PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شنيده شدن صدايي مثل شليک تير و ديگه بعد از اون BSoD

LordMMD
08-06-2009, 11:26
سلام.

بعد از روشن کردن رايانه صدايي مثل شليک تير شنيده شد از کيس ! ( ديگري شنيده و بعدا به من گفت.)
بعد از اون هم که روشن ميکنم و ويندوز رو انتخاب ميکنم بعد براي بالا اومدن ،‌بعد از اين که اون progress bar آبي چند بار پر و خالي شد ،‌صفحه ارور آبي معروف ويندوز مياد و رييست ميشه.

تقريبا از 1 هفته قبلش ريست ها شروع شده بودند. اما لا اقل ويندوز بالا ميومد بعد از مدتي هنگ ميکرد و تصوير به هم ميريخت و ريست ميشد .
من خودم احتمال ميدادم که مال گرافيم باشه...

در هر حال بعد از اين که بهم گفتن صداي شليک تير شنيده شده ! من گفتم شايد خازن ترکيده باشه.
اما روي مادربورد که همه چيز سالمه.

شايد هم مال پاور باشه.

در هر حال يک سوال ديگه هم اينه که گرد و خاک زياد که روي مادربورد و قطعات و کارت هاي ديگر ميشينه ضرري داره ؟؟؟

چون امروز گرافيک رو که ديدم اصلا رنگش خاکي شده بود از بس خاک روش نشسته بود. مخصوصا يک قسمتش بود که کلا 3 الي 4 برابر ضخامت جاهاي ديگر روش خاک گرفته بود.

در اين مورد هم اگر اطلاعاتي داريد لطفا راهنمايي کنيد.
ممنون.

LordMMD
08-06-2009, 17:07
البته اصلاح ميکنم که صداي شليک تير نه ، بلکه صدايي مثل صداي کمونه کردن تير...
اين رو هم اضافه کنم که قبلا وقتي پنجره ها رو max و min ميکردم ،‌يک صدايي از داخل کيس ميومد.
ممنون.

EHSANRF
08-06-2009, 17:41
مشكل هارد داريد. لطفا بررسي بشه!

LordMMD
08-06-2009, 19:30
مشكل هارد داريد. لطفا بررسي بشه!
ممنون !

بله دقيقا همين مشکل هست....

جالبه آخه قبلن درايور کارت گرافيک رو که آنينستال ميکردم ، ديگه رايانه ريست نميشد....
من هم هي فکر ميکردم از گرافيکه.

اما امروز خودم هم فهميدم که مشکل هارد هست ،‌ فعلا با يک هارد ديگه بالا اومده.

پ.ن: هارد من Maxtor 160 IDE بود. الان تقريبا 3 سال هست که داره کار ميکنه.
به نظرم خيلي زود ذرتش قمصول شده.
آيا هارد هاي maxtor کلا اين طورين ؟

در ضمن از اپل کامپيوتر پاساژ ايران گرفته بودم. زنگ زدم اما نقل مکان کردند.
تاريخ گارانتي روي هارد 26 ام همين ماه ميلادي (6) سال 2009 هست.
آيا در ايران گارانتي maxtor داريم ؟
کاريش ميشه کرد ؟ اگر گارانتي اي نيست ، ايا تعمير ميشه ؟

در ضمن قيمت هارد IDE نو و دست دو داريد ؟
ممنون.

vioman
09-06-2009, 04:13
ممنون !

بله دقيقا همين مشکل هست....

جالبه آخه قبلن درايور کارت گرافيک رو که آنينستال ميکردم ، ديگه رايانه ريست نميشد....
من هم هي فکر ميکردم از گرافيکه.

اما امروز خودم هم فهميدم که مشکل هارد هست ،‌ فعلا با يک هارد ديگه بالا اومده.

پ.ن: هارد من Maxtor 160 IDE بود. الان تقريبا 3 سال هست که داره کار ميکنه.
به نظرم خيلي زود ذرتش قمصول شده.
آيا هارد هاي maxtor کلا اين طورين ؟

در ضمن از اپل کامپيوتر پاساژ ايران گرفته بودم. زنگ زدم اما نقل مکان کردند.
تاريخ گارانتي روي هارد 26 ام همين ماه ميلادي (6) سال 2009 هست.
آيا در ايران گارانتي maxtor داريم ؟
کاريش ميشه کرد ؟ اگر گارانتي اي نيست ، ايا تعمير ميشه ؟

در ضمن قيمت هارد IDE نو و دست دو داريد ؟
ممنون.

دوست عزیز

هارد های مکستور بیشتر با گارانتی سازگار ارقام ارائه میشن
بهتره که برچسب روی هارد رو نگاه کنید تا گارانتی اون تشخیص بدید.

هارد های IDE نو خیلی کم هستند و با توجه به پایین اومدن قیمت هارد خرید هارد نو خیلی به صرفه تر هستش.

LordMMD
09-06-2009, 09:44
دوستان کلا نظرتون راجع به هارد maxtor چيه ؟

آخه قبل از اين من يک Quantom Fireball 30 GB داشتم که تقريبا 3 سال قبل از اين کار کرد و الان هم داره کار ميکنه...

چرا اين مکستور زود خراب شد ؟

ديگه Quantom توليد نميشه ؟
ممنون.

LordMMD
09-06-2009, 20:10
بعد از اين که رايانه ديگه تا روشن ميشد و در صفحه لود ويندوز هي ريست ميشد و هنگ ميکرد ،
من هارد رو در آوردم و يک هارد 30 گيگ داشتم که سالم بود و زدم و درست شد و حتي ويندوز هم نصب کردم و يک شب هم کار کردم و درست بود .

اما !
امروز همون هارد قبلي که خراب شده بود (صدايي مثل اين که توپ پينگ پنگ چند بار سريع بخوره رو ميز ،‌شنيده شده بود و بعد ديگه خراب شد...) رو با يک تبديل به USB وصل کردم به رايانه.
همون طور که انتظار داشتم خيلي کند بود و 20 مگ رو يک 10 دقيقه شايد بيشتر طول کشيد تا انتقال بده.

اما اتفاق عجيب اين بود که بعد از 2 ساعت تقريبا که رايانه روشن بود و من داشتم سعي ميکردم فايل ها رو baclup بگيرم، يک دفعه دوباره همون صدا اما يک بار اومد و رايانه هنگ کرد ،‌ريست کردم و اومد بالا و دوباره هنگ و ريست و اين دفعه دوباره چند بار همون صدا رو داد که من سريع خاموش کردم.

نميدونم چي شده....
يا مادربورد هارد سوزي پيدا کرده ،
يا يک ويروسي روي هارد قبلي بوده و باعث اين ماجراها بوده که دوباره که زدم اتوران شده و هارد سالم جديد رو هم داغان کرده (که خيلي عجيب و دور از ذهنه ...)

اين ها رو گفتم شايد کسي تجربه اي داشت ،‌تونست کمکي بکنه...
ممنون.

LordMMD
09-06-2009, 20:17
براي اين که بهتر بشه فکر کرد مادربورد من اينه :
MB :Asus P4PEx