PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 206sdv1یاسمندlx

pouria2010
23-06-2009, 22:55
سلام دوستان کارشناس
آقایان تا 15 تومن چی بخرم؟انتظارات 1:کم دردسر2:ایمن3:مصرف کم4:زیبا5:هزینه نگهداری معقول6:نسبتا جادار
دوستان l90 و 405 نباشه و ضمنا ماشین صفر باشه ضمنا اگه لطف کنید زودتر راهنمایی کنید چون میخوام در این چند روزه ماشینو بگیرم.چاکر همه با مرامان
A good friend is someone who knows you are a good egg even if you are a little cracked
and
Let bygones be bygones

Ssarshar
24-06-2009, 10:00
سلام دوست عزیز

در مورد 206 SD V1 باید بگم که این خودرو ضمن اینکه دارای خصوصیات تقریبا خانوادگی طراحی شده در کنارش خاصیتهای جوان پسند بودن و اسپرت بودن رو هم حفظ کرده و میشه به نوعی این مدل رو تلفیقی از این دو نوع دونست .

دارای موتور 1600 سی سی و 16 سوپاپ و 110 اسب بخار که در رنج قیمت خودش خیلی ایده آله همچنین استاندارد آلایندگی خوبی داره و کم مصرفه .

در مورد سمند LX باید گفت این خودرو برای خانواده طراحی شده و دارای امکانات رفاهی خیلی خوبی در محدوده قیمت خودش هست . دارای موتور 1800 سی سی و 8 سوپاپ و 100 اسب میباشد که قطعا موتور 206 برتری محض به موتور سمند داره چون :

1- تکنولوژی موتور بالاتره
2- کم مصرفتره
3- سازگاری بیشتر با ابعاد و وزن خودرو داره
4- 16 سوپاپه
و....

کم دردسر و هزینه نگهداری معقول : من از حرف شما اینطور برداشت میکنم که منظورتون استهلاک کم و کم خرج بودن خودرو در کنار نرمی و راحتی باشه . سمند هم خدمات خوبی داره و هم قطعاتش به وفور موجوده و قیمت مناسبی هم داره ولی 206 قطعات گرانتری داره و استهلاک بیشتری داره نسبت به سمند که این نکته ی مهمی برای شما میتونه باشه .
206 های هاچبک ماشینهای خشکی بودند و هندیلینگ خیلی عالی نداشتند ولی خوشبختانه در مدل صندوقدار هم خودرو نرمی لازم رو داره و هم هندیلینگ خیلی بهتر شده حتی از سمند هم بهتر . ( از لحاظ نرمی سمند هم منهای تکونهای زیادی که اتاقش داره ماشین نرمیه )

مصرف : برتری محض با 206 صندوقداره . مصرف سمند گاهی اونقدر بالا میره که به صدی 14 میرسه ! ( بسته به شتاب )

ایمنی : سمند خودروی کاملا ایمنی هست هم تست تصادف رو به خوبی پاس کرده و هم دارای کیسه هوای ایمنی و ترمز ضد قفل هست در حالیکه 206 صندوقدار هم با اینکه فاقد کیسه هوا و سیستم ضد قفل هست ولی چهار چرخش دیسکی هست و کلا از لحاظ ایمنی قابل قبوله .

زیبا : این به خودتون بستگی داره !

نسبتا جادار : اگه نسبتا جادار مد نظتون هست 206 صندوقدار هم کارتون رو راه میندازه ولی اگر خیلی جادار میخواید قطعا سمند.

اگر خودرویی میخواید که ایمنی قابل قبول + مصرف کم + شتاب خیلی خوب + موتور قدرتمند + لذت رانندگی + و خصایص خانوادگی بودن رو داشته باشه 206 صندوقدار بسیار ایده آله و از خریدش مطمئنا پشیمون نخواهید شد.

اگر خودرویی بسیار جادار و خانوادگی + امکانات رفاهی خیلی خوب + ایمنی عالی + استهلاک و خرج کم مد نظرتون هست سمند گزینه ی واقعا مناسبی هست .

اگه سوالی داشتید در خدمتم ....یا علی

pouria2010
24-06-2009, 14:01
سلام دوست خیلی عزیز خیلی ممنونم که به صورت کاملا کارشناسی راهنماییم کردی و خیلی دقیق و با حوصله به سوالم جواب دادی خیلی ممنون از لطفت

MoHaMaD ZaNd
24-06-2009, 20:26
اضافه كنم كه سمند ال ايكس سال چهار چرخش ABS + EBD هست . ( البته فكر كنم دو چرخش فقط EBD ) هست !!!
همچنين هندلينگ 206 SD هيچوقت به سمند نميرسه !!! يكي از مشل هاي 206 SD ( كلا همه 206 ها ) هندلينگ نه چندان خوبشونه !!!
در بقيه موارد با اميرحسين جان هم عقيده هستم !!!

D r i v e r
24-06-2009, 21:52
راستی بچه ها قیمت این 206 که شما میگین چند هست؟؟
فضای سرنشینان عقب هم در سمند lx و 206 قابل مقایسه نیست
این سمند lx با موتور tu5 قیمتش چطوریاست؟؟؟
جالبیش اینجاست با ecu 7.4.4 میخوان تولید کنن :21:
ولی به نظرم ترمز abs واقعا لازمه حالا 4 چرخ دیسکی هم خوبه
ولی abs ....

اضافه كنم كه سمند ال ايكس سال چهار چرخش ABS + EBD هست . ( البته فكر كنم دو چرخش فقط EBD ) هست !!!

در مورد این محمد جان نمیشه گفت 2 چرخش :31:
نگاه کن
اگه قرار باشه فرقی بین 2 سطح باشه
خوب مثلما یک طرف ماشین بر روی یه سطح حرکت میکنه و طرف دیگه روی یک سطح!
مثلا یک طرف روی آسفالت
و طرف دیگه روی خاکی
یک طرف خیس و یک طرف خشک :11:

MoHaMaD ZaNd
24-06-2009, 22:30
امير جان اين LX با موتور TU5 حدودا 17 تومن در مياد و اصلا به صرفه نيست . در ضمن ما فاميلمون كه گرفت جلوپنجرش عين سمند هاي معموليه فقط همرنگ بدنه شده !!! همچنين ECU اون هم 7.4.4 بود !!!
در مورد ترمز هم يعني 4 چرخش EBD + ABS هست ؟؟؟ آخه زير كاپوت ABS ش 6 تا لوله داره !!!!!
حالا ايشالله ماشينو از بابايي دو دره كنيم يه امتحان كنيم ببينم ماشين خوب جواب ميده يا نه !!!

farshad bugatti
29-07-2009, 21:54
سلام.به نظر من 206 sd خوبه چون موتورش بروزتره وفوق العاده کم مصرفه و در شتاب و سرعت از سمند سرتره :46:

brad pitt
31-07-2009, 10:09
آخر نفهمیدیم قیمت اس دی وی8 چند هت ؟
مرسی

Farshadd
31-07-2009, 11:40
آخر نفهمیدیم قیمت اس دی وی8 چند هت ؟
مرسی

لطفا اینجا مطرح کنید:
قـــيـــــمـــــت انــواع خــودرو صــفـــر كيلومتر ( قیمت ماشین ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MoHaMaD ZaNd
31-07-2009, 14:27
در شتاب و سرعت از سمند سرتره
در شتاب از سمند برتره ولي توي سرعت اصلا اينطور نيست !!!

s-b
01-08-2009, 00:38
از همه لحاظ 206 صندوقدار برتره سرعتی هم xu7 هیچوقت به tu5 نمیرسه

farshad bugatti
01-08-2009, 01:14
110SD اسبه اما سمند 97 اسب بخار و به گفته ی کارخونه سمند تا 185 و 206 SD تیپ وی 1 193 تا میتونه بره

MoHaMaD ZaNd
01-08-2009, 11:01

دوست عزيز من چند دفعه بايد بگم ؟؟ سرعت فقط به قدرت ماشين بستگي نداره !! اگه خواستي بيشتر واست توضيح ميدم .
شتاب 206 به خاطر وزن كمتر و موتور قويتر بيشتره ولي توي سرعت توسط سمند لوله ميشه !!!

110SD اسبه اما سمند 97 اسب بخار و به گفته ی کارخونه سمند تا 185 و 206 SD تیپ وی 1 193 تا میتونه بره

دوست من اون سرعت ، سرعتيه كه ماشين بدون اينكه فشاري بهش بياد ميتونه بره !!! اگه قبول نداريد ميتونيد سرعت ماشين رو تا ته پر كنيد بعد با GPS اندازه بگيريد .

farshad bugatti
01-08-2009, 14:38
دوست من اون سرعت ، سرعتيه كه ماشين بدون اينكه فشاري بهش بياد ميتونه بره !!!

من این حرفتونو قبول دارم حتی این مساله در روآ یا اردی هم صدق میکنه اما میشه کمی در مورد این که سمند sd رو در دور های بالا چطور مغلوب میکنه؟؟؟ به قول شما لوله میکنه... دلیلشو کامل توضیح دهید.

MoHaMaD ZaNd
01-08-2009, 14:55
ببين دوست من توي سرعت ضريب آيروديناميك خيلي مهمه . كه ضريب آيروديناميك سمند از 206 كمتره پس در نتيجه كمتر هم جلوي باد مقاومت ميكنه !!! اگر به بدنه سمند توجه كنيد ميبينيد كه يه حالت دوكي شكل داره ( < ) بازم اگه متوحه نشديد توي پيغام خصوصي بيشتر براتون توضيح ميدم .
قربانت محمد

farshad bugatti
01-08-2009, 15:07
206 صندوقدار هم با اینکه فاقد کیسه هوا و سیستم ضد قفل هست ولی چهار چرخش دیسکی هست و کلا از لحاظ ایمنی قابل قبوله .
کی میگه 206 صندوقدار فاقد کیسه هوا و سیستم ضد قفل هست؟؟ اولا که 206 sd مانند نمونه هاچ بک در 6تیپ تولید میشه که تیپ های v1و v20 , v2 ساده و تیپ های v8 v9 v10 فول اپشن هستند که در بین انها
v2 , v10 دوگانه سوزه و تیپ v9 دنده اتوماتیکه
در ضمن در نمونه های فول اپشن علاوه بر کیسه هوا و کمربند ایمنی سه نقطه ای پیش کشنده سیستم ترمز EBD/ABS وجود داره :5:

brad pitt
01-08-2009, 16:22
قیمت تیپ v9 چند هست؟
مرسی

farshad bugatti
01-08-2009, 17:04
قیمت تیپ v9 چند هست؟
مرسی
تو دوره های 19 میلیون هستش

brad pitt
01-08-2009, 22:34
سمند ال ایکس ماله بابابزرگاست
206 اس دی بخر بعده یه مدت یه رینگ توپ بنداز روش و کمی هم کم کوپش کنم ببین چی میشه بلادل
از هاچ بک هم بهتر میشه

tatu_lover1366
02-08-2009, 01:18
ببين دوست من توي سرعت ضريب آيروديناميك خيلي مهمه . كه ضريب آيروديناميك سمند از 206 كمتره
میشه بفرمایید ضريب آيروديناميك 206sd چنده که شما میفرمایید از سمند کمتره؟
این از اطلاعات من و شما با اضافه کردن ضريب آيروديناميك 206sd کاملش کنید
زانتيا = 0.34

پژو 405 = 0.31

سمند = 0.34

بنظرم اونی که شما میگید مربوط به ضریب اصطحکاک هستش نه ضریب آیرودینامیک

D r i v e r
02-08-2009, 04:06
میشه بفرمایید ضريب آيروديناميك 206sd چنده که شما میفرمایید از سمند کمتره؟
این از اطلاعات من و شما با اضافه کردن ضريب آيروديناميك 206sd کاملش کنید
زانتيا = 0.34

پژو 405 = 0.31

سمند = 0.34

بنظرم اونی که شما میگید مربوط به ضریب اصطحکاک هستش نه ضریب آیرودینامیک

تا جایی که من شنیدم برای 405 0.29 هست که یه عدد فوق العاده محسوب میشه :21:
من چیزی از206 پیدا نکردم
ولی مطمئنا بهتر از 405 نیست
-----------------------------------------------

xu7 با 16 سوپاپ در میزان گشتاور برتری داره به tu5 و اینکه 8 سوپاپش هم در گشتاور با هم برابری میکنن
-----------------------------------------

سرعت ها چیزی هست که به صورت استاندارد اعلام شده
ولی مثلا 190 تا هم بره
که چی؟؟؟
تو کدوم جاده؟
--------------------

کی میگه 206 صندوقدار فاقد کیسه هوا و سیستم ضد قفل هست؟؟ اولا که 206 sd مانند نمونه هاچ بک در 6تیپ تولید میشه که تیپ های v1و v20 , v2 ساده و تیپ های v8 v9 v10 فول اپشن هستند که در بین انها
v2 , v10 دوگانه سوزه و تیپ v9 دنده اتوماتیکه
در ضمن در نمونه های فول اپشن علاوه بر کیسه هوا و کمربند ایمنی سه نقطه ای پیش کشنده سیستم ترمز EBD/ABS وجود داره :5:
خوب تا جایی که من میدونم این تاپیک با نام 206 sd v1 شروع شده
پس فاقد air bag و abs هست ولی 4 چرخ دیسکی هست

-------------------------

سمند ال ایکس ماله بابابزرگاست

پس این همه جوونی که سمند lx میگیرن بابا بزرگن دیگه؟؟
به جایه اینکه از خصوصیات و برتری های یه ماشین به اون یکی بگین......
---------------------------------------------------------------------------------
مقایسه خوبی رو امیرحسین سرشار در صفحه اول انجام داده
اونو بخونین خیلی چیزا دستتون میاد
--------------------------------------------------
در مورد اینکه توی جاده کدوم بیشتر میتونن سرعت بگیرن هم به خیلی چیز ها بستگی داره نه فقط قدرت موتور
ضریب نهایی گیربکس
سایز رینگ
ضریب آیرودینامیک
و....

MoHaMaD ZaNd
02-08-2009, 11:06
tatu_lover1366 جان والله منم تمامي اين اعداد رو بر عكس ديدم .من كه سمند رو 0.29 ديدم .

brad pitt
02-08-2009, 11:44
این که گفتم سمند برا جوونا نیست جوونای زیر 24 هست
اگر هم دیدی سمند دارن جوونا یا مال باباشونه یا مجبور شدن
206 صندوقدار خوبه
ال 90 هم برای آدمای خراباتیه

farshad bugatti
02-08-2009, 13:33
منم با پیت موافقم

farshad bugatti
02-08-2009, 13:35
سرعت ها چیزی هست که به صورت استاندارد اعلام شده
ولی مثلا 190 تا هم بره
که چی؟؟؟
تو کدوم جاده؟
--------------------

اقای دکی جان من منظورم از 193 اینه که این ماشین اصطحکاکش بیشتر از سمنده حالا کدوم جادشو نمیدونم

vatan2009
02-08-2009, 13:51
بابا سمند را به 206 میزنید
کارتون ای ول داره
ایرانخودرو کجا و پژو کجا.....

vatan2009
02-08-2009, 13:54
راستی یه سوال چرا طرفدارهای سمند اینقدر متاصبند در این فروم؟
جالبه تو پی هالز هم هرجا میرفتی میدیدی طرفدارهای لوگان دارند تعصب بازی در میارند

MoHaMaD ZaNd
02-08-2009, 15:13
جالبه تو پی هالز هم هرجا میرفتی میدیدی طرفدارهای لوگان دارند تعصب بازی در میارند

كي گفته روي سمند تعصب داريم . ما خودمون سمند داريم ولي اصلا روش تعصب ندارم .

tatu_lover1366
03-08-2009, 11:08
tatu_lover1366 جان والله منم تمامي اين اعداد رو بر عكس ديدم .من كه سمند رو 0.29 ديدم .
ببینید منم مثل شما سرچ کردم و این اعداد رو تو نت دیدم
اینی که شما نوشتی مربوط به 405 اونم در مورد ضریب اصطحکاک هستش که واسه سمند میشه 0.26
حالا اینکه فرق ضریب اصطحکاک و ایرودینامیک چیه ؟
لینک میکنم به صحبتهای یکی از دوستان در tuning talk
ضريب آيروديناميك:

ضريب آيرو ديناميكي يك اتومبيل با طراحي بدنه آن ارتباط مستقيم داره و نقش مهمي در رسيدن اتومبيل به سرعتهاي بالا و ميزان مصرف سوخت اتومبيل داره. در طراحي اتومبيل با كمك اسپويلر و ساير قطعات ميتوانین ضريب آيروديناميك را تغييربدین.براي محاسبه آن از تونلهاي هوا استفاده ميشه

ضريب اصطكاك(مقاومت) در برابر هوا. ميزان مقاومت اتومبيل در برابر هوا.

ماشین سنگینتر سختر به اینرسی سکون غلبه میکنه ولی برای حفظ اینرسی حرکتی نیروی کمتری تلف میکنه،پس بیشتر(بیشتر نسبت به ماشین سبکتر) نیروش برای مقابله با مقاومت هوا صرف میشه پس میتونه به سرعت بالاتر دست پیدا کنه

brad pitt
03-08-2009, 11:27
پیر خراباتی ال 90
پیر پیر پیرو سمند
جوانان وطن 206

MoHaMaD ZaNd
03-08-2009, 13:45
پیر خراباتی ال 90
پیر پیر پیرو سمند
جوانان وطن 206

واقعا كه چقدر مقايستون علمي بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در ضمن tatu_lover1366 جان خودت يه نگاهي كن ببين ضريب آيروديناميك و ضريب اصطكاك فرقي با هم دارند ( با توجه به توضيحات )

D r i v e r
03-08-2009, 19:35
اینی که شما نوشتی مربوط به 405 اونم در مورد ضریب اصطحکاک هستش که واسه سمند میشه 0.26
نه من به نقل از مجله ماشین ضریب آیرودینامیک رو گفتم

206 صندوقدار خوبه

اقای دکی جان من منظورم از 193 اینه که این ماشین اصطحکاکش بیشتر از سمنده حالا کدوم جادشو نمیدونم
امیر حسین هستم
منظورتون رو نفهمیدم

206 صندوقدار خوبه

منم با پیت موافقم

بابا سمند را به 206 میزنید
کارتون ای ول داره
ایرانخودرو کجا و پژو کجا.....

پیر خراباتی ال 90
پیر پیر پیرو سمند
جوانان وطن 206
بعضی از این پست ها اصلا نمیدونم چرا زده شدن!
----------------------------------------------------------
اگه میخواین بحث آیرو دینامیک رو ادامه بدیم بد نیست توی یه تاپیک مجزا شروع کنیم

tatu_lover1366
04-08-2009, 00:17
در ضمن tatu_lover1366 جان خودت يه نگاهي كن ببين ضريب آيروديناميك و ضريب اصطكاك فرقي با هم دارند

اسم من رضا ست برادر
تعجب میکنم میگی فرقی ندارن
واقعا نظر شما اینه؟

tatu_lover1366
04-08-2009, 00:24
من چیزی از206 پیدا نکردم
ولی مطمئنا بهتر از 405 نیست

منم نقض نمیکنم این مطلبو
به گفته سایت ایران خودرو کمترین ضریب آیرودینامیک رو بین محصولات ایرانی 405 داره
منتها میخوام متوجه بشم عدد مربوط به 206 چنده که آقا محمد میگن از سمند کمتره!!!!!!

MoHaMaD ZaNd
04-08-2009, 09:51
منتها میخوام متوجه بشم عدد مربوط به 206 چنده که آقا محمد میگن از سمند کمتره!!!!!!
دوست من بيشتره . خوب من دروغ كه نميگم . بعد هم ضريب آيروديناميكش از سمند بيشتره . چون هرچي كمتر باشه كمتر جلو هوا مقاومت ميكنه !!! توروخدا رضا جان خودت به اين چيزايي كه گفتي توجه كن . والله به نظر من كه يكي هستن . يكي بياد نظر بده !!!

در طراحي اتومبيل با كمك اسپويلر و ساير قطعات ميتوانین ضريب آيروديناميك را تغييربدین.براي محاسبه آن از تونلهاي هوا استفاده ميشه

ضريب اصطكاك(مقاومت) در برابر هوا. ميزان مقاومت اتومبيل در برابر هوا.

اگه میخواین بحث آیرو دینامیک رو ادامه بدیم بد نیست توی یه تاپیک مجزا شروع کنیم
اميرجان اگه بشه خوب ميشه . چون هم من به اطلاعاتم اضافه ميشه هم دوستان .

tatu_lover1366
07-08-2009, 23:40
چون هرچي كمتر باشه كمتر جلو هوا مقاومت ميكنه !!!
شاید من منظور شما رو اشتباه فهمیدم
منظور شما اینه که 206 بیشتر از سمند در مقابل هوا مقاومت مقاومت داره؟

خوب من دروغ كه نميگم .
یکوقت سوتفاهم نشه اصلا منظورم این نیست

rami_hemi
08-08-2009, 08:26
دوستان نصف پستهای این بحث بی خودی و اسپم بودن خب ضریب آیرودینامیک هم بحث خوبی هستش ولی جاش اینجا نیست .
=========================
و دوستی که بقیه رو متهم کرده که نسبت به ماشین خاصی تعصب دارن فعلا من اینجا دوستانی رو میبینم که نسبت به 206 شدیدا متعصب هستن .
بعد از این هر کس بدون دلیل قانع کننده و عقلانی نظر بده از نوع نظرهایی که امیر مشخص کرده حذف میشه پستها .
دلیل نمیشه به قشر خاصی از جامعه اسم گذاشت .هر کس برای انتخابش دلیل باید بگه دلیل عقلانی احساسی قابل قبول نیت.
============================
محمد جان و رضای عزیز شما دو تا از دوستان قدمیی ما هستشن بحث خوب و گرمی هم میکنید ولی خواهشا مدرک و دذلیل معتبر هم برای حرفاتون بگید .در مورد 405 و 206 تنها مرجع نمیتونه ایرانخودرو یا سایتهای داخلی باشن میتونید از سایتهای خارجی هم بگردید که اطلاعاتشون دقیقتر هستش در مورد سمند هم نمیشه دقیقا گفت
چون یک مورد غلت توی صنایع ما هستش که همه چیز رو پنهون میکنن و همیشه اطلاعات ناقص در اختیار مصرف کننده میذارن.
ممنون میشم از هر دوی شما .

tatu_lover1366
08-08-2009, 08:47
تنها مرجع نمیتونه ایرانخودرو یا سایتهای داخلی باشن میتونید از سایتهای خارجی هم بگردید که اطلاعاتشون دقیقتر هستش در مورد سمند هم نمیشه دقیقا گفت

چشم رامین جان حق با شماست
من میگردم در مورد ضریب آیرودینامیک 206 از منابع خرجی اطلاعات جمع میکنم اما منع ایرانی رو چون فکر کنم خلاف قوانین اینجاس نزدم
در هر حال ممنون از تذکرت

rami_hemi
08-08-2009, 09:56
منبع اگه یه انجمن دیگه باشه لینک غیر قانونی هستش ولی میتوی با اصل مطلب رو با ذکر منبع پایین مطلب بگی .
در مورد سایتهای دیگه هیچ منعی وجود نداره فقط انجمنها.
ممنونم رضا جان از توجهتون .