PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري مي تونم برنامه نويسي رو ياد بگيرم ؟

mobtadi
14-02-2006, 16:01
سلام به همه دوستان
ممنون ميشم اگه از دوستان يكي در مورد برنامه نويسي ( البته كاملا مبتدي و پايه ) برام توضيحات رو بده ( اگه اموزش بده كه خيلي عالي ميشه ) . بهتره اين اشاره رو هم بكنم كه هيچ سر رشته اي از زبانهاي برنامه نويسي ندارم . ولي انشا الله با كمك شما دوستان عزيز ياد خواهم گرفت .
منتظرم ....
يا حق

Programer
20-02-2006, 00:06
دوست عزيز
شما ابتدا بايد تجزيه تحليل و بررسي يك مسئله رو ياد بگيري.اين اولين گام و مهمترين بخش تو يادگيري برنامه نويسي هست كه به اون طراحي الگريتم برنامه ميگن.بعد از اون مي توني به دنباله يادگيري يه زبان برنامه نويسي بري.براي ابتدا فكر نكنك پاسكال بد باشه هم آسونه هم به نسبت قدرتمند ولي باز اگه خيلي برات مشكله مي توني با همون بيسيك معروف شروع كني و بعد از اون سراغ Visual Basic بری و شروع به تمرین کنی.

امیدوارم که موفق باشی اگه بازم مشکلی داشتی من در خدمتم

mobtadi
22-02-2006, 11:59
سلام عليكم
خيلي ممنون از راهنمايي تون
گفته بودين كه بهتره براي شروع از طراحي الگريتم شروع كنم . ولي راستش نمي دونم چطوري بايد ياد بگيرم . به نظرتون بهتره كه به كلاس برم ، از سي دي هاي اموزشي استفاده كنم ، و يا از كتابهاي اموزشي استفاده كنم ؟ چون هيچ كدوم از اصطلاحات رايج رو نمي دونم و برام سخته ياد گيريش . به خصوص كه زيان انگليسيم هم خيلي ضعيفه .
بازم هم ممنون از بابت راهنماييتون .
يا حق

Programer
22-02-2006, 22:57
شما می تونی برای یادگیری اصطلاحات از همون کتاب های ابتدایی شروع کنی متاسفانه من تا حال کتابی رو ندیدم که به خوبی بتونه الگریتم را آموزش بده .کلاسها رو نمی دونم ولی فكر نكنم سي دي هاي آموزشي خيلي كاربرد داشته باشه چون يه جورايي مثل رياضي مي مونه بايد مساول رو حل كني ! براي ابتدا فكر كنم يه خود آموز ژاسكال بد باشه

mobtadi
27-02-2006, 15:47
بازم ممنونم .. كمك زيادي در حقم كردين .. همين چند نكته اي كه گفتين مي تونه خيلي راه گشا باشه .. فقط مي تونم تشكر كنم .
يا حق

mehdi_bjt
27-02-2006, 15:51
سلام

اگه علاقه و انگيزه و يه كم مخ داشته باشي همه چي حله!

AliROCK
27-02-2006, 16:02
اگه رشته تحصیلیت کامپیوتره اول از qbasic شروع کن بعد سراغ پاسکال برو به درد کنکور خیلی میخوره
ولی اگه خودت مشتاقی یاد بگیری از qbasic شروع کن بعد که کامل یاد گرفتی برو سراغ visual basic
پاسکال بد نیست ولی پیچیدگیش زیاده برای مبتدیان به درد نمیخوره

Ali Alizadeh Mansouri
02-03-2006, 22:31
با سلام خدمت دوست عزیزم
بر خلاف نظر بسیاری افراد که شروع یادگیری برنامه نویسی را با پاسکال یا بیسیک(از هر نوع) توصیه می کنند، زبان سی را (نه سی پلاس پلاس) بهترین گزینه می دانم.
حتی اگر هیچ شناختی از حل الگوریتم نداشته باشید به دلیل ساختار یافته بودن و در عین حال بسیار ساده بودن سی ، این زبان بهترین گزینه برای شروع است.
برای شروع اکیدا و اکیدا و به شدت مطالعه ی کتابهای دایتل را توصیه می کنم.
اگر از سطح انگلیسی حتی متوسطی برخوردار هستید کتابهای لاتین آن بهترین انتخاب است. درغیر این صورت ترجمه های آن نیز موجود است که البته به کاملی و جامعی کتاب اصلی نیست.
نام کتاب به زبان اصلی (که فکر کنم همه بچه های کامپیوتر حداقل یک بار در عمرشان آن را شنیده اند!) را در زیر نوشته ام:
C How to Program Deitel & Deitel

mostafa_aa
09-03-2006, 13:07
سلام دوست عزیز
حق با علی آقا و بقیه دوستانه

کتاب C How to Program Deitel & Deitel که به فارسی هم ترجمه شده خیلی به دردت می خوره ولی اگه نظر من هم می خوای اول باید از پاسکال شروع کنی

ولی قبلش باید با مفهوم الگوریتم آشنا باشی یعنی اینکه برای حل یک مسئله چه مراحلی باید طی شود تا به پاسخ رسید ، وقتی الگوریتم پیدا شد دیگه سه سوت می شه با دستورات و تکنیک های c,++c کد اون برنامه را نوشت

موفق باشی

mostafa_aa

Aria it
13-03-2006, 12:12
با سلام
يه كتاب كه الگوريتم و فلوچارت رو خيلي عالي توضيح داده و خودم هم دارم استفاده مي كنم كتاب اموزش الگوريتم وفلوچارت نشر مجتمع فني تهران هستش كه خيلي عالي هست مي توني اونو تهيه كنيد

AliROCK
15-03-2006, 11:07
این دوست عزیز تازه میخواد برنامه نویسی را یاد بگیره
در قوی بودن C که شکی نیست

niyazmande javab
28-03-2006, 11:57
خوب عزيزه جان.
بايد همونطور كه علي آقا جان گفتن كتاب c رو بخوني .ولي اگه از من ميشنوي اول برو قشنشگ مفهوم بيت و بايت رو بفهم و درك كن.حتي اگه برنامه نويسي c رو ياد بگيري ولي مفهوم بيت و بايت رو نفهمي نميتوني c++ ,java و... رو يادبگيري.

FOR EVER
06-04-2006, 07:43
با سلام و تبریک سال جدید خدمت دوستان جدید
امیدوارم بنده رو به عنوان عضو جدید بپذیرید و از اطلاعات خود مارو بینسیب نگذارید

قرون همگی عزیزان

FOR EVER
10-04-2006, 15:06
با سلام خدمت دوستان عزيز

و همچنين آريا جان عزيز بنده هم اين كتاب رو خريداري كردم كه واقعآ مفيد و جامع هستش

متشكرم :rolleye:

o0.maya.0o
21-04-2006, 11:20
سلام
اگر یک کتاب در مورد الگوریتم می خواهید,کتاب الگوریتم ها و فلوچارتهای جعفرنژاد کتاب خیلی خوبییه البته خیلی ساده توضیح داده و با توجه به اینکه گفته بودین تازه کار هستین فکر میکنم خیلی به دردتون میخوره.

o0.maya.0o
21-04-2006, 11:22
راستی به نظر من اگر شروع کارتون با زبان سی باشه خیلی بهتره.هر چند که در ابتدا مشکلتر از پاسکال به نظر میرسه!!
موفق باشید.

mohammad1987
06-05-2006, 09:50
با سلام اگر ممكنه ميشه نام فارسي كتاب how to c program detil & detil رو بگيد . اگر اسم ناشرش هم بگيد ديگه عاليه.ممنون