PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا پنجره ها شیشه ای و شفاف نیستند؟

IstaaKon
09-06-2009, 16:00
سلام دوستان

من از ویستا SP1 استفاده میکنم
رم 4 و CPU cure2due 2.5 هست . پس چرا پنجره هاش شفاف نیستند ؟
بستگی به ویندوزش داره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

alihacker2008
09-06-2009, 17:43
بستگی به کارت گرافیک داره همه روگفتی به جز گرافیک
کارت گرافیکت چیه؟

IstaaKon
09-06-2009, 21:30
8600 nvidia

لپ تاپ vostro 1510 هست ...
این ویستایی که الان روش هست ، همون dvd ارجیناله که همراه لپ تاپ بود...

hamedya
09-06-2009, 21:55
دوست خوب شما باید از قسمت:
Control Panel\Personalization\Window Color and Appearance روی
گزینه ی open classic appearnce properties تم Windows Aero رو انتخاب کنید.
موفق باشید.:11:

IstaaKon
09-06-2009, 22:14
تم Windows Aero وجود نداره متاسفانه !
مشکل چیه ؟
در ضمن نسخه Basic هست ویندوز !

hamedya
09-06-2009, 22:18
درایور کارت گرافیکی رو ارتقا بده شاید مشکل از اون باشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

IstaaKon
09-06-2009, 22:34
البته اشتباه کردم 8600 نیست
Nvidia 8400 هست
فرقی نمیکنه ؟
دانلودش کنم ؟

hamedya
09-06-2009, 22:41
نه فرقی نمیکنه.

IstaaKon
11-06-2009, 09:26
نصبش کردم ولی بازم فرقی نکرد...

نباید این تم رو روش نصب کنم؟
مشکل از ویندوز نیست؟

ممنون میشم یه راه حل دیگه بدید...
ارزومه که شیشه ای بشن !!!!!

hossein021
11-06-2009, 23:06
ویندوز basic تم aero روش نیست باید وینت رو عوض کنی

IstaaKon
12-06-2009, 17:27
خوب از کدوم نسخه استفاده کنم ؟

Open-Source
12-06-2009, 17:43
بابا چرا چیزی رو که اطلاع ندارید بیخودی نظر میدید.

اگه درایور کارت گرافیکت رو درست نصب کرده باشی روی Computer کلیک راست کن و از منوی باز شده روی گزینه آخر (فکر کنم Propertice آخه از xp استفاده میکنم) برو میبینی یه سری اطلاعات در مورد سیستمت بهت داده یه جایی هست که به سخت افزارهایت نمره داده(یه عکس که احتمالا 1.0 روی آن میبینی) برو به اون قسمت ودر بالا یه گزینه refresh rate هست بزن همه چی درست میشه.

چون تو ویستا نیستم درست گزینه ها یادم نبود.

Dreamland
12-06-2009, 17:44
خوب از کدوم نسخه استفاده کنم ؟
دوست عزیز
نسخه basic ویژگی aero نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما نسخه ultimate که در king 2009 پرند هست رو نصب کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

IstaaKon
12-06-2009, 19:33
از همه دوستان ممنونم
هر دو روش رو امتحان میکنم و تا چند روز دیگه نتیجه اش رو می دم . اگه راهنمایی جناب Open-Source جواب نده ، باید کینگ پرند رو بخرم ، که اینطرفا پیدا نمیشه .یه چندروزی طول میکشه!...
با تشکر

شما نسخه ultimate که در king 2009 پرند هست رو نصب کن
اما دوست عزیز من الان تو سایت پرند نگاه کردم . ولی مثل اینکه کل ویستاها 86 بیتی هستنند !!! درسته ؟ اخه قکر کنم روی 86بیتی خیلی از نرم افزار ها نصب نمیشن!

Windows Vista
Windows Vista SP2 Ultimate Edition (X86)
Windows Vista SP2 Business Edition (X86)
Windows Vista SP2 Home Premium Edition (X86)
Windows Vista SP2 Home Basic Edition (X86)
Turn Off User Account Control

و از همه مهمتر اینکه درایورهای vostro 1510 فقط روی 32بیتی نصب میشن...
حالا اینا 86 بیتی هستند
اصلا این 86 چیـــــــــــــه!؟

Dreamland
12-06-2009, 19:53
از همه دوستان ممنونم
هر دو روش رو امتحان میکنم و تا چند روز دیگه نتیجه اش رو می دم . اگه راهنمایی جناب Open-Source جواب نده ، باید کینگ پرند رو بخرم ، که اینطرفا پیدا نمیشه .یه چندروزی طول میکشه!...
با تشکر

اما دوست عزیز من الان تو سایت پرند نگاه کردم . ولی مثل اینکه کل ویستاها 86 بیتی هستنند !!! درسته ؟ اخه قکر کنم روی 86بیتی خیلی از نرم افزار ها نصب نمیشن!

و از همه مهمتر اینکه درایورهای vostro 1510 فقط روی 32بیتی نصب میشن...
حالا اینا 86 بیتی هستند
اصلا این 86 چیـــــــــــــه!؟
دوست عزیز x86 یعنی 32 بیتی و x64 یعنی 64 بیتی
شما کاملا برعکس گفتید
درضمن کینگ همه جا هست
موفق باشید
قبل از تعویض ویندوز پیشنهاد میکنم از نرم افزار مفید Driver Genius Pro برای بکاپ گرفتن از درایورهاتون استفاده نمایید

IstaaKon
12-06-2009, 19:55
ممنون از راهنماییتون...
یه سوال
فرق این SP2 با SP1 جیه از نظر سرعت ؟

Dreamland
12-06-2009, 20:17
ممنون از راهنماییتون...
یه سوال
فرق این SP2 با SP1 جیه از نظر سرعت ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تغییرات داده شده در sp2 vista :

تغییراتی که درون آن داده شده اضافه شدن تعداد زیادی پکیجهای امنیتی و همینطور ترمیم کردن آن برای سازگار شدن با اکثر نرم افزارهای موجود بازار و موارد دیگر بهتر شدن در زمینه شبکه و شبکه های بیسیم از جمله پشتیبانی خیلی قوی از bluetooth 2.1 و کاهش دادن حجم اطلاعات برای ذخیره سازی روی هارد کامپیوتر و یکی دیگه از موارد اضافه شدن به پشتیبانی کارتهای هوشمند که از استاندارد ICCD و CCID استفاده میکنند.
سازگاری نرم افزاری تا حدود زیادی بهبود پیدا کرده مثلا: خود من شخصا هنگام ارائه ویستا در آن زمان از zonealarm استفاده میکردم که به هیچوجه با ویستا سازگار نمیشد و کسانی هم که از spysweeper استفاده میکردند همین مشکل را داشتند که شاید شما هم از اون دسته بوده باشید دلیلش کارکد این نرم افزارها با pop3 بود.

از جمله تغییرات دیگه برای گیمیرها هست که بازیهای زیادی را پشتیبانی میکند و همینطور کیفیت تصویر هم بالاتر رفته و محیطی عالی برای فیلمهای ۳ بعدی و گرافیستها.
windows search4 به اون اضافه شده که جستجوی ویستا را قویتر و دقیقتر میکنه.
یکی از بهترین نکات اون کار شدن روی سایدبار هست که سایدبار یکی از دلایل مهم استفاده از منابع سخت افزاری است که باعث کاهش سرعت توی ویستا میشه و در سرویس پک دو ویستا با حجم پائین تر و سبک تر اومده که این خود نشانه اینه که کم کم مایکروسافت میخواد بعضی از مسائل ویندوز ۷ را روی ویستا تست کنه.
۱۰% کاهش مصرف برق داره و جالب ترین چیز آن اضافه شدن سیستم فایل exFAT برای فلشها و کول دیسکها هست.

sp2 را از راههای مختلف مثل دانلود کامل بعد نصب یا همین در ایران که چند روز دیگه cdهاش میاد ولی من قبلا در همین وبلاگ گفتم بهترین راه نصب سرویس پک هر ویندوز استفاده از windows update هست چون ویندوز آپدیت تنها ابزاری است که وضعیت فعلی ویندوز را بخوبی میداند و بهترین روش نصب را روی اون اجرا میکنه.

پشتیبانی از bluray یکی از موارد دیگه سرویس پک دو هست ولی در نسخه بتا متاسفانه در dvd maker نبود ولی شاید در نسخه نهای باشه. در نسخه بتا یکسری مرحله خواست برای ضبط روی dvd بود که الان چون نسخه کاملش داره میاد دیگه من اونو نمیگم اگر این مشکل حل نشده بود یعنی به همین سختی بود توضیحش را میدم که چکار باید بکنید.

در زمینه شبکه از blutooth 2.1 گفتم که wifi هم قویتر شده کلا در زمینه شبکه بخصوص بیسیم قویتر شده و ظاهرا این قضیه با لبتاپها اینطوری که میگن مشکل داره. یه مساله کلی که داره سرعت سرویس پک دو از یک خیلی بالاتر است هم در راه اندازی هم در کار کردن.

یه مساله ای که ویستا داره کاهش حجم است که compcin.exe که ابزار پاک کننده مایکروسافت هست انجام میده با نصب کامل sp2 و اجرای نرم افزار clean up شما فضای یک و نیم گیابایتی بدست میارید یعنی اینکه ویندوز حجمش کمتر میشه که البته یک نسخه آرشیو ویندوز قبل از نصب میگیره که اگه با اون حساب کنید بیشتر هست ولی اون آرشیو را میشه حذف کرد ولی احتمال داره بعد از یک مدت کارایی خوبی نبینید و بخواهید به sp1 برگردید اونوقت چکار میکنید؟

من بهت 7 رو پیشنهاد میکنم - سرعتش خوبه . پایداریه خوبی هم داره (با اینکه نسخه نهاییش نیست) Builde 7100 تو کینگه 2009 جدید هست

موفق باشی رفیق [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

IstaaKon
12-06-2009, 22:14
بسیار بسیار ممنون از راهنماییت
این ویندوز7 که الان تو کینگه پنجرهاش شیشه ای هستند ؟(خودمو کشتم من با این پنجره های شیشه ای!!!)
چون من Builde 7057 رو نصب کردم ولی خبری نبود !

hossein021
12-06-2009, 23:32
شما همون ویندوز ویستا رو نصب کن اصلا احتیاجی به کینگ هم نیست یه cd ویستا آلتیمیت کرک شده بگیر نصب کن همه کامپیوتری ها هم دارند بعد از نصب برو قسمت window Control Panel\Personalization و window color حالت aero رو انتخاب کن تمام
در ضمن بحش لپ تاپ هم یه سر بزن خوبه

sin2x=2sinxcosx
20-06-2009, 19:50
مال من Aero فعاله ولی Glass نیست . مطمئن نیستم Galss هستش یا نه ؟ اصلا این Glass یا شیشه ای چطور میشه ؟
از پشت پنجره باز همه چی دیده میشه ؟

Dreamland
20-06-2009, 20:03
مال من Aero فعاله ولی Glass نیست . مطمئن نیستم Galss هستش یا نه ؟ اصلا این Glass یا شیشه ای چطور میشه ؟
از پشت پنجره باز همه چی دیده میشه ؟
اینجوری میشه:

sin2x=2sinxcosx
20-06-2009, 20:43
اینجوری میشه:

ممنون . یعنی دقیقا Aero Glass این جوریه ؟ مال من هم دقیقا همینه .
می خواستم ببینم تو قسمت Appearance فقط یه گزینه هست به اسم Aero ؟
تو کامپیوتر کسی غیر از این Aero Glass هم هست ؟

zable
19-12-2009, 20:41
دوست عزیز
قابلیت Windows Aero که از ویندوز ویستا معرفی شد فقط تو نسخه های Home Premium - Bussiness - Ultimate وجود داره،برای استفاده از اونم بعد از نصب کردن کارت گرافیک باید بری روی My Computer کلیک راست کنی بعد Properties رو انتخاب کنی ،بهدش باید رو Rating کلیک کنیو ریتینگتو Refresh کنی به محضی که تموم شه تم ویندوزت شیشه ای میشه،من خودم از گردو استفاده میکنم راضیم هستم،ولی یکی از دوستام king 2010 پرند گرفته خفه کرده منو،میگه خیلی بهتر از لردو گردو ایناس،ویندوز 7 نهاییم داره ،حالا ازش میگیرم اگه خوب بود comment میزارم:8:

Nazila Joon
19-12-2009, 21:11
من خودم از روی کینگ 2010 پرند ویندوز 7 نسخه 64 بیتی رو نصب کردم و خیلی جالبه که بدونین کل برنامه های کینگ روی 64 بیتی نصب و رجیستر میشه.

ولی برای سیستم پدرم ویندوز ویستای 64 بیتی رو نصب کردم. البته نسخه 32 بیتیش هم تو کینگ هست اما 64 بیتی سرعتش بیشتره!