PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل برای کپی کردن صحیح متون از صفحات اینترنتی

new explorer
29-05-2009, 02:08
دوستان عزیز
من وقتی قصد دارم متن ها یا پاراگرافی که هم حاوی فارسی هست و هم انگلیسی (وگاهن به علاوه عدد) از یه صفحه ی اینترنتی کپی کنم و در یه فایل متنی(فرقی نمیکنه فایلهای متنی پیش فرض همراه ویندوز(مثل وردپد)باشه یا ورد آفیس )،ترتیب درستشون از بین میره و واقعن آزاردهنده ست ، فرض کنید از چند صفحه مختلف بخاین چند پاراگراف رو کپی کرده و در یک فایل ورد ادغام کنید ...
تازه حتی گاهی که میخام از تو گوگل هم یه نامه بنویسم باز هم این مشکل رو برای حالت ترکیبی فارسی و انگلیسی دارم
منتظر راهنمایی دوستان مخصوصن اساتید با تجربه هستم

aramaccess1
29-05-2009, 07:34
دوستان عزیز
من وقتی قصد دارم متن ها یا پاراگرافی که هم حاوی فارسی هست و هم انگلیسی (وگاهن به علاوه عدد) از یه صفحه ی اینترنتی کپی کنم و در یه فایل متنی(فرقی نمیکنه فایلهای متنی پیش فرض همراه ویندوز(مثل وردپد)باشه یا ورد آفیس )،ترتیب درستشون از بین میره و واقعن آزاردهنده ست ، فرض کنید از چند صفحه مختلف بخاین چند پاراگراف رو کپی کرده و در یک فایل ورد ادغام کنید ...
تازه حتی گاهی که میخام از تو گوگل هم یه نامه بنویسم باز هم این مشکل رو برای حالت ترکیبی فارسی و انگلیسی دارم
منتظر راهنمایی دوستان مخصوصن اساتید با تجربه هستم
.................................................. .................................................. .........
اگه مشکل شما فقط به هم ریختن متون ترکیبی از فارسی و انگلیسی هنگام کپی کردن از صفحات اینترنتی هست می تونید در MS Word به جای گزینه ی Paste گزینه ی Paste special رو انتخاب و در کادر باز شده هم عبارت Unformatted text رو انتخاب کنید .

hadiceberg
31-05-2009, 09:47
دوستان عزیز

من برای رفع این مشکل داخل Word در حالت راست-به-چپ تایپ و کپی می‌کنم و بعد paste می‌کنم توی Gmail!

Ehsanpark
31-05-2009, 09:54
شما بهتره قبل از پیست کردن متن برید به :
Format > Paragraph > General
از اونجا گزینه Direction رو بذارید روی Right-to-left
مشکل شما حل میشه.

elahe80
29-01-2010, 18:11
.

دوستان من هم هنگام کپی از صفحات مرورگر به word 2007 مشکل دارم / اگه وسط یک خط پرانتز و کلمات اینگلیسی باشه بهم میریزه .... / کمک لطفا" - ممنونم

.

new explorer
29-01-2010, 18:22
.

دوستان من هم هنگام کپی از صفحات مرورگر به word 2007 مشکل دارم / اگه وسط یک خط پرانتز و کلمات اینگلیسی باشه بهم میریزه .... / کمک لطفا" - ممنونم

.

ببینید،یه دکمه هست که وقتی اونو میزنید،این خط عمودی نشانگری که موقع تایپ همراه کاراکترها حرکت میکنه،رو میتونید تنظیم کنید که راست به چپ باشه یا چپ به راست،از شکلش هم میشه فهمید،اونو که قبل از پیست کردن بزنید(یا حتی بعد از اینکه پیست کردین)،اونوقت همه ش ردیف میشه

masud_809_2
30-01-2010, 11:58
بهترین راه حلی که برای من خوب حواب می ده همیشه اینه که:
قبل از پیست (paste) کردن در ورد، در یک فایل نت پد (notepad) بصورت موقت پیست و از اونجا به ورد کپی-پیست کنید.
البته دقت کنید که تمام فرمت متن شما (رنگ ها-bold و ...) از بین می ره. ولی متنی که کپی می شود از نت پد به ورد، خامِ خام هست و هر کاری که خواستید می تونید باهاش بکنید.