PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عشق های مثلثی

mohsensoft
22-06-2009, 23:37
سلام
آقا من موندم چرا توی فیلم های ایرانی (چه تلویزیون و چه سینما) چه علاقه ای به این عشق های چند قطبی هست؟
اکثرا هم دو تا زن تو زندگی یه مرد هستن
البته عکس این قضیه به خاطر یه سری محدودیت ها نمیتونه تو سریال های ایرانی اتفاق بیفته
آیا اینا دیگه حالشون از این موضوعات تکراری به هم نمیخوره؟

piremard
23-06-2009, 09:53
های
"عشق مثلثی" که داستان نیست ، بعد بتونیم در مورد تکراری بودن یا نبودنش بحث کنیم . این تنها یک غالبه . اگر فیلمنامه نویس توانایی داشته باشه می تونه از این غالب یک داستان بسیار جذاب و کاملا منحصر بفرد در بیاره . مثلا غالب سینمای "سرقت از بانک "یا ...

اونچیزی که این میان باعث شبه تکراری بودن هست ، اینکه فیلمنامه محوریست . یعنی کل داستان گرد یک اپیسود کوتاه می گرده که فقط به حواشی اون آب و رنگ بیشتری داده شده . بعد از یک داستان چند سطری یک کتابچه فیلمنامه در می آد . موقع فیلمبرداری هم فیلمساز اینقدر این سکاسنها رو کش دار می کنه تا نفس تماشا گر در بیاد !

mohsensoft
23-06-2009, 10:05
واقعا جالب بود
من برداشت خودمو گفتم
اما شما تخصصی جواب دادید.متشکرم

taghi_ramzi
23-06-2009, 10:33
تو ایران هم این رو به بدترین شکل ممکن اجرا میکنن
چون نمیشه اکشن خاصی رو در این ارتباط نشون داد،معمولا فیلمها تبدیل به نمایشنامه های رادیویی میشن
یعنی شما حتی تلویزیون رو هم نبینی میتونی دقیق جزییات فیلم رو دنبال کنی و چیزی رو از دست ندی.
حتی فیلمی مثل حضرت یوسف رو هم اینطوری اجرا کرده بودن! 90 درصدش رو شما میتونستی بدون دیدن تصویر کاملا متوجه بشی.

mohsensoft
23-06-2009, 10:47
تو ایران هم این رو به بدترین شکل ممکن اجرا میکنن
چون نمیشه اکشن خاصی رو در این ارتباط نشون داد،معمولا فیلمها تبدیل به نمایشنامه های رادیویی میشن
یعنی شما حتی تلویزیون رو هم نبینی میتونی دقیق جزییات فیلم رو دنبال کنی و چیزی رو از دست ندی.
حتی فیلمی مثل حضرت یوسف رو هم اینطوری اجرا کرده بودن! 90 درصدش رو شما میتونستی بدون دیدن تصویر کاملا متوجه بشی.
دقیقا
تا وقتی هم که محدودیت ها برداشته نشه همین آش و همین کاسه ست
ولی در کل این عشق های چند نفره دیگه یه موضوع نخ نما شده
توی هر فیلمی هم هست