PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا رم 4 گيگابايتي من رو ويندوز 2.75 گيگابايت نشون ميده؟

saadi126
01-06-2009, 14:19
سلام بر اساتيد گرامي

من به تازگي قطعات سيستم رو ارتقا دادم و 2 ماژول رم 2 گيگابايتي patriot براي سيستم انتخاب كردم (رم قبليم 2 ماژول 1 گيگابايتي بود) حالا برنامه هايي مثل CPU-Z مقدار رم رو 2.75 گيگابايت نشون ميدهند (نه 3.5 گيگابايت) حالا به نظر شما مشكل از چي ميتونه باشه؟

ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

minanami
01-06-2009, 14:39
من يه اطلاعات ديگه مربوط به سيستمت رو ميدم. ببين درسته؟

احتمالا گرافيكت 1 گيگ
مادربردت هم داراي كارت گرافيك آنبورد 256 مگه.
ويندوزت هم اكس پيه.

درست گفتم.

B U L U T
01-06-2009, 15:21
تک تک تست کن

arashbi2
01-06-2009, 15:29
منم 4 گیگ برای خودم گرفتم (2تا 2 گیگ)اما وقتی نگاه میکنم میبینم نوشته 3 گیگ چراا؟؟؟

B U L U T
01-06-2009, 15:37
منم 4 گیگ برای خودم گرفتم (2تا 2 گیگ)اما وقتی نگاه میکنم میبینم نوشته 3 گیگ چراا؟؟؟

اغلب مینویسه 3.5 بخطر ویندوز 32 بیتی
ولی فکر کنم گرافیکت انبرد هست به همین خاطر

mehdy.z
01-06-2009, 19:31
اغلب مینویسه 3.5 بخطر ویندوز 32 بیتی
ولی فکر کنم گرافیکت انبرد هست به همین خاطر

فک کنم یه جا خوندم که ویندوز xp تا یه حدی(حالا دقیقش رو نمی دونم)از نظر رم ساپورت میکنه....کسانی که این مشکل رو دارند حتما توی ویستا هم(مخصوصا 64bit)یه تستی بکنن...
در ضمن حالا شما 4gig رم میخواند چه کار به عمرم نه شنیدم نه دیدم که حتی توی ویستا برنامه ای بیش از 2g رم گرفته باشه حتی سنگین ترین بازیها(دیگه سنگین تر از بازیهای امروزی برنامه ای نداریم...)ا

ADEL_r
01-06-2009, 19:37
من رم 4 گيگ دارم و بدون هيچ مشكلي استفاده ميكنم ( دو تا رم 2 گيگ پاتريوت )

arashbi2
01-06-2009, 22:12
من تو ویستا هم تست کردم باز نوشته بود 3 گیگ یعنی کامپوترم نمیکشه 4 گیگ رم رو؟

mehdy.z
01-06-2009, 23:19

البته به نکته مهمی اشاره کردید که شما میتونید با مراجعه به سایت کمپانی سازنده مادربورد یا خود دفترچه راهنمای اون این رو بفهمید..

alex_pk
02-06-2009, 02:26
سلام
منم الان تو ویندوز سون هستم

دو تا رم 4 گیگ 1066 دارم ولی تو ویندوز نوشته 3.25 گیگ usable

دلیلش چیه؟!

BILLY_Mgs
02-06-2009, 03:23
Windows Xp بیشتر از 3 ساپورت نمیکنه ولی ویستا بیشتر هم ساپرت میکنه . ماله منم 4 گیگه تو Xp میزنه 3.37 ! ولی تو ویستا 4 گیگ .

arashbi2
02-06-2009, 08:02
مشکل همی اینه که برای من توvista هم 3 هست

saadi126
02-06-2009, 09:18
من يه اطلاعات ديگه مربوط به سيستمت رو ميدم. ببين درسته؟

احتمالا گرافيكت 1 گيگ
مادربردت هم داراي كارت گرافيك آنبورد 256 مگه.
ويندوزت هم اكس پيه.

درست گفتم.

من مارت گرافيك ندارم (اگر انشالاه وقط كنم يه 4850 مي خوام بگيرم) گرافيك آنبرد هم وقتي روي حالت Auto مي زارم كه مقدار رم رو ميزنه 2.75 اما وقتي ميذارمش روي 128 اونوقت ميزنه 3.25، حالا من ميخوام وقتي 4850 گرفتم با گرافيك آنبرد به حالت Hybrid Crosfire استفاده كنم كه كارايي گرافيكي رو واقعا خوب بالا ميبره ولي اينجوري اگه رم رو 2.75 بخواد نشون بده اصلا خوب نيست.

حالا به نظرتون راهي به جز نصب ويستا وجود داره؟

*Morteza*
02-06-2009, 09:27
در ضمن حالا شما 4gig رم میخواند چه کار به عمرم نه شنیدم نه دیدم که حتی توی ویستا برنامه ای بیش از 2g رم گرفته باشه حتی سنگین ترین بازیها(دیگه سنگین تر از بازیهای امروزی برنامه ای نداریم...)ا
حالا اگه بخوایم دو یا سه تا از نرم افزارهای گرافیکی رو همزمان اجرا کنیم چی؟ گاهی برای طراحان پیش میاد. درضمن بعضی مواقع یک برنامه به تنهایی عملیاتی انجام میده که لازم داره درون رم اطلاعات زیادی رو ذخیره کنه مثلا همین برنامه های انیمیشن سازی

saadi126
02-06-2009, 11:11

همين 4 گيگ هم كه من گرفتم براي كارم كمه، تازه ميخواستم 8 گيگ بگيرم كه ديدم مجبورم برم روي ويستا كار كنم تا 8 گيگ رو بشناسه و قيمتشم كمي برام بالا ميومد چون كلي از قطعاتم رو آپگريد كردم واسه همين فعلا 4 گيگ گرفتم.
توي كارايي مثل گرافيك و تدوين و3D مقدار رم زيادي نيازه. مثلا تو كار من وقتي بخوام كار صفحه آرايي مجلات يا كتاب انجام بدم يا كار طراحي وب انجام بدم، چون هم فايلهايي كه روشون كار ميكنم حجيم هست و هم اينكه چند تا برنامه رو با تعداد زيادي فايل باز نگه ميدارم اينه كه هم به قدرت پردازشي بالا و هم به رم زيادي نياز دارم.

mehdy.z
02-06-2009, 15:49
همين 4 گيگ هم كه من گرفتم براي كارم كمه، تازه ميخواستم 8 گيگ بگيرم كه ديدم مجبورم برم روي ويستا كار كنم تا 8 گيگ رو بشناسه و قيمتشم كمي برام بالا ميومد چون كلي از قطعاتم رو آپگريد كردم واسه همين فعلا 4 گيگ گرفتم.
توي كارايي مثل گرافيك و تدوين و3D مقدار رم زيادي نيازه. مثلا تو كار من وقتي بخوام كار صفحه آرايي مجلات يا كتاب انجام بدم يا كار طراحي وب انجام بدم، چون هم فايلهايي كه روشون كار ميكنم حجيم هست و هم اينكه چند تا برنامه رو با تعداد زيادي فايل باز نگه ميدارم اينه كه هم به قدرت پردازشي بالا و هم به رم زيادي نياز دارم.

حالا اگه بخوایم دو یا سه تا از نرم افزارهای گرافیکی رو همزمان اجرا کنیم چی؟ گاهی برای طراحان پیش میاد. درضمن بعضی مواقع یک برنامه به تنهایی عملیاتی انجام میده که لازم داره درون رم اطلاعات زیادی رو ذخیره کنه مثلا همین برنامه های انیمیشن سازی
والا تا اونجا که من فهمیدم مشکل شما در اصل گیرش توی پردازشه کاری نداره شما هر چند برنامه که دلت میخواد هر چقدر هم سنگین اجرا کن بعد از طریق task manager ببین که چند درصد از رمت پر شده واقعا بعید می دونم هر برنامه سختی و به هر تعداد(حالا نه بیشتر دو تا:31:) که باشه کلا بالای 2.5 بخواهند...
بازم میگم گیر اصلی شما توی قدرت پردازش سی پی یو هست شماهایی که میخوایند چند برنامه همزمان رو با هم اجرا کنید بیشتر به یه سی پی یو با تعداد عمل پردازش همزمان(مثل i7 با 8 لایه پردازش موازی ) و یه ویندوزی که قادر باشه اون رو ساپورت کنه مثل seven (نه vista و xp)احتیاج دارید..

*Batman*
04-06-2009, 19:54
سلام
منم الان تو ویندوز سون هستم

دو تا رم 4 گیگ 1066 دارم ولی تو ویندوز نوشته 3.25 گیگ usable

دلیلش چیه؟!

سلام.
ویندوز شما از 4 گیگابایت حافظه فیزیکی استفاده میکنه.
احتمالا عدم نمایش کل حافظه ی در دسترس، به خاطر برطرف کردن مشکلات عدم سازگاری بعضی از درایورهای سخت افزاری هست.
چیزی که تو xp sp2 به بعد (و ویستا) اونو می بینیم.اما تو xp sp1 شما میتونید همه ی 4 گیگابایت حافظه را ببینید.
طبق گفته مایکروسافت،ویندوز XP حداکثر تا 4 گیگابایت حافظه فیزیکی رو پشتیبانی میکنه.

ربطی به XP یا Vista نداره.شما باید از یک سیستم عامل 64 بیتی استفاده کنید.
موفق باشید.

alex_pk
04-06-2009, 21:33
سلام
ممنون البته من الا دیدم اشتباه نوشتم!
2 تا رم دو گیگ دارم...که جمعا میشه 4 گیگ!و تا اونجا که میدونم ویندوز سون بالاتر از 4 گیگ رو هم ساپورت میکنه.

بازم ممنون.

arashbi2
04-06-2009, 22:07
میشه بگید از کجا میشه فهمید کامپیوتر من تا چند گیگ ساپورت میکنه؟

alex_pk
04-06-2009, 22:16
بستگی به مادربردت داره
مطمئنن تو دفترچش نوشته یا تو سایت سازنده.
البته اگه منظورت مادربرد بوده باشه.

minanami
05-06-2009, 05:10
به احتمال زياد از مادربورد هست/

حتما به دفترچه اي مراجعه كن و ببين چقدر رم ساپورت مي كنه؟

_LOVE_CODER_
08-06-2009, 10:27
وقتی امدم تو تاپیک فکر کردم حداقل 4-5 نفر جواب سوالتون رو دادن

مشکل از اینجا هست که سی پی یو ها و ویندوز های ما 32 هستن و حداکثر حافظه ای که میتونند پشتیبانی کنند 4 گیگا بایت هست
تنها راه استفاده از بیشتر از 4 گیگا بایت حافظه استفاده سی پی یو ها 64 و ویندوز های 64 بیتی هست
اکثر سی پی یو های جدید 2 هسته ای ها 64 بیتی هستن و فقط کافیه شما از یک ویندوز 64 بیتی مثل Xp64 و Vista64 یا 2003 64بیتی یا 2008 64 بیتی استفاده کنید
خودم 8 گیگ رم رو سیستم دارم و از 2008 ا64 بیتی سفاده می کنم همش رو هم میشناسه

سلام بر اساتيد گرامي

من به تازگي قطعات سيستم رو ارتقا دادم و 2 ماژول رم 2 گيگابايتي patriot براي سيستم انتخاب كردم (رم قبليم 2 ماژول 1 گيگابايتي بود) حالا برنامه هايي مثل CPU-Z مقدار رم رو 2.75 گيگابايت نشون ميدهند (نه 3.5 گيگابايت) حالا به نظر شما مشكل از چي ميتونه باشه؟

ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
تنها راهش همیه اگر مقدار رم رو کمتر از 3.5 گیگ نشون میده قطعه ای از سیستم شما مابقی رم رو گرفته برا همین هم 2.75 گیگ نشون میده
همون طور که خودت گفتی از گرافیک انبرد استافده می کنیم

روز خوش

Lord_theOne
08-06-2009, 17:39
دوست عزیز
سیستمهای 32 بیتی بیشتر از 4 گیگ ساپورت نمی کنند که 1 گیگشم می رود برای Page File اشتباه نکنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

doste_naghola
21-07-2009, 14:34
ایکس پی 3 گیگ رما بیشتر نمیشناسه

در سانی تو بایوس باید ببینی رمتا درست شناخته باس 800 یا 1066

در ثانی رمی که خربدی با CPU میخوره یا واسش زیاد باسش

گیگابایت با این مشکل دارن

Kianoosh
22-07-2009, 03:56
دوستان لطفا این تاپیک رو مطالعه بفرمایید خیلی در مورد این بحث شده از سرچ هم استفاد ه کنید بی ضرره!:دی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

khark11
23-07-2009, 08:18

اگه تازه ارتقا دادي كه بايد 4 گيگ رو ساپورت كنه، شما خودت رم ها رو در بيار ببين دقيقا دو تا دوگيگابايت داري؟؟دقيق رو رم رو بخون
من فكر ميكنم شايد اشتباهي يكي از رم هات رو يك گيگ انداخته باشن

بعدشم ببين رم ها رو اسلات هاي هم رنگ رو مادربورد جا زده شده؟ اگه نه بذارشون رو اسلات هاي هم رنگ اول و سوم از سمت سي پي يو و نتيجه رو اعلام كن

khark11
23-07-2009, 08:19
البته تست رم هات رو تو ويستا انجام بده چون اكس پي 32 بيت بيشتر از 3.25 گيگ رم رو شناسايي نميكنه

Kianoosh
23-07-2009, 09:54
البته تست رم هات رو تو ويستا انجام بده چون اكس پي 32 بيت بيشتر از 3.25 گيگ رم رو شناسايي نميكنه

مگه ویستا 32 بیتی چقدر آدرس دهی میکنه!؟

khark11
23-07-2009, 17:44
مگه ویستا 32 بیتی چقدر آدرس دهی میکنه!؟

ويستا 32 بيت سرويس پك يك، چهار گيگ رم رو نمايش ميده و مثه ويندوز اكس پي 32 بيت 3.25 نمايش نميده

als_1360
25-07-2009, 15:30
فقط مخصوص ويندوز اكس پي :
1- از داخل منوي استارت روي گزينه RUN كليك كنيد .
2- دستور MSCONFIG رو تايپ كنيد .
3- از تب BOOT گزينه EDIT اديت رو انتخاب كنيد .
4- بعد از خطي كه نوشته NOex... (همون خطي محل ويندوز رو مشخص كرده) يك فاصله تايپ كنيد
5- تايپ كنيد PAE/ و پس از اون هم تايپ كنيد 3GB/
6- دستگاهتون رو ري استارت كنيد درست مي شه .

به جاي يك تا 3 مي تونيد از روش زير استفاده كنيد :
1- روي ماي كامپيوتر رايت كليك كنيد
2- گزينه پروپرتيس رو انتخاب كنيد
3- روي تب ادونسد كليك كنيد
4- از قسمت Startup And Recovery گزينه Settings رو انتخاب كنيد
5- از قسمت System startup گزينه Edit رو انتخاب كنيد

اگر خواستيد اطلاعات بيشتري به دست بياوريد دنبال كلمه PAE و يا Physical address expansion بگرديد