PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت هارد های 5400 دور با 7200 دور در تمام شرایط

jjdownload
31-05-2009, 02:22
سلام من xps 1530 با هارد 500 دارم

صدای هاردش منو اذیت می کنه یعنی بعد از صدای کم فن بیشترین صدایی که ازش می آد صدای هاردشه

می خوام یه 100 تومنی بدم هاردشو عوض کنم

الان هاردش 500 گیگ 5400 دور مال سامسونگه

شنیدم هارد هایی که رو سری های حرفه دل

می یندن 7200 دوره و با ظرفیت 250 گیگ تو بازار هستش

می خوام اونو بگیریم اما دو تا سوال دارم

اگه دوستان جواب بدن ممنون میشیم

1- آیا هارد های 7200 دور صداشون کمتره یا عین این هارد 500 من مو قع خوندن و نوشتن یه خرده

خرخر می کنن

2- راستی یه جا می خوندم که هارد های 7200 دور به علت سرعت بالا گرمای بیشتری ایجاد

می کنن الان که چک می کنم می بینم بیشتر گرما لپ تاپم مال هاردشه یعنی مال

قسمتیه که هارد اون جاست

3- تفاوت سرعت تو 5400 دور با 7200 دور چه قدر محسوسه

من شنیدم فقط رو خوندن تاثیر داره نه رو نوشتن

من رو کاغذ حساب کردم یک چهارم 7200 دور سریعتره

================================================

اگه دوستان محبت کنن جواب بدن ممنون میشیم:10: خیلی سرچ کردم اما جواب سوالامو نگرفتم :41:

Pami
01-06-2009, 14:38
سلام من xps 1530 با هارد 500 دارم

صدای هاردش منو اذیت می کنه یعنی بعد از صدای کم فن بیشترین صدایی که ازش می آد صدای هاردشه

می خوام یه 100 تومنی بدم هاردشو عوض کنم

الان هاردش 500 گیگ 5400 دور مال سامسونگه

شنیدم هارد هایی که رو سری های حرفه دل

می یندن 7200 دوره و با ظرفیت 250 گیگ تو بازار هستش

می خوام اونو بگیریم اما دو تا سوال دارم

اگه دوستان جواب بدن ممنون میشیم

1- آیا هارد های 7200 دور صداشون کمتره یا عین این هارد 500 من مو قع خوندن و نوشتن یه خرده

خرخر می کنن

2- راستی یه جا می خوندم که هارد های 7200 دور به علت سرعت بالا گرمای بیشتری ایجاد

می کنن الان که چک می کنم می بینم بیشتر گرما لپ تاپم مال هاردشه یعنی مال

قسمتیه که هارد اون جاست

3- تفاوت سرعت تو 5400 دور با 7200 دور چه قدر محسوسه

من شنیدم فقط رو خوندن تاثیر داره نه رو نوشتن

من رو کاغذ حساب کردم یک چهارم 7200 دور سریعتره

================================================

اگه دوستان محبت کنن جواب بدن ممنون میشیم:10: خیلی سرچ کردم اما جواب سوالامو نگرفتم :41:

اول بهت بگم اگه هارد كم صدا ميخواي برو سراغ Western Digital يا بعد از اون Fujitsu
بعدش هم 5400 و 7200 اختلاف محسوسي تو دسترسي به اطلاعات دارن ، شايد شما اين تفاوت رو تو كپي كردن يه فايل MP3 حدودا 5-6 مگابايتي متوجه نشي ولي توي كپي اطلاعات سنگين از روي هارد به همون هارد ( پارتيشن ها به هم ) حتما قابل درك ميشه ...
در ضمن توليد حرارت بيشتر بستگي به ساختار دروني لپ تاپ و مسيرهاي باز داخلش داره كه گرما رو به كجا هدايت ميكنه تا زياد نشه پس زيادي وسواس به خرج نديد ...

Stream
01-06-2009, 14:58
به طور متوسط با بالا رفتن دور هارد صدا هم بالاتر میره. یعنی بین دو هارد در شرایط یکسان و با مشخصات یکسان اونی که سریع تر چرخش می کنه صدای بیشتری هم داره. در مورد گرما و مصرف هم دقیقا همین وضعیت صدق می کنه.

کارایی کلی هارد (سرعت، صدا، مصرف، گرما، لرزش، ...) به خیلی عوامل بستگی داره که فقط یکیش سرعت چرخیدنه. نمیشه گفت سرعت یک هارد 7200 دور مثلا 20% از یک هارد 5400 دور بیشتره و عوامل دیگه ای هم دخیل هستند.

هاردهایی که در مدل های قدیمی تر استفاده شده (مثل XPS 1530) نسبت به هاردهای جدید تفاوت زیادی دارند. الان هاردهای WD Scorpio Blue با اینکه 5400 دور هستند در کنار صدا و مصرف پایین سرعت خیلی خوبی دارند (حتی سریعتر از هاردهای 7200 دور نسل های قبل)

هاردهای 7200 دور WD Scorpio Black هم هستند که نسبت به Scorpio Blue ها کمی صدا و مصرف بیشتری دارند و سرعتشون هم بهتر هست.

Seagate هم جدیدا محصولات خوبی برای لپ تاپ ها عرضه کرده. هاردهای Momentus 5400.6 جزو سریعترین 5400 ها هستند و Momentus 7200.4 هم جزو کم مصرف ترین و سریعترین 7200 دور ها به حساب میان.

jjdownload
01-06-2009, 15:17
سلام

آقا من می خوام برم زیگورات هارد مو عوض کنم یعنی یه هارد نو بگیرم

حالا با هر ظرفیتی که شد

چی بگم بگم از مارکا بده یا بگم ما xps های جدیدو بدین راستی

آخرش دارم دیوونه می شم آخر سرعت بالا سرو صدا داره یا سرعت پایین

و اینکه کدوم بیشتر گرم میشه چون الان که 5400 دوره گرماش قابل حسه و به نظرم گرم ترین جاش

همین جای هارده حالا به نظر شما هارد 7200 دور از این بیشتر داغ می کنه ؟

بازم ممنون

mh.attari
01-06-2009, 19:20
به نظر من خیلی خیلی فرق دارن چطور بگم
من یه هارد دارم رو سیستمم که 5400 دوره
و یه هارد اکسترنال 7200 هم داره
حالا بیا انتقال داده ها اونوقت هست که ادم فرقشو حس می کنه

mh.attari
01-06-2009, 19:21
یه چیزی هم بگم اگه cpu بالا داشته باشی ولی هارد پایین cpu به هیچ دردی نمی خوره چون سرعت انتقال تو کارای سنگین پایین هست

jjdownload
01-06-2009, 22:46
سلام

آخرش من نفهمیدم هارد بالاتر با سرعت بیشتر

صدای خر خر هم بیشتره با گرمای بیشتر یا برعکس

یعنی موقع خوندن اطلاعات هارد پر سرعت صدا نداره و کلا گرمای تولیدیش

کمتره ؟

ممنون که کمک می کنین

Stream
02-06-2009, 12:02
دوست عزیز به سوالتون پاسخ داده بودم!

به طور متوسط با بالا رفتن دور هارد صدا هم بالاتر میره. یعنی بین دو هارد در شرایط یکسان و با مشخصات یکسان اونی که سریع تر چرخش می کنه صدای بیشتری هم داره. در مورد گرما و مصرف هم دقیقا همین وضعیت صدق می کنه.

jjdownload
03-06-2009, 00:58
سلام

با همه این تفاسیر یعنی من برم یه هارد 5400 دور 160 گیگ بگیریم که تو این وسترو ها میزارن

هم گرماش کمتر میشه هم سر و صداش ؟

ببینید منظورم از صدای هارد دو نو ع صدا هست

1- صدایی که عیت صدای فنه و دائما از لپ تاپ شنیده میشه ( البته موقعی که فن خاموش باشه و شما در سکوت مطلق باشید )

2- صدای خر خر که موقع خوندن یا نوشتن اطلاعت از هارد شنیده می شه

یعنی همه این صدا ها در 7200 دور ها بیشتره ؟

ممنون که راهنمایی می کنید

راستی در حال حاضر هاردی که روی xps ها نصب میشه خوبه ( هم از نظز گرما و هم از نظر سرو صدا )

یعنی بخرم خوبه یا هارد سری پیشترفته مثل Precision رو بگیرم بهتره ؟

بازم مرسی

Stream
03-06-2009, 20:33
سلام

هاردهای Seagate Momentus 7200.4 خیلی هاردهای کم صدایی هستند طوری که من موقع کار با Precision M4400 (که از همین مدل استفاده می کنه) کلا صدایی رو حس نمی کنم. ولی هاردهای WD Scorpio Black رو در لپ تاپ های دیگه دیدم نسبتا پرصدا تر هستند.

این هاردها رو از بازار تهیه کنید بهتره، بعید می دونم گارانتی ها این محصولات رو داشته باشند چون این هاردها چند ماه بیشتر نیست عرضه شدند.

jjdownload
03-06-2009, 21:49
سلام

هاردهای Seagate Momentus 7200.4 خیلی هاردهای کم صدایی هستند طوری که من موقع کار با Precision M4400 (که از همین مدل استفاده می کنه) کلا صدایی رو حس نمی کنم. ولی هاردهای WD Scorpio Black رو در لپ تاپ های دیگه دیدم نسبتا پرصدا تر هستند.

این هاردها رو از بازار تهیه کنید بهتره، بعید می دونم گارانتی ها این محصولات رو داشته باشند چون این هاردها چند ماه بیشتر نیست عرضه شدند.

سلام

بسیار ممنون

جاداره یه تشکر ویژه ازتون بکنم

مرسی ممنون راستی یه سوال دیگه این که این هاردی که گفتین

گرماش کمتره ؟ یا چون سرعتش بیشتره گرماشم می ره بالا

یه سوال دیگه من این هاردو با چه ظرفیتی بگیرم که صدا کم نشه

چون مثلا می گفتن هارد 500 چون صفحاتش به هم نزدیک تره صدا تولید می کنه

این هارد ها چطورین

اینا بگید عالی میشه واقعا منت میزارید خیلی تو این تاپیک اذیت کردم

مرسی:11:

Stream
05-06-2009, 12:17
دوست عزیز گرما یا صدای بیشتر نسبی هست و باید دو محصول کنار هم مقایسه بشن تا بشه درباره این موضوع صحبت کرد.

صدا و مصرف و گرما به سایز و تعداد پلاتر ها بستگی داره، هر چقدر تعداد پلاتر ها بیشتر باشه طبیعتا صدا و گرمای بیشتری خواهید داشت چون عملیات مکانیکی بیشتری در هارد انجام میشه.

این هادرهایی که معرفی کردم بالاترین سایز پلاتر ها رو دارند. اگه اینقدر روی صدا حساس هستید می تونید برید یک SSD 64 گیگابایتی تهیه کنید (با هزینه ای مشابه با Seagate Momentus 500GB 7200.4 البته کارایی پایین تر) و دیگه نگران صدا و گرما نباشید.

mh.attari
05-06-2009, 12:22
دوست عزیز من
اگر می خوای هارد بخری فقط وفقط wd بخر و به هیچ چیزی هم فکر نکن چون هم از لحاظ صدا و هم از لحاظ کار کرد بهترین هستش

jjdownload
05-06-2009, 16:14
مرسی

از اینکه این بنده حقیر رو معرفی کردین ممنون

پس شد Seagate Momentus 500GB 7200.4

دستتون درد نکنه اگه بازم نکته ای بود بگین

راستی تو سری حرفه ای هم همین هاردا هست دیگه ؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jjdownload
07-06-2009, 14:54
سلام

راستی یه چیز دیگه حالا گر ما اینقدر نیست که منو اذیت کنه

سرعت خوندن و نوشتن هم اهمیت داره اما سر و صدای هارد

خیلی برام مهمه چه موقعی که در حالت بیکاریه و چه حالتی که

موقع خوندن و نوشتنه

و من 1530 دارم نگاه کردم دیدم هاردم سامسونگه و واقعا تعجب کردم

آخه خیلی صدا می ده حتی موقع بیکاری هم یه صدا مثل فن ازش در می آد

در کل می خواستم ببینم سیگت ها تو این رده فکر کنم از همه بهتر باشن ؟

راستی تو سایت دل هم دیدم بعضی از 1530 ها با هارد های سیگت عرضه می شن

بازم ممنون:11:

jjdownload
11-07-2009, 02:02
سلام

یه سوال از اساتید

من Xps 1530 خودمو تو بهمن گرفتم با هارد 500 که خیلی صدا میده

و هاردمم سامسونگه می خواستم بدونم الان هارد هایی که رو 1530 ها می یندن چه طوریه

سیگیته یا سامسونگ و اینکه سرعتشون از 5400 دور های قدیمی بالاتره یا پایین تر ؟ مرسی