PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست يه آموزش حرفه ايي

علي طهماسبي
27-05-2009, 14:17
در مورد فيلمهاي آمريكاييه كه يه دفعه تصوير حالت ثابت ميشه و دوربين دوره سوژه مي چرخه واز نماي ديگه شروع به فيلمبرداري مي كنه و بعد بازيگر از حالت ساكن خارج شده و شروع به مثلا جنگ مي كنه (منظور من همون حركت دوربين به دور سوژه در حالت ساكنه) با تشكر از همه دوستان و استادان

specter-1369
27-05-2009, 18:14
در مورد فيلمهاي آمريكاييه كه يه دفعه تصوير حالت ثابت ميشه و دوربين دوره سوژه مي چرخه واز نماي ديگه شروع به فيلمبرداري مي كنه و بعد بازيگر از حالت ساكن خارج شده و شروع به مثلا جنگ مي كنه (منظور من همون حركت دوربين به دور سوژه در حالت ساكنه) با تشكر از همه دوستان و استادان
دوست عزیز این چیزی که تو میگی فقط باید 1هفته باید روش کار بشه اما من یه مختصر واست توضیح میدم که چطوری این کار رو میکنن
دوست عزیز قطعا منظور شما جلوه ی ویژه stop time هست.همون جلوه ای که در فیلم سه گانه ی ماتریکس زیاد دیدیم.درست میگم.خوب باید خدمت شما عرض کنم که برای اینکار حدودا به 200 یا 300 دوربین نیاز داریم تا هر کدوم از این دوربین ها در پرده ی سبز در اطراف بازیگر به طور دایره وار قرار بگیرن و همشون در یک لحظه عکس برداری کنن.بعد از او به وسیله تکنیک کروماکی پشت زمینه بازیگر رو تغییر میدن و تمامی عکس ها رو به ترتیب و پشت سر هم قرار میدن و این میشه که دوربین یه دور دور بازیگر در حالت ثابت میزنه.البته به این راحتی ها نیست کوچکترین نور پردازی اشتباهی باعث خرابی کار و تفاوت یک فریم با فریم دیگه میشه.

hadi446
07-09-2011, 12:05
یه راه ساده تر هم هست من بلدم اگه خواستی pm بذار

albertoperanc
07-09-2011, 12:35
سلام دوست گرامی...

این تکنیک Bullet Time نام دارد...اگر بخواهیم آنچیزی که مثلا در ماتریکس کار شده را انجام دهیم ،خوب مقدور نیست..اما با استفاده از یکسری تکنیک ها و استفاده از نرم افزارهایی همچون افتر افکت و 3d MAX و تلفیق آنها با تصاویر حساب شده ، مورد دلخواه خود را بدست آورید.

:11:

چند آموزش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوست گرامی...hadi446

اینجا مکانی است که دوستان سوال هایشان را مطرح میکنند و همان جا به آنها پاسخ میدهند...

meysam 3d
07-09-2011, 16:29
میدونید این تاپیک ماله چند سال پیشه؟؟؟؟
یه راه خییییییییییلی راحت تر هم هست که فکر کنم اونا هم از هیمن روش استفاده میکنن فقط یه دوربین سوپر فریم میخاد هروقت خاستی میتونی تصویر رو آهسته کنی و هروقت خواستی سریع
نمونه هاش رو در فیلم نگهبان دیدیم درسته؟