PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور LED

hamidbn
06-06-2009, 09:04
سلام
به تازگی مانیتور ها و تلویزیون های LED وارد ایران شده
می خوام بدونم این همان OLED هست ؟؟
و اینکه با این مانیتور مشکل رنگ در برنامه های گرافیکی مثل photoshop برطرف شده ؟؟

Stream
06-06-2009, 09:37
سلام
خیر، این مانیتورهای OLED نیستند و تنها تفاوتشون با LCD های معمولی در منبع نور پشت زمینه هست که به جای لامپ های CCFL از تعدادی LED استفاده شده.

مشکل رنگ بعضی مانیتورها در Photoshop ارتباطی با نور پس زمینه نداره و به کیفیت پایین تکنولوژی پنل برمی گرده، با LED شدن نور پس زمینه کوچکترین تغییری در این زمینه مشاهده نمی کنید.

hamidbn
06-06-2009, 10:15
خیلی ممنون
پس کلا در کیفیت چه مقدار تاثیر وجود دارد ؟
ارزشش را دارد که LCD را بفروشم و LED بخرم ؟

Stream
06-06-2009, 15:43
خیلی ممنون
پس کلا در کیفیت چه مقدار تاثیر وجود دارد ؟
ارزشش را دارد که LCD را بفروشم و LED بخرم ؟
در کل در دو صفحه شبیه به هم که تفاوتشون فقط نوع Backlight باشه میشه بین 5 تا 10 درصد انتظار تفاوت داشت. به نظر من ارزشش رو نداره زمانی که LCD خوبی دارید برای LED LCD هزینه کنید.

avecina.ir
15-06-2009, 09:23
سلامم..راستش من یه چیزی فکرم را مشغول کرده.. این LED های مرغوب توی دستگاهها مثلن indicator های لپتاپهای گرون قیمت و LED های رایج کیفیت پایین که توی بازار ریخته همگی بعد یه مدتی نورشون افت زیادی میکنه.. شاید این افت نور توی LED های پس زمینه ی این نمایشگرها هم اتفاق بیوفته.. پس اونوقت لپتاپت را بعد دو سه سال باید بندازی کنار یا LED های نمایشگرش را بدی عوض کنن!! ولی لپتاپ پنتیومII دل سراغ دارم که باتری و نمایشگر لامپ فلورسنتیش بعد اینهمه سال مثل روز اولش داره کار میکنه!! در کل یخورده به LED-LCD ها فعلن مشکوکم تا یخورده عملن امتحانش را پس بده

Lord_theOne
17-06-2009, 18:41
و کامل تر کنم فکر کنم این LED ها توی نور شدید مثلا محل کار روشنایی بهتری دارند مثلا محیط کار خیلی روشن باشد یا فضای بیرون باشید نور خورشید بهتر از LCD کار کند
خیلی ها در موقع LCD گرفتند توجه نمی کنند و فکر می کنند LCD ال سی دی هست دیگه