PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مزدا 3 تيپ 3 ، مگان فول يا تويوتا كرولا ؟؟؟

gmt325gh
01-06-2009, 09:02
تو رنج قيمتي 35 تا 40 چه ماشيني رو پيشنهاد ميكنين ؟
به نظر من اين 3 تا بهترين گزينه ها بودن ( از سوناتا خوشم نميياد ... )
ممنون ميشم اگر هر اطلاعاتي راجع به اين 3 ماشين قيمت فعليشون و مزايا و معايبشون بهم بدين.

corey
01-06-2009, 09:12
خب بین اینا هم مزدا 3 از همه بهتره و فروش خوبشم تو بازار نشون دهنده این موضوعه
چون اول از همه ظاهر قشنک تری - سواری بهتر و اسپرت داره خرجش خیلی از مگان 2000 پاین تره --- امکانات ایمنی خوب داره و در کل فعلا بهترین سدان اسپرت ایران توی این قیمت هست

gmt325gh
01-06-2009, 09:23
كرولا 2009 چطوره ؟؟ قيمت فعليش رو ميشه بگين ؟؟؟
من خودم اول نظرم رو مزدا 3 بود ولي چند تا قضيه منو به شك انداخته.
يكي اينكه شنيدم مزدا 3 ماشين خشكيه كه اين قضيه تو رانندگي اسپرتي و هندلينگ اثر مثبت ميذاره ، ولي براي مسافت هاي طولاني و خيابوناي چاله چوله ي تهران ميتونه خسته كننده باشه. از 206 خشك تره يا نرم تر ؟؟؟
يه علت ديگه اينكه فضاي صندلي هاي عقب شنيدم كمه. ميخواستم بدونم عقبش چقدر تنگه ؟؟؟ آيا مثل 206 اذيت ميكنه ؟؟؟
ايراد آخر هم اينه كه تو فروماي ديگه خيليها از رنگ كارخونه ايراد ميگيرن و انگار كيفيت رنگ ماشين در حد يه ماشين 35 ميليوني نيست و رگه هاي مات داره. اين قضيه تا چه حد درسته ؟؟؟

rami_hemi
01-06-2009, 10:00
کرولا الن 37-46 میلیون قیمت داره و با در نظر گرفتن موتور و امکانات از مگان و مزدا کمی عقب هستش ولی کیفیتش و کارایی بهتری نسبت به اون دو تای دیگه داره و تا جایی که یادم میاد خودروی سال 78 از طرف مجله ماشین انتخاب شد .
هر سه ماشین از بهترینهای بازار هستن ولی کرولا زیاد ماشین اسپرتی نیست بلکه یه ماشین راحت و نرم هستش .
در مورد مزدا به نظرم ماشین خوبی هستش رنگ زیاد مشکلی من ندیدم ولی خب تنوع رنگ چندانی نداره انگار
مگان 2000 دو. نوع الان داره تولید داخل با سهمیه و گیربکس دستی و وارداتی با گیربکس اتومات بدون سهمیه بنزین .
مگان و مزدا 3 از نظر قیمت خیلی به هم نزدیک هستن ولی کرولا اختلاف بیشتری داره
به نظرم ماشین از بیرون هم میشه گفت کمی نسبت به هم رده های خودش خشکتر و کوچیکتر هستش منم یه چیزایی شنیدم خودم هم بنا به طراحی بیرونیش حدس میزنم فضای پشتیش کوچیک باشه ولی نه به حد 206 فکر کنم در حد سیلو کوچیک باشه.
==================================================
یه توصیه دیگه اولا کاش یه یه سری این اطلاعات رو میدادی تا بهتر کمک کنیم

مهم: برای درخواست مشاوره حتما قیمت ، معیار ها، و انتظاراتتون رو ذکر کنید. (مثلا: زیر X تومن، ایمنی، جادار، نو، دست دوم، برای خانواده، برای اسپرت بازی ، پر قدرت، شتاب بالا، فراوان و ارزان بودن قطعات، بازار فروش خوب، خارجی، داخلی، کم مصرف، برای جاده، برای شهر، رحتی، لذت سواری و ... )
دوستانی که میخواهند خریدار را مشاوره کنن تا حد ممکن دلایل خودشون رو هم ذکر کنن)
در مشاوره جداً از تعصب و علاقه شخصی و ... دوری کنید. حرف شما میتونه مرز بین یک انتخاب صحیح و اشتباه باشه. پس در مشاوره دقت کنید .

s-b
01-06-2009, 11:40
بستگی به معیارهاتون داره ولی خوب کرولا از لحاظ کیفیت از اون دوتا بهتره ولی مزدا 3 قشنگتره مگان هم اگه وارداتی گیر بیاری خوبه که فک نکنم دیگه باشه

amir_rahmani
01-06-2009, 11:47
من خودم مزدا 3 تیپ 3 را پیشنهاد می کنم.
ولی خودم با سانتافه موافقم البته با پول بیشتر

gmt325gh
01-06-2009, 20:11
نميخوام بيشتر از 40 تومن پول بدم.
تو شاسي بلند ها به نظرم اسپورتيج از همه مناسبتره.
ولي تو سواري ها شك دارم. تو اين رنج ديگه چه گزينه هايي هست ؟؟
برام لذت و راحتي رانندگي مهمه ولي در عين حال ميخوام اونقدر قدرت داشته باشه كه اگه خواستم بهش گاز بخرونم آبروم رو نبره و نااميدم نكنه.
ماشين گنده خوشم نمياد و برا همين سوناتا رو تو ليست نياورده بودم. ولي براي 4 نفر جاي كافي داشته باشه و اذيت نكنه.

rami_hemi
01-06-2009, 20:56
خب حالا شد
تا جایی من توی تستها شنیدم خودم تا حالا سئوار نشدم مگان راحتی داره و بعد از اون مزدا 3
هر دو متورو 2000 دارن و تا جایی که یادمه حول و حوش 150 اسب قدرت یعنی مطمئن باش ازشون .
هر دو ماشین هم از ظاهر جم وجوری برخوردارن .

soheilnouri
01-06-2009, 23:17
سلام...مگان 1600 دنده ایی با کمترین آپشن الان صفرش چنده؟.....مگان مگه گرون شده که بین 30 تا 35 قیمت گذاشتین؟

D r i v e r
01-06-2009, 23:38
سلام...مگان 1600 دنده ایی با کمترین آپشن الان صفرش چنده؟.....مگان مگه گرون شده که بین 30 تا 35 قیمت گذاشتین؟

مدل اتوماتيك ۲۰۰۰ سى .سى مگان نيز حدود ۳۲‎/۵ ميليون تومان معامله مى شود. :12:

مگان 2000 سی سی به دلیل اینکه وارداتی هست و هم اینکه خوب 2000 سی سی هست و اتوماتیک و ....
نسبت به 1600 گرون تر هست
احتمالا شما 1600 مد نظرتون هست :11:
که در 2 نوع وارداتی و مونتاژ داخل موجود هست :20:

نميخوام بيشتر از 40 تومن پول بدم.
تو شاسي بلند ها به نظرم اسپورتيج از همه مناسبتره.
ولي تو سواري ها شك دارم. تو اين رنج ديگه چه گزينه هايي هست ؟؟
برام لذت و راحتي رانندگي مهمه ولي در عين حال ميخوام اونقدر قدرت داشته باشه كه اگه خواستم بهش گاز بخرونم آبروم رو نبره و نااميدم نكنه.
ماشين گنده خوشم نمياد و برا همين سوناتا رو تو ليست نياورده بودم. ولي براي 4 نفر جاي كافي داشته باشه و اذيت نكنه.
سوناتا 6 سیلندر ماشین خیلی خوبی هست ها از نظر گاز خوردن
گفته میشه 0.5 ثانیه زود تر از آزرا 0 - 100 هست ولی تا ....(دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 140 یا 160 بود) شتاب برابری دارن
نوع سیستم ترمز و فرمانپذیری هم یکی هست
فقط لنت هاشون فرق میکنه :11:

gmt325gh
01-06-2009, 23:39

مگان 2000 رو ميگم عزيز.
مگان 1600 توليد داخل حدود 24-25 تومن قيمت بازارشه. مگان 1600 وارداتي هم 28-29 تومن هست.
ولي 2000 حدود 35-36 تومن هست.

poria_mc
01-07-2009, 20:23
مزدا 3 تیپ 3 رو من یه چند ماهی دستم بود که با توجه به تصادف شدیدی که از پشت داشتم فروختم باید بگم اول از همه از لحاظ ایمنی حرف نداره! و ترمز هاش فوق العاده اند! اما رانندگیش مثل 206 کمی خشکه و کمک هاش جوریه که تمامی دست اندازهارو راحت متوجه میشید! اما کرولا رو که نشستم راحتی بیشتری داشت ولی نبود دنده تیپ ترونیک تو کرولا یکم اذیت میکنه!مگان رو هم که اصلا پیشنهاد نمیدم چون جدیدا 2008 هاش یکسری آپشنهاش رو برداشتن که به نظرم همونها یکم خرید مگان با این قیمت رو توجیه میکرد!و اینکه اصلا ظاهرش به یه ماشین تو رنج 30 به بالا نمیخوره! تو این رنج به سراتو هم فکر کن که بر عکس ظاهر نسبتا آرومش موتور خوبی داره و گیربکس اتوماتیکش معکوسهایی میده که همه انگشت به دهن میمونن!

mzzz
08-07-2009, 00:01
فقط تو این رنج
کمری GL اتوماتیک36000000
یا مزدا 3 فول اتومات 35500000

amir camaross
25-07-2009, 22:31
مزدا3تیپ3به دلیل این که فروش خوبی داره وظاهری شیک و وجوان پسنند ومصرفش کمتره وخوش دست تره وقیمت مناسبی داره. من پسر داییم خریده خیلی نرمه واز نظر شتاب وسرعت عالیه.البته اگه من باشم زانتیا 2000 رو پیشنهاد میکنم چون از نظر راحتی حرف نداره.

farshad bugatti
30-07-2009, 01:08
منم با امیر موافقم زانتیا نرم تره

farshad bugatti
30-07-2009, 01:09
اما مزدا 3 به روز تره و امکاناتش هم بیشتره

poria_mc
30-07-2009, 11:06
اگه من باشم زانتیا 2000 رو پیشنهاد میکنم

منم با امیر موافقم زانتیا نرم تره
میتونم بپرسم شما چی زانتیا رو با این 3 تا مقایسه میکنید و به اون 3 تا ترجیح میدید؟ ایمنی زانتیا رو؟ یا امکاناتش رو؟ تکنولوژی ساخت موتور؟ کیفیت ساخت بالا؟
من نمیدونم چرا ملت دست از سر این زانتیا برنمیدارن! همین که 31 تومن شد میرفتن میخریدن که سایپا الان جرئت میکنه یه ماشین با قیافه فوق ت..ی رو به اسم زانتیا 2 بکنه تو پاچه ملت!!

farshad bugatti
01-08-2009, 00:34
میتونم بپرسم شما چی زانتیا رو با این 3 تا مقایسه میکنید و به اون 3 تا ترجیح میدید؟ ایمنی زانتیا رو؟ یا امکاناتش رو؟ تکنولوژی ساخت موتور؟ کیفیت ساخت بالا؟
من نمیدونم چرا ملت دست از سر این زانتیا برنمیدارن! همین که 31 تومن شد میرفتن میخریدن که سایپا الان جرئت میکنه یه ماشین با قیافه فوق ت..ی رو به اسم زانتیا 2 بکنه تو پاچه ملت!!

اولا منم عرض کردم که تکنولوژی مزدا 3 از زانتیا زیاده ثانیا منم به خدا هر چی به این مردم میگم بابا دوره ی زانتیا گذشت هیچ کس قبول نمیکنه حالا اگه تو فامیل یا دوستانه من اگه 9 نفر طرفدار زانتیا باشه یک نفر به زور مزدا 3 رو باور داره و در این مورد با همه بحث میکنم چون اگه من باشم مزدا 3 میخرم اما باید یه چیزی رو باور داشته باشیم که نرمی زانتیا تکه حتی بهتر از مزدا 3 و مگانه . پس اگه بخایم کلی صحبت کنیم زانتیا برای خانواده و مزدا 3 برای جوانان مناسب است و اگه کلاسه 2000 سی سی رو در محدوده قیمت 20 الی 35 میلیون مقایسه کنیم این خودروها موجود است
اوانته - مگان- کیا سراتو - مزدا3 - زانتیا
که ازبین انها مزدا3 و زانتیا (درسته تو مطالب بالا گفتم زانتیا برای خانواده مناسبه اما به دلیل هندلینگ بالا برای جوانان هم مناسب است)
و بقیه برای خانواده مناسب است ...:5:

poria_mc
01-08-2009, 01:22
نرمی زانتیا تکه حتی بهتر از مزدا 3
این رو قبول دارم!

نرمی زانتیا تکه حتی بهتر مگانه
این رو قبول ندارم! مگان نرمیش در حد زانتیاست!
بعد هم با اومدن این همه ماشین جدید مثل سراتو وآوانته که خیلی نرمند دیگه کسی سراغ زانتیا نمیره!

rami_hemi
01-08-2009, 09:18
متاسفانه پوریا جان این زانتیا قرار بود با یه نمونه صندوقدار C4 عوض بشه که فعلا هیچ کاری انجام ندادن حداقل همون C4 هاچبک و کوپه رو وارد میکردن یه چیزی .
کلی سر این ماشینا دعوا شده ولی با کمترین اختلاف این سه تا بهترین تو این رده قیمت هستن
البته سراتو هم میتونه گزینه خوب یباشه ولی خب فکر نکنم از نظر دینامیک رانندگی به حد مزدا 3 باشن.

farshad bugatti
01-08-2009, 14:32
این رو قبول دارم!

این رو قبول ندارم! مگان نرمیش در حد زانتیاست!
بعد هم با اومدن این همه ماشین جدید مثل سراتو وآوانته که خیلی نرمند دیگه کسی سراغ زانتیا نمیره!

قبول دارم مگان هم نرمه اما نه در حد زانتیا و
میبینیم که با امدن انها منظورم سراتو و اوانته است هنوز هم به سراغ زانتیا میرن چون به وضوح مشخصه که زانتیا در این کلاس ازهمه نرم تره :5:

mzzz
11-02-2010, 00:58
زانتیا = پراید بزرگ همین

MoHaMaD ZaNd
11-02-2010, 09:25
زانتیا = پراید بزرگ همین
درسته ايمنيش بده اما ديگه نه در حد پرايد !!! پرايد رو فكر كنم الان ببرن تست ايمني منفي 5 ستاره ميگيره !!

yassin_car
12-02-2010, 11:57
از بین این 3 خودرو مزدا3 برترین است. چون این ماشین منتاژی است 35 تومان است.اگر وارداتی عرضه می شد 40-45
تومان می بود.مزدا 3 شتاب بیشتری دارد و تازه قادر به تحمّل 0.85 جی شتاب جانبی است که می تواند لذّت رانندگی
بالایی را برای شما به ارمغان بیاورد.
-----------------------------------------------------
در مورد زانتیا لازم به توضیح است که کابین راحت تری نسبت به سوناتای قبل از فیس لیفت دارد و اید که از نظر هندلینگ
و تحمّل شتاب جانبی به غیر از مزدا3 از همه یماشین های زیر 50 تومان بهتر است.فراموش نکنید که تحمّل شتاب جانبی
یکی از فاکتور های ممهم ایمنی است.قبول دارم که زانتیا دیگر نباید تولید شود. ولی درباره ی آن بی خود بد و بیرا نگید.

farshad bugatti
12-02-2010, 12:37
از بین این 3 خودرو مزدا3 برترین است

چرا این چنین در مورد ماشین ها قضاوت میکنید؟
واقعا طرز صحبت کردن شما مانند کارشناسان مجله ماشین هستش و قضاوت نا درستی میکنید!
هیچ وقت نمیشه گفت که از میان این 3 کدام 100 % بهتره البته شاید در یک جمع بندی کلی مزدا 3 بهتر از کرولا باشه اما در مورد مگان فرق میکنه، مگان برخی ویژگی هایی داره که مزدا 3 نداره پس هر کدام مشتریان خاص خودشون رو دارند.
لطفا در مشاوره دادن عجله نکنید...

hheadshoter
12-02-2010, 13:26
سوزوکی ویتارا دوست نداری؟

Amin-Nasim
13-02-2010, 10:26
به نظر من
اول مزدا3 تیپ 3
دوم مگان 2000
سوم تویوتا کرولا
اگه هیچ کدوم از گزینه های بالا رو نخواستی زانتیا و کیا سراتو می تونند گزینه های خوبی باشند