PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سیستم

sepehr_x50
26-06-2009, 00:43
سلام.

مدتیه که سیستمم پس از مدتی که روشن می مونه هنگ می کنه. و تنها راه خروج از این حالت restart کردن سیستمه. مثلا دارم یه فیلم می بینم و سیستم هم در حال دانلود هستش. ناگهان تصویر گیر میکنه و یک صدا دائما تکرار میشه (گیر میکنه) و دانلود هم متوقف میشه و فقط میشه یه صورت دستی سیستم رو ریستارت کردم.

مشکل چیه به نظرتون؟!

ATI 4870
Q6600
P5Q-E
.
.
.

؟!!!

ممنون.

mehdy.z
26-06-2009, 02:12
سلام.

مدتیه که سیستمم پس از مدتی که روشن می مونه هنگ می کنه. و تنها راه خروج از این حالت restart کردن سیستمه. مثلا دارم یه فیلم می بینم و سیستم هم در حال دانلود هستش. ناگهان تصویر گیر میکنه و یک صدا دائما تکرار میشه (گیر میکنه) و دانلود هم متوقف میشه و فقط میشه یه صورت دستی سیستم رو ریستارت کردم.

مشکل چیه به نظرتون؟!

ATI 4870
Q6600
P5Q-E
.
.
.

؟!!!
ممنون.
به نظر من اول از همه دمای قطعات سیستم رو چک کن اگه عادی بود اونوقت ویندوز رو کلا عوض کن...این هنگ حتما دلیلش نمی تونه سخت افزاری باشه ممکنه اصلا ویندوزت یه مشکلی پیدا کرده باشه...

Kianoosh
26-06-2009, 04:07
سلام سپهر

برادر دماها رو چک کن سی پی یو و گرافیک اور شده!؟بعدش تمام پروسس های و سرویسهای غیر ضروری پردازنده رو ببند یکی یکی تست کن ببین با کدوم کرش میشه که حذف بشه یه ویروس چک هم بکن تعویض ویندوز کار آخر.

sepehr_x50
26-06-2009, 08:43
سلام. ممنون.

اور نشده. دماها رو چطور چک کنم؟!

آخه خیلی وقت این سیستم رو دارم. جدیدا اینطوری شده!!
ممنون

sepehr_x50
26-06-2009, 08:48
LCD روی کیسم دماها رو طبیعی نشون میده!

:Temp

VGA : 29/9
CPU : 29/1
HDD: 29/4

بر حسب درجه ی سلیسیوس.

sepehr_x50
26-06-2009, 09:07
الان متوجه شدم فن کارت گرافیک به خوبی کار نمیکنه!!!

یعنی به زور داره میچرخه. کلی هم صدا میده.

مشکل از همونه؟!!! چه کنم؟!

تنکس.

sepehr_x50
26-06-2009, 09:52
دیگه اصلا فن ش نمی چرخه! بعضی اوقات هم سیستم ریستارت میشه و موقع بالا اومدن LED روی کارت گرافیک (شماره D1601) روشن میشه. و سیستم بالا نمیاد . اما خودم وقتی دستی ریست میکنم درست میشه!!

الان هم فن کار نمی کنه. ولی دماش طبیعیه! همش شد تعجب!

یعنی باید کارت رو بدم بفرستند تهران نمایندگی؟!

ممنون.

mehdy.z
26-06-2009, 17:01
دیگه اصلا فن ش نمی چرخه! بعضی اوقات هم سیستم ریستارت میشه و موقع بالا اومدن LED روی کارت گرافیک (شماره D1601) روشن میشه. و سیستم بالا نمیاد . اما خودم وقتی دستی ریست میکنم درست میشه!!

الان هم فن کار نمی کنه. ولی دماش طبیعیه! همش شد تعجب!

یعنی باید کارت رو بدم بفرستند تهران نمایندگی؟!

ممنون.
وقتی کاملا از کار افتاده یه دستی بهش بزن ببین راه میفته اگه راه افتاد به احتمال زیاد آهنربای هسته فن ضعیف شده باید کلا فنش رو عوض کنی...

sepehr_x50
26-06-2009, 20:00
بله دست میزنم راه میافته. ولی خیلی سر و صدا میکنه. بعد از مدتی هم از کار میفته....

یعنی بدون فن اصلا نبایدکار کنه؟! چرا ریستارت میشه؟ چرا اون چراغه روشن میشه؟ بعد چرا دماش رو ال سی دی کیس معمولیه؟

Kianoosh
26-06-2009, 22:14
دور فن تو این مدت چقدر بوده!؟بازش کن ببین کثیف نشده گیر نمی کنه اگه اینا و احتمالا روغن و بالنسش نباشه باید عوض بشه (گارانتی) ریست میشه چون دما از حد مجاز میگذره!بدون فن دما هی میره بالا و کارت آسیب میبینه!شما دما رو با این تست کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sepehr_x50
28-06-2009, 16:42
مشکل فن کارت گرافیک حل شد.

فن پاور هم خیلی مشکل داشت. عوضش کردم...

ممنون.