PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسي مهمترين معيارهاي انتخاب نوت بوك از نظر شما

H@mid-Vista
22-06-2009, 16:14
به نظر شما مهمترين معيارهاي انتخاب نوت بوك چيست؟

مواردي كه به نظر من ميرسه اينهاست:

1-قيمت: مهمترين معيار تعيين كننده دامنه انتخاب است. نوت بوكهاي زير 700 هزار تومان عمومي و بين 700 تا 1.8 ميليون متوسط و بالاي 1.8 نوت بوكهاي خاص هستند. (البته اعداد بر اساس دلار بود و تبديل كردم)

2-سي پي يوك بين اي ام دي و اينتل به نظر ميرسه حرارتزايي اي ام دي بيشتر و مصرف باطري بيشتري داره ولي ارزونتره. انتخاب با شماست. اينتل مدلهاي سلرون،دوال كور و كورتو دو را داره و اي ام دي در واقع سمپرون (مشابه سلرون) و توريون كه مشابه دوال كور هست. به نظر من بهتره روي اينتل فكر كنين.
سلرون كه كلا" تعطيه ولي خيلي ارزون درمياد و بهتره اصلا طرف سلرون نرين. دوال كور از كور تو دو ارزونتر و كم كاراتر هست ولي اختلاف كاراييشون به اندازه قيمتشون نيست. اختلاف كورتو دو و دوال كور بيشتر در مصرف باطري و حرارتزايي است كه در مورد دوال كور بيشتر هست. پس اگه پول كافي دارين كور تو دو باشه واي اگه دوال كور هم بود خيلي چيزي از دست ندادين.

3-ميزان كچ: مهمترين چيز در سي پي يو ميزان كچ هست و كارايي را خيلي عوض مي كنه كه به خصوص در مورد نرم افزارهاي مهندسي سنگين و گيمها خيلي مهمه. كچ الان بين 1 تا 6 مگ هست. هر چه بيبشتر بهتر و خيلي هم گرونتر. اگه كاراتون روزمره و ساده است (مثل افيس و نت و فيلم) روي يك دوال كور كه يك مگ كچ داره فكر كنين كه پول كمتري خرج كنين. اما اگه محاسبات سنگين و يا گيم دارين روي يك سي پي يو با كچ 6 مگ فكر كنين.

4-باس كلي سيستم: مهمترين چيز در مورد سرعت نوت بوك باس كلي سيستم هست و اگه مناسب نباشه با قطعات تاپ هم خوب كار نمي كنه. الان اقلا" باس 800 لازمهو بهتره اقلا" 1066 باشه. باسهاي 533 و 667 منسوخ شده هستن و اگه ديدين باس نوت بوك 533 و 667 هست علامت بدي هست و معناش كندي در اجراي ويندوز و نرم افرارهاست.

5-ميزان رم: رم بهتره با باس 800 به بالا باشه و حداقل 2 گيگ باشه و اگه امكان داره تا 4 گيگ مناسبه. دقت كنين براي نوت بوكهاي با رم بالا اگه سيستم عامل 32 بيت نصب كنين بيش از 3 گيگ رم شناخته نميشه. پس اگه رم بيشتري نياز دارين بايد ويندوز نسخه 64 بيت نصب كنين.

6-ميزان حجم هارد: هاردها از دو مدل 5400 دور و 7200 هستن كه اغلب 5400 هستن. بهتره كه هارد از نوع ساتا و با حجم بالاي 160 گيگ باشه. هر چه بيشتر گرونترو بهتر...

7-مانيتور: مانيتور بزرگرتر ديد بهتري داره ولي باطري زود تموم مي كنه و وزن كلي نوت بوك هم ميره بالا. اما اگه هدفتون نصب نرم افزارهي داراي تول بارهاي زياد هست اقلا بايد 15 اينچ باشه. نوت بوكهاي 17 اينچ عملا دسك تاپن و خيلي سنگين:31: و نوت بوكهاي 13 اينچ خيلي سبك و بهترين قابليت حمل را دارن.
به نظر من 14 و 15 بهترين هستن. بهتره كه مانيتور از نوع ال اي دي LED باشه كه كه مصرف باطري كمتر و كيفيت تصوير بهتره.

8-امكانات جانبي: بلوتوث، وايرلس، وب كم، اچ دي ام آي، 1394 و ....

9-باطري: باطري 4 سلولي به غير از 13 اينچها اصلا توصيه نميشه و بهتره اقلا 6 سلولي باشه. باطري هاي 9 سلولي دوام شارژ بهتري دارن ولي سنگينترن و گرونتر

10-سيستم عامل نصب شده: در اغلب كشورها ويندوز قانوني مهمه ولي براي ما پرداخت پول بابت ويندوز به نظر من اقتصادي نيستو بهتره با داس و يا لينوكس بخرين.

11-رنگ و برند و ....

12-- گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مناسب

نظرات دوستان به تدريج اضافه خواهد شد

scorpion818
22-06-2009, 16:45
جالب بود استفاده کردیم البته چند تا نکته به نظرم رسید:
در مورد میزان رمی که ویندوز ساپورت می کنه این 3 گیگ فقط برای ویستا 32 بیته و در مورد XP که 32 بیت باشه مشکلی نیست.
در مورد سیستم عامل هم همون اختلاف نظر قبلی رو با هم داریم! نظر من اینه که می ارزه آدم لپ تاپ رو با سیستم عامل بخره چون قیمتش اون قدر فرق نمی کنه و در ضمن درسته که توی کشور ما کپی رایت وجود نداره ولی ما تا اونجایی که می تونیم باید سعی کنیم کپی رایت رو رعایت کنیم.

scorpion818
22-06-2009, 16:46
راستی یه مورد رو می خواستم به مواردتون اضافه کنم:
12- گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مناسب

H@mid-Vista
22-06-2009, 17:44
جالب بود استفاده کردیم البته چند تا نکته به نظرم رسید:
در مورد میزان رمی که ویندوز ساپورت می کنه این 3 گیگ فقط برای ویستا 32 بیته و در مورد XP که 32 بیت باشه مشکلی نیست.

از شما بعيده!!!
من شما رو دوست دارم اسكورپيون جان :31:
من نمي دونم اين حرفها را چه كسي به شما مي زنه :20:

اما مي تونين برين در مدارك ميكروسافت ببينين كه هيچ سيستم عامل 32 بيتي بيش از 3 گيگ نمي تونه بشناسه جون امكان ادرس دهي نداره
ممكنه اكس پي بشناسه ولي نمي تونه ادرس دهي و استفاده كنه :46:

scorpion818
22-06-2009, 19:30
از شما بعيده!!!
من شما رو دوست دارم اسكورپيون جان :31:
من نمي دونم اين حرفها را چه كسي به شما مي زنه :20:
ای ول حااااال کردم!:31::10:
اینجا رو یه نگاهی بکن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
گفته XP Proffessional و Server 2003 تا 4 گیگ ساپورت می کنن.

H@mid-Vista
22-06-2009, 20:28
ای ول حااااال کردم!:31::10:
اینجا رو یه نگاهی بکن:

گفته XP Proffessional و Server 2003 تا 4 گیگ ساپورت می کنن.

من يك مدركي دارم در خصوص عدم كارايي نوت بوكهاي دل استوديو اكس پي اس
بگم؟ :31:

scorpion818
22-06-2009, 21:22
:31::31::31::31::31::10:

amir_rahmani
22-06-2009, 21:30
برای من گارانتی و نام برند از همه چی مهم تر است

mh.attari
24-06-2009, 15:41
بگو عزیزم چرا نگی

C. Breezy
24-06-2009, 15:47
من الان پای یک عدد لپ تاپ هستم و چشمام داره از حدقه در میاد :31:
واقعا بد دردیه ، تا موقعی که دچارش نشی نمی فهمی !
مانیتور بزرگ یک نعمت الهی هست ... D:

mh.attari
24-06-2009, 15:55
من الان پای یک عدد لپ تاپ هستم و چشمام داره از حدقه در میاد :31:
واقعا بد دردیه ، تا موقعی که دچارش نشی نمی فهمی !
مانیتور بزرگ یک نعمت الهی هست ... D:

چند اینچه؟

H@mid-Vista
25-06-2009, 19:41
به این تاپیك هم سر بزنین
درصورتیكه امكان داره مشاركت هم كنین: