PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي پيرامون بهترين مارك دوربين ديجيتالي

setayesh_mj
26-06-2009, 11:14
با سلام و آرزوي بهترينها براي تمامي شما عزيزان
از همه دوستان آشنا به دوربينهاي ديجيتالي تقاضا دارم بهترين و معروفترين مارك دوربينهاي ديجيتالي را براي من در اين پست قرار بدهند. البته صرفه نظر از قيمت واقعا مي خواهم بدونم پر فروشترين و بهترين ماركهاي دوربين ديجيتالي كدام هستند؟ لطفا آنها را به ترتيب اولويت در اين پست قرار بدهيد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gifپيشاپيش از همكاري و همراهي شما دوستان خوبم تشكر ميكنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gifشاخه گل رزي که درزمان حيات به کسي مي دهيد ، به مراتب بهتر ازيک دسته گل ارکيده اي است که روي سنگ قبر او مي گذاريد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

setayesh_mj
26-06-2009, 21:51
بابا چيزه سختيه كه نخواستم؟!؟! يعني هيچ كس نيست جوابه منو بده؟

يه كلام به من بگين Sony Cybershot بهتره يا Panasonic Lumix ؟

فقط همين!!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gifشاخه گل رزي که درزمان حيات به کسي مي دهيد ، به مراتب بهتر ازيک دسته گل ارکيده اي است که روي سنگ قبر او مي گذاريد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

golshahi
26-06-2009, 21:58
سونی که نه..
کانن یا لومیکس

seymour
26-06-2009, 22:53
بهترین مارک ؟ ... یعنی منظور یه مدل خاص نیست و فقط بهترین Brand ؟ ...

این سوال خیلی کلیه ... "بهترین کمپانی ماشین سازی کدومه؟" ، "بهترین مارک موبایل چیه ؟ " ... اینا سوالهایی هستن که واقعا یه جواب قطعی ندارن ؛ چون پارامترهای دخیل در مساله واقعا زیاد هستن ... بنابراین شاید بشه گفت هیچ مارکی برنده قطعی نیست و صرفا ترجیحات ماست که یکی رو بالاتر و یکی رو پایین تر میاره ..

بهرحال اگه قرار باشه جوابی داده بشه (هرچند کلی) به نظرم باید در قالب دسته بندی های مختلف باشه ... مثلا سونی توی compact ها و ultra compact ها قوی عمل می کنه ... در مدلهای بزرگتر هم به نظرم Canon ...

hamidpeyk
26-06-2009, 23:56
بستگی داره چی بخواهی وتاچه قیمتی؟
کنن ازهمه پشتیباتیش ازلحاظ قطعه وتعمیرات بیشتره مثل نوکیا تو موبایل.
سونی معمولا بستگی به امکاناتش قیمتش معمولابالاتراست ازبقیه است توهمه چیزازتلویزیون بگیرتالب تاب. پاناسونیک امکاناتش با توجه به قیمتش بهتره.
من دربندرعباس زندگی می کنم اینجا اصلا پاناسونیک نمیارن چی برسه به فوجی فقط سونی و کنن! می گن خدمات ندارن !مجبورشدم کنن بخرم SX1 ISخریدم بدون گارانتی راضی هم هستم. شایدهم راست میگن مثلا اگه 2سال دیگه دوربین قطعه خواست

setayesh_mj
27-06-2009, 11:40
با سپاس و تشكر از شما عزيزان:10:

من ساكن اصفهان هستم و اينجا هم sony و هم panasonic نمايندگي دارند، پس از اين لحاظ مشكلي نيست.من دوربيني كه عكاسان حرفه اي استفاده ميكنند و به طبع قيمتشون هم بالاست نميخواهم، دوربيني خوش دست براي عكاسي شخصي( يعني همون فشرده و كوچك يا compact). از هر كسي سوال ميكنم يه چيزي ميگه! يكي ميگه Sony عاليه Panasonic خوب نيست ، يك ديگه ميگه Panasonic بهتره Sony بده!!!!
والا ديگه موندم؟ حالا جداي قيمت چه تفاوتي ميتونه بين اين دو مارك از لحاظ كمي و كيفي باشه كه يكي نسبت به ديگري ارجحيت داشته باشه؟ (البته در مدلهاي Compact ) مثله گوشيهاي نوكيا (البته اصل) كه نسبت به گوشيهاي مثلا سوني اريكسون اولويت بالاتري دارند.

prowler88
27-06-2009, 18:11
سلام دوست عزیز
همون طور که دوستان گفتن سوالت خیلی کلی بود. ولی اگه قرار باشه فقط بین دوربین های کامپکت سونی و پاناسونیک مقایسه کنیم شاید بشه گفت پاناسونیک بهتره. البته باز هم بستگی به مدل داره. ممکنه یه مدل سونی از پاناسونیک بهتر باشه یا برعکس.
هر دو برند دوربین هاشون خوبه و معتبر هستند. سونی در همه ی رده ها دوربین تولید میکنه و در ساخت سنسور تجربه ی زیادی داره. پاناسونیک هم مخصوصا تو این دو سال اخیر خیلی متحول شده و تونسته بازار دوربین های کامپکت و سوپرزوم رو به دست بگیره.
قبلا نویز عکس های پاناسونیک خیلی زیاد بود ولی جدیدا در این زمینه از سونی و کنان جلو افتاده.
به طور کلی به نظر من دوربین های سونی از نظر باتری و فلاش و فوکوس خوب عمل میکنند.
و دوربین های پاناسونیک از نظر نویز و کیفیت کلی عکس (مخصوصا در حساسیت های بالا) خوب عمل میکنند و لنز بهتر و قوی تری نسبت به بقیه دارند.
البته به طور کلی گفتم و ممکنه استثناهایی هم وجود داشته باشه.

setayesh_mj
28-06-2009, 11:43
با تقدير و تشكر فراوان:10:

خوب ، حالا سر جمع با همه اين توضيحاتي كه داديد ميشه چند تا مدل خوب هم از sony و هم از panasonic برام نام ببريد .( با حسگر بالاتر از 10 مگاپيكسل) البته بين 200 تا 300 هزار تومان باشه، براي تولد خواهرم ميخوام. هرچه زودتر منو راهنمايي كنيد ازتون ممنون ميشم

Samin_System
28-06-2009, 15:18
خوب ، حالا سر جمع با همه اين توضيحاتي كه داديد ميشه چند تا مدل خوب هم از sony و هم از panasonic برام نام ببريد .( با حسگر بالاتر از 10 مگاپيكسل) البته بين 200 تا 300 هزار تومان باشه، براي تولد خواهرم ميخوام. هرچه زودتر منو راهنمايي كنيد ازتون ممنون ميشم

به نظر بنده از همه مهمتر اينه كه شما به كدوم يكي از اين برندها علاقه داريد . عده اي هستن كه روي يه مارك خاص تعصب دارن و با اين حال باز هم سوال مي كنن و در آخر ميرن سراغ هموني كه از اول مد نظر داشتن . پيشنهاد بنده دوربين Canon SX110 . البته ميگم فقط پيشنهاد . به خاطر بالا بودن كيفيت عكس ، ماكروي عالي ، زوم مناسب 10 برابر ، فيلمبرداري خوب ، قيمت در خور توجه ، جمع و جور و شيك و ...
اگه شما بخواي تخصصي تر بدوني اون وقت بحث فرق مي كنه .

setayesh_mj
28-06-2009, 16:21
canon هم خوبه ، اما من بيشتر تاكيدم بين دو برنده sony و panasonic است ، براي اينكه دسترسي به

نمايندگيها و همينطور خدمات پس از فروش اين دو مارك براي من آسونتره . به همين دليله كه تاكيدم روي اين دو مارك خاصه

prowler88
29-06-2009, 09:09
به نظر من بهترین انتخاب برای شما فوجی F100fd هست. ولی اگه حتما از بین این دو تا مارک میخواین انتخاب کنین دوربین های پاناسونیک رو پیشنهاد میکنم. چون مدل های سونی لنزشون واید نیست و بعضا یه مقدار کمبود دارند.
پاناسونیک TZ5 خیلی عالیه. بهتر از اون هم ZS1 هست البته اگه پیدا بشه و قیمتش همین قدر باشه. سری FX کیفیتش پایین تره ولی مدل هایی مثل FX37 هم بد نیستن.

kevin
29-06-2009, 09:23
اول از همه شما چقدر می خواهید هزینه کنید >>> 2-چه کاربری از دستگاه دارید

توصیه مهم قبل از پشیمانی به عنوان کسی که تا به حال 4 تا دوربین داشتم

1- تعصب به یک برند رو کنار بزار

2- سراغ برند عجیب و غریب هم نرو

3- گول ظاهر رو نخور

نتیجه>>>>>>>فقط به تجربه و review های متعدد که در مورد یک مدل خاص پیرامون یک موضوع مشترک با هم اتفاق نظر دارن توجه داشته باش

برای راهنمایی در کنار شما هستم

Senator_F
29-06-2009, 10:00
شما دوربینو برای تولد خواهرت،برای کادو دادن میخوای یا برای عکس گرفتن؟

اگه برای کادو دادن میخوای،من سری W سونی رو پیشنهاد می کنم.هم از نظر کارایی خوبن هم که قیافه قابل قبولی برای کادو دادن دارن.

اگه برای عکس گرفتن میخوای،چون دوربینای کمپکت،قدرت فلاش قابل قبول برای داخل فضای بسته ندارن و همیشه تو مشکل هستن،بنابراین دو مدل سونی H50 و پاناسونیک FZ28 رو مدنظر داشته باش.فلاش سونی قویتر و برای عکاسی تو فضای بسته بهتره.پانا هم فیلمبرداری بهتری داره.کدوم یکی از این دو خصوصیت بیشتر به کارت میاد رو باید خودت بررسی کنی.

setayesh_mj
29-06-2009, 12:08
با تشكر از شما عزيزان:10:

خواستم بگم من دوربينهاي compact در نظرمه نه دوربينهاي آماتور پيشرفته (Advanced Amateur)
دوربيني براي عكاسي شخصي و معمولي نه دوربيني براي كارهاي حرفه اي در ضمن ظاهر جمع و جوري داشته باشه .سرجمع دوربيني با كيفيت و قيمت مناسب براي ثبت خاطره ها همين

setayesh_mj
29-06-2009, 12:19
راستي يادم رفت ميخواستم بگم اگه ميشه نظرتون را راجع به برندهاي زير بهم بگيد (البته اگه زحمتي نيست)

:46::46::46::46:

Panasonic Lumix DMC_FS 5
Panasonic Lumix DMC_FS 7
Panasonic Lumix DMC_FS 15
Panasonic Lumix DMC_FS 20
Panasonic Lumix DMC_FS 25
Panasonic Lumix DMC_FS 42
Panasonic Lumix DMC_FS 62
Panasonic Lumix DMC_FX 35
Panasonic Lumix DMC_FX 37
Panasonic Lumix DMC_FX 48
Panasonic Lumix DMC_FX 100
Panasonic Lumix DMC_FX 500
Panasonic Lumix DMC_FX 580
Panasonic Lumix DMC_LX 3
Panasonic Lumix DMC_LZ 10
Panasonic Lumix DMC_ZS 1
Panasonic Lumix DMC_ZS 3
:10::40::10::40:
Sony CyberShot DSC_W210
Sony CyberShot DSC_W220
Sony CyberShot DSC_W230
Sony CyberShot DSC_W290
Sony CyberShot DSC_S980

prowler88
29-06-2009, 13:34
بعضی از این مدل ها با هم دیگه تفاوت قیمت نسبتا زیاد دارن و بعضیا ممکنه تو بازار نباشن. ولی همون طور که گفتم ZS1 و TZ5 و FX37 دوربین های خوبی هستند.

setayesh_mj
29-06-2009, 15:53
بعضی از این مدل ها با هم دیگه تفاوت قیمت نسبتا زیاد دارن و بعضیا ممکنه تو بازار نباشن. ولی همون طور که گفتم ZS1 و TZ5 و FX37 دوربین های خوبی هستند.

اين دوربينهايي كه شما گفتيد دقت حسگرشون 10 مگاپيكسل هست يعني اگر من دوربين 12 مگاپيكسل پاناسونيك بخوام قيمتش خيلي بالاست؟ (مدلهاي FS15 و FX48) (FS25 و FX100 و FX580 )
در عوض دوربينهاي سوني با اينكه داراي دقت حسگر 12.1 مگا پيكسل هستند به نسبت قيمت مناسبتري دارند. اين تفاوت بين اين دو برند خوبه يا بد؟:13:

Samin_System
29-06-2009, 18:49
اين دوربينهايي كه شما گفتيد دقت حسگرشون 10 مگاپيكسل هست يعني اگر من دوربين 12 مگاپيكسل پاناسونيك بخوام قيمتش خيلي بالاست؟ (مدلهاي FS15 و FX48) (FS25 و FX100 و FX580 )
در عوض دوربينهاي سوني با اينكه داراي دقت حسگر 12.1 مگا پيكسل هستند به نسبت قيمت مناسبتري دارند. اين تفاوت بين اين دو برند خوبه يا بد؟:13:

بين 10 و 12 مگا پيكسل اونقدرها هم تفاوت ديده نميشه كه شما روش اينهمه پا فشاري مي كني . من خودم يه پاناسونيك 6 مگا پيكسل داشتم و كيفيت عكساش و بيشتر از همه لنز وايدش واقعا برام جالب بود . تو شب هم به خاطر بورد خوب فلاشش خيلي خوب عكس ميگرفت . دوربينهايي كه دوستمون prowler معرفي كرده براي كار شما مناسبه . اگه بيش از اندازه هم وسواس به خرج بدين آخرش پشيمون ميشيد .

prowler88
30-06-2009, 00:36

بارها در این فروم گفته شده که مگاپیکسل هیچ ارتباطی به کیفیت نداره. و حتی ممکنه با افزایش رزولوشن کیفیت عکس افت کنه که به دلیل تراکم بیشتر پیکسل ها در سنسور با یک اندازه ی مشخص هست. اگر میخواین انتخاب بهتری داشته باشین فاکتور رزولوشن رو بذارین کنار.

dj_shalam
30-06-2009, 10:58
يه سايت بهت ميگم برو اونجا dpriview.com
در ضمن تو كه چيز معمولي ميخواي زياد حساس نباش چون كامپك ها معمولآ پنچري دارن
البته olympus هاي جديد واقعآ خوبن ببين انجا هست

setayesh_mj
30-06-2009, 11:06
بين 10 و 12 مگا پيكسل اونقدرها هم تفاوت ديده نميشه كه شما روش اينهمه پا فشاري مي كني . من خودم يه پاناسونيك 6 مگا پيكسل داشتم و كيفيت عكساش و بيشتر از همه لنز وايدش واقعا برام جالب بود . تو شب هم به خاطر بورد خوب فلاشش خيلي خوب عكس ميگرفت . دوربينهايي كه دوستمون prowler معرفي كرده براي كار شما مناسبه . اگه بيش از اندازه هم وسواس به خرج بدين آخرش پشيمون ميشيد .

اون مدلهايي كه دوستمون prowler معرفي كرده ، قيمتشون بالاي 300هزار تومانه. من اين دوربينو براي كادو دادن به خواهرم ميخوام براي همين ترجيح ميدم قيمتش بين 200 تا 300 هزار تومان باشه در ضمن اينكه كيفيت و كارايي خوبي هم داشته باشه. به شرطي حرف شما درست از آب در بياد و من با اين همه دقت و حساسيتي كه دارم نتونم يه دوربين خوب بخرم:41:

setayesh_mj
30-06-2009, 11:12
يه سايت بهت ميگم برو اونجا dpriview.com
در ضمن تو كه چيز معمولي ميخواي زياد حساس نباش چون كامپك ها معمولآ پنچري دارن
البته olympus هاي جديد واقعآ خوبن ببين انجا هست

براي همين دوربين معمولي هم بايد پول داد ديگه پس بهتره من نهايت دقت را داشته باشم تا بعد پشيمون نشم

setayesh_mj
30-06-2009, 11:28
راستي ميخواستم بگم بين اين دو مارك هميشه ميگفتند Panasonic ، البته توي لوازم صوتي و تصويري.
ديگه حالا نميدونم توي دوربين ديجيتالي هم اين برتري را نسبت به سوني داره يا نه؟

يه چيز ديگه با اين قيمتي كه من ميخواهم باهاش يه دوربين بخرم panasonic دوربين با كيفيتي نداره و در عوض برند sony داره. من اگه بخوام يه دوربين با كيفيت از مارك panasonic بخرم كم كم بايد بالاي 350هزار تومن هزينه كنم. panasonic حتي مدلهاي قديميش هم قيمت بيشتري نسبت به مدلهاي جديد sony دارند.

مثله Sony Cybershot DSC-S980 كه تاريخ معرفيش اينه 2009/05/21 با قيمت 210000 تومان
در مقابل Panasonic Lumix DMC-TZ5 كه تاريخ معرفيش اينه 2008/03/25 با قيمت 410000 تومان

در صورتي كه اكثر امكاناتشون مثله همه و فقط توي بعضي از قابليتهاشون با هم تفاوت دارند. ولي قيمتشون زمين تا آسمون فرق داره! يه سري به اين لينك بزنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:31:در انتخاب من قيمت دوربينه هم خيلي تاثير داره :31:

prowler88
30-06-2009, 11:58
راستي ميخواستم بگم بين اين دو مارك هميشه ميگفتند Panasonic ، البته توي لوازم صوتي و تصويري.
ديگه حالا نميدونم توي دوربين ديجيتالي هم اين برتري را نسبت به سوني داره يا نه؟

يه چيز ديگه با اين قيمتي كه من ميخواهم باهاش يه دوربين بخرم panasonic دوربين با كيفيتي نداره و در عوض برند sony داره. من اگه بخوام يه دوربين با كيفيت از مارك panasonic بخرم كم كم بايد بالاي 350هزار تومن هزينه كنم. panasonic حتي مدلهاي قديميش هم قيمت بيشتري نسبت به مدلهاي جديد sony دارند.

مثله Sony Cybershot DSC-S980 كه تاريخ معرفيش اينه 2009/05/21 با قيمت 210000 تومان
در مقابل Panasonic Lumix DMC-TZ5 كه تاريخ معرفيش اينه 2008/03/25 با قيمت 410000 تومان

:31:در انتخاب من قيمت دوربينه هم خيلي تاثير داره :31:

من قبلا هم به شما گفتم درست نیست که بگیم فلان مارک از اون یکی بهتره. هر مارکی هزار تا مدل داره که توشون خوب و بد پیدا میشه.
ضمنا من متوجه نشدم منظورتون از مدل با کیفیت چی بود. این مدل هایی که من به شما معرفی کردم مدل های خوبی هستند ولی دلیل نمیشه تو قیمت پایین تر پاناسونیک مدل خوب نداشته باشه.
دلیل اختلاف قیمت این دو تا مدل که شما نام بردین (TZ5 , S980) رو براتون میگم که بدونین چرا سونیه این همه ارزون تره.
TZ5 لنز واید 28 میلیمتر داره. زوم 10x داره. ماکروی بهتری داره. لرزشگیر داره. فوکوس دستی داره. وایت بالانس manual داره. دیافراگم لنزش در حالت تله بازتره. سرعت شاتر 60 ثانیه داره. فلاشش قوی تره. سرعت عکاسی پیاپی بهتر. سنسور چرخش. صفحه ی نمایش بزرگتر و با کیفیت تر. و البته سنسور بسیار قوی تر که نویز عکس رو به طرز قابل ملاحظه ای پایین میاره.
همون طور که میبینید این اختلاف قیمت بی دلیل و فقط به خاطر مارک نیست.

prowler88
30-06-2009, 12:03
قیمت مدل FX37 هم بالای 300 بود؟

setayesh_mj
30-06-2009, 12:13
من قبلا هم به شما گفتم درست نیست که بگیم فلان مارک از اون یکی بهتره. هر مارکی هزار تا مدل داره که توشون خوب و بد پیدا میشه.
ضمنا من متوجه نشدم منظورتون از مدل با کیفیت چی بود. این مدل هایی که من به شما معرفی کردم مدل های خوبی هستند ولی دلیل نمیشه تو قیمت پایین تر پاناسونیک مدل خوب نداشته باشه.
دلیل اختلاف قیمت این دو تا مدل که شما نام بردین (TZ5 , S980) رو براتون میگم که بدونین چرا سونیه این همه ارزون تره.
TZ5 لنز واید 28 میلیمتر داره. زوم 10x داره. ماکروی بهتری داره. لرزشگیر داره. فوکوس دستی داره. وایت بالانس manual داره. دیافراگم لنزش در حالت تله بازتره. سرعت شاتر 60 ثانیه داره. فلاشش قوی تره. سرعت عکاسی پیاپی بهتر. سنسور چرخش. صفحه ی نمایش بزرگتر و با کیفیت تر. و البته سنسور بسیار قوی تر که نویز عکس رو به طرز قابل ملاحظه ای پایین میاره.
همون طور که میبینید این اختلاف قیمت بی دلیل و فقط به خاطر مارک نیست.

به اين لينك حتما يه سري بزنيد.

:10:پس بي زحمت اگه ميشه چند تا مدل خوب، جديد و با كيفيت از panasonic كه قيمتي بين 200 تا 300 هزار تومان ( نه بيشتر) داشته باشند، به من معرفي كنيد. غير از اونهايي كه قبلا گفته بوديد.:10:
:20:اگه ميشه در برند sony هم چندتا مدل خوب با اون قابليتهايي كه در بالا ذكر كرديد هم برام بذاريد (البته با همون قيمتي كه گفتم) ممنون ميشم. :20:

در اينجا با توجه به حرفهاي شما ميتونيم نتيجه بگيريم كه در كل دوربينهاي panasonic يه ذره كه نه خيلي بيشتر نسبت به دوربينهاي sony ارزش و كيفيت دارند؟ چونكه اكثر دوربينهاي panasonic همين قابليتهايي را كه شما گفتيد را دارا هستند. :46:

setayesh_mj
30-06-2009, 12:39
با عرض معذرت
لطفا اگه زحمتي نيست در باره سري W برند SONY هم اطلاعات و نظرتون را بهم بگيد
باز هم ازتون تشكر ميكنم

prowler88
30-06-2009, 13:28
به نظر من مهمترین مزیت دوربین های پاناسونیک نسبت به دوربین های سونی اینه که معمولا از لنز واید استفاده میکنند که خیلی مهمه. تا اونجایی که من میدونم تنها دوربین های سونی که لنز واید (منظورم کمتر از 30 میلیمتره) دارن W170 و W290 و HX1 هستند.
کلا سونی سه تا سری دوربین کامپکت داره. سری W , سری T , سری S. کامپکت های اصلی و قوی سونی همون سری W هستند که مدل هاشون هم متنوعه. سری T کامپکت های بسیار کوچک و باریک هستند و البته از سری W از نظر کیفیت عکس و فلاش و باتری ضعیف ترن. سری S هم شبیه سری W هستند ولی یه مقدار ظاهرشون فرق میکنه و معمولا یه مقدار ضعیفترن.
از مدل هایی که من میدونم قیمتشون در حد بودجه ی شماست سونی W290 و پاناسونیک LZ10 هستند که هر دو دوربین های خوبی هستند.
پاناسونیک نویز عکساش کمتره. ماکروش بهتره. سرعت شاترش بهتره. فلاشش قوی تره. تنظیم شاتر و دیافراگم داره. سرعت عکاسی پیاپی بالاتر و سنسور چرخش.
سونی هم لنزش وایدتره. فوکوس دستی داره. فیلمبرداریش بهتره. صفحه ش بزرگتره. باتری لیتیومی میخوره. usb 2.0 داره و اندازه ش کوچیکتره.
این نکته هم در نظر داشته باشید که مموری های سونی قیمتش خیلی بیشتره و اگه سونی بخرین باید هزینه ی بیشتری کنین.

setayesh_mj
01-07-2009, 12:37
به نظر من مهمترین مزیت دوربین های پاناسونیک نسبت به دوربین های سونی اینه که معمولا از لنز واید استفاده میکنند که خیلی مهمه. تا اونجایی که من میدونم تنها دوربین های سونی که لنز واید (منظورم کمتر از 30 میلیمتره) دارن W170 و W290 و HX1 هستند.
کلا سونی سه تا سری دوربین کامپکت داره. سری W , سری T , سری S. کامپکت های اصلی و قوی سونی همون سری W هستند که مدل هاشون هم متنوعه. سری T کامپکت های بسیار کوچک و باریک هستند و البته از سری W از نظر کیفیت عکس و فلاش و باتری ضعیف ترن. سری S هم شبیه سری W هستند ولی یه مقدار ظاهرشون فرق میکنه و معمولا یه مقدار ضعیفترن.
از مدل هایی که من میدونم قیمتشون در حد بودجه ی شماست سونی W290 و پاناسونیک LZ10 هستند که هر دو دوربین های خوبی هستند.
پاناسونیک نویز عکساش کمتره. ماکروش بهتره. سرعت شاترش بهتره. فلاشش قوی تره. تنظیم شاتر و دیافراگم داره. سرعت عکاسی پیاپی بالاتر و سنسور چرخش.
سونی هم لنزش وایدتره. فوکوس دستی داره. فیلمبرداریش بهتره. صفحه ش بزرگتره. باتری لیتیومی میخوره. usb 2.0 داره و اندازه ش کوچیکتره.
این نکته هم در نظر داشته باشید که مموری های سونی قیمتش خیلی بیشتره و اگه سونی بخرین باید هزینه ی بیشتری کنین.

:10:واقعا از راهنمايي هاي مفيد شما (prowler88) و ديگر دوستان تشكر و قدرداني ميكنم:10:

حالا بين اين سه تا مدل پاناسونيك كدام يكي را تاييد مي كنيد؟ FX37 و LZ10 و ZS1
قيمتشون يه ذره بالا پايين بشه اشكالي نداره

اگه ميشه فرق بين W290 , S980 سوني را هم بهم بگيد:46:

prowler88
01-07-2009, 20:06
:10:واقعا از راهنمايي هاي مفيد شما (prowler88) و ديگر دوستان تشكر و قدرداني ميكنم:10:

حالا بين اين سه تا مدل پاناسونيك كدام يكي را تاييد مي كنيد؟ FX37 و LZ10 و ZS1
قيمتشون يه ذره بالا پايين بشه اشكالي نداره

اگه ميشه فرق بين W290 , S980 سوني را هم بهم بگيد:46:

به ترتیب:
ZS1
LZ10
FX37
البته باز هم میگم من از قیمتشون اطلاعی ندارم ولی اگه قیمت ZS1 در همین حده بهترین گزینه س.

W290 لنز وایدتری داره. لرزشگیر داره. یه ذره فلاشش قوی تره. یه مقدار هم ال سی دیش بزرگتره.

setayesh_mj
02-07-2009, 09:40
به ترتیب:
ZS1
LZ10
FX37
البته باز هم میگم من از قیمتشون اطلاعی ندارم ولی اگه قیمت ZS1 در همین حده بهترین گزینه س.

W290 لنز وایدتری داره. لرزشگیر داره. یه ذره فلاشش قوی تره. یه مقدار هم ال سی دیش بزرگتره.

يعني تنها تفاوت W290 , S980 در همين چندتا مورديه كه گفتين ولي قيمتشون حدود 100 هزار تومان فرق داره !
و اين تفاوتها روي كيفيت عكسهايي كه اين دوتا دوربين ميگيرند خيلي تاثير ميذاره يعني عكساشون از لحاظ كيفيت خيلي با هم فرق دارند؟(همينطور فيلمبرداري)
در ضمن من در سايت DigiKala خوندم كه مدل W230 و W290 بسيار شبيه هم هستند (دوربين سوني سايبرشات، مدل DSC-W230 و DSC-W290 از جهت ويژگي ها، بسيار شبيه به هم هستند، فقط حافظه ي داخلي، سرعت عکس برداري پي در پي، زوم اپتيکال، وزن، ابعاد و سرعت شاتر آنها، کمي با هم تفاوت دارد. حافظه ي داخلي DSC-W230، بيشتر و وزن آن، کم تراست و ابعاد ظريف تري دارد.) البته در جاي ديگري از اين سايت هم نوشته كه W230 لرزشگير تصوير نداره .
ميشه در باره تفاوت اين دو دوربين هم توضيح بدين:46:
اگه ميشه در مورد لنز وايد ، لرزشگير ديجيتال و اپتيكال ، زوم ديجيتال و اپتيكال ، فوكوس دستي و اتوماتيك يه توضيحي بدين ممنون ميشم:46:

prowler88
02-07-2009, 16:31
يعني تنها تفاوت W290 , S980 در همين چندتا مورديه كه گفتين ولي قيمتشون حدود 100 هزار تومان فرق داره !
و اين تفاوتها روي كيفيت عكسهايي كه اين دوتا دوربين ميگيرند خيلي تاثير ميذاره يعني عكساشون از لحاظ كيفيت خيلي با هم فرق دارند؟(همينطور فيلمبرداري)
در ضمن من در سايت DigiKala خوندم كه مدل W230 و W290 بسيار شبيه هم هستند (دوربين سوني سايبرشات، مدل DSC-W230 و DSC-W290 از جهت ويژگي ها، بسيار شبيه به هم هستند، فقط حافظه ي داخلي، سرعت عکس برداري پي در پي، زوم اپتيکال، وزن، ابعاد و سرعت شاتر آنها، کمي با هم تفاوت دارد. حافظه ي داخلي DSC-W230، بيشتر و وزن آن، کم تراست و ابعاد ظريف تري دارد.) البته در جاي ديگري از اين سايت هم نوشته كه W230 لرزشگير تصوير نداره .
ميشه در باره تفاوت اين دو دوربين هم توضيح بدين:46:
اگه ميشه در مورد لنز وايد ، لرزشگير ديجيتال و اپتيكال ، زوم ديجيتال و اپتيكال ، فوكوس دستي و اتوماتيك يه توضيحي بدين ممنون ميشم:46:

همین لنز 28 میلیمتر و لرزشگیر خودش خیلی مهمه. به نظر من دوربینی که لرزشگیر نداشته باشه اصلا ارزش نگاه کردن هم نداره. در مورد کیفیتشون تا عکساشون مقایسه نشه نمیشه نظر داد. ولی فکر نکنم چندان تفاوتی وجود داشته باشه.
W230 هم مشخصاتش خیلی شبیه W290 هست. فقط W290 محدوده ی زوم بهتری داره (140-28) و قابلیت فیلمبرداری HD داره. W230 هم ماکروش بهتره (4 سانتیمتر). چند تا تفاوت ریز دیگه هم دارن که چندان مهم نیست. البته سرعت عکسبرداریشون یکیه.

تفاوت لنزی که وایدتر باشه رو میتونین تو این لینک ببینین (پایین صفحه). پاناسونیک LX-3 زاویه ی دید بهتری داره.

لرزشگیر اپتیکال با کمک یک قطعه ی متحرک داخل لنز که نور ازش میگذره و به سنسور میرسه لرزش دست رو کاهش میده. لرزش دوربین توسط دو تا سنسور مشخص میشه که یکی مخصوص لرزش عمودی و اون یکی برای لرزش در جهت افقیه. با لرزش دست شما اون قطعه خیلی سریع در جهت مخالف حرکت میکنه تا لرزش دست شما رو اصلاح کنه.
یک روش دیگه هم وجود داره که در این حالت به جای قطعه ی داخل لنز خود سنسور حرکت میکنه. این حالت در مورد دوربین های حرفه ای خیلی کاربردی تره.
لرزشگیر دیجیتال فقط روی دوربین های فیلمبرداری وجود داره. در این روش خود فریم هایی که توسط دوربین ثبت شده حرکت میکنند تا تکون خوردن دست احساس نشه. بعضی از دوربین های دیجیتال که به قول خودشون لرزشگیر دیجیتال دارن در حقیقت لرزشگیر ندارن و با زیاد کردن سرعت شاتر باعث میشن زمان نوردهی کم بشه و کشیدگی کمتر شه و در عوض حساسیت رو بالا میبرن که در نتیجه نویز میاد تو تصویر.

زوم اپتیکال با تغییر فاصله ی کانونی لنز کار میکنه و افت کیفیت یا نداره یا اگه داشته باشه خیلی کمه. که اون هم باز یه دلیلش فاصله و ذرات معلق در هواست. اگه از زوم دیجیتال استفاده کنین لنز ثابته و فقط روی خود عکس زوم میشه و کیفیت به شکل کاملا محسوس افت میکنه و اگه زیاد باشه حتی پیکسل ها هم خودشونو تو عکس نشون میدن.

در حالت فوکوس اتومات دوربین خودش سوژه رو تشخیص میده و فوکوس رو طوری تنظیم میکنه که سوژه ی شما واضح باشه. حالا ممکنه یه منظره باشه یا چهره (که پشتش محو میشه). حالت فوکوس دستی در حالتی که فوکوس اتومات دوربین انتظار شما رو برآورده نمیکنه یا وقتی که میخواین یکی از چند سوژه ای که با هم فاصله دارند واضح تر باشه یا وقتی که چیزی که میخواین ازش عکس بگیرین یه سطح صاف باشه (مثل آسمون بدون ابر که دوربین تار یا واضح بودنش رو تشخیص نمیده) استفاده میشه.

setayesh_mj
03-07-2009, 11:50
همین لنز 28 میلیمتر و لرزشگیر خودش خیلی مهمه. به نظر من دوربینی که لرزشگیر نداشته باشه اصلا ارزش نگاه کردن هم نداره. در مورد کیفیتشون تا عکساشون مقایسه نشه نمیشه نظر داد. ولی فکر نکنم چندان تفاوتی وجود داشته باشه.
W230 هم مشخصاتش خیلی شبیه W290 هست. فقط W290 محدوده ی زوم بهتری داره (140-28) و قابلیت فیلمبرداری HD داره. W230 هم ماکروش بهتره (4 سانتیمتر). چند تا تفاوت ریز دیگه هم دارن که چندان مهم نیست. البته سرعت عکسبرداریشون یکیه.

تفاوت لنزی که وایدتر باشه رو میتونین تو این لینک ببینین (پایین صفحه). پاناسونیک LX-3 زاویه ی دید بهتری داره.

لرزشگیر اپتیکال با کمک یک قطعه ی متحرک داخل لنز که نور ازش میگذره و به سنسور میرسه لرزش دست رو کاهش میده. لرزش دوربین توسط دو تا سنسور مشخص میشه که یکی مخصوص لرزش عمودی و اون یکی برای لرزش در جهت افقیه. با لرزش دست شما اون قطعه خیلی سریع در جهت مخالف حرکت میکنه تا لرزش دست شما رو اصلاح کنه.
یک روش دیگه هم وجود داره که در این حالت به جای قطعه ی داخل لنز خود سنسور حرکت میکنه. این حالت در مورد دوربین های حرفه ای خیلی کاربردی تره.
لرزشگیر دیجیتال فقط روی دوربین های فیلمبرداری وجود داره. در این روش خود فریم هایی که توسط دوربین ثبت شده حرکت میکنند تا تکون خوردن دست احساس نشه. بعضی از دوربین های دیجیتال که به قول خودشون لرزشگیر دیجیتال دارن در حقیقت لرزشگیر ندارن و با زیاد کردن سرعت شاتر باعث میشن زمان نوردهی کم بشه و کشیدگی کمتر شه و در عوض حساسیت رو بالا میبرن که در نتیجه نویز میاد تو تصویر.

زوم اپتیکال با تغییر فاصله ی کانونی لنز کار میکنه و افت کیفیت یا نداره یا اگه داشته باشه خیلی کمه. که اون هم باز یه دلیلش فاصله و ذرات معلق در هواست. اگه از زوم دیجیتال استفاده کنین لنز ثابته و فقط روی خود عکس زوم میشه و کیفیت به شکل کاملا محسوس افت میکنه و اگه زیاد باشه حتی پیکسل ها هم خودشونو تو عکس نشون میدن.

در حالت فوکوس اتومات دوربین خودش سوژه رو تشخیص میده و فوکوس رو طوری تنظیم میکنه که سوژه ی شما واضح باشه. حالا ممکنه یه منظره باشه یا چهره (که پشتش محو میشه). حالت فوکوس دستی در حالتی که فوکوس اتومات دوربین انتظار شما رو برآورده نمیکنه یا وقتی که میخواین یکی از چند سوژه ای که با هم فاصله دارند واضح تر باشه یا وقتی که چیزی که میخواین ازش عکس بگیرین یه سطح صاف باشه (مثل آسمون بدون ابر که دوربین تار یا واضح بودنش رو تشخیص نمیده) استفاده میشه.

اول از همه از اين اطلاعات جامع و دقيقي كه در اختيار من ميگذاريد تشكر ميكنم
ميخواستم بدونم Sony W230 لرزشگير تصوير داره يا نه؟ من با توجه به اطلاعاتي كه از سايت DigiKala بدست آوردم و توي آن سايت خوندم نوشته بود كه لرزشگير تصوير W230 اپتيكال است!
با توجه به لينكهايي كه اينجا گذاشتم ميشه منو راهنمايي كنيد (W230 و W290)

prowler88
03-07-2009, 13:30
اول از همه از اين اطلاعات جامع و دقيقي كه در اختيار من ميگذاريد تشكر ميكنم
ميخواستم بدونم Sony W230 لرزشگير تصوير داره يا نه؟ من با توجه به اطلاعاتي كه از سايت DigiKala بدست آوردم و توي آن سايت خوندم نوشته بود كه لرزشگير تصوير W230 اپتيكال است!
با توجه به لينكهايي كه اينجا گذاشتم ميشه منو راهنمايي كنيد (W230 و W290)

زیاد روی سایت های ایرانی حساب باز نکن. اصلا قابل اعتماد نیستند. W230 لرزشگیر داره. تفاوتش با W290 همونیه که گفتم.

setayesh_mj
05-07-2009, 15:31
زیاد روی سایت های ایرانی حساب باز نکن. اصلا قابل اعتماد نیستند. W230 لرزشگیر داره. تفاوتش با W290 همونیه که گفتم.

ببخشيد كه من اينقدر سوال ميكنم (چون واقعا اطلاعات جامعي در مورد دوربينها و مشخصاتشون داريد) و طبق گفته خودتون نميشه به اين سايتهاي ايراني اعتماد كرد و من اين اطلاعات ناقصي را كه دارم از همين جاها بدست آوردم، پس به من حق بديد كه اينقدر سوال ميكنم چون واقعا دسترسي به اطلاعات صحيح و خالي از اشكال اون هم به زبان فارسي براي ما كه داخل ايرانيم سخته!

:20:ميشه يه خورده بيشتر و جامع تر در مورد تفاوت W230 با W290 توضيح بديد.:20:

:20:ميشه يه خورده هم در مورد تفاوت ZS1 با ZS3 توضيح بديد.:20:

در انتخاب يك دوربين ديجيتالي كامپكت مهمترين فاكتورها براي انتخاب دوربين به ترتيب اولويت كدامند؟

prowler88
06-07-2009, 15:37
ببخشيد كه من اينقدر سوال ميكنم (چون واقعا اطلاعات جامعي در مورد دوربينها و مشخصاتشون داريد) و طبق گفته خودتون نميشه به اين سايتهاي ايراني اعتماد كرد و من اين اطلاعات ناقصي را كه دارم از همين جاها بدست آوردم، پس به من حق بديد كه اينقدر سوال ميكنم چون واقعا دسترسي به اطلاعات صحيح و خالي از اشكال اون هم به زبان فارسي براي ما كه داخل ايرانيم سخته!

:20:ميشه يه خورده بيشتر و جامع تر در مورد تفاوت W230 با W290 توضيح بديد.:20:

:20:ميشه يه خورده هم در مورد تفاوت ZS1 با ZS3 توضيح بديد.:20:

در انتخاب يك دوربين ديجيتالي كامپكت مهمترين فاكتورها براي انتخاب دوربين به ترتيب اولويت كدامند؟
تفاوت W230 و W290 اونقدرها نیست که بشه بیشتر از این توضیح داد. زیاد با هم فرق نمیکنند.
ولی در مورد ZS1 و ZS3.
ZS1 یا همون TZ6 مهمترین ویژگیش اینه که با توجه به ابعاد جمع و جورش واید 25 میلیمتر و 12X زوم داره. ZS3 یا TZ7 هم تفاوت زیادی با ZS1 نداره جز چند مورد. یکیش این که 12 مگاپیکسله. البته این 12 مگاپیکسل بودنش فقط در حالت عکاسی 16:9 معلوم میشه. ZS1 در این حالت از بالا و پایین عکس میزنه تا به حالت ابعاد 16:9 برسه ولی ZS3 از اون 2 مگاپیکسل اضافه که داره استفاده میکنه. یعنی ZS1 در حالت 16:9 یه مقدار رزولوشنش کم میشه. (اگه اشتباه نکنم به 7.5 مگاپیکسل کاهش پیدا میکنه) ولی ZS3 همون 10 مگاپیکسل رو حفظ میکنه. یه تفاوت دیگه اینه که ZS3 صفحه ش بزرگتره و رزولوشن بالاتری داره و همچنین فیلمبرداری HD داره.
چیزی که ZS3 رو از بقیه ی دوربین ها جدا میکنه همین فیلمبرداریه که میتونه با فرمت AVCHD Lite که مخصوص تلویزیون های HD هست فیلم بگیره. علاوه بر این میکروفون استریو با قابلیت کاهش نویز محیط داره. فکر کنم تنها دوربینی باشه که چنین قابلیت های فیلمبرداری داشته باشه.

این که چه فاکتورهایی بیشتر از همه اهمیت دارند به این که دوربین مورد نظر شما در چه رده ای قرار داره و این که چه انتظاری از دوربین دارین بستگی داره. ولی نظر شخصی من در مورد دوربین های کامپکت با قیمت متوسط اینه که محدوده ی زوم خوبی داشته باشه (واید و تله). سرعت شاتر و دیافراگم قابل قبولی داشته باشه (مثلا حداقل 1/1000 تا 4 ثانیه). لنزش خیلی مهمه و این که در محدوده ی زوم بازترین دیافراگم هایی که در دسترسه چیه (مثلا اونی که 4.5-2.8 هست از 5.7-2.8 بهتره. چون در حالت تله یعنی حداکثر زوم بازترین دیافراگمش 4.5 هست که از 5.2 بهتره). این که حداقل ماکروی 3 سانتیمتر داشته باشه. تنظیمات دستی خوبی داشته باشه. و البته موارد دیگه هم هست که میتونه به عنوان معیار مورد توجه قرار بگیره. مثل فیلمبرداری و نوع باتری و غیره.
همه ی اینا مشروط بر اینه که عکس دوربین کیفیت خوبی داشته باشه. به نظر من یکی از مهمترین فاکتورها نویز دوربین و عملکردش تو جاهای کم نور هست.

setayesh_mj
07-07-2009, 11:01
تفاوت W230 و W290 اونقدرها نیست که بشه بیشتر از این توضیح داد. زیاد با هم فرق نمیکنند.
ولی در مورد ZS1 و ZS3.
ZS1 یا همون TZ6 مهمترین ویژگیش اینه که با توجه به ابعاد جمع و جورش واید 25 میلیمتر و 12X زوم داره. ZS3 یا TZ7 هم تفاوت زیادی با ZS1 نداره جز چند مورد. یکیش این که 12 مگاپیکسله. البته این 12 مگاپیکسل بودنش فقط در حالت عکاسی 16:9 معلوم میشه. ZS1 در این حالت از بالا و پایین عکس میزنه تا به حالت ابعاد 16:9 برسه ولی ZS3 از اون 2 مگاپیکسل اضافه که داره استفاده میکنه. یعنی ZS1 در حالت 16:9 یه مقدار رزولوشنش کم میشه. (اگه اشتباه نکنم به 7.5 مگاپیکسل کاهش پیدا میکنه) ولی ZS3 همون 10 مگاپیکسل رو حفظ میکنه. یه تفاوت دیگه اینه که ZS3 صفحه ش بزرگتره و رزولوشن بالاتری داره و همچنین فیلمبرداری HD داره.
چیزی که ZS3 رو از بقیه ی دوربین ها جدا میکنه همین فیلمبرداریه که میتونه با فرمت AVCHD Lite که مخصوص تلویزیون های HD هست فیلم بگیره. علاوه بر این میکروفون استریو با قابلیت کاهش نویز محیط داره. فکر کنم تنها دوربینی باشه که چنین قابلیت های فیلمبرداری داشته باشه.

این که چه فاکتورهایی بیشتر از همه اهمیت دارند به این که دوربین مورد نظر شما در چه رده ای قرار داره و این که چه انتظاری از دوربین دارین بستگی داره. ولی نظر شخصی من در مورد دوربین های کامپکت با قیمت متوسط اینه که محدوده ی زوم خوبی داشته باشه (واید و تله). سرعت شاتر و دیافراگم قابل قبولی داشته باشه (مثلا حداقل 1/1000 تا 4 ثانیه). لنزش خیلی مهمه و این که در محدوده ی زوم بازترین دیافراگم هایی که در دسترسه چیه (مثلا اونی که 4.5-2.8 هست از 5.7-2.8 بهتره. چون در حالت تله یعنی حداکثر زوم بازترین دیافراگمش 4.5 هست که از 5.2 بهتره). این که حداقل ماکروی 3 سانتیمتر داشته باشه. تنظیمات دستی خوبی داشته باشه. و البته موارد دیگه هم هست که میتونه به عنوان معیار مورد توجه قرار بگیره. مثل فیلمبرداری و نوع باتری و غیره.
همه ی اینا مشروط بر اینه که عکس دوربین کیفیت خوبی داشته باشه. به نظر من یکی از مهمترین فاکتورها نویز دوربین و عملکردش تو جاهای کم نور هست.

با اين توضيحات مفصلي كه داديد ميشه اين 4 تا دوربين را به ترتيب كيفيت عكس (و همون فاكتورهايي كه در بالا گفتيد) نام ببريد؟

با تشكر مجدد از شما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

prowler88
07-07-2009, 11:32
با اين توضيحات مفصلي كه داديد ميشه اين 4 تا دوربين را به ترتيب كيفيت عكس (و همون فاكتورهايي كه در بالا گفتيد) نام ببريد؟

با تشكر مجدد از شما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمیشه اینا رو رتبه بندی کرد. چون کیفیت عکس ZS1 و ZS3 تقریبا میشه گفت هیچ فرقی نداره. و W230 و W290 هم خیلی به هم شباهت دارن. ولی کیفیت عکس پاناسونیک ها خیلی بهتره و سونی ها اصلا از نظر امکانات و مشخصات در سطح این دو تا دوربین نیستند. مهمترین فاکتور تعیین کننده بین ZS1 و ZS3 قیمت هست. اگه مشکل بودجه نداشته باشین ZS3 توصیه میشه. البته این به شرطیه که حتما بخواین یه دوربین جمع و جور با زوم نسبتا بالا بخرین. وگرنه با پولی که برای ZS3 میدین میشه FZ28 گرفت که از اون خیلی قوی تره. ZS1 نمیدونم هست تو بازار یا نه. ولی به نسبت قیمتش خیلی می ارزه و الان بی رقیبه.
بین دو تا دوربین سونی هم اگر من قرار بود انتخاب کنم W290 میگرفتم. ولی همین W290 هم یه مشکل بزرگ داره اونم اینه که ماکروی درست حسابی نداره. در کل مشخصاتی که دوربین های پاناسونیک در یه محدوده ی قیمت در اختیار شما میذارن میشه گفت تو هیچ دوربین دیگه ای پیدا نمیشه.

setayesh_mj
07-07-2009, 12:35
نمیشه اینا رو رتبه بندی کرد. چون کیفیت عکس ZS1 و ZS3 تقریبا میشه گفت هیچ فرقی نداره. و W230 و W290 هم خیلی به هم شباهت دارن. ولی کیفیت عکس پاناسونیک ها خیلی بهتره و سونی ها اصلا از نظر امکانات و مشخصات در سطح این دو تا دوربین نیستند. مهمترین فاکتور تعیین کننده بین ZS1 و ZS3 قیمت هست. اگه مشکل بودجه نداشته باشین ZS3 توصیه میشه. البته این به شرطیه که حتما بخواین یه دوربین جمع و جور با زوم نسبتا بالا بخرین. وگرنه با پولی که برای ZS3 میدین میشه FZ28 گرفت که از اون خیلی قوی تره. ZS1 نمیدونم هست تو بازار یا نه. ولی به نسبت قیمتش خیلی می ارزه و الان بی رقیبه.
بین دو تا دوربین سونی هم اگر من قرار بود انتخاب کنم W290 میگرفتم. ولی همین W290 هم یه مشکل بزرگ داره اونم اینه که ماکروی درست حسابی نداره. در کل مشخصاتی که دوربین های پاناسونیک در یه محدوده ی قیمت در اختیار شما میذارن میشه گفت تو هیچ دوربین دیگه ای پیدا نمیشه.

دوربين ZS1 تنها اشكالي كه داره اينه كه قابلیت ضبط فیلم HD را نداره وگرنه اكثر مشخصاتش با ZS3 مثل هم هست. اينطور نيست؟
دوربين ZS1 قابلیت ضبط فیلم با کیفیت VGA و WVGA را داره و خوب فكر كنم از نظر كيفيتي از دوربين ZS3 پايينتره ؟نه؟

prowler88
07-07-2009, 13:31
نه. اینطور نیست. کیفیت عکس ZS1 و ZS3 هیچ فرقی نمیکنه. حتی ممکنه در مواردی ZS1 کیفیت بهتری داشته باشه. ZS1 با رزولوشن WVGA فیلم میگیره که یه مقدار از VGA بهتره. تنها تفاوت در LCD, فیلمبرداری, و خروجی HD هست.

setayesh_mj
07-07-2009, 14:40
نه. اینطور نیست. کیفیت عکس ZS1 و ZS3 هیچ فرقی نمیکنه. حتی ممکنه در مواردی ZS1 کیفیت بهتری داشته باشه. ZS1 با رزولوشن WVGA فیلم میگیره که یه مقدار از VGA بهتره. تنها تفاوت در LCD, فیلمبرداری, و خروجی HD هست.

منظورم كيفيت فيلمبرداري دوربين ZS1 نسبت به ZS3 است نه كيفيت عكسش!
در ضمن اگه اطلاع جديدي از قيمت اين 4 تا دوربين داريد لطفا بهم بگيد.
يه سوال ديگه ماكروي دوربين هرچه بالاتر باشه بهتره يا پايينتر (3 و 4 و 10 سانتيمتر) ؟ همينطور فوكوس در حالت ماكرو چقدر باشه خوبه؟
اگه كلا يه توضيحي در مورد ماكرو هم بديد كه ديگه عالي ميشه!

prowler88
07-07-2009, 15:56
منظورم كيفيت فيلمبرداري دوربين ZS1 نسبت به ZS3 است نه كيفيت عكسش!
در ضمن اگه اطلاع جديدي از قيمت اين 4 تا دوربين داريد لطفا بهم بگيد.
يه سوال ديگه ماكروي دوربين هرچه بالاتر باشه بهتره يا پايينتر (3 و 4 و 10 سانتيمتر) ؟ همينطور فوكوس در حالت ماكرو چقدر باشه خوبه؟
اگه كلا يه توضيحي در مورد ماكرو هم بديد كه ديگه عالي ميشه!

ماکرو به حالتی از عکاسی گفته میشه که در اون فاصله ی سوژه به لنز دوربین خیلی کمه و حتی تا 1 سانتیمتر هم میرسه. اگه ماکروی یه دوربین 5 سانتیمتر باشه یعنی این که حداکثر میتونین دوربین رو تا 5 سانتیمتری سوژه نزدیک کنین و عکس بگیرین و اگه نزدیکتر بیارین دوربین نمیتونه فوکوس کنه و عکستون تار میشه. برای عکاسی از سطوح و بافت اجسام و همچنین عکاسی از حشرات و اجسام کوچک و... کاربرد داره. پس طبیعتا هرچقدر کمتر باشه بهتره. البته ممکنه دو تا دوربین که ماکروی یکسان دارن کیفیت عکسشون فرق کنه و یکی از اونا عکس شارپ تری بگیره.

setayesh_mj
08-07-2009, 11:59
ماکرو به حالتی از عکاسی گفته میشه که در اون فاصله ی سوژه به لنز دوربین خیلی کمه و حتی تا 1 سانتیمتر هم میرسه. اگه ماکروی یه دوربین 5 سانتیمتر باشه یعنی این که حداکثر میتونین دوربین رو تا 5 سانتیمتری سوژه نزدیک کنین و عکس بگیرین و اگه نزدیکتر بیارین دوربین نمیتونه فوکوس کنه و عکستون تار میشه. برای عکاسی از سطوح و بافت اجسام و همچنین عکاسی از حشرات و اجسام کوچک و... کاربرد داره. پس طبیعتا هرچقدر کمتر باشه بهتره. البته ممکنه دو تا دوربین که ماکروی یکسان دارن کیفیت عکسشون فرق کنه و یکی از اونا عکس شارپ تری بگیره.

پس يعني براي عكاسي معمولي (خانوادگي) زياد يا كم بودن ماكرو چندان مهم نيست؟ چونكه نمي خواي كه بري از فاصله 3 يا 4 سانتي از يكي عكس بگيري! اگر دوربيني حالت ماكروش 10 سانتيمتر باشه (براي مصارف خانگي) اشكالي داره؟ عكساش كه بد نميشه؟

راستي قيمت اين 4 تا دوربين را داريد؟ اگه ميشه در اختيار من بگذاريد:10:

prowler88
09-07-2009, 00:52
پس يعني براي عكاسي معمولي (خانوادگي) زياد يا كم بودن ماكرو چندان مهم نيست؟ چونكه نمي خواي كه بري از فاصله 3 يا 4 سانتي از يكي عكس بگيري! اگر دوربيني حالت ماكروش 10 سانتيمتر باشه (براي مصارف خانگي) اشكالي داره؟ عكساش كه بد نميشه؟

راستي قيمت اين 4 تا دوربين را داريد؟ اگه ميشه در اختيار من بگذاريد:10:
اگه فقط عکس خانوادگی میخواین بگیرین پس اصلا ماکرو نیاز ندارین.
راستش من قبلا هم گفتم. در مورد قیمت اصلا اطلاع ندارم. حتی مطمئن نیستم این مدل های پاناسونیک تو ایران باشه.

setayesh_mj
09-07-2009, 09:30
يعني حتي توي نمايندگيهاشون هم نميشه اين مدلها را پيدا كرد؟

Your Friend
14-07-2009, 11:32
يعني حتي توي نمايندگيهاشون هم نميشه اين مدلها را پيدا كرد؟

نه فعلا نیاوردن. منم منتظرم ZS3 بیاد بگیرم...