PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا مشکل من از هاد هست؟؟

Soshiant
15-02-2006, 21:30
سلام دوستان گرامی امید وارم سوالم تکراری نباشه چون کلمه خاصی نداره که بتونم اونو جستجو کنم :puke:
مشکل من اینه که الان حدود 2 هفته هست که اگر سیستمم هنگ بکنه و من مجبور بشم اونو از روی کیس ریست کنم یا برق بره کلی از اطلاعاتم از بین میره و گاهی ویندوز هم دیگه بالا نمیاد :ohno:
مثلا اگر در حال استفاده از اینتر نت باشم و بروزر OPERA در حال اجرا باشه و برق بره هم ویندوز بالا نمیاد و هم کش اپرام خیلی از فایل هاش خراب میشه
اگر که ویندوز بالا بیاد اون صفحه ابی که در صورت قطع ناگهانی برق ویندوزو چک میکنه اکثرا اون فایل های خرابو نشون میده و تعمیر میکنه واگر تعمیر نکرد یا ویندوز بالا نیومد مجبور میشم از داخل یک ویندوز دیگه در قسمت "چک دیسک تست" اون درایو هر دو گزینرو علامت بزنم تا مشکلات اون درایو حل بشه که در 90% اوقات کاملا جواب میده
ولی گاهی نمیتونه و اطلاعاتم نتنها خراب میشه بلکه پاک هم میشه
هاردمو با HDD Regenerator v1.51 هم چک کردم بد سکتور نداشت
گارانتیش هم تموم شده
حالا میخاستم بدونم عیب کار از کجاست به نظر میرسه که از هارد باشه چون این مشکل در دوتا ویندوز در دو درایو متفاوت رخ میده برای همین فکر میکنم ایراد سخت افزاری از هارد باشه
اگر ایراد از هارده میتونم درستش کنم یا بهتره که هارد جدید بخرم
اگر باید هارد جدید بخرم چه مارکیو پیشنهاد میکنید چون الان همه فروشنده ها ساتا پیشنهاد میکنم ولی من توی این تالار هرچی خوندم دیدم همه با هارد ساتا مشکل دارن یکی هاردش اطسه میکنه و ...............
خیلی معزرت میخام سرتونو درد اوردم ولی سعی کردم کامل بنویسم
اطلاعاتم مهم هست اگر میشه سریع جوابمو بدید خیلی خیلی ممنون میشم :blush: :cool:

Soda
15-02-2006, 21:56
سلام آقا
شما بهتره كه يه هارد جديد بخري
چون معمولا هارد ها دوام خيلي زيادي ندارن

HAW3D
16-02-2006, 01:46
یک نگاه به تنضیمات بایوس بکن
هاردت را از بایوس دستی معرفی کن
slave / master
را چک کن
ثانیا
هارد کار میکندو سکتور خراب ندارد
پس سالم است

saviss
16-02-2006, 01:52
نگفتی که توی هردوتاسیستم عامل همین مشکل روداری یا فقط توی یکیش؟
وچرا سیستمت هنگ میکنه؟
یکبار با نورتون وین داکتر سیستم عامل هاتو روچک کن
جوابشم اگه بذاری بدنیست
ممنون میشیم

Morteza4SN
16-02-2006, 02:09
من هم همچین مشکلی با هاردم داشتم البته هنگام اجرای برنامه های سنگین هنگ می کرد و یا ریست... یه نوشو خریدم

amd>intel
16-02-2006, 02:26
رم سيستمت رو با برنامه memtest امتحان كن.

mahdy2021
16-02-2006, 10:38
حالا میخاستم بدونم عیب کار از کجاست به نظر میرسه که از هارد باشه چون این مشکل در دوتا ویندوز در دو درایو متفاوت رخ میده برای همین فکر میکنم ایراد سخت افزاری از هارد باشه
با اين مشكلاتي كه شما گفتيد من به اين نتيجه نرسيدم كه اشكال از هارده
راستي در مورد cpu , ram ,..يه مشخصاتي ميدادي بد نبود!

نظر من اينه كه اگر شما انقدر مصمم هستيد كه هاردو عوض كنيد پس قبلش يكبار ديگه هاردو از اول پارتيشن بندي كنيد.
با يك سيدي ويندوز ديگه(حتما يكي ديگه) دوباره ويندوز نصب كنيد. و اصلا برنامه هاي ديگه اي روي ويندوز نصب نكنيد
اگر انجام داديد نتيجه رو هم بگيد

درضمن اين 100 باره من توي p30world ميگم : من 5/2 ساله كه هارد ساتا دارم كارهايي هم كه انجام ميدم هم سنگين است هم ساعات زيادي طول مي كشد.اما تا به حال با هارد maxtor 80 sata هيچگونه مشكلي نداشتم

'POP'
16-02-2006, 11:31
يكبار ديگه هاردو از اول پارتيشن بندي كنيد.
من 5/2 ساله كه هارد ساتا دارم كارهايي هم كه انجام ميدم هم سنگين است هم ساعات زيادي طول مي كشد.
اما تا به حال با هارد maxtor 80 sata هيچگونه مشكلي نداشتم
صحبتهاي مهدي جان رو كاملا تاييد مي كنم: هارد رو مجددا فرمت و پارتيشن بندي كنيد.
ضمنا هارد ساتا فقط مدل160GB اون معمولا مشكل دار هست كه در بازار هم معمولا ديگه پيدا نميشه.در تاپيكهاي مرتبط با اين موضوع گفته شده هارد ساتا با مادربورد گيگا هم ممكنه مشكل داشته باشه.
;)

Soshiant
16-02-2006, 15:08
با تشکر از همه دوستانی که جواب دادند
soda جانفکر میکنم اخرش همین کارو بکنم اخه خیلی سربه سر هاردم گذاشتم توی این 2 سال
----------------------------------
HAW3D جان فکر نمی کنم ربطی به اون داشته باشه چون هاردمو داره میشناسه 2 سال هم مشکلی نداشته
saviss جان من که گفتم توی هر 2 تا ویندوز این مشکل دارم
یکی windows xp sp1 و یکی windows xp sp2
amd>intel جان به نظر نمیرسه مشکل از رم باشه ولی اگر به نظر اساتید اهل فن این امکان وجود داره چک میکنم
ولی من توی سایتش که رفتم به نظرم چیز جالبی نیومد اگر لازم هست یک نرم افزار معرفی کنید که مطمئن باشه
mahdy2021 جان و FARID_R عزیز ممنونم از توضیحاتتون
چشم اگر قرار شود هارد بخرم که احتمالا هم همین طور هست ساتا میخرم
در مورد اف دیسک هم باید بگم مقدور نیست چون اطلاعاتم مهم هست دی وی دی رایتر هم ندارم اگر بخام روی سی دی هم بزنم 20 تا سی دی میشه
من حد اکثر میتونم درایو های ویندوزمو فرمت کنم یا روی یک درایو دیگه ویندوز بذارم
البته همون طور که گفتم هاردمو خیلی اذیت کردم یک مدت میشد که گاهی حتی روزی 2 بار ایمیج ویندوزمو ریستور میکردم و خیلی پارتیشن هامو هم جابه جا میکردم یا تعدادشونو تغییر میدادم
در ضمن اینو هم بگم که برنامه HDDlife Pro 2.7.85 سلامت هاردمو 61% نشون میده در حالی که چند ماه قبل 59% نشون میداد
HDTune 2.51 هم سلامت هاردمو سالم تشخیص میده
ممنونم از توجه شما دوستان عزیزم
منتظر نظرات شما عزیزان هستم

saviss
16-02-2006, 15:42
ببينم اطلاعاتت ازبين ميره يعني اونايي كه روي هاردن از بين ميرن؟ :blink:
يا اونهايي كه سيو نشدن؟
به هر حال گمونم چاره اي نداري جز اينكه ازطريق هارد به هاردكردن اطلاعاتتو برزي روي يه هارد ديگه موقتا
بعدشم اف ديسك مشتي بكني
اگرم درست نشد يه فرمت سطح پايين
اگربازم نشد...................الفاتحه :puke:
يه هارد نو :blush: