PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی پلاسمای پاناسونیک سری V10

صفحه ها : [1] 2 3 4

*Alucard*
10-06-2009, 02:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از عرضه سری G10 از پاناسونیک که در حدود دو ماه قبل صورت گرفت پاناسونیک پلاسماهای سری Z1 و V10 رو هم به بازار عرضه کرده که سری V10 در اولین نقدهایی که از این پنل صورت گرفته تونسته با استقبال خوبی مواجه بشه و نظر منتقدین نسبت به این پنل رو باید مثبت در نظر گرفت.
البته هنوز مدل Z1 مورد تستهای دقیق قرار نگرفته ولی با توجه به قیمت فوق العاده بالای اون نسبت به مدل V10 اگر از این مدل برتر باشه زیاد جای تعجب نداره.(نقدهای سری Z1 رو در این تاپیک بخونید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
وبسایت Cnet در پی نقدی که از این پنل زیبا داشته اون رو بهترین HDTVـی دونسته که امسال (2009) عرضه شده و اعلام کرده که این پلاسما رقیبان LCD و LED خودش رو با اختلاف زیادی پشت سر گذاشته.

از نکات مثبت این پنل میشه به کیفیت بالای اون در هندل (Handle) کردن تصاویر Full HD 24p و اشباع رنگ بالای اون اشاره کرد و نکته جالب توجه در این پنل که برای خریداران ایرانی هم خیلی جذاب هست درخشش فوق العاده بالای اون نسبت به مدل G10 و بسیاری از LCD ها و LED های بازار هست.
همچنین این پلاسما پنل در کنار این موارد سطوح مشکی فوق العاده ای رو ایجاد میکنه که با پلاسمای Kuru ساخت پایونیر قابل رقابت هست.

بخشی از نقد سایت Cnet:

The high-end Panasonic TC-PV10 series of plasmas delivers the overall best picture quality of any flat-panel HDTV we've tested so far this year

Superb black-level performance with excellent shadow detail; relatively accurate color in Custom mode after adjustment; great color saturation; properly handles 1080p/24 sources without flicker; uses less power than previous 1080p plasmas; VieraCast provides access to select Internet services; plenty of connectivity with four HDMI and one PC input.

سایت دیگری که این پنل رو مورد بررسی قرار داده وبسایت AVforums هست که توی یک نقد دقیق خرید این پنل رو قویا برای گیمرها و کسانی که به فیلمهای سینمایی علاقه دارن توصیه کرده.

این پنل فعلا در آمریکای شمالی در مدلهای 50 و 58 اینچی عرضه خواهد شد ولی در مدلهای اروپایی این پنل مدل 42 اینچی هم هست مدلهای آسیایی این پنل هم در ابعاد 50 و 65 اینچی عرضه میشود.

قیمت مدل 50 اینچی این پنل برای بازار آمریکای شمالی 1800 تا 1900 دلار آمریکا محاسبه شده.

اطلاعات بیشتر:

Terry Bogard
10-06-2009, 19:16
حالا اون کسایی که میگفتن ال ای دی فلانو بیساره بهتره بیان ببینن.فک کنم همینجوری پیش بره نسل ال ایدی و السیدی با هم منقرض بشه.

*Alucard*
11-06-2009, 22:36
دوست عزیز همونطور که یه عده ای در مورد منقرض شدن پلاسما تصمیم عجولانه گرفتن شما هم داری در مورد ال سی دی و ... تصمیم عجولانه میگیری...

real man
12-06-2009, 21:18
آقا مهدي يه لطف مي‌كني سه تا score Table مربوط به avforums براي هر سه سري G و V و Z رو كنار هم بذاري بشه ببينيم تو هر ويژگي كدوم مدل چه جوره

اگه خودتم زحمت بكشي يه نقد رو هر سه بذاري كه عاليه

ممنون.

*Alucard*
12-06-2009, 23:52
سلام محمد جان
avforums هنوز سری Z رو مورد نقد و بررسی قرار نداده ولی اگر این کا رو انجام داد اونم اینجا قرار میدم.

این جدول مدل G10 هست:

این مدل V10:

در کل مدل V10 باید برای ایرانیا جذاب تر باشه چون اونطور که من تو کامنتهای سایت Avforums میخوندم ظاهرا تصویر براقتری داره که این موضوع بین خریدارای ایرانی مساوی با تصویر بهتر هست!!

real man
19-06-2009, 14:01
ممنون آقا مهدي.

ديروزي تماسي با بانه داشتم. ميگفتن كه تو خريدشون از دبي سري G نيست اما از مدلهاي جديد سري X و C رو خريدن و به زودي تو بازار پخش مي‌كنن.

راجع به اين سري‌ها هم اگر نقدي تو سايت‌هاي معتبر هست و نظر خودت رو به اونا اضافه كني و يه پست بزاري فكر كنم خيلي كمك باشه.

ممنون از اطلاعات جامعت.

salar_bam
20-06-2009, 07:36
سلام
من مي خوام يه پلاسما پاناسونيك بخرم
ممنون مي شم اگه راهنمايي كنين كه اين مدلا الان تو بازار هست؟اگه تازه اومده قيمتش بالاست؟

*Alucard*
20-06-2009, 13:31
ممنون آقا مهدي.

ديروزي تماسي با بانه داشتم. ميگفتن كه تو خريدشون از دبي سري G نيست اما از مدلهاي جديد سري X و C رو خريدن و به زودي تو بازار پخش مي‌كنن.

راجع به اين سري‌ها هم اگر نقدي تو سايت‌هاي معتبر هست و نظر خودت رو به اونا اضافه كني و يه پست بزاري فكر كنم خيلي كمك باشه.

ممنون از اطلاعات جامعت.

سلام محمد جان اونطوری که من به طور کامل تحقیق کردم مدل G10 تو دوبی هست ولی سفارش اروپا هست , البته چون سیستم پخش تصاویر در اروپا هم پال هست تیونیر این تلویزیون قائدتا نباید با ایران مشکل داشته باشه حالا ممکنه بازدهی 100 درصد نداشته باشه !
نکته بعدی هم این هست که تو اروپا هم از برق 210-240 ولت استفاده میشه که از این نظرهم مشکلی برای این دستگاه پیش نمیاد.
ولی مثل اینکه گیر آوردن این مدل در دوبی هم مشکل هست و به تعداد معدود موجود هست.
در مورد مدل V10 تا به حال هر نقدی که من خوندم مثبت بوده نکته های جالبی که در موردش خوندم این هست که درجه سیاهی که تولید میکنه برابر با 0.03 cd/m هست که خیلی عالی محسوب میشه به خصوص با توجه به میزان درخشش پنل.
به نظر میرسه که پاناسونیک پنل رو در حالت استاندارد برای یه اتاق با نور کم تنظیم کرده ولی وقتی مد تصویر پنل روی حالت داینامیک (در مدلهای آمریکایی VIVID) قرار بگیره درخشش قابل توجهی داره که در اون حالت از مقدار درجه سیاهی که پنل تولید میکنه به میزان 0.01 cd/m کاسته میشه که برای انسان غیر قابل تشخیص هست که این مسئله قدرت این پنل رو نشون میده.
توی این پنل حالت DCC که اختصار Digital Cinema Color هست برای مد رنگ در نظر گرفته شده که 120% بیشتر از وسعت رنگ استاندارد HDTV ها هست البته این حالت اندازه گیری دستگاه هایی رو که میزان دقت رنگ پنل رو میسنجن با مشکل مواجه میکنه و امتیاز منفی به حساب میاد ولی کلا اشباع رنگ رو بیشتر میکنه که ممکنه برای بعضیا جالبتر باشه.
پردازشگر تصویر دستگاه توی upscale کردن رزولوشن 576i و 576p به 1080p مقداری خطا داره و جزئیات رو از دست میده که ظاهرا این مشکل تو مدلهای اروپائی که سیستم پال دارن وجود داره چون این رزولوشن مربوط به سیستم پال هست.ولی در مجموع عملکرد خوبی داره به خصوص تو نمایش 1080p و 720p که رزولوشنهای HD به حساب میان.
ساب فیلد درایو 600 هرتزی این پنل هم تصاویر نرم و روونی رو حتی تو نماهای خیلی سریع ایجاد میکنه بدون عوارض جانبی منفی که رفرش ریتهای بالا مثل 200 و 240 هرتز برای تصویر ایجاد میکنن!
در مجموع میشه گفت کیفیت تصویر این پنل "عالی" هست البته این برداشت من از حرفهای نقد کننده های سایتهای مختلف هست چون من هنوز از نزدیک ندیدم.

real man
21-06-2009, 08:52
ممنون آقا مهدي.
عالي بود

فقط راجع به سري‌هاي X و C كه الان ميشه خريد توضيح ندادي. ممنون ميشم كاملش كني

*Alucard*
21-06-2009, 22:56
سلام
سری C که فقط واسه آسیا تولید میشه Full HD نیست ظاهرا سری X هم همون مشخصات سری C رو داره فقط یه سری امکانات بیشتر داره ولی مسئله مهم همون Full HD نبودن این پنل ها هست جفتشونم Entry Model هستن و برای رقابت قیمتی تولید شدن.

سلام
من مي خوام يه پلاسما پاناسونيك بخرم
ممنون مي شم اگه راهنمايي كنين كه اين مدلا الان تو بازار هست؟اگه تازه اومده قيمتش بالاست؟

دوست عزیز این مدلها به جز سری X و C الان تو بازار ایران موجود نیستن ولی از نظر قیمتی از مدلهای قدیمی پاناسونیک ارزونتر هستن.
اگر میخوای یه پلاسمای خوب بخری تا اومدن مدلهای سری G10 و V10 به بازار ایران باید صبر کنی.

*Alucard*
22-06-2009, 01:16
این جدول امتیاز سری X:

قیمتش تو انگلیس حدود 650 پوند هست.

real man
22-06-2009, 11:22
ممنون آقا مهدي.

تو دبي هم ١٠٥٠ قيمت داده شده.

ولي اين امتياز اورال خيلي كلي. الان برا هر سه مدل excellent داده شده !

salar_bam
22-06-2009, 11:57
ممنون از راهنماييتون.
ولي من حداكثر بايد تا 20 تير ماه يه پلاسما با بودجه 1.300.000 تا 400.000 بخرم.الانم خيلي سردرگم :41:شدم با اين مطالبي كه خوندم.
آيا تا اون موقع به بازار مياد؟
ممنون ميشم اگه يه مدلي رو تو اين رنج قيمت بهم معرفي كنين.

*Alucard*
22-06-2009, 15:34
ممنون آقا مهدي.

تو دبي هم ١٠٥٠ قيمت داده شده.

ولي اين امتياز اورال خيلي كلي. الان برا هر سه مدل excellent داده شده !
تو متن کامل review دلیلشو بالانس بودن بین قیمت و کیفیت گفته زیرشم نوشته که Best Buy هست یعنی تو این رنج قیمت یکی از بهترین انتخابهاس.

ممنون از راهنماييتون.
ولي من حداكثر بايد تا 20 تير ماه يه پلاسما با بودجه 1.300.000 تا 400.000 بخرم.الانم خيلي سردرگم :41:شدم با اين مطالبي كه خوندم.
آيا تا اون موقع به بازار مياد؟
ممنون ميشم اگه يه مدلي رو تو اين رنج قيمت بهم معرفي كنين.

توی این رنج قیمت پلاسمای خوب تو بازار گیر نمیاد باید صبر کنی ممکنه تا اون موقع سری S یا G وارد ایران بشه فکر میکنم قیمت سری S باید حدود پول شما باشه.

ali_speed
04-08-2009, 21:54
با سلام
برادرم قصد خرید یک پلاسما رو داره ولی از این سری G ظاهرآ خبری نیست
کسی از تاریخ ورود پلاسماهای جدید به بازار خبر داره؟

*Alucard*
06-08-2009, 22:07

*Alucard*
07-08-2009, 02:19
خب بعد از چندتا تست جدید مشخص شد که پادشاه جدید HDTV ـها مدل V10 هست خیلی از تستها نشون از برتری این مدل نسبت به پایونیر کورو منقرض شده داره در تستی که قبلا سایت Cnet انجام داده بود مشخص شده بود که این مدل رقبای LCD و LED خودش رو پشت سر گذاشته.
موارد برتری مدل V10 نسبت به Kuro:

Motion resolution is 1080 vs 900
THX mod is "plag and play" option without need to calibrate panel like Kuro
NeoPDP panel-less power consumtion
CIE chart shows that all 3 RGB are at 100% out of the box
Integrated MPEG4 (cable and satellite tuners), Kuro "H" has this also but not "non H" version
Game mod that is much better implemented then on Kuro
No phoshor trails and no image retention on V10 (testeb with Casio F1 high-speed kamera at 300fps
Price that is much lower than LX5090 and H version

موارد برتری Kuro نسبت به V10:

better blacks and SD processing

تصاویر زیر مربوط به تستهای اعلام شده از Portal HD اروپا هست:

Contrast ratio is 4005:1 at average gamma of 2.09 at THX mod with 0,02cd/m2

ضمنا میزاد درخشندگی این پنل 87.9ft.lamber در حالت Vivid Mode در مدلهای آمریکایی و Dynamic در مدلهای اروپایی و آسیایی هست که بسیار بیشتر از پایونیر هست.

Image brightness was excellent. Maxed out (factory default) “Vivid” mode measured a blazing 87.9 ft. Lamberts. With all the user settings calibrated for maximum accuracy “Custom” mode measured a very bright 47.6 Ft Lamberts—a level comparable to many calibrated LCD flat panels. The THX mode came in at 33.5 ft lamberts, bright enough for most viewing environments, but not as punchy as when viewing in the brighter “Custom” mode.

منبع:

و در آخر پایونیر Kuro همچنان در برخی زمینه ها مثل تولید مشکی عمیق مرجع بودن خودش رو حفظ کرده ولی مدل V10 با ارائه تصاویری در مجموع زیباتر و بهتر تا اطلاع ثانوی بهترین HDTV ساخته شده هست.

Terry Bogard
10-08-2009, 17:45
بچه ها کسی خبر نداره این تلویزیون اومده یا نه؟ پس کی میاد؟

real man
11-08-2009, 10:11
مدل V10 با ارائه تصاویری در مجموع زیباتر و بهتر تا اطلاع ثانوی بهترین HDTV ساخته شده هست.

مهدي جان تو اين مقايسه سري Z هم در نظر گرفته شده ؟

*Alucard*
11-08-2009, 15:47
نه محمد جان مال قبل از عرضه سری Z هست برای مقایسه مدل Z و مدل V باید یه سایت پیدا کنیم که دو مدل رو با هم تست کرده باشه که هنوز سایتی که این دو مدل رو تست کرده باشه ندیدم که بشه اعداد و ارقام رو با هم مقایسه کرد اما به زودی این اتفاق میوفته.

Ami R 940
13-08-2009, 21:08
عکس هایی از این شاهکار

Ami R 940
13-08-2009, 21:17
امروز میدان جمهوری تهران بودم و پس از 4 ساعت بررسی کلی تلویزیون ها به این نتیجه رسیدم پول دادن برای led و lcd ها پول دور ریختن است . یه مدل پلاسما از برند سامسونگ مدل 50B650 دیدم با قیمت مناسب و کیفیت بسیار عالی .اشباع رنگ مهشر غلظت رنگ بسیار بسیار بیشتر از led ها و.. از مزایایی اون بود کنتراست وحشتناک بالا . همچنین براقی و شفاف بودن تصویر . با قیمتی نصف led ها . فروشنده انسان شریفی بود کنترل رو ازش گرفتم و به کل کنتراس و دیگر منو ها رو دیفالت قرار دادم و کنتراس و تنظیمات رو بر روی هر دو یکسان ا led b7000 و این مدل پلاسما انجام دادم به جرات بگم خانواده ای که به قصد خرید led اومده بودن با دیدن این پلاسما تصمیم خود رو عوض کرده و این تلویزیون رو خریدن . !!!

قابل توجه دوستان براقیت و شفافیت که بیشترین خریداران به دلیل شفافیت زیاد ال سی دی به سراغ این تکنولوزی میرند در ایران ! این قابلیت در پلاسماهای اخیر مانند ال سی د ها کاملا وجود داره دیگه با وجود چنین پلاسماهایی به خصوص از برند پاناسونیک با قیمت وحشتناک پایین خرید lcd led به نظر من اشتباه و پول دور ریختنه . سامسونگ هم خوب پلاسماهایی ساخته اخیرن انصافا واقعا لذت بردم وقتی سامسونگ این مدل پلاسماش اینطوری بود دیگه چه شود مدل v10 که دو برابر این مدل کیفیت تصویر داره .

اینم مهدی خان زحمتش کشید 5 تلویزیون برتر از cnet

این مدل سامسونگ دوم هست

Pop-Man
13-08-2009, 21:55
سلام اقا امیر یه سوال داشتم
شما میگی کیفیت تصویر وی 10 بهترینه اینم میدونی که کنترستش 2.000.000 هستش اما مثلا تلویزیون PS-50B650 سامسونگ کنترستش 3.000.000 هستش پس چجوریه که وی 10 بهتره؟

Terry Bogard
14-08-2009, 15:31
شما میگی کیفیت تصویر وی 10 بهترینه اینم میدونی که کنترستش 2.000.000 هستش اما مثلا تلویزیون PS-50B650 سامسونگ کنترستش 3.000.000 هستش پس چجوریه که وی 10 بهتره؟

اینجوری

این که دلیل نمیشه هر چی سامسونگ میگه درست باشه پاناسونیک الان سری جدید پلاسماش کنتراست دینامیک واسش نوشته infinite black یعنی بی نهایت به همین راحتی!

Ami R 940
14-08-2009, 16:16

سلام داداش .

واحد مشخصی واس اندازه گیری کنتراس دینامیک نیست . و هر کی یه چیزی میگه سامسونگم زیاد اغراق میکنه در این زمینه . کنتراس به خصوص در برند های کره ای چزی شده واسه کل کل .

طی تحقیقی که من کردم مدل b650 آنچنان چیزی کم نداره از سری v10 و انقدر با کیفیت هست که چند درصد کیفیت بالا و پایین رو آنچنان متوجه نمیشی بین این مدل و سری v و در سطح این سری هست . ولی خوب چه کنیم عاشق این v10 هستیم .:27:

مزایایی v10 به b650 یشتر بودن براقی تصویر و مشکی دقیق تر البته کمی و دکور و شکل و شمایل جالب تر ساخت ژاپن :31:(اینو جدی نگیر) و رنگ بندی کمی بهتر .

در حال حاظر تو تلویزیون های موجود در ایران بهترین تلویزیون برای خرید b650 سامسونگ هست و بس تا وقتی سری v و g پاناسونیک بیاد ارزیابی کرد. مگر اینکه صبر ایوب و عمر نوح مثل من و بچه ها داشته باشی که 4 ماه واس این سری تا الان صبر کردیم و هنوز نیومده

Terry Bogard
14-08-2009, 16:30
b650 من بقل g15 دیدم البته ایران ندیدم g15 سرتره ولی قیافه نداره عوضش خودش ماهواره داره این چیزا که سی نت مینویسه چرتو پرته چون اسپانسر سی نت سامسونگه مجبوره الکی یه مدل سامسونگ اون وسطا بچپونه که زایه نشه من تو عمرم هیچ تلویزیونی بهتر از پانا ندیدم چه لامپ تصویر چه ال سیدی چه پلاسما بهترین ال سیدی الان زیر 40 37lz800 هستش اگر باور نمکنین برین بقل هر سامسونگ و سونی که 37 عشقتونه ببینین این با تجربه به ما ثابت شده تصویر فقط پانا صدا فقط پایونیر بقیه پول دور ریختنه.

Ami R 940
14-08-2009, 16:52
b650 من بقل g15 دیدم البته ایران ندیدم g15 سرتره ولی قیافه نداره عوضش خودش ماهواره داره این چیزا که سی نت مینویسه چرتو پرته چون اسپانسر سی نت سامسونگه مجبوره الکی یه مدل سامسونگ اون وسطا بچپونه که زایه نشه من تو عمرم هیچ تلویزیونی بهتر از پانا ندیدم چه لامپ تصویر چه ال سیدی چه پلاسما بهترین ال سیدی الان زیر 40 37lz800 هستش اگر باور نمکنین برین بقل هر سامسونگ و سونی که 37 عشقتونه ببینین این با تجربه به ما ثابت شده تصویر فقط پانا صدا فقط پایونیر بقیه پول دور ریختنه.

مرجع فقط cnet نیست :31: در سایت های زیادی از جمله avforums.com و... یوزرها و کامنت های بسیاری دیدم .
کیفیت g و b اعتقاد داشتن رنگ سبز رو g به خوبی نشون نمیده نسب به سریb و از طرفی دکور هم تاثیر زیادی داشته و..

من خودم یه تلویزیون پروجکشن پاناسونیک 43 اینچ داشتم 5 6 سال پیش خریدم .یادمه تو زمان خودش از خیلی تلویزیون های هم رده پروجکشن از جمله ساموسنگ وال جی هیتاچی و.. مقایسه می کردم یه سر و گردن بالاتر بود .

Terry Bogard
14-08-2009, 17:41
رنگ سبز رو g به خوبی نشون میده اتفاقا مشکلش اینه که رنگ سبز رو قوی تر از بقیه نشون میده باید تنظیم بشه تا درست بشه از یه طرف دیگه توی یکی از پستای آقای *alucard* توی همینجام بود که سری g یه مد تصویر داره به اسم thx که همه رنگارو به ازافه تنظیمای دیگه با فشار یه دکمه به طور اتومات روی بهترین حالت میزاره ولی سامسونگ باید یه عالمه تنظیم عجیب و غریب انجام بدی بدشم این مقایسه ها همش عددی هستش وقتی خودت g رو بقل b650 دیدی میفهمی دیگه چی برسه به v سامسونگم مدل b650 باید با v مقایسه بشه چون از بالا دومین مدل برتر سامسونگه ولی g تو پاناسونیکا در جه سه هست v درجه دو , z درجه 1 پس b650 باید با v مقایسه بشه که من دیدم از g کمتر هست چه برسه به v

Ami R 940
14-08-2009, 17:44
براق بودن تصویر رو چطور دیدی کدوم مدل بیشتر بود ؟ و دیگر اینکه کدوم کشور و چه قیمتی دیدی (میخوام اختلاف رو بدونم) .

براقیت در حد چه مدلی اگر ال سی دی کنارش بود تا چه مقدار ؟

من خودم باشم بین b650 و g10 به دلیل دکور نه چندان جالب g10 سامسونگ رو ورمی دارم .

در رابطه با تنظیمات تلویزیون اینطور که در سایت ها می خوندم تنظیمات سامسونگ و مانور دادن روش بیشتره. البته با حرفتم موافقم باید از نزدیک دید و نظر قطعی رو داد و خواندن ریو به تنهایی و اقدام به خرید زیاد منطقی به نظر نیمرسه باید از تصویر هم کاملا راضی بود اون چیزی که دید .

Terry Bogard
14-08-2009, 17:57
من تو یونان دیدم اونجا که من دیدم همشون یه فیلم پخش میکردن که یه پروانه بود تصویر g از همه بهتر بود از ال ایدی سامسونگ 8000 که بقلش بود بهتر بود از همین b650 بهتر به ترتیب اینجوری بود اول g15 بعدش b650 بعدش b8000

*Alucard*
15-08-2009, 00:38
رنگ سبز رو g به خوبی نشون میده اتفاقا مشکلش اینه که رنگ سبز رو قوی تر از بقیه نشون میده باید تنظیم بشه تا درست بشه از یه طرف دیگه توی یکی از پستای آقای *alucard* توی همینجام بود که سری g یه مد تصویر داره به اسم thx که همه رنگارو به ازافه تنظیمای دیگه با فشار یه دکمه به طور اتومات روی بهترین حالت میزاره ولی سامسونگ باید یه عالمه تنظیم عجیب و غریب انجام بدی بدشم این مقایسه ها همش عددی هستش وقتی خودت g رو بقل b650 دیدی میفهمی دیگه چی برسه به v سامسونگم مدل b650 باید با v مقایسه بشه چون از بالا دومین مدل برتر سامسونگه ولی g تو پاناسونیکا در جه سه هست v درجه دو , z درجه 1 پس b650 باید با v مقایسه بشه که من دیدم از g کمتر هست چه برسه به v

دوست عزیز مدل G10 که قراره به بازار ایران عرضه بشه THX نداره حالا نمیدونم مد دیگه ای رو جایگزین کرده باشن یا نه ولی میدونم مد THX نداره.

Pop-Man
15-08-2009, 14:57
سلام دوستان
امروز جمهوری بودم سریهای c,s وG اومده بود
قیمت جی 10 1.800.000 (42 اینچ)
راستش کیفیت تصویرش خیلی با اونای دیگه فرق نمیکرد اما مشکیش انصافا خیلی خوب بود براقیتش هم به نظر من قابل قبول بود اخه من از tvهای خیلی براق خوشم نمیاد قیافشم بد نبود کلا به نسبت قیمتش خیلی خوبه و می ارزه
b650 سامسونگو هم دیدم کیفیتش خیلی خوب بود خیلی هم براق بود میشه گفت یه جورایی در حد ال سیدی ها بود دکورشم خیلی قشنگ بود (فقط 50 اینچ قیمت 2.400.000)
در کل این دوتا tv به نسبت قیمتاشون خیلی خوبن
شاد باشید

*Alucard*
16-08-2009, 16:35
من هم امروز ظهر به اتفاق آقا محمد « Realman » عزیز رفتیم جمهوری سری G10 که وارد ایران شده مقداری Redsign شده و از نظر ظاهری از اون مدلی که تو اروپا عرضه کردن بهتر هست کیفیت تصویرشم خیلی خوب بود و به وضوح از پلاسمای B650 سامسونگ و LED های دیگه براقتر بود حرکات هم توش وضوح خوبی داشت و اون حالت خشکی و مصنوعی LCD پنلهارو به هیچ وجه نداشت به نظر من که حقشه جزو 3 پنل برتر باشه.
موفق باشید

Ami R 940
16-08-2009, 19:32
سلام دوستان
امروز جمهوری بودم سریهای c,s وG اومده بود
قیمت جی 10 1.800.000 (42 اینچ)
راستش کیفیت تصویرش خیلی با اونای دیگه فرق نمیکرد اما مشکیش انصافا خیلی خوب بود براقیتش هم به نظر من قابل قبول بود اخه من از tvهای خیلی براق خوشم نمیاد قیافشم بد نبود کلا به نسبت قیمتش خیلی خوبه و می ارزه
b650 سامسونگو هم دیدم کیفیتش خیلی خوب بود خیلی هم براق بود میشه گفت یه جورایی در حد ال سیدی ها بود دکورشم خیلی قشنگ بود (فقط 50 اینچ قیمت 2.400.000)
در کل این دوتا tv به نسبت قیمتاشون خیلی خوبن
شاد باشید

سلام داداش .

g رو ندیدم از نزدیک امروز فردا حتما می رم ببینمش . b650 الحق و انصاف عالی بود دقیق ترین مشکی که دیدم رو b650 بود بین hdtv ها . امیدوارم پانا بهتر باشه .

نظر شخصیت از تصویر کدوم بیشتر خوشت اومد ؟ ؟!

دکور رو موافقم b650 یه سر گردن بالاتره .متاسفانه g دکور زشتی داره . البته امیدوارم از نزدیک قابل تحمل تر باشه

Ami R 940
16-08-2009, 19:35
من هم امروز ظهر به اتفاق آقا محمد « Realman » عزیز رفتیم جمهوری سری G10 که وارد ایران شده مقداری Redsign شده و از نظر ظاهری از اون مدلی که تو اروپا عرضه کردن بهتر هست کیفیت تصویرشم خیلی خوب بود و به وضوح از پلاسمای B650 سامسونگ و LED های دیگه براقتر بود حرکات هم توش وضوح خوبی داشت و اون حالت خشکی و مصنوعی LCD پنلهارو به هیچ وجه نداشت به نظر من که حقشه جزو 3 پنل برتر باشه.
موفق باشید

مهدی b650 رو دیدی ؟ چطور دیدیش . البته popman گفت براقیت g کم تر b650 بود . فردا میرم یه سر می بینمش . 42 اینچش فقط موجود بود درسته ؟

*Alucard*
16-08-2009, 20:30
سلام
B650 رو هم دیدم اون هم خیلی عالی بود و تصاویر رو خوب هندل میکرد ما کنترل جفتشون رو گرفتیم هر دو کنتراست روی 100 بود و هر دو روی داینامیک B650 یه مقدار از LED براقیت کمتری داشت البته زیر نور مغازه که روشنایی چندان زیادی هم نداشت بعدش رفتیم یه مغازه دیگه و G10 رو دیدیم که دومین پنل از شیشه مغازه که تقریبا زیر نور مستقیم خورشید بود فاصله داشت فروشنده دمویی رو که روی پنل پخش میشد عوض کرد و یه دموی جدید گذاشت من به رنگ سفید دقت کردم واقعا عالی بود در حد بهترین LCD ها بود با Motion Clarity عالی نمیتونم راجب عمق رنگ مشکی نظر بدم چون دموهایی که ما دیدیم روی دو تا پنل دوتا دموی متفاوت بود ولی به نظر میرسید G10 هم مشکی خوبی داشت وقتی از در مغازه بیرون اومدیم LED هایی که تو مغازه های بقلی بودن و نزدیک به نور آفتاب به نظر کدر تر از G10 میومدن بنابر این به جرات میتونم بگم که براقیت و درخشش تصویر G10 به راحتی با بهترین LED ـها و LCDـها رقابت میکرد!
دکور G10 زیاد بد نبود نسبت به اون عکسهایی که از این پنل دیده بودم فکر میکنم که مدل آسیایی اون رو Redesign کرده بودن و به جای خط نقره ای پائین یه نوار استیل نقره ای به پائینش اضافه کرده بودن البته کیفیت ساختش به نظر نمیرسید درجه یک باشه که با توجه به قیمتش طبیعی بود ولی در عوض B650 پنل زیبایی بود حداقل از G10 ظاهر قشنگتری داشت و اون هم درخشش قابل قبولی داشت ولی فکر نمیکنم که از این نظر به هیچ وجه به پای G10 برسه راجب عمق رنگ مشکی هم چون دوتا پنل Side by side نبودن نمیتونم نظر درستی بدم ولی صحت رنگ مشکی روی جفتشون خوب بود.
در آخر به نظر من B650 یه مقدار PWM نویز بیشتری از G10 داشت که البته وقتی بیشتر از یک متر از پنل فاصله میگرفتی visible نبود به همین دلیل اصلا مشکلی نداشت ولی در مجموع نویز کمتری نسبت به LED های سامسونگ و نویز بیشتری نسبت به G10 داشت که این نویز توی همه HDTV ـها طبیعی هست ولی در نهایت G10 نویز کمتری داشت.
در نهایت G10 تصویر Punchy تری نسبت به B650 داشت از نظر من هرچند که با توجه به اینکه دوتا دمو متفاوت بودن نمیشه به درستی نظر داد ولی از نظر درخشش میتونم بگم G10 از تمام LED های هم سایزی که ما دیدیم براقتر بود!

amipopo
16-08-2009, 20:47
سلام

مهدی جان

آیا میتونین یه مقایسه ای هم بین B650 و G10 با lcd سامسونگ B750 داشته باشید؟
بااین قضیه به روز شدن تلویزیونهای دیجیتال آدم نمیدونه کی خرید کنه!هر چه قدر وایستی بازم مدل جدیدتر میاد.
شما خودتون تصویر B750 رو دیدید؟چه نقاط ضعفی نسبت به B650 و G10 دارد؟آیا به نظر شما من کار اشتباهی کردم که اونو خریدم؟

Pop-Man
16-08-2009, 23:19
سلام داداش .

g رو ندیدم از نزدیک امروز فردا حتما می رم ببینمش . b650 الحق و انصاف عالی بود دقیق ترین مشکی که دیدم رو b650 بود بین hdtv ها . امیدوارم پانا بهتر باشه .

نظر شخصیت از تصویر کدوم بیشتر خوشت اومد ؟

دکور رو موافقم b650 یه سر گردن بالاتره .متاسفانه g دکور زشتی داره . البته امیدوارم از نزدیک قابل تحمل تر باشه
سلام
ببین همون طور که اقا مهدی گفت چون دموها مثل هم نبودن نمیشه خیلی خوب قضاوت کرد
منویی که من از بی 650 دیدم شفاف تر از جی 10 بود اما در کل شفافیت جفتشون به عنوان پلاسما کاملا قابل قبول بود به مشکیه جی 10 که خیلی دقت کردم واقعا خوشم اومد نسبت به سریهای دیگه پانا بهتر بود
حرف اقا مهدی و کاملا تایید میکنم که نویز بی 650 از ال ای دی ها کمتر بود و نویز جی 10 از همه کمتر
برای اونایی که دکور خیلی براشون مهمه بی 650 کاملا مناسبه اما من از جی 10 بیشتر خوشم اومد
پیروز باشید:20:

Ami R 940
16-08-2009, 23:32
سلام

مهدی جان

بااین قضیه به روز شدن تلویزیونهای دیجیتال آدم نمیدونه کی خرید کنه!هر چه قدر وایستی بازم مدل جدیدتر میاد.
شما خودتون تصویر B750 رو دیدید؟چه نقاط ضعفی نسبت به B650 و G10 دارد؟آیا به نظر شما من کار اشتباهی کردم که اونو خریدم؟

b750 رو تو نمایندگی ها ندیدم حتما واست مقایسه می کرد م. در مورد پلاسماهای جدید در همین حد بگم بهترین led & lcd های جدید توان رقابت رو ندارن .مهم ترین چیزی در نگاه اول به چشم می خوره غلضت خیلی خیلی بالای رنگ هاس که led lcd فاقد اونه . مشکی واقعا دقیق b650 . مشکی b7000 در مقابل این مدل می دیدی کاملا مشخص میشه مشکی نیست بلکه مشکی بوره !!

همیشه پنل و تلویزیون هایی جدید عرضه میشه و مدل ها قدیمی 6 ماه دیگه این مدل های قابل بحث کاملا قدیمی میشه .شما بهترین خرید رو در زمان ممکن انجام دادی از این بابت نباید نگران باشی ..

Ami R 940
16-08-2009, 23:40
سلام
ببین همون طور که اقا مهدی گفت چون دموها مثل هم نبودن نمیشه خیلی خوب قضاوت کرد
منویی که من از بی 650 دیدم شفاف تر از جی 10 بود اما در کل شفافیت جفتشون به عنوان پلاسما کاملا قابل قبول بود به مشکیه جی 10 که خیلی دقت کردم واقعا خوشم اومد نسبت به سریهای دیگه پانا بهتر بود
حرف اقا مهدی و کاملا تایید میکنم که نویز بی 650 از ال ای دی ها کمتر بود و نویز جی 10 از همه کمتر
برای اونایی که دکور خیلی براشون مهمه بی 650 کاملا مناسبه اما من از جی 10 بیشتر خوشم اومد
پیروز باشید:20:

درسته دمو یکی باشه مقایسه دقیق میشه کرد دمو خیلی خیلی تاثیر داره .:19: البته علاوه بر دکور اینچ بالاتر هم مزیته خیلی از انتخابا 46 و 50 اینچ هست از جمله خودم :21: . متاسفانه g فقط 42 واس خاورمیانه داره .:2:

فردا می بینمش نظرم رو میگم .

Pop-Man
16-08-2009, 23:43
موافقم دمو خیلی خیلی تاثیر داره .:19: البته علاوه بر دکور اینچ بالاتر هم مزیته خییل از انتخابا 46 و 50 اینچ هست از جمله خودم :21: . متاسفانه g فقط 42 واس خاورمیانه داره .:2:

فردا می بینمش نظرم رو میگم .
منتظره نظر هستم:20:

*Alucard*
16-08-2009, 23:52
سلام

مهدی جان

سلام دوست عزیز
با تشکر از توضیحات دوستان .
والا این کار برای من میسر نیست چون ظاهرا مدل B750 دیگه وارد ایران نمیشه اما بین پلاسمای B650 با LCD B650 میتونم بگم که پلاسما توی نمایش حرکات خیلی روونتر از LCD بود در عوض LCD B650 براقتر بود ولی پلاسما زاویه دید بهتری داشت تا اونجا که من دیدم تقریبا کامل بود شاید توی 10 - 20 درجه آخر یه مقدار افت کنتراست پیدا میکرد , مشکی پلاسما هم به مشکی واقعی نزدیک تر بود.
اما در مورد مقایسه LCDـها با پلاسماهای جدید باید بگم که نقاط قوت پلاسماها یعنی نمایش روونتر و بهتر حرکات به اضافه مشکی دقیقتر و نمایش جزئیات در نماهای تاریک هنوز سر جای خودش باقی مونده مضافا بر اینکه پلاسماهای جدید از نظر شدت درخشش هم پیشرفتهای قابل توجهی داشتن که این مسئله همون مشکلی بود که پلاسماها برای اقوا کردن خریداران پشت ویترین مغازه ها باهاش مواجه بودن بنابراین به نظر من با توجه به زاویه دید برتر و نمایش روونتر حرکات + جزئیات بیشتر در نماهای تاریک و با توجه به درخشش قابل قبولی که پلاسماهای جدید پیدا کردن میشه این پنلهارو بهترین انتخاب در حال حاضر دونست البته قیمت مناسب اونها هم دلیل مهم دیگه ای هست.
موفق باشید.

Ami R 940
17-08-2009, 00:00
جدول امتیازات از نگاه سایت avforum
b650

g10

کلا تنظیمات بر روی تصویر b650 خیلی حرفه ای و کامله . و در g10 سطحی و ابتداییه. مانور دادن رو تنظیمات تصویر خیلی خیلی مهمه و میشه در زمینه هر تصویری اعم از ورزشی سینمایی صحنه های تاریک و روشن بهترین انتخاب رو داشته باشی .

به هر حال کیفیت پلاسماهای اخیر به قدری بالا و با کیفیت هست که چند درصد کیفیت بالا پایین اونقدرها مشکلی نیست و تو چشم نیست . مقایسه سایت هایی چون cnet و.. مقایسه دقیق همراه با نرم افزارهای مخصوص هست که چشم ما قابل دیدن چنین چیزایی رو در اون سطح نداره .

Sacrament
17-08-2009, 02:34
بچه ها منم امروز میرم جمهوری تا این دوتا رو مقایسه کنم نظرم رو بهتون میگم حالا تافردا این دوتا عکسو داشته باشین:
اولی مال b650

دومی مال g10

Sacrament
17-08-2009, 02:46
این مقایسه بین g10 با b650 lcd بود که اولین بار خود اقا مهدی گذاشت حالا من با اجازشون دوباره اینجا میزارم:

به نظر من lcd خیلی غیر طبیعی شده پوست خانومه با اینکه سیاه پوسته سرخ پوست شده تو lcd

Pop-Man
17-08-2009, 09:27
بچه ها منم امروز میرم جمهوری تا این دوتا رو مقایسه کنم نظرم رو بهتون میگم حالا تافردا این دوتا عکسو داشته باشین:
اولی مال b650

دومی مال g10
مرسی دوست عزیز ولی G10 عکسش تاره:41:

Ami R 940
17-08-2009, 09:51
اولی مال b650

دومی مال g10

مرسی از عکسا . البته مشخص نیست عکس های گرفته شده با تنظمیات یکسان بوده دیفالت بوده یا و.. . زیاد نمیشه تکیه کرد .

اصولا مقایسه از عکس کاملا اشتباه هست ولی به هر حال به نظر من رنگ pelasma b650 عمیق تر و واقعی تره . با اینکه هنوز تصویر g رو ندیدم امروز حتما می بینم نظرم رو میگم .

سبز رو تو تصویر خیلی بد رنگ دیدم cnet هم اعلام داشته بود رنگ سبز رو به خوبی نشون نمیده g و یه امتیاز منفی در این مورد گرفته بود . کلا نظر چند یوزر خارجی هم بر این بود تصویر g قشنگ تر b650 هست . ولی تصویر 650 به واقعیت نزدیک تر از g هست .

در مورد درخشش تصویر و براقیت .

اینطور در عکس مشخص هست g بیشتر هست . البته به اینم باید توجه داشت درخشش و براقیت تصویر هر چی بیشتر باشه به همون حد باعث از بین بردن جزییات تصویر میشه .و اگرم پنلی بهترین درخشش تصویر رو داشته باشه شاید در چند روز اول جذاب باشه تصویر ولی مطمن باشید بعد از چند روز مقداری از نور پنل رو حتما کم می کنید .

من به درخشش و براقیت تصویر میگم فوتوشاپ تلویزیون :31: . تصور کنید صورتی جوش و چین و چروک داره براقیت بیش از حد باعث ندیدن جوش و چین چروک صورت میشه .!!

real man
17-08-2009, 10:00
سلام دوستان

همونطور كه آقا مهدي عزيز گفت ديروز به اتفاق ايشون رفتيم جمهوري و صرفا روي دو مدل G10 و B650 زوم كرديم.

مباحث فني آقا مهدي تو پست‌هاي بالا بطور دقيق توضيح دادن. به نظر من در يه جمله ميشه گفت كه پنل G10 چشم نوازتر از B650 است.

از نظر ظاهري و دكور همونطور كه آقا مهدي گفت فراتر از تصاويري بود كه ما در نت ديده بوديم و با از نزديك ديدنش جذاب تر نشون داد.

مشكي عميق و بي نقص

شفافيت و براقيت معتدل ! در واقع كدري تصاوير پلاسماهاي قديمي و شفافيت جيغ LCD ها تو اين پنل به تعادل رسيدن. اين مورد به نظر من برتري خاص اين پلاسماست كه B650 تو اين زمينه چندان موفق نيست.

در كل ميتونم بگم من G10 رو پنل بسيار خوبي ديدم و در مقايسه با B650 با ديد خريدارانه بسيار جذابتر اومد. (همونطور كه تو امتياز Overal سايت Cnet مي‌بينيد سري G واقعا سرتر از B650 هست، امتياز Overal نگاه كلي ارزياب به پنل بدون توجه به اعداد و ارقامه)

Ami R 940
17-08-2009, 10:16
سلام دوستان

همونطور كه آقا مهدي عزيز گفت ديروز به اتفاق ايشون رفتيم جمهوري و صرفا روي دو مدل G10 و B650 زوم كرديم.

مباحث فني آقا مهدي تو پست‌هاي بالا بطور دقيق توضيح دادن. به نظر من در يه جمله ميشه گفت كه پنل G10 چشم نوازتر از B650 است.

از نظر ظاهري و دكور همونطور كه آقا مهدي گفت فراتر از تصاويري بود كه ما در نت ديده بوديم و با از نزديك ديدنش جذاب تر نشون داد.

مشكي عميق و بي نقص

شفافيت و براقيت معتدل ! در واقع كدري تصاوير پلاسماهاي قديمي و شفافيت جيغ LCD ها تو اين پنل به تعادل رسيدن. اين مورد به نظر من برتري خاص اين پلاسماست كه B650 تو اين زمينه چندان موفق نيست.

در كل ميتونم بگم من G10 رو پنل بسيار خوبي ديدم و در مقايسه با B650 با ديد خريدارانه بسيار جذابتر اومد. (همونطور كه تو امتياز Overal سايت Cnet مي‌بينيد سري G واقعا سرتر از B650 هست، امتياز Overal نگاه كلي ارزياب به پنل بدون توجه به اعداد و ارقامه)

در مورد امتیاز overal امتیاز کلی است براساس همه چیز که شامل امکانات جانبی قیمت + نتورک و... هم هست .

مثال در زمینه نتورک امتیاز خیلی ضعیف گرفته b650 در حالی که g امتیاز خیلی خوب گرفته !

در زمینه قیمت خوب گرفته 650 ولی g عالی گرفته . این مسائل خییلی تاثیر در امتیاز کلی داره .امتیاز کلی براساس کیفیت تصویر تنها نیست . براساس کیفیت تصویر تنها b650 امتیاز بالاتری گرفته

مهم ترین چیز به نظر من تصویر هست و اون چیزی که آخر میبینیم مهمه نه امکانات جانبی .اگر شما به امتیاز کلی بری led 7000 از نگاه cnet از لحاظ امکانات جانبی overal کلی در رده دوم هست و بالاتر این مدل پلاسماها .

در چند پست قبل امتیازات نگاه کنید 6 مورد اول مربوط به تصویر هست سامسونگ امتیاز بهتری گرفته

Pop-Man
17-08-2009, 10:38
در مورد امتیاز overal امتیاز کلی است براساس همه چیز که شامل امکانات جانبی قیمت + نتورک و... هم هست .

مثال در زمینه نتورک امتیاز خیلی ضعیف گرفته b650 در حالی که g امتیاز خیلی خوب گرفته !

در زمینه قیمت خوب گرفته 650 ولی g عالی گرفته . این مسائل خییلی تاثیر در امتیاز کلی داره .امتیاز کلی براساس کیفیت تصویر تنها نیست . براساس کیفیت تصویر تنها b650 امتیاز بالاتری گرفته

مهم ترین چیز به نظر من تصویر هست و اون چیزی که آخر میبینیم مهمه نه امکانات جانبی .اگر شما به امتیاز کلی بری led 7000 از نگاه cnet از لحاظ امکانات جانبی overal کلی در رده دوم هست و بالاتر این مدل پلاسماها .

در چند پست قبل امتیازات نگاه کنید 6 مورد اول مربوط به تصویر هست سامسونگ امتیاز بهتری گرفته
سلام
اقا امیر تو 6 مورد اول 650 فقط تو یه مورد بهتر از جی 10ه (درجه خاکستری)
اینطور که معلومه خیلی خوشت اومده از 650 :31: اما خارج از شوخی انصافا tv زیبا و با کیفیتیه
البته به نظر من 650 تو امتیاز اورال میتونست Good بگیره

Ami R 940
17-08-2009, 10:47
سلام
اقا امیر تو 6 مورد اول 650 فقط تو یه مورد بهتر از جی 10ه (درجه خاکستری)
اینطور که معلومه خیلی خوشت اومده از 650 :31: اما خارج از شوخی انصافا tv زیبا و با کیفیتیه

سلام مخلصیم :31: این امتیازات سایت avforum هست

cnet نمایش نه چندان خوبه رنگ سبز رو ضعف دونسته .

کلی از مطالب هر دو سایت که کاملا معتبر هست نقل کردم + نظرهای یوزرهاشون پس از مقایسه ها و خریدشون . راهنمایی بهتری بشه واس خرید دوستان.:10:

g رو ببینم نظر قطعی میگم( نظر شخصیم ) من هنوز تصویر g رو ندیدم هر چی نقل می کنم از این دو تلویزیون از سایت هایی چون cntو avforum و.. هست .

البته من cnet رو خیلی بهتر و عالی تر می دونم از همه سایت های ریو تلویزیون و... و نقدهاش رو چشم بسته قبول میکنم چون به تجربه رو بعضی مدل های سونی(v400) کاملا بهم اثبات شد . و پس از خرید تلویزیون می خوندم ریو اون مدل رو در سایت cnet . کاملا به مشکلات و ضعف های اون مدل که اشاره کرده بود و من می دیدیم کاملا در تلویزیونم درست بود .

Pop-Man
17-08-2009, 10:57
سلام مخلصیم :31: این امتیازات سایت avforum هست

cnet نمایش نه چندان خوبه رنگ سبز رو ضعف دونسته .

کلی از مطالب هر دو سایت که کاملا معتبر هست نقل کردم + نظرهای یوزرهاشون پس از مقایسه ها و خریدشون . راهنمایی بهتری بشه واس خرید دوستان.:10:

g رو ببینم نظر قطعی میگم( نظر شخصیم ) من هنوز تصویر g رو ندیدم هر چی نقل می کنم از این دو تلویزیون از سایت هایی چون cntو avforum و.. هست .

البته من cnet رو خیلی بهتر و عالی تر می دونم از همه سایت های ریو تلویزیون و... و نقدهاش رو چشم بسته قبول میکنم چون به تجربه رو بعضی مدل های سونی کاملا بهم اثبات شد . و پس از خرید تلویزیون می خوندم ریو اون مدل رو در سایت cnet . کاملا به مشکلات و ضعف های اون مدل که اشاره کرده بود و من می دیدیم کاملا در تلویزیونم درست بود .
خیلی خیلی ممنون از راهنماییهات ونظراته خوبت من منتظره نظرت در مورد جی 10 هستم:31::10:

real man
17-08-2009, 11:16

مطمئنا ترجمه كلمه Overal كلمه "كلي" است !
توضيحاتي هم كه فرموديد در واقع تفسير Table Scores دو پنل هست. درسته B650 تو Networking هيچ امتيازي نگرفته !

اما اينكه شما فكر كنيد ١٣ آيتم چك ليست در ضرائبشون ضرب شده و امتياز كلي بدست بياد اينطور نيست.

درسته قيمت تاثير داره اما اينطور كه اين تاثيرها كمي شده و امتياز كلي بدست بياد نه !

امتياز كلي در واقع General View ارزياب‌ها نسبت به پنل هست كه بدست مياد.

در مورد كيفيت تصوير هم همونطور كه همه ميدونيم از يه فاكتور تشكيل نشده و در جداول مذكور هم در فاكتورهاي متفاوتي ارزيابي ميشه كه تركيب اونا به همون بحثي ميرسه كه هزاران بار گفته شده:

سليقه كسي كه ميخواد تصوير رو از اون پنل تماشا كنه.

Ami R 940
17-08-2009, 12:18
مطمئنا ترجمه كلمه Overal كلمه "كلي" است !
توضيحاتي هم كه فرموديد در واقع تفسير Table Scores دو پنل هست. درسته B650 تو Networking هيچ امتيازي نگرفته !

اما اينكه شما فكر كنيد ١٣ آيتم چك ليست در ضرائبشون ضرب شده و امتياز كلي بدست بياد اينطور نيست.

درسته قيمت تاثير داره اما اينطور كه اين تاثيرها كمي شده و امتياز كلي بدست بياد نه !

امتياز كلي در واقع General View ارزياب‌ها نسبت به پنل هست كه بدست مياد.

در مورد كيفيت تصوير هم همونطور كه همه ميدونيم از يه فاكتور تشكيل نشده و در جداول مذكور هم در فاكتورهاي متفاوتي ارزيابي ميشه كه تركيب اونا به همون بحثي ميرسه كه هزاران بار گفته شده:

سليقه كسي كه ميخواد تصوير رو از اون پنل تماشا كنه.

همه اون مسائل توضیح دادم تاثیر داره .مثالی میزنم چرا پلاسما z تو این دو سایت معتبر بررسی نشده ؟با اینکه همه ما می دونیم بهترین تلویزیون دنیاس در حال حاظر .!! به جای اون مدل پایین ترش v اول هست . بعد این همه مدت دلیل مشخص هست قیمت بسیار بالا مدل z . نکته بزرگ خیلی منفی .میبینم تاثیر داره در امتیازات کلی و جمع بندیش .که حتی به دلیل قیمت بالا سوا از کیفیت و... اصلا ارزیابی نمیشه

سلیقه رو موافقم من تصویر g رو از نزدیک ندیدم نمی تونم نظر شخصیم رو بگم همونطور که قلا گفتم سوا از ریو سایت ها نظر شخصی هم مهمه تصمیم گیرنده نهایی خود شخصه . همانطور که قبلا هم هر صحبتی گفتم براساس تجربیات نقل قول از یوزرها که اقدام به خرید کردن و ریو سایت هاس کمک زیادی میکنه به دوستان برای خرید بهتر .

موفق باشی . :10:

real man
17-08-2009, 12:39
همه اون مسائل توضیح دادم تاثیر داره .مثالی میزنم چرا پلاسما z تو این دو سایت معتبر بررسی نشده ؟با اینکه همه ما می دونیم بهترین تلویزیون دنیاس در حال حاظر .!! به جای اون مدل پایین ترش v اول هست . بعد این همه مدت دلیل مشخص هست قیمت بسیار بالا مدل z . نکته بزرگ خیلی منفی .میبینم تاثیر داره در امتیازات کلی و جمع بندیش .که حتی به دلیل قیمت بالا سوا از کیفیت و... اصلا ارزیابی نمیشه

سلیقه رو موافقم من تصویر g رو از نزدیک ندیدم نمی تونم نظر شخصیم رو بگم همونطور که قلا گفتم سوا از ریو سایت ها نظر شخصی هم مهمه تصمیم گیرنده نهایی خود شخصه . همانطور که قبلا هم هر صحبتی گفتم براساس تجربیات نقل قول از یوزرها که اقدام به خرید کردن و ریو سایت هاس کمک زیادی میکنه به دوستان برای خرید بهتر .

موفق باشی . :10:

من هم تو پست قبلي گفتم كه تاثير داره ولي بحث در ارتباط با نحوه تاثير بود !

اينكه سري Z تو ريويو ها در نظر گرفته نشده مثال خوبي برا بحث ما نيست. :46:

به هر جهت من عرضم اينه كه سري G رو توي نگاه كلي بالاتر ديدم مثل Avforum

فكر مي‌كنم شما هم وقتي از نزديك ديدي خوشت بياد و نظرت عوض شه :20:

Ami R 940
17-08-2009, 12:48
من هم تو پست قبلي گفتم كه تاثير داره ولي بحث در ارتباط با نحوه تاثير بود !

اينكه سري Z تو ريويو ها در نظر گرفته نشده مثال خوبي برا بحث ما نيست. :46:

به هر جهت من عرضم اينه كه سري G رو توي نگاه كلي بالاتر ديدم مثل Avforum

فكر مي‌كنم شما هم وقتي از نزديك ديدي خوشت بياد و نظرت عوض شه :20:

خواهش میکنم . من نگفتم از نگاه کلی g پاییین تر هست فقط از نگاه تصویر و کیفیت تصویر b650 عرض کردم مقداری بالاتره طبق امتیازات کسب شده . و گرنه از نگاه کلی g بالاتر بود که عوامل قیمت نتورک و.. دخیل بودن بر نگاه کلی نمیشه منکر شد ! .

آره امروز حتما میبینمش امیدوارم دقیقا همینطوری باشه :10:
قربانت .

Terry Bogard
17-08-2009, 13:17
به نظر من b650 باید با py800 مقایسه بشه واسه اینکه py800 تصویرش مثل پلاسما سامسونگه ولی با نسل جدید این پلاسما دیگه سامسونگ باید یه تغییری درست میکرد البته یه ذره شفافتر شده ولی این پلاسما جدیده پاناسونیک یه تکنولوژی جدیده neopdp بش میگن ولی سامسونگ همون پلاسما قدیمیه یکمی بهتر شده حالا وقتی شما از نزدیک دیدی خودت متوجه میشی این یه چیزدیگس قیافه این g10 که ایجا من دیدم از اونی که تو یونان دیدم زشت تره اون بقلاشم نقره ای بود همین استیل پائیشم داشت ای که ایجا دیدم یکمی ساده تر شده قیافش شاید واسه همین بعضی از این قیافه بیشتر خوششون بیاد

این بهترین پلاسماها:
G10
V10
PZ800
B650
X1
منبع:

Terry Bogard
17-08-2009, 13:24
اولی مال b650

دومی مال g10

تو این عکسا زرد رو سامسونگه زرد لجنیه ولی زرد پاناسئنیک واقعا زرده حالا من نمیدونم ولی اینطوری که اینجا هم معلومه پاناسونیکه خیلی شفافتره.

Ami R 940
17-08-2009, 14:06
به نظر من b650 باید با py800 مقایسه بشه واسه اینکه py800 تصویرش مثل پلاسما سامسونگه ولی با نسل جدید این پلاسما دیگه سامسونگ باید یه تغییری درست میکرد البته یه ذره شفافتر شده ولی این پلاسما جدیده پاناسونیک یه تکنولوژی جدیده neopdp بش میگن ولی سامسونگ همون پلاسما قدیمیه یکمی بهتر شده حالا وقتی شما از نزدیک دیدی خودت متوجه میشی این یه چیزدیگس قیافه این g10 که ایجا من دیدم از اونی که تو یونان دیدم زشت تره اون بقلاشم نقره ای بود همین استیل پائیشم داشت ای که ایجا دیدم یکمی ساده تر شده قیافش شاید واسه همین بعضی از این قیافه بیشتر خوششون بیاد

این بهترین پلاسماها:
G10
V10
PZ800
B650
X1
منبع:

bestcovery با خودش هم مشکل داره سری g رو بالاتر v دونسته !!!:13: چند روز پیش اتفاقی سر زدم به سایت best covery یادمه سامسونگ b650 رده سوم بود و py800 بین 5 تا تلویزیون هم نبود که الان جایگاه سوم رو داره . کاملا اغراقه تنها سایتی به نظر میرسه به این شدت اغراق کرده :2:

به نظر من سایت هایی چون avforum hdtvtest cnet معتبر هست .به خصوص cnet و avforum . از دید دیگه چون نظرات کاربرا هم درج شده و کسانی که خریدن و مقایسه کلی کردن علاوه بر ریو سایت . نظرات یوزرها ملموس تر هم میتونه باشه

Terry Bogard
17-08-2009, 14:19
اینا انتخاب بین بهترین پلاسماهاس.
اونی که شما میگی شاید اینجاس:
Best HDTV for Picture Quality

panasonic V10
panasonic G10
sony XBR8
samsung A950
samsung B750

شما اول برو ببین این سایت چطوریه بعد بیا اینجا نظر کارشناسی بده این سایت ریویو همه ساتارو جمع بندی میکنه اونم بهترین پلاسما در مجموع بود.

Ami R 940
17-08-2009, 15:24
اینا انتخاب بین بهترین پلاسماهاس.
اونی که شما میگی شاید اینجاس:
Best HDTV for Picture Quality

panasonic V10
panasonic G10
sony XBR8
samsung A950
samsung B750

شما اول برو ببین این سایت چطوریه بعد بیا اینجا نظر کارشناسی بده این سایت ریویو همه ساتارو جمع بندی میکنه اونم بهترین پلاسما در مجموع بود.

نه خیر اینجا نبود دوست عزیز تو این لیست اثری از پلاسما سامسونگ نیست در اون لیست الان ورداشته شده است پلاسما 650 در رده سوم بود .

من حرفی از خودم نزدم هر حرفی بود نقل قول از سایت های معتبر بود و نظری از فکر شخصیم تا به حال در مورد کیفیت و بررسی تلویزیون مدل g نزدم .

موفق باشی .

*Alucard*
17-08-2009, 16:29
اولی مال b650

دومی مال g10

این مقایسه بین g10 با b650 lcd بود که اولین بار خود اقا مهدی گذاشت حالا من با اجازشون دوباره اینجا میزارم:

به نظر من lcd خیلی غیر طبیعی شده پوست خانومه با اینکه سیاه پوسته سرخ پوست شده تو lcd

مرسی دوست عزیز ولی G10 عکسش تاره:41:

تو این عکسا زرد رو سامسونگه زرد لجنیه ولی زرد پاناسئنیک واقعا زرده حالا من نمیدونم ولی اینطوری که اینجا هم معلومه پاناسونیکه خیلی شفافتره.

نظر منم اینه که توی عکسی که از G10 انداخته شده اگر دقت کنید میبینید که لوگوی پاناسونیک هم تار هست این نشون میده که دوربین روی جسم (کنترل یا لبتاپ) نزدیک فوکاس کرده و پنل فلو شده.

در مورد غیر طبیعی بودن رنگ روی LCD هم کلا این یکی از خاصیتهای اصلی Plasma ها هست که رنگهارو طبیعی تر نشون میدن.

در مورد زرد لجنی و سبز قورباغه ای او از این جور چیزا !!! تو ی اون عکسی که از پنل سامسونگ انداخته شده منوی سامسونگ باز شده و قسمت چپ تصویر رفته زیر منوی سامسونگ که ترنسپرنت شده بانابراین معلوم شد چرا زردش اونجوری شده در آخر هیچ پنلی رو نمیشه از روی عکس تست کرد دیگه چه برسه به این دوتا عکس که معلوم نیست چی به چی هم شده.
اما سایت Bestcovery ! این سایت نظر سایتهای مختلف و مردم رو از روی نت جمع میکنه و اونطور که ادیتور سایت گفته در نهایت تجربه شخصی خودش رو در کنار نظر سایتهایی مثل AVS , THG و DPReview قرار میده و نتیجه کلی رو منتشر میکنه.
اما دوتا نقل و قول از Buyingguide:
این در مورد G10:

The TVs strength lies in its white brightness which measured an average luminance of 30.50. This result nears LCD TVs in brightness and points to Panasonic's desire to compete with LCD TVs in this area.

که نشون میده شدت درخشش G10 بالاتر هست و گفته پاناسونیک قصد داره با LCD ها در این ضمینه رقابت کنه.

The Samsung PN50B550 is priced just less while having a superior picture quality (though for darker room environments). This Panasonic offers an unusually bright picture for a plasma television

نوشته که سامسونگ تصویر برتری داره ولی به شرطی که تو اتاق تاریک ازش استفاده بشه و این پاناسونیک (G10) به عنوان یه پلاسما تصویر براقی رو تقدیم میکنه!!

Pop-Man
17-08-2009, 19:39
سلام دوستان امروز هم جمهوری بودم
به جرات میتونم بگم فقط G10 شفافیت تصویر فوق العاده کنتراست بسیار بالا(دمویی که امروز دیدم خیلی بهتر از دفعه قبل بود)
به نظرم یهترین انتخاب در بازار تلویزیون هستش
راستی دوتا از فروشنده های پانا که یکیشون نمایندگی مرکزی بود یعنی یکی از 4 نمایندگی رسمی در تهران گفتن سری v10 وارد بازار ایران نمیشه حداقل تا یک ساله دیگه به دلیل قیمت بالا و اینکه فعلا 4 سری جدید پانا وارد شده نظرتون چیه؟

*Alucard*
17-08-2009, 20:43
سلام به نظر من چرت گفته از اونجایی که سری V10 توی آمریکا و اروپا حدودا یک ماه بعد از سری G به بازار اومد میشه این احتمال رو داد که در حدود یک ماه دیگه برای فروش به بازار ایران هم بیاد ضمنا دوست عزیز اکثر همین فروشنده ها هم تا دو سه روز قبل از ورود مدل G10 به بازار از وجود همچین مدلی بی اطلاع بودن.

Ami R 940
17-08-2009, 21:43
خوب امروز فرصتی دست داد مدل g10 رو ببینم .با دیدن تصویر b650 و نبودن مدل g کاملا برتری با 650 بود و بهترین خرید تلویزیون در حال حاظر رو میسر می ساخت .ولی با ورود این مدل به بازار کاملا خرید b650 اشتباه است به نظر من .

برتری ها

کنتراس بسیار عالی و بالا .

شفافیت و براقیت تصویر فوق العاده کاملا در سطح عالی به جرات میگم هیچ hdtv به پاش در این زمینه نخواهد رسید !

مشکی کاملا دقیق بین همه hdtv ها که تا به حال دیدم .

نمایش دقیق رنگ , فوق العاده

غلضت رنگ با توجه به شقاقیت تصویر فوق العاده

نکات منفی

دکورش بد نیست با توجه به امکانات میشه چشم پوشی کرد قابل تحمله . ولی اصلان در حد همچین امکاناتی نیست این دکور کاملا ابتداییه ! خیلی پیش پا افتادس

موجود بودن فقط در سایز 42 اینج .

به نظر من با وجود این مدل , خرید پلاسما یا ال سی دی دیگری در بازار کاملا اشتباه هست .

b650 توان رقابت با این مدل رو از لحاظ کیفیت تصویر نداره

و تنها برتری b650 بر این مدل دکور قشنگ تر و 50 اینچ هست .

Ami R 940
17-08-2009, 21:50
سلام دوستان امروز هم جمهوری بودم
به جرات میتونم بگم فقط G10 شفافیت تصویر فوق العاده کنتراست بسیار بالا(دمویی که امروز دیدم خیلی بهتر از دفعه قبل بود)
به نظرم یهترین انتخاب در بازار تلویزیون هستش
راستی دوتا از فروشنده های پانا که یکیشون نمایندگی مرکزی بود یعنی یکی از 4 نمایندگی رسمی در تهران گفتن سری v10 وارد بازار ایران نمیشه حداقل تا یک ساله دیگه به دلیل قیمت بالا و اینکه فعلا 4 سری جدید پانا وارد شده نظرتون چیه؟

کدوم دمو رو دیدی کارتون ice گرگ هست یا اون دمو موسیقی .

اتفاقا من این سوال رو از چند نمایندگی پرسیدم .یکی دو تاشون اصلان نمی دونستن سری v چی هست گفت کجا فهمیدی گفتم سایت پاناسونیک قید کرده گفت دروغه پاناسونیک واس جلب توجه زده :18::27::31:
یکی دیگشونم گفت نمیاد ایران اصلان این مدل تولید نشده هنوز همش در حد خبره :31:

یه فروشنده پاناسونیک قیمت مدل py800 ازش پرسیدم گفت 2800 . گفتم به نظرت واقعا عقلانی هست با وجود مدل هایی چون g s این مدل py800 تاریخ ساخت 2008 رو خرید با قیمت دو برابر مدل های جدید

گفت شکن نکن py800 از این جدیدا بهتره گفتم عجب چطور توضیح بده ما هم قانع بشیم گفت هرتزش 480 هست اونا 600 هر چی هرتز کمتر باشه تصویر بهتره نمی بینی الان سونی ها ا سامسونگ جدیدا 200 هرتزن ال سی دی ها رو می گفت ! :18::2::2::2::2: منم دیدم همچین آدمی با این طرز تفکر و از دنیا شوته گفتم حتما همینهکه تو میگی خداحافظ . اومدم بیرون

سری g تا دو سه هفته پیش از همین نمایندگی ها می پرسیدی می گفتن چی هست بیشتر افرادی که در این مغازه ها مشغول به کار هستن در حد فروشنده هستن و نباید انتظاری ازشون داشت در مورد اطلاعات دقیق .

سری vهم انشالله تا یکی دو ماه دیگه میاد .منم برای خرید این مدل همچون گذشته کماکان صبر می کنم .

Pop-Man
17-08-2009, 21:52
سلام به نظر من چرت گفته از اونجایی که سری V10 توی آمریکا و اروپا حدودا یک ماه بعد از سری G به بازار اومد میشه این احتمال رو داد که در حدود یک ماه دیگه برای فروش به بازار ایران هم بیاد ضمنا دوست عزیز اکثر همین فروشنده ها هم تا دو سه روز قبل از ورود مدل G10 به بازار از وجود همچین مدلی بی اطلاع بودن.

اینم تفاوت Black Level بین V10 و G10:
پنل بالایی V10 هست و پائینی G10 تعجب آور اینکه پاناسونیک کنتراست جفت پنلها رو یکسان اعلام کرده ولی V10 درجه مشکی قویتری داره.

منبع:

مرسی اقا مهدی با نظرتون موافقم
از بابت عکسها هم ممنون
وقتی جی 10 اینه پس دیگه اون وی 10ه چیه!!!!!!!:18::27::40:

Pop-Man
17-08-2009, 22:04
کدوم دمو رو دیدی کارتون ice گرگ هست یا اون دمو موسیقی .

اتفاقا من این سوال رو از چند نمایندگی پرسیدم .یکی دو تاشون اصلان نمی دونستن سری v چی هست گفت کجا فهمیدی گفتم سایت پاناسونیک قید کرده گفت دروغه پاناسونیک واس جلب توجه زده :18::27::31:
یکی دیگشونم گفت نمیاد ایران اصلان این مدل تولید نشده هنوز همش در حد خبره :31:

یه فروشنده پاناسونیک قیمت مدل py800 ازش پرسیدم گفت 2800 . گفتم به نظرت واقعا عقلانی هست با وجود مدل هایی چون g s این مدل py800 تاریخ ساخت 2008 رو خرید با قیمت دو برابر مدل های جدید

گفت شکن نکن py800 از این جدیدا بهتره گفتم عجب چطور توضیح بده ما هم قانع بشیم گفت هرتزش 480 هست اونا 600 هر چی هرتز کمتر باشه تصویر بهتره نمی بینی الان سونی ها ا سامسونگ جدیدا 200 هرتزن ال سی دی ها رو می گفت ! :18::2::2::2::2: منم دیدم همچین آدمی با این طرز تفکر و از دنیا شوته گفتم حتما همینهکه تو میگی خداحافظ . اومدم بیرون

سری g تا دو سه هفته پیش از همین نمایندگی ها می پرسیدی می گفتن چی هست بیشتر افرادی که در این مغازه ها مشغول به کار هستن در حد فروشنده هستن و نباید انتظاری ازشون داشت در مورد اطلاعات دقیق .

سری vهم انشالله تا یکی دو ماه دیگه میاد .منم برای خرید این مدل همچون گذشته کماکان صبر می کنم .
:39::39::39::38::38::38::16::16::16: دمت گرم اقا امیر کلی خندیدم :thumbsup::thumbsup::thumbsup:
من یه دمو دیدم تصویره طبیعتو کوهو از این چیزا بود فقط بگم که دوستم که عشق ال سی دیه و پلاسمارو بخاطر شفافیت کم قبول نداره یه 10 دقیقه ای هنگ کرد:31: خیلی تلویزیون ناراحتیه (تیکه کلاممه:31:)

*Alucard*
17-08-2009, 22:10
سلام امیر جان شما هم چه توقعی داری از این فروشنده های بدبخت!! :31:
خب بابا بد بخت فروشندس دیگه واسش فرقی نداره که چه لبو بزارن واسه فروش چه باقالی چه HDTV اون مجبوره بفروشه دیگه خریدار باید عاقل باشه :27:

اینم تفاوت Black Level بین V10 و G10:
پنل بالایی V10 هست و پائینی G10 تعجب آور اینکه پاناسونیک کنتراست جفت پنلها رو یکسان اعلام کرده ولی V10 درجه مشکی قویتری داره.

منبع:

Terry Bogard
17-08-2009, 22:18
آقا حالا باورتون شد میگم سی نت اسپانسرش سامسونگه الکی اومده اون b650 رو زده بالای g10 که زایه نشه باورتون نمیشد اگه b650 بالای g10 نمیزد سامسونگ باید تخته میکرد من میدونم این سامسونگ چه مارمولکیه اون از اون بلایی که سر سونی آورد معلوم شد چه مارمولکیه رئیس شرکتشم که زندانی کردن بره آب خنک بخوره.

*Alucard*
17-08-2009, 22:23
آقا حالا باورتون شد میگم سی نت اسپانسرش سامسونگه الکی اومده اون b650 رو زده بالای g10 که زایه نشه باورتون نمیشد اگه b650 بالای g10 نمیزد سامسونگ باید تخته میکرد من میدونم این سامسونگ چه مارمولکیه اون از اون بلایی که سر سونی آورد معلوم شد چه مارمولکیه رئیس شرکتشم که زندانی کردن بره آب خنک بخوره.

دوست عزیز چرا یه چیز الکی میگی اولا پاناسونیکم اسپانسر Cnet هست اون بقل نوشته دوما Cnet امتیاز Performance جفتشون 8 هست یعنی اینکه از نظر کیفیت تصویر تقریبا توی یه سطح دونسته

Ami R 940
17-08-2009, 22:41
:39::39::39::38::38::38::16::16::16: دمت گرم اقا امیر کلی خندیدم :thumbsup::thumbsup::thumbsup:
من یه دمو دیدم تصویره طبیعتو کوهو از این چیزا بود فقط بگم که دوستم که عشق ال سی دیه و پلاسمارو بخاطر شفافیت کم قبول نداره یه 10 دقیقه ای هنگ کرد:31: خیلی تلویزیون ناراحتیه (تیکه کلاممه:31:)

مخلصیم داداش :10:

شما قصد خرید همین مدل رو داری یا صبر میکنی واس v . یکی از دلایل صبر کردن من واس v اینچ بالاشه 50 اینچ . و گرنه g تا حدود 90 درصد شبیه v هست از لحاظ تصویر . با توجه به قیمت گذاری g و s قیمت 50 v حدود 2.500 در بدترین حالت به نظر میاد اگر وارد بازار بشه .

Pop-Man
17-08-2009, 22:48
مخلصیم داداش :10:

شما قصد خرید همین مدل رو داری یا صبر میکنی واس v . یکی از دلایل صبر کردن من واس v اینچ بالاشه 50 اینچ . و گرنه g تا حدود 90 درصد شبیه v هست از لحاظ تصویر . با توجه به قیمت گذاری g و s قیمت 50 v حدود 2.500 در بدترین حالت به نظر میاد اگر وارد بازار بشه .
ما بیشتر:31:
راستش من میخوام همینو بخرم چون این سایز برای خونمون مناسبه 50 اینچ یه ذره بزرگه
البته یه 2 3 هفته دیگه

real man
18-08-2009, 11:22
سلام دوستان

يه نكته در مورد G10

پروسسور sd/hd وحشتناكي داره. چيزي كه من انتظار نداشتم !

واقعا سوني رو كه با Bravia engine تو اين زمينه خوب عمل مي‌كرد پشت سر گذاشته !

Ami R 940
18-08-2009, 11:25
سلام دوستان

يه نكته در مورد G10

پروسسور sd/hd وحشتناكي داره. چيزي كه من انتظار نداشتم !

واقعا سوني رو كه با Bravia engine تو اين زمينه خوب عمل مي‌كرد پشت سر گذاشته !

آقا مبارکه خریدی . خوشحالم منطقی فکر کردی پس از این همه انتظار ارزشش رو داشت .

صدا رو در چه حدی میبینی باسش چطوره در چه سطحیه ؟

real man
18-08-2009, 11:43
آقا مبارکه خریدی . خوشحالم منطقی فکر کردی پس از این همه انتظار ارزشش رو داشت .

صدا رو در چه حدی میبینی باسش چطوره در چه سطحیه ؟

ممنون

آره آقا ديروز فروشنده با سلام و صلوات آورد نصبش كرد ! :31:

يك حساسيتي داشت مثل اينكه يه ليوان لبريز آب رو مي‌خواست جابجا كنه ! :5:

خيلي برام جالب بود حساسيتش
مي‌گفت اولين نصبه و شركت رو حملش خيلي حساسه. دفترچه رو كه ورق زدم ديدم همچين بيراه هم نمي‌گه ! :20:

برا همين دوستايي كه دنبال خريد از بانه هستن به اين قضيه خيلي توجه كنن:46: طفلي حساسه :40:

امير جان در مورد صدا هم فكر مي‌كنم انتظارات رو براورده كنه.

با مودهاي موسيقي كه داره و تنظيمات بم و زيرش فكر مي‌كنم بتوني صداي قابل قبولي در حد يه پنل ازش بگيري.

در كل پنل ارزنده‌اي هست و فكر مي‌كنم ارزش بيشتر از پولي كه مي‌ديم داره.

*Alucard*
18-08-2009, 12:04
مبارکت باشه آقا محمد شیرینی یادت نره بدی!؟ :31:
آخرش چند خریدی محمد جان؟
توی خونه کیفیتش چطوره ؟ عملکرد منفی به چشمت نیومده؟

real man
18-08-2009, 12:21
مبارکت باشه آقا محمد شیرینی یادت نره بدی!؟ :31:
آخرش چند خریدی محمد جان؟
توی خونه کیفیتش چطوره ؟ عملکرد منفی به چشمت نیومده؟

ممنون آقا مهدي

شيريني چه قابلي داره ! تخمه مي‌خريم با هم مي‌شينيم پاش 360 مي‌زنيم. :46:

از راهنمايي و همراهي شما تشكر مي‌كنم. رو اين انتخاب نظر شما تاثير مستقيم داشت.:10:

قيمت همون ١٧٦٠ كه با هم بوديم. ١٥ هم گرفت برا حمل و نصب كه با انعام و ميز شد ٢٣٣٠ :13:

نكته منفي كه والا تازه ديروز آورد منم از ديروز نبودم خونه فقط همون اول يه نيم ساعت با منوهاش ور رفتم. اگه ضعف يا ايرادي ديدم خبر ميدم حتما.

*Alucard*
18-08-2009, 12:28
اگه تونستی یه چک بکن ببین صدای فنهای دستگاه چه جوری هست.
راجب کیفیت برنامه های تلویزیون خودمون و مقایسش با LCD هایی که دیدی تو این زمینه هم لطفا بگو.
موفق باشی

real man
18-08-2009, 12:33
اگه تونستی یه چک بکن ببین صدای فنهای دستگاه چه جوری هست.
راجب کیفیت برنامه های تلویزیون خودمون و مقایسش با LCD هایی که دیدی تو این زمینه هم لطفا بگو.
موفق باشی

در مورد صداي فن ميتونم بگم اصلا محسوس نبود.

مورد دوم هم چشم

samkaveh
18-08-2009, 20:53
ممنون

مي‌گفت اولين نصبه و شركت رو حملش خيلي حساسه. دفترچه رو كه ورق زدم ديدم همچين بيراه هم نمي‌گه ! :20:

برا همين دوستايي كه دنبال خريد از بانه هستن به اين قضيه خيلي توجه كنن:46: طفلي حساسه :40:

با مودهاي موسيقي كه داره و تنظيمات بم و زيرش فكر مي‌كنم بتوني صداي قابل قبولي در حد يه پنل ازش بگيري.

یعنی پلاسما از ال سی دی حساستره ....و باید تو حمل ونقلشون دقت کرد یا نه این مدل پلاسما حساسه یا در کل فرقی با هم ندارن

Sacrament
18-08-2009, 21:00
آقا من دو روز پیش میخواستم برم این تلویزیونو ببینم نتونستم تا همین امروز ساعت 8 دیدمش :18:
دوستم که باهام بود میگفت تصویرش خیلی طبیعیه ولی از طبیعی قشنگ تره فکر کنم بنده خدا قاطی کرده بود ما داشتیم روش تبلیغ فیلیپس میدیدیم تصویرش خیلی شفاف بود یه شفافیت خیلی دل نشین که که به قول بچه ها مثل lcd جیغ نیست که دل آدمو بزنه منم از وقتی تو این انجمن با دوستان آشنا شدم میخواستم این تلویزیون رو بخرم فکر نمیکردم به این خوبی باشه ولی الان فهمیدم که صبرم بی خودی نبوده با اجازتون منم فردا میرم بخرمش و از همه دوستای خوب واسه راهنماییاشون تشکر :11:

nathan
18-08-2009, 21:52
ممنون

مبارکتون باشه چند خریدین؟
این چیزایی که از کیفیتش تعریف میکنن واقعیت داره؟

amsjavan
18-08-2009, 22:00
سلام دوستان
بابا ما اینهمه صبر کردیم برای این مدل G10 حداقل وقتی که اومد یه تاپیکی چیزی میزدین ما هم خبر دار می شدیم. امروز به طور اتفاقی داشتم از شریعتی رد می شدم که با کمال تعجب دیدم نمایندگی پاناسونیک سری G رو آورده و جالب اینکه داشت شبکه خبر هم روش نشون میداد. طرف می گفت ما تنها کسی هستیم که شبکه های ایران رو از روی آنتن داخلی تو نمایندگی نشون میدیم. رفتم از نزدیک دیدم خیلی از کیفیت تصویری که از شبکه های خودمون نشون میداد خوشم نیومد( البته فکر کنم از LCD بهتر بود. دوستان واردتر بروند از نزدیک شبکه های ایران تو G10 ببینند. نمیاندگی پاناسونیک تو شریعتی گذاشته. ) البته فکر کنم مشکل از آنتنش هم بود چون از ماهواره نمی گرفت و کمی برفک داشت.
نکته دیگه اینکه ما این همه صبر کردیم گفتیم قیمتش از ۱.۵۰۰ کمتره دیدیم نه بابا دارند با قیمت ۱.۸۰۰ میفروشند! حالا به نظرتون چی کار کنم؟ الان بانه G10 رو با چه قیمتی میده؟

nathan
18-08-2009, 22:07
تو بانه حداقل باید 400 تومن از تهران ارزونتر باشه که اگه اینجوری باشه میشه 1400 با این تعریفا که شماها کردین واسش مفته.

Ami R 940
18-08-2009, 22:21
سلام دوستان
بابا ما اینهمه صبر کردیم برای این مدل G10 حداقل وقتی که اومد یه تاپیکی چیزی میزدین ما هم خبر دار می شدیم. امروز به طور اتفاقی داشتم از شریعتی رد می شدم که با کمال تعجب دیدم نمایندگی پاناسونیک سری G رو آورده و جالب اینکه داشت شبکه خبر هم روش نشون میداد. طرف می گفت ما تنها کسی هستیم که شبکه های ایران رو از روی آنتن داخلی تو نمایندگی نشون میدیم. رفتم از نزدیک دیدم خیلی از کیفیت تصویری که از شبکه های خودمون نشون میداد خوشم نیومد( البته فکر کنم از LCD بهتر بود. دوستان واردتر بروند از نزدیک شبکه های ایران تو G10 ببینند. نمیاندگی پاناسونیک تو شریعتی گذاشته. ) البته فکر کنم مشکل از آنتنش هم بود چون از ماهواره نمی گرفت و کمی برفک داشت.
نکته دیگه اینکه ما این همه صبر کردیم گفتیم قیمتش از ۱.۵۰۰ کمتره دیدیم نه بابا دارند با قیمت ۱.۸۰۰ میفروشند! حالا به نظرتون چی کار کنم؟ الان بانه G10 رو با چه قیمتی میده؟

نباید انتظار داشته باشی تصویر آنالوگ آنتن رو ال سی دی یا پلاسما به خوبی crt یا همون تلویزیون معمولی ببینی. باید شما تا حد امکان از ----- و تصاویر دیجیتال استفاده کنید . کیفیت مسخره تلویزیون ایران هم چیزی نگم بهتره والا :41: اصولا hdtv ها برای تصاویر با کیفیت امروزی و نمایش آنها در بهترین حالت ممکن طراحی میشند و تمرکزاصلی انها در نمایش و پردازش این گونه تصاویر هست و در تصاویر sd یا همون تصاویر معمولی زیاد خوب عمل نمی کنند

با توجه به خرید و ارزیابی قیمت ها از بانه داشتم . قیمت این مدل رو در بدترین شرایط بین 1.200 1.300 می دونم.

اختلافات قیمت بانه با تهران در بدترین حالت از 300 هزار تومان شروع میشه تا بالای 1 میلیون بسته به مدل برند و اینچ .

بیشترین اختلاف قیمت رو برند سامسونگ هست به دلیل فروش زیاد در بانه و کل کشور .حتی تا 1.500 هم میرسه.

Ami R 940
18-08-2009, 22:30
آقا من دو روز پیش میخواستم برم این تلویزیونو ببینم نتونستم تا همین امروز ساعت 8 دیدمش :18:
دوستم که باهام بود میگفت تصویرش خیلی طبیعیه ولی از طبیعی قشنگ تره فکر کنم بنده خدا قاطی کرده بود ما داشتیم روش تبلیغ فیلیپس میدیدیم تصویرش خیلی شفاف بود یه شفافیت خیلی دل نشین که که به قول بچه ها مثل lcd جیغ نیست که دل آدمو بزنه منم از وقتی تو این انجمن با دوستان آشنا شدم میخواستم این تلویزیون رو بخرم فکر نمیکردم به این خوبی باشه ولی الان فهمیدم که صبرم بی خودی نبوده با اجازتون منم فردا میرم بخرمش و از همه دوستای خوب واسه راهنماییاشون تشکر :11:

دوست عزیز سعی کن این تلویزیون رو با قیمت 1.750 1760 بخری . معمولا بیشتریا 1800 میدند چند تایی فروشگاه بودن این قیمتا می دادن .سعی کن همه فروشگاه ها سر بزنی و بی خودی 50 هزار تومان پول به این مال مردم خورا ندی .

ارزش این تلویزیون به قیمت ایران نهتا 1.200 باید باشه. متاسفانه با هزینه های سنگین گمرکی و کشیدن درصد های دو رقمی شرکتای گارانتی و... رو هر تلویزیون بین 400-500 تا بالا 2 تومن می خورند بسته به اینچ و مدل. :19::19::19:

saeed.1388
18-08-2009, 22:50
آقا نمایندگی پاناسونیک تو جمهوری یا شریعتی کجاست که این G10 ببینیم یعنی پوزه LED سامسونگ و سونی
رو هم میزنه ؟

Ami R 940
18-08-2009, 23:01
آقا نمایندگی پاناسونیک تو جمهوری یا شریعتی کجاست که این G10 ببینیم یعنی پوزه LED سامسونگ و سونی
رو هم میزنه ؟

بری جمهوری از هر 4 فروشگاه حداقل یک فروشگاه این مدل رو دارند.

آدرس یکی از فروشگاهات پاناسونیک

جمهوری-نرسیده به خیابان رازی

فعلا در حال حاظر بهترین tv هست که در ایران پیدا میشه

real man
19-08-2009, 11:44
مبارکتون باشه چند خریدین؟
این چیزایی که از کیفیتش تعریف میکنن واقعیت داره؟

ممنون دوست عزير.

tv ١٧٦٠ با حمل و نصب و ميز شد ٢٣٣٠

واقعا همونطور كه تو پست‌هاي قبلي هم صحبت كرديم بي‌نظيره.

ديروز يه ساعتي وقت گذاشتم و با مد PC ور رفتم خيلي بيشتر از انتظار كيفيت تصوير تحويل مي‌ده

alireza1974
19-08-2009, 13:14
سلام
آيا G10 امكاناتي نظير تصوير در تصوير كانالهاي تلويزيون:10:، اتصال به كامپيوتر و ورودي فلش با نمايش عكس و فيلم را دارد؟

*Alucard*
19-08-2009, 14:18
محمد جان میزی که خریدی قیمتش چقدر بود؟

سلام
آيا G10 امكاناتي نظير تصوير در تصوير كانالهاي تلويزيون:10:، اتصال به كامپيوتر و ورودي فلش با نمايش عكس و فيلم را دارد؟
تصویر در تصویر رو کامل نمیدونم ولی قابلیتهای دیگه رو داره

amsjavan
19-08-2009, 16:53
نباید انتظار داشته باشی تصویر آنالوگ آنتن رو ال سی دی یا پلاسما به خوبی crt یا همون تلویزیون معمولی ببینی. باید شما تا حد امکان از ----- و تصاویر دیجیتال استفاده کنید . کیفیت مسخره تلویزیون ایران هم چیزی نگم بهتره والا :41: اصولا hdtv ها برای تصاویر با کیفیت امروزی و نمایش آنها در بهترین حالت ممکن طراحی میشند و تمرکزاصلی انها در نمایش و پردازش این گونه تصاویر هست و در تصاویر sd یا همون تصاویر معمولی زیاد خوب عمل نمی کنند

با توجه به خرید و ارزیابی قیمت ها از بانه داشتم . قیمت این مدل رو در بدترین شرایط بین 1.200 1.300 می دونم.

اختلافات قیمت بانه با تهران در بدترین حالت از 300 هزار تومان شروع میشه تا بالای 1 میلیون بسته به مدل برند و اینچ .

بیشترین اختلاف قیمت رو برند سامسونگ هست به دلیل فروش زیاد در بانه و کل کشور .حتی تا 1.500 هم میرسه.
یعنی باید باز هم صبر کنم؟ به نظرتون چقدر طول میکشه قیمتش بیاد پایین؟ این گارانتی ها واقعا ارزش این همه پولول داره؟ به نظرتون از بانه بخرم بهتر نیست؟

در مورد کیفیت تصاویر خودمون هم من رفته بودم خونه یکی از دوستان یه LCD سامسونگ ۴۲ اینچ داشت مدلش یادم نیست اما تصاویر ایران رو از آنتن خوب نشون میداد یعنی فکر کنم از G10 تو این مورد بهتر بود. اما تصاویرش یه جوری بود. توی G10 با اینکه یه مقدار کیفیت خوب نبود اما واقعا جذابتر از تمام LCD هایی بود که تا حالا دیدم. قبلا اینجا خیلی ها می گفتند پلاسما تصاویر SD رو بهتر نشون میده برای همین تعجب کردم.

نکته دیگه این که به نظرم یکی از دوستان یک تاپیک جدید برای ورود این سری پلاسما ها باز کنه تا اونجا بحث رو ادامه بدیم.

*Alucard*
19-08-2009, 17:03
یعنی باید باز هم صبر کنم؟ به نظرتون چقدر طول میکشه قیمتش بیاد پایین؟ این گارانتی ها واقعا ارزش این همه پولول داره؟ به نظرتون از بانه بخرم بهتر نیست؟

در مورد کیفیت تصاویر خودمون هم من رفته بودم خونه یکی از دوستان یه LCD سامسونگ ۴۲ اینچ داشت مدلش یادم نیست اما تصاویر ایران رو از آنتن خوب نشون میداد یعنی فکر کنم از G10 تو این مورد بهتر بود. اما تصاویرش یه جوری بود. توی G10 با اینکه یه مقدار کیفیت خوب نبود اما واقعا جذابتر از تمام LCD هایی بود که تا حالا دیدم. قبلا اینجا خیلی ها می گفتند پلاسما تصاویر SD رو بهتر نشون میده برای همین تعجب کردم.

نکته دیگه این که به نظرم یکی از دوستان یک تاپیک جدید برای ورود این سری پلاسما ها باز کنه تا اونجا بحث رو ادامه بدیم.

دوست عزیز آخر سر من متوجه نشدم بهتر بود یا نبود منظورتون رو کاملتر توضیح بدین لطفا
در مورد تاپیک جدیدم خودتون هم میتونید این کا رو بکنید.

amsjavan
19-08-2009, 17:18
دوست عزیز آخر سر من متوجه نشدم بهتر بود یا نبود منظورتون رو کاملتر توضیح بدین لطفا
در مورد تاپیک جدیدم خودتون هم میتونید این کا رو بکنید.
منظورم این بود که از یک لحاظی بهتر بود و از یک لحاظی هم بدتر. توی LCD که گفتم وقتی میرفتی نزدیک یه جوری بود که کیفیت تصاویر خیلی بد نمیشد. اما تو G10 دون دون میشد. البته گفتم که شاید آنتن طرف خیلی خوب نبود. بعدش این که گفتم G10 بهتر بود یعنی وقتی تصویر تلویزیون رو نگاه میکردی با این که کیفیت خوب نبود اما احساس بهتری به آدم دست میداد البته این سلیقه ای هست شاید هم من از تصاویر LCD خوشم نمیاد.

*Alucard*
19-08-2009, 17:36
منظورم این بود که از یک لحاظی بهتر بود و از یک لحاظی هم بدتر. توی LCD که گفتم وقتی میرفتی نزدیک یه جوری بود که کیفیت تصاویر خیلی بد نمیشد. اما تو G10 دون دون میشد. البته گفتم که شاید آنتن طرف خیلی خوب نبود. بعدش این که گفتم G10 بهتر بود یعنی وقتی تصویر تلویزیون رو نگاه میکردی با این که کیفیت خوب نبود اما احساس بهتری به آدم دست میداد البته این سلیقه ای هست شاید هم من از تصاویر LCD خوشم نمیاد.

دون دون شدن تصویر ویا نویز ممکنه از تنظیم نبودن تیونر تلویزیون یا آنتن باشه ولی در مورد دلچسب بودن تصاویر بر روی پلاسما پنلها کلا پلاسما پنلها به خاطر بازتولید رنگهای طبیعی و Motion Clarity (وضوح حرکات) عالی تصاویر نرم تر و روونتری رو تقدیم میکنن علتش هم پائین بود زمان پاسخگویی بسیار کمتر نسبت به LCD ها هست کلا LCD ها برای نمایش تصاویر ثابت طراحی شدن و هدف از ساخت اونها هم در ابتدا همین بوده در مورد پخش تصاویر SD یا HD این مسئله زیاد تفاوتی نمیکنه کلا حرکات در پلاسماها نرمی و دلنشینی خاصی دارن که این مسئله در کنار بازتولید طبیعی رنگها و یکدستی صفحه نمایش در تمام قسمتها و ایجاد مشکی عمیق و پر جزئیات این پنلهارو هنوز برای علاقه مندان به فیلمهای سینمایی و بازیهای کامپیوتری جذاب نگه داشته نکته منفی در عملکرد این پنلها در گذشته کمبود درخشش تصویر نسبت به LCD ها بوده که این مسئله از نظر روانی بر روی خریداران در نگاه اول تاثیر عمده ای داره ولی پلاسماهای نسل جدید در این ضمینه پیشرفتهای جالب توجهی داشتن که به برتریهای این تکنولوژی تقریبا جدید (نسبت به LCD) اضافه کرده.

saeed.1388
19-08-2009, 21:18
من با نظر دوستمون موافقم که چون این مدل پلاسما جدید اومده و توانایی رقابتش با
LCD و LED ها نزدیکه و برای اینکه سردرگمی در مطالب کم بشه یک تاپیک جداگانه توسط
مدیران به این بحث اختصاص پیدا کنه.

اما یک خواهش از آقا مهدی دارم که میدونم وقتگیر و سخته ولی یکبار با ذکر منابع معتبر نقاط
قوت و ضعف LED ,LCD های معروف بازار مثل سامسونگ B750 , 7000 یا w550 و x450 سونی
را با پلاسمای جدید G10 را مقایسه کنند تا هرکسی یک پست جداگونه نزنه.من مطمئنم این
سوال خیلی از مبتدی ها که اینروزها تو بازار تلوزیون سرگردون هستنه و بالاخره کمک میکنه
هرکی با توجه به معیارایی که براش مهمه تلوزیون بخره.

amsjavan
20-08-2009, 12:45
Alucard عزیز به نظر من اگه شما یک تاپیک جدید باز کنی بهتره. البته به نظرم اگر این تاپیک با مقایسه مدل هایی که سعید جان گفتند شروع بشه خیلی بهتره و جلوی خیلی از خرید های اشتباه رو میگیره. الان خیلی ها نمیدونند G10 چیه و چه امکاناتی داره.

*Alucard*
20-08-2009, 12:55
سلام دوست عزیز من این کار رو تو این تاپیک انجام میدم:

ehs_soltany
20-08-2009, 21:11
1800 قیمت 42 اینچ G10 هست یا 50 اینچ؟

Ami R 940
20-08-2009, 22:49
1800 قیمت 42 اینچ G10 هست یا 50 اینچ؟

42 اینچ هست 1800 بگردی می تونی تا 1760 هم پیدا کنی با چونه .

Ami R 940
20-08-2009, 22:55

گارانتی ها ارزش پول دادن رو ندارن فوقش خراب هم شد که نمیشه ! همون 800 700 ی رو می دی واس تعمیرش. و گرنه هم 300 400 میزاری رو پولی که به گارانتی ندادی که حدود 50 60 درصد هست روش نوش رو اصلان می خری ! :31: (البته خرید از بانه)

حالا من اطلاع ندارم قیمت این تلویزیون بانه چقدره .اما با توجه به تجربه خودم و خریدم از اونجا معمولا تی وی هایی که در تهران هست و 2 تومن قیمت دارن در بانه با 1.150 1.200 و حتی کمتر میشه خرید .

بانه ارزش داره اگه ماشین شخصی داری برو . هم مسافرت کردی هم جاده بسیار بسیار خوشگلش رو میبینی دلت باز میشه هم صرفه جویی در هزینه .

در مورد قیمت پایین اومدن حالا حالا ها بش فکر نکن . مگه اینکه شرکت گارانتی کننده محصولات پاناسونیک جشنواره ای چیزی بزاره مثل پارسال قیمتا بشکنه معمولا اوایل زمستون به دلیل کم خرید بودن تی وی در این فصل اقدام به برگزاری جشنواره به مدت یه ماه میکنن و اشانتیون یه کارت حافظه میدن و قیمتا هم یه 10 یا فوقش 15 درصدی کم می کنن .

موفق باشی .

real man
22-08-2009, 16:31
محمد جان میزی که خریدی قیمتش چقدر بود؟

تصویر در تصویر رو کامل نمیدونم ولی قابلیتهای دیگه رو داره

مهدي جان ميز با حمل شد ٥٥٠ :20:
البته انصافا خيلي زيباست :31:

G10 هم PIP رو ساپورت نمي‌كنه

البته به ظر من زماني ارزش داره كه دو تيونر وجود داشته باشه ولي اين چيزي كه امروزه تحت اين نام تو اكثر LCD ها ميبينيم تك تيونر و نمايش از دو سرس مجزاست

mj_khayat
22-08-2009, 17:04
من هم دنبال خريد g10 هستم، البته چون بحث قيمته حاضرم برم بانه يا حتي اگر اطمينان از ارسال باشه برام بفرستند اما ...

تا امروز چند تا شماره تلفن فروشنده كه از بانه كه گير آوردم، ميگن فقط سري x , c توي بانه هست ...

آيا كسي خبر داره كه واقعا سري G به بانه اومده و قيمتش چنده تا بتونم براي رفتن تصميم گيري كنم ؟

در كرج كمترين قيمتي كه تونستم پيدا كنم 1800 بود ( كه فقط تلويزيون را بخرم)

با تشكر.

30we
22-08-2009, 18:47
دوستان با این تعریفهایی که کردین و خوندن این چندتا سایت خارجی تصمیمم از sony برگشت و میخوام برم این g10 رو بخرم فقط یه خواهش دارم اینکه یه ذره از ایرادهاش رو هم بگین مسلما بی ایراد نیست.
چندتا سوالم دارم :
1.این مشکل سوختگی پیکسل و موندن سایه رو تصویر حل شده دیگه؟
2.آیا از سری x سونی سرتره؟
3.این که میگن پلاسما مایع هست و هر چند وقتی باید پرش کنی قضیش چیه:31:
راستی میخوام میز و سینما هم بگیرم براش. در مورد میز سوالم اینه که از یافت آباد بگیرم ارزونتر از جمهوری نیست.
بعد برای سینما بودجم 400 تا 500 تومنه چی بگیرم خوبه؟
اگه خدا بخواد فردا میخوام برم جمهوری اگه امشب جواب بدید ممنون میشم.

*Alucard*
22-08-2009, 19:37
دوستان با این تعریفهایی که کردین و خوندن این چندتا سایت خارجی تصمیمم از sony برگشت و میخوام برم این g10 رو بخرم فقط یه خواهش دارم اینکه یه ذره از ایرادهاش رو هم بگین مسلما بی ایراد نیست.
چندتا سوالم دارم :
1.این مشکل سوختگی پیکسل و موندن سایه رو تصویر حل شده دیگه؟
2.آیا از سری x سونی سرتره؟
3.این که میگن پلاسما مایع هست و هر چند وقتی باید پرش کنی قضیش چیه:31:
راستی میخوام میز و سینما هم بگیرم براش. در مورد میز سوالم اینه که از یافت آباد بگیرم ارزونتر از جمهوری نیست.
بعد برای سینما بودجم 400 تا 500 تومنه چی بگیرم خوبه؟
اگه خدا بخواد فردا میخوام برم جمهوری اگه امشب جواب بدید ممنون میشم.

دوست عزیز شما بهتره به جای استناد به حرف دیگران و سایتهای اینترنتی (هر چند این سایتهایی که معرفی شدن همگی معتبر هستند) تجربه شخصی خودتون رو ملاک قرار بدین و در نهایت تصمیم گیری نهایی رو خودتون انجام بدین.
1.مشکل سوختگی پیکسلها در پلاسما پنلها در حال حاضر به میزان زیادی حل شده این مشکل در مورد تلویزیونهای CRT یا لامپ تصویری قدیمی هم وجود داشت و اتفاقا تلویزیونهای CRT برای به وجود اومدن مشکلی شبیه به این مستعد تر هم بودن ولی مسلما شما و خیلی دیگه از دوستان و آشنایان شما سالیان دراز از اونها استفاده کردین بدون اینکه همچین مشکلی رو در اونها مشاهده کنید و یا متوجه همچین مشکلی بشین!
مقدار بروز این مشکل در برندهای مختلف و مدلهای مختلف متفاوت هست ولی صورت کلی قضیه این هست که آمارهایی که در سالهای اخیر از میزان این مشکل در پلاسما پنلها گزارش شده فوق العاده ناچیز بوده دقیقا مثل مشکالاتی که در مورد سوختن پیکسلها در LCD ها گزارش شده ولی از اونجایی که این تلویزیون یک وسیله الکتریکی هست نمیشه به طور قطعی به کسی در مورد به وجود نیومدن مشکل برای اون اطمینان داد همونطور که نمیشه برای یک LCD از به وجود نیومدن پیکسل سوخته و مسائل از این دست اطمینان داد.
وجود قابلیتی به اسم Pixel Orbiter هم از بروز مشکل در این پنلها جلوگیری میکنه با تمام این وجود گفته میشه که در نسل جدید پلاسماها اگر مشکلی هم به وجود بیاد این مشکل موقتی هست و با گذشت مدتی خود به خود پیکسل رفرش میشه و به حالت عادی بر میگرده.
با وجود همه این حرفها و حدیثها استفاده از اونها در مکانهایی مثل سالن فرودگاه ها و ... که ممکنه یک جمله برای ساعتهای طولانی بدون حرکت و تغییر روی صفحه باقی بمونه پیشنهاد نمیشه!
و به کاربر ها هم توصیه میشه برای مدت طولانی صفحه نمایش رو بر روی یک عکس ثابت رها نکنن چون این مسئله برای همه نمایشگرها مضر هست و دلیل وجود Screen Saver هم در کامپیوتر همین مسئله هست!
2.این پنل در تستهای سایتهای مختلف از سری X سونی در مجموع عملکرد بهتری داشته.
3. :18: جل الخالق !!!

Terry Bogard
23-08-2009, 00:32
من امروز از یه نمایندگی پاناسونیک پرسیدم v10 کی به ایران میاد طرف گفت اصلا این مدل موجود نیست منم همون موقع عکس سایت پاناسونیکو ریخته بودم رو موبایلم بهش نشون دادم اونم زنگ داد به یجا تو شرکت یه خانومی بهم گفت که تو لیست ارسال محصولات آینده این مدل هست ولی ملوم نیست کی میادش.

mj_khayat
23-08-2009, 06:33
سلام ، يك سوال سخت : آياواقعا تصوير g10 بهتر از مدلهاي قديمي مثل PY800 هست ؟

ديروز با ذوق و شوق فراوان رفتم در يك مغازه g10 را ديدم و با فروشنده مشغول صحبت شدم كه فروشنده گفت " تجربه ما نشون داده هميشه قديمي ها سرتر بودند !!! "

از قضا g10 و py800 را كنار هم روشن داشت : g10 روي پايه تقريبا تا ارتفاع سينه ام و py800 v روي ديوار و درارتفاع از سر به بالا

فيلمها از تبليغات پاناسونيك بود و حدود 10 دقيقه اي فقط خيره به هر 2 شدم :

1- رنگ بندي ها فوق العاده شبيه و من نتونستم فرقي تشخيص بدم

2- در رنگ سياه كاملا py800 تيره تر بود در حاليكه g10 به روشني ميزد ،
حتي فروشنده براي اثبات بيشتر تلويزيون ها را خاموش كرد و صفحه py800 خيلي مشكي تر و مات تر درحاليكه g10 به روشني ميزد و كمي مثل آبي نفتي بود !!!
يك صحنه كاملا مشخص هم تصوير ستاره ها در شب بود كه كاملا مشكي py800 برتر بود و g10 به روشني ميزد

3- در جزئيات تصوير ، فقط در يك صحنه كه بافت يك پارچه با نقوش توري مانند را نشون ميداد كاملا در py800 بافتها مشخص بود اما در g10 لبه هاي بافتها شفاف نبود و وضوح خيلي كمتر بود !!! البته در ساير تصاوير متوجه نشدم

4- انعكاس نور هم روي صفحه ها خيلي زياد بود هم در py800 و هم در g10

5- در هيچ كدوم احساس مات بودن تصوير و روشنايي كم يا درخشش بيمورد مثل LCD ها را نداشتم و تصاوير عالي بودند (درحاليكه سري x و pv70 كنارشون مات تر بودند )

خوب راستش شديدا شك كردم، كه برتري g10 واقعا وجود داره يا فقط تبليغاته يا در فيلمهاي خاص تبليغاتشون نقاط ضعف ديده نمي شه يا ....

لطفا كسانيكه دقت و تجربه و درك بهتر از مشاهده تصاوير دارند كمك كنند ، وضعيت چيه ؟ از نظر زمينه مشكي، سطح سفيد، كنتراست ، انعكاس نور و ....

همچنين اگر امكان داره سري s را هم مقايسه كنيد كه ميشه 1400 خريد و سري هاي x , c چطورند ؟

متشكرم

*Alucard*
23-08-2009, 14:41
شما باید کنترل جفتشون رو میگرفتی و کنتراست جفتشون رو روی 100 در حالت داینامیک قرار میدادی اونوقت متوجه تفاوتشون میشدی.البته اینم اضافه کنم که سورس منبع هم خیلی مهم هست چون هر چی رزولوشن سورس منبع پائین تر باشه شما تفاوت رو کمتر حس میکنی ممکنه سورسی که شما تماشا میکردی از نظر شدت روشنایی هم در حدی بوده که هر دو پنل یکسان به نظر میرسیدن ولی دمویی که ما از این دو پنل بقل هم دیدم به راحتی مشخص میکرد که G10 فوق العاده شفافتر هست البته این فقط نظر من نبود آقا محمد هم که با من بودن همین نظر رو داشتن.
بالاترین شدت روشنایی یک LED پنل 80 ft.lambert اندازه گیری شده در حالی که در پلاسمای G10 این مقدار به اندازه 92.2 Ft.lambert بوده و در پنل Py800 که همون Z800 در آمریکا هست این عدد در بالاترین حالت 47 ft.lambert
هست .
موفق باشی

Pop-Man
23-08-2009, 15:42
شما باید کنترل جفتشون رو میگرفتی و کنتراست جفتشون رو روی 100 در حالت داینامیک قرار میدادی اونوقت متوجه تفاوتشون میشدی.
موفق باشی
مدسی اقا مهدی جوابه دندان شکنی بود:31::46:
واقعا این فروشندها خجالت نمیکشن؟ برای سود بیشتر دست به هر کاری میزنن حتی تغییر تنظیماته تلویزیون:41::19::2:

30we
23-08-2009, 17:16
میشه تو بودجه 400 تا 500 تومن یه سینمای مناسب برای g10 معرفی کنید.:20:

Terry Bogard
23-08-2009, 23:13
سلام ، يك سوال سخت : آياواقعا تصوير g10 بهتر از مدلهاي قديمي مثل PY800 هست ؟

ديروز با ذوق و شوق فراوان رفتم در يك مغازه g10 را ديدم و با فروشنده مشغول صحبت شدم كه فروشنده گفت " تجربه ما نشون داده هميشه قديمي ها سرتر بودند !!! "

از قضا g10 و py800 را كنار هم روشن داشت : g10 روي پايه تقريبا تا ارتفاع سينه ام و py800 v روي ديوار و درارتفاع از سر به بالا

فيلمها از تبليغات پاناسونيك بود و حدود 10 دقيقه اي فقط خيره به هر 2 شدم :

1- رنگ بندي ها فوق العاده شبيه و من نتونستم فرقي تشخيص بدم

2- در رنگ سياه كاملا py800 تيره تر بود در حاليكه g10 به روشني ميزد ،
حتي فروشنده براي اثبات بيشتر تلويزيون ها را خاموش كرد و صفحه py800 خيلي مشكي تر و مات تر درحاليكه g10 به روشني ميزد و كمي مثل آبي نفتي بود !!!
يك صحنه كاملا مشخص هم تصوير ستاره ها در شب بود كه كاملا مشكي py800 برتر بود و g10 به روشني ميزد

3- در جزئيات تصوير ، فقط در يك صحنه كه بافت يك پارچه با نقوش توري مانند را نشون ميداد كاملا در py800 بافتها مشخص بود اما در g10 لبه هاي بافتها شفاف نبود و وضوح خيلي كمتر بود !!! البته در ساير تصاوير متوجه نشدم

4- انعكاس نور هم روي صفحه ها خيلي زياد بود هم در py800 و هم در g10

5- در هيچ كدوم احساس مات بودن تصوير و روشنايي كم يا درخشش بيمورد مثل LCD ها را نداشتم و تصاوير عالي بودند (درحاليكه سري x و pv70 كنارشون مات تر بودند )

خوب راستش شديدا شك كردم، كه برتري g10 واقعا وجود داره يا فقط تبليغاته يا در فيلمهاي خاص تبليغاتشون نقاط ضعف ديده نمي شه يا ....

لطفا كسانيكه دقت و تجربه و درك بهتر از مشاهده تصاوير دارند كمك كنند ، وضعيت چيه ؟ از نظر زمينه مشكي، سطح سفيد، كنتراست ، انعكاس نور و ....

همچنين اگر امكان داره سري s را هم مقايسه كنيد كه ميشه 1400 خريد و سري هاي x , c چطورند ؟

متشكرم

شما آدرس اون فروشنده رو بده من برم یه چکش بزنم :27:

mj_khayat
24-08-2009, 13:33
مرسي از آقا مهدي، سعي ميكنم مجدد پيش فروشنده برم و كنتراست ها را روي 100 بزارم ....

البته باز متوجه نشدم آيا عدم تيرگي كافي رنگ مشكي و حتي خود پنل (وقتي تلويزيونها را خاموش كنار هم نگاه كرديم) با اين مطلب درست ميشه يا نه ؟

البته مشخصا بين g10 و py800 من g10 را خواهم خريد كه هم جديدتره (با قابليتهاي بيشتر) و هم ارزانتره و هم كم مصرفتر ... ولي چنين مسائلي انسان را بفكر ميبره كه چرا به امثال سري S كه 400 تومان ارزونتر قناعت نكنيم آيا واقعا تفاوتها مشهود هستند ؟

از دوستان اگر كسي ميتونه سري S10 را مقايسه كنه خيلي ممنون ميشم.

يك موضوع ديگه وقتي توي نت دنبال مسئله بالا بودم به فروم زير برخورد كردم كه قسمتي از اون را ميزارم :

آدرس : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عنوان : G10 black levels have seemingly doubled over night?

بنظرم رسيد در فروم فوق 2 مطلب بحث ميشه :

1- رنگ مشكي پلاسما ها به مرور كاهش پيدا مي كنه (روشنتر ميشه) كه بنظر متفاوت از طول عمر روشنايي پنل و سريعتر از اونه و ميتونه نگران كننده باشه

2- با رست كردن كامل پلاسما پاناسونيك (با دستورالعملي كه گفته شده) رنگ مشكي تيره تر و بهتر ميشه (بنظر حتي براي دستگاه صفر و تازه خريداري شده هم صادقه !!! )

(البته اگر درست بحثها را فهميده باشم ) قسمتهايي از مطلب :

"
i called panasonic earlier today after reading your post, i to noticed this increase about two weeks ago, they had several alternatives for the problem, but one that actually worked for me. It was a complete reboot of the set, why this worked i can only guess, someone with much more knowledge of these sets could probably fill you in better.....to reset the set, power on the tv, hold the menu button on the remote and at the same time hold down the volume minus button on the tv, after about 5 seconds you will see a screen with information come up, at this point hold down the power button on the front of the set until it turns off, then unplug the main power for 30 seconds plug back up and it's like you unboxed it for the first time.

This will reset all the user menu settings back to default, and maybe even the service menu settings(this one i'm not sure about). After finishing the procedure, i poped in a bluray, and checked it out, the letter box bars above and below were noticably darker than what they were moments before. I don't know if this will help, and if it does no clue as to why it worked, but it might be worth the shot..........
"
و

"

Hi folks,

As I learn more and more about calibration (with the help of this great forum), I've been measuring and recalibrating my Panasonic plasma TV for the past couple of months. It has been used for about 900 hours, and I've noticed that my black level, which wasn't great to start with, has been continuously getting worse.

My first measurements from 2 months ago showed a black level of 0.035-0.037 ftL. Over the weeks, that level has increased to 0.041, then 0.045, and yesterday my black level was on the 0.047-0.049ftL range, which is 40% brighter than the original results ! My on/off Contrast Ratio, which used to be about 1200:1, now is only 900:1 or so. I'm also pretty sure my Brightness control is correctly set (in fact I'm even crushing blacks a little bit to get a better overall gamma).

I did try a few searches but couldn't find anything regarding the above behavior, so I'd like to ask whether anybody has seen this before, or at least if this is something that is / is not supposed to happen with Plasma technology.

For your reference, my TV is a Panasonic TH-42PV70LB, which is the equivalent to the TH-42PX75U sold in the US. Unfortunately that is the only model offered by Panasonic in my country -- and no, no Pioneer sets here... My probe is a Display LT, and I'm using HCFR and GetGray NTSC.

Thanks for any comments, I am indeed a bit frustrated with what's been happening to my TV.
"

با تشكر.

*Alucard*
24-08-2009, 18:38
دوست عزیز من تو پاناسونیک کار نمکنم که بتونم جواب مناسبی به سوال شما بدم به خصوص اینکه مطلبی که شما بهش استناد کردی از طرف یکی از کاربرهای سایت ارسال شده بنابراین منبع تائید شده ای به حساب نمیاد ولی بنا به استناد به مطالب همون تاپیک میشه گفت این مشکل تا حدود زیادی مربوط به نرم افزار پنل هست چون در پنلهای دیگه هم دیده شده که بعد از آپدیت نرم افزار بعضی مشکلات از این دست حل شدن.
توی سایت AVS کاربر معروفی هست با آیدی Chad B تا اونجایی که من نگاه کردم تستهایی که این کاربر از پنلهای مختلف میگیره به تستهای سایتهای معتبر و معروف بسیار نزدیک هست شما میتونید از ایشون راجب این مشکل سوال کنید یا اینکه با بخش فنی پاناسونیک تماس بگیرید یا از طریق نت مکاتبه کنید.

من جایی خوندم که گفته میشد Black Level پاناسونیک G10 در برخی رزولوشنها ضعیفتر از 1080p با ورودی HDMI هست که این مسئله در مورد پنل G10 صحت داره و مربوط میشه به مسائل فنی که کمپانی سازنده برای این پنل در نظر گرفته و بهترین Setting رو برای پنل اینطوری در نظر گرفته!

mj_khayat
24-08-2009, 19:50
خيلي ممنون،
ابدا قصد جسارت يا حتي زيرسوال بردن كسي يا محصولي نيست، بلكه گاهي مطالبي ديده ميشه كه هم كمي ابهام داره هم فكر ميشه بايد نظرات ديگران بويژه افراد حرفه اي تر و آشنا تر را سوال كرد.
بهرحال از نظراتتون متشكرم. بويژه كه خيلي آموزنده است براي مثال هرگز فكر نميكردم چيزي بعنوان نرم افزار پنل مطرح باشه و نياز به upgrade باشه.

يك مطلب ديگه فكر ميكنم سري هاي مخصوص آسيا كمي متفاوت از اروپا و با قابليتهاي كمتري هستند، مثلا : سري G در مشخصات آسيا بنظر مياد THX و 24p cinema را نداره در حاليكه در مشخصاتي كه براي اروپا و آمريكا مياد اينها ذكر شده اند ، و تو آسيا اينها را فقط براي v و z ذكر كردند.

همينطور ميخواستم بدونم خصوصيات اصلي اين پنل NeoPDP كه تو g هست اما تو S , X, C نيست چي هست ؟

باز هم متشكرم.

*Alucard*
24-08-2009, 20:29
سری S فکر میکنم NeoPDP باشه حداقل مدل آمریکایی این پنل که Neo PDP هست.
منبع:

خصوصیات اصلی مصرف برق کمتر و به طبع از اون درخشش بالاتر , کنتراست بالاتر و عمر بیشتر پنل هست که این مورد آخر ادعای پاناسونیک هست و مقایسه درستی هنوز انجام نشده تا ثابت بشه!
در مورد عدم وجود THX مد شما درست میفرمائید من هم تو صفحه چهارم این تاپیک خدمت دوستان عرض کردم

مدل G10 خاورمیانه هم THX Mode نداره هم یکسری از تنظیمات حرفه ای بر روی اون محدود شده هر چند به طور کلی مدلهای آمریکایی و اروپایی این پنل هم تنظیمات کمی داشتن ولی ظاهرا پاناسونیک تنظیمات مدل آسیایی اون رو در حد تلویزیونهای 10 سال پیش محدود کرده البته خودشون ادعا میکنن با تصحیح نرم افزار پنل تنظیمات نسبت به اون چیزی که تنظیمات Default پنل در اروپا و آمریکا بوده بهتر شده!
کلا من برند دیگه ای رو به جز LG سراغ ندارم که از قابلیتهای پنلش برای بازارهای خاورمیانه و آسیا کم نکنه سری XBR8 سونی که تو ایران با مدل X450 وارد بازار شده فکر میکنم قابلیت اسکن 120 هرتز رو نداره!! با این وجود از مدل آمریکایی این پنل هم گرونتر فروخته میشه! و در مورد برندهای دیگه هم وضع به همین منوال هست کم و بیش.

Pop-Man
25-08-2009, 01:07
اقا مهدی نظرتون در مورد این چیه؟

*Alucard*
25-08-2009, 02:10
اقا مهدی نظرتون در مورد این چیه؟

خوبه فقط مشکل Cnet آسیا اینه که هیچ پنلی از پاناسونیک رو Review نکرده باید صبر کنی تا پنلهای پانا و ال جی رو هم Review کنه کلا Cnet آسیا یه مقدار پنلهارو دیر بررسی میکنه و خیلیهارو هم اصلا ریویو نمکنه!

البته خودشونم اول همون لینکی که شما گذاشتی این مسئله رو عنوان کردن:

Panasonic Viera plasmas are strong contenders. We should be getting our review units soon.حالا دلیلشو نمیدونم ولی یا پاناسونیک بهشون پنل برای تست نمیده یا اینکه دیر این کار رو انجام میده.به هر حال در حال حاضر توی این لیست پنلهای پانا نیست چون هنوز هیچ پنلی از مدلهای جدید رو تست نکرده.

آخرین پنلی رو که این سایت از پاناسونیک Review کرده Py 850 بوده که ماله سال گذشته هست!!
البته امتیاز خوبی بهش داده و از پنل دوم لیستی که شما لینکشو دادی امتیازش بیشتره ولی مربوط به سال گذشته هست برای همین توی لیست نیست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدCnet استرالیا پلاسمای G10 رو تست کردن و گفتن بهترین پلاسما پنلی هست که تو 12 ماه گذشته دیدن و شاید بهترین تلویزیون در بازار هست.
مدال Editor Choice سایت رو هم گرفته.

The Panasonic Viera TH-P46G10A is the best plasma we've seen in the past 12 months, and is perhaps the best TV on the market.در آخر هم ابراز ب صبری کردن برای پنل V10:

Unless something miraculous happens — say like the V10 is even more awesome — we think we may have already found 2009's best TV.منبع:

mj_khayat
25-08-2009, 07:09
مرسي آقا مهدي ...

البته درباره مدل S همانطور كه گفتيد سري آمريكايي NeoPDP هست كه S1 هم هستند اما آسيايي S10 و NeoPDP نيست.

بنظر دسته بندي دقيق محصولات در سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ديده ميشه كه ناحيه را ميتوان آمريكاي شمالي - اروپا - آسيا انتخاب كرد و تنوع محصولات و سايزها را مشاهده نمود. البته متاسفانه specification دقيق ندارند و گرنه احتمالا تفاوتهاي بيشتري مشخص مي شد.

مثلا همين سري S براي آسيا بصورت S10 و در سايز 42 و 50 و با كنتراست 30000 و گفته نشده NeoPDP ولي براي آمريكا بصورت S1 و درسايز 42و 46و 50و 54 و با كنتراست 40000 و بصورت NeoPDP و براي اروپا هم مشابه آسيا اما درسايزهاي 42و46و 50 مي باشد .

سري g10 هم براي آسيا فقط سايز 42 و براي اروپا 42و 46و 50 و براي آمريكا 42و46و50و54 كه THX و AR filter هم دارند !!!
( يعني متاسفانه مدل آسيا و اروپا فاقد -----ضد انعكاسي است !!! )
جالب اينه كه -----ضد انعكاسي AR در تمام مدلهاي آمريكا حتي x هم وجود داره اما براي آسيا و اروپا در هيچ مدلي حتي v , z هم نيست !!!

خوب بنظر حداقل عمده ترين ضعف سيستمهاي آسيا و اروپا نداشتن ----- ضد انعكاس AR در همه مدلها و براي سري g عدم THX و براي سري S هم كنتراست كمتر، پنل غير NeoPDP و عدم 600Hz مي باشد !!!

با اين وجود وقتي بگفته آقامهدي cnet استراليا اون را بهترين دانسته مجبوريم راضي باشيم وگرنه تبعيض پاناسونيك اصلا جالب نيست ...

alireza1974
26-08-2009, 16:37
دوستان نظرتون در مورد TH-L37G10 چیست؟

*Alucard*
26-08-2009, 17:51
37G10 ال سی دی پنل هست خیلی تصویر براقی داره ولی مشکی زیاد عمیقی نداره در کل پنل خوبی هست به درد کسایی که فن ال سی دی هستن میخوره به خصوص درخشش که فکر میکنم یکی از بالاترینها بین LCD هاست یه جایی میخوندم که Peak brightness این پنل 490 کاندلا بر متر مربع هست که خیلی زیاده من فقط دلم میخواد بدونم با این پیک برایتنس چه جوری تو نماهای روشن جزئیات رو نشون میده!

amsjavan
27-08-2009, 11:50
دوستان به نظرتون اگه من سری s یا سری x بگیرم ضرر می کنم؟ میشه تفاوتشون رو با g10 بگید؟ آخه وقتی کنار هم نگاه میکنی تفاوت زیادی ندارند. ارزونتر هم هستند و بودجه من میرسه. با توجه به این که من بیشتر تصاویر SD میبینم. لطفا راهنمایی کنید می خوام زودتر بخرم

*Alucard*
27-08-2009, 12:18
سری X که کلا 720p هست من واقعا از اینکه دوستان تفاوت رو متجه نمیشن تعجب میکنم اگه ممکنه آدرس بدن منم برم ببینم کجاس و چی داره روش پخش پخش میشه که تفاوت رو حس نمیکنن طبعا باید کیفیت دمو اینقدر پائین بوده باشه که این دوستمون تفاوتی بین پنل 720p با full HD ندیده اون هم از فاصله کم!
فقط یه چیزی اگر اون دموی حیات وحش برزیل رو داشتن روش پخش میکردن بدونین که اون دمو خیلی بی کیفیت هست البته حق دارن چون که دموهای جدید پاناسونیک مربوط به دخترهای شایسته و سالن رقص باله و ... از این جور چیزاس و احتمالا بهشون گیر میدن ولی حداقل برن یه دمو از یه برند دیگه نمایش بدن.

amsjavan
28-08-2009, 00:21
من منظورم s1 و g10 بود. این دو تا رو کنار هم دیدم تفاوت آنچنانی احساس نکردم در صورتی که 400 تومن اختلاف قیمت داشت! تا اونجایی که من میدونم تفائت های S1 با g10 تو اینهاست:

LAN Port
فرمت های قابل پخش توسط USB
Analog Audio Output
Neo PDP
Sub Pixel Control
Viera Cast IPTV
x.v.Color
Bass Boost
VGA Port

البته فقط 3 تای اولی رو میدونم چیه و بقیه رو خیلی اطلاع زیادی از کاربردشون ندارم.
حالا به نظرتون کیفیت s1 چقدر با g10 تفاوت داره؟
این بحث تو فروم های خارجی هم بود. اونها هم میگقتند 200 دلار بیشتر ارزش نداره واسه g10 بدیم در صورتی که با s1 همون کیفیت رو میتوان داشت.

*Alucard*
28-08-2009, 00:25
دوست عزیز مدل S1 که اصلا تو ایران نیست تو ایران مدل S10 هست که با مدل S1 خیلی فرق میکنه به هر حال من نظرم رو اینجا گفتم البته نظر شما هم قابل احترامه.

SAEED_BARCELONA
28-08-2009, 15:52
سلام برادر. مدتیه که توی مشغله اصلی خودم فعالیت نمیکنم:دی
قیمت پنلهای جدید پاناسونیک رو داری بهم بدی؟ شدیدا با خوندن ریویوها علاقه مند شدم بهشون. هرچی که تو ایران هست. 42اینچ
مرسی

*Alucard*
28-08-2009, 16:06
سلام برادر. مدتیه که توی مشغله اصلی خودم فعالیت نمیکنم:دی
قیمت پنلهای جدید پاناسونیک رو داری بهم بدی؟ شدیدا با خوندن ریویوها علاقه مند شدم بهشون. هرچی که تو ایران هست. 42اینچ
مرسی

42S10
1,390,000

42G10
1,780,000

alireza1974
29-08-2009, 11:39
من براي خريد يك تلويزيون خوب تحقيق مي كردم كه به مطالب ارائه شده در اين تاپيك برخوردم.
پنلG10 ارائه شده در بازار ايران داراي تفاوت ها و نقاط ضعفي است كه مقايسه آتهابا آنچه در سايت هاي مرجع اين تاپيك به آن اشاره شده و ريويوها قابل تأمل است. همچنين توجه نماييد كه يكي از اسپانسرهاي سايتي نظير cnet كه به رده بندي آن در اين تاپيك استناد مي شود شركت پاناسونيك است. براي اطلاع دوستان مواردي كه مشاهده نموده ام عرض مي كنم.
پتل G10 ارائه شده در ايران فاقد THX Mode ، حالت سينمايي يا 24Pcinema و حالت ضد انعكاسي يا AR filter است.
همچنين Black Level پاناسونیک G10 در رزولوشنهاي پائين ضعيف(بد) و فقط در ورودي HDMI قابل قبول است. بايد به کیفیت بد Spekare هاي تلويزيون نيز اشاره كنم.
اين پنل عملکرد خوبی در Upsacle کردن رزولوشن 480iنداره و برای افرادی که سورس با رزولوشن بالا ندارند نااميد كننده است. بنايراين، کیفیت تصاویر SD دراين پنل خوب نيست.

Sacrament
30-08-2009, 03:34
سلام به همه دوستان به خصوص جناب alucard من g10 اين تلويزيون رو خريدم امروز اومدن برام نصبش کردن
کيفيت شبکه هاي تلويزيون ايران عاليه
ماهواره عاليه به خصوص شبکه bbc و pmc
dvd واقعا فهميديم قدرت پلاسما چي هست
360 ديوونه شدم
الان خيلي خشحالم که پولمو دور نريختم چون ميخواستم يه led سه تومني بخرم من موقه خريد يه فيلم با خودم بردم روي همه تلويزيونا که ميخواستم بخرم ديدم البته نه اينکه به حرف بچه ها اعتماد نداشته باشم کلا ميخواستم پدرم که همرام بود ببينه فقط اينو بگم که پدرم بعد ديدن فيلم رو g10 با ديدن همون فيلم رو سوني نميدونم مدلش چي بود ولي 3 تومن پولش بود با سامسونگ led 7000 گفت بريم همونو بخريم
به بچه ها پيشنهاد ميکنم تا ماه رمضون تموم نشده و اين فروشندها از بازار کسادي در نيومدن برين بخرين چون الان خوب با آدم راه ميان بعد ماه ديگه نميشه به همين راحتي باهاشون کنار اومد من قسطي خريدم با بهره خيلي کم.

*Alucard*
30-08-2009, 10:40
من براي خريد يك تلويزيون خوب تحقيق مي كردم كه به مطالب ارائه شده در اين تاپيك برخوردم.
پنلG10 ارائه شده در بازار ايران داراي تفاوت ها و نقاط ضعفي است كه مقايسه آتهابا آنچه در سايت هاي مرجع اين تاپيك به آن اشاره شده و ريويوها قابل تأمل است. همچنين توجه نماييد كه يكي از اسپانسرهاي سايتي نظير cnet كه به رده بندي آن در اين تاپيك استناد مي شود شركت پاناسونيك است. براي اطلاع دوستان مواردي كه مشاهده نموده ام عرض مي كنم.
پتل G10 ارائه شده در ايران فاقد THX Mode ، حالت سينمايي يا 24Pcinema و حالت ضد انعكاسي يا AR filter است.
همچنين Black Level پاناسونیک G10 در رزولوشنهاي پائين ضعيف(بد) و فقط در ورودي HDMI قابل قبول است. بايد به کیفیت بد Spekare هاي تلويزيون نيز اشاره كنم.
اين پنل عملکرد خوبی در Upsacle کردن رزولوشن 480iنداره و برای افرادی که سورس با رزولوشن بالا ندارند نااميد كننده است. بنايراين، کیفیت تصاویر SD دراين پنل خوب نيست.

دوست عزیز تمام این مطالب قبلا توی همین تاپیک ها عنوان شده.
ضمنا این اطلاعاتی که شما دادین هم مخدوش هست هم به واسطه کمبود یکسری اطلاعات دیگه ممکنه آدرس غلط به دوستان بده.

البته من به تفسیر توی این تاپیک هم همه این موارد رو توضیح دادم:

ولی به هر حال اینجا هم خلاصه تکرار میکنم:
پنلهای موجود در اروپا هم THX نداره کلا THX یک مد از پیش تعین شدس که شما با تنظیمات دستی پنل هم میتونی به معادل اون برسی.
در مورد AR هم پنلهای موجود در اروپا هم AR ندان چون هر کمپانی نیاز مردم هر منطقه رو میسنجه و مطابق نیاز مردم اون منطقه امکانات تولیداتشو رو Customize میکنه به همین دلیل به جای AR در مدلهای اروپایی و آسیایی بر روی پنل محافظ و ضربه گیر قوی نصب کردن.

BLack level این پنل در سیگنالهای غیر HD به طور پیش فرض نسبت به سیگنالهای HD ضعیفتر در نظر گرفته شده که ربطی به HDMI و غیره نداره از هر ورودی دیگه ای هم شما استفاده کنید به همین ترتیب هست که البته با تنظیمات دستی همون سطح از رنگ مشکی قابل دسترسی هست و سازنده برای بالانس کردن Shadow Detail و میزان گامای بهتر در مورد سیگنالهای SD اون کا رو کرده.

در مورد کیفیت سیگنالهای SD بخشی از کیفیت تصاویر با رزولوشن SD وابسته به Upscaler پنل هست بقیه موارد مربوط به دقت رنگ و وضوح حرکات و موارد دیگه میشه که مهمتر از Upscaler پنل هست بنابر این تعمیم دادن این مسئله که چون این پنل در یک رزولوشن به فرض محال عملکرد متوسط داره کلا عملکرد منفی داره و نا امید کنندس دیگه داستانیه که از پس ذهن شما بیرون اومده!!

در مورد سایت C|net هم فعالیت این سایت در طی سالیان دراز و عملکردشون همه چیز رو به کاربرای این سایت در دنیا ثابت کرده ولی حالا فرض بگیریم که یکی از اسپانسرهای سایت Cnet پاناسونیک هست که البته اسپانسر اصلیش در حال حاضر سامسونگه و سونی هم همیشه اسپانسر این سایت بوده این سایتها هم اسپانسرشون پاناسونیک هست!؟

و ...

mj_khayat
30-08-2009, 12:39
سلام به همه دوستان به خصوص جناب alucard من g10 اين تلويزيون رو خريدم امروز اومدن برام نصبش کردن
360 ديوونه شدم
الان خيلي خشحالم که پولمو دور نريختم چون ميخواستم يه led سه تومني بخرم من موقه خريد يه فيلم با خودم بردم روي همه تلويزيونا که ميخواستم بخرم ديدم البته نه اينکه به حرف بچه ها اعتماد نداشته باشم کلا ميخواستم پدرم که همرام بود ببينه فقط اينو بگم که پدرم بعد ديدن فيلم رو g10 با ديدن همون فيلم رو سوني نميدونم مدلش چي بود ولي 3 تومن پولش بود با سامسونگ led 7000 گفت بريم همونو بخريم
به بچه ها پيشنهاد ميکنم تا ماه رمضون تموم نشده و اين فروشندها از بازار کسادي در نيومدن برين بخرين چون الان خوب با آدم راه ميان بعد ماه ديگه نميشه به همين راحتي باهاشون کنار اومد من قسطي خريدم با بهره خيلي کم.

مباركت باشه،

فقط ممكنه بگي :
- چند خريدي ؟ چقدر نقد و اقساط و با چه بهره اي ؟
- ايا X10 را تست كردي ؟
- اومدن نصب كردند ؟ اما تو كرج من پرسيدم فقط مغازه تحويل ميدن و كاري ديگه ندارند !!! آمدن براي نصب لازمه ؟
- و اين "360 ديونه شدم" چي هست ؟؟؟؟

متشكرم

mj_khayat
30-08-2009, 12:51
سك سوالي هم خيلي وقت هست كه ميخوام بپرسم ،

اينكه اينقدر وقتي پاي مقايسه و سنجش ميرسه خصوصا رنگ سياه ، پايونير را اول و خدا ميدونند ،

- آيا فقط در رنگ مشكي برتره يا در همه چيز ؟ ( رنگ مشكي و كنتراست و روشنايي و طبيعي بودن ساير رنگها و ... ؟ )
- و اين مدلهاي پايونير چه مدلهايي هستند ؟ و چرا جز 5 تلويزيون برتر كه از cnet دوستان رفرنس دادند نيستند ؟
- تو ايران كدوم مدلها با چه كيفيت و چه قيمتي پيدا ميشه ؟ ( به تفكيك SD و HD ) ( قيمتشون خيلي بالاست كه كسي دنبالشون نيست يا چيز ديگه )

متشكرم.

*Alucard*
30-08-2009, 13:05
دوست عزیز پایونیر توی رنگ مشکی هنوز بهترین پنل هست که این عملکرد مربوط میشه به اصلاحاتی که پایونیر در روی بعضی از لایه های پنل انجام داده و در حال حاضر هم هنوز به عنوان رفرنس هم در میزان دقت رنگ و هم در تولید رنگ مشکی در سایت Cnet و خیلی از سایتهای دیگه مورد استفاده قرار میگیره.

در حال حاضر این پنل در لیست Cnet نیست چون پایونیر تولیدشو متوقف کرده:

Current reference display: As of September 2008, CNET uses the Pioneer Elite Kuro PRO-111FD, on long-term loan from the manufacturer, as the primary reference display for color and black level performance.منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته ابن پنل از نظر شدت درخشش از پنلهای جدید NeoPDP عقبتر هست ولی قیمت فوق العاده کم پنلهای NeoPDP جدید و دقت رنگ و تولید رنگ مشکی قابل رقابت با پایونیر Kuro و قیمت نزدیک به نصف این پنل این تلویزیونهارو به عنوان یه جایگزین خوب برای پایونیر Kuro مطرح کرده.
البته پنل G10 در بعضی موارد مثل ایجاد حرکات نرم تر و درخشش بیشتر و مصرف برق کمتر نسبت به پایونیر Kuro برتریهایی داره.

دقت رنگ:
دقت رنگ یعنی اینکه یک پنل در گستره رنگ استاندارد HDTV ها بازتولید رنگ بکنه یعنی اینکه رنگهای اصلی و فرعی پنل به حدی بالانس باشن که تصویر متمایل به رنگهای دیگه به نظر نیاد یعنی بیش از حد رنگها گرم و یا سرد نشن یا به سبز تمایل نداشته باشن.
همه پنلها در تستهای دقت رنگ مقداری خطا دارن که تا درصدی از این خطاها نرمال محسوب میشه و برای انسان قابل تشخیص نیست بنابراین برخی از این تستها فقط روی کاغذ مطرح هستن چون تفاوتها برای چشم قابل تشخیص نیست ولی برخی از پنلها خطاشون محسوس هست که میشه این خطا رو با تنظیماتی که پنل در اختیار قرار میده اصلاح کرد مگر اینکه در صد خطا در حد فاجعه باری بالا باشه.

صحت رنگ:
صحت رنگ و رنگهای طبیعی وابسته به حس انسان هست و برای دستگاه قابل اندازه گیری نیست به همین دلیل ممکنه پنلی دقت رنگ در حد استاندارد داشته باشه ولی رنگها در مجموع برای انسان غیر طبیعی به نظر بیاد به همین دلیل مقوله دقت رنگ و صداقت و صحت رنگ دو مقوله جدا هستن.که در مورد صحت رنگ با توجه به بازتولید طبیعیتر رنگهایی که با فسفر ایجاد میشن پلاسما پنلها بهتر عمل میکنن که دلیل طبیعی و دلچسب بودن این پنلها همین مسئله هست.

mj_khayat
30-08-2009, 13:18
360 ديوونه شدم

مباركتون باشه

ممكنه چند سوال را جواب بديد ؟
- آيا X10 را هم تست كرديد و نظري درباره اش داريد ؟ پلاسماهاي LG چطور؟
- گفتيد آمدند نصب كردند ؟ اما در كرج ميگفتند فقط در مغازه تحويل ميديم و ديگه كاري نداريم!!! حضور شركت براي نصب توي گارانتي مهمه ؟
- ممكنه قيمت و نحوه اقصاطي كه خريديد را بگيد ؟
- و اين "360 ديونه شدم" چي هست ؟

متشكرم

*Alucard*
30-08-2009, 13:54
360 ديوونه شدم

آقا مبارکت باشه :11:
با چه شرایطی خریدی؟ چند خریدی؟

Ami R 940
30-08-2009, 15:12
من یه هفته ای نبودم . خوب مهدی کولاک کرده مثل همیشه با اطلاعات دقیق و سطح فکری بالاش !

به نظر من باید بخش hdtv در فروم افزوده بشه . و بحث های hdtv کاملا تفکیک بشه از مشاوره لوازم صوتی تصویری .به جرات می تونم بگم بحث های ایجاد شده در مورد hdtv در اینجا بین سایت های فارسی کاملا یکتازه ! و 100 البته امثال مهدی خان حق بزرگی بر این بخش دارن

در مورد پلاسماg 10 نبود AR برای آسیا همونطور که مهدی توضیح داد برند های برای هر منطقه و قاره امکانات رو تغییر میدند مثال مدلی از ال جی در منطقه خاورمیانه قابلیت بخش dvix نداره اما مدل های آمریکایی این قابلیت رو داره. همچنین از سامسونگ زیاد و کم بودن کنتراس واس هر منطقه می توان اشاره کرد باری بعضی از مدل ها .

من به شخصه پس از دیدن این مدل g10 و تماشای اون از پشت ویترین و تماشای رو به رو از فاصله 50 سانتی متری هیچ مشکل انعکاس نوری ندیدم .

همونطور که قبلا هم ذکر شد بهترین انتخاب ممکن در حال حاظر در ایران g10 هست و بس .

و خبر خوب پلاسما v10 چند روزیس وارد دبی شده .و احتمالا تا هفته دیگه در بانه قابل خرید هست . برای موجود بودن در نمایندگی ها هم به سیاست آقایون بستگی داره احتمال میدم تا مهر در نمایندگی ها برای خرید موجود باشه

mehrdadb3
30-08-2009, 19:21
آقا مبارکت باشه :11:
با چه شرایطی خریدی؟ چند خریدی؟

منم این سوالو داشتم چند خریدید و با چه شرایطی ممنون میشم بگید .
راستی این سری g10 سایز 37 اینچ هم داره قیمتش چنده/؟

*Alucard*
30-08-2009, 21:46
من یه هفته ای نبودم . خوب مهدی کولاک کرده مثل همیشه با اطلاعات دقیق و سطح فکری بالاش !

به نظر من باید بخش hdtv در فروم افزوده بشه . و بحث های hdtv کاملا تفکیک بشه از مشاوره لوازم صوتی تصویری .به جرات می تونم بگم بحث های ایجاد شده در مورد hdtv در اینجا بین سایت های فارسی کاملا یکتازه ! و 100 البته امثال مهدی خان حق بزرگی بر این بخش دارن

در مورد پلاسماg 10 نبود AR برای آسیا همونطور که مهدی توضیح داد برند های برای هر منطقه و قاره امکانات رو تغییر میدند مثال مدلی از ال جی در منطقه خاورمیانه قابلیت بخش dvix نداره اما مدل های آمریکایی این قابلیت رو داره. همچنین از سامسونگ زیاد و کم بودن کنتراس واس هر منطقه می توان اشاره کرد باری بعضی از مدل ها .

من به شخصه پس از دیدن این مدل g10 و تماشای اون از پشت ویترین و تماشای رو به رو از فاصله 50 سانتی متری هیچ مشکل انعکاس نوری ندیدم .

همونطور که قبلا هم ذکر شد بهترین انتخاب ممکن در حال حاظر در ایران g10 هست و بس .

و خبر خوب پلاسما v10 چند روزیس وارد دبی شده .و احتمالا تا هفته دیگه در بانه قابل خرید هست . برای موجود بودن در نمایندگی ها هم به سیاست آقایون بستگی داره احتمال میدم تا مهر در نمایندگی ها برای خرید موجود باشه

اول از همه تشکر میکنم از آقا امیر گل به خاطر لطفی که به من داشتن و دارن.

دوست عزیز سری مدلهای G10 از سایز 42 اینچ به پائین LCD پنل هستن من چندتا Review راجب LCD مدل G10 خوندم که زیاد جالب نبوده البته میگن سطح درخشش فوق العاده بالایی داره ولی به طور کلی اونطور که من نقدهای سایتهای مختلف رو راجب این پنل میخوندم نکات منفی زیاد داره البته نکات مثبت هم داره که همونطور که گفتم درخشش فوق العاده زیاد و زاویه دید عریض نسبت به LCD های رایج هست ولی به طور کلی این مسئله سلیقه ای هست و شما خودتون باید نظر بدین.
من بین مدل 37LZ800 و 37G10 به نظرم تصویر LZ800 بهتر اومد البته گرونتر هم بود ولی تصویر G10 یک مقداری به نظر میومد که سبز Oversaturate داره و رنگ سبز رو یه مقدار نئونی نشون میداد که در کمال تعجب همون موقع یه خانوم و آقای جوونی که بقل من بودن به نظرشون سبز پنل G10 زیباتر میومد که سلیقه هست! البته من کنترل پنل رو نگرفتم ولی اینطور که توی بررسی های چند سایت خوندم میشه مشکل Oversaturate بودن این پنل رو با تنظیمات دستی بر طرف کرد ولی سطوح مشکی ایجاد شده از این پنل زیاد قوی نبود که به نظر میومد پاناسونیک سعی کرده با بالا بردن شدت برایتنس پنل اون رو برای خریدارایی که پشت ویترین میبیننش جذاب کنه.

Ami R 940
30-08-2009, 21:50

نه فقط 42 داره . زیر 42 ال سی دی هست توصیه نمیشه .

شرایط

بهترین حالتی که بیشتر مغاز و فروشگاه ها می دادن

1 سوم مبلغ رو میدید و مابقی با 2 درصد سود برای هر ماه (4 ماه و 6 ماه و 10 ماه انتخابی) .

مثال مدل g10 رو من با شرایط 1 سوم نقد و سود 2 درصد قسط بندی میکنم .

1.800 قیمت تلویزیون

600 تومن نقد باید پرداخت کنید الباقی میمونه 1.200 + سود 2 درصدش که چیزی حدود 200 تومن میشه برای 6 ماه . حالا شما 1.400 رو باید تو 6 ماه پرداخت کنی میشه چیزی حدود 233 تومن برای هر ماه قسط .33 تومن سود 2 درصد برای هر ماه هست علاوه بر 200 تومن البته طی 6 ماه اگر 6 ماه قسط بندی رو انتخاب کنید.

mehban
30-08-2009, 22:25
360 ديوونه شدم
کالیبرش کردین ؟ رقم هایی که برای کنتراست و High Red و ... رو بهش رسیدین اگه بگین ممنون میشم

Terry Bogard
30-08-2009, 23:27
کالیبرش کردین ؟ رقم هایی که برای کنتراست و High Red و ... رو بهش رسیدین اگه بگین ممنون میشم

High Red!! دیگه چه صیغه ایه!!؟

بعدشم این رفیقمون تلویزیون خریده برا خونشون واسه لابراتوار نخریده که ازش رقم کنتراست میپرسی!
راستی id زاپاس داشتن تو این انجمن ممنوعه.:21:

mehban
30-08-2009, 23:45
High Red!! دیگه چه صیغه ایه!!؟

بعدشم این رفیقمون تلویزیون خریده برا خونشون واسه لابراتوار نخریده که ازش رقم کنتراست میپرسی!
راستی id زاپاس داشتن تو این انجمن ممنوعه.:21:
خب وقتی با منو تنظیماتش کار نکردین معلومه که میگین چه صیغه ایه ! فوق العاده تو تصویر نهایی تاثیر گزاره . رقم کنتراست هم منظورم رقم تنظیمی خودشون بود (بین صفر تا صد) نه مثلا رقم کنتراست استاتیکی تلویزیون که نیاز به لابراتوار داشته باشه !!

آیدی دیگه ای هم اینجا ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sacrament
31-08-2009, 10:44
مباركتون باشه

ممكنه چند سوال را جواب بديد ؟
- آيا X10 را هم تست كرديد و نظري درباره اش داريد ؟ پلاسماهاي LG چطور؟
- گفتيد آمدند نصب كردند ؟ اما در كرج ميگفتند فقط در مغازه تحويل ميديم و ديگه كاري نداريم!!! حضور شركت براي نصب توي گارانتي مهمه ؟
- ممكنه قيمت و نحوه اقصاطي كه خريديد را بگيد ؟
- و اين "360 ديونه شدم" چي هست ؟

متشكرم

آره x10 تست کردم يعني خود به خود تست شد چون تو همشون پخش ميشد خوبه ولي به g10 با s10 نميرسه پلاسماي lg نميدونم ولي يه نمايندگي lg رفيتم که زياد خوشمون نيومد يعني اصلا خوشمون نيومد.
نميدونم شما از چه گارانتي ميخاي بخري ولي اوني که ما خريديم مال بانيان بود اومدن نصب کردن خيليم حساسيت داشتن کلا lcd و plasma ميگن نبايد خم بشه به خصوص lcd واسه نصبش کاره مهمي نکردن اگر درست بيارينش فک نکنم چيزيش بشه.
ما 1 تومن پيش داديم 4 تا 210 تومن کلا شد 1ميليونو هشصد و چهل البته اولين چکمونم مال 45 روز ديگس.خلاصه چونه زدنیه دیگه خود فروشنده میگفت بعد ماه رمضون بود نمیداد با این شرایط.معنی از 360 دیوونه شدم دستگاه بازیم بود.

نه من گذاشتم رو سینما برای فیلم دیدن برای xbox360 میزارم رو دینامیک شما اگه فکر میکنی حالتی داره که بهتره به منم بگو.
مرسی

afshin b
31-08-2009, 12:34
سلام خدمت همه دوستان. کسی میدونه v10 قراره تو چه سایزها با چه قیمتهایی بیاد؟

mehban
31-08-2009, 12:40
نه من گذاشتم رو سینما برای فیلم دیدن برای xbox360 میزارم رو دینامیک شما اگه فکر میکنی حالتی داره که بهتره به منم بگو.
مرسی
تنظیمات من ایناست :

kamran.joon
01-09-2009, 01:29
سلام خدمت همه دوستان
من یک هفته ای هست که دنبال تلوزیون 40 اینچ هستم و نمایندگیهای سونی و سامسونگ و ال جی رو گشتم
ولی با پیشنهاد یکی از بچه ها سراغ پلاسماهای پاناسونیک تو نمایندگی شریعتی رفتم.این تلوزیون G10 رو هم
گذاشته بود کنار ال سی دی هاش و تلوزیون ایران رو پخش میکرد.تو تصاویر مشکی نسبت به ال سی دی ها تیره
بیشتری داشت ولی درخشندگی تصویرش در مقابل ال سی دی ها خیلی کم بود و تو ذوق میزد.یعنی تو یک صحنه
که اخبار کانال شش داشت فوتبال پخش میکرد واقعآ به نظرم تصویر ال سی دی ها درخشان و قشنگتر بود.
حالا نمیدونم با این آمارهایی که دوستان میدن من اشتباه میکنم یا واقعآ اینطوریه؟
یک سوالم داشتم چون قیمت این پلاسماها نسبت به ال سی دی ها مناسبتره اگر صبرکنیم مدل V10 بیاد فکر نمیکنید
مشکل مات بودن تصویر هم تو این مدل حل شده باشه

Terry Bogard
01-09-2009, 14:56
من تو جمهوری تصویر شبکه شیشو رو یه السیدی و پلاسما بقل هم دیدم اینجوری که شما دیدی اصلا نبود یه ذره السیدی براقتر بود ولی نه خیلی زیاد اینو نگا کن درخشش زیاد تصویرم خوب نیست جزئیاتو کم میکنه باعث میشه یه چیزارو نبینی به این دوتا گل خوب نگا کن ببین کدومش جزیاتش بیشتر معلومه.

تنظیمات من ایناست ::18::18::18::40::40::40: جی دهی که تو ایران اومده وایت بالانس داره!!!!؟؟؟؟؟:18::40:

*Alucard*
01-09-2009, 18:10
سلام خدمت همه دوستان. کسی میدونه v10 قراره تو چه سایزها با چه قیمتهایی بیاد؟
قیمتش مشخص نیست دوست عزیز ولی در سایزهای 50 و 65 عرضه میشه.

Ami R 940
02-09-2009, 12:45
سلام خدمت همه دوستان
من یک هفته ای هست که دنبال تلوزیون 40 اینچ هستم و نمایندگیهای سونی و سامسونگ و ال جی رو گشتم
ولی با پیشنهاد یکی از بچه ها سراغ پلاسماهای پاناسونیک تو نمایندگی شریعتی رفتم.این تلوزیون G10 رو هم
گذاشته بود کنار ال سی دی هاش و تلوزیون ایران رو پخش میکرد.تو تصاویر مشکی نسبت به ال سی دی ها تیره
بیشتری داشت ولی درخشندگی تصویرش در مقابل ال سی دی ها خیلی کم بود و تو ذوق میزد.یعنی تو یک صحنه
که اخبار کانال شش داشت فوتبال پخش میکرد واقعآ به نظرم تصویر ال سی دی ها درخشان و قشنگتر بود.
حالا نمیدونم با این آمارهایی که دوستان میدن من اشتباه میکنم یا واقعآ اینطوریه؟
یک سوالم داشتم چون قیمت این پلاسماها نسبت به ال سی دی ها مناسبتره اگر صبرکنیم مدل V10 بیاد فکر نمیکنید
مشکل مات بودن تصویر هم تو این مدل حل شده باشه

نمی دونم شما کنار چه مدل ال سی دی مقایسه کردین . احتمالا کنتراست و نور پنل g10 دیفالت بوده و در آخرین حد نبوده .باید کنترل رو می گرفتی رو 100 قرار می دادی هر دو رو انوقت درخشش واقعیش رو می دیدی. g10 از 90 درصد lcd led هایی که دیدم درخشش تصویرش بیشتر بود. (پلاسماها برای اینکه مصرف برق کمتری داشته باشند به طور دیفالت کنتراست و نور پنل در50 درصد هست )

از لحاظ درخشش تصویر lcd 37g از همین برند پاناسونیک از همه hdtv ها درخشش تصویرش بیشتر بعد از اون g10 pelasma حدود 10 15 درصدی به نظر میومد بیشتر باشه lcd g.

من g10 رو با خیلی از lcd led ها از لحاظ درخشش تصویر مقایسه کردم . از جمله led 6000 7000 lcd b650 550 , sony v400 w400 x350 در کل g10 از همه بیشتر بود درخشش تصویرش .

اینطور که من بین یوزرهای avforum که این مدل v10 رو خریدن می خوندم درخشش تصویر v10 از g10 بیشتره .به نظر میاد با lcd g از لحاظ درخشش تصویر در یک سطح باشند .

البته این درخشش تصویر فقط برای چند روز اول جذاب هست و مطمن باشید بعد از چند روزی خودت کم میکنیش وقتی ببینی فقط با یه صفحه براق و روشن رو به رویی و جزییات رو اصلان نمی تونی تشخیص بدی.نمیگم درخشش تصویر بده ولی در حد نرمالش . دیگه تا اون حد مثل lcd g کاملا بی مصرفه .

kamran.joon
02-09-2009, 22:56
تو نمایندگی که من رفتم G10 رو کنار ال سی دی های پاناسونیک گذاشته بود و من به قسمت تنظیمات کنتراست
و نور پنل وارد نشدم ولی وقتی مقایسه میکردم پلاسما از نظر درخشندگی تصویر پایین تر از ال سی دی ها بود و
به نظر من به عنوان یک بیننده این درخشندگی از جزئیات تصویر بصورت محسوس چیزی رو کم نکرده بود بلکه زیبایی
تصویر و احساس زنده بودن رو زیاد کرده بود. به هر حال شاید این سلیقه ای باشه و شایدم تنظیمات پلاسما نرمال و
تنظیمات ال سی دی بالا برده شده باشه.
من کلآ با چیزهایی که شنیده بودم و چیزهایی که تو این فروم خوندم انتظار بیشتری از این پلاسما داشتم.
حالا سوالم اینه که آیا سری جدید پلاسما که ظاهرآ V10 هست آیا تا یک ماه آینده وارد بازار ایران میشه و یا خیر و
آیا V10 که به خاورمیانه میاد ممکن هست سایز 40 و یا 42 هم داشته باشه و آیا مشکل درخشندگی کمتر نسبت ب
ه ال سی دی ها در این مدل کمتر شده یا خیر؟

*Alucard*
03-09-2009, 03:53
تو نمایندگی که من رفتم G10 رو کنار ال سی دی های پاناسونیک گذاشته بود و من به قسمت تنظیمات کنتراست
و نور پنل وارد نشدم ولی وقتی مقایسه میکردم پلاسما از نظر درخشندگی تصویر پایین تر از ال سی دی ها بود و
به نظر من به عنوان یک بیننده این درخشندگی از جزئیات تصویر بصورت محسوس چیزی رو کم نکرده بود بلکه زیبایی
تصویر و احساس زنده بودن رو زیاد کرده بود. به هر حال شاید این سلیقه ای باشه و شایدم تنظیمات پلاسما نرمال و
من کلآ با چیزهایی که شنیده بودم و چیزهایی که تو این فروم خوندم انتظار بیشتری از این پلاسما داشتم.
حالا سوالم اینه که آیا سری جدید پلاسما که ظاهرآ V10 هست آیا تا یک ماه آینده وارد بازار ایران میشه و یا خیر و
آیا V10 که به خاورمیانه میاد ممکن هست سایز 40 و یا 42 هم داشته باشه و آیا مشکل درخشندگی کمتر نسبت ب

جواب سوال شما منفی هست اگر شما فقط درخشش تصویر براتون مهم هست بهتره یه ال سی دی پنل انتخاب کنید چون با ال ای دی پنل هم به مشکل میخورین!
ولی به این نکته توجه داشته باشین که اگر از درخشش تصویر در یک LCD صرف نظر کنید تنها نکته مثبتی که براش باقی میمونه مصرف برق هست که اون هم روی کیفیت تصویر تاثیری نداره و البته درخشش پنلهای پلاسمای جدید مثل G10 به نظر من در حد قابل قبولی بالا بود و اشباع رنگ جالب توجهی هم داره.
بقیه سوالاتتون رو اینجا جواب دادم:

Ami R 940
03-09-2009, 09:41

دوست عزیز عرض کردم خدمتتون سری جدید ال سی دی های پاناسونیک از جمله سری g درخشش تصویرش از همه تلویزیون های موجود در بازار اعم از پلاسما ال ای دی و ال سی دی بیشتره . بعد از این سری ال سی دی می توان از g10 نام برد .باقی hdtv ها از این دو سری درخشش تصویر کمتری دارند .

شما باید کنترل رو می گرفتی و اون تنظیماتی که گفتم انجام می دادی اونقت مشاهده می کردی درخشش تصویر g10 در حد اون سری هست و اختلاف 10 15 درصدی داره .

براقیت تصویر فقط باعث جذاب شدن تصویر هست یا به قول معروف قشنگ میکنه تصویر رو . اما چیزی به اسم احساس زنده بودن رنگ ها یا تصویر واقعی اصلان مربوط به درخشش تصویر نیست . درخشش تصویر فقط کارش جذاب کردن تصویر هست .

v10 فقط 50 65 برای آسیا .

درخشش تصویر از g10 بیشتره .

همونطو ر که مهدی گفت تنها مزیت lcd یا led نسبت به پلاسماهای جدید مصرف برق پایین تر هست که اونم تو ایران اصلان معنی نداره . من خودم لپ تاپم در روز 20 ساعت روشنه و مشغول دانلود کردنه 250 وات می سوزونه یعنی چیزی دو برابر نیم led ها . یا یخچال 500 وات می سوزونه بیشتر پلاسما پنل ها . شما هم نمی خوای 24 ساعت تلویزین روشن باشه . مصرف برق تا موقعی که یارانه برق هست 10000 وات هم بسوزونی در ثانیه مشکلی نداره . یارانه برق رو وردارن(بوش میاد می خواند تا یکی دو سال دیگه وردارند) ادم هوس نمیکنه دیگه لپ تاپ 24 ساعت روشن بزاره :31:

30we
03-09-2009, 11:58
G10 رو خریدم تلویزیون خوبیه ولی فقط من تو یه چیزی گیر کردم.
وقتی xbox رو وصل میکنم چون کابل اصلی ماکروسافت componet هست (بچه هایی که xbox دارن میدونن) و همونطور هم که میدونید این کابلها هر 3 رنگشون مال تصویره نه ماله صدا ( البته من اینجوری شنیدم ) وقتی میخوام بازی کنم اصلا صدا ندارم نمیدونم باید چی کار کنم نه صدا از tv بیرون میاد نه از سینما خیلی عصبی شدم لطفا یکی یه کمکی کنه :20:.
کلا اساتیدی هم که xbox ندارن به من بگن که وقتی یه دستگاهی رو با componet وصل میکنی به tv چه جوری باید صداش رو بشنوی؟

*Alucard*
03-09-2009, 16:01
G10 رو خریدم تلویزیون خوبیه ولی فقط من تو یه چیزی گیر کردم.
وقتی xbox رو وصل میکنم چون کابل اصلی ماکروسافت componet هست (بچه هایی که xbox دارن میدونن) و همونطور هم که میدونید این کابلها هر 3 رنگشون مال تصویره نه ماله صدا ( البته من اینجوری شنیدم ) وقتی میخوام بازی کنم اصلا صدا ندارم نمیدونم باید چی کار کنم نه صدا از tv بیرون میاد نه از سینما خیلی عصبی شدم لطفا یکی یه کمکی کنه :20:.
کلا اساتیدی هم که xbox ندارن به من بگن که وقتی یه دستگاهی رو با componet وصل میکنی به tv چه جوری باید صداش رو بشنوی؟

:31: خوب دوست عزیز شما خودتون جواب سوال خودتون رو دادین اون سه تا مال تصویر هست الان شما باید دوتا فیش صدا رو هم وصل کنی تا صداش از تلویزیون در بیاد.:20:
برای اینکه از نهایت کیفیت TV هم استفاده کنی باید اون دکمه ای رو که روی کابل کامپوننت XBOX هست بزاری روی HD و تو Display Setting کنسول هم رزولوشن تصویر رو بزاری رو 1080p.

saeed.1388
03-09-2009, 22:27
سلام به همه دوستان
آقا من چند وقتی مسافرت بودم نتونستم اینجا سری بزنم و البته تلوزیون هم نتونستم بخرم امروز که اومدم دیدم پلاسمای جدید پاناسونیک ترکونده و خیلی از بچه ها یا خریدنش یا دربارش حرف میزنن و منم این هفته میرم بخرم.ضمنآ آقا مهدی هم
که دمش گرم حسابی به این جا رونق داده و مثل همیشه بچه ها رو راهنمایی میکنه . ولی چیزی که برام خیلی جالبه اینه که بعضی بچه ها میگن V10 داره میاد و من اصلآ فکر نمیکردم وقتی G10 تازه به بازار ایران اومده به این سرعت V10 هم بیاد و
راستش رو بخواین یه خورده دو دل شدم آخه خیلی از این پلاسما تعریف شنیدم
راستی کسی خبری از این tv داره و تو بانه اومده یا نه.ضمنآ از آقا مهدی عزیز سوال داشتم که این V10 با تغییراتی برای بازار آسیا میاد یا نه و حدود قیمتش فکر میکنی چنده و ارزش داره براش صبر کنیم یا به وصال همین G10 برسیم؟

amirardallan
05-09-2009, 13:51
سلام .
یک سوال ناشیانه از دوستان .
فرق فول HD با HD ready در چیه ؟

5 شنبه رفتم نمایتدگی پاناسونیک در پایتخت . اینقدر تنوع مدل وجود داشت که خل شدم !!

plasma 42PY800 بهتره یا p42G10 ? ؟؟
و یک سوال اساسی (:

فرق این مدلها با هم در چیه ؟
خارج از سایز . مثل : فرق s با x با G با PY در چیه ؟

بهترین انتخاب از کجا شکل می گیره ؟

name
06-09-2009, 13:43
سلام
G10 ميدل ايست ، پورت USB هم داره؟
كارت خوان كه داره.مدل غير ميدل ايست هم كه پورت USB نداره.
ممنون

saeed.1388
06-09-2009, 22:54
راستی G10 تک تیونره یا دو تیونر؟

Terry Bogard
07-09-2009, 01:42
سلام .
یک سوال ناشیانه از دوستان .
فرق فول HD با HD ready در چیه ؟

5 شنبه رفتم نمایتدگی پاناسونیک در پایتخت . اینقدر تنوع مدل وجود داشت که خل شدم !!

plasma 42PY800 بهتره یا p42G10 ? ؟؟
و یک سوال اساسی (:

فرق این مدلها با هم در چیه ؟
خارج از سایز . مثل : فرق s با x با G با PY در چیه ؟

بهترین انتخاب از کجا شکل می گیره ؟
واسه تعداد پیکسلای تلویزیون هست فول اچ دی به 1080p میگن یعنی دومگا پیکسل اچ دی ردی به 720p یعنی یه مگا پیکسل.
معلومه g10 بهتره فرقشون تو کیفیت تصویر هست.
x اچ دی ردیه بقیه فول اچ دی
s فک کنم 550 هرتزیه اون g10 600 هرتزیه
py800 دیگه قدیمی شده فقط قیافه داره g10 مصرف برقش کمتر شده تصویرشم براقتر شده.

سلام
G10 ميدل ايست ، پورت USB هم داره؟
كارت خوان كه داره.مدل غير ميدل ايست هم كه پورت USB نداره.
ممنون
نه نداره

راستی G10 تک تیونره یا دو تیونر؟
تک تیونر

kamran.joon
07-09-2009, 12:48
من توی بعضی فرومهای خارجی مثل avforums دیدم که کسانی که g10 یا v10 رو دارند مشکلی رو تحت عنوان
Flicker (لرزش-چشمک زدن) در تصاویرشون مطرح میکنند که میخواستم بدون این مشکل در بین بچه های خودمون
هم دیده شده یا خیر و سوالی دیگه اینه که در اتاق روشن و پر نور کیفیت تصاویر G10 رو چه طوری دیدند و آیا مشکل
سایه انداختن در تصاویر ثابت در این پلاسما کاملآ حل شده یا پا برجاست.
اگر دوستانی که پلاسمای g10 را دارند مشکل خاصی رو مشاهده کرده اند خوبه که برای راهنمایی دیگرانی که قصد
خرید دارند اون رو مطرح کنند.

*Alucard*
07-09-2009, 19:13
زمانی که یک فیلم به صورت 24p روی پنل G10 پخش میشه برای sync شدن رفرش ریت با تعداد فریمهای فیلم , رفرش ریت روی 48 هرتز قرار میگیره که ممکنه چشم بعضی از افراد لرزش رو حس کنه , پنلهای G10 موجود در ایران حالت 24p ندارن پس کسی از دوستان نمیتونه راجب این قضیه نظر بده.
مدل V10 زمانی که فیلم 24p پخش میکنه روی 96 هرتز قرار میگیره که توی همون Avforums بعضی ادعا کردن که لرزش رو حس کردن که بقیه بعد از اظهار تعجب به چشمشون تبریک گفتن!!

Bahram.EE
09-09-2009, 09:34
دوستان خبری از زمان ورود v10 دارید؟
اینجا در اصفهان داخل نمایندگی پاناسونیک میگم v10 دارید،میگن سونی v10 نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکی دیگشون که وضعش بهتر بود گفت نمی دونم شاید 1یا 2 ماه دیگه.
حالا اگر خبر موثقی دارید اینجا عنوان کنید
ممنون

Ami R 940
09-09-2009, 12:08
عکس های v10 در نمایش فیلم و......

در اینترنت

عکس تنظیمات منو

کنترل

ورودی خروجی ها

گیم

Ami R 940
09-09-2009, 12:10
مشخصات دقیق و کامل

Panel size: 50" widescreen (plasma)
Resolution: 1920x1080
Response time: 00.01
Contrast ratio: 40000:1
Brightness: -
Colours: 16,7 millions
Signal processing: 8 bit for each colour
Viewing angles (H/V): Angle Free
Dot pitch: -
Panel (Type): Plasma (Panasonic)

Power consumption: 200W (typical)
Wall mounting:
Swivel stand:
Dimensions (HxBxD): 66.1cm x 102.9cm x 10.6cm (without stand)
Weight 27 kg

Built-in speakers:
Inputs: 480p/i, 576p/i, 720p, 1080i & 1080p (50, 60 & 24p)
1:1 pixel mapping:

Inputs
• VGA
• DVI (can be converted thorugh HDMI)
• Audio (type) (Audio in/out)
• SCART (2 inputs)
• S-video
• Composite
• Component
• HDMI (4 inputs)
• Andet
Outputs
• Audio (type) (1 output)
• SCART
• S/PDIF (optical)

Tuners

• Analog
• ----T
• ----T (MPEG4)
• ----C
• ----C (MPEG4)
• ----S
• ----S (MPEG4)
• Other

amirspl
09-09-2009, 16:27
Tuners

• Analog
• ----T
• ----T (MPEG4)
• ----C
• ----C (MPEG4)
• ----S
• ----S (MPEG4)
• Other
الان این قسمت مشخصاتشو میشه لطف کنید یه توضیح بدید که یعنی چی؟

Ami R 940
09-09-2009, 16:40
الان این قسمت مشخصاتشو میشه لطف کنید یه توضیح بدید که یعنی چی؟

تیونر --- داره( منظور ----- ماهواره داره) . فرمت پخش هم MPEG4 هست .

amirspl
09-09-2009, 16:46
من یه ذره اطلاعاتم در این رابطه کمه میشه یکم بیشتر توضیح بدید که دقیقا چه کاری میکنه و چجوری؟
ممنونم

Ami R 940
09-09-2009, 16:52
من یه ذره اطلاعاتم در این رابطه کمه میشه یکم بیشتر توضیح بدید که دقیقا چه کاری میکنه و چجوری؟
ممنونم

با تیونر --- شما امکان دیدن ماهواره رو دارید. در اصل دیگه نیازی به ----- ندارید و فقط باید دیش و lnb داشته باشی .کافیه فیش lnb رو به تلویزیون بزنی ماهواره ببینی

amirspl
09-09-2009, 17:20
جالبه پس خرج ادمو کم میکنه دیگه ----- نمیخواد
راستی کیفیتش چجوریه ؟ با ----- که فرقی نمیکنه؟

Ami R 940
09-09-2009, 21:37
جالبه پس خرج ادمو کم میکنه دیگه ----- نمیخواد
راستی کیفیتش چجوریه ؟ با ----- که فرقی نمیکنه؟

تا اونجا که من اطلاع دارم بر خلاف g10 که مدل با ریسیورش g15 نام داره و حدود 80 دلار گرونتره . این مدلv10 دو مدل نداره ظاهرا یه مدل هست ----- داره .البته بعید نیست برای بازار خاورمیانه بدون تیونر --- عرضه بشه برای کاهش قیمت .این امکان --- خودش یه هزینه 70 80 دلاری اضافه ای داره ! کیفیتشم ندیدم یعنی نبوده ببینم :31: اما به نظر من انتظار یه ----- حرفه ای hd رو خوب نباید از این داشت .

Ami R 940
09-09-2009, 22:57
درخشش فوق العاده تصویر در این عکس کاملا مشهود هست !

Bahram.EE
10-09-2009, 09:19
دوستان خبری از زمان ورود v10 نیست؟ نیاز فوری
ممنون

Ami R 940
10-09-2009, 09:57
دوستان خبری از زمان ورود v10 نیست؟ نیاز فوری
ممنون

اوایل پاییز باید بیاد , دیگه خیلی دیر کنه حداکثر اواسط پاییز .

Ami R 940
10-09-2009, 19:29
امروز گذرم خورد به خیابون جمهوری , نمایندگی پاناسونیک رو دیدم ,گفتم بپرسم ببینم قیمتا تغییری نکرده .

g10 رو 1.750 قیمت داد ! . جای چونه هم داشت یعنی می شد تا 1720 هم آورد پایین . به هر حال اگر بگردین چه بسا 1.700 هم پیدا کنید .

چند هفته پیش 1.800 بود همه جا با تخفیف اینا 1.770 1.780 می دادن .

هر چند ارزش قیمت واقعی این تلویزیون 1.200 هست و ما متاسفانه نزدیک 600 تومن پول زور پرداخت می کنیم ....

ehs_soltany
11-09-2009, 18:27
چند تا مشکل در مورد پاناسونیک های مدل 2009 دیدم که گفتم اینجا مطرح کنم:

اول اینکه ورودی کامپیوترشون(PC Input) با رزولوشنهای 1080 مشکل داره. هر چند حداکثر رزولوشن در حالت کامپیوتر 1920 در 1080 هست ولی توصیه کرده از 1366 در 768 بالاتر نرید چون مشکل پیدا میکنه. یعنی حداکثر رزولوشن در حالت PC رو 1366 در 768 اعلام کرده

دوم اینکه component هاش 1080p رو ساپورت نمیکنه(البته 1080i رو ساپورت میکنند) که این ممکنه در آینده مشکل ساز بشه

متاسفانه بلوتوث یا ورودی LAN هم ندارند

البته HDMI هاش هیچ کدوم از این مشکلات رو نداره

*Alucard*
11-09-2009, 19:41
اول اینکه ورودی کامپیوترشون(PC Input) با رزولوشنهای 1080 مشکل داره. هر چند حداکثر رزولوشن در حالت کامپیوتر 1920 در 1080 هست ولی توصیه کرده از 1366 در 768 بالاتر نرید چون مشکل پیدا میکنه. یعنی حداکثر رزولوشن در حالت PC رو 1366 در 768 اعلام کردهبالاتر از این رزولوشن نمیتونید برید چون اصلا ورودی VGA این مدل بالاتر از این رزولوشن رو قبول نمیکنه پس این که اگر بالاتر برید مشکل پیدا میکنید غلطه چون اصلا بالاتر رو قبول نمیکنه.
در عوض کارت گرافیک هایی که خروجی HDMI دارن میتونن روی 1080p قرار بگیرن که این قضیه مربوط به مسائل فنی درسیستم پردازش رنگ پنل هست که با خروجیهای قدیمی Compatible یا سازگار نیست.

دوم اینکه component هاش 1080p رو ساپورت نمیکنه(البته 1080i رو ساپورت میکنند) که این ممکنه در آینده مشکل ساز بشه
There is no official standard for delivering 1080p over analog, even though it can be done.Consumer Electronics Association (CEA) may change that.خروجی HD به صورت آنالوگ از طریق کابل کامپوننت توسط استاندارد CEA یا Consumer Electronics Association تعیین شده که بهش میگن CEA-770.3-rev C از اونجایی که در زمان تعیین این استاندارد فقط رزولوشنهای 1080i و 720p به صورت آنالوگ تعریف شدن خروجی 1080p به صورت آنالوگ از این کابل رسمیت نداره و استاندارد نیست ولی به هر حال امکانپذیر هست.
کنسولهای بازی و خیلی از پخش کننده های بلو ری برای خروجی روی 1080p از طریق کابل کامپوننت با یک محدودیت مواجه هستن و اون هم این هست که اونها از طریق استانداردی به اسم AACS بر روی خروجی 1080i از طریق کابل کامپوننت محدود شدن.
واین قضیه ربطی به پنل V10 نداره.
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدورودی Lan هم در مدلهای آمریکایی و اروپایی موجود هست برای اینکه این پنلها به اینترنت وصل میشن.

ehs_soltany
12-09-2009, 00:25
------------------Deleted------------------
bye everyone

*Alucard*
12-09-2009, 02:55
اول از همه ممنون که وقت گذاشتید
این دفترچه ای که من از G10 دیدم مثل این عکسی هست که من اینجا قرار میدم دوست عزیز:

این مسئله رو که شما توی اون عکسهای پست خودتون علامت زدید اگر توجه کنید یک مقدار گنگ هست چون تو دفترچه پاناسونیک اول ادعا کرده که تا این رزولوشن میتونه نمایش داده بشه با توجه به عبارت Can be displayed و اون عبارتی که در آخر بهش اضافه کرده کمی تناقض به وجود آورده که ممکنه از اینجا این اختلاف برداشت به وجود اومده باشه که باید کسی تست کنه ببینه TV رزولوشن بالاتر رو از راه پورت VGA قبول میکنه یا نه.
به هر حال هم حرف شما ممکنه درست باشه هم حرف من که البته حرف شما محتمل تر هست با توجه به نوشته های داخل دفترچه راهنمای پنل و به قول شما پاناسونیک این مسئله رو فقط از جهت قابل اعتماد بودن گفته باشه.

به هر حال مدلهای دیگه ای که من دیدم(B650 سامسونگ، LH ال جی و W550 سونی) همشون 1080p رو از طریق کامپوننت قبول می کنند. فقط پاناسونیک بود که 1080p رو ساپورت نمی کرد.

یک نکته ای اینجا هست و اون این قضیه هست که هیچ DVD پلیری وجود نداره که روی پورت کامپوننت خروجی 1080p بده و هر DVD پلیری که به رزولوشن 1080p آپ اسکیل میکنه فقط زمانی که روی پورت HDMI متصل هست این کار رو انجام میده البته تا اونجایی که من دیدم, و با توجه به اینکه این قضیه خروجی 1080p از روی کابل کامپوننت هم استاندارد نیست هر چند امکان پذیر هست چون با اضافه شدن طول سیم به شدت مشکل نویز پیدا میکنه حتی در کابلهای فوق العاده با کیفیت این مسئله هیچ وقت به صورت استاندارد در نیومده پس مشکلی با هیچ پلیری در عمل وجود نداره.
فقط میمونه Xbox 360 که اونها هم فقط در مدلهای اولیشون خروجی HDMI نداشتن و بازیهای 360 هم بالای 99 درصد به صورت native روی 720p اجرا میشن و خروجی 1080p شون در حقیقت همون آپ اسکیل شده 720p هست که خود TV هم اینکار رو انجام میده پس قبول کردن یا نکردن سیگنال 1080p از روی کابل کامپوننت عملا یک موضوع منتفی هست.البته این رو با توجه به حرف شما که گفتید ممکنه در آینده باعث ایجاد مشکل بشه گفتم چون تنها مورد مشکل دار در اینجا مربوط به گذشته هست که اون هم متوجه مایکروسافت هست چون خیلی HDTV های دیگه هم هستن که از ورودی کامپوننت فقط به صورت 1080i پشتیبانی میکنن.

kisiya
12-09-2009, 04:13
با سلام خدمت آقا مهدی

نه اینطور نیست.
نمونه هایی که من دیدم(B650 سامسونگ، همه مدلهای LH ال جی و W550 سونی) این مشکل رو ندارند و تا 1080 رو هم تو دفترچه راهنماشون به عنوان رزولوشن بدون مشکل ادعا کردند. خود پاناسونیک هم گفته تا 1080 میتونه بره ولی جدول قابل اعتمادش تا 768 هست و گفته از این بالاتر برید تصویر دچار مشکل میشه. این یه مساله فنیه.

دفترچه راهنمای P42G10

دفترچه راهنمای W550

دفترچه راهنمای 32B650

به هر حال مدلهای دیگه ای که من دیدم(B650 سامسونگ، LH ال جی و W550 سونی) همشون 1080p رو از طریق کامپوننت قبول می کنند. فقط پاناسونیک بود که 1080p رو ساپورت نمی کرد.

با سلام میشه لینک دانلود دفترچه g10 و v10 بدهید شما که دارید من هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم منتظرم

ehs_soltany
12-09-2009, 07:17
برای دانلود دفترچه راهنما باید به سایتهای محلی برند مورد نظر مراجعه کنید تا دفترچه ای که میگیرید با مدل شما کاملا هماهنگ باشه مثلا برای TH-P42G10 و TH-P50V10 باید به سایت خاورمیانه ای پاناسونیک برید.
دفترچه ها یا توی صفحه اصلی تلویزیون یا تا بخش Support هستند.

ولی متاسفانه سایت خاور میانه ای پاناسونیک دفترچه راهنماهای محصولات را روی سایتش نگذاشته(یا حداقل من نتونستم پیدا کنم) بنابراین باید به سایت یه منطقه دیگه مراجعه کرد

بهترین کار اینه که به منطقه ای مراجعه کنید که مدل مشابهی رو ارائه میده. مثلا من به سایت استرالیای پاناسونیک رفتم و از اونجا دانلود کردم. مدل TH-P42G10A و TH-P50V10A

P42G10A:(3.3Mb)b

P50V10A:(3.6Mb)

البته یه فرق کوچیک با مدل خاورمیانه ایش داره اونم اینکه گیرنده Free Digital TV (که اصولا باید یه ورژن از همون FreeSAT باشه)داره که فکر کنم مدلهای خاور میانه ای نداشته باشند. در موارد اصلی فرقی ندارند.

ehs_soltany
12-09-2009, 07:47
اول از همه ممنون که وقت گذاشتید
این دفترچه ای که من از G10 دیدم مثل این عکسی هست که من اینجا قرار میدم دوست عزیز:

این مسئله رو که شما توی اون عکسهای پست خودتون علامت زدید اگر توجه کنید یک مقدار گنگ هست چون تو دفترچه پاناسونیک اول ادعا کرده که تا این رزولوشن میتونه نمایش داده بشه با توجه به عبارت Can be displayed و اون عبارتی که در آخر بهش اضافه کرده کمی تناقض به وجود آورده که ممکنه از اینجا این اختلاف برداشت به وجود اومده باشه که باید کسی تست کنه ببینه TV رزولوشن بالاتر رو از راه پورت VGA قبول میکنه یا نه.
به هر حال هم حرف شما ممکنه درست باشه هم حرف من که البته حرف شما محتمل تر هست با توجه به نوشته های داخل دفترچه راهنمای پنل و به قول شما پاناسونیک این مسئله رو فقط از جهت قابل اعتماد بودن گفته باشه.

توی هیچ کدوم 1920 در 1080 رو تو جدولش قرار نداده و دلیلش هم احتمالا اینه که موتور پردازش تصویرش با بالاتر از 1024 خط مشکل داره. در حالیکه سونی و سامسونگ 1920 در 1080 رو هم توی جدولشون آوردند.

این review از cnet هست که فکر کنم همینو میگه

With an HDMI source and set to THX mode, the G10 performed perfectly, resolving every line of a 1,920x1,080-pixel resolution source, with no sign of edge enhancement or overscan. Via VGA, the TV would accept a maximum resolution of 1,366x768 pixels, as the manual indicates--and, naturally, the test looked softer, blockier and generally worse than via HDMI. We'd love to see a full-resolution VGA input on a TV this expensive.

در مورد سامسونگ 32B650 اینطوری review کرده:

Samsung's LNB650 series delivered excellent performance with HDMI sources from computers, resolving every line of a 1,920x1,080 image with no overscan or edge enhancement. The image did appear softer via VGA, and resolution wasn't quite full, but it was still very good

در مورد سامسونگ PN50B650 اینطوری review کرده:
Samsung's PNB650 series delivered excellent performance with HDMI sources from computers, resolving every line of a 1,920x1,080-pixel image with no overscan or edge enhancement. The image did appear very slightly softer via VGA but the set still resolved every line, according to DisplayMate tests
.

یک نکته ای اینجا هست و اون این قضیه هست که هیچ DVD پلیری وجود نداره که روی پورت کامپوننت خروجی 1080p بده و هر DVD پلیری که به رزولوشن 1080p آپ اسکیل میکنه فقط زمانی که روی پورت HDMI متصل هست این کار رو انجام میده البته تا اونجایی که من دیدم, و با توجه به اینکه این قضیه خروجی 1080p از روی کابل کامپوننت هم استاندارد نیست هر چند امکان پذیر هست چون با اضافه شدن طول سیم به شدت مشکل نویز پیدا میکنه حتی در کابلهای فوق العاده با کیفیت این مسئله هیچ وقت به صورت استاندارد در نیومده پس مشکلی با هیچ پلیری در عمل وجود نداره.
فقط میمونه Xbox 360 که اونها هم فقط در مدلهای اولیشون خروجی HDMI نداشتن و بازیهای 360 هم بالای 99 درصد به صورت native روی 720p اجرا میشن و خروجی 1080p شون در حقیقت همون آپ اسکیل شده 720p هست که خود TV هم اینکار رو انجام میده پس قبول کردن یا نکردن سیگنال 1080p از روی کابل کامپوننت عملا یک موضوع منتفی هست.البته این رو با توجه به حرف شما که گفتید ممکنه در آینده باعث ایجاد مشکل بشه گفتم چون تنها مورد مشکل دار در اینجا مربوط به گذشته هست که اون هم متوجه مایکروسافت هست چون خیلی HDTV های دیگه هم هستن که از ورودی کامپوننت فقط به صورت 1080i پشتیبانی میکنن.

ولی فکر کنم در آینده 1080p رو داشته باشیم

Ami R 940
12-09-2009, 17:45
خبر خوشحال کننده برای دوستان تصویر براق دوست و هواداران این صنف :دی

این پنل(v10) در حالت vivid درخشش فوق العاده ای داره به طوری که نوشته های در منو به سختی قابل دیدن هست ! و جالب تر اینکه در حالت دیفالت این مد , brightnesss در 50 درصد هست و همچنین براقیت فوق العاده ای ایجاد شده!! با 100 کردن این گزینه درخشش تصویر دو برابر میشه !!

به نظر من این تی وی ایران بیاد به خاطر درخشش بالاش و جذابیت تصویر براقیش بین مردم ایران که عاشق اینطور تصاویر هستن فروش خوبی کنه .اینطور به نظر میاد از همه hdtv ها درخشش تصویر فوق العاده بیشتری داره.

دانلود فیلم review مدل v10 توسط سایت cnet .با حجم 12 مگابایت .

*Alucard*
12-09-2009, 19:24
امیر جان حالا که این ویدئو رو زحمت کشیدی اینجا قرار دادی بد نیست اگر کسی علاقه داشت این ویدئو روهم ببینه که نشون میده سایت Cnet چه طوری HDTV ـها رو تست میکنه.

Terry Bogard
12-09-2009, 20:35
واسه وصل کردن کامپیوتر به تلویزیون یه کابل تبدیلی هست که dvi به hdmi تبدیل میکنه کیفیتش از خروجی vga خیلی بهتره
روی component من خودم خروجی 1080p گرفتم خیلی نویز داشت یه سیم جدید خریدم بهتر شد ولی باز زیاد مالی نیست. تو خیلی تاپیک خارجیا یارو اومده نوشته تلویزیونش 1080p آشغال نشون میده که بدش کاشف به عمل اومده که خروجی 1080p از component گرفته واسه خاطر همینه که hdmi ساختن دیگه وگرنه مخشون که تاب نداشته تو سایتای گیم بعضی جاها نوشته مقایسه hdmi با component روی چندتا بازی اونجا تفاوتا خیلی تابلو میشه کلا این component واسه 1080p نیست.

Ami R 940
14-09-2009, 10:32
متاسفانه سایت خاورمیانه پاناسونیک مدل v10 رو هنوز معرفی نکرده. با توجه به معرفی مدل g10 در تاریخ 10 july در سایت خاورمیانه و عرضه شدن این مدل با یک ماه تاخیر به ایران . به نظر می رسه حداقل تا 2 ماه دیگه خبری از مدل v10 در آسیا نیست .

من احتمال میدم این مدل برای کریسمس یا بعد از کریسمس عرضه بشه .

سایت خاورمیانه پاناسونیک

بی خودی نیست این شرکت ضرر مالی زیادی میکنه در سال به دلیل همین سیاست نادرستشه .

جالب توجه هست مدل v در اروپا و آمریکا 3 هفته بعد از g قابل خرید بود.چیزی حدود 5 ماه پیش !

سونی ps3 slim رو 17 18 روز پیش معرفی و عرضه کرد . الان یه هفته اس تو ایران قابل خریده .

به هر حال صبر 5 ماه من کم چیزی نبوده . شاید همین g10 یا b650 رو بخرم.

Pop-Man
14-09-2009, 11:38
متاسفانه سایت خاورمیانه پاناسونیک مدل v10 رو هنوز معرفی نکرده. با توجه به معرفی مدل g10 در تاریخ 10 july در سایت خاورمیانه و عرضه شدن این مدل با یک ماه تاخیر به ایران . به نظر می رسه حداقل تا 2 ماه دیگه خبری از مدل v10 در آسیا نیست .

من احتمال میدم این مدل برای کریسمس یا بعد از کریسمس عرضه بشه .

سایت خاورمیانه پاناسونیک

بی خودی نیست این شرکت ضرر مالی زیادی میکنه در سال به دلیل همین سیاست نادرستشه .

جالب توجه هست مدل v در اروپا و آمریکا 3 هفته بعد از g قابل خرید بود.چیزی حدود 5 ماه پیش !

سونی ps3 slim رو 17 18 روز پیش معرفی و عرضه کرد . الان یه هفته اس تو ایران قابل خریده .

به هر حال صبر 5 ماه من کم چیزی نبوده . شاید همین g10 یا b650 رو بخرم.
سلام امیر جان مرسی از مطلب خوبت:11:
منم 1ماه پیش میخواستم جی10 بخرم اما گفتم صبر کنم واسه وی10 چون واقعا میارزه اما همونطور که گفتی واقعا معلوم نیس کی بیاد خیلی مسخرس:2:
به هرحال منم به احتمال زیاد جی رو میخرم البته پدرم گیر داده میگه 42 کوچیکه 50 بخریم منم این وسط گیر کردم:19::31:
راستی امیر سینما خانگی میخوام todoroki rs7 بخرم نظرت چیه؟:10: اگه مدل بهتری میشناسی بهم بگو:46:

Ami R 940
14-09-2009, 11:55
سلام امیر جان مرسی از مطلب خوبت:11:
منم 1ماه پیش میخواستم جی10 بخرم اما گفتم صبر کنم واسه وی10 چون واقعا میارزه اما همونطور که گفتی واقعا معلوم نیس کی بیاد خیلی مسخرس:2:
به هرحال منم به احتمال زیاد جی رو میخرم البته پدرم گیر داده میگه 42 کوچیکه 50 بخریم منم این وسط گیر کردم:19::31:
راستی امیر سینما خانگی میخوام todoroki rs7 بخرم نظرت چیه؟:10: اگه مدل بهتری میشناسی بهم بگو:46:

سلام خیلی مخلصیم :40:

آره واقعا به نظر من صبر واس v10 دیگه بیهود ه اس . وقتی v10 بیاد . مدل های 2010 عرضه شدن و از قیمت بالاش صرف نظر کنیم در اون موقع,از مسائل روانی نمیشه صرف نظر کرد حدود 9 ماه صبر و اومدن یکی دو ماه بعدش مدل های 2010 از برند های مختلف .:13:

اتفاقا منم مثل شما اصلی ترین دلیلی که نخریدم g . سایز کوچیکش هست.

به هر حال اگر قصد انتخاب مدلی رو داشته باشی در حال حاظر از پلاسماهای مدرن با سایز 50

چند مدل هست

b650 با قیمت 1.940 که 30 تومن دوباره اومد پایین نسبت به دو روز پیش .

b550 با قیمت 1.800

s10 paansonic با قیمت 2.150

در مورد سینما خانگی پیشنهاد میکنم از مهدی جان بپرسی. ایشون در این زمینه متخصص هستن و کارشون هم مرتبط با سیستم های صوتی هست راهنمایی های جامع و بهتری می تونن ارائه بدند.

Pop-Man
14-09-2009, 12:05
سلام خیلی مخلصیم :40:

آره واقعا به نظر من صبر واس v10 دیگه بیهود ه اس . وقتی v10 بیاد . مدل های 2010 عرضه شدن و از قیمت بالاش صرف نظر کنیم در اون موقع,از مسائل روانی نمیشه صرف نظر کرد حدود 9 ماه صبر و اومدن یکی دو ماه بعدش مدل های 2010 از برند های مختلف .:13:

اتفاقا منم مثل شما اصلی ترین دلیلی که نخریدم g . سایز کوچیکش هست.

به هر حال اگر قصد انتخاب مدلی رو داشته باشی در حال حاظر از پلاسماهای مدرن با سایز 50

چند مدل هست

b550 با قیمت 1.800

s10 paansonic با قیمت 2.150

در مورد سینما خانگی پیشنهاد میکنم از مهدی جان بپرسی. ایشون در این زمینه متخصص هستن و کارشون هم مرتبط با سیستم های صوتی هست راهنمایی های جامع و بهتری می تونن ارائه بدند.
از راهنماییت ممنون:40:
در مورد سینما نظر اقا مهدیو پرسیدم فقط خوستم نظره تورو هم بدونم به هرحال ممنون:46::11:

Terry Bogard
14-09-2009, 13:41
تو جمهوری یه دفترچه تو نمایندگی پاناسونیک میدن تبلیغ v10 و z1 توشه وقتی تبلیغ کرده توش حتما میاد دیگه.

Pop-Man
14-09-2009, 15:05
تو جمهوری یه دفترچه تو نمایندگی پاناسونیک میدن تبلیغ v10 و z1 توشه وقتی تبلیغ کرده توش حتما میاد دیگه.
اینکه این مدلا وارده بازاره ایران میشه شکی توش نیست مشکل این تاخیره بیمورده که باعثه سردرگمی همه شده و معلوم نیس کی میاد:41::19:

Ami R 940
14-09-2009, 16:42

اومدنش که آره حتما میاد , ولی نه دیگه به این زودی ها باید صبر کرد تا زمستون .

هر موقع سایت خاورمیانه معرفیش کرد,یک ماه بعد با تاخیر ایرانه . با این اوصاف حداقل نباید انتظار داشت تا 2 ماه دیگه بیاد.

amir_amd
14-09-2009, 17:47

b550 با قیمت 1.800

تفاوت B650,B550 چی هست ؟

afshin b
14-09-2009, 18:11
سلام بر عزيزان .با اين وضع بهترين انتخاب براي سايز 50 , b650هست. نظر شما جيه؟

Ami R 940
15-09-2009, 09:11
تفاوت B650,B550 چی هست ؟

مشخصات هر دو یکسانه ,cnet هم برسی نکرده b550 رو متاسفانه. فعلا مرجع معتبری نیست بشه بهش اتکا کرد حالا باز یه سرچ می کنم ببینم جریان از چه قراره .

Ami R 940
15-09-2009, 09:14
سلام بر عزيزان .با اين وضع بهترين انتخاب براي سايز 50 , b650هست. نظر شما جيه؟

اگر سایز 50 اینچ می خوای بهترین انتخاب هست با توجه به اینکه افت شدیدی هم چند روز قبل داشته کاهش 300 هزار تومنیش .

کلا پنل خیلی خوبیه , قیمتشم فوق العاده شده . بعد v10 g10 بهترین انتخاب هست .

kisiya
15-09-2009, 12:50
اگر سایز 50 اینچ می خوای بهترین انتخاب هست با توجه به اینکه افت شدیدی هم چند روز قبل داشته کاهش 300 هزار تومنیش .

امیر جان بالاخره اینها در مقایسه با پاناسونیک چند هرتزند ومشکل سایه واینها نداره در فوتبال وایا اینها نسبت به ال سی دی سامسونگ بیشتر داغ میکنه این خودش مساله مهمیه الان منتظر جوابم

Ami R 940
15-09-2009, 13:45
امیر جان بالاخره اینها در مقایسه با پاناسونیک چند هرتزند ومشکل سایه واینها نداره در فوتبال وایا اینها نسبت به ال سی دی سامسونگ بیشتر داغ میکنه این خودش مساله مهمیه الان منتظر جوابم

600 هرتزه , نه مشکلی نداره . حرارت و گرمایش پلاسما بیشتر ال سی دی هاس .

saeed.1388
15-09-2009, 17:58
امیر جون تو چقدر مطمئنی؟
من هم الان 1 ماهه منتظر v10 هستم و منم به خاطر سایز و کیفیت بالاتر g10 رو نخریدم.
واقعآ حال گیری وقتی بعد از صبرکردن و اطلاع داشتن از محاسن v10 مجبور بشی b650
و امثال اون رو بخری.

Terry Bogard
15-09-2009, 18:04
به نظر من تو 50 اینچ انتخاب s10 بهتر از b650 هستش شاید تصویرش براقتره حرارتشم خیلی کمتره b650 خیلی داغ میکنه.

Ami R 940
15-09-2009, 18:10
امیر جون تو چقدر مطمئنی؟
من هم الان 1 ماهه منتظر v10 هستم و منم به خاطر سایز و کیفیت بالاتر g10 رو نخریدم.
واقعآ حال گیری وقتی بعد از صبرکردن و اطلاع داشتن از محاسن v10 مجبور بشی b650
و امثال اون رو بخری.

سعید جان پس از معرفی g10 توسط سایت خاورمیانه حدود یک ماه بعد این مدل وارد ایران شد , متاسفانه هنوز سایت خاورمیانه مدل v10 رو واس عرضه نگذاشته ,حداقل پس از عرضه و معرفی در سایت خاورمیانه یک ماه بعد این مدل وارد ایران میشه .با این اوصاف حداقل تا دو ماه آینده بعید می دونم بیاد مگه اینکه پاناسونیک برنامه هاشو تغییر بده که احتمالش زیاد نیست. من با توجه به سیاست فعلیش عرض کردم ممکن این سیاست گذاریش دستخوش تغییراتی بشه .

amir_amd
15-09-2009, 18:26

الان قیمت چقدر شده تو سایت سام سرویس که زده 2290000 البته با سینما از این قیمت پایین تر اومده ؟

Ami R 940
15-09-2009, 19:10
الان قیمت چقدر شده تو سایت سام سرویس که زده 2290000 البته با سینما از این قیمت پایین تر اومده ؟

بدون احتساب سینما خانگی قیمت رو عرض کردم .با سینما خانگی هدیه 2.229 هست . بدون سینما خانگی 290 کم کن قیمت سینماش 290 تومن هست .

mehrdadb3
15-09-2009, 20:15
پس رفیق قیمتش پایین نیومده معمولا شما سینما خانواده رو نخوایی کم میکنن از قیمت tv

ali_nnn13
15-09-2009, 20:17
سلام به همگی دوستان...

اساتید محترم شما بین V10 و G10 کدوم رو از نظر کیفیت تصویر پیشنهاد میکنید ؟

آخه توی سایت پاناسونیک و ریویو هایی که از این دو مدل خوندم خیلی ها تعریف G10 رو میکنند و میگن واقعا" تصویر شفافی داره !

ممنون میشم راهنمایی کنید...

موفق و پیروز باشید...:11:

Pop-Man
15-09-2009, 20:24
سلام به همگی دوستان...

اساتید محترم شما بین V10 و G10 کدوم رو از نظر کیفیت تصویر پیشنهاد میکنید ؟

آخه توی سایت پاناسونیک و ریویو هایی که از این دو مدل خوندم خیلی ها تعریف G10 رو میکنند و میگن واقعا" تصویر شفافی داره !

ممنون میشم راهنمایی کنید...

موفق و پیروز باشید...:11:
:31: دوست عزیز شما کجا خوندی تصویره جی از وی بهتره؟
وی هنوز وارده ایران نشده و معلوم نیس کی میاد شاید 1ماه یا 2ماه یا...
فعلا بهترین تی وی ساله 2009 v10 هستش:46:(بجز z1)

Ami R 940
15-09-2009, 20:40
پس رفیق قیمتش پایین نیومده معمولا شما سینما خانواده رو نخوایی کم میکنن از قیمت tv

نه دوست عزیز قیمتش اومده پایین , قیمت با سینما خانگی 2.500 بود , دو سه روزی هست با سینما شده 2.229 .

ali_nnn13
15-09-2009, 20:46
:31: دوست عزیز شما کجا خوندی تصویره جی از وی بهتره؟
وی هنوز وارده ایران نشده و معلوم نیس کی میاد شاید 1ماه یا 2ماه یا...
فعلا بهترین تی وی ساله 2009 v10 هستش:46:(بجز z1)

ممنونم از توضیحتون...

راستش توی همین سایت پی سی ورد بود که دیدم دو سه تا از بچه ها میگفتن بخاطر کوچیکتر بودن سایز صفحه نمایش ، تصاویر بهتر و با وضوح بیشتر نمایش داده میشه ! از بس که اینجا تاپیک و پست هست نتونستم پست ها رو پیدا کنم...

پس با این حساب باید چند ماه دیگه صبر کنم تا V10 بیاد ! البته نمیدونم قیمتش در چه حدودیه ! اگه تا 1.800 یا نهایت 2 تومن باشه میتونم بخرم :41:

موفق و پیروز باشی...:11:

Pop-Man
15-09-2009, 20:58
ممنونم از توضیحتون...

راستش توی همین سایت پی سی ورد بود که دیدم دو سه تا از بچه ها میگفتن بخاطر کوچیکتر بودن سایز صفحه نمایش ، تصاویر بهتر و با وضوح بیشتر نمایش داده میشه ! از بس که اینجا تاپیک و پست هست نتونستم پست ها رو پیدا کنم...

پس با این حساب باید چند ماه دیگه صبر کنم تا V10 بیاد ! البته نمیدونم قیمتش در چه حدودیه ! اگه تا 1.800 یا نهایت 2 تومن باشه میتونم بخرم :41:

در ابتدای ورودش به ایران مطمعنا قیمتش از 2تومن بیشتره اما بعد از مدتی قیمته اونم میاد پایین

Ami R 940
15-09-2009, 20:59
ممنونم از توضیحتون...

قیمت معلوم نمیکنه باید بیاد بسه به شرکت گارانتی کننده داره ,با توجه به قیمت جهانیش و سود های شرکت های گارانتی کننده ایران بیاد بین 2.400 تا 2.700 تخمین می زنم قیمتش رو .

danial_crazy
16-09-2009, 02:18
سلام . 42g10 با 42s10 چه فرقی داره؟ لطفا کامل بگید. قیمت جدیدشون هم بگید

Sacrament
16-09-2009, 06:35
سلام . 42g10 با 42s10 چه فرقی داره؟ لطفا کامل بگید. قیمت جدیدشون هم بگید

s10:
550 هرتز
900 خط
5120 درجه معادل

g10:
600 هرتز
1080 خط
6144 درجه معادل

Ami R 940
16-09-2009, 09:01
5-6 روزی هست قیمتای جهانی بیشتر مدل ها کاهش شدیدی داشته .

v10 50 inch _ price:1.500

g10 42 inch _ price:1.100

به نظر من با این کاهش قیمت v10 ,صبر کردن واسش تا دو ماه دیگه هم ارزش داره

amirspl
16-09-2009, 11:30
دلیل این کاهش قیمت چیه؟
به خاطره بحران اقتصادیه یا چیزیه دیگه ایه؟

Pop-Man
16-09-2009, 11:47

مرسی امیر جان
باهات موافقم هرچی فک میکنم میبینم نمیتونم g10 یا b650 بخرم دیشبم که تاپیکه b850 رو زدی کلا منصرف شدم:31: چاره ای نیست باید منتظر موند.

Ami R 940
16-09-2009, 12:11
دلیل این کاهش قیمت چیه؟
به خاطره بحران اقتصادیه یا چیزیه دیگه ایه؟

اصلی ترین دلیل به خطر سالروز ملی شدن آمریکاس(تاثیر بازار آمریکا رو همه کشورهاس رقابت در اونجا تنگناتر و شدید تر هست) ,بحران اقتصادی,آخر سال میلادی و...

معمولا همه جای دنیا اواخر سال میلادی اجناس رو به صورت حراجی مزایده می کنند اما در ایران بلعکس هست نزدیک عید نوروز همه چی سوبل میشه پرتغال میشه کیلو 11 تومن.:18:

Ami R 940
16-09-2009, 12:17
مرسی امیر جان
باهات موافقم هرچی فک میکنم میبینم نمیتونم g10 یا b650 بخرم دیشبم که تاپیکه b850 رو زدی کلا منصرف شدم:31: چاره ای نیست باید منتظر موند.

دقیقا طرز فکر و دید منم مثل شماس ,این همه صبر کردیم این چند وقتم زود می گذره همینطور که قبلا گذشت . :10:

inno3d
16-09-2009, 15:47

قیمت 42 g10 به 911 دلار رسیده فکر کنم این قیمت یه مقدا ر قدیمی باشه(1100)

منبع :

nathan
16-09-2009, 15:54
42 اینچ g15 شده 894 دلار

دو سه ماه پیش میخوندم که پاناسونیک میخواد قیمت تلویزیون تخت رو برسونه به زیر 25 دلار برای هر اینچ هدفشونم این بود که هر کی تلویزیون crt داره بتونه صفحه تخت بخره فکر نمیکردم اینقدر زود به وعدشون عمل کنن!

Ami R 940
16-09-2009, 16:13
قیمت 42 g10 به 911 دلار رسیده فکر کنم این قیمت یه مقدا ر قدیمی باشه(1100)

منبع :

مرسی .

کاهش قیمت دوباره اعمال شده , سامسونگ هم مدل هاش رو کاهش داده led 800 -700 دلار کاهش داشته طی این یکی دو روز.

Pop-Man
16-09-2009, 16:13
42 اینچ g15 شده 894 دلار

دو سه ماه پیش میخوندم که پاناسونیک میخواد قیمت تلویزیون تخت رو برسونه به زیر 25 دلار برای هر اینچ هدفشونم این بود که هر کی تلویزیون crt داره بتونه صفحه تخت بخره فکر نمیکردم اینقدر زود به وعدشون عمل کنن!
مرسی از توضیحت
اینو نشنیده بودم واقعا جالبه با این حساب تلویزیون های پاناسونیک کاملا بی رقیب میشن
مگر اینکه برندای دیگه هم قیمته محصولاتشون رو کاهش بدن که به نظر میرسه سامسونگ این کارو کرده

nathan
16-09-2009, 16:25
من سامسونگو زیاد جدی نمیگیرم کیفیت محصولاتش نسبت به برندای ژاپنی خیلی پائینه خیلی زود از نظر کیفیت افت میکنه یه ال سی دی سامسونگ که شما روز اول میخری بعد از 6 ماه زمین تا آسمون با قبلش فرق میکنه برند بی level هستش.

abbas_p
16-09-2009, 19:04
اگر v10 50 وارد ایران بشه قیمتش حدودا چقدر میشه..با تو جه به قیمت سری جی که حدودا دو برابر وارد ایران شده..و اینکه مطمئن هستید که 42 سری vوارد ایران نمیشه?

Pop-Man
16-09-2009, 19:17
اگر v10 50 وارد ایران بشه قیمتش حدودا چقدر میشه..با تو جه به قیمت سری جی که حدودا دو برابر وارد ایران شده..و اینکه مطمئن هستید که 42 سری vوارد ایران نمیشه?
1.v10 در اسیا در سایزهای 50 و65 عرضه میشه
2.قیمته g10 در امریکا حدودا 900 دلاره و در ایران حدودا 1.550.000
3.در حال حاظر با توجه به کاهش قیمتها فک کنم v10 با ورودش به ایران حدودا 2تومن باشه شایدم یه ذره گرونتر

Ami R 940
16-09-2009, 22:16
هنوز موج کاهش قیمت g10 و دیگر مدل های hdtv تو ایران اعمال نشده(تا چند وقت دیگه به زودی میشه) فقط یکی دو مدل پلاسما کاهش قیمت داشتن از جممله همین g10 که ربطی به کاهش جهانیش نداشته,به دلیل فروش کم پلاسما پنل ها و استقبال کم ازشون در ایران,خود شرکت گارانتیی کننده کم کرده .

بهتره دوستانی که قصد خرید دارند اعم از پلاسما یا ال ای دی و.. حداقل یک ماهی صبر کنن تا این کاهش قیمتا اعمال بشه .

saeed.1388
16-09-2009, 23:10
دوستانی که اطلاعات سایتهای کمپانیهایی مثل پانا یا سامسونگ و یا سونی رو پیگیری میکنند فکر میکنند در شیش ماه
آینده چه مدلهایی از پلاسما یا ال سی دی یا ال ای دی وارد ایران بشه.

zendar
19-09-2009, 10:06
مقایسه پلاسماهای موجود در بازار ایران

1 - Panasonic V10
2 - Samasung B650
3- Panasonic G10
4 - Samsung B550

مقایسه تصویر پلاسماهای فوق به صورت چشمی براحتی امکان پذیر نمی باشد زیرا با پیشرفت تکنولوژی کیفیت تصویر در تمام آنها بسیار خوب می باشد و تنها تفاوت های جزئی آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

V10

با بررسی کلیه موارد بهتر ین پلاسمای سال 2009 می باشد مهمترین مزایای آن : کنتراست بسیار خوب (نمایش بسیار عمیق رنگ مشکی ) و نمایش دقیق رنگها

معایب : کدر بودن تصویر مخصوصا در حالت THX ( مشخصه امسال تمام پلاسماهای پاناسونیک 2009 ) و از دست دادن کنتراست در محیط های روشن و قیمت بالا

B650

مقام دوم : کنتراست بسیار خوب ( کمی کمتر از V10 ) و نمایش دقیق رنگها ( کمی بهتر از V10 ) و حفظ کنتراست در محیط های روشن و درخشندگی و وضوح تصویر ( کمی بهتر از V10 ) و قیمت مناسب

معایب : کمتر بودن کیفیت قطعات و نوع ساخت ( در مقایسه با پاناسونیک ) و صدا دار بودن ( وجود صدای ویز Buzz در در صدی از مدل ها )

G10

مقام سوم : بجز مشخصات ظاهری ( نداشتن شیشه یکپارچه ) و کاهش کنترل های داخلی بقیه مشخصات مشابه V10

B550

مقام چهارم : نداشتن امکانات اینترنتی و ضعیف تر بودن پوشش صفحه نمایش در مقایسه با B650 بقیه مشخصات مشابه

Sacrament
19-09-2009, 14:03
مقایسه پلاسماهای موجود در بازار ایران

1 - Panasonic V10
2 - Samasung B650
3- Panasonic G10
4 - Samsung B550

مقایسه تصویر پلاسماهای فوق به صورت چشمی براحتی امکان پذیر نمی باشد زیرا با پیشرفت تکنولوژی کیفیت تصویر در تمام آنها بسیار خوب می باشد و تنها تفاوت های جزئی آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

V10

با بررسی کلیه موارد بهتر ین پلاسمای سال 2009 می باشد مهمترین مزایای آن : کنتراست بسیار خوب (نمایش بسیار عمیق رنگ مشکی ) و نمایش دقیق رنگها

معایب : کدر بودن تصویر مخصوصا در حالت THX ( مشخصه امسال تمام پلاسماهای پاناسونیک 2009 ) و از دست دادن کنتراست در محیط های روشن و قیمت بالا

B650

مقام دوم : کنتراست بسیار خوب ( کمی کمتر از V10 ) و نمایش دقیق رنگها ( کمی بهتر از V10 ) و حفظ کنتراست در محیط های روشن و درخشندگی و وضوح تصویر ( کمی بهتر از V10 ) و قیمت مناسب

معایب : کمتر بودن کیفیت قطعات و نوع ساخت ( در مقایسه با پاناسونیک ) و صدا دار بودن ( وجود صدای ویز Buzz در در صدی از مدل ها )

G10

مقام سوم : بجز مشخصات ظاهری ( نداشتن شیشه یکپارچه ) و کاهش کنترل های داخلی بقیه مشخصات مشابه V10

B550

مقام چهارم : نداشتن امکانات اینترنتی و ضعیف تر بودن پوشش صفحه نمایش در مقایسه با B650 بقیه مشخصات مشابه

:13: من موقعی که رفتم تلویزیون بخرم پلاسمای 650 سامسونگم بود تصویر g10 حداقل دو سه برابر براقتر از b650 بود حرارت b650 اینقدر زیاده که نمیشه بهش دست زد اینطور که من خوندم میگن خیلی سریعم burn in میشه.

zendar
19-09-2009, 18:34
1 – مشکل Burn In در پلاسماهای امروزی تقریبا دیگر وجود ندارد تنها مسئله Image Retention یا ماندگاری تصویر در صورت ثابت ماندن تصویر به مدت زیاد هنوز در بعضی پلاسما ها وجود دارد کلا مقاومت پلاسماهای Panasonic در برابر IR بیش از Samsung و LG می باشد.

2 – گرمتر بودن بدنه خارجی پلاسماهای Samsung به دلیل محل متفاوت فن ها در مقایسه با پلاسمای Panasonic می باشد ولی تجربه 4 تا 5 ساله نشان داده است این گرمتر بودن بدنه خارجی ضرری برای پلاسما ندارد.

3 – براق بودن تصاویر جزو خصوصیات اصلی LCD ها می باشد به همین دلیل محل مناسب برای پلاسما محیط های کم نور تا تاریک می باشد در صورتی که براق بودن ملاک انتخاب باشد بهترین پلاسمای Pioneer با 35 FL درخشندگی به گرد پایین ترین مدل LCD سامسونگ با 45 FL درخشندگی نخواهد رسید.

D_z_z
20-09-2009, 01:32
سلام . آخرین قیمت 42g10 رو میخواستم؟

*Alucard*
20-09-2009, 02:09
براق بودن تصاویر جزو خصوصیات اصلی LCD ها می باشد به همین دلیل محل مناسب برای پلاسما محیط های کم نور تا تاریک می باشد در صورتی که براق بودن ملاک انتخاب باشد بهترین پلاسمای Pioneer با 35 FL درخشندگی به گرد پایین ترین مدل LCD سامسونگ با 45 FL درخشندگی نخواهد رسید.

دوست عزیز درخشش پنل G10 رو حالت Vivid تو مدلهای آمریکایی و داینامیک در مدلهای اروپایی تا 92.2 فوت لامبرت بالا میره.

The G10 brightness is far more consistent across the screen than the 2008 TH46PZ800 or Pioneer’s Pro 141FD (or many LCD flat panels).

With the contrast control set to 100% and the picture control set to Vivid, the G10 produced a retina searing maximum brightness of 92.2 ft lamberts
ترجمه:
با قرار دادن کنتراست روی صد و ست کردن تصویر بر روی Vivid پنل G10 ماکسیمم درخششی تولید میکنه که چشم رو میسوزونه.

منبع:

توضیح:
این سایت ظاهرا به IP های ایران اجازه دسترسی به سایت رو نمیده صاحب این سایت Gary Merson یکی از پیشگامان در صنعت الکترونیک و فکر میکنم استاد دیوید کاتزمایر ادیتور سایت Cnet هم هست که دوستان میتونن اسم ایشون رو تو موتورهای جستجو سرچ کنن تا با کارهای ایشون آشنا بشن
کلا این مطلب رو از این بابت عرض کردم که این سایت و کارهای گری مرسون خیلی مطالب جالب و آموزنده ای توش میشه پیدا کرد.

zendar
21-09-2009, 09:06
در ابتدا از توضیحات Alucard عزیز تشکر می کنم و خوشحالم که ایشون تا این حد بر جزئیات تخصصی موضوع اشراف دارند

اما برای کامل شدن اطلاعات سایردوستان بد نیست سایر موارد موجود در review پلاسمای G10 در سایت HDGuru بیشتر بررسی گردد.

1 -
In the THX mode with the user controls (including contrast) optimized, the TCP50G10 measured a very bright and comfortable 31 ft. lamberts.

در حالت THX ( در مدل های خاورمیانه حذف شده است ) در حالت بهینه کنترلهای کاربر ( شامل کنتراست ) درخشندگی در TCP50G10 بسیار درخشنده و مناسب به میزان 31 FL اندازه گیری شده است.

( تقریبا تمامی کارشناسان این مقدار درخشندگی را برای Plasma بسیار درخشنده و مناسب می دانند)

2-
With the contrast control set to 100% and the picture control set to Vivid, the G10 produced a retina searing maximum brightness of 92.2 ft lamberts (using the same window pattern). This is the highest level we’ve measured on any plasma and is comparable to many LCD models. Viewing HD content with the contrast control maxed out confirmed the G10 is capable of producing an image so intense, it’s uncomfortably bright.

دو نکته در متن فوق قابل نوجه می باشد

این مقدار بسیار زیاد درخشندگی برای یک پلاسما مشابه تعداد زیادی از LCD ها می باشد
( برای من هم این مقدار بسیار زیاد درخشندگی بیش از حد انتظار بود و آنرا می بایست به حساب موفقیت پلاسماهای Panasonic گذاشت )

این مقدار بسیار زیاد درخشندگی برای دیدن مناسب نیست ( آخرین جمله متن )

در نهایت در صورتی که از آن حالت خاص که کلیه کنترل ها در Max قرار دارند خارج شویم باز هم تصویر G10 بسیار عالی و درخشنده و مناسب می باشد

zendar
21-09-2009, 09:44
در ابتدای مرداد ماه سایت پاناسونیک در خاورمیانه اقدام به معرفی مدل های جدید خود نمود در ابتدا مدل V10 نیز جزو مدل های ارائه شده بود اما به فاصله یک روز مدل فوق حذف گردید و دیگر از داخل سایت قابل دسترسی نمی باشد

اما اگر دوستان بخواهند می توانند مستقیما از ادرس زیر به آن دسترسی پیدا کنند.

bzt
21-09-2009, 13:50
دوستان منم بلاخره دیروز رفتم و از نمایندگی پاناسونیک پلاسما مدل 42g10 رو گرفتم

فقط به چند تا نکته برخوردم که کمی منو به شک انداخته...ممنون میشم راهنماییم کنید:

اولآ اینکه در جعبه و همچنین پشت دستگاه نوشته 42G10R یعنی آخر مدل یه حرف R هم داره...

بعدش اینکه پشت دستگاه نوشته made in singapour ...دوستان ایا همشون اینطوریه و آخر مدل حرف R دارن و پشتشون نوشته ساخت سنگاپور یا اینکه خدایی نکرده اینی که من خریدم اینطوریه؟

*Alucard*
21-09-2009, 14:36
دوستان منم بلاخره دیروز رفتم و از نمایندگی پاناسونیک پلاسما مدل 42g10 رو گرفتم

فقط به چند تا نکته برخوردم که کمی منو به شک انداخته...ممنون میشم راهنماییم کنید:

اولآ اینکه در جعبه و همچنین پشت دستگاه نوشته 42G10R یعنی آخر مدل یه حرف R هم داره...

بعدش اینکه پشت دستگاه نوشته made in singapour ...دوستان ایا همشون اینطوریه و آخر مدل حرف R دارن و پشتشون نوشته ساخت سنگاپور یا اینکه خدایی نکرده اینی که من خریدم اینطوریه؟

دوست عزیز من دقیقا نمیدونم که قضیه این حرف R چی هست ولی اگر شما این پنل رو با گارانتی معتبر تهیه کردی و از نمایندگی خریدی سریعا زنگ بزن و پیگیری کن.

bzt
21-09-2009, 15:07
ممنون...الان زنگ زدم خود شرکت بانیان میگن که کل مدلهایی که وارد ایران شده آخرش حرف R رو داره و نوشته made in singapore

چند تا فروشگاه دیگه هم زنگ زدم همشون همینو گفتن

bzt
21-09-2009, 15:07
چرا من نمیتونم پست ارسال کنم؟!:41:

*Alucard*
21-09-2009, 15:21
در ابتدا از توضیحات Alucard عزیز تشکر می کنم و خوشحالم که ایشون تا این حد بر جزئیات تخصصی موضوع اشراف دارند

اما برای کامل شدن اطلاعات سایردوستان بد نیست سایر موارد موجود در review پلاسمای G10 در سایت HDGuru بیشتر بررسی گردد.

1 -
In the THX mode with the user controls (including contrast) optimized, the TCP50G10 measured a very bright and comfortable 31 ft. lamberts.

در حالت THX ( در مدل های خاورمیانه حذف شده است ) در حالت بهینه کنترلهای کاربر ( شامل کنتراست ) درخشندگی در TCP50G10 بسیار درخشنده و مناسب به میزان 31 FL اندازه گیری شده است.

( تقریبا تمامی کارشناسان این مقدار درخشندگی را برای Plasma بسیار درخشنده و مناسب می دانند)

2-
With the contrast control set to 100% and the picture control set to Vivid, the G10 produced a retina searing maximum brightness of 92.2 ft lamberts (using the same window pattern). This is the highest level we’ve measured on any plasma and is comparable to many LCD models. Viewing HD content with the contrast control maxed out confirmed the G10 is capable of producing an image so intense, it’s uncomfortably bright.

دو نکته در متن فوق قابل نوجه می باشد

این مقدار بسیار زیاد درخشندگی برای یک پلاسما مشابه تعداد زیادی از LCD ها می باشد
( برای من هم این مقدار بسیار زیاد درخشندگی بیش از حد انتظار بود و آنرا می بایست به حساب موفقیت پلاسماهای Panasonic گذاشت )

این مقدار بسیار زیاد درخشندگی برای دیدن مناسب نیست ( آخرین جمله متن )

در نهایت در صورتی که از آن حالت خاص که کلیه کنترل ها در Max قرار دارند خارج شویم باز هم تصویر G10 بسیار عالی و درخشنده و مناسب می باشد

در ابتدای مرداد ماه سایت پاناسونیک در خاورمیانه اقدام به معرفی مدل های جدید خود نمود در ابتدا مدل V10 نیز جزو مدل های ارائه شده بود اما به فاصله یک روز مدل فوق حذف گردید و دیگر از داخل سایت قابل دسترسی نمی باشد

اما اگر دوستان بخواهند می توانند مستقیما از ادرس زیر به آن دسترسی پیدا کنند.

احتمالا این صفحه رو آماده کردن تا موقع معرفی رسمی این مدل تو سایت قرار بدن.

در مورد میزان درخشش پنل G10 هم به خاطر استفاده از تکنولوژی NeoPDP که ترکیب جدیدی از گاز و فسفر و بهینه کردن ساختار سلولهای ساب پیکسل هست مقدار زیادی از انرژی که قبلا به صورت حرارت هدر میرفت برای ایجاد درخشش بالاتر هزینه میشه که در نسل بعدی NeoPDP ها هم قرار هست این درخشش تا سه برابر نسبت به مدل مرجع بیشتر بشه که فکر میکنم مقدار درخششی در حدود 137 فوت لامبرت تولید کنه!!

bzt
21-09-2009, 15:23
فلقصثسلثصاغبثصاخهباغصثهخب اغهخصثغبلفهعثصلبهعثصسلبلب صثبق

تهثصلاقبعصثلابهعصثلبنتضصث رلیضصهبقیضصلیبنعصضلب

ابصثلبعثصضلبعصثلبلثصضعبلص ثضلیبثصضلبهعخصثلبنتعصثلبع خمصثلابهصثابلها

bzt
21-09-2009, 15:24
جالبه من هر پستی رو میتونم ارسال کنم جز اون پستی رو که میخوام.....چرا اینجوریه؟!

bzt
21-09-2009, 15:26
مرسی...الان زنگ زدم خود شرکت بانیان میگن که کل مدلهایی که وارد ایران شده آخرش حرف R رو داره و نوشته made in singapore

چند تا فروشگاه دیگه هم زنگ زدم همشون همینو گفتن

حالا نظر شما چیه؟

bzt
21-09-2009, 15:49
جناب *Alucard* آیا امکانش هست که بهترین تنظیماتو برای مدل 42g10 رو بگید؟

ممنون میشم.....

*Alucard*
21-09-2009, 19:59
جناب *Alucard* آیا امکانش هست که بهترین تنظیماتو برای مدل 42g10 رو بگید؟

ممنون میشم.....

----Custom settings----

Picture mode: Custom
Contrast: +61
Brightness: +75
Color: +40
Tint: 0
Sharpness: 0
Color temp: Warm2
Color mgmt.: Off
x.vColor: Off
C.A.T.S.: Off
Video NR: Weak

این تنظیم برای یه اتاق کم نور و زمانی که میخواین از کابل HDMI استفاده کنید در نظر گرفته شده اگر مقدار درخشش برای اتاق کم بود میتونید کنتراست رو بالاتر ببرید.

D_z_z
22-09-2009, 12:53
کسی از دوستان آخرین قیمت 42g10 رو نداره؟

Ami R 940
22-09-2009, 14:12
کسی از دوستان آخرین قیمت 42g10 رو نداره؟

1.550 نمایندگی پاناسونیک جمهوری جنب خیابان رازی

zendar
22-09-2009, 17:19
با نوجه به قیمت های g10 و v10 در امریکا

p42g10 900$
p50v10 1800$

و حدود نسبت دو برابر قیمت آنها از ابتدا تا کنون به نظر می رسد قیمت اولیه p50v10 در هنگام ار ائه در ایران می بایست در حدود 000"000"3 تومان باشد.

kisiya
22-09-2009, 23:29

راست میگی چقدر افت کرده 1800 بود که

D_z_z
23-09-2009, 01:16
جداً ؟؟ با گارانتی؟

Ami R 940
23-09-2009, 09:24
g10 یه هفته ای هست کاهش قیمت داشته , بله با گارانتی

kisiya
23-09-2009, 11:48
g10 یه هفته ای هست کاهش قیمت داشته , بله با گارانتی

امیر جان اینها در یکسریاشون پاناسونیکها مشکل لرزش در تیونر داشته اینها که ندارند

Ami R 940
23-09-2009, 17:01
بالاخره بعد از مدت ها انتظار مدل v10 وارد بازار آسیا شد .حداکثر بین 1 تا 1.5 ماه دیگه در ایران قابل خرید هست

سایت پاناسونیک تایلند و عرضه این مدل