PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : »» امکانات و ترفندهای ویندوز سونalex_pk
03-06-2009, 16:15
سلام دوستان

خوب تو این تاپیک دوستان هر ترفندی بلدن بیان بگن تا یک تاپیک جامع داشته باشیم از امکانات و ترفندهای این ویندوز.

ممنون.
تمدید نسخه آزمایشی ویندوز 7 تا 90 روز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

غیر فعال کردن Aero Shake در ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میانبر های ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

گزینه های مخفی در منوی Sent To ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برتری های اساسی ویندوز هفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نحوه افزودن Quick Lunch به TaskBar ویندوز7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فعال نمودن حساب کاربری Administrator در ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن Run به منوی Start ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از بین بردن ارسال بازخورد (Feedback) در ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Masоud
29-06-2009, 22:40
سلام

اگر شما موفق به نصب نسخه آزمایشی و غیرقانونی ویندوز 7 شده اید باید این نکته را نیز بدانید که این نسخه تنها 30 روز اعتبار دارد و پس از 30 روز Expire میشود و دیگر امکان استفاده از آن را ندارید. با استفاده از این ترفند میتوانید این 30 روز را به 90 روز تمدید کنید!
بدین منظور:
با دسترسی Administrator وارد محیط Command Prompt یا CMD شوید.
سپس یکی از سه دستور زیر را به دلخواه وارد نمایید:

sysprep /generalize

یا

slmgr.vbs –rearm

یا
rundll32 slc.dll,SLReArmWindows

اکنون Enter بزنید و یکبار سیستم را از نو راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال گردد.
دقت کنید با هر بار تکرار این عمل 30 روز به کارکرد شما اضافه میشود و در نتیجه میتوانید 2 بار به طور کلی از آن بهره بگیرید. پس در روزهای پایانی اعتبارتان از آن استفاده کنید که بیشترین بازدهی را داشته باشد .

موفق باشید :40:

Masоud
29-06-2009, 22:43
سلام

یکی از امکانات جدید و جالبی که در ویندوز 7 -‏ویندوز جدید مایکروسافت‏- نهفته شده است، قابلیت Aero Shake است. این قابلیت به معنای لزراندن یا تکاندن می‏باشد. فرض کنید در ویندوز 7 چندین پنجره مختلف را به طور همزمان باز کرده‏اید. حالا کافی است یکی از پنجره‏ها را (که پنجره مورد نظر شما است) را با ماوس گرفته و مقداری تکان بدهید یا بلرزانید. خواهید دید که سایر پنجره‏ها ناگهان Minimize شده و ناپدید می‏شوند و تنها پنجره‏ای که آن را تکان داده‏اید باز خواهند ماند. اکنون در صورتی که مجددأ پنجره را با ماوس بلرزانید پنجره‏های بسته شده دوباره فراخوانی خواهند شد. اگر به این قابلیت جدید ویندوز 7 علاقه ندارید با استفاده از این ترفند می‏توانید آن را از طریق رجیستری ویندوز غیر‏فعال کنید. لینک دانلود نسخه RC1 ویندوز 7 در انتهای این ترفند وجود دارد.


بدین منظور:
وارد منوی Start شده و عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری ویندوز باز شود.
مسیر زیر را دنبال کنید:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Wind ows

اکنون بر روی کلید Windows راست کلیک نموده و New > Key را انتخاب کنید.
نام آن را Explorer قرار دهید.
اکنون بر روی Explorer کلیک کنید تا وارد آن شوید.
حال از قسمت دیگر پنجره بر روی فضای خالی راست کلیک کرده و New > DWORD Value را انتخاب کنید.
نام آن را NoWindowMinimizingShortcuts قرار دهید.
اکنون بر روی NoWindowMinimizingShortcuts دوبار کلیک نمایید و در پنجره باز شده Value data را بر روی 1 قرار دهید و OK کنید.
رجیستری را ببندید و سیستم را یکبار Restart کنید تا تغییرات اعمال گردد.
اکنون قابلیت Aero Shake غیر‏فعال شده است.

جهت فعال‏سازی مجدد این قابلیت، در همان مسیر بالا عدد 1 را بر روی 0 تنظیم کنید .

موفق باشید :40:

Masоud
29-06-2009, 22:48
سلام

در ویندوز 7 امکانات و قابلیت‌های متعدد جدیدی افزوده شده است. یکی از این قابلیت‌ها کلیدهای میانبر جدیدی است که در کل محیط ویندوز کاربرد دارد. هم‌اکنون به معرفی این کلیدهای میانبر جدید در ویندوز 7 می‌پردازیم. لازم به ذکر است کلیدهای میانبر سابق که در ویندوزهای قبلی کارایی داشت نیز همچنان برقرارند.
لیست این کلیدهای میانبر جدید در کل محیط ویندوز 7 به شرح زیر است:

کلید Windows + ↑: بیشینه ساختن (Maximize) پنجره.
کلید Windows + ←: حرکت پنجره به سمت چپ. با انجام این عمل به صورت متمادی، کل پنجره به سمت چپ خواهد چرخید!
کلید Windows + →: حرکت پنجره به سمت راست. با انجام این عمل به صورت متمادی، کل پنجره به سمت راست خواهد چرخید!
کلید Windows + ↓: کمینه ساختن (Minimize) پنجره و بازگردانی پنجره از حالت بیشینه.
کلید Ctrl + Windows + ←: پرش به مانیتور سمت چپ.
کلید Ctrl + Windows + →: پرش به مانیتور سمت راست.
کلید Ctrl + Windows: کمینه ساختن (Minimize) و بازگردانی کلیه پنجره‌های باز.
کلید T + Windows: متمرکز شدن بر روی اولین پنجره موجود در Taskbar. با فشردن مجدد به پنجره بعدی موجود خواهید رفت و این گردش ادامه دارد. همچنین با فشردن کلید T + Shift+ Windows این گردش عقبگرد خواهد شد.
کلید Space + Windows: مشاهده دزدانه صفحه دسکتاپ! با این عمل، کلیه پنجره‌های باز، شفاف می‌شود به طوریکه صفحه دسکتاپ دیده شود.
کلید G + Windows: مرتب کردن کلیه Gadgetهای موجود به ترتیب حروف الفبا.
کلید P + Windows: تنظیمات نمایش خارجی نظیر Mirror ،Extend Desktop و غیره.
کلید X + Windows: صفحه Mobility Center مشابه ویندوز ویستا.
کلید Windows + #: باز نمودن پنجره شماره # موجود در Taskbar. به عنوان مثال برای باز نمودن اولین پنجره Taskbar کلیدهای Win+1 و برای باز نمودن سومین پنجره کلیدهای Win+3 را وارد می‌کنیم.
کلید Windows + +: بزرگ‌نمایی پنجره.
کلید Windows + -: کوچک‌نمایی پنجره.
Alt + P: نمایش و یا عدم نمایش صفحه پیش‌نمایش در هر پنجره.

همچنین کلیدهای ترکیبی زیر که به کمک ماوس صورت میگیرد مختص محیط Taskbar هستند:
Shift + کلیک بر روی یک آیکن: باز نمودن یک مورد جدید.
کلیک وسط ماوس بر روی یک آیکن: باز نمودن یک مورد جدید.
Shift + Ctrl + کلیک بر روی یک آیکن: باز نمودن یک مورد جدید با دسترسی ادمین.
Shift + راست کلیک بر روی یک آیکن گروهی شده: نمایش منوی پنجره شامل Restore All ،Minimize All ،Move All و غیره.
Ctrl + کلیک بر روی یک آیکن گروهی شده: گردش بر روی پنجره‌های موجود در این گروه.

لازم به ذکر است جهت اطلاع کاربران مبتدی، کلید Windows بین دو کلید Alt و Ctrl در سمت چپ کیبورد قرار دارد.

موفق باشید :40:

Masоud
29-06-2009, 23:05
اگر تا به حال نسخه آزمایشی ویندوز جدید مایکروسافت، به نام ویندوز 7 را نصب نموده و استفاده کرده باشید، حتمأ می‏دانید به مانند ویندوزهای پیشین، پس از راست کلیک بر روی یک فایل یا فولدر، منویی به نام Send To جهت ارسال فایل یا فولدر انتخابی به قسمت های مهم ویندوز وجود دارد. اما در ویندوز 7، در این منو ترفندی نهفته است که با استفاده از آن میتوانید گزینه های دیگری را نیز در منوی Send To مشاهده کنید و این منو را توسعه دهید. هم اکنون به معرفی این ترفند خواهیم پرداخت.


بدین منظور:
بر روی یک فایل یا فولدر راست کلیک کنید. سپس به قسمت Send To بروید. در این منو، گزینه‏های پیش فرض نظیر Compressed Folder، Desktop و... را خواهید دید.
اما اکنون جهت مشاهده آیتم‏های مخفی شده در این منو، به هنگام راست کلیک بر روی فایل یا فولدر، کلید Shift را بگیرید و سپس راست کلیک کنید و به منوی Send To بروید.
اکنون گزینه‏های کاربردی دیگری نظیر My Documents را نیز در این منو خواهید داشت و می‏توانید مستقیمأ فایل یا فولدر را به این مسیرها ارسال کنید.

همچنین در صورتی که دوست دارید همواره این منو به همین شکل باشد و دیگر نیازی به نگه داشتن کلید Shift جهت مشاهده آن‏ها نباشد:
کافی است Computer را باز کنید.
سپس در Location bar (نوار آدرس بالای صفحه) عبارت shell:sendto را وارد نموده و Enter بزنید.
اکنون جهت انتقال مسیرهای مورد نظر به منوی Send To از فولدری که دوست دارید نمایش داده شود یک Shortcut تهیه کنید و آن را در این محل کشیده و رها کنید (Drag & Drop کنید) .

موفق باشید :40:

Masоud
30-06-2009, 12:11
سلام

ویندوز Se7en یک سری برتری ها نسبت به بقیه ی Windows ها داره که الان به چندتاشون اشاره میکنم.


1- تاخیر ویندوز ویستا را فراموش کنید. Windows 7 مطمئناً زود وارد بازار می شود. مایکروسافت از دیر آماده سازی ویندوز ویستا بسیار ناراحت به نظر می آید. همچنین با وجود اینکه در کنفرانس های اخیر اطلاعات مختصری از Windows 7 منتشر شده است، ارائه نسخه ای از آن در نیمه دوم سال 2009 قابل پیش بینی است. مایکروسافت ارائه ویندوز 7 را در سال 2010 پیش بینی کرده است.

2- نسخه 64 بیتی ویندوز 7 مهمتر است. همچنان که نسخه ای 32 بیتی از این ویندوز وجود خواهد داشت اما رایانه سازها بسوی نصب ویندوز 64 بیتی سوق پیدا کرده اند. درحالیکه در استفاده از پردازنده های Quad-Core و رایانه های مجهز به 4 گیگابایت رم رشد محسوسی دیده می شود. همچنین انتظار می رود که ویندوز 7 از تمامی پتانسیل های سخت افزاری سال 2010 میلادی بهره ببرد و مایکروسافت بتواند راه اندازهای بهینه تر و بیشتری تا آن زمان تهیه نماید.

3- مایکروسافت از اپل درس هایی آموخته است. مایکروسافت تا لحظه انتشار نسخه نهایی Windows 7 نمی خواهد اطلاعات کاملی درباره تجهیزات ویندوز 7 ارائه دهد این درس را مایکروسافت از اپل و موفقیت اپل در اجرای این سیاست آموخته است. همانطور که اینبار مشاهده کرده ایم اطلاعات داده شده به شرکای مایکروسافت هیچگونه رخنه ای به خبرگزاری ها و عموم نداشته است.

4- ویندوز 7 سیستم عاملی از نو کد نویسی شده نخواهد بود. کرنل این سیستم عامل هسته ارتقا داده شده ویندوز Vista و ویندوز سرور 2008 خواهد بود. بر طبق اطلاعات ارائه شده توسط آقای Chris Flores، نرم افزارها برای اجرا بر روی Windows 7 مشکل خاصی نمی بایست پیش رو داشته باشند زیرا Windows 7 مسیر ارتقا داده شده ویندوز ویستا را طی می کند. همچنین شایعه وجود کرنل MinWin نیز غیر ممکن به نظر می رسد اما به نظر می رسد که نسخه ای اختصاصی با استفاده از تکنیک معماری پیمانه ای (Modular Architecture) ساخته شود که امکان نصب آن بر روی لپ تاپ های ارزان قیمت وجود داشته باشد.

5- تجهیزات آنلاین Windows Live بطور گسترده تری در Windows 7 بکار خواهند رفت. این پیشبینی از آنجا انتظار می رود که مایکروسافت در سال های اخیر علاقهمندی بیشتری برای ارتباط ویندوز آفلاین خود به دنیای آنلاین نشان داده است. همچنین گفته می شود که Web جزء لاینفک ویندوز 7 می باشد بطوریکه هویت های Windows Live ID نقشی اساسی در نصب و راه اندازی ویندوز 7 خواهند داشت.

6- سیستم عامل Windows 7 رابط کاربری جدیدتری برای فناوری لمس (Touch) به ارمغان خواهد آورد. فناوری مشابه تکنیک بکارگرفته شده در دستگاه iPhone اپل و رایانه رومیزی Surface. همچنین مشابهات بسیاری میان رابط کاربری لمس ویندوز 7 و Windows Mobile 7 وجود خواهد داشت.

7- Hyper-V بخش مهمی در سیستم عامل Windows Server 2008 دارد؛ انتظار داشته باشیم که Windows 7 نسخه شبیه سازی شده از این فناوری را در فرم Desktop داشته باشد. البته شاید این انتظار ما فقط در نسخه های تجاری یا enterprise ویندوز 7 برآورده شود.
این فناوری پشتیبان گیری و ترمیم سیستم عامل را به مقدار قابل توجهی برای شرکت ها و رایانه های تجاری آسان می سازد. همچنین یکپارچه سازی این فناوری با تکنیک های امنیتی سخت افزاری نظیر TPM می تواند امنیت را دو چندان ارتقاء دهد. Windows 7 به یقین از ابزار مدیریتی PowerShell بهره خواهد برد.

8- توسعه يافتن مديريت Device ها:
علاوه بر اينکه ويندوز7 از Bluetooth بصورت پيشفرض پشتيباني مي کند، صفحه Devices and Printers آن نيز تغييرات زيادي داشته است که همه آنها در جهت راحتتر کردن کارها صورت گرفته اند.

9- سرعت بوت 10 ثانیه سریعتر از Vista که پیش بینی می شود این رقم به 15 ثانیه برسد.


موفق باشید :40:

Masоud
01-07-2009, 13:39
سلام

یکی از تغییرات عمده‏ای که در ویندوز 7 نسبت به ویندوزهای پیشین شاهد هستیم، تغییرات اساسی در نوار وظیفه یا Taskbar است. علاوه بر تغییرات ظاهری و زیباتر شدن Taskbar در ویندوز 7، نحوه قرارگیری برنامه‏های در حال اجرا نیز متفاوت‏تر از پیش شده است و گردش در میان پنجره‏های باز و انتخاب آن‏ها با سهولت بیشتری صورت می‏گیرد. یکی از قابلیت‏هایی که در ویندوزهای XP و ویستا وجود داشت، قابلیت Quick Lunch بود که با فعال کردن آن در Taskbar امکان دسترسی سریع به برنامه‏های مورد نظر فراهم می‏آمد. اما Quick Lunch در نوار وظیفه جدید در ویندوز 7 به طور پیش‏فرض وجود ندارد و در قسمت Toolbars نیز جهت انتخاب موجود نیست. در صورتی که دل‏تان برای Quick Lunch تنگ شده است می‏توانید با استفاده از این ترفند آن را در Taskbar جدید ویندوز 7 فعال کنید.


بدین منظور:
ابتدا بر روی فضای خالی از Taskbar راست‏کلیک کرده و از منوی Toolbars گزینه New Toolbar را انتخاب کنید.
پنجره New Toolbar - Choose a folder باز خواهد شد.
حال کد زیر را عیناً Copy کرده و در قسمت Folder موجود در این پنجره Paste کنید:

%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

پس از این کار بر روی دکمه Select Folder کلیک کنید.
با این کار نواری به نام Quick Lunch در سمت راست Taskbar نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی فلش موجود در کنار آن، برنامه‏های موجود در Quick Lunch را می‏توان مشاهده و انتخاب کرد.

اما در صورتی که قصد دارید Quick Lunch را کاملاً شبیه نسخه‏های قبلی در ویندوزهای XP و ویستا کنید، یعنی آن را به سمت چپ آورده به طوری که تنها آیکن برنامه‏ها موجود باشد:
ابتدا اطمینان پیدا کنید Taskbar در حالت Lock نیست: بر روی فضای خالی از Taskbar راست کلیک کرده و تیک Lock the taskbar را بردارید.
سپس در صورتی که نوار انتخاب زبان (یا هر نوار مشابه آن) فعال است، آن را موقتاً غیرفعال کنید: بر روی فضای خالی از Taskbar راست کلیک کرده و از منوی Toolbars تیک گزینه Language Bar را بردارید.
اکنون جهت آوردن Quick Lunch به سمت چپ نوار وظیفه، با استفاده از ماوس ستون نقطه‏ای کنار آن را گرفته و به سمت چپ بکشید. آن را انقدر بکشید تا دقیقاً در کنار منوی Start قرار بگیرد.
حالا بر روی خود عبارت Quick Lunch راست‏کلیک کرده و ابتدا تیک گزینه Show Text را بردارید. سپس مجدد این کار را کرده و تیک گزینه Show Title را بردارید.
حالا با استفاده از ماوس، آیکن برنامه‏ها را مطابق میل خود جابجا کنید و Taskbar را آن طور که مایل هستید مرتب کنید.
حاصل کار، یک Quick Lunch، مشابه آنچه در ویندوزهای پیشین بود خواهد شد.
در پایان مجدد Language Bar را به Taskbar بیاورید و تیک گزینه Lock the taskbar را بزنید تا Taskbar قفل شود.

موفق باشید :40:

Masоud
01-07-2009, 14:50
سلام

قطعأ شما نیز تاکنون نام ویندوز 7 -ویندوز جدید مایکروسافت- را شنیده‏اید. ویندوز 7، که در حال حاضر در نسخه آزمایشی خود به سر می‏برد برای کلیه کاربران قابل دانلود است و کاربران زیادی نیز تاکنون آن را نصب نموده‏اند. اگر شما نیز این ویندوز را نصب کرده و استفاده کرده باشید حتمأ می‏دانید حساب کاربری Administrator یا مدیر، به دلایل امنیتی در آن به شکل پیش‏فرض، فعال نیست و امکان ورود با Administrator وجود ندارد. در این ترفند به معرفی نحوه فعال‏سازی اکانت Administrator در ویندوز 7 می‏پردازیم.


برای اینکار:
ابتدا بر روی دکمه Start کلیک کنید.
سپس عبارت cmd را وارد نمایید.
خواهید دید که یک نتیجه یافت می‏شود. بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as Administrator را انتخاب نمایید.
اکنون در پنجره Command Prompt دستور زیر را به دقت وارد کرده و Enter بزنید:

net User Administrator password /active:yes

دقت کنید در دستور فوق به جای password، رمز عبورد مورد نظر خود برای حساب کاربری Administrator را وارد نمایید.

پس از اینکار، یک بار ویندوز را Log Off کنید. مشاهده می‏کنید که اکانت Administrator فعال شده است و با رمز عبوری که تعیین کرده‏اید می‏توانید وارد آن شوید .

برای غیرفعال نمودن مجدد آن نیز میتوانید از دستور زیر در CMD بهره ببرید:

net User Administrator password /active:no

موفق باشید :40:

alex_pk
07-07-2009, 05:57
همانطور که میدونید بصورت پیش فرض گزینه Run در منوی استارت وجود ندارد.
البته می توان در همان منوی استارت قسمت Search Programs And Files هم دستورات Run را نوشت که قابل اجراست.
ولی خوب ممکنه با خود Run کار داشته باشید!
چون Run دستوراتی که قبلا وارد کردیم را هم ذخیره میکند و کار را تسریع می کند.روی Task Bar راست کلیک کنید.
به قسمت Properties بروید.
به تب Start Menu بروید.
از آنجا روی Customize کلیک کنید.
حالا باید اینجا بگردید و گزینه Run Command را پیدا کرده و تیک بزنید.
پنجره ها رو OK کنید.


...Run به منوی Start (سمت راست آخرین گزینه) اضافه شده.

موفق باشید.

Payman_62
07-07-2009, 07:36
سلام.
هنگام کلیک بر روی آیکون ie یا آیکون های دیگه برای این که پنجره جدید باز شه کلید shift رو نگه دارید.

Masоud
08-07-2009, 12:47
سلام

در نسخه بتای ویندوز 7 گزینه ای با عنوان ارسال بازخورد (Send Feedback) وجود دارد که به نظر غیرضروری می رسد.

می توانید با استفاده از این دستکاری کوچک در رجیستری، از آن خلاص شوید: (همیشه قبل از تغییرات رجیستری، یک Restore point بسازید.)

الف. عبارت Regedit را در باکس جستجوی ویندوز تایپ کنید و اینتر را بزنید.

ب. به مسیر

HKEY _CURRCNT_USER/Control Panel /Desktop

بروید و روی Feedback Tool Enabled دوبار کلیک کنید.

پ. مقدار را به 0 تغییر دهید، از رجیستری خارج شوید و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. لینک باز خورد دیگر وجود نخواهد داشت. کافی است برای بازگردانیدن این لینک به نقاط مختلف ویندوز خود مقدار Feedback Tool Enabled را مجددا به 3 برگردانید.

موفق باشید :40:

H.Operator
18-11-2009, 23:03
اگر شما از سی پی یو dual-core یا quad-core استفاده میکنید با این روش میتوانید سرعت بوت شدن ویندوز 7 را افزایش دهید.
1- بر روی start کلیک کنید و در کادر search عبارت msconfig را تایپ کنید.
2- روی تب Boot و سپس Advanced options کلیک کنید.
3- گزینه Number of proccessors را فعال کرده و تعداد هسته cpu خود را انتخاب کنید.( مثلا 2 ب 3 یا 4 )


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H.Operator
14-10-2010, 20:15
در ويندوز 7 نسبت به ويندوز XP و ويستا ويژگيهاي زيادي افزوده شده است.
يكي از آنها ويژگي Advanced Disk Defragmentation است. اكنون شما مي توانيد به سادگي از خط دستور موجود در منوي استارت ويندوز اين عمل را انجام دهيد.
اكنون قبل از هر كاري از منوي استارت در خط دستور تايپ كنيد cmd و كليد اينتر را بزنيد، تا پنجره Command prompt گشوده شود. در Command prompt مي توانيد دستور defrag را با گزينه هاي دلخواه خود اجرا كنيد. حال براي انجام كارهاي مختلف احتياج به سوئيچ ها متفاوت داريد تا عمل دفرگ يا مرتب سازي هارد ديسك خود را به طور مناسب انجام دهيد. به سادگي تايپ كنيد defrag و كليد اينتر را بزنيد، ويندوز همه گزينه هاي موجود را ليست خواهد كرد. (همينطور تمام سوئيچ هاي موجود را).


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H.Operator
14-10-2010, 20:21
در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه ساخت یک فولدر با قابلیت‏های خاص بپردازیم. فولدری که پس از ورود به آن می‏توانید به کلیه تنظیمات ویندوز در گروه‏بندی‏های مختلف دسترسی داشته باشید. از این رو این فولدر را می‏توانیم یک فولدر جادویی بنامیم.
بدین منظور:
_ در هر محلی نظیر صفحه دسکتاپ یک فولدر جدید ایجاد کنید (با استفاده از راست کلیک بر روی فضای خالی و انتخاب New > Folder).
_ سپس عبارت زیر را عیناً Copy کرده و به عنوان نام فولدر قرار دهید:
MasterDL.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
_ بر روی فولدر ایجاد شده به نام MasterDL دوبار کلیک کنید.
_ در این فولدر جادویی می‏توانید تمامی تنظیمات ویندوز را در یک مکان در اختیار داشته باشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aliupdate
10-11-2010, 21:50
تغییر Background در ویندوز مدیا پلیر 12

اگه شما هم از Background مسخره ی WPM خسته شدید روش زیر رو برید تا جیگرتون حال بیاد:
توی Run بنویسید Regedit تا رجستری باز شود برین به این ادرس:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\P references

سپس در سمت راست LibraryBackgroundImage رو پیدا کنید و مقدارش رو یک عدد از 0 تا 6 بذارید سپس OK کنید و رجیستری رو ببندین و WMP رو باز کنید.
لذت ببرید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عدد دلخواه 0 تا 6 را اینجا وارد کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
5:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dreamland
21-11-2010, 09:07
یکی از تغییراتی که در ویندوزهای ویستا و 7 نسبت به ویندوز XP شاهد بودیم تغییراتی در Task Manager ویندوز بود. Task Manager یکی از برنامه‏های اصلی ویندوز است که اطلاعاتی پیرامون جزئیات پروسه‏ها و سرویس‏های در حال اجرا، اطلاعات سخت افزاری، اطلاعات مربوط به شبکه و... را در اختیار ما قرار می‏دهد. در این ترفند قصد داریم به معرفی 2 ترفند پیرامون Task Manager ویندوز ویستا و 7 بپردازیم.

1. دسترسی سریع تر به Task Manager
همان طور که می‏دانید سه کلید Ctrl+Alt+Delete برای باز کردن Task Manager معروف هستند. اما در ویندوزهای ویستا و 7، با فشردن این سه کلید ترکیبی، صفحه‏ای نمایش داده خواهد شد که با انتخاب گزینه Start Task Manager می‏توان به پنجره Task Manager دسترسی داشت. در نتیجه برای باز کردن آن‏ باید دو مرحله طی کرد. اما شما می‏توانید تنها با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Esc، مستقیماً Task Manager را باز کنید.

2. دسترسی به فایل هر پروسه بر روی هارد دیسک
در صورتی که در Task Manager به تب Processes بروید، لیست پروسه‏های در حال اجرا در ویندوز را خواهید دید. اما ممکن است این سوال برای‏تان پیش بیاید که فایل مربوط به هر کدام از این پروسه‏ها در کجای هارد دیسک ذخیره شده است؟ در صورتی که از ویندوز XP استفاده می‏کردید، Task Manager پاسخی برای این سوال نداشت، اما در ویندوز ویستا و 7 کافی است بر روی پروسه مورد نظر راست کلیک کنید و Open File Location را انتخاب نمایید. دقت کنید در صورتی که این گزینه قابل انتخاب نبود کافی است تیک گزینه Show processes from all users را بردارید.

ANAMORPH
27-11-2010, 19:38
وقتي با چندبرنامه به طور همزمان کار مي کنيد ممکن است ميزکارتان حسابي شلوغ شود و هنگامي که بخواهيد با يک برنامه کار کنيد بايد تک تک برنامه هاي ديگر را minimize کنيد. با ويژگي جديد ويندوز 7 مي توانيد تمام پنجره ها را به جز آنکه با آن کار مي کنيد Minimize کنید .


پنجره مورد نظر را با ماوس گرفته تکان دهید همه پنجره های باز minimize شده به غیر از پنجره مورد نظر :5:

اگه دوباره این کار رو انجام بدین به حالت اولیه بر میگردن

ANAMORPH
27-11-2010, 20:24
یک پوشه پیش‌فرض برای مرورگر تنظیم کنید

وقتی که مرورگر خود را اجرا می‌کنید، همیشه پوشه کتابخانه‌ها را باز می‌کند. البته اگر از تنظیمات پیش فرض مایکروسافت استفاده می‌کنید مشکلی نیست ولی ممکن است ترجیح دهید مرورگر پوشه‌ای را که انتخاب می‌کنید باز کند.
۱) برروی نوار وظیفه راست کلیک کنید وسپس آیکون مرورگر ویندوز را از منویی که باز می‌شود راست کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید. جعبه محاوره‌ای مرورگر ظاهر می‌شود.
۲) باید بخش هدف میانبر این کادر را تغییر دهید تا مکان پیش فرضی که مرورگر باز می‌کند عوض شود. به راحتی نام پوشه‌ای را که می‌خواهید باز کنید به جای Folder در سطر زیر قرار دهید. %windir%explorer.exe c:Folder در صورتی که می‌خواهید پوشه‌های خاصی را مثل Computer باز کنید باید کدهای ویژه‌ای را وارد کنید. در زیر نمونه‌ای از این کدها آورده شده است.

* Computer: %windir%explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}
* Documents: %windir%explorer.exe ::{450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103}
* Network: %windir%explorer.exe ::{208D2C60-3AEA-1069-A2D7-08002B30309D}
* Libraries: %SystemRoot%explorer.exe

همه درایوهای خود را در مرورگر نشان دهید
وقتی از مرورگر وارد Computer می‌شوید ممکن است شگفت‌زده شوید. چون همه درایوها یا حافظه‌هایی را که خالی هستند نشان نمی‌دهد. اگر این مسئله شما را نگران کرده می‌توانید طبق دستورات زیر عمل کنید: ۱) مرورگر ویندوز را اجرا کرده و Alt را بزنید تا منوی بالایی نشان داده شود. ۲) از قسمت ابزار Folder Options را انتخاب کرده و View tab را کلیک کنید. ۳) تحت تنظیمات پیشرفته، گزینه «درایوهای خالی را پنهان کن» (Hide empty drives in the Computer folder) را غیرفعال کنید.

از جست‌وجوهای محرمانه خود در مرورگر محافظت کنید
می‌توانید با غیرفعال کردن جست‌وجوهای اخیر مرورگر از فاش شدن جست‌وجوهای خود بر روی سیستم‌های دیگر جلوگیری کنید. ۱) در کادر جست‌وجوی مرورگر تایپ کنید: GPEDIT.MSC و کلید Enter را فشار دهید تا Group Policy Editor اجرا شود. ۲) آدرس زیر را دنبال کنید: User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Explorer 3) گزینه “Turn off display of recent search entries in the Windows Explorer search box” را دوبار کلیک کرده و Enabled را از صفحه‌ای که ظاهر می‌شود انتخاب کنید.

اتصال‌گر جست‌وجوی اینترنتی خودتان را بسازید
ویندوز۷ ابزار بسیار مفیدی برای جست‌وجو در اینترنت دارد با نام اتصال‌گر جست‌وجو (Search Connector) از طریق این ابزار می‌توانید در مرورگر خود یک عبارت را تایپ و بدون باز کردن مرورگرهای اینترنتی در سایت‌ها جست‌وجو کنید. البته به طور عادی می‌توانید اتصالگرهای موجود در سایت‌هایی که می‌خواهید در آنها جست‌وجو کنید را گرفته و استفاده کنید که تعداد آنها زیاد نیست. ولی یک راه‌حل وجود دارد که می‌توانید خود برای هر سایتی که می‌خواهید یک اتصالگر بنویسید.


۱) متن زیر را در notepad کپی کنید. متنی که باید تغییر دهید به صورت bold است و تمام متن با حروف بزرگ نوشته شده است.NAME YOUR SEARCH DESCRIPTION YOUR SEARCH ( 2 به جای خط اول نام جست‌وجوی خود را بنویسید. مثلا می‌خواهیم یک Search Connector به سایت pc advisor بنویسیم. پس به جای خط اول می‌نویسیم . PC Advisor.( 3 در خط دوم توضیح بیشتری در مورد جست‌وجوی خود بنویسید. برای مثال می‌خواهیم درون سایت PC Advisor به دنبال موضوع خاصی بگردیم.

۴) در قسمت نام سایت domain وب‌سایت خود را وارد کنید. از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده نکنید. به عنوان مثال در مثال قبل می‌نویسیم: PCAdvisor.co.uk
5) در سمت راست “count=”، تعداد نتایجی را که می‌خواهید در جست‌وجو ببینید تایپ کنید. برای مثال قبل عدد ۵۰ را انتخاب می‌کنیم.
۶) برای مثال ما، نتیجه کارهای بالا به صورت زیر درمی‌آید: PC Advisor Search through PC Advisor )
۷) فایل را در notepad با انکودینگ utf-8 با پسوند .osdx ذخیره کنید.

حال در Windows Explorer روی فایل .osdx راست کلیک کنید و گزینه Create Search Connector را انتخاب کنید. با انجام این مراحل شما یک Search Connector ساختید. :4:

مرتضی nvcd
03-12-2010, 02:36
کلید Tab + Windows: حرکت بین پنجره ها بصورت سه بعدی

H.Operator
12-03-2011, 11:28
همان طور که می‏دانید یکی از اصلی‏ترین پروسه‏های فعال در محیط ویندوز، explorer.exe نام دارد. وظیفه اصلی explorer.exe که تحت نام Windows Explorer شناخته می‏شود مدیریت فایل‏های موجود بر روی هارددیسک است. گاهی ممکن است بنا به هر دلیلی نیازمند بستن این پروسه باشید. در این زمان اکثر کاربران از محیط Task Manager برای بستن explorer.exe اقدام می‏کنند. اما در صورتی که از ویندوز ویستا و 7 استفاده میک‏نید بایستی بدانید راهی خیلی ساده از فشردن Ctrl+Alt+Delete و انتخاب explorer.exe از آن لیست بلند بالا وجود دارد. هم اکنون به معرفی این راه مخفی خواهیم پرداخت.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدین منظور:
بر روی منوی Start کلیک کنید.
سپس کلیدهای Ctrl به علاوه Shift را به طور همزمان بگیرید و بر روی فضای خالی از منوی Start راست کلیک کنید.
خواهید دید که در منوی ظاهر شده، علاوه بر Properties گزینه Exit Explorer نیز به چشم می‏خورد که با انتخاب آن می‏توانید Windows Explorer را ببندید.

لازم به ذکر است برای بازگردانی Windows Explorer بایستی Ctrl+Alt+Delete را بزنید و Start Task Manager را انتخاب کنید. از منوی File بر روی New Task کلیک کنید و در پنجره جدید explorer.exe را تایپ کرده و Enter بزنید.

به نقل از ترفندستان

H.Operator
12-03-2011, 11:43
همان طور که حتماً می‏دانید نگاه داشتن و فشردن کلیدهای ترکیبی Alt+Tab در محیط ویندوز باعث نمایش کلیه پنجره‏های باز و گردش در میان آنها می‏شود. صفحه نمایش داده شده در Alt-Tab ویندوز XP ظاهر خیلی ساده ای داشت و تنها آیکن‏های مربوط به هر پنجره در آن نمایش داده می‏شد. اما در ویندوزهای ویستا و 7 این صفحه پیشرفته‏تر شده و پیش نمایش و تصویر کوچکی از ظاهر هر پنجره به آن اضافه شده است. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک راه مخفی بپردازیم که با به کارگیری آن می‏توانید صفحه Alt-Tab با همان ظاهر قدیمی مشابه ویندوز XP را در ویندوزهای ویستا و 7 به نمایش دربیاورید. شاید این ترفند چندان کاربردی نباشد اما با اجرای آن در برابر اطرافیان‏تان می‏توانید حسابی آن ها را گیج کنید، به ویژه اگر این کار را سریع انجام دهید!


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدین منظور:
در محیط ویندوز ویستا یا 7 ابتدا چند پنجره باز کنید.
سپس در قدم اول، کلید Alt سمت چپ کیبورد را بگیرید.
بعد کلید Alt سمت راست کیبورد را بگیرید و رها کنید (یک‏بار آن را فشار دهید).
اکنون بدون اینکه کلید Alt سمت چپ کیبورد را رها کنید، کلید Tab را فشار دهید تا همان ظاهر قدیمی ویندوز XP پدیدار شود.
با فشردن کلید Tab می‏توانید بین پنجره‏ها گردش کنید.

به نقل از ترفندستان

m.aseff
19-05-2011, 12:55
:11:از بین بردن فلش کنار آیکن در دسکتاپ
برای اینکار run رو باز میکنیم ، عبارت regedit رو تایپ میکنیم و enter رو میزنیم.
حالا گزینه ی HKEY_CLASSES_ROOT رو باز میکنیم و روی عبارت linkfile کلیک میکنیم، حالا از سمت راست صفحه روی
is shortcut کلیک راست میکنیم و Delete رو میزنیم.
از سمت چپ ، اینبار عبارت piffile رو انتخاب میکنیم و از سمت راست صفحه ، is shortcut این رو هم delete میکنیم.
حالا با یه بار restart کردن سیستم، دیگه کتار آیکنها،علامت فلش نیست.
به همین راحتی!!!

SevenCity
23-09-2011, 13:10
این دکمه کارهای زیادی میکنه با زدن این کلید مثلا منوی استارت باز میشه یا در حالت ترکیبی WIN KEY + TAB بدون هیچ برنامه ای پنجره هارو به صورت 3 بعدی در میاره و عملیات سوییچ رو انجام میده
اما گیمرها به دلیل اینکه وسط بازی امکان داره دستشان به این کلید بخوره از این کلید زیاد خوششان نمیاد
برای غیر فعال کردن این کلید:

روش اول:

وارد ویرایشگر رجیستری شوید.
HKEY_LOCAL_ MACHINE
روی پوشه System\CurrentControlSet\Control دوبار کلیک کنید،
سپس روی پوشه Keyboard Layout کلیک کنید.
از منوی Edit برروی Add Value کلیک کنید، Scancode Map را تایپ کنید و نوع آن را REG_BINARY قرار دهید و سپس OK را کلیک کنید.
درون فیلد اطلاعات خط زیر را تایپ کنید:
۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۳۰۰۰۰۰۰۰ ۰۰۰۵BE000005CE000000000
رجیستری را ببندید و کامپیوتر را ری‌استارت کنید. (برای پاک کردن این تنظیمات مسیر بالا را رفته و Scancode Map را حذف و کامپیوتر را ری‌استارت کنید.)

روش دوم:

برنامه Win Key Killer را دانلود و نصب کنید.
این برنامه کلید ویندوز و context را غیرفعال می‌کند. همچنین امکان فعال و غیرفعال کردن دیگر کلیدهای سیستمی را دارید.

روش سوم:

استفاده از Fix it مایکروسافت

pulp_fiction
23-09-2011, 23:10
یکی از امکاناتی که در ویندوز سون باعث می شود کاربران ابراز های ویندوز را سریع تر اجرا نمایند استفاده از گزینه RUN ( خط فرمان ) می باشد .
اجرای خط فرمان ویندوز سون کلید Windows + R

Appwiz.cpl : حذف و اضافه کردن برنامه ها add/ remove program

Control admintools : مدیریت ابزارها

Calc : ماشین حساب

Certmgr.msc : مدیریت گواهینامه ها

Charmap : نقشه و نمایش کارکترها

Chkdsk : بررسی دیسک

Cmd : اجرا محیط داس در ویندوز

Dcomcnfg : سرویس های جز

Compmgmt.msc : مدیریت کامپیوتر

Control panel : اجرای Control panel

Timedate.cpl : مشخصات و تنظیمات تاریخ و زمان

Devmgmt.msc : اجرای Device Manager

Dxdiag : اجرای ابزار DirectX

Cleanmgr : پاکسازی دیسک Disk Cleanup

Diskmgmt.msc : مدیریت دیسک سخت Disk Management

Diskpart : مدیریت پارتیشن بندی دیسک

Control desktop : ابزار Personalization

Desk.cpl : ابزار Screen Resolution

Control color : ابزار Window Color Appearance

Verifier : بازبینی کننده درایو

Eventvwr.msc : نمایش و تنظیمات رویداد

Sigverif : بررسی صحت فایل

Control folders : ابزار Folder Options

Fonts : فونت های ویندوز

Joy.cpl : کنترل کننده بازی

Gpedit.msc : ویرایش کننده سیاست گروه ها

Iexpress : ابزار خودکار Iexpress

Inetcpl.cpl : اجرای Internet Properties

Iexplore : اجرای مرورگر

Control keyboard : تنظیمات صفحه کلید

Main.cpl keyboard : تنظیمات صفحه کلید

Control mouse : تنظیمات موس

Main.cpl : تنظیمات موس

Secpol.msc : تنظیمات محلی امنیت

Lusrmgr.msc : گروه ها و کابران محلی

Logoff : خروج موقت از ویندوز اجرای log off

Ncpa.cpl : اجرای اتصالات شبکه Network Connections

Notepad : برنامه Notepad

Write : اجرای برنامه wordpad

Osk : صفحه کلید مجازی ویندوز

Perfmon.msc : کنترل کارایی

Perfmon : کنترل کارایی

Telephon.cpl : تنظیمات تلفن و مودم

Control printers : تنظیمات پرینتر و...

Eudcedit : ویرایشگر کارکتر

Intl.cpl : تنظیمات منطقه ای زبان

Regedit : ویرایشگر ریجستری

Mstsc : اجرای برنامه کنترل راه دور Remote Desktop Connection

Rsop.msc : تنظیم نتایج رویه

Control schedtasks : زمان بندی

Wscui.cpl : مرکز امنیت Action Center

Services.msc : سرویس های ویندوز

Fsmgmt.msc : نمایش پوشه های اشتراک شده

Cliconfg : پیکربندی سرویس های SQL

Msconfig : پیکربندی سیستم

Sysdm.cpl : مشخصات سیستم System Properties

Taskmgr : اجرای Windows Task Manager

Utilman : مدیریت ابزار Ease of Access Center

Explorer : اجرای مرورگر -Computer

Firewall.cpl : دیواره آتشین

Magnify : ذره بین و زوم ویندوز

Wmimgmt.msc : مدیریت زیر ساخت ویندوز

Winver : نمایش نسخه ویندوز

SA.JJ.AD
27-10-2011, 21:28
همونطور که میدونید یه مشکل بدی که win 7 داره اینه که به صورت اتوماتیک تصاویر Thumbnail یا همون تصاویری که کاربر رو فولدر هاش میزاره رو حذف میکنه هر چند وقت یه بار !! و دوباره از اول هزاران فولدر رو بخای براشون عکس بزاری دسته کم کار یه هفته کار شبانه روزی هستش :27:
بنابراین گفتم یه مشکلی که خودم باهاش به مدت 1 سالو اندی دستو پنجه نرم کردم و با روش های عجیب غریب سر میکردم با این مشکل :31: از جمله بک اپ گرفتن از فولدر مربوطه و ... که بالاخره بعد تونستم بفهمم چاره چیه !!:دی
+
پس دوستانی که عادت دارن رو فولدر های اهنگو فیلمو و ... عکس قرار بدن و این مشکل ازار دهنده رو تو ویندوز سون دارن ... طبق مراحل زیر پیش برن تا دیگه توسط ویندوز cache این تصاویر حذف و ریست نشه !!
.


اول به مسیر زیر تو درایوی که ویندوزتون توش نصبه برید :


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد راست کلیک کنید رو فولدر explorer و properties رو بزنید و وارد تب security شید و در ادامه با عکس ها یی که قرار دادم پیش برید که خیلی ساده هستش:20: :

+

برای سنگین نشدن صفحه عکس ها رو داخل اسپویلر قرار میدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

+

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

+

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینجا این دو گزینه که تو عکس مشخصه رو تیکشون بزارید تا از پاک شدن اتوماتیک توسط ویندوز جلوگیری بشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر وقت خواستید به حالت قبل برگردید این 2 گزینه ی اضافه شده رو حذف کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]امیدوارم کسانی که این مشکل رو اعصابشون بود خلاص شده باشن مثه خودم :20:

difenbaiker
16-01-2013, 18:19
:11:از بین بردن فلش کنار آیکن در دسکتاپ
برای اینکار run رو باز میکنیم ، عبارت regedit رو تایپ میکنیم و enter رو میزنیم.
حالا گزینه ی HKEY_CLASSES_ROOT رو باز میکنیم و روی عبارت linkfile کلیک میکنیم، حالا از سمت راست صفحه روی
is shortcut کلیک راست میکنیم و Delete رو میزنیم.
از سمت چپ ، اینبار عبارت piffile رو انتخاب میکنیم و از سمت راست صفحه ، is shortcut این رو هم delete میکنیم.
حالا با یه بار restart کردن سیستم، دیگه کتار آیکنها،علامت فلش نیست.
به همین راحتی!!!


سلام من تو pin کردن برنامه هام به taskbar مشکل دارم و آیکون فلش در دستکتاپم خودبه خود حذف شده. خواستم از مسیری که شما گفتین ببینم می تونم برش گردونم یا نه؟! دیدم من اصلا عبارت linkfile رو ندارم! نکنه مشکل از همین جا آب می خوره؟