PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک جامع مشاوره خرید انواع دوچرخه

صفحه ها : 1 [2] 3 4

L.A.M.P.A.R.D
19-07-2011, 23:53
سلام ...
امروز رفتم نمایندگی مریدا توی اصفهان...قیمت cross tfs 100 و 300 رو پرسیدم.......میگفت 100 قیمتش 690 و 300 هنوز باره جدیدش نیومده که بهت قیمت بدم و باید طرفای 800 باشه....
گفت قسطی هم میدم.
حالا ایشالله میرم همین tfs 300 رو میگیرم :46:

hamed80ir
20-07-2011, 03:12
سلام
میخواستم یه دوچرخه بخرم که هم قابلیت روندن توی شهر رو داشته باشه و هم بتونم باهاش توی جاده های ناهموار و شیبدار و خاکی به راحتی و بدون هیچ مشکلی رکاب بزنم.
بودجه ام هم در حدود 200-300 تومنه!:23:
ممنون میشم اگه مدلهای مناسب رو که به کارم بیاد بهم معرفی کنید.:46:
همچنین من شیراز زندگی میکنم و در صورت امکان فروشگاه مناسبی که توی شیراز دوچرخه های مورد نظر رو داشته باشه بهم معرفی کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aliy2324
20-07-2011, 07:52
بسیار ممنون دوست عزیز .

امروز بعدازظهر رفتم برای خرید ... مدل های اورلرد فایتر و نیترو بودن که نیترو با تجهیزاتی که روش بود خارج از بودجه من میشد . ولی فایتر سه نمونه با سه تنه متفاوت داشت که یکی از اینها کمک فنر جلو مورد داشت و درست کار نمی کرد و یکی دیگه هم سایز تنه بزرگ بود و پای برادرم نمی رسید به زمین . یه نمونه ویوا بود به اسم 18 Speed که رینگ هاش DA300 بود و دوشاخه بسیار قوی تر و لول کمک های بلندر تر و قطور تری داشت بعلاوه زین بسیار بهتر که خودش شب نما هم بود و سیستم های دنده و اینهاش هم Acera بود . همه چیزش خوب بود فقط یک نقطه رنگ پریدگی داشت که فکر میکنم قابل اغماض هستش ولی این نمونه بر خلاف سایر ویواهایی که همین فروشگاه داشت ، روی تنه قسمت زیر فرمون ، Made In Taiwan رو حک نکرده بودن . بهمین دلیل توی ذوقم خورد و منصرف شدم . راستی رینگش تماما نقره ای رنگ بود که نمیدونم کلا این رینگ Da300 خوب هست یا نه ... قیمت دوچرخه هم 300 تومن .

ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید من رو ...

سیستم دنده شزثقش یکی از سری های خوبه شیمانو و قیمت بالایی داره اگه اصلی باشه که خوبه
در مورد رینگ نمیدونم البته رینگ خیلی نمیتونه مبنای تصمیم گیری باشه
made in taiwan هم ممکنه روی هر بدنه ای توی هر کشوری بزنن اگه جنس بدنه و وزنش با سایر مدل ها یکی هست خیلی مهم نیست روش نوشته شده باشه ساخت کجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سایت ویوا هم این سایته این مدلی که شما گفتید توش نیست نمیدونم چرا ولی مدل های دیگه هست اگه از مدل هایی که توی سایت زده بخرید مطمءن تره

---------- Post added at 07:52 AM ---------- Previous post was at 07:49 AM ----------

سلام ...
امروز رفتم نمایندگی مریدا توی اصفهان...قیمت cross tfs 100 و 300 رو پرسیدم.......میگفت 100 قیمتش 690 و 300 هنوز باره جدیدش نیومده که بهت قیمت بدم و باید طرفای 800 باشه....
گفت قسطی هم میدم.
حالا ایشالله میرم همین tfs 300 رو میگیرم :46:
مدل های cross مریدا برای دوچرخه سواری توی شهر عالی هستن
من توی کرمان crros tfs 500 850 قیمت گرفتم احتمالا این مدل قدیمی بوده

vanhu007
23-07-2011, 10:22
سلام
دو سوال برام پیش اومد:
1- از بین مدلهای زیر که دوستان بیشتر روش تاکید داشتن کدوم رو انتخاب کنم:

Gitane fitzroy 10
Gitane fitzroy 20
Gitane fitzroy ZT
Gitane fitzroy Z
Fujji Nevada 4
Merida Matts 10v
اگه مدل دیگه ای به نظرتون خوبه ممنون میشم راهنمایی کنی...توضیح اینکه تاکنون 4تای اول رو پیدا کردم مشهد

2- و آدرس نمایندگی های مشهد رو هم اگه دارین و بگید ممنون

هدف : جابجایی های کوتاه روزانه درون شهری - شاید هر 2 هفته ای تپه! - بودجه حدود 400تومان!

aliy2324
23-07-2011, 12:34
gitane 10-20 که از اون دو مدل جیتان بهتر هستن و البته قیمت های بیشتری هم دارن در مورد fuji اطاعی ندارم
و مریدا اکثر قطعات اصلیش مثل جیتان 10 و20 به جز کمک ها که مریدا کمک های بهتری داره
من خودم جیتان 20 دارم هر جاهای خفنی هم باهاش رفتم اخ نگفت تا هفته پیش که افتاد رو دور پنچری:31:

masoud glx
23-07-2011, 14:32
سلام دوستان .

من امروز اهواز رفتم فروشگاه آقاي سراج اگر دوستان اهوازي بشناسن ايشون رو ... قيمت ها خوب بود فكر كنم البته دقيق نمي دونم . مدل ها و برندهاي مختلف زياد بود . . . مدلهايي از ويوا رو كه به بودجه من ميخورد رو چك كردم كه اينها بودن با اين مشخصات :

Rattlen LX 17:‌ دوشاخ تنظيمي RST ، لاستيك كندا ، رينگ G6000‌ معمولي ،‌ دنده ها آلتوس ،‌ آلياژ 7005 ، زين ولوش‌، فرمون زوم، قيمت 290
لينك :

Bianchi‌ : دوشاخ تنظيمي زوم ، لاستيك كندا ، رينگ G6000‌ Alex ،‌ دنده ها آلتوس ،‌ زين ولوش‌ تنظمي مخصوص ، فرمون زوم ، كيف ، قفل و بدون لوگوي فلزي ويوا، قيمت 330
لينك :

Millet‌ : دوشاخ تنظيمي RST ، لاستيك كندا ، رينگ G6000‌ ،‌ دنده ها آلتوس ،‌ زين ولوش‌، فرمون زوم، قيمت 300
لينك : نيست‌!

Fight Pro‌ : دوشاخ تنظيمي زوم ، لاستيك كندا ، رينگ G6000‌ Alex ،‌ دنده ها آكرا ،‌ زين ويوا ، فرمون زوم ، كيف، قيمت 335
لينك :

Element : دوشاخ تنظيمي RST ، لاستيك كندا ، رينگ G6000‌ Alex ،‌ دنده ها آليويو ،‌ زين ولوش‌، فرمون زوم ، قفل ، كيف‌، ترمز ديسكي، قيمت 340 ( بدون ترمز ديسكي و ترمز ساده قيمت 325‌ )
لينك :

Speed 18‌ : دوشاخ تنظيمي RST ، لاستيك كندا ، رينگ DA300 ،‌ دنده ها آكرا ،‌ زين ولوش‌، فرمون زوم ، قيمت 300
لينك :

حالا ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنيد بين اينها كدوم بهتره . البته لينك هايي كه گذاشتم بعضي مشخصاتشون با اينهايي كه توي فروشگاه گذاشتم فرق داره . توي فروشگاه مشخصاتي كه خودم نوشتم رو داشتن .

در ضمن فروشنده ميگفت المنت و رتلن مدلهاي خيلي قديمي هستن كه نميدونم اين نكته ي منفي هستش يا مثبت !؟ نظر خودم روي المنت هستش هرچند تفاوت ها بين همه اين مدلها جزيي بود .
بسيار ممنون .

aliy2324
23-07-2011, 16:08
این ترتیب ست دنده شیمانو هست پس بر این اساس المنت دنده های بهتری داره

XTR
DEORE XT
DEORE LX
SLX
DEORE
ALIVIO
ACERA
ALTUS
TOURNY
SIS

و از لحاظ سایر قطعات تقریبا یکی هستن به نظر من همون المنت بدون ترمز دیسک بگیرین هم ارزون تره هم هزینه نگهداری پایین تری داره

ترمز لقمه ای اگه خراب بشه خودتون هم می توننین تنظیمش کنید ولی ترمز دیسک اگه روغنی باشه تنظیمش سخته

من خودم توی کرمان هستم دوچرخه دوستم ترمز دیسک روغنی داره بعد یه هفته گشتن یه نفر پیدا کردیم بلد بود درست کنه 20 هزار تومن هم گرفت

h_nejatish
23-07-2011, 17:49
ببخشید من یک دوچرخه ی کورسی خوب زیر 500 هزار تومن می خوام

کسی می تونه کمکم کنه؟:13:

masoud glx
23-07-2011, 23:39
بالاخره پس از سالها !‌!‌‌ ( دو روز ) تحقيق مدل VIVA ELEMNT رو خريدم . هرچند خيلي ها گفتن قديمي شده و اينا ولي من ازش خوشم اومد . قيمت هم همون 340 كه گفتم فقط كاش ترمزش ديسكي نبود !
مشخصاتش هم كه سيستم دنده Alivio ، فرمان Zoom‌ ، دوشاخ تنظيمي RST‌ ، زين Velosh ، ترمز ديسكي ، لاستيك Kenda ، رينگ Alex G6000‌ ، كيف و قفل و همينا ديگه :دي

دوستان ممنون از راهنمايي هاتون .

aliy2324
24-07-2011, 08:28
ببخشید من یک دوچرخه ی کورسی خوب زیر 500 هزار تومن می خوام

کسی می تونه کمکم کنه؟:13:

فکرنکم با این بودجه بتونین دوچرخه کورسی خوبی پیدا کنین چند مدل جاینت و مریدا دیدم که تا اونجایی یادمه بالای 700 بودن

aliy2324
24-07-2011, 08:40

توی این لینک چند مدل کورسی هست شاید بتونه کمکتون کنه

h_nejatish
24-07-2011, 16:15
سایت خوبی بود اما قیمتم می خوام

چه کنیم:question:

aliy2324
25-07-2011, 18:04
سایت خوبی بود اما قیمتم می خوام

چه کنیم:question:
با نمایندگی ها تماس بگیرید

شرکت ارکید نماینده فوجی
★★★دفتر مرکزی :
تهران- بلوار میرداماد- ساختمان آرین- شماره 228- ورودی شرقی- طبقه9- واحد 35
تلفن:23027000-021

شرکت پویا سایکل نمایندگی مریدا
نمایشگاه و فروشگاه: میدان توحید-خیابان ستارخان نرسیده به باقرخان-فروشگاه دوچرخه مریدا.
تلفن : 66429434 - 66429152 - 66428800

L.A.M.P.A.R.D
25-07-2011, 19:48
سلام....اقا من امروز باز رفتم چندتا فروشگاه...
یکیشون بهم gitane outdoor 1000 رو معرفی کرد و گفت خیلی از tfs300 بهتره ....قیمت هم 920 تومن.....نظر شما چیه ؟ اخر کدوم رو بخرم ؟

aliy2324
26-07-2011, 09:00
سلام....اقا من امروز باز رفتم چندتا فروشگاه...
یکیشون بهم gitane outdoor 1000 رو معرفی کرد و گفت خیلی از tfs300 بهتره ....قیمت هم 920 تومن.....نظر شما چیه ؟ اخر کدوم رو بخرم ؟

سلام
این که گفته جیتان خیلی بهتره هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه
ولی این دو تا هر دو تاشون از برند های معروف هستن و دوچرخه های علیی هستن واقعا نمیشه گفت کدوم بهتره
ولی برای مقایسه کمک جلو هر دو تا چرخ یکی هست
سیستم دنده جیتان از سری deore
مریدا شانژمان بهتری داره ولی بقیه قطعات دنده جیتان بهتره
اگه قیمت در یک حدود هستن از هر کدوم بیشتر خوشتون میاد انتخاب کنید

L.A.M.P.A.R.D
26-07-2011, 18:21
سلام
این که گفته جیتان خیلی بهتره هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه
ولی این دو تا هر دو تاشون از برند های معروف هستن و دوچرخه های علیی هستن واقعا نمیشه گفت کدوم بهتره
ولی برای مقایسه کمک جلو هر دو تا چرخ یکی هست
سیستم دنده جیتان از سری deore
مریدا شانژمان بهتری داره ولی بقیه قطعات دنده جیتان بهتره
اگه قیمت در یک حدود هستن از هر کدوم بیشتر خوشتون میاد انتخاب کنید
اخه هر دو چرخ رو داشت !
گفت مریدا داره پول مارکشو میخوره و gitane بصرفه تره !
شانژمان چیه ؟:دی
مال سال 2011 هم هست.

aliy2324
26-07-2011, 19:35
اخه هر دو چرخ رو داشت !
گفت مریدا داره پول مارکشو میخوره و gitane بصرفه تره !
شانژمان چیه ؟:دی
مال سال 2011 هم هست.
شانژمان عوض کن عقب دوچرخه هست همونی که دو تا چرخ هرز گرد داره
جیتان اگه از مریدا معروف تر نباشه کمتر هم نیست
هر دو تاشون خوبن
اگه امکانش هست هر دوتا سوار شین هر کدوم راحت تر بود و بیشتر باهاش حال کردین بخرین

mehran.b6511
28-07-2011, 15:56
با سلام
سایت دوچرخه Giant که با انتخاب دوچرخه مورد نظرتون می تونید قیمتش رو هم در قسمت گوشه راست بالایی ببینید.البته به دولار.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای تبدیل به تومن به این سایت برید:
در ضمن سایت Giant در ایران که لیست نمایندگی هاشو می تونید بدست بیارید:
امید وارم موفق باشید

hamed80ir
02-08-2011, 21:23
سلام!
من میخوام رشته دوچرخه سواری کوهستان رو شروع کنم. یه دوچرخه میخواستم که هم توی کوه و هم توی شهر جواب بده. بهم Merida TFS 100 رو پیشنهاد کردند. چجور دوچرخه اییه؟ الان قیمت Merida TFS 100 چنده؟ راستی ترمزش دیسکیه یا لقمه ای؟

aliy2324
03-08-2011, 13:21
سلام!
من میخوام رشته دوچرخه سواری کوهستان رو شروع کنم. یه دوچرخه میخواستم که هم توی کوه و هم توی شهر جواب بده. بهم Merida TFS 100 رو پیشنهاد کردند. چجور دوچرخه اییه؟ الان قیمت Merida TFS 100 چنده؟ راستی ترمزش دیسکیه یا لقمه ای؟
سلام اول بفرمایید که چه نوع دوچرخه سورای کوهستانی ؟ تفریحی , سر پایین رو و پرش از روی موانع یا سربالایی
مریدا tfs 100 مناسب برای تفریحی و سربالایی هست crosscountry

هم ترمز لقمه ایش هست هم دیسک

hamed80ir
04-08-2011, 12:01
سلام اول بفرمایید که چه نوع دوچرخه سورای کوهستانی ؟ تفریحی , سر پایین رو و پرش از روی موانع یا سربالایی
مریدا tfs 100 مناسب برای تفریحی و سربالایی هست crosscountry

هم ترمز لقمه ایش هست هم دیسک
همون تفریحی میخوام باشه! از نمایندگی قیمت گرفتم گفت 650 تومن ولی یه نفر بهم گفت که دست دومش رو سراغ داره 300-400 تومن! به نظرتون می ارزه؟ از کجا باید بدونم که سالمه یا عیب خاصی نداره!؟

aliy2324
04-08-2011, 12:45
همون تفریحی میخوام باشه! از نمایندگی قیمت گرفتم گفت 650 تومن ولی یه نفر بهم گفت که دست دومش رو سراغ داره 300-400 تومن! به نظرتون می ارزه؟ از کجا باید بدونم که سالمه یا عیب خاصی نداره!؟

به نظر من نو یه چیز دیگه است
ولی برای اینکه از سلامت یه چرخ دست دو اطمینان حاصل کنید
به این نکات توجه کنید :
دنده ها راحت عوض بشن
اگه ترمز دیسک داره لنت ها به دیسک نگیرن و دیسک تاب داشته باشه برای این کار تایر چرخونین و با دقت به فاصله دیسک تا لنت توجه کنید
بدنه خط و ضرب خوردگی نداشته باشه
رینگ ها خیلی تاب نداشته باشه
قطعات اصلی باشن
تایر بچرخونین نرم و روان بچرخه

mehran.b6511
06-08-2011, 15:39
با سلام
دوستان کسی قیمت giant revel 2 رو می دونه؟
با تشکر.

oooof
10-08-2011, 04:49
سلام به همه دوستان عزیز.
از مارکهای مریدا و جاینت (سبک کراس) تا سقف 600 هزار تومان دو یا سه تا مدل خوب پیشنهاد کنید برای خرید و اینکه بین این دو مارک کدومش ارجعیت داره (از همه نظر)؟؟؟؟؟

aliy2324
10-08-2011, 10:09
سلام به همه دوستان عزیز.
از مارکهای مریدا و جاینت (سبک کراس) تا سقف 600 هزار تومان دو یا سه تا مدل خوب پیشنهاد کنید برای خرید و اینکه بین این دو مارک کدومش ارجعیت داره (از همه نظر)؟؟؟؟؟

GIANT TALON ترمز ها شیمانو دیسکی و هیدرولیک هست و شانژمان deor lx داره
واسه ی کراس کانتری و ورزش شهری هم مناسبه

giant iguana disc
البته مثل اینکه الان دوچرخه جیانت به دلیل برخی مشکلات مثل تحریم و... دیگه وارد نشه توی بازار کم شده

merida tfs 100

بین دو تا مارک نمیشه مقایسه کرد ولی توی این سه مدل مریدا بدنه محکم تری داره برای جاده های ناهموار مناسب تره
اگوانا برای شهر مناسب تره
talon میشه گفت بین این دوتا ست

ab2reza1360
10-08-2011, 10:16
درود فراوان به عزیزان با مرامی که وقت میزارن و بهبقیه کمک می کنن.
من چند سالیه که سنگ نوردی می کنم و کوهنوردی، تازگیا به سرم زده یه سفر دور ایران برم با دوچرخه، چندماهی آماده سازی و بزنم به جاده.
حالا دنبال یه دوچرخه هستم واسه اینکه بتونم هم تو کوهستان باهاش پا بزنم و هم به آرزوم جامه عمل بپوشم.
زور بزنمو چند ماهی گرسنگی بخورم، بتونم تا سقف 1تومن پول بدم بابتش(با تجهیزات جانبیش مث کلاه و اینجور چیزا). یعنی 1میلیون سقفشه نه بیشتر حتی 100تومن.
تجربه و پیشنهاداتتون رو دریغ نکنید
سپاس

aliy2324
10-08-2011, 16:43
درود فراوان به عزیزان با مرامی که وقت میزارن و بهبقیه کمک می کنن.
من چند سالیه که سنگ نوردی می کنم و کوهنوردی، تازگیا به سرم زده یه سفر دور ایران برم با دوچرخه، چندماهی آماده سازی و بزنم به جاده.
حالا دنبال یه دوچرخه هستم واسه اینکه بتونم هم تو کوهستان باهاش پا بزنم و هم به آرزوم جامه عمل بپوشم.
زور بزنمو چند ماهی گرسنگی بخورم، بتونم تا سقف 1تومن پول بدم بابتش(با تجهیزات جانبیش مث کلاه و اینجور چیزا). یعنی 1میلیون سقفشه نه بیشتر حتی 100تومن.
تجربه و پیشنهاداتتون رو دریغ نکنید
سپاس

سلام
چه فکری منم عاشق اینم که یه روز توی جاهای دیدنی ایران مثل جنگل های شمال دوچرخه سورای کنم

با توجه که ورزش کار هستید اونم ورزش هایی مثل صخره نوردی پس از آمادگی بدنی خیلی خوبی برخوردار هستید واین نکته بگم که 1 کیلومتر دوچرخه سواری توی جاده مثل 10 کیلومتر توی شهر آدم خسته میکنه گردنه ها و آفتاب سوزان باد تریلی ها پوست آدم می کنه

ولی در مورد دوچرخه اول باید از مارک های معروف بازار استفاده کنید مثل جیتان , مریدا , جاینت , اسکات
اصولا دو نوع دوچرخه می تونین انتخاب کنید مدل توریستی (مثل کراس وی از مریدا ) که بدنه سبک تر و لاستیک های باریکی داره و برای طی کردن مسافت های طولانی عالیه ولی خوب توی کوهستان مشکل داه تایر سبک و باریک و کمک ضعیف

ولی مدل های کراس کانتری (مثل مریدا tfs100) برای مسیر های کوهستانی البته بیشتر سربالایی عالی هستن ولی خوب باید رنج یه لاستیک پهن رو به دوش بکشید

لاستیک توی سرعت دوچرخه خیلی موثره من خودم جیتان دارم لاستیک schwalbe روش بود بسیار سبک (450 گرم) وبسیار نرم یه مسیر 20 کیلومتری با حداکثر سرعت بدون اینکه خسته بشم میرفتم ولی چون جاهای جنگلی هم زیاد می رم خیلی پنچر می شد عوض کردم ایران یاسا گرفتم میخ توش نمیره ولی خیلی سنگینه ولی آروم تر از قبل میرم توی کلیو متر 5 هم میبرم (لازم به ذکره هر دوتا 2.1 بودن)

oooof
11-08-2011, 02:44
سلام
توی شهر ما نمایندگی مریدا و جاینت نداره ولی اسکات و جیتان رو داره. این مغازه اگر بخواد مارکهای مریدا یا جاینت رو بفرسته 20% میکشه روش. سوال من اینه که آیا مارکهای مریدا یا جاینت در مقابل اسکات و جیتان ارزشش رو داره که من وقت و هزینه کنم و برم تهران از نمایندگی بگیرم یا نه؟
اگر که اسکات یا جیتان مدلهای خوب تا 700 هزار تومان دارن لطفا معرفی کنید؟؟؟؟؟؟
اگر امکانش هست لطف کنید درمورد اسکات و جیتان هم یه توضیحی بدید چون خیلی کم در موردش بحث شده با اینکه جزو مارکهای خوب هم هست درمورد کیفیت بدنه و ساخت و قطعاتش و اینکه در مقایسه با مریدا و جاینت بهتر هست یا نه ؟؟؟؟؟

mehdicvl
11-08-2011, 15:49
آقا من خیلی شرمنده دوچرخه سواران عزیز هستم :پی

mortal kombat 2008
11-08-2011, 16:59
دوستان من می خوام یه دوچرخه خوشگل و با دووم تا قیمت تقریبا 150 هزار تومن بخرم ... شما چه دوچرخه ای پیشنهاد می کنید ؟؟ لطفا هر چی پیشنهاد میکنید ، عکسش رو هم بزارید ... در ضمن اگه سایت فارسی برا دوچرخه میشناسید بگید ...

aliy2324
11-08-2011, 18:46
سلام
توی شهر ما نمایندگی مریدا و جاینت نداره ولی اسکات و جیتان رو داره. این مغازه اگر بخواد مارکهای مریدا یا جاینت رو بفرسته 20% میکشه روش. سوال من اینه که آیا مارکهای مریدا یا جاینت در مقابل اسکات و جیتان ارزشش رو داره که من وقت و هزینه کنم و برم تهران از نمایندگی بگیرم یا نه؟
اگر که اسکات یا جیتان مدلهای خوب تا 700 هزار تومان دارن لطفا معرفی کنید؟؟؟؟؟؟
اگر امکانش هست لطف کنید درمورد اسکات و جیتان هم یه توضیحی بدید چون خیلی کم در موردش بحث شده با اینکه جزو مارکهای خوب هم هست درمورد کیفیت بدنه و ساخت و قطعاتش و اینکه در مقایسه با مریدا و جاینت بهتر هست یا نه ؟؟؟؟؟

سلام چه خبره 20% اگه یه چرخه 600 هزار تومانی بر دارین باید 120 هزار تومان بدین نه نمیرزه

من خودم جیتان دارم دوچرخه های خیلی خوبی هستن واقعا از سواریش لذت میبرم
با 700 می تونین جیتان 40ftzroy بگیرین 1 ماه پیش 575 قیمت گرفتم
یا مدل های rock 1.2 -1.4-1.6 دیگه عالی هستن

اسکات که دیگه معروفه و از نظر کیفیت هم خوبه
ولی مدل هاش درست نمیدونم ولی دو مدل اگه اشتباه نکم داره acsept20-30 که حدود 800 تومان هستن که شنیدم خیلی خوبن

aliy2324
11-08-2011, 19:02
دوستان من می خوام یه دوچرخه خوشگل و با دووم تا قیمت تقریبا 150 هزار تومن بخرم ... شما چه دوچرخه ای پیشنهاد می کنید ؟؟ لطفا هر چی پیشنهاد میکنید ، عکسش رو هم بزارید ... در ضمن اگه سایت فارسی برا دوچرخه میشناسید بگید ...

سلام
فکر کنم مجبور باشین یکم بودجه افزایش بدین
با 250-260 فکر کنم از مدل های ارزون کراس بتونین بخرین که از خیلی از این دوچرخه چینی ها بهترن

ای سایت شرکت توی محصولات کلاس mtb مدل mirage

oooof
12-08-2011, 05:26
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون واقعا عالی بود. فقط یه سوال مهم و کوچیک دیگه اینکه با توجه به تجربه و اطلاعاتی که داری اگه بخوای اسکات ، جاینت و مریدا رو از لحاظ کیفیت (از همه نظر) رتبه بندی کنی به ترتیب کدومو اول ، دوم و سوم میزاری؟؟؟؟

mehran.b6511
12-08-2011, 10:20
با سلام
بالا خره ما هم صاحب یه دوچرخه شدیم.merida matts 15 v .
قیمتش هم با تخفیف در اومد 440 .حالا نمی دونم خوب خریدم یا نه.البته من از بابلسر گرفتم.
نظرتون چیه؟

aliy2324
12-08-2011, 11:22
با سلام
بالا خره ما هم صاحب یه دوچرخه شدیم.merida matts 15 v .
قیمتش هم با تخفیف در اومد 440 .حالا نمی دونم خوب خریدم یا نه.البته من از بابلسر گرفتم.
نظرتون چیه؟

سلام مبارکتون باشه

اگه مدل 2011 باشه آره قیمت خوبی گرفتین

aliy2324
12-08-2011, 16:32
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون واقعا عالی بود. فقط یه سوال مهم و کوچیک دیگه اینکه با توجه به تجربه و اطلاعاتی که داری اگه بخوای اسکات ، جاینت و مریدا رو از لحاظ کیفیت (از همه نظر) رتبه بندی کنی به ترتیب کدومو اول ، دوم و سوم میزاری؟؟؟؟

اصولا این جور رده بندی کار درستی نیست که 3 تا برند مقایسه کرد ولی اسکات معمولا توی دنیا پر طرفدار تر هست
و از لحاظ قیمت با قطعات یکسان جیتان از همه ارزون تر و اسکات از همه گرون تره
توجه داشته باشین که شما باید از سواری دوچرخه لذت ببرین نه از مارک اون

hivafar
14-08-2011, 19:15
سلام به همه دوستان
من یه دوچرخه مریدا matts tfs 300-v n2 2011 خریدم به قیمت 930 هزار تومان.
البته قیمت tfs 500 v, رو 1190000 تومان بود.

hivafar
23-08-2011, 20:31
لینک دوچرخه tfs300v n2

Велосипед Merida Matts TFS 300-V-N2 (2011)

Отключен. Заказы на товар не принимаются ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Стоимость= 0 руб

Горный кросскантрийный велосипед Merida Matts TFS 300-V-N2 для поездок по городу и пересеченной местности. Имеет повышенную прочность и отличную проходимость. Качественная модель готовая к любым испытаниям. Рама из алюминия значительно облегчает вес велосипеда и при этом обладает повышенной прочностью, так как не подвержена влиянию агрессивных сред. Она имеет трубы большого диаметра и специальную геометрию, что также влияет на ее долговечность. Пружинно-эластомерная вилка позволяет справиться с управлением в любых, даже самых экстремальных условиях и, кроме того, оберегает руки от ударов при езде по неровностям. Полупрофессиональный переключатель Shimano Deore SLX позволяет легко контролировать скорость даже в самой экстремальной поездке. По Вашему желанию передачи изменяются легко и быстро. Качественный кросскантрийный велосипед Merida Matts TFS 300-V-N2. Способен выдержать ежедневные поездки и продолжительные велопрогулки.

Технические характеристики: Велосипед Merida Matts TFS 300-V-N2 (2011)

Товарная группа:
ВелосипедыАртикул:merida1240Ра дел каталога:Горные велосипедыПроизводство:MERID A, 2011Серия велосипедов:Горные велосипеды MERIDA 11 серии MATTSСравнить велосипеды этой серии ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Количество скоростей:27Диаметр колес:26Рама (frame):Алюминиевый сплав, технология TFS-CompВилка (fork):SR Suntour XCM HLO, пружинно-эластомерная, регулятор нагрузки, блокиратор, ход 100 ммРуль (handlebar):X-Mission Comp CEN 31.8 R20 620Вынос (stem, steer):X-Mission Speed CEN 31.8 7Рулевая колонка (headset):M10 NeckПередний перекл. (f.derrailleur):Shimano Alivio low 34.9Задний перекл. (r.derrailleur):Shimano Deore SLXманетки (shifters):Shimano Deore SL-M590, Rapidfire plus, курковыеПередняя втулка (hub Front):Alloy QRЗадняя втулка (hub rear):Shimano RM60Педали (pedal):XC AlloyСистема (crankset):Shimano M430 44-32-22Кассета (cassette):Shimano CS-HG50-9 11-34Покрышки (tires):MERIDA RACE 2.1Обода (rims):Matts PRO VТормоза (brakes):V-образные, алюминиевыеЦепь (chain):Shimano CN-HG53Подседельный штырь (seatpost):X-Mission Speed D SB20 31.6Размер рамы (frame size):[14.5"], 16", 18", 20", 22", [24"]Цвет рамы:[1]Silver(Black) [2]matt XTR gray(white)

kabiri
24-08-2011, 15:13
برای رفت و آمد شهری (رفتن به محل کار) در حدود 400 تومن چه دوچرخه ای رو پیشنهاد میکنید؟
اولویت ها:
لاستیکش پهن نباشه (به سفارش دوستان مشاور).
دنده ای باشه (چون تو مسیرم سربالایی زیاد دارم).
گلگیر داشته باشه (چون نمیخوام روزای بارونی تا پشت سرم گلی بشه).
لطفا چندتا مدل معرفی کنید که اگه تو شهر ما یکیش پیدا نشد برم سراغ بقیه.

سپاسگزارم.

aliy2324
24-08-2011, 16:00
سلام به همه دوستان
من یه دوچرخه مریدا matts tfs 300-v n2 2011 خریدم به قیمت 930 هزار تومان.
البته قیمت tfs 500 v, رو 1190000 تومان بود.

سلام مبارک باشه
اگه ممکنه براتون عکس و کاتالوک های دوچرخه تون توی بخش گفتگوی آزاد دوچرخه آپلود کنید

hivafar
24-08-2011, 22:18
سلام مبارک باشه
اگه ممکنه براتون عکس و کاتالوک های دوچرخه تون توی بخش گفتگوی آزاد دوچرخه آپلود کنید
لینک آدرس دوچرخه:

aliy2324
25-08-2011, 20:45
برای رفت و آمد شهری (رفتن به محل کار) در حدود 400 تومن چه دوچرخه ای رو پیشنهاد میکنید؟
اولویت ها:
لاستیکش پهن نباشه (به سفارش دوستان مشاور).
دنده ای باشه (چون تو مسیرم سربالایی زیاد دارم).
گلگیر داشته باشه (چون نمیخوام روزای بارونی تا پشت سرم گلی بشه).
لطفا چندتا مدل معرفی کنید که اگه تو شهر ما یکیش پیدا نشد برم سراغ بقیه.

سپاسگزارم.

سلام
merida crossway 10 با 440 می تونین بخرین که دوچرخه خوبیه ولی گلگیر نداره می شه روش نصب کرد لینکش زیر براتون میزارم

asdfghhgfdsa82
27-08-2011, 02:07
بسم الله الرحمن الرحيم

سلام ىوستان آیا دوچرخه های اورلورد خوبه یا نه چونکه پسرخاله ام یکی داره که هرروز باهاش مدرسه میره ازش هم راضیه
به نظر من هم این د.چرخه هم ارزونه هم بهتر از ویوا و کنندل هستش نظر شما چیه مارک اون دوچرخه هم اینه:
Overlord Fighter Aluminum

aliy2324
28-08-2011, 06:54
بسم الله الرحمن الرحيم

سلام ىوستان آیا دوچرخه های اورلورد خوبه یا نه چونکه پسرخاله ام یکی داره که هرروز باهاش مدرسه میره ازش هم راضیه
به نظر من هم این د.چرخه هم ارزونه هم بهتر از ویوا و کنندل هستش نظر شما چیه مارک اون دوچرخه هم اینه:
Overlord Fighter Aluminum

سلام
نظر خیلی ها اینه که overload از viva و canondell بهتره
ولی توی این رنج قیمت هاسا از همه بهتره چینی هست ولی چینی درست حسابی

asdfghhgfdsa82
29-08-2011, 18:33
سلام

میشه یک عکس از هاسا بذارید چونکه من نمشناسمش

مدل کوهستان اون دوچرخه رو امیخوام ببینم چونکه من تو تهران فقط یکی دیدم که سایز 20 یا 19 بود و مال بچه ها بود

با تشکر

aliy2324
29-08-2011, 19:07
سلام

میشه یک عکس از هاسا بذارید چونکه من نمشناسمش

مدل کوهستان اون دوچرخه رو امیخوام ببینم چونکه من تو تهران فقط یکی دیدم که سایز 20 یا 19 بود و مال بچه ها بود

با تشکر

این آدرس سایت hasa ست تو گروه دوچرخه های mtb می تونید مدل های کو هستان ببینید

---------- Post added at 07:07 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم یکی از مدل های حرفه ای دوچرخه های هاسا با ست دنده شیمانو slx و بدنه ی با آلیاژ 7005 و کربن

thecrow
30-08-2011, 18:25
سلام
دوستان ممکنه چند مدل دوچرخه خوب مناسب برای مسافت های طولانی معرفی کنید؟
لطفا قیمت هم بگید.
ممنون

LacrimasProfundere
04-09-2011, 18:42
دوستان دوچرخه ریس تا 600 تومن چیزی هست؟

aliy2324
04-09-2011, 19:46
دوستان دوچرخه ریس تا 600 تومن چیزی هست؟

اگه منظورتون از ریس دوچرخه جاده هست یه چند مدل با این حدود قیمت توی سایت های خارجی دیدم که جاینت هستن حالا ایران گیر بیاد نمی دونم .

Giant Defy 4 Compact Road Bike 2011
Giant Bowery '72 Single Speed Road Bike 2011
Giant Bowery MashUp Single Speed Road Bike 2011

توی سایت زیر می تونید مدل ها رو ببینید

alilmian
04-09-2011, 22:25
سلام.دوچرخه giant خوب باقیمت 300 تا 450 چی سراغ دارند دوستان؟اگه قیمتشم تا 500 هم رفت بگین.ممنون.

LacrimasProfundere
06-09-2011, 13:15
اگه منظورتون از ریس دوچرخه جاده هست یه چند مدل با این حدود قیمت توی سایت های خارجی دیدم که جاینت هستن حالا ایران گیر بیاد نمی دونم .

Giant Defy 4 Compact Road Bike 2011
Giant Bowery '72 Single Speed Road Bike 2011
Giant Bowery MashUp Single Speed Road Bike 2011

توی سایت زیر می تونید مدل ها رو ببینید

ممنون.

اینو تو ایبای دیدم

معتبره؟

راستی من سایز خودم رو از کجا باید بدونم؟ قدم 170 هستش.

kabiri
06-09-2011, 15:02
میخوام Giant Transend LX بخرم.
از دوستان کسی از قیمت تقریبی این مدل اطلاع داره؟
ممنونم

aliy2324
06-09-2011, 16:34
سلام.دوچرخه giant خوب باقیمت 300 تا 450 چی سراغ دارند دوستان؟اگه قیمتشم تا 500 هم رفت بگین.ممنون.

سلام با این بودجه بعید می دونم جیانت بتونین بگیرین
ولی از برند های مریدا و جیتان انتخاب هی زیادی دارین

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:31 PM ----------

ممنون.

اینو تو ایبای دیدم

معتبره؟

راستی من سایز خودم رو از کجا باید بدونم؟ قدم 170 هستش.

dawes از مارک های معروف تولید دوچرخه توی دنیا است و بیشتر دوچرخه های شهری و آماتور تولید می کنه

aliy2324
06-09-2011, 16:40
برای تعیید سایز مناسب
شما باي اندازه ي قد و اندازه پا هاي خود (از داخل ران تا کف پا ) اندازه بگيريد
اندازه پا را از کف پا تا داخل ران اندازه ميگيرند

بعد می تونید بر اساس این جدول که لینکش گذاشتم سایز مناسبتون انتخاب کنید

البته این سایز ها که توی این جدول هست سایز بدنه ی دوچرخه هست که به اینچ اومده
یعنی اندازه میله وسط دوچرخه از مرکز محور توپی وسط تا جایی که پایه زین وارد لوله میشه به عکس زیر توجه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirvania
07-09-2011, 11:59
دوستان عزیزم درود بر شما
من برای کارای معمولی و داخل شهر و سرعت معمولی و بیشتر برای مسافت بین منزل تا محل کار که مجموعا 20 کیلومتر در روز رکاب زدن میشه یه دوچرخه میخوام بگیرم . بودجه ای که براش در نظر گرفتم بین 250 تا 300 تومن هستش (بیشتر نمیخوام هزینه کنم چونه نزنید :31: ) .
برای این کاربردی که خدمتتون عرض کردم یه مورد معرفی کنید که :
1 - دووم خوبی داشته باشه و حداقل 5 سال برام کار کنه . البته اینم بگم که آدم با سلیقه ای هستم و خیلی خوب باهاش تا میکنم و نگهداریش میکنم .
2- سبک باشه ( خیلی خیلی خیلی برام مهمه )
3- اینکه کمک عقب داشته باشه یا تعداد دنده هاش زیاد باشه برام خیلی مهم نیست .
شکل ظاهرش هم برام مهمه و اینکه جای جوشهاش خیلی ضمخت و تو چشم نباشه . در مجموع اینکه طراحی و ساخت با کیفیتی داشته باشه .
اصلا با این بودجه ای که خدمتتون عرض کردم یه همچین دوچرخه ای با این مشخصات میشه خرید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
دوستون دارم :11:
سپاس

aliy2324
07-09-2011, 12:17
دوستان عزیزم درود بر شما
من برای کارای معمولی و داخل شهر و سرعت معمولی و بیشتر برای مسافت بین منزل تا محل کار که مجموعا 20 کیلومتر در روز رکاب زدن میشه یه دوچرخه میخوام بگیرم . بودجه ای که براش در نظر گرفتم بین 250 تا 300 تومن هستش (بیشتر نمیخوام هزینه کنم چونه نزنید :31: ) .
برای این کاربردی که خدمتتون عرض کردم یه مورد معرفی کنید که :
1 - دووم خوبی داشته باشه و حداقل 5 سال برام کار کنه . البته اینم بگم که آدم با سلیقه ای هستم و خیلی خوب باهاش تا میکنم و نگهداریش میکنم .
2- سبک باشه ( خیلی خیلی خیلی برام مهمه )
3- اینکه کمک عقب داشته باشه یا تعداد دنده هاش زیاد باشه برام خیلی مهم نیست .
شکل ظاهرش هم برام مهمه و اینکه جای جوشهاش خیلی ضمخت و تو چشم نباشه . در مجموع اینکه طراحی و ساخت با کیفیتی داشته باشه .
اصلا با این بودجه ای که خدمتتون عرض کردم یه همچین دوچرخه ای با این مشخصات میشه خرید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
دوستون دارم :11:
سپاس

سلام
اول با توجه به نیاز شما باید دوچرخه هیبرید یا شهری بگیرید این دوچرخه ها دارای لاستیک باریک وزن مناسبی هستند این دوچرخه ها کمک عقب هم ندارد چون اصلا نیازی بهش ندارند .
ولی با این بودجه و شرایط سختی که گذاشتین بعیده بتونین دوچرخه ای پیدا کنید .

فکر کنم اگه بودجتون افزایش بدید تا 440 بتونین مریدا crossway10 بخرید با 5 سال ضمانت بدنه

اینم لینک مشخصات و تصویر دوچرخه

amirvania
07-09-2011, 12:58
با سپاس از شما دوست گرامی
لطفا یه مورد زیر 300 تومن معرفی کنید . حالا اگه 100 در 100 توقعاتم رو هم نتونه برآورد کنه تا 80 درصد هم خوبه .
منتظر نظر سایر دوستان و اساتید عزیز هستم .
سپاس :10:

hzmaral
08-09-2011, 13:13
با سلام به همه دوستان بزرگوار
با قيمت 350-400 چه دو چرخه اي ميتونم بگيرم كه مدل خوبي باشه .لطفا بهم مدل معرفي كنيد.
كار كرده هم باشه خيالي نيست فقط سالم باشه.
در ضمن اگه قيمتها با دبي يا تايلند خيلي تفاوت داره از اونجا ميتونم بگيرم( بدون هزينه پستي و حمل و اين چيز).
حتما كوهستان هم باشه چون جاده هاي ما(با اون دست اندازاش) با كوهستان فرقي نداره
لطفا راهنمايي كنيد

aliy2324
08-09-2011, 16:50
با سپاس از شما دوست گرامی
لطفا یه مورد زیر 300 تومن معرفی کنید . حالا اگه 100 در 100 توقعاتم رو هم نتونه برآورد کنه تا 80 درصد هم خوبه .
منتظر نظر سایر دوستان و اساتید عزیز هستم .

توی مدل های hasa یا رالی بگردین ببینید که مدل شهری دارن که بتونین بخرین یا اگه یه مدل کوهستان هم پیدا کردید لاستیک زیاد پهن نداشته باشه
مارک های دیگه توی این رنج قیمت خوب نیستن

nemesis
09-09-2011, 16:35
دوستان تا 200 تومن چیزی واسه استفاده معمولی پیدا میشه ؟

aliy2324
10-09-2011, 16:30
دوستان تا 200 تومن چیزی واسه استفاده معمولی پیدا میشه ؟

دوچرخه نو نه ولی دسته دومی تونین پیدا کنید

amirvania
12-09-2011, 09:59
یه مدل ویوا پیدا کردم که خیلی ازش خوشم اومده به اسم مدل Master . ولی هر چی تو سایت ویوا گشتم و تو وب هم سرچ کردم مدلی به این اسم ندیدم . رکاب شیمانو و دنده هاش هم شیمانو آسرا بود و رنگش هم سبز فسفری .
دوستان میتونن راهنماییم کنن که یه وقت جنس قلابی بهم نندازن . ضمنا قیمتش هم 290 تومن بود .
سپاس

aliy2324
12-09-2011, 10:18
یه مدل ویوا پیدا کردم که خیلی ازش خوشم اومده به اسم مدل Master . ولی هر چی تو سایت ویوا گشتم و تو وب هم سرچ کردم مدلی به این اسم ندیدم . رکاب شیمانو و دنده هاش هم شیمانو آسرا بود و رنگش هم سبز فسفری .
دوستان میتونن راهنماییم کنن که یه وقت جنس قلابی بهم نندازن . ضمنا قیمتش هم 290 تومن بود .
سپاس

بعضی ها می گن بیشتر مدل های ویوا بدنه ها از چین میارن و توی ایران رنگ می کنن حداقل از مدل هایی انتخاب کنید که توی سایت هستش و لوازمش با لوازمی توی سایت زده یکی باشه

hamed malekpour
12-09-2011, 13:44
یه سوال آیا تا 3ملیون تومان می شه یه دو چرخه ی کرسی خرید از کجا ؟

aliy2324
12-09-2011, 20:25
یه سوال آیا تا 3ملیون تومان می شه یه دو چرخه ی کرسی خرید از کجا ؟

سلام مدل های پیست که فکر نکنم ولی یه جاده ای خوب می شه خرید
اگه تبریز هستین آدرس یه فروشگاه که وارد کننده دوچرخه های canondale هست براتون پیام خصوصی کردم

A M ! N
13-09-2011, 13:50
سلام آریان خان 0311 به نظر من با این پولی که داری میشه یک دوچرخه ی جاینت کارکرده خرید که مردش به ویوا و اورلورد می ارزه باید بگردی دونبالش زیاد هست
یه وقتی هم هست تمام دوچرخه بازهای حرفه ای آخر تمرینشونه تمومه دوچرخه هاشونو میفروشن و جدیدتر میگیرن، اینا کسانی هستن که توی تیم فعالیت دارن و معمولا چیزای تمیز و ارزونی گیر میاد از داخلشون
حالا خوددانی این هم راهنمایی بنده
موفق باشی

A M ! N
13-09-2011, 14:05
علی آقا کارت خیلی درسته!

A M ! N
15-09-2011, 14:40
سلام
خسته نباشید
میشه برامون لیست اسم مدلهای مختلف ویوا رو بنویسید؟:41:

A M ! N
15-09-2011, 14:48
با سلام
لطفا یکی اسم مدلهای مختلف ویوا رو برام میگه؟

vanhu007
21-09-2011, 12:30
با سلام
لطفا یکی اسم مدلهای مختلف ویوا رو برام میگه؟

42-43 مدل دوچرخه ویوا به نقل از قسمت فارسی سایت ویوا

p30c
21-09-2011, 13:35
دوچرخه معمولي براي افراد بزرگسال قيمتش چقدره؟ ارزون ترين لطفا

vanhu007
21-09-2011, 14:42
دوستان تا 450 چی پیشنهاد میدین به من!؟
کاربرد شهری-تفریحی- گاهی شاید تپه!
قد174 - وزن 81
مدلهای مد نظر:
merida - maths V10 : 400,000T
Maths V15
Gitane - Fitzroy 20 : 460.000T
Fitzroy 10
Viva - Mamba : 400.000T
Fuji - Nevada4
اگه مدل دیگه ای مد نظر دارید با قیمت بگید، ممنون

aliy2324
21-09-2011, 16:24
دوستان تا 450 چی پیشنهاد میدین به من!؟
کاربرد شهری-تفریحی- گاهی شاید تپه!
قد174 - وزن 81
مدلهای مد نظر:
merida - maths V10 : 400,000T
Maths V15
Gitane - Fitzroy 20 : 460.000T
Fitzroy 10
Viva - Mamba : 400.000T
Fuji - Nevada4
اگه مدل دیگه ای مد نظر دارید با قیمت بگید، ممنون

توی ایم مدل ها من مریدا متس 10 پیشنهاد می کنم بعدش اگه اختلاف قیمت gitane fitzroy10 وfitzroy 20 زیر 40 هزار تومان باشه fitzroy20 اگه بیشتر بود 10
ویوا اصلا توصیه نمیشه
از فوجی هم شناخت زیادی ندارم ولی در کل می دونم دوچرخه های خوبی داره

codec_pack
22-09-2011, 13:27
بچه ها این Galant ATX 980 گرفتم چطوره ؟ آخه خواستم Viva بگیرم همه میگفتن این Galant بهتره !

قطعات ـش همه Shimano و Acera هستن !

قیمت ـش چنده ؟

vanhu007
22-09-2011, 14:33
و من بلاخره مریدا متس وی 10 رو خریدم و خوشحالم!
:27:

aliy2324
22-09-2011, 19:32
و من بلاخره مریدا متس وی 10 رو خریدم و خوشحالم!
:27:

مبارکتون باشه دوچرخه خوبی انتخاب کردین
چه قیمتی گرفتین همون 400 هزار تومان ؟

aliy2324
22-09-2011, 19:38
دوچرخه معمولي براي افراد بزرگسال قيمتش چقدره؟ ارزون ترين لطفا

از 250 با بعضی از مدل های viva , overload به بالا البته این مارک ها چندان توصیه نمیشه
دوچرخه با مارک های معروف هم مثل merida,gitane,giant,fuji از 400 به بالا
البه رالی یا هاسا هم دوچرخه های خوبی دارن که مدل های پایین شون حدود 300 باید باشه

vanhu007
23-09-2011, 18:04
مبارکتون باشه دوچرخه خوبی انتخاب کردین
چه قیمتی گرفتین همون 400 هزار تومان ؟

مرسی مرسی
نه..مشهد خریدم به 420.000تومان :8:

findingwater
28-09-2011, 21:09
سلام!من قصد خرید یه دوچرخه در حدود قیمت 400-600 رو دارم.برای مسافت های طولانی شهری که هرروز مجبور به طی کردنش هستم.سرعت و استحکام چرخ برام خیلی مهمه!
چند تا گزینه هم بیشتر چشمم رو گرفته!
1.merida - maths V20:520
2.merida - Juliet:660
3.Giant MIA:550
5.:بین 400 تا 700 چن مدل داره:Gitane Fitzroy
6.یه مدل از Scout که 500 و خورده ای قیمتش هست!
7.fuji neveda 4 2011:440
8.merida crosscountry 20:540
و یا هر مدل دیگه ای تو این قیمت که از نظر شما مناسب باشه!
قیمت ها به هزار تومنه!
در ضمن بعضی ها میگن مریدا تو این قیمت ها چرخاش ضعیف تر از ژیتانه،و جاینت هم چون بدنه هاش گرونه لوازمش ضعیفه و تناسب بین بدنه و لوازم رعایت نمیشه!راستش از fuji هم خیلی خوشم اومده چون مطمئنم مدل 2011 است!scout هم اسم پر اعتباری داره!در واقع مشکل اصلی انتخاب بین این برندهاست!
اگه کمکم کنین ممنون میشم!

shahinmax
29-09-2011, 10:35
سلام خدمت تمامی کاربرها من چند تا سوال داشتم
1-یه دوچرخه viva element هست برای دوستمه که می خواهد 250 تومان بفروشه میگه 1 هفته کار کرده ,الان نمی دونم این رو بگیرم؟
2-ایا مدل و مارکی که از این بهتر باشه هست تا 250؟
3-بعد از کجا باید بفهمم که این ویواه اصل هست؟
4-مصرف من هم شهری هست

findingwater
29-09-2011, 17:42
یکی تو این فروم پیدا نمیشه جواب ما رو بده!

aliy2324
29-09-2011, 19:59
سلام!من قصد خرید یه دوچرخه در حدود قیمت 400-600 رو دارم.برای مسافت های طولانی شهری که هرروز مجبور به طی کردنش هستم.سرعت و استحکام چرخ برام خیلی مهمه!
چند تا گزینه هم بیشتر چشمم رو گرفته!
1.merida - maths V20:520
2.merida - Juliet:660
3.Giant MIA:550
5.:بین 400 تا 700 چن مدل داره:Gitane Fitzroy
6.یه مدل از Scout که 500 و خورده ای قیمتش هست!
7.fuji neveda 4 2011:440
8.merida crosscountry 20:540
و یا هر مدل دیگه ای تو این قیمت که از نظر شما مناسب باشه!
قیمت ها به هزار تومنه!
در ضمن بعضی ها میگن مریدا تو این قیمت ها چرخاش ضعیف تر از ژیتانه،و جاینت هم چون بدنه هاش گرونه لوازمش ضعیفه و تناسب بین بدنه و لوازم رعایت نمیشه!راستش از fuji هم خیلی خوشم اومده چون مطمئنم مدل 2011 است!scout هم اسم پر اعتباری داره!در واقع مشکل اصلی انتخاب بین این برندهاست!
اگه کمکم کنین ممنون میشم!

توی این مدل ها juliet که مدل دوختونه هست و برای خانوم ها طراحی شده
متس 20 خیلی گرون قیمن دادن بهتون البته فکر کنم یه دو ماه پیش حدود460 بود
من با این بودجه مریدا tfs 100 پیشنهاد می کنم ( یه کم از 600 بهتره )اگه استفاده شهری بیشتری دارین میتونین merida crosscunt با بدنه tfs بگیرین
من خودم جیتان fitzroy 20 دارم که 460 دوچرخه خوبیه هم برای استفاده شهری و تا حدودی هم کوهستان

aliy2324
29-09-2011, 20:04
سلام خدمت تمامی کاربرها من چند تا سوال داشتم
1-یه دوچرخه viva element هست برای دوستمه که می خواهد 250 تومان بفروشه میگه 1 هفته کار کرده ,الان نمی دونم این رو بگیرم؟
2-ایا مدل و مارکی که از این بهتر باشه هست تا 250؟
3-بعد از کجا باید بفهمم که این ویواه اصل هست؟
4-مصرف من هم شهری هست

سلام
قیمت نو این دوچرخه هم فکر کنم در همین حدوده
با این بودجه اگه بتونین هاسا پیدا کنید قطعا از ویوا بهتره
توی این سایت مدل هایی از دوچرخه ای ویوا که توی ایران عرضه میشه هست ولی در کل اعتماد زیادی به اصل بودنشون نیست

برای استفاده شهری هم از اونجایی که اکثر دوچرخه های ویوا لاستیک با سایز 2.3 روشون هست نامناسب هستن برای استفاده شهری لاستیک با پهنای کمتر زیر 2.1 استفاده میشه

shahinmax
30-09-2011, 01:41
سلام
قیمت نو این دوچرخه هم فکر کنم در همین حدوده
با این بودجه اگه بتونین هاسا پیدا کنید قطعا از ویوا بهتره
توی این سایت مدل هایی از دوچرخه ای ویوا که توی ایران عرضه میشه هست ولی در کل اعتماد زیادی به اصل بودنشون نیست

برای استفاده شهری هم از اونجایی که اکثر دوچرخه های ویوا لاستیک با سایز 2.3 روشون هست نامناسب هستن برای استفاده شهری لاستیک با پهنای کمتر زیر 2.1 استفاده میشه
ممنون از راهنمایی ولی برام مهم هست لاستیک پهن باشه وطوقه هاش هم مشکی و رنگ جالب داشته باشه.حالا اگه میشه یه عکس از این هاسا هم بزارید و این هاسا رنگ بندی داره چون هر جا سرچ میکنم چیزی پیدا نمیشه.ممنون

aliy2324
01-10-2011, 08:46

سایت دوچرخه های هاسا
توی قسمت Contact می تونین نمایندگی ایران هم ببینید .
در هر صورت نظر شما ست ولی لاستیک پهن انرژی خیلی زیادی در دوچرخه سواری از شما می گیره که باعث می شه خیلی زود خسته بشین

masadik
01-10-2011, 10:19
سلام
دوستان نظرتان راجع به دوچرخه های برقی چیه؟ آیا توی ایران کیت تبدیل این دوچرخه ها هست؟

shahinmax
01-10-2011, 20:10
سلام اقا خیلی دوچرخه هاش خوب بود ولی قیمتش چنده؟
بعد این دوستم میگه اون viva element مشکی داره میگه 200 خوبه؟
اقه قیمت هر کدام رو می دانید راهنمایی کنید.
TRAVEL 26
ComComp1.0p1Comp1.0.0
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](B).htm
ممنون میشم

aliy2324
02-10-2011, 18:11
سلام اقا خیلی دوچرخه هاش خوب بود ولی قیمتش چنده؟
بعد این دوستم میگه اون viva element مشکی داره میگه 200 خوبه؟
اقه قیمت هر کدام رو می دانید راهنمایی کنید.
TRAVEL 26
ComComp1.0p1Comp1.0.0
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](B).htm
ممنون میشم

اگه منظورتون دوچرخه های هاسا هست قیمتش نسبت به برند های معتبر دیگه پایین تره و کیفیت خوبی داره
توی این مدل های comp 1 باتوجه به قطعات بین 300 تا 400 باید باشه و team5.0 باتوجه به قطعات باید از 500 به بالا باشه

viva element مشکی 200 یعنی چی ؟ رنگ دوچرخه عوض میشه قیمتش میاد پایین

wanted.77
02-10-2011, 21:06
سلام
بچه ها من تازه عضو شدم.امیدوارم در اینده بتونم برای سایت مفید باشم.

یک ماهی هست قصد خرید دوچرخه دارم.
برای استفاده ی شهری و معمولی.
میخوام 300 تا350 هزینه کنم.
بدنه ی محکم و خوش ساخت
شتاب بالا
راحتی
کیفیت و دوام بالای قطعات برام مهمه.

میدونم شاید پولم کم باشه و توقعاتم بالا ولی خوب میخوام تو رنج خودش بهترین باشه.

حقیقتش خیلی وقته دنبالشم و نمیتونم بخرم برای همین تصمیم گرفتم اینجا عضو بشم و از تجربیات شما استفاده کنم.
مطمئنم با کمک شما به نتیجه میرسم و بهترین انتخاب رو دارم.

ممنون از همگی

shahinmax
03-10-2011, 00:40
بچه ها واقعا ممنون از راهنماییتون این دفعه سوال اخرم هست میپرسم .من ساکن قزوین هستم انجا یه فروشگاه درست حسابی هست اونم نماینده ویوا و فوجی هست و چرخ های این فروشگاه 80% حرفه ای با قیمت های 1-2-... ملیون تواین رنج ها است و هاسا .کراس ندارند یه مدل ویوا کارکرده در حد صفر داره مدل PACEMAKER 80 که میگه 250 تومان ایا بگیرم؟
و سوال دوم من این بود که ایا قیمت چرخ تا 2-3 ماه دیگه قیمتش پاین میاد؟

aliy2324
03-10-2011, 08:19
بچه ها واقعا ممنون از راهنماییتون این دفعه سوال اخرم هست میپرسم .من ساکن قزوین هستم انجا یه فروشگاه درست حسابی هست اونم نماینده ویوا و فوجی هست و چرخ های این فروشگاه 80% حرفه ای با قیمت های 1-2-... ملیون تواین رنج ها است و هاسا .کراس ندارند یه مدل ویوا کارکرده در حد صفر داره مدل PACEMAKER 80 که میگه 250 تومان ایا بگیرم؟
و سوال دوم من این بود که ایا قیمت چرخ تا 2-3 ماه دیگه قیمتش پاین میاد؟

قیمت نو چنده که دسته اینو می ده 250 اگه واقعا در حده صفره 50 تومن زیر قیمت می ارزه
توی این مملکت چی ارزون شده که این دومیش باشه ولی در کل با شروع فصل سرما بسیاری از سایت ها مدل های قدیمی شون حراج میکننن ولی این مال خارج از کشوره که تجارت آزاد جریان داره توی ایران معلوم نیست تا 2-3 ماه دیگه اصلا چه اتفاقی بیوفته ولی در بهترین شرایط قیمت ثابت می مونه

---------- Post added at 08:19 AM ---------- Previous post was at 08:16 AM ----------

سلام

بدنه ی محکم و خوش ساخت
شتاب بالا
راحتی

حقیقتش خیلی وقته دنبالشم و نمیتونم بخرم برای همین تصمیم گرفتم اینجا عضو بشم و از تجربیات شما استفاده کنم.

ممنون از همگی

با این بوجه جیتان fitzroy zt به نظرم گزینه مناسبی باشه

wanted.77
03-10-2011, 11:06
سلام

بدنه ی محکم و خوش ساخت
شتاب بالا
راحتی

ممنون از همگی

دوستان دیگه نظری ندارن؟
نظرتون در مورد اورلورد و المپیا چیه؟

wanted.77
04-10-2011, 13:47
دوستان دیگه نظری ندارن؟
نظرتون در مورد اورلورد و المپیا چیه؟

بچه ها کسی نیست کمک کنه؟
نظرتون در مورد دوچرخه های المپیا چیه؟

aliy2324
04-10-2011, 17:30
بچه ها کسی نیست کمک کنه؟
نظرتون در مورد دوچرخه های المپیا چیه؟

سلام اورلود هر چند دوچرخه های بدی نداره ولی برند معتبری نیست در مورد المپیا هم شناختی ندارم یادمه یه زمانی دوچرخه های المپیا توی ایران خیلی فروش داشت حدود 10 سال پیش

wanted.77
05-10-2011, 19:36
بچه ها تورو خدا کمک کنید. فردا میخوام برم واسه خرید.

این المیا رو در نظر دارم. میگه 370 تا 340 هم راضی شده بده.
نظرتون چیه؟
قطعات مهم ست شیمانو مالزی و...

h_nejatish
14-10-2011, 18:19
سلام

من یه دوچرخهی خوب می خوام تا رنج قیمت 400 هزار تومن
مشخصات:
1- من هروز می خوام تو شهر باهاش برم و بیام
2- سبک و نرم باشه
3- خر کار باشه و زود خراب نشه
4- حتما دنده ای باشه

اگر بشه دوچرخه ی خوبی به من پیشنهاد کنید خوشحال می شم
خواهشا زودتر چون اگر خدا بخواد این هفته بخرم

amirvania
15-10-2011, 08:44
درود بر شما
من هنوز دوچرخه مو نخریدم :31:
اما دیگه تو این هفته حتما میگیرم . یه مدل ویوا دیدم به اسم X-Speed که فروشنده میگفت جزو مدلای 2011 هستش تو سایت خود ویوا هم که چک کردم دیدم درست میگه . تمام لوزمش هم شیمانو اصل هستش . کمک فنراش قابل تنظیمه و دنده ش acera حتی رکابش هم شیمانو هستش که برای من این موضوع خیلی مهمه .
310 تومن میده . دوستان لطف کنن یه نظر کارشناسی بدن .
دو تا رنگ هم داره : سفید و مشکی

aliy2324
15-10-2011, 10:18
سلام

من یه دوچرخهی خوب می خوام تا رنج قیمت 400 هزار تومن
مشخصات:
1- من هروز می خوام تو شهر باهاش برم و بیام
2- سبک و نرم باشه
3- خر کار باشه و زود خراب نشه
4- حتما دنده ای باشه

اگر بشه دوچرخه ی خوبی به من پیشنهاد کنید خوشحال می شم
خواهشا زودتر چون اگر خدا بخواد این هفته بخرم

مریدا متس 10 یا جیتان fitzroy 10 می تونینن بگیرین هر دو دوچرخه های نرم وسبکی با یفیت خوب هستن
البته از مدل های crossway مریدا که مخصوص شهری و توریستی هستند هم می تونید بگیرید فرقشون با مدل های متس توی تایر های باریک تر و کمک های سفت تر هست که برای استفاده شهری مناسب هست

---------- Post added at 10:18 AM ---------- Previous post was at 10:15 AM ----------

درود بر شما
من هنوز دوچرخه مو نخریدم :31:
اما دیگه تو این هفته حتما میگیرم . یه مدل ویوا دیدم به اسم X-Speed که فروشنده میگفت جزو مدلای 2011 هستش تو سایت خود ویوا هم که چک کردم دیدم درست میگه . تمام لوزمش هم شیمانو اصل هستش . کمک فنراش قابل تنظیمه و دنده ش acera حتی رکابش هم شیمانو هستش که برای من این موضوع خیلی مهمه .
310 تومن میده . دوستان لطف کنن یه نظر کارشناسی بدن .
دو تا رنگ هم داره : سفید و مشکی

با این بودجه گزینه خوبی هست ولی با افزایش بودجه می تونین یه مارک معروف بخرین

h_nejatish
15-10-2011, 21:53
مریدا متس 10 یا جیتان fitzroy 10 می تونینن بگیرین هر دو دوچرخه های نرم وسبکی با یفیت خوب هستن
البته از مدل های crossway مریدا که مخصوص شهری و توریستی هستند هم می تونید بگیرید فرقشون با مدل های متس توی تایر های باریک تر و کمک های سفت تر هست که برای استفاده شهری مناسب هست

اگه میشه قیمت روز و تصاویری ازشون بزاری ممنون می شم

راستی ایا قیمتش تا دو سه ماه اینده تغییری می کنه ؟

یه سوال دیگه ، میشه برند هارو به ترتیب کیفیت بگی

خیلی خیلی ممنون:11::11::11::11::11::11::11::11:

h_nejatish
18-10-2011, 20:12
بابا خواهشا یکی جوابمو بده ............!!!!!!!!!!!:42::42::42::42::41::41::41 :

aliy2324
19-10-2011, 09:44
جیتان 10t قیمت کمی بیشتر 400 باید باشه

merida crossay 10v حدود440

مريدا متس 10 حدود 440

h_nejatish
19-10-2011, 16:49
جیتان 10t قیمت کمی بیشتر 400 باید باشه
کد:
merida crossay 10v حدود440
کد:
مريدا متس 10 حدود 440
کد:

خیلی خیلی ممنون :11::11::11::11::11:

اما اگر جسارت نباشه دو تا سوال دیگه هم دارم :20::20:

ایا می ارزه کنندل بخرم، اما با تجهیزات بهتر!؟

اگه بشه زیر 400 تومن هم پیشنهاد بدید خوشحال می شم.

راستی خودتون بین اون سه تا کدوم انتخاب می کنید؟؟

aliy2324
19-10-2011, 18:00
خیلی خیلی ممنون :11::11::11::11::11:

اما اگر جسارت نباشه دو تا سوال دیگه هم دارم :20::20:

ایا می ارزه کنندل بخرم، اما با تجهیزات بهتر!؟

اگه بشه زیر 400 تومن هم پیشنهاد بدید خوشحال می شم.

راستی خودتون بین اون سه تا کدوم انتخاب می کنید؟؟

کنندل دو نوع داریم یکی canondeal و یکی canondell این دومی یعنی canondell کپی چینی برند اولی که آمریکایی هست اصولا سازننده هایی که از این تکنیک استفاده میکنند یجوری می خواهن با فریب مصرف کننده محصولات خودشون بفروش به رسونن اگهcanondell هست اصلا توصیه نمیکنم هیچ بعید نیست که قطعاتشم تقلبی باشه ولی برند اصلیش خیلی خوبه
زیر 400 از برند های معروف چیزی گیرتون نمیاد مگه برین سراغ ویوا یا اورلود
من خودم جیتان 20 دارم که خیلی ازش راضی هستم بسیار نرم و بدنه خوبی هم داره
ولی اگه استفاده شما فقط شهری crossway meridaمنطقي ترين انتخابه البته فکر کنم قیمتش یکم زیاد گفتم شاید کمتر باشه

h_nejatish
21-10-2011, 16:37
دستت درد نکنه

راستی من امروز رفتم دوچرخه بخرم (تهران . گمرک) اصلا ژیتان نداشتند همه می گفتند کم میاد .یه دونه پیا کردم اونم 600 هزار تومن بود بی خیال شدم .(حرفش درست بود؟)بعد رفتم دونبال" مریدا مت 10" تو گمرک یارو می گفت 450 تومان تازه معلوم نبود قطعاتش عوض کرده یا نه . رفتم نمایندگی مریدا بسته بود. یه یارو بود می گفت "کنندل"با تجهیزات بهتر قیمت ارزون تر گیرت میاد می گفت مریدا پول اسمشو می خوره حرفش درسته؟؟؟
نمایندگی جاینت بغل مریداس اگر مدلی تا حداکثر450 هزار تومن پیشنهاد کنید خوشحال می شم معرفی کنید.اصلا مریدا بهتره یا جاینت؟؟
ببخشید شما کجا ساکنید؟؟

منتظرم خیلی خیلی ممنون

aliy2324
21-10-2011, 18:13
دستت درد نکنه

راستی من امروز رفتم دوچرخه بخرم (تهران . گمرک) اصلا ژیتان نداشتند همه می گفتند کم میاد .یه دونه پیا کردم اونم 600 هزار تومن بود بی خیال شدم .(حرفش درست بود؟)بعد رفتم دونبال" مریدا مت 10" تو گمرک یارو می گفت 450 تومان تازه معلوم نبود قطعاتش عوض کرده یا نه . رفتم نمایندگی مریدا بسته بود. یه یارو بود می گفت "کنندل"با تجهیزات بهتر قیمت ارزون تر گیرت میاد می گفت مریدا پول اسمشو می خوره حرفش درسته؟؟؟
نمایندگی جاینت بغل مریداس اگر مدلی تا حداکثر450 هزار تومن پیشنهاد کنید خوشحال می شم معرفی کنید.اصلا مریدا بهتره یا جاینت؟؟
ببخشید شما کجا ساکنید؟؟

منتظرم خیلی خیلی ممنون

نمی دونم که جیتان کم وارد می شه یا نه ولی تا 1 ماه ÷یش که فراون بود
اینکه مریدا پول اسمش می خوره نه اینجور نیست همه تولید کنندگان توی بازار رقابتی امروز تلاش می کنن که قیمت رقابتی داشته باشن از اونجایی که همه ی این دوچرخه ها جدیدا توی چین تولید میشن و شرایط قانونی و نیرو کار یکسان دارند شک نکنید که کنندل وقتی با قیمت پایین تر داره تجهیزات بهتری می ده قطعا از یه جای کار می زنه که براش سود داره
جاینت حدود 1 ماه پیش می گفتن که مدل های جدیدش توی گمرکه نمی دونم وارد شدن یا ولی توی این رنج باید داشته باشه دوچرخه ولی اطلاع دقیقی ندارم از مدل های جدیدش اگه چیزی فهمیدم خبر می دم
من کرمان هستم

h_nejatish
22-10-2011, 20:03
سلام
ببخشید من خیلی سوال می کنم ولی انشا الله اخریش باشه.
من تا چه سقف قیمتی "مریدا مت 10" رو بخرم؟
می شه مشخصات فنی ترشو بمن بدین . بسیار ممنون:11:

aliy2324
22-10-2011, 21:14
سلام
ببخشید من خیلی سوال می کنم ولی انشا الله اخریش باشه.
من تا چه سقف قیمتی "مریدا مت 10" رو بخرم؟
می شه مشخصات فنی ترشو بمن بدین . بسیار ممنون:11:

تا 1 ماه پیش که 440 بود شاید گرون شده باشه
توی لینکی که گذاشتم مشخصات کاملش هست ولی دوچرخه های مریدا یه کاتالوک دارن که توی اون لیست کامل قطعات شون زده

---------- Post added at 09:14 PM ---------- Previous post was at 09:13 PM ----------

h_nejatish
22-10-2011, 21:20
تا حداکثر 500 هزار تومن مریدا چیزی بهتر گیرم میاد؟

موقع خرید باید به چه نکاتی حتما توجه کنم تاسرم کلاه نره؟

بسیار بسیار ممنونم

behnaiivii
23-10-2011, 10:15
سلام دوستان
چندسال پیش مشکلی تو ستون فقراتم بود که تقریبا حل شد ولی گاها توی پاهام احساس خستگی میکردم اهل ورزش هم نبودم تا اینکه یهو آدم شدم و همزمان و تقریبا مداوم رفتم سراغ دوچرخه و استخر و بیش از حد انتظار نتیجه دیدم
جدیدا همه بهم توصیه میکنن دوچرخه مو عوض کنم چون بهم صدمه میزنه ( الان کوهستان کاملا معمولی و قدیمی استفاده میکنم )
روزی یک تا دو ساعت داخل شهر و گاها جاده های اطراف خیلی راحت و تفریحی رکاب میزنم گاهی هم سرعت میگیرم ولی دنبال مسابقه نیستم
اینجا شیب سربالایی اونقدر تندی هم نداریم و فعلا هم به کوهنوردی فکر نمیکنم
نمیدونم باید پی کورسی باشم یا کوهستان
دنبال جنس ارزونم نیستم بیشترین چیزایی که واسم مهمه اینه که با توجه به توضیحات بالا :
۱ - به سلامتیم لطمه نخوره
۲ - باهاش راحت باشم و به مرور ازش خسته نشم ( آخه درحال حاضر شدیدا به دوچرخه سواری علاقه مند شدم )
۳ - اینجا دسترسی ندارم واسه همین دوچرخه ای میخوام که به این زودیا نیاز به تعمیر و تعویض نداشته باشه
۴ - زیبایی دوچرخه واسم مهمه
با توجه به موارد بالا ممنون میشم چند مدل قابل خرید رو با ذکر تفاوتها و حدود قیمت بهم پیشنهاد بدین

ANDROYD3
23-10-2011, 17:02
سلام به همه دوستان من یه مدل ویوا 22 یا 24 نمی دونم ، دارم می خوام ردش کنم بره بعدش با حدود 300 تا 350 ( خودمو بکشم 400 ) چه چیزی میشه خرید؟ شهریه مصرفم ولی می خوام یکم حرفه ای باشه که بتونم باهاش کل بندازم و برای رفت و آمد راحت باشه ممنون از همه دوستان

aliy2324
23-10-2011, 17:42
تا حداکثر 500 هزار تومن مریدا چیزی بهتر گیرم میاد؟

موقع خرید باید به چه نکاتی حتما توجه کنم تاسرم کلاه نره؟

بسیار بسیار ممنونم

مگه بتونین از مدل های نوادا فوجی بگیرین مثلا نودا یک بدون ترمز دیسک فکر کنم حدود 500 باشه .
اگه از نمایندگی می خرین که نیاز به کار خاصی نیست یه بررسی کلی بکنین که بدنه سالم باشه و کمک ها درست کار کنن بعد چند روز هم ببرین آچار کشی

aliy2324
23-10-2011, 18:06
سلام دوستان
چندسال پیش مشکلی تو ستون فقراتم بود که تقریبا حل شد ولی گاها توی پاهام احساس خستگی میکردم اهل ورزش هم نبودم تا اینکه یهو آدم شدم و همزمان و تقریبا مداوم رفتم سراغ دوچرخه و استخر و بیش از حد انتظار نتیجه دیدم
جدیدا همه بهم توصیه میکنن دوچرخه مو عوض کنم چون بهم صدمه میزنه ( الان کوهستان کاملا معمولی و قدیمی استفاده میکنم )
روزی یک تا دو ساعت داخل شهر و گاها جاده های اطراف خیلی راحت و تفریحی رکاب میزنم گاهی هم سرعت میگیرم ولی دنبال مسابقه نیستم
اینجا شیب سربالایی اونقدر تندی هم نداریم و فعلا هم به کوهنوردی فکر نمیکنم
نمیدونم باید پی کورسی باشم یا کوهستان
دنبال جنس ارزونم نیستم بیشترین چیزایی که واسم مهمه اینه که با توجه به توضیحات بالا :
۱ - به سلامتیم لطمه نخوره
۲ - باهاش راحت باشم و به مرور ازش خسته نشم ( آخه درحال حاضر شدیدا به دوچرخه سواری علاقه مند شدم )
۳ - اینجا دسترسی ندارم واسه همین دوچرخه ای میخوام که به این زودیا نیاز به تعمیر و تعویض نداشته باشه
۴ - زیبایی دوچرخه واسم مهمه
با توجه به موارد بالا ممنون میشم چند مدل قابل خرید رو با ذکر تفاوتها و حدود قیمت بهم پیشنهاد بدین

با توجه به اطلاعاتی که دادین من چند مدل کراس کانتری برای شما معرفی میکنم
scott aspect 30 با ترمز دیسک و ترمز لقمه ای به ترتیب حدود 700 و 600 هستش

merida tfs 100 حدود 640 با ترمز دیسک

جیتان progress 1.6 hd حدود 950 شایدم کمتر

---------- Post added at 06:06 PM ---------- Previous post was at 06:02 PM ----------

سلام به همه دوستان من یه مدل ویوا 22 یا 24 نمی دونم ، دارم می خوام ردش کنم بره بعدش با حدود 300 تا 350 ( خودمو بکشم 400 ) چه چیزی میشه خرید؟ شهریه مصرفم ولی می خوام یکم حرفه ای باشه که بتونم باهاش کل بندازم و برای رفت و آمد راحت باشه ممنون از همه دوستان

شما مدل هایی مثل جیتان zt با قیمت زیر 400

یا جیتان 10t با قیمت کمی بالای 400

این دو تا دوچرخه از لحاظ راحتی و کیفیت توی رنج قیمت خودشون عالی هستن ولی هیچکدوم حرفه ای نیستن

behnaiivii
23-10-2011, 20:55
با تشکر از راهنماییتون بعضی از دوستان میگن مدلهایی که فرمون صاف دارن رو به این دلیل که مجبورم میکنه بیشتر خم شم انتخاب نکنم
بااین وجود اگه بازم همین مدلها رو معرفی میفرمایین ممنون میشم تفاوتهاش و مزیتهاشم بفرمایین تا بتونم بهتر انتخاب کنم
بازم ممنون

aliy2324
24-10-2011, 11:57
با تشکر از راهنماییتون بعضی از دوستان میگن مدلهایی که فرمون صاف دارن رو به این دلیل که مجبورم میکنه بیشتر خم شم انتخاب نکنم
بااین وجود اگه بازم همین مدلها رو معرفی میفرمایین ممنون میشم تفاوتهاش و مزیتهاشم بفرمایین تا بتونم بهتر انتخاب کنم
بازم ممنون

نمی دونم منظورتون درست فهمیدم یا نه
اگه منظورتون از فرمون صاف همین مدل های کوهستانه تا اونجایی که من میدونم آدم روی این نوع فرمون کمتر از مدلهای گرد که روی دوچرخه های کورسی هست خم می شه .

behnaiivii
24-10-2011, 17:59
نمی دونم منظورتون درست فهمیدم یا نه
اگه منظورتون از فرمون صاف همین مدل های کوهستانه تا اونجایی که من میدونم آدم روی این نوع فرمون کمتر از مدلهای گرد که روی دوچرخه های کورسی هست خم می شه .

بازم ممنون
میخواستم بپرسم چرا شما کراس کانتری رو انتخاب بهتری نسبت به کورسی و کوهستان میدونین ؟
و میشه لطف کنین و تفاوتها و مزیتهای مدلهایی که پیشنهاد دادین رو واسم توضیح بدین ؟

ANDROYD3
24-10-2011, 19:06
ممنون از راهنماییتون

فقط چجوری می تونم مدل دوچرخمو بدونم؟

راستی مدل دیگه پیدا نمیشه؟

من این صفحه هارو خوندم ولی نفهمیدم
میشه خودتون یه توضیحی در موردش بدید؟

aliy2324
25-10-2011, 16:26
بازم ممنون
میخواستم بپرسم چرا شما کراس کانتری رو انتخاب بهتری نسبت به کورسی و کوهستان میدونین ؟
و میشه لطف کنین و تفاوتها و مزیتهای مدلهایی که پیشنهاد دادین رو واسم توضیح بدین ؟

دوچرخه های کوهستان به سه نوع کراس کانتری ، دانهیل و فری راید تقسیم می شن
کراس کانتری یا سر بالایی رو دارای بدنه های نسبتا سبک تری نسبت به دو نوع دیگه هستند و برای استفاده های تفریحی توی دوچرخه های کوهستان مناسب ترین هستند

دانهیل دوچرخه های سر پایین رو دارای بدنه سنکین و مقاوم ، تایر های پهن ، کمک وسط و دو شاخ جلوی بسیار قوی این دوچرخه برای پایین آمدن از سرپایینی ها سنگلاخی و تند طراحی شدن

فری راید که ترکیبی از هر دو سبکه مناسب برای تور های گردش در مناطق جنگلی می باشد

دوچرخه های جاده ای (کورسی) دوچرخه از بدنه ی خیلی سبک تر و ظریف تر از دوچرخه ای کوهستان دارن و برای استفاده در جاده و آسفالت مناسب هستند . در ضمن زاویه دید محدود تری به دوچرخه سوار میده

دوچرخه های هیبرید یا توریستی که ترکیبی از این دو مدل هستند تایر و رینگ باریک دوچرخه های کورسی و بدنه کراس کانتری البته با کمک های جلو سفت تر هستند که مناسب استفاده شهری ، تفریحی و توریستی هستند

aliy2324
25-10-2011, 16:32
ممنون از راهنماییتون

فقط چجوری می تونم مدل دوچرخمو بدونم؟

راستی مدل دیگه پیدا نمیشه؟

من این صفحه هارو خوندم ولی نفهمیدم
میشه خودتون یه توضیحی در موردش بدید؟

مدل دوچرخه روش باید نوشته باشه اگه ننوشته برین دوچرخه فروشی ببینین بدنه ش شبیهی کدوم مدل بگین همون مدله

من توی برند های معروف مدل دیگه ای سراغ ندارم ولی رالی و هاسا هم قیمت های پایینی دارن
این دوچرخه ها هم که معرفی کردم هر دو تا بدنه ای شبیه هم دارن و قطعات هم از پایین ترین سری شیمانو هست
البته مدل 10 تی کمک های جلو بهتری داره

h_nejatish
25-10-2011, 20:09
اقا بالاخره خریدم

"متس 15"

هنوز زیاد ازش استفاده نکرم اما به نظرم خوب میاد . راستی ژیتان 20t هم داشت . به نظرت بهتر بود اونو می خریدم؟؟
راستی متس 10 هم داشت 400 هزار تومن

از راهنماییتون ممنون:11::11:

aliy2324
25-10-2011, 20:55
اقا بالاخره خریدم

"متس 15"

هنوز زیاد ازش استفاده نکرم اما به نظرم خوب میاد . راستی ژیتان 20t هم داشت . به نظرت بهتر بود اونو می خریدم؟؟
راستی متس 10 هم داشت 400 هزار تومن

از راهنماییتون ممنون:11::11:

مبارک باشه :11:
به چه قیمتی خریدید؟

behnaiivii
25-10-2011, 21:07
دوچرخه های کوهستان به سه نوع کراس کانتری ، دانهیل و فری راید تقسیم می شن
کراس کانتری یا سر بالایی رو دارای بدنه های نسبتا سبک تری نسبت به دو نوع دیگه هستند و برای استفاده های تفریحی توی دوچرخه های کوهستان مناسب ترین هستند

دانهیل دوچرخه های سر پایین رو دارای بدنه سنکین و مقاوم ، تایر های پهن ، کمک وسط و دو شاخ جلوی بسیار قوی این دوچرخه برای پایین آمدن از سرپایینی ها سنگلاخی و تند طراحی شدن

فری راید که ترکیبی از هر دو سبکه مناسب برای تور های گردش در مناطق جنگلی می باشد

دوچرخه های جاده ای (کورسی) دوچرخه از بدنه ی خیلی سبک تر و ظریف تر از دوچرخه ای کوهستان دارن و برای استفاده در جاده و آسفالت مناسب هستند . در ضمن زاویه دید محدود تری به دوچرخه سوار میده

دوچرخه های هیبرید یا توریستی که ترکیبی از این دو مدل هستند تایر و رینگ باریک دوچرخه های کورسی و بدنه کراس کانتری البته با کمک های جلو سفت تر هستند که مناسب استفاده شهری ، تفریحی و توریستی هستند

برداشت من از توضیحات واقعا مفید شما اینه که بهترین انتخاب برای من دوچرخه های هیبرید یا توریستیه درسته ؟
ضمنا میخواستم بپرسم اون سه مدلی که پیشنهاد فرموده بودین هرکدوم جز کدوم دسته از کراس کانتری به حساب میان
بازم ممنون بخاطر وقتی که به من اختصاص میدین

ANDROYD3
25-10-2011, 22:45
مدل دوچرخه روش باید نوشته باشه اگه ننوشته برین دوچرخه فروشی ببینین بدنه ش شبیهی کدوم مدل بگین همون مدله

من توی برند های معروف مدل دیگه ای سراغ ندارم ولی رالی و هاسا هم قیمت های پایینی دارن
این دوچرخه ها هم که معرفی کردم هر دو تا بدنه ای شبیه هم دارن و قطعات هم از پایین ترین سری شیمانو هست
البته مدل 10 تی کمک های جلو بهتری داره

قیمتش چنده؟ ( 10t)
zt دنده اش چجوریه؟ از این قدیمی هاست یا نه
ترمز هاش خوبن؟ میشه باهاشون عقب بلند کرد؟

ANDROYD3
25-10-2011, 22:55
یه سوال : با ترمز دیسکی میشه چرخ عقبو بلند کرد یا خط انداخت؟

در کل دیسکی چطوره؟

aliy2324
26-10-2011, 08:18
قیمتش چنده؟ ( 10t)
zt دنده اش چجوریه؟ از این قدیمی هاست یا نه
ترمز هاش خوبن؟ میشه باهاشون عقب بلند کرد؟

قیمت دقیق ترش نمی دونم حدود 400 -420 باید باشه
نه دنده هاش شیمانو ست تورنی هستش درسته پایین ترین ست لوازم شیمانو هست ولی کارایی خوبی داره
ترمز ها هم شیمانو وی بریک اگه تنظیم باشن خیلی خوبن
چرخ عقب هم می شه بلند کرد

---------- Post added at 08:18 AM ---------- Previous post was at 08:17 AM ----------

یه سوال : با ترمز دیسکی میشه چرخ عقبو بلند کرد یا خط انداخت؟

در کل دیسکی چطوره؟

بله ترمز دیسکس هم میشه این کارا کرد
ترمز های دیسکی مدل های ارزونش اصلا خوب نیست ولی ست های شیمانو خیلی خوبن
ترمز دیسکی هزینه تعمیرات بالایی داره

aliy2324
26-10-2011, 08:41
برداشت من از توضیحات واقعا مفید شما اینه که بهترین انتخاب برای من دوچرخه های هیبرید یا توریستیه درسته ؟
ضمنا میخواستم بپرسم اون سه مدلی که پیشنهاد فرموده بودین هرکدوم جز کدوم دسته از کراس کانتری به حساب میان
بازم ممنون بخاطر وقتی که به من اختصاص میدین

بله من موافقم برای استفاده شهری این دوچرخه ها واقعا بهتر از هر دوچرخه دیگری هستن با صرف انرِی کمتر مسافت بیشتری طی میکنین

اون سه مدل هر سه تا جز سبک کراس کانتری هستند

دوچرخه های هیبرید که می تونم بهتون معرفی کنم این دو مدل هستن

جیتان outdoor 1000

merida crosswat tfs 100-500

ارج جلال
26-10-2011, 20:08
دوستان من یه دوچرخه شهری(جاده) میخوام در حدود قیمت 250 تا 300
فروشنده morgan dynamite 3.5 با قیمت 300 تومان پیشنهاد داده نظرتون چیه؟
چه مدلی به من توصیه میکنین؟
ممنون

behnaiivii
27-10-2011, 03:29
بله من موافقم برای استفاده شهری این دوچرخه ها واقعا بهتر از هر دوچرخه دیگری هستن با صرف انرِی کمتر مسافت بیشتری طی میکنین

اون سه مدل هر سه تا جز سبک کراس کانتری هستند

دوچرخه های هیبرید که می تونم بهتون معرفی کنم این دو مدل هستن

جیتان outdoor 1000

merida crosswat tfs 100-500

من سایت مریدا رو که دیدم ظاهرا مریدا tfs 500 سه مدل داره

Big.Nine TFS 500-D

Matts TFS 500-D

Matts TFS 500-D-RS

سوال من از دوست با تجربه خودم اینه که این سه تا اولا تفاوتاشون چیه و ثانیا منظور شما کدوم مدل هست ؟؟؟

aliy2324
27-10-2011, 09:08
من سایت مریدا رو که دیدم ظاهرا مریدا tfs 500 سه مدل داره

Big.Nine TFS 500-D

Matts TFS 500-D

Matts TFS 500-D-RS

سوال من از دوست با تجربه خودم اینه که این سه تا اولا تفاوتاشون چیه و ثانیا منظور شما کدوم مدل هست ؟؟؟

اولی سایز 29 هستش یعنی چرخ هاش بزرگ تره فکر کنم اصلا توی ایران نیست اگر هم باشه توصیه نمی کنم چون وسایلشم گیر نمیاد

دومی مدل پایه tfs 50 با ترمز دیسک هیدرولیک
سومی هم همه ی مشخصاتش مثل دومی وقت کمک های جلو فرق دارن که rock shok هستند فکر کنم اون rs انتهای اسمش هم مخفف همین باشه

اینه مدل های کراس کانتری هستند اگه hybrid ها می خواهین ببینی از این مسیر برو
مدل هایی که عدد سر رقمی آخر اسمشون هست بدنه tfs دارن مثل همینایی که لینک شون گذاشتی

aliy2324
27-10-2011, 09:31
دوستان من یه دوچرخه شهری(جاده) میخوام در حدود قیمت 250 تا 300
فروشنده morgan dynamite 3.5 با قیمت 300 تومان پیشنهاد داده نظرتون چیه؟
چه مدلی به من توصیه میکنین؟
ممنون

اگه یه عکس از دوچرخه یا حداقل قطعات به کار رفته روش بزارید می شه نظر داد
ولی با بودجه شما من overload, hasa ,viva توصیه می کنم

behnaiivii
27-10-2011, 11:35
اولی سایز 29 هستش یعنی چرخ هاش بزرگ تره فکر کنم اصلا توی ایران نیست اگر هم باشه توصیه نمی کنم چون وسایلشم گیر نمیاد

دومی مدل پایه tfs 50 با ترمز دیسک هیدرولیک
سومی هم همه ی مشخصاتش مثل دومی وقت کمک های جلو فرق دارن که rock shok هستند فکر کنم اون rs انتهای اسمش هم مخفف همین باشه

اینه مدل های کراس کانتری هستند اگه hybrid ها می خواهین ببینی از این مسیر برو
مدل هایی که عدد سر رقمی آخر اسمشون هست بدنه tfs دارن مثل همینایی که لینک شون گذاشتی

بازم ممنون
من با استفاده از توضیحات مفید شما دارم دنبال هیبرید میگردم
با توجه به صحبتهای الان شما انتخاب من یکی از این دوتا باید باشه درسته ؟

و

ارج جلال
27-10-2011, 14:32
اگه یه عکس از دوچرخه یا حداقل قطعات به کار رفته روش بزارید می شه نظر داد
ولی با بودجه شما من overload, hasa ,viva توصیه می کنم

قطعاتش شیمانو هستش عکسی ازش پیدا نکردم
اما میخواستم نظرتون رو درباره این ویوا بدونم
ویوا مدل senator
این هم عکسش

بین این دو تا مدل که گفتم موندم
قیمت این مدل ویوا 290 تومان هستش
مرسی از راهنمایی

ANDROYD3
27-10-2011, 17:50
ویوا مدل senator
این هم عکسش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بین این دو تا مدل که گفتم موندم
مرسی از راهنمایی
فکر نمی کنم زیاد جالب باشه
منم یه ویوا دارم اگه بتونم عکسش رو میزارم ولی زیاد جالب نیست در صورتی که از این خیلی سر تره
بازم بقیه دوستان بهتر میتونن کمکتون کنن

aliy2324
27-10-2011, 18:45
ویوا مدل senator
این هم عکسش

بین این دو تا مدل که گفتم موندم
مرسی از راهنمایی

اگه بتونین هاسا پیدا کنید توی این رنج قیمت دوچرخه های بهتری داره
مدل هایی مثل viva speed 18 راضی تر هستند و قطعات بهتری داره من نسبت به اورلود نظر بهتری دارم

---------- Post added at 06:45 PM ---------- Previous post was at 06:42 PM ----------

بازم ممنون
من با استفاده از توضیحات مفید شما دارم دنبال هیبرید میگردم
با توجه به صحبتهای الان شما انتخاب من یکی از این دوتا باید باشه درسته ؟

و

درسته هر دو هیبرید هستن
tfs 500 از tfs100 خیلی بهتره ولی خوب قیمتش هم فکر کنم دو برابر 100 باشه برای نیاز شما tfs 100 هم گزینه ی مناسبیه

ارج جلال
28-10-2011, 10:08
دوستان من دنبال مدل پیشرفته نمیگردم و دوچرخه ای می خوام که کارکردن باهش راحت باشه و استحکام خوبی هم داشته باشه(دوچرخه ATB(
مدل senator این دو وِیژگی رو داره؟

نظرتون درباره این مدل از ویوا چیه؟
مدل : Bianchi
عکس و توضیحات این مدل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این مدل در مقابل speed 18 یا senator چگونه ست؟
ممنون

ANDROYD3
28-10-2011, 11:27
سلام

امروز به دوچرخم که نگاه کردم چند تا چیز میز روش نوشته بود
روی بدنه زده بود ra77ler
viva alloy7005 روی بدنه نزدیک چرخ عقب
بدنه vivas
zoom220 فرمان
دنده shimano

میشه یکی یه توضیحاتی در مورد این مدل بده!!!!!!!

راستی
آقای جلال فکر کنم این مدله بهتر باشه

aliy2324
29-10-2011, 10:52
دوستان من دنبال مدل پیشرفته نمیگردم و دوچرخه ای می خوام که کارکردن باهش راحت باشه و استحکام خوبی هم داشته باشه(دوچرخه ATB(
مدل senator این دو وِیژگی رو داره؟

نظرتون درباره این مدل از ویوا چیه؟
مدل : Bianchi
عکس و توضیحات این مدل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این مدل در مقابل speed 18 یا senator چگونه ست؟
ممنون

speed 18 از این دو مدلی که شما گفتین قطعات بهتری داره از جمله قطعات دنده و شانژمان بعدش هم مدل bianchi
چند وقت پیش یکی از بچه های همین فورم این مدل ها برای خرید بررسی کردن و ویوا element خریدن
اگه صفحه های قبلی این تاپیک بگردین می تونین بحثش پیدا کنید و ازشون سوال کنید از دوچرخه راضی هستن حدود صفحه های 26 یا 27

---------- Post added at 10:52 AM ---------- Previous post was at 10:49 AM ----------

سلام

امروز به دوچرخم که نگاه کردم چند تا چیز میز روش نوشته بود
روی بدنه زده بود ra77ler
viva alloy7005 روی بدنه نزدیک چرخ عقب
بدنه vivas
zoom220 فرمان
دنده shimano

میشه یکی یه توضیحاتی در مورد این مدل بده!!!!!!!

راستی
آقای جلال فکر کنم این مدله بهتر باشه

viva alloy 7005 آلیاژ بدنه هست
vivaz هم شاید مدلش باشه
دنده شیمانو هم باید روی قطعات مثل چرخ دنده ها و شانژمان سری زده باشه مثلا acera ,altus,....

hamed80ir
01-11-2011, 23:19
کسی از قیمت merida tfs 100 مدل 2012 خبر داره؟
تو سایت مریدا مشخصات مدل 2012 رو زده که یه سری قطعاتش با 2011 فرق میکنه!
کدومشون بهتره؟ پیشنهاد میدین چند هفته صبر کنم تا مدل 2012 رو بگیرم یا برم سراغ همون 2011؟

لینک merida tfs 100 مدل 2011:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک merida tfs 100 مدل 2012:

aliy2324
02-11-2011, 20:20
کسی از قیمت merida tfs 100 مدل 2012 خبر داره؟
تو سایت مریدا مشخصات مدل 2012 رو زده که یه سری قطعاتش با 2011 فرق میکنه!
کدومشون بهتره؟ پیشنهاد میدین چند هفته صبر کنم تا مدل 2012 رو بگیرم یا برم سراغ همون 2011؟

لینک merida tfs 100 مدل 2011:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک merida tfs 100 مدل 2012:

تفاوت چندانی توی قطعات ندارن فقط توی بدنه تفاوت دارن که میله پایین مدل 2012 انحنا داره و جوش محکم تری به بدنه وصل شده حالا این باعٍ تفاوت زیادی میشه یا نه نمیدونم

از نمایندگی سوال کنید ببینید دقیقا کی وارد میشه 2 -3 هفته انتظار ارزش داره ولی بیشتر نه
قیمت tfs 100 حدود 640 هزار تومان

behnaiivii
05-11-2011, 17:30
سلام دوستان
چند روزی نشد بیام فروم ممنون از راهنماییهای خوب همتون
من دوشنبه میرم تهران واسه خرید دوچرخه ...
دوتا آدرس از نمایندگیها گیر اوردم که نزدیک هم هستند
خیابان ستارخان نرسیده به باقرخان-پلاک ۱۶۳--فروشگاه دوچرخه مریدا
میدان توحید - ستارخان - نرسیده به باقرخان-پلاک ۱۵۹ جاینت
اگه دوستان این نزدیکا فروشگاه دیگه ای میشناسن که بتونم سر بزنم ممنون میشم
ضمنا به خاطر فاصله زیاد باید همه خریدامو بکنم ممنون میشم دوستان بگن چه چیزایی باید بگیرم و از کجاها میتونم بگیرم ؟
یه ست کامل لباس (آستین بلند)شلوار حتما لازم دارم

behnaiivii
06-11-2011, 07:33
سلام دوستان
چند روزی نشد بیام فروم ممنون از راهنماییهای خوب همتون
من دوشنبه میرم تهران واسه خرید دوچرخه ...
دوتا آدرس از نمایندگیها گیر اوردم که نزدیک هم هستند
خیابان ستارخان نرسیده به باقرخان-پلاک ۱۶۳--فروشگاه دوچرخه مریدا
میدان توحید - ستارخان - نرسیده به باقرخان-پلاک ۱۵۹ جاینت
اگه دوستان این نزدیکا فروشگاه دیگه ای میشناسن که بتونم سر بزنم ممنون میشم
ضمنا به خاطر فاصله زیاد باید همه خریدامو بکنم ممنون میشم دوستان بگن چه چیزایی باید بگیرم و از کجاها میتونم بگیرم ؟
یه ست کامل لباس (آستین بلند)شلوار حتما لازم دارم

هم اکنون منتظر یاری سبزتان هستیم ...

aliy2324
06-11-2011, 16:17
من تهران نیستم در مورد فروشگاه ها که نمی تونم راهنمایی کنم
ولی حتما یه قفل خوب بگیرین این روزا دزد زیاد شده
یه چراغ برای عقب هم بگیرین توی شب مفیده

behnaiivii
06-11-2011, 17:19
خیلی خیلی لطف کردین
راستی من یه سایت پیدا کردم واسه در اوردن سایز مناسب

حالا چندتا سوال دارم
۱-من باید Road Bike رو انتخاب کنم دیگه درسته ؟ آخه اگه چیزای دیگه رو انتخاب کنم نتیجه اش خیلی متفاوته
۲-Crank Sizes به فارسی چی میگن بهش ؟
این اندازه رو هم محاسبه میکنه :

۳-منظور از Road Bike Saddle Height ارتفاع عمودی از روی زین تا زمینه درسته ؟
۴- Measuring a Road Bike چیه و لینک زیر جیو محاسبه میکنه و من باید کدومو انتخاب کنم ؟ Mixte Road Bike یا Compact Road Bike یا Classic Road Bike

aliy2324
06-11-2011, 19:38
شما اگه قصد خرید مدل های توریستی مریدا دارین باید کوهستان انتخاب کنید mountain bike
crank size یعنی اندازه دسته رکاب

من برای دوچرخه کوهستان امتحان کردم درست جواب داد شما باید موقع خرید به سایز بدنه توجه کنید که از مرکز توپی وسط تا جایی که زین وارد بدنه میشه

این اندازه رو روی میله وسط دوچرخه زده

یه روش دیگه هم توی بخش گفتگوی آزاد دوچرخه هم گذاشتم که می تونین از اون روش هم استفاده کنید البته هر دو جواب یکسان میدن

bf_saeed
10-11-2011, 22:49
سلام
من دنبال یه چرخ کورسی خوب میگردم،الان hasa r4 دارم و میخوام با یه بودجه تقریبا دو میلیونی کورسی بخرم.
فقط میخوام دوشاخ کربن باشه،حالا مارکش جاینت و مریدا باشه بهتره.
hasa r105 دیدم قیمت یک میلیون و ششصد هزار تومن ،ولی بهش اطمینان ندارم،
نظرتون در مورد فول کربن چیه؟

A M ! N
14-11-2011, 00:08
دوستان سلام
یک سورپرایز:

دوچرخه های BMW :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3aY&pid=2.2&fid=Inbox&inline=1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3aY&pid=2.3&fid=Inbox&inline=1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3aY&pid=2.4&fid=Inbox&inline=1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3aY&pid=2.5&fid=Inbox&inline=1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3aY&pid=2.6&fid=Inbox&inline=1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3aY&pid=2.7&fid=Inbox&inline=1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3aY&pid=2.8&fid=Inbox&inline=1

ولی به نظر من همون 28 های خودمون بهتر ازین هاست نه؟
شما چی میگید؟

May you do well:40:

tristania
15-11-2011, 15:55
دوستان نظرتون در مورد دوچرخه های الیمپیا چی هست خوب هستن یا نه

A M ! N
15-11-2011, 16:50
شرمنده بچه ها لینک عکس ها فی..ل ..تر بود این ها رو نیگاه کنین:

همون دوچرخه ها ی BMW :

aliy2324
15-11-2011, 17:05
دوستان نظرتون در مورد دوچرخه های الیمپیا چی هست خوب هستن یا نه

از این دوچرخه چینی ها ست
احتمالا با کیفیتی پایین تر از اورلود و ویوا

:.:
21-12-2011, 02:08
عزیزان سلام

چند وقت برای تحقیق به ی نمایندگی تو شهرمون سری زدم که ی جمع بندی داشتم :
وقتی در مورد مریدا و جاینت ازشون سوال کردم گفتن مثال این دو برند مثال ویوا و کنندل یا اورلورد هستش که در ابتدا تولیدات با کیفیتی داشتن و وقتی طرفداران زیادی رو به خودشون جذب کردن به تدریج کیفیت کارشون پایین اومده و گاهآ برند های چینی جای برند های اصلی رو گرفته !
در مورد برند اسکات و جیتان و هم چنین رالی نظر خوبی داشتن و هم چنین از اکسودوس و فوجی هم تعریف می کردن.
راستش بودجه ی من 500-600 تومن هستش و کیفیت بدنه (مخصوصآ دو شاخ) و دنده ها خیلی واسم مهمه و همچنین ترمز ها هم هیدرولیک باشه و در آخر هم زیبایی ظاهری و سبک بودن اون هم واسم مهمه . اگه میشه راهنماییم کنید که مناسبترین دوچرخه با این مشخصات چه برندی (ومدل) هست.

پیشاپیش از جوابی که میدید ممنون :11:

M1450M
05-01-2012, 12:27
سلام به همه دوستان
قصد خرید دوچرخه تا حدود 1 میلیون رو دارم . از fuji دوچرخه های Tahoe و Nevada رو دیدیم .
نظرتون چیه ؟ کدوم مدلش بهتره ؟؟

oooof
18-01-2012, 15:00
سلام به همه دوستان
من میخوام یه دوچرخه تا قیمت 700 800 تومن فقط از برند مریدا بخرم. کاراییم هم برای داخل شهر گه گاهی هم خارج شهر توی کوه و جنگل. با این توضیحات چه مدلهایی میتونم بگیرم؟؟؟؟
قبلا توی همین تاپیک matts tfs 100 رو بهم پیشنهاد داده بودن حالا نمیدونم مدلهای بهتری اومده یا نه. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید!!!

SAH-IE
21-01-2012, 16:51
سلام دوستان.
با 400 چی میشه خرید؟
میخواستم مریدا متس 10 بخرم ولی یه از یه فروشگاه تو تهران قیمت که گرفتم گفت 520.
واقعا الان قیمتش 520 شده؟
لطفا راهنمایی کنید که چه مدلی بخرم.
ممنون

aliy2324
21-01-2012, 18:54
سلام به همه دوستان
من میخوام یه دوچرخه تا قیمت 700 800 تومن فقط از برند مریدا بخرم. کاراییم هم برای داخل شهر گه گاهی هم خارج شهر توی کوه و جنگل. با این توضیحات چه مدلهایی میتونم بگیرم؟؟؟؟
قبلا توی همین تاپیک matts tfs 100 رو بهم پیشنهاد داده بودن حالا نمیدونم مدلهای بهتری اومده یا نه. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید!!!

با توجه به افزایش قیمت نجومی که در اثر گران شدن دلار توی بازار دوچرخه هست همون tfs 100 به بودجه ی شما می خوره
در مورد مدل های جدید متاسفانه فعلا اطلاعی ندارم

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

سلام دوستان.
با 400 چی میشه خرید؟
میخواستم مریدا متس 10 بخرم ولی یه از یه فروشگاه تو تهران قیمت که گرفتم گفت 520.
واقعا الان قیمتش 520 شده؟
لطفا راهنمایی کنید که چه مدلی بخرم.
ممنون

جواب در پیام خصوصی دادم

HADI roni
24-01-2012, 09:00
سلام به همه.
دوستان قصد خرید دوچرخه تا سقف 400 هزار تومان دارم.نمیدونم چی بگیرم.کاربردم هم گردش توی شهر و اخر هفته برم چیتگری جایی،کاربرد حرفه ای ندارم.چه برندی بخرم؟چه مدلی؟
برند viva و برند cross (ایرانی) معتبرن؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

A M ! N
24-01-2012, 13:52
سلام به همه.
دوستان قصد خرید دوچرخه تا سقف 400 هزار تومان دارم.نمیدونم چی بگیرم.کاربردم هم گردش توی شهر و اخر هفته برم چیتگری جایی،کاربرد حرفه ای ندارم.چه برندی بخرم؟چه مدلی؟
برند viva و برند cross (ایرانی) معتبرن؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
من زیاد متخصص نیستم ولی بهت تضمین میدم که طرف ویوا که اصلا ابدا نرو، خیلی بیخوده ، همش الان چینی شده ، اون تایوان اولی هاشون خوب بود ، من یکی ازون قدیمیاشون دارم تایوانی اصل ، اما الان تنه ها پفکی شده ، آخه تا سقف 400 تومن خیلی حیفه، بازم یک جاینت توی دست بخری مردش به ویوا می ارزه ، باور کن

حالا این علی آقا میاد بهتون جواب تخصصی تر میده حتما..

Take Care:40:

SADEGH 7
25-01-2012, 12:40
سلام دوستان
یه دوچرخه می خوام برای پدرم.کلا به هیچ وجه استفاده حرفه ای نداره. فقط می خواد باهاش بره تا محل کارش و برگرده. حالا شاید یه وقت هایی واسه اینکه ورزش کنه هم ازش استفاده کنه. مهم راحت بودن و بی دردسر بودنشه. کلا چون پدر ما از ماشین و موتور خوشش نمیاد و هر روز صبح ورزش می کنه و هر جمعه کوه هستش، می خواد از خونه تا محل کارش رو هم یه ورزشی کرده باشه.
از اونجایی که من هم هیچ اطلاعی ندارم ممنون می شم اگه یه دوچرخه معرفی کنید که :
قیمتش زیاد بالا نباشه.چون استفادش حرفه ای نیست فکر نمی کنم خیلی قیمتش بره بالا.
اگه یه مقدار جزئی راهنمایی بفرمایید تا من هم که هیچ اطلاعی ندارم بتونم یه مدل خوب بخرم دیگه عالی می شه.(کلا چه چیزهایی رو برای خرید باید ملاک قرار داد. مثلا در مورد گوشی موبایل اولویت ها دوربین و سیستم عامل و صفحه نمایش و غیره هستش حالا تو خرید دوجرخه به چه مواردی باید توجه کرد.)
پیشاپیش ممنون

aliy2324
25-01-2012, 15:22
سلام
توصیه من به شما خرید دوچرخه هیبرید یا شهری
اگه بودجه خودتون رو هم مشخص کنید بهتر می تونید تصمیم بگیرید
مهمترین قسمت یه دوچرخه بدنه است . هم کیفیت ساخت بدنه مهمه هم طراحی بدنه که باید با استفاده مورد نظر شما سازگار باشه

توی این صفحه یه توضح مختصری درباره انواع مدل های دوچرخه هست خوندنش توصیه می کنم

SADEGH 7
26-01-2012, 15:31
سلام
توصیه من به شما خرید دوچرخه هیبرید یا شهری
اگه بودجه خودتون رو هم مشخص کنید بهتر می تونید تصمیم بگیرید
مهمترین قسمت یه دوچرخه بدنه است . هم کیفیت ساخت بدنه مهمه هم طراحی بدنه که باید با استفاده مورد نظر شما سازگار باشه

توی این صفحه یه توضح مختصری درباره انواع مدل های دوچرخه هست خوندنش توصیه می کنم

ممنون از راهنماییت دوست عزیز
با هزینه حدود 300 تومن می شه مدل مناسبی خرید؟ ممنون می شم اگه با این هزینه چند مدل معرفی کنید. چند تا مدل در حدود 400 تومن هم اگه معرفی کنی واقعا ممنون می شم.:11:

aliy2324
26-01-2012, 16:13
با توجه به این افزایش قیمتی که الان توی بازار هست 300 که نمی شه دوچرخه خوبی خرید . پیشنهاد می کنم یه چند روز صبر کنید شاید دلار ارزون شد بتونین دوچرخه مناسب تری بخرین
ولی باحدود 400
کراس چرخ مدل استرم (storm) پیشنهاد می دم . از مدل های viva , overload .canondell هم می تونین انتخاب کنید
اگه استفاده شهری دارید از دوچرخه های هیبرید استفاده کنید . الببته مدل کراسی که معرفی کردم کراس کانتری که با تغییر لاستیک به ساز پایین تر شبیه دوچرخه های هیبرید می شه ( سایز مناسب لاستیک 26*1.9 و تا حدی هم 2.6*2.1 )

SAH-IE
01-02-2012, 15:40
سلام دوستان.
میشه نظرتونو در موردmerida matts 20v بگید؟تا چه مقدار براش پول بدم میارزه؟580 تومن خوبه؟

aliy2324
01-02-2012, 18:50
متس 10 و 20 خیلی فرقی با هم ندارن
بنظر من متس 10 بگیرین باقی مانده پولتون رو هم تجهیزات اضافی مثل یه زین خوب بخرین

SAH-IE
02-02-2012, 01:27
متس 10 و 20 خیلی فرقی با هم ندارن
بنظر من متس 10 بگیرین باقی مانده پولتون رو هم تجهیزات اضافی مثل یه زین خوب بخرین
راستشو بخوایین جو گیر شدم خودمو کلی مقروض کردم یه متس 20وی خریدم.ولی هنوز تحویلش نگرفتم.تا چند روز دیگه تحویلش میگیرم.
تهران بهم گفت 603 تومن.شیراز خریدم 578 تومن.اگه متس 10 بر میداشتم بهم 30 تومن زیر قیمت تهران میداد چون خرید قدیمش بود.به هر حال من کلی جو گرفتم متس 20 گرفتم.البته ترمزش از نوع وی هست.به نظر شما پسش بدم متس 10 بگیرم؟
اگه خواستم تحویلش بگیرم چه چیزایی رو چک کنم؟چطور چک کنم ببینم قطعات و تنه اصلیه و عوض نشده ؟اگه اسمبل نکرده بگیرم مشکلی نداره؟چون باید بیارمش تهران.
اگه نکته ای در مورد خرید دوچرخه هست که باید مد نظرم باشه لطفا بهم بگید.
ممنون

aliy2324
02-02-2012, 08:49
قطعات با سایت چک کنید همونی توی سایت زده باشه

در مورد سایز مناسب هم به این نکات دقت کنید

اندازه ي قد و اندازه پا هاي خود (از داخل ران تا کف پا ) اندازه بگيريد
بعد می تونید بر اساس این جدول که لینکش گذاشتم سایز مناسبتون انتخاب کنید

این سایز ها که توی این جدول هست سایز بدنه ی دوچرخه هست که به اینچ اومده
یعنی اندازه میله وسط دوچرخه از مرکز محور توپی وسط تا جایی که پایه زین وارد لوله میشه

Babaksaz
05-02-2012, 15:09
سلام
ممنون از راهنمایی های همه دوستان
من تمام صفحات رو خوندم و به همه سوالاتم جواب داده شد
به سایر دوستان هم که سوال های تکراری مطرح می کنند همین توصیه رو دارم
بازم ممنون

hamed80ir
09-02-2012, 19:33
من میخواستم یه ترکبند برای دوچرخه ام بگیرم. توی بازار دو نوع ترکبند موجوده:
1-بدون پایه 2- پایه دار
که مدل بدون پایه، ارزونتر و ساده تره و فقط به میله زین متصل میشه و به همین جهت نصب و باز کردنش راحتتره!
مدل پایه دار چون به بدنه دوچرخه هم متصل میشه میتونه وزن بیشتری رو تحمل کنه.
حداکثر وزنی که میخوام روی ترکبند بزارم درحدود 8-10 کیلو هست.چون بیشتر از این هدایت دوچرخه رو مشکل میکنه!
به نطرتون مدل بدون پایه میتونه چنین وزنی رو توی جاده خاکی یا دست انداز تحمل کنه؟

aliy2324
09-02-2012, 20:25
ترک بدون پایه بعید می دونم بتونه 10 کیلو بار تحمل کنه
با این وزن اونم توی مسیر خاکی نوسان ترک بدون پایه خیلی زیاد میشه و کنترل دوچرخه مشکل

fire_l3oy
11-02-2012, 23:53
سلام دوستان من یه دو چرخه با 300 تا اخرش 350 می خواهم چه گیر میاد راستی بیشتر استفاده در جاده های ناهمواره و زیاد به کوه می رم مارک برام مهم نیست فقط راحت باشه و دوام زیادی داشته باشه محکم باشه

saxp
19-02-2012, 10:41
سلام دوستان من یه دو چرخه با 300 تا اخرش 350 می خواهم چه گیر میاد راستی بیشتر استفاده در جاده های ناهمواره و زیاد به کوه می رم مارک برام مهم نیست فقط راحت باشه و دوام زیادی داشته باشه محکم باشه

سلام
اتفاقا برای این جاهایی که میری مارک مهم هست مدل fuji Adventurer بهترین چیزی که میتونی بگیری باید حدود همین قیمتی که میخوای باشه فقط نری تو کوه باهاش بپری!

fire_l3oy
23-02-2012, 12:19
سلام این که گفتی کجا گیر می یاد

fire_l3oy
24-02-2012, 13:24
سلام
اتفاقا برای این جاهایی که میری مارک مهم هست مدل fuji Adventurer بهترین چیزی که میتونی بگیری باید حدود همین قیمتی که میخوای باشه فقط نری تو کوه باهاش بپری!

دوست عزیز این مدلی که گفتی خیلی گرونتره از این که گفتی ارزونترین مدلش داخل سایتش 349 دلار بود که با دلار امروز می شه 349ضرب1800 تومان مساوی با 628 :18:

saxp
25-02-2012, 21:28
دوست عزیز این مدلی که گفتی خیلی گرونتره از این که گفتی ارزونترین مدلش داخل سایتش 349 دلار بود که با دلار امروز می شه 349ضرب1800 تومان مساوی با 628 :18:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2FMountain%2FSport-Hardtail%2FAdventure-3-0.aspx)

عجب ! یادمه قبلا تو سایتش 230 دلار بود شرکتهایی که نمایندگی دارند 30 الی 50 درصد زیر قیمت اصلی فروش جنس رو تهیه میکنن نمایندگی این شرکتم قیمتهاش نسبت به بقیه برندهای معروف بهتر هست آدرس نمایندگیش رو برات میفرستم شما یه تماس بگیر با نمایندگیش ببین چی میشه

Traceur
29-02-2012, 00:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2FMountain%2FSport-Hardtail%2FAdventure-3-0.aspx)

دیگه نرخ دلار رفتـه بالا :دی تازه بیشتــرم میشه !! :27:
مدل نوادا سال 2011 زیر 1 بود الان نوادا 2 یک میلیون و پنجاه تومن پولشه !! :2::31:
مملکـــته داریم ! :دی:27:

peaceful1
01-03-2012, 22:06
کسی چیزی تو مایه های مرحوم merida TFS350 سراغ داره؟!
یه چیز خوب به صرفه؟

princmatrix
02-03-2012, 10:54
سلام به همه دوستان و اساتید عزیز

من می خوام هفته ای یک بار توی طبیعت خشن دوچرخه سواری کنم
طبیعت خشن گفتم که خودتون حساب کار دستوتن بیاد
:))

می خوام نهایت 600 تومن هزینه کنم . نظر شما چیه؟
مریدا چه طوره ؟

peaceful1
02-03-2012, 11:17
اگه میخواهی دچرخت رو بزاری رو کولت بعد یه کوه رو بری بالا تا حدی که ابر ها زیر پات باشه بعد با دوچرخه با سرعت بیایی پایین باید برای downhill بخری.
اگه نه میخوایی بری سوار دوچرخه از جاهای که کمی سنگلاخ هست و یه جاهای چند سانتی اختلاف تراز هست باید دوچرخه های mountain عادی بخری.

به دید من از سال 87-88 به بعد دچرخه خیلی خوب برای این نوع استفاده با 500-600 دیگه نمیشه خرید. مخصوصا الان که شرایط خیلی بد شده.

princmatrix
02-03-2012, 12:05
ممنون رفیق

راستش من نمی خوام دوچرخه رو زیاد دستم بگیرم و باش بالا برم .
فقط می خوام مسیر های سنگ لاخ رو رکاب بزنم .

حالا نظرتون چیه ؟ مریدا توی رنج 500-600 یه چیزایی داره . که می خوم بدونم نظر شما راجع بهش چیه
پیشنهاد شما چیه ؟ قیمت دارین ؟

fire_l3oy
06-03-2012, 20:53
ممنون رفیق

حالا نظرتون چیه ؟ مریدا توی رنج 500-600 یه چیزایی داره . که می خوم بدونم نظر شما راجع بهش چیه

مریدا sub 10 520 وsub20 820 و یه مدل جاینت هیوانا 540 پیدا میشه

Traceur
07-03-2012, 13:29
ممنون رفیق

500 رو که کلاً دورش و خط بکــش !
چون مارکها خوب الان بالای 600 - 700 تومنه .

مدل مریدا مَتس 20 حدود قیمتش 720 تومن [مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]
مدل مریدا مَتس 10 حدود قیمتش 640 تومن [مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

اگرم مارکی به خوبی مریدا یا بهتر میخوای :
فوجی نوادا 4.0 هست که ستِ بسیار قوی که تو کوه بدردتون میخوره و بدنه بسیار سبک و مستحکمش هم قابل توجه هست. [مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]
قیمتش هم حدود 600-650 هست.
فوجی نوادا 5.0 همینطور فقط ستش به نسبت 4 کمی ضعیف تره قیمتش هم همون حدوداست [مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

فقط یادت باشـه حتما یه پرینت از مشخصات دوچرخه مورد نظرت در سایتهای خارجی داشته باش و موقع خرید اون رو با چرخت فیکسش کن که یه وقت خدایی نکرده سرت کلاه نره. :20:
خریدی حتماً خبرمون کن : دی
موفق باشی دوست من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Traceur
07-03-2012, 13:42
کسی چیزی تو مایه های مرحوم merida TFS350 سراغ داره؟!
یه چیز خوب به صرفه؟
مریدا متس Tfs 350 سبک تریل هست .
شما چه سبکی میخوای ؟
چقدر هزینه میکنی ؟

Traceur
07-03-2012, 14:14
سلام

بچه ها چند ماه پیش یه اورلود با ست لوازم کامل شیمانو خریدم 390. همون موقع 420/30 هم بهم قیمت میدادن.
از اون روز 7/8 بار بیشتر استفاده نشده و مثل روز اول تو انباری مونده.
میخوام ببینم الان با این وضعیت گرونی چند میتونم بفروشمش؟
من جات باشم 400 میفروشمش : دی
ست شیمانو چی روشه ؟ دئور ، آسرا ، تورنی یا آلتوس یا ... ؟!

peaceful1
07-03-2012, 14:14
مریدا متس Tfs 350 سبک تریل هست .
شما چه سبکی میخوای ؟
چقدر هزینه میکنی ؟

lمنظورم ازا ین جهت بود که سال 87 یکی خریده بودم بهترین مدل شیفتر عقب و جلو و محور و خورشیدی و خودرو عقب شیمانو رو داشت. و ترمزش هم یه مدل خیلی خوب Sram بود بدنه هم که سبک بود و همه چی خوب بود یه 100 تومنی هم اضافی خرجش شده بود همون اول. خودش هم با قیمت باور نکردنی 650 با این آپشن ها خریده شده بود.
میخواستم بدونم همیچین خرید خوبی دوچرخه ایی با حداقل اون استاندارد ها حداقل چه قیمتی رو میطلبه؟
مثلا الان باید 1/200 خرج کرد؟

Traceur
07-03-2012, 14:29
lمنظورم ازا ین جهت بود که سال 87 یکی خریده بودم بهترین مدل شیفتر عقب و جلو و محور و خورشیدی و خودرو عقب شیمانو رو داشت. و ترمزش هم یه مدل خیلی خوب Sram بود بدنه هم که سبک بود و همه چی خوب بود یه 100 تومنی هم اضافی خرجش شده بود همون اول. خودش هم با قیمت باور نکردنی 650 با این آپشن ها خریده شده بود.
میخواستم بدونم همیچین خرید خوبی دوچرخه ایی با حداقل اون استاندارد ها حداقل چه قیمتی رو میطلبه؟
مثلا الان باید 1/200 خرج کرد؟
نگفتی چه سبکی ؟ چون بالاخره قیمتها فرق میکنه . شما مثلاً کراس کانتری میخوای یا همون تریل .
اگه کراس کانتری میخوای با این لوازم از 950 به بالا داره اگه تریل میخوای از 850 به بالا داره البته در مورد مریدا.

اینم بگم که الان با توجه به نرخ دالــِر (:دی) قیمتهای دوچرخه کشیده بالا و این خیلی عادیه ! :27:

peaceful1
07-03-2012, 14:41
همون تریل.
کراس کانتری یه جوریه خوشم نمیاد.
شما همون تریل چه مدلی پیشنهاد میدید؟

Traceur
07-03-2012, 15:08
همون تریل.
کراس کانتری یه جوریه خوشم نمیاد.
شما همون تریل چه مدلی پیشنهاد میدید؟
چرا ؟! کراس کانتری که خیلی خوشکله : دی
والا پیشنهاد من تریل 300 مریدا 2012 هستش. [مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tails%2FMatts%2BTrail%2B300-D)]
قیمتش هم فکر میکنم حول و حوش 700 تومن باشه هر چند ست ترمزش تکترو دراکو هست ولی خب با 200 تومن میتونی ست دئور بندازی روش.
موفق باشی :10:

داداش گلم ممنون از کمکت. میدونم قیمتش خیلی رفته بالا و احتمال زیاد همون 400 میتونم بفروشمش.
ست کامل الیویو هستش.
پس همون 400 قیمت میزارم روش. بخرن سریع میدم بره. یکی دو سال دیگه که سربازیم تموم شد یکی دیگه میخرم. اسفند اعزامم
به سلامتی :20:
منم شنبه با اجازت مرخصی فرت : دی
ست آلیویو هم خوبه شیمانو 475 . همون 400 بده بعد تو فروش سخاوتمندی رو هم بذار کنار ! :دی

peaceful1
07-03-2012, 15:25
ممنون از وقتی که گذاشتید.

Matts Trail 500-D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قیمتش چنده؟

Traceur
07-03-2012, 15:30
ممنون از وقتی که گذاشتید.

Matts Trail 500-D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tails%2FMatts%2BTrail%2B500-D) قیمتش چنده؟
اون قیمتش به نظرم بالای 1 ـــه !!

peaceful1
07-03-2012, 15:35
در مورد برند specialized چیزی نمیدونید؟

Traceur
07-03-2012, 15:38
در مورد برند specialized چیزی نمیدونید؟
چرا مدل هارد راکش رو چند ماه پیش فروختم .
ولی اسپیش کلاً قیمتهای بالایی داره یا به عبارتی پول مارکش رو میگیره !!

peaceful1
08-03-2012, 12:05
رفتم مرکز پخش مریدا قیمت هاش خیلی زیاده!

دوچرخه نسبت به 3 سال پیش افزایش قیمت 120% داشته و کاهش کیفیت 20%-30%
حیف!
حیف!

Traceur
08-03-2012, 14:09
رفتم مرکز پخش مریدا قیمت هاش خیلی زیاده!

دوچرخه نسبت به 3 سال پیش افزایش قیمت 120% داشته و کاهش کیفیت 20%-30%
حیف!
حیف!
واسه تریل یا کراس رفتـــی ؟!

peaceful1
08-03-2012, 19:18
تریل مقایسه قیمت مریدا و گاینت با گذشته.

partomatin
24-03-2012, 16:04
با سلام خدمت اساتید دوچرخه سوار
بنده 48 ساعته پشت کامپیوتر نشستم واسه همین تصمیم گرفتم واسه کارای روزمره و سلامتی یه دوچرخه بخرم و اگه وقت یاری کنه هفته ای یکبار هم تو دوچرخه سواری همگانی شرکت کنم
لطفا راهنمایی بفرمایید با بودجه ای حدود 400 تومان چی بخرم بهتره و در موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم

دوستان مشهدی هم اگه فروشگاه منصفی رو می شناسند معرفی کنند

پیشاپیش از راهنمایی شما عزیزان سپاسگذاری می کنم

partomatin
27-03-2012, 09:38
دوستان همه تعطیلات هستند؟

کسی نیست کمک کنه؟می خوام هر چه زودتر دوچرخه رو بخرم

Переклад не
27-03-2012, 09:46
دوستان مریدا کراس وی چنده الان؟

peaceful1
28-03-2012, 11:51
کسی لیست دوچرخه های Fuji رو داره؟
اگه جایی برای فروش میشناسید لطفا بهم PM کنید.

pan76
04-04-2012, 15:20
سلام به همه
من می خواستم یه دوچرخه بگیرم تا 550 تومان موارد مصرفم هم تو شهره رو اسفالت از دوچرخه هم زیاد استفاده میکنم
اگه میشه من رو راهنمایی کنید...........

partomatin
05-04-2012, 20:02
سلام به همه
من می خواستم یه دوچرخه بگیرم تا 550 تومان موارد مصرفم هم تو شهره رو اسفالت از دوچرخه هم زیاد استفاده میکنم
اگه میشه من رو راهنمایی کنید...........

اینجا کسی کمک نکی کنه تو فروم های دیگه دور بزن

من هم سوال شما رو دارم که متاسفانه کسی کمک نمی کنه

zerosector
20-04-2012, 11:42
سلام
من زیاد از دوچرخه سر در نمیارم ولی به دوچرخه سواری علاقه دارم چند سالی میشه یک دوچرخه به اسم کراس استفاده می کنم که الان خراب شده.
می خوام یه دوچرخه جدید بخرم که باهاش بتونم یک مسافتی را توی جاده برم وبعدشم باهاش برم کوهنوردی
بنظر شما چی بخرم خوب باشه؟

لطفا راهنمایی کنید

Web Design
20-04-2012, 16:57
سلام
من دنبال یه دچرخه بین قیمت های 400-450 هستم
هم کراس کانتری رو برای خیابون ها دوست دارم و از طرفیهم عاشق حرکات نمایش هستم .
چیزی بین این دو نمیشه پیدا کرد ؟

camel_60
20-04-2012, 19:33
سلام دوستان یک دوچرخه کوهستان تو رنج 500 تومان میخوام مارکش هم زیاد خز نباشه البته زیاد مهم نیست شوخی کردم.

arash bike
25-04-2012, 16:32
salam khedmate hame man ye docharkhe mikham ke mavared ziro dashte base
1.badane ..carbon
2.tormoz diski hidrolik
3.komak fanare jolo ghofl dashte beshe
4.ya fuji ya merida bashe
5.ziad geroon nabashe

mercii

m79
03-05-2012, 12:44
باسلام میخاستم یه دوچرخه داخل شهری تو رنج قیمت 300-400 بهم معرفی کنید قدم 185 و وزنم95 البته اگهمدل های جیانت یا مریدا باشه بهتره.:20::20:

zzr_r
08-05-2012, 13:17
1.badane ..carbon
2.tormoz diski hidrolik
5.ziad geroon nabashe

mercii
سلام لطفا فارسی بنویسید. با این مشخصات 3000.000 تومان باید هزینه کنید

e.d8858
08-05-2012, 17:36
1.badane ..carbon
2.tormoz diski hidrolik
5.ziad geroon nabashe

mercii

دوست عزیز با این موشخصات باید بالای 3میلیون تومن خرج کونی،من بهت پیشنهاد می کنم مریدا بگیر:31:

ice 007
16-05-2012, 16:16
با سلام من ميخواستم يه دوچرخه بگيرم واسه ي توي شهر و بعضي اوقات برم جاده.
مايم 400 هست.
چه دوچرخه اي ميتونم بگيرم؟؟؟
مدل + عكس رو اگه ممكنه بزاريد.
من مشهد هستم اگه كسي دست دوم سراغ داره بهم يه پ.خ بزنه.
ممنون.

behnam129
03-06-2012, 08:31
باسلام میخاستم یه دوچرخه داخل شهری تو رنج قیمت 300-400 بهم معرفی کنید قدم 185 و وزنم95 البته اگهمدل های جیانت یا مریدا باشه بهتره.:20::20:

سلام دوست عزیز ،
فکر نمیکنم تو این رنج قیمت از مارک هایی که مد نظرتون هست ، دوچرخه ای باشه. اما تو این قیمت ، ویوا و اورلرد پیدا میشه

behnam129
03-06-2012, 08:58
دیروز که رفته بودم برای یکی از اقوام دوچرخه بگیرم ، خواستم با توجه به شعار امسال(حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی و غیره............) یه دوچرخه خوب ایرانی پیدا کنم ، اما با اینکه تمام دوچرخه فروشی های شهر رو زیرو رو کردم یه دونه دوچرخه ایرانی پیدا نکردم و هر جا پرسیدم دوچرخه ایرانی مرغوب ، حتی بهم خندیدند

واقعا این چه وضعش ـــه ؟ یعنی دوچرخه اینقدر چیز پیچیده ایه که ما نباید تو این مملکت یه مارک مرغوب دوچرخه داشته باشیم(این همه که ادعا میکنیم پیشرفت کردیم ، پس کجاست؟)

چرا باید بازار از اجناس خارجی و به خصوص چینی اینقدر اشباع شده باشه که صنعتگر ما یا ورشکسته بشه و یا توان رقابت (در تولید وسیله ای نسبتا ساده) نداشته باشه! اما در نقطه مقابل یک بازار 70 میلیونی کاملا

انحصاری برای خودرو سازهایی مثل ایران خودرو و سایپا درست کنیم که ماشین های بی کیفیت شون رو به مردم بیچاره تحمیل کنند و هیچ کس هم نتونه یه ماشین درست و حسابی وارد کنه (به دلیل تعرفه فلج کننده واردات خودرو)

من دوست دارم از تولید کننده داخلی حمایت کنم. اما کو؟ کجاست؟ مسئولین که نباید فقط شعار بدن! همون قدر که ما باید از کالای ایرانی حمایت کنیم ، اونها هم باید یه اقدامی بکنند

Soroush-S
03-06-2012, 09:32
من دوتا تولید کننده دوچرخه تو ایران میشناسم یکی cross و دیگری اساک دوچرخ که من یدونه از اساک دوچرخ داشتم که واقعا دوچرخه بسیار محکمی بود . ضمنا 85% دوچرخه آساک ساخت داخل هست .

aliy2324
03-06-2012, 21:13
در گذشته چند تا تولید کننده خوب دوچرخه داشتیم که دوچرخه های کبری و تفتان رو تولید می کردند بعد ها بیشتر هم شدن ولی متاسفانه بعد از مدتی با شکوفایی اقتصاد کشور صنعت دوچرخه سازی به یک صنعت خز تبدیل شد و هیچ حمایتی ازش نشد و همه دوچرخه سازان کشور ور شکسته و تعطیل شدند.
تنها دوچرخه ساز ما الان آساک دوچرخ هست که اون هم فکر نکنم دیگه تولید کنه. کراس هم تمام محصولاتش وارداتیه ، حتی تیوپ دوچرخه هاشم ساخته چینه و هیچ قطعه ایرانی نداره و فقط با نام مونتاژ کننده دوچرخه وارد می کنه

ildrim
08-06-2012, 14:54
سلام
قیمت merida tfs100 الان چنده؟
و ارزانترین مدل های مریدا کدام مدلها هستن و قیمت هاشون چنده؟
من میخوام بین 400تا600 بخرم و همه جا استفاده میکنم(شهر.جاده.کوه خاکی)به نظرتون چی بگیرم؟

ildrim
08-06-2012, 14:57
سلام
من میخوام بین 400تا600 بخرم و همه جا استفاده میکنم(شهر.جاده.کوه خاکی)به نظرتون چی بگیرم؟

aliy2324
10-06-2012, 07:47
در مورد قیمت ها اطلاعات دقیقی ندارم ولی ارزون ترین مدل مریدا mats10 هست حدود 600 باید باشه . برای استفاده شهری، جاده ای و جاده های خاکی مناسبه.
ولی برای استفاده مسیر های سنگی با شیب تند توی این رنج قیمت دوچرخه ای نیست.

akbarferdosi
10-06-2012, 10:20
سلام

با سلام merida tfs100 الان 850 الي 900 قيمتشه! ديسكيش 1100 !

Web Design
10-06-2012, 10:49
امروز رفتم دنبال Trial خیلییییییییی گرون شده

pan76
19-06-2012, 10:51
با سلام
من می خوام یه دوچرخه از برند مریدا یا ویوا بخرم
استفادمم تو شهره و چون زیاد حرفه ای نیستم (میشه گفت اصلا حرفه ای نیستم ...!!!!) بوجه شو تا 600 در نظر بگیرید
ممنون میشم اگر چند تا دوچرخه با قیمتش بهم معرفی کنید.......

pan76
19-06-2012, 11:01
با سلام
من می خوام یه دوچرخه از برند مریدا یا ویوا بخرم
استفادمم تو شهره و چون زیاد حرفه ای نیستم (میشه گفت اصلا حرفه ای نیستم ...!!!!) بوجه شو تا 600 در نظر بگیرید
ممنون میشم اگر چند تا دوچرخه با قیمتش بهم معرفی کنید.......

aliy2324
19-06-2012, 14:17
بین ویوا و مریدا 100 درصد مریدا توصیه می کنم. از هر نظر برتر از ویوا ست فقط گرون تره که اونم واقعا ارزشش داره

aliy2324
19-06-2012, 14:19
مریدا متس 10 ارزون ترین مدله مریدا توی بازاره که باید همین حدود بودجه شما باشه. برای استفاده شهری و تفریحی هم مناسبه

boghze yakhi 
25-06-2012, 13:27
سلام دوستم می خواد دوچرخه بخره بودجه اش خیلی کمه در حدود ‏۱۸۰‏ یا ‏۲۰۰‏ تومن البته دوچرحه دست دوم و نیمه حرفه ‏ ای می خواد چه مارکی بخره خوبه چینی هم باشه اشکالی نداره ‌مخصوص روندن تو جاده های خاکی البته با چاله خیلی خیلی کوچیک و آسفالت

peaceful1
25-06-2012, 13:51
دوستان میخوام برای خودم دوچخه بگیرم بین 1/800 تا 2/400 چی پیشنهاد میدید؟

وزنش کم باشه زیر 11 کیلو بهتر
فقط کمک جلو داشته باشه
ترمز برند Sram باشه بهتر
دنده ست Xt باشه بهتر

اگه هر چی به ذهنتون میرسه بگید چه تو ملاک انتخاب چه مدل پیشنهادی و بهترین راه برای خرید...

ممنون.

boghze yakhi 
25-06-2012, 15:50
دوستم دوچرخه تیتان دست دوم ‏۲۵۰‏ خریده به نظرتون من می تونم ‏۲۰۰تومن یه دوچرخه دست دوم خوب بخرم

boghze yakhi 
26-06-2012, 17:50
‏مارک‏ ‏های‏ ‏چینی‏ ‏کدومشون‏ ‏بهتره؟

ANDROYD3
28-06-2012, 16:04
سلام
دوچرخه تا 200 می خوام .
چیزی هست؟

alikbr
01-07-2012, 12:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با سلام من میخاستم دوچرخه کورسی آپاچی بخرم میخاستم بدونم دوچرخه خوبیه قیمت چنده وغیره ؟ممنون میشم

alikbr
01-07-2012, 12:37
باید بری سراغ دوچرخه های ایرانی آساک وغیره .......

AMIR-AIRGUNNER
04-07-2012, 08:45
سلام دوستان
کسی از این کیت دوچرخه برقی های این سایت استفاده کرده ؟

قیمتش رو زده 720 هزار تومان !:18:

dariush13
07-07-2012, 21:59
دوستان میخوام برای خودم دوچخه بگیرم بین 1/800 تا 2/400 چی پیشنهاد میدید؟

وزنش کم باشه زیر 11 کیلو بهتر
فقط کمک جلو داشته باشه
ترمز برند Sram باشه بهتر
دنده ست Xt باشه بهتر

اگه هر چی به ذهنتون میرسه بگید چه تو ملاک انتخاب چه مدل پیشنهادی و بهترین راه برای خرید...

ممنون.

با اين بودجه ميتوني دوچرخه هاي خوبي برداري
من پيشنهادم مريدا هستش
البته دوچرخه هايي مثل كنندل ،ژيتان، كنا و ... هستن كه خوبن
توصيه ميكنم سراغ ويوا ،آورلورد و كنندل تقلبي نري كه ارزششو نداره
اينم سايت مريدا ميتوني هرچي اطلاعات خاستي پيدا كني

dariush13
07-07-2012, 22:00
دوستم دوچرخه تیتان دست دوم ‏۲۵۰‏ خریده به نظرتون من می تونم ‏۲۰۰تومن یه دوچرخه دست دوم خوب بخرم

فكر نكنم چون خيلي بودجت كمه تازه با اين وضع بازار كه دوچرخه خيلي گرون شده ديگه بعيد ميدونم

dariush13
07-07-2012, 22:02
تقريبا تمامشون يه جورن
ولي آورلورد تايوانيه ،كنندلم نسبت به بقيه بدك نيست

gipsy5700
08-07-2012, 09:16
سلام دوستان،
من اراک هستم و اینجا نتونستم مریدا پیدا کنم اگه ممکنه لطفا راهنمایی کنین تهران کدوم فروشگاه خرید کنم (منصف و مطمئن) و بی زحمت آدرس رو هم بگین
و اینکه موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم - matts 10 v
راستی باید 2011 بگیرم یا 2012؟
واینکه برای قد 173 چه سایزی باید بگیرم؟
با تشکر

dariush13
14-07-2012, 07:55
سلام برای خرید مریدا در اراک تشریف ببرید خیابان دانشگاه رو به روی تره بار قدیم فروشگاه آقای صباغ.

آدرس نمایندگی های فروش دوچرخه ) نمایندگی مریدا Merida:

شرکت پویا سایکل

نمایشگاه و فروشگاه: میدان توحید-خیابان ستارخان نرسیده به باقرخان-فروشگاه دوچرخه مریدا.

تلفن : 66429434 - 66429152 - 66428800

سایت : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
.................................................. .......................
2) نمایندگی جاینت Giant:

گروه کراس

سایت : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

★★★ دفتر مرکزی :

تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان گاندی ، کوچه 3، پلاک 8

تلفن : 88675480(021)

فکس : 88773147(021)

★★★ نمایشگاه شماره 1:

گیشا - نبش خیابان پنجم - پلاک 23

تلفن:88273322

فکس : 882656639

★★★ نمایشگاه شماره 2:

خیابان شریعتی - بعد ازپل صدر - بالاتر از بولینگ عبدو - ساختمان سحر

تلفکس : 22678041

★★★ نمایشگاه شماره 3:

میدان توحید - ستارخان - پلاک 297

تلفن: 66430171
.................................................. ...............

3) فروشگاه جباری :

خیابان مالک الشتر - چهارراه قصرالدشت - پلاک 270

تلفن : 66868423

.................................................. ...........
4) نمایندگی ژیتان Gitane:

خیابان آفریقا – بالاتر از میرداماد – خیابان آناهیتا
.................................................. ..............................
5) نمایندگی فوجی FUJI:

شرکت ارکید

★★★دفتر مرکزی :

تهران- بلوار میرداماد- ساختمان آرین- شماره 228- ورودی شرقی- طبقه9- واحد 35

تلفن:23027000-021

★★★فروشگاه میرداماد:

تهران- خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک -پلاک 2068

تلفن:40-88207139-021

★★★فروشگاه منیریه:

تهران - خیابان ولیعصر - بین فرهنگ و منیریه - پلاک 781

تلفن:55390303-021

★★★مدیر فروش وسرپرست نمایندگیها : محمود دهنوی

دفتر مرکزی:تهران-بلوارمیرداماد-شمس تبریزی جنوبی-خیابان غفاری شماره 12 طبقه 3جنوبی

تلفن: 31-22903930-021

تلفن مشاوره جهت خرید دوچرخه: 09123090130

سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.................................................. .................................................. ......
6) نمایندگی ویوا VIVA:

میدان رازی - خیابان قلمستان - ساختمان مؤذن - پلاک 58 و60

تلفن : 55376020 - 55376061 - 55373736 - 55380141

فکس : 55482481
.................................................. ......................................
7) فروشگاه شهر ورزش :

خیابان مطهری - خیابان میرزای شیرازی - جنب بانک تجارت

تلفن : 88921920
.................................................. ...........
8) نمایندگی ریدلی Ridley :
.................................................. ...................................
Gariveh SSK - Zafar Avenue 291

خیابان حافظ - بین جمهوری و امام خمینی- خیابان سرهنگ سخایی-کوچه ظفر.

تلفن: 02188782105

Email: nsanati@yahoo.com

MATTS v10 رو الان قیمت فروشش اگر اشتباه نکنم...قیمت نمایندگی 590 است

anti-military
17-07-2012, 20:32
سلام من میخوام واسه رفتن به مرکز شهر یه دوچرخه بگیرم چون موتور هارو میگیرن میخوام با دوچرخه برم از کنار افسر پلیس رد بشم حالشو ببرم
دیگه از اینکه هر لحظه ترس از افسر داشته باشم خسته شدم

250 تا 280 میتونم واسه اینکار هزینه کنم. به نظرتون با این بودجه چه دوچرخه ای میتونم بگیرم واسه استفاده توی شهر ؟

فقط هم توی شهر میخوام استفاده کنم
خوشگل هم میخوام باشه

dariush13
18-07-2012, 06:21
به نظرم با این استفاده و این بودجه میتونی یه دوچرخه ی درون شهری معمولی که ظاهر خوبی هم داشته باشه برداری/کافیه یه سری به مغازه های دوچرخه فروشی بزنی دوچرخه هایی که کمک وسط و دنده دارن برای راحتی بیشتر درون شهرکه البته بیشترشون چینیه که فکر نکنم زیاد مهم باشه چون قرار نیست باهاش کارای حرفه ای انجام بدی و همونا کارتو راه میندازه.موفق باشی

anti-military
18-07-2012, 13:00
ممنون. امروز صبح رفتم مرکز شهر یه دوچرخه دیدم خیلی ظاهر قشنگی داشت و به نظر همه چیزش خوب بود و ترمز دیسکی داشت و خیلی به نظر خوب بود اما قیمتش فقط 260 تومن بود
که با تخفیف گفت 250 تومن

روش هم نوشته بود ماکسیما! این مدل دوچرخه خوبه ؟

کسی میدونه دقیقا فرق یه همچین دوچرخه ای با دوچرخه های که ظاهر ساده تری دارن اما خیلی گرون ترن چیه ؟

dariush13
18-07-2012, 15:36
فرقشون که از زمین تا آسمونهفرق توی تنه دارن ،جنس تنه، لوازمی که روی دوچرخه هستش مثل دنده ،طبق، ترمز و خیلی چیزای دیگهاز همه مهمتر این دوچرخه ها برای کارای حرفه ای هستن و به درد مسابقه و تمرین میخورن اون دوچرخه ای که شما دیدین فقط به درد رفت و آمد درون شهری میخوره .خلاصه با این کارایی که شما نیاز داری و بودجه ای که داری همین ماکسیما خوبه .تازه اون دوچرخه هایی که گرون هستن حرفه ای و نیمه حرفه ای دارن که نیمه حرفه ای هاش از کشور چین و یه سریشم از تایوان وارد میشه.خلاصه اگه از من میشنوی و کارای حرفه ای نمیخوای انجام بدی همون ماکسیما خوبهاگه حرفه ای خواستی آدرس و شماره تلفنهای نمایندگی هاشونو توی پست 485 گذاشتم (البته تهران)ولی یادت باشه بوجت باید خیلی بیشتر از اینا باشه

anti-military
18-07-2012, 20:28
ممنون. غروب رفتم خریدمش به نظر خودم دوچرخه خوبیه یعنی ظاهر خوشگلی داره اما شیک نیست. اما قطعاتش به نظر خودم کیفیت خوبی داره و احساس میکنم با دقت سرهم شده

اینم عکسش : درسته شیک نیست ولی خوشگله از ظاهرش خوشم میاد

فقط من بالاخره نفهمیدم به این دوچرخه ها میگن کوهستان یا به دوچرخه های شهری؟!
الان این دوچرخه من بین شهریه یا کوهستان ؟

dariush13
19-07-2012, 06:12
به به مبارکت باشه انشاالله چرخش برات بچرخه .

نه این دوچرخه کوهستان نیست .مدل کوهستان میزنن هرچند که دوجرخه ی حرفه ای کوهستان با این همه اساس و وسایل اضافی نداریم. (یکی از برتریهای دوچرخه های کوهستان نسبت به هم سبک بودن و ساده بودنشونه)

این دوچرخه درون شهری حساب میشه
اگه همین دوچرخه رو حرفه ایشو میخواستی بخری باید بالای 1.5 میلیون پول میدادی.

در نهایت مبارکت باشه

ANDROYD3
19-07-2012, 13:07
ممنون. غروب رفتم خریدمش به نظر خودم دوچرخه خوبیه یعنی ظاهر خوشگلی داره اما شیک نیست. اما قطعاتش به نظر خودم کیفیت خوبی داره و احساس میکنم با دقت سرهم شده

اینم عکسش : درسته شیک نیست ولی خوشگله از ظاهرش خوشم میاد

فقط من بالاخره نفهمیدم به این دوچرخه ها میگن کوهستان یا به دوچرخه های شهری؟!
الان این دوچرخه من بین شهریه یا کوهستان ؟

مبارکت باشه
رنگ بندی دیگه ای نداشت؟

Davood2549
21-07-2012, 20:06
سلام به همه دوستان
میخواستم یه دوچرخه بخرم. با بودجه 300 تومن. چند روز پیش از دو تا مغازه قیمت گرفتم، سه تا مدل تو این رنج قیمت داشتند. Redfox یه مدل 280 و یه مدل دیگه 340 تومن. Vento یه مدل داشت 330 تومن. (مدل دقیقش رو نمیدونم، فقط اسم شرکتشون رو میدونم)
نظرتون چیه در مورد این دو شرکت ها؟ مدل دیگه ای که بهتر باشه سراغ ندارید؟
این مدل ها همشون کمک جلو داشتند، با توجه به اینکه من برای داخل شهر و همچنین بیرون شهر میخوام، آیا مناسب هستند؟
یه سئوال دیگه: از کجا بدونم اندازه دوچرخه برای من مناسبه؟ من قدم حدودا 170 هستش.
خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدید.

gombashi
22-07-2012, 16:38
ﺳﻼ ﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ
ﯾﻪ ﺩﻭﭼﺮﺧﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﺨﺮﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﺮﺩﺵ ﻭ ﺗﻔﺮﯾﺢ ﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺭﻭ ﺁﺳﻔﺎﻟﺘﻪ ﻭ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﺪﻡ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ 150 ﻧﺸﻪ
ﺑﻨﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﭼﺮﺥ ﻫﺎﯼ ﻓﻨﺮﯼ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﯾﺎ ﺳﺎﺩﻩ ؟ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺳﺮﻋﺖ ﺑﺮﺍﻡ ﻣﻬﻤﻪ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯿﻢ ﮐﻨﯿﺪ
ﻗﺪ 172 ﻭ ﻭﺯﻥ 63

dariush13
22-07-2012, 17:25
این دوچرخه ها تقریبا همه توی یه مایه هستن
ببین کدومش قشنگتره همونو بردار البته یکم توی لوازمش فرق هست که خیلی خاص نیست و به چشم نمیاد..
برای قد 170 سایز 16 خوبه البته بستگی به فاقتم داره ..سایز 17 هم میتونی سوار بشی.

dariush13
22-07-2012, 17:38
اگه سرعت برات مهمه باید تنه خشک برداری چون فنردار موقع رکاب زدن انرژیتو هدر میده. ولی برای تفریح و گردش فنردار مناسبتره.
برای قدتم سایز 17 خوبه البته بستگی به فاق و بلندی پاهات داره سایز 16 هم میخوره

anti-military
22-07-2012, 23:34
به به مبارکت باشه انشاالله چرخش برات بچرخه .

نه این دوچرخه کوهستان نیست .مدل کوهستان میزنن هرچند که دوجرخه ی حرفه ای کوهستان با این همه اساس و وسایل اضافی نداریم. (یکی از برتریهای دوچرخه های کوهستان نسبت به هم سبک بودن و ساده بودنشونه)

این دوچرخه درون شهری حساب میشه
اگه همین دوچرخه رو حرفه ایشو میخواستی بخری باید بالای 1.5 میلیون پول میدادی.

در نهایت مبارکت باشه

ممنون. فقط یه جورایی از خریدش پشیمون شدم. سرعتش خیلی کمه یعنی منی که با ماشین و موتور همیشه رانندگی میکردم الان اصلا نمی تونم با سرعت دوچرخه کنار بیام
هرچی پا میزنی آروم میره. خیلی خسته میشم. 2 بار باهاش رفتم بیرون خیس عرق شدم

تعجب میکنم وقتی بچه بودم یه دوچرخه داشتم تقریبا همین سایز بود یکم کوچیک تر بود با اینکه دوچرخه خوبی نبود اما باهاش کیلومترها دورتر از خونه میرفتم و اصلا خسته نمیشدم
الان با اینکه بزرگ شدم (نزدیک24سال) تا سر کوچه باهاش میرم از خستگی میخوام بمیرم

مبارکت باشه
رنگ بندی دیگه ای نداشت؟

ممنون. چرا یه رنگ دیگه داشت اما قرمز بود. من میخواستم تمامش سیاه باشه یا سیاه و نقره ای اما نداشت
حالا میخوام اون قسمت بالایش رو با اره ببرم که هم سبک تر بشه دوچرخه هم خوشگل تر بشه و هم به سن و سالم بیاد :31:

Davood2549
23-07-2012, 00:45
این دوچرخه ها تقریبا همه توی یه مایه هستن
ببین کدومش قشنگتره همونو بردار البته یکم توی لوازمش فرق هست که خیلی خاص نیست و به چشم نمیاد..
برای قد 170 سایز 16 خوبه البته بستگی به فاقتم داره ..سایز 17 هم میتونی سوار بشی.
من که تا حالا این شماره ها رو نشنیدم. سایزش رو از کجا باید بفهمم؟ این مغازه دارها میگن سایز فلان دوچرخه 26 یا 24 یا ... هست ولی 17 من تا حالا نشنیدم! اگه یه راهنمایی کنی که از کجا بفهمم ممنون میشم. در ضمن وزنم حدود 50 هست اگه اهمیت داره برای راهنماییت.

dariush13
23-07-2012, 22:40
من که تا حالا این شماره ها رو نشنیدم. سایزش رو از کجا باید بفهمم؟ این مغازه دارها میگن سایز فلان دوچرخه 26 یا 24 یا ... هست ولی 17 من تا حالا نشنیدم! اگه یه راهنمایی کنی که از کجا بفهمم ممنون میشم. در ضمن وزنم حدود 50 هست اگه اهمیت داره برای راهنماییت.

يه چيزي كه فقط توي ايران ميتونه اتفاق بي افته اينه كه كمترين اطلاعات در مورد دوچرخه هارو خود فروشنده هاي دوچرخه دارن (البته نه همشون)

16 يا 17 كه من گفتم منظور سايز فريم يا تنه ي دوچرخست، 24 يا 26 كه شما ميگي سايز چرخاي دوچرخست.

dariush13
23-07-2012, 22:51
ممنون. فقط یه جورایی از خریدش پشیمون شدم. سرعتش خیلی کمه یعنی منی که با ماشین و موتور همیشه رانندگی میکردم الان اصلا نمی تونم با سرعت دوچرخه کنار بیام
هرچی پا میزنی آروم میره. خیلی خسته میشم. 2 بار باهاش رفتم بیرون خیس عرق شدم

تعجب میکنم وقتی بچه بودم یه دوچرخه داشتم تقریبا همین سایز بود یکم کوچیک تر بود با اینکه دوچرخه خوبی نبود اما باهاش کیلومترها دورتر از خونه میرفتم و اصلا خسته نمیشدم
الان با اینکه بزرگ شدم (نزدیک24سال) تا سر کوچه باهاش میرم از خستگی میخوام بمیرم

بايد هميشه در نظر داشته باشي هرچقدر پول بدي آش ميخوري
شما گفتي براي كاراي شهري و تفريح ميخواي پس همين خوبه
اگه دوچرخه اي ميخواستي كه خيلي راه بره بايد بيشتر از اينا پول ميدادي
فرق دوچرخه هايي كه به ظاهر ساده هستن ولي بهشون ميگن حرفه اي و گرون قيمت تر هستن خيلي چيزا ميشه مثلا همين سنگيني دوچرخت به خاطر اينه كه جنس تنش از آهنه در حالي كه دوچرخه هاي حرفه اي فول كربن و يا آلومينيوم
توي لوازمشم هست از توپي گرفته تا شانژمان و طبق و رينگ و ...
همين كه دوچرخت فنر دار هست خودش دليل ميشه كه موقع ركاب زدن خصوصا توي سربالايي انرژي زيادي صرف كني
ولي بازم به نظر من براي كارهايي كه شما ميخواستي همين خوبه

Davood2549
02-08-2012, 19:25
با سلام

نظرتون راجع به این مدل و قیمتش چیه؟

viva مدل emperator. قیمتش هم فروشنده گفت 390 تومن ولی تا 360 هم اومد. راستش شک دارم تقلبی نباشه. از کجا بدونم تقلبی نیست؟! نسبت به دوچرخه های دیگر که قیمت مشابه داشتند ظاهر قشنگ تری داره و از ظاهرش خوشم اومده.
در ضمن از viva یک مدل دیگه بنام cover هم بود که 50 تومن ارزونتر از emperator بود و به گفته فروشنده تنها فرقش با مدل امپراتور نوع دنده اش و همچنین یک خورشید عقب کمتر بود. نظرتون در مورد این یکی چیه؟
در ضمن شیراز هستم.

یه سئوال دیگه فروشنده میگفت اون چرخی اندازه اش مناسبه که موقع سوار شدن نوک پاهات به زمین برسه. تا چه حد این حرفش درسته؟!

لطفا زودتر جواب بدبد.
بسیار ممنون

A M ! N
02-08-2012, 20:23
با سلام

نظرتون راجع به این مدل و قیمتش چیه؟

viva مدل emperator. قیمتش هم فروشنده گفت 390 تومن ولی تا 360 هم اومد. راستش شک دارم تقلبی نباشه. از کجا بدونم تقلبی نیست؟! نسبت به دوچرخه های دیگر که قیمت مشابه داشتند ظاهر قشنگ تری داره و از ظاهرش خوشم اومده.
در ضمن از viva یک مدل دیگه بنام cover هم بود که 50 تومن ارزونتر از emperator بود و به گفته فروشنده تنها فرقش با مدل امپراتور نوع دنده اش و همچنین یک خورشید عقب کمتر بود. نظرتون در مورد این یکی چیه؟
در ضمن شیراز هستم.

یه سئوال دیگه فروشنده میگفت اون چرخی اندازه اش مناسبه که موقع سوار شدن نوک پاهات به زمین برسه. تا چه حد این حرفش درسته؟!

لطفا زودتر جواب بدبد.
بسیار ممنون

سلام رفیق

اولا بهت پیشنهاد میکنم اصلا عجله نکن، خوب تحقیق کن و بعد انتخاب کن.

مطمئنی میخوای ویوا بخری ؟ به برندهای دیگه فک نکردی ؟

مثلا من اگه جای تو بودم ، یدونه کارکرده ی جاینت بر میداشتم راضی تر بودم.

به هرحال انتخاب با خودته.

اگه برات امکان داره از اون چرخ یک عکس اینجا بزار.

یا اینکه بگو همین بود ؟

اینم از Cover :

منظورتو از تقلبی نفهمیدم ؟ دوچرخه های ویوا روی تنه شون ثبت شده ، مخصوصا شماره ی تنه رو میتونی داخل سایت بری بزنی.

ضمنا الان همه ی ویوا ها چینی شدن رفته پی کارش. بیخیال ظاهر گول فریب دوچرخه های ویوا بشو. همشون زیبا هستن !

خورشیدی عقب کاور باید هفت تایی باشه و امپراتور هشت تایی ،

نظر این دوست فروشنده هم کمی ابهام آمیزه ، برای اینکه سایز شما با ارتفاع زین تنظیم میشه و ارتباطی با دوچرخه نداره.
البته بهترین تنظیم ارتفاع زین همونی هست که گفتن ( نوک پا به زمین برسه ) ،

به عکس ها دقت کن زین باید با فرمون دوچرخه توی یک ردیف باشه ، در غیر ازین باعث درد کمر میشه.

دوچرخه های Performance ، سطح ارتفاع زینشون از فرمون بالاتر قرار میگیره

به خاطر این میگم اصلا عجله نکن در خرید که بعد ها پشیمون نشی.

موفق باشی عزیز.

Davood2549
02-08-2012, 20:52
سلام رفیق

اولا بهت پیشنهاد میکنم اصلا عجله نکن، خوب تحقیق کن و بعد انتخاب کن.

مطمئنی میخوای ویوا بخری ؟ به برندهای دیگه فک نکردی ؟

مثلا من اگه جای تو بودم ، یدونه کارکرده ی جاینت بر میداشتم راضی تر بودم.

به هرحال انتخاب با خودته.

اگه برات امکان داره از اون چرخ یک عکس اینجا بزار.

یا اینکه بگو همین بود ؟

اینم از Cover :

منظورتو از تقلبی نفهمیدم ؟ دوچرخه های ویوا روی تنه شون ثبت شده ، مخصوصا شماره ی تنه رو میتونی داخل سایت بری بزنی.

ضمنا الان همه ی ویوا ها چینی شدن رفته پی کارش. بیخیال ظاهر گول فریب دوچرخه های ویوا بشو. همشون زیبا هستن !

خورشیدی عقب کاور باید هفت تایی باشه و امپراتور هشت تایی ،

نظر این دوست فروشنده هم کمی ابهام آمیزه ، برای اینکه سایز شما با ارتفاع زین تنظیم میشه و ارتباطی با دوچرخه نداره.
البته بهترین تنظیم ارتفاع زین همونی هست که گفتن ( نوک پا به زمین برسه ) ،

به عکس ها دقت کن زین باید با فرمون دوچرخه توی یک ردیف باشه ، در غیر ازین باعث درد کمر میشه.

دوچرخه های Performance ، سطح ارتفاع زینشون از فرمون بالاتر قرار میگیره

به خاطر این میگم اصلا عجله نکن در خرید که بعد ها پشیمون نشی.

موفق باشی عزیز.

ممنون از راهنماییتون

اینکه میگید به برندهای دیگه فکر کردی: والا تو این قیمت برندهای کمی سراغ دارم. یکی از دوستام بهم گالانت هم پیشنهاد داده بود که همین مغازه وقتی ازش پرسیدم گلانت هم دارین، خودش گفت داریم ولی کپیه و خوب نیست. منم دیگه اصرار نکردم. یه فروشگاه دیگه هم گالانت داشت ولی قیمتش گرون بود و اونقدر پول نداشتم.(قیمتش بالای 400 بود)

عکسشو نمیتونم بزارم. ولی فک میکنم همینایی که عکسشون رو گذاشتی بودن.

منظورم از تقلبی این بود که مطمئن بشم ساخت شرکت اصلی باشه یا اگرم نبود حداقل به اندازه پولی که میدم ارزش داشته باشه. (بقول معروف حداقل جنس درجه دو باشه)

این دوچرخه هایی که گفتم حالا پرفورمنس هستند یا نه!؟ برای این میپرسم که بدونم سطح ارتفاع زین باید چجوری باشه.

در آخر: من رفتم گشتم ولی تو این رنج قیمت انتخابهای زیادی نبود. گفتم حداقل ویوا یکم شناخته شده تره و از این حرفا. ظاهرش هم برخلاف اکثر مدلا و برندای دیگه قشنگ بود. دلیل شما چیه که زیاد موافق این مدلها نیستید؟

A M ! N
02-08-2012, 21:14
خواهش میکنم عزیز.

همین گالانت یکی از دوستام داره، یک روز دوچرخش دست من بود ، واقعا خیلی خوش رکاب بود، اصلا علاقه ی عجیبی به سرعت داشت این دوچرخه :دی

این گالانتی که دوستم داره خریده 500 تومن.

کاش میتونستی گالانت بگیری.. قیمتهای مریدا رو ندارم، اون رو هم برو یه آماری بگیر ببین چند میگن

ببین روی تنه های ویوا اسم VIVA معمولا هــک شده ( به صورت برجستگی ) به همراه کشور تولید کننده. زیاد غصه ی اونو نخور. ایران هنوز به تکنولوژی لازم

برای تولید دوچرخه ای مث ویوا نرسیده !

برای فرق Performance و Sport و .. اینجارو نگاه کنی کاملا متوجه میشی :

خب آره اگه بخوای نو بخری توی این رنج چیزی جالبی نیست. ولی اگه یکم بگردی توی دست چیزای بهتری هم میتونه گیرت بیاد

ولی اگه زیاد علم به خرید کارکرده نداری ، نخری بهتره چون ممکنه چیزه بدی بهت بدن و ..

دلیل ناموافقت من اینکه من خودم مدتهاست ویوا دارم ! تازه برای من اصل تایوان هستش، برای چندسال قبله.

بعد از مدتی صدا از پنجره رکاب و خورشیدی ها و ... بلند میشه من یکی که خیلی حساسم به این صداها، البته چرخ خودم رو اینقدر بهش رسیدم که وقتی رکاب
میزنی هیچ صدایی از چرخ بلند نشه.

انشالله خوب جستجو کن تا یک انتخاب خوب داشته باشی ، به ست لوازم خوب دقت کن که شیمانو باشه همشون. حالا دوستان دیگه هم اینجا هستن شاید پیشنهادهای

بهتری از من داشته باشن.