PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم دوربین فیلمبرداری رو بخرم؟

amir_a
24-05-2009, 22:15
سلام.

بنده قصد خرید یک camcorder دارم، تو دوربینای سونی اینا رو دیدم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

HDR-SR11E و HDR-CX12E اینجوری که فهمیدم تقریبا 900 تومن هستن ولی HDR-HC9E رو نمیدونم.
دوستان از مارکای دیگه تو این رنج قیمت پیشنهادی دارن؟:20:

در ضمن می خواستم بدونم وقتی میگن فلان کمکردر 10 مگاپیکسله، عکساش به اندازه ی یه دوربین
دیجیتال 10 مگاپیکسلی کیفیت داره؟ راستش من زیاد اطلاعات تخصصی ندارم. اینجوری بهم بگین که عکسای
کدوم یکی روی مثلا مانیتور 17 اینچی قشنگتره؟:31:

ممنون از راهنماییتون.:11:

seymour
25-05-2009, 12:05
خب اینا مدلهای خوب HD سونی هستن ... SR11 و CX12 که اساساً رقیب هم هستن و تفاوت مهمشون در نحوه ضبطه ... یکی روی هارد می ریزه و دیگری روی مموری ... هارد ترجیح داره به نظر من ... HC9e هم که در سطح پایین تری نسبت به این دوتا قرار داره : از نظر حسگر - زوم - کیفیت عکس و کیفیت صدایی که ضبط می کنه .. و ضمناً روی MiniDV ضبط می کنه که به نظر من هارد بهش ترجیح داره و اصولاً هم کمپانی ها دارن ازش دور میشن ... بنابراین HC9 یه حالت میانی داره که شاید نه حرفه ای ها رو راضی کنه و نه کاربرهای خانگی رو ...

//

در مورد مگاپیکسل و کیفیت عکس : انتظار نداشته باش که کیفیت دوربین دیجیتال رو بهت بده ؛ فلش / شاتر / فوکوس ، اینا فقط بعضی از گزینه هایی هستن که موقع عکاسی با دوربین فیلمبرداری در اختیار نداری ، یا مانورت محدوده .. بحث کیفیت ذاتی عکس هم هست تازه ...

... برای صفحه 17 اینچ شاید 3 مگاپیکسل هم کافی باشه ، واسه خیلی ها ... وانگهی شما فقط به فکر حال نباش ... شاید شما از یه مهمونی چهار تا عکس گرفتی و 20 سال دیگه خواستی روی صفحه نمایش 50 اینچ ببینی اش ... معناش این نیست که همیشه بذار روی 10 مگاپیکلس ، ولی حد متوسطش خوبه ...

Gamemaster
09-08-2009, 14:35
دوستان ميشه يه دوربين فيلمبرداري براي مصارف خانگي(تهيه و نگهداري) معرفي كنيد؟

seymour
10-08-2009, 14:16
دوستان ميشه يه دوربين فيلمبرداري براي مصارف خانگي(تهيه و نگهداري) معرفي كنيد؟
چقدر بودجه داری؟ .... این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست رو ببین

Gamemaster
10-08-2009, 14:20
بودجه نامحدود فقط نميخام چيزي بگيرم كه از تواناياش استفاده نكنم يعني بكارم نياد

اين چطور؟
سامسونگ mx20

seymour
11-08-2009, 12:40
بودجه نامحدود فقط نميخام چيزي بگيرم كه از تواناياش استفاده نكنم يعني بكارم نياد

اين چطور؟
سامسونگ mx20
پس روی گزینه های همون پست بیشتر تکیه کن ... ضمنا در مورد اون مدل پاناسونیک (HS250) ، یه مدل جدیدترش هم اومده (TM300) که پیشرفتی بر اونه ...

اون قابلیتی که قیمت رو بالا می بره و شاید به کارت نیاد HD هستش ... اگه TV صفحه بزرگ ندارید و قصد ندارید در آینده نزدیک (مثلا 3-2 سال) تهیه کنید ، شاید چندان به کار نیاد ... غیر از این ، هرچقدر بیشتر پول بدی کیفیت بهتری گیرت میاد ..

مدل MX20 ، ارزون قیمت محسوب میشه و ضمنا مال یکسال پیشه ... ضمناً کارت حافظه می خوره ... نتیجه اینکه کیفیتش هم در حد قیمتشه (=خوب ؛ نه عالی)

بهرحال ، سامسونگ اصولاً در زمینه دوربین نمی تونه با مارک های بهتر رقابت کنه ...

Gamemaster
11-08-2009, 12:44
ممنون ميرم ببينم اصلا اينجا پيدا ميشه يابايد بيام تهرون
تشكر