PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور ميشه در Local Policy از نصب شدن برنامه توسط كاربر جلوگيري كرد؟

Pejvak61
08-06-2009, 10:54
من ميخوام يه شبكه LAN تحت Domain راه اندازي كنم كه كاربرهاي خاصي بتنونن كار نصب برنامه ها شون رو توش انجام بدن و بقيه فقط با برنامه هايي كه براشون تعيين شده كاركنن.

البته يه سئوال انحرافي هم هست:
آيا امكان داره كه با محدود كردن كاربر به اينكه نتونه هيچ برنامه اي رو نصب كنه بتونيم جلوي نصب شدن Spywareها برنامه هايي كه ما خبر نداريم از كجا دارن رو سيستممون نصب ميشن و كلاً Malewareها رو سيستم بگيريم؟

undertaker_ss
08-06-2009, 12:07
من ميخوام يه شبكه LAN تحت Domain راه اندازي كنم كه كاربرهاي خاصي بتنونن كار نصب برنامه ها شون رو توش انجام بدن و بقيه فقط با برنامه هايي كه براشون تعيين شده كاركنن.

البته يه سئوال انحرافي هم هست:
آيا امكان داره كه با محدود كردن كاربر به اينكه نتونه هيچ برنامه اي رو نصب كنه بتونيم جلوي نصب شدن Spywareها برنامه هايي كه ما خبر نداريم از كجا دارن رو سيستممون نصب ميشن و كلاً Malewareها رو سيستم بگيريم؟

خوب شما user تون رو عضو گروه everyone یا user کنید نه Administrator اینجوری راحتتره:31:
قسمت دوم سوال تون هم جواب مثبته
l

Pejvak61
08-06-2009, 13:28
واقعاً !!!!!

ميشه كمي توضيح بدين؟
(در ضمن امضاي جالبي دارين! درمورد اينم يه توضيحي بدين)

undertaker_ss
08-06-2009, 17:10
واقعاً !!!!!

ميشه كمي توضيح بدين؟
(در ضمن امضاي جالبي دارين! درمورد اينم يه توضيحي بدين)

برای اینکار کافیه موقعی که دارید user می سازید توی active directory تون در قسمت properties مربوط به user در تب member of یه گروه ساده انتخاب کنید مثلا user یا everyone

امضا هم آدرسش توش هست یه سری به این سایت بزنید خودتون متوجه می شید
چیزی خاصی نیست:31:

Pejvak61
09-06-2009, 10:44
نه.
اينايي كه ميگين گروههاي كاربري هستند كه در DC تعريف ميشن.

شما اگه بري تو Control Panel > User Accounts‌ و User مورد نظرتو انتخاب كني و دكمه Properties رو بزني اونوقت در كادر باز شده سربرگ Group Membership رو انتخاب كني در قسمت Other ميتوني انواع متفاوتي گروه كاربري‌ داشته باشي. سئوال من الآن اينه كه اين گروه ها كه در ويندوز Client‌ تعريف ميشن چطوري قابل اضافه شدن يا تغيير هستن؟

البته انواع گروههاي Standard User و Restricted User هم هستن ولي توسط سيستم تعريف شدن و من ميخوام خودم يه نوع گروه كاربري بسازم كه خصوصيات خاصي داشته باشه كه خودم ميخوام و بس. مثلاً ميخوام كاربري داشته باشم كه بتونه فقط با يه برنامه خاص كاركنه، نتونه برنامه اي رو خواسته يا ناخواسته نصب كنه يا برنامه هاي خاصي كه تو سيستم وجود داره رو نتونه اجرا كنه ولي به user با گروه كاربري نامحدود تو همون سيستم بشه به همون برنامه ها دسترسي داشت و ...

كلاً منظورم اينه كه يه User‌ سفارشي بشه ساخت.

undertaker_ss
09-06-2009, 13:03
نه.
اينايي كه ميگين گروههاي كاربري هستند كه در DC تعريف ميشن.

شما اگه بري تو Control Panel > User Accounts‌ و User مورد نظرتو انتخاب كني و دكمه Properties رو بزني اونوقت در كادر باز شده سربرگ Group Membership رو انتخاب كني در قسمت Other ميتوني انواع متفاوتي گروه كاربري‌ داشته باشي. سئوال من الآن اينه كه اين گروه ها كه در ويندوز Client‌ تعريف ميشن چطوري قابل اضافه شدن يا تغيير هستن؟

البته انواع گروههاي Standard User و Restricted User هم هستن ولي توسط سيستم تعريف شدن و من ميخوام خودم يه نوع گروه كاربري بسازم كه خصوصيات خاصي داشته باشه كه خودم ميخوام و بس. مثلاً ميخوام كاربري داشته باشم كه بتونه فقط با يه برنامه خاص كاركنه، نتونه برنامه اي رو خواسته يا ناخواسته نصب كنه يا برنامه هاي خاصي كه تو سيستم وجود داره رو نتونه اجرا كنه ولي به user با گروه كاربري نامحدود تو همون سيستم بشه به همون برنامه ها دسترسي داشت و ...

كلاً منظورم اينه كه يه User‌ سفارشي بشه ساخت.

از طریق کلیک راست روی my computer بعد manage بعد local users and groups میشه گروه ساخت اما
نمی شه مثل خود ویندوز گروه رو customize کرد
اگه می خواین user سفارشی بسازید باید عضو یکی از گروهای built in بشه حتما
من راه دیگه ای سراغ ندارم
امیدوارم بقیه کمک کنن