PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظرتون میشه از دوتا پاور برای یک سیستم استفاده کرد ! ؟ !

UNnamed_Boy
23-06-2009, 14:58
سلام .
اساتید محترم یه سوال داشتم :
به نظرتون میشه از دوتا پاور برای یک سیستم استفاده کرد ! ؟ !
دوتا سیستم نسبتآ قدیمی دارم که میخوام روی یکیشون کارت گرافیک جدید نصب کنم که یه مقدار از پاور من بیشتر میشه مصرفش !
در واقع دوتا سیستم اند که یکیشون پاور 530 و یکیشون 480 داره سیستم مورد نظرهم از پردازنده CORE 2 DUO استفاده میکنه و کارت موردنظرهم GTX 275 یا READEON 4850 که مصرفشون با پاور 530 نمیخونه ! میخواسم ببینم میشه از یکی از پاورا برای تامین برق درایو ها و کارت گرافیک و از یکی واسهی برد اصلی استفاده کنم یا نه !
اگه کسی تا حالا امتحان کرده ممنون میشم نتایجشو بهم بده !

mehdy.z
24-06-2009, 12:07
سلام .
دوتا سیستم نسبتآ قدیمی دارم که میخوام روی یکیشون کارت گرافیک جدید نصب کنم که یه مقدار از پاور من بیشتر میشه مصرفش !
در واقع دوتا سیستم اند که یکیشون پاور 530 و یکیشون 480 داره سیستم مورد نظرهم از پردازنده CORE 2 DUO استفاده میکنه و کارت موردنظرهم GTX 275 یا READEON 4850 که مصرفشون با پاور 530 نمیخونه ! میخواسم ببینم میشه از یکی از پاورا برای تامین برق درایو ها و کارت گرافیک و از یکی واسهی برد اصلی استفاده کنم یا نه !
اولا من یکی تا حالا نه شنیدم و نه دیدم اگر هم بشه فکر کنم باید پاورها رو از نظر سخت افزاری دستکاری کنی!!!
ولی اینکه بخوای یه پاور رو برای کارت گرافیک استفاده کنی فکر نکنم اصلا جواب بده چون هر کارت گرافیکی به یه ورودی تغذیه با یه آمپراژ معین احتیاج داره که پاور باید نتونه اون حداقل آمپر رو در یه توان مشخص بهش بده که در اینصورت استفاده از یه پاور ضعیف حتی وقتی که به تنهایی فقط گرافیک رو تغذیه کنه برای یه گرافیک قوی به احتمال زیاد جواب نمیده....

Behrouz_se60
25-06-2009, 21:39
بله میشه ولی مهندس عمرانی میگن درست نیست این کار انجام بشه چون به دستگاه آسیب می رسونه اگه میخواهی باید از تبدیل ATX استفاده کنی برو تو فروم سخت افزار بگرد پیدا کن من هم خوندم ولی نمیدونم کجا؟
این کار انجام شدنی است ولی چون ورژن 2 به بالا هست به فرکانس ولت برای روشن کردن پاور فوق العاده حساس است دستگاه آسیب می بینه

alborz_k
25-06-2009, 22:01
سلام .
سلام. به صورت آزمایشگاهی می شه این کار رو انجام داد ولی برای سیستم خودت و بلند مدت این کار سخته و ریسکش زیاده ، شما باید فیش ها رو با دقت تنظیم کنی و مکانیزمی قرار بدی که دو پاور با هم روشن و خاموش بشن ، چون اگه اختلاف زمانی وجود داشته باشه ، باعث آُیب جدی به قطعات می شه !! در کل کار درستی نیست و من نشنیدم که تا حالا کسی انجامش داده باشه ! این رو هم بگم که اگه می شد 2 تا پاور رو در یک سیستم به کار برد ، اون وقت دیگه کسی 200000 تومان پول واسه یک پاور 1000 وات نمی داد و با 100000 تومان ، 2 تا 500 وات می گرفت!!

Behrouz_se60
26-06-2009, 01:32
پیدا کردم این هم لینکش بخون چی نوشته .کامل.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خط فاصله را پاک کنید

mehdy.z
26-06-2009, 02:32
بابا دوستان گفتم که ایشون اگر هم بتونند این دو پاور رو با هم کاملا همزمان کنند(خیلی مهمه حتی چند میلی ثانیه اختلاف زمانی بین دو پاور می تونه براحتی حداقل چیپست شمالی مادربورد رو بسوزونه:18:) اصلا هیچ کدوم از این پاورها نمی تونند آمپراژ مورد نیاز gtx 275 رو تامین کنند و به احتمال زیاد این کارت در full load دچار کمبود تغذیه میشه...

UNnamed_Boy
26-06-2009, 16:26
سلام .
از Behrouz_se60 خیلی متشکرم !
شما هم میتونید یه نگاهی بندازید ! از ممکن بوده ممکنه ! به محظ اینکه فرصت کنم حتمآ به صورت ازمایشگاهی این کارو میکنم ! سعی میکنم نتیجشو واسه دوستان روی سایت قرار بدم !
متشکر.