PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : HP2015 توي چاپ مشكل داره!!

samaram
02-06-2009, 13:11
سلام دوستان. يه پرينتر 2015 دارم. بين سطرهاي مثلا يه جدول كلي فاصله مي ندازه و حتي بينش صفحه سفيد چاپ مي كنه!! يه نرم افزار ديگه هم دارم كه داخلش يه جدول هست و توي هر سلول يه تصوير. تصويرها توي print preview هستند اما موقع پرينت نيستن! و كلي هم بين سطرهاش فاصله مي ندازه. توي ورد هم كه يه متن مي نويسم اگه سايز رو بزرگ كنم موقع پرينت نصف نوشته توي صفحه چاپ نميشه!!
راستي يه نكته. قبلا هم روي يه سيستم ديگه همين پرينتر رو نصب داشتم و دقيقا همين مشكلو باهاش داشتم. اما روي يه سيستم ديگه اين مشكلاتو نداشتم. مساله از چيه؟ كلي كارهام رو زمين مونده:41:
اين سوال رو چند ماه پيش هم در ادامه ي يه تاپيك مطرح كردم اما جواب نگرفتم. اونجا يكي گفت مشكل از ويندوزه. ظاهرا هم درست مي گفت. چون همونطور كه گفتم روي يه ويندوز ديگه درست جواب گرفتم. تو رو خدا كمكم كنيد . آخه نرم افزارهايي توي سيستمم دارم كه نمي تونم ويندوز رو عوض كنم يا يه ويندوز جديد ديگه در كنارش نصب كنم. امكان نصب دوباره اش رو هم ندارم. و از داخل همون نرم افزارها بايد پرينت بگيرم.

parsa205
02-06-2009, 19:03
میشه بگی با کدوم نرم افزار این مشکل رو داره؟؟در ضمن شما چند تا پرینتر دارید؟؟

samaram
03-06-2009, 11:10
میشه بگی با کدوم نرم افزار این مشکل رو داره؟؟در ضمن شما چند تا پرینتر دارید؟؟
يه سريش نرم افزار اداريه. يه سريش هم همين مجموعه ي آفيس كه با اون ها هم مشكل داره.
دو تا پرينتر دارم. منتها وقتي يكيشو remove مي كنم بازم همين مشكلو دارم. هر چي فكر مي كنم به اين نتيجه مي رسم كه همه چي تقصير همين ويندوز لعنتي MRT هستش!

parsa205
04-06-2009, 23:02
خودم استفاده نکردم ولی یکی از دوستام هم از این ویندوز خیلی شاکی بود...در ضمن منم میخام یه پرینتر لیزری بخرم میخواستم بدونم شما از این پرینتر 2015 راضی هستی وقیمتش چنده؟

samaram
05-06-2009, 17:54
خودم استفاده نکردم ولی یکی از دوستام هم از این ویندوز خیلی شاکی بود...در ضمن منم میخام یه پرینتر لیزری بخرم میخواستم بدونم شما از این پرینتر 2015 راضی هستی وقیمتش چنده؟
آره...
در مورد اين پرينتر من از همه چيش راضيم. منتها نمي دونم اين مشكلاتش كه اسم بردم ما ايراد در ويندوزه يا عدم سازگاري اين پرينتر با هر ويندوزي. يعني بد قلق بودنش! اگه توي اين يه مورد به اطمينان رسيدين به نظر من پرينتر خيلي خوب و كارآمدي هستش. قيمتش رو نمي دونم والا. خريد يكسال پيش اداره بوده.

nima1394
05-06-2009, 21:36
2015 يه پريينتر عالي براي كارهاي متداول هست و قيمتش همچنان رو به بالا در حال سعود هست.
شما وارد پوشه Printers & Faxs شو و هيچ پرينتري رو Select نكن. از منوي فايل گزينه Server Properties رو انتخاب كن؛ وارد منوي Drivers بشو و درايور هاي 2015 رو Remove كن. بعد درايور پرينتر هم از Add/Remove Programs كاملا Unistall كن.
بعد از Restart كردن ويندوز، كابل USB پرينتر رو از كامپيوتر جدا كن و شروع به نصب درايور پرينتر 2015 كن.
موقعي كه وسط نصب درايور گفت كابل رو وصل كن و پرينتر رو روشن كن، كابل رو وصل كن.
با انجام اين كارها بايد مشكلت حل بشه و درست توي نرم افزار ها پرينت كنه. اگه نرم افزار ايراني هست و توي پرينتر مشكل داري، بعد از نصب درايور پرينتر، وارد پوشه Printer & Faxs بشو و Properties پرينتر 2015 رو بگير.
وارد Advanced Tab بشو و گزينه "Print directly to the printer" رو انتخاب كن و Ok كن و نرم افزارتو باز و بسته كن.
اگه بازم مشكل حل نشد (كه اميد وارم حل بشه) مجددا درايور رو كامل Unistall كن و بعد از Restart كامپيوتر، كابل USB رو وصل كن. بهت ميگه درايور رو مشخص كن؛ از ليست درايور ها، وارد بخش HP بشو و از قسمت سمت راست، گزينه HP LaserJet 2000 رو انتخب كن.
اگه با اين كار هم درست نشد، اون ويندوز آشغالت رو بنداز دور!

mohammad24
05-06-2009, 22:56
سلام
من هم با مشکلی شبیه به این مواجه شدم. اما با آزمون و خطا متوجه شدم که پرینتر با فونت های فارسی مشکل داره و اگر فونت های دیفالت ویندوز استفاده بشه بدون اشکال پرینت می گیره. البته اوایل این طور نبود اما دقیقا نفهمیدم چطور این مشکل پیش آمد. word را حذف کردم و مجددا نصب کردم و فونت ها رو مجدد نصب کردم اما فرقی نکرد!

samaram
06-06-2009, 09:43
سلام
من هم با مشکلی شبیه به این مواجه شدم. اما با آزمون و خطا متوجه شدم که پرینتر با فونت های فارسی مشکل داره و اگر فونت های دیفالت ویندوز استفاده بشه بدون اشکال پرینت می گیره. البته اوایل این طور نبود اما دقیقا نفهمیدم چطور این مشکل پیش آمد. word را حذف کردم و مجددا نصب کردم و فونت ها رو مجدد نصب کردم اما فرقی نکرد!

سلام. آره ظاهرا فرمايش شما درسته. اما چطور ميشه اين مشكلو حل كرد خب؟ من فقط تو آفيس كه اين مشكلو ندارم. توي نرم افزارهاي ديگه اي كه براش فونت هاي فارسي استفاده كردن هم همينجوره.

mohammad24
09-06-2009, 14:38
سلام

فکر می کنم مشکل را پیدا کردم. وقتی پرینتر را نصب می کنید، سه پرینتر به سیستم معرفی می شوند. مثلا وقتی می خواهید در word پرینت بگیرید، در لیست پرینترهای شما سه پرینتر 2015 وجود دارد که به صورت PCL 5، PCL 5e و PCL 6 هستند.
باید PCL6 را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید. در صورتی که از دیگر پرینتر ها استفاده کنید، احتمال بروز اشکال در پرینت بسیار زیاد خواهد بود.

Senator_F
09-06-2009, 22:21
دوست عزیز با فونت خاصی این مشکل رو دارین؟یعنی اون فایل هایی که اینجوری میشن،همشون فونت شون یکیه؟

samaram
10-06-2009, 12:18
سلام

فکر می کنم مشکل را پیدا کردم. وقتی پرینتر را نصب می کنید، سه پرینتر به سیستم معرفی می شوند. مثلا وقتی می خواهید در word پرینت بگیرید، در لیست پرینترهای شما سه پرینتر 2015 وجود دارد که به صورت PCL 5، PCL 5e و PCL 6 هستند.
باید PCL6 را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید. در صورتی که از دیگر پرینتر ها استفاده کنید، احتمال بروز اشکال در پرینت بسیار زیاد خواهد بود.

!!!!!!!!!!!! درست شد!
آقا دست مريزاد. واقعا ممنونم. باور كنيد يكساله هر وقت فصل كاري استفاده از اين نرم افزاري كه اين مشكلات رو داشت ميرسيد كلي دردسر داشتم. واقعا ممنونم. هر وقت نصبش مي كردم پيش فرض خودش مي رفت روي 5. منم به ذهنم نمي رسيد بايد پيش فرض رو روي 6 برم. بازم يه دنيا سپاسگذارم. از صميم دل براتون آرزوي موفقيت مي كنم.

دوست عزیز با فونت خاصی این مشکل رو دارین؟یعنی اون فایل هایی که اینجوری میشن،همشون فونت شون یکیه؟
بله. كلا با فونت هاي فارسي مشكل داشت.

samaram
11-06-2009, 08:08
دوستان يه مشكل ديگه!!!! :41: يه تصوير دارم كه وقتي پرينتش مي گيرم همه ي تصويرو پرينت مي كنه اما يه آرمي اون وسط تصوير هست اونو پرينت نمي گيره!! نه با HP2015 ونه HP1600 . يعني توي پرينت پرويو هست اما تو كاغذ پرينت گرفته شده نيست!
اين ديگه چه صيغه ايه؟!!!!

samaram
21-06-2009, 07:11
دوستان يه مشكل ديگه!!!! :41: يه تصوير دارم كه وقتي پرينتش مي گيرم همه ي تصويرو پرينت مي كنه اما يه آرمي اون وسط تصوير هست اونو پرينت نمي گيره!! نه با HP2015 ونه HP1600 . يعني توي پرينت پرويو هست اما تو كاغذ پرينت گرفته شده نيست!
اين ديگه چه صيغه ايه؟!!!!

دوستان نتونستيد بفهميد اين يكي ديگه مال چيه؟!!