PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از برق مستقیم به جای باتری

mortezasameh66
04-06-2009, 08:08
سلام میدونم این مشکل برای خیلیها وجود داره و سوال خیلی هاست پس خواهشا جواب بدید
من به تازگی یه لپ تاپ vaio cs 230 خریدم من دانشجو هستم و از این لپ تاپ خیلی استفاده می کنم
میخاستم بپرسم که وقتی من در خونه مثلا برای یک روز کامل هیچ نیازی به باتری ندارم چطور می شه از برق به جای باتری استفاده کرد و آیا این کار بدون درآوردن باتری امکان پذیره؟
من دو جور در این مورد شنیدم:
1 اینکه بهتره باتری رو در بیاری و از برق استفاده کنی در این صورت شنیدم که به باتری ضرر بیشتری وارد میشه و بعد از مدتی دچار اشکال میشه

2 بهتره باتری رو در نیاری و بگذاری باتری مرتبا شارژ و دشارژ بشه که در این صورت هم از اونجایی که این باتری ها عمر مشخصی دارند بین 800 تا 1200 بار شارژ بازهم مشکل ایجاد میشه

خواهش میکنم دوستانی که تجربه و تخصص در این زمینه دارند منو راهنمایی کنند و اگر منبع انگلیسی یا فارسی هم دارند بگذارند مشکل عجیبیه

scorpion818
04-06-2009, 10:44
بهترین حالت اینه که لپ تاپت رو وصل کنی به برق و باتری رو هم بذاری سرجاش باشه. در ضمن می تونی به این تاپیک هم یه سر بزنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

زضا 81
04-06-2009, 17:14
با سلام

باطری شما احتمالا یون لیتیوم هست.توصیه اکید میکنم مقاله زیر رو بخونی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمنا اگه می خوای مدام به شارژ باشی از توی vio control center تنظیمات شارژ رو رو 50-80% بذار.

موفق باشی

mo.mo
05-06-2009, 22:31
ببین دوست عزیزمشکل اصلی باطری وقتی که لب تاب به برق وصله حرارته. چون وقتی کامل شارژ میشه از مدار خارج میشه ودیگه در مدار نیست.
و فقط حرارت موجب آسیب دیدن اون میشه.

Pami
05-06-2009, 23:32
سلام میدونم این مشکل برای خیلیها وجود داره و سوال خیلی هاست پس خواهشا جواب بدید
من به تازگی یه لپ تاپ vaio cs 230 خریدم من دانشجو هستم و از این لپ تاپ خیلی استفاده می کنم
میخاستم بپرسم که وقتی من در خونه مثلا برای یک روز کامل هیچ نیازی به باتری ندارم چطور می شه از برق به جای باتری استفاده کرد و آیا این کار بدون درآوردن باتری امکان پذیره؟
من دو جور در این مورد شنیدم:
1 اینکه بهتره باتری رو در بیاری و از برق استفاده کنی در این صورت شنیدم که به باتری ضرر بیشتری وارد میشه و بعد از مدتی دچار اشکال میشه

2 بهتره باتری رو در نیاری و بگذاری باتری مرتبا شارژ و دشارژ بشه که در این صورت هم از اونجایی که این باتری ها عمر مشخصی دارند بین 800 تا 1200 بار شارژ بازهم مشکل ایجاد میشه

خواهش میکنم دوستانی که تجربه و تخصص در این زمینه دارند منو راهنمایی کنند و اگر منبع انگلیسی یا فارسی هم دارند بگذارند مشکل عجیبیه

بهتره باتري رو در بياريد وقتي مدام ميخواين استفاده كنيد ( جايي مثل داخل منزل ) و هر يك هفته يك بار شارژ كنيد و با چيزي حدود 20% شارژ باقيمانده باتري رو خارج كنيد ، با اين كار اولا باتري رو فاسد نميكنيد ، دوما از باتري كم استفاده ميشه و به طول عمرش اضافه ميشه ، كاري كه من كردم براي باتري لپ تاپ خودم و الان 3 ساله مثل روز اول شارژ ميشه و ميشه استفاده كرد .
در ضمن چرخه كاري باتري هاي قابل شارژ ليتيومي بين 300-500 چرخه هست .

mortezasameh66
09-06-2009, 09:15
از همه ممنون واقعا استفاده کردم ولی بازم همون دو دیدگاه مخالف هم وجود داره!!

scorpion818
09-06-2009, 09:58
این رو بخونید (هر دو یکی هستند):

یا

این نوشته در مورد نگه داری باتریه که توسط مرکز خدمات پس از فروش زیگورات تهیه شده. البته نمی تونستم لینک مستقیم بذارم ولی می تونید این فایل رو توی خود سایت زیگورات تو بخش مرکز خدمات پیدا کنید.

mashhadi18
15-06-2009, 11:19
این رو بخونید (هر دو یکی هستند):

یا

این نوشته در مورد نگه داری باتریه که توسط مرکز خدمات پس از فروش زیگورات تهیه شده. البته نمی تونستم لینک مستقیم بذارم ولی می تونید این فایل رو توی خود سایت زیگورات تو بخش مرکز خدمات پیدا کنید.

البته در لپ تاپ Dell موردي هست كه شارژ باتري رو غيرفعالي مي كنه و مي شه در هنگام اتصال برق بدون در آوردن باتري از لپ تاپ استفاده كرد.
تنظيم فوق در منوي باتري لپ تاپ وجود دارد. من از خود سايت Dell موردي رو كه عرض كردم پرسيدم.
راستي لپ تاپ من Dell stadio 1537‌ است.