PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کمک یاریم کنید که دومین مادربوردم از دست رفت جون مادرتون

MEHD
23-01-2005, 11:37
سیستمم دیگه بالا نمیاد یعنی گرافیک داره ولی داخل ستاپ نمی شه وفقط می گه دیسک بوت می خوام که بعد ازقراردادن هیچ عملی انجام نمیده فکرکنم ویروس بایوس رو داغون کرده لطفا کمک کنید

Ehsani
24-01-2005, 02:00
فايل هاي سيستي رو پاك نكردي؟؟؟ بعد از قرار دادن ديسك بوت Enter ميزني؟؟؟

Amir_P30
24-01-2005, 17:31
نه بابا مادربوردت از دست نرفته

اشكال ماله ويندوزته :wink: :mrgreen: :mrgreen:

celiom_r
24-01-2005, 21:30
سیستمم دیگه بالا نمیاد یعنی گرافیک داره ولی داخل ستاپ نمی شه وفقط می گه دیسک بوت می خوام که بعد ازقراردادن هیچ عملی انجام نمیده فکرکنم ویروس بایوس رو داغون کرده لطفا کمک کنید

داخل ستاپ چي نميشه مادر برد؟
del رو مي زني جواب نمي ده؟

MEHD
28-01-2005, 13:07
بابا کمک کنید
هر کاری میشه انجام دادم
مشکل بایوس داره
ویروس بایوس رو زده
در مورد ویروس بایوس هر چی میدونید بگید

Amir_P30
28-01-2005, 14:03
اگه مادربوردتون گيگاست

از بايوس دومش استفاده كنيد

MEHD
28-01-2005, 15:35
مادربوردهستش asus

MEHD
28-01-2005, 15:36
مادربوردهستش asus

patal
28-01-2005, 15:39
سلام
جريان دومين مادريرد چيه؟ :?:
آخه عزيز من، اگه BIOS خراب بشه، كه اصلا دستگاه روشن نمي شه، چه برسه به اين كه POST رو هم رد كنه و BOOTdisk بخواد.
اينكه كه نمي ره توي windows ، شايد به خاطره اينه كه windows ت خراب شده، يا هارد ت خراب شده و يا شايد كابل هارد ت خراب شده.
اينكه BOOTdisk مي ذاري و هيچ كاري نمي كنه، شايد به خاطر اينه كه در BIOS ت، BOOT كردن از روي بقيه ي Driver ها خاموشه.
اينكه نمي ره توي setup، شايد به خاطره اينه كه keyboard ت خرابه.
من تاحالا نديدم كامپيوتري روشن بشه و نره توي setup.
براي اين كه دوستان بتونند درمان مناسبي برات ارائه بدن، بهتره مشخصات دستگاه تو و همچنين آخرين برنامه اي رو كه نصب كردي، بگي.
ما رو در جريان بذار...
خوش باشي،
©م.م.©

Amir_P30
28-01-2005, 20:31
عزيز من من كي گفتم دومين مادربورد گفتم دومين بايوس

چون مادربورد هاي گيگا از يه تكنولوژي استفاده ميكنن به نام DUAL BIOS (اين تكنولوژي خاص گيگاست) و در صورت خراب شدن بايوس اول شما ميتونيد از دومي استفاده كنيد. براي استفاده از بايوس دوم لازم نيست توي ويندوز بريد كه .
وقتي كامپيوتر رو روشن ميكنيد كليد F1 رو ميزنيد خودش ميره به بخش DUAL BIOS .

patal
28-01-2005, 22:03
سلام
amir_p30 جون، منظورم با MEHD بود.
بابا، درسته، عينكي ام، ولي شما يه نگاهيي به topic اين فروم بنداز ==> ... دومين مادربوردم ...
فكر كنم، منظور MEHD اينه كه تا حالا يه مادربرد سوزونده و اين مادر برد دومش ه. :D
خوش باشي،
©م.م.©

MEHD
29-01-2005, 01:17
همه گوش کنید بابا من خودم کارم سخت افزاره یعنی هرچی باشه تقریبا همه قطعات ومدل ها رو می شناسم ولی تا حالا با یه همچین مشکلی برنخوردم این و بگم اصلا بایوس آپدیت نمی شه به یک برنامه که ویروس بایوس روپاک کنه وتوی دیسکت بوت جا بشه نیاز دارم ضمنا سیستم فقط گرافیک داره وارد ستاپ نمی شه دیسک بوت از من می خواد ولی وقتی بوت روقرار میدی هیچ کاری انجام نمی ده اینتر هم زدم دوست عزیزوارد ستاپ هم نمیشه

MEHD
29-01-2005, 01:19
همه گوش کنید بابا من خودم کارم سخت افزاره یعنی هرچی باشه تقریبا همه قطعات ومدل ها رو می شناسم ولی تا حالا با یه همچین مشکلی برنخوردم این و بگم اصلا بایوس آپدیت نمی شه به یک برنامه که ویروس بایوس روپاک کنه وتوی دیسکت بوت جا بشه نیاز دارم ضمنا سیستم فقط گرافیک داره وارد ستاپ نمی شه دیسک بوت از من می خواد ولی وقتی بوت روقرار میدی هیچ کاری انجام نمی ده اینتر هم زدم دوست عزی

Amir_P30
29-01-2005, 02:41
عزيز اين كه ميگي سيستم گرافيك داره يعني چي؟؟

من متوجه نميشم

شما در ضمن از ضد ويروس ايمن استفاده كن
ببين ميتوني پاكش كني

patal
30-01-2005, 11:29
سلام
چه خوب مي شد اگه مشخصات كامل سيستم ت رو مي نوشتي.
مشكلي كه برات پيش اومده، خيلي خاصه.
منظورت از [گرافيك] اينه كه روي مونيتور تصوير داري؟
معمولا ويروس توي BIOS نمي شينه، بلكه فقط اطلاعات BIOS رو به هم مي زنه.
حدس من اينه كه الان BIOS شما به هم ريخته، و درمانش اينه كه BIOS ت رو flash كني. [flash كردن BIOS يعني اينكه يك نسخه از اطلاعات BIOS رو درون BIOS كپي كني.]
براي flash كردن بايد فايل flash رو داشته باشي.[كه معمولا exe است.]
فايل flash رو مي توني توي CD مادربردت پيداكني.
فايل flash رو مي توني از سايت مادربردت DL كني.
بعد روي يك floppy كه BOOT مي باشد، اين فايل را كپي مي كني و بعد دستگاه را با اين floppy بالا مي ياري. بعد فايل flash روي اجرا مي كني. بعد از چند لحظه اطلاعات روي BIOS كپي مي شود. حال بايد دستگاه را restart كني. از اين به بعد سيستم شما با BIOS جديد كار مي كند.
نكته ي 1: از اين روش براي update كردن BIOS نيز مي توان استفاده كرد. [معمولا سايت هاي chipset ها هر از چندگاهي يك update براي BIOS هاي خود مي گذارند. دقيقا مانند nVIDIA كه براي كارت هاي خود driver هاي جديد ارائه مي دهد.]
نكته ي 2: اين كار بسيار خطر ناك مي باشد، بنابراين بهتر است كه قبل از flash كردن BIOS خود، يك نسخه از BIOS خود برداريد تا در صورتي كه update جواب نداد، بتوانيد به حالت قبلي برگرديد.
اگه تكنولوژي DUAL BIOS رو داري، خوب همون طور كه amir_p30 گفت، وارد BIOS دوم بشو.
ما رو در جريان بذار...
خوش باشي،
©م.م.©

patal
30-01-2005, 18:00
سلام
به 2 دليل احتمال خراب بودن keyboard ت فوق العاده بالاست:
1.del رو مي زني و نمي ره توي setup .
2.enter رو مي زني و نمي ره براي خوندن floppy .
امتحان كن ببين به دكمه هاي keyboard عكس العمل نشون مي ده.
بد نيست، براي BOOT شدن، CD هم امتحان كني.
ما رو در جريان بذار...
خوش باشي،
©م.م.©

MEHD
16-02-2005, 02:54
با سلام خدمت دوستان فداکار بگم مشکل چی بود شاخ درمیارید باچک کردن قطعات وقتی رم روعوض کردم دیدم سیستم بوق سلامت روهم زد در ضمن مادربورد اولو وقتی خواستم بایوسشو آپدیت کنم پرید ودیگه هیچ وقت بالا نیومد

MaFia
16-02-2005, 05:27
عجب !
اصولا رم مشكل داشته باشه بوق ممتد مي زنه وقتي به چك كردن رم ميرسه و يا اصلا مانيتور روشن نميشه و از روي استندباي در نمي ياد :shock:

patal
17-02-2005, 10:40
سلام
منم، دقيقا هر چي Mafia گفت.

عجب !
اصولا رم مشكل داشته باشه بوق ممتد مي زنه وقتي به چك كردن رم ميرسه و يا اصلا مانيتور روشن نميشه و از روي استندباي در نمي ياد

خوش باشين،
©م.م.©

abaratian
17-02-2005, 12:42
بابا خیلی خنگی
اول یه tab بزن بعد del بزن یا هم اینکه بعض مادر برد ها اصلا باf2 میرن توی ستاپ
وای به حال اونایی که سخت افزارشون بدن دست تو

Sina
17-02-2005, 13:12
بابا خیلی خنگی

دوست عزيز رعايت كنيد لطفا!!!! :!: