PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل عجیب و غریب در ویندوزم ؟!!!

Mojtabaf
26-05-2009, 21:27
با سلام .

آقا یک ماهی که میشه یه مشکل عجیب و غریب ، توی کامپیوترم افتاده و هر چی فکر میکنم به جایی نمیرسم که به شرح زیر است :

بعضی وقت ها که کامپیوتر رو روشن میکنم و ویندوز لود میشه ، به راحتی کار میکنم و بدون هیچ گیری !

و بعضی اوقات بعد از گذر چند دقیقه ( 30 دقیقه نمیشه گفت 30 دقیقه متغیره ..) سیستم کند میشه ، که البته خیلی هم کند نه ولی به نوعی میشه که مجبور میشم سیستم رو ریستارت کنم .

از طریق ویندوز سیستم رو ریستارت میکنم و جالب تر اینه که وقتی که میخواد از اول شروع کنه و بیاد بالا ، کیس صداش میاد که داره کار میکنه ولی مانیتور چیزی رو نشون نمیده !!! چند بار پشت سر هم ریستارت میکنم ولی بازم درست نمیشه ، بازم همون طوری که گفتم میمونه !!

ولی بعد از چند دقیقه ( 5 دقیقه ) ، سیستم رو روشن میکنم راحت میاد بالا و کار میکنه ولی نمیدونم چرا بعضی اوقات اون طوری میکنه ؟؟؟

خودم هم کمی احتمال بر اشکال سخت افزاری میدم ولی مطمئن نیستم ، در ضمن ویروس کشم هم به روز هست یعنی آپدیت شده که فکر نکنم ویروسی داشته باشم (Nod32 )

Mohammad King
26-05-2009, 21:32
سلام دوست من ایم جور که بوش میاد مشکل مشکل سخت افزاریه ./

اگه ویروس کشت به روز هست./

برو تو انجمن سخت افزار بگو ببین چی میگن./

Mojtabaf
26-05-2009, 21:39
راستی من بعضی اوقات تا چند ساعت به راحتی ازش استفاده میکنم ولی بعضی اوقات اینطوری میشه ؟

به نظر شما مشکل از کدوم قسمت کامپیوترم هست ؟

Mohammad King
26-05-2009, 21:45
والا دوست من من دقیق نمیدونم یا اشکال از هارد هست یا رم/ بین این دوتاست.

ولی مطمئنی سیستمت ویروس نداره/ با یه آنتی ویروس خوب آپدیت شده یه اسکن کن/ آنتی ویروسی مثل avast

I Walk Alone
26-05-2009, 21:58
منم این مشکلو داشتم :20:
مشکل از دمای CPU شما هست !
دمای CPU ات رو با PC Wizard چک کن اگه بالا بود به فکر یه فن قوی تر برای کیست باش !

Mojtabaf
27-05-2009, 20:39
منم این مشکلو داشتم :20:
مشکل از دمای CPU شما هست !
دمای CPU ات رو با PC Wizard چک کن اگه بالا بود به فکر یه فن قوی تر برای کیست باش !

من با اون برنامه چک کردم مه تو Temperature یا همون دما 76 بود این یعنی زیاده یا خوبه ؟؟

tajrobenik
27-05-2009, 22:47
اشکال می تونه از رم باشه و امکان داره نیم سوز شده باشه.

Mojtabaf
28-05-2009, 01:01
راستی آقا من گفتم یه کمی فضای اتاق رو سرد نگه دارم شاید درست بشه ؟

بله بعد از سرد نگه داشتن اتاق کامپیوتر درست کار کرد.

یعنی مشکل از هوای گرم اتاق بود و سی پی یو ؟

DrXoX
28-05-2009, 02:39
من با اون برنامه چک کردم مه تو Temperature یا همون دما 76 بود این یعنی زیاده یا خوبه ؟؟

راستی آقا من گفتم یه کمی فضای اتاق رو سرد نگه دارم شاید درست بشه ؟

بله بعد از سرد نگه داشتن اتاق کامپیوتر درست کار کرد.

سلام

احتمال زیاد مشکل از دمای CPU هستش چون دمای 76 بالاست! دمای نرمال برای CPU بین 50 تا 60 هستش

خمیر سیلیکون بین CPU و هت سینک رو هم بررسی کنید چون تاثیر زیادی در خنک موندن CPU داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mojtabaf
29-05-2009, 00:09
دوستان ممنون از راهنمایی ها تون متشکرم .