PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازي هايي كه از روي فيلم ساخته ميشوند

A M I R G A M E R
25-06-2009, 09:58
سلام دوستان من اين تاپيك را زدم كه در اون در مورد بازي هايي كه از روي فيلم ساخته ميشوند بحث كنيم .
من از چند سايت ونيز از نشرياتي شنيده ام كه بازي هايي كه از روي فيلم ساخته ميشوند تقريبا به درد نخور هستند اما بيشتر حرف هاي انها حقيقت پيدا كرده است و اكثرا نيز به درد نخور بوده اند اين امر نيز براي فيلم هايي كه از روي بازي ساخته مي شوند تاثير گذاشته وفيلم هايي كه از روي بازي ها ساخته ميشوند به درد نخور هستند.من حالا چند بازي كه در ذهنم مانده ميگويم:
CONSTANTIN
X-MEN ORIGINS : WOLVERINE
WANTED
JUMP
HULK
LAND OF THE DEAD
PIRATES OF THE CARAIBBEAN
KING KONG
THE PUNISHER
LORD OF THE RINGS

و.........
بازي هايي كه فيلم شده اند:
SILENT HILL
RESIDENT EVIL
HITMAN
TOMB RIDER
MAX PAYNE
ALONE IN THE DARK
BLOOD RAYNE
و........
حالا ما هم تو اين تاپيك در مورد اين بازي ها و اين فيلم هايي كه بازي شده اند بحث و گفتگو ميكنيم.
اما بايد اين را دانست كه هر كسي عقيده ي خود را دارد اما به نظر من اكثر بازي هايي كه از روي فيلم ساخته ميشوند يا برعكس خوب از اب در نميايند.:11:
راستي اثر هايي كه با قرمز مشخص شدن يعني خوب بودن نسبت به بقيه.

Masoud King
25-06-2009, 13:11
سلام!
واسه این خوب از آب در نمیان چون معمولا توسط استوديو های معروف و کارکشته ای ساخته نمیشن و بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارن!

تنها فيلمي هم كه ديدم از روي بازي ساخته بشهHITMANبود كه تقريبا اونجوري كه بازيش خوب بود درست نشده بود.حالا ما هم در مورد اينگونه بازي ها در اين تاپيك بحث ميكنيم.
در این مورد هم به نظر هم همه چیز بستگی به بازیگر داره! چون صحنه ها و سناریو مشخص هستش!
مثلا کسی که می خواد در فیلم Gears of war بازی کنه باید اول چندین بار بازیش رو تموم کرده باشه تا بتونه به خوبی درک کنه موقعیت ها رو!
البته فیلم های بازی هایی چون Gears of war و Prince of Persia نیز در دست ساخت هستند!

S.Y.K
25-06-2009, 16:29
سلام دوستان من اين تاپيك را زدم كه در اون در مورد بازي هايي كه از روي فيلم ساخته ميشوند بحث كنيم .
من از چند سايت ونيز از نشرياتي شنيده ام كه بازي هايي كه از روي فيلم ساخته ميشوند تقريبا به درد نخور هستند اما بيشتر حرف هاي انها حقيقت پيدا كرده است و اكثرا نيز به درد نخور بوده اند اين امر نيز براي فيلم هايي كه از روي بازي ساخته مي شوند تاثير گذاشته وفيلم هايي كه از روي بازي ها ساخته ميشوند به درد نخور هستند.من حالا چند بازي كه در ذهنم مانده ميگويم:
CONSTANTIN
WANTED
JUMP
SILENT HILL
RESIDENT EVIL
HULK
LAND OF THE DEAD
PIRATES OF THE CARAIBBEAN
KING KONG
و.........
تنها فيلمي هم كه ديدم از روي بازي ساخته بشهHITMANبود كه تقريبا اونجوري كه بازيش خوب بود درست نشده بود.حالا ما هم در مورد اينگونه بازي ها در اين تاپيك بحث ميكنيم.
متاسفانه 95 درصد بازی هایی که از روی فیلم ساخته میشن جالب در نمی یان دوست من
به نظر من بهترین بازی که از روی یک فیلم ساخته شد THE PUNISHER بود که واقعا فوق العاده بود
در مورد فیلم هایی که از روی بازی هم ساخته شدن اکثرا جالب از آب در نیومدن ولی باید گفت همچین بازی هایی که فیلم از روش ساخته شده بازی های بسیار زیبا و بکری بودن
مثل- MAX PAYNE-HITMAN-TOMB RIDER
به نظر من جالب می شه اگه دوستان نظراتشونو در این مورد بگن و همین طور بهترین بازی که از روی یک فیلم ساخته شده و اونها بازی کردن رو نام ببرن.به نظر من که PUNISHER بهترینه.

Elendil1
25-06-2009, 17:12
متاسفانه 95 درصد بازی هایی که از روی فیلم ساخته میشن جالب در نمی یان دوست من
به نظر من بهترین بازی که از روی یک فیلم ساخته شد THE PUNISHER بود که واقعا فوق العاده بود
.

بهترين بازي كه از فيلمش ساخته بود ، بازي ارباب حلقه ها ، سري استراتژيك بود! كه سال 2006 بهترين بازي استراتژيك شد!

MAXXX
25-06-2009, 17:20
SILENT HILL
RESIDENT EVIL
فکر میکنم اول بازی بودن بعد فیلم شدن
در مورده اینکه چرا خوب در نمیان خیلی سادست چون کسایی که فیلمو میسازن خودشون گیمر نیستن و نمیتون حال و هوایه بازی رو منتقل کنن
یه سری فاکتور ها هست که باید تویه هر فیلمی باشه انگار اجباریه و البته تویه بازی نیست به نظر من اضافه کردنه اینا باعث میشه که فیلم از سورسه اصلیش که بازیه فاصله بگیره و بهش ضربه میخوره (بالاخره اونی که نگاه میکنه به خاطر اینکه از رویه بازیه مورد علاقش ساخته شده میبینه )
نمونش تو فیلمه هیتمن اون دختره یا حرکات اکروباتیک و شمشیر بازی جناب هیتمن

S.Y.K
25-06-2009, 18:11
بهترين بازي كه از فيلمش ساخته بود ، بازي ارباب حلقه ها ، سري استراتژيك بود! كه سال 2006 بهترين بازي استراتژيك شد!
اون بازی رو یادم نبود چون خیلی اهل بازی های استراتژیک نیستم.ولی این طور که به نظر می رسه این بازی بهترین بوده
منم نظرمو گفتم:10:
منظورم از اینکه گفتم punisher بهترین بازی بود این نبود که به عنوان بهترین بازی انتخاب شده بلکه من نظر شخصی خودمو گفتم دوست من
اگه نظر خودتونم نظرتونو در باره ی بهترین بازی(از روی فیلم ساخته شده) که انجام دادید بگید این تاپیک جالب تر میشه
موفق باشید:11:

dracula_killer
25-06-2009, 18:21
SILENT HILL
RESIDENT EVIL
در مورده اینکه چرا خوب در نمیان خیلی سادست چون کسایی که فیلمو میسازن خودشون گیمر نیستن و نمیتون حال و هوایه بازی رو منتقل کنن
یه سری فاکتور ها هست که باید تویه هر فیلمی باشه انگار اجباریه و البته تویه بازی نیست به نظر من اضافه کردنه اینا باعث میشه که فیلم از سورسه اصلیش که بازیه فاصله بگیره و بهش ضربه میخوره (بالاخره اونی که نگاه میکنه به خاطر اینکه از رویه بازیه مورد علاقش ساخته شده میبینه )
نمونش تو فیلمه هیتمن اون دختره یا حرکات اکروباتیک و شمشیر بازی جناب هیتمن

من با این دوستمون موافقم...سایلنت هیل اول بازیش اومد و بعد از روی بازیش فیلمش رو ساختن
دلیلش سادست...اونایی که از روی فیلم بازی میسازن فقط به یه نکته توجه می کنن و اونم اسم تجاری اون فیلم ها بوده....مثلا چون توی wanted آنجلینا جولی بوده و خیلی ها به خاطر این بازیگر فیلم رو دیدن،این بازی سازا هم فکر می کنن پس حالا خیلی ها میان و این بازی رو می خرن...در صورتی که نمی دونن فاکتور اصلی بازی خوب چیزه دیگه ایه

Oracle_Eldorado
25-06-2009, 18:38
بهترین بازی که از روی فیلم ساخته شد X-Man Origins - Wolverine بود .

EvilDead
25-06-2009, 18:41
lord of the ring یا همون ارباب حلقه ها هم همین طور ! :10:

mf.designing
25-06-2009, 18:43
دوست عزیز SILENT HILL و RESIDENT EVIL از روشون فیلم ساخته شده ، نه اینکه اینا از فیلم اقتباس شده باشه !

alex_pk
25-06-2009, 18:59

دوست عزیز SILENT HILL و RESIDENT EVIL از روشون فیلم ساخته شده ، نه اینکه اینا از فیلم اقتباس شده باشه !
منظور ایشون هم همین بود!

کلا بنظر من هم از روی بازی که فیلم میسازن چیز جالبی در نمیاد همچنین برعکسش
البته بازم چند نمونه جالب هست که از روی فیلم بازی ساختن و خوب از آب دراومده مثل همین Wolverine

مکس پین هم افتظاحی بود که از روی یک بازی شاهکار ساخته شده بود
هیتمن هم شاید کمی بهتر از مکس باشه

اویل ها هم همینجور مخصوصا سری آخرش!

H M R 0 0 7
26-06-2009, 00:16
الان بحث سر فیلمهایی هست که از روی بازی ساخته میشه یا بازی هایی که از روی فیلم ساخته میشن؟
در 90 درصد موارد فیلم هایی که از روی بازی ها ساخته میشن خراب از آب در میان

در مورد ساخت بازی از روی فیلم خوب اول باید ببینید هدف چیه!
هدف وفاداری بازی به فیلمه یا اینکه صرفا ارائه یک بازی با یک شبه داستان از فیلم!

معمولا گیمر ها انتظار دارن بازی به فیلم یا فیلم به بازی وفادار باشه ولی خوب این دست فیلم ساز ها و بازی سازها رو میبنده

جدا از این حرف به نظر من فیلم سایلنت هیل که از روی بازیش ساخته شده بود و همینطور بازی Wanted که از روی فیلم Wanted ساخته شده بود جزو بهترین ها بودن

251251
26-06-2009, 11:55
در فیلم هایی که از روی بازی ساخته شده اند بدون شک سایلنت هیل بهترینشون بود که به نسبت بقیه
فیلم های دارای این مولفه بهترین پرداخت و طراحی رو داشت و بعد از آن تمامی فیلم ها در یک سطح
و کاملا معمولی بوده اند ( البته مکس پین پا رو از چیزی به نام افتضاح هم فراتر گذاشته بود !!! )
در مورد بازی هایی که از روی فیلم ساخته میشوند متاسفانه بنده تا به حال هیچ بازی شاخ و باحالی رو
ندیدم که بتواند قدرت فیلمش رو حفظ بکنند و همیشه دارای اشکالات داستانی و فنی زیادی هستند .
به هر حال روی این موضوع خیلی نباید مانور داد چون برای ساختن فیلم از روی بازی متاسفانه کمپانی های
هالیوودی فقط به فکر کسب پول هستند و از یه مشت کارگردان اماتور و فیلمنامه نویس دارای مدرک
سیکل استفاده میکنند تا کمترین میزان هزینه براشون رقم بخوره ! و بالعکس بازی هایی هم که از روی فیلم
ساخته میشوند به دلیل بسته بودن دست سازنده ها در خلاقیت داستانی و روند بازی چیز دندان گیری
رو نمیتوانند ارائه بدهند

Sha7ab
26-06-2009, 12:55
البته دوگانه ی تام رایدر هم از روی بازی ساخته شد بد نبود . به نظر من جزو فیلم های خوب به حساب میاد .
سایلنت هیل هم واقعا قوی بود . شماره اول فیلم رزیدنت اویل به نظر من عالی بود .

pcali
27-06-2009, 06:46
درسته دوستان اما در حال حاضر قضیه برعکس شده دارن از روی بازی فیلم میسازن که هم سناریوی قویتر وهم شخصیت پردازی بهتره چون دنیای بازی ها محدودیت کمتری از لحاظ شخصیت پردازی داره مثل silent hill

مایکل روحت شاد تو جاودانه ای
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$file/The+Best+Of+Michael+Jackson.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A M I R G A M E R
27-06-2009, 17:11
دوستان ممنون از جواباتون ولي به نظر من فيلم هاي سايلنت هيل و رزيدنت اويل خوب نبودن يعني اونطوري كه بايد نبودن تامب رايدر هم همينطور اصلا به پاي بازي نميرسيدن بد بودن.

Turok-71
28-06-2009, 02:32
بازی پانیشر و ایکس من(نسخه جدید) به نظر من که خیلی خوب کار شده بودن.

Turok-71
28-06-2009, 02:33
بازی پانیشر و ایکس من(نسخه جدید) به نظر من که خیلی خوب کار شده بودن.

A M I R G A M E R
29-06-2009, 09:17
اره ايكس من جديد از ابزار امروزه استفاده شده در فيلم اما پانيشر با قديمي بودنش خوبه.

cesc.cesar
29-06-2009, 18:33
سلام
پانيشر نسبتا خوب بود اما مكس پين خوب نبود far cry هم من نديدم تا نظر بدم،اما بيشتر بازي هايي كه از روي فيلم ها ميسازند جالب ترند مثل پدرخوانده 1 و خيلي بازي هاي ديگه
راستي فيلم assassin's creed رو نمي خوان بسازند؟چيزهايي شنيده بودم

A M I R G A M E R
30-06-2009, 09:57
فك نكنم اين تازگي ها اسسينز كريد را بسازند اگه بسازن اميدوارم خرابش نكنن.!!

Sha7ab
30-06-2009, 16:00
راستي فيلم assassin's creed رو نمي خوان بسازند؟چيزهايي شنيده بودم
AC از اون دسته بازیهاییه که باب فیلم سازیه . واقعا با حال و هواش میشه یه فیلم درجه 1 ساخت .

a.z.p.z
30-06-2009, 17:15
دوستامون حرفای قشنگی زدند و دقیقا بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و مثلا چون فکر میکنند فیلم فروش بالایی داشته و طرفدار زییاد داره پس اگه بازی اون هم بسازن اونم مثل فیلمش فروش بالایی میکنه چون طرفدارای فیلمش زییاد هستند !!!
در حالی که اصلا به این صورت نیست و بازی هایی که امروزه ساخته میشن ملاک های دیگه ای برای خوب بودن دارند !! و حتی فقط به گرافیک نیست که ما ایرانیا متاسفانه تا یه بازی گرافیک نداره میگیم بده !!
ولی تنها فیلمی که اگه از روی بازی بسازند موفق میشه چیزی نیست جز Alan WAKE !!!
just cause هم فیلمش باحال میشه .

A M I R 1 1 0
23-03-2010, 22:26
به نظرم بهترين بازي كه از روي فيلم ساخته شده همين هيتمن هست كه عالي بود پانيشر هم خوب بود ولي مابقي درد لايه جرز ديوار ميخوره:5:

B3HZ@D
24-03-2010, 15:55
توی فیلم هایی که از روی بازی ساخته شد به نظر من SILENT HILL و شماره اول RESIDENT EVIL خوب بودن
البته SILENT HILL به نظر من فعلا بهترین فیلمی بوده که از روی بازی ساخته شده..البته سری تامب رایدر هم خوب بوده
فیلم HULK هم به نظر من خوب بود...البته من شماره دوم فیلم رو دیدم که ادوارد نورتون بازیگر اون بود

توی بازی هایی که از روی فیلم ساخته شدن به نظر من سری INDIANA JONES خیلی خوب بوده و از بقیه بهتر بوده...یک خوبی این بازی هم این بود که از چهره نقش اصلی فیلم یعنی هریسان فورد استفاده شده بود
بازی پدرخوانده یک هم اوایل بازی داستان جذابی داشت و روند بازی خوب بود ولی به اواسط بازی که میرسیدی همه چیز تکراری میشد و چیز جدیدی توی ادامه بازی وجود نداشت
همین بازی آواتار زیاد چیز جالبی نیست ولی فیلمش رو که دیدم فوق العاده بود...
مثلا چند وقت پیش فیلم متال گیر رو برام اوردن که فقط میتونم بگم این فیلم آشغاله...مزخرف به تمام معنا...من نمیدونم چطور جرات کردن همچین فیلم مزخرفی رو به سام متال گیر بدن بیرون...
یک مدت پیش هم خبر انتشار فیلم Splinter Cell بود که امیدوارم مثل فیلم متال گیر نشه...

ولی به نظر من اگه فیلم بازی هایی مثل فارنهایت - Heavy Rain یا همین Alan Wake که دوستمون گفت رو بسازن به نظر من فیلمهای خیلی جالبی میشن...
البته اگه یک سری افراد بیان که درست و حسابی روی فیلم کار کنن نه این که بیان یک مزخرفی مثل متال گیر بسازن
ولی اگه این سه بازی از روی اونا یک فیلم درست و حسابی ساخته بشه میتونه جزو پرفروش ترین فیلمهای دنیا قرار بگیره...چون که داستان خیلی قوی دارن

hamed_dij
01-04-2010, 01:01
بازیهای زیادی هستن که از رو فیلم ساخته شدن ولی اقتدار یه بازی به اینکه از رو بازیش فیلم بسازن مثل
MAX PAYNE

Forza Max Payne
Forza Mafia

hacpdvp
07-04-2010, 13:52
هر بازی که از فیلم ساخته شده بد بوده چون فیلم و بازی برای خوب بودن خصوصییات مختلفی دارن که نمیشه موفقیت یکی رو برای یکی دیگه پورت کرد

Guts
07-04-2010, 14:38
به نظرم بهترين بازي كه از روي فيلم ساخته شده همين هيتمن هست كه عالي بود پانيشر هم خوب بود ولي مابقي درد لايه جرز ديوار ميخوره:5:
از روی Hitman فیلم ساختن hitman رو از روی فیلم نساختن.

░▒▓█ Adel █▓▒░
12-04-2010, 10:18
معمولا فیلم هایی که از روی بازیها ساخته شدن بهتر در امدن..تا بازیهایی که از روی سریال و فیلم ساخته شدن..چن وقت پیش بازی گمشدگان که نهایت یک بازی در پید بود..حالام بازی فرار از زندان.. من نمی دونم این استودیوهای بازی سازی برای چی می رن سمت ساختن بازی از روی فیلم ها وقتی هیچی از معیارهای یک بازی خوب نمی دونن

abtin.b
12-04-2010, 12:07
بازي آواتار كه نسبتآ خوب بود آخه تنوع وسيله ها خيلي بود و طولاني هم بود نه؟

░▒▓█ Adel █▓▒░
12-04-2010, 19:44
ای بابا آواتار که گرافیکش آدمو یاد ماریو قارچ خور می ندازه..نه.. لااقل به اندازه فیلمی که دیدیم

mehdiOZ
08-02-2012, 12:30
Batman....

alex_pk
08-02-2012, 13:45
به نظرم بتمن جزو شاهکار ها بود
البته خیلی دقیق نمیشه گفت از روی فیلمش بازی رو ساختن
چون تا اونجا که اطلاع دارم هم فیلم و هم بازیش از رو کمیک ساخته شدن ، بخاطر همین تقریبا یه مضمون دارن
ولی خوب هم فیلمش و هم سری بازی هاش شاهکار بودن
دو فیلم آخرش جزو بهترین فیلم هایی بود که دیدم و دو گیم آخر هم جزو برترین بازی هایی بود که بازی کردم.

Fate2646
11-02-2012, 16:12
batman
biowolf هم خوب بود تا اخرش ازبازی لذت بردم
nighfire جیمز باند بود البته نمیدونم به فیلمش ربط داشت یا نه