن. که مجموعا میشه 350

ali_ranger22
27-06-2009, 12:41
من که به هک شدنش خیلی امید دارم ...

ShayaN3K
27-06-2009, 13:06
من که به هک شدنش خیلی امید دارم ...

ولی من فکر نکنم هک بشه. فکر کنم سونی با برای این کنسول با تمام قدرتش اومده.

من فقط این جوری احساس می کنم.

a.z.p.z
27-06-2009, 17:44
سلام !
همونطور که میدونید روز سه شنبه شب PSP GO رسما توسط سونی معرفی شد . اگر چه که اطلاعات PSP GO قبل از کنفرانس سونی در مجله تصویری Qore منتشر شده و به بیرون درز پیدا کرد اما باز هم ما شاهد نمایش خوبی از PSP GO و یک نمایش خارق العاده از بازی های پیش روی PSP بودیم .
این مقاله از سه قسمت تشکیل شده که هر کدام حاصل تجربه نویسندگان سایت IGN از PSP GO می باشد .

Chris Roper

در PSP GO ما شاهد تغییر سخت افزاری از لحاظ اجرای بازی ها نبودیم . اگر چه افزوده شدن هارد و بلوتوث و ... میتونه خیلی جالب باشه ولی PSP GO در طراحی جدید خلاصه میشه که باز هم سونی اصرار بر طراحی های جدید از PSP داره .
من یک مقدار با PSP GO بازی کردم و هرگز احساس خستگی نکردم و احساس خیلی خوبی در دست هام داشتم .
حقیقت اینه که در PSP GO دکمه پایین تر از سطح فعلی PSP قرار دارند . دکمه ها خیلی ارتقا پیدا کردند . این دکمه ها خیلی بهتر و راحت تر از دکمه های پلاستیکی استفاده شده در PSP های فعلی هستند .
نکته خیلی خوب و بارزی که باید بهش اشاره کنم سبک وزنی و کوجکی PSP GO که واقعا نظر من رو در باره PSP عوض کرد . PSP های فعلی بزرگ هستند و به راحتی در جیب قرار نمیگیرند ولی PSP GO این مشکل رو با اندازه و وزن خودش حل کرده . آنالوگ هم خیلی نرمتر و و روان تر از PSP قبلی به نظر میرسه .

.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من با PSP GO فقط دو مورد مشکل دارم : یکی قیمت و دیگری سردرگمی برای اینکه من با این همه UMD باید چه کار کنم . PSP GO در هنگام عرضه یعنی اول اکتبر سال جاری میلادی قیمتی معادل $ 249.99 خواهد داشت که هم قیمت با قیمت اولیه PSP در زمان اومدن به بازار می باشد . درسته که تغییرات محسوسی مانند هارد 16 گیگی درش ایجاد شده ولی باز هم فقط قادر به اجرای همان بازی های قبلی PSP می باشید . با توجه به اختلاف قیمت میان DS و DSi این هزینه کمی برای جیب من سنگین میاد .
مشکل دیگر سیل عضیم UMD هاست . سونی هنوز پاسخ نداده که آیا میتوان UMD ها رو با سیستم دیجیتالی خرید بازی عوض کرد یا خیر .

Scott Lowe

من برای اولین بار که PSP GO رو دیدم خیلی هیجان زده نشدم ولی باید بهتون بگم که در دست گرفتن PSP GO و باهاش کار کردن خیلی متفاوت با اینه که شما اون رو توی عکس ها مشاهده کنید .
وقتی یک نگاه اجمالی به PSP GO بندازید متوجه میشید که PSP GO برای دست های متوسط واقعا عالی به نظر میرسه و اگر شما دستان خیلی بزرگی دارید شاید کمی دچار مشکل بشید .
پهنای PSP GO اندازه یک چیز برگرمیباشد و از احاط ارتفاع یا همان طول با iPhone برابری میکند . PSP GO از همان طراحی لبه های کروی شکل استفاده شده در PSP 3000 بهره می برد اما اینبار در غالب یک طراحی سیبر زیبا و جمع و جور .
PSP GO برای کسانی که دستان خیلی کوچکی دارند هم زیاد کوچک نیست . ولی اگر شما دستان متوسط و متعادلی دارید PSP GO برای شما بسیار راحت خواهد بود .
وقتی من با PSP GO بازی کردم دست و انگشتان من خیلی راحت بر سر جای خود قرار گرفتند هیچ نیازی نبود تا جای آنها رو عوض کنم تا احساس راحتی کنم .
خارج از بحث طراحی نگرانی دیگر من وزن PSP GO بود که واقعا سونی در این زمینه بسیار عالی عمل کرده . PSP GO بسیار سبک است و شما هیچ مشکلی از لحاظ وزن با آن نخواهد داشت .
به شخصه دوست داشتم تا در PSP GO شاهد حداقل ارتقا سخت افزاری باشیم ولی باز هم PSP GO با بازی هایی بزرگی که در راه هستند قطعا موفق خواهد بود .

Greg Miller

به نظر من مشکل بزرگ PSP قیمت بالای اونه که باید برای دستگاهی که 4 سال پیش روانه بازار شده 250 دلار بپردازیم . ولی در عین حال واقعا طراحی زیبا و چشم نوازی داره .
من قبل از این فکر میکردم که با وجود صفحه نمایش کشوی دسترسی ما به دکمه های بالایی سخت خواهد بود ولی با وجود یک طراحی خوب هر گز اینطور نبود .
من با PSP GO دیروز بازی کردم و PSP GO در یک قاب فلزی بود برای همین من نتونستم وزن دقیق و واقعی اون رو حس کنم .
در کل مشکل فقط قیمت و UMD هایی است که دیگر به درد PSP GO نخواهد خورد . ولی وقتی کمی Metal Gear Solid و Little Big Planet بازی کردم قطعا PSP Go رو خواهم خرید .

دوستان امیدوارم اطلاعاتتون بالاتر رفته باشه و زود از چیزی قضاوت نکنید اخر تا وقتی که معرفی شد همه گقتند به درد نمیخوره طراحی بده ادم دستش درد میگیره و نمیتونه راحت باهاش بازی بکنه و .... ولی نظر اشخاص بزرگی هم که باهاش کار کردند و پی اس پی گو در دستانشان بوده هم ببینید شاید نظرتون عوض شد مثل الانه من که شاید واقعا یکی بگیرم !!!
امیدوارم مفید بوده باشه.

*QWERT*
28-06-2009, 14:03
1.چه جوری باید باهاش به psn وصل شد؟
2.اگه کپی خور بشه،بازیاشو مثله الان باید خرید(مثله 3000-2000)

choory
28-06-2009, 14:14
1.چه جوری باید باهاش به psn وصل شد؟
2.اگه کپی خور بشه،بازیاشو مثله الان باید خرید(مثله 3000-2000)

همین الان هم با همین psp های 1000-2000-3000 میشه به psn وصل شد و خرید اینترنتی کرد.

اگه هم کپی خور بشه بازی ها به احتمال باز به صورت iso هستند.

*QWERT*
28-06-2009, 14:28
همین الان هم با همین psp های 1000-2000-3000 میشه به psn وصل شد و خرید اینترنتی کرد.

اگه هم کپی خور بشه بازی ها به احتمال باز به صورت iso هستند.

فقط با wi-fi میشه وصل شد؟
iso چیه؟
ببخشید هی سوال میکنما،چون دوست دارم همه چیو بدونم:31::11:

Khashayar King
28-06-2009, 14:30
ببخشید ! اگه کپی خور بشه ! (که ایشالا میشه ) چه قدر هزینه ش میشه ؟! و کدوم مدل قیمتش مناسب تر هست !؟

با تشکر ، خشایار

choory
28-06-2009, 14:40
فقط با wi-fi میشه وصل شد؟
iso چیه؟
ببخشید هی سوال میکنما،چون دوست دارم همه چیو بدونم:31::11:

بله با psp فقط با wi-fi میشه وصل شد.
iso فرمت بازی های کپی شده psp هست که ایمیج از بازی های اصلی هست.

خواهش میکنم.

ببخشید ! اگه کپی خور بشه ! (که ایشالا میشه ) چه قدر هزینه ش میشه ؟! و کدوم مدل قیمتش مناسب تر هست !؟

با تشکر ، خشایار

اگر بزاریم عرضه بشود و بعد در باره کپی خور شدن و ... صحبت کنیم بهتر هست.چون الان هیچ چیز معلوم نیست.

موقعی که سونی در نمایشگاه E3 این مدل را معرفی کرد پک ساده را 249.99 دلاز قیمت گذاری کرد.

البته بیاد ایران به نظر من بالای 300 حدود 320-350 فروخته میشه.

الان شما میتونی مدل 3000 را با 240-250 تهیه کنی.

SileNTz
28-06-2009, 21:30
سلامpsp go رو میشه خودت کپی خور کرد؟

مثل همون مدل های قدیم!!

choory
28-06-2009, 21:38

مثل همون مدل های قدیم!!

دوست عزیز هنوز این مدل وارد بازار نشده و معلوم نیست کپی خور بشود.بعد شما میپرسی چه شکلی میشه کپی خورش کرد؟

خواهشا دوستان تا عرضه شدن psp go در این تاپیک حرفی از کپی خور شدن نزنید.

tekken god
28-06-2009, 21:38

مثل همون مدل های قدیم!!
PSP Go که هنو نیومده کو تا کپی خور شدنش !
امّا اگه بیاد خوب آره دیگه پس کی کپی خور کنه ؟ مثلاً فروشنده کی باشه که بتونه کپی خور کنه اونوقت یکی مثل ما نتونه ؟

Khashayar King
29-06-2009, 00:09
اگر بزاریم عرضه بشود و بعد در باره کپی خور شدن و ... صحبت کنیم بهتر هست.چون الان هیچ چیز معلوم نیست.

موقعی که سونی در نمایشگاه E3 این مدل را معرفی کرد پک ساده را 249.99 دلاز قیمت گذاری کرد.

البته بیاد ایران به نظر من بالای 300 حدود 320-350 فروخته میشه.

الان شما میتونی مدل 3000 را با 240-250 تهیه کنی.
با توجه به کارایی که داره می ارزه بیشتر پول بدم :

1.بلوتوث

2.حافظه 16 گیگ !

خوبه ! ممنون دوست عزیز که راهنماییم کردی !

با تشکر ، خشایار

choory
29-06-2009, 21:54

merikh_merikh
01-07-2009, 12:20
سلام.
دوستان پي اس پي گو به دليل کشويي بودن امکان خراب شدن يا لق شدن وجود داره يا نه؟

ShayaN3K
01-07-2009, 12:41
سلام.

بگذارید بیاد بعد این سوالای تخصصی بکنید :دی

اگه با هر دستگاهی خوب رفتار بشه سالم میمونه. سونی هم شرکت بزرگیه و امکانش کمه که دستگاهش بخواد از این مشکلا داشته باشه.

ali_ranger22
01-07-2009, 12:54
واقعا به نظر من Go از خیلی از گوشی های گرونی که تو بازار هست بیشتر می ارزه !

ali_ranger22
01-07-2009, 14:32

choory
01-07-2009, 16:55
سلام.

تا منتشر نشود و مدتی باهاش کار نشه در مورد این مورد نمیشه قضاوت کرد.
اما سونی کارش درست تر از این حرفها هست که بخواهد لق بشه.البته ممکنه بعد چند وقط مثل حالت اول نباشه(که این طبیعی هست)اما اون لق شدنی که مد نظر شما هست فکر نکنم به وجود بیاد.

choory
01-07-2009, 17:07
دوستان قسمتی که در عکس مشخص کردم همان ورودی و خروجی جدید این دستگاه هست.که همه لوازم جانبی از جمله (کابل کامپوزیت-کابل کامپوننت-کابل usb و شارژر) به این درگاه متصل میشوند.

خیلی از دوستان این قسمت را با شکاف ورودی مموری(که در این دستگاه M2 هست) اشتباه میگیرند.لازم به ذکر هست که قسمت ورودی مموری سمت چپ دستگاه بالای کلید Wi-Fi هست.

در عکس زیر هم لوازم جانبی PSP Go را مشاهده میکنید.

*QWERT*
01-07-2009, 18:24
بچه ها قبول دارید خوش دست نیست.تازه آنالوگش هم جاش جالب نیست.
به نظر من همون 3000-2000 خوش دستترن و صفحشونم بزرگتره بیشتر حال میده.

ali_ranger22
01-07-2009, 18:26
نمیشه گفت
باید دستت بگیری تا بتونی نظر بدی
به نظر میاد که خیلی خوش دسته

*QWERT*
01-07-2009, 18:42
ببخشید ولی به نظر من اینطور نیست.
مدلای قبلی محکم تو دست جا میشه که باعث بالا رفتن اعتماد به نفس
تو بازی کردن میشه :31:(با دسته xbox اینجوریه)

merikh_merikh
01-07-2009, 22:48
دوستان من قصد خريد پي اس پي دارم حالا چه کنم؟
از يه طرف ميترسم پي اس پي گو را بگيرم و لق بشه و از طرفي ميترسم از گرفتن پي اس پي3000 پشيمون بشم.
من بين پي اس پي گو و پي اس پي3000 موندم.به نظره شما کدام يک بهتره؟
راستي با پي اس پي گو ميشه با بلوتوثش دو نفره بازي کرد؟(دو نفر که پي اس پي گو دارن)

choory
01-07-2009, 23:41
بچه ها قبول دارید خوش دست نیست.تازه آنالوگش هم جاش جالب نیست.
به نظر من همون 3000-2000 خوش دستترن و صفحشونم بزرگتره بیشتر حال میده.

اتفاقا به نظر من هم خیلی خوش دست هست.
من چند تا ویدئو ازش دیدم طرف که دستش گرفته بود خیلی خیلی راحت بود.
البته تا نیاید هیچ چیز معلوم نیست.

دوستان من قصد خريد پي اس پي دارم حالا چه کنم؟
از يه طرف ميترسم پي اس پي گو را بگيرم و لق بشه و از طرفي ميترسم از گرفتن پي اس پي3000 پشيمون بشم.
من بين پي اس پي گو و پي اس پي3000 موندم.به نظره شما کدام يک بهتره؟
راستي با پي اس پي گو ميشه با بلوتوثش دو نفره بازي کرد؟(دو نفر که پي اس پي گو دارن)

شما اگه میتونی تا 5-6 ماه دیگه صبر کنی صبر کن این PSP Go بیاد اگه کپی خور شد بخر.به نظر من ارزش صبر کردن هم داره.
من که فکر نکنم به این راحتی ها لق بشود.مگه الکی هست که لق بشه؟

وقتی Wi-Fi هست چرا میخواهی با بلوتوث 2 نفره بازی کنی؟

merikh_merikh
02-07-2009, 09:25
اخه همیشه به Wi-Fi دسترسی ندارم و قصد خرید دو تا پی اس پی هم دارم.

از همه ی دوستان هم به خاطره همکاریشون تشکر میکنم(من گاهی با دکمه ی تشکر مشکل پیدا میکنم برای همین نتونستم از دکمه ی تشکر استفاده کنم)

*QWERT*
02-07-2009, 10:37
اخه همیشه به Wi-Fi دسترسی ندارم و قصد خرید دو تا پی اس پی هم دارم.

از همه ی دوستان هم به خاطره همکاریشون تشکر میکنم(من گاهی با دکمه ی تشکر مشکل پیدا میکنم برای همین نتونستم از دکمه ی تشکر استفاده کنم)
منظور Wi-Fi خود psp هست نه اونای دیگه.:5:

merikh_merikh
02-07-2009, 12:31
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین........

choory
02-07-2009, 12:43
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین........

ببین همه psp ها Wi-Fi دارند.شما فقط کافی هست Wi-Fi دستگاه ها را روشن کنید و با هم دیگه بازی کنید.به همین راحتی.

merikh_merikh
02-07-2009, 15:26
پس نقش بلوتوث فقط دریافت فایل میباشد.درسته؟
یه سوال دیگه:اگه میشه فرق های اساسیه پی اس پی گو را با پی اس پی300 بگویید.
ممنون.

choory
02-07-2009, 16:57
پس نقش بلوتوث فقط دریافت فایل میباشد.درسته؟
یه سوال دیگه:اگه میشه فرق های اساسیه پی اس پی گو را با پی اس پی300 بگویید.
ممنون.

فعلا مثل اینکه فقط برای اتصال هدست بلوتوث استفاده میشود.(شاید بشه فایل هم رد و بدل کرد.)

جواب سوال بعدی هم در پست 1 همین تاپیک هست.

ShayaN3K
04-07-2009, 11:01

choory
04-07-2009, 12:15
دوستانی که میخواهند عکس بگذارند ابتدا عکس های پست اول را ببینند اگه اونجا نبود بعد عکس قرار دهند.
ممنون.

SileNTz
14-07-2009, 11:40
ببخشی psp go منوی بازیهاش فرق داره؟؟؟؟

مثلا مثل 3000 وقتی روی یه بازی سبر کنی یکم از بازی رو نشون میده.

choory
15-07-2009, 11:34
ببخشی psp go منوی بازیهاش فرق داره؟؟؟؟

مثلا مثل 3000 وقتی روی یه بازی سبر کنی یکم از بازی رو نشون میده.

خیر فرقی نداره.
چون رابط کاربریش XMB هست.و تفاوتی با psp های معمولی ندارد.
شاید عکس زیر را دیدی که این سوال را پرسیدی؟؟!!

این عکس از محیط play station store هست نه منوی اصلی psp

apoosh
28-07-2009, 21:33
کسی یه مقاله خوبی از psp go (معرفی) سراغ نداره؟؟
اگه بده واسه شنبه تو یه نشریه معروف چاپش می کنم. فقط زود...

merikh_merikh
29-07-2009, 19:56
دوستان لطفن با دلیل بگین که پی اس پی گو بهتره یا پی اس پی3000؟کدام برای خرید بهتره؟میخام بگم یکی برام از سوعد بیارن.....

hamid_hitman47
30-07-2009, 23:57
دوستان لطفن با دلیل بگین که پی اس پی گو بهتره یا پی اس پی3000؟کدام برای خرید بهتره؟میخام بگم یکی برام از سوعد بیارن.....

دوست عزیز psp go هنوز نیومده...اول October تازه عرضه میشه...

merikh_merikh
08-08-2009, 15:33
دوستان ایا حذف درایو UMD در پی اس پی گو مشکل ساز نیست؟
حالا یه سوال دیگه:ایا میشه حافظه ی 16 گیگ پی اس پی گو را از طریق مموری در پی اس پی 3000 جبران کرد؟

اگه جواب سوال دوم درست باشه(یعنی بشه جبران کرد) پس میشه گفت که پی اس پی 3000 با داشتن درابو UMD و همچنین امکان افزایش حافظه تا 16 گیگ تا حدودی از پی اس پی گو بهتره.

لطفن در مورد حرف ها و سوالات راهنمایی کنید.
ممنون.

choory
08-08-2009, 16:09
دوستان ایا حذف درایو UMD در پی اس پی گو مشکل ساز نیست؟
حالا یه سوال دیگه:ایا میشه حافظه ی 16 گیگ پی اس پی گو را از طریق مموری در پی اس پی 3000 جبران کرد؟

اگه جواب سوال دوم درست باشه(یعنی بشه جبران کرد) پس میشه گفت که پی اس پی 3000 با داشتن درابو UMD و همچنین امکان افزایش حافظه تا 16 گیگ تا حدودی از پی اس پی گو بهتره.

لطفن در مورد حرف ها و سوالات راهنمایی کنید.
ممنون.

-خیر از چه نظر مشکل ساز باشه؟
همه بازی ها به صورت دیجیتالی برای فروش برو روی فروشگاه مجازی PSN قرار میگیرند و به صورت اینترنتی باید خرید و دانلود کنید.(psp go حدود 43 درصد از 3000 سبکتر هست و دلیل عمدش همین خذف کردن درایو UMD هست)

-بله الان مدل 3000 (یا مدل های 2000 و 1000 )به راحتی از مموری های 16 گیگی پشتیبانی میکنند.

البته درایو UMD برای ما که از بازی های ارجینال استفاده نمیکنیم زیاد مزیت خاصی نیست.
راستی فراموش نکید که psp go دارای شکاف مموری کارت از نوع M2 هست و شما به غیر از 16 گیگ حافظه داخلی میتونید 16 گیگ مموری هم تهیه کنید.در مجموع 32 گیگ.

merikh_merikh
08-08-2009, 22:24
-خیر از چه نظر مشکل ساز باشه؟
همه بازی ها به صورت دیجیتالی برای فروش برو روی فروشگاه مجازی PSN قرار میگیرند و به صورت اینترنتی باید خرید و دانلود کنید.(psp go حدود 43 درصد از 3000 سبکتر هست و دلیل عمدش همین خذف کردن درایو UMD هست)

-بله الان مدل 3000 (یا مدل های 2000 و 1000 )به راحتی از مموری های 16 گیگی پشتیبانی میکنند.

البته درایو UMD برای ما که از بازی های ارجینال استفاده نمیکنیم زیاد مزیت خاصی نیست.
راستی فراموش نکید که psp go دارای شکاف مموری کارت از نوع M2 هست و شما به غیر از 16 گیگ حافظه داخلی میتونید 16 گیگ مموری هم تهیه کنید.در مجموع 32 گیگ.

ممنون از توجهتون.
منظورم از مشکل اينه که بازي ها را به چه صورت بايد خريداري کرد؟پول به کجا بايد داد؟مشکل اينه.......
ولي براي پي اس پي 3000 ميشه رفت بازار و بازي مربوطه را خريد و همچنين مانند پي اس پي گو ميشه از فروشگاه مجازي PSN خريداري کرد.
البته من از پي اس پي هيچي نميدونم شايد من اشتباه برداشت ميکنم.

ولي فکر ميکنم تنها خوبيه پي اس پي گو علاوه بر سبکتر شدن و همچنين کوچکتر شدن بلوتوث ميباشد.درسته؟يعني جداي سبکي تنها مزيته پي اس پي گو داشتن بلوتوث ميباشد؟

choory
08-08-2009, 23:37
ممنون از توجهتون.
منظورم از مشکل اينه که بازي ها را به چه صورت بايد خريداري کرد؟پول به کجا بايد داد؟مشکل اينه.......
ولي براي پي اس پي 3000 ميشه رفت بازار و بازي مربوطه را خريد و همچنين مانند پي اس پي گو ميشه از فروشگاه مجازي PSN خريداري کرد.
البته من از پي اس پي هيچي نميدونم شايد من اشتباه برداشت ميکنم.

ولي فکر ميکنم تنها خوبيه پي اس پي گو علاوه بر سبکتر شدن و همچنين کوچکتر شدن بلوتوث ميباشد.درسته؟يعني جداي سبکي تنها مزيته پي اس پي گو داشتن بلوتوث ميباشد؟

در صورتی که بخواهید بازی ارجینال تهیه کنید باید به PSN STORE رفته و توسط کارت اعتباری پول را واریز کنید سپس بازی را دانلود کنید.(توجه کنید که قیمت بازی ارجینال حدود 30 تا 50 دلار هست)

در صورتی که Psp Go کپی خور شود شما به راحتی همانند psp 3000 یا 2000 کپی خور شده میرید بازی ها با فرمت iso (بازی های کپی شده) را یا دانلود میکنید یا فروشنده میخرید (قیمت بین 500-1000 تومن) وداخل مموری یا حافظه داخلی میریزید و بازی میکنید.

درسته psp Go مجهز یه فناوری بلوتوث هست اما در اطلاعاتی که فعلا از طرف سونی منتشر شده است نوشته شده برای اتصال هدفون.(احتمالا نمیشه تبادل فایل کرد)

merikh_merikh
09-08-2009, 10:47
در صورتی که بخواهید بازی ارجینال تهیه کنید باید به PSN STORE رفته و توسط کارت اعتباری پول را واریز کنید سپس بازی را دانلود کنید.(توجه کنید که قیمت بازی ارجینال حدود 30 تا 50 دلار هست)

در صورتی که Psp Go کپی خور شود شما به راحتی همانند psp 3000 یا 2000 کپی خور شده میرید بازی ها با فرمت iso (بازی های کپی شده) را یا دانلود میکنید یا فروشنده میخرید (قیمت بین 500-1000 تومن) وداخل مموری یا حافظه داخلی میریزید و بازی میکنید.

درسته psp Go مجهز یه فناوری بلوتوث هست اما در اطلاعاتی که فعلا از طرف سونی منتشر شده است نوشته شده برای اتصال هدفون.(احتمالا نمیشه تبادل فایل کرد)
در کل به نظره شما بودن درابو UMD بهتره يا نبودنش؟

يه سوال ديگه؟من الان اگه بخام پي اس پي گو بگيرم اصلن تو بازار هست؟

choory
09-08-2009, 11:11
در کل به نظره شما بودن درابو UMD بهتره يا نبودنش؟

يه سوال ديگه؟من الان اگه بخام پي اس پي گو بگيرم اصلن تو بازار هست؟

ببین مگه شما میخواهی بازی ارجینال تهیه کنی.(یعنی میخواهی برای هربازی 30-40 تومن پول بدی؟)

اگر پست اول تاپیک را به دقیت خوانده بودی نوشتم که هنوز منتشر نشده و 1 اکتبر (9 مهر ) تازه منتشر میشود.
تا بیاد برسه ایران چند هفته ای طول میکشه(البته با قیمت های فضایی)
بعد اصلا معلوم نیست کپی خور میشه یا نه.(توجه کن که همین الان مدل های 3000 و 2000 با مادربورد TA-088 v3 هم هنوز کامل کپی خور نشده اند و فقط توی فریمور 5.03 یک باگ بود که از طریق اون این مدل ها را کپی خور میکردند که سونی این باگ را در فریمور های بعدی رفع کرد.)

به نظر من UMD چیز جالبی نبود.مخصوصا اون لود های طولانی بازی ها.صداهایی که تولید مکرد.بالا بردن مصرف باطری و....(من خودم توی این 1.5 سال که psp دارم فقط یک بار با umd بازی کردم)

در کل اگر حوصله صبر کردن زمانی بین 6 تا 12 ماه داری صبر کن تا psp Go بیاد و معلوم بشه که کپی خور میشود یا نه

اگر کپی خور شد برو بخر.(البته مطمئنا چون قیمت جهانیش 249.99 دلار هست بیاد ایران بین 350 تا 400 هزار تومن فروخته میشود.)

اگر هم حوصله صبر کردن نداری همین الان برو یک عدد 3000 بگیر به 200 تومن وبشین بازی کن.

البته اگر خواستی برای psp go صبر کنی به این نکته هم توجه کن ممکنه اصلا کپی خور نشود و همین مدل های 3000 و2000 با فریمور 5.03 هم کم شوند.درنتیجه فروشنده های فرصت طلب قیمت های این 2 مدل را هم میکشند بالا.

merikh_merikh
09-08-2009, 17:31
از همکاریه شما تشکر دوست عزیز.
پی اس پی را هم برای خواهرم میخام بخرم و قراره که تا اخره هفته بگیرم و دیگه نمیتونم صبر کنم پس با این وجود مجبورم پی اس پی 3000 بگیرم ولی شاید برای خودمم گرفتم ولی من دوست ندارم که پس فردا بگم ای کاش صبر میکردم.........
بازم از همکاریه شما تشکر فراوان

momkhbpsp
09-08-2009, 19:06
آیا ممکن هست بازی های جدید فقط بر روی این مدل اجرا شودند

خیر-به دلیل قدرت گرافیکی و پردازشی یکسان بازی های آینده بر روی هر 4 مدل (1000-2000-3000-pspgo) اجرا میشوند.و این دستگاه هیچ برتری گرافیکی نصبت به مدل های دیگر ندارد.

[/code]

در مورد این پرسش . پاسخ باید بگم که امکانش بسیار زیاد هست
البته نه در اوایل ارائه این مدل و پس از مدتی
اما میدونیم که بازی های psp بیشتر از نظر حجم کم umd کیفیتشون کم میشه نه از لحاظ قدرت گرافیکی
100% با حذف umd در این مدل و داشتن هارد کیفیت بازی ها هم بهتر خواهد شد

در مورد هک شدن هم باید بگم که مطمئن باشید هک میشه اونم در کمتر از 3 یا 4 ماه
هکرها همیشه با ارائه یه مدل تازه انگیزه هاشون برمیگرده

یه چیز هم بگم که اگه از الان کسی بره 3000 یا 2000 بخره به نظر من پولش رو بیرون ریخته
مطمئن باشید مدل جدید بهتره و تا زمان کمی که مونده به عرضه این مدل ارزش نداره پولتون رو بیرون بریزید واسه 3 یا 4 ماه عجله کردن.

*QWERT*
09-08-2009, 19:18

پس چرا فریمور های جدید هک نشدن؟؟
شاید Go هم بشه مث ps3 ،که احتمالش هست.

*QWERT*
09-08-2009, 19:28
از همکاریه شما تشکر دوست عزیز.
پی اس پی را هم برای خواهرم میخام بخرم و قراره که تا اخره هفته بگیرم و دیگه نمیتونم صبر کنم پس با این وجود مجبورم پی اس پی 3000 بگیرم ولی شاید برای خودمم گرفتم ولی من دوست ندارم که پس فردا بگم ای کاش صبر میکردم.........
بازم از همکاریه شما تشکر فراوان
اگه برا خواهرت میخوای به جاش DSi بخر(به نظر من با روحیه شون بهتر میسازه)
ولی اگه میخوای برا خودتم بخری همون psp بخر

choory
09-08-2009, 19:42
اما میدونیم که بازی های psp بیشتر از نظر حجم کم umd کیفیتشون کم میشه نه از لحاظ قدرت گرافیکی

یه چیز هم بگم که اگه از الان کسی بره 3000 یا 2000 بخره به نظر من پولش رو بیرون ریخته
مطمئن باشید مدل جدید بهتره و تا زمان کمی که مونده به عرضه این مدل ارزش نداره پولتون رو بیرون بریزید واسه 3 یا 4 ماه عجله کردن.

باید بگم که شما دارید اشتباه فکر میکنید.(و همین اشتباه فکر کردن شما و دادن نظر غلط باعث میشه دوستان گمراه شوند)

الان بهترین بازی های psp هم از حداکثر حجم umd استفاده نکرده اند.
بازی های که در چند ماه آینده برای psp منتشر میشوند به گفته سازنده گان از حداکثر قدرت پردازشی psp بهره میبرند و هم به صورت دیجیتالی و هم به صورت umd منتشر میشوند.

به فرض این جمله شما

فقط 1 درصد هم درست باشه و به فرض مثال بازی در آینده بیاد که حجمش فراتر از حجم umd باشه کاربرانی که مدل های 1000-2000-3000 دارند هم به راحتی میتوانند بازی را به صورت دیجیتالی از فروشگاه دیجیتالی PSN تهیه کنند و بر روی مموری کارت خود ذخیره کنند.
هیمن الان هم همچین قابلیتی برای همه بازی ها هست.

در مورد هک شدن هم باید بگم مثل اینکه شما فراموش کردی همین مدل های 3000 و 2000 با مادربورد TA-088 V3 هم فقط و فقط به دلیل وجود یک باگ در فریمور 5.03 هک شدند و دستگاه هایی که با فریمور جدید منتشر میشوند قابلیت هک شدن ندارند.

همین هک کردن 3000 و با مادربورد TA-088 V3 هم حدود 7-8 ماهی طول کشید که به روش ChickHEN کپی خور شدند.

به هر حال با قاطعیت نمیشه گفت psp go کپی خور میشه یا نه.(در مورد آینده الان نمیشه نظر داد)

حدودا 2 ماه دیگه مدل go عرضه میشود.و حداکثر چند هفته بعد ایران هست.
به فرض اینکه این مدل کپی خور شود و کپی خور کردنش 7-8 ماه مانند 3000 طول بکشه کم کم حدود 1 سال دیگه میشه.(البته قیمت ها را هم فراموش نکینید که اون زمان خیلی خیلی بیشتر از قیمت جهانیش هست.من احتمال میدم بالای 350 باشه.بین 380 تا 450)

حالا خود دوستان میتونند تصمیم بگیرند که صبر کنند یا نه.

نظر من هم هیمن هست.
چون psp بازی هایی که به درد دختر ها بخورد کم دارد.
مثلا خواهر خودم فقط بازی های زیر را انجام میده

Loco Roco 1
Loco Roco 2
Patapon 1
Patapon 2
lego indiana jones
Midnight Club (البته خیلی کم)
rock band
Ratchet & Clank
secret agent clank

و در آینده

Little Big Planet
lego indiana jones 2

اما بازی هایی که برای DS هست و دخترها میتونند انجام بدهند خیلی خیلی بیشتر از بازی های psp هست(خدای نکرده به دوستانی که DS داره بر نخوره اصلا نمیخوام بگم DS دخترونه هست.فقط بازی هاش شاد ترند برای همین ممکنه دختر ها بیشتر ازش خوششون بیاد.)

*QWERT*
09-08-2009, 22:06
چون psp بازی هایی که به درد دختر ها بخورد کم دارد.
مثلا خواهر خودم فقط بازی های زیر را انجام میده
Loco Roco 2
Patapon 1 .rock band

این بازیا که گفتید منم بازی میکنم.برم پاکشون کنم!!!! البته 7.8 روزه 19 سالم شده ها

choory
09-08-2009, 22:24
این بازیا که گفتید منم بازی میکنم.برم پاکشون کنم!!!! البته 7.8 روزه 19 سالم شده ها

شما برو پاک کن.
من خودم 22 سالم هست و همه ی این بازی ها را بازی کردم بازی میکنم و بازی هم خواهم کرد.
چون بازی سن و سال پسر و دختر نداره عزیر.

ShayaN3K
10-08-2009, 06:55

ظاهرا که خیلی مطمعنی که PSP Go هک می شه.

فقط به این نکته توجه نکردی که PSP 3000 و 2000 با مادربوردای جدید قرار نبود هک بشه و فقط به خاطر Bug که توی ورژن 5.03 بود الان همه یه PSP دارن.

هیچ کدوم از هکر های با انگیزه ی دنیا هنوز نتونستن ورژن 5.50 رو هک کنه. البته قبول دارم که این کار دیگه فایده ی زیادی نداره ولی مطمعنا هیچ کدوم بدشون نمیاد که آخرین ورژن فرمور سونی رو هک کنن.

سونی توی مدل Go خیلی چیزها رو عوض کرده که شاید خیلی هاشو هنوز ما ندونیم از جمله bug فریمورشو

البته خیلی بهتره که ما این بحثو بعد از انتشار ادامه بدیم.

Go مثل Ps3 نمیشه.

دلیل هک نشدنه PS3 مربوط میشه به قسمته Blue.ray که چون PSP از Blue.ray استفاده نمیکنه نمیشه که دلیلشون یکی باشه.

merikh_merikh
10-08-2009, 12:32
البته من بيشتر به اين دليل قصد خريد پي اس پي دارم چون اگه خودمم گرفتم بتونيم با هم بازي کنيم چون اين طور که فهميدم با پي اس پي اگه دو نفر داشته باشن ميتونن با هم بازي کنن.
درسته؟

choory
10-08-2009, 12:35
البته من بيشتر به اين دليل قصد خريد پي اس پي دارم چون اگه خودمم گرفتم بتونيم با هم بازي کنيم چون اين طور که فهميدم با پي اس پي اگه دو نفر داشته باشن ميتونن با هم بازي کنن.
درسته؟

بله بستگی به بازی میتوان به صورت شبکه 2 تا 16 نفر باهم بازی کنند.

merikh_merikh
10-08-2009, 14:48
یعنی نیاز به اینترنت(وایرلس) یا چیزه دیگه ای نیست؟به راحتی به هم وصل میشن؟

choory
10-08-2009, 15:26
یعنی نیاز به اینترنت(وایرلس) یا چیزه دیگه ای نیست؟به راحتی به هم وصل میشن؟

به راحتی به وسیله Wi-fi خود دستگاه به یک دیگر وصل میشوند و میتوانید بازی کنید.(البته تا فاصله محدود که دستگاه ها بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.فاصلش را دقیق نمیدونم چقدر هست.اما آنقدر هست که توی یک خونه و یا محیط باز بتونید راحت بازی کنید.)

در صورتی که بخواهید با یک فرد دیگه در یک موقعیت مکانی دیگه بازی کنید به اینترنت وایرلس احتیاج میشود.

لطفا سوال های عمومی در رابطه با psp را در تاپیک زیر بپرس

تمامی مسائل در رابطه با Psp (فقط در اینجا)

momkhbpsp
10-08-2009, 18:43

همونطور که یکی از دوستان جواب دادن ps3 مربوط میشه به بلوری که هک نمیشه

باید بگم که شما دارید اشتباه فکر میکنید.(و همین اشتباه فکر کردن شما و دادن نظر غلط باعث میشه دوستان گمراه شوند)

الان بهترین بازی های psp هم از حداکثر حجم umd استفاده نکرده اند.
بازی های که در چند ماه آینده برای psp منتشر میشوند به گفته سازنده گان از حداکثر قدرت پردازشی psp بهره میبرند و هم به صورت دیجیتالی و هم به صورت umd منتشر میشوند.

به فرض این جمله شما

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط 1 درصد هم درست باشه و به فرض مثال بازی در آینده بیاد که حجمش فراتر از حجم umd باشه کاربرانی که مدل های 1000-2000-3000 دارند هم به راحتی میتوانند بازی را به صورت دیجیتالی از فروشگاه دیجیتالی PSN تهیه کنند و بر روی مموری کارت خود ذخیره کنند.
هیمن الان هم همچین قابلیتی برای همه بازی ها هست.

در مورد هک شدن هم باید بگم مثل اینکه شما فراموش کردی همین مدل های 3000 و 2000 با مادربورد TA-088 V3 هم فقط و فقط به دلیل وجود یک باگ در فریمور 5.03 هک شدند و دستگاه هایی که با فریمور جدید منتشر میشوند قابلیت هک شدن ندارند.

همین هک کردن 3000 و با مادربورد TA-088 V3 هم حدود 7-8 ماهی طول کشید که به روش ChickHEN کپی خور شدند.

به هر حال با قاطعیت نمیشه گفت psp go کپی خور میشه یا نه.(در مورد آینده الان نمیشه نظر داد)

حدودا 2 ماه دیگه مدل go عرضه میشود.و حداکثر چند هفته بعد ایران هست.
به فرض اینکه این مدل کپی خور شود و کپی خور کردنش 7-8 ماه مانند 3000 طول بکشه کم کم حدود 1 سال دیگه میشه.(البته قیمت ها را هم فراموش نکینید که اون زمان خیلی خیلی بیشتر از قیمت جهانیش هست.من احتمال میدم بالای 350 باشه.بین 380 تا 450)

حالا خود دوستان میتونند تصمیم بگیرند که صبر کنند یا نه.

دوست عزیز اگه فکر میکنید این حجم بازیه که شما دارید میکنید همون حجم اصلی هست اشتباه میکنید
iso و cso دو فرمت ریپ شده از بازی هستند و حجمشون کم شده
اگه الان قرار باشه سونی umd رو حذف کنه که یعنی ضرر اون هم با این اوضاع بد اقتصادی
سرمایه گذاری که رویه umd شده باید ابتدا از یه مکانی جبران بشه بعد سونی اون رو حذف کنه
که اون جا هم فروش psp go هستش
در مورد هک هم من مطمئنم خیلی زودتر از اون چیزی که سونی فکر کنه هک خواهد شد
هکرها همیشه برای اینکه اسمی واسه خودشون جور کنند میرن دنبال چیزای جدید که نمونش دارک الکس بود

alireza fatemi
10-08-2009, 18:55
اگه الان قرار باشه سونی umd رو حذف کنه که یعنی ضرر اون هم با این اوضاع بد اقتصادی
سرمایه گذاری که رویه umd شده باید ابتدا از یه مکانی جبران بشه بعد سونی اون رو حذف کنه
هکرها همیشه برای اینکه اسمی واسه خودشون جور کنند میرن دنبال چیزای جدید که نمونش دارک الکس بود
مگه سونی بازی ها رو برای go مجانی میده که با حذف umd ضرر آنچنانی کنه
من آمار فروش umd رو ندارم ولی فکر نکنم در مقایسه با فروش psp قابل توجه باشه
در مورد هک هم زیاد مطمئن نباش چون سونی حتما فکر همه جای go کرده که بدون umd می ده بیرون

*QWERT*
10-08-2009, 19:48
منظور من همون کپی نشدنشه.یعنی واسه یه بازی باید کلی جیبات خالی شه.

choory
10-08-2009, 19:52

دوست عزیز اگه فکر میکنید این حجم بازیه که شما دارید میکنید همون حجم اصلی هست اشتباه میکنید

شما تا حالا از یک UMD ایمیج با پسوند ISO تهیه کردید که این حرف را میزنید؟؟!!!

مطمئنا این کار را انجام نداده اید.چون اگر فقط یک بار-فقط یک بار این کار را انجام داده بودی این حرف را نمیزدی.

برای تهیه ایمیج با فرمت ISO از یک UMD فقط کافی هست به VSH MENU بری و USB DEVICE را روی حالت UMD Disc قرار دهی.دستگاه را به PC وصل کنی اتصال USB را برقرار کنی حالا به جای اینکه محتویات MS نمایش داده بشود محتویات UMD نشان داده میشه.که یک فایل ISO هست.شما فقط کافی هست این فایل را داخل PC کپی پست کنید.
به همین راحتی فایل ISO بازی را تهیه کردید.که دقیقا همان حجم UMD را داره و هیچ گونه اعمالی از قبیل ریپ شدن و فشرده شدن روش اعمال نشده است.

حال اگه این فایل ISO را با برنامه مخصوص فشرده کنید میشه CSO

نتیجه که از کارهای بالا میگیریم این هست که حرف شما که میگی

اشتباه هست(البته بازی هایی هستند که ریپ شده باشند که آن هم توسط کاربرها ریپ میشوند و ISO اصلی بازی هیچ تفاوتی از نظر محتوا و حجم با نسخه UMD ندارد.)

خود سونی هم قبول داره که UMD یک فرمت سوخته هست.برای همین داره خذفش میکنه.
(نمیدون چرا ماجرا کشید به ضرر و اشتباه سونی روی UMD)

شما گفتید

مطمئن باشید همچین اتفاقی نخواهد افتاد.

چرا چون قدرت پردازشی هر 4 مدل psp برابر هست.

و به فرض اینکه مثلا سونی یک بازی هم زد به حجم فرضی 5 گیگ (که یکم دور از ذهن هست) طبق نظره شما این بازی فقط برای PSP GO میاد.

درسته که این بازی حجمش زیاد هست و روی UMD جا نمیشه اما دلیل نمشه که کسانی که مدلهای 1000-2000-3000 دارند این بازی را انجام ندهند.چون آنها هم میتوانند این بازی را به صورت دیجیتالی تهیه کنند و بر روی MS خود ذخیره کنند.

در مورد هک هم یکم زوده بحث کنیم.

اما شما مطلب زیر را بخوان ببین چه شکلی سونی فعلا جلوی اجرای بازی های کپی را در تمام PSP ها چه با پاندورا هک بشوند چه ChickHEN را گرفته هست.وفعلا معلوم نیست کپی بازی های آینده روی psp های کپی خور اجرا میشوند یا نه.

*QWERT*
10-08-2009, 20:25
درسته؟
منظور منم همین بود آخه خیلی حال میده:8:

m.behnam
18-08-2009, 20:06
سلام
راستی دوستان شما از نظر قیافه از کدومشون بیشتر خوشتون میاد؟؟
من که psp 3000 رو بیشتر ترجیح میدم تا GO راسشو بخواید یک سبک و تیپ خیلی خاصی داره.
شما هم نظر بدید.

*QWERT*
18-08-2009, 21:07
آره منم با همون 2000-3000 بیشتر موافقم ولی سبکیش رو فقط قبول دارم.

m.behnam
18-08-2009, 21:48
اینم یک عکس کلی از مقایسش (ببخشید اگه تکراریه)

drkiwi
23-08-2009, 12:41
به عزیزانی که راجع به حذف UMD و ضرر مالی سونی و ... داشتن بحث میکردن باید یه نکته رو گوشزد کنم: نفع مالی سونی توی فروش کنسولهاست و کسایی که از حذف UMD ضرر بیشتری میکنن شرکتهای بازی ساز هستن مثل Rockstar , EA , ... چرا چون باید بخشی از فروششون رو از طریق PSN دربیارن و این دیگه براشون سود خالص قبل رو نداره...(شاید اینجا سونی با حذف UMD سود هم کرده باشه)

یه خبر دیگه که تو این بخش ندیدم اینه که دسته های PS3 (Dualshock 3 - SIXAXIS هم این قابلیت رو دارن که با PSP Go مچ بشن . منبع خبر هم Wikipedia هست.

wonderful
23-08-2009, 18:44
به عزیزانی که راجع به حذف UMD و ضرر مالی سونی و ... داشتن بحث میکردن باید یه نکته رو گوشزد کنم: نفع مالی سونی توی فروش کنسولهاست و کسایی که از حذف UMD ضرر بیشتری میکنن شرکتهای بازی ساز هستن مثل Rockstar , EA , ... چرا چون باید بخشی از فروششون رو از طریق PSN دربیارن و این دیگه براشون سود خالص قبل رو نداره...(شاید اینجا سونی با حذف UMD سود هم کرده باشه)

یه خبر دیگه که تو این بخش ندیدم اینه که دسته های PS3 (Dualshock 3 - SIXAXIS هم این قابلیت رو دارن که با PSP Go مچ بشن . منبع خبر هم Wikipedia هست.

بله شما درست می گی ولی سود سونی از فروش UMD صفره؟

drkiwi
23-08-2009, 21:56
دوست عزیز اگه صفر نباشه بیشتر از صفر هم نیست...ولی سونی یه سیاست خاصی رو گذاشته اونم اینه که گفته بازیهای جدید رو هم روی UMD قابل خریده و هم Downloadable از طریق PSN هستش...بخاطر همین صدای کسی (شرکتهای بازیساز) درنمیاد...

choory
23-08-2009, 22:48

بارها و بارها گفته شده که سود اصلی شرکت های کنسول سازی از فروش بازی ها هست نه خود کنسول ها.
(نمیخوام راجب این مبحث قدیمی صحبت کنم)

اما با خذف umd هم سونی سود میکنه هم شرکت بازی ساز.چون این وسط یک کالای فیزیکی که بلاخره هزینه تولید دارد خذف میشود.

وقتی یک بازی مثلا روی umd به قیمت 39.99 دلار فروخته شود همان بازی در psn هم به همین قیمت فروخته میشود.(حالا ممکنه هزینه تولید umd حذف بشود)
پس این وسط هیچ کس ضرر نمیکند.

پس بهتر هست ما درباره سود و ضرر شرکت ها نظر ندهیم چون هر شرکتی یک مشاور اقتصادی دارد و مطمئنا بیشتر از ما سرشون میشود.
و کاری نمیکنند که ضرر کنند.

drkiwi
24-08-2009, 12:49
جمله ی اول شما که همون حرف منه پس اینجا اختلافی نداریم.

اما در مورد بقیش: این که واضحه که همه ی ما بیشتر از مشاورهای اقتصادی شرکتهای بازیساز سزمون نمیشه اما یه چیزی که معلومه اینه که شرکتهای بازیساز از محل فروش UMD دیگه اون سود قبل رو ندارن (یعتی سود کمتر - منظور بنده از ضرر ,سود کمتر بود - شاید من منظورم رو بد رسوندم) دلیلش هم معلومه چون PSP Go میاد که UMD نداره و وقتی بخشی از فروش کل PSP ها به PSP Go تعلق بگیره یعنی کاهش در فروش UMD ... سود Sony از حذف UMD هم در اثر هزینه ی تولید نیست بلکه در اثر درصدی هست که از بازیهای فروش رفته در PSN برمیداره (البته اینم باید بگم که خود سونی هم SCEA , SCEE رو داره که بازیساز هستن ولی من روی صحبتم با بقیه شرکتهاست)...صحبتهای بنده از روی نتایج منطقی ای هست که خودم برداشت کردم.

""وقتی یک بازی مثلا روی umd به قیمت 39.99 دلار فروخته شود همان بازی در psn هم به همین قیمت فروخته میشود.(حالا ممکنه هزینه تولید umd حذف بشود)
پس این وسط هیچ کس ضرر نمیکند.""

ضمن اینکه با این قاطعیت نمیشه گفت کی سود بیشتری میبره کی کمتر...خود مشاور اقتصادی که شما میفرمایید هم اینقدر قاطع نظر نمیده....

zxc11
24-08-2009, 12:51
داشتم تو اینترنت میگشتم وبلاگ جالبی در مورد نقد بازی مباحث پیرامون xbox 360 psp ps3 wii دیدم نگاخ کردن به این وب ضرر نداره zxc11.blogfa.com

wonderful
24-08-2009, 12:58
داشتم تو اینترنت میگشتم وبلاگ جالبی در مورد نقد بازی مباحث پیرامون xbox 360 psp ps3 wii دیدم نگاخ کردن به این وب ضرر نداره zxc11.blogfa.com

واقعآ داشتی میگشتی پیدا کردی یا وبلاگ خودته :31::31::31::31::31:
به هر حال اینجا جای تبلیغ نیست

ShayaN3K
24-08-2009, 13:13
جمله ی اول شما که همون حرف منه پس اینجا اختلافی نداریم.

اما در مورد بقیش: این که واضحه که همه ی ما بیشتر از مشاورهای اقتصادی شرکتهای بازیساز سزمون نمیشه اما یه چیزی که معلومه اینه که شرکتهای بازیساز از محل فروش UMD دیگه اون سود قبل رو ندارن (یعتی سود کمتر - منظور بنده از ضرر ,سود کمتر بود - شاید من منظورم رو بد رسوندم) دلیلش هم معلومه چون PSP Go میاد که UMD نداره و وقتی بخشی از فروش کل PSP ها به PSP Go تعلق بگیره یعنی کاهش در فروش UMD ... سود Sony از حذف UMD هم در اثر هزینه ی تولید نیست بلکه در اثر درصدی هست که از بازیهای فروش رفته در PSN برمیداره (البته اینم باید بگم که خود سونی هم SCEA , SCEE رو داره که بازیساز هستن ولی من روی صحبتم با بقیه شرکتهاست)...صحبتهای بنده از روی نتایج منطقی ای هست که خودم برداشت کردم.

""وقتی یک بازی مثلا روی umd به قیمت 39.99 دلار فروخته شود همان بازی در psn هم به همین قیمت فروخته میشود.(حالا ممکنه هزینه تولید umd حذف بشود)
پس این وسط هیچ کس ضرر نمیکند.""

ضمن اینکه با این قاطعیت نمیشه گفت کی سود بیشتری میبره کی کمتر...خود مشاور اقتصادی که شما میفرمایید هم اینقدر قاطع نظر نمیده....

شرکتای بازی سازی به هیچ وجه قبول نمیکنن که ضرر کنن. اینو مطمعن باش.

شرکتای بازیساز همون پول قبلی رو میگیرن. سونی این وسط سود میکنه چون دیگه تولید UMD نداره.

مطمعن باش این وسط هیچ کس ضرر نمی کنه بجز مشتریان بدبختی که باید پول اینترنت هم بدن و بازی رو با کارت

اعتباریشون دانلود کنن.

drkiwi
24-08-2009, 14:32
بله شایان جان... شرکتای بازیساز هیچ وقت ضرر نمیکنن اما لپ کلام بنده اینه که UMD رو این شرکتا خودشون میزدن و میفروختن اما الان یه بخشی از فروششون رو باید از طریق PSN انجام بدن که مال Sony هست...یعنی یه چیزی هم باید این وسط به Sony بدن...

در رابطه با ضرر واقعی هم که مشتریای بدبخت باید متحمل بشن کاملا با حرفت موافقم(البته تو ایران...)

choory
24-08-2009, 15:05
بله شایان جان... شرکتای بازیساز هیچ وقت ضرر نمیکنن اما لپ کلام بنده اینه که UMD رو این شرکتا خودشون میزدن و میفروختن اما الان یه بخشی از فروششون رو باید از طریق PSN انجام بدن که مال Sony هست...یعنی یه چیزی هم باید این وسط به Sony بدن...

در رابطه با ضرر واقعی هم که مشتریای بدبخت باید متحمل بشن کاملا با حرفت موافقم(البته تو ایران...)

خب لپ کلام شما اشتباه هست.

تکنولوژیUMD انحصاری سونی هست.
یعنی خود سونی تجهیزات رایت umd و umd خام و... را در اختیار شرکت های بازی سازی میگذارد.

umd خام و رایترش چیزی نیست که توی بازار ریخته باشد.

شرکت های بازی سازی قبلا پول تجهیزات رایت و umd میدادند به sony اما حالا حق فروش در PSN
این یعنی نه سود و نه ضرر.

دوستان خواهشا موضوع تاپیک را منحرف نکنید.(روی سخنم با شخص خاصی نیست)

drkiwi
24-08-2009, 19:51
خب لپ کلام شما اشتباه هست.

تکنولوژیUMD انحصاری سونی هست.
یعنی خود سونی تجهیزات رایت umd و umd خام و... را در اختیار شرکت های بازی سازی میگذارد.

umd خام و رایترش چیزی نیست که توی بازار ریخته باشد.

شرکت های بازی سازی قبلا پول تجهیزات رایت و umd میدادند به sony اما حالا حق فروش در PSN
این یعنی نه سود و نه ضرر.

دوستان خواهشا موضوع تاپیک را منحرف نکنید.(روی سخنم با شخص خاصی نیست)

مرسی که روشنم کردید...

امروز داشتم سایت IGN رو یررسی میکردم دیدم نوشته یه سری از بازیهای PSP از طریق PSN به مبلغ 1 - 2 و 5 یورو فروخته خواهد شد(یعنی اندازه قیمت بازیهای iPhone)...صحت داره؟اگه اینطور باشه PSP Go به صرف میشه...

choory
24-08-2009, 20:36
مرسی که روشنم کردید...

امروز داشتم سایت IGN رو یررسی میکردم دیدم نوشته یه سری از بازیهای PSP از طریق PSN به مبلغ 1 - 2 و 5 یورو فروخته خواهد شد(یعنی اندازه قیمت بازیهای iPhone)...صحت داره؟اگه اینطور باشه PSP Go به صرف میشه...

خواهش میکنم.

چند روز پیش تو نمایشگاه GamesCom 2009 سونی گفت قرار هست یک سری بازی کوچک برای psp منتشر شود.که حجمشان کمتر از 100 مگ هست و جزو بازی های Arcade حساب میشوند.
که از 1 اکتبر همزمان با منتشر شدن psp go از شبکه psn قابل دانلود هستند.
با توجه به وقت و نیرو و هزینه ای که صرف ساخت این بازی ها میشود قیمت این بازی ها کمتر از بازی های دیگه هست.و مبلغ 1 تا 5 یورو عقلانی هست.

از لینک زیر میتوانید عکس تعدادی از این بازی ها را ببینید.

drkiwi
25-08-2009, 10:06
یه خبر نه چندان جدید هم اضافه میکنم: الان توی بعضی سایتها مطالبی در رابطه با افزایش توان PSP Go , CUP منتشر شده که در صورت هک احنمالی فیرمور آن قدرت Go از 333MHz به 480MHz خواهد رسید.اما طی تماسی که خبرنگارای engadget با SCE داشتن به اونا گفته شده که این فدرت در واقع مربوط به USB دستگاه هستش (بخش EUT) نه CPU دستگاه...این یعنی قدرت بیشتر در ترانسفر اطلاعات نه هر چیز دیگه

لینک خبر: /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

drkiwi
29-08-2009, 09:05
چدیدترین اخبار حاکی از آنند که PSP Go به همراه یک Firmware جدید که دارای آپشن ها و مشخصات جدیدیست، به بازار خواهد آمد.
نمونه ی آزمایشی آن دارای یک Firmware جدید بود : 5.70
این Firmware ممکن است در نرم افزار سیستم دستگاههایی که بصورت خرده فروشی در 1 اکتبر به فروش میرسند بکار گرفته شود یا نشود، اما به هر حال بنظر میرسد که این Firmware بعنوان بخشی از برنامه ی فروش Go باشد.
با وجود این، 5.70 دارای شماری تغییراتی نسبت به Firmwave 5.51 کنونی است.(هرچند ناچیز)
تعجب آور نیست ، زیرا بازهم قسمت Setting در XMB بیشترین سهم را از تغییرات دارد:

1= Network Update به System Update منتقل شده است، اما همان Option ها را دارد.
2= در Video Setting بطور واضحی چهار بخش (دکمه) اول مربوط به UMD دیده نمی شود.
3= System Setting دارای منوی جدیدی به اسم Your Birth Day و Display Panel Close Option است، که آخری به شما اجازه میدهد تا آنرا در حالت Standard (که در آن ساعت گرافیکی ظاهر میشود) یا Enter Sleep Mode قرار دهید.همچنین به نظر میرسد Battery Information همانند آپشنهای مربوط به UMD حذف شده است.اما در کنار آپشن Format Memory Stick آپشن جدیدی به نام Format System Storage دیده میشود.
4=بنا به دلایلی Backlight Auto-Adjust از Power Save Setting حذف شده است.
5=یک منوی جدید بنام Bluetooth Device Setting بوجود آمده که شامل یک بخش برای روشن و خاموش کردن Bluetooth و یک بخش به اسم Manage Bluetooth Device است.

تمامی عناصر در XMB همانند 5.51 است ، به استثنای فولدر جدید System Storage که همانطور که تصور میشود اجازه دسترسی به حافظه Flash درونی PSP Go را میدهد.
PSP Go را از طریق USB به Mac متصل نمودیم،تمامی حافظه ی قابل دسترس برای کاربر 14.74GB در فرمت FAT32 بود.(بنابراین محدودیت سایز برای یک فایل 4GB خواهد بود که متاسفانه برای PSP بازان نگران کننده است) این به ما نشان میدهد که حافظه ی مرزی PSP Go کمی بیشتر از iPod Touch 16GB است.(مال من کل حافظه را 14.67GB نشان میدهد)
همچنین ما میزان زمان لازم برای تبادل اطلاعات از طریق USB به حافظه داخلی و مموری M2 را اندازه گرفتیم(بوسیله ی یک فایل به حجم 669MB یا 715,647KB) .
M2 در 93 ثانیه و حافظه داخلی دز 95 ثانیه آنرا ترانسفر کرد.پس از این لحاظ چیزی کنار آن قرار نمی گیرد.
اما یک چیط بد اینست که سونی استفاده از کابل استاندارد USB را برای کنسول دستی جدید خود انتخاب نکرده است و PSP Go خودش از یک کانکنور پهن تر و لاغرتر استفاده میکند و کانکتور استاندارد USB حذف شده است و همانند iPhone و iPod Touch از کابل اختصاصی خود استفاده میکند.
هرچند که سونی از پورت AV قدیمی که اول در PSP-2000 استفاده شده بود دور شده است ، به نظر میرسد که یک جک 3.5 میلیمتری common-or-garden فقط برای هدفون وجود دارد.نه برای هیچ گونه وسایل اضافی تجاری (حمایت شده) برای کنترل خارجی یا نظایر آن.
از هنگامیکه Video Output Setting هنوز در XMB است، تصور ما بر اینست که سونی حقیقتاً برنامه های Apple را برای یکسان و واحد کردن کانکتورها بسوی اتصالات پهن و لاغرتر که ما قویاً مشکوک به آن هستیم که به شکل پایه ای بصورت شکاف iPod درخواهدآمد، دنبال میکند. همه ی اینها خوب است اما یکبار دیگر تاکید بر چیزهایی دارد که مبرهن یک فاصله ی زیاد با PSP های قدیمی است - نه تنها UMD های شما کار نمیکند بلکه کابلهای Component شما همانند Memory Stick منسوخ میشود: PSP Go از مموری جدیدتر و کوچکتر M2 که در بعضی گوشیهای همراه Sony Ericsson دیده میشود ، استفاده میکند.
البته این خصوصیات مربوط به نمونه ی آزمایشی آن بوده است و ممکن است بعضی از مشخصه ها در محصول نهایی متفاوت باشد.(مثلاً فلش کردن Firmware از طریق System Update)

متن ترجمه شده از سایت معتبر eurogamer.net
لینک خبر:

bleu2u4u
04-10-2009, 00:06
الان یه سه چهار روزی هست که توی امریکا شمالی و اروپا عرضه شده
دوستان اگه میتونن یه چند تا خبر جدید بگذارن ببینیم این گه چند مرده حلاجه

L.A.M.P.A.R.D
28-11-2009, 23:06
بچه ها بازی هایه psp چطورن............؟

Layken
28-11-2009, 23:47
بازی های زیادی برای psp منتشر شده ولی خب به نظر من بهتره از تاپیک خود psp بری و بپرسی حتما
از دوستانی که استفاده و بازی کردند هستند و جواب میدن..:20:

r00t
15-12-2009, 03:58
سلام
یک سوال ازاساتید ؟
به نظر شما psp go ارزش خرید درمقابل مدل 3000 رو داره .
در ضمن صفحه کلید این مدل psp کجاشه و ایا صفحه نمایش اون تاچ اسکرینه ؟

r00t
15-12-2009, 04:00
سلام
یک سوال ازاساتید ؟
در ضمن صفحه کلید این مدل psp کجاشه و ایا صفحه نمایش اون تاچ اسکرینه یا نه ؟

armenak
24-12-2009, 00:38
سلام
الان psp go کپی خور شده؟قیمتش چنده؟

choory
25-12-2009, 00:17
سلام
یک سوال ازاساتید ؟
در ضمن صفحه کلید این مدل psp کجاشه و ایا صفحه نمایش اون تاچ اسکرینه یا نه ؟

سلام.
بستگی به خود شما دارد.اگه نخواهید بازی کپی اجرا کنید بله ارزش دارد اما اگه پول خرید بازی ارجینال نداری(هر بازی بین 10 تا 50 هزار تومن) + اینترنت پر سرعت برای دانلود بازی ها از شبکه psn , ارزش ندارد.
این مدل psp به صورت کشویی هست و در هنگام بسته بودن کلید ها زیر lcd هستند.(عکس ها را ببینید متوجه میشوید) و تاچ اسکرین هم نیست.

سلام
الان psp go کپی خور شده؟قیمتش چنده؟

سلام.خیر هنوز کپی خور نشده.
قیمت هم بستگی به انصاف فروشنده دارد.از 260 هست به بالا.

h_gh_gamkhor
25-12-2009, 01:48
درود
اقا یه سوال :
اگر دوست من بازی رو از psn دانلود کنه امکانش هست که بریزه روی dvd وبده به من . من هم روی psp go خودم نصبش کنم.
=======
همچین چیزی شدنی هست که دو نفر بتونند استفاده کنند از بازی. ( هم دوستم که دانلود کرده و هم من )
============
ممنون

h_gh_gamkhor
25-12-2009, 01:49
درود
اقا یه سوال :
اگر دوست من بازی رو از psn دانلود کنه امکانش هست که بریزه روی dvd وبده به من . من هم روی psp go خودم نصبش کنم.
=======
همچین چیزی شدنی هست که دو نفر بتونند استفاده کنند از بازی. ( هم دوستم که دانلود کرده و هم من )
============
ممنون

choory
25-12-2009, 10:12
درود
اقا یه سوال :
=======
============
ممنون

اگه این شکلی بود که خوب بود و کسی دیگه دنبال کپی خور مردن نبود.
حیر همچین کاری نمیشه کرد.شما باید با psp خودتون به اینترنت و شیکه psn وصل بشید.اطلاعات کارت اعتباری خودتون را وارد کنید ( از کارت های خرید psn هم میشه استفاده کرد البته توی ایران کم گیر میاد و گرون تر از قیمت اصلیش هست) سپس بازی مورد نظر را خریداری کنید.(هر بازی بستگی به سال ساخت بین 10 دلار تا 50 دلار متفاوت هست) و توسط psp خودتون بازی را دانلود کنید.

armenak
28-12-2009, 01:31
اومد بالاخره این گو؟؟

choory
28-12-2009, 10:25
اومد بالاخره این گو؟؟

بله دوست عزیز خیلی وقت هست که آمده.

armenak
28-12-2009, 22:08
به نظر شما صبرکنم تا کپی خور بشه بعد بگیرم یا برم الان تا 3000گرون نشده بگیرم ؟

Big-Boss
28-12-2009, 22:16
به نظر شما صبرکنم تا کپی خور بشه بعد بگیرم یا برم الان تا 3000گرون نشده بگیرم ؟

این"صبر کنم تا کپی خور بشه" هم داره واسه خودش اسم و رسم پیدا می کنه :دی
3000 بگیر (اگه میخوای کپی بازی کنی)

armenak
28-12-2009, 22:40
کی از شما پرسید؟؟؟!!

Big-Boss
29-12-2009, 11:31
:27::27::27:

یه نکته اگه مموری پر شد مجبور به دلیت یه سری گیم ها شدیم یا نشد کامل دانلود کنیم یا از این اتفاقات سونی که IP و .. ما رو که احتمالا داره ولی باید برای دانلود دوباره از psn باز هم پرداخت کنیم یا مجانی هست؟

mhshaker71
17-03-2010, 19:50
سلام دوستان
می خواستم بدونم 3000 بالاخره به طور درست و حسابی کپی خور شده یا نه؟
با تشکر

Hunter lord
17-03-2010, 20:05
سلام دوستان
می خواستم بدونم 3000 بالاخره به طور درست و حسابی کپی خور شده یا نه؟
با تشکر

خیر .

هنوز کپی موقت هستش .

لطفا سوالات را در تاپیک مربوطه بپرسید .

nrsoft32
06-04-2010, 18:22
:27::27::27:

یه نکته اگه مموری پر شد مجبور به دلیت یه سری گیم ها شدیم یا نشد کامل دانلود کنیم یا از این اتفاقات سونی که IP و .. ما رو که احتمالا داره ولی باید برای دانلود دوباره از psn باز هم پرداخت کنیم یا مجانی هست؟

شما وقتی بازی رو از PSN میخری بهت یه کد میده که هر وقت خواستی میتونی دوباره با زدن اون کد دوباره دانلود کنی:20:

The Black Dahlia
23-04-2010, 15:36
ببخشید قیمت psp go تو ایران چنده؟
میشه بازی های ps2 رو هم روش ریخت؟

mandi modi
07-06-2010, 21:46
kopi khor yani chi
age mishe begin
man mikham psp bekharam
moondam ke go bekharam ya 3000

fullversion
14-06-2010, 13:11
سلام حالا go همه جای ایران هست من مشهد زندگی می کنم می تونم از اینجا تهیش کنم؟

fullversion
14-06-2010, 13:25
یعنی توی psp go باید بازی هارو به صورت اینترنتی بخریم راه دیگه ای نیست؟

fullversion
14-06-2010, 13:31
یعنی به جز خرید اینترنتی go راه دیگه نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eddy2010
27-06-2010, 13:04
نميشه بازيهاى umd براى نسخه هاى قبلى psp رو بخرم بعد از طريق رم اونا رو بريزم توش؟

choory
27-06-2010, 18:51
نميشه بازيهاى umd براى نسخه هاى قبلى psp رو بخرم بعد از طريق رم اونا رو بريزم توش؟

نه دوست عزیز همچین امکانی وجود ندارد.

rrtt
26-06-2011, 21:12
دوستان انواع psp 3000 رو لطف میکنید بگید و کدوم بهتر از بقیشون هست؟؟

choory
27-06-2011, 10:37
دوستان انواع psp 3000 رو لطف میکنید بگید و کدوم بهتر از بقیشون هست؟؟

سلام دوست عزیز.
3000 خودش یکی از مدل های psp هست.و فرقی بین مدل های 3000 داخل بازار نیست.فقط باید موقع خرید ببینی ورژن فریمور دستگاه چند هست.باید 6.39 و یا پایین تر باشه تا کپی خور بشه.

habstem
26-07-2011, 11:33
سلام
الان psp 3000 قیمتش چنده؟ (محل رو هم بگید لطفاً)

rrtt
26-07-2011, 15:02
اکبندش رو بنده 240 قیمت دارم شهرستان

Alex Fera
27-07-2011, 12:46
تهران هم همون حدود 240 هستش..............

hompoil
27-07-2011, 16:44
من میخوام psp بگیریم وقت هم ندارم کل تایپک رو بخونم فقط یک سوال دارم اون هم این که psp go بازی های کپی میخوره یا باید -- بشه؟؟ psp 3000 چطور؟؟؟

rrtt
27-07-2011, 22:45
هردو شون باید ه ک بشن تا کپی بخورن

Davood_titan
29-07-2011, 10:33
بچه ها کدوم بهتره ادم بخره
PsP Go یا PSP 3000
یه سوال دیگه فرقی هم بین بازی هاشون داره مثلا امکان داره یه بازی برای PSP GO بیاد ولی برای PSP 3000 نیاد

شنیدم PSP جدید تر میخواد بیاد اسمش چیه ؟؟ کی میخواد بیا

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

کدومش بلوتوث داره ؟؟

Alex Fera
29-07-2011, 12:50
بچه ها کدوم بهتره ادم بخره
PsP Go یا PSP 3000
یه سوال دیگه فرقی هم بین بازی هاشون داره مثلا امکان داره یه بازی برای PSP GO بیاد ولی برای PSP 3000 نیاد

شنیدم PSP جدید تر میخواد بیاد اسمش چیه ؟؟ کی میخواد بیا

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

کدومش بلوتوث داره ؟؟

هیچ فرقی بین Go و 3000 از لحاظ سخت افزاری وجود نداره و هر بازی برای PSP عرضه بشه هر دو تا دستگاه قابلیت ران اون رو دارن...............

PSP Vita نسل بعدی PSP هستش که تا نوامبر 2011 عرضه میشه...........

GO بلوتوث داره............

اگه نظر منو بخوای،من 3000 رو ترجیح میدم،چون go دست گیمر رو خسته میکنه بعد از چند دقیقه.........

Davood_titan
29-07-2011, 13:21
هیچ فرقی بین Go و 3000 از لحاظ سخت افزاری وجود نداره و هر بازی برای PSP عرضه بشه هر دو تا دستگاه قابلیت ران اون رو دارن...............

PSP Vita نسل بعدی PSP هستش که تا نوامبر 2011 عرضه میشه...........

GO بلوتوث داره............

اگه نظر منو بخوای،من 3000 رو ترجیح میدم،چون go دست گیمر رو خسته میکنه بعد از چند دقیقه.........

GO خوبیش اینه بلوتوث داره
دوستم 2000 رو داره خیلی باهش حال کردم همه چی میشه توش ریخت :40:
3000 الان 250 شده به نظرت بخرمش دست دو ارزش خرید داره ؟
PSP2 هم که ارزش خرید نداره قیمتش نجومی میشه

5ajad
29-07-2011, 13:25
بچه ها قیمت حدودی این vita که قراره بیاد چنده؟
به نظرتون زوود کپی خور میشه یا نه؟
ممنون

shab_2008
29-07-2011, 13:36
بچه ها قیمت حدودی این vita که قراره بیاد چنده؟
به نظرتون زوود کپی خور میشه یا نه؟
ممنون

توی ایران که بیاد حول و حوش 350 باید باشه!! شای هم بیشتر !

شما اول بزارین خودش بیاد!:31:

کپی خور شدنش مشخص نیست! اگه مثل PS3 باشه که باید به امید دزدا باشیم تا کد های امنیتیش رو کش برن!!:31:

choory
29-07-2011, 13:38
دوستان خواهشنا سوالاتتون را در مکان مناسب بیان کنید.
که هم نظم تاپیک ها بهم نریزه و هم اینکه زودتر به جواب سوالتون برسید.

این تاپیک فقط برای مقایسه مدل 3000 و go با یک دیگر هست.

برای مسائل درمورد مشاوره و قیمت تاپیک زیر را داریم

راهـنمایی برای خرید کنسـول بازی + لیست قیمت‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای بحث کلی در مورد PSP تاپیک زیر را داریم

تمامی مسائل در رابطه با Psp (فقط در اینجا) ! ( پست اول حتما خوانده شود ! ) ! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون.

موفق باشید.
علی

s.majestik
23-08-2011, 06:39
اگه می خوای on بزنی فقط psp go اگه نه که.....:21:
حاجی آنلانش خیلی حال میده من متالشو دارم میزنم
رو psp فتم اینطوری نبود

choory
23-08-2011, 12:20
اگه می خوای on بزنی فقط psp go اگه نه که.....:21:
حاجی آنلانش خیلی حال میده من متالشو دارم میزنم
رو psp فتم اینطوری نبود

بازی های PSP روی همه مدل های اجرا میشه و هیچ فرقی چه در آفلاین چه در آنلاین با هم دیگه ندارند.

SamGun
04-10-2011, 13:31
تاپیک از حالت مهم خارج شد

mohsen65545
28-12-2011, 01:50
با سلام من میخوام یه psp go بگیرم تا حالا هم از این جور دستگاه ها نداشتم یه 2 تا سوال داشتم این بازیهاش رو وقتی گرفتیم چه جوری باید روش بریزیم یعنی مثل برنامه های موبایل میمونه یا اینکه فایلشو باید روی مموری کارت کپی کنیم بعد باتری psp go برای چند ساعت بازی کردن دوام میاره؟

amirfiri
05-01-2012, 23:20
با سلام من میخوام یه psp go بگیرم تا حالا هم از این جور دستگاه ها نداشتم یه 2 تا سوال داشتم این بازیهاش رو وقتی گرفتیم چه جوری باید روش بریزیم یعنی مثل برنامه های موبایل میمونه یا اینکه فایلشو باید روی مموری کارت کپی کنیم بعد باتری psp go برای چند ساعت بازی کردن دوام میاره؟
بهتره که سوالات از اینجا بپرسی