PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیدا کردن مشکل !

behii
11-06-2009, 14:09
سلام

من خیلی وقته با سیستم ام مشکل دارم ! یعنی کلا نمی دونم کدوم قطعش خرابه... حالا من کارهایی که انجام دادم و حدس هایی که می زنم رو می گم شما بگید کجاش خرابه !

من اوایل که سیستم رو خریدم pes 2008 نصب کردم یک خط سفید رنگ وسط مانیتور رد می شد میومد بالا پایین (البته بعضی موقع ها)
من هیچ کاریش نداشتم تا حدود 7 ,8 ماه گذشت مشکلات زیادتر شد , سرعت به شدت اومد پایین تو ویندوز گاهی هنگ می کرد , موقعی که وبستا نصب می کردم خیلی از اشکال گرافیکی رو مشکل داشت , با بیشتر بازی ها مشکل داشت و ... (صفحه آبی میومد و ریست) رم 1 گیگ ام رو برداشتم 2 تا رم 2 گیگ گذاشتم اما تغییر چندانی نکرد .

مادربورد رو بردم گارانتی گفتند خرابه و عوضش کردند .
حالا pes 08 رو وسطش خیلی گیر می کنه یعنی وحشتناک گیر می کنه (صفحه سیاه میشه و ...)
حالا 2 روزه که رم 1 گیگ اولیه ام رو گذاشتم وضع Pes08 بهتر شده یعنی کمتر گیر می کنه فقط یکم گیر می کنه اما مشکلات قبل رو داره . نرم افزار ها هم یکم گیر می کنند .

حالا من می گم یا مشکل از رم , پاور (چون گرافیکم geforce 8500 gt هست و خیلی گنده هست فکر می کنم خیلی برق میکشه و پاور نمیکشه ) , یا گرافیک هست . دوستان نظرشون چیه ؟

Rainbow
11-06-2009, 17:34
شما اگه مشخصات سخت افزار رو کامل مطرح کنی خیلی بهتره
ضمنا این pes 2008 چیه ؟

behii
11-06-2009, 19:19
شما اگه مشخصات سخت افزار رو کامل مطرح کنی خیلی بهتره
ضمنا این pes 2008 چیه ؟

Pro Evolution soccer 8 !!

گرافیک که همون Gforce 8500 gt
رم Kingmax 1 gb باس 800

و دیگه چیو بگم؟

Rainbow
12-06-2009, 08:52
مدل مادربرد و سی پی یو

behii
12-06-2009, 10:01
مادربورد giga s series GA-P31-DS3L

سی پی یو Intel core 2 duo 2.8

Kianoosh
12-06-2009, 14:03
سلام گرافیکتون برای اون بازی ها نسبتا ضعیفه مخصوصا اگه رفرش ریت و گزینه vsync هم فعال باشه و خط و تیکه شدن تصویر برای همینه اما 08 خودش یکم مشکل داره درایور گرافیک رو بروز کن کل قطعاتت رو هم یه اورکلاک بکن کلا مادربرد تعمیری!همین میشه معمولا رم هم برا یویستا 1 گیگ کمه!دمای قطعاتت رو هم چک کن

behii
12-06-2009, 21:10
سلام گرافیکتون برای اون بازی ها نسبتا ضعیفه مخصوصا اگه رفرش ریت و گزینه vsync هم فعال باشه و خط و تیکه شدن تصویر برای همینه اما 08 خودش یکم مشکل داره درایور گرافیک رو بروز کن کل قطعاتت رو هم یه اورکلاک بکن کلا مادربرد تعمیری!همین میشه معمولا رم هم برا یویستا 1 گیگ کمه!دمای قطعاتت رو هم چک کن

گرافیک رو مطمئنم که می کشه ! 08 رو حدس می زدم خراب باشه چون همون موقع که 08 گیر داشت dawn of war رو راحت بازی می کردم !

رم هم گفتم وقتی ویستا داشتم رم 2 گیگ گذاشتم !
درایور گرافیک هم بروز هست.
دمای سی پی یو بعضی موقع ها می رفت بالا
مادربورد منظورتون اینکه مادربورد تعمیری دادند ؟ (فکر نکنم گارانتی آواژنگ هست , که خیلی هم مطمئن هست .)

Rainbow
13-06-2009, 00:22

اینطور که من متوجه شدم مادربرد رو برای این دوستمون عوض کردند نه تعمیر
البته این مدل گیگابایت محصول خوبیه و خود من برای مشتری های خودم شاید در حدود 10 تایی نصب کردم بدون هیچگونه اذیت و آزاری
با گفته شما در رابطه با رم 1 گیگا بایت برای ویندوز ویستا موافقم ... اگر قرار باشه یک گیم هم بر روی اون نصب و اجرا
باشه به حداقل 2 برابر این مقدار نیاز داریم

Rainbow
13-06-2009, 00:26
من یه نظر دیگه ای هم دارم روی این سیستم چند تا بازی دیگه مثلا بازیهای First Person Shooter مثل FARCRY 2 و یاcrysis هم تست کن البته نه تو ویستا بلکه در ویندوز XP ببین مسئله همچنان وجود داره یا نه

behii
13-06-2009, 08:19
من یه نظر دیگه ای هم دارم روی این سیستم چند تا بازی دیگه مثلا بازیهای First Person Shooter مثل FARCRY 2 و یاcrysis هم تست کن البته نه تو ویستا بلکه در ویندوز XP ببین مسئله همچنان وجود داره یا نه

crysis 2 , تست کردم هم میره توش میاد بیرون ! (البته با رم2 گیگ و مادربورد خراب)
اون پاور امکانش هست کم بیاره ؟

البته اون اوایل بازی های گرافیکی مثل time shift , dawn of war U و خیلی بازی های دیگه رو راحت بازی می کردم !

من حالا چندتا بازی دیگه تست می کنم !

behii
15-06-2009, 13:15
crysis 2 رو امتحان کردم !

با گرافیک پایین خوب بود ! اما گرافیک بالا بالا یکم تیک می زد!
رم ام الان 1 گیگ هست (وین ایکس پی) به نظرتون مشکل از کدومه ؟

zeus7610
15-06-2009, 13:43
مدل پاور رو نگفتین. بله امکان داره که از پاورتون هم باشه. به نظر من با یک گرافیک قویتر تست کنید. از صحت گرافیکتون هم نمیشه مطمئن بود/.

behii
15-06-2009, 14:10
مدل پاور رو نگفتین. بله امکان داره که از پاورتون هم باشه. به نظر من با یک گرافیک قویتر تست کنید. از صحت گرافیکتون هم نمیشه مطمئن بود/.

پاور الگانس 550 وات هست !

گرافیک آره شاید خراب باشه ! (فکر کنم مادربورد اسلات pci اش خراب بود , احتمال داره چون اون خراب بوده اینم خراب شده باشه ؟)

pc_hex
19-06-2009, 13:42
سلام دوست عزیز از اول باید میرفتی سراغ کارت گرافیک . با توضیحاتی که من اینجا خوندم مشکل شما از کارت گرافیک هستش باید بدی گارانتی . در ضمن هیچ وقت از مادربردهای گیگا استفاده نکن . فقط ASUS &AMD PHENOM X4

behii
20-06-2009, 20:25
سلام دوست عزیز از اول باید میرفتی سراغ کارت گرافیک . با توضیحاتی که من اینجا خوندم مشکل شما از کارت گرافیک هستش باید بدی گارانتی . در ضمن هیچ وقت از مادربردهای گیگا استفاده نکن . فقط ASUS &AMD PHENOM X4

خب از کجا مطمئن بشم مشکل فقط از گرافیک هست ؟؟! (آخه صفحه آبی هم بعضی موقع ها میاد یک دفعه موقع خروج از crysis 2 )
مادربورد ام رو که دوستان تایید کردند و گفتند که خوبه !

hshak2006
23-06-2009, 18:18
سلام یه سوال دارم .کامپیوتر من یه مشکلی پیداکرد اونم اینه که وقتی روشنش میکنم بعد از 2 - 3 ثانیه خاموش میشه . اینم بگم که من به باتریش دست زدم ولی دوباره گذاشتمش سر جاش .