PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن شدن کامپیوتر به طور خودکار

sinasalar2007
05-06-2009, 14:32
می خوام بایوس رو طوری تنظیم کنم که تا برق در سیستم جریان پیدا میکنه کامپیوتر به طور خودکار روشن بشه
حالا تنظیمات این کار رو می خوام
ممنون :11:

Ghaioom
05-06-2009, 16:42
سلام
این آدرسها رو ببینید.
سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روشن کردن خودکار کامپیوتر در زمان مقرر

براي اينکار بايد تغييرات زير را اعمال کنيد :1-ابتدا بايد وارد setup سيستم خود شويد
2-بعد به دنبال گزينه ي power management setup بگرديد
3-حال گزينه ي PWRon/Resume by alarmرا بيابيد
4-حال گزينه ي فوق را Enable کنيد
5-حال گزينه ي data alarm فعال شده پس تاريخ خود را يادداشت کنيد .زمان را نيز ميتوان با گزينه ي time (hh:mm:ss) alarm تنظيم کرد سپس با فشردن کليد F10 و ذخيره ي اطلاعات آن را خاموش کنيد .حال کافيست سيستم شما به برق متصل باشد تا در زمان مورد نظر به طور خود کار روشن شود.

روش دوم (هم روشن کردن و هم خاموش کردن در زمان مقرر) :
شما هميشه وقت نداريد که بالا سر سيستم خودتون باشيد و تا سر زمان معينی فلان کار رو انجام بديد. وقتتون براتون خيلی مهمه!! مثلا شما بايد جايي برويد ولی سيستمتون به خاطر رايت و يا کپي و کارهای ديگر بايد 1 ساعتی هم روشن بمونه , يا اينکه سر فلان ساعت مشخص سيستمتون بايد روشن بشه و برای مثال شروع به دانلود کنه (مثلا در شب)!! ولی شما وقت نداريد که روشن کنيد در اون ساعت!! به همين دليل کارهای تنظيم شده بسيار مفيد هستند و کاربر رو از نظر زمان خيلی جلو ميندازند.
Auto Power-on & Shut-down نرم افزاری است که توانايي های خوبی در اين زمينه به کاربر ميدهد. به شما اجازه ميده که تنظيم کنيد خود به خود سيستم در سر ساعت معينی که شما تعيين کرده ايد به حالت Standby , LogOff , و يا Shutdown شود . همچنين توانايي بيدار کردن سيستم سر ساعت مشخصی و روشن شدن اون و يا Logon کردن خودکار از حالت off رو هم داره که شما با تنظيم ساعت ميگوييد که سيستم چه موقع شروع به کار بکنه که اين توانايي در برنامه های مشابه به چشم نميخورد. انجام وظايف ديگر مانند اجرای فايل و خواندن آهنگها و فايلهای فلش و تنظيم ساعت و ... نيز در تخصص اين نرم افزار ميباشد ! با تمامی ويندوز ها سازگار است و محيطی بسيار آسان و ساده را داراست .اAuto Power-on & Shut-down رو ميتونيد از اينجا:

sinasalar2007
05-06-2009, 20:33
منظور من این نبود ! میخوام که تا دکمه ی پریز رو زدم کامپیوتر به طور خودکار روشن شه یعنی دیگه من به دکمه ی پاور کیس دست نزنم و کامپیوتر خود به خود روشن شه میخوام که خاموش شدن کامپیوتر هم دست خودم باشه نه این که براش تایم تعیین کنم

mkIANI_en
06-06-2009, 08:52
سلام دوست عزیز
کاری که شما میخواهید هنوز راهی براش پیدا نشده برای این کار باید پاور یک سره باشه و سویچ بینش نباشه

sinasalar2007
07-06-2009, 12:21
سلام دوست عزیز
کاری که شما میخواهید هنوز راهی براش پیدا نشده برای این کار باید پاور یک سره باشه و سویچ بینش نباشه

این چه حرفیه ؟! !
من یه چیزی میدونم که اینو پرسیدم ، وارد تنظیمات بایوس باید بشی اما دیگه بیشتر از این رو از شما میخوام که بهم بگید