PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روغن موتور!

mm00
26-05-2009, 15:45
سلام به همگی دوستان من ماشینی که خریدم رو از کجا بفهمم روغن موتورش در چه حاله؟ چون من نمدیونم کی باید عوض کنم؟ بعد در چه حالتی ممکن هست ماشین یارطاقان بزند؟ بعد هزینه روغن موتور چقدر ست و شما چه نوع روغن موتوری استفاده میکنید؟

Amir_Ans
26-05-2009, 16:33
دوست عزیز چه ماشینی ؟؟؟

mm00
26-05-2009, 17:03
دوست عزیز چه ماشینی ؟؟؟

درود
پراید هست

T I M S A R
26-05-2009, 17:14
اگر ماشین رو تازه خریدی که ببر روغنش رو عوض کن.
زمان تعویض روغن بستگی به نوع روغن موتور و شرایط آب و هوایی داره ولی معمولا روی 5000 تا 6000 کیلومتر عوض کنی مناسب هست.

damn
26-05-2009, 17:40
سلام به همگی دوستان من ماشینی که خریدم رو از کجا بفهمم روغن موتورش در چه حاله؟ چون من نمدیونم کی باید عوض کنم؟ بعد در چه حالتی ممکن هست ماشین یارطاقان بزند؟ بعد هزینه روغن موتور چقدر ست و شما چه نوع روغن موتوری استفاده میکنید؟
گيج روغن رو چك كن اگه روغن قهوه اي رنگ و چسبنده اس يعني خوبه اما اگه رنگش قهوه اي سوخته هست و چسبندگي نداره بايد تعويض شه اگه مقدار زير ماكسيمم مشخص شده روي گيج باشه بايد روغن اضافه بشه .

تعويض روغن بستگي به مارك روغن مصرفي و عيارش داره از 2000 تا تا 40000 كيلومتر كاركرد داريم...

mm00
26-05-2009, 18:06
نه ماشین ماله 84 هست و از کسی که خریدم گفت 2000 تا دیگه داره و الان یک 500 تایی مونده میخواستم بدونم یک وقت تا 500 تا دیگه یارطاقان نزنه بدبخت شم:31:
مرسی از تمامی دوستان ! فقط نوعه روغن موتور چه مارکی مناسب هست من شنیدم بهران خوبه؟ اصلا فرقی داره؟
و در کل من از این یارطاقان خیلی میترسم چون ماله دوستم گالانت بود یارطاقان زد 1.5 ملیون خرجید (اینطور که گفت)
میخواستم بدونم در چه شرایطی یارطاقان پیش میاد اگر خیلی حساسه همین الان برم تا 500 تا نشده عوض کنم:31:

matin_vv
26-05-2009, 20:15
نه ماشین ماله 84 هست و از کسی که خریدم گفت 2000 تا دیگه داره و الان یک 500 تایی مونده میخواستم بدونم یک وقت تا 500 تا دیگه یارطاقان نزنه بدبخت شم:31:
مرسی از تمامی دوستان ! فقط نوعه روغن موتور چه مارکی مناسب هست من شنیدم بهران خوبه؟ اصلا فرقی داره؟
و در کل من از این یارطاقان خیلی میترسم چون ماله دوستم گالانت بود یارطاقان زد 1.5 ملیون خرجید (اینطور که گفت)
میخواستم بدونم در چه شرایطی یارطاقان پیش میاد اگر خیلی حساسه همین الان برم تا 500 تا نشده عوض کنم:31:

عزيز جان یارطاقان غلطه، ياتاقان درسته، جسارتاً
بعدش هم الان اين روغن موتورهاي خارجي اكثرشون تقلبي هستند. بين ايراني ها هم واسه پرايد بهران تكتاز يا پيشتاز! نميدونم اسم دقيقش چيه! خوبه.
ضمن اينكه حالا كه ماشين رو گرفتي، حتماً برو تسمه تايمش رو هم چك كن كه سالم باشه!

sise
26-05-2009, 20:28

تا حالا شنیدی کسی به خاطر تعویض نکردن روغن مشکلی برای ماشینش پیش اومده؟
مثل خیلیها زیاد وسواس به خرج نده. اگه روغن 12000 میریزی همون 12000 تا باهاش برو مشکلی نداره.
درباره نوع روغن هم خب بستگی به خودت داره. هرچی ارزونتر بگیری کمتر میره و باید زودتر عوض کنی.
اما به نظر من یه روغن پدر مادر دار بریز توش و تا مرتبا نخواهی عوض کنی.

من از اول "آترود" میریزم.

قیمت هم مثلا اگه 12000 آترود بریزی حساب من کرد با تعویض 14500 تومن.
حالا ارزونتر باشه جای دیگه نمیدونم.

mkhavari2000
31-05-2009, 23:22

من وقتی پراید داشتم فقط لیکو مولی آبی توش میریختم
توجه داشته باش که ف ی ل ت ر روغن تا 10000 به صورت استاندارد باید کار کنه و فرقی نمیکنه که شما روغن 20000 تا بریزی توش چون مجبوری 10000 تا ببری عوضش کنی
روغن خوب توی ماشینت بریزی همیشه موتور شاداب و سالمی داری خودم 6 سال پرایدم رو میدوندم و گاز بهش میبستم وقتی فروختمش یه قطره روغن کم نمیکرد و موتور سالمه سالم بود
ماشینت روغن کم نکنه و به خشکی نیفته یاتاقان نمیزنه
اون چه ماشینی بود که 1.5 میلیون خرج موتورش کرده ؟ موتور فورد انداخته روی پراید ؟

D r i v e r
31-05-2009, 23:46
من وقتی پراید داشتم فقط لیکو مولی آبی توش میریختم
توجه داشته باش که ف ی ل ت ر روغن تا 10000 به صورت استاندارد باید کار کنه و فرقی نمیکنه که شما روغن 20000 تا بریزی توش چون مجبوری 10000 تا ببری عوضش کنی
روغن خوب توی ماشینت بریزی همیشه موتور شاداب و سالمی داری خودم 6 سال پرایدم رو میدوندم و گاز بهش میبستم وقتی فروختمش یه قطره روغن کم نمیکرد و موتور سالمه سالم بود
ماشینت روغن کم نکنه و به خشکی نیفته یاتاقان نمیزنه
اون چه ماشینی بود که 1.5 میلیون خرج موتورش کرده ؟ موتور فورد انداخته روی پراید ؟
در مورد روغن موتور خوب حق با شماست واقعا روی سلامت ماشین تاثیر داره
ولی نه اینکه به موتور ماشین فشار بیاری چون روغن موتور خوب ریختی توش
در مورد تعمیر موتور هم ایشون گفتن گالانت حرفی از تعمیر موتور پراید نیاوردن
من خودم توی ایرانخودرو فاکتور تعمیر موتور یه پرشیا رو دیدم که 1500 خرجش رفته بود!!!
پراید رو با حدود 300 تومن میشه موتورش رو تعمیر کرد (البته اینم بستگی داره و به طور معمول گفتم):11:

hamidR15
02-06-2009, 08:33
سلام
من پرايد 83 دارم.روغن پارس ارس ميريزم و 6000 تا عوض ميكنم.خيلي راضيم.

mm00
02-06-2009, 17:18
دوستم یکی از فامیلاشون تو بهران هست میگفت اکثر برند های معروف مواد اولیشون رو از بهران میگیرند!

sise
03-06-2009, 10:04
دوستم یکی از فامیلاشون تو بهران هست میگفت اکثر برند های معروف مواد اولیشون رو از بهران میگیرند!

من نمیدونم تاپیک مفصلتری در باره روغن ماشین هست یا نه؟
اما این قضیه "روغن خوب" و "زمان تعویض روغن" از اونایی هست که به تعداد افراد صاحب ماشین نظر منتفاوت درباره اش هست.
هر کسی یه چیزی میگه.
یکی میگه باید روغن ایرانی بریزی و 3ه چهار هزارتا عوض بشه
یکی میگه روغن خارجی خوب واسه ماشین بگیرید
اکثر تعویض روغنیها هم به ازای هر 5000 حدود هزارتا از اونی که روی قوطی نوشته میگن زودتر عوض بشه که معلوم نیست صحت داره یا به خاطر کار و بار بهتر خودشونه

اون فامیل دوست شما هم بالاخره نظری دادن.

D r i v e r
03-06-2009, 17:09
من نمیدونم تاپیک مفصلتری در باره روغن ماشین هست یا نه؟
اما این قضیه "روغن خوب" و "زمان تعویض روغن" از اونایی هست که به تعداد افراد صاحب ماشین نظر منتفاوت درباره اش هست.
هر کسی یه چیزی میگه.
یکی میگه باید روغن ایرانی بریزی و 3ه چهار هزارتا عوض بشه
یکی میگه روغن خارجی خوب واسه ماشین بگیرید
اکثر تعویض روغنیها هم به ازای هر 5000 حدود هزارتا از اونی که روی قوطی نوشته میگن زودتر عوض بشه که معلوم نیست صحت داره یا به خاطر کار و بار بهتر خودشونه

اون فامیل دوست شما هم بالاخره نظری دادن.
روغن خوب روغن خوبه دیگه!!!
من برای پراید ها پیشنهاد میکنم همون روغن بهران سایپا رو بریزین
همه تعویض روعنی هایی که من رفتم تعریفشو میکنن
در مورد زود تر عوض کردن هم به این خاطر هست که اون کیلومتر واقعی برای تعوثض هست
ولی شما حساب کنید چه مدت طولانی توی ترافیک ها و پشت چراغ قرمز ها معطل میشین!!!!
بسته به رانندگی هم داره
اگه پر فشار رانندگی کنید خوب روغن موتور زود تر سیاه میشه و خاصیت خودش رو از دست میده

sise
04-06-2009, 19:15
روغن خوب روغن خوبه دیگه!!!
من برای پراید ها پیشنهاد میکنم همون روغن بهران سایپا رو بریزین
همه تعویض روعنی هایی که من رفتم تعریفشو میکنن
در مورد زود تر عوض کردن هم به این خاطر هست که اون کیلومتر واقعی برای تعوثض هست
ولی شما حساب کنید چه مدت طولانی توی ترافیک ها و پشت چراغ قرمز ها معطل میشین!!!!
بسته به رانندگی هم داره
اگه پر فشار رانندگی کنید خوب روغن موتور زود تر سیاه میشه و خاصیت خودش رو از دست میده

خب ملاک فهمیدن روغن خوب چیه؟ حرف تعویض روغنی ها؟
حالا به نظر شما "بهران سایپا" بهتر از روغن " Atrod pride"است؟
من درجایی خوندم که در روغنهای جدید رنگ اون دیگه ملاک مشخصی برای زمان تعویض نیست.
در مورد کیلومتر واقعی حرف شما درسته. منتها تعویض روغنیها حالت حداکثری استفاده از روغنو میگن.

D r i v e r
04-06-2009, 23:44
خب ملاک فهمیدن روغن خوب چیه؟ حرف تعویض روغنی ها؟
حالا به نظر شما "بهران سایپا" بهتر از روغن " Atrod pride"است؟
من درجایی خوندم که در روغنهای جدید رنگ اون دیگه ملاک مشخصی برای زمان تعویض نیست.
در مورد کیلومتر واقعی حرف شما درسته. منتها تعویض روغنیها حالت حداکثری استفاده از روغنو میگن.

معلومه نه!!
میتونی از مکانیک های ایرانخودرو یا کسی که حداقل یه آشنایی باهات داره و از این چیز ها هم سر در میاره بپرسی
من نمیدونم بهران سایپا از اونی که شما میگی بهتره
من اینو میگم که روغنی هست که خود سایپا معرفی کرده و فقط برای پراید استفاده میشه
در مورد مدت تعویض روغن من بیشتر به کیلومتر کارکرد ماشین توجه میکنم و سیاهی ماشین
معمولا 2 - 3 هزار تا هم قبل از اون چیزی که خودش گفته عوض میکنم
مثلا این بهران سایپا رو 3000 تا عوض میکنم
ولی خوب مثلا یه راننده تاکسی شاید همون 6000 عوض کنه
یه چیز دیگه هم خیلی مهمه
و اون ----- هوا هست
و باید خیلی بهش اهمیت داده بشه:11:

Greight
25-06-2009, 01:39
يه سوال
ميگن ماشين صفر كه ميگيرين بار اول 100 تا كه كار كرد روغنش رو عوض كنين. آيا اين درسته يا بايد صبر كرد براي 1000 تا و برد سرويس اوليه ؟

D r i v e r
25-06-2009, 15:00
يه سوال
ميگن ماشين صفر كه ميگيرين بار اول 100 تا كه كار كرد روغنش رو عوض كنين. آيا اين درسته يا بايد صبر كرد براي 1000 تا و برد سرويس اوليه ؟
نه لازم نیست حتما عوض بشه
توی سرویس اولیه خودشون روغن و ----- روغن و ----- هوا و واسکازین گیربکس رو عوض میکنن