PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پژو 504

omid lp
24-05-2009, 19:07
گفتم که این روزا شاهد ورود پژو 407 به کشور هستیم بد نیست یه یادی هم از مدل محبوب سالهای دور یعنی پژو 504 کرده باشیم که هنوز هم چه در داخل کشور وچه در خارج طرفداران زیادی داره.

در سپتامبر 1968 کارخانه پژو فرانسه جدیدترین مدل خانوادگی خودرا به عنوان جانشین 404 با کد 504 در پاریس معرفی کرد . البته شروع کار به 4 سال قبل از آن بر می گردد . در این سال شرکت طراحی پینین فارینا یک مدل مفهومی را به عنوان جانشین پژو 404 معرفی کرد . طرح کلی بدنه در مدل تولیدی 504 حفظ شد اما طرح چراغ های جلو و عقب تغییرات اساسی کردند که حقیقتا باعث زیباتر شدن اتومبیل تولیدی نسبت به قبل شدند .
در آن زمان طراحی 504 در مقابل رقبایی چون رنو 16 و فیات 124 به وضوح طرحی برتر بود . در ابتدا یک موتور به حجم 1796 سی سی در دو نوع کاربراتوری و انژکتوری با قدرت های 82 و 97 اسب بخار ( که مدل 405 روز دارای موتور 1.8 لیتری 100 اسب بخار است !!!!) برای این مدل تدارک دیده شد . یک گیر بکس چهار دنده با دسته دنده روی ستون فرمان (مطابق سبک رایج روزگار) و یا یک گیربکس 3 دنده اتوماتیک ساخت ZF نیرو را به چرخ های عقب می رساند .
در 1969 این مدل به دلیل طراحی پویا فضای داخلی جادار موتور قدرتمند و راحتی در سفر به عنوان اتومبیل سال اروپا انتخاب شد .
این مدل بین سالهای 1969 تا 1985 در فرانسه وتا چند وقت پیش در نیجریه تولید می شد وخیلی هم اونجا طرفدار داشته.
از این ماشین دو نوع سواری و استیشن وارد ایران شد ولی مدلهای ساخته شده روی پلت فرم و شاسی این ماشین تنوع زیادی داشته .
که عبارتند از
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ه دارد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
24-05-2009, 20:21
ممنون بابت تاپیک
504 واقعا اتومبیل بی نظیری بودش و ضمنا اولین ماینی بود که پشتش نشستم

farzan.B
25-05-2009, 13:23
خدا بیامرزه این ماشین رو زمانه خودش سروری می کرد ...
مرسی...

omid lp
25-05-2009, 16:32
اینم یه طرح از 504 هست که شرکت پژو واسه سال 2009 به نمایش گذاشته ولیبه نظر می رسه فقط در حد یه طرح ویا حداکثر ساخت یه کانسپت از اون به منظور تجدید خاطره از این مدل به یاد موندنی هدف از ارایه این طرح باشه و بعیده که به مرحله تولید برسه .

nimax3d
03-06-2009, 08:57
منم تجربش کردم. واقعا نرم و سواری خوبی میده

tatu_lover1366
24-07-2009, 13:16
ماشین جالبی بود یادمه اولین رنگی که با پیستولت زدم روی این ماین بود که ی رنگ سبز یشمی هم داشت
من خاطره ازش زیاد دارم
ماشین نرم و فرمون پذیری بود