PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قبل از شارژ كارتريج سامسونگ و يا خريد كارتريج نو اين مطلب را بخوانيد

HACKMAN
26-06-2009, 09:10
با سلام
من با خوندن تاپيك هاي اين سا يت ترغيب شدم تا يه پرينتر سامسونگ ml1640 بگيرم خيلي هم ازش راضي هستم
ولي هميشه دغدغه اصليم اين بود كه وقتي كه تونر تموم شد بايد چي كنم.
همونطوري كه خيلي از شما مي دونيد و شايدم نمي دونيد:41: كارتريجي كه همراه اين پرينتر هستش چيپ نداره!!!
واسه من سوال بود كه اين پدر... اگه چيپ نداره پس چطور مقدار باقي مونده تونر رو نشون مي ده
اين سوال بي جواب مونده بود تا اينكه بالاخره تونر ته كشيد!
از اونجايي كه تكنسين الكترونيك هستم و خداروشكر اطلاعات فني خوبي دارم:20: تصميم گرفتم يه كم باهاش ور برم تا بفهمم كه اگه چيپ نداره پس چطور سطح تونر رو نشون مي ده.
نتيجش هم شد اين:

سامسونگ بجاي اينكه بياد رو خود كارتريج چيپ قرار بده اومده رو برد اصلي پرينتر اين چيپ رو قرار داده.شماره اين چيپ هم 93c66‌ و يا 93c66wp هستش . با خوندن ديتاشيت اين چيپ متوجه شدم كه اگه پايه هاي 1 و 4 رو به هم وصل كنم ديگه نمي تونه اطلاعات ميزان شارژ رو نشون بده و بدين طريق مي شه تا ابد ازش استفاده كرد.

براي انجام اين كار شما دو راه در پيش داريد:
راه اول واسه كسايي كه الكترونيك بلدن و كار با هويه رو مي دونن و راه دوم واسه كسايي كه الكترونيك بلد نيستن

راه اول:

ابتدا بايد كاور پشتي پرينتر رو باز كنين .براي اينجام اين كار بايد دو تا پيچي رو كه يكي سمت كابل usb‌و ديگري سمت كابل برق هست رو باز كنيد . و زائده زير دستگاه رو هم با يه پيچ گوشتي جدا كنين .حتما قبل از اين كار برق پرينتر رو قطع كنيد(براي ديدن تصوير بر روي لينك كليك كنيد)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد از باز كردن كاور و برداشتن اون دو تا برد رو مي تونين ببينين كه يكي سمت چپ قرار داره و كابل برق به اون وصل مي شه و برد ديگري كه كابل usb بهش وصل مي شه.شما با برد سمت چپ اصلا كاري ندارين و حتي بهش دست هم نمي زنين.(اين برد تغذيه پرينتر هستش و ممكنه تا چند هزار ولت ولتاژ روش باشه پس اصلا بهش دست نزنين) و يكراس مي رين سراغ برد سمت راست رو اين برد يه چيپ برزگ قرار داده كه به اصطلاح cpu دستگاه هستش و بغل اون يه آي سي 8 پايه وجود داره با شماره 93c66‌و يا 93c66wp كاري كه شما بايد بكنين اينه كه پايه 1 و 4 اين آي سي رو با يه تيكه سيم به هم وصل كنين.( براي ديدن تصوير روي لينك كليك كنين)

وقتي كه اين دوپايه رو بهم وصل كردين كاور رو دوباره ببندين و دستگاه رو به برق بزنين .با نگه داشتن دكمه روي پرينتر به مدت 3 الي 4 ثانيه يه پرينت بهتون تحويل ميده كه اين اطلاعات روش نوشته شده:
:ram size
total page count: 0
os version:
engine version:
spl version:
usb s/n: 0000-00000000000
service date: yyyymmdd

toner page count/toner remaining/toner status : 0/100%/normal
(initial toner page count: 0)

cartridge capacity: 0.7k
dot/opc count: 00/0
cartridge s/n:
supplier: Samsung (INI
man date: "

در صورتي كه قبل از اين كار اين اطلاعات رو نشون ميداد:

"ram size: 8 Mb
total page count: 2101
os version: 1.29.00.75 o6-25-2008
engine version:1.00.48
spl version: 5.07 06-27-2006
usb s/n: 144qbkdq909653k
service date: 2009-1-16
toner page count/toner remaining/toner status: 2101/0%/TONER EXHAUSTED
(initial toner page count: 2101)
cartrige capacity: not support
dot/opc cout: not suport/not support
cartridge s/n: not support
supplier: TONER EXHAUSTED
mnfctrng date: not support"..

به اين طريق ديگه پرينترتون اطلاعات ميزان تونر و تعداد كاعذهايي رو ه پرينت گرفته رو نشون نمي ده .حالا هر قدر دوست دارين كارتريج رو شارژ كنين

************************************************** *********************************
و اما روش دوم :
همون كارهايي كه تو روش اول گفتم رو انجام مي دين اما بجاي اينكه پايه هاي 1 و 4 رو بهم لحيم كنين؛ اين دو پايه رو با گيره كاغذ يا چيزي شبيه به اين با دست بهم بهم وصل مي كنين و همونطوري كه اين دوتا پايه بهم وصل هستش پرينتر رو به برق وصل مي كنين (مراقب باشين كه گيره به پايه هاي ديگه وصل نشه)و 30 ثانيه و يا چيزي در اين حدود صبر مي كنين و بعدش بلافاصله برق پرينتر رو قطع مي كنين.حالا مي تونين گيره كاغذ رو از رو پايه ها برداشته و كاور رو ببندين.
بعد از انجام اين كار مي بينين كه تعداد صفحات پرينت شده رو 0 و ميزان شارژ رو 100 درصد نشون مي ده:21::21::18::18:

حالا تفاوت اين دو روش با هم در چيه؟
در روش اول شما هر بار كه پرينتر رو خاموش روشن كنين مي بينين كه ميگه 0 تا كاغذ پرينت شده و 100درصد شارژ دارين( چي از اين بهتر):21::27::8: و به اين طريق تا آخر عمر مي تونين كارتريج رو شارژ كنين
اما در روش دوم بعد انجام مراحل با اينكه مقدار 0 مي شه اما صفر نمي مونه و با هر بار پرينت اين مقدار زياد مي شه (درست عين قبل ) و وقتي كه تونر دوباره ته بكشه بايد دوباره مراحلي رو كه گفتم انجام بدين تا مجددا صفر بشه ولي تو روش اول واسه هميشه 0 هستش:21::21:

اما اگه پولتون از پارو بالا ميره و 20 30 تومن واستون چيزي نيست مي تونين برين يه برد ريستر بخرين 20 تومن و خودتون رو راحت كنين. به هر حال تصميم با خودتونه:13::13:
راستي يه سايت روسي هم هست كه اين كارو انجام داده حالا اگه روسي بلدين اينم مي تونه واستون مفيد باشه:31:

اگرهم دستي تو الكترونيك دارين پس خوندن ديتاشيت اين آي سي رو فراموش نكنين:

راستي مي تونين از اين روش واسه هر كدم از پرينترهاي سامسونگ كه چيپ 99c66 و يا 99c66wp دارن استفاده كنين.
فكر مي كنم samsung ml2240 هم همين آي سي رو داشته باشه

نكته پاياني :
به هيچ وجه FIRMWARE پرينترتون رو UPDATE نكنين چون در غير اين صورت ديگه اين روش روش جواب نمي ده
اين روش فقط و فقط براي كارتريجي كه همراه پرينتر هست (Starter cartridge)جواب مي ده نه واسه كارتريجي كه شما جدا خريدن ( چون كارتريجي كه جدا مي خرين خودش چيپ داره)
بعضي از فروشنده هاي بي انصاف مي گن كه نرم افزاري دارن كه مي تونه اين چيپ رو ريست كنه ؛ اما حقيقت اينه كه همچين نرم افزاري وجود خارجي نداره (اگه راست ميگن چرا حاضر نمي شن خود نرم افزار رو به شما بفروشن؟؟؟)و اونا هم از همين روش استفاده مي كنن اما حاضر نيستن عين من فوت كوزه گري شون رو فاش كنن. (پس گول اين افراد رو نخورين)
************************************************** ***********************************
موفق و پيروز باشيد و به خاطر اينكه شمارو از دور انداختن پولتون برحذر داشتم بنده حقير رو دعا بفرمائيد
با تشكر و با تقديم احترام
HACKMAN:11::11::11:

deremel400
27-06-2009, 09:33
دوست عزیز من می خواهم یک پرینتر سامسونگ رنگی(clp-315)بخرم آیا این پرینتر خوبی است یا نه و چیپ داره یا اینکه راحت شارژ میشه:20:

HACKMAN
27-06-2009, 19:55
سلام دوست خوبم
دوست عزيز كاش سوالتون رو جاي ديگه مي پرسيدين آخه اين پست واسه سامسونگ سياه و سفيد و بخصوص 1640 زده شده.اما ناراحت نشيد؛ جواب ميدم
در خوب بودنش كه بايد بگم سامسونگ از لحاظ كيفيت چاپ فوق العاده هستش ؛ و براي بدست آوردن بازار و ربودن اون از دست hp داره مفت فروشي ميكنه.
چيپ هم داره قيمت چيپ هاشم ارزونه و فوق العاده راحت هم شارژ ميشه كافيه بعد از اتمام تونر ؛كارتريج رو از بقل با هويه مخصوص سوراخ كنين و بعد پرش كنين و سرآخرهم با يه برچسب سوراخ رو ببندين.(آخه ميدونين كارتريج هاي اين مدل كاملا پلمب شده است و هيچ راهي واسه باز كردشون وجود نداره)
يه چيز جالب تو اين مدل از سامسونگ اينه كه چيپش در نمي آد و براي تعويض چيپ بايد چيپ جديد رو روي چيپ قبلي بچسبونين.امان از دست اين چش بادومي ها.

در ضمن من تو پست قبليم شماره چيپ رو تو اين خط اشتباه نوشتم شماره چيپ همون 93c66 و 93c66wp‌هستش كه اشتباها 99c66 نوشته شده:
راستي مي تونين از اين روش واسه هر كدم از پرينترهاي سامسونگ كه چيپ 99c66 و يا 99c66wp دارن استفاده كنين.
With Best Regards
HACKMAN

deremel400
28-06-2009, 07:49
از اینکه وقت می گذارید و جواب می دهید ممنون:10:

gharibco
02-07-2009, 20:14
سلام
از شما ممنون بابت پستی که در مورد چیپ های سامسونگ گذاشتید
لطف می کنید در مورد پرینتر سامسونگ مدل scx4300 که یک چند کاره لیزری است نیز توضیحی بدهید
ممنون می شم.

|محمدی|
10-07-2009, 07:43
دوست عزیز
طریقه شارژ 1640 رو به صورت تصویری میذاری ؟؟
من خودم میخوام شارژ کنم اما .....

hamed_9192
10-07-2009, 10:14
سلام
از شما ممنون بابت پستی که در مورد چیپ های سامسونگ گذاشتید
لطف می کنید در مورد پرینتر سامسونگ مدل scx4300 که یک چند کاره لیزری است نیز توضیحی بدهید
ممنون می شم.

با سلام من هم از این مدل پرینتر دارم . فک کنم که مدل چیپ همین باشه البته من تو سایت سامسونگ
نتونستم مدل چیپ رو پیدا کنم .اگه اطلاعاتی در مورد این چیپ دارین لطفا بذلرین.

Alire7_a
10-07-2009, 19:29
دوستان منم نیاز دارم به روش شارژ کارتریج 1640 اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

b.tavakoli
28-07-2009, 13:41
با سلام من هم از این مدل پرینتر دارم . فک کنم که مدل چیپ همین باشه البته من تو سایت سامسونگ
نتونستم مدل چیپ رو پیدا کنم .اگه اطلاعاتی در مورد این چیپ دارین لطفا بذلرین.
یک ) چیپ مدل scx-4300 در داخل کارتریج قرار دارد
دو ) شماره چیپ آن
92112
Q817
هستش. اگر می توانید راهنمایی کنید که چه طوری میشه مثل پرینتری که بالا توضیح داده شده آن را غیر فعال کرد :)

moji_profit
09-08-2009, 00:14
با سلام

در رابطه با موضوعي كه در مورد چيپ هاي كارتريج هاي سامسونگ گفته شده آيا دوستان اطلاع دارن كه كارتريج SCX4200 هم چيپ داره ؟؟

و آيا من خودم ميتونم چيپ اون را عوض كنم ؟

با تشكر

rebe
21-08-2009, 11:01
دوستان سلام : با تشکر از دوست عزیز HACKMAN لطفا در صورت امکان روش شارژ کارتریج 1640 رو هم یاد بدین
با تشکر فراوان

danielrod
21-08-2009, 23:28
آقا ما هم ميخواستيم پرينتر سامسونگ بخريم (البته بعد از کلي تحقيق و خواندن فرم هاي مختلف و يک دو جين اطلاعات ديگر و سرک کشيدن داخل نمايندگي هاي ,HP , SAMSUNG,KYOCERA, KONIKAMINOLTA ,LEXMARK,NASHVA, TALLY, XEROX )
که انتخاب ما شد چهارکاره سامسونگ SCX-4828FN اما چشمتون روز بد نبينه که فروشنده گفت هنوز چيپ شارژ آن نيامده و قول شارژ کارتريج را نميدهد
پس دور دوم تحقيقات ما اغاز شد که آقاي چيپ کي هستند و اصلا کجا تشريف دارن و چه توليد کننده هايي دارند اما نتيجه

بعضي از پرينتر ها چيپ روي مادربورد پرينتر است و ظاهرا هدف سازنده اين بوده که بگه هواي بعضي از مصرف کننده ها را بايد داشت و به انها اين امکان را دادکه با کمي دست کاري بتوانند کارتريج ها را شارژ کنند از مدل سياه و سفيد SAMSUNG 1640 , از رنگي ها CLP315
همين طور بقيه مدلها چيپ انها به صورت غير قانوني داره توسط شرکتهاي چيني توليد مي شود و به هيچ وجه شرکتهاي اصلي از اينکه مصرف کننده به جاي خريد يک درام نو مدام همان قبلي را با هزينه کم شارژ کنه راضي نيستند
به همين دليل روز به روز دارند اين چيپ ها را سخت تر مي کنند و حتي بعد از يکي دو سال ممکنه که ان چيپ توليد نشه و اين به اين معني که يا با خريد مواد مصرفي اصلي و يا با خريد يک پرينتر نو پول توي جيب توليد کننده مي رود

تقريبا همه مدلهاي فعلي يا چيپ دارند و يا فيوز (ما که نفهميدم اين فيوز ديگه چيه اگر کسي مي دونه راهنمايي کنه )
مدلهاي قديمي HP مثل 1100و يا 1200و 1300 فاقد ان هستند احتمالا در مورد ساير مارکها هم صدق ميکنه ( اگرکسي بتوانه ليستي از پرينتر ها ي بدون چيپ بده عالي است )
تلاش براي پيدا کردن يک پرينتر که از هر نظر خيال من را راحت منه بي ثمر بوده است و پرينتري که چيپ نداشته باشه پيدا نکردم

ظاهرا با دوام ترين پرينتر ها از نظر مارک تجاري LEXMARK (با گارانتي ماد ايران ) و KYOCERA ( با گارانتي BOM ) مي باشد
چند شرکت داخلي مثل سخت سيستم و تارا اقدام به توليد کارتريجهاي HP کرده اند

حالا يکي مي خواهم که يک جمع بندي بکنه و بگه چيکار منيم من نياز به يک پرينتر دارم که با ان کپي هم بگيرم . شما بگيد چند کاره بگيرم يا يک اسکنر را با يک پرينتر به هم وصل کنم و چه مارکي و با چه گارانتي بگيرم که خيالم از بابت مواد و لوازم و کيفيت ان راحت باشه
پرينتر هايي که تا حال ديدم اينها بوده
تک کاره : 1 HP 2055 به قيمت 270000 تومان 33صفحه در دقيقه 1200*1200 و چاپ دو رو ----- بدون گارانتي
2 KYOCERA FS1300D قيمت 345000 تومان 28 صفحه در دقيقه 1200*1200 و چاپ دو رو گارانتي بي او ام 2 سال
3 LEXMARK E260D قيمت 257000 33صفحه در دقيقه 1200*1200 و چاپ دو رو -----'گارانتي ماد ايران 1 سال
چند کاره
1 HP 1522 قيمت با شبکه 380 بدون شبکه 340 تومان 23صفحه در دقيقه 600*600 و بدون چاپ دو رو بدون گارانتي
2 SAMSUNG 4828 بدون شبکه 380000 تومان 28صفحه در دقيقه 1200*1200 و چاپ دو رو --گارانتي سام سرويس
3 LEXMARK X340 قيمت 285000 تومان 25صفحه در دقيقه 600*600 و بدون چاپ دو رو 'گارانتي ماد ايران 1 سال
هر سه چاپگر چهار کاره هستند
حالا ما کدام را بخريم ؟ ضمنا همه چيني تشريف دارند و اصلا دنبال ژاپني نگرد و با درنظر گرفتن مساله تحريم و توليد کننده هاي داخلي و امکان تهيه چيپ و مواد مصرفي و هزينه کم نگهداري و قيمت و گارانتي کدام را پيشنهاد مي دهيد

sasanjalili
23-08-2009, 20:10
سلام دوستان
لطف كنيد در مورد شارژ كارتريج CLP 315 هر آموزش و راهنمايي كه مي توانيد بكنيد.
اگر فيلم آموزشي آپلود كنيد كه بهتر
با تشكر فراوان

pny8gb
04-09-2009, 04:32
تونر پرنتر HP LaserJet M1319 که 12A است هم چیب نداره میشه مثل پرينتر سامسونگ ml1640 این کارش کرد.

bayat72
08-09-2009, 06:04
با سلام
چون حرف 4300 scx به میان اومد یک سوال داشتم
به نظر شما 4300 scx بهتره یا clp 300
البته هر دو سامسونگه
ممنون

doorak
29-09-2009, 19:30
hp p2015d , hp2055 با توجه به قیمت بهترین اند

askt
31-10-2009, 09:09
سلام دوستان اگه کسی جواب sasanjalili رو بده من هم خیلی ازش ممنون می شم موفق باشید.

siafu
01-11-2009, 22:58
آقا تونر پرینتر من داره تموم میشه... SCX 4500 Samsung هست. برای تونتر چیکار میتونم کنم؟؟ نمیخوام خودم ور برم. هزینه شارژش چقدره؟

p30world_123
03-11-2009, 01:18
من می‌خوام clp 315 samsung‌ رو برخم.
هنوز مطمئن نیستم که آیا واقعا کارتریج‌های این پرینتر رو می‌شه شارژ کرد. کسی این کار رو کرده؟ هزینه‌اش چقدر شده؟

VAHID_ENGINEER
09-11-2009, 23:12
آقای Hackman
با تشکر از مطلب خوبتون درباره 1640.
با توجه به تجربه شما با این پرینتر بعد از انجام کاری که شما گفتید تا چند مرتبه می توان آن را شارژ کرد ؟

بعضی تعمیرکارا میگن با این کار پرینتر خراب می شه.
درسته ؟

تو این قیمت پرینتر دیگه ای پیشنهاد میدین ؟
:20:

diva boy
19-12-2009, 07:47
با سلام خدمت دوستان من نیز یک پرینتر مدل scx4300 داشتم که بعد از حدود 2500 تا پرینت پیغام toner exhausted را داد که خوشبختانه با برداشتن چیپ از روی کاتریج مشکل حل شد و دستگاه مثل سابق کار می کند .

siafu
26-12-2009, 14:04
SCX-4500 من کارتریجش تموم شده چیکار باید بکنم؟؟؟؟
هزینش چقدره؟

ممنون

siafu
26-12-2009, 14:09
SCX-4500 من کارتریجش تموم شده چیکار باید بکنم؟؟؟؟
هزینش چقدره؟

ممنون

meahdi
04-01-2010, 17:04
سلام
از مطلب خوبتون خیلی تشکر میکنم
خیلی خیلب به دردم خورد
اون سایت روسی که گفتین هم روش ریست و هم روش شارژ 1640 زو آموزش داده
میتونین از مترجم گوگل استفاده کنید
اینم لینکشه
البته به زبان انگلیسی هستش که میتونین زبان ترجمه رو روی فارسی هم بزارین

HACKMAN
06-01-2010, 22:32
سلام
اولا شرمنده كه اين همه تشكر ازم كردين و من رفيق نيمه راه بودم و بعد از ارسال اين مطلب ديگه سر نزدم!

سوالهايي رو كه پرسيدين همه رو تو اين پست پاسخ مي دم(البته اونهايي رو كه بلدم)

در مورد آموزش شارژ پرينتر به
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید سر بزنين اگه مدل پرينتر مورد نظر شما موجود نيست ناراحت نشين ؛ اصول كار همگي تقريبا ثابته و فقط ريزه كاريها تفاوت داره
واسه 1640 مي تونين از راهنماي 1630 استفاده كنيد.

فيوزر در حقيقت يه مقاومته با مقدار زير 10 اهم كه وقتي كانتر پرينتر به 2500 ميرسه با اعمال يه ولتاژ بالا اين مقاومت رو مي سوزونه و اگه حتي تونرتون تموم هم نشده باشه مجبور مي شين ؛ يا شارژ كنين يا يه كارتريج نو بخرين. واسه همينه كه همه ميگن ما 2500 تا پرينت كرديم و بهد تونر تموم شد؛نه تونرتون تموم نشد؛عمر فيوزرتون ته كشيد :D
اگه الكترونيك كار هستين مي تونين به سادگي اين مقاومت رو تعويض كنيد و تا ته تونر رو استفاده كنيد.البته اين يه حقه قديمي هستش تو پرينترهاي قديمي كه چيپ ندارن ؛ پرينترهاي جديدتر فاقد فيوزر هستن.(چون اين حقه ديگه لو رفته)

در مورد چيپ هاي متفرقه من بي اطلاعم و تنها راهش اينه كه ديتاشيت چيپ رو از سايت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید يا سايتهاي مشابه دانلود كنيد و بعد ببينيد كه ميشه يا نه؟

اصولا تا جايي كه من اطلاع دارم هر كاتريجي رو بهتره بيشتر از 4 يا 5 بار شارژ نكنيد؛ كه به عبارتي ميشه حدود 1000 پرينت ؛البت مي تونين بعد از اين تعدا د شارژ قطعات مستعمل همچون درام رو تعويض كنين.
در ضمن اين روش (ريست كردن چيپ) هيچ آسيبي نه به دستگاه و نه به كارتريج نمي رسونه.اين يه چيپ حافظه هستش كه شما با اين كار اطلاعات داخلشو پاك مي كنين.
مگه با فرمت كردن مموري كارت گوشيتون ؛ بهش آسيبي مي رسه؟؟؟

اين تعميركارهاي بي انصاف هم واسه جيبشونه كه ميگن آسيب ميزنه به دستگاه ؛وگرنه خودشون هم مي دونن كه آسيبي در كار نيست!

جسارتا معلوم نيست ديگه كي سر بزنم

اميدوارم جواب سوالتون رو درست داده باشم.اگه محبت كنيد و سوالات مربوط به مدلهاي ديگر رو تو تاپيك هاي مربوط به همون مدل بپرسين ممنون ميشم.
خودتون قضاوت كنيد مثلا آقاي X مي خواد 1640 اش رو ريست كنه مياد اين تاپيك رو بخونه بعد مي بينه اينجا در مورد HP و قيمتش و اين حرفها صحبت شده. هيچي كه دستگيرش نمي شه كلي سردرگم هم ميشه!!

ممنون از توجهتون

ٌWith Best Regard

HACKMAN

MARTIN
23-01-2010, 18:04
سلام برای من روش دوم جواب داد
جالب اینه که من 700 زده بودم کمرنگ می زد این کارو که کردم پر رنگ شد الان یه 150 دیگه گرفتم عالیه.
دستت درد نکنه.

pulp_fiction
27-01-2010, 16:19
چرا اینقدر خودتون عذاب می دین می تونین یک چیپ بگرین 5 هزار تومن و چیپ هم با 5 هزار تومن ریسیت کنین و تا چند بار کارتریج شارژ کنین این را هم منطقی تره هم لازم نیست دستگاه باز بشه

hadi357
28-01-2010, 23:56
با توجه به مواردی که HACKMAN در مورد شارژ پرینتر گفتند من یه سوالی دارم

1- آیا سازندگان چاپگر ها ، چاپگر ها رو طوری میسازند که زود تر از حد دوام کارتریج پرینتر نیاز به تعویض کارتریج پیدا کند؟

2- یک کاربر عادی اگر از پرینتری مانند کانن 3010 یا سامسونگ 4300 استفاده کنه هر چند وقت باید کارتریج شارژ بشه و هر چند وقت باید تعویض بشه؟؟

MIG
29-01-2010, 15:05
دوستان من یه پرینتر ml1640 خریدم که حدود دویست برگ باهاش پرینت گرفتم اما حالا نمی تونه پرینت بگیره .یه بار خطا می ده که cover open یه بار میگه usb رو نمی شناسه کابل usb دیگه ای رو امتحان کردم.تو نوار پایین که ایکنش می اد یه علامت ضربدر روی کابله زده.روی اون ایکن وقتی کلیک می کنم یه قسمت هست که قبلا نوشته بود black و نوار جلوش سیاه بود اما حالا سفید شده .منو راهنمایی کنید لطفا اطلاعاتی در زمینه پرینتر ندارم

mehran_286
29-01-2010, 15:18
آقا من زیاد تو کار پرینتر نیستم ولی منظور از این حرفتون که هر چقدر دوست دارید کارتریجتون رو شارژ کنید نفهمیدم ؟
مگه شارژ کردن کارتریج محدودیت داره ؟

hamed_9192
30-01-2010, 00:19
با سلام خدمت دوستان من نیز یک پرینتر مدل scx4300 داشتم که بعد از حدود 2500 تا پرینت پیغام toner exhausted را داد که خوشبختانه با برداشتن چیپ از روی کاتریج مشکل حل شد و دستگاه مثل سابق کار می کند .

با سلام

اگه میشه توضیح بدین چطوری چیپ رو برداشتین
با تشکر

zanes
31-01-2010, 12:06
من اطلاعاتم خیلی کمه
اگه چیپشو عوض نکنی چی میشه؟؟؟
خراب میشه؟؟؟؟
یا دیگه کار نمیکنه؟؟؟
مدل 1915 که میگن چیپ نداره راسته؟؟؟؟

HACKMAN
05-02-2010, 15:45
دوستان من یه پرینتر ml1640 خریدم که حدود دویست برگ باهاش پرینت گرفتم اما حالا نمی تونه پرینت بگیره .یه بار خطا می ده که cover open یه بار میگه usb رو نمی شناسه کابل usb دیگه ای رو امتحان کردم.تو نوار پایین که ایکنش می اد یه علامت ضربدر روی کابله زده.روی اون ایکن وقتی کلیک می کنم یه قسمت هست که قبلا نوشته بود black و نوار جلوش سیاه بود اما حالا سفید شده .منو راهنمایی کنید لطفا اطلاعاتی در زمینه پرینتر ندارم

سلام
رو كابل usb تون بايد هسته فريت باشه تا نويز EMI رو حذف كنه عدم وجود اون باعث ميشه دستگاه گيج بزنه و خطاهاي بي پايه و اساس توليد كنه (يه گردي قلمبه انتهاي كابل :d) اگه نداره ؛كابلتون رو عوض كنيد.هنگام خريد بگيد (كابل usb نويزگير دار مي خوام)
شايدهم مشكل از درايو رباشه ؛ مجددا درايور نصب كنيد

اگه بازم ميگه كاور بازه ؛ احتمال داره ميكروسوييچ كاور دستگاهتون خراب شده باشه.كه قيمتي هم نداره (500 ريال) اگه مي تونيد؛خودتون عوضش كنيد.
موفق باشيد

Hossein HP
28-02-2010, 11:49
در مورد پرينتر سامسونگ clp 315 كه توضيح داديد چيپ جديد رو روي چيپ قديمي بگذاريد.منظورتون كدوم چيپ مي باشد؟لطفا واضح تر توضيح دهيد.
با تشكر

vahid200000
02-03-2010, 15:45
دوستان كسي نيست در مورد نحوه شارژ اين سامسونگ 315 مادر مرده يه توضيحي بده من بعد از زدن 150 برگ چراغ يا همون led رنگ آبيم روشن شد العان كه ميگه آبي شارژ نداره تو رو خدا سريعتر راهنمايي كنيد آخه من از همون بچگي عجول بودم :13:ميترسم دير خبر بدين 200 تومن بره تو پاچم:31:

vahid200000
02-03-2010, 23:22
اي بابا يعني كسي نيست جواب ما رو بده

TousanRayan
03-03-2010, 18:39
سلام دوست عزیز
در مورد CLP 315 من به صورت ابتکاری خودم شارژش می کنم شاید را راه اسونتری باشه

1- با یک تیغ اره آهن دو رتا دور قسمت ته کارتریج که رنگ کارتریج رو نشون می ده را یک چا نه جندان بزرک می دهم (منظور یک شیار کوچک ... نباید تا سوراخی کامل اره کنید)

2- به یک ضربه کوچک قسمت ته کار تریج جدا می شود اگر خوب بریده باشید دو عدد چرخ دنده و محفظه زیر ان جدا نمی شود.

3- با یک پیچ گوشتی تیز در چوش شارژ را در بیاورید و تونر را داخلش بریزید.(ممکن است محفظه زیرش جدا شود مواظب باشید)

در صورت هر گونهد جدا شدن محفظه اصلی کارتریج و یا در اتمام کار کل قسمت های جدا شده زا با چسب پولیکای رازی بچسبانید (در پوش رنگی را با چسب قطره نیز محکم کنید.)

4- در صورت داشتن چیپ کنتاکت فلزی و محفظه مشکی پلاستیکی زیر آن را بشکنید و چیپ نو را روی آن بپسبانید... در صورت نداشتن چیپ با یک عدد چیپ نو داخل شیار بپسبانید.( معمولا کارتریج فابریک همرا داستگاه پیچ ندارند...)

در صورت نیاز با تلفن 01413234560 تماس بگیرید.

vahid200000
05-03-2010, 01:56
از پاسخ دوستمون ممنونم اما من نميخوام كارتريجام جراحي بشه يعني دلم نمياد 200 تومن براش پول دادم اگه اينطوري جواب نده دهنم گ.....:18: در ضمن اگه جوابم بده من يكي دلشو ندارم :41:

دوستان كسي نبود يه راه حرفه اي ارايه بده من هنوز منتظرم :2:

TousanRayan
06-03-2010, 08:35
سلام مجدد

همه چی به این بستگی داره که در کار چه قدر دقیق و ظریف کار باشی بعد از بستن قطعات کارتریج با روز اولش فرقی نخواهد کرد.
بعد از این هم شما مجبور هستید یک راهکار پیدا کنید چون تانک این پرینتر ها را چند بار بیشتر نمی تونید شارژ کنید دوباره بعد از 3 الی 4 بار مجبورید کارتریج نو بگیرید .

در مورد جراحی قطعات به نظر شما بعد ار یک مدت یکی از رنگها اگر چاپ یکنواختی نداشت چه کار می کنید !!!!
آن وقت دیگر مجبورید دستگاهتان را جراحی کنید دقیقا بگویم کل قسمتهای که روی درام قرار دارند (بصورت کشویی در می آید ) باید قطعه ، قطعه و باز شوند .... البته بستنش خیلی مشکل است!!؟!؟!

حمیدپور

TousanRayan
07-03-2010, 09:56
سلام دوست عزی

با عرض پوزش آموزش قبلی نحوه شارژ CLP 310 بود شرمنده یک لحظه حواسم پرت شد !!!!!!
برای شارژ 315 بعدا یک پاسخ خواهم داد ( فعلا در مورد چیپش اطلاعات دقیقی ندارم ...... مدلهای 2009 )مدلهای 2008 را کاملا یکسره می کردیم...

web2003
15-03-2010, 17:43
با سلام دوستان

نحوه ريست 4 كاره سامسونگ4521f مثل پست اوله يا نه ؟ پايه ريست اين چاپگر كدام پايه اون آي سي است؟
نحوه شارژ را هم آموزش دهيد :10:

با تشكر

arash rashno
27-03-2010, 18:29
الان من توی یک تاپیک دیدم که یکی از بچه ها کارتریج رو شارژ کرده بدون اینکه چیپش رو عوض کنه مدل 1640 رو
فقط چراغ تورنرش چشمک زن هست ولی پرینت میگیره
حالا من میخوام شارژ کنم طبق این آموزش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچند تا سوال داشتم قبل از شارژ
تونر چه مارکی بگیرم و قیمت چند ؟
اگه بخوام کارتریج رو دربیارم به درام نور بخوره اشکالی داره ؟ یا باید جای تاریک این کار رو انجام بدم ؟
ممنون میشم جواب بدید

imanami
06-04-2010, 16:25
بابا دمت گرم

arash rashno
07-04-2010, 10:56
دیروز رفتم تونر خریدم پرینتر رو شارژش کردم
ولی از گیریس رسانا و پودر روان کننده استفاده نکردم
بعد از شارژ هم افت کیفیت به وجود نیومد
چیپست هم ریست نکردم و چراغ تونر چشمک میزنه ولی پرینتشو میگیره
به نظر دوستان ممکنه به یه تعداد خاص برسه و دیگه نزاره پرینت بگیرم ؟

kouhsar j0n
07-04-2010, 23:06
سلام پچه ها خوبین من پرینتر سامسونگ ام ال 1640 گرفتم پرینتر خوبی؟
در ضمن بالای پرینتر موقع پرینت گرفتن داغ می شه مشکلی داره دستگاه؟

arash rashno
08-04-2010, 21:30
سلام پچه ها خوبین من پرینتر سامسونگ ام ال 1640 گرفتم پرینتر خوبی؟
در ضمن بالای پرینتر موقع پرینت گرفتن داغ می شه مشکلی داره دستگاه؟
پرینتر خیلی خوبیه
من تا حالا 1300 تا پرینت گرفتم - خودمم هم شارژ کردم اصلا کاهش کیفیت و کمرنگ هم نشده
کارش خیلی خوبه - ولی یکم مصرفش بالاست
اون گرما هم طبیعیه و مشکلی نیست

kouhsar j0n
09-04-2010, 19:00
پرینتر خیلی خوبیه
من تا حالا 1300 تا پرینت گرفتم - خودمم هم شارژ کردم اصلا کاهش کیفیت و کمرنگ هم نشده
کارش خیلی خوبه - ولی یکم مصرفش بالاست
اون گرما هم طبیعیه و مشکلی نیست
ببخشید منظورتون از مصرف بالا چی هست هزینه جانبیش زیاده کارترجو و..........

omid-p30
15-04-2010, 16:42
احتمالا فکر کنم مصرف برق رو گفته. من هم دارم ترغیب میشم 1640 بگیرم. 30 تومن اضافی بدی 1005 بگیری که چی.

arash rashno
16-04-2010, 09:56

منظورم مصرف پودرش هست
چون یکی از بچه ها چند وقت پیش نوشته بود مصرفش نسبت به پی 1005 خیلی بیشتره
و من خودم هم با کارتریج خودش تونستم 1200 تا برگه آ 5 بزنم ولی بایستی 1500 تا آ 4 میزد
حالا نمی دونم منظور از پوشش 5 درصد چیه
شاید پوششش برگه های من بالا بوده
-------------------------------------
ولی در کل من خیلی راضی هستم
الان که شارژش کردم اصلا کاهش کیفیت پیدا نکرده - شارژش هم از 1005 خیلی راحتتره و کثیف کاری کمی داره
کلا 4 تومن دادم واسه یه پودر 140 گرمی
چیپست هم عوض نکردم و به راحتی داره پرینت میگیره با اینکه چراغ تونرش هم روشنه

arash rashno
16-04-2010, 22:30
منم دقیقا با همین اموزش جلو رفتم
پایه 1و4 رو وصل کردم و دیگه تعداد صفحات چاپ شده رو نشون نمیده
ولی کاغذ میزارم پرینت بگیره میگه Invalid Black Toner Cartridge
اول وصل کردم و بعد هم درآوردم ولی ریست نشد
بعد دوباره وصل نگه داشتم که همون ارور بالا رو میده
ورژن مال منم :
1.01.00.91 هستش
لطفا فوری راهنمایی کنید ممنون میشم

arash rashno
17-04-2010, 07:23
من دیشب اتصال رو دادم و یکمی سرچ کردم که این روش فقط روی ورژنهای زیر 2009 جواب داده یعنی ورژن 60 و 66 و 83 ولی مال من 91 هست
ولی یه نفر نوشته بود اگه ببریش روی 93 ریست میشه من هم بردمش روی 93 و انصال رو هم قطع کردم ریست شد و الان دوباره از صفر شروع کرده و کار میکنه
از این رفتم :

So do the next steps:
1. Download this:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2. And download this one too:
3. Then unzip ml1640.zip to a folder, than unrar ML1640_V1010093.fls from fw_93_84.rar to the same folder.
4. run fix1640_93.bat. It will make a FIX_ML1640_V1010093.fls file, and give some advice:)!
5. run downl1640_93.bat
6. Please be patiant!
If something goes wrong, please repeat the method which I write down 5 post above!
Any other advice:
You have to remove the chip from the cartridge if it has one before you start downloading the firmware

persiancat
17-04-2010, 10:46
کسی میدونه پرینتر SCX-4300 را چه جوری میشه شارژ کرد؟:20:

eeshteraki
22-04-2010, 15:19
سلام دوستان.
منم 1640 دارم و کارمم تعمیرات چاپگره.
نرم افزاری که گفته میشه کانتر رو صفر می کنه هست.
خودم استفاده کردم و جواب میده.
جالب اینه که ظرفیت کارتریج رو از 700 صفحه به 1500 صفحه تغییر میده.
کار باهاش خیلی آسونه.
فقط کافیه که فایلdownl1640.bat رو اجرا کنید تا فیرمویر چاپگر رو به FIX_ML1640_V1010083.fls تغییر بده.
بزرگترین مزیت این برنامه اینه که فقط کانتر کارتریج رو صفر میکنه انگار که کارتریج نو انداختی رو چاپگر.هر وقت کانترش پر شد دوباره برنامه رو اجرا کن تا صفرش کنه.

پسورد نداره.
:11:قابل نداشت، تشکر کافیه:21:

worldm
09-05-2010, 05:27
دوستان در صورتی که خوام مدل Samsung CLP-315 بخرم به نظرتون می ارزه واسش 180 تومن پول بدم ؟
در صورتی که این پرینترو خریدم و ع از مدتی رنگش تموم شد یا چراغ روشن شد برای خرید کارتریج نو با چیپ چقدر باید بدم؟
ایا قیمت کارتریجهاش بالاست و تو ازار پیا میشه؟

mustafa13
21-05-2010, 11:38
سلام دوستان.
منم 1640 دارم و کارمم تعمیرات چاپگره.
نرم افزاری که گفته میشه کانتر رو صفر می کنه هست.
خودم استفاده کردم و جواب میده.
جالب اینه که ظرفیت کارتریج رو از 700 صفحه به 1500 صفحه تغییر میده.
کار باهاش خیلی آسونه.
فقط کافیه که فایلdownl1640.bat رو اجرا کنید تا فیرمویر چاپگر رو به FIX_ML1640_V1010083.fls تغییر بده.
بزرگترین مزیت این برنامه اینه که فقط کانتر کارتریج رو صفر میکنه انگار که کارتریج نو انداختی رو چاپگر.هر وقت کانترش پر شد دوباره برنامه رو اجرا کن تا صفرش کنه.

پسورد نداره.
:11:قابل نداشت، تشکر کافیه:21:

سلام
دوست عزیز من این برنامه ای را که معرفی کردید را دانلود کردم ولی جواب نداد پیغامی به این صورت می دهد

C:\>usbprns2.exe FIX_ML1640_V1010083.fls
'usbprns2.exe' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
C:\>pause 0
Press any key to continue . . .

با تشکر

mustafa13
22-05-2010, 08:19
با سلام
من با خوندن تاپيك هاي اين سا يت ترغيب شدم تا يه پرينتر سامسونگ ml1640 بگيرم خيلي هم ازش راضي هستم
ولي هميشه دغدغه اصليم اين بود كه وقتي كه تونر تموم شد بايد چي كنم.
همونطوري كه خيلي از شما مي دونيد و شايدم نمي دونيد:41: كارتريجي كه همراه اين پرينتر هستش چيپ نداره!!!
واسه من سوال بود كه اين پدر... اگه چيپ نداره پس چطور مقدار باقي مونده تونر رو نشون مي ده
اين سوال بي جواب مونده بود تا اينكه بالاخره تونر ته كشيد!
از اونجايي كه تكنسين الكترونيك هستم و خداروشكر اطلاعات فني خوبي دارم:20: تصميم گرفتم يه كم باهاش ور برم تا بفهمم كه اگه چيپ نداره پس چطور سطح تونر رو نشون مي ده.
نتيجش هم شد اين:

سامسونگ بجاي اينكه بياد رو خود كارتريج چيپ قرار بده اومده رو برد اصلي پرينتر اين چيپ رو قرار داده.شماره اين چيپ هم 93c66‌ و يا 93c66wp هستش . با خوندن ديتاشيت اين چيپ متوجه شدم كه اگه پايه هاي 1 و 4 رو به هم وصل كنم ديگه نمي تونه اطلاعات ميزان شارژ رو نشون بده و بدين طريق مي شه تا ابد ازش استفاده كرد.

براي انجام اين كار شما دو راه در پيش داريد:
راه اول واسه كسايي كه الكترونيك بلدن و كار با هويه رو مي دونن و راه دوم واسه كسايي كه الكترونيك بلد نيستن

راه اول:

ابتدا بايد كاور پشتي پرينتر رو باز كنين .براي اينجام اين كار بايد دو تا پيچي رو كه يكي سمت كابل usb‌و ديگري سمت كابل برق هست رو باز كنيد . و زائده زير دستگاه رو هم با يه پيچ گوشتي جدا كنين .حتما قبل از اين كار برق پرينتر رو قطع كنيد(براي ديدن تصوير بر روي لينك كليك كنيد)

بعد از باز كردن كاور و برداشتن اون دو تا برد رو مي تونين ببينين كه يكي سمت چپ قرار داره و كابل برق به اون وصل مي شه و برد ديگري كه كابل usb بهش وصل مي شه.شما با برد سمت چپ اصلا كاري ندارين و حتي بهش دست هم نمي زنين.(اين برد تغذيه پرينتر هستش و ممكنه تا چند هزار ولت ولتاژ روش باشه پس اصلا بهش دست نزنين) و يكراس مي رين سراغ برد سمت راست رو اين برد يه چيپ برزگ قرار داده كه به اصطلاح cpu دستگاه هستش و بغل اون يه آي سي 8 پايه وجود داره با شماره 93c66‌و يا 93c66wp كاري كه شما بايد بكنين اينه كه پايه 1 و 4 اين آي سي رو با يه تيكه سيم به هم وصل كنين.( براي ديدن تصوير روي لينك كليك كنين)

وقتي كه اين دوپايه رو بهم وصل كردين كاور رو دوباره ببندين و دستگاه رو به برق بزنين .با نگه داشتن دكمه روي پرينتر به مدت 3 الي 4 ثانيه يه پرينت بهتون تحويل ميده كه اين اطلاعات روش نوشته شده:
:ram size
total page count: 0
os version:
engine version:
spl version:
usb s/n: 0000-00000000000
service date: yyyymmdd

toner page count/toner remaining/toner status : 0/100%/normal
(initial toner page count: 0)

cartridge capacity: 0.7k
dot/opc count: 00/0
cartridge s/n:
supplier: Samsung (INI
man date: "

در صورتي كه قبل از اين كار اين اطلاعات رو نشون ميداد:

"ram size: 8 Mb
total page count: 2101
os version: 1.29.00.75 o6-25-2008
engine version:1.00.48
spl version: 5.07 06-27-2006
usb s/n: 144qbkdq909653k
service date: 2009-1-16
toner page count/toner remaining/toner status: 2101/0%/TONER EXHAUSTED
(initial toner page count: 2101)
cartrige capacity: not support
dot/opc cout: not suport/not support
cartridge s/n: not support
supplier: TONER EXHAUSTED
mnfctrng date: not support"..

به اين طريق ديگه پرينترتون اطلاعات ميزان تونر و تعداد كاعذهايي رو ه پرينت گرفته رو نشون نمي ده .حالا هر قدر دوست دارين كارتريج رو شارژ كنين

************************************************** *********************************
و اما روش دوم :
همون كارهايي كه تو روش اول گفتم رو انجام مي دين اما بجاي اينكه پايه هاي 1 و 4 رو بهم لحيم كنين؛ اين دو پايه رو با گيره كاغذ يا چيزي شبيه به اين با دست بهم بهم وصل مي كنين و همونطوري كه اين دوتا پايه بهم وصل هستش پرينتر رو به برق وصل مي كنين (مراقب باشين كه گيره به پايه هاي ديگه وصل نشه)و 30 ثانيه و يا چيزي در اين حدود صبر مي كنين و بعدش بلافاصله برق پرينتر رو قطع مي كنين.حالا مي تونين گيره كاغذ رو از رو پايه ها برداشته و كاور رو ببندين.
بعد از انجام اين كار مي بينين كه تعداد صفحات پرينت شده رو 0 و ميزان شارژ رو 100 درصد نشون مي ده:21::21::18::18:

حالا تفاوت اين دو روش با هم در چيه؟
در روش اول شما هر بار كه پرينتر رو خاموش روشن كنين مي بينين كه ميگه 0 تا كاغذ پرينت شده و 100درصد شارژ دارين( چي از اين بهتر):21::27::8: و به اين طريق تا آخر عمر مي تونين كارتريج رو شارژ كنين
اما در روش دوم بعد انجام مراحل با اينكه مقدار 0 مي شه اما صفر نمي مونه و با هر بار پرينت اين مقدار زياد مي شه (درست عين قبل ) و وقتي كه تونر دوباره ته بكشه بايد دوباره مراحلي رو كه گفتم انجام بدين تا مجددا صفر بشه ولي تو روش اول واسه هميشه 0 هستش:21::21:

اما اگه پولتون از پارو بالا ميره و 20 30 تومن واستون چيزي نيست مي تونين برين يه برد ريستر بخرين 20 تومن و خودتون رو راحت كنين. به هر حال تصميم با خودتونه:13::13:
راستي يه سايت روسي هم هست كه اين كارو انجام داده حالا اگه روسي بلدين اينم مي تونه واستون مفيد باشه:31:

اگرهم دستي تو الكترونيك دارين پس خوندن ديتاشيت اين آي سي رو فراموش نكنين:

نكته پاياني :
به هيچ وجه FIRMWARE پرينترتون رو UPDATE نكنين چون در غير اين صورت ديگه اين روش روش جواب نمي ده
اين روش فقط و فقط براي كارتريجي كه همراه پرينتر هست (Starter cartridge)جواب مي ده نه واسه كارتريجي كه شما جدا خريدن ( چون كارتريجي كه جدا مي خرين خودش چيپ داره)
بعضي از فروشنده هاي بي انصاف مي گن كه نرم افزاري دارن كه مي تونه اين چيپ رو ريست كنه ؛ اما حقيقت اينه كه همچين نرم افزاري وجود خارجي نداره (اگه راست ميگن چرا حاضر نمي شن خود نرم افزار رو به شما بفروشن؟؟؟)و اونا هم از همين روش استفاده مي كنن اما حاضر نيستن عين من فوت كوزه گري شون رو فاش كنن. (پس گول اين افراد رو نخورين)
************************************************** ***********************************
موفق و پيروز باشيد و به خاطر اينكه شمارو از دور انداختن پولتون برحذر داشتم بنده حقير رو دعا بفرمائيد
با تشكر و با تقديم احترام
HACKMAN:11::11::11:

سلام
ضمن تشکر و سپاس از زحمات شما
دوست عزیز من این کارو کردم ولی فقط تست خوداش درست شد ولی چراغ همچنان قرمز بدون چشمک زدن می باشد و دستورات پرینت را هم قبول نمی کند البته من فایروال اش را پیدا نکردم از کجا اپدیت اش را غیر فعال کنم (منظور شما که فایروال خود ویندوز نیست) البته این کارو کردم به صورت دستی نصب کردم با این نصب فایروال اش که نصب نمی شود با این هم جواب نداد اگه محبت کنید راهنمایی ام کنید دوستان ممنون می شم با تشکر فراروان

امین رایانه
20-06-2010, 10:23
سلام به همه ای دوستان عزیز مشکل من ریست سامسونگ 4300 که یه بار انجام دادم 16000 هزاری هم پیاده شدم ولی بازم به از دوماه دوباره بازی در می اره من فایل ریست دانلود کردم ولی دستوری هست که از منوی خود پرینتر داده مشیه اون می خوام لطفااگه اشتباه می کنم راهنمایی کنید haminkhaki@yahoo.comتلفن02616315855

Hosseinghasemi
01-07-2010, 08:39
آيا اين مطلب در مورد 1610 هم صدق مي کنه؟؟
اين ريست شماره و اين حرفها براي چي لازمه؟؟ چه نيازي به اون هست ؟ بيشتر توضيح بديد

EghbalRoodi
02-07-2010, 08:16
با سلام دوستان یک سوال در باره چهار کاره 4623 داشتم.
میخواستم بدونم کارتریج این نوع پرینتر قابل شارژ هست یا نه چون به جای پیچ بر روی خودش یک نوع پلمپ پلاستیکی داره؛ من 4300 داشتم و اون رو شارژ میکنم ولی این یکی رو تازه خریدم و نمی دونم کارتریجش شارژ میشه یا نه؟
لطفا منو راهنمایی کنید. ممنون لطفا سریع تر

cleanex
06-07-2010, 02:54
آیا در میان شما کسی هست که بداند چه مارک پودر تونر باید برای شارژ ام ال 1640 خرید؟
در ضمن من هم با اون روش اتصال 2تا پایه اون آی سی جواب نگرفتم ولی با عوض کردن فیرمویر تونستم کانترش رو ریست کنم. تو راهنمای برنامه ای که من واسه ریست گرتم نوشته چون مدل های جدید دیگه با اتصال اون آی سیه ریست نمیشن این فیرمویر رو نسب کنید تا مثل مدل های قدیمی بشه و با اتصال ریست بشه. من هردوکارو کردم و ریست شد. اما چه مارک تونری رو شما امتحان کردید و آیا تونر ها با هم فرق دارند یا همه یه جورند ؟

saam_metal5
01-08-2010, 19:36
سلام دوستان اول از همه میخواستم بدونم چجوری کارت ریج پرینتر ML-1640 رو شارج بکنم؟من کلاً بازش کزدم اما نمیدونستم کدوم قسمت رو باید بشکنم یا باز کنم تو اون سایت روسی نوشته بود قسمت چوب پنبه ای رو بشکنین اما من ندیدم میشه کمکم بکنین؟:44:
مشکل بعدی من هم اینه که این شمارندرو من چجوری صفر بکنم؟این نرم افزاری که دوستمون معرفی کرده جواب میده؟راستی میخواستم بدونم این شمارنده اصلاً کجاست چجوری میتونم ببینم پرینترم چقدر برگ پرینت گرفته؟:20:

saam_metal5
03-08-2010, 08:02
سلام دوستان اول از همه میخواستم بدونم چجوری کارت ریج پرینتر ML-1640 رو شارج بکنم؟من کلاً بازش کزدم اما نمیدونستم کدوم قسمت رو باید بشکنم یا باز کنم تو اون سایت روسی نوشته بود قسمت چوب پنبه ای رو بشکنین اما من ندیدم میشه کمکم بکنین؟:44:
مشکل بعدی من هم اینه که این شمارندرو من چجوری صفر بکنم؟این نرم افزاری که دوستمون معرفی کرده جواب میده؟راستی میخواستم بدونم این شمارنده اصلاً کجاست چجوری میتونم ببینم پرینترم چقدر برگ پرینت گرفته؟:20:
هیچ کس قصد نداره جواب مارو بده؟

jalali2s
03-08-2010, 17:43
سلام شارز کارتريج سامسونگ scx-4300 را آموزش بديد متشکرم از اساتيد گرامي

saam_metal5
04-08-2010, 08:21
سلام شارز کارتريج سامسونگ scx-4300 را آموزش بديد متشکرم از اساتيد گرامي
دوست من اینجا فکر نکنم کسی جواب سوال هارو بده من چند روزه پرسیدم هیچ کس جواب نمیده؟:41:

jalali2s
27-08-2010, 09:06
دوستان کسی میتونه دیتا شیت IC پرینتر سامسونگ SCX-4300 رو بزاره ممنون میشم

roozbeh99
29-08-2010, 18:32
صفر کردن کانتر پرینتر Samsung SCX-4300

بهترین راه حل برای پرینتر Samsung SCX4300 که من خودم انجام دادم ونتیجه گرفتم.
این کلیپ تو یوتیوب بود که دانلودش کردم و رو یه هاست دیگه برای دوستان اپلود کردم تا استفاده کنند.

ابتدا یک بار کلیپ رو مشاهده کنید.

فولدر scx4300fw113 رو در درایو C قرار بدید.

فقط سوالی که برای خودم هم پیش اومده اینه که تا کی می تونیم این روش رو به کار ببریم ؟ یعنی این کارتریج تا کی جواب میده ؟ کسی از دوستان میدونه؟

لینک دانلود :

behrooz-sky
07-09-2010, 23:23
با سلام
آقا من هركاري ميكنم نميتونم از اين آپلود سنترهاي لعنتي فايل رو بگيرم
يكي از دوستان زحمتش رو بكشه همين جا آپلود كنه
ممنون

roozbeh99
08-09-2010, 11:16
مشکلتون دقیقا چیه دوست عزیز.

amir6682
11-09-2010, 11:11
سلام.من نياز به راهنمايي دارم.من پرينتر ml1640 ور‍‍‍ژن 93 داشتم كه براي ريست به 93f آپگريدش كردم،ريست هم شد ولي الان تو چاپ مشكل داره به اين صورت كه به جاي اين كه از بالاي صفحه شروع به پرينت كنه يه بار از پايين صفحه،يه بار از وسط و خلاصه يه متن رو اگر چند بار چاپ كنيد خواهيد ديد كه اصلا عين هم چاپ نشدن و هر بار در قسمتهاي مختلفي در راستاي عمودي چاپ شده.لطفا كمك كنيد.

mardan11
21-09-2010, 13:10
سلام خدمت همه دوستان. من خیلی تو اینترنت سرچ کردم و خیلی ها میگفتن ریست کننده ها الکی هستند و ... و چند تایی هم که موجود بود همه سایتهاشون فیلتر بود یا برداشته بودنشون.
اما امروز من تونستم با کمک ریست کننده ای که به هزار زحمت پیدا کردم مشکل Toner Exhuasted رو در Samsung ML1640 حل کنم و شمارنده رو به حالت صفر و چراغ رو سبز ببینم :20:
با اینکه زیاد اهل پست زدن نیستم دلم نیومد به شما هم این حال زاید الوصفی که نصیبم شد رو ندم

روش کار هم به این صورت ست که اول پرینتر و درایورش که قاعدتا باید وصل و روشن باشن.
بعد محتویات فایل رو بعد از دانلود از زیپ خارج کنید و فایل ML1640_V1010066.fls درگ کنید و بندازیدش داخل (روی) فایل usbprns2.exe و منتظر باشید تا پرینتر یه دور خودش خاموش روشن شه.
اگر دیدید که چراغ نارنجی چشمک میزنه و دستگاه خاموش نمیشه!! خودتون بعد از 1 دقیقه دستگاه رو خاموش روشن کنید (من اینکارو کردم و مشکلی پیش نیومد)

حالا برید حالشو ببرید :27:

حجم : حدودا 310 کیلو بایت

لینک دانلود (مستقیم) :

لینک کمکی 1 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 2 :

لینک کمکی 3 (مستقیم):

لینک کمکی 4 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 5 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید6 جا هم آپلودش کردم که هیچکی مشکلی نداشته باشه برای دانلود کردن. :40:

MIG
21-09-2010, 14:58
منم می خوام شارژ پرینتر رو یاد بگیرم و اینکه میشه خودمون انجامش بدیم. لطفا اموزش بدید.

rezag20
21-09-2010, 23:09
با درود به همه دوستان
منم پرینتر Ml1640 ساموسونگ دارم و همه کارهائی رو که دوستان گفته بودن انجام دادم حتی علاوه بر اتصال پایه های 1و4 از نرم افزار هم استفاده کردم ولی دیدم غیر از پرینت تست هیچ کار دیگه ای انجام نمیده منم فعلا دوباره اون سیم پایه های آی سی رو برداشتم و دوباره پرینترم داره کار میکنه البته چراغ قرمزش هم چشمک میزنه بد مدل منم گفتم بزن تا جونت دربیاد . فعلا که داره کار میکنه ولی اگه راه حل مناسبی پیدا کردم همینجا پست میذارم تا بقیه دوستان هم مشکلشون حل بشه . ضمنا من نرم افزارها رو از این سایت دانلود کرده بودم اینم آدرسش :

rezag20
21-09-2010, 23:13
منم می خوام شارژ پرینتر رو یاد بگیرم و اینکه میشه خودمون انجامش بدیم. لطفا اموزش بدید.

با درود فراوان
ددوست عزیز یه سری به این سایت روسی بزن البته اگه پرینترت Ml1640 هست .
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از طریق عکسهاش براحتی میتونی پرینترت رو شارژ کنی . ضمنا اگه پرینترت سامسونگه حتما از پودر سامسونگ استفاده کن وگرنه پرینترت خراب میشه ( بطور کل هر پرینتری باید از مواد متعلق به خودش استفاده کرد من ضررش رو دیدم )

mardan11
23-09-2010, 09:20
با درود به همه دوستان
منم پرینتر Ml1640 ساموسونگ دارم و همه کارهائی رو که دوستان گفته بودن انجام دادم حتی علاوه بر اتصال پایه های 1و4 از نرم افزار هم استفاده کردم ولی دیدم غیر از پرینت تست هیچ کار دیگه ای انجام نمیده منم فعلا دوباره اون سیم پایه های آی سی رو برداشتم و دوباره پرینترم داره کار میکنه البته چراغ قرمزش هم چشمک میزنه بد مدل منم گفتم بزن تا جونت دربیاد . فعلا که داره کار میکنه ولی اگه راه حل مناسبی پیدا کردم همینجا پست میذارم تا بقیه دوستان هم مشکلشون حل بشه . ضمنا من نرم افزارها رو از این سایت دانلود کرده بودم اینم آدرسش :

سلام خدمت همه دوستان. من خیلی تو اینترنت سرچ کردم و خیلی ها میگفتن ریست کننده ها الکی هستند و ... و چند تایی هم که موجود بود همه سایتهاشون فیلتر بود یا برداشته بودنشون.
اما امروز من تونستم با کمک ریست کننده ای که به هزار زحمت پیدا کردم مشکل Toner Exhuasted رو در Samsung ML1640 حل کنم و شمارنده رو به حالت صفر و چراغ رو سبز ببینم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با اینکه زیاد اهل پست زدن نیستم دلم نیومد به شما هم این حال زاید الوصفی که نصیبم شد رو ندم

روش کار هم به این صورت ست که اول پرینتر و درایورش که قاعدتا باید وصل و روشن باشن.
بعد محتویات فایل رو بعد از دانلود از زیپ خارج کنید و فایل ML1640_V1010066.fls درگ کنید و بندازیدش داخل (روی) فایل usbprns2.exe و منتظر باشید تا پرینتر یه دور خودش خاموش روشن شه.
اگر دیدید که چراغ نارنجی چشمک میزنه و دستگاه خاموش نمیشه!! خودتون بعد از 1 دقیقه دستگاه رو خاموش روشن کنید (من اینکارو کردم و مشکلی پیش نیومد)

حالا برید حالشو ببرید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک دانلود (مستقیم) : کد:
لینک کمکی 1 : کد:
لینک کمکی 2 : کد:
لینک کمکی 3 (مستقیم): کد:
لینک کمکی 4 : کد:
لینک کمکی 5 : کد:
6 جا هم آپلودش کردم که هیچکی مشکلی نداشته باشه برای دانلود کردن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست من ، من همین هفته با استفاده از این روش که در بالا نوشتم مشکلم با پرینتر ML1649 سامسونگ حل شد. بدون وصل کردن پایه به پایه دیگه و بدون هیچ تغییر فنی. فقط این نرم افزارو استفاده کردم.
امیدوارم مشکلتو حل کنه

subtittelmehdi
25-09-2010, 05:51
می گن باید پرینتر های cpl 350 سامسونگ هم ریست بشه این حرف صحت داره یا نه

omidarefcomputer
27-09-2010, 19:30
سلام دوستان
لطف كنيد در مورد شارژ كارتريج CLP 315 هر آموزش و راهنمايي كه مي توانيد بكنيد.
اگر فيلم آموزشي آپلود كنيد كه بهتر
با تشكر فراوان
با سلام به شما دوست گرامي اينم آدرس فيلم شارژ كارتريج 315
YouTube - Samsung CLP-315 CLP-315W CLX-3175FN CLX-3175FW Color laser toner refill reset chip Cartridge.flv

omidarefcomputer
27-09-2010, 20:04
دوستان كسي نيست در مورد نحوه شارژ اين سامسونگ 315 مادر مرده يه توضيحي بده من بعد از زدن 150 برگ چراغ يا همون led رنگ آبيم روشن شد العان كه ميگه آبي شارژ نداره تو رو خدا سريعتر راهنمايي كنيد آخه من از همون بچگي عجول بودم :13:ميترسم دير خبر بدين 200 تومن بره تو پاچم:31:
سلام دوست عزيز چرا اين قد ناراحتي مشكل پرينتر شما راه حلش اينه كه يا كارتريج نو بخري بندازي روش يا راه دوم كه نصب يه قطعه داخل پرينتره رو بكار ببري نا گفته نمانه كه اگر از راه اول يعني تعويض كارتريج استفاده كني گارانتي دستگاه بهم نميخوره ولي از روش دوم بخواي بهره ببري ديگه دستگاه شما گارانتي نداره و شركت سام سرويس جوابتو نميده.
حالا تصميم با خودته
اگه خواستي قطعه راه دوم رو پيدا كني كافيه تو اينترنت بزني چيپ 315 هزار تا فروشنده جلو چشمت ظاهر ميشه
موفق باشي

mohammads.vardy
18-10-2010, 18:21
سلام به همه دوستان گل
من می خواستم یک پرینتر سامسونگ بگیرم ، می خواستم ببینم 1915 بهتره یا 1640 ، برای همین تمام مطلب اینجا رو خوندم و با توجه که دوستان خبره 1640 هستند ، لطف کنند و یک توصیه صادقانه بفرمایند.

payam hero
19-10-2010, 09:08
صادقانه ترين پيشنهاد اينه كه هيچ كدوم رو نخري.

شـیـفــو
19-10-2010, 09:24
اما امروز من تونستم با کمک ریست کننده ای که به هزار زحمت پیدا کردم مشکل Toner Exhuasted رو در Samsung ML1640 حل کنم و شمارنده رو به حالت صفر و چراغ رو سبز ببینم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا برید حالشو ببرید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6 جا هم آپلودش کردم که هیچکی مشکلی نداشته باشه برای دانلود کردن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست من ، من همین هفته با استفاده از این روش که در بالا نوشتم مشکلم با پرینتر ML1649 سامسونگ حل شد. بدون وصل کردن پایه به پایه دیگه و بدون هیچ تغییر فنی. فقط این نرم افزارو استفاده کردم.
امیدوارم مشکلتو حل کنه
من پرينترمو همين كارو باهاش كردم البته هنوز شارژ نشده و نياز به شارژم نداره و فابريك اما ميخواستم تست كنم
بعد از انجام اينكار چراغ سبز پرينتر با سرعت بسيار زياد سبز- قرمز شد بعد از يك دقيقه دستي خاموشش كردم و روشن
بعد با نگه داشتن دكمه مثلث نارنجي يه برگ پرينت اطلاعات گرفتم و ديدم تعداد برگ پرينت شده هيچ تغييري نكرده و همون 645تايي كه بود شد 646 تا
حالا دو سوال
1. اين روش اگر كار بكنه از كجا ميشه فهميد ؟ يعني بايد وقتي ميخوايم شارژش كنيم قبلش شارژ كنيم بعد اينكارو بكنيم ميبينيم پرينت ميكنه درسته ؟
چون الان مثلا من اثرشو بايد از كجا ببينم يا بفهمم

شـیـفــو
19-10-2010, 17:17
ضمنا ورژن ماله من 83 بود كه خودم دو هفته پيش بروز كردمش شد 96
يعني حالا كه بروز شده ديگه نميشه رو كارتريج فابريكش اين كارو كرد و كانترشو به صفر رسوند ؟
اي بابا

greena
23-10-2010, 21:27
سلام ودرود
من hp c5283 دارم و کارتریج سیاهشو شارژکردم یه مشکلی هست اینه که میخوام بفهمم چقدر از شارژباقی مونده اما علامت تعجب رو کارتریج سیاه نشون میده .........؟چه جوری میشه فهمید........

yasinb
27-10-2010, 10:37
دوست عزيز سلام
1640‏ من هم با اتصال 1 و 4 ريست نميشه ميشه شما دقيق تر توضيح بدي منم بتونم ريستش كنم
ممنون ميشم اكه سريعتر جواب بدي

golekavir
05-11-2010, 17:02
سلام . برای شارژ پرینتر 1915 سامسونگ باید چیکار بکنم

shamsayi
06-11-2010, 17:19
پرینتر Samsung ML 1660 رو میشه با این روش ریست کرد؟:13:
این پرینتر خوبه واسه کار خونگی میخام یکی از این مدل بخرم چون ارزونه
لطفا راهنمایی کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][w150h150mresizeByMaxSize].jpg

minana
07-11-2010, 13:02
پرینتر Samsung ML 1660 رو میشه با این روش ریست کرد؟:13:
این پرینتر خوبه واسه کار خونگی میخام یکی از این مدل بخرم چون ارزونه
لطفا راهنمایی کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][w150h150mresizeByMaxSize].jpg

فقط بهت بگم که تا ورژن .1.01.00 میتونی فریمور فیکس شده پیدا کنی البته یه ورژن 82.00.78 هم هست که فایل فیکس واسش هست و البته مثل من بدشانس باشی و فریمور دستگاه ورژن 1.2.00.30 باشه که بهت بگم یه 2 هفته ای هست که دنبال فریمورش می گردم و پیدا نمیکنم ورژن هایی که ذکر کردم رو پیدا کردم و لی کانتر رو صفر نمی کنه،اگه خواستی لینکشو و نحوه اجراشو واست میفرستم

rosub
14-11-2010, 20:37
سلام دوستانه محترم من چند وقتی هستش که یک پرینتر اپسون خریدم...
رنگ مشکی تموم شد بعد از گذشت 5 ماه من تونستم یه کاتریج مشکی بخرم البته اورجینال...
حالا که نصب کردمش نشون میده رنگ کاملا پر هستش ولی هنگام پرینت هیچ عملی نداره البته فقط این رنگ.وبرگه کاملا سفید هستش بعد از پرینت من حتا 4 بار با استون آب داغ از طریق سرنگ هدشو شستشو حتا دادم ولی حتا یک نقطه هم نمیکشه...من الان شاکیم از اپسون...
میشه کمکی هم به ما بکنید...دمتون گرم...:41::41:
هیچ جا جواب ما رو نمیدن فکر کردم که شاید یکی اینج دلش برامون بسوزه...

copytechnic
23-11-2010, 10:02
آیا برای سامسونگ 4300 چیپست دایمی وجود داره؟ ممنون از توضیحات خوبتون

ferysery
04-12-2010, 19:59
فقط بهت بگم که تا ورژن .1.01.00 میتونی فریمور فیکس شده پیدا کنی البته یه ورژن 82.00.78 هم هست که فایل فیکس واسش هست و البته مثل من بدشانس باشی و فریمور دستگاه ورژن 1.2.00.30 باشه که بهت بگم یه 2 هفته ای هست که دنبال فریمورش می گردم و پیدا نمیکنم ورژن هایی که ذکر کردم رو پیدا کردم و لی کانتر رو صفر نمی کنه،اگه خواستی لینکشو و نحوه اجراشو واست میفرستم

میشه بیشتر توضیح بدید؟
من سلف تست پرینت که میگیرم
supplies info report
میده و در مورد خود تونر اطلاعات میده
چه جور میتونم ورژن فیرمور دسگاه رو بفهمم؟
در ضمن من یه فایلهایی با راهنمایی زیر بدست آوردم {آیا به کمک اینها مشکل تونر شارژی 1660 حل میشه؟}

RESET INSTRUCTIONS ML-166x (1660-1665)

MAKE SURE YOUR PRINTER IS INSTALLED AND CONNECTED TO THE EQUIPMENT AND REMOVE OR Cover TONER CHIP with a piece of tape

1) Connect the printer to PC

2) I recommend the "V30" .
3) There are 2 files, ML 1160-usbprn2 30.fls and drag the file ML1660-30.fls AL usbprn2 and let
is downloaded to the printer automatically reset.
the process will only take about 1 minute, but if the LEDs are long parapadeando (2mins)
means that the reset does not work for that machine, disconnect and reconnect power and try to reset the other (v_82).
--------------------------------
Remove the toner that has been previously charged and having some kind of tape to block adesiba Chip contacts.
- Reinstall the toner in the printer.
- Drag the file to write.exe ML1665-30.fls

E_Broojerdian
05-12-2010, 08:23
باسلام از دوستان اگر كسي درمورد شارژ كردن چهاركاره سامسونگ مدل 4828 چيزي ميدونه و يا اينكه اصلا قابل شارژ كردن است راهنمايي كند . متشكرم

ali136866
10-12-2010, 04:07
سلام من clp315رو چجوری ریست کنم
با تشکر

minana
13-12-2010, 08:33
میشه بیشتر توضیح بدید؟
من سلف تست پرینت که میگیرم
supplies info report
میده و در مورد خود تونر اطلاعات میده
چه جور میتونم ورژن فیرمور دسگاه رو بفهمم؟
در ضمن من یه فایلهایی با راهنمایی زیر بدست آوردم {آیا به کمک اینها مشکل تونر شارژی 1660 حل میشه؟}

RESET INSTRUCTIONS ML-166x (1660-1665)

MAKE SURE YOUR PRINTER IS INSTALLED AND CONNECTED TO THE EQUIPMENT AND REMOVE OR Cover TONER CHIP with a piece of tape

1) Connect the printer to PC

2) I recommend the "V30" .
3) There are 2 files, ML 1160-usbprn2 30.fls and drag the file ML1660-30.fls AL usbprn2 and let
is downloaded to the printer automatically reset.
the process will only take about 1 minute, but if the LEDs are long parapadeando (2mins)
means that the reset does not work for that machine, disconnect and reconnect power and try to reset the other (v_82).
--------------------------------
Remove the toner that has been previously charged and having some kind of tape to block adesiba Chip contacts.
- Reinstall the toner in the printer.
- Drag the file to write.exe ML1665-30.fls

سلام دوست عزیز ،پیرو مطلب بالا باید بگم که اگر " V30رو تونستی بدون ارور تو دستگاه بریزی فقط کافیه یه نوار چسب رو چیپ پرینتر بزنی و خلاص ، بعد از هر ریستارت پرینتر ،تست پرینت که بگیری کانتر تونر رو صفر نشون میده جالبه بهت بگم که حتی اگر تونر خالی هم باشه اگر تو smart panel چک کنی می بینی که تونر رو 100% نشون میده
اگر برنامه ورژن 30 رو خواستی واست میفرستم،در ضمن واسه ورژن فریمور باید بهت بگم که تست پرینت رو با کابل usb جدا از کامپیوتر بگیر و 2 بار دستتو به مدت 5 ،6 ثانیه رو دکمه قرار بده.اما نکته آخر من بالاخره تونستم مشکل کانتر تونر رو با روشی که گفتم صفر کنم با اینکه ورژن فریمور من 1.2 بود فقط کاری که کردم بعد ریختن ورژن 30 یه چسب رو چیپ تونر زدم،البته بهتر اینه که چیپ رو کاملا در بیاری که خیالت راحت میشه

azad arak
14-12-2010, 12:46
سلام من clp315 مدل2008 دارم چیپ دایم انداختم ارروره تونر نمیده ولی وسط پرینت گیر میکنه و باید در عقب رو باز کنی تا کاغذو بده بیرون علتش چیه ؟

MIG
14-12-2010, 21:53
یکی کمک کنه. همین امروز پرینترم رو شارژ کردم اما تا میخوام پرینت بگیرم اون چارغ سبزه که باید روشن باشه خاموشه و چراغ زیرش روشنه.روی آیکنی هم که تو نوار وضعیت میاد یه ضربدر روشه و پیغام toner Exhausted میده نمی دونم چیکار کنم.

makintach
19-12-2010, 15:56
اما امروز من تونستم با کمک ریست کننده ای که به هزار زحمت پیدا کردم مشکل Toner Exhuasted رو در Samsung ML1640 حل کنم و شمارنده رو به حالت صفر و چراغ رو سبز ببینم :20:

لینک دانلود (مستقیم) :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 1 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 3 (مستقیم):
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 4 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید6 جا هم آپلودش کردم که هیچکی مشکلی نداشته باشه برای دانلود کردن. :40:

من اينو براي samsung 4623f استفاده كردم جواب داد
البته پيغام تعويض تونر ميده و چراغ چشمك ميزنه
ولي پرينت ميگيره

.

MIG
20-12-2010, 20:02
خدا خیرت بده با این پستی که گذاشتی مشکلم حل شد.

marahimi
21-12-2010, 16:16
یه سوال برای من پیش اومده.
پرینترم ML-1915 اه. اگر بعد از تموم شدن تونر اصلی، یک کارتریج جدید بخرم، اوم جدیده قابل شارژ کردن بدون دستکاری در چیپ پرینتر هست؟

ferysery
23-12-2010, 19:56
سلام دوست عزیز ،پیرو مطلب بالا باید بگم که اگر " V30رو تونستی بدون ارور تو دستگاه بریزی ...
2 بار دستتو به مدت 5 ،6 ثانیه رو دکمه قرار بده.اما نکته آخر من بالاخره تونستم مشکل کانتر تونر رو با روشی که گفتم صفر کنم با اینکه ورژن فریمور من 1.2 بود فقط کاری که کردم بعد ریختن ورژن 30 یه چسب رو چیپ تونر زدم،البته بهتر اینه که چیپ رو کاملا در بیاری که خیالت راحت میشه
با تشکر
چند تا سوال
چرا در شروع جملات بالا از کلمه
"اگر"
استفاده کردین؟ مگه برا ریختن v30 پیش شرط خاصی وجود داره؟
بین اون دوبار که باید دگمه رو بزنم
چند ثانیه فاصله بدم؟
اگر بخواهیم یه جمع بندی خلاصه و ساده از این پروسه بکنیم میشه این که
v30 رو بریزیم و چیپ رو تونر رو بکنیم
و حالشو ببریم
درسته؟
یا چیزی از قلم افتاد؟

minana
25-12-2010, 17:29
با تشکر
چند تا سوال
چرا در شروع جملات بالا از کلمه
"اگر"
استفاده کردین؟ مگه برا ریختن v30 پیش شرط خاصی وجود داره؟
بین اون دوبار که باید دگمه رو بزنم
چند ثانیه فاصله بدم؟
اگر بخواهیم یه جمع بندی خلاصه و ساده از این پروسه بکنیم میشه این که
v30 رو بریزیم و چیپ رو تونر رو بکنیم
و حالشو ببریم
درسته؟
یا چیزی از قلم افتاد؟

شما ورژن 30 رو بریز و چیپ رو در بیار به احتمال قریب به یقین مشکلت حل میشه ، نگران نباش چون من سر این پرینتر خیلی بلا آوردم ولی مشکلی ایجاد نشد. فقط بهت بگم موقع ریختن فریمور تمام پورت های usb جانبی غیر خود پرینتر رو حتما در بیار . سوالی بود در خدمتم

ali zi zeperto
25-12-2010, 18:30
سلام به همه
من یه samsung ml-1915 دارم.شارژش تموم شده و دوباره شارژش کردم.چیپش رو باید عوض کنم.بردمش نمایندگی سامسونگ گفتن چیپش رو عوض می کنیم قیمت هم ۲۵۰۰۰ داد.الان تو آموزش جناب hackman خوندم که باید پرینتر رو باز کنم و پایه های ic رو به هم وصل کنم.چند تا سوال برام پیش اومد.
۱-من بردم نمایندگی اونا فقط کارتریج رو می خواستن و برد روی کارتریج رو می خواستن دستکاری کنن.آیا در مورد 1915 هم آموزش جناب hackman جواب میده؟یعنی باید پرینتر رو باز کنم؟
۲-تو آموزش حرف از برد ریستر کردید.این وسیله رو از کجا میشه خرید و چنده و آیا کار کردن باهاش دانش فنی می خواد؟

marahimi
26-12-2010, 00:13
سلام
اگر کارتریج جدیدی برای پرینتر Samsung ML-1915 (به جز کارتریج اولیه) خریداری کنم، آیا کاتریج جدید قابل شارژ و استفاده‌ی مجدد (بدون نیاز به تغییرات سخت‌افزاری در چیپ روی پرینتر و یا reset‌ نرم‌افزاری) خواهد بود؟

ali zi zeperto
26-12-2010, 21:28
سلام
اگر کارتریج جدیدی برای پرینتر Samsung ML-1915 (به جز کارتریج اولیه) خریداری کنم، آیا کاتریج جدید قابل شارژ و استفاده‌ی مجدد (بدون نیاز به تغییرات سخت‌افزاری در چیپ روی پرینتر و یا reset‌ نرم‌افزاری) خواهد بود؟
بله عزیز.من خودم این مشکل رو دارم.رفته بودم از نمایندگیش پرسیدم به من گفت آره.فرقی نمی کنه.منتها اون به من گفت که یه چیپ روی کارتریج عوض می کنیم ولی اینجا صحبت از دستکاری کردن خود پرینتره.کسی هم که جواب نداد ا تا مطمین بشم که کدومش درسته.

marahimi
26-12-2010, 22:14
بله عزیز.من خودم این مشکل رو دارم.رفته بودم از نمایندگیش پرسیدم به من گفت آره.فرقی نمی کنه.منتها اون به من گفت که یه چیپ روی کارتریج عوض می کنیم ولی اینجا صحبت از دستکاری کردن خود پرینتره.کسی هم که جواب نداد ا تا مطمین بشم که کدومش درسته.

من اوائل این فروم دیدم توضیح داده بودند که کارتریج اولیه سامسونگها چیپ نداره. سوالم برای این بود که بدونم کارتریجهایی که جدا می‌خریم چیپ دارند یا نه.

mohammad1640
03-01-2011, 21:58
کسی میدونه پرینتر SCX-4300 را چه جوری میشه شارژ کرد؟:20:
من میدونم چه جوری این کارتریج 1640 شارژ میشه 09366181932 شمارمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad1640
05-01-2011, 21:17
سلام دوستان من تازه اومدم تو جمع شما.این پرینتر 1640چه جوری ریست میشه(ریست نرم افزاری)

saeedasg
14-01-2011, 11:54
برای ریست دستگاه سامسونگ 1915 دو راه وجود داره . 1- نرم افزاری 2 - سخت افزاری که در اینجا روش سخت افزاری آموزش داده می شود . برای اینکار نیازی نیست روی پرینتر کاری انجام دهید . بلکه فقط نیاز به کارتریج است . برای این منظور ابتدا چیپ را از روی کارتریج بر داشته و همانطور که در شکل مشاهده میکتید پایه های 1 و 5 را به هم وصل می کنیم . کار تمام است . چیپ را روی کارتریج قرار داده و پرینت بگیرید . ( اگر دستگاه ریست نشد باید به روش نرم افزاری عمل کنید . که برای این روش باید فایل مورد نظر را یکبار خریداری کنید )
جهت کسب اطلاعات بیشتر و شارژ انواع کارتریج سامسونگ با آی دی من تماس بگیرید : ertebat_e@yahoo.com

farshid37
17-01-2011, 21:20
برای ریست دستگاه سامسونگ 1915 دو راه وجود داره . 1- نرم افزاری 2 - سخت افزاری که در اینجا روش سخت افزاری آموزش داده می شود . برای اینکار نیازی نیست روی پرینتر کاری انجام دهید . بلکه فقط نیاز به کارتریج است . برای این منظور ابتدا چیپ را از روی کارتریج بر داشته و همانطور که در شکل مشاهده میکتید پایه های 1 و 5 را به هم وصل می کنیم . کار تمام است . چیپ را روی کارتریج قرار داده و پرینت بگیرید . ( اگر دستگاه ریست نشد باید به روش نرم افزاری عمل کنید . که برای این روش باید فایل مورد نظر را یکبار خریداری کنید )
جهت کسب اطلاعات بیشتر و شارژ انواع کارتریج سامسونگ با آی دی من تماس بگیرید : ertebat_e@yahoo.com

منمون از راهنمایی شما. می شه توضیح بدید این چیپ دقیقا کجای کارتریج هست و چطوری میشه درش آورد؟ اگه این روش جواب ندند نر افرارش رو از کجا و لا چه قیمتی می شه تهیه کرد؟

shahram1355
20-01-2011, 01:51
با درود
پرينتر سامسونگ 1915 دارم كه تونر شو دادم شارژ كردن و جيپست شو عوض كردن ( اينطوري به من گفتن ) هنگام پرينت اگه تعداد صفحه ها زياد باشه به هم مي ريزه و مثلا هي 10 صفحه اول رو مي گيره چكارش مي شه كرد؟
ممنون

saeedasg
30-01-2011, 14:51
اشکالی که دوستمون گفتن بوجود نمی آید . چیپ روی کارتریج قرار دارد که با برداشتن محافظ پلاستیکی که روی آن قرار دارد در دسترس می باشد .

kortol
30-01-2011, 15:47
سلام دوستان من یه پرینتر سامسونگ SCX -4300 دارم که از دیروز هی می زنه Toner low ... اینو چه کارش باید بکنم ؟؟؟؟

من پست های قبلی رو خوندم ولی به جواب درستی نرسیدم ... ..!! شارژ کارتریج و ریست کردن چیپ این پرینتر چه جوریاست و میشه خودمم انجام بدم یا اینکه بدم بیرون هزینش چقدر میشه !!!!!

با شارژ تا چند برگ می تونم پرینت بگیرم ؟؟؟

ممنون میشم جواب بدید

oomidreza
08-02-2011, 08:40
من احتياج به فايل SCX4300_V1.22_Fact_romdl.hd جهت ريست سه كاره سامسونگ scx-4300 دارم ( قسمت firmware version ) از دوستان محترم مي خاهم كه به من در اين زمينه كمك كنند
اگر بتوانيد برايم با ايميل iomidreza@yahoo.com ارسال كنيد با تشكر

rokhmah
09-02-2011, 07:32
بسمعه تعالي
عيبهاي مشاهده شده در پرينترهاي ليزري.ورفع عيب
1- دستگاه خاموش است/ تغذيه و ايس لودينگ واستب موتورها
2- پرينتر كاغذ نميكشد / سنسورها (actotor)اهرمهاي . پيكاپ –رابر پيكاب سپريشن پد سلنويد وچرخ دنده(geaer)
3- كاغذ گير ميكند (جام كردن) اگر قبل از فيوزينگ باشد پيكاب وغلطكها كارتريج فوم رول واگر در فيوزينگ يا بعد از ان باشد ناخنكها هيت رول پرسينگ فيلم و
4- سفيد پرينت ميگريد /كار تريج تراسفر رول lsu ميكروسويچ و تغذيهhvps
5- پزينت با دست پاك ميشود يا كم رنگ است/ فيوزينگ تراسفر رول
6- پرينت كاملا سياه ميگريد/ كارتريج lsu- ميكروسويچ واتصالات كارتريچ hvpsكارتريج
7- پرينت ميگريد ولي كمي سياه است/ كارتريج (تونر .درام.بليد )
8- پرينت ميگريد اما همراه با صدا / كارتريج. چرخ دنده. سلونويد فيوزيگ
9- پرينتهاي قبلي را دوباره روي پرينت جديد ميزند / اريزر و درام
10- قسمتي از پرينت نمگريد / / lsu. كارتريج تراسفر رول كثيف بودن مسير شارژ كه باعث ميشود lsuنتواند روي دارم بنويسد
11- پرينت ميگريد ولي كاغذ در خروجي قسمتي يا به كلي مچاله ميشود / فيوزينگ خراب بودن فيلم وپرسينگ
12- دستگاه روشن است ولي هيچ كاري انجام نمدهد / فيوزينگ. (كريستال هيتر لامپ هالوژن ترموستات ترميستور)
13- پرسينگ به سطح هيت رول چسبيده يا به سختي حركت ميكند بوش كثيف بودن سطح ترميستور
14- فيوزنگ بلا فاصله به سطح پرسينگ ميچسبد تراياك اپتوكوپلر ازاد بودن ترميستور
15- پرينت داراي خطوط شكسته يا چين خورده است /lsu
16- كاغذ را كج ميكشد /سلنويد وچرخ دنده ريجيستري
17- پرينت رنگي نميزند باز بودن قفل itb
18- پرينت نميگريد كارتريج سنسورها
19- پرينت نميگريد پر شدن وست تانك west tankمحفظه تونر زايد

تعجيل در ظهور امام زمان صلوات

vasef
27-02-2011, 20:22
من دوتا سوال در مورد 1640 دارم 1- آیا میشه قبل از اینکه count page به 2500 برسه و ارور exhausted بیاد توتا پیچ را با ریست نرم افزاری صفرکرد 2- من پرینتر را شارژ کردم ولی چراغ تونر هنوزم قرمز چشمک زن هست به نظر شما باید چکار کنم
با سپاس

ali zi zeperto
28-02-2011, 08:56
من فریمور اشتباهی نصب کردم (البته اگر اصطلاح نصب کردن درست باشه)یعنی مال یه پرینتر دیگه رو روی 1915 اجرا کردم و الان پرینترم به این روز
افتاده.وقتی روشنش می کنم صداهای ناهنجار ازش در میاد.
فیلمش

حالا یکی به من بگه چیکارش کنم.کارتریج خراب شده یا دستگاه؟

noisymind
04-03-2011, 13:57
ببخشید منظور از این چیپ که صحبتش هست چیه؟ خب مگه بده مقدار شارژ رو نشون بده؟ یا چیز دیگه هست؟

s_sarvi
20-03-2011, 08:45
ممنون رفيق

---------- Post added at 08:45 AM ---------- Previous post was at 08:43 AM ----------

امیدوارم مشکلتو حل کنه

ممنون رفيق

mehdib64
26-03-2011, 13:56

امیدوارم مشکلتو حل کنه

این خیلییییییییییییییییی خدا بود. 1640 منم جانی تازه بخشید. با تشکر فراوان!

mohamad gh
28-03-2011, 04:33

امیدوارم مشکلتو حل کنه

سلام
دستتون درد نکنه خیلی حال دادین
من که دیگه داشتم ناامید می شدم و می خواستم ببرم نمایندگی بکوبونم رو سرشون :دی

mehran gorji
31-03-2011, 18:08
ببخشید منظور از این چیپ که صحبتش هست چیه؟ خب مگه بده مقدار شارژ رو نشون بده؟ یا چیز دیگه هست؟
این دستگاه یک ای سی 8 پایه داره که کارش شمارش تعداد پرینت است.در واقع کنتور است.
دستگاه تا صغف مثلا 4000 برگ stop میکنه.ارور toner empty یاreplace toner میدهد.
شما یا باید کارتریج نو بخری که به صرفه نیست.
یا باید اون ای سی رو به صورت نرم افزاری 0 کنی.
یا باید اون ای سی رو که برای یک سری از دستگاه ها مقدور است عوض کنی.

farshid37
09-04-2011, 15:18
[QUOTE=farshid37;5779098]منمون از راهنمایی شما. می شه توضیح بدید این چیپ دقیقا کجای کارتریج هست و چطوری میشه درش آورد؟ اگه این روش جواب ندند نر افرارش رو از کجا و لا چه قیمتی می شه تهیه کرد؟[/QUOT
در آدرس زیر نرم افزار ریست برای 1915 قرار داده شده هنوز خودم امتحان نکردم:

با نرم افزاری که از آدرس بالا گرفتم و با روشی که 2-3 پست بالاتر در مورد 1640 گفته شده یعنی دراگ کردن... سعی کردم ریست کنم دستگاه خاموش و روشن شد ولی هنوز چشمک میزنه چراغ قرمز. در ضمن چون هنوز به 2500 نرسیده و قبل این هم هنوز پرینت می گرفت نمی دونم نتیجه بخش بوده یا نه. دوستان نظری ندارند؟ اگه چراغ قرمز چشمک زن روشن باشه ریست نشده هنوز؟

mehran gorji
09-04-2011, 16:25
با سلام

در رابطه با موضوعي كه در مورد چيپ هاي كارتريج هاي سامسونگ گفته شده آيا دوستان اطلاع دارن كه كارتريج SCX4200 هم چيپ داره ؟؟

و آيا من خودم ميتونم چيپ اون را عوض كنم ؟

با تشكر
4200 چیپش رو بخر عوض کن دونه ای 3 تومن قیمتشه.چیپ جلوی کارتریج است

mehran gorji
09-04-2011, 16:32
[QUOTE=farshid37;5779098]منمون از راهنمایی شما. می شه توضیح بدید این چیپ دقیقا کجای کارتریج هست و چطوری میشه درش آورد؟ اگه این روش جواب ندند نر افرارش رو از کجا و لا چه قیمتی می شه تهیه کرد؟[/QUOT
در آدرس زیر نرم افزار ریست برای 1915 قرار داده شده هنوز خودم امتحان نکردم:

این کار رو بکن این ریستر جواب میده
این ic رو اپدیت میکته.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و چیپ کارتریج هم عوض میشه که دائمیش 25 تومنه

tanha132
11-04-2011, 08:51
سلام من مي‌خواهم پرينتر رنگي بخرم. چه مدلي خوبه؟ ليزري يا جوهر افشان؟ سامسونگ يا اچ پي؟ لطفا راهنمايي كنيد.

mehran gorji
11-04-2011, 18:00
سلام من مي‌خواهم پرينتر رنگي بخرم. چه مدلي خوبه؟ ليزري يا جوهر افشان؟ سامسونگ يا اچ پي؟ لطفا راهنمايي كنيد.
مبلغ مورد نظرتو و مقدار کارتو اعلام کن یه مدل خوب و بی دردسر برات اعلام کنم.

farshid37
11-04-2011, 19:36
[QUOTE=farshid37;6002951]
این کار رو بکن این ریستر جواب میده
این ic رو اپدیت میکته.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و چیپ کارتریج هم عوض میشه که دائمیش 25 تومنه
امتحان کردم نرم افزار ریست رو دستگاه خامش و روشن شد ولی هنوز چراغ قرمز چشمک می زنه. چ.ن هنوز به 1250 صفحه نرسیدم نمی دونم ریست شده یا نه حالا؟

mehran gorji
11-04-2011, 19:43
سلام دوستان من یه پرینتر سامسونگ SCX -4300 دارم که از دیروز هی می زنه Toner low ... اینو چه کارش باید بکنم ؟؟؟؟

من پست های قبلی رو خوندم ولی به جواب درستی نرسیدم ... ..!! شارژ کارتریج و ریست کردن چیپ این پرینتر چه جوریاست و میشه خودمم انجام بدم یا اینکه بدم بیرون هزینش چقدر میشه !!!!!

با شارژ تا چند برگ می تونم پرینت بگیرم ؟؟؟

ممنون میشم جواب بدید
بله عزیزم هست.قیمتش 15 تومنه.

farshid37
14-04-2011, 21:31
درست شد 1915 ریست نرم افزاری شد. با نرم افزاری که لینک سایتش رو چند پست قبل گذاشتم و با روشی که یه دوست چند پست بالاتر توضیح داده بود. فقط باید چیپ کارتریج قبل از ریست خارج بشه و دیگه نیازی به چیپ نداره. اگه دوستی راهنمایی بیشتر خواست به sarmfar@yahoo.com میل بزنه.

makintach
25-04-2011, 19:22
من امروز اینو پیدا کردم
برای انواع از پرینتر های سامسونگ هست

.

امین101
16-05-2011, 09:05
این دستگاه یک ای سی 8 پایه داره که کارش شمارش تعداد پرینت است.در واقع کنتور است.
دستگاه تا صغف مثلا 4000 برگ stop میکنه.ارور toner empty یاreplace toner میدهد.
شما یا باید کارتریج نو بخری که به صرفه نیست.
یا باید اون ای سی رو به صورت نرم افزاری 0 کنی.
یا باید اون ای سی رو که برای یک سری از دستگاه ها مقدور است عوض کنی.

دستگاه تا صغف مثلا 400!!!!!
منظورت سقف بود دیگه!!!!!!!!!!!!!!:31:

---------- Post added at 10:05 AM ---------- Previous post was at 10:03 AM ----------

من امروز اینو پیدا کردم
برای انواع از پرینتر های سامسونگ هست

.

سلام
من این و قبلا دیده بودم
متاسفانه با فایل hd که تو این سایت هست 3200 من ریسیت نشد نمیدونم مشکل چیه؟!

eeshteraki
16-05-2011, 10:00
سلام.
دوست عزیز لینکی که گذاشتین مربوط میشه به firmware فابریک چاپگرای سامسونگ نه نسخه فیکس شده.
من برای اکثر مدلها ورژنای مختلف فیکس شده دارم که هرکس خواست با توجه به مدل و ورژنش میتونم براش ایمیل بزنم.ولی برای 3200 چیزی گیر نیاوردم.
تا جایی که میدونم برای 3200 چیپ اومده که قیمشتش حدود 15000 تومن هست.ولی من خودم چک نکردم.:19:
eeshteraki@yahoo.com

mehran gorji
16-05-2011, 10:28
مهندس نیک روان فروشنده این چیپ هاست و همشون اطمینانی است
پارت تکنیک

امین101
25-05-2011, 13:55
من به پارت تکنیک زنگ زدم
چیپش اومده اما 12000 تومنه و یکبار مصرف!!!!!!!!!

mehran gorji
25-05-2011, 14:16
خوب خسیس بخر دیگه.
کارتریج فابریک 75 تومنه.
12 تومن چیپ بیرون هم بدی شلرژ کنن 10 تومن
22 تومن.
اینجاست که میگن سامسونگ به درد نمیخوره.
حالا شما هم هی برو سامسونگ بخر و تبلیغ هم بکن
:31:

tak1080
26-05-2011, 14:45
با سلام من یه سامسونگ clx-2160 أارم که کارتریج clp-300 میخوره چطور میشه ریست کرد چراغ قرمزش روشن شده من داخلش پودر رختم اما فکر کنم مشکلش رو تعداد کپی باشه ممنون از راهنمایی همگی

امین101
26-05-2011, 15:20
خوب خسیس بخر دیگه.
کارتریج فابریک 75 تومنه.
12 تومن چیپ بیرون هم بدی شلرژ کنن 10 تومن
22 تومن.
اینجاست که میگن سامسونگ به درد نمیخوره.
حالا شما هم هی برو سامسونگ بخر و تبلیغ هم بکن
:31:

1.برای هر شارژ 12000 ت گرونه
2. خودم شارژ میکنم
3.من تو شیراز پرینتر نو 1660 که کارتریجش با 3200 یکیه میخرم 74 و کارتریجش 70
4.سامسونگ بدرد میخوره چون هم ظاهرش خوبه هم کیفیت چاپش هم مصرفش هم اینکه : اینکه تونسته این جوری پرینتر بسازه که ریسیتش سخت باشه نشون دهدنه توانایی بالاشه!!
5. انشااله راه حل 3200 و هم پیدا میکنم
6. غلط نکنم این مهندس نیک روان پارت تکنیک یا خودتی! یا از دوستاته که اینقده تبلیغشو میکنی!!!

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:19 PM ----------

:18::27::41:

mehran gorji
26-05-2011, 17:05
نه به قران اصلا هم نیستم.
در ضمن اونجا ماله خانم فرهبخش است.
من خودم خیلی کم پیش میاد ازش خرید کنم.
یکیو تو تهران دارم جنسارو واسم ارزون میگیره.
اما گاهی که اون نیست یا گیر می افتم از نیک روان میگیرم قیمتاش بالاست به قول بچه ها درد داره اما میارزه
دستگاهی خوب است که دردسر شارژ نداشته باشه.کارتریج و درام و مواد مصرفی ان ارزان باشد.اگر خراب شد با هزینه پایین حل شود.
که سامسونگ هیچ کدام اینها را ندارد.
باز هم اگر شما سامسونگ را دوست داری این نظر شماست.
اما از نظر من سامسونگ تایید شده نیست.
ایشالله که برای شما بهتر کار کنید.
اما چیپش رو تو ایرانشهر بگردی قطعا خیلی ارزان تر از پارت است.
دلیل این هم که ادرس پارت رو میدم.این است که بنده لطف دارم و الان فکر میکنم نباید این کار رو میکردم و کار شمارو راحت میکردم.تا شما این کار بنده را پای تبلیغ نمیذاشتی.
برای خودم تاسف میخورم

امین101
28-05-2011, 17:06
نه به قران اصلا هم نیستم.
در ضمن اونجا ماله خانم فرهبخش است.
من خودم خیلی کم پیش میاد ازش خرید کنم.
یکیو تو تهران دارم جنسارو واسم ارزون میگیره.
اما گاهی که اون نیست یا گیر می افتم از نیک روان میگیرم قیمتاش بالاست به قول بچه ها درد داره اما میارزه
دستگاهی خوب است که دردسر شارژ نداشته باشه.کارتریج و درام و مواد مصرفی ان ارزان باشد.اگر خراب شد با هزینه پایین حل شود.
که سامسونگ هیچ کدام اینها را ندارد.
باز هم اگر شما سامسونگ را دوست داری این نظر شماست.
اما از نظر من سامسونگ تایید شده نیست.
ایشالله که برای شما بهتر کار کنید.
اما چیپش رو تو ایرانشهر بگردی قطعا خیلی ارزان تر از پارت است.
دلیل این هم که ادرس پارت رو میدم.این است که بنده لطف دارم و الان فکر میکنم نباید این کار رو میکردم و کار شمارو راحت میکردم.تا شما این کار بنده را پای تبلیغ نمیذاشتی.
برای خودم تاسف میخورم

معذرت میخام یه کم تند رفتم
خیلی خسته بودم وقتی اونا رو نوشتم:11:

hosseinabbasi
28-05-2011, 22:36

لینک دانلود (مستقیم) :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 1 :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 3 (مستقیم):
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی 4 :

ایول یعنی بهتر از این نمی شد
بدون باز کردن حتی یک پیچ از پشت پرینتر
عالی بود
فقط و فط 1640

mehran gorji
29-05-2011, 15:47
1640 دستگاه خوبی است.
تا درصورتی که از پودر اصلی و کاغذ خوب استفاده کنید.
درامشون تا 25 هزار برگ کیفیت اصلی خودشو حفظ میکنه.

tanha132
30-05-2011, 09:20
سلام دوستان من يه پرينتر جوهرافشان اپسون دارم كارتريج دايم گذاشتم روش اما يكي از اونها ديگه كار نمي‌كنه (مشكي) ارور شارژ ميده در صورتي كه جوهر داره داخلش. كسي مي‌تونه كمكم كنه؟ ممنونم

mehran gorji
30-05-2011, 12:17
سلام دوستان من يه پرينتر جوهرافشان اپسون دارم كارتريج دايم گذاشتم روش اما يكي از اونها ديگه كار نمي‌كنه (مشكي) ارور شارژ ميده در صورتي كه جوهر داره داخلش. كسي مي‌تونه كمكم كنه؟ ممنونم
مدل دستگاهتونو بگید.

eeshteraki
30-05-2011, 20:30
سلام.
بالاخره یه راهی برای ریست کردن چیپ 3200 پیدا کردم ولی هنوز تستش نکردم.
یه مدار به همراه یه نرم افزار که چیپ چند مدل کارتریج از جمله 3200 و 1660و4300و4828و4824و310و1640و1915 و... رو ریست میکنه.
اگه کسی خواست میتونم براش ایمیل کنم.

mehran gorji
30-05-2011, 23:23
اگر فایل فیکسو تست کردی فقط اطلاع بدهید.
دستگاه نیست تا تست کنم.
3200

امین101
01-06-2011, 14:36
سلام.
بالاخره یه راهی برای ریست کردن چیپ 3200 پیدا کردم ولی هنوز تستش نکردم.
یه مدار به همراه یه نرم افزار که چیپ چند مدل کارتریج از جمله 3200 و 1660و4300و4828و4824و310و1640و1915 و... رو ریست میکنه.
اگه کسی خواست میتونم براش ایمیل کنم.

منم یه چیزایی پیدا کردم
ولی هنوز وقت نکردم تست کنم
ولی این جور که برداشت کردم میشه احتمالا

mehran gorji
01-06-2011, 15:08
اما من تست کردم جواب داد اما فایل فیکس نبود.

دنبال فیکس هستم

erno256
07-06-2011, 20:05
سلام دوستان . من یه 1640 دارم به روشی که تو همین جا خوندم ریستش کردم . یه 200 تایی پرینت گرفتم باهاش یه دفعه چراغش زرد شد و بهدش دیگه نگرفت . کارتریج نو هم می زارم همینطوریه . تازه پرینت تست هم نمی گیره. میتونید راهنماییم کنید ؟
ممنون

mehran gorji
08-06-2011, 10:39
سلام دوستان . من یه 1640 دارم به روشی که تو همین جا خوندم ریستش کردم . یه 200 تایی پرینت گرفتم باهاش یه دفعه چراغش زرد شد و بهدش دیگه نگرفت . کارتریج نو هم می زارم همینطوریه . تازه پرینت تست هم نمی گیره. میتونید راهنماییم کنید ؟
ممنون
ایا موقعی که کابل usb را به پرینتر نصب میکنید سیستم شناسایی میکند؟
این را سریعا مشخص کنید

امین101
27-06-2011, 12:53
اما من تست کردم جواب داد اما فایل فیکس نبود.

دنبال فیکس هستم

منظورت چیه جواب داد ؟

mehran gorji
27-06-2011, 13:05
اینو بیخیال.
جواب داد.
فایل download.bat رو هرکی پیدا کرد بزاره 3200

n3m
27-06-2011, 17:13
سلام به شما دوست عزیز
آفرین به این همه پشتکار و اینکه صادقانه نتیجه تلاشتو در اختیار دیگران گذاشتی .پرینتر من سامسونگ scx-3200 است .دو روز پیش تونرش تموم شد .این دو روز مشغول جمع آوری اطلاعات بودم.کارترجش دو طرف پرچیه .هر طرف سه تا . فردا می خوام بازش کنم. اگه تجربه ای تو زمینه باز کردن و بستن پرج ها و محل چیپ این دستگاه یا هر نکته دیگه ای داری خوشحال می شم ازش استفاده کنم.

mehran gorji
27-06-2011, 19:29
کارتریجش پرسی است باید پرس ها بشکانید یا ببرید.بعضا ها هم پیچی است.
اول 2 تا قاب بغل باز شود.
بعد مخزن زائد .
و از سمت راست مخزن پودر ان را شارژ کنید.

بهتر است اگر تجربه ای در زمینه شارژ ندارید اصلا شارژ نکنید.
فوم پلاستیکی را تمیز کنید.خیلی ارام و بدون فشار زیاد.
درام {لوله سبز رنگ} را دست نزنید و ضربه نزنید.
پستانک سمت راس را باز کنید و پودر بریزید.

n3m
27-06-2011, 20:10
قبلا گفته بودین چیپ 3200 داخل کارتریجه .وقتی کارتریج رو باز کردم
1- فرق ظاهری مخزن زاید با مخزن اصلی چیه؟
2-مخزن زاید رو باید تمیز کنم؟
3- چیپ رو چه جوری زیست کنم ؟
4- امکان داره با بریدن پرچها بشه دو طرف رو پیچ کرد اگر نه چه چسبی مناسبه؟
5-هر دفعه چند گرم تونر می خواد تا مخزن کاملا پر بشه ؟

mehran gorji
28-06-2011, 07:14
مخزن زائد همون مخزن بالایی است.
و باید بلید را باز کنید و داخلش را تمیز کنید.
ریست اصلیشو هنوز درگیرشیم.
download.bat
سمت راست چیپ داره جابه جا کن به سادگی.
باید با چسب حرارتی این کارو بکنی.مشکلی نیست
حدود 70 گرم

n3m
28-06-2011, 07:58
می تونم کارتریجو جمعش یا باید صبر کنم تکلیف چیپش معلوم بشه؟
اگه یک counter ساده باشه باید به سادگی بشه ریستش کرد.ضمنا نوع تونر باید مارک خاصی باشه یا مشخصه خاصی داشته باشه؟

mehran gorji
28-06-2011, 14:56
تونر های سوپرگرافیکس - پرکس
مناسبند

n3m
29-06-2011, 07:30
تا اونجا که من فهمیدم چیپ هیچ سنسوری در رابطه با حجم تونر نداره. فقط یک شمارنده تعداد کاغذ مصرفی است.هر سازنده ای متناسب با مصرف دستگاهش روی تعداد معینی تنظیم می کنه تا پیغام اتمام تونر بده در حالی که عملا ممکنه هنوز تونر موجود باشه.به همین دلیله که این چیپ در بعضی مدلها روی مادر بورده.
درسته یا نه ؟
ثانیا از آقا مهران و سایر دوستان خواهش می کنم به سوالات تلگرافی جواب ندن.
سوالی که تو پست قبلی داشتم رو تکرار می کنم .می تونم پس از شارژ کارتریجو جمعش کنم یا باید صبر کنم تکلیف چیپش معلوم بشه؟
در ضمن روشی برای ریست کردن چیپ 3200 دارم که نیاز به کمی اصلاح و تست داره.ok شد خبرش رو به دوستان می دم .

mehran gorji
29-06-2011, 13:15
بله درته حسن کنتور را دارد.
خوب دوست من این که سوال ندارد.
کارتریجو شارژ کن.تا تکلیف چیپ معلوم بشه.
در ضمن چیپش تو بازار است نه دائمی بلکه موقت 12 تومن.
3200 روش نمیخواد مثل 4300 یا 4600 نیست که ترفندی باشه.
320 خیلی ساده ریست میشود.
فقط الآن نیاز به فایل داریم.
من جواب را تو حد خودم میدهم.
اگر علم من کامل نیست که 100% کامل نیست
شما به بزرگیتان مرا ببخشید.

n3m
29-06-2011, 16:39
ناراحت نشو آقا مهران .من بارها به دلیل اطلاعات مفیدی که از شما و دیگر دوستان گرفتم تشکر کردم.گله ای هم که داشتم به این دلیل بود که به دلیل قوانین این سایت , شاهد یک تاخیر 5-6 ساعته در طرح سوال هستیم .مدتی هم باید بگذره تا یکی از بچه های وارد , سوال رو ببینه و اگه حوصله داشت جواب بده . بعد اگه از دو نکته به یکیش جواب نده یعنی باید یک بار دیگه این سیکل رو طی کنی.
در ضمن نکته ای که برای شما خیلی واضجه, ممکنه برای کسانی مثل من که تازه با این اصطلاحات آشنا شدند و می خواهند خودشان تجربه ای داشته باشند , واضح نباشه که اگر چنین نبود سوالی مطرح نمی کردند. بگذریم برسیم به سوال :
تا اونجا که من فهمیدم چیپ ها اصولا 4 تا محل اتصال دارند. 2 تاش که مال منبع تغذیه 5 ولته . میمونه دو تا. یکی clock شمارنده است که ورودیش از سنسور ی است که محل عبور کاغذه و با عبور هر کاغذ یک پالس به شمارنده می ده و آخرین محل اتصال هم data است که احتمالا خروجی سیستم است. یعنی مثلا تا زمانی که تعداد کاغذ های پرینت شده از تعداد پیش فرض کارخانه کمتر است خروجی data صفر است و به محض برابری , خروجی آن یک یا همان 5 ولت می شود که باعث توقف دستگاه و ارسال پیغام اتمام تونر می گردد.
آیا برداشت من درست است یا نه ؟

mehran gorji
30-06-2011, 11:07
سلام دوست عزیز
من به هیچ وجه ناراحت نشدم.
اگر جواب ها کمی دیر داده میشود این است که در این انجمن کاربر فعالش منم و نمیتونم 24 ساعت پشت سیستم بشینم و جواب بدهم.
و چه بهتر میشد بچه های دیگه هم فعالیت میکردند.
اگر دیر جواب میدم باز هم منو ببخشید.

الان شما شما کارت درسته.
اینها 3 راه برای درست شدن دارند.
راه اول update نرم افزاری.
راه دوم تعویض چیپ کارتریج راه سوم هم تعویض ic هشت پایه روی برد.
البته یک سریشون برد چیپ روی برد اضافه میشود.
و ورژن های اولی دستگاه های 1640 که با دو سیم درست میشدند.

حالا ما اونقدر علممون بالا نیست تا ترفند روی برد رو کشف کنیم.
این کار کار کسی است که خبره باشد تو کار برد.
اگر توضیحات اضافه باعث گمراهی شد مرا ببخش

امین101
30-06-2011, 15:58
دوستان فایل download.bat رو من دارم اما با اون حل نمیشه
اصل کار گیر اوردن فایل fix_3200 هست اگه کسی داره خبر بده لطفا

n3m
30-06-2011, 20:11
من برای شارژ کارتریج 3200 کناره های دو طرف رو باز کردم. 2 تا پرچ بالایی رو صاف کردم و بدنه دسته دار رو جدا کردم . درام سبز رنگ رو با احتیاط خارج کردم یک قسمت فلزی هست که دو طرفش 2 تا پیچ داره .پیچ ها رو باز کردم ولی خارج نشد .تکان هم نخورد.یک رول قلطک روی قسمت دسته داره و یک رول هم زیر درام که مملو از تونره.حالا
1-چطوری به مخزن تونر زاید و مخزن اصلی برسم .
2- چه چیزایی رو باید تمیز کرد و با چی؟
3- توصیه خاص برای بستن؟

mehran gorji
30-06-2011, 20:17
من این سری میگردم چیپ های 8 پایه روی برد رو پیدا میکنم .
اگر مسی ic پایه کنتور را گیر اورد هم بگه.
متشکر

n3m
01-07-2011, 09:39
کارتریج رو کامل سرویس و شارژکردم.
ممنون

mehran gorji
01-07-2011, 09:44
jتوضیحات کامل تو صفحه قبل بود.
ن.ضیحات تمیز کردن فوم .........

انشالله که شارژت خوب شده باشه

n3m
03-07-2011, 10:07
تو باز و بسته کردن کارتریج وشارژ تونر , نکات مهمی وجود داره که فقط باتجربه میشه به اونا رسید . حتی جهت غلطکها هم مهمه. خوشبختانه کاری که من کردم موقع باز کردن ار همه مراحل عکس گرفتم که موقع بستن خیلی کمکم کرد .به هر صورت تا مشکل چیپش حل نشه نمیشه تستش کرد.
می خوام روشی رو که از طریق مقاومت های 4.7k و پورت سریال و usb برای ریست چیپ 3200 وجود داره , امتحان کنم . اگر کسی این روش رو قبلا امتحان کرده نتیجه رو به منم بگه
ممنون

n3m
04-07-2011, 18:03
با لاخره چیپ ریستر سامسونگ SCX-3200 نرم افزاری , ریست شد.:33:

mehran gorji
04-07-2011, 18:06
با لاخره چیپ ریستر سامسونگ SCX-3200 نرم افزاری , ریست شد.:33:
خوب فایل رو یزار دیگه خسیس.
البته من دستگاه نبود تست کنم.
ای دی مو میگم.
pesar_bahal_bavafa@yahoo.com

n3m
05-07-2011, 09:54
دیاگرامهایی که تو نت پیدا می کنید ایراد دارند وباید اصلاح شوند .مساله فقط نرم افزار نیست. اطلاعاتو که جمع و جور کردم OK

امین101
05-07-2011, 17:48
دیاگرامهایی که تو نت پیدا می کنید ایراد دارند وباید اصلاح شوند .مساله فقط نرم افزار نیست. اطلاعاتو که جمع و جور کردم OK

منتظریم
.....

Nima13465
07-07-2011, 16:10
سلام بچه ها
من سال 2007 از شیراز پرینتر samsung CLP 300 رو خریدم 240 هزار تومان ، پارسال کارتریج رنگ مشکی تموم شد ، بردمش کامپیوتر طاها ( روبروی پاساژ ملاصدرا ) ، خودم میخواستم یه دونه کارتریج نو بگیرم 40 تومان ، اون تعمیرکاره نگذاشت و گفت من با 20 تومان برات شارژ میکنم ، بعدش هم رفت یه دونه کارتریج شارژ شده آورد و گفت کارتریج فابریکت رو بده من این رو ببر به نفعت هست چون آماده هست و وقتت تلف نمیشه ، من هم قبول کردم ، اما بعد از پرینت 30 الی 40 صفحه ( با کیفیت بد و اثرات جوهرپاشیدگی روی کاغذ ) دوباره چراغ کارتریج مشکی روشن شد و پیام تعویض کارتریج داد ، وقتی هم که دوباره رفتم پیش اون تعمیر کاره ( که ادعا میکرد مرکز گارانتی محصولات سام سرویس هست ) حرفم رو قبول نکرد و گفت به من هیچ ربطی نداره و تو دو هفته پیش کارتریج رو بردی و شاید باهاش 2000 برگ پرینت گرفتی که کارتریجت تموم شده !!!
خلاصه :
1- از من عبرت بگیرید و کارتریجتون رو به دست هر کسی واسه شارژ ندید حتی اونایی که ادعای مرکز اصلی تعمیرات و مرکز تخصصی شارژ و ... دارن !
2- حالا کسی میتونه به من بگه که باید چیکار کنم و آیا اصولا شارژ کارتریج کار درستی هست یا خیر ؟

mehran gorji
07-07-2011, 16:27
سلام بچه ها
من سال 2007 از شیراز پرینتر samsung CLP 300 رو خریدم 240 هزار تومان ، پارسال کارتریج رنگ مشکی تموم شد ، بردمش کامپیوتر طاها ( روبروی پاساژ ملاصدرا ) ، خودم میخواستم یه دونه کارتریج نو بگیرم 40 تومان ، اون تعمیرکاره نگذاشت و گفت من با 20 تومان برات شارژ میکنم ، بعدش هم رفت یه دونه کارتریج شارژ شده آورد و گفت کارتریج فابریکت رو بده من این رو ببر به نفعت هست چون آماده هست و وقتت تلف نمیشه ، من هم قبول کردم ، اما بعد از پرینت 30 الی 40 صفحه ( با کیفیت بد و اثرات جوهرپاشیدگی روی کاغذ ) دوباره چراغ کارتریج مشکی روشن شد و پیام تعویض کارتریج داد ، وقتی هم که دوباره رفتم پیش اون تعمیر کاره ( که ادعا میکرد مرکز گارانتی محصولات سام سرویس هست ) حرفم رو قبول نکرد و گفت به من هیچ ربطی نداره و تو دو هفته پیش کارتریج رو بردی و شاید باهاش 2000 برگ پرینت گرفتی که کارتریجت تموم شده !!!
خلاصه :
1- از من عبرت بگیرید و کارتریجتون رو به دست هر کسی واسه شارژ ندید حتی اونایی که ادعای مرکز اصلی تعمیرات و مرکز تخصصی شارژ و ... دارن !
2- حالا کسی میتونه به من بگه که باید چیکار کنم و آیا اصولا شارژ کارتریج کار درستی هست یا خیر ؟
الآ دقیقا مشکل شما چیست؟
این کارتریج ها شارژ میشود با 10 تومن.
و کارتریج نو هم قیمش 18 تومن است.
اما من شارژ میکنم و بعد از ارور تونر برایشان چیپ روی کارتریج میندازم.

Nima13465
07-07-2011, 16:37
سلام آقا مهران
من مشکلم اینه که با اینکه هنوز داخل کارتریج تونر وجود داره ، پرینتر پیام تعویض کارتریج رو میده ( رنگ مشکی )
شما شیراز مغازه دارین ؟

mehran gorji
07-07-2011, 16:48
نه عزیز شیراز نیستم.
در ضمن اگه شماره شرکت تهران رو هم بدم اونها تعداد بالا میفروشند.
باید چیپ گیر بیاری.
شارژ با چیپ نهایت 13 بگیرند. شارژ خالی 8 تا 10.

امین101
08-07-2011, 19:18
سلام آقا مهران
من مشکلم اینه که با اینکه هنوز داخل کارتریج تونر وجود داره ، پرینتر پیام تعویض کارتریج رو میده ( رنگ مشکی )
شما شیراز مغازه دارین ؟

آدرس یه مغازه تو شیراز رو برات پیام خصوصی فرستادم
اولش حواسم نبود اینجا گذاشتم مسئولین پاکش کردند

n3m
09-07-2011, 19:59
آموزش تصویری شارژ کارتریج پرینتر سامسونگ SCX-3200مدل

mehran gorji
20-07-2011, 23:52
دوستان کسانی که فایل scx-3200 را میخواستند با زحمت های امین 101
و زحمت n3n یک فایل ئانلود شده.
که البته هنوز اقا امین و من ان را تست نکردیم.هروقت پرینتر 3200 امد و تست شد خبر میدیم
اما طبقادعای دوستمان اقا n3n این مشکل برطرف شده.

اما بهتر است تا وقتی که کاملا تایید نشده این کار را انجام ندهید.

من و اقا امین در جریان میگذاریمتان.

mehran gorji
01-08-2011, 15:25
سلام خدمت دوستان.
با موافقت stream تاپیک جدید برای ریسترها باز شد.

دیگر در این تاپیک پستی داده نشود.
به زودی مدیران تاپیک را قفل میکنند.

rezaclimber
16-08-2011, 12:52
این ادرس که اشتباهه

rezaclimber
16-08-2011, 13:03
سلام دوستان فیرمویر فیکس برای سامسونگ clp-315 میخوام ممنون میشم لینکشو برام بزارید

mehran gorji
16-08-2011, 13:04

13666500
06-10-2011, 15:29
سلام
درایور پرینتر ML-1640 رو نصب کردم پرینت نمیگیره . کابل و همه چی هم درست وصله میگه درایور نصب نیست. ولی چراغ پرینتر سبزه.
از روش لحیم کردن برای ریست استفاده کردم.
چه کنم ؟؟؟
با تشکر فراوان

mehran gorji
06-10-2011, 16:30
...................

---------- Post added at 05:30 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

دوست عزیز اینجا برای ریستر نیست.
طبق قوانین انجمن

ریستر سامسونگ به تاپیک

منتقل شد.

و جوابتان را در این پست به صورت مجازی دادم.

در این تاپیک پست ندهید.

saam_metal5
26-10-2011, 11:53
دوسان از روش دوم میشه در ویندوز 7 استفاده کرد؟؟؟؟من ویندوز 64 بیتی دارم

mehran gorji
26-10-2011, 12:16
----------------------

saam_metal5
27-10-2011, 12:11
دوسان از روش دوم میشه در ویندوز 7 استفاده کرد؟؟؟؟من ویندوز 64 بیتی دارم

دوستان من از شما یه راهنمایی کوچیک در مورد پرینتر ML-1640 خواستم کسی میتونه کمکم بکنه؟؟؟؟؟؟؟؟که رو ویندوز 7 راه حلی وجود داره یا نه که بشه از اون نرم افزار استفاده کرد؟؟؟؟؟

mehran gorji
27-10-2011, 15:40
عزیزم این پست رو با دقت 5 بار بخونید

yaghob.boss
28-10-2011, 21:16
دوستان یه سوال درباره شارژ کردن . توی پست ای اول گفتین چیپ اگه مقدارش 100 باشه تا ابد میشه استفاده کرد خب این یعنی چی ؟‌ مگه تونر این دستگاه ها چجوری ساخته شده؟ خواهشا یه توضیح کامل درباره شارژ و این چیپ بگید . آخه من موندم چیزی که تموم شده چطور دباره میشه شارژ کرد و استفاده کرد

mehran gorji
28-10-2011, 21:19
دوستان یه سوال درباره شارژ کردن . توی پست ای اول گفتین چیپ اگه مقدارش 100 باشه تا ابد میشه استفاده کرد خب این یعنی چی ؟‌ مگه تونر این دستگاه ها چجوری ساخته شده؟ خواهشا یه توضیح کامل درباره شارژ و این چیپ بگید . آخه من موندم چیزی که تموم شده چطور دباره میشه شارژ کرد و استفاده کرد

afsari
02-11-2011, 18:49
بسیار ممنون و متشکر از کمک بزرگتون

kichehmeymand
15-11-2011, 22:59
احتمالا فکر کنم مصرف برق رو گفته. من هم دارم ترغیب میشم 1640 بگیرم. 30 تومن اضافی بدی 1005 بگیری که چی.
سلام اچ پی بهتره

musa.kahed
05-12-2011, 22:24
اگه ممكنه به ايميل musa.kahed@gmail.com بفرستيد
روشهاي قبلي روي 3200 جواب نداد.

14469936
10-12-2011, 15:07
سلام

در موردسامسونگ scx4300 به روشي كه توضيح دادين من عمل كردم الان ارور invalid toner رو مي زنه

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

omidarefcomputer
10-12-2011, 21:59
سلام

در موردسامسونگ scx4300 به روشي كه توضيح دادين من عمل كردم الان ارور invalid toner رو مي زنه

ممنون ميشم راهنمايي كنيد
سلام چيپ رو از روي كارتريج برداشتي يا نه؟
بدون چيپ تست كن

14469936
11-12-2011, 14:06
سلام چيپ رو از روي كارتريج برداشتي يا نه؟
بدون چيپ تست كن

نه چيپ از توش درنياوردم. دقيقا كجاي كارتريج هست. چون تا حالا بازش نكردم. فقط دادم برام شارژ كردن. كه احتمالا طرف دلش نياومده كارشو كامل انجام بده

walle992
15-12-2011, 12:43
سلام. من 1660 دارم و هیچ گونه پیچی نداره! باید دقیقا چه خاکی بریزم سرم؟ :31:

jomong666
11-01-2012, 18:26
1915 دارم .
روی اون هم میشه این حرکت رو زد .

m1211363
12-01-2012, 20:32
سلام دوستان
من يك چابگر سام 4200 دارم چطور چيپش يك سره مي شه بعضي ها رو ديدم اين كارو كردن

arya111
13-01-2012, 12:26
سلام من یک چاپگر ml-1640 دارم با روش نرم افزاری رست کردم
totalpage count:0
اما
toner page count/toner remaining/toner status :114/93%/normal
یعنی فقط 114 برگه چاپ میکنه مسیرو درست رفتم چرا 114

jomong666
14-01-2012, 13:06
سلام من یک چاپگر ml-1640 دارم با روش نرم افزاری رست کردم
totalpage count:0
اما
toner page count/toner remaining/toner status :114/93%/normal
یعنی فقط 114 برگه چاپ میکنه مسیرو درست رفتم چرا 114

برای من برعکسه .
total page 121
page count 0
toner remaining 100%
درست ریست شده .
فیکس هست
.
پرینترم 1915 هست ورژن 72
بعد ریست شد
82F
.
ایا ریست فیکس هست یا خیر ؟
ایا باید total page count هم صفر بشه ؟
برای من صفر نشده ؟
.
.
ممنون اگه جواب بدین .

bayat72
01-02-2012, 17:32
نه چيپ از توش درنياوردم. دقيقا كجاي كارتريج هست. چون تا حالا بازش نكردم. فقط دادم برام شارژ كردن. كه احتمالا طرف دلش نياومده كارشو كامل انجام بده

من هم به این جواب نیاز دارم
لطفا یک نفر راهنمایی کند

mersadak
05-02-2012, 09:28
آقای hackman عزیز من یک ماه دربدر این بودم نمی دونم چطور ازتون تشکر کنم البته ناگفته نماند 40 تومن دادم درستش کردن ولی خودم تو کف بودم که شما زحمت بیرون کشیدن منو از این منجلاب کشیدید. tnx

arashrasa
16-02-2012, 23:54
با سلام

من از همه دوستان عزیز معذرت می خوام پست بی مورد دارم میزارم
ولی شدیدا نیاز دارم در مورد چاپگر اپسون cx8300 بهم کمک کنین . اون قد نازل چک کردم 2 سری کارتریج تموم شده و این چاپگر هم
امانت هر کسی بلده دریغ نکنه بهم کمک کنه تا چیپ این دستگاه رسیت کنم پسش بدم :((((((

ebr.rayan
29-02-2012, 13:55
سلام
لطفا در باره شارژ و چیپ چاپگر ML2580N راهنمایی فرمائید . با تشکر

rezag20
04-06-2012, 16:44
با درود و خسته نباشید
من یک پرینتر سامسونگ ml1640 دارم که چندماه قبل پایه های 1 و 4 رو بهم وصل کردم فقط پرینت تست رو میزد . بعد که پایه ها رو باز کردم چراغ سبز خاموش روشن میشد ولی پرینت میزد . اما الان که شماره پرینتها شده 2732 دیگه پرینت نمیگیره و وقتی کاغذ میذارم چراغ بالا خاموش میشه و چراغ قرمز پائین روشن میشه . از نرم افزار هم استفاده کردم و حتی 8 ساعت گذاشتم اما پرینتر ریست نشد . لطفا راهنمائی کنید . ضمنا اگر آی سی رو عوض کنم مشکل ریست حل میشه یا نه . شا تشکر از همه عزیزان

abshar1
22-07-2012, 22:58
واسه 2850 هم ریسیتر هست؟
اگه هست لینکشو بزارید
kendab
14-11-2012, 17:39
سلام
واسه سه کاره 3201 هم چیزی هست

ffgg89
19-12-2012, 11:14
لطفا در مورد پرینتر ml 2160 سامسونگ هم اطلاعات بدهید.
متشکرم...

محسن كندي
19-12-2012, 22:47
با سلام وتشكر از مطالب خوب تون كاش نحوه تشخيص پايه هاي اي سي رو هم توضيح ميدا دين .ببخشيد clp 320 رو هم ميشه با هيمن روش ريست كرد ؟:n01:

azadfalah
18-02-2013, 21:06
سلام دوستان

برای من یک سوال پیش اومد

خوب وقتی ما یک کارت ریج جدید هم میخریم این آی سی ها با همین شماره ها روش هستند نمیشه با روش اتصال پایه 1 به 4 محدودیت رو برداشت ؟

azadfalah
20-02-2013, 07:13
دوستان کسی نمیتونه مارو راهنمایی کنه ؟

hd.divx
23-06-2013, 04:58
سلام
عکس ها در پس اول باز نمیشه!
کسی میتونه این عکس ها رو برای من یه جا آپلود کنه؟

adel28
28-08-2013, 11:37
دوستان یک مشکل با پرینتز سامسونگ دارم، راهی برای حل اش سراغ دارید:

askt
01-09-2013, 23:15
با سلام
دوستان کسی clp 315 داره من بعد از تعویض مقاومت درام یه ترانزیستور روی برد اصلی پرینتر دارم که کلاً سوخته و مشخصاتش هم از بین رفته اگر می تونید مشخصات این ترانزیستور را اعلام کنید( فقط یک ترانزیستور روی برد اصلی هست)
با تشکر:n14:

pajooheshgaran
15-10-2013, 03:33
با سلام
دوستان کسی clp 315 داره من بعد از تعویض مقاومت درام یه ترانزیستور روی برد اصلی پرینتر دارم که کلاً سوخته و مشخصاتش هم از بین رفته اگر می تونید مشخصات این ترانزیستور را اعلام کنید( فقط یک ترانزیستور روی برد اصلی هست)
با تشکر:n14:

اگر منظورتون اون ترانزیستور معمولی هست که به صورت عمودی روی برد لحیم شده و پایین برد هست شمارش A708/Y-k12 هست

zahed1362
19-04-2014, 20:21
سلام خسته نباشید پرینتر من سامسونگ ml2850 هستش می تونیم با روشی که گفتید چیپش رو ریسیت کنم اگه میشه زود جوابمو بدید چون دستگام خوابیده بخاطر این موضوع
:n30:

b_cral
11-08-2015, 08:19
سلام به همه عزیزان
بنده یه سامسونگ 2020wدارم که از دیروز چراغ تونرش چشمک میزنه میخام چگونگی شارژ و ریستر اینو بهم بگین و اینم اضافه کنم که تونرش اولین باره میخاد شارژبشه آیا احتیاج به ریستر دارد یانه ؟ممنونم

amincowboy
27-03-2016, 10:04
سلام به همه عزیزان
بنده یه سامسونگ 2020wدارم که از دیروز چراغ تونرش چشمک میزنه میخام چگونگی شارژ و ریستر اینو بهم بگین و اینم اضافه کنم که تونرش اولین باره میخاد شارژبشه آیا احتیاج به ریستر دارد یانه ؟ممنونم
منم دقیقا سوال این دوستمون رو دارم.یعنی الان کارتریج پرینتر 2020w رو شارژ کردم ولی موقع پرینت ارور میده و چراغ قرمز روشن میشه.لطفا راهنمایی کنید چیکار میتونم بکنم.یه بار از یه خدمات کامپیوتری پرسیدم گفت با هزینه 180 هزار تومان ریستش میکنیم.به نظرتون منطقیه این مبلغ؟آخه من خود پرینتر رو 230 هزار خریدم

david848
11-10-2016, 13:57
سلام این پرینتر های جدید که نسبتا ارزون هستند حدود 200 تومن کارتریج هاشون شارژ میشه اگه شارژ نشه قابل تعویض با کارتریج قابل شارژ هستند ؟ دمتون گرم لگه میدونید پاسخ بدید برا کار دانشجویی میخام (رنگی)