PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا ریو اینقدر کم هست؟

armin_software
21-06-2009, 01:15
سلام
چرا ریو اینقدر کم هست؟

mohammadreZa
21-06-2009, 02:04
یه نمه بی ریخته
در حد پرایده کلا چرا باید 5 تومن بیشتر بالاش داد؟

armin_software
21-06-2009, 02:05
فکر نمی کنم به قیافه ربطی داشته باشه!
چرا در حد پرایده؟

steps
21-06-2009, 02:25
به خاطر قیمت بالا نسبت به امکانات

armin_software
21-06-2009, 13:20
مگه امکانات ریو چیه؟

pooyaabi
21-06-2009, 13:47
مگه امکانات ریو چیه؟

موتور 1500
abs و ایر بگ نداره
برای رانندگی طولانی صندلی هاش خسته کنندس ( عموم ریو داشت)
اما خوب 16 سوپاپ هست و تو سر بالایی هم کم نمیاره

D r i v e r
21-06-2009, 14:05
برای هر سوال یه تاپیک!!!
چرا؟؟
به خدا سرچ رو برای اینطور موقع ها گذاشتن
بارها و بارها در مورد امکانات ریو در انجمن اتومبیل صحبت شده
اینطور که میگن در حد پراید هم نیست
ماشین خوبی هم هست
سيستم تهويه مطبوع ، سيستم قفل مركزي ، شيشه بالابر برقی درب هاي جلو و عقب ، شيشه ها رنگي ،آنتن ثابت روی سقف ، دورسنج موتور ،----- جلوگیری از آلاینده های تبخیری ، گرم كن شيشه عقب ، سیستم رادیو + (CD Player(MP3 ، ساعت دیجیتال ، کمربند ایمنی صندلیهاي جلو و عقب ، آینه هاي جانبي قابل تنظیم از داخل ، برف پاک کن دو سرعته جلو با تایمر قابل تنظیم ، صندلی های جلو قابل تنظیم ، درب بازکن صندوق عقب از داخل ، سیستم تغذیه سوخت انژکتوری ، فرمان هیدرولیک ، سیستم ترمز ABS (آپشنال) ، سيستم ضد سرقت (Immobilizer) ، پروژكتور جلو(آپشنال) ، گيربكس اتوماتيك (آپشنال) ، ايربگ راننده و سرنشين جلو (آپشنال)
میبینی که امکانات یه ماشین معمولی رو داره
حجم موتور : 1493 سی سی
قدرت موتور : 97 اسب بخار
گشتاور هم : 135 نیتون بر متر
از نظر موتوری هم ماشین قابل قبولی هست
بقیش دیگه بر میگرده به مردم و باور ها و اعتقاد هاشون که چرا 405 و 206 و l90 میخرن ولی ریو نمیخرن

p30boy.s
21-06-2009, 14:30
سلام
چرا ریو اینقدر کم هست؟

چون از لحاظ موتوری فرق چندانی با پراید نیکنه:دی
قیافه هم که دوستان گفتن
امکانات هم یختی:دی

armin_software
21-06-2009, 14:47
برای هر سوال یه تاپیک!!!
چرا؟؟
ماشین خوبی هم هست
سيستم تهويه مطبوع ، سيستم قفل مركزي ، شيشه بالابر برقی درب هاي جلو و عقب ، شيشه ها رنگي ،آنتن ثابت روی سقف ، دورسنج موتور ،----- جلوگیری از آلاینده های تبخیری ، گرم كن شيشه عقب ، سیستم رادیو + (CD Player(MP3 ، ساعت دیجیتال ، کمربند ایمنی صندلیهاي جلو و عقب ، آینه هاي جانبي قابل تنظیم از داخل ، برف پاک کن دو سرعته جلو با تایمر قابل تنظیم ، صندلی های جلو قابل تنظیم ، درب بازکن صندوق عقب از داخل ، سیستم تغذیه سوخت انژکتوری ، فرمان هیدرولیک ، سیستم ترمز ABS (آپشنال) ، سيستم ضد سرقت (Immobilizer) ، پروژكتور جلو(آپشنال) ، گيربكس اتوماتيك (آپشنال) ، ايربگ راننده و سرنشين جلو (آپشنال)
بقیش دیگه بر میگرده به مردم و باور ها و اعتقاد هاشون که چرا 405 و 206 و l90 میخرن ولی ریو نمیخرن
ولی این هایی که گفتی درسته یک ماشین معمولی هست ولی قیمت اون چی؟!
12 تا!
زیاد نیست؟!

D r i v e r
21-06-2009, 15:35
ولی این هایی که گفتی درسته یک ماشین معمولی هست ولی قیمت اون چی؟!
12 تا!
زیاد نیست؟!
فکر کنم قیمتش چیزی حدود 13 تومن باشه
405 هم با همین قیمت عرضه میشه
در مورد زیاد بودن هم بستگی به شخص خریدار داره که از ریو خوشش بیاد یا نیاد
ولی ریو ماشین خوبیه و سواری خوبی هم میده

s-b
21-06-2009, 15:42
صدای زیاد در اتاق
تکنولوژی کیا هست
زشته

armin_software
21-06-2009, 15:51
قطعات ریو گرونه؟
من شنیدم میگن بدنه ی ضعیفی داره!

matin_vv
21-06-2009, 18:11
چون از لحاظ موتوری فرق چندانی با پراید نیکنه:دی
قیافه هم که دوستان گفتن
امکانات هم یختی:دی

ببخشيد! موتور ريو 97 اسب قدرت داره، موتور پرايد 55-60 تا! چطور ميگيد كه زياد فرقي نميكنه؟
اتفاقاً ريو ماشين خوبيه، من كه دور و ور هركسي رو ديدم خيلي راضي بوده ازش.

قطعات ریو گرونه؟
من شنیدم میگن بدنه ی ضعیفی داره!

قطعات ريو نسبت به ماشيناي هم قيمتش به جز 405، فوق ‌العاده از نظر قيمت مناسبه.
توي بدنه‌اش از تسمه‌هاي فولادي استفاده شده، و بدنه‌اش هم خيلي قويه.
يه تاپيكي هست به اسم ريو چطور ماشينيه! اگه اشتباه نكنم، يه سرچ كنيد، خيلي كمك ميكنه.

M O B I N
21-06-2009, 22:30
ریو ماشینی هست که به قول دوستمون صدای زیادی داخل ماشین میاد ولی با انداختن کارپت درست میشه فکر کنم علت اصلیش اینه که قیمت اون با بعضی از ماشین های یکی هست و مردم بیشتر پژو و از این قبیل میخرن تا ریو !!! فضای کم برای راننده هم شاید دلیلشه!!!و اونطوری که من شنیدم ABS و ایربک هم نداره!!!!

armin_software
22-06-2009, 01:48
من شنیدم که سایپا کم تولید می کنه؟
درسته؟

MoHaMaD ZaNd
22-06-2009, 10:37
ما كه تا حالا ريو نداشتيم كه در موردش نظر بدم . ولي يكي از پسر عمه هام داشت وقتي نشستم توش سواريش خوب بود .
ولي با اين امكانات فكر نكنم 13 تومن بيارزه .
در ضمن بروجرد هم ريو پره پره !!!

steps
22-06-2009, 11:09
من میگم 12 میلیون ارزش نداره ومیشه با این پول یه تندر گرفت با امکانت بیشتر ریو تنها به نظر من زیبایی داره با موتور قوی

armin_software
22-06-2009, 14:02
اگر ریو abs و airbag داشت ارزش خرید داشت ولی به نظر من که امکاناتش پایینه!
مدل اتوماتش چه جوریه؟

s-b
22-06-2009, 22:12
ریو رو به هیچ وجه نمیشه صداشو کم کرد بیخودی اذهان عمومی را منحرف نکنید ریو از لحاظ طراحی بدنه خیلی ضعف داره

armin_software
22-06-2009, 23:22
من یه جا شنیدم طراحی ساختاری بدنش خیلی بده!
و از بدنه ی ضعیفی برخورداره!

MoHaMaD ZaNd
23-06-2009, 01:20
من میگم 12 میلیون ارزش نداره ومیشه با این پول یه تندر گرفت با امکانت بیشتر ریو تنها به نظر من زیبایی داره با موتور قوی
خوب دوست من اگه بخواي با تندر مقايسش كني بازم توي موتور عين ال 90 هست . پس در اين ممورد هم باز ارزش خريد نداره !!!

mkhavari2000
27-06-2009, 22:42
خوب دوست من اگه بخواي با تندر مقايسش كني بازم توي موتور عين ال 90 هست . پس در اين ممورد هم باز ارزش خريد نداره !!!

در بار تندر اصلا ارزش خرید نداره
مطئن نیستم اما فکر میکنم یه جا خوندم که صف تا صدش کمتر از تندر هست
جادار بودن تندر میارزه به ریو
کم صدا بودن تندر هم...
استحکام تندر به نسبت ریو که بدنه خیلی ضعیف تری داره
امکانات بیشتر تندر هم که مشخصه

s-b
27-06-2009, 22:49
در بار تندر اصلا ارزش خرید نداره
مطئن نیستم اما فکر میکنم یه جا خوندم که صف تا صدش کمتر از تندر هست
جادار بودن تندر میارزه به ریو
کم صدا بودن تندر هم...
استحکام تندر به نسبت ریو که بدنه خیلی ضعیف تری داره
امکانات بیشتر تندر هم که مشخصه
از لحاظ کیفیت هم تندر خیلی بهتره

pertican
03-08-2009, 18:41
ببينيد دوستان
هميشه ما نبايد به هر چيزي تعصب نشون بديم.
نبايد عقلمون به چشممون باشه
405 و 206 مال عهد تيرکمون شاه هستند(پلت فرم قديمي)اما مردم چون مي بينن هر چي زياده از اون مي خرن
در صورتي که بايد سال ساخت و تکنولوژي را در نظر گرفت
با مشخصات موجود در ريو و ساير اتومبيل هاي هم قيمت من ريو رو به چند دليل ترجيح مي دم
1- شتاب بالا
2- مصرف و استهلاک پايين
3- بروز بودن تکنولوژي 2005
4- قيمت قطعات پايين تر نسبت به لوگان(مثلا پلوس هاي عقب ريو 150 اما لوگان 370 و ...)
5- تو ايران به نظرم فقط ماشين کره اي چون فرانسوي ها نامردند. خوبن خوبن خوب اما اگه خراب شد ميشن سرطان که تا 2-3 ميليون خرجش نکني ماشين نمي شن

در مورد آخر من تجربه يه لشگر 206 رو دارم ،هزينه هاي خرابي بسيار بالا داره که اصلا براي طبقه متوسط به صرفه و منطقي نيست

rami_hemi
04-08-2009, 16:51
دوستانی که نظر میدن دلیل بیارن مثل pertican عزیز که دقیق و فنی توضیح دادن
تعصب توی نظرات رو به کمترین حد برسونید
یه چیز دیگه کسایی که میگن طراحی ریو ضعیفه در وقابل رقیب اصلیش یعنی 405 یه ضعف طراحی بگن .و یه طرح مدرن و به روز توی طرح 4054 به من نشون بدن .

BBNHFAK
04-08-2009, 18:14
خب نسبت به تندر که تقریبا کاملا بازنده فقط از نظر طراحی عمومی (تخصصی رو نمیدونم) قشنگه
البته درباره تکنولوژی ساخت هم گرچه 405 خیلی قدیمیه ولی ال 90 که تقریبا در همون سال ها ساخته شده با تکنولوژی فرانسوی
به هر حال اگر از همه لحاظ ریو نسبت به رقبا برتری داشت باز هم به خاطر کره ای بودن از فروشش کم می شد حالا که ABS هم نداره و در کل شاید به جز قیافه تندر به ریو و 405 برتری داشته باشه

mdmehry
18-08-2009, 12:35
ببينيد دوستان
405 و 206 مال عهد تيرکمون شاه هستند(پلت فرم قديمي)اما مردم چون مي بينن هر چي زياده از اون مي خرن
با مشخصات موجود در ريو و ساير اتومبيل هاي هم قيمت من ريو رو به چند دليل ترجيح مي دم
1- شتاب بالا
2- مصرف و استهلاک پايين
4- قيمت قطعات پايين تر نسبت به لوگان(مثلا پلوس هاي عقب ريو 150 اما لوگان 370 و ...)
5- تو ايران به نظرم فقط ماشين کره اي چون فرانسوي ها نامردند. خوبن خوبن خوب اما اگه خراب شد ميشن سرطان که تا 2-3 ميليون خرجش نکني ماشين نمي شن

در مورد آخر من تجربه يه لشگر 206 رو دارم ،هزينه هاي خرابي بسيار بالا داره که اصلا براي طبقه متوسط به صرفه و منطقي نيست
تمام مطالب بالا رو من تایید میکنم فقط یه چیز میمونه اون هم صدا داخل اتاق زیاد هست که فکر کنم برای خیلیها مهم باشه که داخل ماشینشون صدا نیاد مخصوصا با وضع اسفبار جاده های ایران

DJ POLESTAR
20-08-2009, 18:25
ببينيد دوستان
1- شتاب بالا
2- مصرف و استهلاک پايين

با احترام به پست شما دوست عزیز
ولی من موافق نیستم!
چون شرکتهای خودروسازی ایران تکنولوژی سرشون نمیشه همین 405 بیچاره چقدر سانسور شده!؟ آره سانسور شده و حالا دارن مدل اصلی 405 رو میدن بیرون بنام SLX :41: و میگن خودمون درست کردیم!
شما میگین شتاب بالا مگه 405 شتابش کمه؟ خیلی هم سرتره و.... هنوزم که هنوزه همه ازش راضی هستن و دارن حالشو میبرن.بنظر من هنوز هم 405 از خیلی از ماشینهای درپید امروزی سرتره!

ghahremanimehdi
20-08-2009, 20:24

خیر عزیزم . موتور تندر قویتر هست و شتابش هم از ریو بهتر هست. در ماشینهای زیر 20 میلیون تنها ماشینی که از نظر موتور بهتر از تندر هست ، 206 تیپ 5 و 6 و V8و V9 هست(که البته قیمتشون از تندر خیلی بیشتره).

NINTENDO_DS
22-08-2009, 14:31
خب نسبت به تندر که تقریبا کاملا بازنده فقط از نظر طراحی عمومی (تخصصی رو نمیدونم) قشنگه
البته درباره تکنولوژی ساخت هم گرچه 405 خیلی قدیمیه ولی ال 90 که تقریبا در همون سال ها ساخته شده با تکنولوژی فرانسوی
به هر حال اگر از همه لحاظ ریو نسبت به رقبا برتری داشت باز هم به خاطر کره ای بودن از فروشش کم می شد حالا که ABS هم نداره و در کل شاید به جز قیافه تندر به ریو و 405 برتری داشته باشه

اولا که ال 90 ساخت فرانسه نیست و ساخت رومانی هست پس در اینجا ماشین کره ای بهتره
دوم اینکه ال 90 تیپ 2 باید بخرین تا امکاناتش به پای ریو برسه
سوم اینکه طراحی ال 90 خیلی ضعیفه و واسه همین هیچ کشوری جز ایران و رومانی ازش استفاده نمی کنند.
چهارم اینکه خود پارس خودرویی ها هم می گن ریو بهتر از ال 90 هست (اینو زمانی که میخواستم ماشین بخرم پرسیدم و طرف گفت 206 که نخر چون اکثر قطعاتش ایرانیه ال 90 هم قطعاتش گرونه و مصرف زیاد بنزین داره) واسه همین ریو گرفتم

جالب تر اینجاست که فرانسوی ها وقتی میفهمن ما هنوز 405 استفاده می کنیم ما رو مسخره می کنن
من خودم باهاشون حرف زدم و وقتی گفتم 405 استفاده می کنیم گفت شماها خیلی بدبختین که ماشین 30 سال پیش رو پول میدین میخرین

mkhavari2000
22-08-2009, 17:55
سوم اینکه طراحی ال 90 خیلی ضعیفه و واسه همین هیچ کشوری جز ایران و رومانی ازش استفاده نمی کنند.
ال 90 هم قطعاتش گرونه و مصرف زیاد بنزین داره) واسه همین ریو گرفتم

فکر میکنم شما باید یه مقدار مطالعه ات رو بیشتر کنی

armin_software
23-08-2009, 14:16
NINTENDO_DS اشتباه نکن که لوگان از موتور خیلی خوبی برخورداره و در بین ماشین های هم قیمتش (405 206 ریو) از همه بهتره!

SAJJAD@405
23-08-2009, 23:32
NINTENDO_DS اشتباه نکن که لوگان از موتور خیلی خوبی برخورداره و در بین ماشین های هم قیمتش (405 206 ریو) از همه بهتره!

قبول دارم با اينكه روي 405 تعصب دارم ولي L90 واقعا يه ماشين خوش فرمونو عاليه
ولي بايد با قيافش كنار بياي! و يه ارتفاع كوچيكم بزني
من خودم هر جا ميشينم فقط از هندلينگ 405 ميگم ولي L90 واقعا خوبه :46:

راستي شما كه مي گي ريو يه بار از عقب ماشين خم شو زيرشو نگاه كن ! اين ماشين زيربنديش خيلي پايينه و توي اين خيابوناي صاف تهران يه حال اصاصي به جيب صاحبش ميده (البته بعد از مدتي) :41:

damnit
25-08-2009, 12:08
برای هر سوال یه تاپیک!!!
چرا؟؟
ماشین خوبی هم هست

میگن صدای چرخ رو به داخل ماشین تو سرعت های بالا انتقال میده ( نقص فنی!)

NINTENDO_DS
25-08-2009, 14:26
میگن صدای چرخ رو به داخل ماشین تو سرعت های بالا انتقال میده ( نقص فنی!)

خودت می گی که میگن مگه خودت امتحان کردی والا ما که چیزی ندیدیم

NINTENDO_DS
25-08-2009, 14:27

خب معلومه چون موتورش تنها قسمتیه که ساخت فرانسه است

NINTENDO_DS
25-08-2009, 14:31
قبول دارم با اينكه روي 405 تعصب دارم ولي L90 واقعا يه ماشين خوش فرمونو عاليه
ولي بايد با قيافش كنار بياي! و يه ارتفاع كوچيكم بزني
من خودم هر جا ميشينم فقط از هندلينگ 405 ميگم ولي L90 واقعا خوبه :46:

راستي شما كه مي گي ريو يه بار از عقب ماشين خم شو زيرشو نگاه كن ! اين ماشين زيربنديش خيلي پايينه و توي اين خيابوناي صاف تهران يه حال اصاصي به جيب صاحبش ميده (البته بعد از مدتي) :41:

حرفتو قبول دارم ولی تیپ دو این ماشین رو ولی تیپ یکش حرفی واسه گفتن نداره و امکانات پراید از تیپ یک ال 90 بیشتره
در ضمن قیمت ارجینال این ماشین توی رومانی 6 میلیونه در حالی که تیپ دوم این ماشین توی ایران 14 میلیونه که اصلا هم نمی ارزه

NINTENDO_DS
25-08-2009, 14:32
فکر میکنم شما باید یه مقدار مطالعه ات رو بیشتر کنی

شما بگرد اگر کشوری غیر از ایران و رومانی پیدا کردی که ال 90 بسازه من بهت جایزه میدم

ghahremanimehdi
25-08-2009, 19:35
شما بگرد اگر کشوری غیر از ایران و رومانی پیدا کردی که ال 90 بسازه من بهت جایزه میدم

فعلا که لوگان در رنج قیمتی خودش بهترین ماشینه و نیازی هم به تایید کردن یا نکردن شما نداره چون جوابش رو در بین مصرف کننده ها پس داده.

NINTENDO_DS
26-08-2009, 10:11
داری تعصبی حرف می زنی تعداد لوگانی که ما در خیابونها می بینیم حتی به تعداد ریو هم نیست پس چه جوری جوابش رو پس داده؟

NINTENDO_DS
26-08-2009, 10:13
فعلا که لوگان در رنج قیمتی خودش بهترین ماشینه و نیازی هم به تایید کردن یا نکردن شما نداره چون جوابش رو در بین مصرف کننده ها پس داده.

در رنج 10 میلیون تومن واسه تیپ یک که شیشه برقی هم حتی نداره اصلا به صرفه نیست و پژو 206 تیپ 1 در اون رنج خیلی بهتره

armin_software
26-08-2009, 12:26
در رنج 10 میلیون تومن واسه تیپ یک که شیشه برقی هم حتی نداره اصلا به صرفه نیست و پژو 206 تیپ 1 در اون رنج خیلی بهتره
206 تیپ 1 9 میلیون هم نمی ارزه!
با اون موتورش!
تو که 10 میلیون می دی یک لوگان می خری موتورش 16 سوپاپ و قدرتمند هست!

ghahremanimehdi
26-08-2009, 15:18

یعنی شما شیشه برقی رو به موتور ماشین ترجیح میدی؟:13:
موتور 1.6 16v لوگان رو واقعا با موتور تیپ 2 مقایسه میکنی ؟:13:

armin_software
26-08-2009, 20:28
موتور لوگان
1600
16v
110 اسب بخار!
موتور 206:
1300
8v
76 اسب بخار!
هنوز هم می گی 206 بهتره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

armin_software
26-08-2009, 20:29
یعنی شما شیشه برقی رو به موتور ماشین ترجیح میدی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله
هرکسی یک نظری داره!

rami_hemi
26-08-2009, 23:18

حالا جایزه رو بده من بگم
هندوستان روسیه برزیل مراکش اینا رو من یادمه .
خب برنگرئدی یه هو بگی اینا کشور های عقب مانده هستن که هنودستان از خود ما هم جلوتره روسیه قدر هوا فضای دوم جهان هستش برزیل خودش یه کشور صنعتی هستش این وسط میمونه مراکش که اگه اینم درست گفته باشم شک دارم آخه یه جای دیگه بود انگار از مستعمرات قدیم فرانسه هستش.

armin_software
27-08-2009, 11:09
من از همون اول هم می دونستم که تو چندین کشور تولید میشه راستی تو فرانسه هم تولید میشه!

GAME-GTR
31-08-2009, 23:44
چرا ریو کمه ؟

خب چون علت اصلیش اینه که مردم همه بهش میگن پراید با کلاس!
ولی من نفهمیدم چه ربطی به پراید داره.
از نظر امکانات هم امکانات یه ماشین 12 میلیونی یا 13 میلیونی رو داره.
موتورش هم درسته که خیلی قوی نیس ولی ضعیف هم نیس.
طراحی داخلیش هم یه طراحی مدرن و قشنگه. ظاهر بیرونش هم بد نیس.

راسی یه سوال : بدنه ریو تا چه حد محکمه ؟ به اندازه پراید ؟ 405 ؟ ؟؟؟

T.K
01-09-2009, 15:09
چرا ریو کمه ؟

چون واقعا مالی نیست
چون موتور ، گیربکس و ... همون مال پرایده که ابعادش بزرگ شده!
توش که خیلی مسخره اس

و علــــــــــــــــت اصلی کم بودنش گرون بودن قطعاتشه.برو سوپاپ هاش ، قالپاقاش ، چراغ های عقب و جلوش رو قیمت کن ; سر درد میشی!!!

کیفیت خوبی هم نداره

damnit
01-09-2009, 17:38
خودت می گی که میگن مگه خودت امتحان کردی والا ما که چیزی ندیدیم
کسی که پشتش نشسته بود بهم گفته نه همین جوری یکی تو خیابون! :5:

hasanmotori
01-09-2009, 18:12
موتور لوگان
1600
16v
110 اسب بخار!
موتور 206:
1300
8v
76 اسب بخار!
هنوز هم می گی 206 بهتره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینی که شما گفتی مربوط به 206 تیپ 2 و 3 هست ولی 206 تیپ 5 موتورش 1600 cc هست و 16 سوپاپ هم داره از نظر قدرت هم همون 110 اسب بخار هست یعنی دقیقاً مثل لوگان
البته 206 تیپ 5 که فک میکنم تولید نمیشه گرونتر از لوگانه

D r i v e r
01-09-2009, 20:02
موتور لوگان 105 اسبی هست
گشتاورش هم 148 نیوتن متر

ولی 206 تیپ 5 موتورش 1600 cc هست و 16 سوپاپ هم داره از نظر قدرت هم همون 110 اسب بخار
بله درسته درسته
این موتور روی تیپ 6 و v9 و v8 و v1 صندوق دار ها هم نصب میشه

بله دیگه تولید نمیشه
قیمت یه دست 2 سفارشیش که تمیز باشه و با کاکرد کم چیزی حدود 14 - 14.5 هست

ghahremanimehdi
01-09-2009, 20:13
بله گرونتره و دیگه هم تولید نمیشه.
ارزونترین 206 ی که موتور 1600 سی سی روش نصبه V1 هست که قیمت 3 هفته پیشش 15.5 هست.
و حتی ABS هم نداره در حالی که شما با 15 تومن میتونی لوگان فول بخری :
هر 4 شیشه برقی
دو کیسه هوا
ABS+EBD

GAME-GTR
01-09-2009, 20:15
چرا ریو کمه ؟

چون واقعا مالی نیست
چون موتور ، گیربکس و ... همون مال پرایده که ابعادش بزرگ شده!
توش که خیلی مسخره اس

و علــــــــــــــــت اصلی کم بودنش گرون بودن قطعاتشه.برو سوپاپ هاش ، قالپاقاش ، چراغ های عقب و جلوش رو قیمت کن ; سر درد میشی!!!

کیفیت خوبی هم نداره

ریو چه ربطی به پراید داره ؟

206 و پرشیا هم وسایل اروزنی ندارن.

navid_k
01-09-2009, 20:37
سلام دوستان

نظر من در مورد ریو،

موتور نسبتا خوب (شتاب خوب، قدرت متوسط)
آیرودینامیک خوب
استحکام بدنه پایین تر از متوسط
صدای زیاد داخل اتاق
طراحی داخلی ضعیف (زشت و نا کارامد)
هزینه ی تعمیر پایین تر از ماشین های هم رده

در مورد L90 هم که من تجربه ی شخصی و اطلاعات دقیقی ندارم و نظری نمیدم، ولی فکر میکنم برتری ها و ضعف هاشون نسبت به هم تا اینجا با صحبتهای دوستان مشخص هست تقریبا.

armin_software
02-09-2009, 12:47
EBD
این دیگه چیه؟

ghahremanimehdi
02-09-2009, 17:15
این دیگه چیه؟

سیستم الکترونیکی تقسیم ترمز : Electronic Braking Distribution

Toory
11-09-2009, 21:36
سلام دوستان

من دارم ریو میخرم ، یعنی منتظرم تحویل بدن.
این صدای داخل که میگید زیاده مگه چقدر هست که اینقدر تاکید می کنید؟ یعنی تا حدی هست که نشه تحمل کرد؟ و اینکه راهی برای ازبین بردنش نیست؟ مثلاً با نمد زیر پا و نمد زیر کاپوت.

من از کارشناسان شنیدم که ریو ماشین خوبیه. در مورد این هم که میگید مانند پرایده خوب پراید تا وقتی مال کیا بود (کره ای) که بد نبود. از وقتی تبدیل به نسیم و صبا شد (یعنی ترکمون ایرانی) کیفیتش افت کرد.

امیدوارم دوستان بدون تعصب پاسخ بدن. یعنی هر کسی که خودش تجربه ای داره بگه بهتره.

میخوام اگه واقعاً مشکل جدیه همون صفر بفروشمش و یه چیز دیگه جایگزین کنم.

ممنون.

D r i v e r
11-09-2009, 22:45
سلام دوستان

من دارم ریو میخرم ، یعنی منتظرم تحویل بدن.
این صدای داخل که میگید زیاده مگه چقدر هست که اینقدر تاکید می کنید؟ یعنی تا حدی هست که نشه تحمل کرد؟ و اینکه راهی برای ازبین بردنش نیست؟ مثلاً با نمد زیر پا و نمد زیر کاپوت.

من از کارشناسان شنیدم که ریو ماشین خوبیه. در مورد این هم که میگید مانند پرایده خوب پراید تا وقتی مال کیا بود (کره ای) که بد نبود. از وقتی تبدیل به نسیم و صبا شد (یعنی ترکمون ایرانی) کیفیتش افت کرد.

امیدوارم دوستان بدون تعصب پاسخ بدن. یعنی هر کسی که خودش تجربه ای داره بگه بهتره.

میخوام اگه واقعاً مشکل جدیه همون صفر بفروشمش و یه چیز دیگه جایگزین کنم.

ممنون.
نه عزیز
ماشین خوبیه
تا جایی که من خبر داشتم کیفیت تولیدی های جدیدش هم بهتر شده
به نظر من فقط یکم طراحی داخلش خشکه و سواری اسپرتی داره
صدای داخل کابین هم اینقدر نیست که بخوای بری ماشین رو بفروشی
ولی اگه قصد فروش داشتی میتونی تندر 90 بگیری
ولی اگه ریو رو دوست داری ماشین بدی نیست
من نمیگم خودم اطلاعات دارم
ولی بعضی از دوستان هم نسبت به بعضی از خودرو ها کم لطفی میکنن

pooria.rio
16-10-2009, 15:05
آقایون عزیز ریو اگه قطعاتش گرونه بخاطر اینه که اکثرشون کره ای هستن .
گمرکی میاد روش
این رو هم در نظر بگیرین درسته که پول بیشتری میدین واسه قطعاتش اما چون کره ای هستن عمرشون خیلی بیشتر از قطعات سمند و 405 و ... هستش
ماشین کم مصرف،شتابش بالاست،قدرت خوبی داره .
طرحی داخلیش چه مشکلی داره ؟؟؟؟
باید بات هم رده های خودش سنجید.منهای 206 که واقعا طراحی داخل و خارجش عالیه ،بقیه مثل 405 و سمند و ال90 و ... کدومشون مثل اینن
تو 405 و شمند که فضا خیلی حروم شده.شما ببینین طول اتاق اونها چقد زیاده اما متاسفانه خوب بهرو وری نکردن ازش.
در پاسخ دوستی هم که گفت امکاناتش کمه ،عزیزجان مگه این ماشین هم قیمت 405 و 206 تیپ 2 نیست؟
حالا کدومشون امکانات بیشتری دارن /؟؟؟

Toory
16-02-2010, 16:03
خوب بايد بگم بعد از چند ماه از داشتن ريو ازش راضي هستم.
صداش نسبت به ماشينهاي ديگه (البته در سرعت بالاي 130) كمي بيشتره ولي به سادگي ميشه باهاش كنار اومد.
به نظر من در اين رنج قيمت بهترين انتخابه . البته ال 90 هم خوبه ولي من نتونستم با ظاهرش كنار بيام (چه بيرون و چه درون) ، دوستان بهش ميگن ماشين هندي :)

موفق باشيد

armiin
17-02-2010, 09:40
من الان 3 ماهه كه ريو دارم و خوب قبلش خيلي پرس و جو كردم راجع به ماشينهاي با اين محدوده قيمت. نظر من در مورد اين ماشين:
- شتابش در حد عاليه در مقايسه با 405 و سمند و تيپ 2 و v20 (لوگان رو نمي دونم) ،
- صداي موتورش زياده مخصوصا تو دورهاي بالا ، البته دوستان ميگن بالاي 10000 كاركرد كم ميشه ولي من فكر نمي كنم. ولي با زدن بنزين سوپر بطور محسوسي كم شده. اين صدا هم هيچ ربطي به عايق و اين چيزها نداره از بيرون هم صداش نسبت به ماشينهاي ديگه زياده.
- هندلينگش فوق العاده است و به عبارتي خوش دست تره نسبت به (405 ، سمند ، لوگان كه خودم تستشون كردم ولي به نظرم رانندگي 206 بيشتر حال ميده )
- صداي داشبورد و در و قاب و اينها مال من كه تا حالا حتي تو سرما نداشته ولي لوگان تميز يك سال كاركرد رو نشستم در و قاب ستونها بدجور صدا ميداد . صداي كولر روشن هم زياد بود.
- ممكنه از طراحي بيرونش خيلي ها خوششون نياد وملي به نظرم طراحي مدرن و دايناميكي داره(با سراتو 2010 مخصوصا از نماي جانبي مقايسه كنيد) همچنين با طراحي ورنا و . . . ) فرم ستونهاي a و c مدرن تر از خيلي ديگه ست.
-جنس مواد داخلش جالب نيست مثل لوگان كه علاوه بر اون از ادوات بزرگ و ناجوري در داشبوردش استفاده شده .
- داخلش مثل 405 و سمند و لوگان جادار نيست ولي بد هم نيست (واسه خونواده من كافيه.
___ در پايان اين رو هم بگم كه فكر نكنيد تعصب بيخود رو ريو دارم به نظر من در اين وضعيت كشور تا 20 ميليون بهترين و ارزشمندترين ماشين تندر E2 يا E2+LP هستش كه من عليرغم اينكه از طراحي بيرونش تقريبا خوشم مياد بنا به دلايل ديگه اي از جمله تفاوت قيمت 2 ميليوني (اينو 13.5 خريدم E2LP بود 15.4 )، گراني قطعات ، عرض بيشتر و نظر خونواده نخريدمش.

pooria.rio
18-02-2010, 13:26
در مورد قیافه ی ریو بارها گفتم،عاملی که خیلی تاثیر منفی گذاشته ،ابعاد رینگ و لاستیکشه،شما فقط همونا رو عوض کن میبینی ماشین از این رو به اون رو میشه
ضمنا هندلینگش هم خیلی خیلی بهتر میشه

s-b
18-02-2010, 21:46
در مورد قیافه ی ریو بارها گفتم،عاملی که خیلی تاثیر منفی گذاشته ،ابعاد رینگ و لاستیکشه،شما فقط همونا رو عوض کن میبینی ماشین از این رو به اون رو میشه
ضمنا هندلینگش هم خیلی خیلی بهتر میشه
اتفاقا به نظر من طراحی خارجی ریو خیلی زیباست ولی متاسفانه طراحی داخلیش ضعیفه و صدای موتور هم اذیت میکنه اگه با این قیمت که الان داره abs داشت خیلی خوب بود و موفق تر بود

NINTENDO_DS
19-02-2010, 12:10
منم موافقم که نقطه ضعف طراحی ریو فقط رینگ و لاستیک بسیار کوچکش نسبت به بدنه هست و همچنین نبود امکانات کافی نسبت به خودروهای هم رده در این رنج قیمت که ساده ترین اونها مه شکن جلو هست که تقریبا روی اکثریت خودروها توی این رنج به غیر از ریو و ال90 وجود داره

Life24
19-02-2010, 12:30
اتفاقا به نظر من طراحی خارجی ریو خیلی زیباست ولی متاسفانه طراحی داخلیش ضعیفه و صدای موتور هم اذیت میکنه اگه با این قیمت که الان داره abs داشت خیلی خوب بود و موفق تر بود
حالا مگر آدم چقدر میتونه بالاتر از 130 تا بره؟
تو جاده هم که 120 به بالا برادران در خدمت هستند. :31:

pooria.rio
19-02-2010, 19:14
منم موافقم که نقطه ضعف طراحی ریو فقط رینگ و لاستیک بسیار کوچکش نسبت به بدنه هست و همچنین نبود امکانات کافی نسبت به خودروهای هم رده در این رنج قیمت که ساده ترین اونها مه شکن جلو هست که تقریبا روی اکثریت خودروها توی این رنج به غیر از ریو و ال90 وجود داره

آخه از اونور هم در نظر بگیر مثلا اگه با 405 یا تیپ 2 مقایسه بشه،هم شیشه های عقبش برقیه ،هم پخش CD که MP3 داره، (تیپ 2 هم داره)و صندلی رانندش ،هم تنظیم گودی کمر و هم کفی صندلی رو داره

s-b
19-02-2010, 20:09
حالا مگر آدم چقدر میتونه بالاتر از 130 تا بره؟
تو جاده هم که 120 به بالا برادران در خدمت هستند. :31:

منظورتون را نفهمیدم اگه منظورتون صداست که متاسفانه در همه سرعتی وحشتناک صدا میده (چون من 206 دارم به صدا ها یخورده حساسم ) اگه هم منظورتون abs هست که ربطی به سرعت نداره و ریو ترمز جالبی نداره اگه ای بی اس داشت بهتر بود

آخه از اونور هم در نظر بگیر مثلا اگه با 405 یا تیپ 2 مقایسه بشه،هم شیشه های عقبش برقیه ،هم پخش CD که MP3 داره، (تیپ 2 هم داره)و صندلی رانندش ،هم تنظیم گودی کمر و هم کفی صندلی رو داره

در مورد جناب پوریا ریو
خوب البته طراحی بسیار زیبای 206 تیپ 2 و پدر مادر دار بودنش ضعف نداشتن موتور نه چندان قوی و نداشتن شیشه بالابر عقب را توجیه میکنه (حداقل در ایران)
ولی کلا باهات موافقم ریو بهتر از خانواده 405 هست خصوصا اون پرشیا که واقعا نمیدونم چطوری مردم برای این ماشین همچین پولی میدند

Numb
12-04-2010, 00:46
من 6ماه ریو دارم نسبت به ماشینایی که تو ایران هست و تو این رنج قیمت خواسته های یه کسی که مقداری دنبال هیجان رانندگی هست براورده میکنه.ماشین دارای شتاب خوبی هست نسبت به هم ردهاش.من4تا تیپ اول206 رو گرفتم چه تو هد استارت چه تو کفی.با تیپ 5 تا دنده 2بیشتر کل کل نمیتونه کنه.پرشیا رو هم راحت میگیره البته تو کفی نه.یکی از مزایاش ضریب دنده هاش هست که موجب میشه تو پیچا یا جایی که دنده سنگین می خواد ماشین واقعا عالی عمل کنه.هندلینگش خوبه اما متاسفانه مثل پرشیا تو لایی کشیدن پشت ماشین جا می مونه و فکر می کنم این به سایز کوچک چرخ ها بر گرده.ترمز واقعا ضعیفی داره نسبت به شتاب و سرعتگیریش. ای بی اس دارشو خیلی توصیه می کنم.بر خلاف نظر دوستان بدنه فوق العاده قوی داره به جز در صندوق عقب.تمامی بدنه دوبل هست به علاوه تسمه های فولادی.توجه کنید که پرشیا 1200 وزن داره و ریو 1150 پس فک نکنم بدنه ضعیفی داشته باشه نسبت به اندازه خود ماشین و حجم موتور .طراحیش خیلی تعریفی نداره خصوصا داخلش.خیلی ساده.بخاری و کولرش زیاد از حد قوی هست.اما 2 چیزه مهمش که من رو سمت این ماشین برد 1 اینکه هنوز ایرانی نشده و قطعاتش کره ای هست 2مصرف فوق العاده کمش.تو شهر دقیق 7 می سوزونه.در کل من خیلی راضیم و دارم ثانیه شماری می کنم واسه اتوماتیکش.حد اقلش از 206 هایی که داشتم خیلی بهتره.راستی شیشه هاشم برقیه 4 تاش.:46:

irinn65
13-04-2010, 03:19
قطعا ریو بهتر از هم قیمتهاشه قطعات ارزانتر اصتحلاک کمتر کم مصرف قطعات فابریک کره و .....

hacker021
13-04-2010, 10:02
ماشين خشكي هم هست مثل پرايده.تازه نه دوگانه سوز داره نه ميشه دوگانه سوزش كرد.:21:

pooria.rio
13-04-2010, 21:46
ماشين خشكي هم هست مثل پرايده.تازه نه دوگانه سوز داره نه ميشه دوگانه سوزش كرد.:21:

ماشین خشکی هست ولی بجاش تو سرعتای بالا کمکاش تو دست انداز نمیره هوا !
2گانه سوز هم نمیشه دلیل داره عزیز
چون هنوز عرضشو ندارن،بخاطر تکنولوژی موتورش
ماکسیما رو هم هنوز نتونستن،ال 90 هم بزووور

rami_hemi
14-04-2010, 07:41
پوریا جان به خاطر تکنولوژی نیست
مسله اجازه تولید کننده اصلی هستش که مجوز بده تا برای موتور ماشین تجهیزات CNG نصب کنن .مثلا زانتیا با تمام اینکه موتورش روی پارس ELX بود بازم اجازه گازسوز کردن زانتیا 1800 رو سیتروئن نداد .

pooria.rio
14-04-2010, 20:18
پوریا جان به خاطر تکنولوژی نیست
مسله اجازه تولید کننده اصلی هستش که مجوز بده تا برای موتور ماشین تجهیزات CNG نصب کنن .مثلا زانتیا با تمام اینکه موتورش روی پارس ELX بود بازم اجازه گازسوز کردن زانتیا 1800 رو سیتروئن نداد .

ما رفته بودم ماشین داییم (آردی)رو گازسوز کنیم،این جمله رو دقیقا همونی که واسمون گازسوز کرد،گفتش
از قول اون گفتم

rami_hemi
14-04-2010, 20:22
به این چیزا گوش نده بابا
مگه تکنولوژی بالا باشه نمیتونه گاز رو بسوزونه چطور مرسدس بنز تویتا گازسوز دارن؟

pooria.rio
15-04-2010, 22:45
نه اینکه نشه
این ایرانیا نمیتونن :دی

irinn65
16-04-2010, 04:32
ریو هیچ مشکلی نداره از تابستان هم ای بی اس دار میشه صبر کنید پس...
اتوماتیکشم که همه چی داره فوق العادست و بسیار قیمت خوب چون با این قیمت206تیپ3یا ال90قول میدن که اتوماتیک نیست!

mmiladd
16-04-2010, 04:35
یا کم تولید میشه.. و یا خوب فروش میره..!

pooria.rio
16-04-2010, 09:31
کم تولید میشه
فروشش هم زیاد نیست
اتفاقا خیلی خوشحالم که اینجوریه،چون باعث میشه کیفیتش نیاد پایین
تجربه نشون داده تو ایران هر ماشینی که تولیدش میره بالا به همون نسبت کیفیت میاد پایین

mm00
16-04-2010, 12:16
کم تولید میشه
فروشش هم زیاد نیست
اتفاقا خیلی خوشحالم که اینجوریه،چون باعث میشه کیفیتش نیاد پایین
تجربه نشون داده تو ایران هر ماشینی که تولیدش میره بالا به همون نسبت کیفیت میاد پایین

الان یعنی کیفیت ریو خوبه دیگه؟! توی تاپیک اخرین تغییرات ریو توی سایت Tuningt alk که دنبال کنید متوجه ایرانی شدن کامل ریو میشید ..چه 1 نفر بخره چه 100 نفر ماشین ایرانی میشه ... تکنولوژی ریو فکر نمیکنم از l90 بالاتر باشه که l90 گازسوز داره وارد میشه ولی ریو نه! و اینکه ایران با کمک شرکت سازنده معمولا خودرویی رو گازسوز میکنه !
این تاپیکم یا باید عنوانش به مشکلات ریو عوض بشه یا کلا قفل بشه به نظر من چون الان به اندازه کافی دیگه ریو توی خیابون ها هست !!

pooria.rio
16-04-2010, 20:30
بله،هنوزم که هنوزه از اکثر هم قیمت هاش کیفیت ساخت بالاتری داره
البته از نیمه ی دوم 87 ریو داره ایرانی میشه
من امروز از نمایندگی فروش قطعات سایپا که آشنامونه شنیدم
تا حالا درصد ایرانیزاسیونش به 40% رسیده

irinn65
17-04-2010, 23:01
هرچند درصد که بشه چون کم تولید میشه کیفیت ساختش مثل ال 90فوق العادست

vb-sosol
26-08-2010, 22:02
سایپا ریو رو دوگانه سوز میزنه؟

Maziar_69
26-08-2010, 22:40
خیر. دو گانه سوز کارخونه ای وجود نداره.

پ.ن : 2000 امین پستم بود. :دی

vb-sosol
27-08-2010, 11:19
خیر. دو گانه سوز کارخونه ای وجود نداره.

پ.ن : 2000 امین پستم بود. :دی

اینها سال 85 گفتن از سال بعد ریو گاز سوز میشه :41:

رسول خان زبل
28-08-2010, 17:56
والا ما داشیم ازش کاملا راضی بودیم.:10:

►PoLiCe◄
28-08-2010, 18:09
ریو ماشین خوبیه به نظر من ، خوب میره ، از لحاظ راحتی هم ماشین مناسبیه ، مخصوصا صندلی عقبش .
توی جاده با زانتیا هم پا میرفت

یکی از مزیت های دیگش همینه که خز نشده :دی

irinn65
28-08-2010, 23:41
ریو ماشین خوبیه به نظر من ، خوب میره ، از لحاظ راحتی هم ماشین مناسبیه ، مخصوصا صندلی عقبش .
توی جاده با زانتیا هم پا میرفت

یکی از مزیت های دیگش همینه که خز نشده :دی
اما داره خز میشه یواش یواش!:31:مخصوصا سفیدش....رنگهای دیگش باز بهتره..

oghyanoos
29-08-2010, 18:04
واقعا دیگه سفیدش زیاد شده...!
البته هنوزم کمه، مخصوصا نقره ای

heinrich_himmler
29-08-2010, 18:20
بله،هنوزم که هنوزه از اکثر هم قیمت هاش کیفیت ساخت بالاتری داره
البته از نیمه ی دوم 87 ریو داره ایرانی میشه
من امروز از نمایندگی فروش قطعات سایپا که آشنامونه شنیدم
تا حالا درصد ایرانیزاسیونش به 40% رسیده

پوریا جان از اون فامیلتون می پرسی منظور از ایرانی چیه؟
شاید اینه که میاد ایران قطعات بعد یه ایرانی پخش می کنه.
آخه تا جایی که من اطلاع دارم 70% قطعات پرایدم وارداتیه.
ریو هم واسه این فعلا خوبه که قطعاتش مستقیم از کره میاد و واسه این کم شده که دارن یه سری از تولیدو به تیپ اتوماتش میدن.
البته فراموش نشه که در صورت تایید تحریما توسط کره ایها واسه تعمیر پرایدم باید دست به دعا برداریم! :27:

farshad bugatti
29-08-2010, 20:05
ریو خودش تاپیک داره! به نظرم این تاپیک از موضوع اصلیش خارج شده و باید قفل بشه!

D r i v e r
29-08-2010, 20:33
سلام
دیگه بحث در این مورد زیاد شده
ریو هم واقعا اینقدر ها کم نیست!
بحث های دیگه در مورد ریو داخل تاپیک خودش
ممنون
قفل شد ;)