PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای شروع برنامه نویسی

sarukhan
23-06-2009, 22:06
درود دوستان
من قصد دارم واسه دانشگاه IT بخونم و از کامپیوتر هم فقط کار کردن با ویندوز رو بلدم در اصل تخصصی در زمینه کامپیوتر ندارم حالا سوالم از شما اینه که به عنوان پیش زمینه برای رشته ای تی شما فراگیری چه تخصصی(برنامه نویسی) رو پیشنهاد میکنید که تو این چهارده پانزده ماهی که وقت دارم بتونم یاد بگیرم؟
سپاس گزارم

عــــلی
23-06-2009, 22:51
درود دوستان
من قصد دارم واسه دانشگاه IT بخونم و از کامپیوتر هم فقط کار کردن با ویندوز رو بلدم در اصل تخصصی در زمینه کامپیوتر ندارم حالا سوالم از شما اینه که به عنوان پیش زمینه برای رشته ای تی شما فراگیری چه تخصصی(برنامه نویسی) رو پیشنهاد میکنید که تو این چهارده پانزده ماهی که وقت دارم بتونم یاد بگیرم؟
سپاس گزارم

سلام دوست خسته نباشید.
ماشاالله بیشتر برنامه نویسان P30 با زبان های زیادی کار کردن. من زبان ها رو برای یادگیریت به ترتیب زیر بهت معرفی میکنم.

سی شارپ(#C)
ویژوال بیسیک (Visual Basic)
سی پلاس پلاس (++C)

البته همشون باید تحت نت فرم ورک باشن (NET Framework) الان زبان های بالا بهترین زبان های دات نت هستن البته به سی پلاس پلاس دیگه زیاد نمیشه امید داشت چون مایکروسافت فعلاً محکم به سی شارپ و وی بی چسبیده.شما سی شارپ رو تا چهار ماه میتونی یاد بگیری و یه چیزم بگم که سی شارپ باعث میشه که به برنامه نویسی علاقمند بشی و از برنامه نویسی تحت دات نت لذت ببری نمیخوام تعریف کنم چون با هر سه تا زبان بالا کار کردم و تفاوتشونو میدونم.

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما و دوستان برنامه نویس.یا علی:11:.

b3st.programmer
23-06-2009, 23:38
سلام دوست عزیز:
من هم حرف علی جان رو تایید میکنم... یه کسی که در رشته های انفورماتیک درس میخونه و می خواد در آینده هم در کارش موفق باشه.. همیشه اطلاعاتش باید به روز باشه..

الان شاید خیلی از اساتید دانشگاه ها بیان دروس رو با زبان های چرت پاسکال و ... شروع کنند ولی شما اگه با زبان های جدیدتر کار کنی هم از زمانت خوب استفاده کردی هم دیگه بعد از فارغ التحصیلی نمی شینی تازه با زبان های جدید کار کنی...و سریع جذب کار میشی...

به نظر من اشتباه من رو نکن که برید(برای application ها) با VB6.0 شروع کنی سریع برو با ویژوال سی شارپ شروع کن.

ولی مهمتر از همه یادگرفتن تفکر کردن به سبک یک برنامه نویس است... که مهم منطق برنامه نویسی هست بقیه اش یادگرفتن سینتکس هاست...

امیدوارم موفق باشی..:11:

sarukhan
24-06-2009, 14:15
درود دوستان
از جواباتون ممنونم.اگه اموزشگاه خوب سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم.البته خودم زنگ زدم به مجتمع فنی تهران توی نیاوران گفتن دوره #c یک ماه و نیمه ست و شهریه هم 260 هزار تومنه شما جای بهتری سراغ دارید همون حوالی؟
سپاس گزارم

b3st.programmer
24-06-2009, 15:06
به نظر من همون مجتمع فنی عالی هست. درست هست یک مقدار هزینه اش بنظر زیاد می یاد ولی ارزش داره...
راستی قبل از ثبت نام حتما یه مشورتی با مسئول اونجا انجام بدهید و عنوان کنید که تا امروز برنامه نویسی نکردید، که کلاس های پیشرفته ویژوال سی شارپ نباشه(البته معمولا در کلاس ها از پایه شروع می کنند.)