PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از بین رفتن رنگ زرد بعد از چاپ_آبروم رفت!!!!

mmdmmd
09-06-2009, 14:12
سلام
من یه طرح جلد کتاب برای یه انتشارات کار کردم (البته کار اولم نبود و قبلا چند کار دیگر هم انجام داده بودم)
که مورد پسند واقع شد و کار نهایی به چاپخانه و صحافی فرستاده شد

اما وقتی که 3000 جلد کتاب را تحویل دادند دیدیم که رنگها به هم ریخته و یه چیز افتضاحی در اومده که خدا میدونه...:41::41::41::41::41:

آبروم رفت...

یه خورده دقت کردم دیدم ، عمدتا رنگ زرد را چاپ نکرده و به همین دلیل گلهای زرد تبدیل به سبز کم رنگ شده بودند.
اما در حاشیه بالا و پایین کتاب که کمی رنگ زرد داشت درست چاپ شده بود اما در 80 درصد قسمت وسط صفحه رنگ زرد چاپ نشده ....

کسی تا حالا به این مشکل برخورده ؟؟؟؟ آیا اشکال از من بوده یا چاپخانه ؟
در ضمن دقت کار روی 300 و مد آن روی cmyk و فرمت tiff ,PSD آن تحویل چاپخانه شده بود.

ممنون میشم کمک کنید.

saviss
09-06-2009, 19:06
سلام
من یه طرح جلد کتاب برای یه انتشارات کار کردم (البته کار اولم نبود و قبلا چند کار دیگر هم انجام داده بودم)
که مورد پسند واقع شد و کار نهایی به چاپخانه و صحافی فرستاده شد

اما وقتی که 3000 جلد کتاب را تحویل دادند دیدیم که رنگها به هم ریخته و یه چیز افتضاحی در اومده که خدا میدونه...:41::41::41::41::41:

آبروم رفت...

یه خورده دقت کردم دیدم ، عمدتا رنگ زرد را چاپ نکرده و به همین دلیل گلهای زرد تبدیل به سبز کم رنگ شده بودند.
اما در حاشیه بالا و پایین کتاب که کمی رنگ زرد داشت درست چاپ شده بود اما در 80 درصد قسمت وسط صفحه رنگ زرد چاپ نشده ....

کسی تا حالا به این مشکل برخورده ؟؟؟؟ آیا اشکال از من بوده یا چاپخانه ؟
در ضمن دقت کار روی 300 و مد آن روی cmyk و فرمت tiff ,PSD آن تحویل چاپخانه شده بود.

ممنون میشم کمک کنید.
سلام
اگه مطمئنید که فایل خروجیتون ایرادنداره(که بعیدمیدونم مشکل از فایل باشه)
دوتامشکل ممکنه باشه....
1-ازلیتوگرافی(که امکانش شاید5%باشه)موقع ظهورفیلم(بوسیله ی ایمیج ستر....که این احتمال یک در1000هست)....یاموقع کپی زینگ(که اون هم ...باتوجه به تکنولوژی واینکه میگید فقط توی رنگ زرد مشکل داشتیدبعیده)
====
امااحتمالات بیشتر:
اگرکارتون رو بادستگاه 2رنگ به بالاچاپ کرده باشن...درصورتیکه یکی از نورد های برج چاپ مشکل داشته باشه...(به اینصورت که وسط نورد "گود"میشه(مثل لاستیک سابی ماشین)وکناره هاش سالم میمونه ....)دراینصورت بله دقیقا بالا وپائین کار درست ازآب درمیاد..ولی وسطکار شمادیگه رنگ زرد رو بطور کامل نخواهیدداشت....چون مرکب بهش کم ویا زیادرسیده.
===
م.ض.ع دیگه هم ممکنه علتش باشه...که کمترپیش میاد واون اینکه (این مورددرستگاه تکرنگ هم احتمال داره)وان اینه که ماشینچی موقع چاپ رنگ زرد شیرهای وسط رودرست تنظیم نکرده...ومرکب کم داده به کار....
====
یکی دوتاعلت دیگه هم هست...
یکیش اینه که زینگ زردشما باصطلاح ضعیف شده باشه ویا ضعیف "کپی"شده باشه...(توی لیتوگرافی)
===
علت دیگه هم باز برمیگرده به دستگاه چاپ ...(اگرکه چندرنگ باشه)واون له شدگی زیر زینگ زرد توی دستگاه هست که خیلی عیب عجیبیه وامکانش نزدیک صفره
====
به هرحال شما درخواست بررسی موضوع روبکنید...خودتون زینگ هارو دقیق چک کنید...ودرخاتمه ...هزینه ای پرداخت نکنید تااینکه کارصحیح روبه شماتحویل بدن(مجدداچاپ کنن)
====
یادتون باشه که ""آخرین رنگی که جاپ میشهkیاهمون مشکی هست...)پس وقتی چاپخونه دیده که رنگ زرد ""مشکل داره"""....یعنی وسط پروسه ی چاپ بوده وحق ادامه کاررونداشته (مشکی رونباید میزد)همونجابایدکاررومتوقف میکرد ویا مشکل روبررسی میکردویا به شما اطلاع میداد...
===========
نگران هم نباشید...اگراشکال ازاونابوده ...وظیفه شون هست که کاررو درسریعترین زمان صحیح وسالم مجدداچاپ کنن
=======
ویرایش:

این دوقسمت حرفتون یک کمی متضاد بنظرم میرسه....
و

اممکنه که اشکال ازرنگ "Cآبی یا همون سایان) هم باشه
....
درهرصورت ماهیت موضوع تغییر نمیکنه....گمون نکنم که اشکال از فایل شماباشه

saviss
09-06-2009, 21:09
برای اینکه باجریان "نوردها"ونقش اون ها توی چاپ افست .آشنابشید
میتونید به "تاپیک بالائی"ویا این پست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]
رجوع کنید...
======
علت دوتاپست دوترکه(مثل موتورسواری:دی)...
چون پست قبلی رو احتمال میدادم قبل از ارسال پست توی تاپیکی که اشاره کردم ... دوستمون خونده باشن...خواستم راهنمائی بیشتری ارایه..بشه...