PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه تشخیص پیکسل سوخته در مانیتورهای LCD ؟

aliaskon
22-06-2009, 01:43
چطور میتوانیم پیکسلهای سوخته ( اعم از پیکسل خاموش یا روشن ) را هنگام خرید مانیتور تشخیص دهیم ؟؟؟

دوستانی که واردند با پاسخ کامل به این سوال کمک بزرگی به امثال من می کنند .

sltavakoli
22-06-2009, 01:57
خوب پیکسل سوخته سوخته دیگه.

یعنی درست کار نمیکنه.

هنگام خرید که نمیتونید.

اما وقتی خریدید بیاریدش خونه و رزولیشن رو تا اخر ببرید بالا.بعد یه صفحه ی کاملا سیاه رو روی مانیتور FullScreen کنید ببینید همه

جای مانیتور روشنه و مثلا یه تقطه ی ریز سیاه جایی نیست.

یعد همین کار رو با یه تصویر سیاه انجام بدید.

همین.

D o l f i n
09-07-2009, 16:49
نرم افزاری واسه شناسایی هست یا نه من یه مانیتور ال جی مدل w2284f دارم الان حدود یه ماهه یه نقطه ریز افتاده رو مانیتور حتی در حالت خاموش بودن هم دیده میشه حالا اگه نرم افزاری باشه که دقیق معلوم کنه خوبه

M659
09-07-2009, 17:46
بهترین راه در هنگام خرید استفاده از یک نرم افزار ساده مثل dead pixel locator هستش که لینکش رو میذارم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

D o l f i n
09-07-2009, 21:25
من این نرم افزار رو اجرا کردم و همون نقطه هستش هیچ راهی داره باید با هاش بسازم دیگه درسته؟

mf.designing
09-07-2009, 21:43
ولی به نظرم ماجرای پیکسل سوحته با نگاه جز به جز دقیق تر مشخص میشه و البته آدم کور رنگی پیدا میکنه !

M659
09-07-2009, 22:11
نرم افزاری واسه شناسایی هست یا نه من یه مانیتور ال جی مدل w2284f دارم الان حدود یه ماهه یه نقطه ریز افتاده رو مانیتور حتی در حالت خاموش بودن هم دیده میشه حالا اگه نرم افزاری باشه که دقیق معلوم کنه خوبه

دوست عزیز به نظر من اون یک ذره ی غبار هستش نه پیکسل سوخته:31: برای اینکه من شاید ده ها بار اشتباهی فکر کردم پیکسل سوخته هستش ولی هر بار که یک دونه پیدا میکنم فوری با دستمال عینک (micro fiber) روش میکشم تا مطمئن بشم، به شما هم حتما توصیه میکنم هنگام خرید این قدر که دقت دارید پیکسل سوخته پیدا کنید این قدر هم دقت داشته باشین که فروشنده بدبخت رو مچل نکنین:31:

پیکسل های رنگی رو میشه یک کاری کرد ولی پیکسل های مشکی و سفید رو نه. در ضمن پیکسل سوخته وقتی صفحه خاموشه معنی نداره....

avecina.ir
09-07-2009, 22:40
سلامم.. مارک و مدلش و مدتی که تحویل گرفتی را نگفتی

چطور میتوانیم پیکسلهای سوخته ( اعم از پیکسل خاموش یا روشن ) را هنگام خرید مانیتور تشخیص دهیم ؟؟؟

دوستانی که واردند با پاسخ کامل به این سوال کمک بزرگی به امثال من می کنند .
عزیز دل پیکسل مرده یعنی سیاه علاجی نداره ولی پیکسل Stuck یعنی روشن رنگی علاج داره>>
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پیکسلها هم یجور ترانزیستور هستن.. میبینی یه وقت افتادن توووی حالت روشن دائمی به یه رنگ که این خیلی ناجور نیستش.. یوقت میوفتن تووی حالت خاموش دائمی یعنی سیاه.البته یوقتایی ممکنه کریستال مایع TFT LCDدرست توزیع نشده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی فروشنده ها نمذارن نمایشگر ره تست کنی پس باید بدشانس باشی با پیکسل معیوب تحویل بگیری.. تووی دفترچش نوشته باچند تا پیکسل معیوب گارانتی را شامل میشه میدی یدونه دیگه میگیری ولی با یه دو تا پیکسل باید مدارا کنی..

D o l f i n
10-07-2009, 22:03
دوست عزیز به نظر من اون یک ذره ی غبار هستش نه پیکسل سوخته:31: برای اینکه من شاید ده ها بار اشتباهی فکر کردم پیکسل سوخته هستش ولی هر بار که یک دونه پیدا میکنم فوری با دستمال عینک (micro fiber) روش میکشم تا مطمئن بشم، به شما هم حتما توصیه میکنم هنگام خرید این قدر که دقت دارید پیکسل سوخته پیدا کنید این قدر هم دقت داشته باشین که فروشنده بدبخت رو مچل نکنین:31:

پیکسل های رنگی رو میشه یک کاری کرد ولی پیکسل های مشکی و سفید رو نه. در ضمن پیکسل سوخته وقتی صفحه خاموشه معنی نداره....
جدی بعد این همه سال آدم نباید این اشتباه روانجام بده ولی اعتراف میکنم هر چی بود مجبور شدم با الکل(شیشه پاکن) پاکش کنم چون اصلا پاک نمیشد اونم اونقدر روش کشیدم که گفتم اگرم پیکسل نسوخته باشه الانه که بسوزه
ممنون:11:

M659
11-07-2009, 12:38
جدی بعد این همه سال آدم نباید این اشتباه روانجام بده ولی اعتراف میکنم هر چی بود مجبور شدم با الکل(شیشه پاکن) پاکش کنم چون اصلا پاک نمیشد اونم اونقدر روش کشیدم که گفتم اگرم پیکسل نسوخته باشه الانه که بسوزه

پیش میاد:31:
فقط توصیه به همه ی LCD دارها ، هرگز از مایع های حاوی الکل استفاده نکنید... میتونه باعث آسیب های جدی بشه... من خودم یک مایع تمیزکننده مخصوص عینک تهیه کردم که فقط با پارچه micro fiber آغشته به اون پاک میکنم. اگر هم از الکل استفاده می کنین حتما حداقل با آب مقطر مخلوط کنید (نسبت 50-50 )

aab_09
19-04-2010, 09:45
بهترين روش براي تشخيص روشن كردن دستگاه در محيط كاملا تاريك (مثلا شب يا محيط بدون نور) مي باشد و بعدش در صفحه سياه (مثلا در حالت اتصال به رايانه يا هر چيز ديگه) دنبال نقاط رنگي (سفيد، آبي، سبزو از همه بدتر قرمز) باشيد. حالا مي مونه تشخيص پيكسل سوخته به رنگ سياه كه كافيه همون مرحله را با رنگ سفيد يا آبي امتحان كنيد.

alilosting
10-05-2010, 15:18

بنده شخصل IQ شما رو تحسين ميكنم
در هر حال اگه اين مشكل پيش اومد زنگ بزن ماديران خدمات 2 ساعته مياد سريع يا درستش ميكنه يا يه مانيتور بهت ميده تا اينو ببزه عوض كنه برات