PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در اتصال به اینترنت (adsl) لطفا راهنمایی کنید

shamabady
03-06-2009, 09:50
با سلام خدمت دوستان
دیروز مشکل خیلی عجیبی برای این جانب پیش اومد که پاک کلا فم کرده

بنده از adsl استفاده میکنم
مودمم دی لینک مدل 2640t است که از طریق کابل شبکه به یک پی سی و یک لپ تاب متصل است
دیروز در حین کاربا پی سی بودم که یکهو نمیدونم چی شد که هر کار میکردم نمیتونستم هیچ سایتی رو باز کنم با همه ی مرورگر ها تست کردم حتی اربیت و کاسپر هم نمیتونستند به اینتنت دسترسی پیدا کنند احتمال قطع شدن adsl رو دادم که چک کردم کانکت بود
رفتم سراغ لپ تاب دیدم هیچ مشکلی برای باز کردن سایت یا دانلود نداره
خلا صه این که فهمیدم مشکل از پی سی هر چی بلا بلد بودم سرش در آوردم ولی حل نشد
در آخر ویندوز رو هم عوض کردم بازم حل نشد
و در آخر با دیال آپ تست کردم کانکت شد
خودم این احتمالات رو میدم :
1.سیستم نوعی ویروس گرفته باشه که اگه این طور باشه نباید با دیال آپ هم بشه از نت استفاد کرد و همچنین اگه مشکل ویروس باشه قبل از اون لپ تاب ویروسی میشه )لپ تاب آنتی ویروس نداره ) در حالی که لپ تاب مشکل نداره
2. مشکل از مودم که مودم رو هم ریست کردم جای کابلها رم عوض کردم و مشکل حل نشد و اپر مشکل از این جا بود لپ تاب هم نباید وصل میشد
3.کارت شبکه مشکل پیدا کرده که اگه این طور باشه من اصلا نباید بتونم به شبکه کانکت بشم در حالی که من بدون مشکل میتونم بین دو سیستم فایل ارسال و دریافت کنم و هم به منوی کاربری مودم دسترسی داشته باشم پس این مورد هم منتفی است
4. این که خیلی بدشانسم همیشه مشکلات خارق العاده ای گریبانگیرم میشه :41: که فکر کنم مشکل همین جاست

حالا دوستان متخصص راهنمایی کنند مشکل چی میتونه باشه و روش حلش چیه
با تشکر

hadiceberg
04-06-2009, 15:32
ویندوز رو از نو ریختی clean install یا روی قبلیه ریختی؟
اگه از نو ریختی و بازم کار نمی‌کنه، فکر می‌کنم دیگه مشکل نرم‌افزاری نمی‌تونه باشه.

دستور Ipconfig /all رو اجرا کن و نتیجش رو بفرست (هرچند چون ویندوز رو عوض کردی، باید تنظیمات درست باشه)
دسک‌تاپ رو از مودم قطع کن. لپ‌تاپ رو با کابل به همون پورتی که دسک‌تاپ وصل بود، وصل کن. ببین کار می‌کنه؟ البته اگر لپ‌تاپ به صورت بی‌سیم به مودم وصله، قبلش wireless رو خاموش کن.
اگه تنظیمات مربوط به adsl رو داری، مودم رو یک بار ریست کن و از اول تنظیمش کن.

shamabady
04-06-2009, 18:22
دسک‌تاپ رو از مودم قطع کن. لپ‌تاپ رو با کابل به همون پورتی که دسک‌تاپ وصل بود، وصل کن. ببین کار می‌کنه؟ البته اگر لپ‌تاپ به صورت بی‌سیم به مودم وصله، قبلش wireless رو خاموش کن.
اگه تنظیمات مربوط به adsl رو داری، مودم رو یک بار ریست کن و از اول تنظیمش کن.
چه عجب یکی تو این فروم به داد ما رسید
این مسائل رو خودم هم چک کردم
چند ساعت بعد لپ تاب هم به همین مشکل دچار شد که به آی اس پی زنگ زدم و دو تا dns دادند که باتغییرشون مشکل حل شد
ممنون از این که راهنمایی کردید