PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : g10 یا s100 فوجی فیلم

3dmax
08-06-2009, 11:10
به نظر شما کدوم بهتره؟

یا اگه نظر دیگه ای هم دارین بگین

مثلا دوربین دیگه

prowler88
08-06-2009, 12:00
G10 انتخاب بهتریه. و رقیب سرسختش LX-3 پاناسونیک هست که قیمتش ارزون تره.

3dmax
08-06-2009, 12:38
ولی سایت های رسمی چیز دیگه ای میگن

Javadgenral
08-06-2009, 12:42
LX-3 پاناسونیک هست که خودم دارم و ازش راضی ام .... عالیه

prowler88
08-06-2009, 16:17
ولی سایت های رسمی چیز دیگه ای میگن
خب برادر من. شما چرا به جای این که این جا پست بدی نمیری مطالب همون سایت های رسمی رو بخونی؟ هم تو وقت خودت صرفه جویی میکنی هم تو وقت ما. (خیلی محترمانه عرض کردم).

3dmax
09-06-2009, 09:34
نه جانم ناراحت نشید قصد توهین ندارم

فقط می خوام ببینم اگه کسی داره بگه چطورین

3dmax
10-06-2009, 12:51
دو تا سوال دارم،

1- 1 کیلو واسه یه دوربین زیاده؟
2- s10 چطوره؟

prowler88
10-06-2009, 15:03
سلام.
اولا نمیدونم منظورتون از s10 چی بود ولی اگه منظورتون همون s100fs هست لطف کنید قیمتی که ازش دارین رو به ما هم بدین تا بهتر بشه با دوربین های دیگه مقایسه ش کرد.
دوم این که شما نمی تونین این دوربین رو با G10 مقایسه کنین. چون اون 14.7 مگاپیکسله و زومش 5 برابره و جزء دوربین های range finder حساب میشه. خاصیت این دوربین ها اینه که ابعاد کوچک و زوم کمی دارن و در عوض سنسور بزرگتر و کیفیت عکس به مراتب بهتر نسبت به دوربین های کامپکت معمولی. فوجی S100fs دوربینی هست که زوم بالایی داره و در حقیقت یه SLR-Like هست که فوجی خواسته از نظر طراحی بیشتر شبیه به SLR باشه.
ولی در جواب سوالتون در مورد وزن چند تا مثال میزنم.
دوربین های SLR فول فریم (توجه کنید فول فریم) کنان و نیکون مثل 5D Mark II و D700 که از بهترین دوربین های SLR بازار هستند وزنشون به ترتیب 850 و 1074 کیلو هست. دوربین های SLR ارزون قیمتشون وزنی در حدود 550 گرم دارن.
وزن پاناسونیک LX-3 هم 265 کیلوگرمه.
حالا خودتون قضاوت کنید 1 کیلو برای دوربینی که SLR نیست زیاده؟

پ.ن.
ضمنا ببخشید باهاتون اون جوری صحبت کردم. سن که میره بالا آدم پرخاشگر میشه :10:

3dmax
11-06-2009, 07:40
ممنون، خیلی ممنون

منظورم از s100 که گفتم sx10 بود

g10 هم خوبه ولی توی هیچ سایتی وجود نداره که بخرم

چون وزنش زیاده بی خیالش میشم (s100)

3dmax
11-06-2009, 07:42
راستی به نظر شما lx3 خوبه؟

چون توی دیجی کالا 8.25 گرفته و برای خرید هم موجود نیست

3dmax
11-06-2009, 08:02
سلام ببخشید ولی در همین مدت چند تا دوربین یافتم

Nikon P90
SONY HX1
رزولوشن:9 مگاپیکسل زوم اپتیک:20X مانیتور:3 اینچ قابلیت HD

چطورن؟

خواهش می کنم سریع بگین می خوام تا امروز بخرم

Senator_F
11-06-2009, 09:23
HX1 که دوربین خوبیه،ولی اگه بتونین پیدا کنین.چون دوربین جدیدیه.

prowler88
11-06-2009, 09:37
P90 قبلا هم صحبتش شده بود. از نظر امکانات حرف نداره. ولی دوربین های آماتور و نیمه حرفه ای نیکون بر خلاف مدل های حرفه ایش چندان حرفی برای گفتن ندارن (از نظر کیفیت عکس).
HX-1 هم دوربین بدی نیست ولی خب مثل SX1 به خاطر سنسور CMOS و سرعت عکاسی پیاپی قیمتش بیش از حد بالاست.
شما قبل از هر چیز باید نیازها و بودجه ی خودتو در نظر بگیری. بعد ببینی چه دوربینی به دردت میخوره. اگه میخوای سوپر زوم یا همون SLR-Like بگیری الان بهترین گزینه ها کنان SX10 و پاناسونیک FZ28 هستند.

3dmax
11-06-2009, 13:44
من hx1 رو با گارانتی و بیمه سرقت و بدنه به قیمت 520 هزار تومان پیدا کردم می ارزه؟

prowler88
12-06-2009, 15:06
به چند دلیل پیشنهاد نمیشه.
1. قیمت گرون
2. کیفیت عکس پایین و نویز زیاد عکس ها
3. استفاده از مموری Pro Duo که قیمتش خیلی زیاده.

همون SX10 و FZ28 بهترن.

3dmax
12-06-2009, 16:36
شما با قیمت کاری نداشته باشید

فیلم برداری hd1080 داره

تشخیص لبخندٰ چشمک ، چهره داره

10 عکس بر ثانیه، عکس میگیره

ای دوربین توی چند تا سایت که رفتم ببینم با sx1 مقایسه می شد و با fs100 و چند تا دوربین بالای 650 تومان

3dmax
12-06-2009, 16:38
امکاناتی که همین الان یافتم:

قابلیتهای Sony HX1 :

· رزولوشن 9 مگاپیکسل

· حساسیت بالا 3200 (حسگرEXMOR CMOS)با ابعاد 1/ 2. 4

· زوم اپتیک 20 برابر

· قابلیت فیلمبرداریHD با 30 فریم در ثانیه با رزولشن 30fps/1080.

· پردازشگر BIONZجهت شفافیت و کنتراست بالا

· قابلیت عکسبرداری تا10 فریم در ثانیه با کیفیت باورنکردنی

· لنز 560 -28 میلیمتری

· ضبط صدای استریو در هنگام فیلمبرداری

· لرزشگیر اپتیکال دست

· مانیتور 3 اینچ متحرک

· قابلیت عکاسی پانوراما در حالی که داخل دوربین عکسها به هم متصل شده

Senator_F
12-06-2009, 17:48
من hx1 رو با گارانتی و بیمه سرقت و بدنه به قیمت 520 هزار تومان پیدا کردم می ارزه؟

در مورد قیمت من هیچی نمیتونم بگم،ولی خود دوربین،دوربین خوبی هستش.در مقابل رقباش هم نتایج بهتری رو ارائه داده.

به چند دلیل پیشنهاد نمیشه.
1. قیمت گرون
2. کیفیت عکس پایین و نویز زیاد عکس ها
3. استفاده از مموری Pro Duo که قیمتش خیلی زیاده.

همون SX10 و FZ28 بهترن.

1- من هیچی ندارم بگم.
2- در مقایسه با کدوم دوربین؟دلیل وجود نویز زیاد،CMOS بودنش نیست،بلکه دلیلش اینه که ایزو اش از 160 شروع میشه.SX1 هم همینجوریه تقریبا و 80 نداره.
ولی در مقابل این یه مقداری نویز بیشتر،کلی امکانات و کیفیت تصویر و تفکیک رنگ بهتری رو نسبت به رقبا بهتون ارائه میده که به نظر من میارزه.چون نویزش واقعا هم اونقدرا زیاد نیستش.

3- موافق نیستم.نوع مموری تعیین کننده نیست اصلا.
اصلا میدونین میان مموری های موجود،بیشترین امنیت اطلاعات و پایداری اطلاعات رو مموری های سونی دارن؟
اگه قیمتش رو بگین که خب،شما اونو با مموری های تقلبی بازار مقایسه می کنین که اونموقع باید تقلبی اینو با تقلبی اونا مقایسه کنین نه اصلیشو.اونموقع می بینین که قیمتشون خیلی هم کمتره چون الان دیگه همه گوشی های سونی اریکسون از این مموری استفاده می کنن و بازار پره از تقلبی های Pro Dou که میخرن و استفاده می کنن.
من خودم هم یه تقلبیشو انداختم روی دوربینم و هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده تا حالا.

3dmax
12-06-2009, 18:04
پس شما میگین خوبه؟
من رفتم بخرم

Senator_F
12-06-2009, 18:33
پس شما میگین خوبه؟
من رفتم بخرم

البته اگه با قیمتش مشکلی نداری ها،چون چند ماه دیگه حتما حداقل 100 تومن ارزون میشه.

3dmax
12-06-2009, 22:37
نه زیاد

ولی آیا منظور شما اینه که با همین قیمت دوربین بهتری هم هست؟

Senator_F
12-06-2009, 23:02
نه زیاد

ولی آیا منظور شما اینه که با همین قیمت دوربین بهتری هم هست؟

بستگی داره که منظورتون از بهتر چی باشه.
الان مدلsx10 هستش،که البته کاستی هایی نسبت به این مدل داره و قیمتی کمی ارزونتر.
مدل Panasonic FZ28 هم هستش که اونم مدل قابل قبولی هستش ولی باز مربوط به نسل گذشته هست و یکی دو ماه دیگر حتما آپدیتش ارائه خواهد شد.
ولی اگه دوربینی میخواین که حداقل دو سال بدون نیاز به تعویض و بدون وسوسه برای تعویض ازش استفاده کنین،در حال حاضر بهترین انتخاب همینه.

البته اینم بگم که ممکنه کیفیت هیچکدوم اینها به G10 نرسه.چون کلا سری اون دوربین با اینا متفاوته و کمی از اینا حرفه ای تره.البته خب امکانات زوم و فیلمبرداریش عالی نیست ولی خود دوربین خیلی بهتر از ایناس.

prowler88
13-06-2009, 02:06
در مورد قیمت من هیچی نمیتونم بگم،ولی خود دوربین،دوربین خوبی هستش.در مقابل رقباش هم نتایج بهتری رو ارائه داده.

1- من هیچی ندارم بگم.
2- در مقایسه با کدوم دوربین؟دلیل وجود نویز زیاد،CMOS بودنش نیست،بلکه دلیلش اینه که ایزو اش از 160 شروع میشه.SX1 هم همینجوریه تقریبا و 80 نداره.
ولی در مقابل این یه مقداری نویز بیشتر،کلی امکانات و کیفیت تصویر و تفکیک رنگ بهتری رو نسبت به رقبا بهتون ارائه میده که به نظر من میارزه.چون نویزش واقعا هم اونقدرا زیاد نیستش.

3- موافق نیستم.نوع مموری تعیین کننده نیست اصلا.
اصلا میدونین میان مموری های موجود،بیشترین امنیت اطلاعات و پایداری اطلاعات رو مموری های سونی دارن؟
اگه قیمتش رو بگین که خب،شما اونو با مموری های تقلبی بازار مقایسه می کنین که اونموقع باید تقلبی اینو با تقلبی اونا مقایسه کنین نه اصلیشو.اونموقع می بینین که قیمتشون خیلی هم کمتره چون الان دیگه همه گوشی های سونی اریکسون از این مموری استفاده می کنن و بازار پره از تقلبی های Pro Dou که میخرن و استفاده می کنن.
من خودم هم یه تقلبیشو انداختم روی دوربینم و هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده تا حالا.
در مقایسه با SX10 و FZ28 گفتم که قیمتشون به مراتب پایین تره. و این که میگم کیفیت عکساش خیلی خوب نیست چیزیه که خودم به عینه دیدم و دارم میگم. نمونه عکساش موجوده.
حالا ایشون مشکل قیمت ندارن ولی خب شما قیمت مموری 16 گیگ pro duo رو با transcend مقایسه کنین. ترنسند هم مارک خوبیه و من تا حالا تقلبیشو ندیدم.

prowler88
13-06-2009, 02:12
شما با قیمت کاری نداشته باشید

فیلم برداری hd1080 داره

تشخیص لبخندٰ چشمک ، چهره داره

10 عکس بر ثانیه، عکس میگیره

ای دوربین توی چند تا سایت که رفتم ببینم با sx1 مقایسه می شد و با fs100 و چند تا دوربین بالای 650 تومان
سیستم های تشخیص چهره و چشمک و اینا تعیین کننده نیستند. فقط به خاطر جذب مشتری استفاده میشن.
10 عکس در ثانیه هم فقط در صورتی مهمه که شما بخواین استفاده کنین ازش. اگه استفاده نداشته باشه نمیتونه یه فاکتور مهم باشه. این هم لینک ریویو...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Behrouz_se60
25-06-2009, 19:00
سلام
من هم hx1 دارم از دوبی خریدم به قیمت 525 دلار خیلی عالی است فقط یک عیب بزرگ داره نویز ش خیلی زیاده و بزرگترین مزیت اینکه فیلم برداری از عکسبرداری بهتره!!!! البته تنها دوربینی که کامل است اگر مشکل نویز حل بشه به غیر از قیمت اونوقت یک دوربین تمام عیار در رده نیمه حرفه ای.فیلم برداری فوق العاده محشره من خودم تست کردم واقعا عالی است.حداکثر رزولوشن تا 1920 داره ولی اگر شما با کیفیت بالا بگیرید (1440 در 1080 با کیفیت دقیق) این رزولوشن موقع فیلم بر داری تبدیل به 1920 در 1080 میشه.یک رزولوشن 1440 در 1080 با کیفین استاندارد داره که فکر میکنم هیچ دروبینی نداره.
یم عیب دیگر فرمت raw ساپورت نمیکنه در نتیجه نمیتونی عکس گرفته شده در فتوشاب اصلاح کنی .
البته من هم عکس هاش دیدم تو اینترنت و میبینی که شفاف هستند و اگر میخواهی خوب بگیری باید ماهر باشی تا عکس عالی با دوربین مثلا مزخرف بگیری که بتونی حرف خودت بزنی.
این روز ها قیمت فلاش مموری شدیدا رفته بالا.نمیدونم جرا؟
این یکی از سایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نویسنده نظرش اعلام کرده

What I liked:

Decent photo quality for the 4 x 6 crowd, especially in good light
20X optical zoom lens with great 28 - 560 mm range
Optical image stabilization
Tiltable 3-inch LCD display with good outdoor visibility
Very snappy performance in most respects
Full manual controls
Intelligent Auto mode picks a scene mode for you
Continuous shooting as fast as 10 frames/second
Super-cool sweep panorama feature, plus handy anti-blur mode
Impressive face and smile detection features
Full HD (sort of) movie mode, with optical zoom and image stabilizer available while recording
Elaborate playback mode
HDMI and component video output (though see below)
Optional teleconverter gives you 34X zoom power
What I didn't care for:

Heavy noise reduction smudges fine details and gives images a soft, fuzzy look, even at low ISOs
Fairly strong purple fringing; some highlight clipping, as well
Some redeye (though you can remove it in playback mode)
Tiny electronic viewfinder; rainbow effect can be annoying
No RAW format support; amount of image compression not adjustable
Movie mode not native 1080p; lacks wind screen and editing functionality
Lens retracts way too quickly when you switch to playback mode
Clunky "dongle" required in order to use HDMI output
Very loud and annoying "beep" sounds
Flimsy door over memory/battery compartment; cannot access memory card when camera is on a tripod
Very little built-in memory
No Mac software included; Full manual only on CD-ROM

3dmax
25-06-2009, 22:29
سلام

دوربین رو خریدم

محشره

فیلم برداریش واقعا عالیه

ساخت پاناروماش خیلی جالبه با شتاب سنج کار می کنه

اگر ISO رو بیاریم پایین نویز خیلی کم میشه

Senator_F
25-06-2009, 22:31