PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعویض کابل کیبورد

hamed0111
28-05-2009, 12:48
من چند تا کیبورد و ماوس با مارکهای مختلف دارم که کابلاشون پاره شدند حالا چند تا کابل خریدم که رنگ سیماشون فرق میکنه حالا نمیدونم چه طوری باید رنگ سیم هارو از هم تشخیص بدم و جای کابل قبلی بزارم

در ضمن کابلها ps2 بودند حالا چندتاشونو میخام به USB تبدیل کنم مشکلی نداره

لطفا راهنمایی کنید؟

amir_9317
29-05-2009, 16:35
سلام کابل انها را میشه تعویض کرد در هر مدل رنگ پین ها فرق میکنه بین 4 و 6 به هیچ سیمی وصل نیست

hamed0111
02-06-2009, 22:33
لطفا واضح تر توضیح بدید

mohamadreza1363
06-02-2010, 23:26
منم همین مشکل تعویض کابلودارم اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین مرسی:13:

mjzaret
07-02-2010, 02:01
برای اینکه بتونید کابل صفحه کلیدتون رو تعویض کنید باید اهم متر داشته باشید.

mjzaret
07-02-2010, 02:14
اگه کابل اصلی‌تون PS2 هست بایستی با استفاده از اهم متر رنگ سیم‌ها و جای قرار گرفتنشون روی PS2 رو مشخص و روی کاغذ یادداشت کنید.
به شکل زیر دقت کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mjzaret
07-02-2010, 02:43
اگه کابل اصلی‌تون PS2 هست بایستی با استفاده از اهم متر رنگ سیم‌ها و جای قرار گرفتنشون روی PS2 رو مشخص و روی کاغذ یادداشت کنید.
به شکل زیر دقت کنید.

SOROSHENIK
30-04-2010, 22:09
دوستان عزیز من هم همین مشکل رو دارم و چند جا سرزدم مشکلمو حل نکردند البته به خاطر سادگی مسئله خیلی از تعمیر کارا جواب رد می دن ، می خواستم اگه زحمتی نیست و کسی کیبورد دیسکاوری داره نحوه اتصال سیمهای رنگی به جایگاهشون رو ی کیت کیبورد رو به مابگه ، ممنون می شم ، مشخصات کیت و رنگ سیمها رو هم در پایین می زارم:
حروف انگلیسی روی کیبورد که جایگاه سیمهای رنگی هستن:C-D-G-V
رنگ سیم های کیبورد: سفید -زرد -قرمز- سبز

روی کیت کیبورد هم نوشته :HL-K802/3

10
03-05-2010, 03:27
آقا درست شدنی نیست(من تجربه کردم)

mirkazemi
06-09-2010, 14:19
سلام / همین مشکل برای من پیش اومده
یعنی اگه کابل کیبورد یا موشواره اتون PS/2 بوده با همون PS/2 باید خوبو تعمیر بشه چون مدار مخصوصش است ولی اگه بخوای usb دارش کنی باید تیدیلش PS/2 to USB خریداری کنی ..... کافی بود ؟ / بابت رنگ باید قبل از در آوردن کابل خراب PS/2 دقت می کردی که وقتی کابل جدید PS/2 بزنی با رنگ ها صادق باشه و لحیمش کنی.
smym271@gmail.com

farhadyagooby
10-01-2011, 21:29
با سلام من یک سوال داشتم سیم کیبورد من خراب شده ولی یه سیم ماوس سالم دارم میتونم ازش به
جای سیم کیبورد استفاده کنم البته با رنگهای سیم ماوس مشکل دارم میشه کمکم کنید . باسپاس فرهاد

رنگ سیمهای کیبورد :
C مشکی
D سبز
U زرد
G قرمز
رنگ سیمهای ماوس :
سفید - نارنجی - سبز - بنفش

nsrjoon
19-02-2011, 00:01
با سلام من یک سوال داشتم سیم کیبورد من خراب شده ولی یه سیم ماوس سالم دارم میتونم ازش به
جای سیم کیبورد استفاده کنم البته با رنگهای سیم ماوس مشکل دارم میشه کمکم کنید . باسپاس فرهاد

رنگ سیمهای کیبورد :
C مشکی
D سبز
U زرد
G قرمز
رنگ سیمهای ماوس :
سفید - نارنجی - سبز - بنفش

============================
اقا کسی نیست جواب بده ما هم همین مشکل رو داریم ایا میشه این کار رو کرد اگه اره لطفا یکی توضیح بده

sinatvm
13-04-2011, 18:36
برای پیدا کردن پاسخ خود سری به این جا بزنید.

smasoud62edu
01-05-2011, 18:43
دوستان عزیز من هم همین مشکل رو دارم و چند جا سرزدم مشکلمو حل نکردند البته به خاطر سادگی مسئله خیلی از تعمیر کارا جواب رد می دن ، می خواستم اگه زحمتی نیست و کسی کیبورد دیسکاوری داره نحوه اتصال سیمهای رنگی به جایگاهشون رو ی کیت کیبورد رو به مابگه ، ممنون می شم ، مشخصات کیت و رنگ سیمها رو هم در پایین می زارم:
حروف انگلیسی روی کیبورد که جایگاه سیمهای رنگی هستن:C-D-G-V
رنگ سیم های کیبورد: سفید -زرد -قرمز- سبز

روی کیت کیبورد هم نوشته :HL-K802/3

دوست عزیز رنگ بندی به این ترتیب هست :

C : سبز ====== مخفف CLK
D : سفید ====== مخفف Data
G : زرد ====== مخفف GND : Ground
V : قرمز ====== مخفف Vcc : +5 V DC at 275 mA

برای دیدن اطلاعات تکمیلی میتونین به آدرس زیر مراجعه کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:11:

enmehdi
24-06-2011, 10:41
سلام
باتشکر از گذاشتن لینک مفید

EXTREME
24-06-2011, 11:16
همیشه این رنگ بندی مشخص نیست
شما باید مولتی متر داشته باشین بزارین رو تست بوق
بعد پورت ps/2 موس رو از روبه رو بگیرید به طوری که ته آن که صاف هست پایین قرار بگیرد
از چپ اولی که مهم نیست دومی ولتاژ سومی مهم نیست بعدی کلاک بعدی گراند بعد ی دیتا
جای کلاک و دیتا سیم موس با کیبورد فرق میکنه این نکترو در نظر داشته باشین بنابراین جای سیم ها کلاک و دیتا موس باید عوض بشه اگه بخواد به کیبورد وصل بشه وگرنه کیبورد شناسایی نمیشه
جای دیتا +d و کلاک _-d و ولتاژ گراند رو برد کیبورد هست

kodakan
29-07-2011, 18:08
سلام . من چندتا کیبرد دارم که فیش ps/2 همشون (پین های داخلش) شکسته . تونستم چند تا فیش ps/2 بخرم و همشون درست شد. ولی اگه بخوام سر همشون را usb کنم چکار باید بکنم . نمی خوام تبدیل بخوره .می خوام سر usb بگیرم و لحیمش کنم (بدون تبدیل بشن usb
سر هر usb چهر جای اتصال داره که
V,d,c,g است که روی برد کیبرد هم این حروف نوشته ادامه سیم که جای اتصال پورت است را به جای مخصوصش توی usb وصل کردم ولی جواب نداد.. مثلا V که قرمز بود(روی برد کیبرد) اون سرش را به جای V توی usb لحیم کردم و ادامه.
نقشه ای . جدولی . چیزی هست که بشه همشونو usb کرد.بدون استفاده از تبدیل البته

dani0010
02-08-2011, 19:43
سلام
من یک کیبرد مارک Dell دارم که پام گیر کرد تو سیمش سیماش قطع شده الان بازش کردم میخوام لحیم کنم نیمدونم کدوم سیمو به کجا لحیم کنم لطفا کمکم کنید ممنون میشم

رنگ سیم ها :
سبز
آبی
سفید
قرمز

نوشته های روی برد :
-
+
G
V

dani0010
04-08-2011, 19:10
UP ----------

Ali_locker
27-08-2011, 00:14
با استفاده از اهم متر باید جای سیمارو پیدا کنی اول با اهم متر مشخص کن تو کابل خراب که مثلا پین شماره 1 چه رنگی بهش وصل هست یاداشت کن بعد تو سیم سالم امتحان کن که پین شماره 1 چه رنگی بهش وصل هست همینطور ادامه بده تا پین اخر تا بتونی سیم رو جای گزین کنی:20:

a_serghini
30-01-2012, 12:50
با سلام خدمت همه دوستان عزیزبا مراجعه به لینکهای زیر میتونسد به راحتی مشکل خودتون رو حل کنید

bossm
20-01-2013, 12:29
همیشه این رنگ بندی مشخص نیست
شما باید مولتی متر داشته باشین بزارین رو تست بوق
بعد پورت ps/2 موس رو از روبه رو بگیرید به طوری که ته آن که صاف هست پایین قرار بگیرد
از چپ اولی که مهم نیست دومی ولتاژ سومی مهم نیست بعدی کلاک بعدی گراند بعد ی دیتا
جای کلاک و دیتا سیم موس با کیبورد فرق میکنه این نکترو در نظر داشته باشین بنابراین جای سیم ها کلاک و دیتا موس باید عوض بشه اگه بخواد به کیبورد وصل بشه وگرنه کیبورد شناسایی نمیشه
جای دیتا +d و کلاک _-d و ولتاژ گراند رو برد کیبورد هست

اقا دمتون گرم عالی بود
اگه ممکنه اموزش همچین تستی رو برای usb هم بگید
با تشکر خیلی فراوان

4363
07-08-2013, 12:08
با سلام
اگر سیم ها را اشتباه وصل کنیم چه اتفاقی میافتد؟
آیا این مشکل قابل حل است؟
با تشکر:n12:

mohmadd
25-01-2014, 21:09
سلام - سیم کیبورد پارس میخواستم به یو اس بی کنم رنگش یکش فرق داره یو اس بی اماده سبز سیاه قرمز سفید هستش و اون کیبورد قدیمی سفید سبز قرمز زرد هستش پی سی اس بوده کسی بلده
ببینید درست میشه باید هم خوانی متصل شونده باشه

bijandarbari
25-01-2014, 21:27
سلام

نمیشه.من امتحان کردم.
از اینترنت عکس تبدیل ps2 به usb رو پیدا کردم و کابل usb رو مطابق اون نقشه به کیبورد وصل کردم.ولی وقتی به پورت usb زدم شناخته نمیشد.
دوباره یک تبدیل usb به ps2 به انتهای کابل وصل کردم و به پورت ps2 اتصالش دادم.یعنی شد مثل قبلش.

البته شاید تبدیل های ps2 به usb تو بازار کار کنه.نمی دونم.