PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز xp و 7 کنار هم

fashion_boy
26-05-2009, 12:10
با سلام.آیا میشه؟من شنیدم اول باید 7 رو نصب کرد و بعد xp رو...؟

ENASAP
26-05-2009, 14:20
بله. :46: اگه سيستمت رو مالتي بوت كني مي توني چند تا سيستم عامل مختلف رو در كنار هم نصب كني. البته روشهايي هم وجود داره كه لازم نيست حتما" اول ويندوز 7 رو نصب كني.:20:

AK1
26-05-2009, 21:48
در صورت نصب ویندوز اکس پی در درایو C می تونین ویندوز سون رو در داریو D نصب کنید و براحتی منوی بوت رو خودش آپدیت می کنه و قابلیت بوت کنار هم رو خودش داره

موفق باشین

fashion_boy
27-05-2009, 14:09
در صورت نصب ویندوز اکس پی در درایو C می تونین ویندوز سون رو در داریو D نصب کنید و براحتی منوی بوت رو خودش آپدیت می کنه و قابلیت بوت کنار هم رو خودش داره

موفق باشین

با تشکر از شما.یعنی مثل نصب دو ویندوز xp در محیط xp فایل setup ویندوز 7 رو بوت کنم؟

AK1
27-05-2009, 22:24
با سلام
دو تا پارتیشن جدا گانه برای اکس پی 10 گیگ کافیه
برای 7 هم حداقل 16 بهتره 20 گیگ باشه
بعد از نصب ویندوز اکس پی در درایو C
ویندوز 7 رو از روی دی وی دی بوت کنید و در نصب کاستامایز رو بزنید و محل نصب درایو Dرو انتخاب و نصب کنید

موفق باشید

Dead Space
05-07-2009, 15:47
من اشتباه کردم اول xp نصب کردم و بعدش 7! حالا باید چی کار کنم؟!

alex_pk
07-07-2009, 05:12
خوب حالا مشکل چیه؟اصلش هم همینه

فقط یکیش بالا میاد؟
کدوم ویندوز تو کدوم درایوه؟

اکه xp رو تو C نصب کردید و se7en رو تو D نباید مشکلی داشته باشید.
یبشتر توضیح بدید./

hamid_hitman47
08-07-2009, 08:42
سلام
يه مشکل جدي دارم
من اول ويندوز xp رو نصب کردم تو درايو c
بعدشم هم ٧ رو تو درايو d نصب کردم , هنگام نصب custom انتخاب کردم و درايو d رو انتخاب کردم.
حالا مشکل اينجاست که هر دو تا ويندوز فقط درايو c و d رو ميشناسند و بقيه درايوارو اصلا نشون نميدن, کلي اطلاعات مهم تو درايواي ديگه دارم, تو قسمت درايوا اون ٧٠ گيگي که مربوط به درايواي ديگست رو ميزنه unallocted.
پارتيشن بهم خورده!?
راهي هست دوستان کمک

nw_nk
08-07-2009, 09:51
سلام
يه مشکل جدي دارم
بعدشم هم ٧ رو تو درايو d نصب کردم , هنگام نصب custom انتخاب کردم و درايو d رو انتخاب کردم.
حالا مشکل اينجاست که هر دو تا ويندوز فقط درايو c و d رو ميشناسند و بقيه درايوارو اصلا نشون نميدن, کلي اطلاعات مهم تو درايواي ديگه دارم, تو قسمت درايوا اون ٧٠ گيگي که مربوط به درايواي ديگست رو ميزنه unallocted.
پارتيشن بهم خورده!?
راهي هست دوستان کمک

سلام.

بله. ظاهرا پارتیشن های بعدی شما از بین رفته.

با نرمافزار TestDisk یا Active Partition Recovery می تونید سریعا اونهارو برگردونید.

dsa dsa
08-07-2009, 09:56
چرا انقدر مسئله را سخت مي كنيد؟؟!اول XP رو توي C نصب كن بعد هم Seven روي رو يه درايود ديگه مثل D بعد وقتي ريست بدي ازت مي پرسه كه مي خواي براي توي Seven يا XP .هيچ كدوم از موارد بالا نيازي نيست ولي بايد دقت كني اول اول XP نصب باشه.

hamid_hitman47
08-07-2009, 10:39
سلام.

بله. ظاهرا پارتیشن های بعدی شما از بین رفته.

با نرمافزار TestDisk یا Active Partition Recovery می تونید سریعا اونهارو برگردونید.

ممنون از جوابتون
کار با اينا که سخت نيست!?
ميشه يه توضيح کوچولو بدي
اميدي است بتونم کل اطلاعاتمو برگردونم!?
اخه خيلي واسم مهمه

hamid_hitman47
08-07-2009, 12:15
ممنون دوست عزيز , همه ي اطلاعاتمو برگردوندم

alborz_k
10-07-2009, 12:55
سلام. می شه 7 رو کنار ویستا هم نصب کرد؟ مثلأ ویستا تو سیستم نصبه و 7 رو در یک درایو دیگه نصب کنیم؟ بعد تو صفحه ی بوت ورود به هر کدوم از ویندوز ها رو می پرسه دیگه؟ آخه نمی خوام مشکلی پیش بیاد . خیلی ممنون.

alex_pk
10-07-2009, 13:11
90 درصد مطمئنم مشکلی پیش نمیاد!
چون نصب ویندوز های مایکروسافت باید بترتیب باشه
اول xp
بعد ویستا
بعد سون

=========ادیت

البته احتمالا باید ویستا تو C باشه و Se7en رو D

Dead Space
10-07-2009, 15:16
خوب حالا مشکل چیه؟اصلش هم همینه

فقط یکیش بالا میاد؟
کدوم ویندوز تو کدوم درایوه؟

اکه xp رو تو C نصب کردید و se7en رو تو D نباید مشکلی داشته باشید.
یبشتر توضیح بدید./
xp رو روی g ریختم، و 7 رو روی c! فقط 7 بالا میومد...
با easy bcd درستش کردم...الان دیگه همه چیز حله، ممنون از راهنماییهاتون!
من می تونم درایو Gمو بکنمش درایو D؟ امیدوارم متوجه شده باشین

nemesis
15-07-2009, 21:52
من XP رو تو C نصب کردم و 7 رو تو D

ولی مشکل اینجاست که وقتی از طریق Xp میرم تو درایو C هیچ پوشه ای نیست یعنی بصورت سیستمی پنهان شده

باید چیکار بکنم

FLAMEBOY
05-08-2009, 14:26
يه نفر جواب منو بده

FLAMEBOY
05-08-2009, 14:30
من 7 رو توي c نصب كردم
xp رو توي d حالا فقط xp بالا مياد چه كنم ؟/؟/؟
اول هم 7 رو نصبيدم

kortol
05-08-2009, 19:23
من 7 رو توي c نصب كردم
xp رو توي d حالا فقط xp بالا مياد چه كنم ؟/؟/؟
اول هم 7 رو نصبيدم

.............اول XPرو در C نصب کن بعد 7 رو در D .مشکلت حل میشه.........

IOG
07-08-2009, 13:24
.............اول XPرو در C نصب کن بعد 7 رو در D .مشکلت حل میشه.........
اصلا لازم نیست این کار رو بکنید.توی Xp یک قسمتی داره (فکر کنم تو Properties ما کامپیوتر) که میتونید این کار رو بکنید اما الان یادم نیست چون فقط 7 دارم.

به نظر من اصلا دو تا ویندوز با هم نصب نکنید چون لزومی نداره.:13:

monaj
08-08-2009, 07:57
اصلا لازم نیست این کار رو بکنید.توی Xp یک قسمتی داره (فکر کنم تو Properties ما کامپیوتر) که میتونید این کار رو بکنید اما الان یادم نیست چون فقط 7 دارم.

این که نشد راه حل!! چرا لزومی نداره؟
آقاجون...!! هر کسی میخواد xp و 7 رو در کنار هم داشته باشه، اول xp رو تو c نصب کنه و بعد 7 رو تو D.

red_waves
08-08-2009, 09:10
سلام
يه مشکل جدي دارم
پارتيشن بهم خورده!?
راهي هست دوستان کمک

نه بهم نخورده ویندوز 7 این کار را کرده است ظاهرا پارتیشن بندی شما عوض شده است ولی در عمل خیر

kortol
08-08-2009, 17:24

.................................................. ...................
نظر شما قابل احترام است ...................:20:
اما چرا صورت مسئله رو می خوا ی پاک کنی:41: .....خوب اون بنده خدا به مشکل برخورده ...باید راه حلی منطقی براش وجود داشته بشه ...........راه حلی پیشنهادی شما که نسوه و نیمه هست .آخرش هم که کلا گفتی یه ویندوز بیشتر نصب نکن......این که نشد راهنمایی............دوست گرامی ..بهت بر نخوره یه موقع........:10:

ali_bit
16-03-2010, 09:06
سلام دوستان عزيز
من يه لپ تاپ خريدم كه ويندوز 7 روش نصبه .
ولي بعضي از برنامه هام روش جواب نميده و ميخوام در
كنار ويندوز7 يه ايكس پي هم داشته باشم
البته بدون اينكه 7 رو پاك كنم . چون ويندوز 7 اورجيناله
ممنون

mojtabaalemi
16-03-2010, 09:23
نرم افزارارو جدید کن نه ویندوز . همه رو نسخه جدیداشو دانلود کن .

---------- Post added at 09:23 AM ---------- Previous post was at 09:22 AM ----------

اگر xp نصب باشه بعد dvd سون رو بذارین و از توی اکس پی اتورانشو باز کنید و شروع به نصب کنید . بعد نصب هر دو تا ویندوز میان توی بایوس .

Dew Drop
16-03-2010, 09:43
سلام دوستان عزيز
من يه لپ تاپ خريدم كه ويندوز 7 روش نصبه .
ولي بعضي از برنامه هام روش جواب نميده و ميخوام در
كنار ويندوز7 يه ايكس پي هم داشته باشم
البته بدون اينكه 7 رو پاك كنم . چون ويندوز 7 اورجيناله
ممنون

نمي تونين چون بايد اول xp رو نصب كنيد بعد 7 رو.

ali_bit
16-03-2010, 12:36
ممنون از نظرات شما

enimonte
17-03-2010, 10:54
نمي تونين چون بايد اول xp رو نصب كنيد بعد 7 رو.

میشه. من هم ویندوز لپ تاپم اورجینال بود ولی بعضی برنامه ها روش نصب نمیشد.با برنامه sun virtualbox ویندوز xp رو نصب کردم و تو محیط سون میارم بالا و باهاش کار میکنم

ARSENAL.COM
23-03-2010, 12:13
سلام دوستان . خسته نباشید

نمیدونم درج سوال من اینجا صحیح هست ویا خیر ؟!

من الان ویندوز xp نصب کردم.. بعدش میخوام باتوجه به نیازم .. ویندوز 64 بیتی سون رو نصب کنم

ولی خوب طبیعتا تو xp به دلیل 64 بیتی بودن سون ..اتورانش بالا نمیاد ... وارور میده ...

باید از طریق بوت نصبش کنم ؟

N O V A L I S
23-03-2010, 13:20
سلام..

سلام
يه مشکل جدي دارم
پارتيشن بهم خورده!?
راهي هست دوستان کمک

من برای اینکه با مشکل این دوستمون مواجه نشم چه کار کنم؟
الان xp نصبه (64 و تو درایو c) و دارم اطلاعات رو از درایو D به یه درایو دیگه ای منتقل می کنم تا 7 رو تو اون نصب کنم..

jax2
23-03-2010, 13:31
سلام دوستان . خسته نباشید

نمیدونم درج سوال من اینجا صحیح هست ویا خیر ؟!

من الان ویندوز xp نصب کردم.. بعدش میخوام باتوجه به نیازم .. ویندوز 64 بیتی سون رو نصب کنم

ولی خوب طبیعتا تو xp به دلیل 64 بیتی بودن سون ..اتورانش بالا نمیاد ... وارور میده ...

باید از طریق بوت نصبش کنم ؟

سلام
سال نو مبارک
دوست عزیز چون شما xp نصب دارید و میخ وای 7 نصب کنی باید از طریق بوت 7 نصب کنی
بعد از نصب خود برنامه نصب 7 تنظیمات بوت شمارو طوری تنظیم می کنه که با هر دو میندوز بتونین بالا بیاین
موقع بوت دو گزینه هیت(بعد از نصب)
earlier version of windows
windows 7
موفق باشید
:10:

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:29 PM ----------

سلام..

من برای اینکه با مشکل این دوستمون مواجه نشم چه کار کنم؟
الان xp نصبه (64 و تو درایو c) و دارم اطلاعات رو از درایو D به یه درایو دیگه ای منتقل می کنم تا 7 رو تو اون نصب کنم..

شما هم میتونید لز طریق بوت 7 نصب کنید و نگران xp نباشید

N O V A L I S
23-03-2010, 13:51
شما هم میتونید لز طریق بوت 7 نصب کنید و نگران xp نباشید

من نگران ایکس پی نیستم (البته نگران اون هم هستم!).. این دوستمون گفته اطلاعات سایر درایو هاش پاک شده..
ویه چیزی.. نمیشه از تو خود محیط ایکس پی ویندوز رو نصب کرد؟ (من ویندوز رو از بیرون خریدم -دریا سافت- منظورم اینه که روی ستاپ اش کلیک کرد و جلو رفت؟)

ARSENAL.COM
23-03-2010, 16:00
^^^

اطلاعات سایر درایوهاش ؟ چطوری اخه ؟

اگر اینجوری باشه که به درد نمیخوره .. حتما قبلش باید عملی صورت بگیره ؟!

اگر عزیزی اطلاعات بیشتری داره توضیح بده ممنون میشم

بنده اطلاعاتم واسم از ویندوز مهمتره

:11:

N O V A L I S
23-03-2010, 20:38
^^^

اطلاعات سایر درایوهاش ؟ چطوری اخه ؟

اگر اینجوری باشه که به درد نمیخوره .. حتما قبلش باید عملی صورت بگیره ؟!

اگر عزیزی اطلاعات بیشتری داره توضیح بده ممنون میشم

بنده اطلاعاتم واسم از ویندوز مهمتره

:11:

دوست عزیز، من برای اولین بار الان 7 رو روی ایکس پی نصب کردم و مشکلی پیش نیومد.. معلوم نیست اون دوستمون تو نصب چه اشتباهی کرده..

ARSENAL.COM
24-03-2010, 21:05
آقا دمت گرم...

منتظر بودم یکی نصب کنه :31:

PersianMatrix
25-03-2010, 07:36
آقا سلام
من روی درایو C ایکس پی دارم.
وقتی لوح فشرده ویندوز 7 رو میذارم بوت نمیشه، ولی از طریق ویندوز ایکس پی امکان نصب داره.
حالا میخوام یک کاری بکنم، ویندوز ایکس پی رو با بوت خودش فرمت کنم و بعدش توی همون درایو ویندوز 7 رو نصب کنم.
از این میترسم که ویندوز 7 ام اصلا بوت نشه و مجبور شم دوباره کاری کنم و ایکس پی رو نصب کنم باز.
حالا چه کار کنم بهتره؟

ebicross
27-03-2010, 09:15
آقا سلام
من روی درایو C ایکس پی دارم.
وقتی لوح فشرده ویندوز 7 رو میذارم بوت نمیشه، ولی از طریق ویندوز ایکس پی امکان نصب داره.
حالا میخوام یک کاری بکنم، ویندوز ایکس پی رو با بوت خودش فرمت کنم و بعدش توی همون درایو ویندوز 7 رو نصب کنم.
از این میترسم که ویندوز 7 ام اصلا بوت نشه و مجبور شم دوباره کاری کنم و ایکس پی رو نصب کنم باز.
حالا چه کار کنم بهتره؟
ببین DVD شما بوت نیستش. اگر از داخل محیط XP اجازه ی نصب Advance یعنی نصب از اول رو داد که پیش میری و ویندوز رو توی درایو همین XP نصب میکنی. گزینه ی فرمت رو هم میزنی تا درایو C فرمت بشه. بعدش نصب تمام میشه.
ولی به احتمال زیاد اجازه ی نصب از اول رو نمیده و فقط میزاره شما ویندوز XP رو به 7 آپگرید کنی که پیشنهاد میکنم این کارو نکن. چون مشکل Cmpatibility و هماهنگ نبودن نرم افزارها پیش میاد.

راه حل آخر اینه که DVD تونو با چند تا کار ساده بوت کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و اما راه حل ساده تر اینه که یک DVD ویندوز 7 بوتیبل خریداری کنید.

tanhatar2
23-06-2010, 16:57
سلام به شما دوستان عزیز
لطفا مقاله رو تا آخر بخونید بعد بگید تکراریه
راستش من اول یه دویندوز سون توی درایو c داشتم
بعد ویندوز xp که نصب کردم بر خلاف بقیه که بوت ویندوز سون می پرید ماله من بوته ویندوز xp پرید
بعد اومدم با easybCD و یه برنامه دیگه واسش بوت ساختم .. اما همین که روی بوت درست شده کلیک می کنم سیستم ریست می شه
لطفا بگید من باید چی کار کنم

kamal114
25-06-2010, 11:57
من نصب کردم ولی صفحه بوت 7 که میاد دکمه ها غیر فعالن و من نمیتونم وارد ایکس پی بشم

zaynab2010
05-07-2010, 21:20
لام لطفا سريع كمكم كنيد من مي خوام ويندوز 7 رو نصب كنم ولي هر بار در هنگام نصب پياماي متفاوتي ميبينم به نظرتون مشكل از سيستمم است يا نه؟

abrtireh
21-08-2010, 07:55
آقا یه مشکل جدید !!!;)
من ویندوز 7 نصب کردم و بعد از 6 یا 7 ماهی دوباره xp رو نصب کردم
بعد از تقریبا یک هفته دوباره ویندوز عوض کردم و 7 رو نصب کردم .
تا اینجا که هیچ مشکلی نبود. ولی الان که 7 رو نصب کردم درایو D قبلا نیست یه جورایی انگار مخفی شده و درایون E جای درایو D رو گرفته. :wac:
بزارید واضح تر بگم : درایو D نمیدونم مخفی شده یا کار دیگه شده که نیست ولی میدونم نه فرمت شده نه از بین رفته چرا که حجمش در دسترس نیست.
اینجور که من شنیدم واسه چند نفر دیگه هم دقیقا همین مشکل پیش اومده و یکی از اونا گفت اگه دوباره xp رو نصب کنی درایو برمیگرده ؟؟؟:23:
راهنمایی کنید :worried:

rasoolasa
12-09-2011, 16:44
سلام من وقتی میام تو win 7 تو نرم افزار EasyBCD 2.0 win xp را add کنم این پیغامو میده لطفا کمک کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jtsjts
25-10-2011, 11:45
سلام دوستان
سوال من اینه که اگه دوتا ویندوز داشته باشی (سون و اکسپی) باید انتی ویروس رو هر دوتاش نصب باشه؟
و اگه اینجوری باشه باید از یه نوع انتی ویروس استفاده کنم یا میشه از دوتا انتی ویروس مختلف استفاده کرد؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.:11: